PDA

View Full Version : Πόσοι από εσάς έχετε xbox 360?



klepidas
11-11-2007, 23:00
Exei kaneis apo edo 360 i mono ego?

TopGunZ
11-11-2007, 23:24
Κι εγώ. Περιμένω το κούριερ να έρθει να το πάρει (Red Fuckin' Ring Of Death).

Έχω παίξει τα εξής:
Crackdown - πολύ ωραίο παιχνιδάκι
Gears of War - από τα καλύτερα παιχνίδια ever
Bionicles - multiplat (διασκεδαστικούτσικο)
Saints Row - κάκιστη απομίμηση GTA
PGR3 - πολύ δήθεν, δε με πολυενθουσίασε
Halo3 - Doom clone, ρποτιμώ το RFOM
Full Auto - κορυφαίο παιχνιδάκι
Most Wanted - multiplat (κορυφαίο)
Enchanted Arms - multiplat (μετριότατο)
Marvel Ultimate Alliance - multiplat (κορυφαίο)

Και καμιά 20αριά ακόμα μέσω φίλων. Γενικά ελάχιστα exclusives είχαν κάτι το πρωτότυπο. Σίγουρα διασκέδασα μισό χρόνο που ασχολήθηκα, αλλά αφού βγήκε το PS3 δεν είχε καμιά τύχη. Μόλις φτιαχτεί, ελπίζω να βρω κάποιον να του το πασάρω να πάρω 4-5 παιχνιδάκια για το PS3.

SPOWN
11-11-2007, 23:29
KAI EGW....giati an eixa mono ps3, πιο πολυ θα πηγαινα για ψαρεμα παρα για gaming....

TopGunZ
11-11-2007, 23:30
? εγώ πάλι δεν προλαβαίνω να παίξω στο Ps3... πρέπει να έχετε ποοοοοοολύ ελευθερο χρόνο!

ps4
12-11-2007, 00:44
και εγω αλλα εχει πιασει αραχνες...............

λιωνω με το 3 τωρα....................

WolfRathmA
12-11-2007, 02:58
και εγω εχω. παιζω αρκετα θα ελεγα. και το θεμα ειναι οτι οποιο παιχνιδι και να θελω να παιξω μπορω... σε οποιανδηποτε κονσολα ;)

modecris
12-11-2007, 04:04
Και εγώ είμαι ένας ευτυχής κάτοχος ενός xbox 720.
Στο ένα παίζω τις κόπιες μου και στο άλλο παίζω τους κόπους μου...

PS:Χωρίς red ring of death.

WolfRathmA
12-11-2007, 04:40
Και εγώ είμαι ένας ευτυχής κάτοχος ενός xbox 720.
Στο ένα παίζω τις κόπιες μου και στο άλλο παίζω τους κόπους μου...

PS:Χωρίς red ring of death.

LoL... 2 εχεις ρε θυριο; Να μοιριστω οτι το ενα εγινε ban; :bgrin2: :rofl:

konstantinos
12-11-2007, 09:54
Κ εγω εχω ενα το οποιο κ φυσικα εχει κανει ταξιδι για ευρωπη.Εμενα ο χρονος που εχω για να παιξω ειναι ο εξης: 08:00-14:00 ειναι η πρωίνή μου δουλεια που ειναι σε ΚΕΠ κ μετα 17:00 ή 17:30 ανοιγω το μαγαζι που δουλευω(Video games,περιφεριακα για pc κ κονσολες κ ειναι κ video club)k κλεινω το μαγαζι κατα της 21:30 ή 22:00 αυτες ειναι οι ωρες που δουλευω συν οτι το μεσημερι ηθελα να βαλω να πηγαινω γυμναστηριο αλλα δεν μπορω.Κ το θεμα ειναι οτι προσπαθω να παιζω κ με τις 2 κονσολες.

