PDA

View Full Version : Παναθηναϊκός - The Official Thread2



Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9

PDS
06-12-2011, 19:12
Το νέο thread του Παναθηναϊκού.




Τα μεγαλα σε ογκο(posts) threads του ΠΑΟ/ΟΣΦΠ θα παραμεινουν κλειστα και θα γινουν 2 νεα threads για αυτες τις ομαδες.
http://www.ps3forums.gr/vb/showpost.php?p=352934&postcount=18

minaras_tio
06-12-2011, 19:24
Τι ξανανοιξαμε;;;; Δωσε τριφυλλαρα στο λαο!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Dragonpaul
06-12-2011, 19:34
Βρε ουστ...!!!!! :P :P

|WISE|
07-12-2011, 01:09
Επιτελους ρε μαγκες!!δεν εχω φραγκα για παιχνιδια και μονο για τα αθλητικα εμπαινα!

ελατε να κραξουμε λιγο γαυρο!!!

Πλακα κανω!


Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

kostasb13
07-12-2011, 01:14
Θαναση επρεπε να φτασουμε εδω για να πεις οτι δεν υπαρχουν πριγκηπες...? Τοσο καιρο τι πιστευες, εσυ και ο αδερφος σου?...
Και η arbonis λεει γιοκ, μια χαρα τα καταφερε ο σωφερ ολο αυτο το διαστημα, κερδισε μπολικο χρονο...

kostasb13
07-12-2011, 22:34
Σαρωσε η ομαδαρα αποψε. 59-94 τη ζαλγκιρις...αν σταματησουν αυτες οι μεταπτωσεις στην αποδοση ολα θα πανε καλα, γιατι απο θεμα ποιοτητας και δυναμικοτητας και φετος η Παναθα ειναι χαλαρα ομαδα φ4...
Ο Σμιθ απο παιχνιδι σε παιχνιδι γινεται ολο και καλυτερος και δειχνει οτι μπορει να προσφερει πολλα...αλλωστε ειναι εξαιρετικος παικτης, αυτο το ξεραμε.
Λογκαν και Μαριτς ακομα δεν...ειδικα ο Αυστραλος ειναι αστα να πανε...

|WISE|
07-12-2011, 23:07
Ελπιζω να μην μας κοστισουν αυτες οι μεταπτωσεις..


Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

kostasb13
12-12-2011, 14:25
Μετρια η ομαδα και χθες, τουλαχιστον πηρε τους 3 βαθμους και αυτο εχει σημασια. Σιγουρα παντως στα τελευταια 3-4 ματς η αποδοση εχει πεσει...Περαστικα στον Ζεσουαλδο.
Βεβαιως χθες ειχαμε να αντιμετωπισουμε και εναν ψυχωμενο Πανιωνιο... Φαινεται οτι τα λεφτα απο το πριμ του Μαρινακη ηταν πολλα για τις γατουλες της νεας Σμυρνης, τουλαχιστον προσπαθησαν...

p.s Μα ουτε τα προσχηματα αυτοι οι Κερκυραιοι?...εστω για τα ματια του κοσμου ρε παιδι μου...

PDS
12-12-2011, 15:43
^^ Διαφωνω, εγω ειδα οτι παιξαμε αρκετα καλα,ειδα τα κλασικα καλα στοιχεια του φετινου ΠΑΟ και το γεγονος οτι γυρισαμε εναι παιχνιδι ειναι καλο για την ψυχολογια της ομαδας.
Ειχαμε συνηθισει να προηγουμαστε και να τελειωνουμε τα παιχνιδια απο το ρπωτο ημιχρονο.
Σιγουρα δεν καναμε τεραστια εμφανιση αλλα ημασταν αρκετα καλοι.
Εγινε και αλλαγη στην αμυνα με τον Καντε.Οχι οτι ειναι κατι το ιδιαιτερο αλλα ελπιζω σε λιγοτερες γκαφες απο δω και περα.

|WISE|
12-12-2011, 19:38
ναι αλλα πως γινεται καθε φορα που πλησιαζει η μπαλα προς την περιοχη μας να μας πιανει ταχυπαλμια ρε φουστη μου??ειχες για 80 λεπτα τον πανιωνιο στο υψος της μεγαλης του περιοχης και ξαφνικα στα τελευταια 10 λεπτα ενοιωθες οτι θα μπορουσες καλλιστα να ισοφαριστεις.

kostasb13
19-12-2011, 22:41
''Έχουμε τη χαρά να αποχαιρετούμε τους Υψηλά Προσκεκλημένους μας μετά την ολιγοήμερη παραμονή τους στη Χώρα μας έχοντας αποκομίσει την απόλυτη ικανοποίηση τους για τις επαφές μας με την πλευρά Βαρδινογιάννη.

Η πρόθεση μας ξεκάθαρη: με την αλλαγή του Νόμου 2725/99 η συμμετοχή μας στην ΠΑΕ Παναθηναϊκός είναι δεδομένη και αμετάκλητη. Ο Παναθηναϊκός αλλάζει σελίδα με ένα πλάνο που θα ικανοποιήσει και τον πιο δύσπιστο οπαδό μας και αυτό θα ανακοινωθεί την ημέρα της επίσημης ανάληψης των ηνίων της ΠΑΕ.

Μέχρι και την ψήφιση του σχετικού Αθλητικού Νόμου δεν θα υπάρξει κάτι άλλο ανακοινώσιμο από την πλευρά μας και παρακαλώ αυτό να γίνει σεβαστό.

Ευχόμαστε από καρδιάς καλές γιορτές".

Βλάσης Τσάκας


Ο Αη Βασιλης υπαρχει...και εχει τη φατσα του Τσακα
Σιχαμα, ερπετο...

minaras_tio
19-12-2011, 23:09
^^Ρε λες;


Sent from my iPhone using Tapatalk

kostasb13
22-12-2011, 22:12
Ομπράντοβιτς: «Όποιος δεν καταλαβαίνει, η πόρτα είναι ανοικτή»

Έξαλλος με την αγωνιστική συμπεριφορά κάποιων παικτών του Παναθηναϊκού ήταν ο Ζέλικο Ομπράντοβιτς μετά τη δύσκολη νίκη επί της Μπάμπεργκ με 71-66. Ο Σέρβος προπονητής άφησε να εννοηθεί πως αν δεν συμμορφωθούν κάποιοι με τις προσταγές του και τις απαιτήσεις της ομάδας, μπορούν να αποχωρήσουν.

«Γιατί για να αγωνίζεσαι για τον Παναθηναϊκό πρέπει να καταλάβεις τον ρόλο σου. Αν δεν το καταλάβεις η πόρτα είναι ανοικτή. Έχουμε παίκτες που δεν βοηθούν. Και όλοι ξέρουν ποιοι είναι. Δεν θα υποκριθώ ότι όλα είναι τέλεια. Πρέπει να καταλάβουν όλοι, ότι θα πρέπει να αλλάξουν και να ξυπνήσουν άμεσα», δήλωσε ο Σέρβος τεχνικός και πρόσθεσε: «Όλοι θα έχουν την απαιτούμενη βοήθεια από εμάς. Και είναι αλήθεια ότι πολλοί έρχονται για να προπονηθούν. Κάθε μέρα έρχομαι εδώ και προσπαθώ να βοηθήσω. Αλλά αν δεν τους βλέπεις να έχουν όρεξη, να μην παίζουν άμυνα να μην έχουν διάθεση…».

Ο «Ζοτς» δεν σταμάτησε εκεί. «Το είδαμε και στο Μαρούσι. Αν δεν έβαζα Διαμαντίδη και Σάτο στο τέλος δύσκολα θα κερδίζαμε. Και ήθελα να τους ξεκουράσω, για να μην παίξουν δύο παιχνίδια γεμάτα σε δύο μέρες. Η ερώτηση είναι απλή. Κοιτάξτε τον χρόνο συμμετοχής κάποιων παικτών και ας αναρωτηθούν γιατί; Γιατί απλά κάποιοι είναι έτοιμοι να παίξουν και κάποιοι άλλοι όχι. Να σας δώσω το παράδειγμα του Κυρίτση. Ήταν έξυπνος να μπει μέσα για λίγο και να βοηθήσει την ομάδα κάνοντας δύο φάουλ που χρειαζόμασταν. Και είμαι σίγουρος ότι θα συνεχίσει να παίζει».

Για τον αγώνα ανέφερε: «Για ένα ακόμα παιχνίδι η Μπάμπεργκ έδειξε πως είναι πολύ καλή ομάδα. Το παιχνίδι έμοιαζε με το πρώτο στην Γερμανία. Στο πρώτο ημίχρονο είχαμε 9 περισσότερες επιθέσεις από την Μπάμπεργκ, αλλά δεν σκοράραμε. Εκείνοι σούταραν καλύτεροι. Και τώρα το ερώτημα είναι αν σουτάραμε καλά ή πιεστήκαμε να σουτάρουμε. Λοιπόν η απάντηση είναι πως όλα τα σουτ είναι καλά. Αλλά δεν σκοράραμε. Έτσι σε μία τέτοια περίπτωση που βλέπεις ότι δεν μπαίνει τίποτα είναι να παίξεις πολύ σκληρή άμυνα. Και αυτό ήταν το πρόβλημα μας στο πρώτο ημίχρονο. Δεν κάναμε φάουλ... Τους παρακολουθούσαμε και όταν κάναμε φάουλ τα κάναμε λανθασμένα. Στο δεύτερο ημίχρονο άλλαξαν τα πάντα. Τα ποσοστά τους μειώθηκαν, τα δικά μας αυξήθηκαν και αυτό μας έφερε ξανά στο παιχνίδι. Κερδίσαμε με πέντε πόντους, αλλά μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο πάλευαν για το παιχνίδι».

Στο Top 16 ο Παναθηναϊκός θα πρέπει να ανεβάσει την απόδοσή του. «Όπως και να χει, είμαστε στο Τορ-16. Αλλά εκεί θα πρέπει να ανεβάσουμε πολύ το επίπεδο μας. Χρειαζόμαστε περισσότερους παίκτες να βοηθήσουν την ομάδα. Τώρα... θα κάνουμε δύο προπονήσεις και μετά θα έχουν ένα τριήμερο ρεπό. Έχουμε σημαντικά παιχνίδια για το ελληνικό πρωτάθλημα, αλλά είναι πολύ σημαντικό να ξεκουραστούν οι παίκτες. Και το τριήμερο ρεπό θα επαναληφθεί την Πρωτοχρονιά. Αλλά το σημαντικό είναι να μπουν στο παιχνίδι μας περισσότεροι παίκτες», τόνισε.


Οποιος ειδε χθες τον Ζοτς στη συνεντευξη τυπου καταλαβαινει...ο Μεγαλος ειναι μπαρουτιασμενος και με το δικιο του

Ας ξυπνησουν καποιοι και ας καταλαβουν που παιζουν και ποια φανελα φορουν...ετσι κυριε Λογκαν, κυριε Μαριτς και μερικοι αλλοι?...Αν μπορουν, αν δεν μπορουν να σηκωθουν και να φυγουν

minaras_tio
23-12-2011, 02:05
Ζοτς μαζι σου αλλα το καλοκαιρι φοβαμαι ξεπουλημα παικτων.... Εκει να δω τι κανουμε!
Και πιο πολυ φοβαμαι μη την "κανεις" και εσυ...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Dragonpaul
29-12-2011, 22:31
Στα άκρα οδηγούνται οι σχέσεις του Παναθηναϊκού με τον Σωτήρη Νίνη εξαιτίας των χειρισμών του διεθνή άσου στο θέμα της μεταγραφής του!
Το γεγονός ότι πριν από την καθορισμένη ημερομηνία, δηλαδή πριν από το τελευταίο εξάμηνο του συμβολαίου του, ο Σωτήρης Νίνης, φέρεται να συζητάει με άλλες ομάδες (ήδη οι πληροφορίες κάνουν λόγο για πρώτη κουβέντα με την ιταλική Πάρμα) για την μεταγραφή του στο εξωτερικό έχει εξοργίσει τους ανθρώπους του «τριφυλλιού»!
Έτσι σύμφωνα με πληροφορίες την Παρασκευή αναμένεται να κοινοποιηθεί στον παίκτη έγγραφη διαμαρτυρία γεγονός που αποδεικνύει ότι ο Νίνης είναι μάλλον πλέον... ξένο σώμα για τον Παναθηναϊκό! Παράλληλα την ίδια κίνηση (έγγραφη διαμαρτυρία) έκαναν οι «πράσινοι» και προς την Πάρμα!
Σαφώς και για έναν παίκτη που γράφτηκαν και λέχθηκαν πολλά και που προέρχεται από τα σπλάχνα του συλλόγου ο τρόπος που φαίνεται να γράφεται ο... επίλογος μόνο καλός δεν είναι για καμία από τις δύο πλευρές!



http://www.gazzetta.gr/super-league/article/item/253456-diamarturia-se-nine

minaras_tio
29-12-2011, 22:57
Στο καλο και αυτος. Αν δε γουσταρει αυτος 1 να φορεσει τη φανελα,εμεις δε θελουμε 1000!
Next please...


Sent from my iPhone using Tapatalk

kostasb13
29-12-2011, 23:41
Βρηκαν τη δικαιολογια για να τον διωξουν...ποιος εχει σειρα μετα?...

minaras_tio
30-12-2011, 02:36
Βρηκαν τη δικαιολογια για να τον διωξουν...ποιος εχει σειρα μετα?...

Ποια δικαιολογια ρε συ; Ο Νινης απαγορευεται να συζητησει πριν την 1 γεναρη. Αυτοι φταινε;
Αν τον ηθελαν θα του ειχαν προτεινει ανανεωση. Μαλακια γιατι θα βγαζανε λεφτα απο μια πωληση του.


Sent from my iPhone using Tapatalk

|WISE|
31-12-2011, 06:05
Στο καλο Νινη.μας υποχρεωσες τοσα χρονια.ενα καλο παιχνιδι με την ρωμα.εγω ο ιδιος θα σε παω στο αεροδρομιο,

sent εύκολα και γρήγορα via my hardware keyboard...

kostasb13
04-01-2012, 21:01
Που σαι ρε Τσακα...να μας φερεις τον Ροναλντινιο μπας και ανεβει λιγο η ομαδα...

Χαλια σημερα, τυχεροι που πηραμε και τον ενα ποντο. Δεν υπαρχει παγκος σε αυτη την ομαδα μη γελιομαστε. Και πρωταθλημα μονο με τον Λετο και 2-3 ακομα δεν παιρνεις...

gtakis
05-01-2012, 02:29
Και συνάμα χάνεις με σοβαρό τραυματισμό τον καλύτερο αμυντικό σου,τελικά πόσο θα μείνει εκτός?μάλλον πάτε για στόπερ απ'ότι διαβάζω...

kostasb13
05-01-2012, 02:54
Ο Μπουμσονγκ θα μεινει εξω για 1+ μηνα...εκτος αυτου δε θα εχουμε και τον Καντε λογω κοπα Αφρικα.
Θελω να δω, θα αξιωθουν τωρα οι φωστηρες της διοικησης να παρουν καποιον αμυντικο?...

gtakis
05-01-2012, 11:52
Ε ναι ρε'σύ με ποιον να παίξουν,μόνο αν γυρίσει Κατσουράνης πίσω αλλά αμέσως αμέσως δημιουργείτε τρύπα στα χαφ....είναι μονόδρομος η απόκτηση στόπερ και ειδικά στην φετινή άμυνα του Πάο η οποία έχει πολλά προβλήματα ένας πρωτοκλασάτος στόπερ θα έκανε την διαφορά νομίζω...

Desmond
05-01-2012, 12:36
Αν ισχύει η φημολογία για Τζαβέλλα, πιστεύω οτι είναι καλή κίνηση για την θέση του ανεκδιήγητου Σπυρόπουλου.

PDS
05-01-2012, 14:18
Ο μαυριας μου αρεσε αρκετα χθες.Εδειξε λγιοτερο αγχωμενος.

kostasb13
05-01-2012, 23:27
Περπέρογλου: «Ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους»

''Ιδιαίτερα συγκινημένος από την επιστροφή του στα παρκέ και τον τρόπο που τον υποδέχθηκαν οι συμπαίκτες του και τα μέλη του τεχνικού επιτελείου του Παναθηναϊκού δήλωσε ο Στράτος Περπέρογλου μετά από την νίκη επί του Περιστερίου.

«Πέρασε μια πολύ δύσκολη περίοδο για εμένα. Ήταν οκτώ μήνες από την τελευταία φορά που έπαιξα και πλέον είμαι πολύ χαρούμενος που επέστρεψα. Θα κάνω ό,τι μπορώ για να βοηθήσω την ομάδα», τόνισε ο φόργουορντ του Παναθηναϊκού.

«Όλη η ομάδα με στήριξε πολύ. Οι παίκτες και ο προπονητής. Με στήριξαν σε όλη τη διάρκεια. Θέλω να τους πω ένα μεγάλο ευχαριστώ, σε όλους», πρόσθεσε.

Τέλος αναφέρθηκε στα παιχνίδια για το TOP 16 της Ευρωλίγκας… «Έχουμε άλλα τρία ματς πρωταθλήματος μπροστά μας και είμαι σίγουρος ότι θα είμαστε έτοιμοι. Βρισκόμαστε σε έναν όμιλο που όλες οι ομάδες μπορούν να διεκδικήσουν την πρόκριση», κατέληξε.''


Σιδερενιος ρε Στρατο, welcome back!
Το καλο ειναι οτι οι τραυματιες επιστρεφουν την καταλληλη στιγμη και ο Ζοτς θα εχει ολους τους παικτες στη διαθεση του τωρα που αρχιζει πραγματικα η χρονια

kostasb13
06-01-2012, 21:17
Παει και ο Σαριεγκι, τραυματιας και αυτος...δε γινονται αυτα.
Στο προηγουμενο ματς επαιζαν και οι τρεις, στο επομενο δε θα παιζει κανενας...

Archenemy
07-01-2012, 00:59
«Είμαι τρελός; Είμαι βλάκας που δεν έχω να φάω;» (video)

Μέσω you tube αποφάσισε να απαντήσει ο Στάθης Ντονάς στον Παντελή Ταρνατόρο για το θέμα που έχει προκύψει σχετικά με την παραπομπή του βολεϊμπολίστα του Παναθηναϊκού στον αθλητικό δικαστή και την ΕΦΙΠ.

Ο Έλληνας διαγώνιος σε ένα βίντεο διάρκειας 15 λεπτών που έχει ήδη προκαλέσει αίσθηση, αναφέρεται «ωμά» στα προβλήματα του χώρου και καταλήγει: «Δηλαδή εγώ είμαι τρελός; Είμαι βλάκας που δεν έχω να φάω»;

«Τον μοναδικό κύκλο που γνωρίζω εγώ είναι τον κύκλο των χαμένων βολεϊμπολιστών… Υπάρχουν αθλητές που έχουν προβλήματα και περιμένουν λύσεις από εσάς και τους όμοιούς σας… Κύριε Ταρνατόρε προσπαθώ να σκεφτώ κάτι καλό που έχετε προσφέρει εσείς στο άθλημα… Το βόλεϊ είναι ήδη μαύρο… Δηλαδή εγώ είμαι τρελός, είμαι βλάκας. Είμαι βλάκας που δεν έχω λεφτά να φάω; Δηλαδή ποιοι είναι υγιείς; Βρείτε μου έναν υγιή αθλητή που δεν του χρωστάτε Έλληνα και ξένο και μετά τα συζητάμε», αναφέρει μεταξύ άλλων ο Στάθης Ντονάς.

«Απορώ γιατί σας ανεχόμαστε. Δεν πάει άλλο. Αγωνιώ να έρθει η ώρα του δικαστηρίου και να φέρω μπροστά τους, τον λογαριασμό του ΟΤΕ που είναι ληγμένος από τριμήνου, λογαριασμό κινητού ληγμένο εδώ και τέσσερις μήνες, δάνειο στην τράπεζα τετράμηνο ληγμένο, τέσσερα ενοίκια πίσω, τηλέφωνο σταθερό κομμένο, κινητό κομμένο και να πάω με τα χαρτιά αυτά και τη ΔΕΗ στο δικαστήριο και να πω, ρίξτε μου 50 αγωνιστικές, έτσι και αλλιώς είμαι απλήρωτος».



Παρακολουθήστε το βίντεο:


http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=i8nZ1Q6WyRk#! (http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=i8nZ1Q6WyRk#%21)

PDS
08-01-2012, 20:18
Κακή η ομάδα σήμερα.
Δεν περίμενα βέβαια καλύτερη απόδοση με τοσες αλλαγές στην 11αδα.

Τον Βιτόλο νομιζω οτι πρέπει να τον βαζει μεσα περισσοτερο.Ηταν πάρα πολυ καλος.

kostasb13
08-01-2012, 23:08
Ευτυχως που παιζαμε με τους αμπαλους του παραρτηματος αποψε γιατι αν παιζαμε με καμια πιο σοβαρη ομαδα τωρα θα τραβουσαμε τα μαλλια μας (μετα το χ του γαυρου).
Οι πολλες απουσιες ειναι μια δικαιολογια σιγουρα αλλα δε φταιει μονο αυτο για το σημερινο.
Με Νιονιο την Τεταρτη και Γιαννενα την Κυριακη πρεπει να παιξουν πολυ καλυτερα... με τετοια εμφανιση θα γινει σιγουρα η γκελα

gmarinps3
09-01-2012, 15:40
Όλα καλά θα πάνε μην αγχώνεστε !
Λίγη τύχη μόνο μην στραβώσει με τραυματίες γιατί δεν μας πάει καλά.

kostasb13
12-01-2012, 00:52
Kυριε Λετο πλασεδακι χαλαρα?...να πας να γαμηθεις και εσυ ''ηγετη'' , να πατε να γαμηθειτε ολοι σας. Ου ρε!!

minaras_tio
12-01-2012, 00:53
Τον ηπιαμε λιγο ε?

gmarinps3
12-01-2012, 11:12
Άσχημο αποτέλεσμα αλλά δεν μπορώ να ζητήσω τα ρέστα από κανένα ποδοσφαιριστή και κανένα προπονητή.
Παλεύουν όπως μπορούν και έχουν λίγα εφόδια.
Δυστυχώς είναι μόνοι τους και κρατάνε την ομάδα.
Ελπίζω τουλάχιστον να βοηθήσει η όποια διοίκηση γιατί θα χάσουμε και το πρωτάθλημα τελικά και είναι κρίμα για την προσπάθεια και την ευκαιρία που έχουμε την δεδομένη στιγμή.

kostasb13
15-01-2012, 21:33
Παρτε την ομαδα και φυγετε ρε! Ξεφτιλισμενε Γοντικα, ηλιθιε...

Giannis7
15-01-2012, 23:02
Σβήσε το ποστ, το έβαλε ο Κλέιτον.... Μην κάνει καμιά μακακία τώρα και το δει.

ΥΣ. Πάντως είστε αρκετά τυχεροί σήμερα...

PDS
15-01-2012, 23:22
ΥΣ. Πάντως είστε αρκετά τυχεροί σήμερα...

Ημασταν,γιατι εχασαν πολλες ευκαριες και αλλοι.Παραδοξως καλο παιχνιδι σε ενα ακατάλληλο γηπεδο.

gmarinps3
16-01-2012, 12:55
Κουράστηκα μέχρι το 76 ήταν τραγικοί !!!
Λιγότερες πάσες , φάσεις , κατοχή.
Τυχερό αποτέλεσμα αν και όταν μπήκε ο Λέτο έδειξε να αναθάρρησαν όλοι και κάνανε 2-3 ευκαιρίες της προκοπής.
Νομίζω πως θεωρούσαν πως δεν θα γίνει το παιχνίδι και τελικώς αιφνιδιάστηκαν.

PDS
18-01-2012, 22:28
Ελα ρε Κατσουραναρα!:a040:
Τι να πω κυκλοφορουσαμε ωραια τη μπαλα,75% κατοχη, αλλα δεν εμπαινε γκολ με τπτ(αψυχα σουτ λες και δεν ειχαν φαει το μεσημερι),παλι καλα γλιτωσαμε την γκελα.

ΥΓ.Αυτος ο Τοτσε και ειδικα ο Μπιαρσμιρ ανυπαρκτοι...

kostasb13
18-01-2012, 22:39
Αφου γλυτωσαμε το εμφραγμα Βαγγελη παλι καλα...
Δεν εμπαινε η πορνη η μπαλα με τιποτα μεσα, κριμα θα ηταν αν δεν κερδιζαμε σημερα. Ευτυχως τελος καλο ολα καλα...

p.s Ζεσουαλδο, ξερουμε ολοι το προβλημα που υπαρχει πισω στην αμυνα, ποσο μαλλον που η αστεια διοικηση του Ποντικα δε σου πηρε ενα παικτη, μηπως ομως θα επρεπε να σταματησεις να βαζεις τον Κατσουρανη πισω?...χαραμιζεται ετσι ενας παικτης που η ομαδα τον εχει αναγκη μπροστα

minaras_tio
18-01-2012, 22:49
Ρε παιδια αυτος ο Τοτσε εχει βαλει κανενα γκολ; Τι ειναι αυτος ρε γαμωτο; Ανυπαρκτος λεμε.



Sent from my iPhone using Tapatalk

jason22
18-01-2012, 23:49
ευτυχως μπηκε το γκολ εστω και αρκετη δοση τυχης. δεν θα το αντεχα χηναρι με την δοξα.

gmarinps3
19-01-2012, 12:14
Ρε παιδια αυτος ο Τοτσε εχει βαλει κανενα γκολ; Τι ειναι αυτος ρε γαμωτο; Ανυπαρκτος λεμε.

