PDA

View Full Version : Prison Break



Pages : [1] 2

NonBorn
14-11-2007, 12:50
http://www.pinotti.co.uk/TVShows/Images/TV%20Prison%20Break.jpg


To Prison Break είναι μια Αμερικανική τηλεοπτική σειρά που ξεκίνησε να προβάλλεται στο τηλεοπτικό δίκτυο Fox Network στις 29 Αυγούστου 2005. Η σειρά δημιουργήθηκε από τον Paul Scheuring, Αμερικανό σεναριογράφο και σκηνοθέτη. Ο δεύτερος κύκλος επεισοδίων ξεκίνησε να προβάλεται στις Η.Π.Α στις 21 Αυγούστου 2006. Στην Ελλάδα ο πρώτος κύκλος επεισοδίων προβάλλεται από το συνδρομητικό κανάλι Filmnet.


Υπόθεση (Spoiler Warning)
Ο Lincoln Burrows (Dominic Purcell) κατηγορείται για την δολοφονία του Terrence Steadman, αδερφού της Αντιπροέδρου των Η.Π.Α. Τα στοιχεία εναντίον του είναι αδιαμφισβήτητα , και έτσι καταδικάζεται σε θάνατο και στέλνεται στις Κρατικές Φυλακές Fox River. Ο αδερφός του Lincoln, Michael Scofield (Wentworth Miller (http://el.wikipedia.org/w/index.php?title=Wentworth_Miller&action=edit)), είναι πεπεισμένος ότι ο αδερφός του είναι αθώος και θέτει σε εφαρμογή ένα σχέδιο απόδρασης. Διαπράττει μία ληστεία σε τράπεζα, μόνο και μόνο για να καταδικαστεί και να εγκλειστεί στην ίδια φυλακή με τον αδερφό του, έχοντας χαράξει σε όλο του το σώμα με τη μορφή τατουάζ τα αρχικά σχέδια της φυλακής και άλλα στοιχεία που θα τον βοηθήσουν να πραγματοποιήσει την απόδραση. Ταυτόχρονα, η νεαρή δικηγόρος Veronica Donovan (Robin Tunney), πρώην κοπέλα του Lincoln, προσπαθεί να ανακαλύψει την αλήθεια και να αποτρέψει την εκτέλεση της ποινής, όμως φαίνεται πως η συνομωσία εναντίον του Lincoln Burrows φτάνει μέχρι και τα υψηλόβαθμα κλιμάκια της Κυβέρνησης.

Πλοκή 2ης σεζόν (Spoiler Warning)
Ο δεύτερος κύκλος τελειώνει με 22 επεισόδια.Η ιστορία συνεχίζεται 8 ώρες μετά από την απόδραση από την FOX RIVER, εστιάζοντας στα γεγονότα και τις καταστάσεις της απόδρασης. Από την σειρά λείπει η Veronica Donovan (Robin Tunney),η οποία σκοτώνεται στην προσπάθειά της να μάθει την αλήθεια από τον αδελφό της αντιπροέδρου. Εμφανίζονται στο καστ νέοι χαρακτήρες όπως ο Alexander Mahone (William Fichtner),ο οποίος είναι πράκτορας του FBI και καταδιώκει τους φυγάδες. Όλος ο δεύτερος κύκλος βασίζεται στη ζωή των φυγάδων μετά την απόδραση. Εν τω μεταξύ, η πλοκή συνωμοσίας αναπτύσσεται δεδομένου ότι «η επιχείρηση» συνεχίζει το σχέδιό της για να εντοπίσει τον Λίνκολν και να τον αποτρέψει να μαθει την αλήθεια. Ένα μεγάλο μέρος της κύριας πλοκής του έργου σχετικά με τη συνωμοσία ολοκληρώνεται πριν από το φινάλε.

Άρχισα να κάνω χρήση (βλέπω :rofl:) εδώ και 2 βδομάδες και πραγματικά έχω μείνει με το στόμα ανοιχτό από το πόσα μου έχει δώσει αυτή η σειρά. Ενώ όλοι με πίεζαν να κάνω την αρχή με το lost ή το prison break , αρχικά, δεν είχα διάθεση να το κάνω, αφού θεωρούσα ότι δεν θα μπορώ να κάθομαι να βλέπω με τις ώρες κάποια σειρά που ουσιαστικά δε θα τελειώνει... Και που στο κάτω κάτω δε θα μου προσφέρει τίποτα. Έκανα μεγάλο λάθος! Τελειώνοντας το πρώτο dvd του πρώτου κύκλου είχαν εθιστεί τόσο πολύ πλέον στη σειρά που είδα 44 ολόκληρα επισόδεια + extras των 2 τελευταίων dvd κάθε σεζον σε λιγότερο από 2 βδομάδες! Και μιλάμε για 43 λεπτά το επισόδειο!!!

Κυκλοφορούν ήδη σε dvd οι δύο πρώτοι κύκλοι και συστίνω ανεπιφύλακτα σε όποιον δεν έχει καμία σχέση με το θέμα να πάρει το πρώτο dvd της σείρας και να το βάλει μόνο και μόνο από περιέργεια στο dvd player του!

Αυτή τη περίοδο παίζεται στην Αμερική η 3η σεζόν της σειράς ενώ λέγεται ότι θα διακοπεί για ένα διάστημα από το τέλος τον Χριστουγέννων μέχρι τον Απρίλη. Κάπως θα βρεθεί και αυτή στα χέρια μου :giggle: μιας και δε πρόκειται να περιμένω (δε θα αντέξω άλλωστε) να βγει σε dvd!

ALEO
14-11-2007, 12:53
ellinadiko.com forza michael FREE FROM SONA OLE!!!!!!!!!!!

NonBorn
14-11-2007, 12:56
forza michael FREE FROM SONA OLE!!!!!!!!!!!

Όχι spoiler στο thread! :rant::rant::rant: :rofl::rofl::rofl:

Χρησιμοποιήστε το [spoiler] tag και γράψτε πριν απ αυτό για που ακριβώς μιλάτε να ξέρουμε να δούμε ή να μη δούμε!

Πάντως φοβερή σειρά ALEO ε?

ALEO
14-11-2007, 12:57
μαματη σειρα !!!!!!!!! κορυφη, ειμαιστην 3 σεζον τωρα

gepe13
14-11-2007, 13:26
Η πρωτη season ηταν καλη, η δευτερη μετρια με εξαιρεση το τελευταιο επεισοδιο που αναθερμανθηκε η ουσια της σειρας την τριτη θα την αρχισω απο τη κυριακη μαλλον.
Επισης κορυφαια σειρα αυτη τη στιγμη για μενα ειναι το HEROES

ALEO
14-11-2007, 13:30
HEROES !!!!!!!!!!! lol the best , Hiro you are the best lol

gepe13
14-11-2007, 13:32
hiro saves the world ....lol

ALEO
14-11-2007, 13:34
gepe νομιζο βλεπουμε τα ιδια!!! απο ελληναδικο και εσυ χαχαχαα

gepe13
14-11-2007, 13:36
οχι aleo απο blue-whitegt :) αλλα σημασια εχει πως βλεπουμε τα ιδια :)

badboyfriend
14-11-2007, 15:01
Η πρωτη season ηταν καλη, η δευτερη μετρια με εξαιρεση το τελευταιο επεισοδιο που αναθερμανθηκε η ουσια της σειρας
:1appl:
Η τρίτη season είναι ακόμη χειρότερη δυστυχώς. Ενώ είχε ξεκινήσει με τις καλύτερες προδιαγραφές στην πρώτη season, πέρσυ άρχισε να κουράζει και φέτος ακόμη περισσότερο. Δεν ξέρω αν θα συνεχίσω να το βλέπω.

Το Heroes επίσης ξεκίνησε με πολλές προσδοκίες για μένα και απογοήτευσε αρκετά (μετά το 8ο-10ο επεισόδιο). Κι αυτό είναι υπό παρακολούθηση για το αν θα παραμείνει στη λίστα :Ρ

Μόνο Desperate Housewives βλέπω αυτό τον καιρό. Και από τις καινούριες σειρές Dirty Sexy Money που φαίνεται αρκετά καλό και Pushing Daisies που είναι μακράν η καλύτερη σειρά εδώ και χρόνια.

NonBorn
14-11-2007, 15:14
Ας μείνουμε στο prison break!!!

Ευχαριστώ πολύ... :)

badboyfriend
14-11-2007, 15:53
Ε σβήστα τα offtopic, δεν είναι ότι δεν το χεις ξανακάνει.. (είμαστε offtopic στο offtopic forum.. right..) Κάπου εδώ κατεβαίνω

NonBorn
14-11-2007, 16:19
PrisonBreak Season3 Ep09 Boxed Promo Trailer & Photo

http://img340.imageshack.us/img340/5364/5x3o2ebqm7ri3.th.jpg (http://img340.imageshack.us/my.php?image=5x3o2ebqm7ri3.jpg) http://img292.imageshack.us/img292/6118/5y2nqztqw5nd4.th.jpg (http://img292.imageshack.us/my.php?image=5y2nqztqw5nd4.jpg)

http://img149.imageshack.us/img149/8805/6agonrpym9mm8.th.jpg (http://img149.imageshack.us/my.php?image=6agonrpym9mm8.jpg) http://img139.imageshack.us/img139/3157/6h2np5czv3tr5.th.jpg (http://img139.imageshack.us/my.php?image=6h2np5czv3tr5.jpg)
YouTube - Prison Break S03E09 Promo

seven77
21-11-2007, 16:48
nonborn αν θες να σου πω η να σου βρω τη 3η περιοδο πες μου.

NonBorn
21-11-2007, 22:14
Εχτές είδα μέχρι και το 8 και μετά λύπης μου συνειδητοποίησα ότι θα κάνω να δω prison break 2 μήνες αφού δε θα προβληθεί επεισόδιο μέχρι τότε! Η τρίτη σειρά μέχρι στιγμής είναι μακράν καλύτερη από την δεύτερη και οι ηθοποιοί δίνουν ρεσιτάλ όλοι παίζουν πολύ ωραία. Για μένα το καλύτερο cast σε σειρά! Όλοι πραγματικά είναι εκεί που πρέπει με τον ρόλο που πρέπει!

ALEO
23-01-2008, 13:00
hehehe pai o foustis o Sami pethane ..edw mou kathotan o atimos ,kai ti to kovoun sto kalitero re oi mala... prepi na matho ti ehei mesa i samsonite pou vrike i sofia ston sako tou <psara>

to be continued !!!

NonBorn
23-01-2008, 13:13
Kαλά φοβερό επεισόδιο.... Μου χε λείψει ο Scofield να προλαβαίνει καταστάσεις κλπ! Φέρτε πίσω τον πανέξυπνο Scofield οεο...!!!

antonis
23-01-2008, 13:38
ωραίο επεισόδιο..αλλα 3 μείνανε και τέλος :(

ALEO
23-01-2008, 13:41
pou hathikes esy vre pedi ,vre antoni mou !

ps4
23-01-2008, 13:53
Εγω ειμαι ακομα στο επεισοδιο 6 στο δευτερο κυκλο βλεπω 3 την φορα περιπου γιατι οταν φτασω στην τριτη περιοδο θα παθω στερητικο συνδρομο.

Prison break fun

ALEO
23-01-2008, 13:55
lol katse na ftasis eki pou eimai ost ehis poli dromo akoma kolasi milame

ps4
23-01-2008, 13:57
καλα γυρω στα 25 επεισοδια μου εχουν μεινει ολα μαζι.

νομιζω στον τριτο κυκλο υπαρχει μεχρι το επεισοδιο 6 ή 7 αν δεν κανω λαθος.

θα κανω κανα μαρς και θα τα δω ολα μαζι και μετα;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

:banghead:

ALEO
23-01-2008, 14:01
10 einai sto 10 eimaste stavre aftin tin stigmi ke tokopsan sto kalitero

NonBorn
23-01-2008, 14:05
3 και τέλος? Μη το κάνετε αυτό plz.... Αυτή η σειρά δε πρέπει να τελειώσει!!! :banghead::banghead::banghead::banghead:

ALEO
23-01-2008, 14:06
den pirazei re-arhizei to lost to flevari lol

ps4
23-01-2008, 14:06
Eχεις δικιο. 10 ειναι.

γιατι το εκοψαν; δεν πηγαινε καλα;

ps4
23-01-2008, 14:07
3 και τέλος? Μη το κάνετε αυτό plz.... Αυτή η σειρά δε πρέπει να τελειώσει!!! :banghead::banghead::banghead::banghead:


οντως και εγω εχω φαει κολλημα μεγαλο.

πριν λιγες μερες ειδα 8 μαζεμενα. αν δεν πειναγα ακομα θα εβλεπα.:bgrin2::bgrin2:

ALEO
23-01-2008, 14:08
ohi enoo teliose apotoma to episodio mas afisan sto kalitero tora mia vdomada na perimenoume

antonis
23-01-2008, 14:08
Μάλλον θα παιχτεί και τέταρτη season απο Σεπτέμβρη:P

oddin
23-01-2008, 14:12
Eχεις δικιο. 10 ειναι.

γιατι το εκοψαν; δεν πηγαινε καλα;
Λέγεται οτι ο σεναριογράφος δεν ήθελε τρίτο κύκλο,ήθελε να το τελειώσει στον 2ο για να μην τραβήξει την σειρά.Δεν ξέρω τελικά αν το έκανε και ο ίδιος τον 3ο κύκλο.

Για το Lost λόγω της απεργίας των σεναριογράφων,μην είστε τόσο σίγουροι οτι θα δούμε επεισόδια τον Φεβρουάριο.

ALEO
23-01-2008, 14:13
e nai re leventes o skofield prepi na apodrasi kai apo to alkatraz !!
iparhi akoma i filaki afti lol

plaka kano etsi

DarkUSS
23-01-2008, 15:12
Λέγεται οτι ο σεναριογράφος δεν ήθελε τρίτο κύκλο,ήθελε να το τελειώσει στον 2ο για να μην τραβήξει την σειρά.Δεν ξέρω τελικά αν το έκανε και ο ίδιος τον 3ο κύκλο.

Για το Lost λόγω της απεργίας των σεναριογράφων,μην είστε τόσο σίγουροι οτι θα δούμε επεισόδια τον Φεβρουάριο.

Και πολύ σωστά ήθελε ο σεναριογράφος. Όχι ότι δεν είναι καλή η 3η σεζόν, απλά δεν συγκρίνεται με τις 2 προηγούμενες κατά την γνώμη μου.

Όσο για το Lost θα παιχτούν όσα επεισόδια έχουν γυριστεί. Μετά το χάος.:banghead:

oddin
23-01-2008, 16:24
Και πολύ σωστά ήθελε ο σεναριογράφος. Όχι ότι δεν είναι καλή η 3η σεζόν, απλά δεν συγκρίνεται με τις 2 προηγούμενες κατά την γνώμη μου.

Όσο για το Lost θα παιχτούν όσα επεισόδια έχουν γυριστεί. Μετά το χάος.:banghead:
Συμφωνω μαζί σου.

Lost έχουν γυριστεί, αν θυμάμαι καλά,μισός κύκλος,ίσως και λιγότερα.

desperate_gamer
23-01-2008, 17:19
Για Lost είναι επίσημο. 8 επεισόδια (αρχής γεννομένης από τις 31 Ιανουαρίου) και that's all (και νομίζω ότι πάπαλα και η season έτσι, γιατί όπως δείχνουν τα πράγματα η φετινή season δεν σώζεται με τίποτα).

hohlitos
23-01-2008, 23:12
best of the best και για μενα prison break kai heroes...
τα εχω κατεβασει ολα τα επεισοδια και αντι το βραδακι να καθομαι στην TV και να βλεπω καμια ταινια...ξεπεταω 1-2-3 επεισοδια Prison break γιατι το heroes το εφαγα ολο...αντε να βγαλουν new episode.

ps4
24-01-2008, 00:23
Λοιπον η σειρα τα σπαει ειναι γεγονος. Σημερα δεν αντεξα. ειδα απο το 6 μεχρι το 16 και παω για τα υπολοιπα 7 μεχρι τις 3 το πρωι. Μετα παω τριτο κυκλο. Addicted.............

Εχω παρατηρησει τα εξης.

1. Ολοι εχουν ''σπαστά'' ''clamcell'' καπως ετσι τα λενε στην βαρβαρικη, κινητα. Κανενας δεν εχει ''παντοφλα'', ''candybar'' κινητα. Ουτε ''slide up'' τιποτα. Μονο ''σπαστα'' Ολοι ομως απο τον προεδρο της αμερικης, μεχρι.......:fryingpan:

2. Tελικα του τ-bag του εκατσε μια χαρα. Δεν θελω να την χαλασω στα παιδια που δεν το εχουν δει ακομα αλλα κοιτα να δεις πως τα φερνει η ζωη..........

3. Αυτος ο ιαπωνας ο bill kim πως σκατα τον λενε. Γελαει συνεχως ειτε λεει ανεκδοτο ειτε ειναι σε κηδεια και λεει ''εγω τον σκοτωσα'', το ιδιο και το αυτο. Οποτε το βλεπω εχω μια ακατανικητη επιθυμια να του χωσω μια κλωτσια στο στομα.........:bgrin2::bgrin2:

Dikakom
24-01-2008, 01:58
Παιδιά έχω φάει και γω τρελό κόλλημα με τη σειρά...Και να φανταστείτε δεν έβλεπα σειρές εκτός αν τύχαινε αλλά τώρα όλη μέρα Prison Break...τελειώνω την season 2 τώρα...
Δηλαδή απ ότι κατάλαβα από αυτά που λέτε η σειρά τελειώνει στη season 3 επεισόδιο 10?
Αυτή η σειρά είναι η καλύτερη ever και δεν πρέπει να σταματήσει!:banghead:
Α ρε Michael Scofield με τις ιδέες σου και οι 30 ανατροπές που γίνονται σε κάθε επεισόδιο...

Chill
24-01-2008, 03:47
Και εγώ βλέπω PB σχεδόν από την πρώτη μέρα που έκανε πρεμιέρα στο Αμέρικα. Από play, αρχή και τέλος στο έργο είναι ο Tbag μακράν ο καλύτερος!!!! Ο Michael με χαλάει, μια ζωή μιλάει λες και κάθεται στην τουαλέτα και σφίγγεται, ψου ψου ψου μίλα μωρή χαμούρα επιτέλους να ακούσουμε τη φωνή σου.

Dikakom, ναι season3 episode 10 το last.

Καλύτερες νέες σειρές για μένα φέτος
1)Californication
2)Chuck
3)The Big Bang Theory

ψάχτε τες και θα με θυμηθείτε.

P.S. KEEL HIRO NAKAMURA PLX :fryingpan:. Τουλάχιστον χάρη σε αυτόν τον χαρακτήρα καταλαβαίνω γιατί το wii πουλάει σαν τρελό στην Iαπωνία :rofl:.

DarkUSS
24-01-2008, 03:51
Παιδιά έχω φάει και γω τρελό κόλλημα με τη σειρά...Και να φανταστείτε δεν έβλεπα σειρές εκτός αν τύχαινε αλλά τώρα όλη μέρα Prison Break...τελειώνω την season 2 τώρα...
Δηλαδή απ ότι κατάλαβα από αυτά που λέτε η σειρά τελειώνει στη season 3 επεισόδιο 10?
Αυτή η σειρά είναι η καλύτερη ever και δεν πρέπει να σταματήσει!:banghead:
Α ρε Michael Scofield με τις ιδέες σου και οι 30 ανατροπές που γίνονται σε κάθε επεισόδιο...

Όχι ρε συ δεν τελειώνει στο 10ο επεισόδιο, απλά μέχρι εκεί έχει φτάσει τώρα στην Αμερική.

panelix
24-01-2008, 10:20
To 11 bgainei 4 febrouariou

Chill
24-01-2008, 11:03
Έχω την εντύπωση ότι ο Didakom αναρωτήθηκε αν το τελευταίο μέχρι ώρας επεισόδιο είναι το s03e10. Anyway άλλα 2 μας μένουν μόνο δυστυχώς η απεργία μας στοίχισε αλλά πιάνει το LOST στις 31/1 οπότε κάτι θα έχουμε να βλέπουμε.