GedoGt
12-11-2007, 12:58
Μας κάνεις πλάκα?

modecris
12-11-2007, 14:06
LoL... 2 εχεις ρε θυριο; Να μοιριστω οτι το ενα εγινε ban; :bgrin2: :rofl:

Εχμμ ...εγώ θα έλεγα πως το ένα έχει "τεχνικής φύσεως προβλήματα με το live" :angry::frog:

konstantinos
12-11-2007, 14:37
Μας κάνεις πλάκα?

Αν ενοεις εμενα οχι δεν κανω πλακα τετοιες ωρες δουλευω.

bantas
12-11-2007, 16:35
εχω και γω. εχει καλα παιχνιδια αλλα το μειονεκτημα τους ειναι οτι βγαινουν για αυτο το μηχανημα. μου εχει χαλασει ηδη μια φορα, ενω πρεπει δυστυχως να παιζω με τον ηχο στο τερμα για να μην ακουω τον εκνευριστικο του θορυβο. suxbox...

GedoGt
12-11-2007, 16:49
Αν ενοεις εμενα οχι δεν κανω πλακα τετοιες ωρες δουλευω.

'Οχι δεν εννοώ εσένα.

Sasori
12-11-2007, 18:19
Παρών κι εγώ. Βέβαια την δεδομένη στιγμή, ό,τι παιχνίδι ήθελα να πάρω για το 360 το πήρα. Από δω και μπρος μόνο PS3. Ίσως πάρω μερικά exclusives όμως μόνο δυο τρεία βλέπω μέχρι τα τέλη του 2008.

NonBorn
12-11-2007, 18:49
Παρών κι εγώ. Βέβαια την δεδομένη στιγμή, ό,τι παιχνίδι ήθελα να πάρω για το 360 το πήρα. Από δω και μπρος μόνο PS3. Ίσως πάρω μερικά exclusives όμως μόνο δυο τρεία βλέπω μέχρι τα τέλη του 2008.

Μass Effect, Alan Wake και ? :p

TopGunZ
12-11-2007, 19:10
..Κατά πάσα πιθανότητα Gears of War 2... Αλλά για ένα παιχνίδι δεν το κρατάω...μόνο αν μου την καρφώσει για συλλεκτικούς λόγους να το κρατήσω...

Proevofan
12-11-2007, 20:26
kai go exo...chiparismeno k abanaristo..paixnidia pou vgainoun kai stis 2 konsoles pros to paron ta katevazo sto 360 k giati einai kalhtera h idia se elaxistes periptoseis kai einai k tsaba..
to ps3 pio polu gia ta exclusive tou to exo alla akoma de vlepo fos..me to home exoume kanena neotero? ti ginete?pote tha vgei?

hakoo
27-11-2007, 18:46
Epaixe kaneis apo tous katoxous 360 to mass effect? Einai to monadiko paixnidi pou eilikrina thewrw oti xanw kai spazomai, pisteyw kai oloi oi rpg fans. Genika thaymazw thn bioware gia th douleia ths aperiorista.
Exei kaneis entypwseis? Ta reviews einai poly kala, oxi omws exwfrenika opws perimena.

Alex
28-11-2007, 00:29
Εγώ απέκτησα το 360 εδώ και 4 μέρες:giggle:αγόρασα το 1 απο τα 2 του Jimbrav!Λίγο που έπαιξα το Mass Effect μου άρεσε πάρα πολύ.Άπο ατμόσφαιρα,γραφικά gameplay κτλ.Όσο για τo frame rate που λένε ότι έχει προβλήμα ήταν ελάχιστο και δέν επηρέαζε το παιχνίδι.

geogoku
20-08-2013, 14:04
ξεθαβω λιγο το θεμα μιας κ προσφατα απεκτησα ενα 360 slim 250gb αν και θυμαμαι οτι υπηρχε αλλο νημα για xbox 360 αλλα πλεον δεν το βρισκω.