Έχει βάλει 2 αν δεν κάνω λάθος αλλά το ποιο σημαντικό με τον Παναιτωλικό που στην ουσία στα τελευταία λεπτά μας έδωσε ένα βαθμό.
Γενικά είναι όμως πολύ αργός αν και φιλότιμος αλλά το γκολάκι δύσκολα το βάζει.

minaras_tio
19-01-2012, 17:33
Έχει βάλει 2 αν δεν κάνω λάθος αλλά το ποιο σημαντικό με τον Παναιτωλικό που στην ουσία στα τελευταία λεπτά μας έδωσε ένα βαθμό.
Γενικά είναι όμως πολύ αργός αν και φιλότιμος αλλά το γκολάκι δύσκολα το βάζει.

Το φιλοτιμος απο που προκυπτει;


Sent from my iPhone using Tapatalk

gmarinps3
19-01-2012, 17:49
Φαίνεται από τις προσπάθειες που καταβάλει.
Αποτελεσματικός μπορεί να μην είναι αλλά δεν δείχνει αδιάφορος στον αγωνιστικό χώρο.
Έχει συμμετοχή ενεργή στο παιχνίδι.
Είναι μέσα στις φάσεις αλλά είναι αργός θεωρώ.

minaras_tio
19-01-2012, 18:14
^^Και επειδη τρεχει και προσπαθει ειναι φιλοτιμος;
Υποχρεωμενος ειναι με τοσα που παιρνει και τιμη του κιολας που παιζει στον παναθηναικο.
Αρα δεν ειναι φιλοτιμος,υποχρεωμενος ειναι.

Ξερεις εγω τι τρεξιμο μπορω να κανω αν εβγαζα τοσα χιλιαρικα το χρονο; Δοκιμασε με! Χαχαχαχαχα!!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

|WISE|
19-01-2012, 23:49
Ειχα πει οτι θα κανω παρτυ οταν ο καλαθης βαλει τριποντο.ΑΛΛΑΖΩ!!
Θα κανω παρτυ αν ο καλαθης σουταρει τριποντο και δεν παει ερμπολ!!δεν με πειραζει αν βρει μονο ταμπλο!αρκει να βρει καπου!
ειστε ολοι καλεσμενοι!αλλα θα αργησει απο,τι φαινεται..


Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

kostasb13
20-01-2012, 00:46
Εχεις κολλημα με τον Καλαθη ε?...

Τεσπα, πολυ καλη εμφανιση σημερα, ευκολη και σημαντικη νικη για τη συνεχεια. Ελπιδοφορα εμφανιση απο Λογκαν αν και θα πρεπει να τον δουμε και σε πιο δυσκολα ματς στη συνεχεια
Αντωνη συντομα ξανα στην Παναθα ρε παικταρα, φαινοσουν σημερα, δε μπορουσες...και μας φαινοταν και εμας περιεργο να σε βλεπουμε αντιπαλο
Μπουρουσακο, μια ζωη θα προσκυνας...

Giannis7
20-01-2012, 16:58
^^Και επειδη τρεχει και προσπαθει ειναι φιλοτιμος;
Υποχρεωμενος ειναι με τοσα που παιρνει και τιμη του κιολας που παιζει στον παναθηναικο.
Αρα δεν ειναι φιλοτιμος,υποχρεωμενος ειναι.

Ξερεις εγω τι τρεξιμο μπορω να κανω αν εβγαζα τοσα χιλιαρικα το χρονο; Δοκιμασε με! Χαχαχαχαχα!!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ο Τοτσέ φταίει ή αυτοί που τον έφεραν ?

PDS
20-01-2012, 17:30
Ο Τοτσέ φταίει ή αυτοί που τον έφεραν ?

Εφοσον προσπαθει,αυτοι που τον εφεραν φταινε.
Απο αυτον δεν εχω παραπονο.Προσπαθει να ειναι μεσα στις φασεις και ειναι πολλες φορες(ισως ειναι το μοναδικο πραγμα που κανει καλα),αλλα δεν εχει πολλες δυνατοτητες σα παιχτης.Σιγουρα πιστευω οτι μπορει να βελτιωσει την αποδοση του,αλλα δεν περιμενω και πολλα.

|WISE|
20-01-2012, 18:25
Εχεις κολλημα με τον Καλαθη ε?...

Τεσπα, πολυ καλη εμφανιση σημερα, ευκολη και σημαντικη νικη για τη συνεχεια. Ελπιδοφορα εμφανιση απο Λογκαν αν και θα πρεπει να τον δουμε και σε πιο δυσκολα ματς στη συνεχεια
Αντωνη συντομα ξανα στην Παναθα ρε παικταρα, φαινοσουν σημερα, δε μπορουσες...και μας φαινοταν και εμας περιεργο να σε βλεπουμε αντιπαλο
Μπουρουσακο, μια ζωη θα προσκυνας...

νομιζω οτι οσο περισσοτερο τον βλεπω να χανει βολες και ερμπολ τριποντα,τοσο πιο πολυ τον μισω. :a050: :a050:

οπως και ναχει,η ομαδα επαιξε καλα..αλλα η μιλανο παρα τις προσθηκες δεν υπαρχει στο χαρτη.ελπιζω σε αναλογη συνεχεια.χαιρομαι που ειδα τον λογκαν να αρπαζει την "ευκαιρια" απο τα μαλλια (οχι τα δικα του :silly: )
ο τυπος ειναι απιστευτα γρηγορος και πολυ πιο ευστοχος απο τον καλαθη.για να δουμε.πρεπει να μπει και ο Σμιθ καποια στιγμη στο "παιχνιδι" του ΠΑΟ.
Απολους τους παιχτες χρειαζομαστε βοηθεια.

Μπουρουση μεχρι και στην Ιταλια πηγες και ακομα στην βριζουν την μανουλα σου ρε.χαχααχαχ

Giannis7
20-01-2012, 22:20
Εφοσον προσπαθει,αυτοι που τον εφεραν φταινε.
Απο αυτον δεν εχω παραπονο.Προσπαθει να ειναι μεσα στις φασεις και ειναι πολλες φορες(ισως ειναι το μοναδικο πραγμα που κανει καλα),αλλα δεν εχει πολλες δυνατοτητες σα παιχτης.Σιγουρα πιστευω οτι μπορει να βελτιωσει την αποδοση του,αλλα δεν περιμενω και πολλα.

Κι εγώ αυτό λέω. Δεν τον έφεραν για να βάλει 30 γκολ. Αντίθετα τον Ρούντολφ (που έχει πλασαριστεί πιο καλά) δεν τον κράζει κανείς.

PDS
20-01-2012, 22:25
Κι εγώ αυτό λέω. Δεν τον έφεραν για να βάλει 30 γκολ. Αντίθετα τον Ρούντολφ (που έχει πλασαριστεί πιο καλά) δεν τον κράζει κανείς.

Tα ιδια χαλια ειναι ή μαλλον χειροτερος ο Ρουντολφ μεχρι στιγμης.

msnes7
21-01-2012, 02:20
Ρε παιδια αυτος ο Τοτσε εχει βαλει κανενα γκολ; Τι ειναι αυτος ρε γαμωτο; Ανυπαρκτος λεμε.



Sent from my iPhone using Tapatalk
Έβαλε ένα που σου χάρισε έναν πόντο
Πάντως καποιος εδώ το καλοκαίρι έλεγε ότι θα βγει πρώτος σκόρερ και εγώ του έλεγα ούτε καν 10 δεν θα φτάσει.Μάλλον και αυτά πολλά ήταν.Βέβαια άλλαξε και ο παο σύστημα αλλιώς θα έπαιζε περισσότερο

george13gr
21-01-2012, 09:43
Ρε παιδια αυτος ο Τοτσε εχει βαλει κανενα γκολ; Τι ειναι αυτος ρε γαμωτο; Ανυπαρκτος λεμε.



Sent from my iPhone using Tapatalk

Αμα παρακολουθουσες λιγο απο παναθηναικο,δεν ειναι ανυπαρκτος αλλα ΧΑΣΟΓΚΟΛΗΣ.
Εχει χασει τα αχαστα....:d050:

george13gr
21-01-2012, 09:46
Ο Τοτσέ φταίει ή αυτοί που τον έφεραν ?

Εχεις δικιο απολυτα!!!Ειναι σαν να λεμε κατι αντιστοιχο με τον ΝΤΙΟΓΚΟ αλλα με λιγα παραπανισια κιλα και αλλη φανελα:priest:

Giannis7
21-01-2012, 13:37
Εχεις δικιο απολυτα!!!Ειναι σαν να λεμε κατι αντιστοιχο με τον ΝΤΙΟΓΚΟ αλλα με λιγα παραπανισια κιλα και αλλη φανελα:priest:

Δεν είναι ακριβώς το ίδιο, γιατί ο Ντίογκο ήρθε από τη Βραζιλία με πολλά λεφτά και με ταμπέλα ως ο νέος Αντριάνο. Ενώ έκανε μια καλούτσικη πρώτη χρονιά, μετά σερνόταν. Οπότε σ'αυτή την περίπτωση αξίζει κράξιμο και στην διοίκηση και στον Ντιόγκο. :pound:

|WISE|
21-01-2012, 17:30
Δωστε φανελα βασικου στον ντιογκολ ρε!!ηρθε να πεταξει στον παγκο τον λιγο τζιμπουρ...χαχαχα!
Ειμαστε και οι δυο ομαδες γαμα τα...


Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

minaras_tio
21-01-2012, 21:21
Αμα παρακολουθουσες λιγο απο παναθηναικο,δεν ειναι ανυπαρκτος αλλα ΧΑΣΟΓΚΟΛΗΣ.
Εχει χασει τα αχαστα....:d050:

Χασογκολης επιθετικος=ανυπαρκτος στο δικο μου λεξικο.

Aphelian
22-01-2012, 01:30
Διαφωνώ για τον Τοτσέ οτι είναι ανύπαρκτος.

ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ θεωρώ πως έχει πολύ καλή αντίληψη και για αυτό καταφέρνει να είναι μέσα σε όλες τις φάσεις ακόμα και αν είναι πιο αργός και από το ριπλέυ.
Έχει καλή τεχνική και βρίσκεται μέσα στις φάσεις, έχει ΄χασει όμως το παλικάρι κάτι γκολ που μέχρι κι εγώ, του πούστη, ένα θα είχα βάλει.
Συμφωνώ με όποιον είπε για τον Ρούντολφ, αυτός μας ήρθε ως ο καλύτερος παίχτης της Ουγγαρίας και αν δεν είναι τραυματίας, δίνει λάθος πάσες.

Το μόνο "θετικο" στην ιστορία για μένα είναι πως από κανέναν από τους δύο δεν είχα τίποτα τρελλές απαιτήσεις οπότε η κάθε βοήθεια που δίνουν κατά καιρούς είναι ευχάριστη έκπληξη. Το αντίθετο που συμβαίνει με τον Κουίνσι, που στα 2-3 τελευταία παιχνίδια είναι λες και έχει φύγει όντως για το Κόπα Αφρικα.

Υ.Γ: Μυρίζομαι γκέλα αύριο με τον Ατρόμητο, ελπίζω αντίστοιχη γκέλα και του Ολυμπιακού αν τύχουν σε φορμαρισμένη Ξάνθη

PDS
22-01-2012, 22:36
Σημερα ηταν ισως η χειροτερη εμφανιση του ΠΑΟ απο την ξεκινημα της κοιλιας,απεναντι σε αρκετα καλη ομαδα βεβαια.

Ο Λετο ανυπαρκτος σημερα και φαινεται οτι ειναι ντεφορμε,δεν ξερω γιατι ''ντρεπεται'' να τον βγαλει ο φερειρα.

Ευτυχως καθαρισε ο Κουινσι.

|WISE|
23-01-2012, 02:31
Σημερα ηταν ισως η χειροτερη εμφανιση του ΠΑΟ απο την ξεκινημα της κοιλιας,απεναντι σε αρκετα καλη ομαδα βεβαια.

Ο Λετο ανυπαρκτος σημερα και φαινεται οτι ειναι ντεφορμε,δεν ξερω γιατι ''ντρεπεται'' να τον βγαλει ο φερειρα.

Ευτυχως καθαρισε ο Κουινσι.

Δεν εχει την πολυτελεια να τοννβγαλει.να τον βγαλει και να βαλει ποιον;
Ξερει οτι ακομα και στην κακη του μερα,ενας παιχτης σαν τον λετο μπορει με μια ενεργεια να παρει το παιχνιδι.



Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

gmarinps3
23-01-2012, 12:00
Έλα το κάναμε λύσσα τώρα με τον Λέτο ακόμα και να σέρνεται μου αρκεί να εκτελέσει ένα φάουλ + ότι δεν υπάρχει άλλος παίκτης.
Ευελπιστώ να έρθει σιγά σιγά και ο Χριστοδουλόπουλος γιατί στην συνέχεια όποια βοήθεια θα είναι βάλσαμο.

PDS
23-01-2012, 14:24
Παιδια δεν ειπα να μην τον ξεκινησει,αλλα μπορει να ειναι η αλλαγη του 70 ξερω γω.Ολο λαθη εκανε χθες,ακομα και ο Τοτσε μπορει να ειναι πιο χρησιμος απο εναν τετοιο Λετο για τα τελευταια λεπτα.Δεν ηταν καλος ,ειδικα στο τελος...ανθρωπινο ειναι,δεν ειπα να τον διωξουν απο την ομαδα.

gmarinps3
23-01-2012, 14:36
Καταρχάς δεν έπαιζε να μην ξεκινήσει ειδικά όταν τον είχε έξω με Παναιτωλικό για ξεκούραση και βάλαμε γκολ με την ψυχή στο στόμα.
Άσε που τα άκουσε κιόλας ο Φερέιρα.
Μοιάζει με την μισή ομάδα μερικές φορές και στην κακή του μέρα έχει κάτι παραπάνω από πολλούς κακά τα ψέματα κάνει την διαφορά.
Μετά τον γκολ ίσως να του έκανε καλό να το αλλάξει αλλά ίσως να μην θέλει να του χαλάσει και την ψυχολογία.

kostasb13
23-01-2012, 14:50
Βρε Λετο αγορι μου εχεις αρχισει να γινεσαι εκνευριστικος. Εκτος του οτι δεν παιζεις μπαλα το τελευταιο διαστημα...δωσε και καμια πασα, σωνει και καλα να βγεις πρωτος σκορερ...

gmarinps3
23-01-2012, 14:53
Χαχαχα γράψε του στο twitter βρε εδώ δεν έχει γραφτεί :P

hakoo
23-01-2012, 16:24
Ο Λετο ανυπαρκτος σημερα και φαινεται οτι ειναι ντεφορμε,δεν ξερω γιατι ''ντρεπεται'' να τον βγαλει ο φερειρα.



Ελα ρε Βαγγελη πλακα κανεις?
Το μισο δεξι ντεφορμε ποδι (ουτε καν το καλο του) του Λετο ειναι ποιοτικοτερο απο ο,τιδηποτε αλλο υπαρχει στο ροστερ.
Απλα δεν βγαινει εξω για κανενα λογο, χθες στην πολυ κακη του βραδια ειχε ολα τα στημενα της ομαδας και μαλιστα εξαιρετικα εκτελεσμενα + 2/3 επελασεις απο τη στιγμη που τραβηχτηκε στα πλαγια με την εισοδο του Τοτσε. Ακομα και στη φαση του γκολ δες ποσο εξυπνα παιρνει τον Τοτσε και τους αμυντικους μαζι του και αφηνει χωρο στον Κουινσι.
Δεν βγαινει εξω αυτος ο παικτης.

Aphelian
23-01-2012, 16:26
Στα συν εχθές και οι Βιτόλο / Σιμάο, τα παλικάρια στην καλή τους μέρα δεν αφήνουν να περάσει τίποτα.
Γενικά ο Βιτόλο δείχνει να το θέλει πάρα πολύ και μέχρι τώρα όποτε μπαίνει είναι πολύ ουσιαστικός.

Ελπίζω να "ξεκουραστούν" μετά τον αγώνα της Τετάρτης και να λειτουργήσει υπέρ μας το οτι πλέον πάμε μονο για το πρωτάθλημα. Θέλει σοβαρότητα γιατί στα τελευταία παιχνίδια φλερτάρουμε πολύ με τη γκέλα!

PDS
23-01-2012, 16:44
Ελα ρε Βαγγελη πλακα κανεις?
Το μισο δεξι ντεφορμε ποδι (ουτε καν το καλο του) του Λετο ειναι ποιοτικοτερο απο ο,τιδηποτε αλλο υπαρχει στο ροστερ.
Απλα δεν βγαινει εξω για κανενα λογο, χθες στην πολυ κακη του βραδια ειχε ολα τα στημενα της ομαδας και μαλιστα εξαιρετικα εκτελεσμενα + 2/3 επελασεις απο τη στιγμη που τραβηχτηκε στα πλαγια με την εισοδο του Τοτσε. Ακομα και στη φαση του γκολ δες ποσο εξυπνα παιρνει τον Τοτσε και τους αμυντικους μαζι του και αφηνει χωρο στον Κουινσι.
Δεν βγαινει εξω αυτος ο παικτης.

Δεν διαφωνω ρε συ.Αυτο σημαινει ομως οτι απαγορευεται να βγει(για 10-20 λεπτα) αν εχει πεσει η αποδοση του?
Ουτε για τον Μεσσι δεν μπορεις να πεις κατι τετοιο.
Μπορει να κουραστηκε ο ανθρωπος.Οταν κουραζεται ο λετο ξερεις οτι αρχιζει τις ατομικες ενεργειες.Απο τις οποιες οι 9/10 ειναι λαθος.

hakoo
23-01-2012, 18:58
Για τον Μεσσι και για τον οποιοδηποτε "καλυτερο παικτη" μιας ομαδας δεν μπορεις να το πεις γιατι οι περισσοτερες απο αυτες εχουν και ενα ροστερ απο πισω τους με παικτες ετοιμους να μπουν και να παιξουν συγκεκριμενο ρολο.
Δυστυχως το ροστερ του Παναθηναικου ειναι τοσο μικρο που ουτε την σκια του Λετο δεν μπορει να καλυψει. Ειδες οτι και σε αυτο το εικοσαλεπτο που λες οτι μπορουσε να βγει ηταν πολυτιμος συμμετεχοντας στη φαση του γκολ με καποιο τροπο.
Πιστευω πως ειναι θεμα ντεφορμαρισματος και οχι κουρασης, αλλιως θα τον ειχε προστατευσει ο Φερειρα.

|WISE|
24-01-2012, 05:04
Θα συμφωνησω για τον βιτολο!ειναι τεραστιο αμυντικο χαφ..εχει μυαλο και ψυχραιμια.κριμα που δεν μπορει να χωρεσει καπου στα χαφ ελεω κατσουρο.οπως και να χει πολυτιμοτατη λυση για τον παγκο μας.
Να πω και ενα μπραβο στον φερειρα και μια συγγνωμη για το κραξιμο που του εριξα οταν εβγαλε τον μοναδικο παιχτη που ηταν απειλιτικος (μετα τον κουνσι) για να βαλει τον τοτσε.
Τελικα φανηκε οτι αυτο χρειαζοταν το ματς.ενα σεντερ φορ περιοχης να απασχολει τους αμυντικους..
ειδικα αυτο το σπριντ που εκανε απο την περιοχη του ατρομητου στην περιοχη μας για να μαρκαρει,απλα συγκλονιστικο!:p




Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

kostasb13
25-01-2012, 14:14
Παναθηναικη βραδια αποψε. ΠΑΟ-Λεβαδειακος στις 7:30 και Παο-Ουνιξ στις 9:45.
Ωραιο καιρο εχει, καλα ματσακια ειναι, ΟΑΚΑ αποψε...μπαλα πρωτα και καπακι κλειστο και Εξαστερος:a057:

PDS
25-01-2012, 22:42
Παιξαμε αρκετα καλα σημερα,ευκολη νικη.

Μου αρεσε και παλι ο Βιτολο.Ο Τοτσε προσπαθει και βρισκεται μεσα στις φασεις,αλλα χανει τα αχαστα(θετικη εμφανιση ομως και 2 γκολ).Ο Λετο δεν σκοραρε,αλλα ηταν καλος γιατι πασαρε.

Αυτος ο Φερειρα ενας θεος ξερει πως καταφερε απο 0 τερματοφυλακες,να φτιαξει 2 καλους.Ο καρνεζης ειναι αγνωριστος και αυτος τελευταια.

ΥΓ.Δεν καταλαβαινω γιατι αποδοκιμαστηκε ο Παπαδοπουλος?Αυτος δεν εδωσε το νταμπλ του 2004 με τις εκπληκτικες εμφανισεις του(εστω για μια χρονια)?

Desmond
25-01-2012, 23:07
ΥΓ.Δεν καταλαβαινω γιατι αποδοκιμαστηκε ο Παπαδοπουλος?Αυτος δεν εδωσε το νταμπλ του 2004 με τις εκπληκτικες εμφανισεις του(εστω για μια χρονια)?
Για τον "800 ακατέβατα" λες?

PDS
25-01-2012, 23:18
Eνταξει δεν ειναι λογος ρε συ αυτος.
Θεωρουσε οτι ειναι ο Μεσι,δικαιωμα του.Η ουσια ειναι οτι εβαλε κοτρονα ,οχι λιθαρακι για το ενα απο δυο πρωταθληματα της δεκαετιας μας.Εγω δεν προκειται να το ξεχασω αυτο.

Desmond
25-01-2012, 23:36
Σαφώς και δεν έχει να κάνει μόνο με το "800 ακατέβατα" αλλά δεν νομίζω οτι αξίζει περαιτέρω ενασχόληση με τον συγκεκριμένο.Τεσπά, αν ήμουν γήπεδο, η παρουσία του θα μου περνούσε εντελώς στο ντούκου.
ΥΓ."Πρωτάθλημα θα πάρουμε..."

Giannis7
26-01-2012, 00:15
Παιξαμε αρκετα καλα σημερα,ευκολη νικη.

Μου αρεσε και παλι ο Βιτολο.Ο Τοτσε προσπαθει και βρισκεται μεσα στις φασεις,αλλα χανει τα αχαστα(θετικη εμφανιση ομως και 2 γκολ).Ο Λετο δεν σκοραρε,αλλα ηταν καλος γιατι πασαρε.

Αυτος ο Φερειρα ενας θεος ξερει πως καταφερε απο 0 τερματοφυλακες,να φτιαξει 2 καλους.Ο καρνεζης ειναι αγνωριστος και αυτος τελευταια.

ΥΓ.Δεν καταλαβαινω γιατι αποδοκιμαστηκε ο Παπαδοπουλος?Αυτος δεν εδωσε το νταμπλ του 2004 με τις εκπληκτικες εμφανισεις του(εστω για μια χρονια)?

Για το πέναλτυ στο Καραισκάκης. Αυτό που το ρίχνει αριστερά χαμηλά, όπως το είχε συνεννοηθεί με το φιλαράκι του τον Αντώνη. :a036:

|WISE|
26-01-2012, 02:47
Για το πέναλτυ στο Καραισκάκης. Αυτό που το ρίχνει αριστερά χαμηλά, όπως το είχε συνεννοηθεί με το φιλαράκι του τον Αντώνη. :a036:

Ακριβως...με το οποιο φιλαρακι εβλεπε μπαλιτσα πριν 2 βδομαδες απο,τι θυμαμαι στα επισημα του καραισκακης....


Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

Giannis7
26-01-2012, 11:25
Ε ναι προφανώς άμα φορέσεις την φανέλα του Παναθηναικού δεν γίνεται να πας να δεις αγώνα του Ολυμπιακού ή το αντίθετο.

kostasb13
26-01-2012, 13:28
Της πλακας ματς χθες...μετριος ΠΑΟ, λιγος κοσμος στις εξεδρες, ενα ματσο απο αμπαλους αυτοι του Λεβαδειακου...βαρεμαρα γενικα...μετανιωσα τα 15 ευρω που εδωσα και τη βενζινη που χαλασα μεχρι να παω στο γηπεδο.
Το ματς δεν επιδεχεται κριτικης, αυτο ελειπε να μην κερδισουμε αυτον τον Λεβαδειακο...
Οσον αφορα τον Τοτσε, οφειλω να ομολογησω οτι χθες εβαλε και ενα γκολ που δεν ηταν απο το μισο μετρο με αδειο τερμα... Γιατι αυτος ο αμπαλος μονο ετσι βαζει γκολ. Ελεος, οχι αλλο Τοτσε...και οχι αλλο περι φιλοτιμου και ''μεσα στις φασεις''...

gmarinps3
26-01-2012, 13:39
Εγώ είδα ένα καλό παιχνιδάκι από τον Παναθηναϊκό με μια ομάδα που έπαιζε ταμπούρι και δεν την έπαιξε με σέντρες αλλά την μπαλίτσα κάτω ήρεμα.
Είχε κατοχή, φάσεις, ασσίστ Λέτο, γκολ Τοτσε, 2 ωραίες επεμβάσεις Καρνέζη και επιτέλους έβαλε 3 γκολάκια όπως έκανε στα καλά του παιχνίδια.
Μόνο ευχαριστημένος είμαι βλέποντας πως ανεβαίνει η ομάδα και επιτρέψτε μου να κρίνω την ομάδα και το υλικό που διαθέτω.
Θα ήθελα και εγώ να έβλεπα την ομάδα μου σαν την Μπαρτσα Ρεάλ Μάντσεστερ αλλά δεν γίνεται.
Αυτό έχω αυτό έμαθα να υποστηρίζω και να αγαπώ :)

PDS
26-01-2012, 13:46
Και εμενα μου αρεσε η ομαδα χθες.Μπορει να μην επαιξε οσο καλα επαιζε σε παιχνιδια του πρωτου γυρου,αλλα ηταν πολυ καλη σε συγκριση με προηγουμενα παιχνιδια.

