PDA

View Full Version : Cross-Gen Watch Dogs



Pages : 1 2 3 4 5 [6]

odytsak
12-07-2014, 16:07
Hθελα να πάρω το trophy με τα 23 τραγούδια οπότε κάθησα σε σημείο με πολύ κόσμο (έξω από το γήπεδο) για να χακάρω συνέχεια,
ανά περίπου 50-100-150 χακαρίσματα σου δίνει κι ένα τραγούδι,
από τα πολλά χακαρίσματα όμως κάποιος έκανε την μωβ κλήση με το μωβ τριγωνάκι που σημαίνει ότι κάποιος εισβάλει στο παιχνίδι μου,
οπότε βρήκα ένα σούπερ σημείο και τους τρόλαρα κανονικότατα. :a050:


https://www.youtube.com/watch?v=utJQsqVjDQc

spyros arianara
12-07-2014, 16:50
χαχαχα respect φιλε!

Christos33
20-07-2014, 20:45
το Drinking Game ,ποσα leven το φτάσατε είναι σπαστικό το normal το έχω 4 leven και το ποιο δύσκολο 3 βλέπω να το σπάω στο χειριστήριο .

odytsak
20-07-2014, 21:11
Ειναι το μοναδικο τροπαιο που μου λειπει για την πλατινα, το πηγα level 4,
σ' αυτον πανω αριστερα στην εξοχη που ειναι δυσκολος μεχρι level 3,
επειδη οι devs ειναι τρομπες δεν θα κατσω να σπασω ειτε τα νευρα μου ειτε το χειριστηριο,
να πανε να πηδηχτουν κι αυτοι και το κ@λοπλατινουμ τους. :a122::a122:

Christos33
20-07-2014, 21:50
και εσύ στα ίδια σήμερα λέω να προσπαθήσω λίγο το normal μπας και φτάσω τουλάχιστον τα 5 leven.
κάτσε τώρα είδα για το τρόπαιο θέλει να πας 10 leven και στα 3 όχι ρε αυτά δεν γίνονται

Valkyre
21-07-2014, 10:29
Ολοι στο ιδιο τροπαιο εχουν κολλησει λολ...

Crazy_vision
21-07-2014, 14:37
Μετα απο 4 μερες που παιζω το παιχνιδι να παραθεσω εκτος απο το κλισε πια οτι το παιχνιδι αξιζει πραγματικα τη προσοχη καθε ανθρωπου που θελει να λεγεται gamer και ειναι εθιστικο μεχρι αηδιας παρολο που υπηρξε αρκετη γκρινια λογω των downgrade στα γραφικα , θελω να πω ενα πραγμα που με τρελανε σαν feature και ενα πραγμα που με ξενερωσε ...

Στα θετικα μιλαω για τις υποαποστολες τις γνωστες ως "ματακια" που ειλικρινα με εχουν αφησει παγωτο ... Περα απο αυτες που εχουν και το στοιχειο του σεξ υπαρχουν μερικες που ειναι διαμαντια ... δε θελω να σποιλαρω αλλα οσοι τις εχουν κανει ολες και εχουν εντονο το στοιχειο του συναισθηματισμου σαν ανθρωποι θα καταλαβουν τι εννοω .

Οσο για το ακρως αρνητικο του τιτλου ειναι η ελλειψη αστυνομευσης στους δρομους ...εχω συναντησει 2-3 περιπολικο σε τοσες ωρες παιχνιδιου και ειναι φυσιολογικο να μη μπαινω σε pursuit mode . Αυτο μου χαλαει αρκετα την ολη αισθηση του τιτλου ...

Σε γενικες γραμμες το Watch Dogs αξιζει τα λεφτα του στο μεγιστο ...!

polakis
22-07-2014, 22:10
Εγω πάντως το νοικιασα στο ps4 και το τερματισα σε 3 μερες αυτο το σκ που περασε με λιωσιμο και συνολικα το πηγα γυρω στο 50%. Με 6 ευρω που εδωσα πιστεύω οτι ηταν καλή φάση. Και ενιωσα την εμπειρια του πολυ καλου watchdogs και το τερματισα και λιγα λεφτά έδωσα...

odytsak
23-07-2014, 09:37
Πολλά έδωσες... υπάρχει video club που χρεώνει και τις Κυριακές?

polakis
23-07-2014, 10:39
Σορρυ 4 ευρω ηθελα να γραψω απο Seven και επαιξα πσκ...

