PDA

View Full Version : Ξέχασα τον κωδικό του PSN, help!!



paolo21r
11-11-2007, 23:14
καλησπερα παιδια μηπως ξερετε πως μπορω να ανακτησω τον κωδικο μου στο psn γιατι τον ξεχασα?τον θελω για αναλαξω τα στοιχεια μου για να μπαινω στο ελληνικο ps3 store και τελικα ξερετε αν αλλαξω και βαλω τα αληθινα μου στοιχεια θα μπορω να παιζω online?ευχαριστω εκ των προτερων...

klepidas
11-11-2007, 23:19
an valeis ta alithina sou stoixeia nai tha mporeis na pezeis online ton kodiko ton xana apoktas epilegontas forgot password alla tha prepei na grapseis to email pou eixes valei kai tin imerominia gennisis pou eixes valei

paolo21r
11-11-2007, 23:32
και που στο καλο ειναι το forgot password? γιατι αυτο ψαχνω αλλα δεν:(

paolo21r
11-11-2007, 23:45
καμμια αλλη ιδεα για το που βρισκεται?

NonBorn
12-11-2007, 00:23
καμμια αλλη ιδεα για το που βρισκεται?

Με το που πας να κάνεις sign in, κάτω από το mail και τον κωδικό έχει ένα κουμπί forgot password... Βάζεις το mail σου, και πατάς το κουμπί!

Να σαι ενημερώσω ότι δε μπορείς να αλλάξεις χώρα διαμονής και θα πρέπει να φτιάξεις καινούργιο account αν θες ελληνικό store. Σε κάθε περίπτωση όμως με όποια χώρα διαμονής και να έχεις επιλέξει έχεις τη δυνατότητα να παίζεις online! Δε μπορώ να καταλάβω το αρχικό σου σκεπτικό...

paolo21r
12-11-2007, 00:31
το σκεπτικο μου ειναι για να χρησιμοποιω το ελληνικο ps store?η δεν παιζει ρολο και τσαμπα παιδευομαι?το βρηκα το forgot password αλλα στο ερωτημα που ειχα βαλει που ειναι που εχω γεννηθει μου την βγαζει λαθος την απαντηση!!!τεσπα αν δεν παιζει ρολο που εχω δηλωσει αλλη χωρα δεν καιγομαι να αλλαξω τον κωδικο αλλα αμα τον βρω θα ειναι γενικα καλυτερα!!

NonBorn
12-11-2007, 00:34
το σκεπτικο μου ειναι για να χρησιμοποιω το ελληνικο ps store?η δεν παιζει ρολο και τσαμπα παιδευομαι?το βρηκα το forgot password αλλα στο ερωτημα που ειχα βαλει που ειναι που εχω γεννηθει μου την βγαζει λαθος την απαντηση!!!τεσπα αν δεν παιζει ρολο που εχω δηλωσει αλλη χωρα δεν καιγομαι να αλλαξω τον κωδικο αλλα αμα τον βρω θα ειναι γενικα καλυτερα!!

Αν θες λογαριασμό για να αγοράζεις από το ελληνικό store πρέπει να φτιάξεις καινούργιο account αφού η χώρα δεν αλλάζει... Για να παίξεις online πρέπει να συνδεθείς με κάποιο account οπότε αν έχεις ξεχάσει τον κωδικό πας για να φτιάξεις καινούργιο account.

Για να βγάζει λάθος απάντηση μάλλον κάτι δε θυμάσαι καλά.. Οπότε φτιάξε ένα νέο account με διαφορετικό mail με χώρα Ελλάδα και θα σαι ΟΚ! :)

paolo21r
12-11-2007, 00:47
και πως φτιαχνω νεο λογαριασμο?

NonBorn
12-11-2007, 00:49
και πως φτιαχνω νεο λογαριασμο?

Εδώ πιστεύω θα βρεις ότι χρειάζεσαι... LINK (http://www.ps3forums.gr/VB3/showthread.php?t=883)
Κάνε και κάνα search και σίγουρα θα βρεις ότι ψάχνεις!

paolo21r
25-11-2007, 20:28
ευχαριστω για τις απαντησεις σας