PDA

View Full Version : Games-asia.com - Παραγγελίες, καθυστερήσεις, παράπονα & προβλήματα!



Pages : [1] 2

georgios
11-11-2007, 19:53
Πήρα για πρώτη φορά παιχνίδι από το games-asia.com. Όταν το άνοιξα διαπίστωσα ότι ήταν μεταχειρισμένο. Ήταν παιχνίδι για το DS. Θεώρησα σκόπιμο να σας ενημερώσω γιατί μπορεί κάλλιστα και σε παιχνίδι του ps3. Ήταν ολοφάνερα μεταχειρισμένο γιατί είχαν γίνει save στο παιχνίδι. Στο ps3 μπορεί να μην το καταλάβεις αν δεν το κοιτάξεις αμέσως ή δεν έχει γρατσουνιές.

Θα επικοινωνήσω με το games-asia και θα σας ενημερώσω για την απάντηση τους.

Έχει συμβεί σε άλλον αυτό;

klepidas
11-11-2007, 20:20
Se emena oxi kai to paixnidi pou eixa parei itan kai se zelatina alla den nomizo posa metaxeirismena assassins creed tha iparxoun gia to pse :D

magus32
11-11-2007, 20:25
georgios ??? ???????? ?? ????????? ??? M3 DS Simply ??? ?? ????? ??? ?????? ???
________
MEDICAL MARIJUANA DISPENSARY (http://dispensaries.org/)

georgios
11-11-2007, 21:01
ke emena se zelatina itan. zelatines ftiaxnun eukola.

parepiptontos. omos i zelatina elege "OKER BRAND Resealable Cover". itan zelatina pu anigoklini. teties exi ke se esas?


Se emena oxi kai to paixnidi pou eixa parei itan kai se zelatina alla den nomizo posa metaxeirismena assassins creed tha iparxoun gia to pse :D

klepidas
11-11-2007, 21:45
oxi se emena den anoigokline

desperate_gamer
12-11-2007, 00:46
λινκ για το προϊόν που είχες παραγγείλει να δούμε κι εμείς, έχεις; μήπως έγραφε κάπου με μικρά γράμματα μεταχειρισμένο και δεν το πρόσεξες;

πολύ κακό αυτό πάντως! αλλά τόσα παιδιά έχουν πάρει από 'δω και δεν είχαν πρόβλημα.

georgios
12-11-2007, 02:20
oriste to link. den pulai metaxirismena apo oso ksero to site

pantos exo akusi oti pezun poli teties apateonies kina ke hong kong. dinun pexnidia apo vitrina i elafros metaxirismena gia kenurgia, pola site. den peprimena na to kani ke auto

http://www.games-asia.com/newsupermariobros-p-1227.html

seven77
12-11-2007, 12:58
μηπως επειδη ηταν για κονσολα προηγουμενης γενιας..?(λεω εγω τωρα):blush:

Stavtag
12-11-2007, 13:08
Συγνώμη αλλά για να πω την αμαρτία μου, το σκέφτηκα ότι μπορεί τα games να είναι μεταχειρισμένα, ή τουλάχιστον "βιτρίνας"...Δεν εξηγείται αλλιώς η τόσο χαμηλή τιμή! Δεν είναι και χώρα παραγωγής η Κίνα ή το Ηong Kong για να πεις ότι έχουν χαμηλό κόστος... Ίσως από κάτι τέτοιες παγαποντιές να βγάζουν κέρδος, και να ρίχνουν τις τιμές στα games...Ποιός ξέρει! Ελπίζω φίλε desperate το R&C να σου έρθει άθιχτο και σήμερα να γίνετε :D!

georgios
12-11-2007, 13:11
apantisi den exo akoma apo to games-asia. pantos an sinexisete na psonizete na kitate apo kato ta diskakia sas molis to anigete

ALEO
12-11-2007, 13:13
o Alex εκανε παραγγελια το EYE ωχ ωχ απο εκει

georgios
12-11-2007, 13:14
elpizo na min ine anigmene ta peketa karton. auto tha ine megali vlakia

grscream
12-11-2007, 16:08
η διαφορά τιμής έχει να κάνει με το ότι το euro είναι ισχυρότερο από το δολάριο και όχι επειδή τα παιχνίδια είναι από βιτρίνα κτλ

georgie πόσες μέρες έκαναν για να σου το στείλουν?

georgios
12-11-2007, 16:18
5 ergasimes peripu

muku
12-11-2007, 16:40
Απίστευτο ε? Και έλεγα να παραγγείλω κανά παιχνίδι από εκεί μιας και είναι πολύ φθηνά. Απάντηση σου στείλανε στο email?

georgios
12-11-2007, 16:42
akoma oxi. nomizane oti tha to xapso epidi ekane mono 28euro

grscream
12-11-2007, 18:39
5 εργάσιμες μόνο? μπράβο! γρήγορα ρε!

θα πάρω κάνα 2 παιχνίδια από εκεί και ας είναι και μεταχειρισμένα.

georgios
12-11-2007, 19:11
metaxirismena vrisksi ke elada tsaba prama

xelonas
12-11-2007, 19:26
Για το ps3 μονο απο εκει που γραφει europe μπορουμε να παραγγειλουμε???η και απο us??

denni77
12-11-2007, 20:11
metahirismena se ellada apo pou boro na vro?ektos apo tis agelies sto forum.
help please

blizard
12-11-2007, 20:15
Για το ps3 μονο απο εκει που γραφει europe μπορουμε να παραγγειλουμε???η και απο us??
Από όπου θές, απλά το μέν θα είναι Ευρωπαικό region , τα άλλα Usa ή Asia.

Όλα θα παίζουν , αλλά κάποια παιχνίδια δεν έχουν global servers για το online

grscream
12-11-2007, 20:43
metaxirismena vrisksi ke elada tsaba prama

όμως όχι την κατάλληλη στιγμή,γιατί όλοι τα πουλάνε αργά,όταν ήδη έχουν βγει νέα και καλύτερα παιχνίδια.

πχ τι να το κάνω το resistance τώρα που κυκλοφόρησε το call of duty 4?

κρατήστε το..

denni77
13-11-2007, 00:06
telika gnorizi kanis apo pou boroume na paroume used games?

georgios
14-11-2007, 14:45
to games-asia den exi apantisi akoma. tha skeuto sovara na ksanaparagilo apo ki. aparadekto pu estilan metaxirismeno gia kenurgio. otan psonizete kati apo ki na kitate to diskaki apo kato prin to xrisimopiisete ke na mas enimeronete

klepidas
14-11-2007, 15:44
Συγνώμη αλλά για να πω την αμαρτία μου, το σκέφτηκα ότι μπορεί τα games να είναι μεταχειρισμένα, ή τουλάχιστον "βιτρίνας"...Δεν εξηγείται αλλιώς η τόσο χαμηλή τιμή! Δεν είναι και χώρα παραγωγής η Κίνα ή το Ηong Kong για να πεις ότι έχουν χαμηλό κόστος... Ίσως από κάτι τέτοιες παγαποντιές να βγάζουν κέρδος, και να ρίχνουν τις τιμές στα games...Ποιός ξέρει! Ελπίζω φίλε desperate το R&C να σου έρθει άθιχτο και σήμερα να γίνετε :D!

Auto den mas leei tpt afou ta europaika paixnidia ta exoun se kanonikes times px pes2008 70euro pos ginete na einai used ta assassins creed re pedia as poume otan akoma den vgike min leme mlkies

georgios
14-11-2007, 15:52
kina / hong kong duleuun ke etsi. prosoxi lipon. ine na min su tixi kmaxera. afu sinevi bori na ksanasimvi

Auto den mas leei tpt afou ta europaika paixnidia ta exoun se kanonikes times px pes2008 70euro pos ginete na einai used ta assassins creed re pedia as poume otan akoma den vgike min leme mlkies

jiannisk
22-11-2007, 13:38
Ta paixnidia sto games asia pou leei oti einai gia amerikh h kai asia paizoun sto diko mas?

klepidas
22-11-2007, 15:37
fisika kai pezoun

georgios
22-11-2007, 16:41
έφτιαξα σχετικό Thread γιατί έχουμε αναφερθεί πολλές φορές σε αυτό το θέμα
http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=1269

Ta paixnidia sto games asia pou leei oti einai gia amerikh h kai asia paizoun sto diko mas?

bilias13
22-11-2007, 23:11
kalhspera paidia!exw paragilei to 2k8 apo to games asia apo to sabbato kai akoma den mou exoun steilei mail oti estalh.einai fysiologiko?euxaristw

desperate_gamer
22-11-2007, 23:14
Φαντάζομαι έκανες κανονικά πληρωμή μέσω PayPal και σου ήρθε email τόσο ως "απόδειξη" από το PayPal, αλλά και από το Games-Asia ότι χρεώθηκε κανονικά στη κάρτα έτσι;

bilias13
23-11-2007, 01:07
nai plhrwsa me paypal kanonika kai mou esteilan mail oti i parragelia einai confirmed kai tha mou ksanasteiloun otan ginei dispached alla akoma tipota.

georgios
23-11-2007, 16:12
kitakste ti mu apantise to games-asia.com!!! entometaksi auto pu grafi ine vlakies gia ton piotiko elenxo. to pexnidi to ixan termatisi ke ixe save sto telos.

mu apantisan meta apo auto to mail pu itan to deutero. apo oti vlepete itana arketa apilitiko gia an tus tarakuniso.

ti siberasma vgeni? dinun metaxirismena ke ta pernane sto duku me auton ton tropo.poli prosoxi me to site pedia! metaxirismena agorazume ke apo edo poli ftina



Good Morning Georgios,

It sounds like it maybe one that we have tested on our system which is

what we do for quality control purposes, when they have been opened.We

don't deal in second hand games as such.
We like to keep our customers happy.Would you be happy with a discount

on your next purchase?
I must apologize for the delay in answering you. This is NOT
intentional, its just that we are very busy in the run up to christmas.

Wishing You All The Best

Steven

> Order #071011-074917-5253
>
> As mentioned in previews mail I got a used game. I dint got an
> answer for this problem.
>
> I�m a one of the oldest member of the biggest ps3 forum in Greece.
> More than 50% of Greek Ps3 owners use this forum. They also wait for

> your response to proceed in new orders from your site.
>
> I also have to mention that I�m member of Sony Europe and US
> official forums. I feel obligated to inform them about this incident

> if I don�t get a formal answer from you, soon enough.

PS3άκιας
23-11-2007, 16:42
kala tous kaneis tous apateones kai tous apileis.Den eine pragmata auta gia ena shop san to game asia.

desperate_gamer
23-11-2007, 19:36
nai plhrwsa me paypal kanonika kai mou esteilan mail oti i parragelia einai confirmed kai tha mou ksanasteiloun otan ginei dispached alla akoma tipota.

Πηγαίνοντας στο order history τι λέει για την παραγγελία;

Στείλε πάντως κι εσύ ένα email να ρωτήσεις τι γίνεται. Στη χειρότερη περίπτωση, το PayPal θα σε αποζημιώσει αμέσως.

Γιώργο, δεν μπορώ να πω πολύ εκφοβιστική η απάντησή σου, αλλά προτείνω να δεχτείς την έκπτωση στην επόμενη αγορά. Οι πιο πολλές πιθανότητες είναι να σου έρθει καινούργιο το παιχνίδι. :bgrin2:
Το ότι σου στείλαν μεταχειρισμένο πάντως δεν σημαίνει ότι στέλνουν μόνο μεταχειρισμένα και τα πουλάνε για καινούργια. Πολύ απλά κάποιος θα το γύρισε πίσω (τέτοια καφρίλα) κι αυτοί επειδή τους βλέπω και λίγο χαλαρούς σαν μαγαζάκι, προφανώς το δέχτηκαν και το χρησιμοποιήσαν όπως κάνουν όλα τα μαγαζιά τα επιστραμμένα προϊόντα. Το ξαναπούλησαν.

georgios
23-11-2007, 20:18
siga min ksanapsoniso apo autus. apokliete

Γιώργο, δεν μπορώ να πω πολύ εκφοβιστική η απάντησή σου, αλλά προτείνω να δεχτείς την έκπτωση στην επόμενη αγορά. Οι πιο πολλές πιθανότητες είναι να σου έρθει καινούργιο το παιχνίδι. :bgrin2:

blizard
23-11-2007, 21:02
Για εμένα η απάντησή τους είναι πολύ καλή... καταρχήν λένε ότι δεν ασχολούνται με μεταχειρισμένα και είναι σπάνιο να ανοιχτεί κάποιο game όπως το δικό σου, πράγμα που μας καθησυχάζει όλους ,και επιπλέον προσέφεραν έκπτωση επειδή είχε ανοιχτεί.

georgios
23-11-2007, 21:24
ti tha su legan re blizard?! xaxaxaxa. oti su lene to pisteuis, esi?

quality control! autoi to ixan telikiasi to game. auto elipe na me koroideuun ke na ksanapsoniso

Για εμένα η απάντησή τους είναι πολύ καλή... καταρχήν λένε ότι δεν ασχολούνται με μεταχειρισμένα και είναι σπάνιο να ανοιχτεί κάποιο game όπως το δικό σου, πράγμα που μας καθησυχάζει όλους ,και επιπλέον προσέφεραν έκπτωση επειδή είχε ανοιχτεί.

seven77
23-11-2007, 21:52
...για ρωτα και τι εκπτωση 8α σου κανουν στο επομενο...αν σου'ρ8ει το αλλο
σχεδον τζαμπα ε δεν ειναι και ασχημα αφου το μεταχειρισμενο παιζει μια χαρα!
..και αφου παρεις το δευτερο...ε μετα δεν 3αναψωνιζεις:1appl:

georgios
25-11-2007, 19:25
an den legan psemata tha ektimusa to support tus. ine dinaton na lene toso megala psemata?! termatisan to pexnidi gia quality control?

tus zitisa kenurgio pexnidi tsaba. den tus ksanadino ute ena euro! mono an mu to stilun tha ektimiso to suport. ke mono etsi den tha tus krakso se ola ta forum

pantos pedia milisa me to dimitri sto gamemania ke mu metefere pola memonomena peristatika apo games-asia me xamena games. den ine ola rodina. ine mexri na su simvi. apla se osus den exi simvi nomizete ine mia xara.

to thema ine na su simvi ke na to antimetopisun me sovarotita. emena apla mu ipan psemata. auto me neuriase pio poli ap ola

desperate_gamer
26-11-2007, 19:35
bilias13 τι έγινε με τη παραγγελία; Στην έκαναν dispatch ή ακόμα; Κρίμα είναι να το αφήσεις αφού σε χρέωσαν κιόλας.

Να μας λες όλα τα νέα για να ξέρουμε κι εμείς καλύτερα για το Games Asia.

grscream
26-11-2007, 20:19
να ρωτήσω,επειδή αγοράζω πρώτη φορά..πρώτα είναι pending,μετά confirmed,τι ακολουθεί? thank you.

desperate_gamer
26-11-2007, 21:04
Μετά είναι το Dispatched. Δηλαδή φεύγει από το εργοστάσιο και είναι σε ένα αεροπλάνο για Ελλαδίτσα!

