PDA

View Full Version : Exclusive Sly Cooper: Thieves In Time™ PS Vita



PDS
18-05-2012, 12:40
PS Vita and Carmelita Revealed for Sly Cooper: Thieves in Time
http://blog.us.playstation.com/2012/05/18/ps-vita-and-carmelita-revealed-for-sly-cooper-thieves-in-time/


It’s been too long since I’ve posted to PlayStation.Blog…but soon you’ll see why! We recently joined Spike’s Geoff Keighley on the latest episode of GTTV tonight to show off some cool new Carmelita gameplay in addition to a very special announcement: Sly Cooper is coming to PS Vita this fall!
First off, a look at new gameplay. As every Sly fan knows, Sly Cooper and Carmelita Fox have a long and torrid history — a history that’s destined to continue in Sly Cooper: Thieves in Time. The game picks up where Sly 3 left off, and Sly is feigning amnesia so he can be with the love of his life, Carmelita. But when he rejoins the Cooper Gang on their time-traveling escapade to restore his family’s legacy, you can be sure Carmelita will quickly become embroiled in their wild adventure.

Carmelita is radiant on the PS3, and the powerful graphics hardware allowed us to make her much more detailed and expressive than in the past titles on PS2. She is, of course, a fully playable character in Sly Cooper: Thieves in Time and so we also spent a lot of time evolving her gameplay. We have gone with a more precise over-the-shoulder aiming technique that allows players to lock on the targets quickly and easily. You can see how this can be put to good use in the multi-layered boss battle.

Now for more big news! Ever since we revealed the game, fans have been asking me about PS Vita, arguing that Sly would be a great game to take on the go. I completely agree…and I can now confirm that Sly Cooper: Thieves in Time will be shipping this fall on BOTH the PS3 and the PS Vita, on the same day.
The portable version will contain all the same awesome Sly Cooper action you will find on the PS3 along with cool Vita-specific features that incorporate the front and rear touchscreens and motion controls. The game will also feature cross-save capability, so you’ll be able to save the game from either machine and then pick up right where you left off — whether you’re at home or on the go.

So there you go! We are thrilled to finally show Carmelita in action — she’s a big fan favorite and I know everyone will love how she looks and plays in the latest installment of the series — and to be announcing the PS Vita version of the game. It’s been a crazy ride over the last few months, but when we see the results we know it was worth it. :D So stay tuned for more PS Vita details including date and price coming very soon.

HUE-Fz5guDM&feature=g-all-u

Leon_DiZ
18-05-2012, 20:20
τελικα το Cross Platform Save εξελισσεται σε μια αηδια και μιση. πρεπει να εχεις τρελα λεφτα για πεταμα αν θες να παιζεις τα παιχνιδια κατα αυτον τον τροπο. ειδικα αν μιλαμε για παιχνιδια που τα αγοραζεις με το που βγαινουν.

antoniss
18-05-2012, 20:26
^^ βασικά αν κατάλαβα καλά είναι η δυνατότητα κάποιος που έχει π.χ. ps vita να χρησιμοποιήσει το save του στο ps3 και να συνεχίσει από εκεί να παίζει (προφανώς και το ανάποδο) ,

σαν δυνατότητα δεν μου φαίνεται κάτι άσχημο , καλό είναι κατά την γνώμη μου , αν έχω καταλάβει σωστά δλδ.

τι εννοείς λεφτά για πέταμα κτλ ?

Leon_DiZ
18-05-2012, 20:32
^^ βασικά αν κατάλαβα καλά είναι η δυνατότητα κάποιος που έχει π.χ. ps vita να χρησιμοποιήσει το save του στο ps3 και να συνεχίσει από εκεί να παίζει (προφανώς και το ανάποδο) ,

σαν δυνατότητα δεν μου φαίνεται κάτι άσχημο , καλό είναι κατά την γνώμη μου , αν έχω καταλάβει σωστά δλδ.

τι εννοείς λεφτά για πέταμα κτλ ?