Dikakom
24-01-2008, 12:44
Έχω την εντύπωση ότι ο Didakom αναρωτήθηκε αν το τελευταίο μέχρι ώρας επεισόδιο είναι το s03e10. Anyway άλλα 2 μας μένουν μόνο δυστυχώς η απεργία μας στοίχισε αλλά πιάνει το LOST στις 31/1 οπότε κάτι θα έχουμε να βλέπουμε.

Yes that's it...ευχαριστώ παιδιά που μου λύσατε την απορία...από ότι είδα στον internet λεν ότι θα βγει και 4η σεζόν αλλά για μένα θα έπρεπε να τελειώσει στην 2η...(δεν έχω δει ακόμα την 3η)...πιστεύω πως όσο το κρατάνε στο τέλος θα κουράσει λίγο...έχει εκπληκτική πλοκή αλλά για πόσο...παρόλα αυτά παραμένει να είναι κορυφή...

NonBorn
24-01-2008, 12:46
Yes that's it...ευχαριστώ παιδιά που μου λύσατε την απορία...από ότι είδα στον internet λεν ότι θα βγει και 4η σεζόν αλλά για μένα θα έπρεπε να τελειώσει στην 2η...(δεν έχω δει ακόμα την 3η)...πιστεύω πως όσο το κρατάνε στο τέλος θα κουράσει λίγο...έχει εκπληκτική πλοκή αλλά για πόσο...παρόλα αυτά παραμένει να είναι κορυφή...

H 3η είναι πολύ καλύτερη από την δεύτερη season και πραγματικά αν τελειώσει θα το βάλω να το δω ξανά απ την αρχή... Ειδικά ο πρώτος κύκλος σπέρνει! Ότι καλύτερο έχω δει στην τηλεόραση, hands down!

Dikakom
24-01-2008, 12:50
Σπέρνει και θερίζει...:angry:...Κυριολεκτικά ο πρώτος κύκλος είναι όπως λες ότι καλύτερο έχει βγει...σήμερα θα τελειώσω την 2η σεζόν(άλλο 1 επεισόδιο μου έμεινε) και θα αρχίσω την 3η και θα σου πω εντυπώσεις...από ότι διαβάζω στο νετ οι απόψεις για την 3η σεζόν διίστανται για αυτό πρέπει να αποκτήσω σύντομα δική μου...:fryingpan:

DarkUSS
26-01-2008, 06:14
Sorry Dikakom, λάθος κατάλαβα εγώ τότε.

Dikakom
26-01-2008, 23:05
Sorry Dikakom, λάθος κατάλαβα εγώ τότε.
Να σαι καλά φίλε μου δεν πειράζει, εγώ ευχαριστώ...:wave:

----------------------------------------------------------------------------
Πάντως έχω δει 5 επεισόδια από την 3η σεζόν και μπορώ να πω ότι είναι ενδιαφέρουσα, βέβαια μπερδεύουν λίγο την πλοκή με την "εταιρία" κ.λ.π.(κατά την γνώμη μου πάντα) άλλα σίγουρα δεν σε κάνει να βαριέσαι...Αν ήταν να βαθμολογήσω τις σεζόν η 1η θα έπαιρνε 10/10, η 2η 9/10 και η 3η 8,5*/10(βάζω * γιατί δεν την έχουμε δει ολοκληρωμένη)...:)

Dikakom
01-02-2008, 23:46
.........1......2......3.....4 μέρες ακόμα για να βγει καινούριο επεισόδιο στην αμερική και στο ίντερνετ φυσικά.....δεν μπορώ να περιμένω!!!

NonBorn
02-02-2008, 15:04
.........1......2......3.....4 μέρες ακόμα για να βγει καινούριο επεισόδιο στην αμερική και στο ίντερνετ φυσικά.....δεν μπορώ να περιμένω!!!

Άστα να πάνε... Και όσο σκέφτομαι ότι θα το κόψουνε... Με πιάνει κατάθληψη!! :(:(

conn-a
02-02-2008, 23:04
Άστα να πάνε... Και όσο σκέφτομαι ότι θα το κόψουνε... Με πιάνει κατάθληψη!! :(:(

tiiiiii??????????tha to kopsoune???:banghead::banghead::banghead::mad::mad ::mad:gt na to kopsoune?????:rant::rant::rant::rant::rant::rant:

NonBorn
02-02-2008, 23:05
tiiiiii??????????tha to kopsoune???:banghead::banghead::banghead::mad::mad ::mad:gt na to kopsoune?????:rant::rant::rant::rant::rant::rant:

LoL... Η Ντίνα έκανε post... :1appl::1appl::1appl:
Δυστυχώς ναι θα το κόψουνε απ' ότι λένε... :(:(

conn-a
02-02-2008, 23:07
Άστα να πάνε... Και όσο σκέφτομαι ότι θα το κόψουνε... Με πιάνει κατάθληψη!! :(:(


LoL... Η Ντίνα έκανε post... :1appl::1appl::1appl:
Δυστυχώς ναι θα το κόψουνε απ' ότι λένε... :(:(

nai to 3 m:rofl:alla.... prison break einai ayto:tongue::tongue:

Dikakom
02-02-2008, 23:10
Εδώ με πιάνεις αδιάβαστο...γιατί να το κόψουν?

Απ ότι βλέπω το επεισόδιο 11 "Under & Out" είναι ακόμα προγραμματισμένο για τις 04/02/08 και τα επόμενα 11/02/08 και 18/02/08...αν γνωρίζεις κάτι πρέπει να μας το πεις...γιατί καραδοκούν εμφράγματα σε αυτήν την ηλικία...:Thud:

Διάβασα πάντως ότι λόγω της απεργίας των σεναριογράφων γυρίζονται μαζί 3 επεισόδια και ότι ενδέχεται να σταματήσουν τη season 3 στο επεισόδιο 14 και μετά να συνεχίσουν με την τέταρτη σεζόν...το μόνο σίγουρο είναι ότι θα υπάρξει 4η σεζόν...(απ ότι διάβασα στο νετ επαναλαμβάνω:prayer:)

conn-a
02-02-2008, 23:13
Εδώ με πιάνεις αδιάβαστο...γιατί να το κόψουν?

Απ ότι βλέπω το επεισόδιο 11 "Under & Out" είναι ακόμα προγραμματισμένο για τις 04/02/08 και τα επόμενα 11/02/08 και 18/02/08...αν γνωρίζεις κάτι πρέπει να μας το πεις...γιατί καραδοκούν εμφράγματα σε αυτήν την ηλικία...:Thud:

Διάβασα πάντως ότι λόγω της απεργίας των σεναριογράφων γυρίζονται μαζί 3 επεισόδια και ότι ενδέχεται να σταματήσουν τη season 3 στο επεισόδιο 14 και μετά να συνεχίσουν με την τέταρτη σεζόν...το μόνο σίγουρο είναι ότι θα υπάρξει 4η σεζόν...(απ ότι διάβασα στο νετ επαναλαμβάνω:prayer:)

den ksero ti na po ftoyy tous tetoia ergara kai na tin kopsoyn pantos thanks gia tin pliroforia ama matho tpt tha kano kai 5 post(oooooo:1appl:):rofl::rofl::rofl:

Dikakom
02-02-2008, 23:18
Τι να σου πω ρε Κωνσταντίνα ούτε εγώ πιστεύω ότι θα το κόψουν...εκεί στην Αμερική κοιτάνε το χρήμα και εφόσον το PrisonBreak σαν προϊόν τους τα φέρνει άπειρα τότε αυτοί είναι ικανοί να συνεχίσουν την σειρά ακόμη και αν βάλουν τον Scofield στον Κορυδαλλό!(Από εκεί πως θα αποδράσει?μάλλον με ελικόπτερο που είναι δοκιμασμένο)


υ.γ. Είναι εργάρα όντως..άντε αν μάθεις κάτι πόσταρε ακατάπαυστα!

conn-a
02-02-2008, 23:33
παντως εχω προβλημα με το πρισον ενω εχω κατεβασει τα επεισοδια κανονικα και τους υποτιτλους, οι υποτιτλοι δεν συγχρονιζονται με τις σκηνες καποιες φορες και ετσι βλεπω τη σκηνη και διαβαζω αλλα αντι αλλων μερικες φορες με αποτελεσμα να νευριαζω και να τα παραταω και καλα τωρα που ειμαι στον 2 κυκλο (ναι ακομα στο 2:mad:) το νοικιαζω αλλα αμα περιμενω να νοικιασω και τον 3 απο το κλαμπ ζητω που καηκαμε:banghead::banghead:τι μπορω να κανω??:please2::please2:

Dikakom
03-02-2008, 00:12
παντως εχω προβλημα με το πρισον ενω εχω κατεβασει τα επεισοδια κανονικα και τους υποτιτλους, οι υποτιτλοι δεν συγχρονιζονται με τις σκηνες καποιες φορες και ετσι βλεπω τη σκηνη και διαβαζω αλλα αντι αλλων μερικες φορες με αποτελεσμα να νευριαζω και να τα παραταω και καλα τωρα που ειμαι στον 2 κυκλο (ναι ακομα στο 2:mad:) το νοικιαζω αλλα αμα περιμενω να νοικιασω και τον 3 απο το κλαμπ ζητω που καηκαμε:banghead::banghead:τι μπορω να κανω??:please2::please2:


Πάνε στο greektvsubs.gr και κατέβασε απο εκεί υπότιτλους για κάθε επεισόδιο,2-3 αρχεία για κάθε επεισόδιο και συγκεκριμένα για τη σεζον 3..όποτε δοκίμασε το ένα ή το άλλο οπότε σίγουρα κάποιο θα ταιριάζει απόλυτα...

EDIT: εδώ Κωνσταντίνα http://www.greektvsubs.gr/local_links.php?catid=3#LetterP

conn-a
03-02-2008, 00:14
tha to prospathiso kai tha s po an egine tpt pantos thanks prokatabolika:)

Dikakom
03-02-2008, 00:16
tha to prospathiso kai tha s po an egine tpt pantos thanks prokatabolika:)

Παρακαλώ προκαταβολικά...:tongue:...Και μένα συνέβαινε αυτό σε κάποια επεισόδιο του τριτου κύκλου οπότε κατέβασα απο εκεί κάποια άλλα που αποδείχτηκαν συγχρονισμένα..ελπίζω να φτιάξουν για να το ευχαριστηθείς περισσότερο...:prayer:

Dikakom
04-02-2008, 22:16
Πριν από λίγα λεπτά τελείωσε η προβολή του νέου επεισοδίου στην Αμερική...δεν μπορώ να περιμένω!!Κάποιος άγιος άνθρωπος ας το ανεβάσει σύντομα...:prayer:
Το επόμενο(επ.12) σε 7 μέρες...

http://www.egotong.com/upload/PrisonBreakSeason1.jpg

Chill
04-02-2008, 23:03
Ή εναλλακτικά κατεβάζεις το subtitle workshop και απλά συγχρονίζεις τα timings των υποτίτλων :P.

Την άλλη εβδομάδα το season finale και μετά ....... του χρόνου πάλι. Δεν μας πειράζει όμως, το menu έχει Lost, έχει Sarah Connor Chronicles, έχει Dexter, έχει Chuck και κυρίως έχει την ελληνική τηλεόραση ΚΛΕΙΣΤΗ.

I <3 Tbag. Ο μόνος ηθοποιός από όσους πρωταγωνιστούν στο PB που πραγματικά είναι άρχοντας στον ρόλο του. Όλοι οι άλλοι μετριότητες. Αυτό που κάνει τη διαφορά στη σειρά είναι το σενάριο της.

Αν ακούσω και στην 4 σεζόν τον Michael να ψιθυρίζει ή να μιλάει σαν να σφίγγεται για να κάνει κακάκια (ενώ δεν υπάρχει προφανής λόγος) ορκίζομαι ότι θα ανοίξω την ελληνική tv και θα δω κάποιο από τα ηλίθια σήριαλς που προβάλει :banghead:.

Dikakom
04-02-2008, 23:08
(α)Την άλλη εβδομάδα το season finale και μετά ....... του χρόνου πάλι.

(β)και κυρίως έχει την ελληνική τηλεόραση ΚΛΕΙΣΤΗ.

(α) Νομίζω θα σταματήσει στο 14, η σιγουριά σου όμως με ανησυχεί ιδιαίτερα φίλε ελπίζω να μην ισχύει...


(β):rofl::rofl::rofl:Δεν φαντάζεσαι πόσο συμφωνώ φίλε ειλικρινά!!!

teddy
04-02-2008, 23:51
I <3 Tbag. Ο μόνος ηθοποιός από όσους πρωταγωνιστούν στο PB που πραγματικά είναι άρχοντας στον ρόλο του. Όλοι οι άλλοι μετριότητες. Αυτό που κάνει τη διαφορά στη σειρά είναι το σενάριο της.

Αν ακούσω και στην 4 σεζόν τον Michael να ψιθυρίζει ή να μιλάει σαν να σφίγγεται για να κάνει κακάκια (ενώ δεν υπάρχει προφανής λόγος) ορκίζομαι ότι θα ανοίξω την ελληνική tv και θα δω κάποιο από τα ηλίθια σήριαλς που προβάλει :banghead:.

+1000000000 και για τα δυο!!!

καταλαβαινεις σε ενα εργο την ποιοτητα της ηθοποιιας καποιου απο το
ποσο αντιπαθης ειναι...και πιστεψε με ο Τbag ειναι παρα πολυ...

Dikakom
04-02-2008, 23:56
+1000000000 και για τα δυο!!!

καταλαβαινεις σε ενα εργο την ποιοτητα της ηθοποιιας καποιου απο το
ποσο αντιπαθης ειναι...και πιστεψε με ο Τbag ειναι παρα πολυ...

Τον T-bag τον είδα και στο Hitmat την ταινία..είναι όντως πολύ καλός ηθοποιός και απ ότι φαίνεται τον ξεχώρισαν κι άλλοι...

conn-a
05-02-2008, 00:01
[quote=Dikakom;37411](α) Νομίζω θα σταματήσει στο 14, η σιγουριά σου όμως με ανησυχεί ιδιαίτερα φίλε ελπίζω να μην ισχύει...

στο 14??μακαρι +ακομα ενα επεισοδιο μαικλ:frog::frog:Εγω παντως ειχα ακουσει οτι θα το κοψουν στο 13ο επεισοδιο(the art of the deal)το οποιο απο οτι λεγεται θα προβληθει στις 18 Φλεβαρη και μετα τα υπολοιπα επεισοδια που απομενουν για να συμπληρωθει ενας κανονικος κυκλος(εννοω οπως οι αλλοι 2 κυκλοι,απο 22 επεισοδια δηλ)θα τον ονομασουν 4ο κυκλο

Dikakom
05-02-2008, 00:16
Το σίγουρο είναι ότι θα ευχαριστηθούμε ακόμα λίγο το prison break και μετά θα κάνουμε λίγο καιρό για να το ξαναδούμε....:confused:

Chill
05-02-2008, 00:58
Ο δίδυμος αδερφός του Michael μόνο που αυτός ακούγεται :P

http://www.youtube.com/watch?v=HZqxl57PeL8

13 επεισόδια, season finale 18/2 αλλά αν λήξει η απεργία των σεναριογράφων μέσα στις επόμενες ημέρες..................

conn-a
05-02-2008, 02:07
[quote=Chill;37432]Ο δίδυμος αδερφός του Michael μόνο που αυτός ακούγεται :P

YouTube - Avenged Sevenfold- Seize the day


τι???????:banghead::banghead::banghead:ντροπηηηηηη ηηη συγκρινεται ο ΘΕΟΣ μαικλ με αυτον τον αθλιο??με ποια κυβερνηση?? οκ δεν λεω ισως αυτος να ακουγεται οταν μιλαει:hide: και να ναι straight:hide: αλλα....σκοφιλντ και παλι σκοφιλντ!!!!!!! :prayer:

Chill
05-02-2008, 03:52
Huh? O Michael την καίει την βάτα δηλαδή? Δεν το ξερα...........

Ίδιο στυλάκι έχουν ακριβώς.

Dikakom
06-02-2008, 20:21
Huh? O Michael την καίει την βάτα δηλαδή? Δεν το ξερα...........

Ίδιο στυλάκι έχουν ακριβώς.

:rofl::rofl::rofl:την καίει την βάτα.....χαχαχααχα:rofl::rofl::rofl:


Πως σας φάνηκε το καινούριο επεισόδιο ρε παιδιά?....έχουν την τάση να τα κόβουν πάνω στο καλύτερο...πάλι τίποτα δεν έδειξε....:notsay:

personGR
06-02-2008, 22:32
Τον T-bag τον είδα και στο Hitmat την ταινία..είναι όντως πολύ καλός ηθοποιός και απ ότι φαίνεται τον ξεχώρισαν κι άλλοι...


Πιστεύω πως είναι απίστευτος ηθοποιός-υπόψη πως μάλλον θα παίζει τον badass στο Bond 22...

Όσον αφορά την καθαυτό σειρά τώρα, θα σας φανεί λίγο παράξενο, αλλά ο δεύτερος κύκλος μου άρεσε πιο πολύ από τον πρώτο,όσον αφορά κυρίως τη δράση και όχι την πλοκή, λόγω μάλλον της γεινκής εμμονής μου με τα εξωτερικά γυρίσματα (σε ταινίες, σήριαλ...)...
Τον τρίτο δεν τον είδα ακόμα θα ξεκινήσω από την άλλη εβδομάδα (βαθμοί βλέπετε...)

Valkyre
06-02-2008, 22:53
Επιτελους ειμαι κι εγω up to date με την σειρα και μπορω να ποσταρω! :D

Λοιπον ενω το season 2 καπου στη μεση με κουρασε , η 3η φαιντεται πολυ καλη και θεωρω πολυ μα πολυ καλη κινηση σκηνοθετικα να βαλουν στο ιδιο κελι καταδικους και φυλακες/αστυνομικους.
Πρωην εχθροι που πρεπει να συνεργαστουν.

Αγαπημενοι χαρακτηρες ο TBag και ο Mahone.Θεωρω τον Tbag ΤΕΡΑΣΤΙΟ ταλεντο ηθοποιιας το οποιο φανηκε κυριως στον 2ο κυκλο (εαν δεν υπηρχε αυτος πολυ πιθανο να μην εβλεπα ξανα τη σειρα).Ιδιως το επεισοδιο που απηγαγε την γυναικα που αγαπουσε μαζι με τα παιδια της και τελικα τους ελευθερωσε αποκαλυπτοντας το παρελθον του , ηταν ερμηνεια που καλιστα του εδινε υποψιφιοτητα ...ακομα και οσκαρικη (παρολο που ειναι σειρα).

Επισης σαν ενδιαφερον χαρακτηρας μου αρεσει ο Mahone καθως ειναι και αυτος ενας βασανισμενος απο τυψεις χαρακτηρας , ασταθης, αντιπαθητικος , μα ταυτοχρονα τον συμπονεις και τον καταλαβαινεις εν μερει.Και αυτος παραδιδει ποτε ποτε μαθηματα ηθοποιας.

Γενικα χαιρομαι που ο 3οσ κυκλος εχει το δυναμισμο του 1ου με πολλες ανατροπες.

Η δευτερη αγαπημενη σειρα μετα το Lost.

Chill
06-02-2008, 22:56
Το τελευταίο επεισόδιο ήταν μια βαρεμάρα και μισή.....γίνεται ότι γίνεται στο τελευταίο λεπτό και σε κάνει να μετράς τις μέρες ανάποδα μέχρι το επόμενο....Κλασσικό Prison Break.

Dikakom
07-02-2008, 01:25
PersonGR μακάρι να δούμε τον T-Bag και σε άλλες ταινίες...φοβερός!Ο δεύτερος κύκλος έκτος του ότι ήταν πολύ καλός λόγω των εξωτερικών γυρισμάτων ήταν καλός και για αλλαγή από τον πρώτο ώστε να κρατήσει το ενδιαφέρον.Εννοείται να δεις και την τρίτη σεζόν κινείται στα ίδια υψηλά επίπεδα με τις άλλες..(καλή επιτυχία στους βαθμούς)..

