PDA

View Full Version : Ολυμπιακός - The Official Thread2



Pages : 1 2 3 4 5 [6] 7 8

nikon
21-01-2014, 08:20
Πλέον υπάρχει θέμα προπονητή και αυτό γιατί όσοι ξέρουν από μπάσκετ έβλεπαν ότι η ομάδα ακόμα και όταν έκανε τις σερί νίκες ΔΕΝ έπαιζε μπάσκετ και πολλές νίκες τις πήραμε ξυπνώντας στην 4η περίοδο.

Όταν ξέρεις αφού το έχεις ξαναδεί πριν λίγο καιρό ότι η ομάδα Ομπράντοβιτς όταν παίζει μαζί σου γίνεται ομάδα Μάλκοβιτς γιατί έτσι σε κερδίζει κάτι πρέπει να σκεφτείς γι'αυτό είσαι προπονητής (μυαλό) της ομάδας.

I_HAVE_A_NAME_
28-01-2014, 23:09
Στο καλό και ο Μήτρογλου..Καλά να είναι και ο Weiss να παίζει μπάλα..
Το καταλαβαίνω ότι δεν γίνεται να κλείσεις τα μάτια στα λεφτά αλλά κάποια στιγμή πρέπει να κάνεις και συ ομάδα που θα μπορεί να κοιτάξει μια Manchester Utd στα μάτια και όχι να ευχόμαστε να κοιμηθεί ο Θεός για να νικήσουμε.
Ομάδα με 4 αστέρια στην φανέλα είσαι,όχι η πρωταθλήτρια Ρουμανίας...
Πηγαίναμε γήπεδο με λαχτάρα να δούμε Galletti,Djole,Rivaldo,Darko,Mirallas,Weiss,Μητρο, κλπ..
Τώρα μόνο ένας Καμπελ έχει μείνει και θα γυρίσει κ αυτός πίσω στο νησί λογικά το καλοκαίρι..
Γιατί να πηγαίνεις γήπεδο για να δεις τον Ολαιτάν και τον Σαβιόλα κομματάκι δύσκολο xD
Τεσπα, καλή μας επιτυχία...

stavros88
28-01-2014, 23:16
Ομάδα με 4 αστέρια στην φανέλα είσαι,όχι η πρωταθλήτρια Ρουμανίας...
.

Εννοεις την ομαδα που εχει παρει πρωταθλητριων,ΟΥΕΦΑ και εχει φτασει σε μερικους ακομα τελικους και ημιτελικους?:)

I_HAVE_A_NAME_
28-01-2014, 23:28
Εννοεις την ομαδα που εχει παρει πρωταθλητριων,ΟΥΕΦΑ και εχει φτασει σε μερικους ακομα τελικους και ημιτελικους?:)
H Cluj έχει πάρει πρωταθλητριών και UEFA???

Kapa
28-01-2014, 23:43
Σιγα το παιχτη το Weiss που πηγαινετε στο γηπεδο για να τον δειτε ρε παιδια.

Επειδη εχει μια ταχυτητα στο παιχνιδι του ειναι παιχταρας?

Για τα 5 μυρια που πηρε απο αυτον πρεπει να κανει ηδη παρτυ ο μαρινακης.

stavros88
28-01-2014, 23:44
H Steaua ειναι πρωταθλητρια Ρουμανιας και δεν βλαπτει να σεβομαστε τετοιες ομαδες ακομα και αν δεν ηταν η πρωταθλητρια του 13.

I_HAVE_A_NAME_
28-01-2014, 23:51
Σιγα το παιχτη το Weiss που πηγαινετε στο γηπεδο για να τον δειτε ρε παιδια.

Επειδη εχει μια ταχυτητα στο παιχνιδι του ειναι παιχταρας?

Για τα 5 μυρια που πηρε απο αυτον πρεπει να κανει ηδη παρτυ ο μαρινακης.
Μια χαρά παίκτης ήταν για τα δεδομένα του Ολυμπιακού.
Απλώς ήταν σε παρατεταμένο ντεφορμάρισμα. Στο ματς με την Pari αν τον θυμάσαι είχε κάνει παπάδες.Ακόμα θυμάται την ποδιά ο Thiago Silva..
Από κάτι Abdoun(του παρελθόντος) και κάτι Ολαιτάν 1000 φορές...

- - - Updated - - -


H Steaua ειναι πρωταθλητρια Ρουμανιας και δεν βλαπτει να σεβομαστε τετοιες ομαδες ακομα και αν δεν ηταν η πρωταθλητρια του 13.
Από τα λεγόμενα μου κατάλαβες ότι δεν την σέβομαι? Μάλιστα...
Είχα την εντύπωση ότι η Cluz ήταν πρωταθλήτρια Ρουμανίας για το 13 αλλά τελικά είναι η Στεάουα.
Οπότε λάθος μου.
Από κει και πέρα απαιτώ από την ομάδα μου να γίνει πιο ανταγωνιστική.
Αυτό για την Στεάουα ήταν απλώς ένα παράδειγμα.
Πρέπει όλοι οι Ολυμπιακοί να ξυπνήσουν κάποια στιγμή και ευτυχώς όλο και περισσότεροι αρχίζουν να ζητάνε περισσότερα πράγματα από την ομάδα.
Αφού φαίνεται ότι έφτασε ο καιρός πια...

Kapa
28-01-2014, 23:55
Αλλο το μια χαρα παιχτης και αλλο να μου τον βαζεις διπλα στον τζολε και στο ριμπο.

Και για να τα λεμε και ολα, τη μπαλα που ηξερε ο καστιγιο δυσκολα θα τη μαθει ο βαις.

Απλα με το μυαλο που κουβαλανε δεν εκαναν ουτε προκειται να κανουν καριερα.

Τουλαχιστον απο τον καστιγιο ο ολυμπιακος ειχε παρει και 15 μυρια.

tonybsg
28-01-2014, 23:58
Από τον Weiss που είδαμε χίλιες φορές o Abdoun της δεύτερης χρονιάς.

O τύπος (και φάνηκε από τις δηλώσεις του) ήθελε να κάνει του κεφαλιού του, και όχι ότι του έλεγε ο προπονητής του.

Εδώ και τόσο καιρό ήταν ανύπαρκτος (αυτό βέβαια δεν λέει και πολλά, θα βελτιωνόταν, τι στο καλό) και ξαφνικά, πήραμε 4εκ. από έναν παίκτη που μας κόστισε λίγους μήνες συμβολαίου.

Στο καλό, μακάρι να παίξει και μεγάλη μπάλα στο μέλλον, ο Ολυμπιακός κερδισμένος βγήκε από τώρα.

Μια χαρά θα έχουμε να βλέπουμε παίκτες στο γήπεδο...

Και προφανώς οφείλει να δώσει τον Μήτρογλου και να τον αντικαταστήσει το καλοκαίρι, μαζί με 2-3 παίκτες από το πάνω ράφι έχοντας τόσα χρήματα από τις πωλήσεις.

Σιγά σιγά χτίζεται μία ομάδα ευρωπαϊκού επιπέδου σε όλα τα επίπεδα, και είμαστε στον σωστό δρόμο.

I_HAVE_A_NAME_
29-01-2014, 00:12
Ποιους παίκτες θα βλέπεις δλδ τώρα?
Γιατί και ο Καμπελ θα γυρίσει πίσω..Δύσκολα τον κρατάει..Τα ίδια και ο Roberto...
Μακάρι να πάρει παίκτες αλλά από το πάνω ράφι δύσκολα..
Πάλι σε μη δοκιμασμένες επιλογές θα πάει και αν του κάτσουν θα τους πουλήσει όπως έκανε με τόσους όλα αυτά τα χρόνια.
Στο σωστό δρόμο δεν είσαι όταν πουλάς όλους τους παίκτες που αρχίζουν να παίζουν καλά και κατ'επέκταση τους ζητάνε από το εξωτερικό.
Με αυτή την λογική δλδ όποιος παίζει καλά και παίρνει τα πάνω του, θα φεύγει.
Τέλος πάντων,έχουμε διαφορετική άποψη. Σεβαστό και πάμε παρακάτω.

tonybsg
29-01-2014, 00:31
Τώρα, χίλιες φορές την απλότητα του παιχνιδιού του Τσόρι από το "κεφάλι κάτω και τρέχουμε γύρω γύρω" του Weiss. Το ίδιο και για τον Σαβιόλα, τον Κάμπελ... εννοείται ότι θα ήθελα τον Μήτρογλου να κάνει ρεκόρ με την φανέλα του Ολυμπιακού φέτος πάντως. Αλλά σίγουρα δεν έβλεπα την ομάδα για τον Βάις!!!

