PDA

View Full Version : multiplatform στο ps3?



klepidas
11-11-2007, 18:12
Δεν ξερω αν οι χρηστες του Ps3 ( στην ελλαδα ) επισκεπτονται συχνα τα διαφορα καταστηματα( Media Markt,πλαισιο,multirama, παπασωτηριου κλπ κλπ ) με παιχνιδια του Ps3... αλλα αν το κανουν, θα προσεξουν οτι λειπουν καποια ΚΑΛΑ ( Multiplatform παιχνιδια ) απο τις θεσεις των ραφιων για το Ps3!

το γιατι συμβαινει αυτο ακομη ΔΕΝ το εχω καταλαβει... σιγουρα κατα ενα μερος φταιει το γεγονος του οτι το Ps3 ακομη ΔΕΝ πουλαει οσο θα επρεπε, αλλα το να βλεπεις συνεχως στα καταστηματα, τα ιδια και τα ιδια στα ραφια παιχνιδιων του Ps3, δεν ειναι και οτι καλυτερο για τους χρηστες του Ps3...

παιχνιδια οπως τα>>>>>> Moh Airborn, Half Life Orange Box, Cod 4, ΕΙΔΙΚΑ το τελευταιο, το εχω δει σε καταστηματα εδω και 3 μερες ΜΟΝΟ σε 360 και Pc... γενικα σχεδον ΟΛΑ τα καλα multiplatform αργουν χαρακτηριστηκα στο Ps3...

μπορει να ΜΗΝ ειναι 100% στο χερι της Sony το να βγαινουν συντομα ολα αυτα τα παιχνιδια που αναφερω, αλλα σιγουρα κατι περιεργο συμβαινει με ολη αυτη τη κατασταση... δεν ξερω... δεν ειναι δυνατον να καθυστερουν απο 1-3 μηνες τα Multiplatform στο Ps3...

ενταξει... για τα αποκλειστικα παιχνιδια της Sony, το εχω χωνεψει οτι θα καθυστερουν για λογους που ολοι λιγο πολυ γνωριζουμε ( για τελειοποιηση των τιτλων κλπ κλπ... ) για τα Multiplatform ομως;; δεν βλεπω κανενα λογο...

παντως αυτη η εικονα που βλεπω συνεχως στα καταστηματα για τα παιχνιδια του Ps3... αρχιζει και με εκνευριζει αφανταστα, κατι πρεπει να κανει αμεσα η Sony, η δεν ξερω ποιος αλλος μπορει...
:banghead::banghead::banghead::banghead::banghead: :banghead:

desperate_gamer
11-11-2007, 18:23
Το COD4 υπάρχει κανονικά στο Πλαίσιο και μάλιστα όταν το πήρε κάποιος μου είπε πως υπήρχαν άλλοι 4 στο ταμείο που το έπαιρναν για PS3.

Το Half Life αν δεν κάνω λάθος δεν έχει βγει ακόμα και άλλα multiplatform (όπως το Stranglehold) αργούν για λίγους μήνες προκειμένου να κάνουν ένα παιχνίδι που φτιάχτηκε για 360 να δουλέψει στο PS3.

Γενικά υπάρχει πρόβλημα με τα multiplatform, αλλά κι αυτό θα διορθωθεί. Οι developers εξοικιώνονται με το Cell και επίσης αφού είναι ευκολότερο να πάει ένα PS3 παιχνίδι port στο 360, είχε ακουστεί ότι θα αρχίσουν σιγά σιγά τα multiplatform να τα κάνουν πρώτα στο PS3 για να γλιτώσουν τα περαιτέρω έξοδα.