PDA

View Full Version : Προβλημα με την εφαρμογη NEAR



geogoku
23-03-2012, 17:24
Καλησπερα παιδια

μολις πριν λιγες μερες απεκτησα κ γω to PS Vita & ως noob νομιζω πως υπαρχει καποιο προβλημα με το NEAR.

Το προβλημα ειναι οτι παταω να μου κανει Update το NEAR κ με βγαζει οτι ειμαι σε περιοχη ακυρη σε σχεση με αυτη που μενω.Ακομα πιο περιεργο ειναι πως δειχνει οτι ειμαι Κερατσινι,το οποιο τυχαινει να ειναι κ στο πατρικο μου κ σε αποσταση λιγων μετρων απο το σπιτι μου, ενω εγω μενω Παλληνη.

Θεωρησα οτι το βρισκει απο τα στοιχεια του λογαριασμου στο PSN κ πηγα κ αλλαξα οδους κτλπ αλλα μια απο τα ιδια.

Επισης να σημειωθει οτι το ιδιο μου βγαζει κ στο google maps.Το μοντελο ειναι το 3g κ σκεφτομαι λογω του οτι ειναι μεταχειρισμενο μηπως το προηγουμενο παιδι ειχε βαλει καρτα SIM κ εχει κρατησει ιστορικο κ ας εκανα Format.

Daytime Dreamer
16-04-2012, 16:15
Έχεις βάλει το τελευταίο firmware (1.67)? Διορθώνει πολλά προβλήματα

geogoku
17-04-2012, 16:21
Έχεις βάλει το τελευταίο firmware (1.67)? Διορθώνει πολλά προβλήματα

ναι το εχω βαλει αλλα συνεχιζει το προβλημα.

απ οτι εχω καταλαβει κατι παιζει με το μοντεμ το οποιο το ειχα παλια στο πατρικο μου γι αυτο μου βγαζει κ την οδο του πατρικου μου.βεβαια γραφω την ημερα γυρω στα 100 χιλιομετρα χωρις να παω πουθενα λογω του οτι τραβαει κ απο τα μοντεμ γυρω μου οποτε δεν ξερω κατα ποσο με βολευει να το φτιαξω......

odytsak
11-12-2012, 19:58
Οσες φορές και να προσπάθησα να κάνω update την εφαρμογή near
μου βγάζει ΠΑΝΤΑ το παρακάτω μήνυμα.

http://s6.postimage.org/hsvwnudoh/2012_12_11_193128.jpg (http://postimage.org/)

Στο δικό μου το router έχει έρθει φίλος μου προχθές με το δικό του Vita και του δούλεψε αμέσως.

odytsak
12-02-2013, 12:04
Tελικώς μου δούλεψε αφού καταχώρησα την mac address του router μου στο Skyhook.
http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=12261

geogoku
13-02-2013, 02:04
εμενα με το τελευταιο update λυθηκε το προβλημα που ανεφερα στο πρωτο ποστ.σορρυ που δεν το ανεφερα

Gokussjin
31-08-2013, 12:07
Αν υπάρχει κάποιος ειδικός να μου απαντήσει , θα το εκτιμήσω ιδιαίτερα!

Προσπαθώ τις τελευταίες ημέρες για το Smart As να κάνω το εξής :

Εχει ένα τρόπαιο στο παιχνίδι στο οποίο μπορείς κάθε εβδομάδα να συμμετέχεις σε ενa challenge από το οποίο μπορεις να πάρεις 9 αστέρια.Στόχος του τροπαίου είναι να πάρεις 100 αστέρια!
Που πρακτικά σημαίνει ότι παίζεις ένα 9αστερο challenge κάθε εβδομάδα ή 'αλλάζεις' τη διευθυνσή σου σε άλλη πόλη για να μπορείς να πάρεις 9 αστέρια την ίδια ημέρα με διαφορά λίγων λεπτών!
Παρά το γεγονός πως ακολουθώ αυτό τον οδηγό : http://community.eu.playstation.com/t5/PlayStation-Vita-%CE%93%CE%B5%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CE%A3%CF%85%CE%B6%CE%AE%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7/PS-Vita-%CE%A0%CF%89%CF%82-%CE%BD%CE%B1-%CE%BB%CF%85%CF%83%CE%B5%CF%84%CE%B5-%CF%84%CE%BF-%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%B2%CE%BB%CE%B7%CE%BC%CE%B1-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%BF-quot-Location-not-found/td-p/15980033

όταν μπαίνω στο Near , η τοποθεσια μου δεν αλλάζει!
Κάποιος που να ξέρει γιατί?

