PDA

View Full Version : εshop.gr και ταλαιπωρια



bros400pgm
13-11-2007, 21:26
Αγορασα την περασμενη πεμπτη 8/11 την παρακατω καρτα απο το εν λογω καταστημα.
http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.510446

Η καρτα εχει σαν εξοδους εικονας vga, dvi και hdmi.
Αφου την τοποθετησα στο πι-σι, την συνδεω με dvi σε hdmi καλωδιο με τον προβολεα (epson1000) μεσω ενος gefen switcher.
Πατωντας το power on, απο το Bios κιολας δεν εβλεπα εικονα. Ξαναδοκιμαζω, αλλαζω καλωδια, τιποτα παλι. Βαζω ενα hdmi σε hdmi, ξανανοιγω το pc,

παλι τιποτα.
kοιταω μηποως η καρτα δεν παταει καλα, μηπως εχει καποιο switcher, τιποτα τελως παντων περιεργο αλλα και παλι τζιφος.
Συνδεω με vga καλωδιο και δουλεψε.
Μπαινω στa vista, βαζω drivers, αλλα η καρτα δεν εννουσε να καταλαβει οτι εχει δυο μονιτορ, oυτε απο το dvi ουτε απο το Hdmi.

Mην εχοντας την υπομονη να την δοκιμασω στα vista, την πακεταρω, και την επομενη μερα, την στελνω πισω. Φυσικα, δεν με ενδιαφερει καν αν

δουλευει μεσα στα vista, αφου δεν δουλευει απο το bios, την εχω ηδη ξεγραμμενη. Θα ειναι χαλασμενη λεω.

Σημερα, μου απαντησαν απο το σερβις του e-shop.gr οτι η καρτα ειναι ενταξει και την ξαναστελνουν πισω.

Μιλωντας με τον εκπροσωπο τους στην πατρα, μου απανταει οτι αφου δεν εχει προβλημα δεν μπορεις να κανεις τιποτα. Την παιρνεις πισω.

Και αναρωτιεμαι εγω: Μα ειναι δυνατον να μην παιζει στα δικα μου μηχανηματα? Υπαρχει περιπτωση ασυμβατοτητας?Και εστω ετσι να ειναι, την

φορτωνομαι την καρτα, ή ειναι υποχρεωμενοι να μου την αλλαξουν με μια αλλη, που να παιζει στα δικα μου μηχανηματα?

Μου φαινεται εντελως αφυσικο να επαιξε στο δικο τους μονιτορ, και να μην παιζει σε μενα.

Γενικως ειμαι καλος πελατης του e-shop, αλλα εδω και 3 μηνες εχει ξεκινησει εναν κατηφορο για μενα, με αποτελεσμα την απαραδεκτη εξυπηρετηση

πελατων. Ηδη εχω αρχισει να κατευθυνομαι για αλλα μαγαζια, γιατι το κακο εχει παραγινει. Την προηγουμενη φορα, ειχα προβλημα με το ρουτερ μου

(εκανε reboot απο μονο υου), τους το εστειλα πισω, εκαναν ενα μηνα για να δουν τι εχει και τελικα μου το εστειλαν πισω λεγοντας μου οτι δεν εχει

τιποτα. Ειχα βεβαια ανγκαστει να αγορασω ενα αλλο. Ακομα το εχω και καθεται, και δεν εχω αξιωθει να δω αν δουλευει.
Και σημερα, μου εχασαν μια παραγγελια. Μου εστειλαν μηνημα να παω να την παρω, και οταν πηγα, πληρωσα και η παραγγελια ειχε χαθει!!!!!!!!!
Τελικα εφυγα χωρις να την παρω, και με ειδοποιησαν οτι την ειχε παρε το φορτηγο που πηγαινε Μεσολογγι και να περασω απο το μαγαζι να την

παραλαβω!!!!!!!!!!!!
Οι "καραγκιοζηδες¨ουτε να την στειλουν σπιτι μου δεν αξιωθηκαν, μετα την ταλαιπωρια που υπεστη.

Δυστυχως, το e-shop.gr για μενα, τελειωσε. Απολυτως ασχετοι και ανευθυνοι.

SeLanmere
13-11-2007, 22:57
ναι αλλα ειναι και παλι το φθηνοτερο και πληρεστερο σε ειδη και μαρκες

klepidas
14-11-2007, 00:05
ti simenei auto????ego mono mia lexi exo na po gia to e-shop Aparadekto

sickness_
14-11-2007, 01:13
Μια φορα εχω παραγγειλει απο το e-shop, ενα ποντικι και ηταν ενταξει στις υποχρεωσεις τους μπορω να πω.

MaRkUs_
14-11-2007, 03:05
εγώ πάλη τους περίμενα μια 10 μέρες να για μια παραγγελία cpu και ram...ε βαρέθηκα να περιμένο....πήρα απο αλού αφού προσπαθούσα 3 μέρες να τους πιάσω γραμμή...έστειλα ακυρωτηκό mail...κ αφού πέρασαν να 10 μέρες με πέρνουν κ μου λένε μπορείται να παραλάβεται την παραγγελεία σας:Ρ ε η απάντηση μου ήταν να την βάλουν εκεί που ξέρουν μετά απο 10 μέρες:Ρ

WolfRathmA
14-11-2007, 04:51
εγω δεν εχω αντιμετοπισει κατι τετοιο παντος. αν και φυσικα δεν εχω αγοαρασει πολλα πραγματα απο εκει. κατι ηχεια ειχα παρει και μου τα φεραν μια χαρα σπιτι και πολυ ωραια σημαζεμενα και περιποιημενα. την αμεσος επομενη μερα τα ειχα σπιτι μου. παρ'ολα αυτα θα εχω το νου μου και εγω με αυτα που λετε...

georgios
14-11-2007, 11:09
me paragelia pu ixa kani prosfata ixa ke ego kathisterisis. mu ixan pi oti exun poli forto. pantos to site tus ine metrio analogika me to posa vgazun. oson afora ta pc ago akoma protimo plaisio giati exi ton kalitero pc configurator

Katana
14-11-2007, 12:00
Αν και εγω εχω κανει εκατονταδες αγορες απο το eshop για μενα ή για γνωστους και ποτε δεν αντιμετωπισα προβλημα, γενικως υπαρχουν παμπολλες περιπτωσεις σαν αυτες που αναφερει ο φιλος παραπανω.

Βεβαια, τα ιδια χαλια ειναι και το ηλεκτρονικο μαγαζι του Πλαισιου!Οταν βρω ευκαιρια θα σας περιγραψω την ταλαιπωρια μου!