Christos33
26-07-2014, 01:44
Το Traced δεν το έχω πιάσει ακριβώς πως βγαίνει πρέπει να σου κάνουν Online Tailing η και με Online Hacking βγαίνει.....η περισσότερη όταν μπαινεις για online tailing δεν σε πειράζουν καθόλου έχει χαβαλέ εγώ και με hack καμια φορα τους αφήνω, αν τους πάρω χαμπάρι παίζω με αυτούς μέχρι να φτάσει 100%
http://www.ps4forums.gr/vb/showthread.php/14486-Share-Button-Thread-%CE%9C%CE%BF%CE%AF%CF%81%CE%B1%CF%83%CE%B5-%CF%84%CE%BF!%28%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CE% B5%CF%82-%CE%B2%CE%AF%CE%BD%CF%84%CE%B5%CE%BF%29?p=532733&viewfull=1#post532733

mihalis13
02-08-2014, 03:39
Τέλος και απο μένα το παιχνίδι.
Μου αρεσε αρκετα γενικα και ασχολήθηκα και αρκετα με side missions(εχω αφησει κάτι fixer contracts,gangs hideout κλπ για να ασχολούμαι και μετα)
Ειμαι στο 70.5%, ωρες δεν ξέρω(μπορουμε να τις δουμε κάπου;;στα στατιστικά δεν βλεπω κάτι..)
Σαν βαθμολογία ειναι 7-8/10
Τωρα μπορω να (ξανα)πιάσω το last of us και να δω πως ειναι και στο ps4.

Valkyre
22-08-2014, 01:31
Για οποιον ενδιαφερεται κυκλοφορησε πριν λιγο ενα patch για το παιχνιδι το οποιο επιτελους εριξε την δυσκολια του αισχρου τροπαιου για το drinking game.

Πλεον ειναι απειρως πιο ευκολο και η πλατινα ειναι παιχνιδακι.

Christos33
22-08-2014, 02:13
πλακα κανεις μου έφαγε την ζωή να βγάλω τα μισά και το παράτησα....(η αλήθεια πάντως είναι ότι αν κάτσω το βγάζω, αλλα σιγά μην κάτσω ένα μηνα να βγάλω κυκλάκια).
*edit*
Όντως παιδικό το κανανε εκτος το extreme που είναι φυσιολογικό (αυτά τα κυκλάκια πολύ μου την σπάνε)....

Valkyre
22-08-2014, 10:23
Ειναι πανευκολο πια, τα περασα ολα εκτος απο ενα με την πρωτη...

ευτυχως που το αλλαξαν γιατι πραγματικα ηταν γελοιωδως δυσκολο και βαρετο. Τωρα ειναι απλα βαρετο. :)

odytsak
22-08-2014, 10:32
Aντε ωραία γιατί το παιχνίδι το είχα λιώσει αλλά στα trophies τελικά το παράτησα στο 98%.

manga1024
22-08-2014, 18:13
ε ναι και εγω δεν το ξαναβαζω γι αυτο...ειναι και ο καιρος που δεν μπορω να μεινω μεσα!!

Christos33
26-08-2014, 21:47
Το μονο που δεν έκανα ήταν το online decryption...... αλλα λέω να ασχοληθώ και λίγο με αυτό να πάει 100% σε όλα :P.

Viper
04-09-2014, 09:35
Watch Dogs: Bad Blood expansion coming this month (http://www.eurogamer.net/articles/2014-09-03-watch-dogs-bad-blood-expansion-coming-this-month)


Watch Dogs gets its first dollop of DLC this month, in the shape of single-player story expansion Bad Blood. It'll be available from 23 September for posh people with a season pass. Those in the cheap seats must wait for 30 September.

https://www.youtube.com/watch?v=Y4K0LdVsokY

teras1
04-09-2014, 12:53
"posh people" LOL!
Άλλο ένα φοβερό DLC της μισής ώρας;

Giorgos78
07-09-2014, 21:04
Mega Monday στο zavvi 42 ευρο (και black flag ) .....άρχισαν τα όργανα

http://m.zavvi.com/games-ps4/watch-dogs/10784751.html

odytsak
07-09-2014, 21:07
Εχεις δοκιμάσει να παραγγείλεις από zavvi?
μέχρι να έρθει ξεχνάς όχι μόνο τι είχες παραγγείλει αλλά και αν έχεις κάνει παραγγελία. :P

christos-sonyboy
10-09-2014, 22:01
το τσιμπησα κ αυτο! πολυ καλο game.με το που το 'βαλα παει το 4ωρο.βασικα απ'οτι καταλαβα πρεπει να κανεις κ ολα τα side missions(κ τα mini games αν δεν κανω λαθος) γιατι ξεκλειδωνουν πολλα καλουδια.θα κρατησει πολυ αυτο το παιχνιδι ευτυχως.μετα θα παω για shadow of mordor στις 3 οκτωβριου,καλα δε νομιζω να μ'εχει κρατησει μεχρι τοτε το watchdogs αλλα εχει πολυ πραμα να κανεις ρε παιδακι μου!!! στην αρχη ομολογω οτι γλαρωσα κ χαθηκα,βασικα ακομα ψαχνομαι να πω την αληθεια.γουσταρω!!!