Valkyre ο Mahone είναι όλα τα λεφτά ειδικά στη 2η σεζόν αλλά στη τρίτη έχει χάσει λίγο την μαγκιά του...(αν δεν σκότωνε και τον Αμπρούτζι θα ήταν ακόμη καλύτερος!)
-LOST δεν έχω δει και αποφεύγω για να μην κολλήσω όπως έπαθα με το PrisonBreak-

Chill πιο πολύ δεν γίνεται να συμφωνήσω μαζί σου!

Dikakom
12-02-2008, 23:06
Episode 12 Hell or High Water

Πως σας φάνηκε το καινούριο επεισόδιο?Πιστεύω από τα καλύτερα της 3ης σεζόν και νομίζω ότι έπεται ακόμα καλύτερο επεισόδιο απ ότι είδα σε sneak peak video στο youtube...τρομερές εξςλίξεις!!

Valkyre
13-02-2008, 00:35
Γαματο ηταν , απλα ηταν λιγο lol το "σκηνικο" στην αρχη.Καλυτερες πιθανοτητες εχεις μα βρεις ψυλλο στα αχυρα παρα αυτο που εκαναν lol.Παντως καλο επισοδειο , λατρευω τον Mahone σαν χαρακτηρα.

desperate_gamer
13-02-2008, 18:46
Prison Break

Two pre-strike episodes remain. Future beyond that TBD.

Η απεργία των σεναριογράφων έληξε και από τα μέχρι τώρα δεδομένα, η μοίρα του Prison Break παραμένει αβέβαια (όχι για το αν θα κοπεί, αλλά για το αν θα συνεχιστεί η τωρινή σεζόν και μετά τα γυρισμένα επεισόδια ή αν θα τα συνεχίσει όλα του χρόνου).

Valkyre
13-02-2008, 19:16
Tο παραπανω ισχυει κιαι για την season toy Lost

desperate_gamer
13-02-2008, 19:33
Αν και είμαστε εκτός, για το Lost οι παραγωγοί είπαν ότι θα προσπαθήσουν να συμπυκνώσουν την ιστορία των υπόλοιπων 8 επεισοδίων (ο αριθμός των επεισοδίων που μένει μετά τα ήδη γυρισμένα) σε 5 επεισόδια που θα προβληθούν φέτος.

Ωστόσο υποσχέθηκαν ότι δεν θα χάσουμε αυτά τα τρία επεισόδια. Απλά ίσως οι επόμενες σεζόν μεγαλώσουν κατά 1-2 επεισόδια.

Δυστυχώς η τελευταία 5-αδα επεισοδίων για την 4η σεζόν θα παιχτεί με καθυστέρηση κάποιων εβδομάδων, από τότε που θα τελειώσει η τωρινή 8-αδα μιας και δεν προλαβαίνουν να τα γυρίσουν πριν τελειώσουν τα 8.

Dikakom
14-02-2008, 01:45
Αμάν αυτοί οι σεναριογράφοι...τι θέλουν...να τους τα πληρώνουμε από την τσέπη μας:angry:....
Θέλω να πιστεύω ότι θα το συνεχίσουν το PrisonBreak αν μάθετε τίποτα Please inform us!!

Για το Lost δεν έχω ιδέα sorry, δεν παρακολουθώ....μακάρι να το συνεχίσουν κι αυτό!

Valkyre
14-02-2008, 02:01
κατα τη γνωμη μου δεν εχουν αδικο οι σεναριογραφοι , ιδιως απο τη στιγμη που οι αλλοι συντελεστες μιας ταινιας βγαζουν απιστευτα κερδη χωρις να τους αναλογουν.οι σεναριογραφοι απλα ζητανε αυτο που διαθετουν οι υπολοιποι συνβτελεστες μιας ταινιας/σειρας.ποσοστα επι των πωλησεων/κερδων.

εγω δεν βρισκω το αιτημα τους παραλογο , ιδιως τη στιγμη που το χολιγουντ στο συνολο του εχει γινει παραλογο.

desperate_gamer
14-02-2008, 02:12
Και βεβαίως είχαν δίκιο στις απαιτήσεις τους οι σεναριογράφοι και ευτυχώς δικαιώθηκαν. Επέμηναν και μπόρεσαν και έκλεισαν μια αρκετά καλή συμφωνία.

Μην ανησυχείται βρε. Prison Break και Lost που είναι οι κότες με τα χρυσά αυγά στην αμερικάνικη τηλεόραση, δεν υπάρχει περίπτωση να τα κόψουν. Ειδικά για αυτά τα κανάλια θέλουν όσο το δυνατόν γίνεται περισσότερα επεισόδια γρηγορότερα!

Dikakom
14-02-2008, 19:54
Σαφώς και είχαν δίκιο οι σεναριογράφοι....συμφωνώ απόλυτα μαζί σου Valkyre...

desperate_gamer από το στόμα σου και στου θεού τ αυτί!!

Chill
15-02-2008, 05:15
Το τελευταίο επεισόδιο ήταν γεμάτο λάθη και imo ίσως και το ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ όχι μόνο της φετινής σεζόν αλλά όλης της σειράς.

1)Απόδραση της πλάκας. 100 μπάτσοι απέξω δεν είδαν τους δραπέτες να τρέχουν. Όλοι μα όλοι είχαν τα κεφάλια γυρισμένα από την άλλη, όλοι είχαν πουρί στα αυτιά και δεν άκουγαν βήματα......
2)Ο Γουισλερ λίγο πριν φτάσουν στην παραλία στραμπούληξε το πόδι του. Ξαφνικά στο τέλος το βλέπουμε να κάνει ταρζανιές.....Έγιανε σε χρόνο dt!!!!!!!
3)Ο πατέρας του πιτσιρικά έχει προσωπικό δορυφόρο στο διάστημα και βρήκε άμεσα τους δραπέτες στην θάλασσα.
4)Τόσο καιρό η γκόμενα που έφαγε την Σάρα περίμενε να δραπετεύσουν και ξαφνικά αρχίζει μπιστολίδι με τον λινκ και τους δραπέτες.

Ότι να ναι στην κυριολεξία. Γι'αυτό έχει πάρει την κατιούσα σε νούμερα στην Αμερική. Ας το βάλουν στις 7 το απόγευμα να το βλέπουν οι θείτσες και τα ανήλικα που μέχρι χτες έβλεπαν "Μαρία η Άσχημη". Εκεί κατάντησε το prison break πια.

Αντί να περιμένω με αγωνία να δω το επόμενο επεισόδιο , πλέον περιμένω να δω τι άλλη μπούρδα σκαρφίστικαν Benny Hillιδες που γράφουν το σενάριο.

ΟΞΩ ΡΕ, σειρά μοντέλο την κάνατε μπου***λο!!!!

Prison...Broke ας μετονομάσουν την σειρά έτσι. Στα διάλα θέλατε και απεργίες μπουρδοκατασκευαστές.

Valkyre
15-02-2008, 06:01
Το τελευταίο επεισόδιο ήταν γεμάτο λάθη και imo ίσως και το ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ όχι μόνο της φετινής σεζόν αλλά όλης της σειράς.

1)Απόδραση της πλάκας. 100 μπάτσοι απέξω δεν είδαν τους δραπέτες να τρέχουν. Όλοι μα όλοι είχαν τα κεφάλια γυρισμένα από την άλλη, όλοι είχαν πουρί στα αυτιά και δεν άκουγαν βήματα......
2)Ο Γουισλερ λίγο πριν φτάσουν στην παραλία στραμπούληξε το πόδι του. Ξαφνικά στο τέλος το βλέπουμε να κάνει ταρζανιές.....Έγιανε σε χρόνο dt!!!!!!!
3)Ο πατέρας του πιτσιρικά έχει προσωπικό δορυφόρο στο διάστημα και βρήκε άμεσα τους δραπέτες στην θάλασσα.
4)Τόσο καιρό η γκόμενα που έφαγε την Σάρα περίμενε να δραπετεύσουν και ξαφνικά αρχίζει μπιστολίδι με τον λινκ και τους δραπέτες.

Ότι να ναι στην κυριολεξία. Γι'αυτό έχει πάρει την κατιούσα σε νούμερα στην Αμερική. Ας το βάλουν στις 7 το απόγευμα να το βλέπουν οι θείτσες και τα ανήλικα που μέχρι χτες έβλεπαν "Μαρία η Άσχημη". Εκεί κατάντησε το prison break πια.

Αντί να περιμένω με αγωνία να δω το επόμενο επεισόδιο , πλέον περιμένω να δω τι άλλη μπούρδα σκαρφίστικαν Benny Hillιδες που γράφουν το σενάριο.

ΟΞΩ ΡΕ, σειρά μοντέλο την κάνατε μπου***λο!!!!

Prison...Broke ας μετονομάσουν την σειρά έτσι. Στα διάλα θέλατε και απεργίες μπουρδοκατασκευαστές.

χαχαχα εχεις γελιο ετσι οπως τα λες!:rofl:

Λοιπον οσα λες συμφωνω κι εγω , ιδιως στο θεμα της αποδρασης οπου και εγω το ανεφερα πιο πανω...ηταν πολυ ΛΟΛ η φαση... και επεσα κατω απο τα γελια οταν ακουσα τον Σκοφιλντ να λεει "this is the plan!" lmao.

Ο μονος αξιολογος ειναι πλεον ο Mahone.

Μονο σε ενα απο τα σημεια σου διαφωνω και αυτο ειναι το νουμερο 2) γιατι ο Γουσλιρ επιτηδες "εκανε" πως στραμπουληξε το ποδι του γιατι ηθελε να ξεφυγει απο τον Σκοφιλντ και την παρεα του.Γι αυτο μολις "ταχατες μου" στραμπουλιξε το ποδι του ειπε , "δεν μπορω να συνεχισω αφηστε με και φυγετε".Απλα εψαχνε αφορμη να τους ξεφυγει απο την πρωτη στιγμη.

Αλλα για ολα τα αλλα ειχες δικιο , το εχουν παραξηλωσει λιγο.

skyrios
15-02-2008, 16:27
HEROES !!!!!!!!!!! lol the best , Hiro you are the best lol

etsi....:bgrin2:anipomono na ksanarxisei:prayer:

btw(min leme mono asxeta...) mallon prepei n arxiso kai go na vlepo prison break kai lost,giati sto telos
to kovo na eimai o monos pou dn 8a ta exei dei....hehe

Valkyre
15-02-2008, 16:53
Ξεκινα με Lost!

conn-a
15-02-2008, 20:31
κι εγω ξεκινησα να βλεπω τον τριτο κυκλο ολο χαρα σαν τη βλαμμενη και ηδη απο τα πρωτα επεισοδια ξενερωσα:banghead::banghead: κριμα κριμα μια τετοια σειρα αρχιζει και χαλαει πολυ.Ντρεπομαι που το λεω υστερα απο το τοοοοσο κραξιμο που του εχω σουρει:frog: αλλα μου φαινεται πως στο τελος θα μετανοησω και θα αρχισω να βλεπω lost :witsend:

Dikakom
16-02-2008, 01:41
κι εγω ξεκινησα να βλεπω τον τριτο κυκλο ολο χαρα σαν τη βλαμμενη και ηδη απο τα πρωτα επεισοδια ξενερωσα:banghead::banghead: κριμα κριμα μια τετοια σειρα αρχιζει και χαλαει πολυ.Ντρεπομαι που το λεω υστερα απο το τοοοοσο κραξιμο που του εχω σουρει:frog: αλλα μου φαινεται πως στο τελος θα μετανοησω και θα αρχισω να βλεπω lost :witsend:

Α Κωνσταντίνα τώρα είπες μεγάλη κουβέντα...ελπίζω να οφείλεται σε μια πρόσκαιρη απογοήτευση από κάποιο επεισόδιο που είδες και να μην το εννοείς...:bgrin2::bgrin2:

Με τους προηγούμενους θα συμφωνήσω για ακόμη μια φορά και θα συμπληρώσω...εμένα μου έκανε εντύπωση στο 12 όταν μετά την απόδραση βγάζουν τον T-Bag από τη φυλακή και σε ολόκληρη αυλή τον πετάνε μια φορά κάτω στο έδαφος και τυχαίνει εκεί που είναι το βιβλιαράκι του Whisler...(mercy!)

conn-a
16-02-2008, 01:56
Α Κωνσταντίνα τώρα είπες μεγάλη κουβέντα...ελπίζω να οφείλεται σε μια πρόσκαιρη απογοήτευση από κάποιο επεισόδιο που είδες και να μην το εννοείς...:bgrin2::bgrin2:

Με τους προηγούμενους θα συμφωνήσω για ακόμη μια φορά και θα συμπληρώσω...εμένα μου έκανε εντύπωση στο 12 όταν μετά την απόδραση βγάζουν τον T-Bag από τη φυλακή και σε ολόκληρη αυλή τον πετάνε μια φορά κάτω στο έδαφος και τυχαίνει εκεί που είναι το βιβλιαράκι του Whisler...(mercy!)

ναι μπορει και απο αυτο, να ναι προσκαιρη η απογοητευση μου αλλα ειχα σχετικα καιρο να δω πρισον και σημερα που αρχισα τον 3 κυκλο και ελεγα αντε να δουμε λιγο μαικλ εφαγα ξενερα βεβαια προλαβα να δω μονο 4 επεισοδια και ομολογω οτι οι 2 προηγουμενοι κυκλοι ηταν πιο καλοι με διαφορα και οτι οσο παει και χωλαινει παντως αν συνεχισει ετσι θα ξεκινησω λοστ δεν το αρνουμαι:p:p:p αλλα... ο παλιος ειναι αλλιως και σε καμια περιπτωση δεν συγκρινεται ο μαικλ με τον αλλον τζακ αν δεν κανω λαθος:frog::frog:

Valkyre
16-02-2008, 02:01
H Σουζαν ειναι για πολυ "macho" καταστασεις παντως! :D

conn-a
16-02-2008, 02:09
H Σουζαν ειναι για πολυ "macho" καταστασεις παντως! :D
ποια ειναι η Σουζαν??:confused:απο λοστ?

MONK-21
16-02-2008, 02:11
κι εγω ξεκινησα να βλεπω τον τριτο κυκλο ολο χαρα σαν τη βλαμμενη και ηδη απο τα πρωτα επεισοδια ξενερωσα:banghead::banghead: κριμα κριμα μια τετοια σειρα αρχιζει και χαλαει πολυ.Ντρεπομαι που το λεω υστερα απο το τοοοοσο κραξιμο που του εχω σουρει:frog: αλλα μου φαινεται πως στο τελος θα μετανοησω και θα αρχισω να βλεπω lost :witsend:
δεν εχω ξεκινησει να δω ακομα τον 3ο κυκλο του Prison αν & με αποθαρυνατε λιγο με την πρωτη ευκαιρια θα το δω οσον αφορα για το Lost εγω θα σου πω μονο ενα πραγμα και αμα θες με ακους δες τα πρωτα 6-7 επεισοδια προσεκτικα ομως και θα δεις πως θα κολησεις ασε που αν φτασεις μεχρι τα τελευταια επεισοδεια θα παθεις ζημια! η σειρα ξεφευγει σε απιστευτα επιπεδα δες τι γραφουν & οι αλλοι για το τελευταιο επεισοδειο και θα καταλαβεις ...και μιλαμε για την 4η σεζον!!!:bgrin2::bgrin2::bgrin2:

conn-a
16-02-2008, 02:14
δεν εχω ξεκινησει να δω ακομα τον 3ο κυκλο του Prison αν & με αποθαρυνατε λιγο με την πρωτη ευκαιρια θα το δω οσον αφορα για το Lost εγω θα σου πω μονο ενα πραγμα και αμα θες με ακους δες τα πρωτα 6-7 επεισοδια προσεκτικα ομως και θα δεις πως θα κολησεις ασε που αν φτασεις μεχρι τα τελευταια επεισοδεια θα παθεις ζημια! η σειρα ξεφευγει σε απιστευτα επιπεδα δες τι γραφουν & οι αλλοι για το τελευταιο επεισοδειο και θα καταλαβεις και μιλαμε για την 4η σεζον!!!:bgrin2::bgrin2::bgrin2:

καταλαβα με βλεπω παλι κολλημενη πανω απο μια τηλεοραση και τον τεο να με τρωει στη μαπα μετα το σχολειο για να παω να νοικιασω τα επομενα 12 επεισοδια:frog::frog:καλη αρχη μας κωστα:rofl::rofl:

Valkyre
16-02-2008, 02:15
ποια ειναι η Σουζαν??:confused:απο λοστ?

H κακια η μελαχρινη που

κραταει αιχμαλωτους την Σαρα και τον γιο του Λινκ

conn-a
16-02-2008, 02:17
H κακια η μελαχρινη που

κραταει αιχμαλωτους την Σαρα και τον γιο του Λινκ
ααα ναι πολυ σκυ...λα σκοτωσε και την Σαρα :rant::rant:

Valkyre
16-02-2008, 02:17
Eμενα μου αρεσει!!!:angry::angry:

Κανε edit το post Κωσταντινα καποιοι μπορει να μην εχουν δει τα τελευταια επισοδεια και ειναι τρελο spoiler αυτο! ;)

MONK-21
16-02-2008, 02:18
δεν θα χασεις περιμενω να μου πεις την γνωμη σου οταν θα τα δεις πες μου::1appl::1appl:

conn-a
16-02-2008, 02:22
δεν θα χασεις περιμενω να μου πεις την γνωμη σου οταν θα τα δεις πες μου::1appl::1appl:

να σου πω την αληθεια ειχα πετυχει ενα σαββατο που το χε επαναληψη ο αντ1 αλλα δεν πολυειδα οτι προλαβα να δω μν φανταστεις μια 2 σκηνες μπορω να πω οτι ηταν καλο αλλα τη γνωμη μπορεις να εχεις βλεποντας 2 σκηνες:frog:

conn-a
16-02-2008, 02:34
και μιας και αναφερθηκα πριν στη Σαρα και στα περι θανατου της βρηκα μια συνεντευξη ενος απο τους κυριους παραγοντες της σειρας και πιο συγκεκριμενα του παραγωγου και ενα μικρο αποσπασμα απο την ιδια που εξηγει τους λογους -λιγο πολυ φανταζομαι σας ειναι γνωστοι-που εφυγε απο τη σειρα ιδου για οποιον δεν βαριεται να διαβαζει αγγλικα:p

Last January, after it was announced that Sarah was pregnant, your colleague, Paul Scheuring, assured fans (http://www.tvguide.com/News-Views/Columnists/Ask-Ausiello/default.aspx?posting=%7BB394B29C-53C0-4D51-B7C9-234F841B3D38%7D) that he had no intention of killing off her character. What changed?
Matt Olmstead: What changed is that our initial pitch to the network was [rejected], so we had to go back to the drawing board. I remember we were sitting in the room thinking, "How do we unlock Season 3, motivation-wise?" Since we're not a procedural, we have to keep everyone moving forward. We have to evolve. And given what Michael's been through, how do you keep him going? And then it was tossed out, "What happens if Sara gets killed as an extension of what we already had planned for Season 3?" We knew that would work. But clearly it was a big conversation. And when we pitched the network, they wanted to know if there was any way we could avoid that, because everyone loved Sarah's work. But in order to make the season work, we really didn't have any other motivation for Michael. We determined that this was the right thing to do in order to really jolt the series.

Did you ever stop to consider that this might be a slap in the face to fans who had invested two years in the Michael-Sara relationship?
Olmstead: We took everything into consideration. Our initial idea was to have [Sarah/Sara appear in] the first 13 episodes, so she and Michael could have a proper goodbye. There were going to be some really emotional scenes where he tried to save her from dying, but she ultimately passed. So then we whittled it down to 11 episodes, then 10 episodes, then nine episodes, then four episodes ...;. Then we suggested flying to her she was pregnant [at the time] and living in a remote part of Canada and bringing a camera crew to her house, but that wasn't accepted. We then whittled it down to just a phone conversation, and that was turned down, too. We were really looking forward to paying off that relationship. But [when] it became evident that that wasn't going to happen, we made lemonade out of a lemon.