Επιπλεον σιγα σιγα επιστρεφουν παιχτες,οποτε μπορουμε να ειμαστε αισιοδοξοι.

kostasb13
26-01-2012, 14:05
Σχετικα με το μπασκετ και την οχι και τοσο απροσμενη ηττα οπως λενε καποιοι σημερα, τα πραγματα δυσκολευουν τωρα...οχι μονο για την πρωτη θεση αλλα και για την προκριση.
Ζοτς, πρεπει να το πω οσο και αν δε μου αρεσει, χθες δεν ησουν σε καθολου καλη φορμα...

|WISE|
28-01-2012, 20:54
Ελα ρε καλαθαρε!!χαχαχα!επιασαν τοπο τα μπινελικια μου αραγε;;


Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

kostasb13
29-01-2012, 20:48
Σιμαο (αρχοντας!) Κουινσι και Μπιερσμιρ οι μοναδικες οασεις σημερα σε εναν κατα τ'αλλα αθλιο ΠΑΟ...κακιστη εμφανιση, πολλα λαθη, ελαχιστες φασεις, απεναντι σε μια ομαδα β 'εθνικης.
Ενταξει ο σκοπος αγιαζει τα μεσα και η ουσια ειναι οτι πηραμε τους 3 ποντους αλλα να δουμε και λιγο μπαλα ε?...γιατι εδω και πολυ καιρο δε βλεπουμε μπαλα και ουδεμια σχεση εχει πλεον η ομαδα με τα πρωτα ματς και το πραγματικα σπουδαιο ποδοσφαιρο που επαιζε.

Ο Ιωαννιδης ειναι ντροπη που παιζει και φοραει τη φανελα του ΠΑΟ, απλα. Αλλα δυστυχως δεν ειναι ο μονος σε αυτη την ομαδα...
Τοτσε, απεριγραπτος, θα πουνε καποιοι οτι εβαλε γκολ παλι, ε ναι για να βαλει γκολ αυτος πρεπει να γινουν 3-4 τουλαχιστον ''αχαστες'' φασεις...

PDS
29-01-2012, 20:57
Ειχαμε καλη κυκλοφορια(παρα τα πολλα λαθη),αλλα δεν παταγαμε περιοχη.Ο Τοτσε δεν κολλαει σε αυτη τη ομαδα,αλλα εχει το καλο οτι βρισκεται στις σωστες θεσεις.

Εξαιρετικος ο Κουινσι,ειδαμε και τον χριστοδουλοπουλο μετα απο μηνες(αν και δεν παταγε καλα).

Οπως και να χει,κατ'εμε η ομαδα δειχνει να αρχισει να ανεβαινει εδω και 2-3 γωνιστικες και δεν συμφωνω στο οτι ημασταν αθλιοι.Σε συγκριση με τις εμφανισεις των πρωτων αγωνιστικων λειπει το ευκολο γκολ,διοτι τοτε καθαριζαμε ευκολα απο το πρωτο ημιχρονο,αλλα δεν νομιζω οτι κυκλοφορουσαμε πολυ καλυτερα τη μπαλα.

Αυτο που σου εβγαζε η ομαδα σημερα ειναι οτι θα νικησει τελικα.Εβγαζε μια αυτοπεποιθηση και αυτο ειναι σημαντικο.

kostasb13
29-01-2012, 21:04
PDS πως γινεται να εχουμε καλη κυκλοφορια και ταυτογχρονα να εχουμε κανει καμια 50αρια και βαλε λαθη στο ματς...πολλα απο τα οποια εντελως αβιαστα με φτηνα πουληματα της μπαλας

PDS
29-01-2012, 21:08
Παρα τα λαθη κυκλοφορουσαμε καλα τη μπαλα,ειδικα στο δευτερο ημιχρονο.Τουλαχιστον εγω αυτο ειδα.
Προφανως αν ειχαμε κανει τα μισα λαθη,θα παιζαμε ακομα καλυτερα αλλα οκ.

Desmond
29-01-2012, 21:21
Ένα και μοναδικό, δεδομένης και της δυναμικότητας του αντιπάλου,δικαιολογητικό που θα έδινα στην ομάδα, είναι αυτό του άθλιου αγωνιστικού χώρου.Σε κάποιες πάσες ήταν ξεκάθαρο από τα φάλτσα που έπαιρνε η μπάλα με το που ακουμπούσε "χορτάρι".

PDS
29-01-2012, 21:31
Πιστευω οτι αν νικαγαμε 3-0 παντως(ας πουμε οτι τα οφσαιντ ηταν γκολ) θα μιλαγαμε για μεγαλη επιστροφη και μπαλαρα.Ειμαι βεβαιος.



Εγω ειδα σημερα πολλους παιχτες σε καλη κατασταση.Με τη μια η μπαλα,ασχετα αν ειχαμε πολλα λαθη.Μου αρεσε ο τροπος που λειτουργουσε η ομαδα,απλα δεν καναμε ευκολα φασεις.Δλδ η εικονα η δικη μου ειναι πολυ μακρια απο την ''αθλια εικονα'' που διαβαζω(Οχι μονο εδω).
Οπως πολυ μακρια ηταν οταν σε πολλα παιχνιδια ειχαμε νικησει με 3αρα και δεν ειδα αναλογη αποδοση,αλλα στα sites αποθεωναν την ομαδα.

|WISE|
30-01-2012, 01:43
Ένα και μοναδικό, δεδομένης και της δυναμικότητας του αντιπάλου,δικαιολογητικό που θα έδινα στην ομάδα, είναι αυτό του άθλιου αγωνιστικού χώρου.Σε κάποιες πάσες ήταν ξεκάθαρο από τα φάλτσα που έπαιρνε η μπάλα με το που ακουμπούσε "χορτάρι".

Μπορω να πω οτι πιθανον το αχαστο γκολ ο τοτσε να το εχασε λογω αγωνιστικου χωρου.(ελπιζω)


Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

minaras_tio
02-02-2012, 21:25
Βαλτε ΝΕΤ!!
6στερος speaking!

Desmond
02-02-2012, 21:48
fener-6αστερος 09-24 στο πρώτο 10λεπτο!:pao:

|WISE|
02-02-2012, 22:14
Σουτ!!μην το καψετε!


Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

kostasb13
02-02-2012, 22:16
Πεσαμε ομως στο τελος. Τους δινουμε δικαιωματα...Λιγο καλυτερες επιλογες στην επιθεση να εχουμε στο δευτερο και θα κανουμε παρτι

kostasb13
03-02-2012, 00:42
Εξασφαλισαμε την προκριση σημερα, τωρα παμε γερα για την πρωτη θεση μεσα στο Καζαν. Και να παρουμε και το +6 αν το πραγμα παει στην ισοβαθμια. Μπορουμε και πιστευω οτι τελικα θα τα καταφερουμε. Δεν μπορει η Ουνιξ να μας κερδισει δευτερη φορα...
Πολυ καλο ματς αποψε, εξαιρετικοι Καιμακογλου, Μαικ, Σατο, συνεχιζουμε...

PDS
04-02-2012, 22:34
Αθλια η ομαδα σημερα.Ειχαμε και την ατυχια με τον Κουινσι παλι...
Αυτον τον στραβοποδαρο τον βυντρα για ποσο θα τον βλεπουμε ακομα με την πρασινη φανελα?
Επισης ρε Φερειρα,γενικα respect για οτι εχεις κανει φετος,αλλα αυτον τον Πετροπουλο τι τον βαζεις μεσα?

kostasb13
04-02-2012, 22:39
Ετσι ειναι αυτα...οταν συνεχεια παιζεις με τη φωτια και δεν παιζεις μπαλα θα την πληρωσεις καποια στιγμη...θα γινει η γκελα. Βεβαια το να χασεις κιολας απο τον Λεβαδειακο θελει προσπαθεια...δικαιο αποτελεσμα με βαση την εικονα του παιχνιδιου σημερα. Κακιστοι, ειδικα στο δευτερο, τραυματιστηκε και ο Κουινσι, μαμησε τα...
Στο +2 απο αυριο, ο γαυρος θα το παρει το ματς, και βλεπουμε...εδω θελω να μας δω, τωρα που τα πραγματα ζοριζουν...

kostasb13
04-02-2012, 23:39
Τον λατρεμενο του σωφερ για ποσο θα τον ανεχομαστε ακομα...?Δεν παει αλλο με δαυτον. Βρε Φερειρα, απο εδω και περα Μαρινος, βαζε εστω τον Μαρινο δεν εχουμε και αλλον, οχι αλλο Βυντρα διαολε...

Desmond
10-02-2012, 00:13
http://2.bp.blogspot.com/-TWGm2Znrx9g/TzQxKfXfuNI/AAAAAAAAC3M/KD-vA8ITb8E/s1600/431550_3293371213498_1244338137_3362683_817298497_ n.jpg
Για να σωθούν οι τράπεζες από χρεοκοπία


Μας έριξαν στη φτώχια και την ανεργία


Ξεπούλησαν τη χώρα μας και ό,τι μας ανήκει


Κλείσε την τηλεόραση, στο δρόμο για τη νίκη

kostasb13
12-02-2012, 20:51
Μεχρι το 30' κοιμομασταν, δεν ειχαμε μπει στο γηπεδο...καναμε ηρωα τον Μαντζαρη...βεβαιως εστω και ετσι, εστω και μετα την αθλια για 30 λεπτα εμφανιση θα ειμασταν πρωτοι τωρα αν δεν ειχαμε χασει απο την Καβαλα...
Τεσπα, ως γνωστον τα δωρα στο γαυρο τελειωνουν τον Μαιο...

PDS
18-02-2012, 14:39
6WPXEa9HucM&feature=player_embedded#

kostasb13
24-02-2012, 00:47
Τραγικοι, απελπιστικοι, δεν ξερω τι αλλο επιθετο να χρησιμοποιησω για αυτο το θεαμα αποψε...τοσο κακη εμφανιση εχω πολλα χρονια να δω...
Επι της ουσιας δεν αλλαζει κατι, με νικη στο καζαν ειμαστε πρωτοι, με ηττα δευτεροι. Αλλα δεν ειναι δυνατον να δειχνει αυτη την αθλια εικονα η ομαδα, να κοιταμε στο τελος να κρατησουμε τη διαφορα των 22 ποντων, ημαρτον. Ξυπνηστε ρε!...

gmarinps3
24-02-2012, 13:37
Δεν μπορούσα να πιστέψω σε κάποιες φάσεις πως είχε χαθεί το καλάθι.
Απελπίστηκα μόλις συνειδητοποίησα πως δεν είχαν ψυχολογία να βάλουν βολή.
Φοβάμαι πως κλείνει ο κύκλος μιας τεράστιας μπασκετικής δυναστείας.

kostasb13
24-02-2012, 15:41
O κυκλος δεν κλεινει θελω να πιστευω, αλλα χθες πραγματικα δεν παιξαμε μπασκετ...δεν ηταν μπασκετ αυτο το πραγμα, δεν ηταν ΠΑΟ αυτος...το προβλημα με την ομαδα φετος ειναι η ελλειψη σταθεροτητας. Υπαρχουν ματς που πεταει και αλλα που δεν βλεπεται...ή του υψους ή του βαθους.

To θεμα ειναι οτι πρεπει να βελτιωθουν αμεσα. Να σοβαρευτουν... Σε λιγο καιρο εχουμε φαση των 8 στην Ευρωλιγκα και τελικο κυπελλου με γαυρο. Και με τετοιες εμφανισεις...

dinospao
26-02-2012, 19:21
την κυριακη που παιζουμε με παοκ μιας και θα ειμαι αθηνα ελεγα να παω να δω το ματς.
επειδη θα ερθω απο χιο, υπαρχει περιπτωση να βρω εισιτηριο τη μερα του αγωνα;

Giannis7
26-02-2012, 21:42
την κυριακη που παιζουμε με παοκ μιας και θα ειμαι αθηνα ελεγα να παω να δω το ματς.
επειδη θα ερθω απο χιο, υπαρχει περιπτωση να βρω εισιτηριο τη μερα του αγωνα;


99% θα βρεις.

PDS
26-02-2012, 22:05
100% δεν θα βρεις.

fixed.

Ειναι τιμωρημενη η ομαδα νομιζω.

dinospao
29-02-2012, 19:35
δηλαδη αμα παω στο ΟΑΚΑ ετσι χωρις εισητηριο δεν θα μπορεσω να μπω; αφου ειμαστε τιμωρημενοι λογικα δεν θα εχει ελεγχο, και λεω μηπως μπω ετσι. μια ιδεα πεταω....

kostasb13
29-02-2012, 23:03
Μεγαλη υποθεση η σημερινη νικη! Τωρα ειμαστε το φαβορι εχοντας το πλεονεκτημα εδρας απεναντι σε μια Μακαμπι που δεν ειναι τιποτα το ιδιαιτερο φετος. Απο εμας εξαρταται η προκριση σε ενα ακομα f4. Στο κλειστο δεν πρεπει να πεφτει καρφιτσα στα δυο πρωτα ματς...

|WISE|
03-03-2012, 02:59
δηλαδη αμα παω στο ΟΑΚΑ ετσι χωρις εισητηριο δεν θα μπορεσω να μπω; αφου ειμαστε τιμωρημενοι λογικα δεν θα εχει ελεγχο, και λεω μηπως μπω ετσι. μια ιδεα πεταω....

Ποιος σου πε οτι δεν θα χει ελεγχο;;;θα ναι ολες οι θυρες κλειστες εκτος απο τια δημοσιογραφικες.και οι δημοσιογραφοι ακομα πρεπει να δειξουν διαπιστευση για να μπουν!


Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

kostasb13
04-03-2012, 03:01
Μετα τους Βουγιουκα και Περπερογλου και ο Μαικ σημερα επαθε διαστρεμμα...και οι τρεις ειναι αμφιβολοι για τον τελικο με τον γαυρο...ο Μπατιστ λογικα δεν προλαβαινει. Ρε τι ατυχια ειναι αυτη φετος με τους τραυματισμους...

kostasb13
04-03-2012, 22:35
Aπο τη μια το κορακι που καθαρισε στυγνα σημερα και απο την αλλη η ανικανοτητα αυτης της ομαδας να κανει κατι σημαντικο.
Κοινος παρανομαστης και των δυο, ο μοναδικος φταιχτης ενας...γαμω το σοι σου Τζιγγερ, τα καταφερες ρε κωλογαυρε...

kostasb13
05-03-2012, 01:48
Κανενα προβλημα gtakis...

Ontopic, καποια πραγματακια οπως τα σκεφτομαι...
Σημερα χασαμε ενα πολυ σημαντικο παιχνιδι για το πρωταθλημα αλλα δεν ειναι αυτο το προβλημα...δεν πρεπει να κοιταμε το δεντρο και να χανουμε το δασος.
Ολοι ξεραμε οτι αυτη η ομαδα ειναι ελλειπης και περιμεναμε τα χειροτερα μετα το ξεκινημα με τους απανωτους αποκλεισμους στην Ευρωπη. Μια ομαδα που ειναι μονη της, απεναντι σε εχθρους εκτος ομαδας αλλα κυριως απεναντι σε εσωτερικους εχθρους...ο Φερειρα και 5-6 παικτες μπορεσαν και εφτασαν μεχρι εδω και τους αξιζουν συγχαρητηρια.
Σημερα η διαιτησια για μενα επαιξε καθοριστικο ρολο στη διαμορφωση του αποτελεσματος αλλα η ομαδα ειναι απροστατευτη απο αυτους που θα επρεπε να την προστατευουν.
Ανυπαρκτη διοικηση, παικτες-μεταγραφες των 200000 χιλιαδων ευρω, προστιμα απο ουεφα και σεναρια για πρωτοδικεια...και μια ιστορια για τσακοπριγκηπες...
Και ο φταιχτης, ο υπευθυνος για ολα αυτα ειναι αυτος ο κατ΄επαγγελμα αποτυχημενος που παρεα με το σοι του εχουν βαλθει με εκδικητικες τασεις να καταστρεψουν τον ΠΑΟ. Παρεα με τους γκοτζιλες τους. Αυτος ο καρκινος που κατατρωει χρονια ολοκληρα την ομαδα. Αυτοι ειναι το δασος και δεν πρεπει να το ξεχναμε αυτο.
Εχω πολλες φορες γραψει αρνητικα σχολια για την ομαδα σε πολλα ματς γιατι ειμαι Παναθηναικος και θελω να βλεπω να κερδιζουμε και να παιζουμε ωραια μπαλα. Αυτο δε σημαινει οτι δεν βλεπω και την πραγματικοτητα και για αυτο το λογο δε θα κατηγορησω ποτε τον Φερειρα. Ειπαμε, μονος του μαζι με 5-6 παικτες...

Η υπερτατη ξεφτιλα του σωφερ ειναι η ιστορια με τον Τσακα. Να πεσει τοσο χαμηλα, μα τοσο χαμηλα?...δεν υπαρχει πατος για δαυτους, ειναι ικανοι για ολα, αδιστακτοι...εχοντας εναν ολοκληρο στρατο απο παπαγαλακια σε τηλεοραση, ραδιφωνα, εφημεριδες, σαιτς, επι τεσσερις μηνες διεσυραν το ονομα και την ιστορια του ΠΑΟ κανοντας μας ανεκδοτο. Και δυστυχως σε αυτο πηραν μερος και ανθρωποι που εχουν προσφερει στον ΠΑΟ οπως οι αφοι Γιαννακοπουλοι αλλα και ονοματα-συμβολα οπως ο Δομαζος...

minaras_tio
10-03-2012, 21:43
Ναι μωρη τριφυλλαρα!!!!
Ναι!!!
6στερος speaking….!!!!

hakoo
10-03-2012, 22:04
Για αλλη μια φορα σημερα επιβεβαιωθηκε οτι τον μπασκετικο Παναθηναικο απαγορευεται να τον υποτιμησεις. Tι κι αν ειχε μια κακιστη αμυντικη αποδοση και παρα πολλα λαθη (για Παναθηναικο του Ομπραντοβιτς μεγαλος αριθμος), τι κι αν παικτες κλειδια οπως ο Μπατιστ και ο Καλαθης ηταν εκτος παιχνιδιου, τι κι αν ο κορυφαιος του παικτης κινηθηκε σε πολυ ρηχα νερα (Διαμαντιδης), τι κι αν ειχε προβλημα με φαουλ απο νωρις, καταφερε να ισιωσει ενα παντελως στραβο παιχνιδι που φαινοταν οτι δεν γυρνουσε με τιποτα. Με τεραστιο οπλο την χημεια φυσικα που εχει αυτη η ομαδα μετα απο τοσα χρονια και που στο χειροτερο παιχνιδι θα βγουν οι αυτοματισμοι, θα δουλεψει το ενστικτο της αυτοσυντηρησης.
Και ειλικρινα ειναι να απορει κανεις πως ενας Ολυμπιακος που εκανε το τελειο παιχνιδι σημερα εχασε απο τον παντελως ντεφορμε Παναθηναικο.
Στα playoffs αποκλειεται να ειμαστε τοσο ντεφορμε, προσωπικα το βλεπω παρα πολυ δυσκολο ανεξαρτητως εδρας να χασει ο Παναθηναικος 3 φορες απο τον Ολυμπιακο.
Πολλα συγχαρητηρια στον προπονητη και τους παικτες για αλλη μια κατακτηση τιτλου, συνεχιζουν να μας κανουν περηφανους.

kostasb13
10-03-2012, 22:10
Μπραβο στην ομαδα που ειχε ψυχη στο τελος και γυρισε το ματς. Αν και θα πρεπει να μας προβληματισει το μπλακαουτ στα 7-8 λεπτα του 3ου δεκαλεπτου και στα πρωτα δυο λεπτα του τεταρτου, μπλακαουτ που συμβαινουν συχνα φετος και πλεον δεν υπαρχει αλλος χρονος, δεν πρεπει να υπαρχουν στα ματς στην Ευρωλιγκα και το πρωταθλημα.
Γενικα ωραιο ματς με ανατροπες και αλλαγες στο σκορ, ηταν τελικος...
Τεσπα, αρρωστησαμε αλλα τελος καλο ολα καλα. Το πρωτο και επεται συνεχεια!:pao:

AlexandrosQV
10-03-2012, 22:13
Τριφυλλαρα, κυπελλο!!! Το χρειαζομασταν αυτο παιδια για τη συνεχεια.....

Giannis7
10-03-2012, 22:41
Άντε μωρέ πάρτε το κυπελλάκι, βαρεθήκαμε τόσα χρόνια να το σηκώνουμε πια.

http://media.rhizome.org/blog/3637/01.jpg

PDS
10-03-2012, 22:53
To 2 στα 2 ειναι το μεγαλυτερο κινητρο για φετος:ice:

ilias78
11-03-2012, 00:30
κ ενα ασχημο.....

Συγκινησιακά φορτισμένο ήταν το κλίμα στα αποδυτήρια του Παναθηναϊκού μετά την ομιλία του Θανάση Γιαννακόπουλου προς τους παίκτες μετά το τέλος του τελικού. "Αυτή είναι η τελευταία χρονιά μας στην ομάδα!"
http://www.contra.gr/Columns/contra-epithesi/article1686447.ece/BINARY/w300/paokoypagianak1.jpg http://www.contra.gr/skins/bugs-fixed/img/mag-glass.png





"Συγχαρητήρια παιδιά, ένα μεγάλο μπράβο για τη νίκη σας και το Κύπελλο που κατακτήσατε. Ο αδερφός μου είναι 45 χρόνια στον Παναθηναϊκό, εγώ 35, έχουμε κουραστεί. Αυτή είναι η τελευταία χρονιά μας στην ομάδα" ήταν τα λόγια του διοικητικού ηγέτη της ΚΑΕ Παναθηναϊκός.
Οσο να πεις ένα σφίξιμο στην καρδιά θα το ένιωσαν άπαντες εκείνη την ώρα στα αποδυτήρια.


contra.gr

kostasb13
11-03-2012, 05:58
Τι σφιξιμο...μονο σφιξιμο? μαχαιρια ειναι αυτο το πραγμα...για ολους μας.
Για αυτο το λογο και επειδη το καλοκαιρι αναμενονται σοβαρες και πιθανοτατα δυσαρεστες εξελιξεις, ας ειμαστε ολοι διπλα στην ομαδα μεχρι το τελος της χρονιας. Να μην πεφτει καρφιτσα στα ματς με τη Μακαμπι, 20000 κοσμος να αποθεωσουμε τον Εξαστερο, το καμαρι ολων των Παναθηναικων

AlexandrosQV
11-03-2012, 12:54
Ναι και αλλα ρεπορταζ λενε οτι δεν θα πανε πουθενα.. Οτι να ναι διαβαζουμε. Ας περιμενουμε το καλοκαιρι για να μαθουμε την αληθεια.

kostasb13
11-03-2012, 22:46
Τετελεσθαι...
Ηταν στραβο το κλιμα το εφαγε και ο γαιδαρος λενε...μια ετσι και αλλιως ελλιπης απο αποψης ροστερ ομαδα εφτασε μεχρι εκει που εφτασε και της τραυματιζεται ο καλυτερος της παικτης για ολο το υπολοιπο της χρονιας...και με τον Νινη ουσιαστικα εκτος ομαδας φετος...
τεσπα, αν δουμε ρεαλιστικα το πραγμα δεν πρεπει να υπαρχει απογοητευση, τα ξερουμε τα προβληματα της ομαδας και ειναι πολλα...και ο φταιχτης, ο καταστροφεας, γνωστος...

PDS
11-03-2012, 22:51
Kακιστη η ομαδα σημερα.Δυστυχως το χαριζουμε μετα την την τεραστια πτωση που εχει η ομαδα απο ενα σημειο και μετα.

Δωρο λοιπον το πρωταθλημα.

Αν εβλεπε καποιος το προηγουμενο παιχνιδι με την ΑΕΚ και μετα αυτο θα νομιζε οτι εγινε 10 χρονια μετα ο σημερινος αγωνας,με τον 34 χρονο ζεκα και 42χρονο καρατσουρανη στην 11αδα.
Ειναι να απορεις.Βομβα επεσε και τα διελυσε ολα?

Ημαρτον με αυτη την αμυνα.Ο αλλος μοιραζε ασιστ...

hakoo
12-03-2012, 02:06
Βομβα επεσε και τα διελυσε ολα?



Πολυ χειροτερος απο βομβα ειναι ο αγαπητος μας Ιωαννης Βαρδινογιαννης. Τουλαχιστον η βομβα καταστρεφει τα παντα αλλα εχει μικρη διαρκεια. Αυτος και η οικογενεια του 30 χρονια τωρα καταστρεφουν τον ποδοσφαιρικο Παναθηναικο, τα τελευταια χρονια δε βγαζουν και μια απιστευτη εκδικητικοτητα για οριστικη διαλυση της.
Πολλα μπορουμε να πουμε για τους παικτες, για της ελλειψεις του ροστερ και τους τραυματισμους, για την παραγκα που χρονια τωρα δρα ανενοχλητη αλλα νομιζω ο κοινος παρονομαστης ΟΛΩΝ αυτων ειναι η ιδιοκτησια του Παναθηναικου.
Μονο οταν απαλλαγουμε απο τον μεγαλομετοχο και τις ανενεργες μετοχες του οριστικα και αμετακλητα θα μπορεσει ο Παναθηναικος να γινει ανταγωνιστικος.