christos-sonyboy
11-09-2014, 16:57
ρε παιδια πως κανεις hack on line χωρις να σε εντοπισουν?δλδ τοσο δυσκολο ειναι...
εχει αρχισει να μου τη δινει.καταρχην αυτος που ακολουθεις ή θες να χακαρεις
ειναι αλλος παιχτης ή ειναι χαρακτηρας στο συστημα του παιχνιδιου?
μεχρι να το συνηθισω το παιχνιδι θα μου βγει η πιστη....

odytsak
11-09-2014, 17:30
Κανονικός online παίκτης είναι, ο άλλος παίζει κανονικά το παιχνίδι του κι εσύ μπουκάρεις μέσα ή το αντίστροφο όταν σε χακάρουν,
να ξέρεις όταν βλέπεις μωβ κλήση σημαίνει ότι ο Server ψάχνει παίκτη να σου τον πετάξει μέσα στο παιχνίδι σου.

Είχα βρει ένα ωραίο σημείο πάντως και τους τρόλαρα όλους κανονικά. :P


https://www.youtube.com/watch?v=utJQsqVjDQc&list=UUCCEI5HdWLMrzdePU2-ppAQ

christos-sonyboy
11-09-2014, 17:49
πωωωω ελπιζω να μαθω να το χειριζομαι συντομα.ακομα οδυσσεα ψαχνομαι με το παιχνιδι να φανταστεις.εχω χασει τον μπουσουλα.ευτυχως εχω κανεις μερικες main missions.πιστευω θελει χρονο μεχρι να εγκληματιστεις.ετσι μου ειχε βγει η παναγια κ με το skyrim.
δεν μπορω να δω το βιντεο τωρα.ειμαι σε εταιρια κ ειναι κλειδωμενα καποια πραματακια fb yt k αλλα.

christos-sonyboy
22-09-2014, 20:52
μπορω να πω οτι το βαρεθηκα κ θα κανω απο 'δω κ περα μονο τα main missions.εφοσον ειναι rated m γιατι δεν εχει αιμα οταν πιστολιαζεις καποιον?το θεωρω γελοιο κ ξενερωτο επισης.
ας παρουν χαμπαρι οτι δεν τα παιρνουν παιδακια τα παιχνιδια κ οταν γραφεις οτι ειναι ανω των 18,να ειναι ανω των 18.
βαρετο το παιχνιδι αυτο τελικα κ θελω να το τελειωνω επιτελους για να παω στο επομενο game.

Valkyre
22-09-2014, 21:25
Καλα δεν νομιζω οτι το αιμα ειναι το προβλημα του παιχνιδιου ή οτι γενικα το αιμα θα εκανε καλυτερο το παιχνιδι.

christos-sonyboy
22-09-2014, 21:38
δεν εννοουσα αυτο βασικα.ουτε λεω για gore μυαλα κ τετοια.λιγος ρεαλισμος δεν βλαπτει ομως.εδω περα κανεις headshot κ δεν βλεπεις απολυτως τιποτα.τελοσπαντων εμενα με ενοχλει αυτο.
γενικα το παιχνιδι απο ενα σημειο κ μετα ειναι βαρετο κ δεν εχει καμια σχεση με το αν εχει αιμα η οχι.

gonzalez
22-09-2014, 22:50
Κι εγώ το έχω βαρεθεί εδώ και καιρό πάντως(έχω σχεδόν ξεχάσει οτι το έχω), το αγόρασα και στο pc τρομάρα μου, ήμουν ενθουσιασμένος στην αρχή, αλλά το έχω εδώ και πόσο καιρό πλέον και το έχω παρατήσει, δεν το τερμάτισα καν. Μόνο καμιά φορά το ανοίγω, κάνω καμιά βόλτα με βροχή βράδυ χαίρομαι το γραφικά και το κλείνω. Από story είναι πολύ ανάλατο νομίζω και από ένα σημείο και μετά πολύ επαναλαμβανόμενο.

Godweeder
23-09-2014, 04:56
Το Watchdogs ειναι ενα game το οποιο το τερματιζεις, ασχολεισε λιγες ωρες με multi, και μετα το πουλας
(Εκτος εαν ειναι νοικιασμενο).
Δεν εχει κατι το wow , και γενικα το ενδιαφερον χανετε μετα απο καποιες ωρες.
Τσαμπα τοσο hype ...Θα ξεχαστει γρηγορα.