Για την ιστορία, όταν τραυματίστηκε ο Μήτρογλου δεν σταματήσαμε να βάζουμε γκολ, αντιθέτως.

Για το καλοκαίρι, δύσκολα τα πράγματα και για Κάμπελ και για Ρομπέρτο και είναι κρίμα... αν αποφασίσει να δαπανήσει γι' αυτούς λεφτά, εγώ θα είμαι ικανοποιημένος φυσικά. Για το ποιους άλλους θα πάρει, δεν ξέρω.

Όπως πήρε τον Wiess που μνημονεύεις πάντως, τουλάχιστον έτσι θα είναι και οι καινούριες μη δοκιμασμένες λύσεις όπως λες. ¶ρα θα έπρεπε να είσαι ικανοποιημένος από αυτές, σωστά;

Σίγουρα είσαι στον σωστό δρόμο όταν ξαφνικά τα τελευταία χρόνια έχεις μπει για τα καλά στον ευρωπαϊκό χάρτη, και αγωνιστικά αλλά και εξωαγωνιστικά, και σε κοιτάνε μάνατζερ και ομάδες, και είσαι ενεργό μέλος της αγοράς σε πολύ καλά ποσά για το επίπεδο του πρωταθλήματός σου.

I_HAVE_A_NAME_
29-01-2014, 01:07
Για το ποιους άλλους θα πάρει, δεν ξέρω.
Όπως πήρε τον Wiess που μνημονεύεις πάντως, τουλάχιστον έτσι θα είναι και οι καινούριες μη δοκιμασμένες λύσεις όπως λες. ¶ρα θα έπρεπε να είσαι ικανοποιημένος από αυτές, σωστά;
Φυσικά και δεν είμαι ικανοποιημένος γιατί χωρίς σοβαρό scouting του βγαίνει ένας παίκτης στους 5.
Εχουν περάσει από την ομάδα κάθε λογής φρούτα μέχρι να βρει έναν Mirallas και έναν Weiss.
Oscar,Yeste,Hurtado,Maresca,Kazim Richards,Riera,κλπ (Αυτούς τους σκέφτηκα μέσα σε 2 λεπτά...)
Ολοι αυτοί περάσαν άλλοτε ως μη-δοκιμασμένες λύσεις και άλλοτε ως μεγάλα ονόματα που έμειναν στο όνομα μόνο.
Για τον Τσόρι που λες έχεις δίκιο. Πολύ ποιοτικός παίκτης. Για Saviola διαφωνώ..Κάνει πολλά εύκολα λάθη και πολλές φορές μένει εκτός περιοχής.
Σίγουρα καμία σχέση με φορ ή τέλος πάντων για την δουλειά που νόμιζε ο Ολυμπιακός πως θα του κάνει.
Για το ενεργό μέλος της αγοράς συμφωνώ αλλά πιστεύω ότι πρέπει να υπάρχει ένα μέτρο.
Όχι σε όποιον μας προσφέρουν πολλά λεφτά, πάρτον και φέρε το μαρούλι.
Αλλοι συμφωνούν με αυτή την λογική.Και μένα θα μου έκανε αν ήμασταν καινούργιοι στο CL ή έστω με λιγότερες παραστάσεις.
Τώρα πια πιστεύω ότι ο Ολυμπιακός πρέπει να στοχεύει μόνο σε Ευρώπη. Εκεί πρέπει να τον νοιάζει τι θα κάνει και να κάνει κινήσεις μόνο για εκεί.
Στο Ελληνικό πρωτάθλημα είναι όλα δικά του ακόμα και παίζοντας το 50% που μπορεί.

mihalis13
29-01-2014, 03:30
Εγω παντως βλεπω οτι γενικα ο Ολυμπιακός πουλάει σε καλες τιμές και καλα κανει, δεν ειναι η Ρεάλ για να μπορει μόνο να αγοράζει.
Βαις τον πηρε ελεύθερο δεν έπιασε και παίρνει 4 εκατομμύρια!!
Και δεν γίνεται να αρνηθεί προσφορά 14 εκ για τον μητρογλου!Ειναι πολλα τα λεφτα!
Ή προτιματε οι Ολυμπιακοί να κανει η διοίκηση σας όπως η δικια μας που ενα Νίνη είχαμε και δεν πήραμε φραγκο..
Που θελουμε να διώξουμε τόσους παίκτες και ουτε δωρεάν δεν τους παίρνουνε..
Μέχρι και τον Ριερα σε καλη τιμη τον ειχατε πουλήσει.
Για μένα το ιδανικό ειναι για τα μεγέθη μας να προσπαθείς να βγάλεις κέρδος απο μεραγραφες και σιγα σιγα χτίζεις μι ανταγωνιστική ομάδα..
Αλλα παντα θα πουλάς.
Οταν φτάσεις σε επίπεδο να διαπρεπείς στην Ευρώπη τότε ναι θα αγοράζεις κ φουλ.

nikon
29-01-2014, 06:56
'Οταν ένας παίχτης σε τέτοια ηλικία (Βάις) επιλέγει να πάει στο Κατάρ!!!!!!!!! για να παίξει καταλαβαίνουν όλοι τι ποδοσφαιρικό μυαλό κουβαλάει οπότε του βάζεις και κορδελίτσα όχι μόνο τον δίνεις.

Η υπόθεση Μήτρογλου είναι τελείως διαφορετική γιατί δεν μπορείς να πεις όχι και να στερήσεις σε έναν παίχτη να πάει σε ένα από τα πιο καλά πρωταθλήματα του κόσμου αλλά και με τέτοια λεφτά άσε που αν πεις όχι δεν ξέρεις πως θα αντιδράσει ο παίχτης και αν θα παίζει το ίδιο με πριν.

'Οποιος και να φεύγει όποιος και να έρχεται ο Ολυμπιακός θα είναι εκεί και αυτό μετράει, γι'αυτόν πας στο γήπεδο για κανέναν παίχτη.

djpar
29-01-2014, 08:45
Το θέμα είναι να πάρει 1-2 παίχτες πολύ καλούς το καλοκαίρι με τα λεφτά του μητρογκολ

Nikoladim
29-01-2014, 10:04
Εγω συμφωνω απολυτα με την λογικη του Ολυμπιακου, αρκει να λειτουργει παντα με γνωμονα την αναπτυξη της ομαδας σε ολα τα επιπεδα, ξεκινοντας ασφαλως απο τις ακαδημιες. Δηλαδη το να παιρνεις νεαρους παιχτες ή παιχτες απο τις ακαδημιες να τους εξελισεις και να τους πουλας στο 1000% της αρχικης τους τιμης ειναι το ονειρο ολων των συλλογων και ασφαλως αποτελει το προσφατο πορταγαλλικο μοντελο και διαχρονικα (αλλα οχι τοσο επιτυχημενο συγκριτικα τα τελευταια χρονια) Ολλανδικο. Ετσι μπορεις να εχεις ενα υγιη οικονομικα συλλογο, χωρις να χρειαζεσαι ιδιωτες τυπου Αμπραμοβιτς που να βαζουν το χερι βαθεια στην τσεπη. Ταυτοχρονα, αποκτας ενα brand name στο ποδοσφαιρικο κοσμο και αρχιζεις να πουλας παιχτες πολυ παραπανω απο την πραγματικη του αξια. Παρα πολυ καλη αποφαση για τον Μητρογλου, θεωρω πως ακομη και τα 15 που θα παρει ειναι παρα πολλα για αυτο τον παιχτη και διατηρω τις επιφυλαξεις μου αν μπορει να σταθει στο αγγλικο πρωταθλημα, κυριως λογω νοοτροποιας και οχι προσοντων. Οσο για το Βαις, εννοειται οπως ειπε και ο Νικον πως 24χρονος παιχτης που παει στο Καταρ... τον στελνεις απο χθες. Τελος οπως ειπε και ο Μιχαλης το timing ειναι ιδανικο για τον γαυρο, αφου και εμεις ακομη κλεμε για τα 8μυρια που δεν πηραμε απο τη Λατσιο για τον Νινη, που ψαχνει να βρει θεση στον παγκο του ΠΑΟΚ και βλεπω να καταληγει σε καμια ΑΕΚ...

