PDA

View Full Version : PS3 Bioshock CONFIRMED???



bantas
12-11-2007, 11:30
Ανακοινωθηκε και επισημα πλεον οτι το φοβερο και τρομερο Bioshock θα κυκλοφορησει και στο PS3. τα νεα ειναι πολυ ευχαριστα οχι μονο για τους κατοχους PS3, αλλα και οσους εχουν παιξει το παιχνιδι στο 360 και θα εχουν τη δυνατοτητα να το ξαναζησουν, χωρις να ακουνε την ενοχλητικη τουρμπινα της microsoft!!! Mιλαμε για ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!!!

http://blog.megascorcher.com/2007/11/confirmed-bioshock-coming-to-ps3-in-08.html

konstantinos
12-11-2007, 14:43
Ωραια γιατι στο 360 δεν προλαβα το demo οπως ηταν φυσικο το κλειδωσαν.Κ δεν το εβαλαν ουτε OfficialXboxMagazine.

TopGunZ
12-11-2007, 14:54
μακάρι μακάρι, να μην κάθομαι τώρα να κάνω εγκαταστάσεις στο πιτσί.

Να και λίγα ακόμη ρουμόρια:
http://kotaku.com/gaming/rumor/bioshock-for-ps3-rumors-resurface-via-egm-321163.php

blizard
12-11-2007, 16:15
Μακάρι παιδιά, γιατί επέμεναν οτι είναι αποκλειστικό, σε αντίθεση με τα haze UT που θα βγουν σε 360.

Και επίσης πέφτουν όλα τα top games σε γραφικά που είχε να λέει το 360...
Πρώτα το oblivion με καλύτερη έκδοση στο ps3, UT με την ίδια μηχανή και πολύ καλύτερο από το Gears , έστω οριακά καλύτερα γραφικά το COD4 στο ps3, και περιμένουμε να δούμε και το bioshock.

DracuLa-
12-11-2007, 17:11
Αυτά είναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ νεα. Το έπαιξα στο 360 και ευχόμουνα να είχε και το Ps3 τέτοιο παιχνίδι. Πάντως περιμένω κάτι πιο επίσημο, μην απογοητευτώ αν διαψευστεί!...

WolfRathmA
12-11-2007, 17:40
Αντε Nonborn... θα το παιξεις το παιχνιδακι.. λιγο υπομονη ακομα!! :p

Darth_Ioannis
12-11-2007, 18:26
Το θεμα ειναι αν θα μπορει να το τρεξει σωστα το ps3...κι αυτο το λεω γιατι ακομα δεν εχει δειξει καλα δειγματα και στα κοινα με το 360 υστερει και μαλιστα πολυ!Ειδικα το pes2008 στο ps3 απορω γιατι επετρεψαν να κυκλοφορησει!Μου φαινεται αδιανοητο ενα τοσο δυνατο μηχανημα να εχει τοσο χαλια framerate(και δεν το λεω για να κραξω,απλα εχω απογοητευτει)...πολυ δυναμη για το τιποτα!Ειδικα το bioshock που ειναι πολυ βαρυ σαν παιχνιδι θα ριχνει ασχημα το framerate!

TopGunZ
12-11-2007, 18:34
Εκεί είναι το θέμα, αν το φτιάξουν ΓΙΑ το PS3 και όχι απλά να προσπαθήσουν να αλλάξουν τον κώδικα μπορεί να βγει και καλύτερο (Oblivion, COD4 κλπ)

blizard
12-11-2007, 18:34
Aυτό που λες Darth_Ioannis συμβαίνει μόνο στα μέτρια games λόγο πρόχειρου προγραμματισμού και κακού port... στα Top που οι προγραμματιστές είναι ικανοί και αφιερώνουν χρόνο, στο ps3 μπορούν να γίνονται καλύτερα.

Πχ το oblivion έχει κορυφαία γραφικά, αλλά στο ps3 είναι καλύτερο... το UT που έχει ίδια μηχανή με το GOW , θα παίζει καλύτερα , τελευταία έχουμε και το COD που θεωρείτε top σε γραφικά.


Αν δεν κάνουν ένα πρόχειρο port τότε θα είναι καλύτερο στο ps3, όπως έγινε και στο oblivion.
(Ξέρουν ότι Θα πουλήσουν πολύ περισσότερο αν μάθουμε ότι το βελτίωσαν, και λογικά θα το προσέξουν)

Sasori
12-11-2007, 18:36
Το θεμα ειναι αν θα μπορει να το τρεξει σωστα το ps3...κι αυτο το λεω γιατι ακομα δεν εχει δειξει καλα δειγματα και στα κοινα με το 360 υστερει και μαλιστα πολυ!Ειδικα το pes2008 στο ps3 απορω γιατι επετρεψαν να κυκλοφορησει!Μου φαινεται αδιανοητο ενα τοσο δυνατο μηχανημα να εχει τοσο χαλια framerate(και δεν το λεω για να κραξω,απλα εχω απογοητευτει)...πολυ δυναμη για το τιποτα!Ειδικα το bioshock που ειναι πολυ βαρυ σαν παιχνιδι θα ριχνει ασχημα το framerate!