Κατάφερα από Ρόδο να το αλλάξω σε αθήνα μια φορά , αλλά έγινε με διαφορά μιας ημέρας..Από τότε έχω δοκιμάσει Θεσσαλονίκη , Βόλο , Ηράκλειο χωρίς καμία επιτυχία!

Κάποια ιδέα κάποιος?

antoniss
07-09-2013, 00:17
^^ Σταύρο εμένα οι αλλαγές γινόντουσαν μέσα λίγα λεπτά , έτσι ακριβώς όπως λες και για τον ίδιον λόγο , για το Smart As

κάθε φορά βέβαια έκλεινα τελείως το ps vita και όταν το άνοιγα φόρτωνα πρώτα το near και μετά το smart as ,

οι πόλεις που έβαλα ήταν Αθηνα , Θεσνίκη , Αλεξανδρούπολη , Βέροια , Λάρισα , Βόλος , Καλαμάτα , Πάτρα και Ηράκλειο

πάντως στο skyhook λέει πως μπορεί να πάρει και μια εβδομάδα για να αλλάξει τοποθεσία , δεν ξέρω από τι εξαρτάται ακριβώς , ίσως από την υπάρχουσα τοποθεσία σου και την συχνότητα που κάνει update ;

Gokussjin
08-09-2013, 20:19
^^ Σταύρο εμένα οι αλλαγές γινόντουσαν μέσα λίγα λεπτά , έτσι ακριβώς όπως λες και για τον ίδιον λόγο , για το Smart As

κάθε φορά βέβαια έκλεινα τελείως το ps vita και όταν το άνοιγα φόρτωνα πρώτα το near και μετά το smart as ,

οι πόλεις που έβαλα ήταν Αθηνα , Θεσνίκη , Αλεξανδρούπολη , Βέροια , Λάρισα , Βόλος , Καλαμάτα , Πάτρα και Ηράκλειο

πάντως στο skyhook λέει πως μπορεί να πάρει και μια εβδομάδα για να αλλάξει τοποθεσία , δεν ξέρω από τι εξαρτάται ακριβώς , ίσως από την υπάρχουσα τοποθεσία σου και την συχνότητα που κάνει update ;

Αντώνη έτυχε αυτή τη βδομάδα να πάμε Λάρισα με τη γυναίκα για ένα γάμο και περάσαμε από Θεσσαλονίκη! Δεν έλεγε να βρει την περιοχή!
Στη Λάρισα σήμερα φεύγοντας στο σταθμό στα τρένα, μου βρήκε challenge ! ενώ όλη τη βδομάδα μέναμε σε σπίτι γνωστών και είχα συνδεθεί στο WIFI , το NEAR δεν έλεγε να συνδεθεί!
Με το που φτάσαμε Ρόδο , με βρήκε πάλι..Δεν ξέρω τι ζόρια τραβάει..Θα περιμένω και θα το κάνω ανα βδομάδα μάλλον..

psx3
12-11-2013, 02:17
Το site της skyhook έχει πρόβλημα:

http://www.skyhookwireless.com/howitworks/submit_ap.php


Warning: fopen(/usr/local/share/GeoIP/GeoIPCity.dat): failed to open stream: No such file or directory in /home/webuser/svn/shw2013/php/maxmind/geoip.inc on line 386 Can not open /usr/local/share/GeoIP/GeoIPCity.dat

Nek_Food
12-11-2013, 09:36
Tο καλοκαίρι (15Αύγουστο) που είχα πάει βόρεια Εύβοια ενώ έμπαινα κάποια στιγμή από το WiFi που έβρισκα, δεν κατάφερε να δουλέψει ποτέ το near. Μετά από δύο-τρεις βδομάδες περίπου που πήγα Πόρτο Χέλι για λίγες μέρες, το near με έδειχνε από την πρώτη στιγμή και όλες τις μέρες ότι βρισκόμουν και καλά στο Monaco (γιεαπ παρέα με τους Πρίγκιπες). Δεν είχε και φόρμουλα γμτ αυτή την περίοδο, να σπάσω πλάκα.

odytsak
05-03-2014, 21:15
Aλλαξα router οπότε αντιμετώπισα πάλι το γνωστό πρόβλημα που λύθηκε μόνο αφότου καταχώρησα την mac address στο skyhook.