PDA

View Full Version : Αγαπημένη λειτουργία Sixaxis



TopGunZ
16-11-2007, 16:41
Για πέστε λοιπόν, ποιες από τις παραπάνω εκδοχές χρήσης του Sixaxis σας έχει αρέσει πιο πολύ? Ποιο είδος εφαρμογής θεωρείτε το καλύτερο?

Επίσης ορμώμενος από ένα τόπικ του ps3forums.com, τι άλλο θα θέλατε να δείτε. Έχουν μιλήσει για σπάσιμο λαιμού, για αποφυγή, για βασικές λειτουργίες κ.α.

Εγώ είπα ότι θα ήταν καλή φάση οι μπουνιές στο uncharted να ήταν συνδεδεμένες με το sixaxis, φανταστείτε δλδ να ρίχνετε μπουνιές κρατώντας το χειριστήριο.

Περιμένω τις απόψεις σας!

georgios
16-11-2007, 16:54
warhawk giati ine kiria liturgia sto gameplay. sta ala ine deutereuusa. tha evaza motorstorm ala an ipostirize timoni tha itan akoma kalitera.

to kalitero itan sto lair. ala den to evales

pantos apo an dis to poll ke to kaloskeutis fenete oti to motionsensing ine deuteris simasias gia to ps3. se antithesi me to wii

TopGunZ
16-11-2007, 16:56
to kalitero itan sto lair. ala den to evales


???????????????????????????????????
Αμάν.............................
Τι ηλίθιος.............
Δεν έβαλα το αγαπημένο μου παιχνίδι!!!
Διορθώνω άμεσα!!!

greekteo
16-11-2007, 16:58
Απο αυτα που εχω παιξει, το πιο ετσι καλο ειναι το steering στο motorstorm, αλλιως τα αλλα οπως ειπε και ο γεωργιος, ειναι σε δευτερευουσα μοιρα η χρηση του ανιχνευτη κινησης

tasioskis
16-11-2007, 16:59
εγω παντως δεν το ψιλογουσταρω το motionsensing φαναστητε πηρα το λαιρ και ουτε που το εχω προχωρησει,ασχετο αν θελει καποιος του το στελνω.
παντως μου αρεσε πολυ με τοξο στο heavenly sword ηταν πολυ πορωση εκει.

NonBorn
16-11-2007, 17:00
Εγώ πιστεύω ότι η καλύτερη υλοποίηση του Motion στο SixAxis είναι αυτή στο Folklore! Είναι κύριο χαρακτηριστικό του παιχνιδιού και είναι πολύ καλά βαλμένη μέσα στο παιχνίδι! Πολύ ωραίο είναι και το Aftertouch του Heavenly Sword, ενώ πλήρης υλοποίηση είναι του LAIR με μερικά μικροπροβληματάκια αλλά δε παύει να είναι κορυφαίος ο χειρισμός αποκλειστικά με το sixaxis.

Δε μου άρεσε καθόλου δυστυχώς ο χειρισμός στις βόμβες με το uncharted, μου φαίνεται πολύ περίεργος. Θα το συνηθήσω όμως τι να κάνουμε. :p

Επίσης ένα παιχνίδι που λείπει από τη λίστα είναι το Ratchet που έχει και αυτό πολύ καλά βαλμένο το στοιχείο του motion sensing όταν ο Ratchet πετάει ή πέφτει...


ΥΓ: Πολύ ωραίο θέμα!!! :D

TopGunZ
16-11-2007, 17:07
Σόρρυ για το Ράτσετ αν θες βάλτο και αυτό απλά δεν έχω ασχοληθεί και δεν το ήξερα! Εδώ και το Genji το είδα στο νετ και το θυμήθηκα!

Όντως οι χειροβομβίδε στο Uncharted είναι οικτρές γενικά σαν μηχανισμός...

georgios
16-11-2007, 17:09
thelan na eksomiosun ligo tin kinisi pu kanis pros ta piso. ine pio realistiko pu ine pio diskolo

ProEvo
16-11-2007, 17:10
Παιδιά δε το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ και πουθενά. Ακόμα και στο resistance με το μοχλάκι κάνω την απεμπλοκή από τη φωτιά. Δεν ήξερα καν ότι γινεται με motion sensing. Απλά απαράδεκτος...

PDS
16-11-2007, 17:31
Παιδιά δε το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ και πουθενά. Ακόμα και στο resistance με το μοχλάκι κάνω την απεμπλοκή από τη φωτιά. Δεν ήξερα καν ότι γινεται με motion sensing. Απλά απαράδεκτος...

Μονο εγω καθομουν και καιγομουν μεχρι το τελος??:badpc::rofl:

Στο motorstorm ειναι ωραια η αισθηση με το sixaxis αλλα ειναι δυσκολο να ανταγωνιστεις τους αλλους ετσι(για μενα τουλαχιστον).

Στο Lair ειναι πολυ καλος αν και εχει προβληματα.

Και στο HS μου αρεσε πολυ να στοχευω με το sixaxis.

akibaba
17-11-2007, 15:35
Το τοξο ηταν ολα τα λεφτα !!! Τις βολες στο nba 2k8 που τις βαζετε ?? εμενα παντως με πορωσαν !!

DracuLa-
17-11-2007, 22:46
Το Soul capture του folklore είναι το καλύτερο και το πιο καλό στην αίσθηση. Στο resistance μιας και αναφέρθηκε και εγω με τα sticks αποφεύγω την φωτιά. Δεν με βολεύει καθόλου να κουνάω τον μοχλό, χάνω πολύ ώρα.

SeLanmere
29-11-2007, 01:32
το καλυτερο δεν εχετε βαλει παιδια, τα παπακια και το αλμα στο rub a dub

desperate_gamer
29-11-2007, 01:48
Aftertouch στο Heavenly Sword εννοείται. Σκέτη πόρωση να πετάς βελάκια στην αποστολή της Kai στη γέφυρα, αλλά και βόμβες με το κανόνι. ΤΕΛΕΙΟ!!!

Και στο Ratchet έχει πολύ καλό πέταγμα με τα φτερά!

mootsChios
10-12-2007, 03:20
Mα φυσικα στο High Velocity Bowling ,ειναι σαν να βαστας πραγματικη μπαλα!!!!