Έκανες κι εσύ παραγγελία για Uncharted κι ακόμα να σου κάνει Dispatch; Έκανα κι εγώ από Σάββατο και ενώ το Completed μου έγινε γρήγορα (σε αντίθεση με το Ratchet) ακόμα δεν μου έχει έρθει ενημέρωση για Dispatch.

grscream
26-11-2007, 22:18
Παρασκευή το παρήγγειλα,ακόμη στο confirmed είμαι..

bilias13
27-11-2007, 00:22
kalispera paidia!17/11 tous plhrwsa gia to 2k8 kai afou tous esteila 2 mail giati kathysterei to dispach telika shmera to meshmeri mou esteilan mail oti to esteilan!symperasma:xreiazetai ypomonh kai enoxleisste tous me kanena mail mhpws kai to steiloun ligaki pio grhgora!

desperate_gamer
27-11-2007, 19:04
Βλέπω το θέλουν το βούρδουλα εκεί. Θα τους στείλω το βράδυ email και το δεύτερο (αν χρειαστεί) τη Πέμπτη το βράδυ.

Δεν μ' αρέσει αυτό και θα σκεφτώ σοβαρά αν ξαναπάρω από 'κει. Κι ας δώσω κανά 15ευρο παραπάνω.

jimbrav
28-11-2007, 00:25
Βλέπω το θέλουν το βούρδουλα εκεί. Θα τους στείλω το βράδυ email και το δεύτερο (αν χρειαστεί) τη Πέμπτη το βράδυ.

Δεν μ' αρέσει αυτό και θα σκεφτώ σοβαρά αν ξαναπάρω από 'κει. Κι ας δώσω κανά 15ευρο παραπάνω.

tetoies skepseis kano kai ego....:tiphat:

desperate_gamer
28-11-2007, 21:54
Εγώ τους έστειλα χθες ένα email που ζητάει ευγενικά ευγενικά να τσακιστούν να μου το κάνουν Dispatch :P και έπιασε. Σήμερα το απόγευμα ήρθε email πως το παιχνίδι έκανε Dispatch.

Επειδή βλέπω ότι και σε εσάς χωρίς λίγο "σπρώξιμο" dispatch δεν γινόταν, σκέφτομαι να μην ξαναπαραγγείλω από το Games-Asia. Ίσως για καμιά semi-interesting βλακειούλα όπως το Devil May Cry, αλλά για άλλα παιχνίδια όχι.

Θα ψάξω τώρα τα Ebay-a και άλλα μαγαζιά για import. Είναι κρίμα να μην επωφεληθούμε της ισοτιμίας (Τόσα χρόνια που έπαιρνα από το βρεττανικό amazon αυτή η ισοτιμία pounds-euros με είχε πεθάνει!! Ώρα να χαρούμε το νόμισμά μας και λίγο :P)

georgios
03-12-2007, 11:42
thelo na psakso tora an ine nomika kalimeno to games-asia.com na kani dithen "quality control" elegxus sta pexnidia ke na sta dini used meta. an exi kanis kamia idea na pi

TopGunZ
03-12-2007, 11:59
Νομική κάλυψη.... τώρα μιλάμε σοβαρά? Και ποιος θα τους κυνηγήσει? Η Ιντερπόλ? Για αυτό ο κόσμος αγοράζει από Ευρωπαική Ένωση. Τιμή vs Σιγουριά. Προτιμώ το δέυτερο γιατί σε ένα παιχνίδι να γίνει λαλακία, έχασα όλο το όφελος από τη χαμηλότερη τιμή.

georgios
03-12-2007, 12:11
ine alithia oti se ena na su tin kanun ine san na xanis to kerdos apo 5 pexnidia

Νομική κάλυψη.... τώρα μιλάμε σοβαρά? Και ποιος θα τους κυνηγήσει? Η Ιντερπόλ? Για αυτό ο κόσμος αγοράζει από Ευρωπαική Ένωση. Τιμή vs Σιγουριά. Προτιμώ το δέυτερο γιατί σε ένα παιχνίδι να γίνει λαλακία, έχασα όλο το όφελος από τη χαμηλότερη τιμή.

TopGunZ
03-12-2007, 12:14
Έτσι είναι δυστυχώς ρε Γιώργο, win some-lose some κατάσταση. Καλύτερα να εξισορροπείς ανάμεσα σε καλή τιμή και σιγουριά.

georgios
03-12-2007, 12:18
ego proti fora psonisa apo games-asia.com to mario gia to nintendo DS 28 euro. mu irthe, ala metaxirismeno. den exasa ke pola. apla mu tin espase i koroidia. pantos sigura den tha ksanaparo apo eki

Έτσι είναι δυστυχώς ρε Γιώργο, win some-lose some κατάσταση. Καλύτερα να εξισορροπείς ανάμεσα σε καλή τιμή και σιγουριά.

desperate_gamer
07-12-2007, 13:48
Billias13 και Grscream τα πήρατε τα παιχνίδια σας; Εγώ (απ 'όσο γνωρίζω μέχρι στιγμής) ακόμα δεν το έχω το Uncharted και ένας Θεός ξέρει τώρα πού θα πρέπει να απευθυνθώ...

Στο ταχυδρομείο, στο τελωνείο, στο Games-Asia, στο Paypal;;; Ουφ... Ελπίζω τη Δευτέρα να μου έρθει.

kleidaras
07-12-2007, 14:06
Ούτε το δικό μου έχει έρθει ακόμα. Εγινε Dispatched στης 28. μην ανησυχείς(ακόμα) γίνεται χαμός με τα ταχυδρομεία λόγο Χριστουγέννων.

georgios
07-12-2007, 14:20
psonizete apo play.com pedia. 51.5 to uncarted europaiko se 5 ergasimes ke ine pio sovaro magazi. ase pu otan psonizis apo europi exis etsi ki alios megaliteri asfalia gia polu logus

to paragila simera. logika tin deutera tha gini dispatched. tha sas enimeroso poso ekane ke an ftene telika ta taxidromia

urquattros
07-12-2007, 14:23
siga min perimeno 5 meres gia na glitoso 5 euro

georgios
07-12-2007, 14:41
file urquatros. se pao! kanis sxedon monolektika post! to thema ine oti den vgazo noima

thes na pis oti vrisksi elada to uncharted me 5 euro parapano? an ne, pes mu pu epigontos na akiroso play.com ke na pao na to paro


siga min perimeno 5 meres gia na glitoso 5 euro

kleidaras
07-12-2007, 14:42
45 με 69 ειναι ενα 25ρακι. για 5 ευρω κανεις δεν θα περιμενε. για 25 ομως?

gepe13
07-12-2007, 15:32
file urquatros. se pao! kanis sxedon monolektika post! to thema ine oti den vgazo noima

thes na pis oti vrisksi elada to uncharted me 5 euro parapano? an ne, pes mu pu epigontos na akiroso play.com ke na pao na to paro

και εγω θελω αν ειναι μονο 5 ευρω παραπανω πες μου να ακυρωσω και εγω την παραγγελια που εχω κανει απο το play και επισης αν μιλαμε για ευρωπαικη εκδοση

grscream
07-12-2007, 16:31
Billias13 και Grscream τα πήρατε τα παιχνίδια σας; Εγώ (απ 'όσο γνωρίζω μέχρι στιγμής) ακόμα δεν το έχω το Uncharted και ένας Θεός ξέρει τώρα πού θα πρέπει να απευθυνθώ...

Στο ταχυδρομείο, στο τελωνείο, στο Games-Asia, στο Paypal;;; Ουφ... Ελπίζω τη Δευτέρα να μου έρθει.

μπα ούτε εμένα ήρθε και άρχισα να τα παίρνω άγρια :banghead: γιατί έχει 8 εργάσιμες ημέρες+τα σ/κ πάμε για 12!

άλλη φορά θα δοκιμάσω το play.com

desperate_gamer
07-12-2007, 17:39
O urquattors έχω την εντύπωση ότι τα μπέρδεψε λίγο λέγοντας σιγά να μην περιμένω 5 μέρες (εννοώντας τι μέρες που κάνει το games-asia, αλλά για κάποιο λόγο ανέφερε τις μέρες που κάνει το play) για να γλιτώσει τα 5 ευρώ (η τιμή του Games-Asia).
Εγώ δεν διαφωνώ. Απλά νόμιζα ότι αν παρήγγελνα από 'κει θα το είχα ήδη τώρα και δεν θα χρειαζόταν να περιμένω.

Kleidaras, μακάρι να είναι έτσι (όχι ότι με βολεύει. Θέλω να αγοράσω και κάποια δώρα για άτομα στις γιορτές και ποιός ξέρει αν θα τα λάβω εγκαίρως!). Είναι πάντως καλύτερα από το να νομίζεις ότι χάθηκε :P

Καλό και το Play αλλά η ψυχή μου βγαίνει μην τυχόν χαθεί το πακέτο μέχρι να το πάρω. Τουλάχιστον του Games-Asia μου είχε έρθει συστημένο. Ό,τι και να λέμε σαν το Άμαζον δεν έχει πάντως... Αξιοπιστία και άμεση επικοινωνία με τον καταναλωτή για οποιοδήποτε θέμα.
Το Play δεν έχει καν email. Για ένα λάθος που είχε γίνει με τα refunds ενός αντικειμένου που ποτέ δεν πήρα, τους έστειλα γράμμα για να τους το πω. Βέβαια το θέμα λύθηκε αργότερα, αλλά πήρε πολλές μέρες κι εγώ νόμιζα ότι το θέμα ξεχάστηκε.

georgios
07-12-2007, 17:52
posa plironis gia sistimeno? to uncharted den to evales ke auto sistimeno?

ine alithia oti to amazon ine to kalitero ala plironis metaforika an ise ekso apo aglia. to amazon apeuthinete kirios se aglus. nomizo oti to galiko amazon exi dorean apostoli omos stin europi. opios kseri galika...

pantos simera paragila apo to play.com to uncharted ke mesa se liges ores to estilan. sfera dispatch. elpizo na ftasi to idio grigora!

desperate_gamer
07-12-2007, 18:16
Δεν τα παραγγέλνω εγώ συστημένα για το Games-Asia. Από μόνα τους είναι. Τουλάχιστον έτσι ήταν με το Ράτσετ, αλλά μπορεί να έγινε έτσι για οποιοδήποτε λόγο. Άμα έρθει και το Uncharted συστημένο, τότε δεν είναι τυχαίο.

Ναι το Αμαζον έχει μεταφορικά κάπου στα 5 ευρώ... Αλλά τι να κάνεις. Η ασφάλεια και η αξιοπιστία χρεώνονται :P

kleidaras
07-12-2007, 18:36
Μην ξεχνάτε ότι δεν έχει σχέση μόνο το πότε το έστειλε το games-asia γιατί εμπλέκεται και ο ΕΛΤΑ, και επειδή η μητέρα μου εργάζεται στο ταχυδρομείο ξέρω ότι αυτή την εποχή γίνεται χαμός με την αλληλογραφία, και λέγοντας για ταχυδρομείο μιλάμε για δημόσιο οπότε υπομονή.

desperate_gamer
07-12-2007, 18:42
Α οκ τότε Kleidaras. Αν είναι να περιμένω λίγο ακόμα δεν με πειράζει. Με ενοχλεί όμως να έχω τυχόν τρεχάματα με τα Games-Asia και τα Paypal. Ουφ... Υπομονή να μάθουμε περισσότερα από βδομάδα αν είναι!

grscream
08-12-2007, 14:39
εγώ πάντως δεν αγοράζω ξανά από games-asia,έτσι όπως τα βλέπω τα πράγματα ούτε από play.com γιατί αργούν χαρακτηριστικά..

δεν ήξερα ότι το amazon στέλνει με 5 euro μόνο τα παιχνίδια Ελλάδα! τι κάθομαι και ασχολούμαι τότε με asia και λαλακίες? για τα 5 euro? lol λαλακία έκανα :(

άλλη φορά amazon.-

georgios
08-12-2007, 14:50
me ta metaforika tu amazon omos i timi den exi megali diafora me edo. an to pexnidi kani 60 edo den aksizi na dosis 55 sto amazon. giati akoma ke sto amazon o taxidromos to petai to game xima stin auli an den exis megalo gramatokivotio

apo to play.com pantos exo paragili 4-5 pexnidia. ena argise. ti ipolipa 5 meres akrivos. pantos an xathi sto play ksero oti telika vriskis panta lisi. enos filu pu argise tu to ksanastilan ke tora exi 2. o proevo pire ta lefta tu piso pu den ithele na perimeni

desperate_gamer
09-12-2007, 21:30
Τελικά το ειδοποιήτηριο είναι όντως θέμα ταχυδρομείου (μην πω και ταχυδρόμου). Εγώ θυμάμαι για το Kingdom Hearts 2 που ήταν ένα μικρό πακετάκι, μου έστειλαν ειδοποιήτηριο, ενώ για το FF12 μου το 'βάλαν στο γραμματοκιβώτειο.

Και Play και Amazon πολύ καλά, αλλά μην ξεχνάτε να συγκρίνεται τις τιμές τους γιατί σε κάποια Blu-Ray το Amazon τα έχει 25 ευρώ (με μεταφορικά) και το άλλο 30+ !

kleidaras
10-12-2007, 11:35
@desperate_gamer
Τελικά σήμερα αξιώθηκαν να μου αφήσουν ειδοποιητήριο για να πάω να το παραλάβω, οπότε κάπου εδώ πρέπει να αρχίσουν να έρχονται και τα δικά σας.

grscream
10-12-2007, 16:14
@desperate_gamer
Τελικά σήμερα αξιώθηκαν να μου αφήσουν ειδοποιητήριο για να πάω να το παραλάβω, οπότε κάπου εδώ πρέπει να αρχίσουν να έρχονται και τα δικά σας.

από το στόμα σου και στου θεού το αυτί!

boobs βγάλαμε από το περίμενε.. :bgrin2:

mxioni
10-12-2007, 20:26
μια ερωτηση μονο.....ειδα οτι καποια games ειναι ποιο φτυνα στο asia and japan απο οτι στο usa....αυτα τα games ειναι στα κινεζογιαπονεζικα τα menu κτλ ή στα αγγλικα?:fryingpan:

οσα games εχω παρει απο ιταλια ειναι στα ιταλικα.

GedoGt
10-12-2007, 21:48
οσα games εχω παρει απο ιταλια ειναι στα ιταλικα.


Και στην κορφή κανέλλα.

blizard
10-12-2007, 21:53
μια ερωτηση μονο.....ειδα οτι καποια games ειναι ποιο φτυνα στο asia and japan απο οτι στο usa....αυτα τα games ειναι στα κινεζογιαπονεζικα τα menu κτλ ή στα αγγλικα?:fryingpan:
Oσα λένε Asia είναι στα Αγγλικά, συνήθως και το manual... και από τα Japan ελάχιστα είναι που έχουν μόνο Iαπωνέζικα στο menu.
Κοίτα και αυτό το site που συνήθως αναφέρει την γλώσσα για σιγουριά.
http://global.yesasia.com/en/Browse/ListAll.aspx?section=games&did=10539&code=c&

mxioni
10-12-2007, 22:19
:1appl::yes:οκ

NonBorn
10-12-2007, 23:39
Blizzard ++ Rep για το link!

desperate_gamer
11-12-2007, 01:40
Μπράβο kleidara. Καλοφάγωτο! :P

Εμείς εδώ πάλι στο περίμενε. Αχ, ίσως αύριοοο...