So, as a result, you were forced to kill her off sooner than you had planned?
Olmstead: Much sooner. We used the story to our advantage in that she was being held hostage. [Sarah] was gracious enough to let us use her image, which really helped. I totally get it, personally. She was, at the time, pregnant and living in a remote part of Canada and nesting; [she] kind of looked at the options and didn't want to go forward. No hard feelings whatsoever. The show is an ensemble. The show moves forward. There are very few untouchable actors on the show.

Wasn't Sarah under contract? Didn't she have to return?
Olmstead: That's a business-affairs question.

[At this point, 20th Century spokesperson Chris Alexander interjects: "We had to either pick her up for the entire season of 22, according to her contract, or we had to make a new contract with her. We determined in May that we didn't plan to use her for the full 22, so we chose not to renew our existing contract with her. And so, to get her back for the 13 or 14 that we wanted, we had to make a new deal, and she declined."]

What was your understanding as to why she didn't want to come back? It seems strange that she refused to return in any capacity. Doesn't it seem strange to you?
Olmstead: It looked like a pretty good deal on the face of it. We definitely came up in money. Thirteen episodes would have allowed the character to have a proper exit. We were willing to push the start date back [to accommodate her maternity leave], which would have meant her coming in [around] Episode 10, but that wasn't accepted. So then we offered to come up [to Canada] before she gave birth and film at her house. Pretty good money and she wouldn't even have to leave her house. That wasn't accepted. So it was a little curious to me and to others why she was taking such a hard stance. [Maybe] she felt that she was made certain assurances about being part of the show this season. And in fairness to her, those assurances were given, because she was such a valuable member of the show ...;. Also, she's up . She's comfortable. She's starting a family. Maybe she didn't want to have to fly down and have to do this stuff. Or maybe she felt like she wanted to be part of the show [full time], not just half the season. Perhaps she felt a little jilted. Our [original] plan was to definitely keep her for [all of] Season 3, but after a couple of times of getting it kicked back from the network, we had to come up with a new idea and that necessitated her character being killed.

Did you ever get an inkling that she wasn't happy working on the show?
Olmstead: No. I've worked in TV for 10 years. I've been around difficult actors. I've definitely been around malcontents. She was none of those. Great actress. Very smart. Good suggestions. And an asset to the show.

Sarah was recently quoted in a French magazine saying that she was "sad," "shocked" and felt "deceived" by the decision to kill off the character. Presuming this is what she actually said, does this surprise you?
Olmstead: Not really. She was invested in the character and wanted to be a part of the show. We felt the same way.

Let's discuss the [I]way you killed her off. Some might view it as you guys exacting revenge on Sarah for not returning.
Olmstead: We really had no way of using her image other than the existing images that we had. Those Polaroids we used are old wardrobe shots from Season 1 and 2. She didn't give us any new photos. So [we had to devise a way to] kill her [and still] show a body ...;. Obviously she wasn't going to fly down and be a DOA for us. We just wanted to go with the most dramatic way to do it, a way that you could do it and not need the actress. Also, what it does is it helps put teeth into the antagonist of the show, the Susan character. Because a lot of times with [villains], they're constantly wagging their finger, "You better do this, you better do that or this is going to happen" and it becomes hollow after a while. So, this absolutely dramatizes that when Susan issues a cautionary to Lincoln and that goes unheeded, this is the result.

So Sarah's refusal to return essentially limited how you could kill her?
Olmstead: Yeah, basically. Could you have seen a double's feet being shoved into a meat grinder? Sure. Could you see a wide shot of a female body being dumped in an ocean? Probably. But dramatically, this allowed us to get the most out of what little we had to work with ...;. We used her not coming back to our advantage. When the bomb finally drops for Michael and he finds out that she has been killed it's an unbelievable sequence between him and Lincoln. And it really lays a huge motivation on him.

[B]Response from Sarah Wayne Callies
Although Callies declined multiple interview requests, last Friday the actress sent me the following statement via her spokesperson.

"As hard as we all tried, the Prison Break powers that be and I were unable to find a way to meet both the needs of the story and the needs of my family. We parted wishing each other well. I had a wonderful time working with the creative team and have a world of respect for all of them; they took great care of Dr. Sara. I'm also enormously grateful to the fans. They've been so gracious and supportive, and I hope they continue to enjoy the show."

So, there you have it. Michael and Sara's love story was cut short over a frakkin' contract dispute. Assuming you're already in the anger phase of your grieving process, let the blame game begin in the comments section below. Also, don't forget to check out this week's Ask Ausiello for scoop on the next chapter in this unbelievable tale: Michael's rebound relationship!

Slay
16-02-2008, 11:14
Kωνσταντινα υπαρχουν ανθρωποι που δεν εχουν δει τον δευτερο κυκλο, ποσο μαλλον τον τριτο, οποτε να χρησιμοποιεις το spoiler tag για πραγματα που ειναι εκει.

Dikakom
16-02-2008, 16:09
Ο τρίτος κύκλος δεν είναι και τόσο κακός...απλώς οι προηγούμενοι δύο ήταν άριστοι και ο τρίτος πολύ καλός....για αυτό φαίνεται η διαφορά...I think!...

Valkyre
16-02-2008, 16:35
Το θεμα ειναι οτι το εχουν εξαντλησει πια με το κυνηγητο.Οπως και εχουν εξαντλησει σε καθε επισοδειο να απειλειται η ζωη του Σκοφιλντ 10 φορες και την τελευταια στιγμη να σωνεται απο μια απιστευτη συμπτωση/συγκυρια.

Εχει κορεστει το ολο θεμα του κυνηγητου και δεν εχουν εισαγει κατι καινουργιο ωστε να δειξει οτι η σειρα κατευθυνεται καπου.Ωραιο το γεγονος οτι στον τριτο κυκλο παντρεψαν κακους και καλους στην ιδια φυλακη , αλλα πραγματικα , που ακριβως βλεπετε εσεις να πηγαινει η ιστορια του Prison Break?Ωραια ξαναπερνει το γιο του πισω ο Λινκ και μετα τρεχουν να βγαλουν απο τη στενη το Sucre?Και μετα κυνηγανε παλι τον Λινκ γιατι εκλεψε παναμεζικο λεωφορειο?Και μετα ο Σκοφιλντ προσπαθει να αποδειξει την αθωωτητα του?

Το Prison Break Μοιαζει με φαυλο κυκλο.Τα ιδια σκηνικα και καταστασεις επαναλαμβανονται με διαφορετικο χρωμα.

Dikakom
16-02-2008, 19:33
Yeap...φυσικά λέω ότι έχεις δίκιο φίλε Valkyre...και θα το ξαναπώ ότι για μένα έπρεπε να σταματήσει η σειρά στην 2η σεζόν...αλλά στην τρίτη λείπει όπως λες η υπόθεση και η πρωτοτυπία...αλλά γενικά συν των άλλων θετικών που αναφέρεις είναι και η φυλακή('SONA') που είναι φοβερή αλλά ως εκεί...ας δούμε και την Τρίτη(19-2-2008) το Season Finale για να έχω ολοκληρωμένη άποψη...:wave:
check this out...
http://www.youtube.com/watch?v=Rw3C7diOQIE

conn-a
17-02-2008, 16:08
Kωνσταντινα υπαρχουν ανθρωποι που δεν εχουν δει τον δευτερο κυκλο, ποσο μαλλον τον τριτο, οποτε να χρησιμοποιεις το spoiler tag για πραγματα που ειναι εκει.

1000 συγγνωμη slay και γενικα... αληθεια πως χρησιμοποιουμε το spoiler tag:hide:

Slay
17-02-2008, 17:13
1000 συγγνωμη slay και γενικα... αληθεια πως χρησιμοποιουμε το spoiler tag:hide:
κειμενο που θα κρυφτει

DarkUSS
19-02-2008, 19:38
πώς σας φάνηκε το φινάλε?

πάνω που περιμένα πως θα δίνανε ένα τέλος στην σειρά επιτέλους, κάθε άλλο παρά τέλος δώσανε. με τον τρόπο που τελείωσε αφήσανε μεγάλο υπονοούμενο πως θα υπάρξει και 4η σεζόν... :(

Valkyre
20-02-2008, 00:06
εννοειται πως θα υπαρξει και τεταρτη σεζον.Σιγα μην αφηναν τα νουμερα του Prison Break και τα λεφτα που βγαζουν ετσι.Δεν αφησαν απλα υπονοουμενο ΚΑΡΑυπονοουμενο ηταν :D

Απλα η σειρα εμφανιζει προβληματα.Το επισοδειο δεν ηταν ασχημο , απλα το μπλεκουν , το μπλεκουν και το ξαναμπλεκουν και παρολαυτα υπαρχουν τραγικα λαθη στη σειρα και αφελειες που απλα δεν δικαιολογουνται.

Σιγουρα ολες οι σειρες εχουν κενα και λαθη , αλλα στο prison break απλα δεν κολανε καθολου και ειναι τρανταχτα.

Παραδειγμα:

Μπορει καποιος να μου εξηγησει πως γινεται μια "Εταιρεια" η οποια εμπλεκεται με δολοφονια προεδρου ΗΠΑ , η οποια εχει τη δυνατοτητα να κινει μυστικους πρακτορες , ελικοπτερα , απαγωγες και ακρως απορρητα μυστικα να ζηταει τη βοηθεια του Σκοφιλντ για να βγαλουν εναν κρατουμενο απο μια φυλακη υψηστης ασφαλειας?!?Δηλαδη ελεος ολοκληρη οργανωση αυτο ηταν το καλυτερο σχεδιο που μπορουσαν να σκεφτουν,με τις καλυτερες πιθανοτητες επιτυχιας??(Στην ουσια και με τον τροπο που μας εχουν παρουσιασει στην σειρα, αυτη τη μυστικη οργανωση ως τοσο ισχυρη , το μονο που θα χρειαζοταν για να βγαλει εναν φαινομενικα -για τον Παναμα- αχρηστο κρατουμενο απο την φυλακη, θα ηταν ενα τηλέφωνημα...)

Και ας πουμε οτι οντως ηταν το καλυτερο σχεδιο που ειχαν...το πως "καταφεραν" να στειλουν τον Σκοφιλντ στην συγκεκριμενη φυλακη ηταν πολυ πιο πολυπλοκο ως σχεδιο απο το να σχεδιαζανε μια διαφορετικη αποδραση για τον αλλο...

Δεν ξερω ρε παιδια κατι δενε χω καταλαβει εγω ή μου φαινονται τελειως μα τελειως παραλογα αυτα, σε τραγικο μαλιστα σημειο?

Dikakom
20-02-2008, 01:20
Σήμερα είδαμε και το Season finale....το επεισόδιο δεν το λες κακό αλλά κάνει μπαμ ότι ο Scofield πλέον θα κυνηγάει την Susan και μπορεί να μην ξαναδούμε τον Link...τελοσπάντων, δυστυχώς η σειρά έχει πάρει την κατιούσα και ελπίζω να κάνουν κάτι για να την φέρουν στα ίσα της...αυτά!:banghead:

DarkUSS
20-02-2008, 01:22
Σήμερα είδαμε και το Season finale....το επεισόδιο δεν το λες κακό αλλά κάνει μπαμ ότι ο Scofield πλέον θα κυνηγάει την Susan και μπορεί να μην ξαναδούμε τον Link...τελοσπάντων, δυστυχώς η σειρά έχει πάρει την κατιούσα και ελπίζω να κάνουν κάτι για να την φέρουν στα ίσα της...αυτά!:banghead:

Ναι, σωστά καλό θα ήταν να την σταματήσουν και να την θυμόμαστε ως έχει.

Dikakom
20-02-2008, 01:34
Ναι, σωστά καλό θα ήταν να την σταματήσουν και να την θυμόμαστε ως έχει.

Συμφωνώ...αλλά από ότι ακούγεται φίλε θα συνεχιστεί η σειρά αλλά και spin off...δηλαδή θα συνεχιστεί με τον Scofield να κυνηγάει τον Whisler και την άλλη παράλληλα θα προβάλετε ακόμα ένα με την ονομασία Prison Break Chery Hill με πρωταγωνίστρια μία Molly σε γυναικείες φυλακές και θα προσπαθεί να αποδράσει...κ.ο.κ.

Ένα έχω να πω!Θεέ λυπήσου μας και βάλε τους μυαλό!!

oddin
20-02-2008, 13:10
spoiler παιδιά,καποια παιδια ισως να μην έχουν δει το επεισόδιο ακόμα,οπως και εγώ.

panelix
20-02-2008, 21:53
sto 13 teleiose?
to eida to 13 alla den katalava an teleiose :p

Dikakom
21-02-2008, 01:00
sto 13 teleiose?
to eida to 13 alla den katalava an teleiose :p

Ναι...season finale...το πότε θα συνεχιστεί είναι άγνωστο άλλα σίγουρα θα συνεχιστεί.

conn-a
21-02-2008, 01:33
Ναι...season finale...το πότε θα συνεχιστεί είναι άγνωστο άλλα σίγουρα θα συνεχιστεί.

νομιζω απο σεμπτεμβρη παλι νεα επεισοδια αν και δεν ειμαι και 100 τοις 100 σιγουρη.Κατα τη γνωμη μου παντως καλυτερα να μην το τραβηξουν για πολυ ακομα αν ειναι να συνεχισουν με τον ιδιο τροπο που συνεχισαν τον 3 κυκλο χωρις ιχνος πρωτοτυπιας:rant: παντως παρ'ολα τα ''καλα'' μου λογια το πρισον παραμενει ενα απο τα κορυφαια σιριαλ εβερ :p

Chill
21-02-2008, 01:40
Ξαναβάλτε το επεισόδιο και δείτε χωρίς υπότιτλους την συνομιλία μεταξύ του Μαχόουν και Γουίστλερ στο μπαράκι.....

Η SARAH ΖΕΙ!??!!!!!!

WTB TIMEMACHINE να πάω 1 χρόνο μπροστά να φέρω τη νέα σεζόν στο σήμερα να την δω και να καταλάβω τι παίζει.....έλεος πια με τα σέζον φινάλε τους. Μέχρι το Σεπτέμβρη μπορεί να έχουμε ΑΠΟΘΑΝΕΙ, να μη μάθουμε τι έγινε στο τέλος ffs δηλαδή :P!!!!!!!!!!!!

conn-a
21-02-2008, 01:52
[quote=Chill;41437]Ξαναβάλτε το επεισόδιο και δείτε χωρίς υπότιτλους την συνομιλία μεταξύ του Μαχόουν και Γουίστλερ στο μπαρά
σε ποιο επεισοδιο ειναι αυτο εχω δει μεχρι το 11 μονο:rant:
δεν νομιζω να γυρισει πισω μιας και εφυγε λογω εγκυμοσυνης που συνεπαγεται υποχρεωσεις και αλλα τετοια παντως το οτι δεν εδειξε τη σκηνη του θανατου της δινει ελπιδες:)

Valkyre
21-02-2008, 01:59
paidia allo ennooyse ekeinos o dialogos sto telos.Ase poy an thn emfanizane tha itan to pio ILITHIO pragma poy edeikse mia seira sthn thleorasi...Diladi an ezise shmainei:

Oti a) o Link einai panilithios kai den mporei na ksexvrisei ena pragmatiko kefali apo ena pseytiko , b) i Suzan mporese kai eftiakse ena peistotato pseytiko koykloeides kefali tis Sara mesa se misi wra...

Entaksei an kanoyn kai ayto , tote kalytera na bgaloyn kai fwtospatha opws sto star wars...

YG episis , to kefali tis Sara o Link ti to ekane?To afise ekei mesa stin koyta?

conn-a
21-02-2008, 02:25
paidia allo ennooyse ekeinos o dialogos sto telos.Ase poy an thn emfanizane tha itan to pio ILITHIO pragma poy edeikse mia seira sthn thleorasi...Diladi an ezise shmainei:

Oti a) o Link einai panilithios kai den mporei na ksexvrisei ena pragmatiko kefali apo ena pseytiko , b) i Suzan mporese kai eftiakse ena peistotato pseytiko koykloeides kefali tis Sara mesa se misi wra...

Entaksei an kanoyn kai ayto , tote kalytera na bgaloyn kai fwtospatha opws sto star wars...

YG episis , to kefali tis Sara o Link ti to ekane?To afise ekei mesa stin koyta?

καλα οτι θα ηταν λιγο ηλιθιο θα ηταν,αλλα τουλαχιστον θα ευχαριστουσε το κοινο που 2 κυκλους περιμενε να τα φτιαξουν αυτοι οι 2 (μαικλ,σαρα)
Υ.Γεγω εχω αλλη απορια εντελως ασχετη με το θεμα αλλα σπαω το κεφαλι μου και δεν το βρισκω αυτος ο μαυρος που ηταν στην αποδραση μαζι με τον μαικλ που ειχε αρρωστη την κορη του θυμαστε τι απεγινε?:confused:αν θυμαμαι καλα εξαφανιστηκε στο ξεκαρφωτο??:confused::confused:

Valkyre
21-02-2008, 02:34
καλα οτι θα ηταν λιγο ηλιθιο θα ηταν,αλλα τουλαχιστον θα ευχαριστουσε το κοινο που 2 κυκλους περιμενε να τα φτιαξουν αυτοι οι 2 (μαικλ,σαρα)
Υ.Γεγω εχω αλλη απορια εντελως ασχετη με το θεμα αλλα σπαω το κεφαλι μου και δεν το βρισκω αυτος ο μαυρος που ηταν στην αποδραση μαζι με τον μαικλ που ειχε αρρωστη την κορη του θυμαστε τι απεγινε?:confused:αν θυμαμαι καλα εξαφανιστηκε στο ξεκαρφωτο??:confused::confused:
Ναι αυτος την εκανε λαχειο σταθηκε τυχερος.

Παντως αυτο με τη Σαρα και τον Μαικλ , οχι απλα θα ηταν λιγο ηλιθιο , θα ηταν τραγικα ιληθιο.Το οτι ο κοσμος περιμενε να τα φτιαξουν και τελικα αυτοι αποφασισαν να την σκοτωσουν δεν παει να πει οτι τωρα θα αλλαξουν γνωμη και θα την επαναφερουν στη ζωη...δηλαδη αν μη τι αλλο μας περνανε για χαζους...

Αμα κανουν κατι τεοιο , οπως ειπα καλυτερα να το κανουν σειρα επιστημονικης φαντασιας να τελειωνουμε.Ας δειξουν και το Μαικλ να πηγαινει στον Αρη , να των πιανουν οι εξωγηινοι και να προσπαθει να αποδρασει απο τις φυλακες του Πλουτωνα...

conn-a
21-02-2008, 02:36
Ναι αυτος την εκανε λαχειο σταθηκε τυχερος.

Παντως αυτο με τη Σαρα και τον Μαικλ , οχι απλα θα ηταν λιγο ηλιθιο , θα ηταν τραγικα ιληθιο.Το οτι ο κοσμος περιμενε να τα φτιαξουν και τελικα αυτοι αποφασισαν να την σκοτωσουν δεν παει να πει οτι τωρα θα αλλαξουν γνωμη και θα την επαναφερουν στη ζωη...δηλαδη αν μη τι αλλο μας περνανε για χαζους...

Αμα κανουν κατι τεοιο , οπως ειπα καλυτερα να το κανουν σειρα επιστημονικης φαντασιας να τελειωνουμε.Ας δειξουν και το Μαικλ να πηγαινει στον Αρη , να των πιανουν οι εξωγηινοι και να προσπαθει να αποδρασει απο τις φυλακες του Πλουτωνα...
:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::r ofl::rofl::rofl:εεεεεεεεγραψε

Chill
21-02-2008, 03:00
Ο Link είναι ο ορισμός του βλάκα. Το καλό σπέρμα κρατήθηκε για τον Μichael. Ο Link βγήκε από ληγμένο :giggle:.