(Ισως δουμε κατι καλυτερο με το wd 2)

mihalis13
23-09-2014, 09:29
Η αλήθεια είναι ότι όσο το έπαιξα πέρασα ευχάριστα.Έκανα και αρκετές side mission (τα gang hideouts ήταν τα αγαπημένα μου).
Όμως είναι ένα αδιάφορο παιχνίδι που δεν μου έμεινε κάτι από αυτό..Κακό σενάριο και να μην δεθείς με κανένα χαρακτήρα..
Συνήθως απ'ολα τα παιχνίδια κάτι μου μένει, σε αυτό όμως με το που βγήκε το δισκάκι από το ps4 τα ξέχασα όλα..

enstikto
23-09-2014, 11:09
Εμένα μου έμεινε το τραγικά δύσκολο drinking game αλλά το patchαραν Κ αυτο...

Viper
23-09-2014, 13:38
Και φυσικα: Watch Dogs 2 confirmed (http://gamingbolt.com/watch-dogs-reception-pretty-close-to-assassins-creed-ubisoft-wants-to-tackle-flaws).


“It was difficult to do everything at the right level, which is why we took more time. The time we took was definitely useful–it allowed us to release the game without compromises and do everything that we wanted.

“There are flaws, obviously. We absolutely want to tackle these flaws and surprise players, and the way to tackle some of those flaws is going to be quite radical. There are parts of the game that will need to change.



“We have this ambition to have games that are worlds with systems that offer more agency and freedom for players, that allow them to discover the world in the way they want,” he added. “We want them to be less narrative- or character-driven and more creative, with more choices for the player.” Though this is a “high ambition” mindset which requires the team to “develop technologies that [it] didn’t have for Watch Dogs 1″, this, “combined with fixing and refining what worked well, is probably the way to go for Watch Dogs 2.”

mihalis13
01-12-2014, 09:50
Εχθές είχα όρεξη να παίξω κάτι χαλαρό και είπα να βάλω το Watch Dogs να παίξω κάνα side mission και να κάνω καμιά βόλτα στο Σικάγο.
Έτσι όπως έπαιζα μου ήρθε η όρεξη να κυνηγήσω trophies και να προσπαθήσω για πλατίνα.
Το drinking game δεν με δυσκολεψε μπορώ να πω όπως τα περισσότερα παιδιά από εδώ.
Στο exteme level έχασα 2 φορές μία στο level 6 και μία στο level 8.
Και άλλες 2 φορές στο drinking game που χρησιμοποιούσες τους μοχλούς.
Τελευταίο μου έμεινε αυτό που ήθελα να πατάς μόνο τα Χ,Ο,Δ και τετράγωνο το οποίο ήταν και πανεύκολο.

Μου έχουν μείνει τα online τρόπαια, 2 escapes από την αστυνομία, ενα criminal convoy(που δεν μου έχει εμφανιστεί ακόμα) και 10-15 fixter contracts.
Α!Και να φάω 4 άτομα με το focus.
Για τα side missions δεν ανησυχώ. Πιο πολύ τα Online Trophies με προβληματίζουνε.

FotisGRC
01-12-2014, 10:20
Αν δεν κανω λαθος Μιχαλη, ειχε πεσει τοσο κραξιμο για το drinking game, που αναγκαστηκαν να ριξουν την δυσκολια του με patch.Πλεον βγαινει πιο ανθρωπινα.

Valkyre
01-12-2014, 10:39
Εχθές είχα όρεξη να παίξω κάτι χαλαρό και είπα να βάλω το Watch Dogs να παίξω κάνα side mission και να κάνω καμιά βόλτα στο Σικάγο.
Έτσι όπως έπαιζα μου ήρθε η όρεξη να κυνηγήσω trophies και να προσπαθήσω για πλατίνα.
Το drinking game δεν με δυσκολεψε μπορώ να πω όπως τα περισσότερα παιδιά από εδώ.
Στο exteme level έχασα 2 φορές μία στο level 6 και μία στο level 8.
Και άλλες 2 φορές στο drinking game που χρησιμοποιούσες τους μοχλούς.
Τελευταίο μου έμεινε αυτό που ήθελα να πατάς μόνο τα Χ,Ο,Δ και τετράγωνο το οποίο ήταν και πανεύκολο.

Μου έχουν μείνει τα online τρόπαια, 2 escapes από την αστυνομία, ενα criminal convoy(που δεν μου έχει εμφανιστεί ακόμα) και 10-15 fixter contracts.
Α!Και να φάω 4 άτομα με το focus.
Για τα side missions δεν ανησυχώ. Πιο πολύ τα Online Trophies με προβληματίζουνε.

To drinking game δεν εχει επαφη με αυτο που ηταν πριν το patch. Αν εισαι θαρραλεος δοκιμασε το παιχνιδι χωρις patch. Τοτε θα καταλαβεις ;)

mihalis13
01-12-2014, 10:40
Αν δεν κανω λαθος Μιχαλη, ειχε πεσει τοσο κραξιμο για το drinking game, που αναγκαστηκαν να ριξουν την δυσκολια του με patch.Πλεον βγαινει πιο ανθρωπινα.