tonybsg
29-01-2014, 10:49
Να, δεν τους διώχνει και όλους :D

http://www.sport-fm.gr/article/portes-gia-manwla-kai-samari/747158

I_HAVE_A_NAME_
29-01-2014, 20:34
Βρε και γω μαζί σας! Εννοείται όταν έρθουν πολύ καλές προτάσεις ότι πρέπει να πουλάς. Ελλάδα είμαστε, όχι Αγγλία να κρατάμε τους παίκτες με extra κίνητρα.
Το θέμα είναι σε ποιο βαθμό θα ακολουθήσεις αυτή την συνταγή. Γιατί εάν είναι να πουλάς έναν παίκτη μόλις σου δίνουν 10+ εκατομμύρια (ή τέλος πάντων πολλά περισσότερα από όσα έδωσες για να τον αγοράσεις) τότε δεν θα μείνει κανένας από αυτούς που κάνουν εξαιρετικές χρονιές στην ομάδα.
Και φυσικά κανένας δεν θα παίζει για την φανέλα όπως συμβαίνει όλο και σπανιότερα στο σύγχρονο ποδόσφαιρο.
Έχει σκεφτεί κανείς ότι ο μοναδικός παίκτης που είναι στην ομάδα για 5 χρόνια είναι ο Αβρααμ??
Ολοι οι άλλοι είναι 1 και 2 χρόνια. (Με εξαίρεση Μανιάτη,Fuster,Ibagaza,Χολέβα που είναι 4).
Εμένα αυτό δεν μ'αρέσει στην ομάδα μου. Με το που ανεβαίνει ένας παίκτης, την επόμενη χρονιά να τον πουλάμε..
Δηλαδή αν το δούμε έτσι:
- Όταν ένας δανεικός αποδειχθεί κακός ή μέτριος δεν τον αγοράζουμε.
- Όταν ένας δανεικός αποδειχθεί καλός ή εξαιρετικός δεν τον αγοράζουμε γιατί η ομάδα του είτε ζητάει πολλά (ρε τους παράλογους!!) είτε τον προορίζει για βασικό και δεν τον πουλάει.
- Όταν ένας αγορασμένος αποδειχθεί πατάτα τον πουλάμε όσο όσο, ακόμα και αν έχουμε δώσει πολλά περισσότερα λεφτά (βλ Diogo,Riera) Τον Riera αν θυμάμαι καλά τον πήραμε 6 με 2,5 κάθε χρόνο(οπότε 8,5) και τον δώσαμε 3 στην Galata. Καλά για Diogo δεν το συζητώ..Τρελό φιάσκο..
- Όταν ένας αγορασμένος αποδειχθεί καλός ή εξαιρετικός (το λεγόμενο λαχείο!) τον κρατάμε μία χρονιά (αν είμαστε τυχεροί και δεύτερη) και τον πουλάμε στον μεγαλύτερο bidder.
Οπότε ότι και να γίνει δεν αποκτάς ποτέ κορμό και αυτός ο αέναος κύκλος συνεχίζεται, και συνεχίζεται και συνεχίζεται...
Μια καλή λύση (πέρα απ'το να μην πουλάς τα δυνατά χαρτιά σου) είναι οι ακαδημίες αλλά δεν πιστεύω ότι θα το κάνει ποτέ ο Ολυμπιακός αυτό το πράγμα γτ είμαστε στο Ελλάντα...

toninio
30-01-2014, 04:54
I_HAVE_A_NAME , συμφωνώ με το σκεπτικό σου, ότι πρέπει επί τέλους ο Ολυμπιακός να "μεγαλώσει" λίγο ευρωπαϊκά, που σημαίνει να περνάμε στους 16 και να μην λέμε "οκ, καλά ήταν και πολύ μας, τώρα θα παίξουμε ό,τι μπορούμε και ότι βγει...". Διότι εδώ και πάρα πολλά χρόνια, και φέτος φυσικά, ανεξάρτητα από φυγή Μήτρογλου, αυτό το πράγμα ισχύει. Ο Μαρινάκης πρέπει να έχει στόχο να μεγαλώσει την ομάδα στην ευρώπη και όχι να παραμείνουμε μία ζωή σε αυτήν τη "λούπα" που βρισκόμαστε εδώ και πολλά χρόνια (πόσα χρόνια παίζουμε στο Ch.L., ούτε που θυμάμαι, πολλά πάντως). Η γνωστή δικαιολογία, των δημοσιογράφων συνήθως, ότι "το ελληνικό πρωτάθλημα με το χαμηλό επίπεδό του είναι η αιτία που δεν μπορεί μία ελληνική ομάδα κλπ κλπ", δεν ισχύει. Αν θες να έχεις ομάδα καλή, ικανή για διακρίσεις, την έχεις. Η Σαχτάρ και η Γαλατάσαράι πώς κατάφεραν να διακριθούν δηλαδή (ευρωπαϊκή διάκριση είναι φυσικά και το Europa). Σε ισοδύναμα πρωταθλήματα αγωνίζονται.
Φυσικά κανείς δεν ζητάει από τον κάθε Μαρινάκη να βάζει τον πακτωλό χρημάτων που βάζουν οι αντίστοιχοι επιχειρηματίες σε αυτές τις ομάδες (πχ της Σαχταρ μπορεί και ξοδεύει πολλά περισσότερα, επί σειρά ετών..). Επίσης, κανείς μας δεν θα του πει γιατί έδωσε τον Μήτρογλου (συμφωνώ με τους προλαλήσαντες, δεν γίνεται, πουλάς διότι πρέπει, είναι οι νόμοι της αγοράς και άλλοι συγκεκριμένοι λόγοι, πχ ο ίδιος ο παίκτης). Το πρόβλημα με τον Ολυμπιακό είναι το πως λειτουργεί γενικότερα. Πχ, ξέραμε όλοι, και πολύ περισσότερο ο Μαρινάκης και οι συν αυτω, ότι ο Μήτρογλου θα έφευγε, είτε τώρα είτε το καλοκαίρι. Έπρεπε να έχουν ήδη προετοιμάσει την επόμενη ημέρα, με συγκεκριμένους πιθανούς αντικαταστάτες. Αφού βλέπεις ότι ο Μήτρογλου βγάζει μάτια και θα φύγει, εκεί χτυπάει καμπανάκι. "Μα δεν θα βρεις ισάξιο στην μέση της περιόδου". Σύμφωνοι, ας μην είναι ισάξιος. Αλλά αν έχεις ψαχτεί έγκαιρα, υπάρχουν αρκετοί καλοί παίκτες για να κάνεις μία σωστή επιλογή που θα σε βοηθήσει. Όλα αυτά όμως προϋποθέοτουν πλάνο, έμπειρους συνεργάτες που ξέρουν τη δουλειά, και φυσικά χρήματα, αλλά αυτά χρειάζονται έτσι κι αλλιώς.
Πάντως, θεωρώ ότι ακόμα και με Μήτρογλου-Βάις, ακόμα δεν έχουμε την ποιότητα και τη "σκληράδα" να αντιμετωπίσουμε σχεδόν στα ίσια την ManU, έστω και αυτήν τη φετινή που έχει προβλήματα. Διαθέτουμε μεν κάποιους παίκτες που ξέρουν τόπι, αλλά η ομάδα έχει ελλείψεις, πχ στα χαφ θέλαμε δύο παικταράδες, ας πούμε έναν Καρεμπέ (όπως τον είχαμε πάρει τότε) και κάποιον άλλον, έμπειρο. Δεν βγαίνουν τέτοια ματς με Μανιάτη-Σάμαρη. Και στο κέντρο άμυνας θέλουμε ένα μαέστρο, κι ας παίζει μόνο με την εμπειρία. Τώρα φυσικά θελουμε οπωσδήποτε σέντερ φορ, γιατί εκεί υπάρχει τρύπα πια......