Εγώ επιμένω πάντως ότι
Η sarah θα σκάσει μύτη

Ο Link είναι βλάκας και δεν ξεχώρισε την μούφα
κουμούτσα με την μάπα της sarah, εξάλλου μόνο την αντίκρισε δεν την έπιασε και thats it

Like it or not get used to it......αυτή η φήμη βγαίνει....... τώρα μλκίες ή όχι με τη νέα σεζόν θα το διαπιστώσουμε :P

Valkyre
21-02-2008, 03:18
Ο Link είναι ο ορισμός του βλάκα. Το καλό σπέρμα κρατήθηκε για τον Μichael. Ο Link βγήκε από ληγμένο :giggle:.

Εγώ επιμένω πάντως ότι
Η sarah θα σκάσει μύτη

Ο Link είναι βλάκας και δεν ξεχώρισε την μούφα
κουμούτσα με την μάπα της sarah, εξάλλου μόνο την αντίκρισε δεν την έπιασε και thats it

Like it or not get used to it......αυτή η φήμη βγαίνει....... τώρα μλκίες ή όχι με τη νέα σεζόν θα το διαπιστώσουμε :P

Βρε Chill σοβαρολογεις τωρα? :D

Δηλαδη ενταξει τι να πω , δεν σεβονται εκτος απο την ιστορια και τους χαρακτηρες ετσι...και οχι ο Λινκ δεν ειναι τοσο βλακας ουτε ειναι σοβαρη εξηγηση αυτη οτι ηταν τοσο χαζος που δεν καταλαβε ενα ψευτικο κεφαλι απο ενα αληθινο.Οπως δεν ειναι λογικο οτι προλαβε η Σουζαν μεσα σε 30 λεπτα να φτιαξει ενα τελειο και ακριβες κεφαλι της Σαρα και να το πασαρει στον Λινκ με την σιγουρια οτι δεν θα καταλαβει τιποτα.Οπως επισης δεν ειναι λογικο το γεγονος οτι αποκλειεται ο Λινκ να ανοιξε το κουτι , να ειδε το κεφαλι και απλα να το αφησε εκει στην αποθηκη...

Και ασε που ο γιος του του ειπε οτι ημουν διπλα τη στιγμη που της εκοβαν το κεφαλι.Ειχα κλειστα τα ματια μου αλλα την ακουγα που φωναζε.

Δεν παει like it or not...δηλαδη αν στο επομενο κυκλο εμφανησουν ενα διαστημοπλοιο να κατεβαινει και να απαγαγει την Παναμεζα γκομενα πρεπει να το δεχτουμε?Τεσπα εγω εαν κανουν κατι τοσο κουλο (Σαρα)απλα σταματαω να βλεπω.Θα ειναι , το λιγοτερο, προσβολη της νοημοσυνης.Που ηδη ειναι το Prison Break και με το ζορι κρατιεμαι...

Ακομα ψαχνω καποιον να μου εξηγησει αυτο...




Μπορει καποιος να μου εξηγησει πως γινεται μια "Εταιρεια" η οποια εμπλεκεται με δολοφονια προεδρου ΗΠΑ , η οποια εχει τη δυνατοτητα να κινει μυστικους πρακτορες , ελικοπτερα , απαγωγες και ακρως απορρητα μυστικα να ζηταει τη βοηθεια του Σκοφιλντ για να βγαλουν εναν κρατουμενο απο μια φυλακη υψηστης ασφαλειας?!?Δηλαδη ελεος ολοκληρη οργανωση αυτο ηταν το καλυτερο σχεδιο που μπορουσαν να σκεφτουν,με τις καλυτερες πιθανοτητες επιτυχιας??(Στην ουσια και με τον τροπο που μας εχουν παρουσιασει στην σειρα, αυτη τη μυστικη οργανωση ως τοσο ισχυρη , το μονο που θα χρειαζοταν για να βγαλει εναν φαινομενικα -για τον Παναμα- αχρηστο κρατουμενο απο την φυλακη, θα ηταν ενα τηλέφωνημα...)

Και ας πουμε οτι οντως ηταν το καλυτερο σχεδιο που ειχαν...το πως "καταφεραν" να στειλουν τον Σκοφιλντ στην συγκεκριμενη φυλακη ηταν πολυ πιο πολυπλοκο ως σχεδιο απο το να σχεδιαζανε μια διαφορετικη αποδραση για τον αλλο...

Δεν ξερω ρε παιδια κατι δενε χω καταλαβει εγω ή μου φαινονται τελειως μα τελειως παραλογα αυτα, σε τραγικο μαλιστα σημειο?

ΕΛΕΟΣ:fryingpan::fryingpan:

Akolov
21-02-2008, 03:19
XAXAXAXA !!! ΜΙΛΑΜΕ απίστευτη συνομιλία μεταξί σας...ΜΟΝΟ ΜΕ SPOILER:1appl::rofl::1appl::rofl:

DarkUSS
21-02-2008, 04:11
Βρε Chill σοβαρολογεις τωρα? :D

Δηλαδη ενταξει τι να πω , δεν σεβονται εκτος απο την ιστορια και τους χαρακτηρες ετσι...και οχι ο Λινκ δεν ειναι τοσο βλακας ουτε ειναι σοβαρη εξηγηση αυτη οτι ηταν τοσο χαζος που δεν καταλαβε ενα ψευτικο κεφαλι απο ενα αληθινο.Οπως δεν ειναι λογικο οτι προλαβε η Σουζαν μεσα σε 30 λεπτα να φτιαξει ενα τελειο και ακριβες κεφαλι της Σαρα και να το πασαρει στον Λινκ με την σιγουρια οτι δεν θα καταλαβει τιποτα.Οπως επισης δεν ειναι λογικο το γεγονος οτι αποκλειεται ο Λινκ να ανοιξε το κουτι , να ειδε το κεφαλι και απλα να το αφησε εκει στην αποθηκη...

Και ασε που ο γιος του του ειπε οτι ημουν διπλα τη στιγμη που της εκοβαν το κεφαλι.Ειχα κλειστα τα ματια μου αλλα την ακουγα που φωναζε.

Δεν παει like it or not...δηλαδη αν στο επομενο κυκλο εμφανησουν ενα διαστημοπλοιο να κατεβαινει και να απαγαγει την Παναμεζα γκομενα πρεπει να το δεχτουμε?Τεσπα εγω εαν κανουν κατι τοσο κουλο (Σαρα)απλα σταματαω να βλεπω.Θα ειναι , το λιγοτερο, προσβολη της νοημοσυνης.Που ηδη ειναι το Prison Break και με το ζορι κρατιεμαι...

Ακομα ψαχνω καποιον να μου εξηγησει αυτο...



ΕΛΕΟΣ:fryingpan::fryingpan:


Συμφωνώ σε όλα, Valkyre!

Εδὠ η Susan δεν μπορούσε να βρει φωτογραφία της καλά-καλά και πρόλαβε και έφτιαξε ολόκληρο κεφάλι??!

Μάλλον παίζει κάτι με κλονοποίηση μέσα...:giggle:

desperate_gamer
21-02-2008, 15:26
Παιδιά και επισήμως η σεζόν τελείωσε.

Ακόμα δεν έχει βγει ανακοίνωση για το αν θα διαλεχτεί από το κανάλι για την επόμενη σεζόν (αν και δεν νομίζω να μην το ανανεώσουν).

http://community.tvguide.com/blog-entry/TVGuide-Editors-Blog/Ausiello-Report/Wga-Strike-Favorite/800032698

Dikakom
21-02-2008, 16:32
Είναι σίγουρο ότι θα ανανεώσουν...ελπίζω να το κάνουν σύντομα γιατί θα μας αφήσουν με την αγωνία...
επίσης...
ΌχιΆλλαSpoiler:please2:

Valkyre
21-02-2008, 16:35
Είναι σίγουρο ότι θα ανανεώσουν...ελπίζω να το κάνουν σύντομα γιατί θα μας αφήσουν με την αγωνία...
επίσης...
ΌχιΆλλαSpoiler:please2:

Dikakom και πως θα συζητησουμε χωρις να χαλασουμε την υποθεση για τους αλλους?

Ειναι λογικοτατο να χρησιμοποιουμε spoiler!ο αλλος δεν το εχει δει , δεν θελει να μαθει τι εγινε.

Ασε που δεν ειναι και μεγαλο κοπος να κανεις ενα εξτρα "κλικ".:giggle:

Dikakom
21-02-2008, 22:12
Έχεις δίκιο Valkyre αλλά μ άρεσε αυτό που έκανα με τα κουμπάκια:giggle:....παρεμπιπτόντως my name is Δημήτρης..μιλάμε καιρό γι αυτό και μ αρέσουν τα posts σου..:tiphat:

Valkyre
21-02-2008, 22:54
Έχεις δίκιο Valkyre αλλά μ άρεσε αυτό που έκανα με τα κουμπάκια:giggle:....παρεμπιπτόντως my name is Δημήτρης..μιλάμε καιρό γι αυτό και μ αρέσουν τα posts σου..:tiphat:
Σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια χεχε και εγω Δημητρης! :giggle:
Στο ειπε καποιος?:fooddance7:

Dikakom
21-02-2008, 23:50
Σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια χεχε και εγω Δημητρης! :giggle:
Στο ειπε καποιος?:fooddance7:

Χάρηκα....:tiphat:

Ποιο να μου ειπε?:bgrin2::giggle:

Akolov
22-02-2008, 01:25
ΧΑΧΑΧΑ !!! Εγώ δεν μιλούσα καιρό με τον Dikakom , έπρεπε να γνωριστείτε με spoiler !!
ΧΑΧΑΧΑ !!!

Valkyre
22-02-2008, 02:33
Χάρηκα....:tiphat:

Ποιο να μου ειπε?:bgrin2::giggle:

Οτι και εμενα με λενε Δημητρη lol :D

Dikakom
22-02-2008, 16:18
Δεν μου το είπε κανείς...ερώτηση έκανα:bgrin2::frog:

Akolov πες να σε μάθουμε και σένα πως σε λένε(και με spoiler:Thud:)

Akolov
22-02-2008, 16:38
Επιθυμητή η γονική συναίνεση.

Με λένε Νάσο , μένω Νότια και σπουδάζω στο Ο.Π.Α. ! Χάρηκα...και αυτή η μυστικοπάθεια να ξέρεις Δημητράκι , με ανάβει πολύ....ΧΑΧΑΧΑΧΑ:rofl:


Κατάλληλο για ενήλικες , Άνω των 18+

Το'χουμε γαμήσει , το΄χουμε γαμήσει!!! <---το threadaki

Dikakom
22-02-2008, 19:51
Σωστά και για να επανέρθουμε στο θέμα μας
http://www.alromancy.com/pic/Prison%20Break/Prison%20Break%20season%203.jpg
Prison Break OLE!!Άντε και 4η σεζόν!

Κατάλληλο μόνο για ενήλικες 18+
Γεια σου ρε Νάσο κα...ιάρη!..Μην ανάβεις πολύ...:rofl::rofl::bgrin2:

touristas
24-02-2008, 15:11
re paidia giati taleporiste?deite ta ola realtime apo to www.tv-links.co.uk(de nleitourgei prosorina,den ksero giati) (http://www.tv-links.co.uk)
i to www.alluc.org (http://www.alluc.org)

Dikakom
25-02-2008, 16:43
:notsay::notsay::notsay::notsay::notsay::notsay:
Δεν πιστεύω φίλε να ταλαιπωρείται κανένας...είναι πολύ εύκολα να βρεις τα επεισόδια για κατέβασμα σε divx με ελληνικούς υπότιτλους,οπότε έτσι μένουν και στο αρχείο σου...παρόλα αυτά τα link είναι καλά αφού έχουν πολλές σειρές για real-time προβολή...

leone
01-03-2008, 22:26
Ποτε θα βγει η τεταρτη season ξερετε ??

Dikakom
01-03-2008, 22:30
Ποτε θα βγει η τεταρτη season ξερετε ??


Μόνο για φήμες μπορούμε να μιλήσουμε προς το παρόν, ωστόσο πολλές είναι οι πηγές στο Internet που αναφέρουν και τέταρτη season για το prison break. Πιο συγκεκριμένα, ο Yvan Attal, ηθοποιός υποστηρίζει ότι οι παραγωγοί τον έχουν προσεγγίσει για να παίξει κάποιον ρόλο στον τέταρτο κύκλο.
Η είδηση δεν μπορεί να επιβεβαιωθεί ακόμα...Τίποτα επιβεβαιωμένο ακόμα δηλαδή...:notsay:

ps4
01-03-2008, 22:43
ας φερουν τον σκοφιλντ εδω ελλαδα σε καποια φυλακη να τελειωσει η σειρα με την καμια πια........

μπορει να φυγει με ελικοπτερο απο την αυλη κανονικα.:rofl::rofl:

conn-a
01-03-2008, 23:38
Ποτε θα βγει η τεταρτη season ξερετε ??
το οτι θα βγει 4 σεζον ειναι σιγουρο τουλαχιστον ετσι ακουγεται απο το ιδιο το fox που δειχνει το PRISON BREAK :yay:
τωρα το ποτε ειναι αγνωστο μεχρι στιγμης δυστυχως αλλα υπομονη θα επιστρεψει ο Μιχαλακης μας!!!

conn-a
02-03-2008, 05:45
παντως για τους πολυ πορωμενους με το πρισον εχω να πω οτι απο την επομενη εβδμαδα αν δεν κανω λαθος αρχιζει ο 2 κυκλος στον αντ1.Επιτελους θα κανει παλι για κανενα μηνα τηλεθεαση!!!:frog::frog:

ALEO
02-03-2008, 11:49
4 seasson

18.1.2009

Dikakom
02-03-2008, 13:30
4 seasson

18.1.2009

Πες μας και την πηγή σου...
Απίθανη μου φαίνεται αυτή η ημερομηνία,μιλάμε για ένα χρόνο μετά...:notsay:

conn-a
02-03-2008, 13:39
Πες μας και την πηγή σου...
Απίθανη μου φαίνεται αυτή η ημερομηνία,μιλάμε για ένα χρόνο μετά...:notsay:
εμενα και απιθανη και πολυ μακρινη μου φαινεται :rant::rant::rant::rant:παντως εγω ειχα ακουσει μετα το καλοκαιρι αλλα μονο με υποθεσεις δεν βγαινει τιποτα...

ALEO
02-03-2008, 14:16
lipon epidi den eimai spiti grafo greekglish -logo tis apergias ton senariogafon telionei edo

ama deite sto FOX lei 21.1 dirt nap tha diksoun merika episodia kskinontas apo to 9 tis 3 seiras -ke meta vlepoume -pate ke sto

http://www.prisonbreakreport.de/
proti selida deksia kitakste kato apo to who is who
kai triton akoma den ehi giristi kanena episodio tis 4 seiras
pistevete den pistevete diko sas provlima :)

conn-a
02-03-2008, 16:10
παντως ακουγεται και για 14ο επεισοδιο του 3 κυκλου και κατα πασα πιθανοτητα θα βγει τον Απριλιο!!!!!:yay::yay:
http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=List_of_Prison_Break_episodes&oldid=193000541#Season_3

leone
02-03-2008, 16:16
αντε να δουμε........

Dikakom
03-03-2008, 17:37
ALEO δεν πιστεύω ότι διαφωνούμε πουθενά με το δεύτερο post σου..ίσα ίσα συμφωνούμε γιατί έτσι είναι και στην πραγματικότητα...


konstantina_16 από το στόμα σου και στο θεού(παραγωγού της FOX):giggle: το αυτί...

msnes7
05-03-2008, 22:25
το πιο πιθανό είναι για σεπτέμβρη.το 24 ανακοινώθηκε επίσημα για 1/2009

conn-a
06-03-2008, 19:30
αντε και απο δευτερα 17/3 με 2 κυκλο πρισον στον αντ1:yay::yay::yay:!!!!!

Chill
07-03-2008, 04:06
Θα κάτσεις να παρακολουθήσεις δηλαδή την σειρά στην tv και θα τρως στην μάπα τις διαφημίσεις? LAWL ούτε να το σκέφτομαι δεν θέλω......

Internet έχεις u know the solution :P

Dikakom
07-03-2008, 13:42
αντε και απο δευτερα 17/3 με 2 κυκλο πρισον στον αντ1:yay::yay::yay:!!!!!

Αφου ρε Κωνσταντίνα τον έχεις δει τον δεύτερο κύκλο...αλλά σε καταλαβαίνω, PrisonBreak δεν είναι ποτέ αρκετό!:tiphat:

Dikakom
13-03-2008, 13:27
Όλο και αυξάνονται οι πιθανότητες, η 4η σεζόν της σειράς να προβληθεί το καλοκαίρι, εδώ πληροφορίες από μια συνέντευξη τύπου του Wentworth Miller στο Ισραήλ......

“Wentworth confirmed that season 4 of Prison Break is a fact and the shootings will start at the end of March.
He also said that this season won’t be about escaping from prison again, but about his revenge at the company for killing Sara.”


He also wished Israel a happy 60th birthday and wished the people peace and prosperity.

Και ότι τα γυρίσματα του 4ου κύκλου θα ξεκινήσουν τέλη Μαρτίου...Άντε να δούμε!

Dragonpaul
26-03-2008, 19:16
Αυτο για τους ενδιαφερομενους, αλλα κυριως για την Κωνσταντινα!

http://www.cinemag.gr/summary.asp?catid=10167&subid=2&pubid=910230

conn-a
26-03-2008, 22:16
Αυτο για τους ενδιαφερομενους, αλλα κυριως για την Κωνσταντινα!

http://www.cinemag.gr/summary.asp?catid=10167&subid=2&pubid=910230
αντε να δουμε...!!!!:1appl::1appl::1appl::1appl::1appl::1a ppl::1appl::1appl:+rep!!!:tiphat:

Soprano13
26-03-2008, 23:24
Χθες ολοκληρωσα και τον τριτο κυκλο,η σειρα εξακολουθει να σε "κραταει" αλλα εχει αρχισει να ξεθωριαζει-ξεχειλωνει παρα πολυ.Αυτο συνεβαινε και στον δευτερο κυκλο αλλα σε πολυ μικροτερο βαθμο.
Η πρωτη σεζον ηταν κατι το ανεπαναληπτο,μαλλον θ'αρχισω να την ξαναβλεπω..
Τεταρτη σεζον δεν νομιζω να χρειαζεται,αν την βγαλουν ομως ας ελπισουμε οτι δεν θα εχει μεσα τον "Λινκ Μπαροους".Σαν ηθοποιος ειναι τραγικος..:badpc:

conn-a
26-03-2008, 23:57
Χθες ολοκληρωσα και τον τριτο κυκλο,η σειρα εξακολουθει να σε "κραταει" αλλα εχει αρχισει να ξεθωριαζει-ξεχειλωνει παρα πολυ.Αυτο συνεβαινε και στον δευτερο κυκλο αλλα σε πολυ μικροτερο βαθμο.
Η πρωτη σεζον ηταν κατι το ανεπαναληπτο,μαλλον θ'αρχισω να την ξαναβλεπω..
Τεταρτη σεζον δεν νομιζω να χρειαζεται,αν την βγαλουν ομως ας ελπισουμε οτι δεν θα εχει μεσα τον "Λινκ Μπαροους".Σαν ηθοποιος ειναι τραγικος..:badpc:
κοιτα αυτο που λες ειναι μια πραγματικοτητα πραγματικα η σειρα οσο παει χολαινει και ειναι ψιλολογικο!συνεχεια τα ιδια και τα ιδια ενας μαικλ ο οποιος σωζεται απο τυχη τελευταια στιγμη αλλα σε κραταει ακομα οπως λες οσο για τον λινκ γιατι ρε καλος ειναι ενταξει οχι και ο καλυτερος (βλ.σκοφιλντ)αλλα καλος:p ασχετο αλλα μονο σε μενα αρεσε περισσοτερο ο 2 κυκλος??

desperate_gamer
27-03-2008, 00:20
Ο 4ος κύκλος ανακοινώθηκε και επίσημα από το κανάλι!

http://www.tvsquad.com/2008/03/24/fox-renews-prison-break/

redismagik
27-03-2008, 13:59
ego mallon tha to do se video.mou spaei ta neura i ebvomadiea anamoni.

desperate_gamer
28-03-2008, 13:52
To Prison Break ανανεώθηκε επισήμως από το κανάλι για 4η σεζόν (εντάξει αυτό!)