NonBorn
11-12-2007, 01:50
Το tread πήρε ένα πιο γενικό τίτλο (μετά το θέμα που δημιουργήθηκε με το μεταχειρισμένο παιχνίδι στον georgios) και θα αναφέρεται από δω και στο εξής γενικα στο site και σε παραγγελίες, καθυστερήσεις, παράπονα & προβλήματα μελών του forum που έχουν ψωνίσει η πρόκειται να ψωνίσουν από το εν λόγο site. Πιστεύω θα βοηθήσει πολύ όλους μας αν γράφει ο καθένας για τις συναλλαγές του με το συγκεκριμένο online κατάστημα ούτως ώστε να δωθεί και η κατάλληλη ενημέρωση στα νέα μέλη.

EDIT:

Έγινε και ένα απαραίτητο merge με το thread "Γλώσσα παιχνιδιών σε παιχνίδια απο το Games-Αsia". Νομίζω πλέον οτιδήποτε αφορά το games-asia θα μπορείτε να το βρείτε εδώ από δω και στο εξής...

desperate_gamer
11-12-2007, 02:07
Εύγε Non! Πολύ καλή κίνηση, αλλά μην είμαστε και τόσο απαισιόδοξοι. Μπορεί και να μας έρθει σύντομα :P

Atropos
11-12-2007, 06:26
normal einai an skefteis oti egw to perimenw apo tis 16/11/07 ena game kai akoma den exei fanei!

NonBorn
11-12-2007, 11:15
normal einai an skefteis oti egw to perimenw apo tis 16/11/07 ena game kai akoma den exei fanei!

Εσύ στείλε email!!!

georgios
11-12-2007, 11:51
theli pola mail gia na idrosi to auti tus. epemine pantos

Εσύ στείλε email!!!

grscream
11-12-2007, 14:28
τους έστειλα mail στο οποίο τους τα χώνω κανονικά,άλλη φορά αν με ξαναδούν ας με χέσουν.

τους ζητάω τα χρήματα μου πίσω,δεν νομίζω να τα πάρω,το κάνω για να δείξω ότι αγανάκτησα.

stratisd
11-12-2007, 14:57
τους έστειλα mail στο οποίο τους τα χώνω κανονικά,άλλη φορά αν με ξαναδούν ας με χέσουν.

τους ζητάω τα χρήματα μου πίσω,δεν νομίζω να τα πάρω,το κάνω για να δείξω ότι αγανάκτησα.

Αυτά ακριβώς λέω οτι μπορείς να αποφύγεις με το ebay. Σε αντίστοιχη περίπτωση έχω πάρει τα λεφτά μου πίσω απο το Paypal εντός 30 ημερών, και επειδή οι βλάκες το έστειλαν χωρίς tracking number και δέν ήξεραν τι έγινε και χάθηκε, μετά απο 2 μήνες τσούπ έσκασε μύτη και το εμπόρευμα, τζάμπα.:angry:

georgios
11-12-2007, 15:11
exo psonisi merikes fores apo ebay ke den ine toso kirile ta pramata. kathe fora eksartase apo ti sovarotita tu ekastote magaziu/idioti

mia fora pu psonisa apo germania den, ipostirize elada to site. parola auta piasan tin diethinsi ke ta stixia mu ke mu stilan eksodiko gia na pliroso me to zori. to ebay den me kalipse katholu

desperate_gamer
11-12-2007, 19:46
Εγώ πάντως σήμερα πήρα ΕΙΔΟΠΟΙΗΤΗΡΙΟ!!! :bgrin2::bgrin2::bgrin2:

Πολύ χάρηκα, αν και την επόμενη φορά θα δοκιμάσω ebay.

Βρε παιδιά αύριο τα ταχυδρομεία θα είναι όλη μέρα κλειστά λόγω απεργίας; Τι γκίνια είναι αυτή; Τόσο καιρό το περίμενα, και τώρα πρέπει να το περιμένω άλλη μια μέρα;
Δεν βαριέσαι, τώρα που μου ήρθε το ειδοποιητήριο πολύ χαίρομαι. Και έτσι θα έχω μια μέρα να αποτελειώσω το Ratchet!
(Αν ξέρει κανείς αν λειτουργούν τα ταχυδρομεία αύριο, ας το γράψει εδώ).

Georgios, άν αγόρασες κάτι από κάποιον στο ebay, είσαι υποχρεωμένος να το πληρώσεις ακόμα κι αν δεν το στέλνει στη χώρα σου, κάτι που θα έπρεπε να ψάξεις από πριν.
Κάθε "νικηφόρο" bid αποτελεί κάποιου είδους συμφωνία με τον πωλητή και δυστυχώς, αφού "έκλεισες" κάτι, το πληρώνεις κι ας μην το στέλνουν Ελλάδα. Θέλει πολύ προσοχή το Ebay γι' αυτό κι εγώ είμαι διστακτικός (αλλά θα δοκιμάσω μια φορά. Τι μπορεί να συμβεί πια!)

stratisd
11-12-2007, 19:57
Φίλε Γιώργο όταν αγοράζεις απο ebay πληρώνεις ΜΟΝΟ ΜΕ PAYPAL, και αν έχεις πληρώσει ασφάλεια ζητάς τα λεφτά σου πίσω ΑΠΟ ΤΟ PAYPAL και τα παίρνεις. Επίσεις ΔΕΝ αγοράζεις αν δέν ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΕΙΣ ΠΡΩΤΑ ΜΕ ΤΟ ΠΩΛΗΤΗ, για τα μεταφορικά, αν τα είχες κάνει αυτά τώρα θα ήσουν σίγουρος. Έχω κάνει πολύ ακριβές αγορές απο ebay και στα λέω φιλικά αυτά.:tiphat:

georgios
11-12-2007, 20:17
diladi strati, an den su erthi to paketo se kalipti to paypal se kathe periptosi? ara ola ta pedia pu psonizun games-asia.com me paypal ine 100% eksasfalismenoi?


Φίλε Γιώργο όταν αγοράζεις απο ebay πληρώνεις ΜΟΝΟ ΜΕ PAYPAL, και αν έχεις πληρώσει ασφάλεια ζητάς τα λεφτά σου πίσω ΑΠΟ ΤΟ PAYPAL και τα παίρνεις. Επίσεις ΔΕΝ αγοράζεις αν δέν ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΕΙΣ ΠΡΩΤΑ ΜΕ ΤΟ ΠΩΛΗΤΗ, για τα μεταφορικά, αν τα είχες κάνει αυτά τώρα θα ήσουν σίγουρος. Έχω κάνει πολύ ακριβές αγορές απο ebay και στα λέω φιλικά αυτά.:tiphat:

TopGunZ
11-12-2007, 20:20
Το έχω γράψει και αλλού τα 10 και τα 20 ευρώ μείον δεν υποκαθιστούν τη σιγουριά πιο politically correct μεθόδων (amazon, play.com, Ελλάδα...).

seven77
11-12-2007, 20:23
απ'οτι 3ερω ταχυδρομεια γιοκ!

stratisd
11-12-2007, 20:29
diladi strati, an den su erthi to paketo se kalipti to paypal se kathe periptosi? ara ola ta pedia pu psonizun games-asia.com me paypal ine 100% eksasfalismenoi?

To Paypal σε καλύπτει άν έχεις πληρώσει ασφάλεια,
1. Σε περίπτωση που χαθεί.
2. Αν αυτό που ήρθε είναι διαφορετικό απο τη περιγραφή που υπάρχει στο site (π.χ. λέει καινούριο και σου έρθει μεταχειρισμένο, ή άλλο αντικείμενο)
3. Σε περίπτωση που ο πωλητής είναι απατεώνας και δέν επικοινωνήσει μαζί σου ή εξαφανιστεί.

Επειδή το έχω χρησιμοποιήσει 4 φορές μέχρι τώρα σας πληροφορώ οτι το Paypal είναι μεγάλος βραχνάς για τους πωλητές και μια καλή δυκλείδα ασφαλείας για εμάς τους αγοραστές. Αν πάει όντως κάτι στραβά και επικοινωνήσετε με το Paypal, αυτό ανοίγει dispute και επικοινωνεί εκείνο με το πωλητή, οπότε σε 20 ημέρες περίπου σου ανακοινώνει την απόφαση που έχει βγάλει, ανάλογα με το τι θα απαντήσει ο πωλητής (άν απαντήσει), και 99% εφόσων έχεις δίκιο βέβαια, σου κάνει full refund των χρημάτων σου. Αρκεί βεβαίως αυτός που θα αγοράσεις να καλύπτεται απο το Paypal.

Ελπίζω να βοήθησα.:tiphat:

georgios
11-12-2007, 20:52
euxaristo. poli xrisima auta pu les. tha prospathiso na diamartiritho gia to metaxirismeno pu pira apo games-asia.gr. ime poli periergos an tha vgi kati

pantos 4 agores ine poli liges gia ekferis apopsi me tosi siguria. ke ego exo psonisi 3 fores ala kathe alo para sigurso ime. otan agorazis apo ena site kseris oti kathe fora tha se antimetopizi me ton idio tropo. me to ebay kathe agora ine san na psonizis apo alo site. pas sta tifla telios

desperate_gamer
11-12-2007, 21:17
Το έχω γράψει και αλλού τα 10 και τα 20 ευρώ μείον δεν υποκαθιστούν τη σιγουριά πιο politically correct μεθόδων (amazon, play.com, Ελλάδα...).

Ε όχι και politically correct η Ελλάδα :rofl: Μάλλον politically lazy :frog:
Πάντως δεν αντιλέγω ότι όλα αυτά έχουν λίγο ρίσκο, αλλά δεν είναι κακό να δοκιμάζει κανείς κάτι διαφορετικό. Τα καλά της παγκοσμπιοποίησης :frog:

Seven77 thanx. Ελπίζω να βγεις λάθος, αν και δεν το νομίζω.

grscream
11-12-2007, 21:45
και πάνω που τους έστειλα mail μου ήρθε το παιχνίδι! χα,χα!

έπαιξα και λίγο,Φ Ο Β Ε Ρ Ο !

georgios
11-12-2007, 21:59
psilo mufa ke to dispute tu paypal. klini se 20 meres apo tin imerominia sinalagis. an i apostoli ine 10 meres ke perimenis ke merikes mipos ixe kathisterisi mexri na kanis dispute ke an su apantisun perasan ke den boris na kanis tipota meta

desperate_gamer
11-12-2007, 22:39
και πάνω που τους έστειλα mail μου ήρθε το παιχνίδι! χα,χα!

έπαιξα και λίγο,Φ Ο Β Ε Ρ Ο !

Σου ήρθε συστημένο και υπέργραψες ή στο πέταξαν στη πόρτα;
Στο χαρτάκι εμένα, μου λέει και πάλι συστημένο.

NonBorn
11-12-2007, 23:03
Σας παρακαλώ ας μείνει το thread αποκλειστικά και μόνο σε ότι αφορά το games-asia.com! Για οτιδήποτε άλλο σχετικά με αγορές, προσφορές κλπ γράψτε εδώ: http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=29

Ευχαριστώ πολύ!

stratisd
12-12-2007, 01:32
euxaristo. poli xrisima auta pu les. tha prospathiso na diamartiritho gia to metaxirismeno pu pira apo games-asia.gr. ime poli periergos an tha vgi kati

pantos 4 agores ine poli liges gia ekferis apopsi me tosi siguria. ke ego exo psonisi 3 fores ala kathe alo para sigurso ime. otan agorazis apo ena site kseris oti kathe fora tha se antimetopizi me ton idio tropo. me to ebay kathe agora ine san na psonizis apo alo site. pas sta tifla telios

Δέν κατάλαβες έχω 131 αγορές, απλώς στις 4 απο αυτές είχα πρόβλημα και συγκεκριμένα και στις 4 πήρα τα λεφτά μου πίσω και μάλιστα στην τελευταία μου ήρθε και το τηλεκατευθυνόμενο που είχα αγοράσει 2 μήνες μετά, τζάμπα.:angry::angry::angry:

grscream
12-12-2007, 01:36
Σου ήρθε συστημένο και υπέργραψες ή στο πέταξαν στη πόρτα;
Στο χαρτάκι εμένα, μου λέει και πάλι συστημένο.

συστημένο :tiphat:

TopGunZ
12-12-2007, 13:39
Επειδή δοκίμασα παλιότερα πέιπαλ και με απογοήτευσε η όλη βλακεία με το validate ή όπως αλλιώς το λεν για αυτό. Αν το games-asia μου βάλει κανά verisign θα δοκιμάσω, αλλά έτσι στο ξεκάρφωτο όχι.

Μα και το play.com μια χαρά αποτέλεσμα της παγκοσμιοποίησης είναι :D

Προς Θεού, ούτε κατακρίνω, ούτε τπτ, απλά ας πούμε είμαι πολύ "κότα" σε τέτοια θέματα και δεν μου αρέσει να το πολυδιακινδυνεύω...

desperate_gamer
12-12-2007, 15:22
Βασικά TopGunZ συμφωνώ με σένα σε πολλά. Αλλά ξέχασα να πω ότι εγω ψωνίζω μόνο με προπληρωμένη, γι' αυτό και την έννοια του ρίσκου δεν την υπολογίζω τόσο, όσο ίσως εσύ που πληρώνεις με κανονική (φαντάζομαι... για να το σκέφτεσαι τόσο).

Όταν ήμουν όμως με την παλιά κανονική κάρτα του μπαμπά στο Άμαζον, δεν τολμούσα να πάρω από πουθενά αλλού. Μάλιστα την προπληρωμένη την έβγαλα για να πάρω πρώτη φορά από το Play, αφού ούτε αυτό το εμπιστευόμουν στην αρχή :P

Anyway, για το Games-Asia δεν ξέρω τι να πω. Θα δω αύριο και το Uncharted (αν και δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα). Δεν μου έχει κάνει κάτι κακό, απλά η "αντι-επαγγελματικότητα" που μου περνάει σαν μαγαζί με αποθαρρύνει. Θα το δοκιμάσω και κάποια άλλη φορά στο μέλλον, αλλά για εισαγωγές θα προτιμώ ebay.

TopGunZ
12-12-2007, 17:40
έχω δύο κανονικές κάρτες δικές μου, μια "μικρή" που είχα βγάλει φοιτητής και μια "χρυσή" που έβγαλα φέτος. χρησιμοποιούσα κυρίως τη μικρή αλλά λόγω μεγάλων παραγγελιών από άμαζον άρχισα και τη χρυσή.... οπότε...δε με πολυπαίρνει...

hakoo
12-12-2007, 19:55
Ελεος το games-asia. 2 εβδομαδες στο περιμενε για το uncharted και ακομα να φανει.