I_HAVE_A_NAME_
30-01-2014, 15:51
toninio, συμφωνώ σε αυτά που λες.
Σίγουρα δεν λέμε να φέρει ισάξιο του Μήτρογλου αλλά όποιον και να φέρει (εάν αποδειχθεί καλός παίκτης) θα πρέπει να τον κρατήσει για τουλάχιστον 3-4 χρόνια..
Και να φέρει και άλλους καλούς παίκτες (2 χαφ όπως πολύ σωστά λες!) κάνοντας το ίδιο πράγμα..
Ακόμα και παιχταράδες να φέρνεις, εάν τους κρατάς για 1-2 χρόνια δεν κάνεις τίποτα..
Δεν προλαβαίνει να δέσει η ομάδα.Να αποκτήσει έναν κορμό που θα ιδρώνει την φανέλα και δεν θα κοιτάει να παίξει καλά μόνο και μόνο για να πάρει μεταγραφή. (Είναι και αυτό ένα κίνητρο δεν λέω αλλά δεν φτάνει).
Ο Σάμαρης είναι πικρή ιστορία. Ενώ στα πρώτα ματς που τον είδα χάρηκα απίστευτα και μου φάνηκε πολύ ποιοτικός παίκτης, παιχνίδι με το παιχνίδι χάλασε τραγικά. Μια τα παιδαριώδη λάθη σε κρίσιμα παιχνίδια (πεναλτυ και διαδοχικά χαμένα μαρκαρίσματα σε κορνερ) μία με τις άκυρες πάσες που κάνει σε κάθε αγώνα..Τι να πω..
Πάει να βγάλει κάτι 40αρες μπαλιές και την στέλνει στα περιστέρια την μπάλα.Εάν δεν έχεις τέτοιες πάσες δυστυχώς δεν μπορείς να τις μάθεις σε αυτή την ηλικία.
Θέλει 2 χαφάρες και έναν πολύ καλό φορ περιοχής. Για τις πωλήσεις Μητρο-Weiss μου φαίνεται ότι έχει κάνει κίνηση.
Εχει σχεδόν κλείσει Βαλντές και Πέρες..
Δεν τους γνωρίζω οπότε τους βλέπουμε μέσα στο γήπεδο και κρίνουμε...

tonybsg
05-02-2014, 21:00
Στον Ολυμπιακό μέχρι το 2018 ο Ρομπέρτο! (http://www.sport24.gr/football/omades/Olympiakos/ston_olympiako_mexri_to_2018_o_romperto.2629048.ht ml)

gtakis
06-02-2014, 15:06
Φοβερή κίνηση από Μαρινάκη...ο Ολυμπιακός με αυτό τον τρόπο καταφέρνει να έχει τερματοφύλακα τεράστιας κλάσης για τουλάχιστον μια τετραετία....μεγάλο πράγμα η σιγουριά στα γκόλποστ για μια ομάδα....

Gazof
06-02-2014, 19:14
Επίσης, ωραία κίνηση είναι με όσα διαβάζω και το ότι θα διατεθούν από την Π.Α.Ε. , περί τα 500.000 ευρώ για την αποκατάσταση των ζημιών στα σχολεία της Κεφαλλονιάς από τον σεισμό.

I_HAVE_A_NAME_
08-02-2014, 21:02
Ολυμπιακός και διαιτησία ότι να ναι σήμερα...Τραγικά πράγματα...
Αν παίξουμε έτσι με united τις έχουμε στο τσεπάκι τις 4αρες, μέσα εξω..

grip
08-02-2014, 22:27
Και εγώ ελπίζω να είναι μονάχα συντήρηση δυναμεων από τους παίχτες, γιατί μπροστά πάσχει η ομάδα παρά τα 5 γκολ που έβαλε.Για την άμυνα δεν μπορώ να πω ότι έχω παράπονο.

I_HAVE_A_NAME_
09-02-2014, 01:23
Νταξει με την Βεροια έπαιζες οπότε και η άμυνα δεν μπορεί να αντέξει σοβαρή κριτική..
Ειδικά τους Bong και Σάμαρη τους λυπήθηκε η ψυχή μου..
Τόσα πολλά λάθη και τόση αδυναμία να αμυνθούν σωστά..
Ο Σάμαρης παίζει να έκανε 4-5 φαουλ τα οποία δεν δόθηκαν από μια αστεία διαιτησία..
2 γκολ offside, 5-6 φαουλ,κλπ..
Ας ελπίσουμε να ήταν συντήρηση όπως λες..

nikon
09-02-2014, 09:02
Ολυμπιακός και διαιτησία ότι να ναι σήμερα...Τραγικά πράγματα...
Αν παίξουμε έτσι με united τις έχουμε στο τσεπάκι τις 4αρες, μέσα εξω..Το να έχεις βάλει 5, να έχεις χάσει 15 και να γκρινιάζεις είναι ακόμα πιο τραγικό, το να περιμένεις δε να παίξεις το ίδιο με τη Μάντσεστερ ας μη πω τι είναι.

Έλεος πια με τη τόση κλάψα εδώ μέσα, ελπίζω να πάρουμε το C.L. μπας και σταματήσει.

I_HAVE_A_NAME_
09-02-2014, 12:09
Το να έχεις βάλει 5, να έχεις χάσει 15 και να γκρινιάζεις είναι ακόμα πιο τραγικό, το να περιμένεις δε να παίξεις το ίδιο με τη Μάντσεστερ ας μη πω τι είναι.

Έλεος πια με τη τόση κλάψα εδώ μέσα, ελπίζω να πάρουμε το C.L. μπας και σταματήσει.
Το να ζητάς περισσότερα το χαρακτηρίζεις κλάψα,μάλιστα..
Το να κοιτάς το σκορ σε ένα τέτοιο ματς (ειδικά όταν δεν σου έδωσε τα offside στα 2 από τα 3 πρώτα γκολ) και να χάνεις την ουσία πως λέγεται??
Δεν είναι γκρίνια φίλε μου.Λέγεται έχω ματάκια και βλέπω μπάλα.
Εάν την έβλεπες και συ (γιατί με το παράδειγμα που μου φέρνεις φαίνεται ότι δεν την βλέπεις ή δεν είδες το χθεσινό ματς τέλος παντων) τότε είναι δικό σου πρόβλημα και όχι δικό μου.
Εάν θες να μιλήσουμε για μπάλα εδώ είμαι,εάν όχι μην αναλωθούμε σε κατηγορίες και άλλο λόγια να 'γαπιόμαστε.
Στο χθεσινό ματς η Βέροια κατέρρευσε μετά το πρώτο γκολ και έφαγε την 5αρα..Εάν ο Ολυμπιακός έπαιζε μπάλα το παιχνίδι θα είχε τελειώσει πολύ νωρίτερα (όπως το έχει κάνει στο πρόσφατο παρελθόν).
Οπότε άτοπο παράδειγμα η 5αρα και οι 15 χαμένες ευκαιρίες. Στο πρώτο ημίχρονο ο Ολυμπιακός δεν βλεπόταν..Επρεπε να μπουν οι βασικοί για να βάλει ένα γκολ (offside) και να έρθουν τα άλλα 4 εναντίον μιας διαλυμένης άμυνας.
Η 5αρα έχει σημασία και απέναντι σε ποιόν την έκανες. Απέναντι σε ένα καφενείο που κάνοντας τα βασικά κράτησε το μηδέν για τόση ώρα..

nikon
09-02-2014, 16:43
Όλοι θέλουμε το κάτι περισσότερο αλλά το να το ζητάς και να το περιμένεις σε ένα παιχνίδι με αντίπαλο τη Βέροια όταν έχεις πάρει το πρωτάθλημα πριν την 28η Οκτωβρίου και κοιτάς παραμονές ενός πολύ κρίσιμου παιχνιδιού με την M.U. να έχεις όσο το δυνατόν περισσότερους παίκτες υγιείς και ετοιμοπόλεμους γι'αυτό το παιχνίδι είναι τουλάχιστον περίεργο για τα δικά μου κριτήρια.

I_HAVE_A_NAME_
09-02-2014, 17:52
Συνεχίζεις να μου μιλάς “εξωγηπεδικά” και για πράγματα που έχουν να κάνουν με τα ψυχολογικά κίνητρα των παικτών ενώ εγώ μιλάω καθαρά αγωνιστικά.
Ας το πάρουμε όμως και από τον δικό σου τρόπο σκέψης μπας και γίνω κατανοητός..
Μια ομάδα λοιπόν που έχει εξασφαλισμένο τον τίτλο και κάνει πλάκα στο πρωτάθλημα δεν θα έπρεπε να κατεβαίνει με αυτοματισμούς στο παιχνίδι της και με δουλεμένες κινήσεις και τρόπους ανάπτυξης,έτσι ώστε ο οποιοσδήποτε νεος μπει στην ομάδα να αφομοιωθεί και να μην κάνει τα δικά του με αποτέλεσμα να φαίνονται 10 παίκτες που συναντήθηκαν έξω από το γήπεδο και μπήκαν μέσα να παίξουν..???
Οπότε όπως καταλαβαίνουμε (λογικά σκεπτόμενοι) οι αυτοματισμοί μιας ομάδας δεν έχουν καμία σχέση με τα κίνητρα της και κατ' επέκταση την αγωνιστική της ψυχολογία..
Είναι καθαρά μηχανικές κινήσεις που κάνει ο καθένας μας στην δουλειά του και το ίδιο κάνουν και οι ποδοσφαιριστές γι'αυτό κάποιες φορές τους βλέπεις και πετάνε την μπάλα στα πλάγια του γηπέδου χωρίς να έχει κάνει κούρσα ή να έχει ακολουθήσει την φάση ο παίκτης που είναι στην γραμμή (μπακ,μέσος ή επιθετικός).
Γιατί πολύ απλά δεν τον κοιτάνε καν.Ξέρουν ότι υπό κανονικές συνθήκες αυτός έπρεπε να ήταν εκεί. Αυτό σημαίνει αυτοματισμός.
Γι'αυτό όταν η Barcelona(τα προηγούμενα χρόνια) ή η Bayern φέτος είναι 1ες με διαφορά στα πρωταθλήματα τους και παίζουν με τους τελευταίους πριν από αγώνες CL τους ρίχνουν 5αρες όχι γτ κωλοκάτσανε οι άλλες ομάδες ή γιατί είναι καφενεία (είναι και αυτό βεβαίως μια πιθανότητα πάντα) αλλά γιατί τα γκολ που βάζουν(στην πλειοψηφία τους) είναι προϊόν αυτοματισμών..
Τώρα αν ένας παίκτης δεν τραβάει και είναι ντεφορμέ με αποτέλεσμα να λειτουργεί ως αδύναμος κρίκος στην αλυσίδα του εκάστοτε αυτοματισμού αυτό είναι κάτι τελείως διαφορετικό και μπορεί να συνδέεται με τους παράγοντες που ανέφερες παραπάνω..
Συγγνώμη για το τεράστιο post αλλά ήταν μια προσπάθεια να εξηγήσω γιατί τα 5 γκολ στο χθεσινό ματς (και σε παρόμοια ματς) δεν λένε απολύτως τίποτα και μάλιστα κάποιες φορές μπορεί να κάνουν και κακό γιατί κρύβουν τις αδυναμίες και αποπροσανατολίζουν την ομάδα απ'το να δουλέψει περισσότερο για να καλύψει αδυναμίες και να βγάλει περισσότερους και με μεγαλύτερη ποικιλία αυτοματισμούς.
Αυτά.