το εχω εδω κ μια εβδομαδα σχεδον μεχρι στιγμης δεν μπορω να το συνηθισω.αν κ θυμαμαι λιγα πραγματα απο το παλιο interface το καινουργιο μου φαινεται δυσχρηστο.
μετα αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι πως ενω εφτιαχνα το account μου μου εβγαλε σαν trial το xbox live gold αλλα απο εκει κ περα χαθηκε!προσπαθησα λιγακι μηπως το ξαναβρω αλλα τζιφος.χωρις ιχνος fanboyσμου το ΧΜΒ μου φαινεται καλυτερο.βεβαια ισως λιγο πιο μετα να το συνηθισω.

το χειριστηριο αν εξαιρεσουμε την μ@λακια με τις μπαταριες ειναι πολυ βολικο αν κ εκει εχω μια δυσκολια με το να θυμαμαι τα κουμπια μιας μετα απο τοσα χρονια ps οσο να ναι δεν μου ειναι το ιδιο ευκολο.επισης δεν ξερω αν θα με βολεψουν οι μπροστινες σκανδαλες γιατι με προβληματιζει που ειναι καπως σαν το "κλικαρισμα" του mouse.θα δειξει στο farcry 3...

οσον αφορα το xbox live που δεν με βλεπω να βαζω ποτε , μου εκανε εντυπωση το γεγονος οτι δεν σου επιτρεπει ουτε καν να χρησιμοποιησεις τις εφαρμογες!
κατεβασα το gametrailers για να βλεπω απο την τηλεοραση αλλα λεει απαιτειται gold membership.WTF?!

μετα να σημειωσω την σταθμη θορυβου πως ειναι πολυ χαμηλοτερη απο το πρωτο μοντελο που εκανε σαν πλυντηριο στις 2000rpm (ακους prinny..???) αν κ μετα απο καμποση ωρα ισως θυμιζει σε θορυβο το ps3 fat.θα ηθελα να μαθω αν το τελευταιο μοντελο που ειναι σαν replica του xbox one κατα ποσο ειναι καλυτερο σε αυτο το τομεα.

αυτη την στιγμη παιζω forza horizon κ μπορω να πω πως ειναι τελειο κ θα το χαρακτηριζα ενα κραμα arcade-simulation.πραγματικα πολυ καλο.αρχισα κ λιγο Alan Wake το οποιο φαινεται πολυ ατμοσφαρικο αλλα δεν μπορω να εκφερω αποψη καθως μετα βιας επαιξα μιση ωρα.

εχω στον νου μου καποια αποκλειστικα jrpg's οπως επισης κ καποια αλλα αποκλειστικα games του xbox.αυτο που θα ηθελα να μου πειτε ειναι ποια απο τα τελευταια multiplatforms ειναι καλυτερα στο 360 οπως επισης κ ποια games προτεινετε γενικα.

επισης οποιος θελει ας με κανει add : geogokussj4

Valkyre
20-08-2013, 14:51
^^ Για τα τελευταια τελευταια multiplatforms δεν ξερω, παντως εγω πηρα 360 γιατι συγκεκριμενα το Skyrim και το Mass Effect 3 ηταν κατα ΠΟΛΥ καλυτερα στο 360... δυστυχως οι εκδοσεις του PS3 ηταν για γελια σε αυτα τα παιχνιδια.

Ξερω σιγουρα οτι το Bioshock Inifite ειναι απο τα τελευταια multiplatform που ηταν σαφως καλυτερο στο PS3, οποτε νομιζω πλεον ειναι πολυ σπανιο να βρεις multi με μεγαλες διαφορες.

Να σου προτεινω να παιξεις lost Odessey (jrpg) αν δεν το εχεις παιξει. Θα σου αρεσει πολυ. Επισης Witcher 2 το οποιο δεν εχει κυκλοφορησει για PS3.