Eddy_Gordo
12-03-2012, 02:07
η ομαδα μεχρι και 2 Μαρτη ηταν πρωτη, πολλα συγχαρητηρια στον προπονητη που την εχει φτασει ως εκει που την εχει με το υλικο και την διοικηση που ειχε

Desmond
12-03-2012, 15:38
Επιβεβαιωμένο:
Πρωτοφανές «ντου» από τα ΜΑΤ
Πρωτοφανή επίθεση, χωρίς να συντρέχει κανένας λόγος, πραγματοποίησε χθες βράδυ η αστυνομία στον κεντρικό σύνδεσμο της «Θύρας 13» στη Λ. Αλεξάνδρας, λίγο μετά το τέλος του ντέρμπι ανάμεσα στον Παναθηναϊκό και την ΑΕΚ.
Μία διμοιρία των ΜΑΤ, αφού έσπασε την κεντρική πόρτα, μπήκε στον περιβάλλοντα χώρο του συνδέσμου κι άρχισε να ρίχνει δακρυγόνα προς τον κόσμο (μεταξύ των οποίων ήταν και μικρά παιδιά με τους πατεράδες τους) που ήταν εκεί και παρακολουθούσε τον αγώνα. Μάλιστα, οι αστυνομικοί δεν έμειναν εκεί, αλλά άρχισαν να χτυπούν όσους έτρεχαν να απομακρυνθούν από τα χημικά.
Οπως καταγγέλλουν οι παρευρισκόμενοι, κάποιοι αστυνομικοί έβριζαν τον εμβρόντητο κόσμο και έλεγαν «σας γ η ΑΕΚ, τώρα εμείς και την επόμενη εβδομάδα ο Ολυμπιακός», ενώ προέβησαν σε αρκετές ζημιές στον χώρο (έσπασαν φωτισμούς και άλλα). Ακολούθησε μία προσαγωγή οπαδού του Παναθηναϊκού, ενώ είναι δεδομένο πως θα ακολουθήσουν μηνύσεις από τους οπαδούς.
http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid=10534&subid=2&pubid=128981149


Και την Κυριακή, θα ξαναπαίξει το έργο με τους κακούς οπαδούς που "ανευ λόγου και αιτίας" επιτίθονται στην αστυνομία... όπως στην Λειβαδιά...

Desmond
12-03-2012, 18:23
20:00 συγκέντρωση στον Κεντρικό και αντιμπατσική παράσταση διαμαρτυρίας στην ΓΑΔΑ.

Desmond
13-03-2012, 03:49
Sorry για τα απανωτά posts, αλλά νεύρα τσαντάλια και τα "σεντόνια" είναι αντιαισθητικά.

http://gate13.gr/wp-content/uploads/2012/03/50399.jpg
12/03/2012 – Ανακοίνωση ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ Θ.13 (http://gate13.gr/?p=3031)


Χθες το βράδυ, 11 Μαρτίου 2012, και μετά τη λήξη του παιχνιδιού Παναθηναϊκός-αεκ, περίπου τριάντα μέλη του συνδέσμου μου μας επί της Λ. Αλεξάνδρας δέχθηκαν για μία ακόμα φορά την αναίτια επίθεση των ΜΑΤ. Ξαφνικά και χωρίς καμία αιτία, αφού δεν είχε προηγηθεί το παραμικρό επεισόδιο, μία διμοιρία στην αρχή και άλλες δύο αργότερα, άρχισαν να χτυπάνε τον κόσμο που εκείνη τη στιγμή αποχωρούσε από το σύνδεσμο. Τα μέλη του συνδέσμου μας αρχικά έμειναν στην αυλή του χώρου, χωρίς να έχουν καταλάβει τί έγινε, όπου ξαναδέχτηκαν επίθεση από τα ΜΑΤ με πέτρες, δακρυγόνα και πυροσβεστήρες. Μετά από αυτό, τα μέλη μας κατέφυγαν μέσα στο σύνδεσμο, αφού δεν μπορούσαν να αναπνεύσουν και τότε μία συγκεκριμένη διμοιρία των ΜΑΤ, συνέχισε το έργο της. Αφού έσπασε και τις δύο εξωτερικές θύρες του συνδέσμου, μπήκε μέσα στο προαύλιο χώρο και κατέστρεψε τους δύο προβολείς, προκάλεσαν ζημιές στην πόρτα ασφαλείας με τα γκλομπ τους, αναποδογύρισαν τραπέζια, καρέκλες, έσπασαν μέχρι και τα λουκέτα αποθηκευτικού χώρου και μετά αποχώρησαν αφού δεν υπήρχε τίποτα άλλο να σπάσουν.
Και δεν έφτανε μόνο αυτό. Μόλις, τελείωσαν βγήκαν έξω από το χώρο του συνδέσμου και αντί να αποχωρήσουν, έκατσαν τουλάχιστον μία ώρα και έβριζαν τα άτομα που βγήκαν να κάνουν απολογισμό των καταστροφών. Έβριζαν ακόμα και τα άλλα μέλη που ήρθαν αργότερα να δουν τί είχε γίνει. Φυσικά, αυτό δεν ήταν το μοναδικό κρούσμα που έχει γίνει στο σύνδεσμο μας τον τελευταίο καιρό. Έχουν γίνει πολλά ακόμα περιστατικά που αποδεικνύουν ότι μόνο τυχαίο δεν ήταν το χθεσινό. Αναλυτικά, τους τελευταίους έξι μήνες έχουν γίνει τα εξής:


19 Νοεμβρίου 2011: Ανήμερα του παιχνιδιού οσφπ-Παναθηναϊκός, στο Καραϊσκάκης, οι μοτοσικλετιστές της αστυνομίας (διας-δελτα) συνόδευσαν 150 και πλέον μηχανάκια με οπαδούς του ολυμπιακού, έξω από τον κεντρικό μας σύνδεσμο, κλείνοντας τους παράλληλα τα φανάρια επί της Λ. Αλεξάνδρας για να μην καθυστερούν, τη στιγμή που ξέρανε ότι πήγαιναν για να προβούν σε επίθεση και ενδεχομένως να προκαλέσουν καταστροφές. Επενέβησαν, μόνο όταν, υπήρξε συμπλοκή και προσήγαγαν μάλιστα τρία άτομα, μέλη του συνδέσμου μας, που μαζί με άλλους απέκρουσαν επιτυχώς την επίθεση. Μετά τη λήξη του ίδιου αγώνα, ο σύνδεσμος ήταν πάλι περικυκλωμένος από διμοιρίες που δεν επέτρεπε στον κόσμο να πάρει τα οχήματα του για μία ώρα και σαράντα λεπτά, τουλάχιστον.
28 Ιανουαρίου: Πριν τον αγώνα γυναικείου μπάσκετ αστέρας εξαρχείων-Παναθηναϊκός, ο σύνδεσμος περικυκλώθηκε από έξι διμοιρίες ΜΑΤ, που μας απαγόρευσαν να πάμε στον αγώνα χωρίς λόγο, και όχι μόνο αυτό, αφού κράτησαν 200 άτομα μέσα στο σύνδεσμο για έξι ώρες, χωρίς να μπορεί να φύγει ούτε ένας-ένας σε καμία περίπτωση.
3 Φεβρουαρίου, παραμονή του αγώνα στη Λειβαδιά με την τοπική ομάδα και άλλη μια φορά στις αρχές του χρόνου, έχουν μεταφερθεί μαζικά στην ασφάλεια από ογδόντα εκατό άτομα, μέσα από το σύνδεσμο για εξακρίβωση, αφού πρώτα ελέγχθηκε ο χώρος και δεν βρέθηκε τίποτα. Και τις δύο φορές χωρίς να έχει γίνει απολύτως τίποτα προηγουμένως, φυσικά.

Και εκείνα είναι μόνο αυτά που αφορούν το σύνδεσμο μας. Αν κάτσουμε να γράψουμε για τα περιστατικά άνισης και άδικης μεταχείρισης από την αστυνομία, χρειαζόμαστε σίγουρα τόμους ολόκληρους. Δεν έχουμε βγάλει ποτέ ανακοίνωση για την μεταχείριση που δεχόμαστε, ούτε για την προνομιακή μεταχείριση προς οπαδούς άλλης ομάδας, αλλά το χθεσινό ήταν το αποκορύφωμα.
Γιατί πιστεύουμε ότι γίνονται όλα αυτά; Σίγουρα, δεν πιστεύουμε ότι είναι τυχαία. Άλλωστε, την τελευταία φορά που πήγαμε στην ασφάλεια μαζικά για εξακρίβωση, πριν το παιχνίδι στη Λειβαδιά, ένας υψηλόβαθμος αστυνομικός μας ρώτησε: «Επειδή έγινε αυτό σήμερα, αύριο στη Λειβαδιά θα επιτεθείτε στην αστυνομία;». Όπως, το καταλαβαίνει κανείς. Και φυσικά, μόλις ενημερώσαμε την ΠΑΕ ότι θα υπάρξει προβοκάτσια ώστε να γίνουν στημένα επεισόδια και να τιμωρηθούμε, οι υπεύθυνοι της δεν έκαναν απολύτως τίποτα για να αποφευχθούν. Και πώς να το κάνουν άλλωστε, όταν ο υπεύθυνος ασφαλείας της ΠΑΕ είναι απλά ανύπαρκτος και δεν τον σέβεται κανείς; Και αυτά, φυσικά, δεν θα σταματήσουν ποτέ να γίνονται, όσο δεν αλλάζει η κατάσταση και στην ουσία δεν έχουμε διοίκηση.
Είμαστε, λοιπόν, σχεδόν βέβαιοι ότι το χθεσινό περιστατικό έγινε ενόψει του παιχνιδιού της Κυριακής, ώστε να δυναμιτιστεί ακόμα περισσότερο το κλίμα. Καλούμε τον κόσμο να μην απαντάει σε καμία πρόκληση από πλευρά της αστυνομίας και την ΠΑΕ να πάρει τα κατάλληλα μέτρα, για μία τουλάχιστον φορά. Εμείς, σαν σύνδεσμος, θα χρησιμοποιήσουμε κάθε νόμιμη οδό, κατά της συγκεκριμένη διμοιρία που είναι υπεύθυνη για τις χθεσινές καταστροφές. Δεν έχουμε, φυσικά, την αυταπάτη ότι κάποιος θα τιμωρηθεί, αλλά δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο. Δεν μπορούμε να σκεφτούμε άλλο λόγο που να δικαιολογεί το χθεσινό περιστατικό και ελπίζουμε να μην προέρχεται από αλλού, γιατί διαφορετικά θα μπούμε σε σενάρια συνομωσιολογίας και δεν θέλουμε. Κλείνοντας, να υπενθυμίσουμε σε όλους τους φίλους της ομάδας να προσέχουν την Κυριακή στο γήπεδο και να μην απαντάνε στις προκλήσεις που μπορεί να δεχθούν.

ilias78
13-03-2012, 23:35
Βαζέχα για όλους και για όλα (http://www.sport-fm.gr/article/539727)

Desmond
20-03-2012, 13:35
Πάμε γερά σήμερα για Κωνσταντινούπολη!:pao:
Το νου μας όμως για καγκουριές από τα ένστολα δίποδα, αν και πιστεύω οτι σήμερα δεν θα υπάρχουν ούτε για δείγμα.

minaras_tio
20-03-2012, 13:55
^^Παμε παιδια για το 7ο!!
(Αν και μεταξυ μας,η TΣΣΚΑ ειναι απο αλλο πλανητη φετος….)
Αλλα θα δουμε τι θα συναντησουμε στο Final Four...

hakoo
20-03-2012, 15:18
Πάμε γερά σήμερα για Κωνσταντινούπολη!:pao:
Το νου μας όμως για καγκουριές από τα ένστολα δίποδα, αν και πιστεύω οτι σήμερα δεν θα υπάρχουν ούτε για δείγμα.

Μπα, σημερα δεν θα δεις αστυνομια.
Ουτως η αλλως mission accomplished ακριβως οπως ειχε σχεδιασει ο εμπνευστης του σχεδιου. Η δουλεια που τους καιει τελειωσε οποτε ας ελπισουμε οτι θα μας απαλλαξουν απο την ντοπιαστικη παρουσια τους.
Καλη επιτυχια στην ομαδα,πολυ σημαντικα οπως παντα σε αυτη τη φαση τα 2 πρωτα παιχνιδια.

kostasb13
21-03-2012, 01:24
Σαρωτικος ο Εξαστερος αποψε...διελυσε με συνοπτικες διαδικασιες τους Ισραηλινους. Καναμε το 1-0 αλλα εχει δρομο ακομα. Το ιδιο σοβαροι και μεθαυριο και θα ειμαστε με το ενα ποδι στο φ4. Τους εχουμε, η Μακαμπι δεν μπορει να απειλησει τον σοβαρο ΠΑΟ, αρκει να ειμαστε αυτοι που πρεπει και στα επομενα ματς

minaras_tio
21-03-2012, 03:42
Πολυ μεγαλη εμφανιση αποψε ανταξια ενος πρωταθλητη ευρωπης φυσικα.
Πολυ ομορφο μπασκετ.
Αλλα 2 ματσακια τετοια και φυγαμε για final 4!!!



Sent from my iPhone using Tapatalk

hakoo
21-03-2012, 03:48
Οντως εκπληκτικο μπασκετ, μια πολυ ωραια παρασταση σημερα, τυχεροι οσοι πηγαν γηπεδο.
Και το φοβερο ειναι οτι ο Παναθηναικος του Ομπραντοβιτς δεν υποτιμαει κανεναν οσο ευκολα κι αν κερδιζει, οποτε μπορουμε να ειμαστε ησυχοι οτι δεν θα υπαρξει θεμα υποτιμησης του αντιπαλου. Θυμιζω τι επαθε περσι ο γαυρος με την Σιενα μετα τον πρωτο τελικο και την διαφορα 40 ποντων (καπου τοσοι δεν ηταν?).

Desmond
21-03-2012, 15:39
21/03/2012 – Ανακοίνωση Ε.Φ.Σ. Θύρας 13 (http://gate13.gr/?p=3178)

http://gate13.gr/wp-content/uploads/2012/03/pao_gavros11-12_18.jpg
ΑΛΗΘΕΙΕΣ ΚΑΙ ΨΕΜΑΤΑ

Προχθές το βράδυ στο ΟΑΚΑ ζήσαμε όλοι μία από τις πιο μαύρες σελίδες στην ιστορία της ομάδας μας. Ένας αγώνας που δεν τελείωσε ποτέ, μία διακοπή που βλάπτει μόνο τον Παναθηναϊκό και κανέναν άλλο. Από χθες το μεσημέρι ακούμε στα ραδιόφωνα και τα κανάλια ότι οι οργανωμένοι φταίνε για τα επεισόδια, ότι αυτοί φταίνε για όλα και ότι οι σύνδεσμοι εκτρέφουν τη βία. Τελικά, η υποκρισία και ο θεατρινισμός ορισμένων που δήθεν κόπτονται για την εξυγίανση του ελληνικού ποδοσφαίρου δεν έχει όρια. Αυτών που θέλουν τον Παναθηναϊκό και τον κόσμο του μόνιμα θύματα και συνεχώς να απολογούνται. Είναι οι ίδιοι που προκαλούν συνεχώς τον κόσμο με τις αποφάσεις τους σχετικά με το ποδόσφαιρο που εξυπηρετούν τα συμφέροντα μόνο μίας ομάδας, είναι αυτοί που λόγω της ανυπαρξίας της διοίκησης της ομάδας μας ασελγούν εις βάρος μας εδώ και πολλά χρόνια. Εμείς, έχουμε να δηλώσουμε σε όλους ότι δεν γεννηθήκαμε θύματα και ότι στο τέλος πληρώνεται ο λογαριασμός.
Αναφορικά, με τα γεγονότα της Κυριακής, δεν έφθαναν τα όσα προηγήθηκαν εις βάρος της ομάδας μας τους προηγούμενους μήνες (άδικη τιμωρία της έδρας, διαιτητικά λάθη, μεταθέσεις αγώνων και αναβολές αγωνιστικών για να ευνοηθεί η βρωμερή ομάδα του λιμανιού, δακρυγόνα στη Λειβαδιά, επιθέσεις στον κεντρικό σύνδεσμο), εκτός από όλα αυτά εκτιμούμε ότι υπήρχε για την Κυριακή που μας πέρασε ένα οργανωμένο σχέδιο για να γίνουν τα επεισόδια που μόνο μία ομάδα βολεύουν. Σχέδιο ενορχηστρωμένο από τα γνωστά κέντρα-παράκεντρα που λυμαίνονται τον ελληνικό αθλητισμό, εκπονημένο από υψηλόβαθμους αξιωματούχους που τώρα νίπτουν τας χείρας τους, καλυπτόμενοι από λαλίστατους εκπροσώπους τύπου. Και για να μην μακρηγορούμε έχουμε να δηλώσουμε ότι ΟΙ ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΟΙ ΣΥΝΔΕΣΜΟΙ ΤΗΣ ΘΥΡΑΣ 13 ΗΤΑΝ ΟΙ ΜΟΝΟΙ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΓΙΝΟΥΝ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΣΤΟΝ ΠΡΟΧΘΕΣΙΝΟ ΑΓΩΝΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΤΗΣ ΛΕΙΒΑΔΙΑΣ. Κανείς άλλος δεν μας βοήθησε να αποτραπούν και να σταματήσουν αυτά που για όλοι τώρα μας κατηγορούν.
Συγκεκριμένα:
1. Με αλλεπάλληλες ανακοινώσεις μας επισημάναμε σε όλα μας τα μέλη να μην απαντούν σε καμία πρόκληση της αστυνομίας για το καλό της ομάδας και πριν από το ντέρμπι και πριν το παιχνίδι της Λειβαδιάς.
2. Πριν από το παιχνίδι στη Λειβαδιά επικοινωνήσαμε με την ΠΑΕ και τους ενημερώσαμε ότι σύμφωνα με τις πληροφορίες μας διμοιρίες των ΜΑΤ από την Αθήνα θα προκαλούσαν και θα χτύπαγαν τον κόσμο, θα έκαναν χρήση χημικών ώστε να τιμωρηθεί η ομάδα, όπως και έγινε.
3. Μετά την αναίτια επίθεση της αστυνομίας στον κεντρικό σύνδεσμο, για να μην γενικευτεί η ένταση, βρεθήκαμε μέσω του δικηγόρου μας με τον αρχηγό της ΓΑΔΑ, ώστε να εκτονωθεί το κλίμα.
4. Τις επόμενες μέρες ενημερώσαμε την ΠΑΕ ΠΑΟ, ότι λόγω του φορτισμένου κλίματος θα έπρεπε να ζητήσει την αναβολή του αγώνα για μία άλλη ημερομηνία. Τους ανακοινώσαμε, μάλιστα, ότι όλος ο κόσμος είναι εξαγριωμένος και δεν μπορούν μόνοι τους οι σύνδεσμοι να διαφυλάξουν την ήρεμη διεξαγωγή του αγώνα. Ακόμα, τους επισημάναμε ότι σύμφωνα με τις πληροφορίες μας η αστυνομία θα κρατούσε ίδια και πολύ χειρότερη τακτική από τη Λειβαδιά ώστε να γίνουν επεισόδια και να διακοπεί ο αγώνας. Ζητήσαμε, μάλιστα, να μην υπάρχουν διμοιρίες έξω από τις θύρες μας, κάτι που φυσικά δεν έγινε.
5. Πριν, κατά τη διάρκεια και μετά τη λήξη του αγώνα προσπαθήσαμε να σταματήσουμε τον κόσμο από το να συγκρούεται με την αστυνομία, κάτι που δεν ήταν πάντα δυνατό αφού οι εστίες των επεισοδίων ήταν πάρα πολλές.
Τι άλλο έπρεπε να κάνουμε; Η ΠΑΕ ΠΑΟ που ήταν ενημερωμένη σε όλες τις περιπτώσεις τι ενέργειες έκανε ώστε να μην πραγματοποιηθούν τα σχέδια που είχαμε πληροφορηθεί; Ο υπεύθυνος ασφαλείας μας (που θα έπρεπε να έχει ήδη παραιτηθεί) γιατί ήταν κρυμμένος σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, ενώ ο αντίστοιχος της ομάδας του λιμανιού ήταν μέσα στο ταρτάν και έδινε οδηγίες; Ο κύριος Μπιτσαξής γιατί δεν ανέβαλε τον αγώνα αφού είχε πληροφορηθεί τις συνθήκες κάτω από τις οποίες θα γινόταν το ντέρμπυ; Γιατί αντίθετα, ανέβαλε το αεκ – οφη και το οσφπ – οφη; Μήπως γιατί κάποιοι του είπαν να πράξει κατ ‘αυτόν τον τρόπο; Τα γεγονότα της Κυριακής μας θυμίζουν τα γεγονότα της Ριζούπολης, όπου η ομάδα χωρίς διοίκηση, οδηγήθηκε σαν πρόβατο επί σφαγή με οργανωμένο σχέδιο. Αττικάρχης, μάλιστα, τότε ήταν ο τωρινός υπεύθυνος ασφαλείας της ομάδας του λιμανιού που προχθές έδινε οδηγίες στο ΟΑΚΑ. Απλά, τώρα έγιναν στην έδρα μας…
Φυσικά, αυτά που ζήσαμε μέσα και έξω από το γήπεδο από πλευρά της αστυνομίας την Κυριακή, δεν έχουν ξαναγίνει, ποτέ και σε κανένα άλλο ελληνικό γήπεδο. Από τις τέσσερις το μεσημέρι, χιλιάδες αστυνομικοί που είχαν έρθει ακόμα και από τη Θεσσαλονίκη, βάραγαν και τρομοκρατούσαν ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΟΥ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΥ με σκοπό να τον εξαγριώσουν και αυτός να κινηθεί εναντίον τους. Χτύπαγαν με τα γκλομπ στο κεφάλι και με τις ασπίδες τους όποιον δεν τους άρεσε εμφανισιακά, δεν άφηναν τον κόσμο να αγοράσει εισιτήρια από τα εκδοτήρια αφού τα μέτρα ήταν μπροστά από αυτά, έβριζαν με χυδαίες εκφράσεις, αναφερόμενοι ακόμα και σε νεκρούς, ψέκαζαν και πέταγαν χημικά προς κάθε κατεύθυνση. Ακόμη συλλάμβαναν άτομα χωρίς κανένα λόγο φορτώνοντας τους κατηγορίες, πέταγαν κάτω παιδιά και τα κλοτσούσαν στο κεφάλι, στους προελέγχους έσκιζαν εισιτήρια απλών φιλάθλων, πέταγαν χειροβομβίδες κρότου λάμψης σε ευθεία βολή ανάμεσα από τα κεφάλια του κόσμου, εισέβαλαν στη θύρα 1, χωρίς κανένα προφανή λόγο πετώντας δακρυγόνα, μοτοσικλετιστές της Δίας μπήκαν ανάμεσα στα πούλμαν της επαρχίας και χτύπαγαν αδιακρίτως τον κόσμο καθώς και άλλα πολλά που δεν μπορούμε να τα περιγράψουμε σε μία ανακοίνωση. Είναι οι ίδιες τακτικές που χρησιμοποιούσαν τόσο καιρό στο Σύνταγμα και στις πορείες των διαδηλωτών και που όταν εμείς τα λέγαμε κανείς δεν μας πίστευε. Τέλος, μετά το εξηκοστό λεπτό μπήκαν στο γήπεδο και ουσιαστικά προκάλεσαν την διακοπή του αγώνα με τις προκλήσεις και τις χειρονομίες τους. Όλο το γήπεδο αγανάκτησε προχθές με τη συμπεριφορά της αστυνομίας, όχι μόνο οι οργανωμένοι. Όποιος έβγαινε κατά τη διάρκεια του ημιχρόνου στον περιβάλλοντα χώρο του ΟΑΚΑ έβλεπε κόσμο από όλες τις θύρες και όχι μόνο από αυτές των οργανωμένων να βγαίνουν έξω και να συμπλέκονται με την αστυνομία. Και φυσικά, η ΠΑΕ σε όλα αυτά ήταν απούσα όπως και κάθε άλλος αρμόδιος.
Ψάξτε, λοιπόν, να βρείτε αλλού υπεύθυνους και να ρίξετε τις ευθύνες, μην κοιτάτε προς τα εμάς. Άλλωστε και η θύρα που έγιναν τα πιο σοβαρά επεισόδια εντός γηπέδου δεν είναι θύρα των οργανωμένων. Ακόμα και εκεί, βέβαια, βρέθηκαν μέλη μας που προσπάθησαν να σταματήσουν τα επεισόδια αλλά δεν τα κατάφεραν. Είμαστε ακόμα σίγουροι ότι οι αναίτιες συλλήψεις και προσαγωγές θα συνεχιστούν, όπως και οι επιθέσεις της αστυνομίας σε συνδέσμους μας. Αυτά πάντα θα γίνονται όσο δεν θα έχουμε σοβαρή διοίκηση και ο καθένας θα κάνει ότι θέλει με την ομάδα. Τιμωρήστε, λοιπόν, πρώτα τους ηθικούς αυτουργούς των επεισοδίων και μετά κατηγορήστε και εμάς. Αλλά ο κόσμος του Παναθηναϊκού πάντα θα καταλαβαίνει και θα βλέπει ποιος είναι υπεύθυνος για το κάθε γεγονός ξεχωριστά. Ο κόσμος και οι σύνδεσμοι, πάντως, είναι οι λιγότερο υπεύθυνοι για τα προχθεσινά επεισόδια. Άμα θέλετε να εθελοτυφλείτε κάντε το αλλά μόνο τους εαυτούς σας κοροϊδεύετε.
http://gate13.gr/wp-content/uploads/2012/03/thira1.jpg

PDS
21-03-2012, 15:49
Πρώτοι Μπαρτσελόνα και… Παναθηναϊκός

Κορυφαία ομάδα του αιώνα στον πλανήτη η Μπαρτσελόνα και καλύτερη ελληνική ο Παναθηναϊκός, σύμφωνα με την Διεθνή Ομοσπονδία Ιστορίας και Στατιστικής του Ποδοσφαίρου!
http://www.onsports.gr/Podosfairo/Kosmos/item/189995-Protoi-Mpartselona-kai-Panathinaikos

Σηκωνουμε αυτη την κουπα τουλαχιστον:p

kostasb13
22-03-2012, 15:19
Ολοι στο ΟΑΚΑ αποψε!
Προχθες η ατμοσφαιρα ηταν εξαιρετικη με παλμο και ενταση αλλα υπηρχαν καποια, ελαχιστα, αδεια καθισματα. Σημερα δεν πρεπει να υπαρχουν...
Το σημερινο ειναι το πιο σημαντικο παιχνιδι, αν κανουμε το 2-0 τοτε κατα 90% ειμαστε στο φ4.
Και εκει θα δουμε τι θα κανει η φοβερη και τρομερη (πολλοι της εχουν δωσει ηδη το κυπελλο) ΤΣΣΚΑ απεναντι στον εξαστερο του Ζοτς...
Παμε γερα!:pao:

minaras_tio
22-03-2012, 15:29
^^Στους 4 παιζουμε με ΤΣΣΚΑ;
Γαυρο προτιμουσα για να τον γλεντησουμε.
Τωρα μας κοβω να τον γλενταμε στον μικρο τελικο...


