PDA

View Full Version : τεχνολογικα και games sites



lak100
15-05-2012, 19:53
παιδια γεια σας θελω να μου πειτερ απο που ενημερωνεστε για games και τεχνολογικα. εμενα παντως το ign με κουραζει στη αναγνωση μου φαινεται πολυ ακταρμας. προτεινετε και ελληνικα και ξενα sites

Desmond
15-05-2012, 20:10
Προσωπικά μπαίνω στο n4g (http://n4g.com/).Aν αποφεύγεις τα comments όπου είναι γεμάτα από ανήλικα fanboys, είναι μια χαρά.

tsakali GR
15-05-2012, 20:53
Από ελληνικά websites κάνω μία γρήγορη γύρα στα gameover.gr, enternity.gr, byteme.gr για να έχω εικόνα. Μπορείς επίσης να δεις και τα game20.gr και gameworld.gr που εμένα προσωπικά δε με ελκύουν.

Τώρα για ξένα πέραν του ign γίνεται ένα ψιλοχαμός και εξαρτάται από το τι πληροφορία ή ενημέρωση ψάχνεις. Εγώ κοιτάω τα eurogamer.net, gamespot.com, το gametrailers.com, το machinima.com και το psu.com.

Από εκεί και πέρα καλό αναλόγως τα γούστα...

tonybsg
15-05-2012, 21:51
Εγώ προσωπικά εδώ και χρόνια έχω καταλήξει στην λύση του twitter γενικότερα για την ενημέρωσή μου. Ακολουθώ τα περισσότερα sites και από κει και πέρα, στους τίτλους των ειδήσεων που μου βγάζει, κάνω κλικ σε όποια μου τραβήξει το ενδιαφέρον, ανεξαρτήτως σελίδας.

Τώρα για να είμαι και on topic ουσιαστικά, θα συμφωνήσω με τον Γιώργο από πάνω, σε αυτά τα τρία μπαίνω και γω κυρίως (gameover, enternity, byteme).

minaras_tio
15-05-2012, 22:04
www.gameside.gr
Καινουριο site αλλα πολυ πολυ καλο...

lak100
15-01-2015, 13:51
επαναφερω το θεμα για να ρωτησω αν ξερετε καποια ελληνικη εκπομπη για games στο ιντερνετ η στο youtube εκτος απο του gameover.gr και του enternity

Kapa
15-01-2015, 14:00
Busted.gr

Τρέχουν 2 εβδομαδιαίες εκπομπές. Περισσότερα θα βρεις μέσα στο site και στη σελίδα μας στο Facebook.

lak100
16-01-2015, 01:25
Busted.gr

Τρέχουν 2 εβδομαδιαίες εκπομπές. Περισσότερα θα βρεις μέσα στο site και στη σελίδα μας στο Facebook. ξεχασα να σας αναφερω σας παρακολουθω. μια συμβουλη κρατιεστε το ευελικτο σχημα στα vidcast με 2 ατομα. Η θεματολογια επισης παιζει ρολο καλο θα ειναι να μην φευγετε απο το θεμα βεβαιως θα τυχεθ να πειτε και κατι αλλο. ενα πραγμα που με κουραζει στα webvast του gameover ειναι οτι το τελευταιο καιρο δεν μιλανε για gaming ειναι μονο αναλυση της αναλυσης ω αναλυσης και πολλες φορε πιανω τον ευατο μου να αναρωτιεται τι καουσε αυτο το διωρο

Kapa
16-01-2015, 01:37
ξεχασα να σας αναφερω σας παρακολουθω. μια συμβουλη κρατιεστε το ευελικτο σχημα στα vidcast με 2 ατομα. Η θεματολογια επισης παιζει ρολο καλο θα ειναι να μην φευγετε απο το θεμα βεβαιως θα τυχεθ να πειτε και κατι αλλο. ενα πραγμα που με κουραζει στα webvast του gameover ειναι οτι το τελευταιο καιρο δεν μιλανε για gaming ειναι μονο αναλυση της αναλυσης ω αναλυσης και πολλες φορε πιανω τον ευατο μου να αναρωτιεται τι καουσε αυτο το διωρο

Thanks για το Feedback.

Η δικη μας οπτικη στα webcast/videocast πες τα οπως θες, ειναι να συζηταμε πανω σε ενα θεμα και να βγαζουμε το ζουμι, ετσι ωστε να μην κουραζουμε αυτους που μας βλεπουν. Αλλωστε για το λογο αυτο η διαρκεια ειναι περιπου 10-20 λεπτα.