tonybsg
09-02-2014, 18:08
I_HAVE_A_NAME για τον Ρομπέρτο δεν είπες, γι' αυτή την εξέλιξη τουλάχιστον δεν χάρηκες για την ομάδα;




- Όταν ένας δανεικός αποδειχθεί καλός ή εξαιρετικός δεν τον αγοράζουμε γιατί η ομάδα του είτε ζητάει πολλά (ρε τους παράλογους!!) είτε τον προορίζει για βασικό και δεν τον πουλάει.

I_HAVE_A_NAME_
09-02-2014, 18:45
I_HAVE_A_NAME για τον Ρομπέρτο δεν είπες, γι' αυτή την εξέλιξη τουλάχιστον δεν χάρηκες για την ομάδα;
Εχεις δίκιο φίλε μου. Ξέχασα τελείως να αναφερθώ γτ δεν παρακολούθησα τον αγώνα με τον Πανιώνιο και το έμαθα χθες.
¶ψογος χειρισμός από Μαρινάκη και πιστεύω ότι τον πήρε σε πολύ λογική τιμή. (Αν αναλογισθεί κανείς την ηλικία του,τι "άφησε" πίσω και φυσικά τις αδιαμφισβήτητες ικανότητες του).
Από αυτή του την κίνηση φαίνεται να αλλάζει την νοοτροπία της ομάδας στα μεταγραφικά μέχρι τώρα (στο quote που έβαλες την είχα παραθέσει).
Δεν του το χα του Μαρινάκη και μπράβο του!

geogoku
10-02-2014, 09:32
ρε παιδια συγνωμη αλλα επειδη δεν εχω καταλαβει για το offside στο πρωτο γκολ...που υπαρχει το offside?αν θυμαμαι καλα ξεκιναει απο πλαγιο αουτ οπου ναι μεν ειναι offside ο Ολαιταν αλλα απο πλαγιο αουτ δινεται offside???αν κανω λαθος σορρυ αλλα το ακουω απο χθες κα δεν εχω καταλαβει τι παιζει.επισης το δευτερο πιο ειναι???

tonybsg
10-02-2014, 10:53
Στην αρχή της φάσης είναι σέντρα φίλε μου, όχι πλάγιο, δυστυχώς.

Για το τρίτο γκολ μετά λένε, και χωρίς να ξέρω τι έχει ειπωθεί στις εκπομπές, δεν πρέπει να ήταν.

geogoku
10-02-2014, 11:36
Στην αρχή της φάσης είναι σέντρα φίλε μου, όχι πλάγιο, δυστυχώς.

Για το τρίτο γκολ μετά λένε, και χωρίς να ξέρω τι έχει ειπωθεί στις εκπομπές, δεν πρέπει να ήταν.

ειχα την εντυπωση πως ηταν απο απευθειας πλαγιο αουτ.τεσπα τοτε οκ.

dlevel
12-02-2014, 16:36
τον έχουν βάλει τον Μήτρογλου με την U21 που παίζει τώρα και έχει βάλει ήδη 2 γκολ... χάνει 3-2 η φουλαμ στο 75. θα κάνει hat trick λέτε ???

Giannis1979
12-02-2014, 16:48
4173
Δεν υπαρχει κανενα οφσαιντ οπως φαινεται ξεκαθαρα απ τη νοητη γραμμη.
Ειναι πολυ οριακη φαση κ η αμφιβολια ειναι παντα υπερ του επιτιθεμενου.

dlevel
12-02-2014, 17:10
κούραση...

phoenix7
12-02-2014, 17:51
http://www.youtube.com/watch?v=m0eXSxUFwUE

nikon
13-02-2014, 08:43
4173
Δεν υπαρχει κανενα οφσαιντ οπως φαινεται ξεκαθαρα απ τη νοητη γραμμη.
Ειναι πολυ οριακη φαση κ η αμφιβολια ειναι παντα υπερ του επιτιθεμενου.Θα μας αναλύσεις και αυτή τη φάση;;;

http://images.newsnowgreece.com/61/613518/1.jpg

phoenix7
24-02-2014, 23:55
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc1/t1/1911604_650580985008633_1535871990_n.jpg

Gazof
25-02-2014, 00:21
Θα είμαι μέσα, άντε καλή μας επιτυχία...

Dragonpaul
25-02-2014, 18:00
"Αυτός είναι ο Ολυμπιακός" (http://www.sport24.gr/football/ChampionsLeague/aytos_einai_o_olympiakos.2660603.html)

phoenix7
25-02-2014, 18:24
"Αυτός είναι ο Ολυμπιακός" (http://www.sport24.gr/football/ChampionsLeague/aytos_einai_o_olympiakos.2660603.html)

το αστείο είναι ότι το βίντεο το ανέβασα εγώ και έκανα γνωστό στους οπαδούς μας και μετά όλα τα γνωστά site :) τέτοια επιρροή έχω ο άτιμος ; :pop2:

tonybsg
26-02-2014, 00:14
http://i541.photobucket.com/albums/gg362/tonypapadovic/1619524_801538309861187_885678972_n.jpg (http://s541.photobucket.com/user/tonypapadovic/media/1619524_801538309861187_885678972_n.jpg.html)


https://lh3.googleusercontent.com/-a4bIuXHNSq0/Uw0DhqVLFSI/AAAAAAAABr8/JlP1MclSyOw/s0/25-02-2014-GifNumber-170.gif

http://abload.de/img/celeezes3n.gif

https://lh6.googleusercontent.com/-nH9oM5O4yM4/Uwz7sgqvpJI/AAAAAAAABrs/A6ADirBHor0/s0/25-02-2014-GifNumber-169.gif

phoenix7
26-02-2014, 00:22
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/t1/1800232_651112144955517_1956205750_n.jpg

dlevel
26-02-2014, 00:23
μας τρέλανε ο θρύλος σήμερα

phoenix7
26-02-2014, 00:28
Επειδή δεν ξέρω αν επιτρέπεται να τα ποστάρω εδώ, έχω links για κατέβασμα ολόκληρου του αγώνα με την Μάντσεστερ (ξένο κανάλι) σε HD, αν επιτρέπουν οι admin μπορώ να βάλω τα link εδώ... σε άλλο site τα βρήκα

INDIGO
26-02-2014, 00:44
Μας τρέλανε όλους σου λέω...

4294

Kapa
26-02-2014, 01:27
Μπραβο στα παιδια!

Συγκλονιστικη νυχτα!

Μεχρι την επομενη...

Gazof
26-02-2014, 03:20
Η ατμόσφαιρα στο γήπεδο ειδικά σήμερα, ήταν το κάτι άλλο, απίστευτη! Μας αρρώστησε η ομάδα! Δε ξέρω αν φαινόταν από την TV, τα τραγούδια στην εξέδρα ήταν απλώς ασταμάτητατα και τα σφυρίγματα στις επιθέσεις της United εκκωφαντικά. Και οι της Manchester έδιναν ρέστα, παρόλο που η ομάδα τους τους απογοήτευσε.