Sent from my iPhone using Tapatalk

hakoo
22-03-2012, 15:34
Πρωτα η Μακαμπι και ολα τα υπολοιπα μετα παιδια.
Μην το παθουμε σαν τους γαυρους περσι που ειχαν παει ηδη τελικο μετα την πρωτη νικη με τη Σιενα, ο Παναθηναικος δεν υποτιμαει κανεναν, ποσο μαλλον μια πολυ καλη ομαδα οπως η Μακαμπι που δεν ηταν και στα καλυτερα της προχθες. Δεν νομιζω να ειναι τοσο ευκολο το παιχνιδι.

minaras_tio
22-03-2012, 15:37
^^Εχεις δικιο αλλα βλεπω μακρια εγω! Χαχαχα!!
Χωρις πλακα δεν εχει κριθει τιποτα ακομα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

kostasb13
22-03-2012, 16:05
Με νικη σημερα ολα τελειωνουν. Δεν υπαρχει περιπτωση μετα να κανουμε 3 ηττες...
Στο γηπεδο μας παιζουμε το οποιο θα ειναι γεματο, προερχομαστε απο πολυ καλη εμφανιση που εδειξε οτι η ομαδα ειναι σε καλη κατασταση, σοβαροτητα χρειαζεται απλα...το εγραψα προχτες και το ξαναλεω, αυτη η Μακαμπι δε μπορει να αφησει εκτος φ4 τον σοβαρο ΠΑΟ. Ειναι καλη ομαδα σιγουρα αλλα δεν τρομαζει

gtakis
22-03-2012, 17:08
Παιδιά αν δεν κάνω λάθος,στο ράδιο το πρωί άκουσα ότι διασταυρώνεστε με την Μπαρτσελόνα,για ψάξτε το λίγο....πάντως πολύ θα ήθελα να περάσουν και οι δύο στο Final Four και μετά να βρεθούν αντίπαλες στον τελικό....βέβαια αυτό είναι πολύ πιο εφικτό για τον Πάο αλλά έχουμε και εμείς ελπίδες πλέον μετά την νίκη στην Ιταλία...

PDS
22-03-2012, 17:10
Και εγω προτιμω τελικο,εφοσον περασουν και οι 2 final 4.

Ειναι ωραιο να βλεπεις/και να βλεπουν(:makefun:) 2 Ελληνικες ομαδες στον τελικο.

msnes7
22-03-2012, 22:23
Γιατί έχει καταργηθεί πια ο πιθανός εμφύλιος στα ημιτελικά?

PDS
23-03-2012, 00:11
Κριμα..

Dragonpaul
23-03-2012, 00:15
Βαγγέλη, το χάσατε απο δική σας βλακεία. Το γυρίσατε τόσο ωραία και μετα απλα το χάσατε.
Πάντως, ήταν ένα απο τα πιο ωραία παιχνίδια που είδα φέτος. Δεν της το χα της Μακαμπι....

msnes7
23-03-2012, 00:18
Νομίζω η πραγματική μακάμπι φάνηκε απόψε.Ισως ο παο την πάτησε όπως εμείς πέρυσι,όπως και να το κάνουμε μια εύκολη νίκη σε χαλαρώνει κάπως.Πάντως ο παο έχει την ομάδα να κάνει εκεί μέσα και 2 νίκες.Όμως και αυτοί απέδειξαν ότι έχουν καλή ομάδα

PDS
23-03-2012, 00:19
Το περιμενα μετα την διαφορα στο πρωτο..

Εμεις το χασαμε,αλλα δεν ειναι και ευκολος αντιπαλος,δυστυχως.

Dragonpaul
23-03-2012, 00:22
Εγώ πιστεύω ότι θα περάσει ο παο. Σίγουρα θα χτυπήσει ένα παιχνίδι στο Ισραήλ. Αλλα επαναλαμβάνω, δε περίμενα να δω τέτοια Μακαμπι. Ιδιαίτερα μετα το προχθεσινό παιχνίδι.

hakoo
23-03-2012, 00:38
Xωρις να θελω να το παιζω μετα Χριστον προφητης, το ελεγα και παραπανω στα posts πριν απο το παιχνιδι οτι πολυ πολυ δυσκολα θα επαναληφθει η εικονα του πρωτου παιχνιδιου. Λιγο το απιστευτα κακο και ανετοιμο προσωπο που εδειξε η Μακαμπι, λιγο η πολυ καλη μερα μας επιθετικα και ειδικα απο τα 6,25 εκαναν το παιχνιδι λιγο μαγικη εικονα. Σημερα εμφανιστηκε πολυ πιο σοβαρη και μας εκανε τη ζημια. Φυσικα για να καταφερει να μας κανει αυτη τη ζημια εκανε και καποιες υπερβασεις που σε κανονικες συνθηκες δεν θα τις βλεπαμε,οπως κατι πραγματικα απιθανα καλαθια που εβαλε, κατι λαγους απο το καπελο στυλ Παπαλουκα και αλλα που του βγηκαν πολυ του Mπλατ.
Τελος παντων, ο Παναθηναικος ποτε δεν πρεπει να καθεται να κλαιει τη μοιρα του, πρεπει να παμε στο Ισραηλ και να παρουμε μια νικη σε 2 παιχνιδια για να ξαναφερουμε πισω την σειρα.

kostasb13
23-03-2012, 01:19
Πικρα μεγαλη αποψε αλλα δεν εχει κριθει τιποτα, θα τους παρουμε μεσα στο Ισραηλ. 3 ηττες συνεχομενες δεν προκειται να κανουμε...
Παμε γερα ρε ομαδαρα δεν πειραζει!

minaras_tio
23-03-2012, 03:44
Κρινα αποψε,κριμα.
Ηταν ευκαιρια να ξεμπερδευουμε ρε σεις!
Δε πειραζει. Παμε γερα για τη συνεχεια!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

nikon
23-03-2012, 09:59
Moυ κάνει εντύπωση που σε αντίθεση με τον γίγαντα Θανάση και τον κόουτς σας δεν μίλησε κανείς σας (ούτε καν ο Βαγγέλης :P) για την τελευταία φάση όπου όλοι μίλησαν για φάουλ αλλά κανείς για βήματα πριν το φάουλ.....μπράβο.

msnes7
23-03-2012, 12:47
Moυ κάνει εντύπωση που σε αντίθεση με τον γίγαντα Θανάση και τον κόουτς σας δεν μίλησε κανείς σας (ούτε καν ο Βαγγέλης :P) για την τελευταία φάση όπου όλοι μίλησαν για φάουλ αλλά κανείς για βήματα πριν το φάουλ.....μπράβο.

Πάντως εγώ το είδα από ιταλικό κανάλι,ρεσιτάλ έδωσαν οι ιταλοί στη περιγραφή.Παρόμοια φάση έγινε και στον τελικό κυπέλλου αλλά στο τελευταίο δευτερόλεπτο δεν δίνουν φάουλ οι διαιτητές γενικά

ntsmrtz
23-03-2012, 14:39
ό,τι και να έγινε..., ο παο θα περάσει ανετότατα...

PDS
23-03-2012, 14:44
Moυ κάνει εντύπωση που σε αντίθεση με τον γίγαντα Θανάση και τον κόουτς σας δεν μίλησε κανείς σας (ούτε καν ο Βαγγέλης :P) για την τελευταία φάση όπου όλοι μίλησαν για φάουλ αλλά κανείς για βήματα πριν το φάουλ.....μπράβο.

Στο ποδοσφαιρο εχει σιχαθει η πετσα μας το παρασκηνιο.Γι αυτο.


Γενικα δεν μου αρεσε καθολου η ομαδα χθες.Βασιζομασταν κυριως στα σουτ 3 ποντων.Δεν ηταν δυσκολο να μαντεψεις,γρηγορες πασες,ελευθερο σουτ για 3 ποντους,μεσα.
Αλλα δεν μπορει να λειτουργει αυτο συνεχεια.

nikon
23-03-2012, 15:58
Πάντως εγώ το είδα από ιταλικό κανάλι,ρεσιτάλ έδωσαν οι ιταλοί στη περιγραφή.Παρόμοια φάση έγινε και στον τελικό κυπέλλου αλλά στο τελευταίο δευτερόλεπτο δεν δίνουν φάουλ οι διαιτητές γενικάMε την διαφορά ότι ο Παπανικολάου δεν έκανε βήματα πριν του κάνει φάουλ ο Μπατίστ.


ό,τι και να έγινε..., ο παο θα περάσει ανετότατα..."Ανετότατα" δεν κερδίζει κανείς εκεί μέσα και για να περάσει πρέπει να κερδίσει έστω μια φορά.


Στο ποδοσφαιρο εχει σιχαθει η πετσα μας το παρασκηνιο.Γι αυτο.Και εμείς φασολάδα είχαμε αλλά πήρα ταξί γιατί αλλάζει η ώρα την Κυριακή.

kostasb13
23-03-2012, 15:58
Δεν θα ειναι του αιγιαννιου συνεχεια για τη Μακαμπι...χθες οτι εκαναν τους βγηκε...αλλα ακομα και ετσι θα μπορουσαμε να εχουμε κερδισει.
Τεσπα δυο ματς στο Ισραηλ, ενα να παρουμε αρκει. Στο πεμπτο ματς δε θα τους κανουμε παλι δωρο...


Τωρα για τη μπαλα, ειδαμε την τιμωρια, τι τιμωρια δηλ αυτο λεγεται εξοντωση, στον ΠΑΟ.
Οκ, εγω να συμφωνησω και να πω οτι αν ειναι να γινει η αρχη απο την ομαδα μου ας γινει...θα εχει ιδιαιτερο ενδιαφερον ομως να δουμε τι θα γινει απο εδω και περα, η αποδοση δικαιοσυνης στις αλλες ομαδες. Και για να ειμαι πιο σαφης και ξεκαθαρος, στον γαυρο...Στον αιωνια ατιμωρητο...
αν υπαρξει συνεχεια τοτε ενταξει. Αν ομως εχουμε τα ιδια και τα γνωστα τοτε...

kostasb13
23-03-2012, 16:02
Mε την διαφορά ότι ο Παπανικολάου δεν έκανε βήματα πριν του κάνει φάουλ ο Μπατίστ.

Ειχε κανει βηματα ο Μαντζαρης πιο πριν...ασε που δεν υπαρχει κανενα φαουλ απο τον Μπατιστ

nikon
23-03-2012, 16:06
Aς την αφήσουμε καλύτερα την διαιτησία του τελικού γιατί θα αρχίσει τις μεταφορές ο Βαγγέλης και είναι κρίμα να τον κουράζουμε μεσημεριάτικα.

PDS
23-03-2012, 16:08
Και εμείς φασολάδα είχαμε αλλά πήρα ταξί γιατί αλλάζει η ώρα την Κυριακή.

Εσυ ρωτησες τι φαι ειχαμε και εγω απαντησα.


Οσο για το αλλο Νικο,ενταξει το ειπες 100 φορες.Αν σε ενοχλει που μπαινω στον κοπο να κανω κατι τετοιο τι να πω..

Desmond
23-03-2012, 17:18
Οκ, εγω να συμφωνησω και να πω οτι αν ειναι να γινει η αρχη απο την ομαδα μου ας γινει...θα εχει ιδιαιτερο ενδιαφερον ομως να δουμε τι θα γινει απο εδω και περα, η αποδοση δικαιοσυνης στις αλλες ομαδες. Και για να ειμαι πιο σαφης και ξεκαθαρος, στον γαυρο...Στον αιωνια ατιμωρητο...
αν υπαρξει συνεχεια τοτε ενταξει. Αν ομως εχουμε τα ιδια και τα γνωστα τοτε...
...Tότε και πάλι εμείς θα τιμωρηθούμε...

Dragonpaul
23-03-2012, 21:38
Αθήνα
Η απόφαση είναι οριστική και αμετάκλητη: Σύσσωμο το Δ.Σ. της ΠΑΕ Παναθηναϊκός παραιτήθηκε την Παρασκευή, έπειτα από το συμβούλιο που διήρκεσε για περίπου τρεις ώρες, ενώ για τις 18 Απριλίου ορίστηκε Γενική Συνέλευση προκειμένου να εκλεγεί νέο Δ.Σ. Παράλληλα, ο Ανδρέας Βγενόπουλος ζήτησε πίσω το 1,7 εκατ. ευρώ που είχε δώσει πρόσφατα για εξόφληση των ποδοσφαιριστών και οι Αδαμάντιος Πολέμης και Θοδωρής Βασιλάκης απέσυραν τα δάνειά τους (http://sports.in.gr/football/superleague/article/?aid=1231187940).

Μετά την ολοκλήρωση του Δ.Σ. ο Δημήτρης Γόντικας παραχώρησε συνέντευξη Τύπου, τονίζοντας ότι εάν δεν προκύψει νέο ΔΣ στις 18 Απριλίου, τότε, οι «πράσινοι» οδεύουν στο Πρωτοδικείο:

«Κάναμε μεγάλη προσπάθεια αλλά πλέον δεν υπάρχουν τα ελάχιστα εχέγγυα για να δουλέψουμε. Με αυτές τις εξελίξεις δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι. Θέλω να ευχαριστήσω όλους όσους στάθηκαν δίπλα μας αυτό το διάστημα, την ομάδα και τον προπονητή που κράτησαν την ομάδα όρθια.

Ήρθε το πλήρωμα του χρόνου, παραιτούμαστε για να ευαισθητοποιηθούν οι ιδιοκτήτες. Ελπίζω ο Παναθηναϊκός να βρει τον δρόμο του. Οι εξελίξεις θα τρέξουν στις 18 Απριλίου.

Τότε θα γίνει, όπως αποφασίστηκε ομόφωνα, νέα Γενική Συνέλευση για την εκλογή νέου ΔΣ. Είναι προφανείς οι λόγοι που δεν μπορούμε να συνεχίσουμε», είπε αρχικά ο μέχρι σήμερα πρόεδρος του Παναθηναϊκού.

Όσο για την UEFA και το τι θα γίνει στο εξής, είπε: «Έχουν δρομολογηθεί κινήσεις και θα γίνει κάποια προσπάθεια. Εξαντλήσαμε όλα τα περιθώρια, πλέον απευθυνθείτε στους μετόχους. Το τελευταίο που μπορώ να σας πω ως πρόεδρος είναι ότι θα πάω να μεταφέρω στους παίκτες τις εξελίξεις».

http://sports.in.gr/football/superleague/article/?aid=1231187959

Desmond
23-03-2012, 21:52
Το κάθε site μπολντάρει ό,τι θέλει, ανάλογα με το ποιανού συμφέροντα εξυπηρετεί.Πχ. για μένα το πιο σημαντικό είναι αυτό:
"...παραιτούμαστε για να ευαισθητοποιηθούν οι ιδιοκτήτες."

Πάντως πρέπει να είμαι αντικειμενικός και να αναγνωρίσω στον Πόντικα την προσπάθειά του σ'αυτές τις δύσκολες στιγμές για τον Παναθηναϊκό μας.

TdR
26-03-2012, 16:14
Αθήνα
Η απόφαση είναι οριστική και αμετάκλητη: Σύσσωμο το Δ.Σ. της ΠΑΕ Παναθηναϊκός παραιτήθηκε την Παρασκευή, έπειτα από το συμβούλιο που διήρκεσε για περίπου τρεις ώρες, ενώ για τις 18 Απριλίου ορίστηκε Γενική Συνέλευση προκειμένου να εκλεγεί νέο Δ.Σ. Παράλληλα, ο Ανδρέας Βγενόπουλος ζήτησε πίσω το 1,7 εκατ. ευρώ που είχε δώσει πρόσφατα για εξόφληση των ποδοσφαιριστών και οι Αδαμάντιος Πολέμης και Θοδωρής Βασιλάκης απέσυραν τα δάνειά τους (http://sports.in.gr/football/superleague/article/?aid=1231187940).

Μετά την ολοκλήρωση του Δ.Σ. ο Δημήτρης Γόντικας παραχώρησε συνέντευξη Τύπου, τονίζοντας ότι εάν δεν προκύψει νέο ΔΣ στις 18 Απριλίου, τότε, οι «πράσινοι» οδεύουν στο Πρωτοδικείο:

«Κάναμε μεγάλη προσπάθεια αλλά πλέον δεν υπάρχουν τα ελάχιστα εχέγγυα για να δουλέψουμε. Με αυτές τις εξελίξεις δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι. Θέλω να ευχαριστήσω όλους όσους στάθηκαν δίπλα μας αυτό το διάστημα, την ομάδα και τον προπονητή που κράτησαν την ομάδα όρθια.

Ήρθε το πλήρωμα του χρόνου, παραιτούμαστε για να ευαισθητοποιηθούν οι ιδιοκτήτες. Ελπίζω ο Παναθηναϊκός να βρει τον δρόμο του. Οι εξελίξεις θα τρέξουν στις 18 Απριλίου.

Τότε θα γίνει, όπως αποφασίστηκε ομόφωνα, νέα Γενική Συνέλευση για την εκλογή νέου ΔΣ. Είναι προφανείς οι λόγοι που δεν μπορούμε να συνεχίσουμε», είπε αρχικά ο μέχρι σήμερα πρόεδρος του Παναθηναϊκού.

Όσο για την UEFA και το τι θα γίνει στο εξής, είπε: «Έχουν δρομολογηθεί κινήσεις και θα γίνει κάποια προσπάθεια. Εξαντλήσαμε όλα τα περιθώρια, πλέον απευθυνθείτε στους μετόχους. Το τελευταίο που μπορώ να σας πω ως πρόεδρος είναι ότι θα πάω να μεταφέρω στους παίκτες τις εξελίξεις».

http://sports.in.gr/football/superleague/article/?aid=1231187959

Αν και αρρωστοβρωμοσκατοκωλόγαυρος από κούνια
[σ' ευχαριστώ Θεέ μου που μου έδειξες το φως το αληθινό]
οι εξελίξεις στον ακατανόμαστο μόνο δυσάρεστες είναι.
Ελπίζω να βγει μια άκρη και σύντομα. Και να ναι μόνο θετική.

Καλώς ή κακώς -κακώς!- το ποδοσφαιρικό νταλαβέρι στην Ελλάδα
είναι μεταξύ του Ολυμπιακού και του ακατανόμαστου.
Όσο πηγαίνετε προς τα κάτω τραβάτε κι εμάς μαζί σας... Από πολλές απόψεις.
Κι όποιος δεν το καταλαβαίνει αυτό δεν ξέρει που πατά και που πηγαίνει.

Εύχομαι, έστω και αργά, τουλάχιστον οι Βαρδινογιάννηδες
-οι μόνοι αξιόπιστοι αυτή τη στιγμή και ως τα σήμερα-
να σταθούν στο ύψος της ιστορίας του συλλόγου και των απαιτήσεών του.

Το ιδανικό θα ήταν και οι υπόλοιπες ομάδες να έβρισκαν τον δρόμο τους.
Να γινόταν ξανά το πρωτάθλημα ανταγωνιστικό.
Κατάντησε κακόγουστο αστείο να παίρνουμε το πρωτάθλημα, περπατώντας,
με βασικό τον... Μαρκάνο. Ούτε πλάκα στον κουμπάρο μου δεν μπορώ να κάνω πια.


ΥΓ. Πρώτη και τελευταία φορά που γράφω σε thread για τον βάζελο...
Πηγαίνω* να βρω παπά. Πιστεύω όμως ότι αυτό το χάλι αφορά όλους μας.

*η λέξη "πάω" (με ωμέγα) είναι απαγορευμένη στο σπίτι
λόγω της εύηχης ομοιότητας με τον ομώνυμο σύλλογο.

minaras_tio
26-03-2012, 17:21
^^Χαχαχα ριξε εξορκισμο αλλα μη τους πεις το λογο γιατι τοτε θα σε αφορισει!!!

hakoo
27-03-2012, 02:01
Εύχομαι, έστω και αργά, τουλάχιστον οι Βαρδινογιάννηδες
-οι μόνοι αξιόπιστοι αυτή τη στιγμή και ως τα σήμερα-
να σταθούν στο ύψος της ιστορίας του συλλόγου και των απαιτήσεών του.


Αξιοπιστοι δεν λες τιποτα, ευεργετες


για την ομαδα σου

kostasb13
27-03-2012, 03:12
Αξιοπιστοι δεν λες τιποτα, ευεργετες


για την ομαδα σου


Λογικο ειναι hakoo...γαυρος ειναι το παιδι, μονο καλα λογια θα εχει να πει για το βαρδινογιαννεικο...

ilias78
27-03-2012, 21:05
Στην Πάρμα ο Νίνης (http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/Superleague/panathinaikos/sthn-parma-o-ninhs.1709533.html)

minaras_tio
27-03-2012, 23:01
^^Στο καλο.
Για να μην πω τιποτα αλλο...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Giannis7
27-03-2012, 23:15
Γιατί έτσι ?

Μήπως οι απαιτήσεις που δημιουργούνται στα ελληνικά ταλέντα είναι πάνω από τις δυνατότητες του ?

minaras_tio
27-03-2012, 23:18
Με ενοχλησε, οπως ολους τους παναθηναικους πιστευω, ο τροπος που εγινε η μεταγραφη.
Και μεταξυ μας δεν επαιξε και καμια μπαλαρα για να μου λειψει...
Αλλα οπως πανε τα πραγματα στα διοικητικα, μαλλον του χρονου θα ευχομασταν να τον εχουμε στο ροστερ.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ilias78
27-03-2012, 23:23
φιλε minara για μενα αν κ βαζελος εκανε την καλυτερη δουλεια. το ελληνικο πρωταθλημα ειναι Γ.Τ.Π. αφου ξερει μπαλα, ας παει καπου που να αξιζει. κ το ιταλικο ειναι απο τα καλυτερα.
λαθος ομως της διοικηση που δεν εκανε κατι ουσιωδες για τον πουλησει. χασαμε τετοιο ταλεντο χωρις να μπουνε λεφτα τσο ταμειο.

kostasb13
27-03-2012, 23:46
Αθλια εμφανιση στο πρωτο ημιχρονο...ουτε αμυνα, ουτε επιθεση, πολλα λαθη, εχουμε και τη διατησια που παιζει 80-20...
Ξυπνηστε γαμωτο, παιξτε λιγο...

minaras_tio
28-03-2012, 00:57
φιλε minara για μενα αν κ βαζελος εκανε την καλυτερη δουλεια. το ελληνικο πρωταθλημα ειναι Γ.Τ.Π. αφου ξερει μπαλα, ας παει καπου που να αξιζει. κ το ιταλικο ειναι απο τα καλυτερα.
λαθος ομως της διοικηση που δεν εκανε κατι ουσιωδες για τον πουλησει. χασαμε τετοιο ταλεντο χωρις να μπουνε λεφτα τσο ταμειο.

Ποια διοικηση να ασχοληθει ρε συ Ηλια? Αφου ειναι οτι να ναι ολοι!


Αθλια εμφανιση στο πρωτο ημιχρονο...ουτε αμυνα, ουτε επιθεση, πολλα λαθη, εχουμε και τη διατησια που παιζει 80-20...
Ξυπνηστε γαμωτο, παιξτε λιγο...

Πολυ χαλια εμφανιση. Πολυ δυσκολα τα πραγματα. Ειχαμε τις ευκαιριες στο τελος αλλα δεν το εκμεταλευτηκαμε.
Τι να πω? Καλη επιτυχια να εχουμε γιατι πραγματικα ειναι η τελευταια μας ευκαιρια για ευρωλιγκα...

ilias78
28-03-2012, 01:08
Ποια διοικηση να ασχοληθει ρε συ Ηλια? Αφου ειναι οτι να ναι ολοι!



δεν μιλαω για την τωρινη. γιαυτην που ηταν πριν 3 χρονια. τοτε που ο νινης ηταν στα πανω του κ μιλαγε ολη η ευρωπη.

kostasb13
28-03-2012, 01:14
Δυο ματς στο τελευταιο σουτ...γαμω την τυχη μου.
Κακο παιχνιδι γενικα, πολλα λαθη, αστοχες βολες, παικτες κλειδια οπως Σατο, Σαρας εκτος αγωνα, αλλα εστω και ετσι μπορουσαμε να εχουμε κερδισει.
Τι να πω τωρα, εδω που εφτασε το πραγμα...μακαρι να γινει την Πεμπτη, τελευταια ευκαιρια...