To drinking game δεν εχει επαφη με αυτο που ηταν πριν το patch. Αν εισαι θαρραλεος δοκιμασε το παιχνιδι χωρις patch. Τοτε θα καταλαβεις ;)

Κατάλαβα. Θα ψάξω κανένα βιντεάκι στο YouTube να δω πως ήταν πριν το patch.

Valkyre
01-12-2014, 10:57
Κατάλαβα. Θα ψάξω κανένα βιντεάκι στο YouTube να δω πως ήταν πριν το patch.

με βιντεακι δεν θα καταλαβεις και πολλα. Ειναι θεμα controller feedback. Ηταν δραμα. Ηταν αισχος. Και γι αυτο το αλλαξαν.

mihalis13
01-12-2014, 10:59
με βιντεακι δεν θα καταλαβεις και πολλα. Ειναι θεμα controller feedback. Ηταν δραμα. Ηταν αισχος. Και γι αυτο το αλλαξαν.

Α δηλαδή οι συνδυασμοί παραμένουν ίδιοι;;
Απλά ήταν στην ουσία προβληματικό και unplayable αν κατάλαβα καλά.

Christos33
01-12-2014, 11:02
Αστο Μιχαλη θα σπασεις κοντρολ σιγουρα και τα νευρα σου ;).
Η πλατινα παντος ειναι πανευκολο οποτε μην κολας ουτε στα online.

Valkyre
01-12-2014, 11:12
Α δηλαδή οι συνδυασμοί παραμένουν ίδιοι;;
Απλά ήταν στην ουσία προβληματικό και unplayable αν κατάλαβα καλά.

Το concept ειναι το ιδιο ναι. Αλλα εχεις πολυ χειροτερο χειρισμο, πολυ λιγοτερο χρονο, πολυ μικροτερους κυκλους και γενικα χεστο, ευτυχως που το αλλαξαν, ηταν απλα απαραδεκτο.

mihalis13
01-12-2014, 12:43
Αστο Μιχαλη θα σπασεις κοντρολ σιγουρα και τα νευρα σου ;).
Η πλατινα παντος ειναι πανευκολο οποτε μην κολας ουτε στα online.

Ωραία! Γιατί είδα πως δεν μου λείπουν πολλά τρόπαια και είπα να το δοκιμάσω. Απλά πάντα το online με φοβίζει λίγο.

odytsak
01-12-2014, 12:54
To drinking game το ξαναδοκίμασα και μετά το patch (γιατί είναι το μοναδικό τρόπαιο που μου λείπει για το platinum) αλλά και πάλι δύσκολο μου φάνηκε,
όχι όπως ήταν πριν αλλά εξακολουθεί να είναι δύσκολο και να μην έχει στην τελική καμμία σχέση με το παιχνίδι.

Να κάτσω να σπάσω τα νεύρα μου να κάνω platinum ένα γενικώς μέτριο παιχνίδι, δεν παίζει. :P

mihalis13
01-12-2014, 13:02
Εγώ είχα να πιάσω το παιχνίδι από τον Αύγουστο και απλά μου ήρθε όρεξη εχθές. Το drinking game μου φάνηκε αρκετά εύκολο απλά ήταν χρονοβόρο.
Πιο πολύ με δυσκόλεψε να τελειώσω 10 chess puzzles για να μπορέσω να ξεκλειδώσω και το τελευταίο skill και να πάρω το τρόπαιο.

Christos33
01-12-2014, 14:38
To drinking game το ξαναδοκίμασα και μετά το patch (γιατί είναι το μοναδικό τρόπαιο που μου λείπει για το platinum) αλλά και πάλι δύσκολο μου φάνηκε,
όχι όπως ήταν πριν αλλά εξακολουθεί να είναι δύσκολο και να μην έχει στην τελική καμμία σχέση με το παιχνίδι.

Να κάτσω να σπάσω τα νεύρα μου να κάνω platinum ένα γενικώς μέτριο παιχνίδι, δεν παίζει. :P
Ελα τωρα παιδικο ειναι....Αν δεν μπορεις θα στο βγαλω εγω σε 5λεπτα.

mihalis13
03-12-2014, 19:57
Ένα αστείο περιστατικό που μου συνέβη σήμερα στο Watch Dogs

https://www.youtube.com/watch?v=RPsnYCEt4po

mihalis13
07-12-2014, 23:00
Μου έχει μείνει ένα trophy μόνο για την πλατίνα
To hidden οπου πρέπει να σε κάνουν 5 φορές tail. Υπάρχει κάποιος τρόπος να το καταφέρω πιο γρήγορα το συγκεκριμένο;; Γιατί έχω βαρεθεί να κόβω βόλτες στην πόλη και εκει που λεω με χαρά "α τι ωραία με κάνανε tail" τελικά είναι hack....