Alex
12-12-2007, 22:16
Εγώ είχα προπαραγγείλει 1.5 μήνα πρίν το eye of judgment και το Assasins limited edition και ακόμα τα περιμένω.το δε eye of judgment το αμερικάνικο το έχουν βγάλει και απο την σελίδα τους.τους έχω στείλει αρκετά e-mail σχετικά με το τι θα γίνει αλλα καμία απάντηση.σήμερα τους έστειλα να μου ακυρώσουν την παραγγελία,δεν πάει άλλο.βέβαια 4 άλλα παιχνίδια μου τα έστειλαν χωρίς να υπάρξει πρόβλημα άλλα τώρα...

desperate_gamer
12-12-2007, 22:40
Γρήγορα το PayPal βρε παιδιά! Μην χάσετε και τη δυνατότητα να πάρετε τα λεφτά σας πίσω.

hakoo
12-12-2007, 22:54
desperate ποτε χανεται η δυνατοτητα?
Απο e-bay (αμερικη) μου ηρθαν σε 3 περιπτωσεις (ολες παιχνιδια) στις 2 εβδομαδες. Γι' αυτο δεν εχω στειλει ακομα mail.

desperate_gamer
12-12-2007, 23:01
Στις 20 μέρες από τότε που έφυγε το παιχνίδι, έχεις διορία να στείλεις στο PayPal. Το λέει και ο Georgios πιο πρίν.

Το παιχνίδι σου έκανε dispatch από το Games-Asia; Αν δεν σου έκανε, στείλτους και χ*στους!

grscream
13-12-2007, 00:04
μετά το mail διαμαρτυρίας που έκανα εχθές το πρωί προς το games-asia σήμερα κιόλας κάποιος ονόματι Steven μου απάντησε λέγοντας μου πως το παιχνίδι θα φτάσει κανονικά ενώ εν τω μεταξύ εγώ το πήρα εχθές το απόγευμα

στο mail μου έδωσαν και την παρακάτω σελίδα: http://app1.hongkongpost.com/CGI/mt/enquiry.jsp για να τσεκάρω που βρίσκεται το δέμα.

όντως το έλεγξα αφού μου έδωσε και το tracking number του παιχνιδιού και διαπίστωσα τα εξής:

σύμφωνα με το ταχυδρομείο του Hong Kong με το tracking number που μου έδωσε ο Steve είδα:

The item left Hong Kong for its destination on 7-Dec-2007

σύμφωνα με τα Ελληνικά ταχυδρομεία (μπορείτε να το δείτε από εδώ: http://212.205.82.71/trackandtrace/) το δέμα μου έφτασε στην Ελλάδα στις 9 Δεκεμβρίου 2007

στις 11 Νοεμβρίου το πρωί στέλνω το mail στο games-asia,την ίδια μέρα το βράδυ τυχαία το παίρνω και στις 12 Νοεμβρίου μου απαντάνε από το site..

συνοπτικά:
παραγγελία 23 Νοεμβρίου
Pending 23 Νοεμβρίου
Confirmed 24 Νοεμβρίου
Dispatched 28 Νοεμβρίου
Hongo Kong to Greece 7 Δεκεμβρίου
Greece 9 Δεκεμβρίου
και σε εμένα στις 11 Δεκεμβρίου

2 μέρες έκαναν τα ΕΛΤΑ να μου το παραδώσουν,2 μέρες έκανε το δέμα να έρθει από Hong Kong

το παράξενο της υπόθεσης είναι ότι ενώ ενημερώθηκα με mail από το games-asia ότι το παιχνίδι έγινε dispatch στις 28 Νοεμβρίου,τα ταχυδρομεία της Hong Kong αναφέρουν ότι το δέμα έφυγε για Ελλάδα στις 7 Δεκεμβρίου!

που ήταν το παιχνίδι 9 ολόκληρες ημέρες? :banghead:

μιλάμε για 9 ημέρες καθυστέρηση χωρίς λόγο και εκεί είναι που υποπτεύομαι ότι το games-asia είπε ψέμματα και το παιχνίδι αντί να γίνει Dispatched στις 28 Νοεμβρίου έφυγε μια εβδομάδα αργότερα από τις αποθήκες του games-asia!

συμπέρασμα: χώστε τα τους κανονικά! μιλάμε για αντιεπαγγελματική συμπεριφορά και αποκλειστική ευθύνη του games-asia!

και η πλάκα είναι ότι έπρεπε να τους επειλήσω πως θέλω τα λεφτά μου πίσω για να μου δώσουν το tracking number του δέματος! αλήθεια γιατί δεν το αναφέρουν εξαρχής? για να μην εκτεθούν?

hakoo
13-12-2007, 01:26
Dispatched απο 3 Δεκεμβριου. :mad:
Θα στειλω mail και αν δεν απαντησει ο Steven (που παρεπιπτοντως ουτε καν πρεπει να υφισταται, αλλα ωστοσο κανει χαριτωμενα σχολια τυπου "Wishing you good experiences,
Steven" :angry:) θα απευθυνθω στην paypal.

desperate_gamer
13-12-2007, 11:37
Χαχα, κι εμένα μ' αρέσει αυτό το "Wish you only good things". Το λένε να μας καλοπιάσουν :P

Grscream είναι πολύ πιθανό να ισχύει αυτό που λες αλλά το dispatch σημαίνει ότι φεύγει από τις αποθήκες του καταστήματος. Τώρα αν κόλλησε στο αντίστοιχο κινέζικο ΕΛΤΑ για 9 μέρες πριν φύγει για Ελλάδα δεν είμαστε σίγουροι. Όχι ότι τους δικαιολογώ, το Games-Asia μου φαίνεται κι εμένα λίγο χαβαλεδιάρικο, απλά δεν είναι απολύτως σίγουρα σωστό αυτό που λες.

kleidaras
13-12-2007, 15:19
ότι έρχεται από Ευρώπη θέλει 2 ημέρες να έρθει Ελλάδα. από Αμερική και Ασία ανάλογα με το πώς θα έρθει κάνει 5 μπορεί κα παραπάνω. πάντα μιλάμε για εργάσιμες μέρες και εννοούμαι να φτάσει στο κέντρο διαλογής του ΕΛΤΑ άντε βαλε και κάνα 3ημερο μέχρι να το πάρεις στα χέρια σου από τον ταχυδρόμο οπότε μιλάμε για τουλάχιστον 8 εργάσιμες άρα κοντά 2 εβδομάδες. οι δυο μέρες που λέει το ταχυδρομείο του Hong Kong είναι οι μέρες που κάνει το πακέτο ταξιδεύοντας η διαδικασία όμως μέχρι να σταλεί και να έρθει είναι τουλάχιστον 5.

Radiowini
13-12-2007, 16:33
ολο γκρίνια είσαστε... και γω παράγγειλα το uncharted απο το games-asia.. περάσανε 17 μέρες για να μου το φέρουν.. αλλά το οτι πλήρωσα 25 ευρώ λιγότερα και δεν τα έδωσα σε κανα έλληνα κλέφτη έμπορο που το χρεώνει 69 ευρώ με κάνει να το βουλώνω... όποιος δεν θέλει να περιμένει ας πάει να ακουμπήσει την 70αρα του να το πάρει επιτόπου... αλλά η φάρα μας δεν μπορεί να ζήσει χωρίς γκρίνια...

seven77
13-12-2007, 16:39
radiowini το θεμα δεν ειναι η γκρινια αλλα η διασφαλιση μιας σωστης συναλλαγης.το να μοιραστεις τις εμπειριες σου ωστε να προφυλα3εις αλλους
δεν νομιζω οτι ειναι κακο.

Radiowini
13-12-2007, 16:56
Σε αυτό συμφωνώ seven... αν κάποιος εξαπατηθεί ασφαλώς πρέπει να ενημερώσει όσους μπορεί και να ψάξει να βρεί το δίκιο του... όταν όμως διαβάζω σχόλια του τύπου "αν κάνει πάνω απο Χ μέρες να έρθει θα το καταγγείλω στο paypal" κτλ κτλ μόνο ώς γκρίνια μπορώ να το εκλάβω... υπομονή! στο κάτω κάτω ότι πληρώσεις παίρνεις.. εμείς τα θέλουμε όλα δικά μας... και τσάμπα να το πάρουμε και να σκοτωθούν να μας το στείλουν... όσοι λοιπόν είναι τόσο ανυπόμονοι να τραβήξουν να αγοράσουν απο το Πλαίσιο τα παιχνιδάκια τους...

Alex
13-12-2007, 17:44
Εγώ είχα προπαραγγείλει 1.5 μήνα πρίν το eye of judgment και το Assasins limited edition και ακόμα τα περιμένω.το δε eye of judgment το αμερικάνικο το έχουν βγάλει και απο την σελίδα τους.τους έχω στείλει αρκετά e-mail σχετικά με το τι θα γίνει αλλα καμία απάντηση.σήμερα τους έστειλα να μου ακυρώσουν την παραγγελία,δεν πάει άλλο.βέβαια 4 άλλα παιχνίδια μου τα έστειλαν χωρίς να υπάρξει πρόβλημα άλλα τώρα...

Σήμερα απάντησε και σε μένα ο γνωστός άγνωστος Steven!Νά και η απάντησή του:
"I see your upset with the delays and I apologize for that.I don't blame you for seeking a refund.I will see my Boss about it."
Γιά να δούμε,τι θα πεί το μεγάλο αφεντικό!

georgios
13-12-2007, 17:45
den pernis oti plironis sto games-asia. kamia fora plironis kenurgio ke pernis metaxirismeno. metaxirismena akoma ke oi "kleftes" edo ta dinun pio ftina.

ta pedia metaferun ebiries tus. gia auto ine aloste auto to thread. esi malon giriniazis. tha prepe na ise ligo pio sigratimenos san neo melos:bgrin2:welcome!


Σε αυτό συμφωνώ seven... αν κάποιος εξαπατηθεί ασφαλώς πρέπει να ενημερώσει όσους μπορεί και να ψάξει να βρεί το δίκιο του... όταν όμως διαβάζω σχόλια του τύπου "αν κάνει πάνω απο Χ μέρες να έρθει θα το καταγγείλω στο paypal" κτλ κτλ μόνο ώς γκρίνια μπορώ να το εκλάβω... υπομονή! στο κάτω κάτω ότι πληρώσεις παίρνεις.. εμείς τα θέλουμε όλα δικά μας... και τσάμπα να το πάρουμε και να σκοτωθούν να μας το στείλουν... όσοι λοιπόν είναι τόσο ανυπόμονοι να τραβήξουν να αγοράσουν απο το Πλαίσιο τα παιχνιδάκια τους...

desperate_gamer
13-12-2007, 18:10
Σε αυτό συμφωνώ seven... αν κάποιος εξαπατηθεί ασφαλώς πρέπει να ενημερώσει όσους μπορεί και να ψάξει να βρεί το δίκιο του... όταν όμως διαβάζω σχόλια του τύπου "αν κάνει πάνω απο Χ μέρες να έρθει θα το καταγγείλω στο paypal" κτλ κτλ μόνο ώς γκρίνια μπορώ να το εκλάβω... υπομονή! στο κάτω κάτω ότι πληρώσεις παίρνεις.. εμείς τα θέλουμε όλα δικά μας... και τσάμπα να το πάρουμε και να σκοτωθούν να μας το στείλουν... όσοι λοιπόν είναι τόσο ανυπόμονοι να τραβήξουν να αγοράσουν απο το Πλαίσιο τα παιχνιδάκια τους...

Χμ, δεν συμφωνώ. Για τα παιχνίδια πληρώνουμε full τιμή (απλά εκμεταλλευόμενοι μιας ισοτιμίας) και αγοράζοντας ένα κατάστημα περιμένουμε συνεπή εξυπηρέτηση. Δεν έχουμε παράλογες απαιτήσεις. Αν κάνει κανένα μήνα να έρθει, είναι κακό για το καταναλωτή, όταν μάλιστα αυτοί υπόσχονται το αντίθετο.
Και δεν είναι περίεργο να ζητήσουμε από το Paypal τα λεφτά μας πίσω σε περίπτωση που είμαστε δυσαρεστημένοι με την αγορά μας.

Για θέμα τιμής δεν το συζητάμε. Κι εγώ προτιμώ να περιμένω λίγο παραπάνω να έρθει από Χονγκ-Κονγκ από το να δώσω 10 ευρώ καπέλο στον έλληνα έμπορο. Αλλά κυρίως κάνουμε συγκρίσεις με ευρωπαϊκά και άλλα αμερικάνικα online καταστήματα για να ξέρουμε ποιο συνδυάζει εξυπηρέτηση και τιμή. Δεν γκρινιάζουμε, αλλά δεν μπορούμε να είμαστε και ικανοποιημένοι από ένα μαγαζί που με το βούρδουλα σου κάνει dispatch!!!

grscream
13-12-2007, 19:53
ολο γκρίνια είσαστε... και γω παράγγειλα το uncharted απο το games-asia.. περάσανε 17 μέρες για να μου το φέρουν.. αλλά το οτι πλήρωσα 25 ευρώ λιγότερα και δεν τα έδωσα σε κανα έλληνα κλέφτη έμπορο που το χρεώνει 69 ευρώ με κάνει να το βουλώνω... όποιος δεν θέλει να περιμένει ας πάει να ακουμπήσει την 70αρα του να το πάρει επιτόπου... αλλά η φάρα μας δεν μπορεί να ζήσει χωρίς γκρίνια...

το ότι πήρες το παιχνίδι 25 euro λιγότερα δεν δικαιολογεί το games-asia γιατί υπάρχουν δεκάδες αντίστοιχα site και ολόκληρο ebay από τα οποία μπορείς να παραλάβεις στην ίδια τιμή και γρηγορότερα το ίδιο παιχνίδι που το games-asia έκανε μισό μήνα να σου το παραδώσει υποσχόμενο μάλιστα πως: Usually ships within 24 hours :rofl:

αν εσύ είσαι ευχαριστημένος με την εξυπηρέτηση τους καλώς,αυτό δεν σημαίνει όμως ότι έχεις και δίκαιο,από ebay πχ τα παιχνίδια έρχονται πολύ γρηγορότερα.

στο κάτω κάτω αδιαφορώ από που θα έρθει το παιχνίδι,αυτό που με ενδιαφέρει είναι να το πάρω φθηνά,όσο το δυνατόν γρηγορότερα και ασφαλές για τα λεφτά μου και για αυτό το λόγο θα ψάξω για το καλύτερο online κατάστημα.

hakoo
13-12-2007, 20:09
Radiowini δηλαδη μεση λυση δεν υπαρχει? Η θα μας κλεβουν η θα μας ταλαιπωρουν?
Ειναι λογικη αυτη? Γιατι δεν μπορουμε να αγοραζουμε οπως οι υπολοιποι Ευρωπαιοι? Μαλλον φταιει η φαρα μας και γι'αυτο...Παθητικες στασεις σαν τη δικη σου μας εχουν κανει τους πιο ριγμενους καταναλωτες στην ευρωπη. Γκρινια το να διεκδικει κανεις τα δικαιωματα του πρωτη φορα το ακουω. Ελεος με τις βλακειες του καθενος...