Αλλά απ' ότι φαίνεται, η 4η σεζόν επιφυλάσσει εκπλήξεις στους διόλου λιγοστούς φανς της Σάρα!

Στο αμερικάνικο περιοδικό TV Guide, ο περίφημος αρθρογράφος Ausiello, αποκαλύπτει ότι η Σάρα θα επιστρέψει (και για να το λέει ο Ausiello, είναι αλήθεια :P) μετά από επικοινωνία τους με τον παραγωγό της σειράς.

(Βάζω όλη τη συνέντευξη, αν και μπορεί να περιέχει spoilers! Δεν ξέρω, δεν βλέπω τη σειρά :P).




Prison Break Stunner: Sarah Wayne Callies Returns!


Prison Break fans, prepare to seriously lose your heads.

Sarah Wayne Callies — whose rather ugly contract dispute with producers led to her apparent decapitation last October — is returning next season. Full-time. As Dr. Sara Tancredi. Head and all. Seriously.

How? Why? When? WTF?! All legitimate questions. Good thing I just hung up with Mr. Answer Man (aka executive producer Matt Olmstead).

So... I take it that wasn't Sara's head in that box....
Matt Olmstead: Yeah, that wasn't.

But initially it was supposed to be her head. What changed?
Olmstead: What changed was.... once we realized that the emotional hook of Season 3 was going to be the death of Sara, when we didn't get the actress to do it, as soon as we wrote it and shot it, we realized that there was actually a way she could still be alive. Lincoln glanced at the head in the box for a split second. That could've been anyone. He wasn't about to pull it up from the hair and inspect it closely. And then we were fairly careful thereafter of references we made to that and who took credit for it and what was seen or heard, and we left it fairly [vague]. But initially when we realized that we never actually saw the character get killed, we just had that knowledge in our back pocket and moved forward with the narrative as we intended. Which was: she's out of the picture, Michael's [feeling guilty] and Lincoln is freaking out because if they did that to her, they could do that to his son. It really gave us a real push for the season.

Don't you think that was a little unfair to the audience — particularly fans of Dr. Sara — to jerk them around like this? They had every reason to believe she was dead.
Olmstead: I don't think it was unfair, because it gave us some real juice storytelling-wise — it put teeth in the antagonists. Obviously they were now capable of killing somebody. It also gave us a couple of episodes where Lincoln withheld the information from Michael, and that gave us conflict with the brothers. But also, what were we really going to do? Were we going to see Sarah Wayne Callies tied to a chair for 13 episodes? And then if she broke free, what is she really doing? It was almost a disservice to that character to keep her around last season. Certainly, we could have put her on a cruise ship and she's off sailing away. But we felt that if we're going to lose that character, why not get the most drama out of it? We didn't look at it in terms of [us] trying to tell the audience to go, you know, do something to themselves.

What role did the fan response to Dr. Sara's death play in her return?
Olmstead: It factored in. It was kind of a confluence of events. We saw on the message boards that a lot of fans were wondering if she really was dead. And then that led to conversations of, "Well, what if she isn't?" But then we put that on the back burner and moved forward with what we had to do, because it wasn't anything that could be dealt with right then. And then when we came back after the strike and we realized that we were not going to finish Season 3... we creatively decided to blow it all out, jump forward in the timeline and get a fresh start. And so, when we pitched that, a lot of those elements remained, but we were still looking for that emotional core for Michael. We were kind of exactly where we were in the beginning of Season 3, which led to her demise, quote unquote. So we went back and revisited [the idea of bringing her back to life]. And once we started talking about it, it was mentioned again that fans are still wondering about her. And when people who are fans of the show — and of Sarah — are asking, "Is she really dead?", what they're saying, essentially, is, "I hope she's not dead." And then it became a kind of groundswell.

But then you have to get the actress to agree to return, which I assume was no easy task given the bad blood that seemed to exist last season.
Olmstead: There wasn't bad blood on our side. It was a business decision. I understood where she was coming from in that she was given a provisional assurance that she was going to be a part of Season 3, but we had to revisit Season 3 a couple of times in the pitch stage in order to get it picked up. Fox was still looking for that emotional hook. Once we came up with the idea of her character going away, that gave us what we needed to push things over the edge. And although we were comfortable with it, she wasn't. I also understand on a personal level how it factored in. She was pregnant at the time and looking forward to giving birth, and this wasn't something she was interested in doing.

What changed for her that she's willing to come back now?
Olmstead: She and I spoke a couple of days ago at length about what we have come up with creatively for her character.... We're jumping ahead a little bit in the timeline. There's a little bit of a mystery period for all of these characters in terms of how they got where they are and what happened to them. And we have some interesting things for her, and she responded to them creatively. We won't just be picking up where we left off with her character. And she won't be a damsel in distress waiting for her hero to return. There are some complicating factors involved with her character and things that she's looking forward to. So we spoke about it, she thought about it, and we made a deal.

No hard feelings, then? Everyone's moving on?
Olmstead: Moving on. She's a very smart lady, and we're all adults here. It was never personal. It was a business and creative decision, and we're absolutely moving on.

Can you say how she'll be reintroduced next season?
Olmstead: It's going to be about figuring out what happened to her during that mystery period , and how she and Michael deal with it.

[B]How much time will have lapsed?
Olmstead: About a month. Enough to jump past expected events that we left hanging at the end of Season 3, answering those things, but also moving forward.

And Sarah is onboard for the entire season?
Olmstead: Yes.

OK, there you have it. Thoughts on this mind-blowing turn of events? Yay? Nay? Jump the Sharkay? Sound off below!
http://community.tvguide.com/blog-entry/TVGuide-Editors-Blog/Ausiello-Report/Ausiello-Scoop-Prison/800036399?

undisputed
28-03-2008, 13:53
Break of the Dead..

conn-a
29-03-2008, 18:00
To Prison Break ανανεώθηκε επισήμως από το κανάλι για 4η σεζόν (εντάξει αυτό!)

Αλλά απ' ότι φαίνεται, η 4η σεζόν επιφυλάσσει εκπλήξεις στους διόλου λιγοστούς φανς της Σάρα!

Στο αμερικάνικο περιοδικό TV Guide, ο περίφημος αρθρογράφος Ausiello, αποκαλύπτει ότι η Σάρα θα επιστρέψει (και για να το λέει ο Ausiello, είναι αλήθεια :P) μετά από επικοινωνία τους με τον παραγωγό της σειράς.

(Βάζω όλη τη συνέντευξη, αν και μπορεί να περιέχει spoilers! Δεν ξέρω, δεν βλέπω τη σειρά :P).


http://community.tvguide.com/blog-entry/TVGuide-Editors-Blog/Ausiello-Report/Ausiello-Scoop-Prison/800036399?
:yay::yay::yay::yay::yay::yay::yay::yay::yay:

και 4 σεζον και με Σαρα!!!! :yay:

MBALLACK
29-03-2008, 18:10
prison break 4 ever

Valkyre
29-03-2008, 18:29
ΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑ ΑΠΛΑ ΛΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ

Prison Break...η σειρα που εγινε τσιρκο Medrano....χαχαχαχα

Συγνωμη παιδια αλλα αυτα ειναι αν μη τι αλλο γελοια...

Γεια σου ρε Λινκ που δεν μπορεις να καταλαβεις τι βλεπεις...

Για σου ρε Σουζαν , που μεσα σε 30 λεπτα πηγες και εκοψες ενα αλλο κεφαλι (ή μηπως εφτιαξε ψευτικο απο καλουπι?!?!? Ο_Ο) και ησουν ΣΙΓΟΥΡΗ 100% οτι ο Λινκ ειναι τοσο ηλιθιος που θα κοιταξει το κεφαλι μονο για ενα split second και δεν θα καταλαβει ΤΙΠΟΤΑ!

Χαχα μπα σε καλο μας....

Prison Break η σειρα που ξερει οτι πεθαινει , δεν ξερει πως να σωσει και τι να σωσει και αρχιζει να μοιαζει περισσοτερο με x files...

ΚΡΙΜΑ , κριμα γιατι η σειρα ηταν πολυ καλη στους 2 πρωτους κυκλους , αλλα αποφασισαν να την αρμεξουν σε ηλιθιο βαθμο , σε τοσο που πλεον σαν υποθεση πιο σοβαρο ειναι ο Μπομπ ο Μαστορας...

conn-a
30-03-2008, 01:43
ΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑ ΑΠΛΑ ΛΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ

Prison Break...η σειρα που εγινε τσιρκο Medrano....χαχαχαχα

Συγνωμη παιδια αλλα αυτα ειναι αν μη τι αλλο γελοια...

Γεια σου ρε Λινκ που δεν μπορεις να καταλαβεις τι βλεπεις...

Για σου ρε Σουζαν , που μεσα σε 30 λεπτα πηγες και εκοψες ενα αλλο κεφαλι (ή μηπως εφτιαξε ψευτικο απο καλουπι?!?!? Ο_Ο) και ησουν ΣΙΓΟΥΡΗ 100% οτι ο Λινκ ειναι τοσο ηλιθιος που θα κοιταξει το κεφαλι μονο για ενα split second και δεν θα καταλαβει ΤΙΠΟΤΑ!

Χαχα μπα σε καλο μας....

Prison Break η σειρα που ξερει οτι πεθαινει , δεν ξερει πως να σωσει και τι να σωσει και αρχιζει να μοιαζει περισσοτερο με x files...

ΚΡΙΜΑ , κριμα γιατι η σειρα ηταν πολυ καλη στους 2 πρωτους κυκλους , αλλα αποφασισαν να την αρμεξουν σε ηλιθιο βαθμο , σε τοσο που πλεον σαν υποθεση πιο σοβαρο ειναι ο Μπομπ ο Μαστορας...

κοιτα η βλακεια ηταν που τη σκοτωσαν οχι που θα την επαναφερουν!!καλα θα κανουν να την επιστρεψουν καπως εξυπνα τουλαχιστον μπας και το σωσουν:p
κοιτα οτι ειναι λιγο μουφα το πως δεν καταλαβε ο λινκ οτι δεν ηταν αυτη στο κουτι η πχ οτι η αλλη δεν ειχε φωτο της και δεν μπορουσε να φτιαξει αλλα κεφαλι προλαβε να φτιαξει ειναι...δεν αντιλεγω αλλα ειμαι υπερ της γνωμης να την φερουν πισω.
Συν τοις αλλοις μπορει να σκεφτει ο σεναριογραφος κατι εξυπνο και να μην μας ξενερωσει απολυτα οσον αφορα το γυρισμο της...εννοω να μην την επαναφερει ετσι ξαφνικα
επιπλεον συμφωνω και με το τελευταιο που λες αλλα εν μερει... δηλαδη οτι στον 3 κυκλο το τραβηξαν απο τα μαλλια και μετα το θανατο και της Σαρα ηταν ακομα μεγαλυτερη η ξενερα αλλα οχι και σε βαθμο να ειναι χειροτερη και απο τον μπομπ!!:frog::frog:ακομα κολλας μαυτο που βλεπεις τουλαχιστον εγω!!

Valkyre
30-03-2008, 04:34
Στην 5η σαιζον επιστρεφει ο Αμπρουτζι!!!Ναι δεν πεθανε ουτε αυτος!! :D :D

Και η γκομενα απο την πρωτη σαιζον (του Λινκ) κι αυτη ειναι ζωντανη!Εμ τι θα αφηναμε τον Λινκ χωρις κοπελια?Αλλα πρεπει να περιμενουμε την 6η σαιζον για αυτην!

Α και κατι αλλο , ο Σκοφιλντ αποδεικνυεται οτι εχει ενα μπασταρδακι γιο με προηγουμενη κοπελα , ειναι στην φυλακη αυτος , και το μαθαινει η Σαρα , παει και βρισκει την πρωην , την σκοτωνει , μπαινει στην φυλακη , βρισκει τον μικρο Σκοφιλντ , σχεδιαζουν αποδραση.στο τελος τα φτιαχνουνε και ο Σκοφιλντ αυτοκτονει! :D :D :D

Sorry,Κωσταντινα ηθελα ομως πολυ να σου την κανω την πλακα! :D

conn-a
30-03-2008, 04:52
Στην 5η σαιζον επιστρεφει ο Αμπρουτζι!!!Ναι δεν πεθανε ουτε αυτος!! :D :D

Και η γκομενα απο την πρωτη σαιζον (του Λινκ) κι αυτη ειναι ζωντανη!Εμ τι θα αφηναμε τον Λινκ χωρις κοπελια?Αλλα πρεπει να περιμενουμε την 6η σαιζον για αυτην!

Α και κατι αλλο , ο Σκοφιλντ αποδεικνυεται οτι εχει ενα μπασταρδακι γιο με προηγουμενη κοπελα , ειναι στην φυλακη αυτος , και το μαθαινει η Σαρα , παει και βρισκει την πρωην , την σκοτωνει , μπαινει στην φυλακη , βρισκει τον μικρο Σκοφιλντ , σχεδιαζουν αποδραση.στο τελος τα φτιαχνουνε και ο Σκοφιλντ αυτοκτονει! :D :D :D

Sorry,Κωσταντινα ηθελα ομως πολυ να σου την κανω την πλακα! :D
:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
ειπαμε ρε βαλκ αυτο δεν ειναι πρισον αυτο ειναι λαμψη
υ.γ:don't be sorry!!:frog::frog:

desperate_gamer
30-03-2008, 18:09
Valkyre δεν έβαλες spoiler tags :P

Και καλά ο Μπομπ είναι πιο σοβαρός από το Prison Break, αλλά τίποτα δεν συγκρίνεται με τον ωμό ρεαλισμό του SpongeBob Squarepants.

Chill
01-04-2008, 16:57
Στην επόμενη σεζόν θα κάνει ένα guest ο αγαπημένος μου antihero Dexter Morgan θα τους σφάξει όλους και θα ησυχάσουμε.

DEXTER>SCOFIELD

http://www.impawards.com/tv/posters/dexter_ver2.jpg

Νομίζω ότι έρχεται η ώρα να κάνουμε ένα θέμα για τον Dexter. Αν ο βλάκας έχει εννιά σελίδες ήδη, η καλύτερη σειρά ever τι θα έπρεπε να έχει δηλαδή?

Dexter Morgan ftw



P.S. Deb Morgan = IDEAL WOMAN (την θέλω την θέλω την θέλω :P)

conn-a
13-04-2008, 01:39
http://www.prisonbreak.gr/pb2/Images/li.gif Η προβολή της σειράς απαγορεύτηκε σε 13 φυλακές της Αμερικής!

http://www.prisonbreak.gr/pb2/Images/li.gif H φυλακή Joliet, στην οποία γυρίζεται η σειρά, χτίστηκε το 1858. Στις εγκαταστάσεις της υπάρχουν περισσότερες συμμορίες απ’ όσες κυκλοφορούν στους δρόμους του Σικάγο: λευκοί, μαύροι, Λατινοαμερικάνοι και γκάνγκστερς. Και μόνο αυτό το γεγονός έκανε τους ηθοποιούς του «Prison break» να ανατριχιάζουν κατά τη διάρκεια των γυρισμάτων.

http://www.prisonbreak.gr/pb2/Images/li.gif O γνωστός ηθοποιός Στέισι Κιτς («Οι κόρες του Μιστράλ»), που υποδύεται τον διευθυντή της φυλακής, πέρασε έξι μήνες σε φυλακή της Αγγλίας προκειμένου να μπει στο «πετσί» του ρόλου του.

http://www.prisonbreak.gr/pb2/Images/li.gif Για να κάνει κάποιος ένα τατουάζ σαν του Μάικλ, θα χρειαζόταν 200 ώρες και θα πλήρωνε περίπου 20.000 δολάρια! Κάθε εβδομάδα, ο πρωταγωνιστής Γουέντγουορθ Μίλερ υποβάλλεται σε μια διαδικασία που διαρκεί 4,5 ώρες, προκειμένου να αποκτήσει το τατουάζ που απαιτείται για τις ανάγκες των γυρισμάτων.

http://www.prisonbreak.gr/pb2/Images/li.gif Πολλές σκηνές της σειράς γυρίστηκαν στο κελί όπου κρατείτο ένας από τους πιο περιβόητους κατά συρροή δολοφόνους, ο Τζον Γουέιν Γκέισι, γνωστός και ως «Δολοφόνος Κλόουν». Ο Γκέις κατέχει μια θέση στο βιβλίο των ρεκόρ Γκίνες, καθώς είναι ο δολοφόνος με την πιο μακροχρόνια καταδίκη στην ιστορία: 21 φορές ισόβια κάθειρξη και 12 θανατικές ποινές!!!

http://www.prisonbreak.gr/pb2/Images/li.gif Το 1927, στη φυλακή Joliet συνέβησαν δύο περιστατικά που θυμίζουν το σενάριο του «Prison break». Ο μοναδικός κρατούμενος που ήταν καταδικασμένος σε θάνατο κατόρθωσε να δραπετεύσει! Την ίδια χρονιά, ένας κακοποιός επιχείρησε να μπει στη φυλακή παριστάνοντας τον ιερέα, προκειμένου να βοηθήσει τον συνεργάτη του να αποδράσει. Η απόπειρα απέτυχε. Μένει να δούμε αν οι προσπάθειες των ηρώων του «Prison break» θα έχουν την ίδια κατάληξη..

Valkyre
13-04-2008, 05:48
Πολλοι απο τους χαρακτηρες του Prison Break εχουν υπερφυσικες δυναμεις.

Η Σαρα εχει την δυνατοτητα να αναστηθει (rebirth) , ο Σκοφιλντ εχει κανει συμφωνια με την Θεα Τυχη , ο Λινκολν ειναι ο μονος χαρακτηρας ο οποιος φαινεται πως ειναι φυσιολογικος.Μαλιστα ισως ειναι το ακρως αντιθετο , μιας και η ολη του πορεια στην σειρα υποδηλωνει οτι ειναι απλα ΣΤΟΚΟΣ.

Ο Τι Μπαγκ ειναι ξαδελφος του Τζοκερ.

leone
13-04-2008, 12:22
Η Σαρα μαλλον θα ξαναπεξει με την δικαιολογια οτι το κουτι μεσα ειχε ενα κερινο ομοιομα....

SQP_GR
13-04-2008, 12:37
poses sezon exume 6

Valkyre
13-04-2008, 14:30
Η Σαρα μαλλον θα ξαναπεξει με την δικαιολογια οτι το κουτι μεσα ειχε ενα κερινο ομοιομα....

ρεοτι και να πουν , οποια δικαιολογια και να δωσουν ειναι πολυ λολ η κατασταση... :D

leone
14-04-2008, 13:29
ρεοτι και να πουν , οποια δικαιολογια και να δωσουν ειναι πολυ λολ η κατασταση... :D
ελα καλη φαση ειναι .... :tongue:

NonBorn
14-04-2008, 16:06
Έρχεται σε blu-ray με ελληνικούς υπότιτλους η πρώτη ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ season... Η τιμή απαγορευτική. :(:(:(

Link: http://www.videosun.gr/dvd.asp?CATEGORY_ID=2&PRODUCT_ID=53512

Dikakom
17-04-2008, 16:51
Όντως πολύ ακριβό...και μιλάμε μόνο για 3 discs...θα πέσει στο μέλλον δεν θα πέσει..:notsay:

greekteo
05-05-2008, 00:14
Το αφιερωνων στην μια απο τις δυο "γνωστες" κοπελες εδω μεσα.. Ξερει ποια ειναι αυτη :p

http://www.imageshack.gr/files/ufvpv3ubqkkeeoqsgyi1.jpg (http://www.imageshack.gr/view.php?file=ufvpv3ubqkkeeoqsgyi1.jpg)

conn-a
05-05-2008, 00:17
Το αφιερωνων στην μια απο τις δυο "γνωστες" κοπελες εδω μεσα.. Ξερει ποια ειναι αυτη :p

http://www.imageshack.gr/files/ufvpv3ubqkkeeoqsgyi1.jpg (http://www.imageshack.gr/view.php?file=ufvpv3ubqkkeeoqsgyi1.jpg)
ναιιιιιιιιι ΘΕΙΚΗΗΗΗΗΗ:frog::frog: ηταν η εποχη που εκανα πειραματα στα μαλλια μου με τα κοκκαλακια τεο??:fryingpan::rofl:

MBALLACK
05-05-2008, 00:19
ιδα οτι στον 3ο κυκλο πεθαινει η Σαρα κ διαβασα πως στον 4ο θα γυρισει. τι γινεται εδω?

leone
05-05-2008, 00:20
χαχαχαχα εχει πολυ πλακα.....

conn-a
05-05-2008, 00:20
ιδα οτι στον 3ο κυκλο πεθαινει η Σαρα κ διαβασα πως στον 4ο θα γυρισει. τι γινεται εδω?
της Ποπης:frog: αλλα νομιζω υπαρχει ηδη ποστ στις προηγουμενες σελιδες γιαυτο το θεμα!!
http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=1219&page=9

leone
05-05-2008, 00:21
ιδα οτι στον 3ο κυκλο πεθαινει η Σαρα κ διαβασα πως στον 4ο θα γυρισει. τι γινεται εδω?
εχουν βγει κατι φημες οτι τελικα δε την σκοτωσαν αλλα ηταν ομοιομα της, και θα επιστρεψη στον 4ο κυκλο

MBALLACK
05-05-2008, 00:23
ΜΑΚΑΡΙ ΜΑΚΑΡΙ!!!!!!!!!!