Kane
09-12-2014, 08:36
Από το ps3trophies.org

This requires you to get tailed 5 times by other players. Unfortunately you are at the mercy of Ubisoft servers for this and there's little you can do. You have to hope when another player as selected Online Tailing that they get put in your game. There is no notification as to when you are being tailed unless you profile the person who is tailing you. There is also no way to track how many times you've been tailed, unless you look at your players met list on your PlayStation system and spot a tailing that you didn't initiate yourself.

If you find yourself not being able to get able to receive any, there is a way to fix it (if you want to call it that). You have to turn off online invasions and reset your notoriety and go back to free roam and then go back in and turn it on again. The downside to this is that you will lose all your acquired skills and progress towards them. Once you get your trophy, build it back up and have fun online.
In free roam, go into options and then online and disable "Online Invasions".
Go back to the game so you see the white emblem on the left side of the screen notifying you that the game is saving.
Go back to "Online Invasions" and switch it back on.
Go back to free roam and do nothing for about 10-20 minutes and then check your recent players met to see if anyone has joined you. If you're good enough, you will be able to spot people coming into your game. If you spot someone suspicious, try pausing the game and if the background is moving on the pause screen, someone is in your game. Also, if someone is in your game, you will not be able to accept new missions or fast travel and will see the silver profile saving icon after a successful tail by another fixer.
I did the above method each time someone had tailed me. Do not have your phone out profiling anyone! Credit to G4MERZLIFE for confirming the Steps.

A couple quick points. If you look at your players met list and see someone did a tail on you, it doesn't mean they successfully tailed you. All it means is that they selected Online Tailing from the menu and entered your game. They could have quit out right away. Also, if you see a player within the past 10 minutes, don't do anything like turn off/on online invasions in the options menu or shut off the game. They could still be trying to tail you, give them time.

As long as the other player profiles you and starts the observe process, it doesn't matter if you spot him and kill him. Just as long as the observation process began.

mihalis13
09-12-2014, 09:23
Αρα άσκοπες βόλτες στην πόλη μέχρι να σου "κάτσει".....

tsakali GR
14-04-2015, 22:57
^^Συγνώμη που το ξεθάβω αλλά κι εγώ αυτές τις ημέρες πάω να το πλατινάρω και "κόλλησα" στο γνωστό trophy που αναφέρεις Μιχάλη.
Έχω ρίξει μια ματιά κι εγώ στο ps3trophies και σε άλλα φόρουμ και όλοι γράφουν διφορούμενα πράγματα, χωρίς να είναι ξεκάθαρο πως γίνεται.
Άλλου λέει ότι πρεπει απλά να ξεκινήσει το tailing χωρίς να τελειώσει, αλλού λέει ότι πρέπει να ολοκληρωθεί, αλλού λένε ότι καταλαβαίνεις πότε σε κάνουν tail, αλλού λένε πως δεν παίρνεις χαμπάρι...

Άσε που πως ξεχωρίζεις ότι απλά σε κάνουν tail από hack; Επίσης, με την επιλογή tail a friend που έχει προστεθεί, δεν μπορεί να γίνει;

Εντωμεταξύ έχω λιώσει στο παιχνίδι άπειρες ώρες και έχει ανέβει και το notoriety στο θεό με όλους αυτούς που πήγαν να με χακάρουν και τους έφαγα και δεν ξέρω τι να κάνω.
Απελπισία... υπάρχει κανείς ρε παιδιά που να το πήρε εύκολα αυτό να μας δώσει τα φώτα του, κρίμα δηλαδή για την πλατίνα :)

rookie
14-04-2015, 23:16
^^Συγνώμη που το ξεθάβω αλλά κι εγώ αυτές τις ημέρες πάω να το πλατινάρω και "κόλλησα" στο γνωστό trophy που αναφέρεις Μιχάλη;
Έχω ρίξει μια ματιά κι εγώ στο ps3trophies και σε άλλα φόρουμ και όλοι γράφουν διφορούμενα πράγματα, χωρίς να είναι ξεκάθαρο πως γίνεται.
Άλλου λέει ότι πρεπει απλά να ξεκινήσει το tailing χωρίς να τελειώσει, αλλού λέει ότι πρέπει να ολοκληρωθεί, αλλού λένε ότι καταλαβαίνεις πότε σε κάνουν tail, αλλού λένε πως δεν παίρνεις χαμπάρι...