P.s Λαμονικα της μανας σου ρε αλητη...

hakoo
28-03-2012, 01:25
Με ενοχλησε, οπως ολους τους παναθηναικους πιστευω, ο τροπος που εγινε η μεταγραφη.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Για ακομη μια φορα θα διαφωνησω μαζι σου φιλε Κωστα και επετρεψε μου να σου πω οτι γενικευεις οταν λες οτι ολους μας ενοχλησε.
Να με ενοχλησει τι ακριβως? Οτι ενας παικτης θελει να παρει μεταγραφη καπου καλυτερα? Ευθυνη της διοικησης ειναι τα μεγαλυτερα της περιουσιακα στοιχεια να τα προστατευει προς οφελος της ομαδας με ανανεωσεις πολυυυυυυυυ πιο πριν απο την χρονια ληξης του συμβολαιου και φυσικα με ενα καλο συμβολαιο.
Στο τρυπακι που χρονια τωρα βαζει ο Βαρδινογιαννης πολυ κοσμο με τα "κωλοπαιδα που δεν αγαπανε τον Παναθηναικο" προσωπικα δεν μπαινω, αν ειναι δυνατον η ευθυνη της απωλειας ενος περιουσιακου στοιχειου της ομαδας χωρις να παρουμε ουτε ενα ευρω να βαραινει τον ποδοσφαιριστη και οχι αυτους που διαχειριζονται την ομαδα. Ετσι εχουμε δημιουργησει στρατο γενιτσαρων ποδοσφαιριστων τοσα χρονια επειδη ο μεγαλος μας ευεργετης ηθελε να εχει τους Ελληνες αξιολογους παικτες με τα ιδια ψιχουλα που εδινε στον Μιτου και στον Ζουταουτας. Απο αυτους φυσικα εξαιρω τον Νικοπολιδη που εδειξε με την μετεπειτα πορεια του οτι σωστα εφυγε, δεν ειχε καμια σχεση ως νοοτροπια με τον Παναθηναικο.
Ο αδιαφορος ευεργετης μας που ασκει διοικηση-ανεκδοτο τα τελευταια 2 χρονια μετα τον Πατερα επρεπε να εχει ανανεωσει τον Νινη η να τον εχει πουλησει για να μην χαθει ετσι οπως χαθηκε εδω και πολυ καιρο, και οχι να περιμενει το τελευταιο εξαμηνο (που ουτως η αλλως ο νομος δινει το δικαιωμα στον ποδοσφαιριστη να συζητησει με οποιον θελει) να κανει προσφορα-ξεφτιλα για τα ματια του κοσμου. Ευτυχως το μαζεψε καπως ο Γοντικας το πανηγυρι που πηγε να στησει παλι με δικαστηρια και τα λοιπα (οπως τοτε με τον Κυριακο που τελικα δικαιωθηκε ο ανθρωπος για τα αυτονοητα που υποστηριζε) και οπως φαινεται δεν θα δημιουργησει αλλον εναν γενιτσαρο ο μεγαλος μας ευεργετης.
Κατα τη γνωμη μου η περιπτωση Νινη ειναι αλλη μια περιπτωση βλεπω το δεντρο χανω το δασος και αποδεικνυεται και απο την κουβεντα σου


Ποια διοικηση να ασχοληθει ρε συ Ηλια? Αφου ειναι οτι να ναι ολοι! οπου για ακομη μια φορα δεν καταλαβαινω που παει το ολοι απο τη στιγμη που τις τελευταιες μερες κορυφωνεται η εκδικηση της οικογενειας Βαρδινογιαννη κατα του Παναθηναικου. Μπες και ενημερωσου αν θελεις την αποψη μου, φιλικα παντα.
Τις τελευταιες μερες εχουν συμβει σημεια και τερατα απο την πλευρα Βαρδινογιαννη με παραιτησεις των μελων του απο το Δ.Σ για να μπλοκαρει οποιαδηπτε θετικη εξελιξη, δεν μιλαω φυσικα καν για την παγια σταση του να αδιαφορει ενω ειναι ο μεγαλομετοχος και να μην συζηταει με κανεναν για πωληση της Παε.
Aκομα και ο Βωβος βγηκε σημερα και επιβεβαιωσε αυτο που φωναζουν τοσο καιρο παρα πολλοι ανθρωποι που ασχολουνται με τα του Παναθηναικου απαντωντας στο "εγω χαριζω αλλα κανεις δεν θελει να τις παρει τις μετοχες". Ειπε ξεκαθαρα οτι η εταιρια του θα κινηθει δικαστικα εναντιον του Παναθηναικου και την μη τηρηση της συμβασης, μιλαμε για αποζημιωσεις εκ. ευρω αν αποδειχθουν οι ισχυρισμοι του. Επομενως ολα αυτα που μας λεει ο ευεργετης μας Ιωαννης Βαρδινογιαννης και τα τσιρακια του περι παραμυθιου της Γηπελ, οτι δεν υπαρχει κανενα νομικο προβλημα κτλ ειναι αλλη μια καλοστημενη προπαγανδα. Το θεμα ΓΗΠΕΛ ειναι τεραστιο και αν δεν ξεκαθαριστει η νομικη υποχρεωση αυτη κανενας δεν προκειται να βαλει τα λεφτα του στον Παναθηναικο.
Καλο ειναι λοιπον να ενημερωθουμε λιγακι απο το να αναθεματιζουμε τους παντες, υπαρχουν συγκεκριμενα θεματα και συγκεκριμενοι υπαιτιοι.


Στα του μπασκετ, πικρη και αυτη η ηττα αλλα ο Παναθηναικος εδειξε και σημερα οτι ακομα και εκτος τοπου και χρονου ειναι ο πλεον υπολογισιμος αντιπαλος, θεωρω οτι στο παιχνιδι επιβιωσης που ακολουθει θα παρουσιαστει ετοιμος και θα νικησει.

kostasb13
28-03-2012, 01:34
Καλα εκανε ο Νινης και εφυγε...να κατσει εδω να κανει τι?...Στο καλο και να μας γραφει, δε θα σκασουμε κιολας, υπαρχουν αλλα πολυ πιο σοβαρα θεματα στον ΠΑΟ να ασχοληθουμε
Δεν τον κατηγορω για την επιλογη του να φυγει, τον κατηγορω για τα πολυ λιγα που προσφερε στην ομαδα ολα αυτα τα χρονια...

minaras_tio
28-03-2012, 03:37
Για ακομη μια φορα θα διαφωνησω μαζι σου φιλε Κωστα και επετρεψε μου να σου πω οτι γενικευεις οταν λες οτι ολους μας ενοχλησε.
Να με ενοχλησει τι ακριβως? Οτι ενας παικτης θελει να παρει μεταγραφη καπου καλυτερα? Ευθυνη της διοικησης ειναι τα μεγαλυτερα της περιουσιακα στοιχεια να τα προστατευει προς οφελος της ομαδας με ανανεωσεις πολυυυυυυυυ πιο πριν απο την χρονια ληξης του συμβολαιου και φυσικα με ενα καλο συμβολαιο.
Στο τρυπακι που χρονια τωρα βαζει ο Βαρδινογιαννης πολυ κοσμο με τα "κωλοπαιδα που δεν αγαπανε τον Παναθηναικο" προσωπικα δεν μπαινω, αν ειναι δυνατον η ευθυνη της απωλειας ενος περιουσιακου στοιχειου της ομαδας χωρις να παρουμε ουτε ενα ευρω να βαραινει τον ποδοσφαιριστη και οχι αυτους που διαχειριζονται την ομαδα. Ετσι εχουμε δημιουργησει στρατο γενιτσαρων ποδοσφαιριστων τοσα χρονια επειδη ο μεγαλος μας ευεργετης ηθελε να εχει τους Ελληνες αξιολογους παικτες με τα ιδια ψιχουλα που εδινε στον Μιτου και στον Ζουταουτας. Απο αυτους φυσικα εξαιρω τον Νικοπολιδη που εδειξε με την μετεπειτα πορεια του οτι σωστα εφυγε, δεν ειχε καμια σχεση ως νοοτροπια με τον Παναθηναικο.
Ο αδιαφορος ευεργετης μας που ασκει διοικηση-ανεκδοτο τα τελευταια 2 χρονια μετα τον Πατερα επρεπε να εχει ανανεωσει τον Νινη η να τον εχει πουλησει για να μην χαθει ετσι οπως χαθηκε εδω και πολυ καιρο, και οχι να περιμενει το τελευταιο εξαμηνο (που ουτως η αλλως ο νομος δινει το δικαιωμα στον ποδοσφαιριστη να συζητησει με οποιον θελει) να κανει προσφορα-ξεφτιλα για τα ματια του κοσμου. Ευτυχως το μαζεψε καπως ο Γοντικας το πανηγυρι που πηγε να στησει παλι με δικαστηρια και τα λοιπα (οπως τοτε με τον Κυριακο που τελικα δικαιωθηκε ο ανθρωπος για τα αυτονοητα που υποστηριζε) και οπως φαινεται δεν θα δημιουργησει αλλον εναν γενιτσαρο ο μεγαλος μας ευεργετης.
Κατα τη γνωμη μου η περιπτωση Νινη ειναι αλλη μια περιπτωση βλεπω το δεντρο χανω το δασος και αποδεικνυεται και απο την κουβεντα σου

οπου για ακομη μια φορα δεν καταλαβαινω που παει το ολοι απο τη στιγμη που τις τελευταιες μερες κορυφωνεται η εκδικηση της οικογενειας Βαρδινογιαννη κατα του Παναθηναικου. Μπες και ενημερωσου αν θελεις την αποψη μου, φιλικα παντα.
Τις τελευταιες μερες εχουν συμβει σημεια και τερατα απο την πλευρα Βαρδινογιαννη με παραιτησεις των μελων του απο το Δ.Σ για να μπλοκαρει οποιαδηπτε θετικη εξελιξη, δεν μιλαω φυσικα καν για την παγια σταση του να αδιαφορει ενω ειναι ο μεγαλομετοχος και να μην συζηταει με κανεναν για πωληση της Παε.
Aκομα και ο Βωβος βγηκε σημερα και επιβεβαιωσε αυτο που φωναζουν τοσο καιρο παρα πολλοι ανθρωποι που ασχολουνται με τα του Παναθηναικου απαντωντας στο "εγω χαριζω αλλα κανεις δεν θελει να τις παρει τις μετοχες". Ειπε ξεκαθαρα οτι η εταιρια του θα κινηθει δικαστικα εναντιον του Παναθηναικου και την μη τηρηση της συμβασης, μιλαμε για αποζημιωσεις εκ. ευρω αν αποδειχθουν οι ισχυρισμοι του. Επομενως ολα αυτα που μας λεει ο ευεργετης μας Ιωαννης Βαρδινογιαννης και τα τσιρακια του περι παραμυθιου της Γηπελ, οτι δεν υπαρχει κανενα νομικο προβλημα κτλ ειναι αλλη μια καλοστημενη προπαγανδα. Το θεμα ΓΗΠΕΛ ειναι τεραστιο και αν δεν ξεκαθαριστει η νομικη υποχρεωση αυτη κανενας δεν προκειται να βαλει τα λεφτα του στον Παναθηναικο.
Καλο ειναι λοιπον να ενημερωθουμε λιγακι απο το να αναθεματιζουμε τους παντες, υπαρχουν συγκεκριμενα θεματα και συγκεκριμενοι υπαιτιοι.


Στα του μπασκετ, πικρη και αυτη η ηττα αλλα ο Παναθηναικος εδειξε και σημερα οτι ακομα και εκτος τοπου και χρονου ειναι ο πλεον υπολογισιμος αντιπαλος, θεωρω οτι στο παιχνιδι επιβιωσης που ακολουθει θα παρουσιαστει ετοιμος και θα νικησει.

Παναγιωτη μου δε γραφω πουθενα οτι με πειραξε που ο Νινης διαλεξε την Ιταλια απο την Ελλαδα.
Εμενα με πειραξε ο τροπος που φευγει. Οχι η επιλογη του να φυγει.
Δε μπορει να συζηταει με ομαδες, εστω και 2-3 μερες πριν απο οτι εχει το δικαιωμα να το κανει. Δεν μπορει.
Υποτιθεται φοραει μια φανελα (αυτη που τον ανεδειξε μακιστα), και τιμα ενα συμβολαιο. Υποτιθεται.
Αρα οχι, δεν επρεπε να φυγει με φυγει με αυτον τον τροπο. Επρεπε να φυγει με τον σωστο τροπο.
Αυτο θα επρεπε να μας πειραζει ολους τους Παναθηναικους νομιζω.

Στα διοικητικα: μεχρι και πριν λιγο καιρο υποστηριζα (υπαρχουν και ποστς μου εδω μαλιστα), οτι η οικογενεια Βαρδινογιαννη ειναι εγγυηση για τον Παο.
Γιατι; Γιατι ισωσ να μην ημουν ενημερωμενος οπως λες, γιατι ισως δεν ηθελα να δω οτι μετα απο τοσα χρονια μενουμε χωρις διοικηση, η γιατι ισωσ δεν ηθελα να παραδεχτω καποια πραγματα που θα με ενοχλουσαν (αποχωρηση των Βαρδινογιαννηδων μετα απο αρκετα θετικα που εχουν κανει στον Παο).
Ομως μονο ο Βαρδινογιαννης νομιζεις οτι ειναι ο καρκινος του Παναθηναικου; Οι αλλοι ειναι στην απ εξω καθαροι; Δε νομιζω.
Ολοι εχουν βαλει απο ενα λιθαρακι. Ναι ο Τζιγγερ εχει βαλει το μεγαλυτερο δυστηχως.

Η ουσια ειναι οτι η ομαδα εχει μικρινει πολυ, παρα πολυ και δε της αξιζει αυτο. Δε ξερω τι θα μας σωσει αλλα δεν ειμαι και πολυ αισιοδοξος.
Εαν φυγει ο Βαρδινογιαννης ισως ανοιξει ο δρομος της σωτηριας μας. Αλλα ποιος θα βαλει λεφτα ειναι το θεμα.
Εκει θα τους δουμε ολους τους επιδοξουσ μνηστηρες του Παο.
Εκει θα φανει ποιος ειναι Παο.


Sent from my iPhone using Tapatalk

hakoo
28-03-2012, 04:56
Παναγιωτη μου δε γραφω πουθενα οτι με πειραξε που ο Νινης διαλεξε την Ιταλια απο την Ελλαδα.
Εμενα με πειραξε ο τροπος που φευγει. Οχι η επιλογη του να φυγει.
Δε μπορει να συζηταει με ομαδες, εστω και 2-3 μερες πριν απο οτι εχει το δικαιωμα να το κανει. Δεν μπορει.
Υποτιθεται φοραει μια φανελα (αυτη που τον ανεδειξε μακιστα), και τιμα ενα συμβολαιο. Υποτιθεται.
Αρα οχι, δεν επρεπε να φυγει με φυγει με αυτον τον τροπο. Επρεπε να φυγει με τον σωστο τροπο.
Αυτο θα επρεπε να μας πειραζει ολους τους Παναθηναικους νομιζω.



Διαφωνω και θα σου εξηγησω γιατι. Ειναι σαν να κολλας περισσοτερο στους τυπους παρα στην ουσια. Η ουσια ειναι οτι μια ανυπαρκτη διοικηση ενος ανθρωπου που εχει βαλθει να καταστρεψει τον Παναθηναικο αφησε αλλο ενα περιουσιακο στοιχειο της ομαδας να φυγει χωρις ο συλλογος να εχει το οποιοδηποτε οφελος, οχι οτι ο Νινης και ο καθε Νινης συζητησε με την Παρμα 3 μερες πριν την επισημη προσθεσμια. Αυτα ειναι για γελια στο δικο μου το μυαλο, αν ειναι δυνατον ενας επαγγελματιας να περιμενει ποτε ο υπαλληλος τους υπαλληλου ω υπαλληλε θα του κανει μια προσφορα ξεφτιλας για τα ματια του κοσμου. Προφανως και θα ψαχτει απο πριν να δει τι επιλογες εχει απο τη στιγμη που το εργασιακο του περιβαλλον με την υπαρχουσα διοικηση ειναι επιεικως απαραδεκτο. Ο σωστος τροπος δλδ ποιος θα ηταν? Να περιμενε ακομα 4 μερες για κατι που ηταν προδιαγεγραμενο εδω και μηνες?
Την φανελα του Παναθηναικου και την τιμησε μια χαρα το παιδακι μιας και ουδεποτε προκαλεσε και προσπαθησε να παιξει καλο ποδοσφαιρο και ειδικα την χρονια του double τα καταφερε πολυ καλα αποδιδοντας παρα πολυ ωριμα για την ηλικια του. Τωρα το αν ανταποκριθηκε στις προσδοκιες ολων στον απολυτο βαθμο ειναι καθαρα υποκειμενικο, προσωπικα θεωρω οτι καποια πραγματα τον κρατησαν πισω (κυριως τραυματισμοι) αλλα σαφως προσεφερε αγωνιστικα. Στην λογικη του μηδενισμου δεν μπαινω οπως καποιοι που τον λενε παλαιμαχο απο τα 21 του χρονια.





Ομως μονο ο Βαρδινογιαννης νομιζεις οτι ειναι ο καρκινος του Παναθηναικου; Οι αλλοι ειναι στην απ εξω καθαροι; Δε νομιζω.
Ολοι εχουν βαλει απο ενα λιθαρακι. Ναι ο Τζιγγερ εχει βαλει το μεγαλυτερο δυστηχως.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Ε αυτο το ολοι εχουν βαλει ενα λιθαρακι, επειδη το ακουω και απο αλλους, ουτε το καταλαβα, ουτε το καταλαβαινω ουτε προκειται να το καταλαβω απ οτι φαινεται. Το λιθαρακι που εβαλαν οι αλλοι (υποθετω μιλαμε για τους πολυμετοχικους ετσι) για την καταστροφη του Παναθηναικου ποιο ηταν? Τα δεκαδες εκ. ευρω που εβαλαν ζεστα και μετρητα, το οτι εφεραν παικτες παγκοσμιας κλασης στην ομαδα η (το κυριοτερο) οτι επεστρεψε και νοιαστηκε ο κοσμος για τον ποδοσφαιρικο Παναθηναικο μετα απο κι εγω δεν ξερω ποσα χρονια?

minaras_tio
28-03-2012, 11:23
Διαφωνω και θα σου εξηγησω γιατι. Ειναι σαν να κολλας περισσοτερο στους τυπους παρα στην ουσια. Η ουσια ειναι οτι μια ανυπαρκτη διοικηση ενος ανθρωπου που εχει βαλθει να καταστρεψει τον Παναθηναικο αφησε αλλο ενα περιουσιακο στοιχειο της ομαδας να φυγει χωρις ο συλλογος να εχει το οποιοδηποτε οφελος, οχι οτι ο Νινης και ο καθε Νινης συζητησε με την Παρμα 3 μερες πριν την επισημη προσθεσμια. Αυτα ειναι για γελια στο δικο μου το μυαλο, αν ειναι δυνατον ενας επαγγελματιας να περιμενει ποτε ο υπαλληλος τους υπαλληλου ω υπαλληλε θα του κανει μια προσφορα ξεφτιλας για τα ματια του κοσμου. Προφανως και θα ψαχτει απο πριν να δει τι επιλογες εχει απο τη στιγμη που το εργασιακο του περιβαλλον με την υπαρχουσα διοικηση ειναι επιεικως απαραδεκτο. Ο σωστος τροπος δλδ ποιος θα ηταν? Να περιμενε ακομα 4 μερες για κατι που ηταν προδιαγεγραμενο εδω και μηνες?
Την φανελα του Παναθηναικου και την τιμησε μια χαρα το παιδακι μιας και ουδεποτε προκαλεσε και προσπαθησε να παιξει καλο ποδοσφαιρο και ειδικα την χρονια του double τα καταφερε πολυ καλα αποδιδοντας παρα πολυ ωριμα για την ηλικια του. Τωρα το αν ανταποκριθηκε στις προσδοκιες ολων στον απολυτο βαθμο ειναι καθαρα υποκειμενικο, προσωπικα θεωρω οτι καποια πραγματα τον κρατησαν πισω (κυριως τραυματισμοι) αλλα σαφως προσεφερε αγωνιστικα. Στην λογικη του μηδενισμου δεν μπαινω οπως καποιοι που τον λενε παλαιμαχο απο τα 21 του χρονια.






Ε αυτο το ολοι εχουν βαλει ενα λιθαρακι, επειδη το ακουω και απο αλλους, ουτε το καταλαβα, ουτε το καταλαβαινω ουτε προκειται να το καταλαβω απ οτι φαινεται. Το λιθαρακι που εβαλαν οι αλλοι (υποθετω μιλαμε για τους πολυμετοχικους ετσι) για την καταστροφη του Παναθηναικου ποιο ηταν? Τα δεκαδες εκ. ευρω που εβαλαν ζεστα και μετρητα, το οτι εφεραν παικτες παγκοσμιας κλασης στην ομαδα η (το κυριοτερο) οτι επεστρεψε και νοιαστηκε ο κοσμος για τον ποδοσφαιρικο Παναθηναικο μετα απο κι εγω δεν ξερω ποσα χρονια?

Ενας επαγγελματιας ποδοσφαιριστης ψαχνεται εαν θελει να φυγει, χωρις να τον παρουν χαμπαρι ολα τα μμε.
Ο σωστος τροπος θα ηταν λοιπον να μην βγει στη φορα ακομα και 1 ημερα πριν, οτι ο παικτης εχει κλεισει σε αλλη ομαδα.
Συμφωνω απολυτα οτι επαιξε οσο μπορουσε. Δε διαφωνω σε αυτο.
Αλλοι περπατουσαν-περπατανε, αυτος τουλαχιστον ιδρωνε και λιγο και επαιρνε και πολυ λιγοτερα απο ολους τους αλλους.
Τεσπα, το παιδι φευγει για αλλη ομαδα, καλη συνεχεια.
Ηταν η καλυτερη επιλογη για το μελλον του, αλλα οχι με τον σωστο τροπο.

Στα διοικητικα τωρα, μπορουμε να ξερουμε ρε συ τι παιχνιδια εχουν παιχτει με Βγενοπουλο, Τζιγγερ, Πατερα και ολο το παρεακι;
Γιατι οι αλλοι ειναι αθωοι;
Δε νομιζω, απλα ειναι ολοι εναντιον του Τζιγγερ γιατι θελουν να φυγει, γιατι κατι παιζεται χοντρο.
Η μηπως ξαφνικα εγιναν ολοι παναθηναικοι και δεν εχουν που να χαλασουν τα λεφτα τους;
Ναι εβαλαν οι πολυμετοχικοι πολλα λεφτα, αλλα εγιναν και οργια ε; 2 εκατομμυρια τον Μελιση; 5 το χριστοδουλοπουλο;
Με 7 εκατομμυρια ξερεις τι επαιρναν;
Απλα εκαναν κινησεις εντυπωσιασμου, αλλα ναι τουλαχιστον πηραμε ενα νταμπλ αλλα οχι απο τις μεταγραφες αυτες.
Ποτε δε θα μαθουμε την αληθεια.
Η ομαδα γινεται μεσαια σιγα σιγα, ο γαυρος θα κανει οτι γουσταρει για πολλα χρονια, στα διοικητικα θα τσακωνονται, παιχτες θα φυγουν κι αλλοι, και του χρονου θα παλευουμε για να μπουμε στα playoff.
Δυστηχως. Και φοβαμαι και τον μπασκετικο παναθηναικο τι θα απογινει εαν φυγουν οι Γιαννακοπουλοι.


Sent from my iPhone using Tapatalk

hakoo
28-03-2012, 16:13
Για τις κινησεις εντυπωσιασμου θα συμφωνησω εκαναν λαθος επιλογες αλλα απο εκει και περα δεν σε καταλαβαινω. Τα δικα τους λεφτα ξοδεψαν, δεν εκλεψαν απο τον Παναθηναικο ουτε εβλαψαν την ομαδα.
Για καθε Μελισση υπαρχει και ενας Σισε, δεν εκαναν μονο λαθη στις μεταγραφες.
Ειναι δυνατον να τους αποκαλεις ολους παρεακι? Παρεακι ο Πατερας που ηρθε ο ανθρωπος και εβαλε εκτος απο χρηματα τον προσωπικο του χρονο με καθημερινη ενασχοληση με τον Παναθηναικο για να ξαναγινει παλι η ομαδα μας ανταγωνιστικη και κυριως για να σταματησει το παρακρατος του γαυρου να βιαζει την ομαδα μας κατ εξακολουθησιν?
Παρεακι ολοι οι υπολοιποι μετοχοι που εβαλαν κατι δεκαδες εκ. ευρω για να τους βριζει ο Βαρδινογιαννης απο την εφημεριδα του και να τους κανει εσωτερικη πολιτικη ως αλλη Ντορα στην ΝΔ?
Οσο για το αν εγιναν ξαφνικα ολοι Παναθηναικοι και δεν ξερουν που να χαλασουν τα λεφτα τους, δλδ συγνωμη δεν ειναι θεμιτο ενας επιχειρηματιας να θελει να επενδυσει στον Παναθηναικο για να βγαλει καποια στιγμη λεφτα απο αυτον? Ειναι κακο αυτο και απο ποτε?
Κι εγω σου λεω οκ, υπαρχουν πραγματα που δεν ξερουμε, να μην ειμαστε προσωπολατρες κτλ. Αλλα ρε φιλε δεν μπορουμε να τσουβαλιαζουμε προκαταβολικα για πραγματα που δεν γνωριζουμε και να αγνοουμε πραγματα που γνωριζουμε. Να γνωριζουμε οτι η οικογενεια Βαρδινογιαννη ειναι ο νουμερο ενα υπαιτιος της καταστασης και να καθομαστε να τσουβαλιαζουμε και να αποκαλουμε ανθρωπους που εχουν βοηθησει τον Παναθηναικο παρεακι.
Οσο για το αν ο Παναθηναικος εχει μικρυνει, τωρινο ειναι αυτο?
Ο Παναθηναικος μικραινει εδω και παααααρα πολλα χρονια, απο τοτε που σταματησε να ειναι ανταγωνιστικος στο πρωταθλημα, απο τοτε που εδιωξε τον κοσμο απο το γηπεδο. Οταν ο ιδιος ο Ιωαννης ο ευεργετης εχει βγει και εχει παραδεχθει οτι τοσα χρονια ετρεχε τον Παναθηναικο με μινιμουμ budget και οτι γενικα δεν ασχολιοταν με το πρωταθλημα, αντιθετα εχει κατσει να χασει πρωταθληματα απο το παρασκηνιο για να πετυχει η προσπαθεια που εκανε με τον Πετρο Κοκκαλη (!) για δημιουργια της super league τοτε ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω το σκεπτικο καποιων.
Και μιας που αναφερθηκες, οτι δλδ αισθανοσουν μια ασφαλεια με τον Βαρδινογιαννη, σε καλυπτε δλδ εσενα ενας Παναθηναικος κομπαρσος σην Ελλαδα να λοιδωρειται απο το συστημα και την παραγκα και να τρεχει με ψιχουλα για παικτες καθε χρονο μονο και μονο επειδη ο Βαρδινογιαννης εχει λεφτα?