το ολο κολπο προυποθετει να εχεις και τα 2 παιχνιδια (ps3 + ps vita). φαντασου ποσα λεφτα θα πρεπει να σκας για καθε παιχνιδι. ειδικα αν μιλαμε για Assassin's Creed, God of War κτλ κτλ (που σιγουρα θα βγουν), παιχνιδια που ολοι τρεχουμε να τα παρουμε πρωτη μερα. θα σκασεις 40 λιρες + 25-30 για ενα μονο παιχνιδι την φορα;

antoniss
18-05-2012, 20:42
το ολο κολπο προυποθετει να εχεις και τα 2 παιχνιδια (ps3 + ps vita). φαντασου ποσα λεφτα θα πρεπει να σκας για καθε παιχνιδι. ειδικα αν μιλαμε για Assassin's Creed, God of War κτλ κτλ (που σιγουρα θα βγουν), παιχνιδια που ολοι τρεχουμε να τα παρουμε πρωτη μερα. θα σκασεις 40 λιρες + 25-30 για ενα μονο παιχνιδι την φορα;

ε καλά , αυτό εννοείται οτι θα πρέπει να έχεις το game και για τα 2 format , δεν νομίζω όμως κάποιος να το κάνει μόνο και μόνο επειδή υπάρχει αυτή η δυνατότητα , ίσα ίσα μπορεί κάποιος που το έχει μόνο π.χ. στο vita και το δανειστεί από έναν φίλο του να το συνεχίσει στο ps3 ,

θέλω να πω δεν αναγκάζει κανέναν , απλά υπάρχει σαν δυνατότητα , και αυτό είναι καλό .
Επίσης βέβαια δεν ξέρω τι παίζει με τα trophies που αν είναι διαφορετικά του ενός με του άλλου version τότε σίγουρα αυτοί που τα κυνηγάνε λογικά θα το πάρουν/νοικιάσουν και στα 2 .

και μιλάμε φυσικά μόνο για games που είναι συμβατά μεταξύ των δύο κονσολών και έχουν την δυνατότητα αυτή ,
δεν ισχύει για ότι game έχει βγει και είναι διαφορετικό version π.χ. fifa , mortal kombat(?) , rayman(?) κτλ.

Leon_DiZ
18-05-2012, 20:49
ε καλά , αυτό εννοείται οτι θα πρέπει να έχεις το game και για τα 2 format , δεν νομίζω όμως κάποιος να το κάνει μόνο και μόνο επειδή υπάρχει αυτή η δυνατότητα , ίσα ίσα μπορεί κάποιος που το έχει μόνο π.χ. στο vita και το δανειστεί από έναν φίλο του να το συνεχίσει στο ps3 ,

θέλω να πω δεν αναγκάζει κανέναν , απλά υπάρχει σαν δυνατότητα , και αυτό είναι καλό .
Επίσης βέβαια δεν ξέρω τι παίζει με τα trophies που αν είναι διαφορετικά του ενός με του άλλου version τότε σίγουρα αυτοί που τα κυνηγάνε λογικά θα το πάρουν/νοικιάσουν και στα 2 .

και μιλάμε φυσικά μόνο για games που είναι συμβατά μεταξύ των δύο κονσολών και έχουν την δυνατότητα αυτή ,
δεν ισχύει για ότι game έχει βγει και είναι διαφορετικό version π.χ. fifa , mortal kombat(?) , rayman(?) κτλ.


:/ δεν ξερω να σου πω την αληθεια τι παιζει με τα trophies. ισως αυτα που εχουν cross play να εχουν τα ιδια και στις δυο εκδοσεις.

καταλαβα τι θες να πεις, καλο ειναι σαν feature και σε μερικα παιχνιδια φανταζομαι οτι θα ειναι πολυ πιο πρακτικο απ' ο,τι σε αλλα (παιχνιδια που παιρνουν ΤΙΣ ωρες για να τα τελειωσεις) απλα μου φαινεται εκνευριστικα γελοιο να το πλασαρει οπως το πλασαρει.

Dragonpaul
18-05-2012, 20:56
Παιδια, πολυ χρησιμη αυτη η συζητηση, αλλα μη χαλαμε το thread που ανοιξε ο Βαγγελης. Ισως να μεταφερθουν τα off topic σχολια σε σχετικο thread.

PDS
26-05-2012, 04:44
aVOT7BcTBko&feature

messi10
26-05-2012, 11:08
το ολο κολπο προυποθετει να εχεις και τα 2 παιχνιδια (ps3 + ps vita). φαντασου ποσα λεφτα θα πρεπει να σκας για καθε παιχνιδι. ειδικα αν μιλαμε για Assassin's Creed, God of War κτλ κτλ (που σιγουρα θα βγουν), παιχνιδια που ολοι τρεχουμε να τα παρουμε πρωτη μερα. θα σκασεις 40 λιρες + 25-30 για ενα μονο παιχνιδι την φορα;


σορρυ για το οφφτοπικ, αλλα δεν μπορω να μην ροτησω.