Ήταν πολύ γλυκιά η νίκη, λέμε:

phoenix7
26-02-2014, 03:26
από που είναι η φώτο; :D

Gazof
26-02-2014, 03:31
Είναι μετά το τέλος του αγώνα στον χώρο των VIP. Αυτά τα γλυκάκια με την σοκολάτα.. 6 "τσάκισα". Ήταν απίστευτα. Αύριο θα ανεβάσω και καμιά φωτό από το γήπεδο γιατί τις έχω στην φωτογραφική, αυτή είναι από το κινητό.

phoenix7
26-02-2014, 03:41
μου επιτρέπεις να την ανεβάσω στην σελίδα μου στο FB;

Gazof
26-02-2014, 03:43
Ελεύθερα και αύριο θα ανεβάσω πολύ καλύτερες.

FotisGRC
26-02-2014, 06:50
Επειδή δεν ξέρω αν επιτρέπεται να τα ποστάρω εδώ, έχω links για κατέβασμα ολόκληρου του αγώνα με την Μάντσεστερ (ξένο κανάλι) σε HD, αν επιτρέπουν οι admin μπορώ να βάλω τα link εδώ... σε άλλο site τα βρήκα

Phoenix αν θες στειλε μου το link σε pm.. Εχασα τον αγώνα και θα ήθελα να τον δω! Τα συγχαρητήρια και απο μένα.. Φετος θηρίο ο Θρύλος, μακάρι να παίζουν έτσι ολες οι Ελληνικες ομάδες στην Ευρώπη..

nikon
26-02-2014, 08:10
http://www.redplanet.gr/podosfairo/olympiakos-protathlimata/article2661988.ece/BINARY/w620/ena.jpg
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/t1/s403x403/1901120_596258553784434_1523096488_n.jpg (https://www.google.gr/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&docid=-w-hkcDK4GZ7MM&tbnid=LVarrrdz9xPHmM:&ved=0CAUQjRw&url=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FSoutherneyeZi m%3Fhc_location%3Dtimeline&ei=gIQNU8CBEeKb0AW_ooHQCg&bvm=bv.61965928,d.ZGU&psig=AFQjCNHuBzu2nNPi04ZLrK2qVpMzMliMxg&ust=1393481194708036)

http://www.redplanet.gr/podosfairo/omades_ypodomis/article2662187.ece/BINARY/original/rf.jpg

Μια χάρη μόνο από κάποια παλικάρια ΑΝ γίνεται μην ακούσουμε κλάψα και σήμερα αφήστε μας να το χαρούμε εμείς που βολευόμαστε ακόμα και με αυτές τις επιλογές.:osfp:

le_71
26-02-2014, 08:26
Συγχαρητήρια στον Ολυμπιακό. Αν και φίλαθλος άλλης ομάδας, μικρότερης κατηγορίας, δεν μπορώ να μην χαρώ με το τρομπόνι στους υπερόπτες τσάβιδες.

corsaopc3071r
26-02-2014, 09:35
Πολυ καλος ο Ολυμπιακος εχθες. Αν και τι ειδα απο σπασμενο καναλι χορτασα το ματσακι. Δειχνει οτι μπορει να χτυπησει και το επομενο παιχνιδι.

dlevel
26-02-2014, 10:34
Ήμουν και εγω μέσα, μας τρέλανε τελείως ο θρύλος, ξύπνησα με ένα χαμόγελο σήμερα! Φοβεροί όλοι τους, μια ομάδα, ο θρύλος έχει σοβαρευτεί τα τελευταία χρόνια και μπορεί να κοιτάξει στα μάτια τις περισσότερες ευρωπαϊκές ομάδες, εχθές αυτό εκανε, ούτε ταμπουρώθηκε πίσω και μπας και κάνει καμιά αντεπίθεση ούτε τπτ, στα ίσια και το 2-0 ήταν δικαιότατο.

Το ίδιο έκανε και με την Paris στους ομίλους, μια απο τις 4-5 καλύτερες ομάδες της Ευρώπης αυτή τη στιγμή, και η 4άρα στο πρώτο ματς ήρθε απο 3 λάθη ενώ έπαιζε 60 λεπτά πολύ καλό ποδόσφαιρο.

Επίσης κάτι εντυπωσιακό είναι οτι έφυγε ο καλύτερος σου επιθετικός και ένας απο τους καλύτερους half σου τον Ιανουάριο και αυτό που έγινε είναι να μην φανεί! Αυτό είναι πολύ βασικό για μία ομάδα.

Υγεία, αυτή είναι η λέξη για τον Ολυμπιακό αυτα τα τελευταία χρόνια.

corsaopc3071r
26-02-2014, 10:49
Συγχαρητήρια στον Ολυμπιακό. Αν και φίλαθλος άλλης ομάδας, μικρότερης κατηγορίας, δεν μπορώ να μην χαρώ με το τρομπόνι στους υπερόπτες τσάβιδες.

Εισαι ωραιος... Μακαρι ολοι να υποστηριζανε την ομαδα της πολης που μεγαλωσανε. Εμεις εδω τουλαχιστον ετσι ειμαστε!

le_71
26-02-2014, 11:12
Εισαι ωραιος... Μακαρι ολοι να υποστηριζανε την ομαδα της πολης που μεγαλωσανε. Εμεις εδω τουλαχιστον ετσι ειμαστε!

Πικραμένος ΑΕΚτζής είμαι :( Πάντως καλά το είπες. Η ομάδα μου, είναι πράγματι η ομάδα της πόλης που μεγάλωσα και την υποστηρίζω γιατί οι παππούδες και γιαγιάδες μου (RIP) φάγανε σούτο από τους Τούρκους και χάσανε τα πάντα..... Δεν μπορώ όμως να μην παραδεχτώ, οτι στην Ελλάδα ο δεύτερος πίσω από τον Ολυμπιακό, απέχει χιλιόμετρα.

corsaopc3071r
26-02-2014, 11:26
Πικραμένος ΑΕΚτζής είμαι :( Πάντως καλά το είπες. Η ομάδα μου, είναι πράγματι η ομάδα της πόλης που μεγάλωσα και την υποστηρίζω γιατί οι παππούδες και γιαγιάδες μου (RIP) φάγανε σούτο από τους Τούρκους και χάσανε τα πάντα..... Δεν μπορώ όμως να μην παραδεχτώ, οτι στην Ελλάδα ο δεύτερος πίσω από τον Ολυμπιακό, απέχει χιλιόμετρα.


Οσο μαμακας και να ειναι ο Μαρινακης... εγω βλεπω την ομαδα. Φετος ο ολυμπιακος εχει καλο ροστερ και ποιοτητα. Ενα καλο που εχει ειναι οτι πλεον αφηνουνε τον προπονητη να δουλεψει!!!

Αντε και του χρονου μαζι στη β' θα τα λεμε!!!

obione
26-02-2014, 11:55
ena megalo mpravo ston Olympiako pou deixnei orimh omada !
o olympiakos exei terastia eukairia na mas kerdisei mesa sto old trafford! oi pektes tin manutd edeiksan ton 'go away' dromo ston Moyes kai h ananewsh tou symvolaiou ston Rooney fanerwnei arketa pragmata!ante na doume!


ps...... pali kala pou den mas peirate xampari kai den egine varitero to scor!!

Gazof
26-02-2014, 12:28
Ανεβάζω μερικές φωτογραφίες, τις συμπίεσα πολύ, αλλά βλέπονται πιστεύω. Στις τελευταίες φαίνεται ότι είχαμε αγώνα και εκτός γηπέδου :a025dfg:

muku
26-02-2014, 14:06
Ωραίες photos! Ελπίζω να ανεβάσω εγώ τις επόμενες από Old Trafford αν βρω εισιτήρια!