PDS
28-03-2012, 16:19
Και μιας που αναφερθηκες, οτι δλδ αισθανοσουν μια ασφαλεια με τον Βαρδινογιαννη, σε καλυπτε δλδ εσενα ενας Παναθηναικος κομπαρσος σην Ελλαδα να λοιδωρειται απο το συστημα και την παραγκα και να τρεχει με ψιχουλα για παικτες καθε χρονο μονο και μονο επειδη ο Βαρδινογιαννης εχει λεφτα?

Υπηρχε σταθεροτητα συμφωνω.

Παραγκα να σε βιαζει.
Ελαχιστα χρηματα για μεταγραφες.
Κανενα ενδιαφερον για τον συνολο.
Σταθερα στην δευτερη θεση.΄

Ωραια χρονια...
Ευχαριστουμε κυριε Γιαννη!

:first:

minaras_tio
28-03-2012, 16:53
^^Δεν λεω οτι εκλεψαν λεφτα απο την ομαδα, εχασαν ομως πολλα λεφτα και δεν επενδυσαν σωστα.Αρα αυτο ειναι κακο για την ομαδα.
Παναγιωτη ειναι απλα τα πραγματα, εαν ηθελαν να βοηθησουν θα το ειχαν κανει.Δε ξερω με ποιον τροπο,αλλα θα το ειχαν κανει.
Για εμενα ναι,ολοι παρεακι ειναι γιατι ο Παναθηναικος ειναι στο χειλος της καταστροφης και ολοι σφυριζουν αδιαφορα. Ναι ο τζιγγερ σφυριζει πιο πολυ,αλλα δε μπορω να παραβλεψω και τους αλλους.
Μονο οι Γιαννακοπουλοι εξαιρουνται λογω μπασκετ.
Ο Πατερας? Ασε ρε συ,στα στημενα τι δουλεια ειχε και αυτος? Η μηπως ηταν αθωος αυτος?Θελω να ειμαι υπερηφανος Παναθηναικος οχι να ακουω το ονομα της ομαδας μπλεγμενο απο εδω κι απο εκει.

Δεν εχει σημασια ειλικρινα τι πιστευουμε εμεις. Σημασια εχει να φυγουν αυτοι που θελουν το κακο της ομαδας, και να μεινουν αυτοι που εχουν λεφτα και θελουν να βοηθησουν.
Γραφεται ιστορια και ειναι δυστηχως μαυρες σελιδες για την ομαδα μας.

F1_STK
28-03-2012, 16:55
Κριμα πραγματικα για τον Παναθηναικο.. ειλικρινα..
Και η ομαδα basket, αν και καποια πραγματα δε μου αρεσουν, ελπιζω να περασει, θα ειναι ωραιο ενα final four με Παναθηναικο και ελπιζω Ολυμπιακο και φυσικα Barcelona στην Κωνσταντινουπολη!

hakoo
28-03-2012, 17:08
Για εμενα ναι,ολοι παρεακι ειναι γιατι ο Παναθηναικος ειναι στο χειλος της καταστροφης και ολοι σφυριζουν αδιαφορα. Ναι ο τζιγγερ σφυριζει πιο πολυ,αλλα δε μπορω να παραβλεψω και τους αλλους.


Σαφως και ειναι δικαιωμα σου να πιστευεις ο,τι θελεις, ομως οταν αποδιδεις ευθυνες κατα την ταπεινη μου αποψη πρεπει να ξερεις και γιατι αποδιδεις ευθυνες. Αν δλδ δεν εισαι ενημερωμενος πρεπει πρωτα να ενημερωθεις, και παλι επαναλαμβανω οτι στο λεω εντελως φιλικα και στο μεταξυ μας.
Δεν ειναι δυνατον να μου λες οτι οι υπολοιποι σφυριζουν αδιαφορα οταν πριν λιγες μερες καποιοι μετοχοι εβαλαν λεφτα στο ΔΣ (μιλαμε για 2,5 εκ ευρω) εν οψει του κρισιμου κλιμακιου της Ουεφα για την αδειοδοτηση και με εντολη Βαρδινογιαννη παραιτηθηκαν τα μελη που προσκεινται σε αυτον με αποτελεσμα να μην μπορει ποτε να αλλοκληρωθει η διαδικασια.
Δεν γινεται να του λενε αλλοι μετοχοι εδω και μηνες ανελαβε την Γηπελ και αναλαμβανουμε τις μετοχες και αυτος να παιζει κουκοθεατρο με τους Αραβες. Επομενως πως σφυριζουν αδιαφορα ρε Κωστα?
Επαναλαμβανω, δεν προσπαθω να σου αλλαξω την αποψη σε καμια περιπτωση, δικαιωμα σου να πιστευεις ο,τι θελεις.
Απλα κι εγω με τη σειρα μου θελω να καταλαβω ποιο ειναι το σκεπτικο ορισμενων Παναθηναικων.





Ο Πατερας? Ασε ρε συ,στα στημενα τι δουλεια ειχε και αυτος? Η μηπως ηταν αθωος αυτος?Θελω να ειμαι υπερηφανος Παναθηναικος οχι να ακουω το ονομα της ομαδας μπλεγμενο απο εδω κι απο εκει.



Παρακαλω? Ακουσες εσυ τον Πατερα στις κασετες να στηνει κανα παιχνιδι? Ειδες εσυ να κατηγορειται ο Πατερας για τιποτα? Ειναι δυνατον να αναπαραγουμε την προπαγανδα των κοκκινων ΜΜΕ μεταξυ μας, αυτων των οποιων ο προεδρος κατηγορειται αυτη τη στιγμη για συνεργεια σε στησιμο αγωνα ?

minaras_tio
28-03-2012, 17:20
[QUOTE=hakoo;373871]Σαφως και ειναι δικαιωμα σου να πιστευεις ο,τι θελεις, ομως οταν αποδιδεις ευθυνες κατα την ταπεινη μου αποψη πρεπει να ξερεις και γιατι αποδιδεις ευθυνες. Αν δλδ δεν εισαι ενημερωμενος πρεπει πρωτα να ενημερωθεις, και παλι επαναλαμβανω οτι στο λεω εντελως φιλικα και στο μεταξυ μας.
Δεν ειναι δυνατον να μου λες οτι οι υπολοιποι σφυριζουν αδιαφορα οταν πριν λιγες μερες καποιοι μετοχοι εβαλαν λεφτα στο ΔΣ (μιλαμε για 2,5 εκ ευρω) εν οψει του κρισιμου κλιμακιου της Ουεφα για την αδειοδοτηση και με εντολη Βαρδινογιαννη παραιτηθηκαν τα μελη που προσκεινται σε αυτον με αποτελεσμα να μην μπορει ποτε να αλλοκληρωθει η διαδικασια.
Δεν γινεται να του λενε αλλοι μετοχοι εδω και μηνες ανελαβε την Γηπελ και αναλαμβανουμε τις μετοχες και αυτος να παιζει κουκοθεατρο με τους Αραβες. Επομενως πως σφυριζουν αδιαφορα ρε Κωστα?

Παλι στην ενημερωση μου θα το ριξουμε?
Εχω ενημερωθει οσο χρειαζεται πιστευω για να αποδοσω ευθυνες εκει που εγω θεωρω οτι αναλογουν.
Φιλικα εννοειται,δεν υπαρχει παρεξηγηση μεταξυ μας καμμια.
Δεν υπερασπιζομαι τον Τζιγγερ,αυτος ναι φταιει πιο πολυ απο ολους.
Αλλα δεν το μασαω οτι οι αλλοι ειναι παναγιτσες.
Δε ξερω πως σφυριζουν αδιαφορα αλλα δεν πιστευω οτι και αυτοι δεν εχουν μεριδιο ευθυνης.

Παρακαλω? Ακουσες εσυ τον Πατερα στις κασετες να στηνει κανα παιχνιδι? Ειδες εσυ να κατηγορειται ο Πατερας για τιποτα? Ειναι δυνατον να αναπαραγουμε την προπαγανδα των κοκκινων ΜΜΕ μεταξυ μας, αυτων των οποιων ο προεδρος [B]κατηγορειται αυτη τη στιγμη για συνεργεια σε στησιμο αγωνα ?

Επειδη δεν κατηγορηθηκε η δεν ακουστηκε να στηνει κανα ματσακι, αυτοματως ειναι αθωος?
Αφου αθωοι τελικα κριθηκαν ολοι. Αρα μαζι τους και ο Πατερας.

Δε ξερω εαν με αυτα που πιστευω νομιζεις οτι εχω γινει αντι-παναθηναικος, αλλα τους εχω σιχαθει ολους.
Μονο ταξιμο ειναι και στο τελος τιποτα.

Ελπιζω να μπορεσω να ερθω την κυριακη στη συναντηση να τα πουμε και απο κοντα.
Θα πλακωθουμε στην καφετερια!! Χαχαχαχα!!!

hakoo
29-03-2012, 03:52
Θα μιλησεις με τους δικηγορους μου :a045:



Παλι στην ενημερωση μου θα το ριξουμε?
Εχω ενημερωθει οσο χρειαζεται πιστευω για να αποδοσω ευθυνες εκει που εγω θεωρω οτι αναλογουν.


Κωστα ειλικρινα πιστευω οτι δεν εχεις καταλαβει τι εχει συμβει τις τελευταιες μερες, εξου και η απορια μου/εκπληξη μου οταν ακουω Παναθηναικους να μιλανε για παρεακια και για αδιαφορια συσσωμης της διοικησης. Ειλιρινα μαλλον δεν εχεις καταλαβει την σοβαροτητα την καταστασης και πως αυτη εχει διαμορφωθει τις τελευταιες μερες.
Οπως θα εχεις διαβασει ο Παναθηναικος απειλειται με ευρωπαικη τιμωρια για οφειλες προς τους παικτες απο την προηγουμενη χρονια.
Η πρωτη επιτροπη μας εδωσε μια διορια μεχρι τελος του Μαρτιου να παρουσιασουμε τουλαχιστον 2 κομμα κατι εκ. ευρω για να παρουμε αδειοδοτηση.
Τα λεφτα αυτα μαζευτηκαν απο τον Βγενοπουλο (1,8), τον Πολεμη (500 χιλιαρικα νομιζω δεν παιρνω κι ορκο) και τον Βασιλακη που εδωσε 500 χιλιαδες με μορφη δανειου.
Κι εκει που πηγε να εκριθει η εισροη του ποσου στο ΔΣ πριν λιγες μερες, να μπει δλδ υπογραφη απο την διοικηση για να μπει το ποσο στα ταμεια και να τα παρουσιασουμε στην Ουεφα, τσουπ ο ευεργετης δινει εντολη στα τρια μελη που ελεγχει στο συμβουλιο να παραιτηθουν και ως εκ τουτου να επελθει παραιτηση ολων των μελων και ορισμος νεου διοικητικου συμβουλιου στις 18 Απριλιου φεξε μου και γλιστρησα μιας και το πουλακι θα εχει πεταξει. Που σημαινει οτι και χρηματα να υπαρχουν δεν υπαρχει κανεις να υπογραψει! Δεν υπαρχει περιπτωση να προλαβουμε την ημερομηνια που σημαινει οτι εκτος συγκλονιστικου απροοπτου θα τιμωρηθουμε με αποκλεισμο απο την Ευρωπη για του χρονου με ο,τι αυτο επισυρει. Τι επισυρει? Μειον τηλεοπτικα, μειον εισιτηρια και απαγορευση μεταγραφων και ανανεωσεων. Ουτε καν μπαινω στην διαδικασια να σου πω ποσους παικτες χανουμε. Αν δε οι παικτες δεν αποδεχθουν διακανονισμο ας μην το πιασουμε το θεμα γιατι θα πω πολλα και δεν θελω να ξεχειλωσει το ποστ.
Με λιγα λογια, με μια κινηση ο Βαρδινογιαννης στελνει τον Παναθηναικο στην διαλυση του και μαλιστα αυτη τη φορα δεν υπαρχει καμια δικαιολογια απο κανενα τσιρακι του που να μπορει να το καλυψει.
Μιλαμε για πραγματα επιπεδου "ενα κι ενα κανουν 2", αν ο μεγαλος μας ευεργετης δεν ειχε πει στα μελη του να παραιτηθουν τοτε τα χρηματα θα ειχαν μπει στα ταμεια και αυτη τη στιγμη ο Παναθηναικος θα πηγαινε στις 31 του μηνος για να παρει πρασινο φως για του χρονου, να επιβιωσει δλδ η ομαδα αρχικα και μετα να δουμε πως θα ξεμπερδεψουμε με τον καρκινο.
Οσο πιο απλα προσπαθησα φιλε μου να σου εξηγησω γιατι αυτη τη στιγμη ειλικρινα θεωρω αδιανοητο ο Παναθηναικος να οδηγειται στην καταστροφη απο την οικογενεια Βαρδινογιαννη επειδη ετσι γουσταρει και να διαβαζω απο αλλους Παναθηναικους (καλη ωρα εσενα) να μιλανε για ευθυνες γενικα και αοριστα.

kostasb13
30-03-2012, 01:25
Το ειχα γραψει εδω, δε χρειαζεται βεβαια να εισαι ΠΑΟ ή μπασκετικος για να ξερεις οτι δε γινοταν να χασουμε 3 ματς συνεχομενα απο αυτη την ομαδα...μονοι μας τα εχουμε κανει δυσκολα, δεν ειναι δυνατον να αποκλειστουμε απο αυτη τη Μακαμπι, ειμαστε καλυτερη ομαδα...
Στο ΟΑΚΑ θα κριθουν ολα και θα παμε φ4... Για ελατε τωρα Παπαλουκαδες και σια...
25000 κοσμος να το κανουν κολαση!

Αφου δεν επαθα σημερα εμφραγμα δεν θα το παθω ποτε...:a050:
ΕΛΑ ΡΕ ΟΜΑΔΑΡΑ!:pao:

minaras_tio
30-03-2012, 01:33
Πολυ μεγαλη νικη πραγματικα αλλα ελεος με τα ριμπαουντ, ελεος!
Μπραβο, παμε για το τελευταιο ματς και φυγαμε για Τουρκια μετα!!

Hakoo: Στο θεμα μας εμεις,χαχαχα!!
Ναι εχω καταλαβει τι συνεβη με την διαλυση ολου του συμβουλιου.
Ξερω ποσο σοβαρα ειναι τα πραγματα και ειδικα μετα τα σημερινα με τους ποδοσφαιριστες να επιστρεφουν πισω τα χαρτια χωρις να υπογραψουν κατι, (και καλα εκαναν φυσικα), τα πραγματα ειναι μη αναστρεψιμα δυστηχως.
Συμφωνω οτι σε αυτην την περιπτωση ο Τζιγγερ φταιει.
Αυτο που λεω εγω ειναι οτι ναι φταει ο σωφερ πιο πολυ απο ολους αλλα χωρις να ξερουμε τι εχει γινει πραγματικα στο παρασκηνιο, θεωρω οτι φταινε και ολοι οι υπολοιποι, αλλα ναι πολυ λιγοτερο απο το σωφερ.
Και κατι αλλο,δεν οδηγειται στην καταστροφη απο την οικογενεια ολοκληρη, απο τον Τζιγγερ πιστευω οδηγειται...

kostasb13
05-04-2012, 15:31
Πάμε γερά ρε Παναθα απόψε!

Dragonpaul
05-04-2012, 15:48
Nαι... Οι σκέψεις όλων μας ειναι μαζι σας... :P :P

grip
06-04-2012, 02:05
Συγχαρητήρια στον Παναθηναϊκό.Καταπληκτικότατη σειρά ήταν αυτή.Στο τέλος βέβαια τις έριξε τις βόμβες του ο Ομπράντοβιτς...

hakoo
06-04-2012, 02:49
^^Και πολυ καλα εκανε, ημαρτον πια με τον καθε βλακα που χαλαει την εικονα 25 χιλιαδων κοσμου.
Η Μακαμπι σημερα ηταν εκπληκτικη, και λιγο τυχερη στο τελος αλλα δεν ακυρωνει την μεγαλη εμφανιση που εκανε σημερα. Εμεις ομως οπως ειπε και ο Μπλατ ειμασταν (και ειμαστε γενικα) λιγο καλυτεροι κι ετσι περασαμε δικαια νομιζω. Στοχος επετευχθη για φετος στην Ευρωπη και μονο με την συμμετοχη μας στο F4, ο,τιδηποτε ερθει εκει θα ειναι ενα τεραστιο επιπλεον κερδος. Απεναντι στο απολυτο φαβορι που ειναι οι Ρωσοι παμε για την εκπληξη, καλη επιτυχια στην ομαδα και συγχαρητηρια για την τεραστια προκριση.

kostasb13
06-04-2012, 02:56
Έχοντας παει γήπεδο απόψε αυτό που είδα σε γενικες γραμμες ήταν μια εκπληκτική ατμόσφαιρα από 25000 κόσμο. Κάποιοι τώρα, ελάχιστοι, αυτοί που ο Ζοτς αναφέρει, καταφεραν να αποδείξουν για μια ακόμα φορά ότι η μαλακια είναι αήττητη...δεν τους θέλει μόνο ο Ζοτς εκτός γηπέδου, όλοι τους θελουμε. Δεν έχουν καμία θέση μέσα στο γήπεδο με τον Εξαστερο αυτοι οι καθυστερημενοι και κομπλεξικοι αλητες...Ζοτς δε θα σε διώξουν 50-100 ξεφτιλες, δε θα το επιτρέψουμε εμείς οι εκατοντάδες χιλιάδες που σ΄αγαπανε να γίνει κάτι τέτοιο...

Για το ματς τωρα, αν χάναμε απόψε θα ήταν η πιο αχωνευτη ήττα για μένα όλα αυτά τα χρόνια που βλέπω από κοντά την ομάδα...
Ανεξήγητα πράγματα στο τέλος, ένα ματς που λογικά θα έπρεπε να έχει τελειώσει πολύ νωρίτερα έγινε έτσι όπως έγινε για κάποιο λόγο που ακόμα προσπαθώ να καταλάβω...πολλές χαμένες βολές, κακές άμυνες, ακόμα και φάουλ σε τρίποντο(!) Και με τη Μακαμπι να ξεκωλωνεται πάλι με απίθανα σουτ όπως έγινε στο δεύτερο ματς...
Τεσπα, τέλος καλό όλα καλά, ένα ακόμα φ4, μεγαλη επιτυχία για την ομάδα.
Πολύ μεγαλη εμφάνιση από τον Διαμαντιδη, γεια σου ρε Μητσαρα!
Στο φ4 τα πράγματα είναι δύσκολα αλλά όχι αδύνατα...δεν υπάρχει αδύνατο για τον Εξαστερο και δεν έχει να φοβηθεί κανέναν, αν είμαστε ΠΑΟ καμία ΤΣΣΚΑ και λοιποι δε θα μας κόψουν το δρόμο για το έβδομο

Desmond
08-04-2012, 11:30
http://athens.indymedia.org/local/webcast/uploads/23pcsqou.jpg

F1_STK
08-04-2012, 20:59
Κριμα το παιδι και πολυ ωραια κινηση.. Με τα πανο ομως μονο, δυστυχως δε λυνεται τιποτα..

Dragonpaul
08-04-2012, 21:04
Νομιζω οτι αναφερονται στο Δημητρη Χριστουλα (http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%94%CE%B7%CE%BC%CE%AE%CF%84%CF%81%CE%B7%CF%82_% CE%A7%CF%81%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%BF%CF%8D%CE%BB%CE %B1%CF%82).

F1_STK
08-04-2012, 21:14
Ναι για εκεινον ειναι.. Και για το φιλο του Παναθηναικου πηγαινε ομως αυτο που ειπα οτι δε λυνονται με τα πανο μονο αυτα τα προβληματα. Πρεπει να ειμαστε πραγματικα διπλα στους συνανθρωπους μας. Αυτο εννοω.

kostasb13
10-05-2012, 23:21
Τραγική κατάσταση...αστεία ομαδα, αστείοι παικτες

kostasb13
11-05-2012, 13:55
Άντε παίδες πάμε γερά για έναν ακόμη θρίαμβο!

Θα είμαι ειλικρινής και θα πω ότι δεν είμαι αισιόδοξος...όχι τόσο λόγω ΤΣΣΚΑ ή των αγωνιστικών προβλημάτων της ομάδας όσο κυρίως για το κλίμα αβεβαιότητας και ανησυχίας που υπάρχει για την επόμενη μέρα...κάτι που φάνηκε καθαρά απο τις δηλώσεις του Ζοτς μέσα στη βδομάδα...και που σίγουρα επηρεάζει την ομάδα. Ελπίζω να βγω λάθος και τη Δευτέρα τα ξημερώματα να πανηγυρίζουμε παλι στο αεροδρόμιο...

nikon
11-05-2012, 14:06
Εγώ πάντως δεν θα ήμουν αισιόδοξος λόγω ΤΣΣΚΑ και μόνο καθώς και σας έχει κερδίσει 2 φορές φέτος αλλά και γιατί έχει σούπερ ομάδα.
Τα άλλα με το που ξεκινάει ο αγώνας ξεχνιούνται και ειδικά από παίχτες με τόση εμπειρία σε F4.

Βλέπω ΤΣΣΚΑ-Ολυμπιακό τελικό (εκτός αν σκιστεί ο Ναβάρο και βλέπει το καλάθι σαν βαρέλι) αλλά να το σηκώνουν οι Ρώσοι.

kostasb13
11-05-2012, 21:09
Σφαγή...τίποτα άλλο, κρίμα και ντροπή

PDS
11-05-2012, 21:09
Mπραβο στα κορακια.

dinospao
11-05-2012, 21:16
τι ειναι αυτα ρε; ντροπη. γαμω τα κορακια που πεταξαν με το ζορι την παναθα εκτος τελικου. να πανε να γαμηθουνε και να πεθανουνε. πραγματικα αυτη τη στιγμη ειμαι εκτος εαυτου, δεν μπορω να κατσω στη θεση μου. σφαγη μπροστα στα ματια εκατομμυριων ανθρωπων

antoniss
11-05-2012, 21:17
Έλεος με τους γ@μημενους τα κοράκια, όλα τις φάσεις ανάποδα.; Κρίμα για την προσπάθεια !

nikon
11-05-2012, 21:19
Επειδή το είπε και το ξαναείπε ο βλάκας ο σπίκερ ή έχετε δική σας γνώμη;;;;.....γιατί τα 2 φορές βήματα δεν ήταν ούτε μια και δεν ξέρω ποιος είναι σίγουρος ότι στην επόμενη φάση δεν έβγαλε την μπάλα ο Μπατίστ.

kostasb13
11-05-2012, 21:23
Εχω άρρωστησει, ειλικρινά δεν έχω ξαναδει κάτι τέτοιο...κανένα έλεος στον Μπερτομεου και τη συμμορία του, η ομάδα πρέπει να αντιδράσει έντονα σε αυτο που έγινε σήμερα.

Ενα μεγαλο μπραβο στην ομαδα, τους πραγματικους νικητες σημερα, ΠΑΟ εσύ είσαι ο πρωταθλητής!

nikon, μην προκαλεις...

nikon
11-05-2012, 21:30
Aν ήθελα να προκαλέσω θα έγραφα άλλα πράγματα αλλά ok επειδή ΔΕΝ θέλω να προκαλέσω σταματάω εδώ και απλά περιμένω να μιλήσουμε όταν δείτε το βίντεο με λιγότερα νεύρα.

msnes7
11-05-2012, 21:43
Η διαιτησία nikon ήταν προκλητική στο τέλος.Ήταν σίγουρα βήματα τα πρώτα του τεόντοσιτς(αν και έχασε και τις 2 βολές).Επίσης υπήρχε φάουλ στον μπατίστ,κάποια βήματα που δόθηκαν,γενικά οι διαιτητές στο τελευταίο δεκάλεπτο τα έκαναν μαντάρα.Δεν ξέρω αν θα νικούσε ο παο αλλά αλλοίωσαν το αποτέλεσμα.Πάντως η τσσκα παίζει να έκανε και το χειρότερο της ματς φέτος(στο πρώτο δεκάλεπτο έσπασαν τα καλάθια αλλά και στο δεύτερο παρά τους 5 πόντους του παο έβαλαν μόνο 15).Ο παο επιμένω είχε την χρυσή ευκαιρία ακόμα και με κόντρα διαιτησία να πάρει το ματς(ακόμα να καταλάβω στο τέλος γιατί ο διαμαντίδης δεν σουτάρει)

gtakis
11-05-2012, 22:03
μιλάνε και οι φίλοι παναθηναιοκοί για διαιτησία στο μπάσκετ..............................τράτζικ...... ...........................

minaras_tio
11-05-2012, 23:03
Τα σχολια των γαυρων στο τοπικ σας γιατι ειστε προκλητικοι...


Sent from my iPhone using Tapatalk

nikon
12-05-2012, 09:08
Η διαιτησία nikon ήταν προκλητική στο τέλος.Ήταν σίγουρα βήματα τα πρώτα του τεόντοσιτς(αν και έχασε και τις 2 βολές).Επίσης υπήρχε φάουλ στον μπατίστ,κάποια βήματα που δόθηκαν,γενικά οι διαιτητές στο τελευταίο δεκάλεπτο τα έκαναν μαντάρα.Δεν ξέρω αν θα νικούσε ο παο αλλά αλλοίωσαν το αποτέλεσμα.Πάντως η τσσκα παίζει να έκανε και το χειρότερο της ματς φέτος(στο πρώτο δεκάλεπτο έσπασαν τα καλάθια αλλά και στο δεύτερο παρά τους 5 πόντους του παο έβαλαν μόνο 15).Ο παο επιμένω είχε την χρυσή ευκαιρία ακόμα και με κόντρα διαιτησία να πάρει το ματς(ακόμα να καταλάβω στο τέλος γιατί ο διαμαντίδης δεν σουτάρει)cska moscow vs pao ta vimata - YouTube

Και οι 2 κάνουν 2 βήματα και δίνουν την μπάλα τώρα αν ο βλάκας ο μαλλιάς χτυπιέται πίσω από το μικρόφωνο και μαζί παρασύρει και τους υπόλοιπους παναθηναϊκούς τότε πρόβλημα τους.
Για το λάθος του Διαμαντίδη στην τελευταία επίθεση που μπορεί να τους έδινε και την νίκη μούγκα......ok για όλα φταίει η διαιτησία.

gtakis
12-05-2012, 12:06
Πωλούνται 2 παιδικά εισιτήρια VIP σε θέσεις δίπλα δίπλα για τον τελικό του F4. Πληροφορίες: κος Παύλος ή κος Θανάσης

hakoo
12-05-2012, 12:46
Ποσο πονο εχουν μοιρασει αυτα τα 2 "παιδια" την τελευταια 15ετια? Μιλαμε για απειρο κομπλεξ και πολυ πονο. Περαστικα και μην ξεχασετε να παραπονεθειτε την επομενη φορα που καποιος τρολαρει στο thread του Ολυμπιακου, να μας μιλησετε για ασυλια απο τους "βαζελους" moderators και ολα τα συναφη.
Το ματς δυστυχως χθες δεν το ειδα γιατι δουλευα αλλα ειδα εκτεταμενα στιγμιοτυπα, ενταξει οι Ρωσοι εχουν ομαδαρα αλλα χαλαρα το εχαναν το χθεσινο παιχνιδι αν δεν ειχαν παρει καποια σφυριγματα στο τελος. Φυσικα η διαιτησια ειναι ενα θεμα, ειναι σαφες οτι υπαρχουν διαφορα "θελω" στα υψηλα κλιμακια της euroleague αλλα μια ομαδα οπως ο Παναθηναικος (η κορυφαια της Ευρωπης δλδ τα τελευταια χρονια) απαγορευεται να στεκεται εκει.

MajereMP44
12-05-2012, 14:17
[quote=nikon;380017]cska moscow vs pao ta vimata - YouTube
Μονο εγω κοιταζα τα ρωσιδακια που δειχνει στην αρχη??χαχα
Τεσπα, ο Τεοντισιτς κανει βηματα με το που παιρνει την μπαλα και δεν φαινεται σε αυτο το replay , το εδειξαν αμεσως μετα απο αυτο που ποσταρες.Παιρνει την μπαλα και αλλαζει σταθερο κατευθειαν.Τελοσπαντων, εγω επιμενω στα ρωσιδακια!

kostasb13
12-05-2012, 15:15
Η σφαγή έχει ξεκινήσει απο το δεύτερο δεκάλεπτο εκεί που με το στανιο έβαλαν ξανα τους Ρώσους στο παιχνίδι. 18-3 βολές ήταν στο πρώτο ημίχρονο. Αυτα που έγιναν στο τέλος ήταν το κερασάκι στην τούρτα απλα

messi10
12-05-2012, 15:26
Αδικο το αποτελεσμα εχτες, δεν εχω καταλαβει γιατι ''εσπρωξαν'' την ΤΣΣΚΑ... Κριμα για την προσπαθεια του ΠΑΟ.

nikon
12-05-2012, 16:15
Μονο εγω κοιταζα τα ρωσιδακια που δειχνει στην αρχη??χαχα
Τεσπα, ο Τεοντισιτς κανει βηματα με το που παιρνει την μπαλα και δεν φαινεται σε αυτο το replay , το εδειξαν αμεσως μετα απο αυτο που ποσταρες.Παιρνει την μπαλα και αλλαζει σταθερο κατευθειαν.Τελοσπαντων, εγω επιμενω στα ρωσιδακια!Τα ρωσιδάκια ήταν όλα τα λεφτά ρε c τι μόνο εσύ ειδικά τα μελαχρινά και sorry που θα βγω offtopic αλλά ο Τεόντοσιτς μόλις παίρνει την μπάλα σκύβει και την βάζει στην αγκαλιά του για να την προστατέψει που είναι τα βήματα;;;;:confuzed:

MajereMP44
12-05-2012, 16:57
Οχι διαφωνω, δες το καλυτερα, παιρνει την μπαλα και αμεσως μετα κανει ενα αλματακι(οχι το κλασικο αλμα που μπορεις να κανεις οταν σου δινει καποιος την μπαλα, αλλα το κανει μετα που την παιρνει)Εκει στο 0.18 που για να κανει αυτο που λες να προστατεψει την μπαλα ουσιαστικα πηδαει προς τα πισω μενα μικρο αλματακι και ακουμπαει με την πλατη του, παικτη του παναθηναικου.Δεν φαιενται καλα σε αυτο το replay το ειδα την ωρα της μεταδοσης,.Εμενα αυτο μου φανηκε βηματα και επισης εκει που κανει μπασιμο στο κεντρο του γηπεδου για να δωσει πασα :P Μιλαμε τωρα για τριχες ετσι?Καθως το παιχνιδι παει τελειωσε και οτι και να λεω τωρα δεν εχει σημασια.Τα ρωσιδακια ομως ΠΡΕΠΕΙ να μεινουν στις μνημες μας.ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ.

nikon
12-05-2012, 17:52
Πάντως το ντελίριο του σπίκερ και του κόσμου στην εξέδρα δεν άρχισε από τη φάση που λες....το δικό μας βέβαια άρχισε εκεί που αρχίζει το βίντεο ε;;;:a040:

MajereMP44
12-05-2012, 18:00
Ακριβως!Εκει σταματαει και αρχιζει ο ημιτελικος.Καπου εκει εχασε ο Παναθηναϊκος και κερδισε το αθλημα χαχα

george13gr
13-05-2012, 13:26
Και του χρονου με υγεια!!Καλα να ειμαστε!

Καλη επιτυχια στους γαυρους να το παρουν και αυτοι μια φορα και τελος παντων να ερθει παλι το τροπαιο ελλαδα.

Ο παο ειχε το παιχνιδι αλλα η αμυνα των ρωσων ηταν καταπληκτικη και η αστοχια του παο στα 3ποντα επισης εκπληκτικη...

Θα χαρω πολυ να χασει αυτη η ΤΣΣΚΑ γιατι δεν της αξιζε κατ'εμε να ειναι τελικο...

hakoo
21-05-2012, 22:35
Πολυ κακη η ομαδα σημερα αλλα δεν εχει τελειωσει ακομα η σειρα. Το δευτερο παιχνιδι ειναι καθοριστικο, νομιζω οτι θα κρινει παρα πολλα το αποτελεσμα φυσικα αλλα και η εμφανιση της Πεμπτης.
Ο Παναθηναικος δεν ειναι τοσο κακος οσο εδειξε σημερα, ουτε ο γαυρος ειναι δα καμια υπερομαδα, μπορει να εχει την ψυχολογια στα υψη και πολυ φορμαρισμενους παικτες (ειδικα ο Παπανικολαου και ο Πριντεζης ηταν αλανθαστοι και ο,τι εκαναν εγραφε) αλλα παραμενει ομαδα με πολλες αδυναμιες που πρεπει να εκμεταλλευθουμε.
Επομενως κλειδι ειναι η νικη στο επομενο ματς για να φερουμε την σειρα στα ισια και μετα βλεπουμε πως θα το διαχειριστουμε.
Γενικα δικαιο το σημερινο αποτελεσμα, ουτε λογος.

nikon
22-05-2012, 09:15
......αλλα παραμενει ομαδα με πολλες αδυναμιες που πρεπει να εκμεταλλευθουμε.....Εκτός από την έλλειψη σοβαρού σέντερ (μέχρι και ο Βουγιούκας μας έβαλε 20 πόντους :doh:) δε μας λες και τις υπόλοιπες από τις "πολλές".:scratch:

hakoo
22-05-2012, 12:40
Καμια, ειστε η super team! :a036:
Oλες η ομαδες εχουν αδυναμιες, ποσο μαλλον μια νεανικη ομαδα οπως η δικη σας.

nikon
22-05-2012, 20:29
Tώρα που το ξανασκέφτομαι σα να έχεις δίκιο......μια "αδυναμία" στο πράσινο την έχουμε αλλά όχι μόνο στο μπάσκετ.

I_HAVE_A_NAME_
22-05-2012, 20:35
Καλά όλες οι ομάδες έχουν αδυναμίες. όπως και ο παναθηναικός φυσικά.
Με αυτό το υλικό όμως είναι άθλος του ντούντα και προσωπική υπέρβαση των παικτών που κατάφεραν να πάρουν την κούπα και φυσικά εάν καταφέρουν να πάρουν και το πρωτάθλημα.

kostasb13
24-05-2012, 22:21
Οκ το μηνυμα εληφθη...τα κορακια μας το εδειξαν ξεκαθαρα αποψε, ειδικα στο τελευταιο δεκαλεπτο...

Βηματα του σπανουλη που δε δοθηκαν, φαουλ του γαυρου που δε δινονταν με τιποτα, αυτος ο Ντορσει πρεπει να εκανε σημερα 7-8 φαουλ, καλαθι του Μητσου που δε μετρησαν, και στο τελος να μην εχουμε δικαιωμα για βολες ενω ο γαυρος πηγε απο το 33'...μεσα στο ΟΑΚΑ...
Δωστε τους το μωρε να τελειωνουμε, να μην κλαινε και οι αφοι με τα μπλουζακια...

gtakis
24-05-2012, 23:45
http://oi45.tinypic.com/34owmbo.jpg

έχεις απόλυτο ΔΙΚΙΟ..............

hakoo
25-05-2012, 00:04
^^Ξεκαθαρη προσπαθεια δημιουργιας εντυπωσεων, απο τη στιγμη που εχουμε φασεις κραυγαλεες απο την αλλη πλευρα. Βηματα Σπανουλη σε κρισιμοτατο σημειο που οχι μονο δεν δωθηκαν αλλα δεχθηκαμε και τριποντο, επιθετικο φαουλ πανω στον Γιασικεβιτσιους απο τον Χαινς που δωθηκε αναποδα στο 1 και κατι λεπτο πριν το τελος, φαουλ πανω στην επιθεση του Καιμακογλου που δεν δωθηκε με το ρολοι να δειχνει 36 δευτερα και να προηγουμαστε με 1 ποντο (τελειωνει το παιχνιδι). Κατι φαουλ που ζηταει ο Διαμαντιδης δεν τα αναφερω καν γιατι δεν εχω αποψη. Ακομα και στη φαση που παταει γραμμη ο Διαμαντιδης υπαρχιε πολυ σκληρη αμυνα του Πριντεζη(?) που μπορει χαλαρα να δωθει φαουλ.
Kοινως σταματα να λες ψεματα και να μας κανεις το μυαλο κουρκουτι λες και ειδαμε αλλο παιχνιδι.
Εγιναν λαθη σημερα, το μονο σιγουρο.
Μετρια παλι η ομαδα, απλα εβγαλε λιγο περισσοτερη ενεργεια στην τριτη περιοδο και αυτο ηταν αρκετο για να κερδισουμε. Την Κυριακη πρεπει να κανουμε σπουδαιο παιχνιδι αν θελουμε να κανουμε το break.

Giannis7
25-05-2012, 01:10
^ Εγώ από αυτή τη φωτογραφία βγάζω το συμπέρασμα ότι άμα ήθελαν να παίξουν Ολυμπιακό, θα έδιναν την μπάλα στον Ολυμπιακό και δεν θα τους έλεγε και κανείς τίποτα.

hakoo
25-05-2012, 01:26
Γιαννη δεν λεω οτι ηθελαν να δωσουν το παιχνιδι στον Ολυμπιακο. Απλα τωρα η δημιουργια εντυπωσεων που γινεται με την τελευταια φαση ειδικα απο επισημα χειλη (διαβασε δηλωσεις Ιβκοβιτς) ειναι τουλαχιστον για γελια ενω εχουν προηγηθει κραυγαλεες φασεις κατα του Παναθηναικου. Και δεν μιλαμε για 1 και 2, μιλαμε για σωρεια.
Κακη διαιτησια γενικοτερα ειναι η αποψη μου, νομιζω το ανεφερα και στο προηγουμενο ποστ μου.
Οπως ειπα οτι χασαμε δικαιοτατα στο προηγουμενο παιχνιδι ετσι πιστευω οτι κερδισαμε δικαιοτατα σημερα. Δεν παιξαμε το καλυτερο μπασκετ (μονο ενα δεκαλεπτο στην ουσια βγαλαμε ενεργεια) αλλα ειμασταν καλυτεροι σημερα.

kostasb13
25-05-2012, 02:00
Εννοειται οτι εχω απολυτο δικιο...

AlexandrosQV
25-05-2012, 11:29
Σταματηστε να διαβαζετε τις φυλλαδες που δεν κανουν ουτε για κωλοχαρτα.. Ντροπη στον αστειο κατεμε, ιβκοβιτς που κανει τετοιες δηλωσεις ενω ο Παναθηναϊκος κερδισε χτες επειδη ηταν καλυτερος και ελιωσε το γαυρο στο τελος. Ο Ομπραντοβιτς τι επρεπε να κανει στο F4? Να βγει με την καραμπινα στη συνεντευξη μηπως? Γιαυτο δεν θα φτασουν ποτε το επιπεδο του Παναθηναϊκου. Δεν πειραζει δεν περιμενα και τιποτα καλυτερο απο αυτους. Οσο για την Κυριακη, βαζω στοιχημα οτι θα καψουν το σεφ παλι. Τα λεμε.

messi10
25-05-2012, 12:06
Οσο για την Κυριακη, βαζω στοιχημα οτι θα καψουν το σεφ παλι.

Δυστηχως, αυτο πιστευω, αν χασουμε (ΟΣΦΠ ειμαι. :P)

Αλλο ενα κινητρο για την νικη. :D

Giannis7
25-05-2012, 14:52
Σταματηστε να διαβαζετε τις φυλλαδες που δεν κανουν ουτε για κωλοχαρτα.. Ντροπη στον αστειο κατεμε, ιβκοβιτς που κανει τετοιες δηλωσεις ενω ο Παναθηναϊκος κερδισε χτες επειδη ηταν καλυτερος και ελιωσε το γαυρο στο τελος. Ο Ομπραντοβιτς τι επρεπε να κανει στο F4? Να βγει με την καραμπινα στη συνεντευξη μηπως? Γιαυτο δεν θα φτασουν ποτε το επιπεδο του Παναθηναϊκου. Δεν πειραζει δεν περιμενα και τιποτα καλυτερο απο αυτους. Οσο για την Κυριακη, βαζω στοιχημα οτι θα καψουν το σεφ παλι. Τα λεμε.

Δεν νομίζω ότι έχουν δώσει δικαίωμα οι παίχτες, ο προπονητής και οι Αγγελόπουλοι για τέτοιο σχόλιο. Και επειδή μάλλον τα βλέπεις μονόπλευρα, ο Ομπράντοβιτς, που η ομάδα του νίκησε κι όλας, έκανε κι αυτός δηλώσεις για την διαιτησία όπως κι ο Γιαννακόπουλος.

Στο επίπεδο του Παναθηναικού δεν έχει φτάσει ο Ολυμπιακός ακόμα, αλλά σίγουρα το να παίρνει κανείς την Ευρολίγκα μετά από 15 χρόνια είναι ένα βήμα προς τα μπροστά.

Μερικοί δεν καταλαβαίνεται ότι και οι αθλητές (και γενικά όσοι ζουν το παιχνίδι) είναι άνθρωποι και μετά το ματς μπορεί να πουν πράγματα που δεν τα εννοούν.

hakoo
25-05-2012, 15:33
O Ομπραντοβιτς απαντησε σε ερωτηση που του εγινε για τη διαιτησια σε σχεση με τις δηλωσεις Ιβκοβιτς. Απο τη στιγμη που πρωτος ο Ιβκοβιτς αρχισε τα καραγκιοζηλικια με την διαιτησια δεν γινοταν να μην παρει απαντηση και να τον αφηνουν να δημιουργει εντυπωσεις απο το πουθενα.
Εχουν δωσει δικαιωμα και οι παικτες που εχουν μιλησει παρα πολλες φορες για την διαιτησια που δεν τους αφηνε να κερδισουν (Σπανουλης περσι μετα τον δευτερο τελικο το χοντρο που θυμαμαι), και ο Ιβκοβιτς αρκετες φορες (στους περσινους τελικους κι αυτος ειχε πει πολλα) και οι Αγγελοπουλοι με τα μπλουζακια (ενταξει πολυ λιγοτερες αυτοι αλλα τεσπα). Οποτε ολες οι πλευρες εχουν δωσει αφορμες και μαλιστα πολλες.
Να πω σε αυτο το σημειο οτι γενικα τους Αγγελοπουλους τους συμπαθω και τους σεβομαι ανεξαρτητα απο καποιες ατυχεις επιλογες τους (μπλουζακια) μιας και αγαπουν παρα πολυ το αθλημα και εχουν ριξει απειρα λεφτα προσπαθωντας να φτιαξουν ομαδα ποιοτικη και οχι να ασχοληθουν με παρασκηνια και παραγκες. Ειναι το ακριβως αντιθετο απο τον ποδοσφαιρικο Ολυμπιακο κατα τη γνωμη μου. Και επισης θεωρω οτι ανεξαρτητα απο το αν εγω πχ σαν Παναθηναικος δεν ηθελα να παρει ο Ολυμπιακος το Ευρωπαικο, αξιζε η συγκεκριμενη διοικηση μια ανταμοιβη για οσα εχει κανει τα τελευταια χρονια, και για τα χρηματα αλλα και για την σταση τους.
Και για να επιστρεψω σε αυτο που ελεγα, γενικως οι δηλωσεις για τη διατησια απο τοσο μεγαλο προπονητη ειναι ενδεικτικες του ποσο φοβαται την σειρα κατα τη γνωμη μου.

MajereMP44
25-05-2012, 17:06
Εμενα δεν μου φαινεται να φοβαται ακριβως τους αγωνες ο Ιβκοβιτς.Περισσοτερο φοβαται την κατακραυγη.Η οποια εαν ερθει ειτε απο πλευρας κοσμου του Ολυμπιακου ειτε απο τη διοικηση του Ολυμπιακου θα ειναι μεγα σφαλμα.Ειναι τρομερος προπονητης λιγο πιο κατω απο Ιμπραντοβιτς, ελαχιστα πιο κατω.
Απο την αλλη εμεις σαν Παναθηναικοι, πρεπει να κανουμε και καμια κινηση ουσιας, γιατι η ομαδα γερναει και μαλλον το χανει το τραινο, εαν οχι φετος απο του χρονου σιγουρα.
Ανησυχια για εμενα ειναι οτι δεν υπαρχουν Ελληνες παικτες στον ΠΑΟ, νεαροι, επιπεδου Παπανικολαου που εχει ο γαβρος.Μια καλη κινηση θα ηταν να ερχοταν στον Παναθηναικο το παιδι αυτο, ο οποιος μεχρι τωρα δεν εχει δειξει και δειγματα οτι ειναι εριστικος και κωλοπαιδο, οπως ειχε δειξει ας πουμε ο Σπανουλης οταν ηταν σε εμας και μετα αλλαξε στρατοπεδο και τον βριζει ολος ο κοσμος του ΠΑΟ.

Για τη διαιτησια, νομιζω δεν εχει παιδια κανενα νοημα.Το παιχνιδι τελειωσε, μου αφησε σαν εικονα οτι ο ΠΑΟ ηταν ελαχιστα καλυτερος εκει που επρεπε και αν το χαναμε απο διαιτητικο λαθος ας το συζητουσαμε τοτε και μονο τοτε.Ομοιως για τους Ολυμπιακους...αφηστε τους προπονητες να μιλανε για διαιτησια , προφανως το κανουν για τις εντυπωσεις , επαγγελματιες ειναι και παιζονται πολλα παιχνιδακια στις δηλωσεις.

Dragonpaul
25-05-2012, 17:13
Ανησυχια για εμενα ειναι οτι δεν υπαρχουν Ελληνες παικτες στον ΠΑΟ, νεαροι, επιπεδου Παπανικολαου που εχει ο γαβρος.Μια καλη κινηση θα ηταν να ερχοταν στον Παναθηναικο το παιδι αυτο
Μη φάτε... Θα 'χουμε γλαροσουπα. :P :P

minaras_tio
25-05-2012, 17:18
Μη φάτε... Θα 'χουμε γλαροσουπα. :P :P

Χαρισμα σας τετοιοι κωλογαυροι σαν το Παπανικολαου.
Το ιδιο νιωθετε φανταζομαι και εσεις για τον Saras (παιχταρα μου εσυ...).
Αρα ας μεινουμε ετσι και ολοι ειμαστε happy.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Dragonpaul
25-05-2012, 17:28
Ναι... Για τον Saras που απο τα γεννοφασκια του ήταν Παναθηναϊκός.

Giannis7
25-05-2012, 17:47
Εμενα δεν μου φαινεται να φοβαται ακριβως τους αγωνες ο Ιβκοβιτς.Περισσοτερο φοβαται την κατακραυγη.Η οποια εαν ερθει ειτε απο πλευρας κοσμου του Ολυμπιακου ειτε απο τη διοικηση του Ολυμπιακου θα ειναι μεγα σφαλμα.Ειναι τρομερος προπονητης λιγο πιο κατω απο Ιμπραντοβιτς, ελαχιστα πιο κατω.
Απο την αλλη εμεις σαν Παναθηναικοι, πρεπει να κανουμε και καμια κινηση ουσιας, γιατι η ομαδα γερναει και μαλλον το χανει το τραινο, εαν οχι φετος απο του χρονου σιγουρα.
Ανησυχια για εμενα ειναι οτι δεν υπαρχουν Ελληνες παικτες στον ΠΑΟ, νεαροι, επιπεδου Παπανικολαου που εχει ο γαβρος.Μια καλη κινηση θα ηταν να ερχοταν στον Παναθηναικο το παιδι αυτο, ο οποιος μεχρι τωρα δεν εχει δειξει και δειγματα οτι ειναι εριστικος και κωλοπαιδο, οπως ειχε δειξει ας πουμε ο Σπανουλης οταν ηταν σε εμας και μετα αλλαξε στρατοπεδο και τον βριζει ολος ο κοσμος του ΠΑΟ.

Για τη διαιτησια, νομιζω δεν εχει παιδια κανενα νοημα.Το παιχνιδι τελειωσε, μου αφησε σαν εικονα οτι ο ΠΑΟ ηταν ελαχιστα καλυτερος εκει που επρεπε και αν το χαναμε απο διαιτητικο λαθος ας το συζητουσαμε τοτε και μονο τοτε.Ομοιως για τους Ολυμπιακους...αφηστε τους προπονητες να μιλανε για διαιτησια , προφανως το κανουν για τις εντυπωσεις , επαγγελματιες ειναι και παιζονται πολλα παιχνιδακια στις δηλωσεις.

Ο Ολυμπιακός όποτε παίζει είναι το "outsider". Ακόμα και τώρα ο Παναθηναικός είναι πιο "ακριβή" και πιο έμπειρη ομάδα από τον Ολυμπιακό. Και το πρωτάθλημα να μην πάρει είναι επιτυχημένη η χρονιά αφού πήρε την Ευρολιγκά και με ιστορική ανατροπή. Τις προηγούμενες χρονιές που ο Ολυμπιακός είχε Κλέιζα, Τσιλντρες κλπ, άξιζε "κράξιμο". Τώρα όμως με τόσο νεανική ομάδα, μόνο χειροκρότημα αξίζει.

MajereMP44
25-05-2012, 18:01
@dragonpaul δεν μπορω να κρυψω οτι μαρεσει ο παικτης και αν ειναι να με δουλευετε οι Ολυμπιακοι που το λεω χυμα δεν με νοιαζει καθολου:P Για τον Σπανουλη δεν ειδα ομως να σχολιαζετε που ειπα...οταν σας εκανε χειρονομιες τοτε που επαιζε σε εμας ...τελοσπαντων.Τετοιο κωλοπαιδο δεν ειναι ο Παπανικολαου και φαιενται και καλος παικτης οποτε μακαρι να ερχοτανε.

@Giannis7 Ναι ειναι κιαυτο που λες παιζει και θα συμφωνησω.Γιαυτο ειπα και γω οτι ειναι σφαλμα να τον κραξει οποιοσδηποτε.
Ο ΠΑΟ ειναι ακριβη ομαδα αλλα γερασμενη.Αν χασετε φετος ειναι καθαρα λογω εμπειριας (θελω να πιστευω για να μιλησουμε και μπασκετικα και ελπιζω οχι με διαιτητες).Του χρονου θα φανει οτι ο ΠΑΟ θελει ανανεωση.

Πραγματικα, παιζουν οι τοπ ομαδες τις ευρωπης και θελω να δω μια κοντρα στα ισια.Μακαρι το θεαμα να φτιαξει λιγο διοτι τα 2 πρωτα ηταν ψιλο-σκοτωμα.

minaras_tio
25-05-2012, 18:19
Ναι... Για τον Saras που απο τα γεννοφασκια του ήταν Παναθηναϊκός.

Γιατι ο Παπανικολαου ξερεις απο τα γεννοφασκια του τι ομαδα ειναι;
Η αληθεια ειναι οτι ειναι επαγγελματιες. Οπου πεσει το περισσοτερο χρημα, εκει θα πανε. Δες το Σπανουλη. Και καλα εκανε φυσικα. Αλλα οχι τωρα ξαφνικα οτι εγινε και παθιαμενος γαυρος...


Sent from my iPhone using Tapatalk