Radiowini
14-12-2007, 11:22
Μα δεν παράγγειλες απο την Ευρώπη, το games-asia είναι στο Hong-Kong... Οποιος Ευρωπαίος και να παραγγείλει κάτι απο εκεί την ίδια αναμονή θα έχει με τον Ελληνα, δεν ήμαστε εμείς μόνο οι "ριγμένοι". Eκτός αν πιστεύεις ότι το Hong-Kong βρίσκετε κάπου κοντά στην Γαλλία... τότε πάω πάσο.




Radiowini δηλαδη μεση λυση δεν υπαρχει? Η θα μας κλεβουν η θα μας ταλαιπωρουν?
Ειναι λογικη αυτη? Γιατι δεν μπορουμε να αγοραζουμε οπως οι υπολοιποι Ευρωπαιοι? Μαλλον φταιει η φαρα μας και γι'αυτο...Παθητικες στασεις σαν τη δικη σου μας εχουν κανει τους πιο ριγμενους καταναλωτες στην ευρωπη. Γκρινια το να διεκδικει κανεις τα δικαιωματα του πρωτη φορα το ακουω. Ελεος με τις βλακειες του καθενος...

blizard
14-12-2007, 11:46
παιδιά 17 μέρες είναι λίγο, κυρίως για δεκέμβριο που δεν ξέρουμε τι καθυστερήσεις υπάρχουν και στα ταχυδρομεία... εδώ δεν έχουν αυτοί τον έλεγχο.

γενικά οι χρόνοι τους ήταν πολύ γρήγοροι μέχρι τώρα και για να στείλουν κάτι και για να φτάσει, αλλά όποιος αγοράζει από τόσο μακριά πρέπει να ξέρει ότι δεν υπάρχουν εγγυήσεις.
Υπάρχουν και Ελληνικά καταστήματα με διαφορετικές τιμές , έχουμε και έκπτωση για τα μέλη του forum σε ένα, οπότε ο καθένας αποφασίζει τι τον βολέυει.

grscream
14-12-2007, 11:59
ε όχι και λίγο ρε παιδιά 17 ημέρες όταν εν έτη 2007 τα αεροπλάνα κάνουν μόλις 24 ώρες για να φτάσουν από την μια άκρη του κόσμου στην άλλη!

TopGunZ
14-12-2007, 12:11
Το κλασικό πρόβλημα των μακρινών αποστάσεων είναι η μεταβλητότητα του χρόνου παράδοσης (και όχι τόσο ο ίδιος ο χρόνος) για αυτό άλλωστε πλέον από offshoring οι βιομηχανίες συχνά προτιμάνε το nearshoring ή ακόμα καλύτερα την επιλογή ακριβότερου εργατικού δυναμικού σε πιο εγγείς χώρες. Ξύπνησε ο λοτζιστίσιαν μέσα μου!!!

Εν ολίγοις ο ........ Έλληνας έμπορος σου προσφέρει άλλα πλεονεκτήματα (άλλωστε το καπέλο είναι σύνηθες σε μικρές αγορές), συν του ότι όπως πας στο μαγαζί του, μπορεί αύριο να έρθει κι αυτός στο δικό σου, για αυτό προτιμώ τελευταία τοπικές αγορές εκτός κι αν η διαφορά είναι εξωπραγματική (20+ ευρώ)...

blizard
14-12-2007, 13:30
οκ αινστάιν, περίμενε εσύ από το χονγκ κονγκ 20 μέρες για το παιχνίδι και άσε μας τα δίποδα μοσχάρα να περιμένουμε καμια βδομάδα από την "γειτονική" αμερική. όταν το μοσχάρι πεινάει, δεν καταλαβαίνει τίποτα.
Έχω πάρει από Αμερική σε 5-6 μέρες , αλλά και σε 30 ακριβώς από το ίδιο κατάστημα και με ίδια μεταφορικά... τίποτα δεν είναι στάνταρ παιδιά , τουλάχιστον αν δεν πληρώσεις επιπλέον χρήματα για express.

magus32
14-12-2007, 13:36
??? ????? ??? ??????? ?? 5-6 ????? , ???? ??? ?? 30 ??????? ??? ?? ???? ????????? ??? ?? ???? ??????????... ?????? ??? ????? ??????? ?????? , ??????????? ?? ??? ????????? ???????? ??????? ??? express.

???????? ??????? ??? ?????????? ??? ?? ???????? ?????? ??????? ; ?? ??? ???? ????? ;
________
Buy Air One Vaporizer (http://vaporizers.net/vapir-air-one)

desperate_gamer
14-12-2007, 13:37
Ναι αλλά εγώ (προσωπικά και μόνο για 'μένα) δεν με ενοχλεί τόσο το 20ήμερο από την αρχή. Δεν μ'αρέσει η όλη νοοτροπία του καταστήματος (dispatch μετά από email, απάντηση μετά απο πιεστικές διαμαρτυρίες κτλ.). Όταν έχω τέτοιο μαγαζί, θα με ενοχλήσει και το γεγονός ότι αργούν να μου έρθουν τα παιχνίδια.

Και το Play και το Amazon μου έχουν καθυστερήσει πολλές φορές πράγματα, αλλά ξέρω ότι υπάρχει ειδικό τμήμα support για κάθε μου ανάγκη. Στο Games-Asia τίποτα.

nikosgr
14-12-2007, 13:42
χεχε μια ευχάριστη παρέα βλέπω μαζί με μπόλικα ζωάκια!
ηρεμήστε βρε παιδιά, όλοι δίκιο έχετε δεν χρειάζονται τα "μπινελίκια"!
καλό θα ήταν να ήταν γρηγορότερες οι αποστολές αλλά είναι πολλές οι παράμετροι που καθορίζουν το χρόνο αποστολής. προσωπικά απο το ίδιο κατάστημα μου έχει τύχει να έρθει παιχνίδι σε 9 μέρες και άλλη φορά να κάνει 15 μέρες. ας μην είμαστε τόσο αυστηροί, δεν φταίνε πάντα τα καταστήματα. υπάρχουν πολλά στάδια στην μεταφορά μέχρι να φτάσει ενα δέμα στα χέρια μας. απο την άλλη δεν κάνει κακό να εκφράσουμε και ενα παραπονάκι αν μας αργήσει ενα πακέτο. χωρίς να φτάνουμε όμως σε ακρότητες, ούτε απο την μία πλευρά ούτε απο την άλλη. καλύτερα όμως να ηρεμήσουμε λίγο τα πνεύματα εδώ μέσα, κρίμα να τσακώνεστε για χαζομάρες.... ;)

grscream
14-12-2007, 14:29
τέσπα,στο ebay υπάρχουν δεκάδες power user που στέλνουν Ελλάδα με 45 euro το παιχνίδι με μεταφορικά από οποιοδήποτε μέρος του κόσμου.

το games-asia ας περιμένει..

gepe13
14-12-2007, 15:19
τέσπα,στο ebay υπάρχουν δεκάδες power user που στέλνουν Ελλάδα με 45 euro το παιχνίδι με μεταφορικά από οποιοδήποτε μέρος του κόσμου.

το games-asia ας περιμένει..

και σε 1 εβδομαδα το πολυ... τα πραγματα ειναι απλα οποιος θελει ψαχνει και βρισκει και τιμη και χρονους ....

georgios
14-12-2007, 15:20
xrisimo episis ine, na min tros pio poli roa na psaxnis apo tin ora pu pezis :)

gepe13
14-12-2007, 15:42
xrisimo episis ine, na min tros pio poli roa na psaxnis apo tin ora pu pezis :)


σωστο και αυτο Γιωργο αλλα αν εχεις ασχοληθει λιγο μεσα σε 5 λεπτα εχεις αυτο που θελεις ..την καμερα π.χ την βρηκα μεσα σε 5 λεπτα απο ebay και σε 6 μερες ηταν εδω

georgios
14-12-2007, 15:45
ilektriki siskeui apo ebay! me tipota. to kati parapano iparxi. o xronos i iremia su anektimiti

WolfRathmA
14-12-2007, 17:22
Λοιπον σβηστηκαν καποια ποστ. Να ζητησω ηρεμια.
Την επομενη φορα εχει και ban.

Ευχαριστώ!

georgios
14-12-2007, 17:57
gamoto! den ta ida! lol

NonBorn
14-12-2007, 18:05
απαράδεκτοι χαρακτηρισμοί από όλους! ευτυχώς που δε τα είδα εγώ πρώτος γιατί δε θα έσβηνα απλά τα μηνύματα. σας παρακαλώ να μην επαναληφθούν τέτοια φαινόμενα!

hakoo
14-12-2007, 19:47
Καποιοια 15χρονα κρυβονται πισω απ τα πληκρολογιακια τους και νομιζουν οτι μπορουν να προσβαλλουν... τα χει αυτα η ανωνυμια του internet :)
Anyway...
Εν τω μεταξυ ακομα το uncharted..δεν απανταει και στα mail o steven

jimbrav
14-12-2007, 21:08
Καποιοια 15χρονα κρυβονται πισω απ τα πληκρολογιακια τους και νομιζουν οτι μπορουν να προσβαλλουν... τα χει αυτα η ανωνυμια του internet :)
Anyway...

+1:tiphat:

hohlitos
19-12-2007, 22:59
καλησπερα παιδια σε ολους και καλες γιορτες..ηθελα να με διαφωτισετε αν μπορειτε στο εν λογο online shop απο το Hong Gong το www.games-asia.com (http://www.games-asia.com)...
ειχα διαβασει στο forum πολοι χρηστες το χρησιμοποιουν και ειναι απολυτα ικανοποιημενοι και γρηγοροι...επειδη κανω πρωτη φορα παραγγελια απο εξωτερικο δεν ξερω αν αυτο που συμβαινει ειναι φυσιολογικο...
εχω κανει παραγγελια το UNcharted (Usa) απο εκει απο τις 17/12/07 μεσω paypal.η πληρωμη μου εχει ολοκληρωθει και παρολα που εχουν περασει 3 μερες η κατασταση της παραγγελιας βρισκεται στο (PENDING) αντι να λεει confirmed και να προχωραει η παραγγελια....ειναι λογικο αυτο ?
αν τυχον γινει κατι και με γειωσουν κανονικα οι κογκολεζοι εκει περα με πιο τροπο μπορω να παρω τα λεφτα μου πισω ???
επικοινωνω με paypal η με αυτους ??
σας ευχαριστω εκ των προτερων οποιος βοηθησει και καλες γιορτες και παλι !!:)

(Υ.Σ) ηθελα να χρησιμοποιησω το www.play.com (http://www.play.com) αλλα αυτο το ατιμο το issue number pου ζιταει δεν υπαρχει πουθενα...μεχρι και στις τραπεζες πηγα και δεν ξερουν τι ειναι αυτο :banghead:
(Υ.Σ) Καλως σας βρηκα :tiphat:

Alex
20-12-2007, 01:56
Γειά σου Hohlito και καλώς ήρθες στο forum.εγώ δεν είχα κανένα πρόβλημα απο το εν λόγω κατάστημα μέχρι πρότινος.ακόμη περιμένω να μου έρθει παραγγελία που έκανα σχεδόν 2 μήνες πρίν :witsend: !!!τους έχω στείλει αρκετά e-mail άλλα σπανίως μου απάντήσανε και άκρη δεν έχω βγάλει.Τά χρήματα βεβαίως τα έχουν πάρει κανονικά μέσω Paypal.Αφού δεν μπόρεσα να συνεννοηθώ μαζί τους έστειλα σήμερα ένα e-mail στο Paypal για να μου κάνουν refund τα χρήματα.Ελπίζω να γίνει κάτι...Πάντως δέν νομίζω να ξαναπαραγγείλω απο το games-asia.Είναι μέχρι να την πάθεις...

X-NEC
20-12-2007, 02:03
Ναι ρε παιδιά τι θα γίνει με το games-asia? Ήμουν έτοιμος να γραφτώ αλλα με όλο αυτό το θέμα που δημιουργήθηκε το σκέφτομαι σοβαρά. Πρέπει οπωσδήποτε να βρούμε κάποιο άλλο site το οποιο να είναι πολύ πιο αξιόπιστο. Έχετε καμια ιδέα? Προτείνετε κάποιο άλλο για αμερικανικα games...

Carpe_Diem_Rj
20-12-2007, 03:51
Ρε παιδια εστειλα ενα μαιλ σημερα στο game asia αλλα τπτδεν απατησαν .Τους εστειλα μεσα απο το site τους και επελεξα order enquiry ,,,,,,, τι αλλα να κανω?

hohlitos
20-12-2007, 03:57
Γειά σου Hohlito και καλώς ήρθες στο forum.εγώ δεν είχα κανένα πρόβλημα απο το εν λόγω κατάστημα μέχρι πρότινος.ακόμη περιμένω να μου έρθει παραγγελία που έκανα σχεδόν 2 μήνες πρίν :witsend: !!!τους έχω στείλει αρκετά e-mail άλλα σπανίως μου απάντήσανε και άκρη δεν έχω βγάλει.Τά χρήματα βεβαίως τα έχουν πάρει κανονικά μέσω Paypal.Αφού δεν μπόρεσα να συνεννοηθώ μαζί τους έστειλα σήμερα ένα e-mail στο Paypal για να μου κάνουν refund τα χρήματα.Ελπίζω να γίνει κάτι...Πάντως δέν νομίζω να ξαναπαραγγείλω απο το games-asia.Είναι μέχρι να την πάθεις...

να σε καλα alex :) καλως σας βρηκα...απο οτι βλεπω δεν πρεπει να το ξανα εμπιστευτω το συγκεκριμενο site..γιατι ενω διαβαζω τωρα οτι παρα πολλοι εχετε προβληματα με το dispatch..(δεν τα ειχα διαβασει ολα απο την αρχη να μην κανω την πατατια)
εγω κατα πασα πιθανοτητα ειμαι ηδη καμμενη υποθεση.....4 μερες πλεον το pending...που να σκεφτομαι το dispatch...ονειρα ανεκπληρωτα για μενα....τους εχω στειλει και 2 email...το ενα σε ηπιο τονο και το αλλο σε τονο (μεσογειακου ταπεραμεντου :banghead:)

θα σας ενημερωνω για την εξελιξη της παραγγελιας ανα δυο μερες για να βλεπεται το χαλι που επικρατει με το games-asia :fryingpan:

WolfRathmA
20-12-2007, 04:47
Ρε παιδια εστειλα ενα μαιλ σημερα στο game asia αλλα τπτδεν απατησαν .Τους εστειλα μεσα απο το site τους και επελεξα order enquiry ,,,,,,, τι αλλα να κανω?

Το ποστ σου μεταφερθηκε εδω οπου ειναι και η γενικη σηζητηση για το games-asia.

Να βαζεις τα ποστ σου σε σωστα thread ;)

Ευχαριστω!

Carpe_Diem_Rj
20-12-2007, 11:47
Μου απαντησαν στο μαιλ που τους εστειλα αυτα εδω


We apologize for the delay,we are waiting for new stock to arrive and
will get it out to you asap.This year has been very busy for us and so
some of our orders have been delayed.Also.I apologize for delays in
returning your messages we are trying to improve this at the moment.

Του κωλ.... τα εννιαμερα..... τι να κανω??


Carpe_Diem_Rj
View Public Profile (http://www.ps3forums.gr/vb/member.php?u=497)
Send a private message to Carpe_Diem_Rj (http://www.ps3forums.gr/vb/private.php?do=newpm&u=497)
Send email to Carpe_Diem_Rj (http://www.ps3forums.gr/vb/sendmessage.php?do=mailmember&u=497)
Find More Posts by Carpe_Diem_Rj (http://www.ps3forums.gr/vb/search.php?do=finduser&u=497)
Add Carpe_Diem_Rj to Your Buddy List (http://www.ps3forums.gr/vb/profile.php?do=addlist&userlist=buddy&u=497)

kyrtzo
20-12-2007, 17:09
Εκανα παραγγελια το GT5 prologue πριν 1 εβδομαδα και μετα απο μια μερα μου εκαναν confirmed. Το κακο ειναι οτι μέχρι σήμερα δεν εχει γίνει dispatch.

Χθες τους εστειλα e-mail και σήμερα ο Steven μου απάντησε

we are running behind in getting some of our orders out,particularly in this last week.We've been that busy but thats no excuse.I do apologize for the delay and I'm not sure what the reason is but let me look into it and I'll get back to you as soon as possible.

Merry Christmas

Steven

Θα περιμένω να δω τι θα μου απαντήσει για την καθυστέρηση

Επισης θα ηθελα να μάθω αν εκανε αλλος παραγγελια το GT5 απο το συγκεκριμένo site

TopGunZ
20-12-2007, 17:41
Θα σε στεναχωρήσω αλλά μάλλον οι περισσότεροι το έχουμε ήδη παραγγείλει από gamemania και κάποιοι θα το έχουν αύριο κι όλας...

kyrtzo
20-12-2007, 18:55
Το ξερω αλλα οταν είδα οτι θα το φέρει το gamemania δυστηχως το είχα ηδη παραγγείλει απο games-asia:(

SQP_GR
20-12-2007, 19:39
Se Pio Mail Grafete Re Paidia Sto Game Asia Giati Egw Exw Stili Imail Kai Den Mu Apantun?

grscream
20-12-2007, 19:40
καλά ακόμα με το games-asia ασχολείστε?

SQP_GR
20-12-2007, 19:42
Nai Giati? Xeris Tipota Pio Endiaferon Me Teties Times 37 Me 45 To Game Sto Spitisu

grscream
20-12-2007, 19:58
Nai Giati? Xeris Tipota Pio Endiaferon Me Teties Times 37 Me 45 To Game Sto Spitisu

ναι το ebay είναι γεμάτο..ψάξε λίγο :blush:

SQP_GR
20-12-2007, 20:35
To Ebay Theli Kai 15 Euro Metaforika

hohlitos
20-12-2007, 20:43
exw nea..meta apo 3 meres anamonis tis paraggelias mou stin katastasi PENDING extes toys ta epsala kanonika kai mou esteilan email na mou poun oti i paraggelia mou egine confirmed...ante na dw twra to dispatch...


Hi Nikos,

can you send us your delivery address.For some reason this is not showing up on properly on your account details.Could have been caused by some technical problem.
I apologize for this.
Look Nikos...we have been extremely busy getting out orders all over the world and we have been behind with some because of this but we are doing our best.
This year has been particularly busy.

Merry Christmas

Steven


2o minima ...


------------------------------------------------------

Good Morning,

Your order has the new status of - Confirmed
It is being prepared, and we will email you as
soon as it is Dispatched.

View the details of your order by,
logging in and clicking on Settings & Information,

Or pasting the URL into your browser...

Wishing you only good things
Alex
Accounts

kyrtzo
23-12-2007, 17:20
Μου εστειλαν e-mail απο game-asia

Your order is Dispatched so it has left
our facility and is away

Εσας ποσες μέρες πέρασαν μεχρι να ερθει στα χερια σας η παραγγελία μετα απο αυτο το e-mail?
Δεν αντέχω αλλο θελω να παιξω GT5:prayer:

hohlitos
24-12-2007, 05:32
23/10 egine h paraggelia dispatch...arxiki paraggelia 17/10...condirmed stis 20/12.


Games-asia.com
Order Date: Monday 17 December, 2007 (Dispatched)
1 x Uncharted Drake\'s Fortune
------------------------------------------------------

Good Morning,

Your order is Dispatched so it has left
our facility and is away.

Once again view the details of your order by,
logging in and clicking on Settings & Information,


Wishing you good experiences
Steven


customerservices@games-asia.com



entaksei twra na mou peis 6 meres gia na sou ginei dispatch den einai kai tpt sto na glitwseis 25eyrw ..alla entaksei angxwnesai pisteuw opws kai na exei (na doume twra pote tha erthei)

tis proalles paraggeila apo to www.strawberry4u.com ena arwma gia tin kopela mou kai se mia mera egine dispatch i paraggelia na fantasteis diafora...
(polu kalo site parepiptwntos gia arwmata ---kai FTINA)

hakoo
28-12-2007, 22:14
27 Νοεμβριου εκανα την παραγγελια, σημερα πηρα το Uncharted.
31 μερες συνολικα. Πρωτη και φυσικα τελευταια φορα που ασχολουμαι με το Games-asia.

Alex
29-12-2007, 11:55
Εγώ ακόμη δέν ξέμπλεξα απο το games-asia.Πρίν 2 μήνες έκανα την παραγγελία και απο τα 4 παιχνίδια που είχα παραγγείλει το 1 μου ήρθε.μετά απο άπειρα email που τούς έστειλα για να μου στείλουν τα παιχνίδια(σπανίως έπαιρνα απάντηση)και αργότερα να μου επιστρέψουν τα χρήματα βεβαίως(170 ευρώ)αφού είδα ότι δέν γίνετε τίποτα,έστειλα email στο paypal για να δούν την υπόθεση.Την επομένη ημέρα λαμβάνω απο το games-asia το παρακάτω email:
"We can refund you but you have to cancel Paypal dispute.This is because we cannot do part refund of your order when Paypal dispute open.Please fix this and we will refund you immedeiately. Cheers Steven".
Κάνω λοιπόν και εγώ "dispute" στο paypal για να κλείσει η υπόθεση και να μου επιστρέψουν όπως είπαν τα χρήματα "immediately" άλλα έχει περάσει 1 εβδομάδα και ακόμη τίποτα :banghead: :witsend: :rant::fight: τους ξαναστέλνω email προχθές και καμία απάντηση εννοείτε...

Carpe_Diem_Rj
29-12-2007, 12:45
Ρε παιδια εμενα το εστειλαν 23/12 εγινε Dispatched ποσο καιρο λετε οτι κανει να ερθει ???

desperate_gamer
29-12-2007, 14:11
Καλό Ιανουάριο Carpe Diem :(

Alex, κάτι παραβρωμάει. Ξανα κάνε dispute στο PayPal και ζήτα από αυτό να απαιτήσει refund.

SQP_GR
29-12-2007, 15:37
oxi re logo xristugenon argun toso,dikeologimena ,na ta perimenis apo vdomda.sinithos kanun 9 me 15 mere na erthun apo asia

hohlitos
31-12-2007, 03:27
opws kai o filos Carpe Diem 23/10 kai mena egine dispatch kai ennoeite de to exw parallabei....entometaksi de kserw kai pws to fernoun...se pernoun tilefwno apo kapoio kourier kai sou lene pote na erthoun...sto petane xima sto kima stin eisodo?i se taxydromeio ?

pantws epeidi exw paraggeilei kai ena arwma apo ena kalo site se eksipiretisi stis 20/12..den exei erthei oute kai auto...pou sinithws ta stelnei se 5 meres...einai logo eortwn kata pasa pithanotita....


kalh xronia se olous !

Alex
31-12-2007, 11:53
Εμένα όσα μου έστειλαν απο το games asia μου τα έφερε ο ταχυδρόμος στο σπίτι,χτυπούσε κουδούνι,έβαζα μια υπογραφή και έπαιρνα το πακέτο!Πάντως εννοείτε οτι δεν αγοράζω ξανά απο αυτούς με τόσα που μου έκαναν!

Doctor GR
03-01-2008, 21:19
Μούφα το site Μάγκες..μούφες.απατανέωνς.εχω σκυλομετανιώσει.. δεν απαντάνε κ στα e-mails..έφυγα στο Paypal να τους φτιάξω..

mg1980
03-01-2008, 21:29
και εγω προβλημα με το gt5 prologue,το οποιο ειχα παραγγειλει τη ,περασμενη Πεμπτη,μου ειπαν να περιμενω email οταν γινει dispached:confused:...α, να αναφερω οτι απο εκει ειχα αγορασει και το πρωτο μου ps3(japan 20gb)τον Ιανουαριο του 2007 ,το οποιο μου χαλασε το Απριλιο και φυσικα δε μου το αλλαξαν,ποτε:mad:...ουτε καν ,μια συγνωμη δε μου ειπαν:(

hohlitos
03-01-2008, 21:41
den aksizei kai polu to site dustuxws...egw simera piga taxudromeio kai parelaua kati alla proionta ta opoia einai apo asia kai auta....to mono pou den exei erthei einai apo auto to site kai exei ginei dispatch apo tis 23/12....se 4 meres simplirwnw 21 meres anamoni meta kanw refund apo paypal giati de paei allo...

Doctor GR
03-01-2008, 21:59
εγώ έκανα την μλκ κ έβαλα κ ems speedpost..

blizard
03-01-2008, 22:02
παιδιά, 10-15 μέρες είναι και μικρό διάστημα για τα ταχυδρομεία μέσα στις γιορτές .... δεν είναι στο χέρι τους να κάνουν κάτι.
εμένα έχουν καθυστερήσει δέματα έως και μήνα, ενώ ακόμα και 40-45 μέρες δεν είναι κάτι τελείος αφύσικο.

Alex
03-01-2008, 23:32
Επιτέλους μου έκαναν refund τα χρήματα μετά απο 1 μήνα που τους έστελνα συνεχώς email να μου τα επιστρέψουν και 2 μήνες συνολικά απο την παραγγελία.Ευτυχώς βρέθηκε ένας άνθρωπος εκει και με το που του είπα τον αριθμό παραγγελίας εκανε το refund αμέσως.Γιατί με αυτόν τον Steven δεν μπορούσα να συνεννοηθώ.

Doctor GR
04-01-2008, 01:27
απορώ γιατί δεν απαντάνε στα e-mails...

Carpe_Diem_Rj
04-01-2008, 12:43
ειναι απαραδεκτοι οι τυποι .............

Carpe_Diem_Rj
04-01-2008, 12:45
Ρε παιδια επειδη δε ξερω και πολυ καλα πως μπορω να παρω τα χρηματα μου πισω? Τι πρεπει να κανω στο paypal???

desperate_gamer
04-01-2008, 13:27
Καταρχήν πρέπει να ζητήσεις από το Games-Asia και να τους πεις για το πρόβλημα. Χρησιμοποίησε τη φόρμα από εδώ http://www.games-asia.com/contact_us.php?games-asia=12be8215b6543d84ca0e03bb75653bc2

Μετά το 5ο-6ο email χωρίς απάντηση, τότε θα πρέπει να επικοινωνήσεις και με το Paypal για το οποίο θα βρεις τρόπο επικοινωνίας μέσα από το δικό τους site.
Από εδώ (που θέλει login πρώτα): https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_contact-phone

Carpe_Diem_Rj
04-01-2008, 14:07
Εχω επικοινωνησει με το game asia εμενα μου απαντανε....στο τελευταιο εμαιλ
Hi ,

let me look into and see what the problem is.

Steven

εστειλε αυτο.....δεν μπορω αλλο να περιμενω....τι πρεπει να στειλς στο paypal gia na parv pisv ta xrhmata moy?

desperate_gamer
04-01-2008, 14:09
Ε γράψε στο Paypal το και το. Πες τους ότι αγόρασες κάτι, έχει περάσει καιρός, δεν το έχεις λάβει και ότι θες τα χρήματα σου πίσω. Πες όλες τις λεπτομέρειες και αυτοί από το PayPal θα επικονωνήσουν και αν χρειαστεί να διευκρινίσεις τίποτα θα σου πουν.

Μην ανησυχείς, κανείς δεν ξέρει εξ αρχής τι να κάνει σε τέτοια πράγματα.

Carpe_Diem_Rj
04-01-2008, 15:19
Οταν παω στο contact us στο paypal πρεπει να επιλεξω κατι απο κατι κουτακια ποια πρεπει να επιλεξω για να ζητησω τα χρηματα πισω οποιος το εχει κανει ας βοηθησει...

blizard
04-01-2008, 20:12
για 23/12 που στο έστειλαν είναι πολύ νωρίς για να ζητήσεις τα χρήματα σου πίσω... λόγω γιορτών είναι λογικές οι καθυστερήσεις όταν φτάσουν 25 μέρες από την αγορά να δοκιμάσεις.

hohlitos
04-01-2008, 22:12
egw paidia den kserw alla de mporw na pw oti exw parapono se thema epikoinwnias...meta apo tin arxi pou den elaba apantisi se 2-3 emails meta apo kei kai pera mou apantane kanonika se kathe mail pou tous stelnw...bebea ennoeitai oti to game akoma na to dw :P :P :P
tha sas steilw kai tin apantisi tou teleutaiou email pou tous esteila .

hohlitos
04-01-2008, 22:14
auti einai i apantisi tou email pou tous esteila..

Hi Nikos,

I was shocked when I read your email.Let me check with Dispatch as
soon as they come in tomorrow and I'll get back to you.My apologies
for the delay.I don't know why it would be delayed because we have the
game in stock.
Thanks for letting me know.

Steven






Quoting nikos xoxlas :

> tell me something like a normal guy as me...how can i trust you
> again to make orders from you when i see that you are too slow ? i
> see good prices in games..but you need good service and
> communication to be flawless and you don't have none of them...i
> went today to my local post office and there is no any package from
> you...worth pointing is that i ordered 5 days ago 2 other items from
> other asia shops too...and they came to me...
> look...if i dont see my ordered game from your site in 4 days i ll
> ask for refund from paypal...cause my pation became limited with
> your service (4 days more = 21 days total waiting) (prefer pay more
> money and get it quickly) (speed mister games-asia.com ...speed is
> all that matters)


mporei na exw legein kai na mou apantane :P

NonBorn
04-01-2008, 22:17
mporei na exw legein kai na mou apantane :P

Ότι έχεις έχεις... Τα χωσες καλά :D :D :D

hohlitos
04-01-2008, 22:26
Ότι έχεις έχεις... Τα χωσες καλά :D :D :D

les e ? :fooddance7: kai tous exw pei kai alla na deis :angry:

desperate_gamer
05-01-2008, 01:22
Quoting nikos xoxlas :

> tell me something like a normal guy as me...how can i trust you
> again to make orders from you when i see that you are too slow ? i
> see good prices in games..but you need good service and
> communication to be flawless and you don't have none of them...i
> went today to my local post office and there is no any package from
> you...worth pointing is that i ordered 5 days ago 2 other items from
> other asia shops too...and they came to me...
> look...if i dont see my ordered game from your site in 4 days i ll
> ask for refund from paypal...cause my pation became limited with
> your service (4 days more = 21 days total waiting) (prefer pay more
> money and get it quickly) (speed mister games-asia.com ...speed is
> all that matters)


mporei na exw legein kai na mou apantane :P

Yo!
:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

Μετά από αυτό μέχρι και ο Πρόεδρος Δημοκρατίας θα σου απαντούσε αν του έστελνες γράμμα! :rofl::rofl::rofl:

hohlitos
05-01-2008, 02:16
Yo!
:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

Μετά από αυτό μέχρι και ο Πρόεδρος Δημοκρατίας θα σου απαντούσε αν του έστελνες γράμμα! :rofl::rofl::rofl:


kalo e ? :bgrin2:
eixa eistro ekeini tin stigmi giati eblepa pali kati binteakia apo to game eixa piei kai ena ouiskaki kai mou rthan ola ekeini tin stigmi...bebea ta agglika mou de kserw an einai swsta alla to nohma to piase pisteyw ....fenetai apo tin koubenta tou ""i was shocked"" :rofl:

TopGunZ
05-01-2008, 02:19
kalo e ? :bgrin2:
eixa eistro ekeini tin stigmi giati eblepa pali kati binteakia apo to game eixa piei kai ena ouiskaki kai mou rthan ola ekeini tin stigmi...bebea ta agglika mou de kserw an einai swsta alla to nohma to piase pisteyw ....fenetai apo tin koubenta tou ""i was shocked"" :rofl:

Από τα αγγλικά σου ήταν το σοκ μάλλον :P:P:P Και μάλλον για αυτό σου απάντησε, άμα τον είχες αρχίσει με το σεις κai με το σας και σωστά συντακτικά και γραμματικές, θα άρχιζε την παρόλα, εσύ του δωσες να καταλάβει κάτι του στυλ "μην έρθω εκεί και σας μαμήσω" :P

Καλά τον έκανες :1appl:

Stavtag
05-01-2008, 02:22
Από τα αγγλικά σου ήταν το σοκ μάλλον :P:P:P Και μάλλον για αυτό σου απάντησε, άμα τον είχες αρχίσει με το σεις κai με το σας και σωστά συντακτικά και γραμματικές, θα άρχιζε την παρόλα, εσύ του δωσες να καταλάβει κάτι του στυλ "μην έρθω εκεί και σας μαμήσω" :P

Καλά τον έκανες :1appl:

:rofl::rofl::rofl:

mg1980
06-01-2008, 22:50
παιδια,μολις τωρα μου εστειλαν email απο το games-asia,οτι το gt5-prologue που ειχα παραγγειλει,εγινε dispached:)να πω οτι τους ειχα στειλει ενα email,χθες και απλα τους ,εδωσα το order id και τους ειπα,να το στειλουν το συντομοτερο δυνατο...παλι καλα,λογικα θα το εχω σε 8-9 ημερες με registered air mail..

hohlitos
07-01-2008, 02:13
ante kalh tyxh file na sou erthei giati emena apo tis 23/12 einai dispatch kai akoma tipota...:(

Melnibonian
07-01-2008, 02:45
Εγω συμπαιρενω πως δεν αξιζει να διακινδυνεψει καποιος με το games asia,κι αυτο επειδη τα παραδειγματα στο forum ειναι τοσα μα τοσα πολλα.Κι αυτη η καραμελα με το οτι ειναι γιορτες και τα ταχυδρομεια πηζουν δεν παιζει ρε παιδια.3 παραγγελιες εδωσα μεσα στις γιορτες στο play,και καθε φορα μου τα εστελναν και ποιο γρηγορα!Αψογοι οι αγγλοι και με καλες τιμες!Γιατι να ρισκαρω με τους ασιατες?Και τα 5,η 10 ευρω (σε σχεση με play,οχι ελλαδα) δεν αξιζουν την ταραχη και την ψυχικη κουραση.Εγω αγανακτησα διαβαζοντας τα posts των φιλων που εστελναν mail χωρις να λαμβανουν απαντηση!Αντε φταινε τα ταχυδρομεια,αντε δεν υπαρχει στοκ,αλλα να μην απανταν στα mail των πελατων ειναι κοροιδια!!!!!Κι εμεις κοροιδα δεν ειμαστε,ουτε του Steven ουτε του καθε ελληναρα εμπορακου της δεκαρας.
Τελος μια επισημανση.Ψαξτε καθε τιτλο που θελετε καλα παντου.Δεν υπαρχει τιμη παιχνιδιου,καθε καταστημα βγαζει τις προσφορες του.Εχει τυχει παρα πολλες φορες τον ιδιο τιτλο,την ιδια ημερα να τον βρω σε 4 η 5 διαφορετικες τιμες,απο 30 εως 70 ευρω.Ακομη κι αν στο asia ειχε 20,θα αγοραζα απο ευρωπη την αμεσως επομενη καλυτερη προσφορα

TopGunZ
07-01-2008, 02:50
εδώ ρε συ έχει τύχει ελλάδα να βρω την καλύτερη τιμή για παιχνίδια! εννοείται πως ψάχνεις παντού για κάθε τίτλο.

X-NEC
07-01-2008, 02:55
Τους τα χώσε για τα καλά ο Hohlitos!:1appl: Αλλα το καλύτερο ήταν αυτό!:rofl:


(speed mister games-asia.com ...speed is all that matters)

hohlitos
08-01-2008, 12:48
σημερα τελειωσε η συνεργασια μου με αυτο το καταπληκτικο site :)
αποτελεσματa: 22 μερες αναμονης,παιχνιδι δεν εφτασε στα χερια μου ποτε αλλα ευτυχως εγινε refund...εννοειτε οτι δε προκειται να ξανα παρω απο εκει και τωρα αρχιζει παλι η αναζητηση του drake's fortune ....

p.s : θα ηθελα να μου πειτε μια πληροφορια , στο account σας στο paypal, τα στοιχεια σας σε τι γραμματοσειρα τα εχετε ? ελληνικα : παναγιωτης ή greeklish : panagiotis ?
αυτο το λεω γιατι σε καθε μου αγορα απο ξενο site παντα μου στελνουν εμαιλ και με ρωτανε τα στοιχεια μου γιατι λεει δεν φενονται στο paypal account..

MBALLACK
08-01-2008, 20:25
ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΤΟ to games-asia ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΤΑ ΣΤΕΙΛΕΙ ΕΛΛΑΔΑ

Proevofan
08-01-2008, 20:29
eksartate...emena etyxe ena game k mou to feran se mia vdomada..tora to gt to perimeno ouuuu..apo tis 22 exei fygei apo kei...

mexri k h citi mou esteile ton neo logariasmo pou einai xreomeno togame k akoma game den exo dei! :)

Doctor GR
09-01-2008, 02:32
τι μπακάλικο θεέ μου..Έλεος πια..δεν απαντάνε στα e-mails.. έλεγα να τους πάρω τηλέφωνο..αλλά θα πάω στους καλούς μας φίλους στο paypal κ θα την φάνε απο εκεί

Doctor GR
10-01-2008, 21:36
Κ ναι ! υπάρχουν εξελίξεις με τους κλέφτες.Όταν λένε οτι το έστειλαν λένε ψέμματα..κ αυτό προκύπτει επειδή η παραγγελία μου είπαν ότι έφυγε απο τις 23/12 απο εκεί μετά απο 10 mails απάντησε ο steven κ είπε στη αρχή θα το κοιτάξει κ μετά του λέω θέλω το tracking number της παραγγελίας.μου το δίνει,το βάζω στο site κ τι βλέπω??΄ότι σήμερα παρέλαβαν το δέμα το ταχυδρόμειο κ ευτυχώς αύριο τα στέλνουν.Ανάσταση,είδαμε φως στο τούνελ!

TopGunZ
10-01-2008, 22:36
Τώρα εγώ να πω ότι παρήγγειλα από play 5 πράγματα στις 03/01/08, έγιναν posted 04/01/08 και μου έχουν ήδη έρθει τα 4? Παιχνίδι PS3 στα 28 ευρώ, παιχνίδι PSP στα 20 ευρώ και 3 blu-ray στην τιμή των 2...όχι κι άσχημα. Σόρυ για το οφτόπικ, αλλά δεν πρέπει να παρασυρόμαστε από φτηνές τιμές. Ως γνωστόν η φτήνια τρώει τον παρά.

kyrtzo
10-01-2008, 23:00
Φιλε DOCTOR και εγω εχω το ιδιο προβλημα μαζι σου και εμένα 23/12 εφυγε το περιμένω πως και πως σε παρακαλω αν το πάρεις αυριο ενημερωσε και εμενα, το ιδιο θα κάνω και εγω αν το πάρω αυριο. Βαρέθηκα να στελνω e-mail στο steven

Λες επιτελους να γίνει το θαύμα:prayer:

xrest_eagle
10-01-2008, 23:03
Προσωπικα εγω περιμενω το uncharted το οποιο τον εχουν στειλει απο τις 14 Δεκεμβριου....


Good Morning Alexandros,

1 x Uncharted Drake\'s Fortune(Dis14Dec2007)

Your order is Dispatched so it has left
our facility and is away.

We will send Unreal Tournament III as soon as possible.
I apologize for the delay.

Once again view the details of your order by,
logging in and clicking on Settings & Information,

SQP_GR
10-01-2008, 23:04
Ema Re Paidia Emena Se Mia Vdomada Mu Irathan Ta Games .figan 24-23 Den Thimame Tin Deytera I Triti Meat Tin Protoxronia Irthan

Carpe_Diem_Rj
11-01-2008, 12:35
Και σ εμενα να ιδια ειχαν πει οτι εγινε dipatched 23 μου απαντησε μετα απο 10 εμαιλ και λεει
I apologize for the delays in answering your messages,its just that we
have too many messages to get through.
Your order was delayed but it has now been sent.I have checked with
Dispatch.You should receive it soon.

3 πουλακια καθονταν....

Carpe_Diem_Rj
11-01-2008, 12:36
Φιλε Doctor GR το tracking number που το εβαλες? Τα στελνουν με συγκεκριμενη courier?

desperate_gamer
11-01-2008, 16:45
Τώρα εγώ να πω ότι παρήγγειλα από play 5 πράγματα στις 03/01/08, έγιναν posted 04/01/08 και μου έχουν ήδη έρθει τα 4? Παιχνίδι PS3 στα 28 ευρώ, παιχνίδι PSP στα 20 ευρώ και 3 blu-ray στην τιμή των 2...όχι κι άσχημα. Σόρυ για το οφτόπικ, αλλά δεν πρέπει να παρασυρόμαστε από φτηνές τιμές. Ως γνωστόν η φτήνια τρώει τον παρά.

Όπως τα λες τελικά TopGunZ. Και τα blu-ray που πήρα από play, φύγαν Πέμπτη και Παρασκευή και τη Τετάρτη και Πέμπτη της επόμενης βδομάδας τα είχα όλα.

Η ζωή έχει κι άλλα πιο σημαντικά προβλήματα για να ανησυχούμε από το αν θα μας έρθουν τα πράγματα από τη Κίνα. :frog:

Κάτω το Games-Asia (κι ας μην έχω καεί :tongue:)

Doctor GR
11-01-2008, 17:12
Φιλε Doctor GR το tracking number που το εβαλες? Τα στελνουν με συγκεκριμενη courier?

επειδή τα έβγαλα να ερθούν με ems speedpost
το tracking το βλέπω απο εδώ :
http://www.hongkongpost.com/speedpost/eng/index.htm

kyrtzo
12-01-2008, 19:28
Τελικά ο steven μου εστειλε το tracking number για να δω γιατι εχει αργήσει
Το παιχνιδι εγινε Dispatched στις 23/12/2007 και με μεγάλη εκπληξη στο Hongkong Post διαβάζω

The item (RA24*********) was posted on 12-Jan-2008 and is being processed for delivery to the addresse
Δηλαδη μας δουλεύουνε κανονικά!!

Carpe_Diem_Rj
13-01-2008, 12:52
ρε παιδια και εμενα το ιδιο.δηλαδη ακομα ειναι στο ποστ εκει? τα στειλανε 12 /1/2008?

Doctor GR
13-01-2008, 16:02
ξεχάσανε να τα πάνε στο ταχυδρομείο μάλλον. lol

Doctor GR
15-01-2008, 15:56
και ναι μάγκες! τα παιχνίδια ήρθαν! ανάσταση. απο τισ 19/12 που έγινε η παραγγελία ,23/12 που υποτίθεται ότι τα στείλανε.. 10/1 που τα στείλανε στη πραγματικότητα σήμερα 15/1 ήρθανε.πάλι καλα

Carpe_Diem_Rj
16-01-2008, 11:09
ΣΟΣ....Μολις παρελαβα το παιχνιδι απο game asia to uncharted fortune.
Ειχα παραγγειλει το αμερικανικο και το οπισθοφυλλο της θηκης τα γραμματα πανω ειναι κινεζικα......
Επισης οταν ξεκινησει το παιχνιδι βγαζει ενα μηνυμα
This game saves data automatically at certain points .Do not switch off the power when the HDD access indicator is flashing .....και εχει το σηματακι χ για continue ... παταω το x απο το χειρηστηριο αλλα δεν κανει τπτ...
Τι συμβαινει??

TopGunZ
16-01-2008, 11:18
Μήπως το χειριστήριό σου δεν είναι registered σαν νούμερο 1?

Proevofan
16-01-2008, 12:07
loipon emena mou ksanasteilan mail shmera oti shmera efyge apo kei h parageleia..xaxa..k mou zhtousan sygnomh gia thn kathisterhsh! xouxou!!

mg1980
16-01-2008, 12:36
παιδια και εμενα μου εστειλαν πριν μια ωρα email ,οτι εφυγε και ζητουσε συγνωμη,ο steven... I apologize for the delay in shipping.

Wishing You Well

Steven
customerservices@games-asia.com

Carpe_Diem_Rj
16-01-2008, 12:36
ΟΚ λυθηκε το προβλημα.Υπαρχει καποια διαφορα η προβλημα οτι ειναι στα κινεζικα το εξωφυλλο της θηκης του blueray?

mg1980
16-01-2008, 12:42
ΟΚ λυθηκε το προβλημα.Υπαρχει καποια διαφορα η προβλημα οτι ειναι στα κινεζικα το εξωφυλλο της θηκης του blueray?κανενα προβημα απολυτως..και εγω τα ιδια..ειχα παραγγειλει το uncharted αμερικανικο αλλα ηρθε κινεζικο..μην ανησυχεις,θα παιξει ανετα στο ps3 σου,και με αγγλικους υποτιτλους και ηχο.μεγια:)

desperate_gamer
17-01-2008, 01:53
Όχι βρε παιδιά, δεν υπάρχει πρόβλημα. Το Games-Asia έτσι τα στέλνει.

Συγκεκριμένα δεν στέλνει το "αμερικάνικο" αλλά στέλνει αυτό που πουλιέται στη Κίνα. Που είναι διαφορετικό από το Γιαπωνέζικο/Ασιάτικο γιατί το παιχνίδι και οι οδηγίες είναι όντως στα αγγλικά.

mg1980
21-01-2008, 11:15
παιδια,μολις το παρελαβα το gt-5 prologue..απλως υπεγραψα στο ταχυδρομο και το παρελαβα.ηταν μεσω registered mail.

iraklis
24-01-2008, 18:53
Ρε σεις εχω παραγγείλει το uncharted πριν απο 10 μέρες και ακόμα δεν έχει φύγει απο εκεί.Ούτε στα emails απαντούν ούτε τίποτα.Ποτέ ξανά απ'αυτούς

dream21
12-02-2008, 21:16
1)εχω αγορασει παρα πολλες φορες και απο ebay απο χρηστες με feedback απο 98,7 και ανω χωρις κανενα προβλημα.τελευταιο ηταν το pes2008 το οποιο το πηρα 45 € και οχι 60+ που το πουλανε στην ελλαδα οι βρυκολακες.το παιχνιδι ειναι us region free και τα update του γινανε κανονικοτατα.δεν ειναι η διαφορα 5 € αλλα 20 και 25 € για τον φιλο TopGunZ το αναφερω.χρονος αποστολης 5 το πολυ 8 εργασιμες μερες που μου εχει τυχη εμενα.

2) αγορα devil may cry 4 asia free region απο games-asia το ειχα παραγγειλη στις 4 φεβρουαριου και στις 11 /2/08 εχθες δευτερα το ειχα στα χερια μου.Μενου αγγλικα κανονικα- μανιουαλ αγγλικα κανονικοτατα καθως και ομιλια μεσα στο παιχνιδι αγγλικα.αγορα 46 ευρω η 45 δεν θυμαμε καλα. το κουτι ηταν σφραγισμενο με την σελατηνα του κανονικα και δεν ηταν γρατσουνισμενο.γιατι να δωσο στους βρυκολακες 69.99 αντε να το βρω και 65 στην καλυτερη τιμη αυτη τη στιγμη επειδη η cdmedia θα εχει βαλει μεσα ελληνικα στο μανιουαλ? οχι ευχαριστω δεν θα παρω.


3)μου ειχε τυχει παλιοτερα στο χβοχ 360 αγορα παιχνιδιου παλη πληρωμη μεσω paypal kai ebay και δυστηχως δεν το πηρα ποτε στα χερια μου.ομως ζητησα απο το paypal την ακυρωση και επιστροφη των χρηματων τον οποιο και μεσα σε 2-3 μερες πιστωθηκε ο λογαριασμος στην καρτα μου.

ΥΓ: Εχω παραγγηλει το Gran turismo 5 prologue asia region free με 36 € και burnout paradise us region free με 45 €.

SQP_GR
12-02-2008, 21:26
kitaxte merika games grafun oti einai etimoparadota alla den einai kai etsi autoi ta paragelnun kai giauto kathisterun na figun,to leo auto giati exw milisi me ton steven kai mu to exei pi px se ena virtual tennis

patso
12-02-2008, 22:19
Μολις παρειγγειλα απο το games-asia το COD4. Ελπιζω να μου ερθει σχετικα γρηγορα κ να μην κολησει πουθενα η υποθεση.

SQP_GR
12-02-2008, 22:37
nai a;;a apo ki einai amerikaniko kai tha exeis provlima me server kita pio paragiles na paragilis to europe

patso
13-02-2008, 13:22
Ναι το Pal παρειγγειλα

SpartanGR
20-02-2008, 18:25
Παιδια εχει δοκιμασει κανεις να αγορασει hardware απο games-asia? Εγω για παραδειγμα σκεφτομαι να αγορασω αμερικανικο η γιαπωνεζικο ps3 ασπρο.
Τι λετε εσεις ειναι μηπως παρακινδυνευμενο?

oddin
20-02-2008, 18:46
καλύτερα να σιγουρευτείς με το τελωνείο ποσο θα σου στοιχίσει,δεν ξέρω τι καπέλο θα βάλουν.

SpartanGR
20-02-2008, 21:21
καλύτερα να σιγουρευτείς με το τελωνείο ποσο θα σου στοιχίσει,δεν ξέρω τι καπέλο θα βάλουν.

Δεν με νοιαζει και τοσο το τελωνειο. Μετα απο αυτα που διαβασα εδω σκεφτομαι μηπως μου στειλουν κανενα μεταχειρισμενο και οχι καινουργιο.

desperate_gamer
20-02-2008, 22:57
Θα πάρεις ΟΛΟΚΛΗΡΟ ps3, από αυτούς;;;

(Τα θέλει το "τελωνείο" σου; :P)

SpartanGR
20-02-2008, 23:22
Θα πάρεις ΟΛΟΚΛΗΡΟ ps3, από αυτούς;;;

(Τα θέλει το "τελωνείο" σου; :P)

Ωχχχχ καταλαβα καλυτερα να μη το κανω ε?

Ξερεις εσυ απο που θα μπορουσα? και το e-bay που μου προτεινανε δε μου καθεται καλα

desperate_gamer
20-02-2008, 23:25
Δεν είπα για e-bay.

Αλλά αυτό το μαγαζί από Καναδά, δεν το στέλνει; (το videogamesplus λέω)

SpartanGR
20-02-2008, 23:50
εντωμεταξυ ενα μαγαζι στην αθηνα πουλαει το γιαπωνεζικο ασπρο οχι καινουργιο προσεξτε.... μεταχειρισμενο 450€.

οι κλασσικοι ελληνες απατεωνες μαγαζατορες.

patso
27-02-2008, 19:19
Τελικα το game ηρθε αλλα... το αμερικανικο COD4 ενω ειχα παραγγειλει το Ευρωπαικο!
Γ**ω... το Χονκ Κονκ τους!
Λετε να εχω προβλημα με servers ειδηκα τωρα με το patch για global servers;

gavrosdr
27-02-2008, 19:29
εντωμεταξυ ενα μαγαζι στην αθηνα πουλαει το γιαπωνεζικο ασπρο οχι καινουργιο προσεξτε.... μεταχειρισμενο 450€.

οι κλασσικοι ελληνες απατεωνες μαγαζατορες.

να το χαιρονται πες τους...:fryingpan:

dream21
04-03-2008, 21:00
τελικα ο καθενας με το μακρυ του η το κοντο του.καλο ειναι οσοι δεν εχουν δοκιμασει το μαγαζι να μην λενε Μκιες.
εχω κονσολα χβοχ360 απο εκει ,καθως και 4 παιχνιδια ΑΣΙΑ region free για PS3 και δεν εχω κανενα προβλημα.

mg1980
05-03-2008, 07:24
παιδια,ειχα αγορασει το πρωτο μου ps3 απο το games asia..αν θυμαμαι καλα,ηταν Ιανουαριος του 2007.βεβαιως,πληρωνεις τελωνειο.εγω ειχα πληρωσει 97 ευρω..αστε,που μου χαλασε και δε μου τα αλλαζαν,με τιποτα.ηταν το ps3 -japanese model 20gb..τεσπα,συνεχιζω να αγοραζω παιχνιδια με τελευταια αγορα το devil may cry 4 και vf5,χωρις κανενα προβλημα η αποστολη τους,μεσα 6-8 ημερες μου τα φερνει ο ταχυδρομος,υπογραφω και τα παραλαβανω.ποτε δε μου εχει τυχει μεταχειρισμενο παιχνιδι.οπως και το ps3 ηταν αψογο..

magus32
14-03-2008, 16:17
??? ????????? ????????? ??????? ;

Edit : ???? ???-?????????? ?????? ?????? ???????? ; ?? ??? ??? ???? ????????
________
Duratorq engine (http://www.ford-wiki.com/wiki/Ford_Duratorq_engine)

tasioskis
14-03-2008, 20:04
στα παιχνιδια πληρωνεις τελωνιο ;

Edit : έχει προ-παραγκιλει κάνεις κανένα παιχνίδι ; αν ναι του ήρθε εγκαίρως


γραφουν στο δεμα gift και δεν πληρωνεις τελωνιο...

για προπαραγγελιες δεν γνωριζω καθολου βαση λογικης με το που θα εχουν εκεινοι το παιχνιδι την αλλη μερα στο στελνουν... χωρις να ειμαι σιγουρος...

SQP_GR
14-03-2008, 20:36
na xerete oti pano apo 120 euro pai telonio

pictorino
19-03-2008, 13:25
γενικά για ένα παιχνίδι τι σε επιβαρύνουν παραπάνω;αν πάρεις περισσότερα ανεβαίνει και η επιβάρυνση;και σε πόσες μέρες έρχεται;

grvagelis
21-03-2008, 15:22
gia paixnidia den epivarineste paidia.pairnete apo to games-asia afova,ego ime poli eyxaristimenos,pairno amerikanika kai paizoun kanonika sta ps3 mas.ixa kani proparagelia to dmc4 kai molis vgike ameriki to ixa meta apo 3 meres.ine super na mporis na agorasis games gia to mixanima sou kainourgio me 45 euro.tora ayto pou eipe o filos oti kai kala toy etixe metaxirismeno paixnidi,den iparxei periptosi oute mia sto ekatomurio na itan.ayta.a,kai prosoxi,kalitera na vgalete mia prepaid card.

alestr9s
22-03-2008, 23:35
Το games asia δέχεται πληρωμή μέσω PayPal ?

Σου έχει φόρμα για PayPal όταν κάνεις την παραγγελεία ή στου στέλνουν invoice στο email σου?

grvagelis
23-03-2008, 17:02
oxi exoun forma gia to paypal kanonika.paidia exo proparageilei ola ta kainourgia apo usa resident evil 5,alone in the dark,final fantasy 14,grand theft auto 4,metal gear 4,kai to pio akrivo pu plirosa itan 46 euro.kathiste eseis na plironete 70 kai 75 eyro gia ena game.apla ntropi.

dream21
24-03-2008, 22:11
Το games-asia ειναι πολυ γρηγορο και εξυπερετικο.εχω παραγγειλει πανω απο 7 παιχνιδια και δεν ειχα μα ποτε το παραμικρο προβλημα.ουτε μεταχειρισμενα ουτε τιποτα.σιγα μην κατσω να δινω 63-69.99€ για τα παιχνιδια εδω στην ελλαδα.προτιμο asia-region free φουλ Αγγλικα σε βιβλιαρακια μεσα και μενου παιχνιδιων παρα μια μεταφραση στα ελληνικα και να την πληρωνο οπως ειπα παραπανω.

ΥΓ δεν με χαλανε τα κινεζικα πισω απο το κουτι:D

mg1980
29-03-2008, 16:07
σωστος,φιλε dream21 ,συμφωνω απολυτα μαζι σου!τους τελευταιους σε δυο μηνες εχω παραγγειλει απο το games-asia 4 τιτλους και τωρα πειμενω να παραλαβω το r6v2..ειμαι πολυ ευχαριστημενος και στη τελικη,μπορει να παιρνει 6-8 ημερες για να παραλαβω ,βασικα παιχνιδι αλλα ειναι μου οτι ερχονται σε χαμηλοτερη τιμη, σε σχεση παντα απο π.χ Αγγλια, Ελλαδα...συν οτι τα παιχνιδια ειναι region free και υπαρχει μεγαλη ποικιλια σε τιτλους..

alestr9s
02-04-2008, 13:28
Να ρωτησώ κάτι... Την χρέωση την βάζετε σε euro η σε δολλάρια??? Γιατί δεν έχουν καλή ισοτιμία... 125 δολλάρια τα μεταφράζουν σε 87 ευρώ ενώ κανονικά είναι 79...

Τι είναι καλύτερο να επιλέγεις να πληρώσεις με δολλάρια και να γίνει η ισοτιμία απ'την τράπεζα ή απευθείας σε ευρώ?

blizard
02-04-2008, 14:49
Να ρωτησώ κάτι... Την χρέωση την βάζετε σε euro η σε δολλάρια??? Γιατί δεν έχουν καλή ισοτιμία... 125 δολλάρια τα μεταφράζουν σε 87 ευρώ ενώ κανονικά είναι 79...
Εχεις δίκιο ... παλιά η μετατροπή ήταν πιο σωστή.
Πάντως πληρώνεις σε $ από όσο θυμάμαι στο paypal, δεν έχεις επιλογή, οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα.

desperate_gamer
04-04-2008, 03:18
Η μετατροπή δεν είναι μαθηματική. Είναι "εμπορική" :P

Λένε free delivery, αλλά τα βάζουν χρεωμένα στην τιμή (και στις μετατροπές). Το ίδιο κάνει και το Play.

georget
30-06-2008, 13:14
Έχω παραγγείλει από Games-asia.com το GTAIV(PS3) και έχει σταλεί στις 16 του μηνα και δεν το έχω ακόμα παραλάβει.
Έχουν περάσει 2 εβδομάδες και έχω αρχίσει να ανησυχώ, αν και είναι η πρώτη φορα που παραγγέλλω από το συγκεκριμένο site έχω παραγγείλει πολλές φορες από αλλου στο Hong-Kong και πάντα έρχονταν σε 7-10 μέρες το πολύ.
Να σημειώσω ότι είμαι Κύπρο. Είναι φυσιολογική αυτή η καθυστέρηση?

georget
03-07-2008, 09:12
Τους έστειλα eimail εδώ και 4 μέρες και ούτε καν μου απάντησαν.:mad:

redismagik
03-07-2008, 09:15
exeis xreothei? an oxi akirose tin kai paragkile apo alou.an ne fenete na yparxei provlima afou eine polles meres.

georget
03-07-2008, 09:26
Ναι έχω πλήρωση με paypal από την πρώτη ημερα.:(

Από τις 16/6 που έχει σταλεί πάνε 18 μέρες.

redismagik
03-07-2008, 09:32
des ama exei ginei i xreosi stin karta sou.prepei na rotiseis ti trapeza pou stin exei bgalei.mporei gia kapoio logo na min oloklirothike i sinalagi.mou etixe emena me to videogameplus ,eno fenotan oti eixe ginei den eixe oloklirothei giati eixa lathos kapoio stixio pou eixa dosei.

georget
03-07-2008, 09:51
Το ιστορικό έχει ως εξής:

14/6 έγινε η παραγγελια.
16/6 πήρα eimail οτι έχει σταλεί.
17/6 το ποσο αφαιρέθηκε από τον λογαριασμό μου.
30/6 τους έστειλα eimail χωρίς να πάρω ακόμα απάντηση.

redismagik
03-07-2008, 09:57
Το ιστορικό έχει ως εξής:

14/6 έγινε η παραγγελια.
16/6 πήρα eimail οτι έχει σταλεί.
17/6 το ποσο αφαιρέθηκε από τον λογαριασμό μου.
30/6 τους έστειλα eimail χωρίς να πάρω ακόμα απάντηση.
fille den exo na protino kati .einai safes oti yparxei problima.mipos prepei na peraseis apo to taxidromio sou na deis mipos to exoun epistrepsei ekei gia kapio logo.diskolo na isxeiei ayto alla oxi apithano.makari na breis akri!