PDA

View Full Version : Pro12+connx24mb+προβληματα



aiakos81
28-03-2012, 17:12
Καλησπερα,


εχω το εξης προβλημα...Τις τελευταιες μερες τρωω τα βρισιδια του αιωνα απο κατι ελληναραδες online στο προ.Εχω connx24 (δεν ξερω αν εχει αναβαθμιστει επιπλεον,παντως τη μεγαλυτερη ταχυτητα ειχα βαλει, πριν 2 χρονια) το ps3 ειναι συνδεδεμενο με καλωδιο, οταν παιζω ειναι ολα κλειστα, (δεν υπαρχει δηλ, τιποτα ανοιχτο απο λαπτοπ, πι-σι, ουτε καν κινητο) και το ασυρματο μου εννοειται ειναι κλειδωμενο, αρα δεν διαμοιραζεται...Τις τελευταιες μερες εχω παιξει σε αγγλικο ή ιταλικο σερβερ με ελληνες και ισχυριζονται οτι το "κολλουσα"...Προσπαθουσα να εξηγησω οτι παιζω με καλωδιο και ολα κλειστα, αλλα αυτοι εκει...Τα 4 ευαγγελια...Αρχικα, δεν ειχα δωσει σημασια, ε λεω, αμπαλοι, ζοριζονται/χανουν και γ@μ@σταυριζουν...Πολυ ενοχλητικο,αλλα υπαρκτο...επειδη ομως εγινε 3-4 φορες (ολες με ελληνες, με ξενους μια χαρα!!!!), λεω λες να εχω εγω προβλημα;;;
Μετραω την ταχυτητα σε speed test, μου την εβγαζε 9.8~10mb μετα απο καμια 10 μετρησεις(και στο Ps3+pc)...Αρα δικο μου προβλημα, δεν νομιζω να ειναι...Εχει παρατηρησει κανεις απο εσας, που ανηκει σε αλλη εταιρια (hol, wind, forthnet, cyta, ktl) να εχει προβλημα οταν παιζει με ote;;;
Τι να πω ρε παιδια, πολυ εκνευριστικο...Εμ δεν φταις, εμ τα ακους γ@μω τις κ@λ@εταιριες τους μεσα.....

djpar
28-03-2012, 17:21
λοιπον ακου πως εχει το θεμα http://www.gr-ix.gr/services/peering-matrix.shtml
σε αυτο βλεπεις οτι με OTE παιζεις με ελληνες μεσω Grix αρα μιλαμε για χαμηλα ms. Το Speedtest δεν εχει να λεει κατι το ping ομως εχει να κανει τωρα γιατι κολλαει αυτο ειναι αλλο ζητημα. Γενικα 2-3 μερες βλεπω οτι το PSN αργει και σε καποια φαση με πεταξε εμενα και αλλους απο την Friendlist μαλλον ειναι το Maintance που γινετε. Το Pro εχει τους Server της στην Sony μεσα (ειμαι σχεδον σιγουρος) αρα οτι προβλημα εχει η Sony εχει και το προ γιαυτο λοιπον υπομονη και παει λεγοντας. Τωρα αν θες να ασχοληθεις υπαρχουν Pingtest Προγραμματα στο ADSLgr μπαινεις και αρχιζεις το χωσιμο. Αν θες να λιωσεις παραπανω ζητα να σε βαλουν στον ΟΤΕ FastPath αν και το βλεπω ακυρο μιας και ο ΟΤΕ απο Ping ειναι ο καλυτερος.

Εγω στο Fifa Street 2 μερες τωρα μια παιζω τελεια μια κολλαει χωρις λογο αρα κατι παιζει.Περιμενε να περασουν οι μερες και μην παιζεις με ελληνες...βριζουν τα κλοπαιδα και σου σπανε τα νευρα και οταν σου λενε οτι κολλας πετα εχω ΟΤΕ και οτι αυτοι φταινε γιατι πλεον ο Ελληνας μολις ακουσει ΟΤΕ λεει οκ.

aiakos81
28-03-2012, 17:46
Ευχαριστω για την απαντηση!
Η ειρωνια ειναι οτι απεναντι απο το σπιτι μου ειναι ο κεντρικος σταθμος του οτε για τις βλαβες. Ολοι οι τεχνικοι απο εκει φευγουν και υποθετω οτι πιο κοντα στο ping (υποθετω) δε γινοταν να βρισκομαι..Μιλαμε για αποσταση 10 μετρων!

djpar
28-03-2012, 19:57
δεν μιλαω για αποσταση σπιτιου dslam αλλα για αποσταση σπιτιου-dslam-bras-εξωτερικο...τπ αστο μην ασχολεισε εχεις οτε αποκλειετε να εχεις θεμα εφοσον και το internet δεν πεφτει πχ