Άσε που πως ξεχωρίζεις ότι απλά σε κάνουν tail από hack; Επίσης, με την επιλογή tail a friend που έχει προστεθεί, δεν μπορεί να γίνει;

Εντωμεταξύ έχω λιώσει στο παιχνίδι άπειρες ώρες και έχει ανέβει και το notoriety στο θεό με όλους αυτούς που πήγαν να με χακάρουν και τους έφαγα και δεν ξέρω τι να κάνω.
Απελπισία... υπάρχει κανείς ρε παιδιά που να το πήρε εύκολα αυτό να μας δώσει τα φώτα του, κρίμα δηλαδή για την πλατίνα :)
Άσε δε που

Εχεις skype? Egv exw kollisei sto allo me ta kwlotragoyda, moy leipei ena

mihalis13
15-04-2015, 09:59
^^Συγνώμη που το ξεθάβω αλλά κι εγώ αυτές τις ημέρες πάω να το πλατινάρω και "κόλλησα" στο γνωστό trophy που αναφέρεις Μιχάλη;
Έχω ρίξει μια ματιά κι εγώ στο ps3trophies και σε άλλα φόρουμ και όλοι γράφουν διφορούμενα πράγματα, χωρίς να είναι ξεκάθαρο πως γίνεται.
Άλλου λέει ότι πρεπει απλά να ξεκινήσει το tailing χωρίς να τελειώσει, αλλού λέει ότι πρέπει να ολοκληρωθεί, αλλού λένε ότι καταλαβαίνεις πότε σε κάνουν tail, αλλού λένε πως δεν παίρνεις χαμπάρι...

Άσε που πως ξεχωρίζεις ότι απλά σε κάνουν tail από hack; Επίσης, με την επιλογή tail a friend που έχει προστεθεί, δεν μπορεί να γίνει;

Εντωμεταξύ έχω λιώσει στο παιχνίδι άπειρες ώρες και έχει ανέβει και το notoriety στο θεό με όλους αυτούς που πήγαν να με χακάρουν και τους έφαγα και δεν ξέρω τι να κάνω.
Απελπισία... υπάρχει κανείς ρε παιδιά που να το πήρε εύκολα αυτό να μας δώσει τα φώτα του, κρίμα δηλαδή για την πλατίνα :)
Άσε δε που

Εγώ μηδένιζα συνέχεια το notoriety και περίμενα να με κάνουν tail. Βαρετή διαδικασία άλλα κάποια στιγμή έκατσε..
Άφηνα να γίνει το tail αν θυμάμαι καλά. Αν και δεν νομίζω πως παίζει ρόλο..
Το θέμα είναι πως απλά κόβεις βόλτες μέχρι να σε κάνουν tail..

rookie
15-04-2015, 10:02
Εγώ μηδένιζα συνέχεια το notoriety και περίμενα να με κάνουν tail. Βαρετή διαδικασία άλλα κάποια στιγμή έκατσε..
Άφηνα να γίνει το tail αν θυμάμαι καλά. Αν και δεν νομίζω πως παίζει ρόλο..
Το θέμα είναι πως απλά κόβεις βόλτες μέχρι να σε κάνουν tail..

Ta drinking contests level 10 περνιουνται ευκολα?
Εγω στον δυσκολο απο τους τρεις, τον ηπια ηδη στο λεβελ 5 (ή 6 δεν θυμαμαι) και αναρωτιεμαι ποσο πιο αγγουρι θα ειναι στο 10ο λεβελ!

Valkyre
15-04-2015, 10:22
^^ Εαν εχεις κατεβασει το patch ειναι πολυ ευκολο. Εριξαν κατακορυφα την δυσκολια σε σχεση με το released game.

tsakali GR
15-04-2015, 11:03
Ta drinking contests level 10 περνιουνται ευκολα?
Εγω στον δυσκολο απο τους τρεις, τον ηπια ηδη στο λεβελ 5 (ή 6 δεν θυμαμαι) και αναρωτιεμαι ποσο πιο αγγουρι θα ειναι στο 10ο λεβελ!

Παίξε πρώτα τους άλλους 2 και άσε αυτόν στο Pawnee τελευταίο που είναι και ο πιο δύσκολος. Αυτός ουσιαστικά συνδυάζει τους τρόπους τεχνικής των άλλων δύο, δηλαδή το συντονισμό των 2 sticks και το quick time button mashing.

Εγώ σε 4 ημέρες έπαιζα από λίγο και δυο τρία levels κάθε φορά με υπονομή και ξεκούραστος, για να μη σπάσουν τα νεύρα μου και το έβγαλα. Μάλιστα δεν έχασα σχεδόν καμία φορά, απλά ήθελε ψυχραιμία και καλά αντανακλαστικά.

Επίσης ισχύει αυτό που λέει ο Δημήτρης, έχει ευκολύνει αρκετά μετά το patch.

rookie
15-04-2015, 11:18
Παίξε πρώτα τους άλλους 2 και άσε αυτόν στο Pawnee τελευταίο που είναι και ο πιο δύσκολος. Αυτός ουσιαστικά συνδυάζει τους τρόπους τεχνικής των άλλων δύο, δηλαδή το συντονισμό των 2 sticks και το quick time button mashing.