AgentPrinny007
20-08-2013, 14:56
Σωστος ο Val. Mπορω να σου δωσω το Witcher 2 αν θελεις goku. Τα αλλα παιχνιδια που εχω τα ξερεις. Το lost Odyssey δεν το εχω πια αφου το ειχα πουλησει γιατι δεν μου αρεσε.

geogoku
20-08-2013, 15:21
@valkyre

το mass effect 3 to εχω στο ps3 κ οντως ειναι για γελια αλλα απο την αλλη το εχω τελειωσει οποτε δεν ειναι στα πλανα μου.το skyrim παλι χλωμο με βλεπω γιατι δεν μπορουσα ουτε το oblivion να αρχισω.δεν κολλαει στα γουστα μου σαν παιχνιδι βασικα.οποτε αφου δεν υπαρχουν τρελες διαφορες οπως καποτε παω μονο για τα exclusives που μου αρεσουν.thanks btw!

το witcher 2 θελω οπωσδηποτε να το παιξω λογω κ του ερχομενου witcher 3 αλλα θα ηθελα να μου πειτε κατα ποσο θα μπορεσω να το ακολουθησω μιας κ δεν εχω ακουμπησει το πρωτο μερος.

lost oddysey & infinite undiscovery ειναι μεσα στα πλανα μου οπως κ να συμπληρωσω τα gears of war κ να τα παιξω μαζεμενα κ τα 4.

@prinny

σκεφτομαι να παρω κ το blue dragon γιατι τοτε δεν ειχα προλαβει να το παιξω οταν μου ειχες δωσει το δικο σου xbox360.

επισης θα παρω κ το tales of vesperia για την συλλογη μου κ ας το εχω τερματισει απο σενα.ρε συ αραγε αν εχεις ακομα το save μου θα μπορεσω να το τραβηξω απο εσενα με φλασακι???

AgentPrinny007
20-08-2013, 15:29
Νομιζω πως αν δεις καποιο βιντεο στο youtube για το πρωτο witcher θα εισαι ενταξει.
Δεν θυμαμαι αν εχω ακομα στη καρτα το save απο το παιχνιδι. Θα το κοιταξω να σου πω.

geogoku
20-08-2013, 15:33
ναι ρε συ για δες το.θα ριξω δακρυα χαρας κ νοσταλγιας αν το εχεις!!!

αυτο θα κανω.θα διαβασω κ κανα wiki κ αν ειναι θα αρχισω το 2 με το καλο

Valkyre
20-08-2013, 15:40
^^ To lost odessey θα σου αρεσει παρα πολυ αν σε εχω καταλαβει καλα. Ειναι στο παλιο παραδοσιακο FF design style απλα με διαφορετικο συστημα μαχης.

messi10
20-08-2013, 16:55
@gegoku , καλο ειναι να τσεκαρεις και το Fable imo ειναι αρκετο καλο παιχνιδακι!

Sent from my MT27i using Tapatalk 4

geogoku
20-08-2013, 17:30
το fable δεν ειναι ολιγων broken???επειδη εχω ακουσει οτι εχει καποια τεχνικα θεματακια δεν το εχω σκεφτει να σου πω την αληθεια.

αλλη μια απορια : τα lost odyssey & infinite undiscovery ειναι κανονικα 720p η΄απλα upscaled???

απο οσο εχω δει παντως μου αρεσουν κ τα δυο εξισου.χωρια που turnbased εχω να παιξω κατι αιωνες...μπορει κ να μου κακοφανει κιολας!

messi10
20-08-2013, 17:39
τι εννοεις broken? Τεχνικα θεματα εχει , οχι τρομερα δλδ δεν γινεται unplayable οπως γινοταν π.χ. με το skyrim ή το mass effect. και γω ο ιδιος που εχω παιξει αρκετες ωρες το fable ii δεν συναντησα κατι που να χαλαει το παιχνιδι. Αν εισαι φαν το ειδους, στο προτεinω ανεπιφύλακτα dude.