I_HAVE_A_NAME_
26-02-2014, 14:17
Απίστευτη νίκη στην οποία συνέβαλλαν πολλά πράγματα.
Δίψα των παικτών, άψογο κοουτσάρισμα του Μιτσελ, υπομονή και στήριξη της διοίκησης,κλπ.
Ακούω κάποιους σε TV και ράδιο που τονίζουν την ανυπαρξία της United με σκοπό να μειώσουν την επιτυχία του Ολυμπιακού και από "ρεαλιστές" και "αντικειμενικοί" που νομίζουν πως φαίνονται, γίνονται πικραμένοι και πικρόχολοι..
Ημουν και γω από αυτούς που τα "έχωσαν" όταν πίστευα πως έπρεπε αλλά το να παραδεχθώ τα σωστά και τα άξια πιστεύω ότι είναι τίμιο και όχι κωλοτούμπα όπως φοβούνται μερικοί "δημοσιογράφοι".
Το να μιλάς για ότι βλέπεις, την χρονική στιγμή που το βλέπεις, είναι υγεία.
Τεράστιο μπράβο λοιπόν στην ομάδα μου. Εκανε την υπέρβαση,έμεινε σοβαρή και ανεπηρέαστη στην πίεση αυτού του επιπέδου και εάν συνεχίσει έτσι (όπως φαίνεται θα το κάνει) θα αλλάξει επίπεδο και η φανέλα θα γίνει ακόμα βαρύτερη στην Ευρώπη.
Ελπίζω σε ιδιου πάθους εμφάνιση και μέσα στο Manchester..
Πραγματικά τρομεροί όλοι τους...

obione
26-02-2014, 14:39
den nomizw na meiwnei ti niki tou olympiakou h anyparksia tis manutd! o olympiakos den einai idios me tin omada prin apo 5-6 xronia! safestata paizei kala pleon kai fusika den einai h monadiki omada pou exei kerdisei h manutd! ektos kai an diavazeis ellinika sxolia kitrinou typou! kane mia volta eksw sta site kai idietera sto site tis manutd kai th deis an meiwnete h niki tou thrylou! kathe allo tha elega!!:)

phoenix7
26-02-2014, 15:32
Βάζω τα Links για το χθεσινό ματς...αν οι admins κρίνουν ότι πρέπει να κατέβουν...ελεύθερα να διαγράψουν το ποστ μου :)


http://www.fantasy-challenge.co.uk/%5Cimages%5CChampions%20League.png
UEFA Champions League - Round of 16 - 1st Leg - 25/02/2014
http://static.weltsport.net/bilder/wappen/mittel/1400.gifOlympiacos vs Manchester Unitedhttp://static.weltsport.net/bilder/wappen/mittel/543.gif
Channel - Sky Sport HD
Video - 4000 kbps
FPS - 50 fps
Resolution - 1280 x 720
Audio - German - AC3 2.0 - 192 kbps
Audio - Stadium Sound - AC3 2.0 - 192 kbps
Format - MKV
Size - 3.02 GB

1st Half
http://www.embedupload.com/?d=5HCSATZWOZ
http://www.embedupload.com/?d=6GHIKTECNG

2nd Half
http://www.embedupload.com/?d=9JY5BGKXMH
http://www.embedupload.com/?d=64KTVPIGRJ

http://i.imgur.com/skU3a2K.jpg

http://i.imgur.com/Yk1JqQR.jpg

http://i.imgur.com/PdlZeRr.jpg

http://i.imgur.com/dazbvTH.jpg

http://i.imgur.com/u9pujJX.jpg

http://i.imgur.com/Xr4zc54.jpg

http://i.imgur.com/9PA4RYg.jpg
Τα upload links δεν είναι δικά μου

Kapa
26-02-2014, 15:38
Κανουμε μια παυση...

Διαβαζουμε το spoiler...

Γελαμε με τη ψυχη μας...

Συνεχιζουμε τη μερα μας...

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/t1/1689953_10202271819215980_161547335_n.jpg

nikon
26-02-2014, 15:48
Καλά το να σχολιάσουμε τι γράφει η φυλλάδα του τράκη είναι εντελώς χάσιμο χρόνου απλά να πω ότι αυτός που έχει στη φωτό παίρνει την εβδομάδα όσα παίρνουν όλοι μαζί οι ποδοσφαιριστές της ομάδας του......τον χρόνο.

Dragonpaul
26-02-2014, 15:50
Απορώ γιατι ασχολείστε με τους γελοίους!!!!!

toninio
26-02-2014, 17:29
Πραγματικά, σπουδαία εμφάνιση και νίκη. Η μεγαλύτερη, όπως σωστά λένε, όσον αφορά τη σπουδαιότητα και το όνομα του αντιπάλου, αν και έχουμε κάνει στο παρελθόν πιο δύσκολες νίκες και μεγαλύτερες εμφανίσεις.
Ο Μίτσελ είναι έξυπνος και κάνει καλά τη δουλειά. Κι από τακτική, μία χαρά, κόβει το μυαλό του. Γενικά, ο Ολυμπιακός είναι μία υγιής ομάδα αυτή τη στιγμή, έχει καλή φυσική κατάσταση και δυνάμεις τη στιγμή που πρέπει, και παρόλο που στερηθήκαμε σημαντικούς παίκτες σε μικρό χρονικό διάστημα κι άλλαξε η σύνθεση της ομάδας, μία χαρά προσαρμόστηκαν όλοι και παίζουμε μπάλα. Αυτό δείχνει ότι γίνεται καλή δουλειά.
Για τους παίκτες, όλοι ήταν άριστοι. Θεωρώ ότι αν είχαμε και Σαβιόλα, έστω για ένα ημίχρονο, θα είχαμε άλλο ένα γκολάκι. Με Μήτρογλου μέσα, δεν συζητάμε.........
Πάντως, ακόμα δεν έχουμε προβάδισμα, θεωρώ. Τρομερά δύσκολη η ρεβάνς, με φουλ πίεση από το πρώτο λεπτό. Η ManU είναι χώμα, αλλά δεν έγινε ξαφνικά άχρηστη. Εξακολουθεί και είναι μία καλή ομάδα της Premier, λειτουργεί σε άλλο επίπεδο και σε αρκετά σημεία είναι καλύτερη από εμάς. Θα τα δώσουν όλα για να περάσουν και σε αυτές τις περιπτώσεις μιλάει και η έδρα. Νομίζω ότι θα χρειαστεί να βάλουμε ένα γκολάκι εκεί μέσα, πράγμα που μπορούμε φυσικά, έχουμε τους παίκτες. Με ψύχραιμο παιχνίδι, ειδικά σε άμυνα-κέντρο, μπορούμε την πρόκριση. Ελπίζω να τα καταφέρουμε.......

corsaopc3071r
26-02-2014, 18:51
Κανουμε μια παυση...

Διαβαζουμε το spoiler...

Γελαμε με τη ψυχη μας...

Συνεχιζουμε τη μερα μας...

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/t1/1689953_10202271819215980_161547335_n.jpg

Φυλλαδες για φτυσιμο...γενικως απο ολες τις ομαδες.

phoenix7
26-02-2014, 20:32
https://www.facebook.com/photo.php?v=651564768243588

Ο Μαύρος ιππότης από την Κόστα Ρίκα χτυπά

ezio_auditore
27-02-2014, 10:35
η μονη εφημεριδα που ''καπνιζεται''

dlevel
27-02-2014, 10:52
Το όλο θέμα για το 2ο ματς είναι το πρώτο μισάωρο, αν δε σκοράρει η ManUtd εκεί τότε θα αρχίσει το αγχος, αν σκοράρει τότε το άγχος θα είναι δικό μας... δύσκολο ματσακι, αλλα πιστεύω στη πρόκριση.

toninio
27-02-2014, 18:54
Ακριβώς αυτό, το πρώτο μισάωρο, άλλα και γενικά το πρώτο ημίχρονο. Αυτοί, ακόμα και τώρα, δεν μας πολυ-υπολογίζουν, από την άποψη ότι λένε "ποιός Ολυμπιακός τώρα. Εμείς δεν παίξαμε καλά και χάσαμε. Πάμε να τους ρίξουμε 4 να περάσουμε". Είναι σαν να παίζουμε εμείς με οποιαδήποτε μικρομεσαία ελληνική ομάδα, κι έχουμε χάσει 2-0, με τη ρεβάνς στο Καραϊσκάκη. Κι εννοείται θα μπουν απο το πρώτο λεπτό τσαμπουκαλεμένα, για να σκοράρουν. Εκεί πρέπει τώρα να δείξουμε χαρακτήρα εμείς. Η απουσία ενός παίκτη ηγέτη-έμπειρου στο κέντρο της άμυνας με προβληματίζει. Είναι πολύ καλοί αυτοί που έχουμε, αλλά δεν έχουν ακόμα μπαρουτοκαπνιστεί σε τέτοια ματς, σε ιστορικές γεμάτες έδρες, με τη μπάλα να καίει κάθε δευτερόλεπτο. Από την άλλη, η παρουσία του Ρομπέρτο, που εμπνέει εμπιστοσυνη στην άμυνά του και σε όλη την ομάδα, είναι μεγάλη υπόθεση.
Εννοείται ότι μπορούμε την πρόκριση και φυσικά κι ένα και δύο γκολ εκεί μέσα, γιατί κι αυτοί έχουν αστάθεια πίσω. Το θέμα είναι πώς θα διαχειριστούμε το ματς σε τακτική και ψυχολογικά......