Εισαι σιγουρος για αυτο; εγω στο Warrior's Lair που ειχα παρακολουθησει (πρωην Ruin), αλλα κ σε αλλα παιχνιδια, ειχα την εντυπωση οτι δεν χρειαζεται να αγορασεις το παιχνιδι 2 φορες, και για τα 2 formats...

αν οντως ισχυει, μεγιστη μλκια.

Leon_DiZ
26-05-2012, 13:05
σορρυ για το οφφτοπικ, αλλα δεν μπορω να μην ροτησω.

Εισαι σιγουρος για αυτο; εγω στο Warrior's Lair που ειχα παρακολουθησει (πρωην Ruin), αλλα κ σε αλλα παιχνιδια, ειχα την εντυπωση οτι δεν χρειαζεται να αγορασεις το παιχνιδι 2 φορες, και για τα 2 formats...

αν οντως ισχυει, μεγιστη μλκια.

μερικοι developers/publishers τα δινουν μαζι ή κανουν προσφορα. αλλα ναι, αν δεν το λεει οτι στα δινει μαζι να υποθετεις οτι ειναι χωριστα (στο βιντεακι του sly το λεει κιολας οτι χρειαζονται και τα δυο 'τα οποια πωλουνται ξεχωριστα')

messi10
26-05-2012, 18:51
ok thanks για την διευκρινηση. :)

messi10
02-09-2012, 13:12
http://www.youtube.com/watch?v=Ht6_ZA62zlk

Τελειο φαινεται. :)

Μονο η φωνη του Sly ΔΕΝ μου πολυ - αρεσει...

odytsak
09-01-2013, 21:08
Sly and the gang are back on the 27th March on both PS3 and PS Vita.
What’s more, for those of you that purchase the PS3 version of the game,
you’ll be able to download the PS Vita version from the PS Store at no cost!

Sly Cooper: Thieves in Time - Pulling The Heist trailer - YouTube

AriStos13
10-04-2014, 20:23
Εχω ενα προβλημα!! Ενω ανεβασα το save μου απο το ps3 στο cloud στο vita δεν νου εχει επιλογη να το κατεβασω τιποτα!!
Στο livearea παταω το εικονιδιο του plus συνδεετε κανονικα αλλα η επιλογη download ειναι γκρι!! Τι κανω λαθος;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nek_Food
10-04-2014, 20:29
Δεν έχω ασχοληθεί ακόμη, αλλά αν δεν κάνω λάθος τα save routines (upload/download) στο συγκεκριμένο παιχνίδι τα κάνεις ingame, νομίζω πατάς το start button και όχι με τον συνήθη τρόπο (XMB).


The cross-save functionality between your Vita and PS3 can be done in seconds.
To upload your save to the cloud (to be downloaded to your console or Vita):
1) pause the game
2) scroll down to cross-save
3) select "upload to the cloud" (should take less than 5 seconds)
To access (download) that cloud save:
1) pause the game
2) scroll down to cross save
3) download from the cloud
That's pretty much the gist of my video to access cross-save. Enjoy your Sly Cooper save on the go! :)

http://www.youtube.com/watch?v=D3389KLGAhU

AriStos13
10-04-2014, 20:35
Ωραιος Νεκ!! Την ειχα δει μεσα στο παιχνιδι την επιλογη αλλα δεν ηξερα οτι θελει ετσι!! Το εκανα απο το XMB!?
Ευχαριστω!!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

odytsak
10-04-2014, 21:57
Δεν έχω ασχοληθεί ακόμη, αλλά αν δεν κάνω λάθος τα save routines (upload/download) στο συγκεκριμένο παιχνίδι τα κάνεις ingame, νομίζω πατάς το start button και όχι με τον συνήθη τρόπο (XMB).

Σε όλα τα Cross-save παιχνίδια έτσι γίνεται.

Nek_Food
11-04-2014, 00:21
Δεν ήξερα (δεν ρώταγα). Σε κάνα δύο παιχνίδια με εχει ρωτήσει αν θυμάμαι καλά αν θέλω να ανεβάζει αυτόματα το save για cross play, του εχω πει όχι και δεν ασχολήθηκα ποτέ. Μάθαμε και κατι νέο σήμερα. Not bad...