Valkyre
05-05-2008, 00:24
βασικα ειναι ενα μεγααααααλο ανεκδοτο...

conn-a
05-05-2008, 00:25
ΜΑΚΑΡΙ ΜΑΚΑΡΙ!!!!!!!!!!
ναι μακαρι αν και ειναι μεγαλο ρισκο γιατι θα ψιλομουφιασει μετα αλλα μακαρι και συ πορωμενος με το πρισον ε?:frog:

leone
05-05-2008, 00:25
ΜΑΚΑΡΙ ΜΑΚΑΡΙ!!!!!!!!!!
ναι, θελω και γω να γυρησει γιατι παιζει ερωτας με την Κωσταντινα και τον miller..... οχ μπερδευτηκα, με την γιατρο και τον Miller :rofl::rofl:

conn-a
05-05-2008, 00:26
ναι, θελω και γω να γυρησει γιατι παιζει ερωτας με την Κωσταντινα και τον miller..... οχ μπερδευτηκα, με την γιατρο και τον Miller :rofl::rofl:
ενταξει συχνα μπερδευεται η προσωπικη ζωη με την σειρα μην αισθανεσαι ασχημα!!:frog::frog:

leone
05-05-2008, 00:28
ενταξει συχνα μπερδευεται η προσωπικη ζωη με την σειρα μην αισθανεσαι ασχημα!!:frog::frog:
ενταξει δεν αισθανομαι τωρα χαχαχαχ

MBALLACK
05-05-2008, 00:32
:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
ναι, θελω και γω να γυρησει γιατι παιζει ερωτας με την Κωσταντινα και τον miller..... οχ μπερδευτηκα, με την γιατρο και τον Miller :rofl::rofl:

personGR
22-05-2008, 00:04
Άντε Κων/να από 25 Αυγούστου έχουμε νέο επεισόδιο ονόματι Scylla (πιθανότατα θα είναι σκιαγράφηση του Went :P )

leone
22-05-2008, 00:07
απο σεπτεμβρη ξερω οτι θα ξεκινησει ....

personGR
22-05-2008, 00:08
απο σεπτεμβρη ξερω οτι θα ξεκινησει ....

Τσου.25 Αυγούστου πρώτο επεισόδιο 4ης σεζόν, επιβεβαιωμένο από την FOX.

leone
22-05-2008, 00:09
Τσου.25 Αυγούστου πρώτο επεισόδιο 4ης σεζόν, επιβεβαιωμένο από την FOX.
α ναι ωραια. εγω κοιταζω στην imdb

john
22-05-2008, 00:10
:yay:

jorgedept
22-05-2008, 00:12
όχι άλλο κάρβουνο pleaseeeeee

Prison STOP

DarkUSS
22-05-2008, 00:15
Υπάρχει καμμιά πιθανότητα να το σώσουν φέτος? Μάλλον θα συνεχίσει την ελεύθερη πτώση.

leone
22-05-2008, 00:16
εμεις παντως το περιμενουμε πως και πως...... ;)

conn-a
22-05-2008, 00:18
Άντε Κων/να από 25 Αυγούστου έχουμε νέο επεισόδιο ονόματι Scylla (πιθανότατα θα είναι σκιαγράφηση του Went :P )
:yay::yay::yay::yay::yay::yay::yay::yay::yay::yay: :yay::yay::yay::yay::yay::yay::yay::yay:τελεια αντε να δουμε λιγο τον πανεξυπνο ομορφο μιχαλακη!!!

όχι άλλο κάρβουνο pleaseeeeee

Prison STOP
:banghead::banghead::banghead::banghead:μπαααααααν ιο:frog:πλακιτσα:angry:

personGR
22-05-2008, 00:21
Υπάρχει καμμιά πιθανότητα να το σώσουν φέτος? Μάλλον θα συνεχίσει την ελεύθερη πτώση.

Κοίτα, ουσιαστικά θα δούμε μια ανεστραμμένη 2η σεζόν.
Αν η σειρά επιστρέψει στην αγκαλιά του Sheuring (ο οποίος έθεσε τις δομές και βοηθούσε στο γράψιμο της 1ης, στο δέυτερο απλά έγραψε μερικά επεισόδια, ενώ στην 3η έγραψε μόνο το πρώτο)λογικά θα δούμε καλά πράγματα.

john
22-05-2008, 00:26
Season 4

Season 4 has been officially announced by FOX (http://en.wikipedia.org/wiki/FOX) and is expected to air later this year as filming of the television show is set to begin in May, 2008. Also, the return of Dr. Sara Tancredi has been revealed; as has the title of the first episode of the new season, "Scylla (http://en.wikipedia.org/wiki/Scylla)".[4] (http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Prison_Break_episodes#cite_note-3) Season 4 officially starts on Monday August 25, 2008 at a new time slot of 9:00pm with a special two-hour episode. It has also been confirmed that The War at Home (http://en.wikipedia.org/wiki/The_War_at_Home) star Michael Rapaport (http://en.wikipedia.org/wiki/Michael_Rapaport) will be joining the cast as a regular.
# Title Writer Director Original airdate # in total
1 "Scylla (http://en.wikipedia.org/wiki/Scylla_%28Prison_Break%29)" Matt Olmstead (http://en.wikipedia.org/wiki/Matt_Olmstead) TBA August 25 (http://en.wikipedia.org/wiki/August_25), 2008 (http://en.wikipedia.org/wiki/2008) 58 Two-Hour Season Premiere

conn-a
22-05-2008, 02:58
ασχετο με το θρεντ αλλα θα κανουν το Γουεντ κουκλα!!
http://www.filehive.com/files/080521/hot10057.jpg
http://www.filehive.com/files/080521/went-link.jpg

Giannis
22-05-2008, 03:00
san vampire fenetai i fatsa tou sthn koukla...:p

leone
22-05-2008, 03:01
san vampire fenetai i fatsa tou sthn koukla...:p
Μη την πληγωνεις :p

conn-a
22-05-2008, 03:02
san vampire fenetai i fatsa tou sthn koukla...:p
κατσε εχει κι αλλες φωτο που ειναι καλυτερος αλλα τρεχα γυρευε τωρα θα βρω και θα ανεβασω μα αυτη την τελειοτητα που εχει μονο η μανα φυση μπορει να δωσει!!:p:p

Giannis
22-05-2008, 03:02
Μη την πληγωνεις :p

se koukla eipa:D....twra kanonika mia xara pedi einai.........

conn-a
31-05-2008, 19:32
The show recently concluded its shorter third season, that only consisted of 13 episodes. A fourth season of 22 episodes has been confirmed by FOX as of March 25 (http://en.wikipedia.org/wiki/March_25), 2008 (http://en.wikipedia.org/wiki/2008). Season 4 has been confirmed to have a 2 hour season premiere on August 25 (http://en.wikipedia.org/wiki/August_25), 2008 (http://en.wikipedia.org/wiki/2008)

:yay:και παλι γιουπι και παλι καλα αυτη η σεζον θα ναι μεγαλη θα απολαυσουμε επεισοδια!!Ελπιζω μονο να μην κανει περισσοτερη κοιλια γιατι μεχρι στιγμης κρατιεται αλλα....:D:Dαπο βδομαδα αρχιζει παλι!! ο 1ος κυκλος στον αντ1!ναι..σκεφτομαι να τον ξαναδω!!:blush::frog::innocent:

Dragonpaul
31-05-2008, 20:39
Κωνσταντινα, την κουκλα που αναφερεις πιο πανω την πουλανε στο κεντρο εδω και πολυ καιρο. Sorry, αλλα ειναι τρισαθλια... Δεν τους εχουν πετυχει καθολου.

leone
01-06-2008, 12:21
The show recently concluded its shorter third season, that only consisted of 13 episodes. A fourth season of 22 episodes has been confirmed by FOX as of March 25 (http://en.wikipedia.org/wiki/March_25), 2008 (http://en.wikipedia.org/wiki/2008). Season 4 has been confirmed to have a 2 hour season premiere on August 25 (http://en.wikipedia.org/wiki/August_25), 2008 (http://en.wikipedia.org/wiki/2008)

:yay:και παλι γιουπι και παλι καλα αυτη η σεζον θα ναι μεγαλη θα απολαυσουμε επεισοδια!!Ελπιζω μονο να μην κανει περισσοτερη κοιλια γιατι μεχρι στιγμης κρατιεται αλλα....:D:Dαπο βδομαδα αρχιζει παλι!! ο 1ος κυκλος στον αντ1!ναι..σκεφτομαι να τον ξαναδω!!:blush::frog::innocent:

αντε να ξαναβγει γιατι δεν εχει τπτ να δουμε στη τηλεοραση :bgrin2:

msnes7
11-06-2008, 22:24
http://youtube.com/watch?v=-moofMKB06o
Δεν ξέρω αν έχει μπει ξανά πάντως όταν το είδα κουφάθηκα και είναι και ωραίο τραγουδάκι

conn-a
12-06-2008, 02:16
αντε να ξαναβγει γιατι δεν εχει τπτ να δουμε στη τηλεοραση :bgrin2:
εχει τον 1 κυκλο ΠΑΛΙ:bgrin2::innocent::innocent::innocent::innocen t:!!

conn-a
16-06-2008, 04:28
Looks like the Prison Break Season 4 start date has been pushed back. Fox has announced that Season 4 will now begin with a two-hour premiere on Monday, September 1, 2008. :fryingpan:

When Prison Break returns, the majority of our main characters won't be behind bars, though I hear it's just a matter of time before we see Michael arrested again. What else can we expect? T-Bag trying to flee the country, Whistler and Gretchen working together closely and Scofield starting the long process of getting his full body tattoo removed!
πηγη:http://www.prisonbreakmanhunt.com/prison-break-spoilers-archive/

conn-a
19-06-2008, 04:36
το τρειλερ του τεταρτου κυκλου πρισον μπρεικ που βγηκε προσφατα στο καναλι που το παιζει fox
YouTube - Prison Break Season 4 TV Spot 6/17/08 HQ
(γιατι μου θυμιζει τζειμς μποντ!)!:confused:


και μερικα σποιλερταγκ που δειxνουν τι θα δουμε στη συνεχεια

Pad Man will appear in Season 4, Episodes 1, 2 and 3. And we will eventually learn his real name.

Season 4, Episode 1

Episode 1 will take place over several days....maybe about a week. There will be a few flashbacks to Seasons 1 and 2, which Michael and Sara.

Whistler

Chris Vance is joining the cast of a new TV series (not sure which one). But his character will still be relevant on Prison Break. Although, his bird book will be more important than he is.

Shooting Schedule

They've written at least 4 Episodes and are currently filming Episode 3.

Michael Rapaport

Michael Rapaport is coming on board as a government agent who offers complete freedom (all charges dropped) to Michael Scofield if he helps them to bring down The Company once and for all. Word is, this offer will cause all the peeps we love to form an A-Team of sorts (including Sara, hurrah!) to bring down Gretchen and her big, bad voodoo friends.

Mahone

Mahone's family will be mentioned and possibly shown in Season 4.

Mahone has his reasons for joinining up with The Company and we will find out what they are in Episode 1. Contrary to some rumors floating around, he is not Pad Man's driver.

McGrady

While the Company will be going after many characters, it looks like McGrady's story is finished.

Bellick

Some people have been questioning why Bellick might be joining forces with Team Scofield to take down The Company. His involvement is linked to everything The Company did. All of this led to the Fox River mistake, which cost Bellick his job and ended with him in Sona. He clearly has a grudge against him.

Sarah Tancredi
Sarah Wayne Callies is returning to Prison Break: "Prison Break is bringing back Dr. Sara Tancredi, Sarah Wayne Callies, as a regular character for season four. Olmstead makes it clear that isn't Sara's head after all, and she's been alive, although not necessarily well, this whole time."

πηγη:http://www.prisonbreakmanhunt.com/news/34/

WolfRathmA
19-06-2008, 08:19
Κωνσταντινα για ποιο λογο βλεπεις prison break; :p

Slay
19-06-2008, 09:06
Κωνσταντινα για ποιο λογο βλεπεις prison break; :p
κατι ερωτησεις που κανεις και εσυ, δεν ειναι προφανες?

conn-a
20-06-2008, 01:44
Κωνσταντινα για ποιο λογο βλεπεις prison break; :p
:blush::hide::paperbag::innocent:πολλοι λογοι συμβαλλουν!!:innocent:

leone
20-06-2008, 01:45
Went Went Went Went Went Went etc :p

conn-a
20-06-2008, 01:47
Went Went Went Went Went Went etc :p
λοοοοολ μα γιατι το λες αυτο?:angry:
εσυ Κυριακο γιατι βλεπεις αραγε?λοοοολ:innocent::innocent::bgrin2::hide:

leone
20-06-2008, 01:48
Sarah :D:D αντε να ξεκινησει !!!

http://www.buddytv.com/articles/Prison_Break/Images/sarah_wayne_callies_prison_break.jpg:innocent::inn ocent::innocent:

conn-a
26-06-2008, 04:46
Two new roles have been cast for Season 4 of Prison Break.

Sasha Alexander will be playing Shannon Anderson in episode 1 (I have no idea who this Shannon is supposed to be, but I remember this chick from Dawson's Creek).



http://www.prisonbreakmanhunt.com/uploads/images/cast%20pictures/shannon_anderson.jpg

James Hiroyuki Liao will be appearing as Roland Glenn, the computer hacker who will be helping Michael and Lincoln take down The Company.



http://www.prisonbreakmanhunt.com/uploads/images/cast%20pictures/pbelitechiniol.jpg


Source: PB Elite (http://www.pbelite.org/) & SpoilerTV (http://spoilertv-prisonbreak.blogspot.com/)

conn-a
26-06-2008, 04:48
το τρειλερ που παιχτηκε στις 24 Ιουνιου στο fox που παιζεται η σειρα!
http://www.youtube.com/watch?v=7sw14-E-Mew&eurl=http://www.prisonbreakmanhunt.com/news/38/

WolfRathmA
26-06-2008, 04:53
:blush::hide::paperbag::innocent:πολλοι λογοι συμβαλλουν!!:innocent:

Αμαν με αυτο τον ηθοποιο...
Και η κοπελα μου εχει τρελα να πουμε μαζι του... Εχει ολοκληρο αντρακλα διπλα της με μπρατσα και κοιλιακους ΦΕΤΕΣ και εχει τρελαθει με αυτον... :p

conn-a
26-06-2008, 06:03
Αμαν με αυτο τον ηθοποιο...
Και η κοπελα μου εχει τρελα να πουμε μαζι του... Εχει ολοκληρο αντρακλα διπλα της με μπρατσα και κοιλιακους ΦΕΤΕΣ και εχει τρελαθει με αυτον... :p
μην ζηλευεις...να χαιρεσαι!!Δειχνει οτι η κοπελα εχει καλο γουστο!!:innocent:

desperate_gamer
26-06-2008, 20:32
Αμαν με αυτο τον ηθοποιο...
Και η κοπελα μου εχει τρελα να πουμε μαζι του... Εχει ολοκληρο αντρακλα διπλα της με μπρατσα και κοιλιακους ΦΕΤΕΣ και εχει τρελαθει με αυτον... :p

Πες της ότι το κανελώνει το ριζόγαλο... Το τσαλακώνει το κανταΐφι... Το μελώνει το μελομακάρονο... Και άλλα τέτοια ωραία για να καταλάβει ότι δεν είναι όλα όπως φαίνονται στη σειρά :nope: Χαχαχα!

conn-a
01-07-2008, 21:57
SEASON 4, EPISODE 1 "SCYLLA" SPOILERS

Michael's tattoo will be addressed in the first episode.

Bruce (Frank Tancredi's former aide) returns in this episode and we'll learn why he reappears on Prison Break.

LJ will be appearing in this episode and he won't be joining the gang for their revenge.

Sara appears in the first episode. Robert Wisdom is out, most of the primary characters for episode 1 have been seen before. The new roles don't appear in episode 1 and Matt Olmstead has the writing credit for episode 1.



SEASON 4, EPISODE 3 "SHUT DOWN" SPOILERS

Michael and Sara are together in in this episode, along with Linc, Sucre, Mahone and Roland.


SEASON 4, EPISODE 4 "EAGLES AND ANGELS SPOILERS

Sara is sitting in a bar. She has an 'oragami rose' in her purse and some guy named 'Wyatt' shows up at the bar looking for her.

SEASON 4, EPISODE 5 "SAFE AND SOUND" SPOILERS

Gretchen is still alive and being held against her will by Wyatt.


The gang breaks into a 'safe' (hence the title) at the Treasury Dep't. Gretchen kills one of Wyatt's guards and escapes. Mahone is on Wyatt's trail.

GENERAL SEASON 4 SPOILERS

Due to all of the plot lines, Sucre will now be a combination of his characters in all of the Prison Break seasons.

No mention or appearance of Jane (the woman who worked with Aldo) yet this season.

Agent Lang is set to make an appearance.

Michael Rappaport will be more of a supporting character this season.

The relationships will Mahone will be interesting. "There will be times when there might be some conflict but Michael and Mahone have an understanding and a hesitant respect of each other and what the other can do. Lincoln and Mahone will be more interesting but they may even find something to bring them closer together".

Westmoreland's money was kicked into the water by Kim and retrieved by the Panamanian government. The money was dispersed through the police and soldiers......so no more money for the boys.

Important note! I've been seeing some of the same rumors as the rest of you that Fox has removed Prison Break from its 2009 line-up. I didn't bother addressing it here because I thought it was an indication that Fox was going to follow the same formula as in previous seasons: show PB until the end of 2008 and take a 3-4 month break before airing the rest of the season. We now have confirmation that this will be happening:

"The season is set to be a full one. Prison Break will be on in the fall, take a break (during which Dollhouse and 24 will air), and then in late spring Prison Break will return to finish Season 4".

So, basically, nobody panic.

desperate_gamer
02-07-2008, 01:04
Ωραίο όνομα έχει το πρώτο επεισόδιο. SCYLLA (μετά το malakas, μάθανε και το ελληνικό bitch :giggle: :giggle:)

conn-a
02-07-2008, 01:14
Ωραίο όνομα έχει το πρώτο επεισόδιο. SCYLLA (μετά το malakas, μάθανε και το ελληνικό bitch :giggle: :giggle:)
το σκυλλα αναφερεται στο τερας της ελληνικης μυθολογιας(σκυλλα-χαριβδη)
οχι για να δεις σε τι σειρεσ πρωταγωνιστει ο Γουεντακος!!

redismagik
03-07-2008, 09:21
o 4os kiklos exei oloklirothei ? exo dei mexri to 3o.alla variomouna na perimeno ena ena ta episodia gia na ta katevaso me torrend.

conn-a
05-07-2008, 23:00
o 4os kiklos exei oloklirothei ? exo dei mexri to 3o.alla variomouna na perimeno ena ena ta episodia gia na ta katevaso me torrend.
οχι ο τεταρτος κυκλος δεν εχει ολοκληρωθει ακομα!δεν εχει αρχισει καν να παιζεται οποτε θα περιμενεις πολυυυ ακομα!:(

conn-a
05-07-2008, 23:50
Τhe boys will be staging a break-in (instead of breakout, see). Word is, they're trying to get into a building owned by the Treasury Department, and I'm guessing it has something to do with taking down the Company, which is their ticket to unconditional freedom, offered by government agent Michael Rapaport.