Sent from my MT27i using Tapatalk 4

geogoku
20-08-2013, 18:01
για το 2 μιλας??ισως να λεω για το 3 η΄το the journey.θα κανω ενα ψαξιμο να το δω παντως.thanks!

geogoku
06-11-2014, 11:28
μετα απο αρκετο καιρο κ μιας κ πριν λιγο τερματισα το Lost Odyssey ειπα να γραψω τις εντυπωσεις για το συγκεκριμενο Jrpg.

ξεκινωντας το παιχνιδι κατευθειαν ενιωσα ενα συναισθημα νοσταλγιας.δεν ξερω τι ηταν αυτο που με εκανε να το νιωσω.το συστημα μαχης?το in-game menu? ενιωθα οτι γυρναω 15 χρονια πισω κ παιζω κλασσικο Jrpg απο Squenix...με την καλη εννοια ομως!!!
ας ξεκινησουμε με το gameplay.εδω εχουμε να κανουμε με ενα κλασσικο turn-based Jrpg το οποιο εχει κ μια πινελια απο το υπερτατο legend of dragoon για οποιον θυμαται...δλδ επιλογη του ποιας ενεργειας θα κανει ο παιχτης κ κατα την διαρκεια αν εχεις επιλεξει psysical attack εμφανιζεται ενα δαχτυλιδι το οποιο με το πατημα της σκανδαλης πρεπει να το κεντραρεις με ενα αλλο δαχτυλιδι ετσι ωστε να πετυχεις ενα πιο καλο damage.μετα εχουμε τι επιλογες skill,spell,item,defend και σε ενα δευτερο menu εχουμε τα flee & equip.εδω να προσθεσω πως το equip κατα την διαρκεια της μαχης δεν θυμαμαι να το εχω ξανασυναντησει σε αλλο turn-based Jrpg αλλα στο συγκεκριμενο θα σας σωσει απο πολλες μαχες...η επιλογη skill σου δινει καποιες ικανοτητες οπως steal, η καποιες psysical επιθεσης ή καποιου defence skill.επισης τα spell χωριζονται σε White , Black , Spirit , Composite. ενω τα δυο πρωτα φανταζομαστε ολοι τι ρολο εχουν, το Spirit ειναι ενα κραμα White/Black/Buffer απο την αλλη τα Composite ειναι συνδιασμος ολων των παραπανω.αυτο που με χαλασε ηταν οτι μερικες απλες μαχες τραβαγαν πολυ σε διαρκεια ακομα κ αν ηξερες τις αδυναμιες των εχθρων,χρησιμοποιουσαν καποια τσατσικα skills & spells οπου ειτε μεγαλωναν σε διαρκεια μια φαινομενικα απλη μαχη,ειτε εβλεπες το gameover και αρχιζες τα μπινελικια αν δεν ειχες σωσει το παιχνιδι προσφατα.καποια boss battles επισης βασιζοντουσαν στην τυχη...τι θελω να πω?ειχαν καποια overpowered skills οπου προσευχοσουν να μην αρχισουν να τα σπαμαρουν κ βρεθεις να χανεις σε 3 γυρους.Καλη η δυσκολια δεν λεω αλλα να εχουν καποια βαση και λογικη...

Απο εκει κ περα το story το θεωρω καλο.δεν εχει καποιο τρομερο βαθος αλλα απο την αλλη με καποια γεγονοτα σε κραταει σε ενδιαφερον...οποτε εδω εχουμε να κανουμε με ενα στορυ κλασσικου Jrpg with some twists here and there...