Εάν σε απασχολούν τόσο πολύ τα γραφικά του PES 2008 στο PS3 τότε δες καλύτερα το Call Of Duty 4 και το Oblivion που ανέφεραν τα παιδιά πιο πάνω... Για τα exclusives μην πω καλύτερα. Εδώ είδαμε Heavenly Sword, Ratchet & Clank και Uncharted, το PES 2008 μας μάρανε? Μην τρελαθούμε τώρα...

Slay
12-11-2007, 21:56
τελος off topic, και το εννοω.

klepidas
12-11-2007, 23:13
Pedia emena to game den mou poliarese akouga gia ena perivallon pou den eixa xanazisei pote kai kati tetoio alla den porothika...mporei na gino ierosilos alla to sixathika apo ta prota 40 lepta

NonBorn
13-11-2007, 00:08
Pedia emena to game den mou poliarese akouga gia ena perivallon pou den eixa xanazisei pote kai kati tetoio alla den porothika...mporei na gino ierosilos alla to sixathika apo ta prota 40 lepta

Ούτε εμένα με ενθουσιάσε τόσο πολύ το παιχνίδι, έπαιξα το demo 2,3 φορές, έχει πολύ ωραία γραφικά... Θα δούμε πως θα έρθει στο ps3 (πέφτουν τα exclusive και από την άλλη πλευρά αλλά αυτό δε το συζητάμε...) και θα δούμε τι έχει να πει η 2k για το παιχνίδι σύντομα!

Τέλος το offtopic, και αρκετά κράτησε...

modecris
13-11-2007, 19:52
2K Moderator: There will be no BioShock for PS3
http://www.maxconsole.net/assets/gfx/dot_clear.gif
A moderator at the official 2K Games forum has bluntly stated that there will no PS3 version of BioShock as it has been explained 'time and time again'.


Please don't tell me you made an account just for this question...

There will be no PS3 version of BioShock.

It has been explained time, and time again.maxconsole (http://www.maxconsole.net/?mode=news&newsid=22735)& 2kgames (http://forums.2kgames.com/forums/showpost.php?p=239942&postcount=7)

DracuLa-
13-11-2007, 22:34
όχιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι! το ήξερα εγω, αλλά δεν κρατιόμουνα......... :(

ps4
13-11-2007, 22:36
προσωπικα δεν μου αρεσε οποτε...............

SPOWN
13-11-2007, 22:53
Paixnidi san to BIOSHOCK loipoun apo to PS3, ti leme re paides apla BEST GAME....

Slay
13-11-2007, 23:50
μου θυμιζει παντως τις δηλωσεις της capcom για το exclusivity του DMC4 και του Lost Planet, κοινως το εργο το εχουμε δει πολλες φορες, διαρρεει η πληροφορια οτι το ταδε παιχνιδι παει στο ταδε συστημα αμεσως ερχεται επισημη διαψευση και μετα απο μερικους μηνες το παιχνιδι τελικα κυκλοφορει στο αλλο συστημα, μην χανετε τις ελπιδες σας λοιπον ακομη.

grscream
15-11-2007, 01:51
2K Games has responded to the persistant rumors that a PS3 version of the critically acclaimed Bioshock are in the works. "There will be no PS3 version of BioShock. It has been explained time and time again."

πηγή: ps3fanboy

τέλος το πανηγύρι παιδιά..bioshock στο pc ;)

DracuLa-
16-11-2007, 22:38
Μην το αποκλύεις ΤΕΛΕΙΩΣ ρε φίλε. Οι πιθανότητες σίγουρα δεν είναι πολλές αλλά τα rumors δεν θα πετάγοταν τόσο τυχαία. Κάτι θα παίζει εδω. Ας περιμένουμε όμως.

Μακάρι ρε παιδιά, έχω και μια μικρή ελπίδα. Κάνω πολύ πανηγύρι γι αυτό το παιχνίδι, αλλά δυστηχώς είναι ένα παιχνίδι που λείπει πολύ στο ps3.

ΥΓ: Λίγο άσχετο αλλά μου θυμίζει λίγο το 40άρι ps3 που ακούγαμε τόσα rumors, άλλα το διέψευαν και άλλα υποστήριζαν οτι θα κυκλοφορήσει. Τελικά κυκλοφόρησε.

tasioskis
17-11-2007, 11:29
Μην το αποκλύεις ΤΕΛΕΙΩΣ ρε φίλε. Οι πιθανότητες σίγουρα δεν είναι πολλές αλλά τα rumors δεν θα πετάγοταν τόσο τυχαία. Κάτι θα παίζει εδω. Ας περιμένουμε όμως.

Μακάρι ρε παιδιά, έχω και μια μικρή ελπίδα. Κάνω πολύ πανηγύρι γι αυτό το παιχνίδι, αλλά δυστηχώς είναι ένα παιχνίδι που λείπει πολύ στο ps3.

ΥΓ: Λίγο άσχετο αλλά μου θυμίζει λίγο το 40άρι ps3 που ακούγαμε τόσα rumors, άλλα το διέψευαν και άλλα υποστήριζαν οτι θα κυκλοφορήσει. Τελικά κυκλοφόρησε.

κατι τετοιο πιστευω οτι θα γινει,παντα ετσι κανουν οι μεγαλες εταιριες,ριχνουν αδεια για να πιασουν γεματα...