PDA

View Full Version : που πρέπει να δώσει έμφαση η sony



georgios
10-11-2007, 13:09
ena poll gia na dume ti zita o laos. se pion tomea pisteuete oti prepi na apikentrothi ke na dulepsi periostero i sony

ego pisteuo oti auta ta extra features ine sxedon axrista. o ilektronikos ipologistis ta kani poli pio eukola ke poli kalitera ola auta. an den bori na ksexorisi gia ta pexnidia tis i konsola tote den aksizi pragmatika

desperate_gamer
10-11-2007, 13:42
Αν έπρεπε να διαλέξουμε ένα από τα δύο, θα διάλεγα Gaming αλλά ειλικρινά πιστεύω ότι η Sony θα πρέπει να προσέξει να προωθήσει και τους δυο τομείς.

Ο υπολογιστής ναι μεν ισχυρός με πολλές επιλογές, αλλά ποιός είπε ότι δεν θα ήθελε να απολαμβάνει τα media αρχεία του από τη μεγαλύτερη τηλεοπτική οθόνη και από την άνεση του καναπέ;; Άλλωστε άλλο ένα υπέρ του PS3 είναι το πολύ εύκολο μενού του και οι λειτουργίες του που είναι ξεκάθαρες και απλές για τους αρχάριους, ενώ οι πιο ψαγμένοι μπορούν να το κάνουν να δείχνει ακόμα καλύτερα.

Και βέβαια μεγάλο μέρος του media station είναι και η δυνατότητα αναπαραγωγής ταινιών. Είναι το πιο φτηνό Blu-Ray player στην αγορά. Και δεν νομίζω κανείς να νομίζει ότι τα πάνω κάτω 6 εκατομμύρια PS3 που έχουν πουληθεί, πουλήθηκαν για να παίζουμε μόνο Resistance και Motorstorm (πριν βγουν τα πρόσφατα exclusive εννοώ).

Το ίδιο άλλωστε έγινε και με το PS2. Δεν θα είχε την επιτυχία που είχε αν δεν έπαιζε και ταινίες DVD, αλλά ούτε και το DVD θα επικρατούσε σαν format αν δεν ήταν η επιτυχία του PS2. Το 'να χέρι νύβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο!

Katana
10-11-2007, 14:06
το καλυτερο ειναι και στα 2, αρκει το ενα να μην αφαιρεσει ''ποντους'' απο το αλλο.

panelix
10-11-2007, 14:11
και στα 2 το μπορει να γινει καλυτερο απο εναν απλο υπολογιστη που εχουμε σπιτι μας!!!

greekteo
10-11-2007, 14:16
Η ιδια η Sony πλασαρει το PS3 της ως ενα συστημα ψυχαγωγιας αρα πρεπει να επικεντρωθει και στα δυο που αναφερεις Γιωργο. Ωστοσο ειναι μια κονσολα αρα βασικο ατου της πρεπει να ναι τα παιχνιδια. Τι να πω δεν ξερω.

TopGunZ
10-11-2007, 14:24
Εγώ ψήφισα το media station με την προοπτική να μη ρίξει το gaming κάτω από τα επίπεδα που μας έχει συνηθίσει.

georgios
10-11-2007, 18:13
ine profanes oti xanume apo to gaming otan aqsxolunte me asxeta. idi exi kathisterisi toso i XMB in game ke vazun tosa ala asxeta

το καλυτερο ειναι και στα 2, αρκει το ενα να μην αφαιρεσει ''ποντους'' απο το αλλο.

NonBorn
10-11-2007, 18:34
ine profanes oti xanume apo to gaming otan aqsxolunte me asxeta. idi exi kathisterisi toso i XMB in game ke vazun tosa ala asxeta

Πιστεύω ότι απλά το in-game XMB δεν είναι έτοιμο ακόμα... Και απλά στήνουν καλύτερα τα updates με μια θεματολογία ανάλογα την σοβαρότητα του update. anyway...

Από μένα προταιρεότητα: Playstation Edge, Home, Gaming...

Οπότε στο poll ψηφίζω gaming... :D

WolfRathmA
10-11-2007, 18:54
Εγω θα πω και τα δυο. Μου αρεσει οταν εχω μια κονσολα που παρα το να παιζει παιχνιδια μπορω να κανω και αλλα διαφορα πραγματα μαζι.
Φυσικα ειμαι λιγο ποιο πολυ προς το gaming γιατι για αυτο φτιαχτικε η κονσολα. Αλλα το να εχεις και ενα media station δεν ειναι και ασχημο ετσι;
Ας πουμε οτι περνανε τα χρονια και μετα βγαινει καποιο καινουριο. Γιατι να το πεταξουμε η να το κρηψουμε απο την στιγμη που θα ειναι ενα καλο media station. Το PS2 πχ το εχω παρατησει σε μια ντουλαπα ξεχασμενο και σπασμενο.

Δε νομιζεται οτι ειναι καλο αυτο; Τα συμπερασματα δικα σας...

MaRkUs_
10-11-2007, 21:26
πόσοι απο εσάς πήρατε το ps3 για media station?? εγώ πάντος το πήρα για gaming! οπότε αυτό ψηφίζω:)

klepidas
10-11-2007, 21:30
ego to pira gia gaming alla den me xalane ta bd kai ola ta alla gia auto kai ta dio

konstantinos
10-11-2007, 22:07
Gaming σαν πρωτη επιλογη.

TopGunZ
11-11-2007, 13:26
Ρε παιδιά, συγνώμη....το in-game XMB είναι gaming? Τα έχετε μπερδέψει λίγο! Μηνυματάκια, chat mat, fat ΔΕΝ είναι gaming, με το ζόρι είναι το online. Gaming είναι ένα παιχνίδι με 20 ώρες, άπειρα unlockables κλπ, όχι το κονσόλα/κινητό/msn υποκατάστατο κλπ κλπ....

Εγώ πάντως το πήρα ΚΑΙ για τις multimedia δυνατότητές του... Αλλιώς το PS2 μου μια χαρά δούλευε...

mails
11-11-2007, 18:03
Συμφωνώ, το περισσότερο βάρος στο gaming

redismagik
29-06-2008, 09:25
safos o protos stoxos tis konsolas prepei na eine to gaming.

michael92
08-07-2008, 19:46
Πιστεύω και στα δύο πρέπεινα δώσει έμφαση. Ναι μεν βασικός στόχος είναι το gaming αλλά όλα τα extra είναι που το κάνουν ξεχωριστό. Αν δεν τα είχε θα ήταν σαν το Xbox 360 για αυτό και αγόρασα PS3.