εδω να πω λιγο για την ομαδα την οποια αναλαμβανεις.Οι ομαδα χωριζεται σε δυο κατηγοριες: τους αθανατους και τους θνητους.το cast ειναι αρκετα καλο για τα γουστα μου με λιγους αχωνευτους χαρακτηρες αλλα και με αρκετο cleavage στο γυναικειο team...τα βραβεια κερδιζουν οι Tolten & Mack.Πολυ αδυναμοι απο ολες τις αποψεις...ψυχολογικα φουλ και φυσικα στις μαχες παρακαλαγες να κανουν κατι καλο...και στα cutscenes τυφλα να χε η Μαρθα Βουρτση...
στο θεμα του leveling up & equip τωρα εχω καποια πραγματακια που μου εκαναν εντυπωση.το πρωτο και το κυριοτερο ειναι οτι οσο μα οσο και XP να παρεις θα ανεβεις 1 level.απο την μια το θεωρω καλο απο την αποψη πως θα πρεπει να ειναι ανταγωνιστικο απο την αλλη ειναι αδικο γιατι πρεπει να κανεις πολλες μαχες ετσι ωστε να φτασεις ενα συγκεκριμενο level. μετα εχουμε στον εξοπλισμο δυο σημαντικα στοιχεια. το πρωτο ειναι τα δαχτυλιδια οπου εδω εχει να κανει με skills αλλα κ με τους τυπους των εχθρων που μπορεις να κανεις πιο πολυ damage.τα δαχτυλιδια εχουν εως και 3 prefixed skills κ αναλογα με τους εχθρους κανουν κ την αναλογη δουλεια.εδω ερχεται κ το equip που βοηθαει κατα την διαρκεια μιας μαχης.μετα εχουμε τα accessories οπου εδω βαζεις στον εκαστοτε μελος της ομαδας καποιο accesory με την διαφορα οτι οι αθανατοι μπορουν να μαθαινουν τα συγκεκριμενα skills μεσω των αξεσουαρ και χωρις να εχουν φορεσει το συγκεκριμενο να το κανουν equip σε ενα skill menu που εχουν.οι θνητοι απο την αλλοι μαθαινουν skills με το leveling up και εδω ερχεται αλλο ενα perk της ομαδας των αθανατων.μπορεις να κανεις skill link καποιο απο τα skills των θνητων και με τον ορο να ειναι στην ομαδα εκεινη την στιγμη μπορουν μετα απο καποιο μαζεμα sp points να τα μαθουν και αυτοι.

μετα να πω καποια πραγματα για το soundtrack...πολυ καλο soundtrack φυσικα με τον Nobuo Uematsu να κανει τα γνωστα του...Τι δεν μου αρεσε ομως...οτι ηταν αρκετα επαναλαμβανομενο.δηλαδη δεν υπαρχει ποικιλια.θα ακουσεις τα ιδια κομματια πολλες φορες.

το παιχνιδι για μενα ειναι δειγμα του οτι τα Jrpg μπορουν ακομα να προσφερουν μπολικες ωρες διασκεδασης, με την αγορα ομως της ιαπωνιας να στρεφεται ομως σε mobile phone games,browser agmes και δεν ξερω εγω τι αλλο,οποτε απο την μια ειναι λογικο οι εταιριες να μην τα προτιμουν.ελπιζω να περασει αυτη η μοδα και να δω πολλα και ποιοτικα παιχνιδια στο μελλον που θα με κανουν να θυμηθω τις καλες εποχες...

AgentPrinny007
06-11-2014, 11:56
Συμφωνω με αυτα που γραφεις ειδικα εκει που λες οτι οι μαχες κρατουσαν αρκετα, μαλιστα βαλε και το loading πριν απο αυτες το οποιο αν θυμαμαι καλα συναγωνιζοταν επαξια τους χρονους του FF9...

Το blue dragon το εχεις?

geogoku
06-11-2014, 20:45
γι αυτο κ θα συνιστουσα σε οποιον το παιξει να το κανει πρωτα εγκατασταση στον σκληρο μιας κ οι χρονοι loading μειωνονται τρομερα...

το πηρα to Blue Dragon απο ebay σε τρομερη τιμη αλλα το πρωτο DVD ηταν κατεστραμενο οποτε τωρα ψαχνω το πρωτο DVD.