Εγώ σε 4 ημέρες έπαιζα από λίγο και δυο τρία levels κάθε φορά με υπονομή και ξεκούραστος, για να μη σπάσουν τα νεύρα μου και το έβγαλα. Μάλιστα δεν έχασα σχεδόν καμία φορά, απλά ήθελε ψυχραιμία και καλά αντανακλαστικά.

Επίσης ισχύει αυτό που λέει ο Δημήτρης, έχει ευκολύνει αρκετά μετά το patch.

Φανταζομαι οτι εχω το patch μιας και εχω κανει το τελευταιο update.
Αλλα μου φανηκε πολυ αγγουρι ο τελευταιος.

Καλα, εχω ακομα να βγαλω και τα online races, οπου εχω τρεξει πανω απο 10 φορες και εχω τερματισει μολις 3....ημαρτον!

Valkyre
15-04-2015, 11:28
^^ Oταν φτασεις στο σημειο που οι αναλογικοι μοχλοι γινονται αναποδοι εντελως, γυρνα το χειρηστηριο σου αναποδα. Δεν κανω πλακα γυρνα το χειρηστηριο αναποδα ωστε να κρατας τον αριστερο αναλογικο με το δεξι χερι και το δεξι μοχλο με το αριστερο χερι. Μετα κεντραρεις τους κυκλους σαν να παιζεις κανονικα.

jper75
15-04-2015, 12:10
Μου έχει μείνει ένα trophy μόνο για την πλατίνα
To hidden οπου πρέπει να σε κάνουν 5 φορές tail. Υπάρχει κάποιος τρόπος να το καταφέρω πιο γρήγορα το συγκεκριμένο;; Γιατί έχω βαρεθεί να κόβω βόλτες στην πόλη και εκει που λεω με χαρά "α τι ωραία με κάνανε tail" τελικά είναι hack....

Αν θυμάμαι καλά αν δοκιμάσεις να κάνεις εσύ tail κάποιους γενικώς βοηθά στο να σε κάνουν tail στην συνέχεια. Βέβαια δεν είναι 100% σίγουρο ότι ισχύει άλλα ίσως έτσι είναι πιο εύκολο να σε επιλέξει το σύστημα του παιχνιδιού για να σε κάνει tail κάποιος.

mihalis13
15-04-2015, 13:05
Δεν το ξερω αυτο να σου πω την αλήθεια.
Εγω απλά έπαιζα και περίμενα να με κάνουνε tail.
@Rookie όπως σου λένε τα παιδιά, δεν ειναι δύσκολο. Εγω μάλιστα είχα βγάλει τον τελευταίο πριν απο έναν απο τους άλλους 2.
Εγω που δεν τα παω καλα με συνδυασμούς πλήκτρων κλπ δεν δυσκολεύτηκα.

Christos33
15-04-2015, 13:08
Ακομα δεν το πήρατε το βραδυ στείλτε μήνυμα στο να μπούμε παρεα αλλά βράδυ μετά της 10-11 μπορώ να κοιμηθουν τα παιδιά [emoji14]

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

tsakali GR
15-04-2015, 13:42
Αν θυμάμαι καλά αν δοκιμάσεις να κάνεις εσύ tail κάποιους γενικώς βοηθά στο να σε κάνουν tail στην συνέχεια. Βέβαια δεν είναι 100% σίγουρο ότι ισχύει άλλα ίσως έτσι είναι πιο εύκολο να σε επιλέξει το σύστημα του παιχνιδιού για να σε κάνει tail κάποιος.

Δεν κάνω και τίποτα άλλο, όλο tail και tail. Τους έχω πεθάνει, χαχα! Και τους Blume affiliates χακάρω συνέχεια για να ζητήσουν bounty σε εμένα, αλλά δεν πιάνει. Μου την πέφτουν μία στο τόσο για hacking.
Νομίζω πως επειδή το Notoriety μου είναι πάνω από 10.000, θεωρούμαι δύσκολος στόχος και με αποφεύγουν. Από την άλλη σπάζομαι να μηδενίσω το notoriety απλά και μόνο για να δω αν θα πιάσει.

Έφαγα μια φλασιά, να ρωτήσω: κατέβασα το Bad Blood DLC και ο T-Bone έχει μηδενικό notoriety όταν ξεκινάς, μήπως πιάνει με αυτόν για να πάρει κανείς το trophy?

mihalis13
15-04-2015, 14:14
Στο λεω εγω πιάνει αν το μηδενίσεις

Christos33
15-04-2015, 17:34
Και εγώ αν θυμάμαι καλα το ειχα μηδενισει,καλά οταν έγινε τον ειδα κιόλας αλλα δεν έκανα τίποτα κάτσαμε δίπλα δίπλα ώσπου εξαφανίστηκε [emoji14]

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk