PDA

View Full Version : Παναθηναϊκός - The Official Thread2



Pages : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9

Nikoladim
20-06-2013, 21:40
Mπουρουσης ειναι καλη επενδυση... σκατοχαρακτηρας οκ αλλα δεν μας χαλαει. Ο Σοφοκλης θεωρω πως δεν μπορει να παιξει στο επιπεδο που ειμαστε.

hakoo
20-06-2013, 21:46
O Μπουρουσης δεν ταιριαζει στην φιλοσοφια της ομαδας, μακρια.

kostasb13
20-06-2013, 21:58
Μπουρουσης?....ουτε για αστειο...

F1_STK
21-06-2013, 15:18
O Μπουρουσης δεν ταιριαζει στην φιλοσοφια της ομαδας, μακρια.

Ουτε ο Τρακης ταιριαζει, αλλα αυτος ειναι αλλο ανεκδοτο..

AriStos13
24-06-2013, 20:47
http://www.sport-fm.gr/article/lasme-itan-kai-mallon-paei/683588
Δεν δεχτηκε την προταση ο Λασμε και αποχωρει!!
Κριμα που φευγει ο ηλεκτρολογος παιχταρας αλλα των δελεασαν τα ρουβλια της τσσκα!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

ezio_auditore
24-06-2013, 21:34
Οι μασωνοι μια βδομαδα μας επρηζαν και γραφαν ψεμματα οτι ο χαινς φευγει κ για τον λασμε ουτε κουβεντα,ακομα και τωρα δεν το βρισκεις σε μερικα σαιτ,λογικα απο οτι ακουγεται θα παρετε ντορσευ η μπουρουση.

kostasb13
24-06-2013, 23:14
Μεγαλη απωλεια ο Λασμε. Κριμα...

Eddy_Gordo
25-06-2013, 03:38
o lasme xoris to mitsara tha einai misos se apodosi.. opou kai na paei

ilias78
27-06-2013, 00:19
Στον Παναθηναϊκό προχωρούν ακάθεκτοι στην υλοποίηση του σχεδιασμού για το ρόστερ της νέας αγωνιστικής περιόδου και μετά την ανανέωση των συνεργασιών με Γκιστ, Κάρι και την απόκτηση των Γιάνκοβιτς, Παππά, παίρνει σειρά η διαδικασία εύρεσης του αντικαταστάτη του Στεφάν Λάσμε.


Και σε αυτό το ιδιαίτερα κρίσιμο μέτωπο, έχουν ήδη γίνει οι πρώτες κινήσεις από την πλευρά των πράσινων που έχουν ως πρώτη τους επιλογή για την κάλυψη του κενού που δημιουργεί η αποχώρηση του Γκαμπονέζου, αυτή του Γκανί Ολαντιμέτζι Λαουάλ, του θηριώδους σέντερ της Ρόμα.
Ο Λαουάλ διαθέτει όλα εκείνα τα στοιχεία που ζητά από τον παίκτη που θέλει να έχει στη διάθεσή του, για την ενίσχυση του Παναθηναϊκού κάτω από τα καλάθια, ενώ και το κασέ του κινείται σε απολύτως λογικά επίπεδα και οι απαιτήσεις του παίκτη δεν ξεπερνούν τα 500.000 δολάρια.


Σύμφωνα με τα μέχρι τώρα δεδομένα ο Λαουάλ προβάλλει ως το μεγάλο φαβορί για να φορέσει την εξάστερη φανέλα, καλύπτοντας το κενό της αποχώρησης του Στεφάν Λάσμε, αφού στις τάξεις της πράσινης ΚΑΕ, τεχνική ηγεσία και διοίκηση κινούνται σύμφωνα με το χρονοδιάγραμμα υλοποίησης του μεταγραφικού σχεδιασμού.

Onsports





Στα υπόψη του Παναθηναϊκού για μία από τις θέσεις των ψηλών βρίσκεται και το όνομα του Μάικ Μπατίστ. Ο 35χρονος πάουερ φόργουορντ έμεινε ελεύθερος από τη Φενέρμπαχτσε/Ούλκερ και εξετάζεται σαν λύση από τους «πράσινους», δίχως ωστόσο στην παρούσα φάση να είναι στις πρώτες επιλογές.

Μπορεί πλέον να μην διανύει την πρώτη του νιότη και να προέρχεται από μία κακή σεζόν στην Τουρκία, ωστόσο ο πιο πετυχημένος και αγαπητός ξένος στην ιστορία της ομάδας θεωρείται μια καλή επιλογή που μπορεί να βοηθήσει τόσο αγωνιστικά, όσο και με την παρουσία του στα αποδυτήρια.

Ο Μπατίστ, που έπαιξε στον Παναθηναϊκό από το 2003 μέχρι το 2012 κατακτώντας οκτώ πρωταθλήματα, έξι Κύπελλα και τρεις Ευρωλίγκες. Φέτος επέστρεψε σαν αντίπαλος στο ΟΑΚΑ με τη «Φενέρ» και αποθεώθηκε από τον κόσμο της ομάδας, ενώ βραβεύτηκε από τη διοίκηση.

Φέτος είχε 5,4 πόντους (78,6% βολές, 51,1% δίποντα, 33,3% τρίποντα) και 2,7 ριμπάουντ σε 15,3 λεπτά συμμετοχής κατά μέσο όρο στην Ευρωλίγκα, ενώ στο τουρκικό πρωτάθλημα είχε 3,4 πόντους (55% βολές, 53,6% δίποντα) και 2,3 ριμπάουντ σε 10,5 λεπτά συμμετοχής ανά αγώνα στο τουρκικό πρωτάθλημα.

sportfm

kostasb13
27-06-2013, 01:05
Απο αυτα που διαβαζω παντως φαινεται οτι το θεμα του Λασμε δεν εχει κλεισει οριστικα...λενε οτι η μοναδικη γραπτη προσφορα που εχει ο Στεφαν ειναι του ΠΑΟ, η ΤΣΣΚΑ εχει εκφρασει προφορικα μονο ενδιαφερον και μαλλον κλεινει Χαινς.
Βεβαια το οτι παρουσιαζεται τοσο σιγουρο οτι φευγει απο το onsports(ιδιοκτησια τρακη) πιθανον να σημαινει κατι, μπορει ομως να ειναι και καποιο επικοινωνιακο παιχνιδι.
Για τον Λαβαλ, δεν ειναι απλα τα πραγματα, εχει αρκετες προσφορες απο Ευρωπαικες ομαδες. Ειναι καλος παικτης παντως, νεαρος και φθηνος και ειναι πανω κατω στο στυλ του Λασμε.
Ο Σχορτσιανιτης επισης ακουγεται οτι φευγει (ω ναι!!) και ο Φωτσης λογικα θα ανακοινωθει μετα τις 30 Ιουνιου που ληγει το συμβολαιο του.
Σωστη κινηση η ανανεωση με Καρι, ο Αμερικανος εδειξε στα πλει οφ οτι μπορει να βοηθησει και να αποτελεσει μια καλη λυση πισω απο τον Μητσο και εννοειται πολυ καλη κινηση η παραμονη Γκιστ

ilias78
27-06-2013, 01:19
o βατουνιν ειπε οτι ο λασμε ειναι η 3η επιλογη τους.
η φενερ, που ειχε ακουστει οτι ενδιαφερεται, δεν νομιζω να εχει τελικα την οικονομικη δυναμη να τον παρει

To μπλόκο του Γκιστ στη Φενέρμπαχτσε
Κατ' αρχάς, η FIBA έχει απαγορεύσει τις μεταγραφές, γιατί ο σύλλογος χρωστά στον Τζέιμς Γκιστ 135.000 ευρώ, στον εκπρόσωπο του 34.000, στον Ενγκίν Ατσούρ 525.000 ευρώ, για δικαστικά έξοδα 11.000 ευρώ και για δικηγόρους 10.000 ευρώ (σύνολο 737.000 ευρώ). Και αν οι γείτονες διαβεβαιώνουν πως αυτά θα τα δώσει η Ουλκέρ (κύριος χορηγός της ομάδας), επίσης βέβαιο θεωρείται ότι η αξία του νέου ρόστερ δεν θα υπερβαίνει τα 15 εκάτ. ευρώ. Και αυτό εάν η ποδοσφαιρική Φενέρ τα βρει -με κάποιον τρόπο- με την UEFA (ο πρόεδρος τους, Αζίζ Γιλντιρίμ διώκεται -πάλι- για στημένα παιχνίδια). Αλλιώς, το ταβάνι θα μπει στα 13 εκάτ. ευρώ. Αν δεν καταλαβαίνετε κάτι, είναι γιατί στην Τουρκία ο όποιος σύλλογος έχει κοινό ταμείο για όλα τα τμήματα -και η μοιρασιά γίνεται όπως... πιθανόν να καταλαβαίνετε. Το μπάσκετ θεωρείται «θυγατρική» της εταιρίας (για αυτό όλες οι ομάδες συνοδεύονται από το A.S.) και το μπάσκετ συχνά αναφέρεται ως «ερασιτεχνικό σπορ». Εν κατακλείδι, η Φενέρ θα κάνει τις κινήσεις της, αλλά δεν θα είναι όσο large υπήρξαν τα τελευταία χρόνια (και ο Ντούσαν Ιβκοβιτς θέλει τουλάχιστον 1.5 εκάτ. ευρώ το χρόνο για να υπογράψει, ποσό που... θα τους γονατίσει -και για αυτό σκέφτονται τη στροφή στον φθηνότερο Γιαν Τάμπακ).

δεν το θεωρω απιθανο λοιπον να μεινει σε εμας.

Nikoladim
27-06-2013, 11:19
Κανενα Κινεζο επενδυτη δεν μπορουμε να βρουμε να μας τα σκασει?

AlexandrosQV
27-06-2013, 21:37
Για να φερει τον Λεμπρον; Δεν χρειαζομαστε πολλα αλλα πραγματα φετος με τα μεχρι τωρα δεδομενα.

AlexandrosQV
01-07-2013, 11:35
Λασμε για αλλα δυο χρονια. Παρτι παλι παρτι παλι οε οε.

Nikoladim
01-07-2013, 15:16
Λασμε για αλλα δυο χρονια. Παρτι παλι παρτι παλι οε οε.
Η ΚΑΕ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ανακοινώνει την επίτευξη συμφωνίας με τον αθλητή Στεφάν Λάσμε για τα επόμενα δύο χρόνια.

http://www.gazzetta.gr/basketball/article/520333/giannakopoyloi-gia-ola


Για το αν ο Παναθηναϊκός μπορεί να ξεπεράσει τα 8 Ευρωπαϊκά της Ρεάλ Μαδρίτης
Π. Γιαννακόπουλος: «Βεβαίως και μπορεί να ξεπεράσει τα οκτώ της Ρεάλ. Ασυζητητί ναι. Επιθυμία όλων μας είναι αυτό».
Δ. Γιαννακόπουλος: «Σίγουρα μπορούμε να τα καταφέρουμε. Είναι δεδομένο ότι κάποια στιγμή θα τα φτάσουμε. Θα είναι σε δύο, σε τρία, σε πέντε χρόνια; Δεν είναι στόχος ζωής, αλλά παραγοντικής καριέρας. Όσο έχω τη στήριξη του πατέρα, του θείου και της οικογένειάς μου, μπορούμε να πετύχουμε τα πάντα».
Ο Δημήτρης Γιαννακόπουλος δεν έκρυψε πως δεν είχε πρόθεση να ασχοληθεί με την ΚΑΕ Παναθηναϊκός, αλλά δεν ήθελε να αφήσει ακέφαλη και στη μοίρα της την ομάδα. «Δεν ήταν κάτι που ήθελα, αλλά το έφεραν έτσι τα πράγματα που ήταν αναπόφευκτο. Δεν θα μπορούσε ο Παναθηναϊκός να μείνει ακέφαλος. Ακούγοντας τον πατέρα και το θείο μου ότι κουράστηκαν και ήθελαν να αποχωρήσουν, προσπάθησα να βρω κάποιον συνεχιστή, δεν βρήκα, οπότε δεν θα μπορούσε να γίνει διαφορετικά. Δεν θα μπορούσαμε να αφήσουμε τον Παναθηναϊκό να γίνει ΑΕΚ στο ποδόσφαιρο, να πέσει στη Γ’ Εθνική. Τα μοντέλα της πολυμετοχικότητας, τα μοντέλα που οι φίλαθλοι αναλαμβάνουν μια ομάδα, δεν πετυχαίνουν. Δυστυχώς το μόνο μοντέλο που πετυχαίνει είναι του ανθρώπου που έχει τρέλα», τόνισε.
Για τον Ζέλικο Ομπράντοβιτς
Π. Γιαννακόπουλος: «Ο κ. Ομπράντοβιτς έφυγε για να βρει ελεύθερο δρόμο να κάνει αυτά που νομίζει εκείνος. Για τον Παναθηναϊκό νομίζω ότι ο Ζέλικο Ομπράντοβιτς έχει τελειώσει. Είναι επαγγελματίας και βρήκε κάτι καλύτερο, κατά τη γνώμη του. Επέλεξε το δρόμο της αποχώρησης, με γεια του με χαρά του. Καλή του τύχη. Δυστυχώς επηρεάστηκαν και κάποιοι παίκτες και αποχώρησαν. Ενώ δεν έπρεπε. Γιατί ο προπονητής έφυγε, αλλά ο Παναθηναϊκός παραμένει».
Δ. Γιαννακόπουλος: «Είναι από τις ελάχιστες περιπτώσεις που θα διαφωνήσω με τον πατέρα μου. Ο κ. Ομπράντοβιτς είναι ο καλύτερος προπονητής της Ευρώπης. Αυτή τη στιγμή έχουμε τον δεύτερο καλύτερο προπονητή της Ευρώπης. Θα ήταν χαρά μου και είμαι βέβαιος ότι κάποια στιγμή θα ξανασυνεργαστούμε. Ο Παναθηναϊκός είναι το σπίτι του, εγώ τον αγαπάω, είναι ο μεγάλος μου αδερφός και είναι σίγουρο πως κάποια στιγμή θα διασταυρωθούν ξανά οι δρόμοι μας. Δεν ξέρω πότε, αλλά είμαι σίγουρος».
Για τον Δημήτρη Ιτούδη
Δ. Γιαννακόπουλος: «Επηρέασε τον κόουτς να φύγει και πολλούς αθλητές να φύγουν. Μου τα έχουν μεταφέρει αυτά αθλητές. Τους έλεγε ότι θα χρεοκοπήσουμε, ότι δεν θα τους πληρώσουμε… Έτυχε πέρσι να έχουμε κάποιες καθυστερήσεις. Ο κ. Ιτούδης το εξέλαβε διαφορετικά και δυστυχώς έπεισε τον κόουτς. Είμαι βέβαιος πως αν ο κ. Ομπράντοβιτς δεν είχε δίπλα του αυτό το διαλυτικό στοιχείο που λέγεται Δημήτρης Ιτούδης, θα ήταν ακόμη μαζί μας, θα είχε πάρει και τη φετινή Ευρωλίγκα και η ιστορία θα είχε γραφτεί διαφορετικά. Δεν μετανιώνω, δεν στενοχωριέμαι, με τον Αργύρη έχουμε μια πολύ καλή συνεργασία, οι κούπες αποδεικνύουν και τους καρπούς, αλλά θα ήθελα να ήταν ακόμη μαζί μας ο Ζέλικο Ομπράντοβιτς. Για τον Ζέλικο Ομπράντοβιτς θα είναι πάντα ανοιχτή η πόρτα της ομάδας. Αυτή τη στιγμή δεν μπορούμε να συνεργαστούμε γιατί με τον Αργύρη έχουμε πετύχει πολλά και είμαι βέβαιος πως θα πετύχουμε και περισσότερο. Για τον Δημήτρη Ιτούδη, όμως, η πόρτα είναι ερμητικά κλειστή. Για πάντα».
Για τον Αργύρη Πεδουλάκη
Δ. Γιαννακόπουλος: «Θα πω ψέματα, αν πω πως δεν σκέφτηκα κάποιες στιγμές μέσα στη σεζόν όταν τα πράγματα δεν πήγαιναν τόσο καλά πως σκέφτηκα ‘να είχα τον Ομπράντοβιτς’. Όμως ο Αργύρης πέτυχε και έχει κερδίσει το να χτίσουμε μαζί τον Παναθηναϊκό της επόμενης πενταετίας».
Για τον Γιώργο και Παναγιώτη Αγγελόπουλο
Δ. Γιαννακόπουλος: «Από την αρχή της χρονιάς έκανα πολλές προσπάθειες. Όποτε μου ζητήθηκε η γνώμη μου για τους κ. Αγγελόπουλους, έχω μιλήσει με τα καλύτερα λόγια. Από τη στιγμή όμως που μετά τον τελικό του Κυπέλλου βγήκαν να με συκοφαντήσουν, δεν έχω καμιά δουλειά όχι στο ίδιο τραπέζι να καθίσω μαζί τους, ούτε να τους ξαναμιλήσω. Μια δημόσια συγνώμη εκ μέρους τους μπορεί να αλλάξει πολλά πράγματα. Μέχρι τότε δεν έχω καμιά δουλειά να καθίσω σε κανένα τραπέζι με κανέναν Αγγελόπουλο.
Εμένα η διάθεση μου ήταν να παραμείνει η αντιπαλότητα στις τέσσερις γραμμές του γηπέδου. Οι κύριοι Αγγελόπουλοι το πήγαν σε προσωπικό επίπεδο. Όπως τους είπα, θα χορέψουν. Νομίζω πως έχουν ήδη αρχίσει το χορό».
Για τον Βασίλη Σπανούλη
Δ. Γιαννακόπουλος: «Για μένα είναι ο πιο υπερεκτιμημένος παίκτης στην Ευρώπη. Δεν υπάρχει καμία στενοχώρια που έφυγε από τον Παναθηναϊκό για τον Ολυμπιακό. Ήταν στο χέρι του Παναθηναϊκού να τον κρατήσει. Ήταν μια απόφαση του κ. Ομπράντοβιτς και του βγάζω το καπέλο γι αυτό. Πολύ καλά έκανε. Είναι αστείο να συγκρίνουμε τον Διαμαντίδη με τον Σπανούλη. Είναι ασύγκριτα πράγματα. Μιλάμε για τον κορυφαίο αθλητή που έχει βγει εδώ και χρόνια στο ευρωπαϊκό μπάσκετ και έναν καλό επιθετικό παίκτη».
Για την Ευρωλίγκα του Ολυμπιακού
Π. Γιαννακόπουλος: «Αν έχει γίνει σε αθλητικά πλαίσια, πολλά συγχαρητήρια, 100 φορές»,
Δ. Γιαννακόπουλος: «Ό,τι είπε ο πατέρας μου με καλύπτει. Αν έγινε σε αθλητικά πλαίσια, συγχαρητήρια. Πολλά έχουν ακουστεί τον τελευταίο καιρό και ο Ολυμπιακός δεν έχει πάρει επίσημη θέση. Δεν ξέρω», ενώ για το πώς ένιωσε όταν κατακτούσε τον τίτλο στο Λονδίνο, είπε: «Ως Έλληνας ήμουν περήφανος, ως Παναθηναϊκός πολύ στενοχωρημένος. Η χαρά για την Ελλάδα, όμως, υπερίσχυσε αυτές τις δύσκολες στιγμές που περνά η πατρίδα μας».
Ο Δημήτρης Γιαννακόπουλος αρνήθηκε πως έχει πει την περίφημη ατάκα «έχω εφεύρει την αλητεία» μετά την ήττα στον αγώνα με τον Ολυμπιακό στο ΣΕΦ. «Μα δεν το έχω πει… Είχα πει κάποια πράγματα, σε καμία περίπτωση όμως έτσι όπως έχουν γραφτεί. Και δεν ήταν πράγματα που είπα απευθείας στους διαιτητές. Ήμουν με ανθρώπους του Παναθηναϊκού κι έλεγα ‘αυτό που έγινε σήμερα ήταν αλητεία’. Τώρα αυτό πώς μεταφράστηκε ότι εγώ είπα πως έχω εφεύρει την αλητεία, δεν μπορώ να το καταλάβω».
Για την διαιτησία
Δ. Γιαννακόπουλος: « Ο καθένας μπορεί να λέει ότι θέλει. Στην Ευρώπη πάντως, ο Παναθηναϊκός εισπράττει μια πολύ εχθρική διαιτησία. Παράπονα πάντα υπάρχουν. Στο μπάσκετ κάθε φάση μπορεί να τη δει κάποιος με πράσινα ή κόκκινα γυαλιά, χωρίς γυαλιά και να βγάλει δικά του συμπεράσματα. Το δικό μου συμπέρασμα είναι ότι ο Παναθηναϊκός δεν τυγχάνει του σεβασμού που πρέπει από τη διαιτησία και στην Ελλάδα και στην Ευρώπη».
Π. Γιαννακόπουλος: «Η γνώμη μας είναι εντελώς αντίθετη. Η ελληνική διαιτησία είναι άψογη. Το άθλημα είναι τέτοιο που το παραμικρό λάθος μεγαλώνει, με αποτέλεσμα να προκαλούνται παρεξηγήσεις».
Για το ποδοσφαιρικό τμήμα του Παναθηναϊκού
Δ. Γιαννακόπουλος: «Ούτε με το μπάσκετ ήθελα να ασχοληθώ. Υπάρχουν όμως κάποιες ηθικές δεσμεύσεις. Για το ποδόσφαιρο δεν υπάρχει καμιά ηθική δέσμευση, για αυτό και δεν υπάρχει λόγος να περνάει από το μυαλό μου», ενώ εξέφρασε τη διαφωνία του για το πολυμετοχικό σχήμα και αναφέρθηκε στην οικογένεια Βαρδινογιάννη: «Με τον κ.(Γιάννη) Βαρδινογιάννη μπορεί να μην είχαμε αυτό που θέλαμε ως Παναθηναϊκός, όμως ο σύλλογος ήταν σε αξιοπρεπέστατο επίπεδο, είχαμε τις πορείες μας στην Ευρώπη, κάτι το οποίο λείπει. Εσφαλμένα πιστέψαμε ότι η οικογένεια Βαρδινογιάννη δεν έκανε και θα μπορούσε να υπάρξει κάτι καλύτερο. Απεδείχθη ότι ήταν μια λανθασμένη κίνηση. Δεν νομίζω ότι υπάρχει έστω κι ένας Παναθηναϊκός που να μην πιστεύει πως ο Παναθηναϊκός θα ήταν καλύτερα σήμερα αν είχε στο τιμόνι την οικογένεια Βαρδινογιάννη. Παραλίγο να μην αδειοδοτηθούμε. Ο σύλλογος βρίσκεται στην κατάσταση που ξέρετε. Με τον κ. Βαρδινογιάννη μπορεί να μην είχαμε αυτό που θέλαμε ως Παναθηναϊκός, αλλά ο σύλλογος ήταν σε αξιοπρεπέστατο επίπεδο και είχαμε τις πορείες μας στην Ευρώπη, κάτι που λείπει».
Για τον Νίκο Πατέρα
Δ. Γιαννακόπουλος: «Επέδειξε τρομερή αλαζονεία ως πρόεδρος του Παναθηναϊκού, διαχειριζόμενος τα χρήματα που είχαν βάλει όλοι όσοι συμμετείχαν στην πολυμετοχικότητα, χωρίς να δίνει λογαριασμό στους μετόχους. Τον είχα συναντήσει και του είχα πει ότι αυτές οι συμπεριφορές δεν ταιριάζουν στην ιστορία και το ήθος του Παναθηναϊκού. Μπορεί να κάνουν για τον Εθνικό, για τον Ολυμπιακό, αλλά όχι για τον Παναθηναϊκό».
Για τους Βαγγέλη Μαρινάκη (Ολυμπιακός) και Δημήτρη Μελισσανίδη (ΑΕΚ)
Δ. Γιαννακόπουλος: «Θα τους κατάπινα και τους δυο (χαριτολογώντας). Όντως έχουμε καλές σχέσεις και με τον κ.Μελισσανίδη και με τον κ.Μαρινάκη. Εκτιμώ και τον έναν και τον άλλον γιατί προσπαθούν να πετύχουν το καλύτερο για τις ομάδες τους».

kostasb13
01-07-2013, 15:25
Εμεινε τελικα το θηριο! Εγινε αυτο που επρεπε.

Μεχρι στιγμης εχουμε:
Στον ασσο, Μητσος και Καρι, δυαρια Ουκιτς και Παππας, τριαρια Μπραμος, Μασιουλις και Γιανκοβιτς, τεσσαρια Γκιστ, Φωτσης και στο πεντε Λασμε, Σχορτσιανιτης( ; ) Σκορδιλης.

- - -

ezio_auditore
01-07-2013, 15:28
αρα πατε για ενα ακομα 5αρι και κλεισατε?αν παρετε ντορσευ και δεν βγαλει ψυχολογικα σαν κ μας το βλαμμενο,θα εχετε σουπερ φροντ λαιν,με μια ευχη να παρετε μπουρουχα.

kostasb13
01-07-2013, 15:41
^^Μπουρουχα δεν παιρνουμε, δεν νομιζω οτι θα τολμησει κατι τετοιο ο dpg, αν και με αυτον ολα να τα περιμενεις...
Εναν αντιΣχορτσιανιτη θελουμε και αν τελικα φυγει ενας απο τους Ουκιτς, Ματσιουλις, τοτε θα χρειαστουμε και εκει μια μεταγραφη.


Οσον αφορα τη συνεντευξη του dpg, τι να πεις....και ειδικα για αυτα που λεει για τον Ιτουδη...

ilias78
01-07-2013, 18:10
πολλες κιτρινες η συνεντευξη.
κιτρινη στον παυλο για το ζοτς
κιτρινη στον γιο του για τον ιτουδη
κιτρινη παλι στο γιο γιατι ακομα ασχολειται με τον ολυμπιακο, τους αγγελοπουλους κ το σπανουλη.

Nikoladim
01-07-2013, 19:02
Βασικα πολυ περιεργη συνεντευξη παλι. Ειδικα ο Ιτουδης δεν μου φαινεται τετοιος τυπος... Θυμαστε και εκεινο το κορυφαιο γυρω στα Χριστουγεννα που ειχε τσακωθει με την οικογενεια (Θαναση για καποια χρεη) και ηταν ετοιμος για αποχωρηση? Τελος με Μπατιστ τι παιζει? Γιατι δεν επιστρεφει?

Dragonpaul
01-07-2013, 19:19
Για τον Ζέλικο Ομπράντοβιτς
Π. Γιαννακόπουλος: «Ο κ. Ομπράντοβιτς έφυγε για να βρει ελεύθερο δρόμο να κάνει αυτά που νομίζει εκείνος. Για τον Παναθηναϊκό νομίζω ότι ο Ζέλικο Ομπράντοβιτς έχει τελειώσει. Είναι επαγγελματίας και βρήκε κάτι καλύτερο, κατά τη γνώμη του. Επέλεξε το δρόμο της αποχώρησης, με γεια του με χαρά του. Καλή του τύχη. Δυστυχώς επηρεάστηκαν και κάποιοι παίκτες και αποχώρησαν. Ενώ δεν έπρεπε. Γιατί ο προπονητής έφυγε, αλλά ο Παναθηναϊκός παραμένει».
Δ. Γιαννακόπουλος: «Είναι από τις ελάχιστες περιπτώσεις που θα διαφωνήσω με τον πατέρα μου. Ο κ. Ομπράντοβιτς είναι ο καλύτερος προπονητής της Ευρώπης. Αυτή τη στιγμή έχουμε τον δεύτερο καλύτερο προπονητή της Ευρώπης. Θα ήταν χαρά μου και είμαι βέβαιος ότι κάποια στιγμή θα ξανασυνεργαστούμε. Ο Παναθηναϊκός είναι το σπίτι του, εγώ τον αγαπάω, είναι ο μεγάλος μου αδερφός και είναι σίγουρο πως κάποια στιγμή θα διασταυρωθούν ξανά οι δρόμοι μας. Δεν ξέρω πότε, αλλά είμαι σίγουρος».


Μη φας, θα έχουμε γλαροσουπα.....


Δ. Γιαννακόπουλος: «Από την αρχή της χρονιάς έκανα πολλές προσπάθειες. Όποτε μου ζητήθηκε η γνώμη μου για τους κ. Αγγελόπουλους, έχω μιλήσει με τα καλύτερα λόγια. Από τη στιγμή όμως που μετά τον τελικό του Κυπέλλου βγήκαν να με συκοφαντήσουν, δεν έχω καμιά δουλειά όχι στο ίδιο τραπέζι να καθίσω μαζί τους, ούτε να τους ξαναμιλήσω. Μια δημόσια συγνώμη εκ μέρους τους μπορεί να αλλάξει πολλά πράγματα. Μέχρι τότε δεν έχω καμιά δουλειά να καθίσω σε κανένα τραπέζι με κανέναν Αγγελόπουλο.
Εμένα η διάθεση μου ήταν να παραμείνει η αντιπαλότητα στις τέσσερις γραμμές του γηπέδου. Οι κύριοι Αγγελόπουλοι το πήγαν σε προσωπικό επίπεδο. Όπως τους είπα, θα χορέψουν. Νομίζω πως έχουν ήδη αρχίσει το χορό».

Σιγά μη σου στείλουν και λουλούδια με κάρτα!!!!!!!



Για τον Βασίλη Σπανούλη
Δ. Γιαννακόπουλος: «Για μένα είναι ο πιο υπερεκτιμημένος παίκτης στην Ευρώπη. Δεν υπάρχει καμία στενοχώρια που έφυγε από τον Παναθηναϊκό για τον Ολυμπιακό. Ήταν στο χέρι του Παναθηναϊκού να τον κρατήσει. Ήταν μια απόφαση του κ. Ομπράντοβιτς και του βγάζω το καπέλο γι αυτό. Πολύ καλά έκανε. Είναι αστείο να συγκρίνουμε τον Διαμαντίδη με τον Σπανούλη. Είναι ασύγκριτα πράγματα. Μιλάμε για τον κορυφαίο αθλητή που έχει βγει εδώ και χρόνια στο ευρωπαϊκό μπάσκετ και έναν καλό επιθετικό παίκτη».
Εδώ η παραφροσυνη εχει φτάσει μεχρι τον ουρανό. Δε φαντάζεστε τι γέλιο έριξα με αυτο!!!!!!!!!

Για την Ευρωλίγκα του Ολυμπιακού
Π. Γιαννακόπουλος: «Αν έχει γίνει σε αθλητικά πλαίσια, πολλά συγχαρητήρια, 100 φορές»,
Δ. Γιαννακόπουλος: «Ό,τι είπε ο πατέρας μου με καλύπτει. Αν έγινε σε αθλητικά πλαίσια, συγχαρητήρια. Πολλά έχουν ακουστεί τον τελευταίο καιρό και ο Ολυμπιακός δεν έχει πάρει επίσημη θέση. Δεν ξέρω», ενώ για το πώς ένιωσε όταν κατακτούσε τον τίτλο στο Λονδίνο, είπε: «Ως Έλληνας ήμουν περήφανος, ως Παναθηναϊκός πολύ στενοχωρημένος. Η χαρά για την Ελλάδα, όμως, υπερίσχυσε αυτές τις δύσκολες στιγμές που περνά η πατρίδα μας».

Για την Ευρωλίγκα απλα ασχολίαστο!!!!!! Οταν πονάει πονάει..,,

nikon
01-07-2013, 19:24
Kαλά ρε Παύλο δεν έχεις τίποτα καλύτερο να κάνεις και κάθεσαι και διαβάζεις τον ηλίθιο και τον πανηλίθιο;;;;;....διάβασε τα άπαντα του Αλέφαντου, δες nickelodeon, ψάξε στο mega μήπως έχει σε επανάληψη το ρετιρέ σίγουρα πιο πολλά θα κερδίσεις από αυτά.

hakoo
01-07-2013, 19:28
Εντελως καβαλημενη συνεντευξη, ιου.

Καλως το Νικο, καιρο ειχαμε να σε δουμε μετα τις προφητειες σου :a036:

nikon
01-07-2013, 19:30
Ποια απ'όλες;;;;

Tilemaxx
01-07-2013, 19:36
Δυστυχώς σαν έλληνες είμαστε πολύ χαμηλού επιπέδου οπαδοί. Οι παναθηναϊκοί απο εκεί που έκραζαν Τράκη, τώρα τον απωθεώνουν, έκαναν λάβαρο ένα ότι να 'ναι δημιοσίευμα του Χίου περι ντόπινγκ του Ολυμπιακού (που πρίν 5-6 χρόνια έκανε εκπομπές με τον εθνικό στάρ), και οι ίδιοι συνεχίζουν να αφήνουν αιχμές, ισωπεδώνουν Ιτούδη, Σπανούλη, Αγγελόπουλους. Τα ίδια ισχύουν και για τον Μαρινάκη δυστυχώς. Καμία σωτηρία.

hakoo
01-07-2013, 19:37
Θυμαμαι που ειχε μπει ο Νοστραδαμος μεσα σου και προεβλεπες τα αποτελεσματα των τελικων, μετα λογικα αποσυρθηκες για να ξεκουραστεις απο την κουραση των προβλεψεων :ice:
Η συνεντευξη ειναι απιστευτα αλαζονικη και παντελως ξενη απο αυτο που ειναι η ομαδα του Παναθηναικου στο μπασκετ. Φοβερες ανακριβειες και στοχοποιηση ανθρωπων που εχουν προσφερει πολλα οπως ο Ιτουδης, λες και μπορει ο βοηθος προπονητη να διαλυσει μια ομαδα. Αυτοι ελεγαν και ξαναελεγαν οτι η οικογενεια τους αποχωρει, δεν το εκανε ο Ιτουδης, αυτοι τσακωνονταν στη μεση της χρονιας κτλ.
Τεσπα, ελπιζω να σταματησει να μιλαει και απλα να διοικει, αλλιως θα μεινει μονος του σε αδειο γηπεδο να ψαχνει χειροκροτητες.

nikon
01-07-2013, 19:46
Θυμαμαι που ειχε μπει ο Νοστραδαμος μεσα σου και προεβλεπες τα αποτελεσματα των τελικων, μετα λογικα αποσυρθηκες για να ξεκουραστεις απο την κουραση των προβλεψεων :ice:Η αλήθεια είναι ότι είχα πάρει μια εβδομάδα άδεια μετά τους τελικούς αλλά όχι ρε c εντάξει δεν ήταν αυτός ο λόγος εξάλλου καλύτερα πρώτος στην πόλη παρά πρώτος στο χωριό....ήσουν καλύτερος και κέρδισες απλά είναι τα πράγματα και αν θυμάσαι είχα πει ότι η ομάδα σου δεν είχε καμία σχέση με την ομάδα που ξεκίνησες.

Η συνεντευξη ειναι απιστευτα αλαζονικη και παντελως ξενη απο αυτο που ειναι η ομαδα του Παναθηναικου στο μπασκετ. Φοβερες ανακριβειες και στοχοποιηση ανθρωπων που εχουν προσφερει πολλα οπως ο Ιτουδης, λες και μπορει ο βοηθος προπονητη να διαλυσει μια ομαδα. Αυτοι ελεγαν και ξαναελεγαν οτι η οικογενεια τους αποχωρει, δεν το εκανε ο Ιτουδης, αυτοι τσακωνονταν στη μεση της χρονιας κτλ.
Τεσπα, ελπιζω να σταματησει να μιλαει και απλα να διοικει, αλλιως θα μεινει μονος του σε αδειο γηπεδο να ψαχνει χειροκροτητες.Σας αρέσει δεν σας αρέσει αυτούς έχετε για προέδρους.

ilias78
01-07-2013, 20:03
Τελος με Μπατιστ τι παιζει? Γιατι δεν επιστρεφει?

θεωρω πως ισως γινει κινηση σε περιπτωση που δεν προχωρησει του σχορτσιανιτη. που για μενα, μακαρι να μην προχωρησει.


Δυστυχώς σαν έλληνες είμαστε πολύ χαμηλού επιπέδου οπαδοί. Οι παναθηναϊκοί απο εκεί που έκραζαν Τράκη, τώρα τον απωθεώνουν, έκαναν λάβαρο ένα ότι να 'ναι δημιοσίευμα του Χίου περι ντόπινγκ του Ολυμπιακού (που πρίν 5-6 χρόνια έκανε εκπομπές με τον εθνικό στάρ), και οι ίδιοι συνεχίζουν να αφήνουν αιχμές, ισωπεδώνουν Ιτούδη, Σπανούλη, Αγγελόπουλους. Τα ίδια ισχύουν και για τον Μαρινάκη δυστυχώς. Καμία σωτηρία.

προσωπικα ποτε δεν χαρηκα με την επιλογη τρακη στο τιμονι.
κ δυστηχως, μετα απο αυτα που ειπε ο παυλος για το ζοτς, καπου χαλαστικα κ με αυτον. που αν δεν ηταν ο ζοτς, η ομαδα δεν θα ειχε τοσους τιτλους. χρωσταμε πολλα σε αυτον τον Θεο της προπονητικης και ωφειλουμε να ειμαστε πιο προσεκτικοι σε αυτα που λεμε, εστω κ αν η αποφαση του δεν μας αρεσει.

ilias78
01-07-2013, 21:56
διαβαζω για συμφωνια Ομπραντοβιτς-Φενερ.... ακομα δεν εχει επιβεβαιωθει αλλα ουτε και διαψευθει...

kostasb13
02-07-2013, 00:40
Kαλά ρε Παύλο δεν έχεις τίποτα καλύτερο να κάνεις και κάθεσαι και διαβάζεις τον ηλίθιο και τον πανηλίθιο;;;;;....διάβασε τα άπαντα του Αλέφαντου, δες nickelodeon, ψάξε στο mega μήπως έχει σε επανάληψη το ρετιρέ σίγουρα πιο πολλά θα κερδίσεις από αυτά.

Για τον Τρακη πες οτι θες. Αλλωστε περισσοτερο του τα χωνουμε εμεις οι Παναθηναικοι παρα εσεις.
Για τον Παυλο ομως δεν εχεις ιδεα ποιος και τι ειναι. Εισαι οπαδος του γαυρου, οκ, λογικο να αναφερεσαι ετσι για αυτον αλλα δεν εχεις ιδεα οπως ειπα....μακαρι να ειχε παρει ο υιος του εστω και λιγο απο τον χαρακτηρα και την προσωπικοτητα του.


Δυστυχώς σαν έλληνες είμαστε πολύ χαμηλού επιπέδου οπαδοί. Οι παναθηναϊκοί απο εκεί που έκραζαν Τράκη, τώρα τον απωθεώνουν, έκαναν λάβαρο ένα ότι να 'ναι δημιοσίευμα του Χίου περι ντόπινγκ του Ολυμπιακού (που πρίν 5-6 χρόνια έκανε εκπομπές με τον εθνικό στάρ), και οι ίδιοι συνεχίζουν να αφήνουν αιχμές, ισωπεδώνουν Ιτούδη, Σπανούλη, Αγγελόπουλους. Τα ίδια ισχύουν και για τον Μαρινάκη δυστυχώς. Καμία σωτηρία.


Αυτο το συμπερασμα απο που το εβγαλες?...

kostasb13
02-07-2013, 01:20
διαβαζω για συμφωνια Ομπραντοβιτς-Φενερ.... ακομα δεν εχει επιβεβαιωθει αλλα ουτε και διαψευθει...

Ειναι οριστικο...για 1+1 χρονο λενε με 3εκ το χρονο...

Μην γινει καμια λαλακια τωρα με την κληρωση και παιξουμε στον ομιλο με τους Τουρκους, να δω τον Ζοτς στον παγκο αλλης ομαδας στο ΟΑΚΑ...:(

Dragonpaul
02-07-2013, 01:32
Κώστα, όσο περισσότερο παρακολουθώ τον αθλητισμό, τόσο περισσότερο συνειδητοποιώ οτι δε χωράνε συναισθηματισμοί. Παλιά στεναχωριομουν πολυ (έπρεπε να με έβλεπες οταν είχε φύγει απο τον Ολυμπιακό ο Ιωαννιδης....). Και τωρα στεναχωριεμαι, αλλα όχι τόσο πια. Ουδείς αναντικαταστατος και ολοι ανακυκλωσιμοι. Κοιτά την ομάδα σου... Ξεκίνησε φέτος απο ΤΗΝ ΑΡΧΗ και μας πήρατε πανευκολα το πρωτάθλημα. Ποιος το περίμενε;;;; Έτσι κι αλλιώς, ούτε οι παίκτες/προπονητές αποφασίζουν με την καρδιά, αλλα με την τσέπη (με ελάχιστες εξαιρέσεις). Εγώ θα στα λέω;;;; Ή μήπως νομίζεις οτι ο Ομπραντοβιτς και ο κάθε Ομπραντοβιτς θα σκεφτει το ίδιο με εσένα οταν θα δει τον κόσμο του ΠΑΟ, αλλα σαν αντίπαλος;;;;

kostasb13
02-07-2013, 02:05
Παυλο, αν δουμε ψυχραιμα και λογικα ή ψυχρα τα πραγματα ετσι ειναι...οι ομαδες θα συνεχισουν να υπαρχουν και εμεις υποστηριζουμε αυτες, τα ατομα, οι παικτες οι προπονητες ερχονται και παρερχονται.

Απο την αλλη ομως...για μενα και για πολλους αλλους ο Ζοτς ειναι κατι παραπανω απο απλα ενας υπερεπιτυχημενος προπονητης που μας εφερε πολλες κουπες. Ο Ομπραντοβιτς ειναι κεφαλαιο στην ιστορια της ομαδας μου. Αγαπηθηκε απο τον κοσμο οσο ελαχιστοι και σιγουρα οχι μονο για τις κουπες.
Ειναι λογικο σημερα να υπαρχει ενα "μουδιασμα" στους Παναθηναικους, το ξεραμε οτι ηταν πολυ πιθανο φετος να κλεισει σε καποια ομαδα, ειχε πει οτι θα κανει διαλειμμα για ενα χρονο, οπως ξεραμε οτι δεν υπαρχει περιπτωση επιστροφης. Αλλα και παλι τωρα που οριστικοποιηθηκε, ε ειναι περιεργο το συναισθημα και σιγουρα οχι ευχαριστο.

kostasb13
02-07-2013, 02:31
Και ενα νεο απο τον ποδοσφαιρικο ΠΑΟ.
Τελος (και) ο Σειταριδης...λολ, συνεχιστε ετσι γερα, η διαλυση ειναι κοντα

nikon
02-07-2013, 09:44
Για τον Τρακη πες οτι θες. Αλλωστε περισσοτερο του τα χωνουμε εμεις οι Παναθηναικοι παρα εσεις.
Για τον Παυλο ομως δεν εχεις ιδεα ποιος και τι ειναι. Εισαι οπαδος του γαυρου, οκ, λογικο να αναφερεσαι ετσι για αυτον αλλα δεν εχεις ιδεα οπως ειπα....μακαρι να ειχε παρει ο υιος του εστω και λιγο απο τον χαρακτηρα και την προσωπικοτητα του.Δεν είναι αυτός που βάφτιζε υπέροχο λαό τους κάφρους με τα αεροβόλα;;;;....δεν είναι αυτός που κάνει ντου στο παρκέ και τραβάει το χέρι του Κορομηλά στο 9:46;;;;

http://www.youtube.com/watch?v=G5Xpyqet6-4 (http://www.youtube.com/watch?v=G5Xpyqet6-4)

γιατί λες δεν έχω ιδέα;;;;.....όλοι έχουμε αλλά αλήθεια είναι ότι δεν είναι ούτε Θανάσης ούτε Τράκης.

Nikoladim
02-07-2013, 11:27
Και ενα νεο απο τον ποδοσφαιρικο ΠΑΟ.
Τελος (και) ο Σειταριδης...λολ, συνεχιστε ετσι γερα, η διαλυση ειναι κοντα
O Ορισμος του γυφτου - μισθοφορου. Επαιξε 10 παιχνιδια την προηγουμενη σεζον με κατι αιωνες απουσιας και εγινε πρωτος παιχτης! 41 συμμετοχες σε 4 χρονια... και ζηταει τωρα καλο συμβολαιο...

mihalis13
02-07-2013, 17:11
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/q71/1011344_10151690196964752_832570139_n.jpg

θα αργήσω ρε Ζέλικο να σε συνηθίσω με κασκόλ άλλης ομάδας....Εις το επανειδήν φίλε!!

Nikoladim
02-07-2013, 19:48
Την καλυτερη μεταγραφη κανανε!

kostasb13
03-07-2013, 10:24
Αν γινει το κολπο με Καλαθη.....ειναι δυσκολο παντως

Nikoladim
03-07-2013, 11:28
Δεν ξερω αν ο Καλαθης ταιριαζει με το μπασκετ που παιζουμε τωρα.

AriStos13
03-07-2013, 14:01
Stefan lasme afro look..!!!!
2844


Sent from my iPhone using Tapatalk

ilias78
10-07-2013, 21:18
Την απόκτηση του Λουκά Μαυροκεφαλίδη ανακοίνωσε ο Παναθηναϊκός. Η συμφωνία των δύο πλευρών επετεύχθη αργά το βράδυ της Τρίτης και αφορά διετές συμβόλαιο.

«Είμαι χαρούμενος που ολοκληρώθηκε το θέμα της μεταγραφής μου με αυτή την κατάληξη. Είχα κάποιες προτάσεις, αλλά η επιλογή μου ήταν ο Παναθηναϊκός, γιατί μου παρείχε τις καλύτερες δυνατές συνθήκες», τόνισε ο 29χρονος πάουερ φόργουορντ/σέντερ.

Όσο για τους στόχους του, προσωπικούς, αλλά και με τη νέα του ομάδα, κράτησε χαμηλούς τόνους. «Δεν είμαι άνθρωπος που λέω μεγάλα λόγια, δεν μου ταιριάζουν ιδιαίτερα. Όλοι γνωρίζουν και γνωρίζουμε ποιος είναι ο Παναθηναϊκός και ότι πάντα στοχεύει ψηλά. Αν όμως δούμε από τώρα τη γραμμή τερματισμού, θα έχουμε χάσει το παιχνίδι. Η λογική είναι μία: Να ξεκινήσουμε βήμα-βήμα και να προχωρήσουμε μέσα από τη δουλειά που θα γίνεται σε καθημερινή βάση. Η ομάδα έχει διατηρήσει έναν πραγματικά αξιόλογο κορμό από πέρυσι, έχει αποδείξει τι δυνατότητες έχει και αυτό που θα πρέπει να κάνουμε εμείς τα νέα πρόσωπα, είναι να προσαρμοστούμε όσο το δυνατόν γρηγορότερα και να βοηθήσουμε κι εμείς από την πλευρά μας τον Παναθηναϊκό όσο περισσότερο μπορούμε».

Την περασμένη περίοδο ο Μαυροκεφαλίδης είχε 14,5 πόντους, 5,3 ριμπάουντ και 1,4 ασίστ κατά μέσο όρο στο Eurocup με τη Σπαρτάκ Αγίας Πετρούπολης, στη VTB League είχε 15,5 πόντους, 6,3 ριμπάουντ και 1,8 ασίστ ανά αγώνα. Με την Μπαρτσελόνα σε 12 ματς είχε 6,5 πόντους και 3,3 ριμπάουντ σε 14 λεπτά κατά μέσο όρο στα ισπανικά play offs.


sportfm

ilias78
11-07-2013, 00:53
Κι όμως, η θεωρητικά πλήρης γραμμή ψηλών του Παναθηναϊκού μετά και την προσθήκη του Λουκά Μαυροκεφαλίδη δίπλα στους Γκιστ, Φώτση και Λάσμε, πιθανώς να μην έχει ακόμη συμπληρωθεί. Το ενδεχόμενο να αποκτήσουν οι «πράσινοι» έναν ακόμη ψηλό είναι ανοικτό. Εφόσον γίνει προσθήκη, θα πρόκειται για παίκτη ικανό να παίζει με πλάτη στο καλάθι, να γεμίζει τη ρακέτα και να ακουμπά πάνω του η μπάλα.

Ονόματα δεν έχουν ακόμη διαρρεύσει, αλλά όσο… κυκλοφορεί ελεύθερος ο Μάικ Μπατίστ είναι πολύ πιθανό να απασχολήσει σοβαρά τον Παναθηναϊκό. Ο 36χρονος άσος μπορεί να βρίσκεται στη δύση της καριέρας του και να προέρχεται από μία κάκιστη σεζόν στη Φενέρμπαχτσε/Ούλκερ (5,4π. και 2,7 ριμπ. σε 15,3 λεπτά συμμετοχής στην Ευρωλίγκα και 3,4 π. και 2,3 ριμπ. σε 10,5 λεπτά στο τουρκικό πρωτάθλημα κατά μέσο όρο), αλλά μπορεί να δώσει λύσεις επιστρέφοντας για να κλείσει την καριέρα του στην ομάδα με την οποία «δέθηκε».

Οι νταμπλούχοι αναζητούν ακόμη έναν συμπληρωματικό γκαρντ, αλλά και ένα κοινοτικό φόργουορντ. Κι όσο ο Γιόνας Ματσιούλις παραμένει ελεύθερος, δεν πρέπει να αποκλειστεί το ενδεχόμενο επαναπροσέγγισης. Άλλωστε κάτι τέτοιο αποτελεί επιθυμία και του ίδιου του Λιθουανού. Συνεπώς ο αντι-Ματσιούλις δεν αποκλείεται να είναι ο… Ματσιούλις.


sportfm

Nikoladim
11-07-2013, 11:29
Ας ερθει ο Μπατιστ επιτελους... Δεν πιστευω να ψαξει χρημα αλλου.

ilias78
13-07-2013, 20:24
Ο Μάικ Μπατίστ είναι μία από τις περιπτώσεις παικτών που έχουν συνδέσει το όνομά τους με την πορεία του Παναθηναϊκού σε Ελλάδα και Ευρώπη. Όταν έφυγε πέρυσι για τη Φενερμπαχτσέ, οι οπαδοί της ομάδας πίστευαν ότι θα ήταν ένα σύντομο διάλειμμα και ότι ο Αμερικανός θα επιστρέψει στο ευρωπαϊκό σπίτι του.

Και η μεγάλη ώρα για τους φίλους του "τριφυλλιού" φαίνεται ότι έχει φτάσει καθώς ο Μπατίστ πριν από λίγες ημέρες συναντήθηκε με τον πρόεδρο των πρωταθλητών Ελλάδας. Ο Δημήτρης Γιαννακόπουλος υποδέχθηκε τον Αμερικανό σέντερ στο κότερο του Παύλου Γιαννακόπουλου στη μαρίνα του Φλοίσβου και συζήτησαν για τον νέο Παναθηναϊκό και το ενδεχόμενο συνεργασίας για τη νέα χρονιά.

Μπορεί ο Μπατίστ να ήταν... παίκτης του Ομπράντοβιτς, ωστόσο, ο ισχυρός άνδρας της ΚΑΕ είχε πολύ καλές σχέσεις μαζί του και το σημαντικότερο είναι ότι ο 36χρονος σέντερ είναι το αγαπημένο παιδί της εξέδρας. Το ραντεβού έγινε την προηγούμενη Τρίτη το βράδυ (09/07) με τους δύο άνδρες να έχουν συμφωνήσει σχεδόν σε όλα. Τις επόμενες ημέρες αναμένεται να ξεκαθαρίσει οριστικά το θέμα.


Ο Μάικ Μπατίστ είναι απόφοιτος του κολεγίου Αριζόνα Στέιτ. Τη σεζόν 1997-1998 ήταν πρώτος στην περιφέρεια του Κολεγίου του (την Pacific Ten) σε κοψίματα και τη σεζόν 1998-1999 ήταν στους επίλεκτους της Pacific Ten. Ξεκίνησε την επαγγελματική του καριέρα από την βελγική Σαρλερουά την σεζόν 2000-01 με την οποία αγωνίστηκε και στην Ευρωλίγκα, έχοντας 16,1 πόντους και 92 ριμπάουντ. Τη σεζόν 2001-02 αγωνίστηκε στην Ιταλική Μπιέλα.
Τη σεζόν 2002-2003 αγωνίστηκε σε 75 αγώνες του ΝΒΑ με την φανέλα των Μέμφις Γκρίζλις, έχοντας πολύ καλή παρουσία με μέσο όρο 6,4 πόντους και 3,4 ριμπάουντ.
Τη σεζόν 2003-2004 εντάχθηκε στον Παναθηναϊκό με τον οποίο μεταξύ άλλων στέφθηκε και πρωταθλητής Ευρώπης το 2007, το 2009 και το 2011. Το 2012 υπέγραψε συμβόλαιο με την τούρκικη Φενερμπαχτσέ.


contra.gr

kostasb13
19-07-2013, 03:51
Πηραμε εναν Κινεζο λεει...παγκοσμιως αγνωστο φοργουορντ με 0,9 ποντους μ.ο στο κινεζικο πρωταθλημα. Α ρε τρακη με τα κολπα σου...:a050:

Nikoladim
19-07-2013, 12:05
Θα ειναι κραχτης ομως για να σκασουν οι κινεζικες πολυεθνικες τα ρυζοεκατομμυρια τους στην ομαδα. Ξερεις εκει στα εργοστασια της Apple που εχουν να δουν το φως της ημερας απο το πρωτο ipod, θα τους βαζουν στα διαλλειματα τον Πεδουλακη :P

Nikoladim
07-08-2013, 13:11
http://www.gazzetta.gr/basketball/article/531156/etsi-epestrepse-o-maik

Eφτασε επιτελους ο ΜΑΙΚ!

kostasb13
07-08-2013, 14:21
Γιατι οπως ειπε και ο Μαικ, πουθενα δεν ειναι σαν το σπιτι σου...

Nikoladim
22-08-2013, 18:16
Μπραβο στον Μαυρια, εκανε την καλυτερη κινηση που μπορουσε για την καριερα του. Σε αντιθεση με αλλους και αλλους ευτυχως εφυγε αρκετα νωρις και με πολυ δουλεια θα γινει παιχταρας.

http://www.gazzetta.gr/football/article/535241/o-mayrias-sta-erythroleyka
http://www.gazzetta.gr/sites/default/files/styles/article_full_610x343/public/article/2013-08/mavriasmavrogata.jpg?itok=PHxh-32F

FotisGRC
22-08-2013, 19:46
Ωραίος παίχτης.. Μακάρι να φτάσει ψηλά!

Desmond
21-09-2013, 23:59
Ψιλοχάλι ματς, ωραίο γκολ.
3173

kostasb13
22-09-2013, 00:47
Ναι μέσα ήμουν, το μόνο που άξιζε ήταν τα πανό της Θ13...η ομάδα μαύρο χαλι και σήμερα, ο Ατζαγκουν έδειξε καλά στοιχεια

AriStos13
22-09-2013, 00:47
Αν εμπαινε το σουτ του Ατζαγκουν θα παραμιλαγαμε.!!ειδικα το κοντρολ την κολλαει την μπαλα!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

nikon
22-09-2013, 13:15
Ο μεγιστάνας θα τιτιβίσει τίποτα ή όλα καλά χθες;;;

babis13
23-09-2013, 13:17
Γιατι τι εγινε χθες?

FotisGRC
23-09-2013, 13:41
Τι, επειδή πήγαν να κάψουν ένα van της NOVA και όσους ήταν μέσα μαζί? Σιγά το πράγμα..

nikon
23-09-2013, 14:08
Γιατι τι εγινε χθες?Aαααα δεν τα έμαθες;;;;....θα στα πει εδώ η ανακοίνωση του ΟΦΗ

"Το γκολ των αντιπάλων είναι οφσάιντ, έδωσε φάουλ υπέρ μας και ενώ ο Κουτσιανικούλης ήταν έτοιμος να σκοράρει, ενώ ο βοηθός ανακάλυψε οφσάιντ τον Παπάζογλου που έφευγε μόνος του."
http://www.sport-fm.gr/article/perimenoume-titibisma-alafouzou-gia-ti-diaitisia/722892 (http://www.sport-fm.gr/article/perimenoume-titibisma-alafouzou-gia-ti-diaitisia/722892)

......αφήνω εκτός αυτό που έγραψε ο Φώτης γιατί ήταν αντιεξουσιαστές προφανώς.....για άλλη μια φορά.

FotisGRC
23-09-2013, 14:33
Koίτα, για την φάση του Κουτσιανικούλη έχουν δίκιο.. Απαράδεκτο να σταματήσει εκεί το παιχνίδι ο διαιτητής.. Χωρίς να είμαι ΠΑΟ όμως,πρέπει να πούμε οτι το γκολ ήταν 100% κανονικό!

Οποιος έχει αμφιβολίες εδώ το βιντεάκι στο 2.20.. http://www.sport24.gr/football/ellada/SuperLeague/panathhnaikos-ofh_1-0.2421927.html

PDS
23-09-2013, 14:51
Aαααα δεν τα έμαθες;;;;....θα στα πει εδώ η ανακοίνωση του ΟΦΗ

"Το γκολ των αντιπάλων είναι οφσάιντ, έδωσε φάουλ υπέρ μας και ενώ ο Κουτσιανικούλης ήταν έτοιμος να σκοράρει, ενώ ο βοηθός ανακάλυψε οφσάιντ τον Παπάζογλου που έφευγε μόνος του."
http://www.sport-fm.gr/article/perimenoume-titibisma-alafouzou-gia-ti-diaitisia/722892 (http://www.sport-fm.gr/article/perimenoume-titibisma-alafouzou-gia-ti-diaitisia/722892)

Aφου μου εχουν κοψει την μπαλα οι ''nιkon'' και οι δον κορλεονε που υποστηριζουν, δεν θα μπορουσα να εχω αμεσα αποψη,καθως τον αγωνα δεν τον εχω δει.
Απο περιεργια εψαξα τις φασεις και οπως αναμενοταν η ευνοια του αντιπαλου στα ματια σου ειναι το 50-50.
Το 50-50 σου απο την αλλη ειναι το 80-20 κατα του αντιπαλου.

Τεσπα για να μην μακρηγορω και περισσοτερο γιατι λαμπαδιαζω οταν διαβαζω και ...παραπονα απο τους συνενοχους της καταντιας του Ελληνικου ποδοσφαιρου και κατ'επεκταση του γκρεμισματος του χομπι μου, οι φασεις και οι 2 ειναι πενατακαθαρες.
Για το γκολ με συμπληρωνει ο Fotis και για την φαση του κουτσιανικουλη,ο διαιτητης εχει σφυριξει αμεσως και οι αμυντικοι του ΠΑΟ εχουν σταματησει.Η τροχια της μπαλας δεν δικαιωνει την βιασυνη του διαιτητη να σφυριξει,ομως δεν υπαρχει κανενας δολος(ξερεις τι ειναι δολος εσυ).

Καλη συνεχεια στον αγωνα σου για της εξυγιανση Νικολα.Θα πετυχεις καποια στιγμη το 100-0.

ΥΓ.Φυσικα και δεν πατησα το Link του γαυροεφεμ.

kostasb13
23-09-2013, 14:54
Koίτα, για την φάση του Κουτσιανικούλη έχουν δίκιο.. Απαράδεκτο να σταματήσει εκεί το παιχνίδι ο διαιτητής.. Χωρίς να είμαι ΠΑΟ όμως,πρέπει να πούμε οτι το γκολ ήταν 100% κανονικό!

Οποιος έχει αμφιβολίες εδώ το βιντεάκι στο 2.20.. http://www.sport24.gr/football/ellada/SuperLeague/panathhnaikos-ofh_1-0.2421927.html


Αφου το το λέει ο ΟΦΗ και ο nikon ρε συ, τι την ψάχνεις τώρα...

Πράσινη παράγκα, ντροπή και αίσχος

Nikoladim
23-09-2013, 15:04
Το γκολ κανονικο, η φαση με Κουτσια οντως ακυρη αλλα σφυριξε κατευθειαν. Η ομαδα δυστυχως τραγικη... Δεν μπορω να καταλαβω πως ο Πας βρισκει τον Ντε βισεντι και εμεις τον Μπαιραμι.

hakoo
23-09-2013, 15:09
O οφη απλα λεει αυτα που του λενε απο τα κεντρικα που εχουν λιγο νευρακια μετα την τεσσαρα απο την Παρι σε ρυθμους προπονησης.

nikon
23-09-2013, 15:36
Το γκολ κανονικο, η φαση με Κουτσια οντως ακυρη αλλα σφυριξε κατευθειαν. Η ομαδα δυστυχως τραγικη... Δεν μπορω να καταλαβω πως ο Πας βρισκει τον Ντε βισεντι και εμεις τον Μπαιραμι.To γκολ και εμένα οριακό μου φάνηκε αλλά τα άλλα 2 αν γινόντουσαν υπέρ του Ολυμπιακού θα είχαμε την Δίκη της Δευτέρας, της Τρίτης και της Τετάρτης σε μια εκπομπή.
Η ομάδα σας όσο τραγική και να είναι δεν νομίζω να κινδυνέψει.:P

babis13
23-09-2013, 15:40
Λοιπον ας απαντησουμε καταρχας το γκολ μας ηταν κανονικο και η κοκκινη σωστη ως εδω συμφωνουμε πιστευω για την φαση με τον κουτσιανικουλη ο διαιτητης ειχε σφυριξει και ειχαν σταματησει μερικοι παιχτες και απο οτι μου ειπαν ηταν και οφ σαιτ ημουν γηπεδο δεν μπορω να εκφερω αποψη...οσο για την καραμελα με τα επεισοδια ριξαν 3 πετρες και ενα μπουκαλι σε ενα βαν που το ειχαν αδειασει απο κοσμο και ηταν εκτος γηπεδου και μακρυα απο την λεοφωρο βεβαια ειδαμε ολοι οι δημοσιογραφοι το εκαναν πρωτο θεμα οταν καθε αγωνα στο καραισκακι τρωνε ξυλο οι δημοσιογραφοι και οταν με τον λεβαδειακο διακοπηκε το παιχνιδι και ειχαμε δακρυγονα και επεισοδια στο ημιχρονο και καθυστερηση εναρξης του παιχνιδιου δεν ειδα κανεις να ασχοληθει και ο οσφπ εφαγε μικροτερο προστιμο απο οτι ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ για 2 καπνογονα...

FotisGRC
23-09-2013, 18:13
Εντάξει ρε Μπάμπη δλδ και άδειο να ήταν το Van, πρέπει να το κάψουμε δηλαδή? Δεν είναι καραμέλα.. Πετάξανε 2-3 μολότοφ σε δημοσιογραφικο αμάξι.. Δεν είναι λογικό..Εγώ που προσωπικά δεν έχω αντιπαράθεση με τους οπαδούς καμιας ομάδας, τα θεωρώ μαλακίες αυτά..

Να μην γίνονται καθόλου.. Εννοείται οτι το ίδιο ισχύει και με αυτά που γίνανε τοτε στο Καραισκάκη..

Και βγαίνει μετά η ΠΑΕ και λεει οτι αυτά που γίνανε έξω απο την Λεωφόρο δεν έχουν σχέση με την ομάδα.. Ασε μας ρε.. Οταν είσαι 2 εβδομάδες στο Twitter και στα κανάλια και κράζεις τη Nova και απειλείς, εσύ ο ίδιος οπλίζεις το χέρι των ανεγκέφαλων.. Συμφωνώ με αυτό που γράφτηκε, οτι ο εκάστοτε πρόεδρος είναι ηθικός αυτουργός σε τέτοια σκηνικά..

Μόνο στην Ελλάδα αντι να ξέρουμε την 11αδα μιας ομάδας, ξέρουμε απ'έξω το όνομα του κάθε προέδρου και τι ώρα έκλασε εχθες..

Βρίζει ο Αλαφούζος τη NOVA, πετάνε μολότοφ στο βαν. Βρίζει ο Μαρινάκης τον ΣΚΑΙ, πετάνε μολότοφ στα γραφεία του καναλιού..Δλδ οι πρόεδροι δεν φταίνε..

Καντε σωστά την δουλειά σας κύριοι πρόεδροι κι αφήστε την καθε ομάδα να παίζει μπαλα

babis13
23-09-2013, 19:24
Φιλε μου οποιαδηποτε μορφη βιας ειναι καταδικαστεα αλλα οταν υπαρχουν αλλα μετρα και αλλα σταθμα δεν ειναι λογικο...μετα τον λεβαδιακο σιωπησαν ολοι και δεν ειπαν τι εγινε τωρα ξαφνικα τους επιασε ο πονος?περσυ οταν στο σεφ χτυπησαν ατομα απο το σκαι ειπαν τπτ?για τους τοσους δημοσιογραφους που εχουν φαει ξυλο απο μπραβους ειπαν τπτ?

kostasb13
30-09-2013, 00:26
Ωραία η ομάδα σήμερα, το καλύτερο της ματς φετος. Είχε ρυθμό, καλή σε γενικές γραμμές κυκλοφορία και έκανε ευκαιρίες. Πολύ καλή και η ατμόσφαιρα από τον κόσμο, είναι ωραία να είσαι στη Λεωφόρο...γκολάρες από Μπεργκ, Φιγκεροα

Nikoladim
30-09-2013, 02:06
Kωστα εχεις παρει διαρκειας? Η ομαδα οντως επεξε πολυ καλα, απεναντι στον πιο δυσκολο αντιπαλο μεχρι στιγμης στο πρωταθλημα. Αρχιζει και βγαινει σιγα σιγα ο Μπεργκ, καλη επενδυση φαινεται μεχρι στιγμης να ειναι. Φιγκεροα και αυτος καλη κλαση, τρελος οπως και περυσι.

kostasb13
30-09-2013, 03:40
Nαι στην 5. Κυριως για τη Λεωφορο το πηρα, ειναι αλλη η αισθηση...
Μπεργκ και Φιγκεροα δειχνουν την κλαση τους εστω και αν δεν ειναι στις παλιες καλες εποχες τους, οπως σιγουρα εχει βοηθησει και ο Πρανιτς. Πρεπει αυτοι οι παικτες που ειναι εμπειροι και εχουν και μια ιστορια πισω τους να το παρουν πανω τους βοηθωντας ετσι και τους νεαρους. Τουλαχιστον να παιξουμε καλη μπαλιτσα, δεν περιμενει κανεις πρωταθλημα ή τιτλους, αλλα να βλεπουμε εστω μια ομαδα που βγαζει υγεια στο γηπεδο.
Ο κοσμος στηριζει, ειναι κοντα στην ομαδα, η ατμοσφαιρα και χθες στη Λεωφορο ηταν πολυ καλη, πρεπει βεβαια και η ομαδα να αποδειξει οτι αξιζει αυτη τη στηριξη.

Nikoladim
10-10-2013, 00:12
http://www.gazzetta.gr/sites/default/files/19_trapezi_kae_pao_sto_barque.jpgEχει εμπνευση παντως ο Δημητρακης.<- απο δειπνο της ομαδας!

babis13
10-10-2013, 16:22
Για οποιον ενδιαφερεται για τα του ερασιτεχνη https://www.facebook.com/events/422246931214549/ (https://www.facebook.com/events/422246931214549/?notif_t=plan_user_invited)

kostasb13
15-10-2013, 00:57
Φανερα ανετοιμη η ομαδα, με πολλα προβληματα τραυματισμων και τρομερη αστοχια. Ακομα και ετσι ομως 45 ποντοι δεν δικαιολογουνται...πρεπει να ψαξω αρκετα για να βρω τοσο κακη εμφανιση στο παρελθον.
Χαθηκε η ευκαιρια να τους τελειωσουμε απο σημερα οσον αφορα την πρωτη θεση, τωρα θελει προσοχη. Ειμαστε καλυτερη ομαδα και ας γινει το σημερινο μαθημα για τη συνεχεια.
Οκ, ακομα ειναι η αρχη, παιχνιδι προετοιμασιας ηταν το σημερινο και για τους δυο, εχουμε πολυ δρομο μπροστα για τα σοβαρα. Εκει που ξερουμε τι συμβαινει ολα αυτα τα χρονια... Και ας μιλανε καποιοι για λαγους αποψε, φαινεται οτι ακομα δεν εχουν μαθει...

p.s Η υπεροψια και ελλειψη σεβασμου για τον αντιπαλο δεν οδηγει πουθενα, ενταξει Τρακη?...το καταλαβες τωρα ή θα συνεχισεις τις παπαριες καφενειακου επιπεδου και πιο κατω που ελεγες και εκανες τις τελευταιες ημερες? Καταλαβε επιτελους σε ποια ομαδα εισαι προεδρος.
Kαι ελπιζω οτι η ομαδα δεν θα πληρωσει για μεγαλο διαστημα τα ταξιδακια αναψυχης στιην Κινα, που την εστειλες για να κανεις εσυ τα κολπα σου...

J1mmys13
06-11-2013, 12:48
Ανεβαίνουμε σιγά σιγά και πάμε για καλές αξιώσεις φέτος. Είναι καιρός πιστεύω για την επιστροφή του βασιλιά.
Νίκη και με τη Λοκομοτιβ και προχωράμε.

kostasb13
10-11-2013, 02:58
Περαστικα στον Νικο Μαρινακη. Σιδερενιο να ειναι το παλικαρι και συντομα ξανα στα γηπεδα.
Μας τρομαξε ο μικρος χθες, τι ηταν αυτο το πραγμα...6-7 λεπτα απολυτης παγωμαρας, μεχρι να σηκωθει και να επανελθουν οι καρδιες στη θεση τους. Ειχε την ατυχια να ζησει στο ξεκινημα της καριερας του οτι πιο επικινδυνο μπορει να αντιμετωπισει ενας ποδοσφαιριστης στη διαρκεια ενος αγωνα, ας ειναι η τελευταια φορα.
Μπραβο στον κοσμο του Αρη για την συμπεριφορα του, βεβαια το αυτονοητο εκαναν, αλλα στη χωρα αυτη εχουμε μαθει οτι τιποτα δεν ειναι αυτονοητο...

hakoo
10-11-2013, 03:12
Πραγματικα ανατριχιασα με το θεαμα, αυτος κατω χωρις να εχει τις αισθησεις του και γυρω γυρω οι παικτες (συμπαικτες και αντιπαλοι) να κανουν κινησεις πανικου, να κλαινε κτλ. Και να συνεχιζεται για αρκετα λεπτα...Μολις σηκωθηκε εγινε πανικος απο χειροκροτηματα απο ολοκληρο σχεδον το γηπεδο. Μπραβο στους φιλαθλους του Αρη, ενω η ομαδα τους βρισκοταν πισω στο σκορ και γενικα ειχαν τη φουρια τους και την τσαντιλα τους με αυτα που εβλεπαν συμπεριφερθηκαν πρωτα απ ολα σαν ανθρωποι με μεγαλη αξιοπρεπεια.

kostasb13
22-11-2013, 00:36
Κερδισαμε σημερα αλλα ετσι δυστυχως δεν παμε πουθενα...
Πεδουλακη κανε μας τη χαρη και φυγε μονος σου γιατι ο αλλος δεν θα σε διωξει, περισυ υπηρχε η δικαιολογια οτι παιζαμε με 7-8 παικτες, φετος δεν εχεις καμια για αυτο το πραγμα που εμφανιζει η ομαδα

nikon
22-11-2013, 10:40
Και πέρυσι τέτοια εποχή τα ίδια λέγατε για τον Πεδουλάκη αλλά όταν βρήκατε ρυθμό όλα καλά με τον κόουτς.....τους προπονητές τους κάνουν και οι παίχτες και με παίχτες "βαλσαμωμένους" (Μπατίστ, Φώτσης) και με τον Διαμαντίδη μπουχτισμένο και κουρασμένο ενώ όλοι τα περιμένουν όλα από αυτόν δεν νομίζω να αλλάξουν και πολλά ακόμα και αν φύγει ο Πεδουλάκης.

SevenAm
22-11-2013, 12:10
Αν και Ολυμπιακός, αναγνωρίζω ότι πέρισυ (εκτός της πορείας στην Α1 κ Euroleague) ο Πεδουλάκης ήταν ο κύριος υπεύθυνος για το αποτέλεσμα των τελικών. Παρέτακξε μια πολύ αξιόμαχη ομάδα και πολύ καλά διαβασμένη. Φέτος μου φαίνεται μερικοί παίκτες δεν έχουν διάρκεια και ανάλογη ανταγωνιστικότητα. Ειναι νωρίς πάντως, καλύτερα μια ομάδα να αποδίδει μετά το τέλος του έτους (βλ. πορεία Ολυμπιακού στην Ευρώπη - εκει που κινδύνεψε ακόμη και να αποκλειστεί νωρίς). Πολύ καλός προπονητής αλλά με όχι τόσες εναλλακτικές φέτος.

kostasb13
07-12-2013, 13:05
Περισσοτερο νοσοκομειο ειμαστε φετος παρα ομαδα...εκτος και ο Γιονας, τραυματιστηκε και μαλλον χανει και αυτος τον ημιτελικο με γαυρο.
Βεβαια μην τα ριχνουμε ολα στην τυχη και τα ευχελαια. Μεγαλο μεριδιο ευθυνης εχει και η τραγικη διαχειριση των παικτων που εχει γινει, υποτιθεται οτι φετος εχουμε περισσοτερους παικτες αλλα παλι με 6-7 παιζει ο Πεδουλας...και τωρα προπονηταρα μου τι θα κανεις που ξεμειναμε απο γκαρντ? θα αλλαξεις τον "σχεδιασμο" σου και θα βαλεις μεσα τον Γιανκοβιτς? ενω δεν τον εχεις βαλει ουτε λεπτο με τις Ριτες και τους Αστερες?...

Michkal91
07-12-2013, 13:11
σε παρακαλώ τον έβαλε χθες 10 δευτερόλεπτα στο τέλος...

Οκ Δημητράκη, είδαμε οτι μπορούμε να πάρουμε πρωτάθλημα με προπονητές εκτός του Ζοτς. Μπορείς τώρα να φέρεις έναν κανονικό προπονητή?

Οσο σκεφτομαι οτι μέχρι το καλοκαίρι ηταν ελευθερος ο Ζοτς και δεν κάναμε κίνηση τρελαίνομαι...

Nikoladim
08-12-2013, 21:59
Παιδια να ρωτησω κατι. Με Καπινο τι παιζει? Γιατι παγκο?

kostasb13
08-12-2013, 22:29
Πειθαρχικο παραπτωμα πριν το ματς με τον Απολλωνα την προηγουμενη αγωνιστικη

litanies
08-12-2013, 22:34
δηλαδή τι έκανε?

Nikoladim
09-12-2013, 15:11
Πληροφορίες θέλουν τον Στέφανο Καπίνο να υπέπεσε σε πειθαρχικό παράπτωμα και αυτός είναι ο λόγος που ο Γιάννης Αναστασίου τον άφησε στον πάγκο στα παιχνίδια με Απόλλωνα και Ηρακλή Ψαχνών.Σύμφωνα με το Goal news ο 19χρονος πορτιέρο υπέπεσε σε πειθαρχικό παράπτωμα την περασμένη εβδομάδα, το οποίο ήρθε να προστεθεί σε μία σειρά μικροπροβλημάτων που είχε δημιουργήσει, με αποτέλεσμα να μπει έστω και προσωρινά στο ψυγείο από τον προπονητή του. Ο Καπίνο σε μία άσκηση δέχθηκε τη μπάλα στη βουβωνική χώρα και μετά από λίγο αποχώρησε για τα αποδυτήρια χωρίς να ενημερώσει τον Γιάννη Αναστασίου. Ο τεχνικός των πράσινων ρώτησε τον Καπίνο γιατί φεύγει, με τον νεαρό άσο να απαντά πως δεν νιώθει καλά. Μένει να δούμε αν το θέμα θεωρείται λήξαν ή θα δοθεί συνέχεια και ο Καπίνο θα μείνει στον πάγκο και στο παιχνίδι της Κυριακής (8/12) με την Καλλονή στο ΟΑΚΑ.

kostasb13
20-12-2013, 00:38
Τραγικες καταστασεις στο μπασκετ, ομαδα σε πληρη αποσυνθεση...αγωνιστικα μηδενικο πλανο, τραυματισμοι(σειρα του Ουκιτς αποψε) και ενας προπονητης που η θεση του ειναι στο Περιστερι και μεχρι εκει. Κριμα...με ποναει πραγματικα να βλεπω αυτη την ομαδα που εχω λατρεψει να σερνεται ετσι και να παιζει αυτο το αθλιο μπασκετ.
Τη Δευτερα δε θα δω το ματς, θελω να περασω ευχαριστα τις γιορτες δε θα μου χαλασουν τη διαθεση

p.s Φυγε...ειπαμε ο αλλος δεν θα σε στειλει, αν εχεις αξιοπρεπεια φυγε απο μονος σου μπας και μπορεσουμε να σωσουμε τιποτα φετος.
Αποψε κιολας, και ας ειναι ο Αλβερτης στον παγκο με τους γαυρους, δεν πειραζει

Nikoladim
20-12-2013, 01:06
Με ψησανε οι μαλ@κες οι κολλητοι μου να παμε να δουμε το Ντερμπι στο ΟΑΚΑ. Τους ειχα πει ενα μηνα πριν να μην παμε. Καλες φουτσες...

AriStos13
20-12-2013, 09:28
Καλες φουτσες την δευτερα αλλα οι μεγαλες φουτσες θα ρθουν στο top-16 μαγκες!! Ετσι οπως παιζουμε ουτε νικη δεν θα σταυρωσουμε!!


Sent from my iPhone using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

nikon
20-12-2013, 09:43
Kαι αν νικήσει σήμερα η Λαμποράλ θα είμαστε στον ίδιο όμιλο.:a010:

kostasb13
21-12-2013, 02:56
Ο ομιλος...

Παο
Μπαρτσελονα
Φενερ/Ουλκερ
Γαυρος
Καχα Λαμποραλ
Εφες Πιλσεν
Αρμανι Μιλανο
Μαλαγα

Ο Ζοτς στο ΟΑΚΑ και αγωνες με γαυρο και Μπαρτσελονα...

kostasb13
23-12-2013, 23:46
Τελικα πηγα γηπεδο...απο το να κατσω σπιτι και να αρρωστησω ολο το βραδυ, ειδικα ετσι οπως πηγε το ματς, πηγα στο ΟΑΚΑ με λογικη δε γαμιεται, οτι ειναι να γινει θα γινει.
Και τελικα αυτο που ειδα ηταν μια επαναληψη των περσινων τελικων. Ενας ΠΑΟ με παθος και εξαιρετικη προσπαθεια στην αμυνα που στην επιθεση εκανε απλα τα στοιχειωδη για να παρει το ματς. Αμυνα και ατομικες προσπαθειες, ειδικα ο Γιονας...α ρε παικταρα, ποση μεγαλη απωλεια θα ηταν αν τελικα δεν επαιζε σημερα....15 επιθετικα ριμπαουντ, περιεργως σημερα δεν βαρεσαμε καμια τριανταρια τριποντα αλλα ειχαμε υπομονη στην επιθεση και πηγαμε κοντα στο καλαθι στο 80% των επιθεσεων βαζοντας καλαθια και κερδιζοντας φαουλ. Στοιχειωδη πραγματα που μεχρι στιγμης αγνοουσαμε ολη τη χρονια...μεγαλα καλαθια απο Μπραμος στο τελος, πρωτα το τριποντο αλλα κυριως το ριμπαουντ και το καλαθι εκτος ισορροπιας που στην ουσια εκρινε το ματς.
Μπραβο στην ομαδα μου, το οτι κερδισαμε ομως το γαυρο σημερα δεν αλλαζει τα παντα...αλλωστε συνηθισμενοι ειμαστε , δεν πα να χανουμε απο τις Ριτες και να εχουμε 5-5 με το στανιο σε εναν αστειο ομιλο, το γαυρο θα τον κερδιζουμε...Χρονια ολοκληρα ειμαστε μαθημενοι.
Ελπιζω εστω οτι θα τελειωσουν οι τραυματισμοι επιτελους και θα γινουν καποιες διορθωτικες κινησεις παικτων για τη συνεχεια. Παρτε σεντερ, δεν υπαρχει μπασκετμπολιστας με το ονομα Μαυροκεφαλιδης...Και βαλε επιτελους μεςα τον Γιανκοβιτς, ελεος...Νικη ψυχολογιας η σημερινη, τα αγωνιστικα προβληματα παραμενουν, και ο Πεδουλακης σωθηκε αποψε...
Οσον αφορα αυτους τους αρρωστους που εκαναν οτι εκαναν και σημερα, εχω βαρεθει...δεν υπαρχει σωτηρια για δαυτους, 28 δευτερολεπτα πριν τη ληξη, να προηγουμαστε με 6 ποντους και να εχουμε και τη μπαλα και αυτοι να διακοπτουν...τι στο διαολο να πεις

mihalis13
24-12-2013, 10:40
Μεγάλη νίκη η χθεσίνη.Ημουν και εγώ στο γήπεδο και την χάρηκα.Δεν παίξαμε κάποιο ιδιαίτερο μπάσκετ αλλά θέλαμε το παιχνίδι πιο πολύ και είχαμε πάθος σε κάθε φάση.
Για τον γαύρο που δεν τον είχα δει φέτος καθόλου μπορώ να πω οτι εντυπωσιάστηκα με την άμυνα του.Πίεση παντού και δεν σε άφηναν να βρεις εύκολα σουτ.
Και εμάς η άμυνα ήταν πολύ καλή και μας βγήκε και το ότι τους αφήναμε ελεύθερο το τρίποντο σε αρκετές φάσεις.

Υγ. Φήμες λένε ότι ο Ματσιούλις ακόμα ποστάρει :P

Nikoladim
24-12-2013, 14:09
Kαλα ρε παιδια πηγατε και εσεις γηπεδο και δεν ειπατε τπτ? Τσκ τσκ.
Τεσπα τα δικα μου συμπερασματα απο τον αγωνα.
Ξεκιναω λεγοντας πως η ομαδα χρειαζεται οπωσδηποτε ενα γκαρντ. Καποιον δηλαδη αντιδιαμαντιδη που να ξερει να φτιαχνει παιχνιδι γιατι στην επιθεση απλως ειμαστε τραγικοι... Πρεπει να καναμε 2-3 πικ εν ρολ το πολυ, πασες κουτουρου, ασυντονιστοι τελειως. Τελος μας λειπει το τριποντο!!! Στην επιθεση θελει παρα πολυ προσπαθεια και αν δεν διορθωθει η κατασταση δεν βλεπω να πηγαινουμε μπροστα. Στην αμυνα τοσο επιθετικα (ριμπαουντ) οσο και αμυντικα ειμασταν παρα πολυ καλοι, βγαλαμε φοβερη ενεργεια και ηταν αυτο που κερδισε τον αγωνα. Επισης παιχτες που τα σπανε στην αμυνα οπως ο Γκιστ και ο Λασμε δεν ηταν και στο 100%, οποτε φανταστειτε. Στα πολυ + αυτο το τρικ που εκανε ο Πεδουλακης βαζοντας σε καποια σημεια ψηλο στον Σπανουλη, φανηκε να τον αποσυντονιζει. Μου αρεσε πολυ ο τσαμπουκας που εβγαλε ο Παπας, το παιδι φαινεται πως το εχει και θα βοηθησει πολυ την ομαδα. Μπραβο και στους Ματσιουλις-Μπραμος που βοηθησανε παρα πολυ την ομαδα.
Κλεινω λεγοντας πως πραγματικα η ανεγκεφαλιαση στην Ελλαδα παει συννεφο. Ηταν κατι τυποι μπροστα μου που λεγανε οταν πετουσαμε κροτιδες στο γηπεδο "Ρε αυτο ειναι το παιχνιδι τους, θελουνε να αποκλειστουμε και να φαμε -2". ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
Δηλαδη ο Μπαρτζωκας ολη την εβδομαδα δεν εδειχνε συστημα στους παιχτες, αλλα τυπους φωτοβολιδας.38503851

hakoo
24-12-2013, 15:53
Παιξαμε πολυ καλυτερη αμυνα απο αλλα παιχνιδια αλλα το κυριο νομιζω ηταν η θεληση και η ενεργεια που βγαλαμε σε αντιθεση με τον αντιπαλο που κατεβηκε υπεροπτης και το πληρωσε. Και παλι ειδαμε ενα κακο παιχνιδι ποιοτικα αλλα σιγουρα ειμασταν φανερα βελτιωμενοι και ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ δεν τραβηχτηκαν απο τα μαλια τα σουτ, δεν μας επιασε πανικος να σουταρουμε απο παντου εξω απο τη γραμμη του τριποντου αλλα μπηκαμε στη ρακετα. Ισως οχι με τον καλυτερο τροπο (πολυ λιγες ασιστ) αλλα προσπαθησαμε να παιξουμε διαφορετικα και αιφνιδιασαμε τον αντιπαλο που φανηκε οτι δεν ηταν προετοιμασμενος για τετοιο παιχνιδι.
Ο Μπαρτζωκας αντι να καθεται να βρισκει δικαιολογιες θα θα επρεπε να εχει προετοιμασει καλυτερα την ομαδα του που στην πρωτη φορα που βρηκε μια ποιοτικη ομαδα απεναντι του φετος εχασε και το παιχνιδι.
Τωρα για τον Πεδουλακη και το τι θα γινει απο δω και περα νομιζω οτι εχει αμεση σχεση με το τι θελουμε (η διοικηση βασικα) να κανει ο Παναθηναικος φετος. Για ευρωλιγκα (final four ας πουμε) αν συνεχισουμε ετσι δεν μας βλεπω. Αν θελουμε το πρωταθλημα πασει θυσια ανεξαρτητως μπασκετ που θα παιζουμε τοτε μαλλον θα πρεπει να μεινει και να προετοιμασει την ομαδα για συγκεκριμενα παιχνιδια και ειδικα αυτο που θα καθορισει το πλεονεκτημα εδρας.

J1mmys13
03-01-2014, 15:28
Ένα μπράβο στην ομάδα για το ξεκίνημα με την Armani στο TOP-16. Να συνεχίσουμε με ίδιες και καλύτερες εμφανίσεις και το Μιλάνο δεν είναι μακριά...

kostasb13
11-01-2014, 00:36
Σημαντική νικη αποψε στην έδρα της Λαμποραλ. Και καλη σχετικά διαφορα αυτη των 8 ποντων( μπορει και οι διαφορες να παίξουν ρόλο).
Εξαιρετικοί Λασμε, Μητσαρας, πολυ καλός ο Καρυ. Είμασταν σοβαροί οταν επρεπε και δεν τους αφήσαμε να πιάσουν ρυθμό.
Θέλουμε σεντερ παντως, επειγόντως...τοσο άνιωθο, άχρωμο παίκτη σαν τον Μαυροκεφαλίδη νομιζω οτι εχω πολλα χρονια να δω στην ομαδα. Οχι οτι δεν το περιμενα οταν τον πήραμε το καλοκαίρι και καποιοι μίλαγαν για καλη επιλογή... Αλλάξτε τον και πάρτε άλλον, δεν μπορει να παιζει ο Στεφαν σε καθε ματς 35-40 λεπτα.

Nikoladim
11-01-2014, 12:36
θα μπορουσε να παει για Βουγιουκα?

gtakis
11-01-2014, 12:40
Πάντως παίδες αν και γαύρος πραγματικά ζηλεύω 2 παίχτες σας...Λάσμε-Γκιστ....φοβεροί και οι δυό,πέρσι σας έδωσαν το πρωτάθλημα και φέτος συνεχίζουν τις πολύ καλές εμφανίσεις...με αυτούς τους δύο ο Ολυμπιακός δεν θα έχανε πουθενά νομίζω!!!

send from Galaxy S4 with tapatalk...

kostasb13
11-01-2014, 13:16
θα μπορουσε να παει για Βουγιουκα?

Πολυ δυσκολο...πιθανόν να εγινε μια προσπάθεια πριν λιγο καιρο για ανταλλαγή αλλα δεν έπιασε.


Πάντως παίδες αν και γαύρος πραγματικά ζηλεύω 2 παίχτες σας...Λάσμε-Γκιστ....φοβεροί και οι δυό,πέρσι σας έδωσαν το πρωτάθλημα και φέτος συνεχίζουν τις πολύ καλές εμφανίσεις...με αυτούς τους δύο ο Ολυμπιακός δεν θα έχανε πουθενά νομίζω!!!




send from Galaxy S4 with tapatalk...


Ειδικα ο Λασμε...ξεκίνησε άσχημα τη χρονια λογω και του τραυματισμού του αλλα πλέον εχει παρει τα πανω του και ειναι ο παίκτης που είδαμε περισυ.
Και εξαιρετική συνεργασία με Διαμαντίδη, χθες πρεπει να έγιναν 4-5 alley oop, πάσες ο Μητσος καρφώματα ο Στεφαν...

Nikoladim
11-01-2014, 19:01
θυμιζουν Δημητρη Μπατιστ στα καλυτερα τους! Ας φερει ομως ενα γκαρντ ακομη στην ομαδα, τον εχουμε αναγκη (μαζι ασφαλως με το 5αρι).

hakoo
11-01-2014, 19:32
Πάντως παίδες αν και γαύρος πραγματικά ζηλεύω 2 παίχτες σας...Λάσμε-Γκιστ....φοβεροί και οι δυό,πέρσι σας έδωσαν το πρωτάθλημα και φέτος συνεχίζουν τις πολύ καλές εμφανίσεις...με αυτούς τους δύο ο Ολυμπιακός δεν θα έχανε πουθενά νομίζω!!!




Πολυ αθλητικοι παικτες με συνεισφορα σε επιθεση και αμυνα και με καλους χαρακτηρες, ειδικα ο Γκιστ ηρθε θειο δωρο στον Παναθηναικο αν θυμασαι περσι η αποκτηση του προηλθε απο ανταλλαγη με τον Πανκο μεσουσης της σεζον (θεος αυτος που το αποφασισε στη Μαλαγα).
Στην χθεσινη νικη την διαφορα πιστευω εκανε ο Καρι που επιτελους πηρε τα πανω του, την στιγμη που εδειχνε το παιχνιδι να στραβωνει πηρε πανω του 4-5 επιθεσεις και τελειωσε στην ουσια το παιχνιδι. Πολυ καλη αμυνα και χθες, φαινεται οτι εχει αρχισει να συνερχεται η ομαδα.

Nikoladim
11-01-2014, 19:56
http://www.youtube.com/watch?v=z6NcUBXGyRg

mihalis13
20-01-2014, 14:23
Dragonpaul (http://www.ps4forums.gr/vb/member.php/667-Dragonpaul?tab=activitystream&type=user) Παύλο αν και Ολυμπιακός αυτό το Photoshop πρέπει να το εκτιμήσεις!! :P

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/t1/q71/s720x720/1536558_10152147709201870_581562456_n.jpg

kostasb13
20-01-2014, 23:08
Κατι σαν μπασκετ στο ντερμπι ΚΑΙ σημερα...γυρισα απο το γηπεδο και μαλλον περισσοτερο εκνευρισμενος ειμαι παρα χαρουμενος. Τραγικο μπασκετ και απο τους δυο, λεγαμε οτι το πρωτο ματς ηταν τοσο χαλια επειδη ηταν περιοδος προετοιμασιας ακομα αλλα και σημερα μια απο τα ιδια. Κερδισαμε καποια ριμπαουντ στο τελος, βαλαμε καποια καλαθια και πηραμε τελικα ευκολα το ματς απεναντι σε εναν ανυπαρκτο γαυρο.
Κουρασμενοι, αγχωμενοι, δεν ξερω...υπηρχαν στιγμες και ηταν πολλες αυτες αποψε, που δεν πιστευα αυτο που εβλεπα, ελλειψη ενεργειας, καθαρου μυαλου, εβλεπες οτι οι γαυροι απλα δεν μπορουσαν και εμεις τους κρατουσαμε μεσα στο ματς.
Συνεχιζουμε, εχει πολυ ψωμι ακομα...

kostasb13
23-01-2014, 23:07
Κλασικά πραγματα αποψε, άθλια διαιτησία και άδικη ήττα. Μπερτομεου και Turkish airlines καθόρισαν το αποτέλεσμα...δεν πειράζει, μπραβο στην ομαδα που το πάλεψε μεχρι τελος και έχασε μονο λογω των κορακιων, επρεπε να σώσουν τη Φενερ αποψε και το κατάφεραν. Συνεχιζουμε γερα με Πουτα στο ΟΑΚΑ τωρα.

nikon
24-01-2014, 10:46
Σφύριξαν έδρα ούτε η πρώτη ούτε η τελευταία φορά ήταν που γίνεται κάτι τέτοιο, ωραίο ματσάκι ήταν πάντως.

Nikoladim
24-01-2014, 11:42
Eγω θα συμφωνησω και με τους δυο σας. Ναι χασαμε και απο τη διαιτησια, αλλα ναι ειναι κατι τυπικο για Ευρωλιγκα και προφανως καπου πρεπει να σπρωξουν και τους Τουρκους (σε ανεκτα ορια βεβαια που ισχυει γιατι και περυσι δεν ειδαμε καποια τουρκικη στο f4) γιατι τα πανε χαλια σε αυτο τον γυρο. Η ομαδα χρειαζεται ενα ασο και ενα πενταρι (αν θελει να παει για την κουπα στην Ευρωπη) και ειλικρινα δεν καταλαβαινω γιατι δεν εκανε καποια κινηση ο Πεδου. Eγω θα συμφωνησω και με τους δυο σας. Ναι χασαμε και απο τη διαιτησια, αλλα ναι ειναι κατι τυπικο για Ευρωλιγκα και προφανως καπου πρεπει να σπρωξουν και τους Τουρκους (σε ανεκτα ορια βεβαια που ισχυει γιατι και περυσι δεν ειδαμε καποια τουρκικη στο f4) γιατι τα πανε χαλια σε αυτο τον γυρο. Η ομαδα χρειαζεται ενα ασο και ενα πενταρι (αν θελει να παει για την κουπα στην Ευρωπη) και ειλικρινα δεν καταλαβαινω γιατι δεν εκανε καποια κινηση ο Πεδου.

nikon
24-01-2014, 11:58
Δεν μπορείς να πεις ότι έχασες από αυτό, τα "ψίχουλα" έδωσαν στην έδρα και αυτό γίνεται πολλές φορές, για μένα χάσατε κατά κύριο λόγο από την άσχημη μέρα του δίδυμου Λάσμε-Γκίστ, βάλε τις τραβηγμένες από τα μαλλιά προσπάθειες του Φώτση στο τέλος, βάλε και το κρύο αίμα του Κλέιζα και έδεσε το γλυκό.

ilias78
24-01-2014, 18:00
στιγμες γεματες συγκινηση

http://www.contra.gr/Basketball/Europe/Euroleague/panathinaikos/otan-o-omprantovits-synanththhke-me-toys-prasinoys-pics.2609120.html

hakoo
24-01-2014, 18:05
Το οτι επαιξαν εδρα δεν ειναι ειδηση, ειναι κατι που γινεται. Το θεμα μας (ως Παναθηναικος ενννοω) ειναι οτι παει να γινει pattern αυτο με τη διαιτησια την τελευταια τριετια στην Ευρωλιγκα, μπορω να θυμηθω παρα πολλα παιχνιδια τεραστιας σημασιας (αποκορυφωμα ο ημιτελικος με ΤΣΣΚΑ) που ειχαμε τραγικα σφυριγματα εις βαρος μας. Εγινε 1, εγινε 2, εγινε 3, εγινε 13.
Ε καπου κατανταει αηδια.
Παρολα αυτα θα συμφωνησω με τον Nikon (ντοιν!) οτι επαιξαν ρολο και δικα μας λαθη για την ηττα, ειχαμε απανωτες λαθος αποφασεις στις κρισιμες επιθεσεις στο τελος. Και απο τη στιγμη που αυτο γινεται για πολλοστη φορα ειναι pattern και οχι τυχαιο. Δεν υπαρχει αναλογο σχεδιο στην επιθεση οπως στην αμυνα που ειμαστε κουρδισμενοι 100% και με δεκα εναλλακτικες σε καθε αμυνα.

Dragonpaul
24-01-2014, 18:08
Dragonpaul (http://www.ps4forums.gr/vb/member.php/667-Dragonpaul?tab=activitystream&type=user) Παύλο αν και Ολυμπιακός αυτό το Photoshop πρέπει να το εκτιμήσεις!! :P

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/t1/q71/s720x720/1536558_10152147709201870_581562456_n.jpg
Τωρα το ειδα αυτο!!!! LOLOL!

nikon
24-01-2014, 19:42
Παρολα αυτα θα συμφωνησω με τον Nikon (ντοιν!) -rep.....άκου εκεί συμφωνούμε !!!!!!
οτι επαιξαν ρολο και δικα μας λαθη για την ηττα, ειχαμε απανωτες λαθος αποφασεις στις κρισιμες επιθεσεις στο τελος. Και απο τη στιγμη που αυτο γινεται για πολλοστη φορα ειναι pattern και οχι τυχαιο. Δεν υπαρχει αναλογο σχεδιο στην επιθεση οπως στην αμυνα που ειμαστε κουρδισμενοι 100% και με δεκα εναλλακτικες σε καθε αμυνα.40 τρίποντα έκανες και αυτό αποτελεί ρεκόρ φαντάσου ότι από αυτά έβαλες τα 10 δηλαδή 30 ολόκληρες επιθέσεις πήγαν χαμένες μόνο από τα τρίποντα αυτό νομίζω λέει πολλά.

kostasb13
09-02-2014, 22:30
Αντί να τελειώσει 5-0, 2-1...λες και δε θέλανε να βάλουν αλλο γκολ απέναντι σε μια ομαδα της πλακας.

Μπραβο στο μπασκετ, φοβερό 3ο δεκάλεπτο και κούπα, ευχομαι να ειναι απλα η πρωτη για φετος.

nikon
10-02-2014, 14:27
Μπράβο σας για το κύπελλο αν και χθες καταλάβαμε όλοι γιατί πρέπει ο τελικός να είναι πάντα μεταξύ μας αλλά πιο πολλά μπράβο γι'αυτό.....



Και «πράσινο» πανό για τη ΘΥΡΑ 7

Οπαδοί του Παναθηναϊκού τίμησαν και αυτοί τη μνήμη των θυμάτων της ΘΥΡΑΣ 7. Δείτε τη φωτογραφία από το μνημείο στον περιβάλλοντα χώρο του Καραϊσκάκη.


http://resources.sport-fm.gr/supersportFM/images/news/14/02/08/161228.jpg

hakoo
10-02-2014, 17:38
Σε πιο παραλληλο συμπαν εγινε το παραπανω? :blink: Μπραβο

Οντως ο τελικος δεν ειχε κανενα ενδιαφερον το εβλεπα σε καφετερια (ειχε διπλα και το ποδοσφαιρο) και το οποιο ενδιαφερον κρατησε μεχρι το ημιχρονο, μετα η χαωδης διαφορα ποιοτητας στα ροστερ φανηκε και ο Αρης δεν καταφερε να μεινει κοντα στο σκορ.

kostasb13
14-02-2014, 00:27
Για να μην κοροϊδευόμαστε μεταξύ μας...
Προπονητής ελάχιστος, ροστερ προβληματικό, του χρόνου παλι καλα να ειμαστε...

ilias78
14-02-2014, 00:59
ο προπονητης ειναι ελαχιστος απο την πρωτη μερα που επιασε δουλεια στην ομαδα.

kostasb13
14-02-2014, 01:19
Ε αφού κερδίζει το γαυρο και τον Μπαρτζωκα, ολα καλα...
Δυστυχως για κάποιον αυτο φαινεται οτι ειναι αρκετό...αν κερδισουμε σε μια βδομαδα ολα θα ειναι καλα παλι, τα εξωφθαλμα προβληματα κατω απο το χαλακι για μια ακομα φορα...

Κακό, αποκρουστικό μπασκετ στην πλειοψηφία των παιχνιδιών απο την αρχη της χρονιάς αλλα καμια αλλαγή, καμια διορθωτική κίνηση. Είτε στον προπονητή είτε στο ροστερ. Μαυροκεφαλιδης ίσον μπασκετικο ανέκδοτο, Μαικ-Φωτσης καμια σχεση με τους παικτες του παρελθόντος, Ουκιτς εκτος τόπου και χρόνου και σαφώς επηρεασμένος απο τον τραυματισμό του στο Ευρωμπάσκετ, καμια απόλυτως στήριξη σε Παππα και Γιανκοβιτς απο την προπονηταρα μας, παλι με 6-7 παικτες παίζουμε. Τουλαχιστον περισυ πήρε παικτες, φετος τι ακριβως περίμενε ο Τρακης να δει? τωρα ειναι αργά, με ευχολογια φ4 δεν πας.

Nikoladim
14-02-2014, 13:11
Θεωρω πως ειστε λιγο υπερβολικοι. Απλως σκεφτειτε περυσι πως παραλιγο να αποκλεισουμε την Μπαρτσα (που επαιξε και η διαιτησια το ρολο της) και φαγαμε τον γαυρο λαχανο παντου.

Φετος οκ η ομαδα προφανως δεν ειναι καλη διοτι ειχε αρκετα προβληματα τραυματισμων και οι μεταγραφες δεν βγηκανε.
Ο Μαυρο δεν ταιριαζει στο στυλ μας, Μαικ-Φωτσης ειναι καλες ρεζερβες αλλα οχι βασικοι
και οι μικροι δεν εχουν χρησιμοποιηθει αρκετα. Επισης σιγουρα ο Ουκιτς ειναι εκτος.
Χρειαζεται αμεσα ενας ασος και ενα πενταρι για να σωθει η χρονια και σιγουρα καλο
ξεκαθαρισμα του χρονου.

nikon
14-02-2014, 13:37
Ακούω όλοι που λέτε ότι θέλετε άσο και αναρωτιέμαι ο Παππάς δεν κάνει ή ο Ράιτ είναι καλύτερος;;;....ακόμα και ο Κάρι μπορεί να παίξει στον άσο.....anyway εσείς ξέρετε....το ματς στο ΟΑΚΑ είναι ζωής και θανάτου οπότε καταλαβαίνω τι θα συναντήσουμε.:c026:

Nikoladim
14-02-2014, 13:48
Oχι Nικο για εμενα προσωπικα δεν κανουν.

Ο παππας γιατι δεν εχει ακομη τις εμπειριες για Ευρωπη (αν και πρεπει να παιρνει περισσοτερο,
χρονο συμμετοχης) και ο Καρι δεν ειναι κλασικος ασσος. Θα βοηθησει κυριως στο σκοραρισμα
αλλα δεν θεωρω πως μπορει να φτιαξει παιχνιδι ή να παιξει καλη αμυνα.

nikon
14-02-2014, 13:53
E πότε θα τις πάρει τις εμπειρίες αν δεν παίζει τώρα όταν η ομάδα σας λέτε ότι έχει ανάγκη από άσο;;;....δεν νομίζω να έχει παίξει άσχημα όποτε έχει μπει ίσα ίσα εμένα μου δείχνει μια ενέργεια που δεν έχει κανείς άλλος μέσα στο παιχνίδι και είναι τίμιος παίχτης μπορεί να είναι του 7-8 αλλά θα σκιστεί να παίξει για 7-8.

Ο Κάρι δεν είναι κλασσικός άσος αλλά άνετα μπορεί να παίξει για 5-10 λεπτά ώστε να πάρει ανάσες ο Διαμαντίδης.

kostasb13
14-02-2014, 15:15
Αν δεν παιξει ενας παικτης πως θα αποκτησει εμπειριες; Οταν χθες εβαλε τον Παππα στα τελευταια 2 δευτερολεπτα του ημιχρονου μονο και κρατουσε τον απαραδεκτο(και χθες) Ουκιτς με το στανιο μεσα, τι ακριβως να κανει ο Παππας και ο καθε Παππας. Τα ιδια ισχυουν και για τον Γιανκοβιτς.
Και να πεις οτι μιλαμε για αμπαλους...για δυο απο τα μεγαλυτερα ταλεντα που εχουν και εμπειρια μιλαμε. Ποσοι αλλοι Ελληνες παικτες ειναι καλυτεροι ή εστω στα ιδια επιπεδα που μπορουν να παιξουν σε ΠΑΟ και ΟΣΦΠ;
Τον Καρυ, τον πιο φορμαρισμενο μας παικτη το τελευταιο διαστημα τον εβαλε 8 λεπτα με την μπαρτσα...και τον Ουκιτς τον εβαλε 18....τι να κανουν και οι παικτες αν δεν τους δινεται η ευκαιρια, μονοι τους στο παρκε δεν μπορουν να μπουν.
Το προβλημα δεν ειναι στον ασσο, στις θεσεις 4 και 5 ειναι. Χθες, ελειπε και ο Γκιστ και δεν υπηρχε τιποτα σε αμυνα και ριμπαουντ. Εκει πρεπει να γινουν προσθηκες, που δεν προκειται να γινουν.

|WISE|
19-02-2014, 00:46
Συμφωνω. Θελουμε ενα "θηριωδες" 5αρι και ενα 4αρι πισω απο τον γκιστ. Πολυ καλος ο Λασμε αλλα οταν η αντιπαλη ομαδα εχει ψηλο και δυνατο 5αρι δεν μπορει να ανταπεξελθει.

AriStos13
20-02-2014, 16:09
η nova δεν το εχει σημερα?γιατι σε μερικα site λενε οτι το εχει και η ΔΤ!

nikon
20-02-2014, 16:21
Το έχει και η ΔΤ.

Dragonpaul
20-02-2014, 16:23
Απ'οσο ξερω, η Nova το εχει. Τωρα αν, κατ'εξαιρεση λόγω της ιδιαιτερότητας του παιχνιδιού, το δείξει και η ΔΤ...

|WISE|
20-02-2014, 17:23
Το δειχνουν και οι δυο

Asus Memo Pad HD 7

kostasb13
21-02-2014, 01:26
Στεφαν Λασμε, απλα....κατα το αλλα μια απο τα ιδια, κλειστο παιχνιδι για γερα νεύρα, χαμηλό σκορ, δυνατές άμυνες και όσον αφορα το ΟΑΚΑ τουλαχιστον, ο ΠΑΟ παντα νικητής στο τελος...


ps Σπανακοπιτουλη, κοκομπλόκο οταν βλέπεις πράσινα ε?....μια ζωή τα ιδια....

hakoo
21-02-2014, 03:40
Καλα δεν θελω να βαζω φυτιλιες τωρα, ο Σπανουλης ειναι μεγαλος παικτης και οποιος λεει το αντιθετο απλα δεν ξερει μπασκετ αλλα στα ματς του ΟΑΚΑ απλα δεν πρεπει να παιζει. Και δεν φταιει αυτος αλλα ο Μπαρτζωκας που επιμενει να τον βαζει στο τελος, για ακομη μια φορα ο αρνητικος πρωταγωνιστης εκ μερους γαυρου.
Μετρια η ομαδα αλλα καταφερε με το παθος περισσοτερο και τον κοσμο να κανει μια σημαντικη νικη, δεν ειμαστε για πολλα πολλα παντως στην Ευρωπη φετος. Τουλαχιστον με αυτο που εχουμε δει μεχρι στιγμης νομιζω πως δεν εχουμε καμια τυχη.
Ο Μπαρτζωκας επισης οσο καλα ξεκινησε σαν υφος και σαν προσωπικοτητα τοσο εχει αρχισει να το χαλαει, εχει αρχισει και γινεται γραφικος με τις διαμαρτυριες. Του φταινε οι Ελληνες διαιτητες, σημερα με τους ξενους παλι την ιδια κλαψα ειδα ομως. Γενικα κατι του φταιει συνεχως και αυτο δειχνει ανθρωπο που ψαχνει δικαιολογιες και δεν πιστευει στον εαυτο του.

AriStos13
21-02-2014, 09:56
4253



Sent from my iPhone using Tapatalk

|WISE|
23-02-2014, 21:48
Δεν μας σεβεται κανεις

Asus Memo Pad HD 7

kostasb13
23-02-2014, 22:51
Μαγεία ελληνικού πρωταθλήματος απολαύσαμε στη Λεωφόρο και σημερα

Nikoladim
23-02-2014, 23:07
Και στον Αρη παλι φαρσοκομωδια. Προτεινω να το ανακοινωνουν απο την αρχη στις ομαδες που θα πεσουν, να κανουν και αυτες το προγραμματισμο τους.

Desmond
24-02-2014, 15:53
http://www.youtube.com/watch?v=82mpgLC-ffw

ary4022
02-03-2014, 22:34
τρελαινομαι σου λεω τρελαινομαι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 0-3 που να το πεις........:pao:

Desmond
02-03-2014, 22:45
Οι απλήρωτοι, οι ξοφλημένοι και τ’αμούστακα κατέβασαν στο Κοκκαλισκάκη τεράστιο σετ από @@!Θα το πληρώσουμε ακριβά το σημερινό στους επόμενους αγώνες, αλλά δεν γ@μιέται!

ary4022
02-03-2014, 22:54
φιλε μου δεν νομιζω... αλλα και ετσι να γινει εγω προσωπικα το κεφι μου το εκανα σημερα με τους <<αιωνιους πρωταθλητες>>

mihalis13
02-03-2014, 22:59
Πωπωπωω!!Τρέλα σήμερα!!!Πολλά συγχαρητήρια στην ομαδα μας!!!

kostasb13
02-03-2014, 23:35
Μπραβο ρε παιδια! Τεραστιος σεβασμος στον Αναστασιου, κανει δουλεια απο την αρχη της χρονιας, εχουν κοιμηθει οι θεοι ουκ ολιγες φορες φετος και εχουν χαθει τζαμπα βαθμοι αλλα οποιος παρακολουθει την ομαδα ξερει...
Προσπαθησε το παρακρατος και σημερα, 90-10 η διαιτησια στο δευτερο, πετσινο πεναλτι, δευτερη κιτρινη στον Χολεμπας που δεν δοθηκε...η γνωστη τρομοκρατια του καραισκακη, ευτυχως τουλαχιστον που ηταν μπουκαλι και δεν σκοτωσαν τον Αναστασιου. Αυτη τη φορα ομως δεν τους βγηκε. Αυτη τη φορα η καλυτερη ομαδα στο παιχνιδι ηταν και αυτη που κερδισε... με τρια ξεγυρισμενα τεμαχια. Μπραβο και παλι ρε μαγκες.

ilias78
02-03-2014, 23:47
Μπραβο ρε παιδια! Τεραστιος σεβασμος στον Αναστασιου, κανει δουλεια απο την αρχη της χρονιας, εχουν κοιμηθει οι θεοι ουκ ολιγες φορες φετος και εχουν χαθει τζαμπα βαθμοι αλλα οποιος παρακολουθει την ομαδα ξερει...
Προσπαθησε το παρακρατος και σημερα, 90-10 η διαιτησια στο δευτερο, πετσινο πεναλτι, δευτερη κιτρινη στον Χολεμπας που δεν δοθηκε...η γνωστη τρομοκρατια του καραισκακη, ευτυχως τουλαχιστον που ηταν μπουκαλι και δεν σκοτωσαν τον Αναστασιου. Αυτη τη φορα ομως δεν τους βγηκε. Αυτη τη φορα η καλυτερη ομαδα στο παιχνιδι ηταν και αυτη που κερδισε... με τρια ξεγυρισμενα τεμαχια. Μπραβο και παλι ρε μαγκες.

συμφωνω με οσα λες αλλα προσωπικα, επειδη μαρεσει το σωστο, θεωρω πως το πεναλτι ηταν. στα ριπλει φενεται να σπρωχνει ο κουτρουμπης . κ ο ρεφερι ηταν πολυ κοντα στη φαση.
θα μπορουσε ομως να δωσει επιθετικο στην κεφαλια που γινεται στη μεγαλη περιοχη, ακριβως πριν το πεναλτι.

I_HAVE_A_NAME_
02-03-2014, 23:56
Μπραβο ρε παιδια! Τεραστιος σεβασμος στον Αναστασιου, κανει δουλεια απο την αρχη της χρονιας, εχουν κοιμηθει οι θεοι ουκ ολιγες φορες φετος και εχουν χαθει τζαμπα βαθμοι αλλα οποιος παρακολουθει την ομαδα ξερει...
Προσπαθησε το παρακρατος και σημερα, 90-10 η διαιτησια στο δευτερο, πετσινο πεναλτι, δευτερη κιτρινη στον Χολεμπας που δεν δοθηκε...η γνωστη τρομοκρατια του καραισκακη, ευτυχως τουλαχιστον που ηταν μπουκαλι και δεν σκοτωσαν τον Αναστασιου. Αυτη τη φορα ομως δεν τους βγηκε. Αυτη τη φορα η καλυτερη ομαδα στο παιχνιδι ηταν και αυτη που κερδισε... με τρια ξεγυρισμενα τεμαχια. Μπραβο και παλι ρε μαγκες.

90-10 δεν ήταν η διαιτησία αλλά έχεις δίκιο για την 2η κίτρινη του Χολέμπας η οποία βέβαια (εάν αναλογιστείς την στιγμή που έγινε στο ματς) δεν θα είχε καμία μα καμία επίπτωση στην συνέχεια του αγώνα.
Το πέναλτι πεντακάθαρο αλλά είχε προηγηθεί μια φάση στην οποία θα μπορούσε να δώσει επιθετικό στον Περες αλλά γενικά άφησε το δυνατό παιχνίδι και απ'τους δυο.
Για τον Αναστασίου τι να πω... Εχουν κουράσει αυτές οι ψευτομαγκιές και οι χουλιγκανισμοί και από τους δυο.. Ο καθένας στην έδρα του τα κάνει όλα πουτάνα.
Το θέμα είναι να αρχίσουν πιο βαριές τιμωρίες...

mihalis13
02-03-2014, 23:58
http://www.gazzetta.gr/sites/default/files/1085393.jpg
http://www.gazzetta.gr/sites/default/files/1085223.jpghttp://gzt-cdn3.wefiles.net/sites/default/files/1085173.jpg
http://www.gazzetta.gr/sites/default/files/1085175.jpg
http://gzt-cdn1.wefiles.net/sites/default/files/1085325.jpghttp://gzt-cdn1.wefiles.net/sites/default/files/1085373.jpg

hakoo
03-03-2014, 01:19
Συγχαρητηρια στον προπονητη που σοβαρα και ταπεινα, εν μεσω παραγκας και με ενα πολυ μικρο budget εχει καταφερει να φτιαξει μια ομαδα που παιζει πολυ φιλοτιμο ποδοσφαιρο και ειναι και δουλεμενη βγαζοντας φασεις απο την προπονηση. Ετσι λοιπον και σημερα, σοβαρα και χωρις πολλες φανφαρες πηγαν στο μοναδικο γηπεδο της υφηλιου που απαγορευεται να χανει ο γηπεδουχος και εκαναν ενα 0-3 χαλαρα και ευκολα. Προσπαθησε βεβαια το συστημα να σωσει τα προσχηματα με φασεις φαντασματα αλλα αυτη τη φορα δεν τους βγηκε.
Για τον τραυματισμο του Αναστασιου ενταξει, σε 2 μερες θα εχει ξεχαστει το θεμα. Θα πεσει το marketing και η διαστρεβλωση συννεφο.

edit
Ξεχασα να πω περαστικα στον Ολαιταν και ελπιζω να μην εχει κατι σοβαρο το παιδι, πρωτα απ ολα η υγεια.

tonybsg
03-03-2014, 01:33
Εντάξει, σήμερα δικαιολογήστε όσα γραφικά και να πείτε, ήταν τεράστια νίκη και μπράβο στην ομάδα σας.

Ο Αναστασίου έχει κάνει καλή δουλειά, νομίζω κάθε υγιής φίλαθλος το βλέπει αυτό σε κάθε παιχνίδι του Παναθηναϊκού και δεν θα έπρεπε να είστε και τόσο αυστηροί (γενικά μιλάω) μετά από κάποια ματς. Σίγουρα δεν θα του βγουν τα πάντα σε κάθε ματς (γιατί κάθε ματς θέλει και διαφορετική αντιμετώπιση έτσι κι αλλιώς, και δεν μπορείς να κάνεις και πρωταθλητισμό από το μηδέν ενώ υπάρχουν και παίκτες περιορισμένων δυνατοτήτων).

Δεν πιστεύω ότι θα μπορούσε να τα πάει καλύτερα μες στην χρονιά, αν και δεν θα μου έκανε εντύπωση να τα πάει ακόμη καλύτερα στα πλέυ οφ, μιας και ο ΠΑΟΚ είναι μέτριος, ενώ και ο Ατρόμητος μπορεί να επηρεαστεί από τα διοικητικά (σήμερα ήταν χάλια μαύρα).

Εννοείται ότι πρέπει να τιμωρηθούμε για ό,τι έγινε, όπως άλλωστε και σεις έχετε τιμωρηθεί φέτος τόσες φορές για τα μπουκάλια στην λεωφόρο. Μακάρι σε κάθε ματς να είχαμε την ατμόσφαιρα της Τρίτης.

Tilemaxx
03-03-2014, 01:53
Πώς γίνεται να υπάρχει παράγκα και να κερδίζετε 3-0; Απλά σήμερα αποδείχτηκε οτι όποιος μιλάει στο χορτάρι και σταματάει την κλάψα και τις δηλώσεις, ανταμείβεται. Τα άλλα είναι θεωρίες γι' αγρίους.

AriStos13
03-03-2014, 03:06
Ολα τα μπραβο αξιζουν στον Αναστασιου!! Το τι δουλεια ριχνει και εχει ριξει φαινετε καθε κυριακη!! Και αυξανει τις απαιτησεις για του χρονου!!
Στο πρωτο ημιχρονο η διαιτησια ειναι 50-50 στο δευτερο ομως οτι φαλτσοσφυριγμα υπηρχε το επαιρνε ο γαυρος!!
Συγχαρητηρια στην ομαδα σημερα εδειξε οτι εχουν μπει οι βασεις για ενα πολυ ανταγωνιστικο αυριο!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

kostasb13
03-03-2014, 03:16
Το πεναλτι ειναι πετσινο απο τη στιγμη που πριν το καθαρο σπρωξιμο του Κουτρουμπη εχει γινει επιθετικο φαουλ. Η φαση λοιπον επρεπε να σταματησει εκει, κατι το οποιο βεβαιως δεν εγινε.
Στο δευτερο ημιχρονο γενικα ηταν σαν να εχει μπει αλλος διαιτητης....Αναμενομενα ολα αυτα βεβαια, τα ξερουμε.
Να δουμε τωρα τι τιμωρια θα φαει ο ΟΣΦΠ.

hakoo
03-03-2014, 07:45
Πώς γίνεται να υπάρχει παράγκα και να κερδίζετε 3-0; Απλά σήμερα αποδείχτηκε οτι όποιος μιλάει στο χορτάρι και σταματάει την κλάψα και τις δηλώσεις, ανταμείβεται. Τα άλλα είναι θεωρίες γι' αγρίους.


H συζητηση αυτη δεν εχει κανενα μα κανενα νοημα. Εχει γινει εκατονταδες φορες, αν εσυ θεωρεις οτι τα παντα στο Ελληνικο πρωταθλημα ειναι καλως καμωμενα, οτι η ΕΠΟ δεν ελεγχεται απο τον Ολυμπιακο, οτι δεν υπαρχουν ομαδες δορυφοροι, οτι τα πειθαρχικα οργανα δεν ειναι ελεγχομενα και οτι λειτουργουν αυτονομα με γεια σου με χαρα σου. Τα επιχειρηματα εχουν εκτεθει πολλες φορες και απλα θα κανω μια ανακυκλωση αν τα εκθεσω για ακομη μια φορα. Οποτε συμφωνουμε οτι διαφωνουμε, απλα η εκφραση θεωριες για αγριους ειναι παντελως ακυρη απο τη στιγμη που υπαρχουν επιχειρηματα.

pictorino
03-03-2014, 11:33
Πώς γίνεται να υπάρχει παράγκα και να κερδίζετε 3-0; Απλά σήμερα αποδείχτηκε οτι όποιος μιλάει στο χορτάρι και σταματάει την κλάψα και τις δηλώσεις, ανταμείβεται. Τα άλλα είναι θεωρίες γι' αγρίους.
Έκανε ότι μπορούσε ο Σιδηρόπουλος για να σας κρατήσει μέσα στο παιχνίδι. Αν ο Τσόρι έβαζε το πέτσινο πέναλτι θα μιλάγαμε για άλλο παιχνίδι.


http://www.dailymotion.com/video/x1e7uqa_%CE%BF%CE%BB%CF%85%CE%BC%CF%80%CE%B9%CE%B1 %CE%BA%CF%8C%CF%82-%CF%80%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%B8%CE%B7%CE%BD%CE%B1%C F%8A%CE%BA%CF%8C%CF%82-0-3-hl-27%CE%B7-%CE%B1%CE%B3%CF%89%CE%BD%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%B9%C E%BA%CE%AE_sport Στο 5.00 φαίνεται το πεντακάθαρο επιθετικό φάουλ πριν το πέναλτι.

Εκτός αυτού, έκανε ό,τι μπορούσε για να τελειώσει χωρίς διακοπή.

http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/Superleague/article2670009.ece/BINARY/w460/olympiacos_panathinaikos2.jpg

http://www.gazzetta.gr/sites/default/files/styles/article_full_610x343/public/article/2014-03/anastasiou_pothri.jpg?itok=CnsUSk2H

http://www.gazzetta.gr/sites/default/files/styles/gallery/public/1085409.jpg?itok=iDLgy4ua

http://gzt-cdn3.wefiles.net/sites/default/files/styles/gallery/public/1085356.jpg?itok=aPD0Nd11

http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/Superleague/article2670717.ece/BINARY/w460/zeka_berg.jpg

http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/Superleague/article2670731.ece/BINARY/w460/kapino_krotida.jpg
Υ.Γ. περαστικά στον Ολαϊτάν.

PDS
03-03-2014, 11:51
Aν και εχω υποσχεθει στον εαυτο μου οτι δεν θα ξανα ασχοληθω με Μαρινακης λιγκ(πρωην Κοκκαλης).Δεν μπορω να πω οτι δεν χαρηκα οταν εμαθα το τελικο σκορ.(Οχι ως Παναθηναικος,ετσι και αλλιως δεν γνωριζω καν ποιοι παιχτες παιζουν φετος).
Απο οτι καταλαβαινω η νικη αυτη ειχε τα παντα για να ειναι ισως και η πιο γλυκια ever.Διαιτησια που το προσπαθησε ,επεισοδια(γιατι χασανε) και ''καλως τα παιδια...3-0''

Αυτο που προτεινω παλι ειναι να σταματησουν οι φιλοι του Ελληνικου ποδοσφαιρου να ασχολουνται με το πρωταθλημα, νικαμε δεν νικαμε.Δεν εχει κανενα νοημα.
Ουσιαστικα και το λεπτο(χρηματα) που θα ξοδεψεις για το Ελληνικο ποδοσφαιρο ειναι χορηγια για την εθνικη μας ομαδα.Τον Ολυμπιακο.

the master
03-03-2014, 12:03
εγω οταν το ειδα στο fb λεω δε μπορει τυπογραφικο λαθος...

αλλα κοιτα να δεις,,,τελικα ολα γινονται XD

Nikoladim
03-03-2014, 12:30
https://www.youtube.com/watch?v=e-YuiHPQtH8 παει και στο φανι θρεντ!

I_HAVE_A_NAME_
03-03-2014, 14:20
Κανείς δεν είπε ότι είναι όλα αγγελικά στο Ελληνικό ποδόσφαιρο και εννοείται ότι όποιος έχει τα λεφτά και το εκάστοτε "μαγαζί γωνία" κάνει ότι γουστάρει..
Αυτό φωνάζουμε όλοι οι υγιείς φίλαθλοι από κάθε ομάδα και ελπίζουμε κάποια στιγμή να μπορέσουν να κάνουν κάτι οι εισαγγελείς και όποιοι τέλος πάντων έχουν μείνει αλάδωτοι σε αυτό το "κράτος". Το τι γίνεται είναι άλλο θέμα.
Το να μπλέκουμε όμως το αγωνιστικό με το παρασκηνιακό τις φορές που το πρώτο δεν επηρεάζεται από το δεύτερο είναι άστοχο για μένα και δείχνει κόμπλεξ.
Ξέρω στα δικά σας χρόνια έπαιρνε και η Λάρισα πρωτάθλημα..Οπότε η κλεψιά ήταν πιο "τίμια"..."Τίμια κλεψιά!" (Οξύμωρο? Μπα!).
Πολύ σωστά μιλάτε για άριστο διάβασμα από τον Αναστασίου και υποδειγματικό στήσιμο από την ομάδα.
Για αυτούς τους λόγους νικήσατε..Ακρως ποδοσφαιρικούς,χειροπιαστούς και εμφανείς!
Παναθηναϊκές ψυχές και ήρωες του 1821 είναι από άλλη ταινία!! Μείνετε στην νίκη σας και στην αγωνιστική ανωτερότητα σας (στο συγκεκριμένο παιχνίδι) και αφήστε τα "μόνοι απέναντι στο σύστημα"..
Και σεις όταν μπορούσατε γίνατε και όταν ξαναμπορέσετε θα ξαναγίνεται σύστημα.. Μέχρι να έρθουν 2-3 "ανώμαλοι" παράγοντες που να πληρώνουν για φέρνουν αναγνωρισμένους διαιτητές και να παίζεται 50-50 το κάθε ματς σε κάθε εθνική (Αυτό προς μεγάλη μου λύπη ονομάζεται ουτοπία)..
Μέχρι τότε ας θυμάται ο καθένας το παρελθόν του ξέροντας ότι δεν μπορεί να το σβήσει και ας γνωρίζει το παρόν του προσπαθώντας (εάν θέλει) να το αλλάξει..
Εγώ αυτό κάνω και το θεωρώ προτιμότερο απ'το να βαυκαλίζομαι με αθώες εποχές και 300 "Αθηναίους" εναντίον 5.000.000 "Πειραιωτών"...

|WISE|
03-03-2014, 16:59
Μπραβο στον Αναστασιου και μπραβο στους παιχτες πανω απο ολα. Απλα και ξαστερα, χθες γραψανε με χρυσα γραμματα ιστορια. Ειναι κατι που θα θυμομαστε για πολλα χρονια και αυτο πιστωνεται σε προπονητη, τεχνικο επιτελειο και παιχτες. Πολυ δουλεια. Παααρα πολυ δουλεια ο Αναστασιου και συνεργατες!
Θα ηθελα ομως να πω και ενα μπραβο στον Αλαφουζο. Περα απο την γραφικοτητα του θα πρεπει να αναγνωριστει οτι κανει τα παντα για να εξυγιανει εναν ΠΑΟ που πληρωνει αμαρτιες προηγουμενων ετων. Που εχει δωσει τα κλειδια σε ανθρωπους που γνωριζουν απο μπαλα και εχει μεινει στο αρχικο πλανο 100%. Ευχομαι το καλοκαιρι ο Γιαννακοπουλος να βοηθησει ουσιαστικα και με 2-3 ποιοτικες προσθηκες να τα παμε ακομα καλυτερα του χρονου.
Δεν ηθελα να μιλησω προσωπικα για καθε παιχτη καθως ολη η ομαδα χθες εδειξε πολλα κιλα @@ απεναντι στον διορισμενο και οσοι παρακολουθουμε ΠΑΟ απο την πρωτη μερα γνωριζουμε τις δυνατοτητες της ομαδας και των παιχτων. Θα ηθελα ομως να πω για δυο ποδοσφαιριστες. Για τον Μαρκους δεν χρειαζεται να μιλησει κανεις. Ειναι ο ποιοτικοτερος επιθετικος του πρωταθληματος και δυστυχως δεν υπαρχει περιπτωση να τον κρατησουμε. Τουλαχιστον μακαρι να ερθει μια καλη προσφορα και οχι να τον δωσουμε κοψοχρονια. Και φυσικα για τον Ζεκα. Ειναι ΑΠΟΛΑΥΣΤΙΚΟΣ! Ο πιο πληρης παιχτης που εχει το ροστερ και αυτος ο παιχτης (ο οποιος εδω και 3 χρονια δουλευει ακαταπαυστα) πρεπει να μεινει πολλα χρονια στον ΠΑΟ. Τετοιο "σκυλι" με τετοια πνευμονια δεν θυμαμαι να εχω ξαναδει στην ομαδα! πρωτος σε πασες, πρωτος σε κλεψιματα, εχει βελτιωσει παρα πολυ την καθετη μεταβιβαση και ειναι ο συνδετικος κρικος αμυνας και επιθεσης. Και ειναι και σε εξαιρετικη ηλικια για να παει ακομα καλυτερα.
Δεν θα ηθελα να σταθω στην διαιτησια. Μονο να πω 50-50 στο πρωτο ημιχρονο, στο δευτερο 70-30 ευκολα. Πιστευω οτι μεχρι και ο Μαρινακης πιστευε οτι λογω διαφορας δυναμικοτητας δεν χρειαζοταν να το "μιλησει"... δυστυχως για αυτον μπηκε στο 45' το γκολ και του αλλαξε τα πλανα....;)

Για τα οσα συνεβησαν στο Καραισκακης τι να πεις? Ολοι γνωριζουν ποια ομαδα διδασκει ηθος τοσα χρονια. Η ομαδα που μισει ολη η Ελλαδα. Και δυστυχως φανηκε περιτρανα οτι ουτε νικες απεναντι στην Man Un δεν σε κανουν υγιη σκεπτομενο οπαδο. Εγω χαιρομαι γιατι αυτες οι σκηνες κανανε τον γυρω του κοσμου καθως το παιχνιδι το μετεδιδαν και ξενα καναλια.
Επισης ηταν και παρα πολλοι σκαουτερς! Ελπιζω να παρει μια καλη μεταγραφη στην City ο Μανωλας και ο Ρομπερτο στην Ρεαλ.
Η κουραση ειναι απλα αστεια δικαιολογια των γαυρων. Μετα απο 5 μερες και ενω εχεις παρει το πρωταθλημα απο τον Οκτωβρη και κανεις ροτεισιον στην super league.
Οπως επισης και η αποδιοργανωση λογω ολαιταν. Να ειναι καλα το παιδι αλλα στο χορταρι παιζουν 22 παιχτες και δεν επηρεαζονται μονο οι συμπαικτες του ολαιταν. Ειδικα οταν εχουν δει τον Μαρινακη (του ΠΑΟ) και το εχουν ξαναβιωσει! Γιατι δηλαδη ο Κουτρουμπης να επηρεαστει λιγοτερο για εναν συναθλητη του που βλεπει να σωριαζεται διπλα του;
Αφηστε τις δικαιολογιες και απλα μαθετε ρε παιδια να χανετε. Υπαρχει και η ηττα στο ποδοσφαιρο!! Δεν γινεται ολοκληρες μπαρτσελονες να χανουν 3 και 4 παιχνιδια στο πρωταθοημακαι εσεις με ενα να σπατε το γηπεδο. Απλα τραγικη νοοτροπια.
Τελος, παρολο που συμπαθω Μιτσελ, ο Αναστασιου τον ξεβρακωσε τακτικα. Οπως και τον Στεφενς στην Λεωδορο φυσικα. Και παρολο που θα τον γραψει η ιστορια του Ολυμπιακου ως τον προπονητη που (λογικα) τους πηγε στους 16, θα τον γραψει και ως τον προπονητη που εφαγε 3 μεσα στο Καραισκακης και μαλιστα απο τον λιγοτερο ανταγωνιστικο ΠΑΟ της τελευταιας 20ετιας τουλαχιστον.


Asus Memo Pad HD 7

PDS
03-03-2014, 17:04
I have a name
Εσενα το πρωτο που σου ερχεται στο μυαλο ,ειναι αν και τι εκαναν καποτε αλλοι ή το τι γινεται στο Ελ. ποδοσφαιρο?
Σε νοιαζει το αυριο ή εχεις ως αλλοθι τα 2(OMG) παραπανω πρωταθληματα της υποτιθεμενης ''πρασινης παραγκας''?(γελαει ο μαρινακης εδω)
Ποσο χρονων ησουν το 97,ποτε αρχισες να βλεπεις ποδοσφαιρο και τι βλεπεις/εχεις δει μεχρι σημερα?Ας αρχισουμε απο εκει.
Ρωταω για να σκαλισουμε αν ειναι και καμια προπολεμικη εφημεριδα βρε αδερφε ετσι να αρχισουμε post-πολεμο.:P
Να βγαλουμε τον νικητη των ποστς δλδ.

H oυσια ειναι οτι αν στο μελλον μπει στο συστημα(οπως με σιγουρια λες οτι θα γινει) καποια αλλη ομαδα ας μιλησουμε ΤΟΤΕ για αυτο.Παλι στην ιδια λογικη ομως,δεν θα αλλαξει κατι αν εχει αλλο χρωμα και κανει τα ιδια.
Λες οτι δεν εχει σημασια ποιος εκανε τα περισσοτερα και μενεις στο οτι δεν σου αρεσουν, αλλα το πρωτο που υπενθυμιζεις παντα ειναι οτι τα εκαναν και αλλοι.Αυτο που προτεινεις τελικα τι ειναι?Να ερθω μαζι σου στην φιεστα?
Αληθεια τωρα:P

Θελω να πω οτι οσο οι οπαδοι του ΟΣΦΠ ειναι ''δεν βαριεσαι τον Μαιο θα ειναι ωραια''(σεντονι του χρονου,γηπεδακι κτλ), δεν προκειται να αλλαξει τιποτα στο Ελληνικο ποδοσφαιρο.Αν το κανεις εσυ που βλεπεις καποια πραγματα, καταλαβαινεις οτι δεν υπαρχει κανενα μελλον.
Αυτη ειναι η προσωπικη μου αποψη.

tonybsg
03-03-2014, 17:11
Για τα οσα συνεβησαν στο Καραισκακης τι να πεις? Ολοι γνωριζουν ποια ομαδα διδασκει ηθος τοσα χρονια. Η ομαδα που μισει ολη η Ελλαδα. Και δυστυχως φανηκε περιτρανα οτι ουτε νικες απεναντι στην Man Un δεν σε κανουν υγιη σκεπτομενο οπαδο. Εγω χαιρομαι γιατι αυτες οι σκηνες κανανε τον γυρω του κοσμου καθως το παιχνιδι το μετεδιδαν και ξενα καναλια.
Επισης ηταν και παρα πολλοι σκαουτερς! Ελπιζω να παρει μια καλη μεταγραφη στην City ο Μανωλας και ο Ρομπερτο στην Ρεαλ.
Η κουραση ειναι απλα αστεια δικαιολογια των γαυρων. Μετα απο 5 μερες και ενω εχεις παρει το πρωταθλημα απο τον Οκτωβρη και κανεις ροτεισιον στην super league.
Οπως επισης και η αποδιοργανωση λογω ολαιταν. Να ειναι καλα το παιδι αλλα στο χορταρι παιζουν 22 παιχτες και δεν επηρεαζονται μονο οι συμπαικτες του ολαιταν. Ειδικα οταν εχουν δει τον Μαρινακη (του ΠΑΟ) και το εχουν ξαναβιωσει! Γιατι δηλαδη ο Κουτρουμπης να επηρεαστει λιγοτερο για εναν συναθλητη του που βλεπει να σωριαζεται διπλα του;
Αφηστε τις δικαιολογιες και απλα μαθετε ρε παιδια να χανετε. Υπαρχει και η ηττα στο ποδοσφαιρο!! Δεν γινεται ολοκληρες μπαρτσελονες να χανουν 3 και 4 παιχνιδια στο πρωταθοημακαι εσεις με ενα να σπατε το γηπεδο. Απλα τραγικη νοοτροπια.
Τελος, παρολο που συμπαθω Μιτσελ, ο Αναστασιου τον ξεβρακωσε τακτικα. Οπως και τον Στεφενς στην Λεωδορο φυσικα. Και παρολο που θα τον γραψει η ιστορια του Ολυμπιακου ως τον προπονητη που (λογικα) τους πηγε στους 16, θα τον γραψει και ως τον προπονητη που εφαγε 3 μεσα στο Καραισκακης και μαλιστα απο τον λιγοτερο ανταγωνιστικο ΠΑΟ της τελευταιας 20ετιας τουλαχιστον.


Asus Memo Pad HD 7

wise συζητούσαμε χθες τι είχε γίνει στην Λεωφόρο στο πρώτο ματς και αν είχε γίνει τίποτα... και ξεχάσαμε ότι και κει είχε διακοπεί το ματς, και μάλιστα οι οπαδοί σας είχανε πετύχει τον Πράνιτς!!!

Επίσης για την κούραση, δεν προκύπτει από πουθενά αυτό, ότι το χρησιμοποιούμε σαν δικαιολογία. Δεν νομίζω ότι πολλοί στάθηκαν στην σωματική κούραση, δεν ισχύει, δεν αναφέρθηκαν σε αυτό ούτε ο προπονητής αλλά ούτε καν και οι φυλλάδες μας...

|WISE|
03-03-2014, 17:23
wise συζητούσαμε χθες τι είχε γίνει στην Λεωφόρο στο πρώτο ματς και αν είχε γίνει τίποτα... και ξεχάσαμε ότι και κει είχε διακοπεί το ματς, και μάλιστα οι οπαδοί σας είχανε πετύχει τον Πράνιτς!!!

Επίσης για την κούραση, δεν προκύπτει από πουθενά αυτό, ότι το χρησιμοποιούμε σαν δικαιολογία. Δεν νομίζω ότι πολλοί στάθηκαν στην σωματική κούραση, δεν ισχύει, δεν αναφέρθηκαν σε αυτό ούτε ο προπονητής αλλά ούτε καν και οι φυλλάδες μας...

Δεν ειχαν πετυχει τον Πρανιτς. Ο Πρανιτς ειχε παει να πεταξει την φωτοβολιδα εξω απο τον αγωνιστικο χωρο απο,τι θυμαμαι. Αυτος την επιασε με τα χερια του.
Και ακομα και ετσι να ειναι οπως τα λες, το παιχνιδι καλως διεκοπη. Πραγματικα, σε ποιο αλλο γηπεδο θα τραυματιζοταν προπονητης ομαδας και δεν θα διεκοπταν το παιχνιδι; Απο το 0-3 και μετα επρεπε να διακοπει αλλες 3 φορες.
Το αστειο της υποθεσης πολυ φοβαμαι οτι θα ειναι η τιμωρια-χαδι και οι επιλεκτικες αναφορες στο Φ.Α. οταν στην λεωφορο ακομα και για υβριστικα συνθηματα πεφτει βαρυ προστιμο.
Δεν θελω να υπαρχουν 2 μετρα και 2 σταθμα. Θελω η τιμωρια να ειναι ιδια για ολες τις ομαδες. Ζηταω πολλα;

Δεν εβαλες ραδιοφωνο χθες βρε κολ; αφου ξερω οτι ακους. Δυο πραγματα ακουγοντουσαν απο τους οπαδους που βγαινανε στο τηλεφωνο. Κουραση και στημενο. Αστεια πραγματα.
Νταξει, οφειλω να πω οτι δεν ειναι ολοι οι οπαδοι σας ετσι. Πολλοι παραδεχτηκαν την ηττα και στηλιτευσαν τα επεισοδια.

Asus Memo Pad HD 7

tonybsg
03-03-2014, 17:51
Δεν ειχαν πετυχει τον Πρανιτς. Ο Πρανιτς ειχε παει να πεταξει την φωτοβολιδα εξω απο τον αγωνιστικο χωρο απο,τι θυμαμαι. Αυτος την επιασε με τα χερια του.
Και ακομα και ετσι να ειναι οπως τα λες, το παιχνιδι καλως διεκοπη. Πραγματικα, σε ποιο αλλο γηπεδο θα τραυματιζοταν προπονητης ομαδας και δεν θα διεκοπταν το παιχνιδι; Απο το 0-3 και μετα επρεπε να διακοπει αλλες 3 φορες.
Το αστειο της υποθεσης πολυ φοβαμαι οτι θα ειναι η τιμωρια-χαδι και οι επιλεκτικες αναφορες στο Φ.Α. οταν στην λεωφορο ακομα και για υβριστικα συνθηματα πεφτει βαρυ προστιμο.
Δεν θελω να υπαρχουν 2 μετρα και 2 σταθμα. Θελω η τιμωρια να ειναι ιδια για ολες τις ομαδες. Ζηταω πολλα;

Δεν εβαλες ραδιοφωνο χθες βρε κολ; αφου ξερω οτι ακους. Δυο πραγματα ακουγοντουσαν απο τους οπαδους που βγαινανε στο τηλεφωνο. Κουραση και στημενο. Αστεια πραγματα.
Νταξει, οφειλω να πω οτι δεν ειναι ολοι οι οπαδοι σας ετσι. Πολλοι παραδεχτηκαν την ηττα και στηλιτευσαν τα επεισοδια.

Asus Memo Pad HD 7

Και επειδή βγήκαν και το είπαν αυτό δέκα, είκοσι άτομα, εκατό να σου πω, σημαίνει ότι έτσι είναι; Ούτε καν! Σου ξαναλέω χειρότερο δείγμα από τις φυλλάδες μας δεν υπάρχει, κι όμως, δεν αναφέρθηκε πουθενά... μια χαρά την δεχτήκαμε την ήττα, το ίδιο ακόμη και τα γαυροsite. Όχι, δεν έβαλα χθες ραδιόφωνο πάντως. :)

Δεν χρειάζεται λοιπόν να αναφέρεστε σε μας για υποθετικούς λόγους, αιτίες, δικαιολογίες, κ.λπ. Χαρείτε την σπουδαία νίκη, και τον ομολογουμένως σπουδαίο σέντερ φορ που έχετε (που απ' όταν άρχιζε να παίζει εγώ έλεγα για την ποιότητά του).

Όσο για τον Πράνιτς, δίκιο έχεις, είχαν πετάξει κροτίδα στον αγωνιστικό χώρο, και έσκασε πάνω του όταν πήγε να την πετάξει! Ποια η διαφορά; Αν πέτυχε ή όχι κάποιον;

Όταν λέμε για διακοπή βέβαια, λέμε για ολική διακοπή του ματς με υπαιτιότητα του γηπεδούχου, όχι για λίγα λεπτά. Δεν έγινε φυσικά κάτι τέτοιο στην λεωφόρο.

Κάθε εβδομάδα στην Λεωφόρο πετάνε πράγματα και τιμωρείστε με πρόστιμο, μην το ξεχνάμε αυτό. Μέχρι και στο φιλικό το καλοκαίρι είχε γίνει ο χαμός, μαζί τα βλέπαμε. Και φυσικά θυμηθήκαμε και τον Μαυρογενίδη... Συνέχεια τα βλέπουμε αυτά, και στην λεωφόρο, στο Καραϊσκάκης λιγότερο γιατί νικάμε και πάμε καλά, στην Τούμπα... πουθενά δεν πρέπει να επιτρέπονται. Όλος ο φίλαθλος κόσμος εξήρε την ατμόσφαιρα με Μάντσεστερ, έτσι την θέλουμε.

Όπως σου είπα και χθες, το ποτήρι έφυγε από τα επίσημα, οπότε πρώτα η διοίκηση πρέπει να τιμωρήσει αυτόν που το έκανε. Για την τιμωρία της ομάδας, αν δεν τιμωρηθούμε βάσει κανονισμών, τα ξαναλέμε...

edit: Μία αγωνιστική πρέπει να είχατε φάει στην Λεωφόρο μετά το ντέρμπι του πρώτου γύρου...

Nikoladim
03-03-2014, 18:00
Εδω ρε παιδια ο Πρετεντερης ειχε ριξει ολοκληρο μπουκαλι και δεν ειχε καμια επιπτωση,
μια γκομενα απο τα VIP θα φαει τιμωρια. What's next? Καθαρο πρωταθλημα, καταργηση μνημονειου
και ο ΛΕ71 να σχολιασει ασχημα τον Αδωνη? Απλως δεν γινονται αυτα τα πραγματα. Παντως πραγματικα
ειναι καταντια να μιλαμε για το αν επιασε καποιος την κροτιδα ή ποσοι την πεσανε τον ΣΙΣΕ
ή ποιος παραγοντας του ΠΑΟ στοιχηματισε εναντιον στην ομαδα του...Ουτε ευρω δεν ξαναδινω για
για αυτα τα σκουπιδια που μας πλασαρουν για ποδοσφαιρο. Προφανως και στην Ευρωπη αλλαζει το πραγμα
και μακαρι να βγουμε του χρονου στο Europa, μπας και δουμε κανενα σοβαρο ματς.

tonybsg
03-03-2014, 18:04
Α, και για όσα έγιναν με Εργοτέλη, παρ' όλο που ως υπότροποι γενικά περιμένατε τιμωρία έδρας, τελικά με πρόστιμο 35.000Ε τιμωρηθήκατε.

|WISE|
03-03-2014, 18:21
Και επειδή βγήκαν και το είπαν αυτό δέκα, είκοσι άτομα, εκατό να σου πω, σημαίνει ότι έτσι είναι; Ούτε καν! Σου ξαναλέω χειρότερο δείγμα από τις φυλλάδες μας δεν υπάρχει, κι όμως, δεν αναφέρθηκε πουθενά... μια χαρά την δεχτήκαμε την ήττα, το ίδιο ακόμη και τα γαυροsite. Όχι, δεν έβαλα χθες ραδιόφωνο πάντως. :)

Δεν χρειάζεται λοιπόν να αναφέρεστε σε μας για υποθετικούς λόγους, αιτίες, δικαιολογίες, κ.λπ. Χαρείτε την σπουδαία νίκη, και τον ομολογουμένως σπουδαίο σέντερ φορ που έχετε (που απ' όταν άρχιζε να παίζει εγώ έλεγα για την ποιότητά του).

Δεν ειπα οτι ειναι ετσι, ειπα ξεκαθαρα οτι θα πρεπει να δεχτουν την ηττα οι οπαδοι του ΟΣΦΠ. Αλλα οταν εχεις εναν προεδρο που οταν κυνηγανε τον Σισε 2000 ατομα να τον δειρουν, λεει οτι διδαξε ηθος, τοτε καταλαβαινεις τι θα λενε οι οπαδοι. Αληθεια, η τιμωρια ποια ηταν τελικα για εκεινα τα επεισοδια;
Παραδεχτηκα τον Πρωταθλητη παντως σημερα. Αυτο που εγραψε πανω πανω.


Όσο για τον Πράνιτς, δίκιο έχεις, είχαν πετάξει κροτίδα στον αγωνιστικό χώρο, και έσκασε πάνω του όταν την είχαν πετάξει! Ποια η διαφορά; Αν πέτυχε ή όχι κάποιον;

Όταν λέμε για διακοπή βέβαια, λέμε για ολική διακοπή του ματς με υπαιτιότητα του γηπεδούχου, όχι για λίγα λεπτά. Δεν έγινε φυσικά κάτι τέτοιο στην λωφόρο.

Κάθε εβδομάδα στην Λεωφόρο πετάνε πράγματα και τιμωρείστε με πρόστιμο, μην το ξεχνάμε αυτό. Μέχρι και στο φιλικό το καλοκαίρι είχε γίνει ο χαμός, μαζί τα βλέπαμε. Και φυσικά θυμηθήκαμε και τον Μαυρογενίδη... Συνέχεια τα βλέπουμε αυτά, και στην λεωφόρο, στο Καραϊσκάκης λιγότερο γιατί νικάμε και πάμε καλά, στην Τούμπα... πουθενά δεν πρέπει να επιτρέπονται. Όλος ο φίλαθλος κόσμος εξήρε την ατμόσφαιρα με Μάντσεστερ, έτσι την θέλουμε.

Δεν ειπα κατι διαφορετικο. Ειπα να τιμωρηθουν ολοι και να υπαρχουν οι ιδιες τιμωριες.


Όπως σου είπα και χθες, το ποτήρι έφυγε από τα επίσημα, οπότε πρώτα η διοίκηση πρέπει να τιμωρήσει αυτόν που το έκανε. Για την τιμωρία της ομάδας, αν δεν τιμωρηθούμε βάσει κανονισμών, τα ξαναλέμε...

Το ποτηρι εφυγε απο τα επισημα και τα αλλα 800 ποτηρια και φωτοβολιδες στην πλατη του καπινο φυγανε απο τα ζωα στην 7. Δεν με νοιαζει απο που προηλθαν ουτε αν στην θεση της 7 ηταν η 13. Με νοιαζει να πεσει πελεκυς επιτελους.

Asus Memo Pad HD 7

I_HAVE_A_NAME_
03-03-2014, 18:29
I have a name
Εσενα το πρωτο που σου ερχεται στο μυαλο ,ειναι αν και τι εκαναν καποτε αλλοι ή το τι γινεται στο Ελ. ποδοσφαιρο?
Σε νοιαζει το αυριο ή εχεις ως αλλοθι τα 2(OMG) παραπανω πρωταθληματα της υποτιθεμενης ''πρασινης παραγκας''?(γελαει ο μαρινακης εδω)
Ποσο χρονων ησουν το 97,ποτε αρχισες να βλεπεις ποδοσφαιρο και τι βλεπεις/εχεις δει μεχρι σημερα?Ας αρχισουμε απο εκει.
Ρωταω για να σκαλισουμε αν ειναι και καμια προπολεμικη εφημεριδα βρε αδερφε ετσι να αρχισουμε post-πολεμο.:P
Να βγαλουμε τον νικητη των ποστς δλδ.

H oυσια ειναι οτι αν στο μελλον μπει στο συστημα(οπως με σιγουρια λες οτι θα γινει) καποια αλλη ομαδα ας μιλησουμε ΤΟΤΕ για αυτο.Παλι στην ιδια λογικη ομως,δεν θα αλλαξει κατι αν εχει αλλο χρωμα και κανει τα ιδια.
Λες οτι δεν εχει σημασια ποιος εκανε τα περισσοτερα και μενεις στο οτι δεν σου αρεσουν, αλλα το πρωτο που υπενθυμιζεις παντα ειναι οτι τα εκαναν και αλλοι.Αυτο που προτεινεις τελικα τι ειναι?Να ερθω μαζι σου στην φιεστα?
Αληθεια τωρα:P

Θελω να πω οτι οσο οι οπαδοι του ΟΣΦΠ ειναι ''δεν βαριεσαι τον Μαιο θα ειναι ωραια''(σεντονι του χρονου,γηπεδακι κτλ), δεν προκειται να αλλαξει τιποτα στο Ελληνικο ποδοσφαιρο.Αν το κανεις εσυ που βλεπεις καποια πραγματα, καταλαβαινεις οτι δεν υπαρχει κανενα μελλον.
Αυτη ειναι η προσωπικη μου αποψη.

Μα φυσικά το πρώτο πράγμα που μου έρχεται στο μυαλό είναι τα αίσχη που γίνονται στο Ελληνικό ποδόσφαιρο..
Ποδόσφαιρο έβλεπα από πολύ μικρός αλλά για πρώτη φορά παρακολούθησα πριν 12-13 περίπου χρόνια (στα 12 μου)..
Γιατί στο ποδόσφαιρο μ'αρέσει περισσότερο να το παρακολουθώ (τακτικά στοιχεία,κλπ) παρά απλώς να κοιτάω το που παίζεται η μπάλα και να πανηγυρίζω στο εκάστοτε γκολ..(αυτό είναι άλλη συζήτηση όμως).
Μα εσείς μπήκατε στο σύστημα στο παρελθόν αλλά εσύ επιμένεις στο "Εκείνα τα χρόνια ήταν ΑΘΩΑ και ΤΙΜΙΑ, εσείς είστε εγκληματίες!"
Και γω απλώς σου υπενθυμίζω ότι και σεις ήσασταν εγκληματίες.. Να μπαίνει ο άλλος με τα πιστόλια μες στο γήπεδο δεν το λες τίμιο ούτε αθώο...
Εμείς κάναμε και κάνουμε περισσότερα ναι..Αυτό είναι το πρόβλημα σου?? Ποιοι έκαναν τα περισσότερα ή το πως θα σταματήσει??
Ποιος post πόλεμος ρε φίλε μου? Αυτά είναι για να σπάμε πλάκα..Σιγά μην κάτσω να κάνω και τον αστυνόμο Μπέκα για να δω αν ο Βαρδινογιάννης κρατούσε μπερέτα ή 45αρι όταν μπήκε μέσα στο γήπεδο..
Εχοντας μιλήσει με πολλούς ανθρώπους στο περιβάλλον μου (μεγαλύτερης ηλικίας) και γνωρίζοντας την σκέψη και την κριτική τους ικανότητα έβγαλα τα συμπεράσματα μου..
Οπως κάθε υγιώς σκεπτόμενος φίλαθλος από όλους εμάς..
Ούτε ζω σε οικογένεια που κοιμάται με τον δαφνοστεφανομένο στο μαξιλάρι, ούτε είμαι κολλημένος..Εχω συγγενείς και φίλους από όλες τις ομάδες που μιλάνε με το μυαλό(λογική) και όχι με την καρδιά(τυφλή αγάπη για την ομάδα) και λένε τα πράγματα όπως τα έχουν ζήσει και όχι όπως τα έχουν πλάσει μες στο μυαλό τους για να δικαιολογήσουν την ομάδα τους..
Ούτε εγώ πιστεύω ότι το κάνω..
Αυτό που προτείνω είναι να τα καταδικάζουμε όλοι όπως πολύ σωστά κάνουμε (οι περισσότεροι) αλλά αυτό να μην χρησιμοποιείται ως δικαιολογία και ως καραμέλα από κάποιους.
Γιατί έτσι χάνετε το δίκιο σας και φαίνεστε εμπαθείς..Τουλάχιστον αυτό συνειδητοποίησα την στιγμή που αποχαιρέτησα τον οπαδό(ή μάλλον τα κακά στοιχεία του οπαδισμού) που είχα μέσα μου και καλωσόρισα τον φίλαθλο. (Αυτό έγινε γύρω στα 17-18).
Εσύ πως το βλέπεις?
Μπορείς να κάνεις κάτι άλλο πέρα απ'το να καταδικάζεις ότι στραβό βλέπεις?
Σου έχει αφήσει κάποια άλλη δύναμη το κράτος σου με τον τρόπο που "λειτουργεί"?

tonybsg
03-03-2014, 18:33
Δεν είδα να έρχεσαι να τα λες όμως μετά από κάθε φορά που τα κάνουν οι δικοί σου! Όχι μόνο εσύ φυσικά, όσοι ξαφνικά θέλουν παραδειγματικές τιμωρίες επειδή έγιναν στο Καραϊσκάκη, ενώ γίνονται κάθε εβδομάδα...




(...) Το κύριο πρόβλημα για τον Παναθηναϊκό αφορά στα αντικείμενα που εκτοξεύτηκαν προς ορισμένους ποδοσφαιριστές του Εργοτέλη, αλλά και προς τον Δελφάκη μετά τη λήξη του αγώνα. (...)

Συμφωνούμε βέβαια, ας αυξηθούν οι ποινές (κεκλεισμένων των θυρών, αφαιρέσεις βαθμών κ.λπ.)!

PDS
03-03-2014, 18:49
IHAN
Μα εσυ μου λες για τα τοτε γεγονοτα, οχι εγω.Εσυ το εφερες στην κουβεντα.
Τελικα ως Αλεξανδρος εχεις ζησει ενα ποδοσφαιρο με τον ΟΣΦΠ να κανει οτι κανει, ποιο το νοημα να σκαλιζεις τα παλια?Το θεμα ειναι να την πεις στους πρασινους?
Δεν ειπα οτι ηταν τιμιοι στο παρελθον ολοι, σε ποιον τομεα υπαρχει κατι απολυτα τιμιο?Σε Ελλαδα και εξωτερικο?
Εδω μιλαμε για αλλα επιπεδα ομως.Οτι και να σου εχουν πει οι ''παλιοι'' υπαρχει μια πραγματικοτητα που δεν αλλαζει και ειναι η ιστορια χαραγμενη σε αριθμους και για τοτε και για τωρα.


Το θεμα δεν ειναι αυτο ομως.Ειναι το τι κανουμε τωρα.
Με το να τα καταδικασεις σκετο δεν καταφερνεις κατι.Πηγαινεις γηπεδο?Πηγαινεις.
Ε τοτε επικροτεις κανονικα αυτα που βλεπεις,ειναι απλο.
Το ιδιο ισχυει και για τους φιλους παναθηναικους που πηγαινουν(κατα την γνωμη μου,μην με φανε οι παναθηναικοι:P)
Δλδ και για μενα παλιοτερα.

Με ενοχλει μια κατασταση και στηριζω την κατασταση ειναι καπως αντιφατικο.Ισως δεν σε ενοχλουν στην πραγματικοτητα σε μεγαλο βαθμο.Ισως καταφερνει να σε ψυχαγωγει περισσοτερο απο το να σε χαλαει.Σε αυτην την περιπτωση ουτε αντιφατικο ειναι να τους στηριζεις ουτε κατακριτεο.Ο καθενας κανει τις επιλογες του.

I_HAVE_A_NAME_
03-03-2014, 19:03
IHAN
Μα εσυ μου λες για τα τοτε γεγονοτα, οχι εγω.Εσυ το εφερες στην κουβεντα.
Τελικα ως Αλεξανδρος εχεις ζησει ενα ποδοσφαιρο με τον ΟΣΦΠ να κανει οτι κανει, ποιο το νοημα να σκαλιζεις τα παλια?Το θεμα ειναι να την πεις στους πρασινους?
Δεν ειπα οτι ηταν τιμιοι στο παρελθον ολοι, σε ποιον τομεα υπαρχει κατι απολυτα τιμιο?Σε Ελλαδα και εξωτερικο?
Εδω μιλαμε για αλλα επιπεδα ομως.Οτι και να σου εχουν πει οι ''παλιοι'' υπαρχει μια πραγματικοτητα που δεν αλλαζει και ειναι η ιστορια χαραγμενη σε αριθμους και για τοτε και για τωρα.


Το θεμα δεν ειναι αυτο ομως.Ειναι το τι κανουμε τωρα.
Με το να τα καταδικασεις σκετο δεν καταφερνεις κατι.Πηγαινεις γηπεδο?Πηγαινεις.
Ε τοτε επικροτεις κανονικα αυτα που βλεπεις,ειναι απλο.
Το ιδιο ισχυει και για τους φιλους παναθηναικους που πηγαινουν(κατα την γνωμη μου,μην με φανε οι παναθηναικοι:P)

Με ενοχλει μια κατασταση και στηριζω την κατασταση ειναι καπως αντιφατικο.Ισως δεν σε ενοχλουν στην πραγματικοτητα σε μεγαλο βαθμο.Σε αυτην την περιπτωση ουτε αντιφατικο ειναι να τους στηριζεις ουτε κατακριταιο.Ο καθενας κανει τις επιλογες του.
Οχι δεν πηγαίνω γήπεδο. (Πάλι υποθέτεις χωρίς να γνωρίζεις και καταλήγεις σε λάθος συμπεράσματα).
Ανέφερα τα παραπάνω γεγονότα για να καταλάβεις εσύ και όσοι δεν το καταλαβαίνουν ότι η πουστιά και η πλεονεξία δεν είναι Ολυμπιακό γνώρισμα αλλά γνώρισμα ανθρώπων με πολλά περισσότερα λεφτά από αυτά που πραγματικά τους χρειάζονται..
Και σε αυτόν τον κανόνα φυσικά υπάρχουν και εξαιρέσεις (οι οποίες τον επιβεβαιώνουν).
Οπότε αναφερόμενος στο παρελθόν προσπαθώ να σου δείξω την πραγματική υπόσταση του προβλήματος η οποία δεν έχει να κάνει με τα πρόσωπα αλλά με την λειτουργία του κράτους μας.
Ελπίζω να γίνω κάποια στιγμή κατανοητός..

PDS
03-03-2014, 19:09
Οχι δεν πηγαίνω γήπεδο. (Πάλι υποθέτεις χωρίς να γνωρίζεις και καταλήγεις σε λάθος συμπεράσματα).
Ανέφερα τα παραπάνω γεγονότα για να καταλάβεις εσύ και όσοι δεν το καταλαβαίνουν ότι η πουστιά και η πλεονεξία δεν είναι Ολυμπιακό γνώρισμα αλλά γνώρισμα ανθρώπων με πολλά περισσότερα λεφτά από αυτά που πραγματικά τους χρειάζονται..
Και σε αυτόν τον κανόνα φυσικά υπάρχουν και εξαιρέσεις (οι οποίες τον επιβεβαιώνουν).
Οπότε αναφερόμενος στο παρελθόν προσπαθώ να σου δείξω την πραγματική υπόσταση του προβλήματος η οποία δεν έχει να κάνει με τα πρόσωπα αλλά με την λειτουργία του κράτους μας.
Ελπίζω να γίνω κάποια στιγμή κατανοητός..

Δεν πηγαινεις γι αυτον τον λογο που αναφερω ή εισαι μακρια?:P:P
Κοιτα ειχα την εντυπωση οτι πηγαινεις ή σε μπερδευω με αλλον.Sorry.

Eχεις γινει ήδη κατανοητος και κανεις δεν διαφωνει με τα παραπανω.

I_HAVE_A_NAME_
03-03-2014, 19:17
Δεν πηγαινεις γι αυτον τον λογο που αναφερω ή εισαι μακρια?:P:P
Κοιτα ειχα την εντυπωση οτι πηγαινεις ή σε μπερδευω με αλλον.Sorry.

Eχεις γινει ήδη κατανοητος και κανεις δεν διαφωνει με τα παραπανω.

χαχαχα Δυστυχώς μένω σχετικά κοντά οπότε δεν μπορώ να επικαλεστώ την απόσταση ως δικαιολογία!
Στο γήπεδο έχω πάει 4-5 φορές στην ζωή μου (πριν αρκετά χρόνια η τελευταία) γιατί με είχε πρήξει ένας φίλος και το έκανα για τον χαβαλέ και γι'αυτόν πιο πολύ.Ούτε καν πλήρωσα.
Σε ένα παλαιότερο post μου είχα αναφέρει "Να πας στο γήπεδο για να δεις τον Ολαιτάν,κλπ" αλλά μιλούσα σε 3ο πρόσωπο οπότε γι'αυτό μπορεί να θυμάσαι λάθος.
Χαίρομαι που γίνομαι κατανοητός..

hakoo
03-03-2014, 19:57
Συμφωνούμε βέβαια, ας αυξηθούν οι ποινές (κεκλεισμένων των θυρών, αφαιρέσεις βαθμών κ.λπ.)!

Οι ποινες αυτες προβλεπονται κανονικα αλλα δεν εφαρμοζονται ποτε, οπως γενικα λειτουργει η χωρα. H αφαιρεση βαθμων εχει αποφασιστει σε αγωνα πανιωνιος-ολυμπιακος πριν πολλα χρονια επειδη τα εκαναν λαμπογυαλο οι γαυροι ολα (ηταν μια χρονια που ειχαν παρει σβαρνα ολα τα γηπεδα τις Ελλαδας και κατεστρεφαν) και μετα υπηρξε πολιτικη παρεμβαση και την πηραν πισω. Θυμαμαι χαρακτηριστικα να βγαινουν γραφικα πολιτικα φυντανια/ δημαρχοι στυλ Μαντουβαλος και Αγραπιδης στα ραδιοφωνα και τις τηλεορασεις και να λενε οτι θα κλεισουν το λιμανι του πειραια, θα παραλυσει η χωρα και κατι τετοια. Τα οποια φαινονταν φυσικα γελοια για τον ουδετερο παρατηρητη, κι ομως την τιμωρια την πηραν πισω.
Βεβαια ο νομος εφαρμοστηκε κανονικα στην περιπτωση του Παναθηναικου στην διακοπη μετα απο εισβολη οπαδων στον αγωνα με τον ολυμπιακο πριν 2 (?) χρονια. Δεν υπαρχει θεμα απουσιας διαταξεων, υπαρχει θεμα εφαρμογης τους.
Επισης τις ποινες τις αποφασιζει η πειθαρχικη επιτροπη της ΕΠΟ, οποτε καπου εδω χαμογελαμε και σταματαει η συζητηση περι τιμωριων.

Tilemaxx
03-03-2014, 20:20
Το μόνο σίγουρο πάντως είναι οτι το πάλαι ποτέ "Ποτέ ξανά πρωτάθλημα στον Πειραιά", έγινε "ποτέ αήττητο πρωτάθλημα στον Πειραιά". Πανηγυρίζουν δηλαδή για ένα διπλό μετά απο 7 χρόνια (στατιστικά θα γινόταν), όπου έκοψε ένα στατιστικό επίτευγμα του αντιπάλου, και όχι κάποιο τίτλο.

Desmond
03-03-2014, 20:53
Το μόνο σίγουρο πάντως είναι οτι το πάλαι ποτέ "Ποτέ ξανά πρωτάθλημα στον Πειραιά", έγινε "ποτέ αήττητο πρωτάθλημα στον Πειραιά". Πανηγυρίζουν δηλαδή για ένα διπλό μετά απο 7 χρόνια (στατιστικά θα γινόταν), όπου έκοψε ένα στατιστικό επίτευγμα του αντιπάλου, και όχι κάποιο τίτλο.
Όχι.Πανηγυρίζω γιατί νίκησα πεντακάθαρα και κατά κράτος σε derby εκτός έδρας.Και όταν μιλάμε για derby, στατιστικά, βαθμολογίες κ σερί, πάνε περίπατο, παγκοσμίως.

ary4022
04-03-2014, 00:54
καλα το βιντεακι ολα τα λεφτα....

mihalis13
04-03-2014, 22:16
https://www.youtube.com/watch?v=Zzsk5V53_r0

Nikoladim
04-03-2014, 22:20
Αποφεύγει την τιμωρία έδρας ο Ολυμπιακός


Ο Ολυμπιακός όπως προκύπτει και απο το κατηγορητήριο πιθανότατα γλιτώνει την τιμωρία της έδρας του για τα όσα έγιναν στο ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό.





Διάβασε περισσότερα στο: Αποφεύγει την τιμωρία έδρας ο Ολυμπιακός | gazzetta.gr (http://www.gazzetta.gr/football/article/593145/apofeygei-tin-timoria-edras-o-olympiakos#ixzz2v1Vr08G1)
Follow us: @gazzetta_gr on Twitter (http://ec.tynt.com/b/rw?id=aTTRCUHYOr4Q9lacwqm_6l&u=gazzetta_gr) | gazzetta.gr on Facebook (http://ec.tynt.com/b/rf?id=aTTRCUHYOr4Q9lacwqm_6l&u=gazzetta.gr)

FotisGRC
04-03-2014, 22:28
Πως στο διαολο αποφευγει τιμωρια εδρας??

|WISE|
04-03-2014, 22:32
Και εκεί που μετά από όλα όσα έχουμε δει στο ελληνικό ποδόσφαιρο, μετά από όλα όσα έχει κάνει η ομάδα του λιμανιού και μας έχουν πάει 50 χρόνια πίσω το ποδόσφαιρο, διαβάζεις το από πάνω και σου πέφτουν τα μαλλιά!
Και ενώ μαζεύεις τις τρίχες από το πάτωμα, καπάκι διαβάζεις αυτήν την ανακοίνωση και απλά σταματάς να παρακολουθείς ελληνικό ποδόσφαιρο.
http://www.sport24.gr/football/omades/Olympiakos/tha_ton_vroume_pote_ksana_sto_karaiskakh.2673389.h tml

Desmond
04-03-2014, 22:35
Πως στο διαολο αποφευγει τιμωρια εδρας??
Τα πάντα γίνονται στην super λίγδα.Εδώ έχουν παράπονα από την διαιτησία...:pound:

"Προφανώς ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ είναι τεράστια ομάδα για να ασχοληθεί με το αν δεν ήταν φάουλ η φάση που στην συνέχεια φέρνει το τρίτο γκολ του ΠΑΟ, ή αν ο διαιτητής θα έπρεπε να αποβάλει τους ποδοσφαιριστές Καπίνο και Ζέκα που προκαλούσαν διαρκώς την εξέδρα! Δεν θα σταθούμε ούτε στο ότι ο κύριος Αναστασίου πριν του βάλουν τσιρότα και επιδέσμους (που λίγο μετά, στην Συνέντευξη Τύπου είχαν δια μαγείας εξαφανιστεί) καθύβριζε διαρκώς τον 4 διαιτητή. Ούτε στις μεγαλοπρεπείς βουτιές των παικτών του ΠΑΟ και του προπονητή τους, με τις οποίες γέλασαν και τα μικρά παιδιά.Όποιος γνωρίζει στοιχειωδώς ποδόσφαιρο έχει καταλάβει και πως σφύριξε ο Σιδηρόπουλος και πως σήκωναν τις σημαίες οι βοηθοί του. Απο εμάς δεν θα γίνουν παράπονα ούτε θα διαμαρτυρηθούμε. Αυτά είναι για αυτούς που αισθάνονται μικροί και έχουν «οράματα». Στον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ έχουμε ένα όραμα και μόνο. Να γίνεται ο Σύλλογος ολοένα και μεγαλύτερος και γι αυτό το μάθημα της Κυριακής μόνο καλύτερους θα μας κάνει!".

ΕΤΣΟΥΞΕ ΛΕΜΕ!

phoenix7
04-03-2014, 22:44
http://www.redder.gr/media/k2/items/cache/0d04ce3a061df33f89c44713bc00acb0_XL.jpg

για να μην ξεχνάμε κιόλας

FotisGRC
04-03-2014, 22:53
Eιλικρινα ρε Phoenix αυτο ειναι σωστη αντιδραση φιλάθλου?

Πρεπει να αρχισουμε τις φωτογραφιες τώρα..?

Δλδ δεν θες τιμωρία έδρας? Αν γινοταν το ίδιο στη λεωφορο η στην τουμπα δεν θα επρεπε να τιμωρηθουν οι ομάδες? Μιλάμε σοβαρά τώρα?

Eγω οταν οι δικοι μου φιλαθλοι κανουν τετοια παρακαλάω για τιμωρίες.. Μεχρι να μην πατήσει κανεις για όλη τη χρονιά.. Ετσι να τους τσούξει, οσους εχουν ορεξη να πανε γηπεδο για μαλακίες.

ΠΑΟΚτσης ειμαι αλλα την λογική μερικών δεν μπορώ να την καταλάβω.. Viva la bourdelo de la Grecia!!

dspug7
04-03-2014, 22:57
εικασιες με βαση τον κανονισμο κανουν ρε παιδια, δεν εχει βγει αποφαση ακομα...

phoenix7
04-03-2014, 23:01
Την ανέβασα για αυτόν ακριβώς τον λόγο, βλέπω όλοι σε site , εφημερίδες κλπ λένε για τον κακό Ολυμπιακό, για τους οπαδούς κάφρους και μπλα μπλα μπλα κράξιμο και κράξιμο. Και την καμπούρα μας στο τι έγινε πριν λίγους μήνες δεν την κοιτάμε, όλα μέλι γάλα.

Ή πρέπει να τρώμε όλοι και την προπαγάνδα που πουλάει το Gazzetta

FotisGRC
04-03-2014, 23:14
Την ανέβασα για αυτόν ακριβώς τον λόγο, βλέπω όλοι σε site , εφημερίδες κλπ λένε για τον κακό Ολυμπιακό, για τους οπαδούς κάφρους και μπλα μπλα μπλα κράξιμο και κράξιμο. Και την καμπούρα μας στο τι έγινε πριν λίγους μήνες δεν την κοιτάμε, όλα μέλι γάλα.
Ή πρέπει να τρώμε όλοι και την προπαγάνδα που πουλάει το Gazzetta

Πρωτα απ'ολα να πω οτι διαβασα πιο προσεκτικα το αρθρο και το Gazzetta λέει μαλ@@ες.. Ας βγει πρωτα η αποφαση και μετα βλεπουμε..
Κανεις δεν λεει για τον κακο Ολυμπιακο.. Λεμε τα γεγονοτα και κανεις δεν ξεχναει το παρελθον.. Οταν εσυ αντι να καταδικασεις το γεγονος, μου βαζεις φωτογραφίες, ε δεν βοηθας ιδιαιτερα..

Με την λογική ¨ενταξει μωρε, αυτα εχουν ξαναγινει", δεν πάμε πουθενα..

mihalis13
04-03-2014, 23:17
Αυτό πάντα γίνεται όμως..Στο επόμενο ματς που θα ειναι στην λεωφόρο και θα πετάξουμε εμείς μπουκάλι θα λέμε κοιτάχτε τι έγινε στο καραισκάκη και τι πετάγανε τότε.(δεν κάνω καμία επίθεση στον φίλο phoenix) απλά λέω ένα γεγονός που γίνεται κάθε φορά που έχουμε επεισόδια ή ρίψη αντικειμένων.Ασχολούμαστε αν εκανε η κότα το αυγό ή το αυγό την κότα.
Εγώ προσωπικά είχα χαρεί τότε στο ματς με το γκολ του Αμπντούν για την τιμωρία που φάγαμε γιατί λέω άντε μπας και αλλάξει κάτι.Αλλά τα ίδια παντελάκη μου τα ίδια παντελή μου.κάθε χρόνο τα ίδια σε ΟΛΑ τα γήπεδα.
Για μένα η μόνη λύση είναι αφαίρεση βαθμών (πχ ρίψη αντικειμενου στον αγωνιστικό χώρο -1 βαθμός, πέτυχες κάποιον και τον τραυμάτισες;; -3 βαθμούς κοκ) την τιμωρία έδρας και να γίνεται κεκλεισμένων θυρών ο επόμενος αγώνας δεν κατάλαβα ποτέ σε τι ωφελει και για ποιο λόγο να τιμωρούνται 30.000 φιλάθλοι για 200 μαλάκες;;;
Μια και μέχρι πέρισυ ήμουν κάτοχος διαρκειας στον Παναθηναϊκό ξέρω εγώ πόσα μάτς έχασα γενικά τόσα χρόνια επειδή κάποιοι "επιστήμονες" δεν ξέρουνε να χάνουνε...
Εδώ ρε παιδιά στο παιχνίδι του κυπελου ή του πρωταθλήματος στο μπασκετ στο ΟΑΚΑ λίγα δευτερόλεπτα πριν την λήξη πετάγανε οι δικοι μας κροτίδες και έγινε μια μικρή διακοπή στο ματς.Ας ξέρανε οτι αμα το κάνουν αυτό θα πάρει ο αντίπαλος το παιχνίδι στα χαρτιά να δω αν θα τα κάνανε αυτά.Και τότε είχε βρεί και φωτοβολίδα δικούς μας φιλάθλους και πέτυχε εναν στο κεφάλι..Για τόσο βλάκες μιλάμε..

Συγνώμη για τη γλώσσα, αλλά κατάντησε λίγο κουραστικο αυτό με τα επεισόδια στην Ελλάδα..

phoenix7
04-03-2014, 23:25
μα εγώ δεν είπα οτι επικροτώ αυτά που έγιναν στο Καραισκάκη, αν ο Ολυμπιακός έχει @@ πρέπει να τον πάρει και να μην τον αφήσει να ξαναμπεί στο γήπεδο! και δεν έγινε από κανα πέταλο , αλλά από τους επισήμους! VIP! λεφτάδες και βολεμένους

hakoo
05-03-2014, 01:00
^^Mακαρι να το κανει αλλα το εχει ηδη αναιρεσει με τετοιες δηλωσεις.


στην ΕΠΙΣΗΜΗ «ερυθρόλευκη» θέση τονίζεται:«Με εντολή της διοίκησης θα εντοπίσει το φίλαθλο που πέταξε το χάρτινο ποτήρι με το αναψυκτικό στον προπονητή του ΠΑΟ και του έδωσε την ευκαιρία να δώσει θεατρική παράσταση με την πτώση του. Ο συγκεκριμένος προβοκάτορας (και όποιοι άλλοι το επιχειρήσουν στο μέλλον) δεν θα παρακολουθήσει ξανά παιχνίδι της ομάδας μας στο Καραισκάκης αφού τέτοιες ενέργειες κάνουν μόνο εχθροί της ομάδας μας».


Μιλαμε για πολυ ξιπασμενη αντιδραση δειγμα του πως λειτουργει η διοικηση της ομαδας αυτης. Αντι να προβουν μονο στις ενεργειες που πρεπει και τουλαχιστον να μην πουν τιποτα (δεν λεω να ζητησουν συγνωμη γιατι αυτο ειναι περα απο την σφαιρα της φαντασιας για τα δεδομενα τους) εχουν το θρασος να μιλανε για θεατρικη παρασταση, βεβαια οι ιδιοι ειναι που μετα το ντου και τον ξυλοδαρμο παικτων ελεγαν οτι διδαξαν ηθος.
Πηραν την απαντηση τους εντος γηπεδου.


edit

Κι επειδη το κομπλεξ ειναι αγιατρευτο ας παμε σε κατι που ευχομαστε να ειναι περαστικο


Τον Μάικλ Ολαϊτάν επισκέφτηκαν οι Γιάννης Αναστασίου και Αμπντούλ Ατζαγκούν προκειμένου να δουν πώς εξελίσσεται η υγεία του και να του ευχηθούν περαστικά.

|WISE|
05-03-2014, 02:52
Για να γελάσουμε.

Ντριιιν Ντριιιν-"Καλημέρα, ο κύριος Μέσσι;"-"Ναι".-"Ευχαριστώ".-";;;;"ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΟ: ΕΙΠΕ ΝΑΙ Ο ΜΕΣΣΙ!
Ντριιιν Ντριιιν-"Καλημέρα, ο κύριος Ρονάλντο;"-"Ναι".-"Πείτε μου όχι".-"Γιατί;"-"Έτσι. Πες μου όχι μη σε γαμήσω".-"Ρε άντε χέσε μας. Τουυυυτ τουυυυτ"ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΟ: ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΟΧΙ Ο ΡΟΝΑΛΝΤΟ
Ντριιιν Ντριιιν-"Καλημέρα, ο κύριος Ροναλντίνιο;"-"Ναι".-"Αν σας έδιναν 200.000.000 το μήνα για να πάτε στον Ολυμπιακό θα το συζητούσατε;".-"Εννοείται. Ποιος θα έλεγε όχι σε μια τέτοια πρόταση;"ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΟ: ΡΟΝΑΛΝΤΙΝΙΟ: ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΕΛΕΓΕ ΟΧΙ ΣΕ ΜΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ;
Ντριιιν Ντριιιν-"Καλημέρα, ο κύριος Βαλντέζ;"-"Ναι".-"Τον Ολυμπιακό τον ξέρετε;".-"Ναι, είδα φέτος έναν αγώνα του"-"Κερνάω παγωτό. Θέλετε;".-"Αμέ"ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΟ: Βαλντέζ: Ξέρω και θέλω!
Ντριιιν Ντριιιν-"Καλημέρα, ο κύριος Τιάγκο;"-"Ναι".-"Τι νούμερο φανέλα φοράτε;".-"XL"-"Α, κρίμα. Έχετε κερδίσει μια φανέλλα του Ολυμπιακού αλλά είναι XXXXL. Μάλλον σας είναι μεγάλη ε;".-"Ναι, αδερφέ. Πολύ μεγάλη. Μην τη στείλεις."ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΟ: Τιάγκο: Πολύ μεγάλη η φανέλα του Θρύλου για μένα!
Ντριιιν Ντριιιν-"Καλημέρα, ο κύριος Τσάβι;"-"Ναι".-"Αν έπρεπε να διαλέξετε ένα χαρακτηρισμό για τον Πελέ θα λέγατε ότι είναι μόνο θρύλος ή θα λέγατε ότι είναι θρύλος και νέγρος παιδεραστής του κερατά;".-"Μα τι είναι αυτά που λέτε; Μόνο Θρύλος."ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΟ: Τσάβι: ΜΟΝΟ ΘΡΥΛΟΣ!
Ντριιιν Ντριιιν-"Καλημέρα, ο κύριος Μπενζεμά;"-"Ναι".-"Τηλεφωνούμε από τη γραμματεία ισότητας. Θα θέλαμε να σας ρωτήσουμε αν κατά τη διάρκεια του οργασμού θεωρείτε ότι ο άνδρας πρέπει να λέει στη σύντροφό του "έρχομαι" ή "πάρτα μέσα στη μάπα μωρή παλιοχαμούρα".-"Εεεεε, έρχομαι".ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΟ: Μπενζεμά: Ε Ε Ερχομαι!
Ντριιιιιν Ντριιιιιν-"Καλημέρα ο κύριος Πέρεθ;"-"Μάθαμε ότι θέλετε τον Φετφατζίδη στη Ρεάλ. Ισχύει;"-"Ποιος είναι αυτός;"-"Ο Φετφατζίδης. Του Ολυμπιακού"-"Δεν τον ξέρω".-"Πάτε καλά;Ο Αμπράμοβιτς είναι ξετρελαμένος μαζί του. Έχει χαλάσει τον κόσμο για να τον πάρει".-"Ε αφού ο Αμπράμοβιτς είναι ξετρελαμένος μαζί του, ας τον πάρει ο Αμπράμοβιτς. Εμένα τι μου το λέτε;"ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΟ: Βόμβα από Πέρεθ για Φέτφα!!! "Αφού ο Αμπράμοβιτς είναι ξετρελαμένος μαζί του, ας τον πάρει ο Αμπράμοβιτς"
Ντριιιιιν Ντριιιιιν-"Καλημέρα ο κύριος Λεβαντόφσκι;"-"Ναι;"-"Από τον Ελληνικό Οργανισμό Τουρισμού τηλεφωνάμε. Έχετε έρθει ποτέ διακοπές στην Ελλάδα;"-"Όχι"-"Θέλετε να έρθετε;".-"Ναι βεβαίως".ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΟ: Λεβαντόφσκι: Θέλω Ελλάδα!
Ντριιιιιν Ντριιιιιν-"Καλημέρα ο κύριος Νεϋμαρ;"-"Ναι"-"Συγχαρητήρια για τη μεταγραφή σας. Μια ερωτησούλα μόνο. Αν έπρεπε να διαλέξετε μεταξύ δύο μεταλλίων, ποιο προτιμάτε; ολυμπιακό μετάλλιο με την εθνική σας, ή μετάλλιο κυπελλούχου Ισπανίας με την Μπαρτσελόνα;"-"Κοιτάξτε η θέση μου είναι δύσκολη. Παρόλη την αγάπη μου για την Μπαρτσελόνα, θα διάλεγα ολυμπιακό μετάλλιο"ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΟ: Νεϋμαρ: "Παρόλη την αγάπη μου για την Μπαρτσελόνα, θα διάλεγα ολυμπιακό"

Nikoladim
05-03-2014, 14:57
Ελα Γουαις παλιο :P

Λοιπον οκ απιστευτα γραφικο
Ο Παναθηναϊκός βραβεύει την αήττητη ομάδα




Η ΠΑΕ Παναθηναϊκός θα βραβεύσει το Σάββατο, πριν το ματς με τον Άρη, την ιστορική ομάδα του αήττητου πρωταθλήματος της σεζόν 1963-64. απο gazzeta.gr

Παντως αν θελετε μπορειτε να παρετε το παρακατω βιβλιο, http://www.biblionet.gr/book/158773/%CE%91%CE%BD%CE%B4%CF%81%CE%AD%CE%BF%CF%85,_%CE%93 %CE%B9%CE%AC%CE%BD%CE%BD%CE%B7%CF%82/%CE%A0%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%B8%CE%B7%CE%BD%CE%B1%C F%8A%CE%BA%CF%8C%CF%82_1963_-_64:_%CE%91%CE%BD%CE%AF%CE%BA%CE%B7%CF%84%CE%B7_%C E%B3%CE%B5%CE%BD%CE%B9%CE%AC
για το οποιο εχει γινει εξαιρετικο ρεπορταζ απο τον συντακτη και ειναι πολυ ευχαριστο στο διαβασμα.

http://www.biblionet.gr/images/covers/b158773.jpg

nikon
05-03-2014, 15:08
Γιατί γραφικό μετά το Γουέμπλευ θα έχουμε να ξεθάβουμε και άλλα "μεγαλεία" κάθε χρόνο μέχρι να το πάρει άλλος αήττητος......ε ρε τι κόμπλεξ μπορεί να βγάλει μια νίκη.

phaerun
05-03-2014, 15:24
Γιατί γραφικό μετά το Γουέμπλευ θα έχουμε να ξεθάβουμε και άλλα "μεγαλεία" κάθε χρόνο μέχρι να το πάρει άλλος αήττητος......ε ρε τι κόμπλεξ μπορεί να βγάλει μια νίκη.

sorry φιλε αλλα αυτο δεν έιναι κομπλεξ ειναι fact. Στην Αγγλια που το ποδόσφαιρο ειναι θρησκεία και η δεύτερη ομάδα μου (Sheffield Wednesday) μαζεύει περισσότερο κόσμο απο τον γαύρο και παιζει championship (και μεχρι πριν απο δύο χρονια ήμασταν league1) η εννοια The Invincibles ειναι ιερή.

Δύο ομάδες τον έχουν αυτον τον τίτλο. Η Preston End και η Arsenal (03-04). Δεν υπάρχει μεγαλύτερη δόξα. Ακόμα και η υπερομάδα που είχε φτιαξει ο Σερ Τσιχλας δεν το κατάφερε αυτο. Τοσα πρωταθληματα και ομως .. δεν πήρε ΠΟΤΕ τον τιτλο.

Δεν υπάρχει ανθρωπος στην Αγγλια που να του πεις την λέξη invincibles και να μη σου πει την Preston End και την Arsenal. Mπορει τώρα να πάιζει league 1 η Preston North End, μπορεί να μην υπάρχει περίπτωση να ανέβει ούτε του αγιου ποτέ ανημερα... αλλά ο σεβασμος για την ανικητη ομάδα θα υπάρχει για ΠΑΝΤΑ.

Μεγκαλο (τμ) κομπλεξ ειναι του γαύρου που εχει 40 κατι "τίμια" πρωταθλήματα αλλα το αηττητο του 1964 πονάει ακόμα και ο Παναθηναικος είναι η μοναδική ομάδα στην Ελλαδα που μπορεί μεχρι τώρα να φέρει τον τίτλο "The Invincibles".


"In 2008, Preston opened a new 5,000 seater stand at their Deepdale stadium, named the Invincibles Pavilion in honour of the unbeaten 1880s team that had also played their home matches at the same site."

kostasb13
05-03-2014, 15:30
Το γραφικό στην περιπτωση αυτη δεν ειναι η βράβευση και υπενθύμιση της αήττητης ομαδας, (που ναι nikon ειναι μεγαλείο χωρις εισαγωγικά) αλλα η χρόνος που γινεται αυτο.
Δηλ, οκ μια βδομαδα μετα το ντέρμπι...

phaerun
05-03-2014, 15:38
Βασικα θεωρώ ότι έγινε τότε γιατι αν δεν έχανε και απο τον Παναθηναικο (που ολοι το θεωρούσαν απιθανο να χάσει) δεν υπάρχει αλλη ομάδα να του κοψει το αήττητο συνεπως θα ειχαμε και δευτερους Invincibles στην Ελλαδα.

Τώρα αυτο δεν προκειται να γινει τουλάχιστον οχι ακόμα.

Και ξαναλεω στην Αγγλια οι της utd το εχουν παράπονο που εφτιαξαν τέτοια υπερομαδα αλλά invincibles δεν έγιναν ποτε στα χρόνια της αυτοκρατορίας τους.

nikon
05-03-2014, 15:41
Το γραφικό στην περιπτωση αυτη δεν ειναι η βράβευση και υπενθύμιση της αήττητης ομαδας, (που ναι nikon ειναι μεγαλείο χωρις εισαγωγικά) αλλα η χρόνος που γινεται αυτο.
Δηλ, οκ μια βδομαδα μετα το ντέρμπι...
To αήττητος στην Ελλάδα το 63-64 πιο πολύ "μεγαλείο" μου ακούγεται παρά μεγαλείο....anyway χαίρομαι που κάποιοι σκέφτονται σωστά και βλέπουν τον χρόνο που γίνεται κάτι τέτοιο και όχι το αν πρέπει ή όχι να γίνει.

Nikoladim
05-03-2014, 15:52
Phaerun αν θυμάμαι καλά και ο Μπράιαν Κλαφ το είχε πάρει με τη forest αηητητος και όντως μετράει περισσότερο απο τα 2 συνεχόμενα τσου λου !!!!

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

|WISE|
05-03-2014, 16:28
Δεν το θεωρω κακο.. θα επρεπε να γινει. Αναβιωσε αυτη η ιστορια και καλως που γινεται τωρα. Αυτη η ομαδα δεν εχει βραβευτει ποτε και θα επρεπε να γινει γιατι δεν ξερεις τις επομενες χρονιες τι μπορει να συμβει. Ο γαυρος και περυσι εφτασε κοντα. Φετος του το στερησαμε εμεις, το Σαββατο λογικα θα ειναι καταμεστο το Νικολαιδης και ειναι καλη ευκαιρια να γινει. Πως τα φερνει ο αθλητισμος να κανεις γυρο θριαμβου μεσα στο Καραικσακης.


Για την τιμωρια, αν υπαρξει, μαθαμε τιποτα;

Asus Memo Pad HD 7

I_HAVE_A_NAME_
05-03-2014, 16:39
Προσωπικά πιστεύω ότι ένας αποκλεισμός από όλες τις Ευρωπαϊκές διοργανώσεις για όλες τις Ελληνικές ομάδες που συμμετέχουν θα ήταν ότι πρέπει για να σταματήσουν μια και καλή τα επεισόδια ή μάλλον για να πάρει ο εκάστοτε πρόεδρος τα μέτρα που πρέπει..
Ο καθένας γνωρίζει τι γίνεται μέσα στο σπίτι(γήπεδο) του..Και ποιοι κάνουν φασαρίες, και ποιοι πετάνε μπουκάλια, και όλα..
Απλώς δεν τους πειράζει γιατί στην τελική χέστηκαν. Αυτοί τα λεφτά τους τα παίρνουν..
Γι'αυτό τους κόβεις τα λεφτά τους (από CL και Europa) και να δεις για πότε θα είναι όλοι Παναγίες μες στο γήπεδο..
Μέτρα μπορείς να πάρεις δεκάδες.. Θέληση δεν υπάρχει για να παρθούν..
Και ο μονοετής αποκλεισμός από την Ευρώπη μία ουτοπία είναι.. Σιγά μην κάτσει ο Μαρινάκης να χάσει όλο το μαρούλι έστω και για έναν χρόνο..

|WISE|
05-03-2014, 18:27
Η τελευταια προταση σου φιλε μου ειναι ολο το ζουμι της υποθεσης..;)

Παντως με ολα αυτα που κανουν οι γαυροι ολοι οι Ελληνες οπαδοι τους μισουν. Βλεπε χθεσινη εμετικη ανακοινωση.

Και κατι πετυχημενο

http://img.tapatalk.com/d/14/03/05/suma3e6y.jpg

Asus Memo Pad HD 7

I_HAVE_A_NAME_
05-03-2014, 19:06
Παντως με ολα αυτα που κανουν οι γαυροι ολοι οι Ελληνες οπαδοι τους μισουν. Βλεπε χθεσινη εμετικη ανακοινωση.

Και 'γω Ολυμπιακός είμαι φίλε μου..Θέμα νοοτροπίας είναι και κρίσης όχι χρώματος φανέλας.
Ο καθε σύλλογος έχει τα θετικά του και τα αρνητικά του. Ο καθένας μας τα βλέπει, λίγοι τα παραδέχονται.
Όλο και περισσότεροι όμως κάνουν το αυτονόητο. Ορθή κρίση μέσω λογικής (και αντικειμενικής όσο γίνεται) σκέψης και όχι τυφλής αγάπης για την ομάδα.
Ευτυχώς αυτό γίνεται από οπαδούς όλων των ομάδων..

phaerun
05-03-2014, 19:15
Phaerun αν θυμάμαι καλά και ο Μπράιαν Κλαφ το είχε πάρει με τη forest αηητητος και όντως μετράει περισσότερο απο τα 2 συνεχόμενα τσου λου !!!!

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Αν θυμάμαι καλά η ομάδα του Clough είχε 42 συνεχόμενα παιχνίδια αηττητοι (κατι που εσπασε η Arsenal) αλλά δεν ειναι στην λίστα γιατι ενω ηταν όσα παιχνίδια εχει μια σεζον δεν ήταν ομως σε μια σεζον αλλα σε 2 συνεχομενες... θα το ξαναψάξω ομως.

Ειναι γνωστό το πόσο τοπικιστές ειναι οι αγγλοι με το ποδοσφαιρο τους. Οσο πρεστιζ και χρήματα και αν δίνει το τσουλου, η κούπα με το στέμμα στο κεφάλι εχει μεγαλυτερη αξία για αυτούς.

|WISE|
05-03-2014, 19:24
Και 'γω Ολυμπιακός είμαι φίλε μου..Θέμα νοοτροπίας είναι και κρίσης όχι χρώματος φανέλας.
Ο καθε σύλλογος έχει τα θετικά του και τα αρνητικά του. Ο καθένας μας τα βλέπει, λίγοι τα παραδέχονται.
Όλο και περισσότεροι όμως κάνουν το αυτονόητο. Ορθή κρίση μέσω λογικής (και αντικειμενικής όσο γίνεται) σκέψης και όχι τυφλής αγάπης για την ομάδα.
Ευτυχώς αυτό γίνεται από οπαδούς όλων των ομάδων..

Φίλε μου ακόμα και πολλοί οπαδοί του ΟΣΦΠ έχουν ξυπνήσει. Έχουν κόψει το γήπεδο με όλα αυτά που βλέπουν. Έχω φανατικούς φίλους Ολυμπιακούς που απεχθάνονται τον Μαρινάκη και τον θεωρούν ό,τι χειρότερο έχει υπάρξει σε παράγοντα. Αυτό είναι καλό. Και όταν είπα πριν ότι μισούν τον ΟΣΦΠ δεν εννοούσα την ομάδα.
Μετά την χθεσινή ανακοίνωση επειδή διάβασα λίγο τα σχόλια στα διάφορα sites, οπαδοί και των τριών μεγάλων ομάδων λέγανε "Από εκεί που ήθελα να περάσει ο ΟΣΦΠ την Μ.U. τώρα θέλω να φάει 5". Αυτά τα πράγματα δυναμιτίζουν το κλίμα. Πες μου μετά όταν θα έρθετε στη Λεωφόρο πώς να μην πάρει καραμπίνα ο καθυστερημένος και να αρχίσει να βαράει στο ψαχνό;
Είναι πολύ στενάχωρο γιατί από τη μια έχεις τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ να στέλνει λουλούδια και ευχές για ανάρρωση στον Ολαιτάν, με τον Αναστασίου και τον Ατζαγκούν να τον επισκέπτονται κιόλας στο νοσοκομείο, και απο την άλλη έχεις αυτή τη σάπια ομάδα που αντί να ζητήσει έστω μια συγγνώμη από τον προπονητή του ΠΑΟ, τον κατηγορεί και από πάνω για θέατρο!

kostasb13
05-03-2014, 19:46
Απ΄οτι κατάλαβα, για την διοίκηση του ΟΣΦΠ το πέσιμο του Αναστασίου ηταν flopping....εμετικη ανακοίνωση, καμια εντυπωση βεβαια και καμια έκπληξη, οταν είσαι κράτος εν κρατει ετσι σκέφτεσαι και λειτουργείς...κανεις και λες οτι γουστάρεις χωρις το φόβο των επιπτώσεων.

I_HAVE_A_NAME_
05-03-2014, 20:05
Φίλε μου ακόμα και πολλοί οπαδοί του ΟΣΦΠ έχουν ξυπνήσει. Έχουν κόψει το γήπεδο με όλα αυτά που βλέπουν. Έχω φανατικούς φίλους Ολυμπιακούς που απεχθάνονται τον Μαρινάκη και τον θεωρούν ό,τι χειρότερο έχει υπάρξει σε παράγοντα. Αυτό είναι καλό. Και όταν είπα πριν ότι μισούν τον ΟΣΦΠ δεν εννοούσα την ομάδα.
Μετά την χθεσινή ανακοίνωση επειδή διάβασα λίγο τα σχόλια στα διάφορα sites, οπαδοί και των τριών μεγάλων ομάδων λέγανε "Από εκεί που ήθελα να περάσει ο ΟΣΦΠ την Μ.U. τώρα θέλω να φάει 5". Αυτά τα πράγματα δυναμιτίζουν το κλίμα. Πες μου μετά όταν θα έρθετε στη Λεωφόρο πώς να μην πάρει καραμπίνα ο καθυστερημένος και να αρχίσει να βαράει στο ψαχνό;
Είναι πολύ στενάχωρο γιατί από τη μια έχεις τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ να στέλνει λουλούδια και ευχές για ανάρρωση στον Ολαιτάν, με τον Αναστασίου και τον Ατζαγκούν να τον επισκέπτονται κιόλας στο νοσοκομείο, και απο την άλλη έχεις αυτή τη σάπια ομάδα που αντί να ζητήσει έστω μια συγγνώμη από τον προπονητή του ΠΑΟ, τον κατηγορεί και από πάνω για θέατρο!
Εσύ μου λες ότι όλο και περισσότεροι οπαδοί έχουν ξυπνήσει και μιλάνε για τα στραβά του Ολυμπιακού..
Εγώ σου λέω ότι όλο και περισσότεροι οπαδοί έχουν ξυπνήσει και μιλάνε (εκτός απ'τα στραβά του Ολυμπιακού) και για τα στραβά των δικών τους ομάδων..
Οπως έχω και κολλητο Παναθηναϊκό που είδε (με τα ίδια του τα μάτια) ότι καμία παράγκα και κανένα διεφθαρμένο σύστημα δεν "έφταιξε" στον Παναθηναϊκό στο 0-3..
Διάβασε το παιχνίδι άριστα, έπαιξε πολύ καλά, και το πήρε..
Αυτά είναι τα καθαρά αγωνιστικά στοιχεία..
Αυτό βέβαια δεν "αθωώνει" το σύστημα ούτε κανείς είπε ότι είναι καθαρό.. Πενταβρώμικο είναι..
Αλλά ο Παναθηναϊκός κατάλαβε ότι μπορεί(και πρέπει) πρώτα να ξαναγίνει μεγάλος (αγωνιστικά) και μετά να δει τι άλλο του φταίει..
Αυτό τουλάχιστον βλέπω εγώ..

Nikoladim
05-03-2014, 20:09
Αν θυμάμαι καλά η ομάδα του Clough είχε 42 συνεχόμενα παιχνίδια αηττητοι (κατι που εσπασε η Arsenal) αλλά δεν ειναι στην λίστα γιατι ενω ηταν όσα παιχνίδια εχει μια σεζον δεν ήταν ομως σε μια σεζον αλλα σε 2 συνεχομενες... θα το ξαναψάξω ομως.

Ειναι γνωστό το πόσο τοπικιστές ειναι οι αγγλοι με το ποδοσφαιρο τους. Οσο πρεστιζ και χρήματα και αν δίνει το τσουλου, η κούπα με το στέμμα στο κεφάλι εχει μεγαλυτερη αξία για αυτούς.

WoW φαερουν εχεις και επισημα την εκτιμηση μου. Δεν θυμομουν αυτη την λεπτομερεια, και σκεψουν οτι εχω διαβασει 2 βιβλια για τον Κλαφι και εχω κανει και μια εργασια.

|WISE|
05-03-2014, 20:43
Δεν είναι το ίδιο. Για μένα, όταν έχεις 20 βαθμούς διαφορά από τον ΠΑΟ, πιστεύεις ότι θα επικρατήσεις εύκολα. Δεν χρειαζόταν να είναι "μιλημένο" το derby καθώς και ο πιο τρελός οπαδός του ΠΑΟ δεν θα περίμενε κάτι τέτοιο. Ο Μαρινάκης, πιστεύω, θεώρησε ότι θα υπάρξει εύκολη επικράτηση από τη στιγμή δε που η ομάδα του πριν 5 βράδια είχε κερδίσει πανάξια την Man. U. Δεν υπήρχε λόγος να στηθεί ο αγώνας, κανένα πρωτάθλημα δεν διακυβεύεται.. Αλλιώς θα είχαμε τα ωραία του Κατσουράνη.;) Ή μήπως έχεις αμφιβολία και για αυτό το ματς; Θες να μιλήσουμε για τελικούς κυπέλλου και χέρια πάνω στην γραμμή; Δεν θα βγάλουμε άκρη.
Αν είδες το παιχνίδι, πέρα από τα "ανθρώπινα λάθη" 2 οφσάιντ στην αρχή στον Μπεργκ, ο διαιτητής το πήγε καλά στο πρώτο ημίχρονο. Δεν είχε καμία δύσκολη φάση εδώ που τα λέμε. Στο δεύτερο ημίχρονο για μένα έπαιξε 70-30. Δεν λέω ότι "μιλήθηκε" στο ημίχρονο σώνει και καλά, απλά ο ίδιος ο Σιδηρόπουλος ένοιωθα ότι αγχώθηκε από αυτό το 0-1 και μετά 0-2. Αλλιώς δεν γίνεται να μην δώσεις καταφανέστατο επιθετικό φάουλ στον Τριανταφυλλόπουλο και δεύτερη κάρτα στον Χολέβα. Συν 5-6 φαλτσοσφυριγματα.
Εγώ πραγματικά εύχομαι να μην γίνει τελικός κυπέλλου ανάμεσα σε ΠΑΟ-ΟΣΦΠ γιατί τότε θα καταλάβεις αυτό που λέω επειδή κρίνεται τίτλος.

Τεσπά, αν θέλετε διαβάστε και αυτό. Έχει πλάκα.
http://sanogiaprobata.blogspot.gr/2014/03/7-deadly-sins-7.html

I_HAVE_A_NAME_
05-03-2014, 22:16
Βρε καμία αμφιβολία δεν έχω για τις βρομιές του Μαρινάκη που κάνει ότι γουστάρει,όποτε το γουστάρει γιατί πολύ απλά μπορεί.
Και μπορεί γιατί όχι μόνο δεν υπάρχει κράτος για να τον σταματήσει αλλά δεν έχει ούτε καν ένα αντίπαλο δέος (εναν Πατέρα ας πούμε) για να μοιράσουν την πίτα.
Γιατί μόνο για μοιρασιά βλέπω να υπάρχει φως... Το καθαρό πρωτάθλημα ξαναλέω ότι φαντάζει στο μυαλό μου ουτοπική κατάσταση..
Εκεί με έχει οδηγήσει η απλή παρατήρηση τόσων χρόνων Ελληνικού ποδοσφαίρου..
Όποιος λεφτάς μπαίνει στο ποδόσφαιρο δεν μπαίνει ούτε για την ψυχή της μάνας του, ούτε για να δώσει τα λεφτά του με απώτερο σκοπό τον σεβασμό και την ευγνωμοσύνη του φίλαθλου κόσμου...
Αυτό το έκαναν λίγοι στο παρελθόν γι'αυτό έχασαν τα λεφτά τους και τους έφτυσε το σύστημα..
Γι'αυτό είπα ότι πρέπει να έρθουν 2-3 "ανώμαλοι λεφτάδες" που να μην έχουν ως αυτοσκοπό το αβγάτισμα των χρημάτων τους..
Εγώ μια λύση προσπαθώ να σκεφτώ..Μια χειροπιαστή λύση..
Και η μόνη που βλέπω (πέρα απ'τη σωστή λειτουργία του κράτους :a050::a050::a050: ) είναι η ενδυνάμωση του Παναθηναϊκού, της ΑΕΚ, του ΠΑΟΚ, κλπ..Και εντός και εκτός γηπέδων...
Αυτό μόνο είναι στο χέρι τους..Ολα τα άλλα είναι στο χέρι της δικαιοσύνης (:d030: )...(Αυτό το post μου μπαίνει άνετα και στο thread με τα ανέκδοτα.. )
Τέλος πάντων, μεγάλη κουβέντα αυτή..

phoenix7
05-03-2014, 22:18
Βρε καμία αμφιβολία δεν έχω για τις βρομιές του Μαρινάκη που κάνει ότι γουστάρει,όποτε το γουστάρει γιατί πολύ απλά μπορεί.
Και μπορεί γιατί όχι μόνο δεν υπάρχει κράτος για να τον σταματήσει αλλά δεν έχει ούτε καν ένα αντίπαλο δέος (εναν Πατέρα ας πούμε) για να μοιράσουν την πίτα.
Γιατί μόνο για μοιρασιά βλέπω να υπάρχει φως... Το καθαρό πρωτάθλημα ξαναλέω ότι φαντάζει στο μυαλό μου ουτοπική κατάσταση..
Εκεί με έχει οδηγήσει η απλή παρατήρηση τόσων χρόνων Ελληνικού ποδοσφαίρου..
Όποιος λεφτάς μπαίνει στο ποδόσφαιρο δεν μπαίνει ούτε για την ψυχή της μάνας του, ούτε για να δώσει τα λεφτά του με απώτερο σκοπό τον σεβασμό και την ευγνωμοσύνη του φίλαθλου κόσμου...
Αυτό το έκαναν λίγοι στο παρελθόν γι'αυτό έχασαν τα λεφτά τους και τους έφτυσε το σύστημα..
Γι'αυτό είπα ότι πρέπει να έρθουν 2-3 "ανώμαλοι λεφτάδες" που να μην έχουν ως αυτοσκοπό το αβγάτισμα των χρημάτων τους..
Εγώ μια λύση προσπαθώ να σκεφτώ..Μια χειροπιαστή λύση..
Και η μόνη που βλέπω (πέρα απ'τη σωστή λειτουργία του κράτους :a050::a050::a050: ) είναι η ενδυνάμωση του Παναθηναϊκού, της ΑΕΚ, του ΠΑΟΚ, κλπ..Και εντός και εκτός γηπέδων...
Αυτό μόνο είναι στο χέρι τους..Ολα τα άλλα είναι στο χέρι της δικαιοσύνης (:d030: )...(Αυτό το post μου μπαίνει άνετα και στο thread με τα ανέκδοτα.. )
Τέλος πάντων, μεγάλη κουβέντα αυτή..

κατά τύχη ακριβώς το ίδιο ισχύει και για το μπάσκετ, if you know what i mean :)

FotisGRC
05-03-2014, 22:29
Αν είδες το παιχνίδι, πέρα από τα "ανθρώπινα λάθη" 2 οφσάιντ στην αρχή στον Μπεργκ, ο διαιτητής το πήγε καλά στο πρώτο ημίχρονο. Δεν είχε καμία δύσκολη φάση εδώ που τα λέμε. Στο δεύτερο ημίχρονο για μένα έπαιξε 70-30. Δεν λέω ότι "μιλήθηκε" στο ημίχρονο σώνει και καλά, απλά ο ίδιος ο Σιδηρόπουλος ένοιωθα ότι αγχώθηκε από αυτό το 0-1 και μετά 0-2. Αλλιώς δεν γίνεται να μην δώσεις καταφανέστατο επιθετικό φάουλ στον Τριανταφυλλόπουλο και δεύτερη κάρτα στον Χολέβα. Συν 5-6 φαλτσοσφυριγματα.


Μιας και δεν υποστηρίζω καμια απο τις δυο ομάδες, na πω την γνωμη μου κι εγώ για την διαιτησία.. Θα συμφωνήσω με τον Wise.. Sto 1o ημίχρονο ο Σιδηρόπουλος δεν σφυριζε πολυ για καμια απο τις 2 ομαδες. Ηταν 50-50 Δεν ειχε και καμια δυσκολη φάση αλλα πολύ δύσκολα σφύριζε. Σε φασεις που θα μπορουσε να σφυριξει ειτε υπερ του ΠΑΟ, ειτε υπερ του ΟΣΦΠ, δεν σφύριζε φαουλ.. Ισως γιατι δεν ηθελε να κανει λαθος. Τελος παντων, ο ίδιος διαιτητής στο 2ο ημίχρονο όντως κι εγώ είδα οτι σφύριζε 70-30.. Μόλις ακουμπουσαν παιχτη του ΟΣΦΠ και εκανε να πεσει, αμεσως έδινε φαουλ. Γενικά προσπαθούσε να δώσει την μπάλα στον Ολυμπιακό..

Θέλω να ειμαι αντικειμενικός, και δεν πιστευω οτι ο διαιτητης ηταν "μιλημενος".. Απλα δεν ξερω τι παθαινουν. Αγχωνονται? Θελουν την ευνοια παραγοντων του ΟΣΦΠ? Δεν ξέρω..

Δεν θα πω για το φαουλ πριν το πεναλτυ, γιατι λες δε γ@@ται, ανθρωπος ειναι, δικαιουται και ενα λαθος.. Αλλα γενικά στο 2ο ημιχρονο επαιζε Ολυμπιακο, ενω απεδειξε απο το 1ο ημιχρονο οτι μπορει καλύτερα..

|WISE|
05-03-2014, 22:41
Το ποδοσφαιρο ειναι μπιζνα δυστυχως. Και τα συμφεροντα παρα πολλα! Ετυχε να ειναι ο Μαρινακης τωρα, πριν ο Κοκκαλης, αυριο ο αντιστοιχος "Πατερας". Εμενα δεν με ενδιαφερει, σαν Παναθηναικο, να παρω πρωταθλημα το οποιο δεν το χω παρει στο γηπεδο. Θελω να βλεπω μπαλα και θα δεχτω και την ηττα. Φετος η ομαδα μου μετα απο χρονια κανει μια καλη προσπαθεια και παιζει συνολικα ενα πολυ ομορφο και θελκτικο ποδοσφαιρο. Στο παιχνιδι ειναι και οι νικες και οι ηττες.. Κατι που δεν πιστευω οτι ισχυει για την ομαδα του ΟΣΦΠ. Μερικες φορες πιστευω οτι απαγορευεται να χασει. Φυσικα ολες οι μεγαλες ομαδες παιρνουν σφυριγματα. Αλλα δεν γινεται η Μπαρτσελονα, η Σιτυ, η Παρι, η Γιουβε να εχουν καθε χρονο 3-4 χαμμενα παιχνιδια μεσα στη χρονια και ο γαυρος να εχει 1 και αυτο με το ζορι. Κατι δεν μου κολλαει.
Οσο για τον Σιδηροπουλο, συμφωνω με Φωτη. Πιστευω οτι μερικες φορες απλα φοβουνται ειδικα στο Καραισκακης. Και αυτο ειναι ακομα χειροτερο και απο το να το στησει ο ιδιος ο Μαρινακης.

Asus Memo Pad HD 7

I_HAVE_A_NAME_
05-03-2014, 23:01
Το ποδοσφαιρο ειναι μπιζνα δυστυχως. Και τα συμφεροντα παρα πολλα! Ετυχε να ειναι ο Μαρινακης τωρα, πριν ο Κοκκαλης, αυριο ο αντιστοιχος "Πατερας". Εμενα δεν με ενδιαφερει, σαν Παναθηναικο, να παρω πρωταθλημα το οποιο δεν το χω παρει στο γηπεδο. Θελω να βλεπω μπαλα και θα δεχτω και την ηττα. Φετος η ομαδα μου μετα απο χρονια κανει μια καλη προσπαθεια και παιζει συνολικα ενα πολυ ομορφο και θελκτικο ποδοσφαιρο. Στο παιχνιδι ειναι και οι νικες και οι ηττες.. Κατι που δεν πιστευω οτι ισχυει για την ομαδα του ΟΣΦΠ. Μερικες φορες πιστευω οτι απαγορευεται να χασει. Φυσικα ολες οι μεγαλες ομαδες παιρνουν σφυριγματα. Αλλα δεν γινεται η Μπαρτσελονα, η Σιτυ, η Παρι, η Γιουβε να εχουν καθε χρονο 3-4 χαμμενα παιχνιδια μεσα στη χρονια και ο γαυρος να εχει 1 και αυτο με το ζορι. Κατι δεν μου κολλαει.
Οσο για τον Σιδηροπουλο, συμφωνω με Φωτη. Πιστευω οτι μερικες φορες απλα φοβουνται ειδικα στο Καραισκακης. Και αυτο ειναι ακομα χειροτερο και απο το να το στησει ο ιδιος ο Μαρινακης.

Asus Memo Pad HD 7
Μα ρε φίλε μου όλοι οι υγιείς φίλαθλοι αυτό θέλουμε εννοείται...Τώρα να λέμε τα αυτονόητα..?
Εγώ δεν διαπιστώνω τι συμβαίνει..Τι συμβαίνει το βλέπουμε όλοι μας λίγο πολύ και ο καθένα το γνωρίζει (το τι παραδέχεται είναι άλλο θέμα)..
Εγώ λέω ότι για να αλλάξει κάτι πρέπει ή να σοβαρευτεί αυτό το κράτος ή να έρθουν άλλοι 2-3 Μαρινάκηδες για να υπάρξει μεταξύ κατεργαρέων ειλικρίνεια και να έρθει λίγο balance στο μπουρδέλο που λέγεται Ελληνικό ποδόσφαιρο..
Από έναν ιδιοκτήτη δλδ να έχει 3-4 οι οποίοι θα το "νοικοκυρέψουν" λίγο και θα το κρατήσουν σε ένα επίπεδο...
Και αυτό μέχρι να εξελιχθεί σε κάτι καλύτερο (δεν ξέρω σε πόσα χρόνια)..
Μπορεί να είμαι κυνικός ή απαισιόδοξος αλλά δεν βλέπω κάτι άλλο ως εφικτή λύση..
Θα ήταν αφελές από μέρους μου να πιστεύω ότι θα σοβαρευτεί ξαφνικά το κράτος και θα εξυγιάνει το ποδόσφαιρο όταν αυτή την στιγμή έχει 5 καρπούζια κάτω από την ίδια μασχάλη και προσπαθεί να κάνει τον ζογκλέρ..

|WISE|
05-03-2014, 23:26
Δεν νομιζω οτι αν μπουν 3-4 "Μαρινακιδες" θα γινουν καλυτερα τα πραγματα.. για χειροτερα τα κοβω. Αν πχ μπει ο Γιαννακοπουλος στην ΠΑΕ θα δυναμιτισει παρα πολυ το κλιμα. Θα φανατιζονται περισσοτερο τα γιδια ππυ τους υποστηριζουν και τα πραγματα θα γινουν πολυ χειροτερα.
Πραγματικα ουτε εγω βρισκω λυση για το πως μπορει να σωθει αυτο το κατι σαν ποδοσφαιρο στην Ελλαδα.

Asus Memo Pad HD 7

tonybsg
06-03-2014, 01:08
Μιας και δεν υποστηρίζω καμια απο τις δυο ομάδες, na πω την γνωμη μου κι εγώ για την διαιτησία.. Θα συμφωνήσω με τον Wise.. Sto 1o ημίχρονο ο Σιδηρόπουλος δεν σφυριζε πολυ για καμια απο τις 2 ομαδες. Ηταν 50-50 Δεν ειχε και καμια δυσκολη φάση αλλα πολύ δύσκολα σφύριζε. Σε φασεις που θα μπορουσε να σφυριξει ειτε υπερ του ΠΑΟ, ειτε υπερ του ΟΣΦΠ, δεν σφύριζε φαουλ.. Ισως γιατι δεν ηθελε να κανει λαθος. Τελος παντων, ο ίδιος διαιτητής στο 2ο ημίχρονο όντως κι εγώ είδα οτι σφύριζε 70-30.. Μόλις ακουμπουσαν παιχτη του ΟΣΦΠ και εκανε να πεσει, αμεσως έδινε φαουλ. Γενικά προσπαθούσε να δώσει την μπάλα στον Ολυμπιακό..
.

Τα φάουλ ήταν 14-18 Φώτη... νομίζω απολύτως φυσιολογικά με την εικόνα του ματς (αμυνόμενος ο Παναθηναϊκός, με πολλές περισσότερες επιτυχείς επεμβάσεις κ.λπ. κ.λπ),

Μην με παρεξηγήσεις, αλλά εγώ θεωρώ τραγικό να αναφέρεται καν αυτή η διαιτησία μετά από αυτό το παιχνίδι απ' όπου κι αν το δεις. Ο wise δεν θα με παρεξηγήσει γιατί βλέπουμε μπάλα μαζί καμιά 15αριά+ χρόνια και μαλώνουμε.

Άλλο που κάνει τρολοποστ εδώ και τσιμπάω και γω! πχ

Δεν γίνεται wise να μου αναφέρεις για άλλα ευρωπαϊκά πρωταθλήματα, λες και δεν ξέρεις την δυναμικότητα των πρωταθλημάτων αυτών!!! Τι σχέση έχουν αυτά με το ελληνικό πρωτάθλημα και τις ομάδες του; Που στο γερμανικό και η Μπάγερν αήττητη είναι...

Ε δεν είναι σοβαρό επιχείρημα αυτό, όταν δεν λαμβάνεις υπόψη σου αντικειμενικούς παράγοντες.

Επίσης WISE δεν μου απάντησες, γιατί τέτοιος χαμός τώρα; Γιατί τέτοια αγωνία για την τιμωρία του Ολυμπιακού; Όταν αποδεδειγμένα τα κάνετε και σεις (από λεωφόρος gr σου πόσταρα χθες) δεν βλέπω τέτοια κινητοποίηση;

Η μόνη κίνηση που μακροπρόθεσμα ήταν υπέρ του Ολυμπιακό που έκανε ο Σιδηρόπουλος (που κατά την γνώμη μου καλά την έκανε για να μην γίνει τίποτα παραπάνω εν τέλει) είναι που το σφύριξε νωρίς να πάμε σπίτια μας (προς αποφυγήν επεισοδίων εννοώ).

Όσο για τα ανακοίνωση, τα μισά απ' όσα λέει τα κράζουμε οι Ολυμπιακοί... ακόμη και στο redplanet, όσα σχόλια διάβασα το πρωί, έκραζαν.

Επίσης, παντελώς άσχετο, για όσους δεν το ξέρουν (γιατί ελάχιστα γράφηκε), η αστυνομία βαρούσε ανεξαιρέτως οπαδούς του Ολυμπιακού (και οικογενειάρχες κ.λπ.) έξω από τις θύρες.

|WISE|
06-03-2014, 03:02
Δηλαδη θες να μου πεις οτι τα offside ηταν, επιθετικο δεν υπηρχε πριν το πεναλντυ (ειδα και τη φαση που συζηταγαμε στο πρωτο ημιχρονο και δεν θυμομουν. Καμια σχεση), δευτερη κιτρινη στο χολεβα δεν ηταν κλπ.
Δεν ειπαμε οτι ηταν μιλημενο. Αυτο ελειπε να στησει ο Μαρινακης παιχνιδιβμε ομαδα που ειναι στο -20. Ειπαμε οτι επαιζε σαν χεσμενος απο ενα σημειο και μετα.. κατι μου θυμιζει αυτο.. Ζηκος;

Οπως δεν συγκρινονται τα πρωταθληματα, ετσι δεν συγκρινονται και οι ομαδες της Super League με τις ομαδες αλλων πρωταθληματων. Αρα δεν μπορεις να συγκρινεις και τον Ολυμπιακο με την Μπαγερν. Η μοναδικη ομαδα αηττητη στην Ευρωπη ειναι η Μπαγερν. Σε ολα τα πρωταθληματα της Ευρωπης! Αν δηλαδη δεν χανατε προχθες θα ησασταν αηττητοι μονο εσεις και η καλυτερη ομαδα στον κοσμο αυτη τη στιγμη!! Με λιγα λογια οι δυο καυτερες ομαδες στον κοσμο! :p καταλαβαινεις τον συλλογισμο φανταζομαι.

Αγωνιω για την τιμωρια γιατι θελω να τιμωρουνται οι ομαδες οταν γινονται τετοια αισχη. Παλι θα τα λεμε; Να τιμωρηθουν για τα υποτιθεμενα μπουκαλια στον Μιτσελ (υπαρχει αραγε καμια φωτο; ) στην λεωφορο γιατι ο ιδιος ο Μωραλης ακομα και ο τραγικοτερος ολων Θεοδωριδης (αληθεια που ειναι αυτη η ψυχη χαμενη απο την κυριακη;; ) ειπαν για εξαιρετικη φιλοξενια!

Οσο για την αστυνομια, τι σχεση εχει? Τα ιδια κανανε και μετα τον αγωνα της λεωφορου με τον Εργοτελη. Βαραγανε προς ολες τις κατευθυνσεις και χωρις να εχουμε καταστρεψει το μισο γηπεδο οπως εσεις.

Στάλθηκε από το C6603 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

tonybsg
06-03-2014, 10:42
Δηλαδη θες να μου πεις οτι τα offside ηταν, επιθετικο δεν υπηρχε πριν το πεναλντυ (ειδα και τη φαση που συζηταγαμε στο πρωτο ημιχρονο και δεν θυμομουν. Καμια σχεση), δευτερη κιτρινη στο χολεβα δεν ηταν κλπ.
Δεν ειπαμε οτι ηταν μιλημενο. Αυτο ελειπε να στησει ο Μαρινακης παιχνιδιβμε ομαδα που ειναι στο -20. Ειπαμε οτι επαιζε σαν χεσμενος απο ενα σημειο και μετα.. κατι μου θυμιζει αυτο.. Ζηκος;

Εγώ αυτό που λέω είναι ότι δεν θα έπρεπε να μιλάμε για διαιτησία που γενικότερα φαινόταν ότι θέλει μοιράσει τα πάντα. Όταν μιλάμε για φάσεις που δεν δείχνουν δόλο σε καμία περίπτωση, ένα οριακό οφσάιντ του Μπέργκ που πήγαινε στο κόρνερ (που δεν χρεώνεται καν στον Σιδηρόπουλο σαν λάθος) και μία κίτρινη στο 89! Να δεχτώ το επιθετικό, έχω τις αντιρρήσεις μου αλλά φαντάζομαι κάνω λάθος. Τότε πάντα μόνο για διαιτησία θα μιλάμε, γιατί τόσο ασήμαντα λάθη συμβαίνουν σε κάθε ματς σε όλον τον κόσμο. Εμείς δεν είπαμε τίποτα για την διαιτησία μετά το πρώτο ματς κυπέλλου με τον Ατρόμητο, που παραλίγο να μας στοιχίσει κιόλας, εσείς κλαίγεστε χωρίς λόγο.



Οπως δεν συγκρινονται τα πρωταθληματα, ετσι δεν συγκρινονται και οι ομαδες της Super League με τις ομαδες αλλων πρωταθληματων. Αρα δεν μπορεις να συγκρινεις και τον Ολυμπιακο με την Μπαγερν. Η μοναδικη ομαδα αηττητη στην Ευρωπη ειναι η Μπαγερν. Σε ολα τα πρωταθληματα της Ευρωπης! Αν δηλαδη δεν χανατε προχθες θα ησασταν αηττητοι μονο εσεις και η καλυτερη ομαδα στον κοσμο αυτη τη στιγμη!! Με λιγα λογια οι δυο καυτερες ομαδες στον κοσμο! :p καταλαβαινεις τον συλλογισμο φανταζομαι.

Όχι δεν καταλαβαίνω τον συλλογισμό να σου πω την αλήθεια! Αυτό που εγώ λέω είναι πως η σύγκριση είναι άτοπη, επειδή σε όλα τα μεγάλα πρωταθλήματα, οι διαφορές των ομάδων είναι μικρότερες συγκριτικά με την διαφορά του Ολυμπιακού με τις υπόλοιπες εδώ. Περισσότερες πιθανότητες έχει να χάσει βαθμούς η Γιούβε για παράδειγμα γιατί έχει και 3-4 σχεδόν ισάξιες και πολλές μικρότερες καλές ή η Μπάγερν παρά ο γαύρος.

Επίσης, και η Σπάρτα Πράγας είναι αήττητη να ξέρεις. Ενώ ο Ολυμπιακός, μόνο πέρυσι και φέτος (που δεν έχει τελειώσει η χρονιά) είχε από μία ήττα στο πρωτάθλημα, τα προηγούμενα χρόνια μια χαρά περισσότερες είχε. Τι είναι τόσο περίεργο λοιπόν, τι συζητάμε ακριβώς;

Για ένα αήττητο των τελευταίων δύο χρόνων, που δεν υπάρχει κιόλας;!



Αγωνιω για την τιμωρια γιατι θελω να τιμωρουνται οι ομαδες οταν γινονται τετοια αισχη. Παλι θα τα λεμε; Να τιμωρηθουν για τα υποτιθεμενα μπουκαλια στον Μιτσελ (υπαρχει αραγε καμια φωτο; ) στην λεωφορο γιατι ο ιδιος ο Μωραλης ακομα και ο τραγικοτερος ολων Θεοδωριδης (αληθεια που ειναι αυτη η ψυχη χαμενη απο την κυριακη;; ) ειπαν για εξαιρετικη φιλοξενια!


Μα και γω σου λέω γιατί αγωνιάς τώρα που τα έκανε ο Ολυμπιακός και δεν δείχνεις την ίδια ευαισθησία κάθε φορά που τα κάνετε εσείς; Ξαφνικά έγιναν στο Καραϊσκάκη και κάτι έγινε, ενώ κάθε εβδομάδα γίνονται και στην Λεωφόρο... Είπαμε κακώς γίνονται, αλλά γιατί τέτοια πρεμούρα τώρα; Δεν είδα κανέναν να κατηγορεί τα αίσχη της Λεωφόρου, είπαμε μέχρι και φιλικό είχατε διακόψει!

Φωτό πόσταρε φίλος σε προηγούμενη σελίδα από την λεωφόρο, αλλά τι κι αν δεν υπήρχε φωτό; Οι δηλώσεις των δικών μας έγιναν για να μην δυναμιτίσουν τον κλίμα, εσύ δεν τα είδες με τα ματάκια σου τότε τα "αίσχη"; Ρώτα και τον Πράνιτς.

Άλλωστε αν θυμάμαι καλά μια χαρά είχατε τιμωρηθεί. Όπως και με τον Εργοτέλη, τιμωρηθήκατε με πρόστιμο, για τα μπουκάλια που έπεσαν και προς παίχτες του Εργοτέλη και προς τον διαιτητή. Δεν θυμάμαι να είπες τίποτα ούτε τότε!




Οσο για την αστυνομια, τι σχεση εχει? Τα ιδια κανανε και μετα τον αγωνα της λεωφορου με τον Εργοτελη. Βαραγανε προς ολες τις κατευθυνσεις και χωρις να εχουμε καταστρεψει το μισο γηπεδο οπως εσεις.

Είπα, άσχετο είναι :P

Μια χαρά είναι το γήπεδο, δεν καταστρέψαμε τίποτα, τι εννοείς;

phaerun
06-03-2014, 11:42
WoW φαερουν εχεις και επισημα την εκτιμηση μου. Δεν θυμομουν αυτη την λεπτομερεια, και σκεψουν οτι εχω διαβασει 2 βιβλια για τον Κλαφι και εχω κανει και μια εργασια.

αγαπώ αγγλική μπάλα αγαπητε μου φίλε :) και το έτερον ήμισυ είναι Αγγλος και κολλημένος με τη μπάλα (και Αρσεναλ). ξέρει οτι παίχτη κυκλοφορει στη πιάτσα αυτή τη στιγμή (άπειρες εργατοώρες στα football manager εδώ και καμιά 15αρια χρόνια.

το αγγλικό ποδόσφαιρο είναι κομμάτι της ζωής στο νησί. . Η μαμά του φίλου μου είναι 67 χρονών και πριν 6 χρόνια που τη πρωτογνώρισα και μιλούσαμε μου είχε πει Ι enjoy watching a good football game και εννοούσε οτι κάθεται και βλέπει άσχετη μπαλίτσα γιατί της αρέσει να βλέπει μπαλα. όπως πχ εδώ τους αρέσει να βλέπουν φωσκολο ξέρω γω.

την man utd γενικά δεν τη συμπαθώ (κυρίως γιατι το until we score του φεργκι είχε γίνει στο μεταξύ μας παιχνίδι, εμείς = sheff wed), αλλά είχα δεί μια φωτο που έλεγε "4 generations united" και είχε μια γιαγιά, την κόρη της , την εγγονή της και τη δισέγγονη της, ένα μωρό κοριτσάκι και ήταν και οι τέσσερις με κασκόλ και φανέλα και το μωρό είχε και σκουφάκι utd.
Να σου πω ότι δεν ζήλεψα και δεν θα ήθελα να ειμαι στη θέση αυτης της γιαγιας που να έχει φωτογραφία στο γήπεδο μαζί με την κόρη την εγγονή και τη δισέγγονη με μπλουζακια Παναθηναικού θα ήταν ψέμα.

πήγα σε παιχνίδι sheffield wed, sheffield utd. στα φορουμς αν δεις huns τους λέμε και γουρουνάκια αλλά φίλε στη παμπ κοντά στο γήπεδο πριν το παιχνίδι είμαστε δίπλα διπλα. φανέλες κασκόλ και πίναμε μπυρονια. ούτε ενας δεν έβρισε τον άλλο. είδα μπαμπά με τη κόρη του και τον γιο του γύρω στα 8-10 τα παιδιά με φανέλες της wed και περνούσαν μέσα απο μια παρέα οπαδών της utd και δεν είπε κανεις ΤΊΠΟΤΑ.
δεν σου λέω οτι δεν έβρισαν απο μέσα τους αλλά ξερουν ότι αν γίνει κατι κομμένη η μπάλα. για πάντα. μεχρι να πεθάνει θα πρεπει να παρουσιαζεται στο αστυνομικό τμήμα της περιοχής του ακόμα και αν η ομάδα του παίζει φιλικο.

όταν φτασουμε σε αυτό το σημείο πολιτισμού στην Ελλάδα τα ξανά συζητάμε. Παναθηναϊκός είμαι και Εθνικάρα αλλά με το ελληνικό ποδόσφαιρο αν δεν γίνει πολιτισμός στυλ αγγλικού εγώ δεν ξαναασχολούμαι σοβαρα...


Tony τα όργια που είχε κανει το μεθυσμένο γουρούνι που έχετε πρόεδρο με το Σισε τη τιμωρία φάγατε; πόσες κεκλεισμένων εχετε παίξει με τους επιστήμονες. Πειραιά μένω και μετά τη μερική μονοδρόμιση της Ηρώων Πολυτεχνείου πρεπει να φτάσεις Σκυλίτση για να μπεις μέσα ξανά. 10 το βράδυ της Κυριακής βγήκα να πάρω γαλακτομπουρεκάκια λόγω μέρας (και τις 3αρας που σας ρίξαμε το παραδέχομαι) και μέχρι να πάω στο αυτοκίνητο με πόνεσαν τα μάτια μου από το ψεκασμα που ειχαν ρίξει. και οσοι ξερουν απο Πειραιά γνωρίζουν για τι απόστασα μιλάω, δεν είναι και τόσο μακριά αλλά δεν είναι και δίπλα από το Καραΐσκάκη.
Πες το θεωρία συνωμοσίας αλλα αν δεν φάτε κεκλεισμένων με ΠΑΟΚ και πάρετε αναβολές (κοίτα να δεις κάποτε στον Παναθηναϊκό δεν είχε δεχτεί η ομοσπονδία μας να γίνει αναβολή του παιχνιδιού) θα αποδειχθεί μια ακόμα φορα γιατί όπως λέτε και εσείς η Ελλαδα είναι χωρισμένη σε ολυμπιακούς και αντιολυμπιακους.

tonybsg
06-03-2014, 12:14
Tony τα όργια που είχε κανει το μεθυσμένο γουρούνι που έχετε πρόεδρο με το Σισε τη τιμωρία φάγατε; πόσες κεκλεισμένων εχετε παίξει με τους επιστήμονες. Πειραιά μένω και μετά τη μερική μονοδρόμιση της Ηρώων Πολυτεχνείου πρεπει να φτάσεις Σκυλίτση για να μπεις μέσα ξανά. 10 το βράδυ της Κυριακής βγήκα να πάρω γαλακτομπουρεκάκια λόγω μέρας (και τις 3αρας που σας ρίξαμε το παραδέχομαι) και μέχρι να πάω στο αυτοκίνητο με πόνεσαν τα μάτια μου από το ψεκασμα που ειχαν ρίξει. και οσοι ξερουν απο Πειραιά γνωρίζουν για τι απόστασα μιλάω, δεν είναι και τόσο μακριά αλλά δεν είναι και δίπλα από το Καραΐσκάκη.
Πες το θεωρία συνωμοσίας αλλα αν δεν φάτε κεκλεισμένων με ΠΑΟΚ και πάρετε αναβολές (κοίτα να δεις κάποτε στον Παναθηναϊκό δεν είχε δεχτεί η ομοσπονδία μας να γίνει αναβολή του παιχνιδιού) θα αποδειχθεί μια ακόμα φορα γιατί όπως λέτε και εσείς η Ελλαδα είναι χωρισμένη σε ολυμπιακούς και αντιολυμπιακους.

Εγώ από τα πρώτα ποστ σε αυτή την κουβέντα, είπα να υπάρχουν σαφείς και αυστηρότεροι κανόνες και τιμωρίες. Τότε δεν θα μπορεί να υπάρξει καμία διαφωνία για το τί τιμωρία πρέπει να υπάρξει σε κάποιο συμβάν.
Διαβάζαμε τις προηγούμενες μέρες ότι δεν είναι σίγουρο καν πως θα φάμε τιμωρία έδρας βάσει των όσων έγιναν, παρά μόνο πρόστιμο γιατί έτσι προβλέπεται. Ε να συμφωνήσουν οι ομάδες να γίνουν πιο αυστηροί οι κανονισμοί! Θα το κάνουν; Κανείς δεν θα συμφωνήσει γιατί δεν τους συμφέρει.

Όσο για τα ματς με ΠΑΟΚ, δεν θα γίνουν άμεσα απ' ότι φαίνεται (έγινε και γι΄αυτό κουβέντα αυτές τις μέρες). Δεν είχε οριστεί ημερομηνία, και δεν θα οριστεί για την άλλη εβδομάδα, επειδή παίζουμε με Μάντσεστερ μία εβδομάδα μετά (έχει ξαναγίνει φέτος και για τον ΠΑΟΚ αυτό).

mihalis13
06-03-2014, 12:55
Δυστυχως ολοι κοιτάμε τους άλλους και οχι την καμπούρα μας.
Οποτε σωτηρία δεν βλεπω για αυτο το έρμο το ελληνικό πρωτάθλημα.

Nikoladim
06-03-2014, 16:32
αγαπώ αγγλική μπάλα αγαπητε μου φίλε :) και το έτερον ήμισυ είναι Αγγλος και κολλημένος με τη μπάλα (και Αρσεναλ). ξέρει οτι παίχτη κυκλοφορει στη πιάτσα αυτή τη στιγμή (άπειρες εργατοώρες στα football manager εδώ και καμιά 15αρια χρόνια.

το αγγλικό ποδόσφαιρο είναι κομμάτι της ζωής στο νησί. . Η μαμά του φίλου μου είναι 67 χρονών και πριν 6 χρόνια που τη πρωτογνώρισα και μιλούσαμε μου είχε πει Ι enjoy watching a good football game και εννοούσε οτι κάθεται και βλέπει άσχετη μπαλίτσα γιατί της αρέσει να βλέπει μπαλα. όπως πχ εδώ τους αρέσει να βλέπουν φωσκολο ξέρω γω.

την man utd γενικά δεν τη συμπαθώ (κυρίως γιατι το until we score του φεργκι είχε γίνει στο μεταξύ μας παιχνίδι, εμείς = sheff wed), αλλά είχα δεί μια φωτο που έλεγε "4 generations united" και είχε μια γιαγιά, την κόρη της , την εγγονή της και τη δισέγγονη της, ένα μωρό κοριτσάκι και ήταν και οι τέσσερις με κασκόλ και φανέλα και το μωρό είχε και σκουφάκι utd.
Να σου πω ότι δεν ζήλεψα και δεν θα ήθελα να ειμαι στη θέση αυτης της γιαγιας που να έχει φωτογραφία στο γήπεδο μαζί με την κόρη την εγγονή και τη δισέγγονη με μπλουζακια Παναθηναικού θα ήταν ψέμα.

πήγα σε παιχνίδι sheffield wed, sheffield utd. στα φορουμς αν δεις huns τους λέμε και γουρουνάκια αλλά φίλε στη παμπ κοντά στο γήπεδο πριν το παιχνίδι είμαστε δίπλα διπλα. φανέλες κασκόλ και πίναμε μπυρονια. ούτε ενας δεν έβρισε τον άλλο. είδα μπαμπά με τη κόρη του και τον γιο του γύρω στα 8-10 τα παιδιά με φανέλες της wed και περνούσαν μέσα απο μια παρέα οπαδών της utd και δεν είπε κανεις ΤΊΠΟΤΑ.
δεν σου λέω οτι δεν έβρισαν απο μέσα τους αλλά ξερουν ότι αν γίνει κατι κομμένη η μπάλα. για πάντα. μεχρι να πεθάνει θα πρεπει να παρουσιαζεται στο αστυνομικό τμήμα της περιοχής του ακόμα και αν η ομάδα του παίζει φιλικο.

όταν φτασουμε σε αυτό το σημείο πολιτισμού στην Ελλάδα τα ξανά συζητάμε. Παναθηναϊκός είμαι και Εθνικάρα αλλά με το ελληνικό ποδόσφαιρο αν δεν γίνει πολιτισμός στυλ αγγλικού εγώ δεν ξαναασχολούμαι σοβαρα...


Tony τα όργια που είχε κανει το μεθυσμένο γουρούνι που έχετε πρόεδρο με το Σισε τη τιμωρία φάγατε; πόσες κεκλεισμένων εχετε παίξει με τους επιστήμονες. Πειραιά μένω και μετά τη μερική μονοδρόμιση της Ηρώων Πολυτεχνείου πρεπει να φτάσεις Σκυλίτση για να μπεις μέσα ξανά. 10 το βράδυ της Κυριακής βγήκα να πάρω γαλακτομπουρεκάκια λόγω μέρας (και τις 3αρας που σας ρίξαμε το παραδέχομαι) και μέχρι να πάω στο αυτοκίνητο με πόνεσαν τα μάτια μου από το ψεκασμα που ειχαν ρίξει. και οσοι ξερουν απο Πειραιά γνωρίζουν για τι απόστασα μιλάω, δεν είναι και τόσο μακριά αλλά δεν είναι και δίπλα από το Καραΐσκάκη.
Πες το θεωρία συνωμοσίας αλλα αν δεν φάτε κεκλεισμένων με ΠΑΟΚ και πάρετε αναβολές (κοίτα να δεις κάποτε στον Παναθηναϊκό δεν είχε δεχτεί η ομοσπονδία μας να γίνει αναβολή του παιχνιδιού) θα αποδειχθεί μια ακόμα φορα γιατί όπως λέτε και εσείς η Ελλαδα είναι χωρισμένη σε ολυμπιακούς και αντιολυμπιακους.

Eπιτελους μια ευχαριστη συζητηση μακρια απο το ποιος πεταξε τον καφε, ποιος τον πληρωσε και ποσα τσιρωτα εβαλε ο Αναστασιου πριν την απονομη των οσκαρ. Οκ απο Αγγλια να πω την αληθεια υποστηριζα την Αρσεναλ, μεχρι που ηρθαν στον Ναο και αφου εχασαν 1-0 με αυτη την κουτουλια του Καραγκουνη, μιλησανε απιστευτα υποτιμητικα για εμας και κανανε καποιες καφριλες στα αποδυτηρια. Εκτοτε εγινα υποστηρικτης της MU, χωρις ομως να της εχω και παρα πολυ μεγαλη εκτιμηση. Παρολα αυτα ο Φεργκι εφτιαξε μια πολυ ανταγωνιστικη ομαδα και κατα περιοδους επαιξε καλη μπαλα. Τελος λογω Κλαφ, στηριζω και N. Forest αλλα κυριως μεσω championship manager :P

Απο Ελλαδα, τεραστια αγαπη ειναι ο ΠΑΟ , τρια χρονια διαρκειας και απο τοπικες υποστηριζω επισης την Νεα Ιωνια λογω γειτονιας (ειχα διαρκειας για ενα χρονο και εκει). Τα τελευταια ομως χρονια και μετα το Double που πηραμε (οπως το πηραμε...) αποφασισα να απεχω πολυ απο την σουπερ λιδγα, αφου δυστυχως ειναι φοβερα ελεγχομενο το πρωταθλημα. Εδω θα διεκρινησω πως και παλια ηταν ελεγχομενο αλλα προφανως λογω ηληκιας δεν μπορουσα να καταλαβω. Οποτε δεν θα μπω στην λογικη ποιος ηταν ο χειροτερος ή οτι και η Λαρισα επαιρνε πρωταθλημα, γιατι μπαινουμε παλι σε μια πολιτικη λογικη του στυλ ποιος εκλεψε περισσοτερα ? το Πασοκ ή ΝΔ ή τα φαγαμε ολοι μαζι... Oποτε στο ιδιο καζανι βαζω Βαρδι-Μαρι-Κοκ-Πατηρ και τα ρεστα. Οπως εννοειται πως δεχομαι οτι και στο μπασκετ τα ιδια γινονται στην Ελλαδα απλως εκει εχουμε την ευχαριστη πιπιλα που ισχυει ευτυχως, οτι οι Ελληνικες ομαδες στην Ευρωπη ειναι παρα πολυ μπροστα.

kostasb13
08-03-2014, 00:44
Ντροπή σε όλους, προπονητή και παικτες για αυτη την τραγωδία αποψε.
Τιποτα αλλο, δεν σώζεται τιποτα απο αυτο το πραγμα, ενας αστείος που κάθεται στον πάγκο της μεγαλύτερης ομαδας μπασκετ στην Ευρώπη, ανιωθοι παικτες, αλλοίωση DNA του μπασκετικού ΠΑΟ ειναι αυτο το πραγμα.
7 ήττες συνεχόμενες ειχαν οι άμπαλοι και καταφέρανε να χάσουν απο αυτους...ΟΥΣΤ

|WISE|
08-03-2014, 04:08
Τραγωδια... οταν καποιος πλαις σου κανει πλακα δεν μπορεις να χεις βλεψεις για τιποτα. Φωναζει εδω και μηνες το πραμα οτι χρειαζομαστε ενα ψηλο κορμι ρε παιδια! Οποια ομαδα εχει ψηλο μας κανει πλακα!
Το να κερδιζεις τον πελατη οπου τον βρισκεις δεν μου αρκει! Εχω 6 αστερια και με νοιαζει η Ευρωλιγκα!

Asus Memo Pad HD 7

AriStos13
08-03-2014, 09:28
Το Goal λεει οτι υπαρχει δυσαρεσκεια για τον Πεδουλακη!!
Μακαρι να ξυπνησει ο προεδρος και να κανει τιποτα!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nikoladim
08-03-2014, 12:46
Το είδα και εγώ το παιχνιδι , ειμασταν τραγικοί

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

kostasb13
08-03-2014, 14:09
Ειλικρινά προσπαθώ να καταλάβω τι τους ελεγε ολη την εβδομάδα στην προπόνηση...τι τους λεει καθε εβδομάδα.
Σε ποσά ματς φετος μπαίνουμε σαν κυρίες στο πρωτο και μετα τρέχουμε και δεν φτάνουμε. Χθες παλι τα ιδια, τραγικό πρωτο ημίχρονο, δώσαμε το δικαίωμα στους Βασκους να πιστέψουν στη νικη και το πληρώσαμε.
Μηδεν πλάνο στην επιθεση, τρίποντο, και παλι τρίποντο και ξανά παλι τρίποντο, αν μπουν εχει καλώς αν οχι άστα να παν στο διαολο...κανενα παιχνιδι κοντα στο καλαθι, να πιέσουμε τους αντιπάλους, να κερδισουμε καποια φάουλ, άναρχο μπασκετ και οτι μπορέσει να κανει ο καθένας παικτης ξεχωριστά. Ουτε στην αμυνα δεν παιζουμε έξυπνα πλεον. 1 φαουλ χθες στο τρίτο δεκάλεπτο που μας έβαλαν 27 ποντους.
Διάβασα και τη χθεσινή συνέντευξη τύπου, ειλικρινά δεν εχω καποιο προβλημα με τον Πεδουλακη σαν άνθρωπο, σαν προσωπικότητα, εκτος των άλλων ο συγκεκριμένος ειναι Παναθηναϊκός και εχει τιμήσει τη φανέλα αυτη στο παρελθόν.
Ομως τον βλέπεις ρε παιδί μου, τη φιλοσοφία του, τον τροπο σκέψης του και καταλαβαίνεις οτι το ταβάνι αυτού του προπονητή ειναι το Περιστέρι και οι ομαδούλες που εχει κοουτσάρει. Οτι ειναι πολυ λίγος για τον πάγκο του ΠΑΟ.
Κερδιζουμε τον γαυρο, άρα ολα οκ για κάποιους Παναθηναικους και προφανώς ολα οκ για για τον πρόεδρο μας...
Και εκει ομως για να τα λεμε ολα, αντιμπασκετ παίζουμε. Βάζει ο γαύρος 55 ποντους εμεις 60 και παίρνουμε το ματς. Και αν συνεχιστεί αυτο το μονο σίγουρο ειναι οτι καποια στιγμη θα στραβώσει, μπορει αυτο να γινει στους τελικούς ή στο τελευταιο ματς στο σεφ για τους ομίλους. Θα μπορούσε ηδη να εχει στραβώσει στα προηγούμενα ματς.
Αντιμπασκετ ειναι αυτο που παιζει αυτη η ομαδα γενικα απο την αρχη της χρονιάς, πονάνε τα ματια μας. Οπως λεει και ενας γνωστός μου, το μεγαλύτερο κακό που μας εκανε ο Ζοτς ηταν οτι μας έμαθε πως παίζεται το άθλημα, τι σημαινει ουσιαστικό, ωραίο, πραγματικό μπασκετ. Μας καλομαθε...
Και τωρα βλεπουμε αυτο...
Παππας...ούτε τωρα που εχει τραυματιστεί ο Καρυ. Τον εχει καταστρέψει τον παίκτη. Καμια εμπιστοσύνη απο την αρχη της χρονιάς και στον Γιανκοβιτς. Πως περιμενουμε να παίξουν αυτοι οι δυο οταν ξέρουν οτι ο προπονητής τους δεν τους πιστεύει και στο πρωτο λάθος θα τους στείλει στον πάγκο.
Αντί αυτού 20 λεπτα ο Ουκιτς μεσα σε καθε παιχνιδι. Ο χειρότερος παικτης της ομαδας φετος. Αν και για αυτο δεν φταίει ο Ρονο, καλο θα ηταν να μας πουν καποια στιγμη γιατι το καλοκαίρι μετα το ευρωμπασκετ οταν βγήκε στην επιφάνεια το σοβαρο προβλημα και με τα δυο πόδια, δεν μπήκε στο χειρουργείο αλλα ξαφνικά τον είδαμε να μπαίνει στο παρκέ και να παιζει αδιάκοπα απο τοτε σε καθε ματς.
Φταινε και καποιοι παικτες, που δεν αποδίδουν ουτε το 50% και κωλοβαρανε.
Ενα πουλάκι ομως μου είπε οτι χθες στη διαρκεια του ματς ο Πεδουλακης έβρισε τον Φωτση...ειναι ενα δείγμα των σχέσεων μεταξυ προπονητή και παικτων αυτο?...εχουν διαρραγεί οι σχέσεις τους και απλα οι ΑΡΔ δε μας το λενε?

9-10...νίκες-ήττες φετος στην Ευρωλίγκα. Επίπεδα Αλμπα, Προκομ, Ολύμπια πλεον, δυστυχως εχουμε μικρύνει αρκετα...

Desmond
08-03-2014, 14:36
Τέλος ο.. Μποχού.
http://www.sport24.gr/Basket/OmadesBasket/A1Panathinaikos/telos_o_pedoylakhs_yphresiakos_kooyts_o_alverths.2 679043.html

Nikoladim
08-03-2014, 14:46
Ωχ ... Έγκλημα , ας τον κρατούσε μέχρι τέλους
...

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

|WISE|
08-03-2014, 14:55
Με Αλβερτη ρε!! Στα @@ μας! Χειροτερα δεν προκειται να παει!!
Ευχαριστουμε Πεδουλακη για το 7-1 στον πελατη και την σκουπα αλλα ειμαστε Παναθηναικος και δεν μας αρκει αυτο. Ειμαστε η μεγαλυτερα ομαδα στην συγχρονη ιστορια του Ευρωπαικου μπασκετ. Οποιος δεν μπορει να αντεξει την πιεση και το βαρος της φανελας, παει σπιτι του.
Ειμαι πολυ αναστατωμενος απο χθες.
Και σκεφτομαι και το χειροτερο σεναριο που ειναι να κρινεται η προκριση στο ΣΕΦ. Εκει δυστυχως δεν θα κερδισουμε!

Asus Memo Pad HD 7

Nikoladim
08-03-2014, 15:11
Wise μου αρέσει γενικότερα η ανάλυση σου , αν και διαφωνω αλλα βαριεμαι να γραψω απο το νεξους. άσχετο στα video game threads ποσταρεις ;

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

|WISE|
08-03-2014, 16:43
Wise μου αρέσει γενικότερα η ανάλυση σου , αν και διαφωνω αλλα βαριεμαι να γραψω απο το νεξους. άσχετο στα video game threads ποσταρεις ;

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Ενα Φιφα παιζω και εγω ο κακομοιρης αλλα δεν βλεπω κινηση σε ο,τι εχω ρωτησει στο thread.
Οταν κατσεις σε πληκτρολογιο θα ηθελα να μου πεις γιατι διαφωνεις.:)

Sony Xperia Z

Nikoladim
08-03-2014, 17:40
Οκ Φιφα δεν παιζω φετος, αλλα αν σε πετυχω σε κανενα ποστ θα απαντησω.

Τπτ απλως πιστευω πως ο Αρτσι εκανε λαθος στον σχεδιασμο του καλοκαιριου και δυστυχως το πληρωνει τωρα το λαθος, μαζι ασφαλως με καποιες ατυχιες οπως πολλους τραυματισμους. Το εχω γραψει και παλιοτερα πως μας πηρε περυσι απο το μηδεν και μας εφτασε παραλιγο στο F4 + double+ διασυρμο του b2b γαυρου. Μονο και μονο για αυτο επρεπε να τον σεβαστει και να μην το διωξει μεχρι το τελος της χρονιας. Δηλαδη οκ και πες πως ερχεται ο Ομπραντοβιτς. Τι να κανει? Να παρει την Ευρωλιγκα? Δεν διαφωνω πως πρεπει να παιζουμε πολυ πιο ομορφο μπασκετ αλλα πρεπει να το δουμε και λιγο πρακτικο το θεμα. Δηλαδη ξαναεπαιρνες φετος πρωταθλημα και το παλεβες οσο μπορουσες Ευρωπη. Το καλοκαιρι σαν κυριο τον εδιωχνες και εφερνες αλλον στον παγκο. Τελος ο μπασκετικος Παναθηναικος δεν μας εχει συνηθισει σε τετοιες κινησεις, που προκαλουν περισσοτερο ταραχη παρα ημερια. Τεσπα για να δουμε.

|WISE|
08-03-2014, 18:27
Ισχυει φιλε μου οτι ισως να μην επρεπε να προβουμε σε αλλαγη προπονητη τωρα αλλα στο τελος της σεζον. Ισως ομως να φοβηθηκε οτι θα παει ακομα χειροτερα η ομαδα. Οτι μπορει να χασουμε και το πρωταθλημα. Κακα τα ψεματα, τον Πεδουλακη εδω και περιπου εναν χρονο τον κρατουσε στον παγκο ο ΟΣΦΠ.
Πολλα λαθη στην αρχη.. πολλα λαθη στη συνεχεια.. πολλα λαθη και τωρα! Δηλαδη ολη η Ευρωπη βλεπει οτι θελεις ψηλο. Θα μου πεις, δεν υπαρχουν ψηλοι να παρεις.. οταν ο καθε πλαις μπορει να σε κερδισει μονο του, παρε εναν τετοιο εστω να δωσει καποια μαχη με τον αντιπαλο ψηλο. Εστω να τον φθειρει.
Ειδικα αν ισχυει αυτο που λενε οτι οι σχεσεις με μερικους παιχτες δεν ηταν και η καλυτερη, τοτε καλα που εφυγε τωρα. Καταρχην δεν ειχε συστημα. Δεν ειχε πλανο αυτη η ομαδα! Το μονο που σκεφτηκε στα 2 χρονια ηταν να κλεισει τον Σπανουλη με τον Γκιστ. Το οτι κερδιζει τον Μπαρτζωκα που ειναι δυο φορες χειροτερος δεν μου λεει κατι. Οι τραυματισμοι ειναι στον αθλητισμο. Αλλα τι σου φταινε οι τραυματισμοι οταν παιχτες με τοσες προοπτικες ξεσκονιζουν τον παγκο;; Ο Παππας δηλαδη δεν του εκανε; ο Γιανκοβιτς; ροτεισιον με 7 παιχτες δεν γινεται. Και αφου το προβλημα ειναι υπαρκτο, παρε και αλλον παιχτη! Επρεπε να τραυματιστει ο καρυ για να φερεις τον Ζακ και να χεις και την απαιτηση σε 15 μερες να σου παρει και το παιχνιδι μονος του.
Πολλα λαθη.. σιγουρα ολοι γινομαστε μετα χριστον προφητες αλλα ολοι κρινονται εκ του απιτελεσματος και ο Πεδουλαλης περα της πελατειακης σχεσης με τον γαυρο δεν νομιζω οτι εχει να επιδειξει πολλα. Στην Ευρωπη δεν μου λεει τιποτα το οτι πηηηηηγε να μας περασει στους 4 περσι και φυσικα η φρτινη καταντια ειναι ακρως συνυφασμενη με τον Πεδουλακη.

Sony Xperia Z

kostasb13
08-03-2014, 21:26
Οι απλήρωτοι, οι ξοφλημένοι και τ’αμούστακα κατέβασαν στο Κοκκαλισκάκη τεράστιο σετ από @@!Θα το πληρώσουμε ακριβά το σημερινό στους επόμενους αγώνες, αλλά δεν γ@μιέται!

Το βλεπουμε ηδη στο πρωτο ημίχρονο σημερα....εντεταλμένη υπηρεσία, το συστημα δεν έχασε χρονο.

ilias78
08-03-2014, 22:28
Τέλος ο.. Μποχού.
http://www.sport24.gr/Basket/OmadesBasket/A1Panathinaikos/telos_o_pedoylakhs_yphresiakos_kooyts_o_alverths.2 679043.html

σιγουρα μεγαλο ρισκο η αποκρυνση του στη συγκεκριμενη χρονικη στιγμη αλλα καιρος ηταν. θα επρεπε να ειχα απομακρυνθει πολυ νωριτερα.

|WISE|
09-03-2014, 00:03
Μπραβο στην ομαδα.. πολλα μπραβο!! Τετοια μπαλα (συνολικα) εχω να δω δεν ξερω και γω απο ποτε..
Οκ ο Αρης δεν ειναι τιποτα αλλα φετος εχουμε δειξει ψυχη και ταλεντο υπερμετρο..
Μπραβο στον αναστασιου και τους παιχτες..
Καλα τον Μπεργκ ξεχαστε τον.. το καλοκαιρι εχει φυγει.
Αλαφουζοοοο ρητρα 30 μυρια γιατι βλεοω του χρονου να παιζει διπλα στον neymar..:p

Sony Xperia Z

kostasb13
09-03-2014, 00:17
Ζωγραφιζει ο Μπεργκ...τι παικτουρα ειναι αυτη!

|WISE|
09-03-2014, 05:30
Ρε παιδιά.... Πραγματικά τώρα είναι να απορείς.. Τι πρέπει να γίνει για να πάρουμε πέναλντυ;;; Δεν γίνεται να μην σου δίνει πέναλντυ στο 22', στο 79' και στο 91' και να δίνουν το ανύπαρκτο στον Άρη. Ακόμα και ο Άρης που τον έχουν σφάξει φέτος στις περισσότερες έδρες ευνοήθηκε σήμερα ΚΑΤΑΦΑΝΕΣΤΑΤΑ. Έχουμε να πάρουμε πέναλντυ από τον ΠΑΟΚ!!
Κάτι πρέπει να γίνει επιτέλους γιατί την επόμενη φορά μπορεί να στραβώσει ο αγώνας και να χάσεις πολύτιμους βαθμούς ειδικά στα play off!!
Και ρε παιδιά δεν πονάει τόσο πολύ το ότι δεν δόθηκαν 3 πέναλντύ, όσο η ευκολία με την οποία έδωσε το πέναλντυ στον Άρη. Αν δείτε τη φάση το δίνει χωρίς δεύτερη σκέψη.

AriStos13
09-03-2014, 10:36
Ακομα να το συνηθισεις? ειναι πλεον συνηθεια σε καθε παιχνιδι ειτε με τον γαυρο ειτε με τον αρη να σφυρανε κατα μας.. ειτε λεωφορο ειτε εκτος εδρας παντα σφυρανε εναντιον μας..!

Πριφτης στο πλευρο του Φραγκι. (http://www.sport-fm.gr/article/priftis-sto-pleuro-tou-alberti/754698)
Πιστευω οτι ειναι η πιο σωστη επιλογη ..ετσι και αλλιως δεν πιστευω να παιξουμε χειροτερα παο οτι με τον Πεδουλακη.. και το καλοκαιρι θα εχει ολο τον χρονο να βρει καποιο βαρυ ονομα απο το εξωτερικο!!

|WISE|
09-03-2014, 15:18
Ακομα να το συνηθισεις? ειναι πλεον συνηθεια σε καθε παιχνιδι ειτε με τον γαυρο ειτε με τον αρη να σφυρανε κατα μας.. ειτε λεωφορο ειτε εκτος εδρας παντα σφυρανε εναντιον μας..!

Πριφτης στο πλευρο του Φραγκι. (http://www.sport-fm.gr/article/priftis-sto-pleuro-tou-alberti/754698)
Πιστευω οτι ειναι η πιο σωστη επιλογη ..ετσι και αλλιως δεν πιστευω να παιξουμε χειροτερα παο οτι με τον Πεδουλακη.. και το καλοκαιρι θα εχει ολο τον χρονο να βρει καποιο βαρυ ονομα απο το εξωτερικο!!

Παιζει να εχω μετρησει τουλαχιστον 10 πεναλτυ φετος που δεν σφυριχτηκαν.. και να υπενθυμισω απλα για οσους πιστευουν ακομα οτι η σουπερ λιγκα δεν ειναι ελεγχομενη οτι εχει παρει 5 πεναλντυ κατα του η ομαδα ΜΟΝΟ στον δευτερο γυρο..
Πραγματικα ευχομαι να μην παιξουμε τελικο με τον γαυρο....

Αυτο ελειπε να αφηνε τον Φρανκι πρωτο προπονητη!! Το καλοκαιρι θελουμε και παιχτες...

Asus Memo Pad HD 7

ilias78
09-03-2014, 16:11
εγω το καλοκαιρι θελω να δω επιστροφη Ζοτς. μεγαλα ονειρα αλλα ειναι ο μονος προπονητης για μενα που αξιζει να κοουτσαρει την ομαδα.

kostasb13
09-03-2014, 17:10
Το γεγονός οτι δεν ήρθε τωρα ενας προπονητης με όνομα μας κανει να ελπίζουμε στην μεγαλη επιστροφή το καλοκαίρι.
Πολυ δυσκολο βεβαια αλλα μακάρι να γινει.

Desmond
09-03-2014, 17:13
^Έτσι κι αλλιώς στις 20/03 θα του δείξουμε πόσο τον θέλουμε.

nikon
09-03-2014, 17:21
Τον είδαμε τον Ζοτς και εκεί που πήγε, αν δεν πέσει το μαρούλι για καλούς παίχτες και όχι για αυριανούς συνταξιούχους (Μπατίστ, Φώτσης) δουλειά δεν γίνεται, τους καλούς προπονητές τους κάνουν και οι καλοί παίχτες.

kostasb13
09-03-2014, 19:03
^Αν τελικα μεινει στη Φενερ και του δώσουν τη δυνατότητα οι Τούρκοι να φτιάξει τη ΔΙΚΗ του ομαδα τα επόμενα χρονια, τοτε θα δουμε......
Τον ξερουμε τον Ζοτς τον ξέρει ολη η μπασκετική Ευρώπη ποιος ειναι και αυτο δεν μπορει να αλλαξει απο μια μέτρια χρονια που δεν εχει καν τελειωσει ακομα.

nikon
09-03-2014, 20:59
Μα δεν είπα ότι δεν είναι καλός προπονητής αλλά ο καλός προπονητής θέλει και καλούς παίχτες για να παραμείνει καλός δεν έχει παιδικοεφηβικά για να δείξει ότι ξέρει να βγάζει ταλέντα.

hakoo
09-03-2014, 21:34
Oταν λες τον ειδαμε κι εκει που πηγε οποτε τι εννοεις ακριβως? Ειναι νωρις για να κρινεις την δουλεια του, ειδικα σε μια ομαδα που δεν εχει κανενα μπασκετικο υποβαθρο, καμια τεχνογνωσια στο αθλημα και θελει χτισιμο απο την αρχη σε ολα τα επιπεδα και οχι μονο σε αυτο του ροστερ. Παικτες καλους εχει και τωρα η Φενερ, απλα οχι παικτες που θελει ο Ομπραντοβιτς, πηρε καποιους το καλοκαιρι αλλα θα χρειαστει κι αλλους δικης του φιλοσοφιας.
Ο Μπατιστ και ο Φωτσης ειναι 2 απο αρκετους παικτες του ροστερ, δεν ειναι ολοι αχρηστοι στον Παναθηναικο. Καποιο θεωρουν οτι θα μπορουσε να ειχε γινει καλυτερη διαχειριση του ροστερ.

|WISE|
09-03-2014, 23:09
Σημερα μας βολευε η ηττα του ΠΑΟΚ η αληθεια ειναι ή εστω το x. Τωρα βρηκαν να τον γλεντησουν τον γαυρο που θελουμε προκριματικα CH.L;;
Αν και βλεπω Ατρομητο να βγαινει δευτερος. Εμεις μια γκελα την εχουμε σιγουρα.. Ηδη στα Γιαννενα ψηνεται φοβαμαι.. και εχουμε και Ατρομητο εκτος..

Παντως αυτον τον Ρομπερτο λυπαμαι πιο πολυ.. με αυτους τους Μανωλαδες και Παπαδοπουλους να τον εκθετουν.. :p

Sony Xperia Z

AriStos13
09-03-2014, 23:16
Καλυτερα να βγουμε δευτεροι στα play-off για να παιξουμε ενα προκριματικο γυρο στο europa.. τσου-λου δεν παιρναμε ουτε με σφαιρες..!

|WISE|
09-03-2014, 23:49
Καλυτερα να βγουμε δευτεροι στα play-off για να παιξουμε ενα προκριματικο γυρο στο europa.. τσου-λου δεν παιρναμε ουτε με σφαιρες..!

Δεν εχεις και αδικο. Και γω europa προτιμω αλλα θελω τα λεφτα του CL μπας και βοηθηθει η ομαδα..

Αυτος ο Κακος ρε παιδια ειναι μακραν ο χειροτερος Ελληνας διαιτητης!

Sony Xperia Z

nikon
10-03-2014, 09:23
Oταν λες τον ειδαμε κι εκει που πηγε οποτε τι εννοεις ακριβως? Ειναι νωρις για να κρινεις την δουλεια του, ειδικα σε μια ομαδα που δεν εχει κανενα μπασκετικο υποβαθρο, καμια τεχνογνωσια στο αθλημα και θελει χτισιμο απο την αρχη σε ολα τα επιπεδα και οχι μονο σε αυτο του ροστερ. Παικτες καλους εχει και τωρα η Φενερ, απλα οχι παικτες που θελει ο Ομπραντοβιτς, πηρε καποιους το καλοκαιρι αλλα θα χρειαστει κι αλλους δικης του φιλοσοφιας.
Ο Μπατιστ και ο Φωτσης ειναι 2 απο αρκετους παικτες του ροστερ, δεν ειναι ολοι αχρηστοι στον Παναθηναικο. Καποιο θεωρουν οτι θα μπορουσε να ειχε γινει καλυτερη διαχειριση του ροστερ.To bold είναι αυτό που λέω, όσο καλός προπονητής και να είναι αν δεν έχει 5-6 καλούς και της δικής του φιλοσοφίας παίχτες δύσκολα να φανεί σε αυτό το επίπεδο ομάδων.
Δεν είπα ποτέ ότι όλοι είναι άχρηστοι στον Παναθηναϊκό για 2 συγκεκριμένους μίλησα που τους πήρατε λόγω παναθηναϊκοφροσύνης και όχι λόγω αξίας.

hakoo
10-03-2014, 15:15
Ε μα αφου διαφωνω και με αυτο ρε man... πηραμε των Φωτση, παικτη τετοιας κλασης και εμπειριας λογω Παναθηναικοφροσυνης? 32 ειναι, οχι 42. Το ιδιο και ο Μπατιστ, θελαμε καποιον που να μπορει να παιξει πλατη και να προσφερει ενα ποιοτικο πενταλεπτο σε Γκιστ και Λασμε. Σαν σκεψη ειναι απολυτως λογικη με αγωνιστικα κριτηρια, το οτι τελικα δεν βγηκε ουτε στο ελαχιστο ειναι αλλο θεμα.

nikon
10-03-2014, 20:06
Ήξεραν, τουλάχιστον όσοι ασχολούνται με το άθλημα, πριν έρθουν και οι 2 πίσω τι πρωτάθλημα είχαν κάνει εκεί που έπαιζαν άσε που είναι πολύ δύσκολο κάποιος που επιστρέφει εκεί που έχει κατακτήσει τα πάντα και έχει μπουχτίσει μπασκετικά να είναι το ίδιο καλός με πριν.....είναι σαν τις γκόμενες με άλλη όρεξη θα "παίξεις" με μια νέα και με άλλη όρεξη όταν επιστρέψεις στην παλιά.:a068:

Nikoladim
10-03-2014, 20:45
Παιδιά είναι απλό, ο Μαυροκεφαλίδης δεν βγήκε . ο Μπατίστ ήρθε για να κανει χάι φαιβ με Αλβέρτη και Διαμαντίδη , δεν νομιζω πως είχαν απαιτήσεις απο αυτον. Ο Φώτσης δεν ταιριάζει πολύ στο σύστημα και δεν έδωσε επιλογές στον Παππα

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

http://www.contra.gr/Columns/contres/mpergk-h-sise.2687606.html

Μπεργκ ή Σισε...

Γελαει η Ευρωπη...

Μετα θα παμε σε Πετρις ή Βαζεχα

|WISE|
14-03-2014, 23:31
Μπραβο στην ομαδα και μπραβο στον Αλβερτη. Μπορει για αλλη μια φορα να ειδαμε κακιστο μπασκετ αλλα τουλχιστον κερδισαμε.
Βεβαια ακομα και να περασουμε (τεταρτοι) δεν εχουμε καμια τυχη. Καλα για final4 απλα το ξεχναω..

Θα ηθελα να πω κατι το οποιο το βλεπω παρα πολυ στα ευρωπαικα παιχνιδια του ΠΑΟ φετος. Βρε Μητσο μου τι εχεις παθει;; που ειναι το καθαρο μυαλο;; τι τριποντα στα κουτουρου ειναι αυτα;; Ο αρχηγος ειναι πληρως ντεφορμε στο σκοραρισμα απο την αρχη της σεζον και μας εχει στερησει και νικες.
Ναι ξερω τι θα πειτε ολοι και φυσικα μιλαμε για τον Μητσαρα αλλα καποια πραγματα πρεπει να λεγονται. Τρεις κατοχες απο σουτ στο τριποντο τους εδωσε ενω θα μπορουσαμε καλλιστα να ειχαμε παρει καποια επαφη ή να παμε σε drive...

Asus Memo Pad HD 7