Will we see how how Sara’s character was affected by the incidents she had to pass through, when she was kidnapped?
"You will see a little bit."



Will there be some tension between Michael and Sara? Sara will be probably affected by what hapened to her.
"She will be affected a little bit, but there won't be a lot of tension between them."


On this site it says that the actress Sasha Alexander will play in "Scylla" a character called Shannon Andersen. On the comment section from that site, someone says that the source is questionable because it from IMDB. Can you confirm us if this spoiler is true? And if yes, who is Shannon Andersen?
"I haven't noticed a character by that name so I don't know who she is, unless she was added later....or a character could have had a name change, which does happen from time to time.....It does not sound familiar to me but I can't confirm if it is true or not, since like I said, a few things could have been changed."



Can you tell us what "Scylla" refers to? I mean: I know Scylla was the one of the two monsters in Greek mythology.. But how is it connected with events in the 1st ep.? Is there something about phrase: "between Scylla and Charybdis"? Or.. something else?
"You'll have to watch...... but I will tell you that it refers to the six heads of Scylla."


Will we find out what Linc did with the head in a box? and will The Company threaten Sucre's baby?
"I think he mentions it and so far the Company has not threatened the baby".

Is Sofia going to be still a main character?
"She will be like LJ's character in season 3".


Will we be seeing a flashback to the initial kidnapping of Sara and her encounter with Gretchen?
"I think for now you will be told what happened, not shown, but down the road its possible there may be a flashback to show what happened".



Why does Lincoln decide to join Michael to take down the Company and how is the dynamic of their relationship in the first episodes?
"There are events that happen in the first episode that will bring the brothers back together"
πηγη:http://www.prisonbreakmanhunt.com/prison-break-spoilers/

http://www.dailymotion.com/video/x60jbj_prison-break-new-promo_creation

michael92
09-07-2008, 18:11
Περιμένω με αγωνία τον 4ο κύκλο! Και φυσικά δεν με χαλάει να καταβάζω ένα ένα τα επεισόδεια όπως και του Lost... :D

sosat
09-07-2008, 18:30
Εσείς που είστε φαν της σειράς μπορείτε να λύσετε μια απορία κάποιου που δεν έχει δει ούτε ένα επεισόδιο ? Αν φτάσουμε στον 5ο κύκλο και τελικά οι κατάδικοι που απέδρασαν συλληφθούν, θα ξαναμπούν φυλακή? Γιατί υπάρχει μια νομοθεσία που λέει ότι μετά από 5 χρόνια τα αδικήματα παραγράφονται :fryingpan::fryingpan:

wesker
09-07-2008, 20:09
Εσείς που είστε φαν της σειράς μπορείτε να λύσετε μια απορία κάποιου που δεν έχει δει ούτε ένα επεισόδιο ? Αν φτάσουμε στον 5ο κύκλο και τελικά οι κατάδικοι που απέδρασαν συλληφθούν, θα ξαναμπούν φυλακή? Γιατί υπάρχει μια νομοθεσία που λέει ότι μετά από 5 χρόνια τα αδικήματα παραγράφονται :fryingpan::fryingpan:

Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα χαχαχα:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

WolfRathmA
10-07-2008, 07:32
Καλα θεικο!!! Αχαχαχαα...:bowdown::rofl::rofl::rofl:

Εδω σε θελω Κωνσταντινα... για πες μας :p

conn-a
11-07-2008, 03:47
Εσείς που είστε φαν της σειράς μπορείτε να λύσετε μια απορία κάποιου που δεν έχει δει ούτε ένα επεισόδιο ? Αν φτάσουμε στον 5ο κύκλο και τελικά οι κατάδικοι που απέδρασαν συλληφθούν, θα ξαναμπούν φυλακή? Γιατί υπάρχει μια νομοθεσία που λέει ότι μετά από 5 χρόνια τα αδικήματα παραγράφονται :fryingpan::fryingpan:
για να συνεχισουν οι παραγωγοι την σειρα σιγα μην κολλησουν εκει λολ:bgrin2:εδω θα αναστησoυν ολοκληρη Σαρα στην νομοθεσια θα κολλησουν!!Επιπλεον οι κανονες δικαιου αλλαζουν απο χωρα σε χωρα το πολυ πολυ τους μεταναστευουν στην Ελλαδα που ισχυουν αλλοι νομοι θα τους χωσουν και στο κορυδαλλο και θα την τραβηξουν τη σειρα για καμια βδομαδα μεχρι να αποδρασουν(σιγα μην τους παρει ολοκληρο κυκλο!!:frog:)!!Ασε που δεν παιζει να το τραβηξουν και σε 5ο κυκλο ποσο να τον φτασουν πια?ηδη εχει αρχισει να κανει λιγο:paperbag:κοιλιτσα:blush::blush:!!

sosat
11-07-2008, 16:04
για να συνεχισουν οι παραγωγοι την σειρα σιγα μην κολλησουν εκει λολ:bgrin2:εδω θα αναστησoυν ολοκληρη Σαρα στην νομοθεσια θα κολλησουν!!Επιπλεον οι κανονες δικαιου αλλαζουν απο χωρα σε χωρα το πολυ πολυ τους μεταναστευουν στην Ελλαδα που ισχυουν αλλοι νομοι θα τους χωσουν και στο κορυδαλλο και θα την τραβηξουν τη σειρα για καμια βδομαδα μεχρι να αποδρασουν(σιγα μην τους παρει ολοκληρο κυκλο!!:frog:)!!Ασε που δεν παιζει να το τραβηξουν και σε 5ο κυκλο ποσο να τον φτασουν πια?ηδη εχει αρχισει να κανει λιγο:paperbag:κοιλιτσα:blush::blush:!!

ναι καλά..άλλο που δεν θέλεις εσύ:p:p:p

conn-a
12-07-2008, 19:37
SEASON 4, EPISODE 6 "BLOW OUT" SPOILERS

NEW! Gretchen hides out at her sister Rita's place. Also living there is Gretchen's 5 yr old daughter, who believes Rita is her mother. The gang gets up to some tomfoolery at a horse race. Source: SpoilerTV (http://spoilertv-prisonbreak.blogspot.com/)


πηγη:www.prisonbreakmanhunt.com

conn-a
13-07-2008, 04:16
The greatest escape on television continues as PRISON BREAK enters its nail-biting, action-packed fourth season.

After engineering an escape from the hellish Panamanian prison Sona, brothers MICHAEL SCOFIELD (Wentworth Miller) and LINCOLN BURROWS (Dominic Purcell) are determined to seek justice against The Company, the shadowy group responsible for destroying their lives and killing the woman Michael loves, DR. SARA TANCREDI (Sarah Wayne Callies).

During their quest for vengeance, Michael's world is turned upside down when he learns that Sara is still alive. Realizing the only way they will truly be free, Michael and Lincoln avenge to find Sara and take down The Company. With the help of a government handler, they assemble a group of allies and familiar faces including MAHONE (William Fichtner), SUCRE (Amaury Nolasco) and BELLICK (Wade Williams) to aid in their seemingly impossible task. Unfortunately for the brothers, they must also enlist T-BAG (Robert Knepper), who unknowingly possesses a vital clue to help them pull off their most difficult challenge yet.

They'll soon discover the only thing harder than breaking out is breaking in.

πηγη:http://www.fox.com/programming/shows/returning/prisonbreak.htm
http://www.fox.com/programming/


http://www.fox.com/programming/schedule/pdf/schedule_2008.pdf

παντως το οτι το αναγραφουν μονο στην πρωτη σεζον και οχι και στο προγραμμα του 2009 σημαινει οτι δεν θα παιξει και παααρα πολυ παιζει να μην κανει και ολοκληρο κυκλο!!

conn-a
14-07-2008, 06:38
We, and other sites, previously reported that the Season 3 DVD would be released at the end of August. Somewhere along the way, this information got screwed up.
The Season 3 DVD of Prison Break will actually be released on August 12, 2008.

Most men would think breaking out of prison once is hard enough. However, escaped convict Michael Scofield finds himself wrongly incarcerated, this time in a Panamanian Prison where there are no rules, no wardens and no escape. In "Prison Break" Season Three, breaking-out on DVD and Blu-Ray Disc (BD) August 12th from Fox Home Entertainment, Scolfield, morally-deprived T-Bag, former-guard Bellick and FBI Agent Malone, must not only fight to survive but also plan the most dangerous prison escape yet. Deemed "gripping, gut-wrenching" (Dallas Morning News) and "one of TV's guiltiest pleasures" (Variety), the third season of the top-rated series is filled with intense suspense, drama and action.

Garnering multiple Emmy&#174; nominations and a People's Choice&#174; Award for Favorite Television drama, "Prison Break" stars Golden Globe&#174; nominee* Wentworth Miller (The Human Stain, Underworld), heart-throb Dominic Purcell ("John Doe," Blade: Trinity), Amaury Nolasco (Street Kings, Transformers), Robert Knepper (Hostage), Jodi Lyn O'Keefe (She's All That) and William Fichtner (Crash).


Price - Regular Box Set & Blu Ray Disc

Featuring all 13 full-hour episodes on a four-disc DVD set, "Prison Break" Season Three boasts exclusive bonus features including featurettes, directors' takes, behind-the-scenes with the cast, a bonus episode from explosive series "The Unit" and more, available for $49.98 U.S./ $69.98 Canada.

"Prison Break" Season Three will also be available day-and-date in high-def format on Blu-ray Disc (BD) priced at $79.98 U.S./$99.98 Canada. Prebook is July 2.

You can pre-order the boxset on Amazon by clicking here.


Disc Contents and Special Features

Disc One:
"Orientation"
"Fire/Water"
"Call Waiting"
"Good Fences"

Disc Two:
"Interference"
"Photo Finish"
"Vamonos"
"Bang and Burn"

Disc Three:
"Boxed In"
"Dirt Nap"
"Under and Out"
"Hell and High Water "

Disc Four:
"The Art of the Deal"
Orientation - featurette
Breakout Episode - featurette

Director's Takes:
Episode 1 - Kitchen to Morgue,
Episode 2 - Whistler and Mahone,
Episode 3 - Red Light,
Episode 4 - Gravedigger,
Episode 5 - T-Bag,
Episode 6 - Panama,
Episode 7 - Car Crash,
Episode 8 - Whistler's Escape,
Episode 9 - Hair/Makeup,
Episode 10 - Sammy Dies,
Episode 11 - Rain,
Episode 12 - Night Escape from Sona,
Episode 13 - Foot Race

Between Takes:
Panama, Jodi Lyn O Keefe, Chris Vance, William Fichtner, Amaury Nolasco, Robert Knepper, Danay Garcia

Full Episode: "The Unit"

conn-a
19-07-2008, 21:16
SEASON 4, EPISODE 7 "SELF PRESERVATION" SPOILERS
NEW! Action takes place at a Vegas casino. Seems one of the " Scylla" cardholders is a major gambler, so the team descends on Vegas to download the info on his card.
πηγη:http://www.prisonbreakmanhunt.com/news/53/83/Episode-7-Spoilers/


Online Interviews with (1)Sarah Wayne Callies and (2)Wentworth Miller

1. http://vids.eonline.com/services/link/bcpid1396519019/bctid1668522821
2.http://vids.eonline.com/services/link/bcpid1396519019/bctid1668543295

promo season4 video

http://spoilertv-prisonbreak.blogspot.com/2008/07/season-4-new-promoteaser.html

conn-a
22-07-2008, 21:12
Dailymotion - Prison Break - Season 4 Trailer (New), a video from Speedy3702. prison, break, season, 4, trailer

The Gang Is Back Promo
http://spoilertv-prisonbreak.blogspot.com/2008/07/gang-is-back-promo.html

Jodi Lyn O’Keefe(η ηθοποιος που ενσαρκωνει τη Susan του pb) says she’s a little afraid that her character may be killed off!! “You never know what will happen to me,” Jodi says. “I keep checking to see if I’m dead. I check every script I get, the front page to see first if my name is on the cast list and then I read all my scenes to see how they’re going to kill me. I think I’m a little afraid.”

She also says that Susan B. may have a romance with T-Bag!They may team up to fight Michael and Sara together - the two baddies versus the two goodies. What do you think?

Jodi also says that she has no info on Gretchen’s sister - who will be playing her or whether she is younger or older! She’s also stopped working for the Company and has “gone freelance.“

leone
25-07-2008, 11:47
αντε πλησιαζουν οι μερες :p

conn-a
28-07-2008, 05:21
Comic Con Panel

NO WENTWORTH!! Everyone's upset, and Dominic seems a little hurt that they are upset!!

After the sneak peek clip everyone came on stage.

Sarah Wayne Callies thanks the audience for their fan mail and says she's gotten a ton of origami swans. Meanwhile Dominic Purcell takes pictures of the audience!! Sarah says that Sara is coming back a very different person. She says that she sees it in friends of hers that are coming back from the war, and it's an interesting time to relate to this...

Matt Olmstead adds to this, saying that they couldn't give Sarah a role during Season 3 because she'd just be tied to a chair. "There are no physical barriers, but there are barriers," he says in regards to their characters.

We are told that, this season Michael will be affected by stress in a way nobody can predict.

Sarah talks about her "I think in the beginning of the series Sara was an advocate on behalf of men on death role. She was profoundly influenced by Gandhi. And I think now there's a very small part of her that thinks that it's all out the window. That it's easier to be motivated by rage and hatred and revenge. And if it were not for Michael she would not bother looking beyond that." She says Sara needs to look inside herself.

And where are the characters going? To the ultimate extreme and they all know they can die. She says a small part of Sara wants to give into that, and throw herself into the bullets - rather than look at herself in the mirror at the end of the day and wonder who she is.

Sucre will be back, along with Mahone and Bellick - which we already knew!! A fan asks what they do behind the scenes, do they have fun, and will we ever see bloopers?!?

"We've been doing this for four years," Dominic says. "And it comes to the place where you've got to crack jokes!" He says he's serious about what he does, but he also realizes the absurdity about it. "We've all got a really good vibe," he says.

Dominic also gives a nod to the writers. "The writers on this show allow the actors to be spontaneous and give us permission to play with their words. That is unique and gives us a good deal of comfort."

Sarah agrees. "I think there's also points when you've been working for 16 hours and sprinting and running, and you hit a certain point where it's all funny. And then you just need to go home!"

Dominic talks about Wentworth and says they work well together. "A relationship for me and Went is all about friendship. Working with Went has been one of the easiest things of my professional career."

One of the fans wishes Sarah's daughter a happy birthday (on Monday). Sarah thanks her and then talks about being on network television every week. She says it's great for her own mom to watch her! Although not the drowning or the head in the box scene. "I may get back to theater, sooner rather than later," she says. Not sure what that means!!

Another fan asks about a clip at the end of the Season 2 finale with what looked like an animal lab. Dominic and Sarah say they want to know too!

Matt says that it was scripted to be Padman putting on a mask and walking into an animal testing facility - just to add in some intrigue. The writers argued about it and decided to cut out right before he walked in. It may come into Season 4, it may not...

That's it guys! Dominic bolted immediately. I tried to get an autograph from Sarah but the staff shoved us away and she left. Dominic then got swarmed offstage as everyone exited. I do have to say, he seemed VERY grumpy!! I don't know what was up, but this panel didn't have the energy that the one before it did (24).


Comic Con Clip

dfXs9VKo1ug



πηγη: Prison Break Buff (http://www.prisonbreakbuff.com/2008/07/25/prison-break-panel-comic-con-live/#more-2786)

conn-a
28-07-2008, 05:26
Comic Con Preview

Michael starts off narrating a letter, saying what has happened with the Company, being bribed to get Whistler out of Sona, and that they killed his only love. Now he is going to take down the Company.

Cut to Mahone who is driving Susan B. and Whistler in a town car. Susan B. tells Whistler that if he pulls it off, he can come back up to her room later, and "no" won't be in her vocabulary.

Michael is spying from a window with binoculars. Mahone let's Whistler and Susan B. out of the car. Michael puts down the binoculars...

Whistler and Susan B. walk into a party. "In and out," she says. They separate.

Michael carries a box in through the back, wearing his apron. Whistler enters a room. Michael changes out of the apron and into his suit. He pulls a gun out of the box and puts in his pocket.

"Good to see you again," Jason says to Whistler in the room. "Who are you buying it for?" he asks. Jason insinuates that Whistler is going to sell it to a foreign country or some other terrorist organization.

"Jason, you know I can't get into that," Whistler says. "Do you want to sell the card to me or not," he asks. He hands off some money.

Michael strolls through the party and grabs a champagne glass.

Jason hands Whistler the card. "The Company will do anything to get it back," he says.

Whistler turns and shoots several of the guys before walking out.

Michael sees him and follows him through the party.

Whistler exits the room and goes into another one. He pushes a button in the ceiling panel and pulls out some sort of box and starts downloading from the card.

Michael walks in, "Where is she?" he asks Whistler. Whistler tells him that he doesn't understand. They go back and forth before Susan B. walks in. "We need to leave," she says.

Michael pulls the gun on her. "Gretchen look at me. This is for Sara," he says.

"I didn't kill Sara," Susan B. says. She tells him that she escaped. Michael says that Lincoln saw the head. Susan B. tells him that Lincoln saw a cadaver. He bought into it. Michael asks where she is. Susan B. says that she'll tell him once they get outside.

"Where is she?" Michael yells with his gun at Susan B. Whistler points his gun at Michael and tells him to give him the gun. Michael hands the gun over.

"Let's go," Susan B. says. They rush out the door. Whistler drops the card off for someone, wrapped in a newspaper.

"Sara," Michael says.

πηγη: Prison Break Buff
(http://www.prisonbreakbuff.com/2008/07/25/prison-break-episode-401-sneak-peek/#more-2787)
πηγη:www.prisonbreakmanhunt.com (http://www.prisonbreakmanhunt.com)

conn-a
30-07-2008, 16:34
SEASON 4, EPISODE 7 "SELF PRESERVATION/FIVE THE HARD WAY" SPOILERS


We have conflicting reports whether Episode 7 will be called "Five the Hard Way" or "Self-Preservation".

In Episode 7, the weathly gambler that the A-Team is targeting for his Scylla card enjoys "fooling around with Latin men", despite being married. The team asks Sucre to step up and he grudgingly plays along. It turns out that the man wants Sucre to satisfy his hot wife, because he is impotent.
πηγη:www.prisonbreakmanhunt.com (http://www.prisonbreakmanhunt.com)

Valkyre
30-07-2008, 19:06
Λολ conn-a θα το διαβασεις ολο πριν το δεις τελικα! χαχα :D

conn-a
06-08-2008, 05:16
ObqzvI1PDkw

michael92
17-08-2008, 20:35
Η conn-a θα χαρεί πάρα πολυ : IGN - PRISON BREAK - The videogame (PS3) (http://ps3.ign.com/objects/142/14274185.html) το βρήκα ενώ έψαχνα μελλοντικά game releases δεν ξέρω αν θα είναι exclusive :p

conn-a
01-09-2008, 16:48
Η conn-a θα χαρεί πάρα πολυ : IGN - PRISON BREAK - The videogame (PS3) (http://ps3.ign.com/objects/142/14274185.html) το βρήκα ενώ έψαχνα μελλοντικά game releases δεν ξέρω αν θα είναι exclusive :p
ναι ναι το χω δει:bgrin2:αντε να ξεκινησει με το διωρακι του αποψε το πριζον να μας πορωσει παλι!!:bgrin2::bgrin2:
http://www.youtube.com/watch?v=JLFLyyhiehk