I_HAVE_A_NAME_
27-02-2014, 21:41
Εγώ πιστεύω ότι τα πράγματα έχουν γίνει πιο "επαγγελματικά" και γενικά όλοι οι παίκτες μας μπορεί να μην έχουν ευρωπαϊκή πείρα αλλά γράφουν και λίγο στα @@ τους την Manchester και την κάθε Manchester..
Τι εννοώ.. Γνωρίζουν προφανώς πως η ψαλίδα έχει μικρύνει και γι'αυτό μπήκαν με τσαμπουκά και με "πεινασμένο" μάτι στον αγώνα.
Δεν έπαιζε ας πούμε ο Ανατολάκης μέσα (και ο κάθε ανατολάκης) που έχει φάει τόση σφαλιάρα στην Ευρώπη και όποτε έβλεπε διαβολάκο απέναντι τον έπιανε τραμουντάνα (ή όποτε έβλεπε τον Zidane του ζητούσε αυτόγραφο στο τέλος του αγώνα)..
Εννοείται καμία απαξίωση σε αυτά τα ιερά τέρατα του ποδοσφαίρου και γενικά σε οποιονδήποτε άξιο αλλά μες στο γήπεδο δεν σου "βγαίνει σε καλό" να θαυμάζεις τον αντίπαλο σου..
Είναι πολύ μεγάλο ψυχολογικό αβαντάζ να νιώθεις (ακόμη και αν δεν είσαι) ίσος με αυτόν..
Εάν πραγματικά έχεις τα προσόντα και τις δυνατότητες αυτή η στάση είναι που θα σε "ξεμπλοκάρει" απέναντι σε τεράστιες ομάδες και μεγάλους παίκτες..
Να κοιτάς τον άλλον στα μάτια..

toninio
28-02-2014, 04:02
Ισχύει αυτό που λες. Έχουν γίνει αρκετά πιο επαγγελματικά και "ψυχρά", με την έννοια που το θέτεις. Μακάρι να αποδειχθεί στην πράξη ότι θα λειτουργήσουν έτσι εκείνη την ημέρα στο Old Trafford.
Απλώς εγώ φοβάμαι μην μας πιάσει καμία "θάλασσα" σε περίπτωση που η ManU κάνει καλό παιχνίδι (η εξαρχής πίεση είναι δεδομένη), τις βγουν οι φάσεις και προηγηθεί νωρίς. Δεν φοβάμαι ότι οι παίκτες πριν τον αγώνα θα είναι "χεσμένοι" ή κάτι τέτοιο, αυτό δεν παίζει. Φοβάμαι μην πάθουν καμία ταραχή την ώρα του ματς, λόγω του ότι η συγκεκριμένοι παίκτες είναι ψιλο-άπειροι από τέτοια μεγάλα παιχνίδια. Εντάξει, ο Μανιάτης έχει παλαίψει σε δύσκολες έδρες και είναι ψημένος παίκτης. Ο Χολέμπας το ίδιο. Τον Ρομπέρτο δεν τον φοβάμαι, εκτός ίσως από καμία περίεργη έξοδο. Ο Τσόρι, εννοείται δεν χαμπαριάζει. Οι υπόλοιποι όμως δεν έχουν παρόμοια εμπειρία, και γενικά το συγκεκριμένο σύνολο που έχουμε δεν έχει προλάβει να ψηθεί σε τόσο δύσκολα ματς.
Εύχομαι να είναι καλά ο Σαβιόλα, γιατί θεωρώ ότι θα είναι υπέρ-απαραίτητος στην επίθεση, με την ποιότητά του. Έστω και για ένα ημίχρονο, είναι ικανός να γεννήσει αυτό το μισό γκολ που χρειαζόμαστε. Εννοείται θα παίξει ρόλο και ο Φουστέρ, με την ικανότητά του να καλύπτει γήπεδο, να παρενοχλεί συνεχώς, και να κλέβει όπου μπορεί (κι έχει και το ένστικτο του γκολ).
Όλα είναι πιθανά σε αυτό το ματς, ακόμα και ένα όμορφο διπλό να βγάλουμε, εάν η Μάντσεστερ βιαστεί, δεν της βγαίνει, και αρχίσει να εκνευρίζεται......

I_HAVE_A_NAME_
28-02-2014, 13:38
Εχεις δίκιο σε αυτά που λες..
Αυτή την "θάλασσα" που μας έπιανε για πλάκα σε όλα τα Ευρωπαϊκά ματς τα περασμένα χρόνια την περίμενα και την φοβόμουν και 'γω. Πίστευα ότι θα εμφανιστεί κάποια στιγμή,θα φάμε το πρώτο γκολ,θα πανικοβληθούμε και θα φάμε 4αρα. Ευτυχώς την έχουμε αποφύγει μέχρι στιγμής αλλά ακόμα και τις λίγες φορές που εμφανίστηκε δεν την εκμεταλλεύτηκαν οι αντίπαλοι.
Αυτό που έκανε και πιστεύω ότι θα κάνει την διαφορά πέρα από τον επαγγελματισμό (ή αν το προτιμάς το "ξεψάρωμα" των παικτών) είναι το τρέξιμο και η συνεχής πίεση.
Ποτέ δεν είχα δει τον Ολυμπιακό να πιέζει έτσι και μάλιστα με αυτήν την διάρκεια. Γιατί και με τον Βαλβερδε πίεζε αλλά στο 60' τα έφτυνε όλη η ομάδα και κωλοκαθόταν(με τα γνωστά αποτελέσματα).
Μπορεί δλδ στις τελικές μας προσπάθειες να να μην έχουμε την κλάση και την αποτελεσματικότητα μεγάλων παικτών (όπως είχαμε με τον Μήτρογλου που την μισή ευκαιρία την έκανε γκολ, ή εάν είχαμε παίκτες σαν τον Rooney και τον Van Persie στα καλά τους) αλλά εχουμε την τρομακτική πίεση που μπλοκάρει ομάδες δίχως σαφές/δουλεμένο πλάνο στο παιχνίδι τους (Manchester).
Συμφωνώ για τους παίκτες που λες και τα στοιχεία τους αλλά πιστεύω ότι όλοι (ακόμα και οι άπειροι) θα έχουν σαφής οδηγίες από τον Μιτσελ και θα είναι απόλυτα προσηλωμένοι σε αυτές (Οπότε ο κίνδυνος για "θάλασσα" μικραίνει ακόμα περισσότερο).
Ο Μιτσελ γνωρίζει προφανώς ότι δεν έχει το υλικό της Manchester από το κέντρο και μπροστά οπότε "χτυπάει" στα μοναδικά στοιχεία που ξέρει ότι ένας άπειρος και χαμηλότερης κλάσης παίκτης μπορεί να χτυπήσει έναν καλύτερο. Στην δύναμη,στο πάθος (ποδοσφαιρική κ@υλα για διάκριση δλδ) και στην ταχύτητα.
Παρ'όλα αυτά εννοείται ότι θα είναι ένα απίστευτα δύσκολο παιχνίδι και ο Ολυμπιακός πρέπει να πάει εκεί σαν να είχε έρθει 0-0 το πρώτο παιχνίδι.
Απόλυτα συγκεντρωμένος και με σαφές πλάνο για διατήρηση του μηδέν στην άμυνα.

Nikoladim
28-02-2014, 15:09
18,9 εκ. ευρώ τον χρόνο
ή 365.000 ευρώ την εβδομάδα
ή 52.000 ευρώ την ημέρα
ή 2.000 ευρώ την ώρα
ή 36,5 ευρώ το λεπτό

Τοσα παιρνει ο Ρουνει. Λογικα θα ειναι προ φορων...
Παιρνει το λεπτο περισσοτερα χρηματα απο οσα βγαζει ενας ελληνας εργαζομενος την ημερα. Κατι δεν παει καλα...
Οσο για την United πραγματικα ειναι ενα φαντασμα του εαυτου της, ανεξηγητο για εμενα γιατι παιζει τοσο ασχημα. Πληρωσανε το λαθος να φερουν ενα καλο προπονητη ο οποιος ομως δεν ειχε δοκιμαστει σε τετοιες συνθηκες. Δεν τους εχει βγει και αν περιμενουνε μεχρι του χρονου ισως το πληρωσουν παρα πολυ ακριβα.

tonybsg
28-02-2014, 15:14
Δύο ενδιαφέροντα - κατά τη γνώμη μου - αρθράκια...

http://www.sport24.gr/stiles/football-philosopher/h_sezon_poy_toys_allazei_epipedo.2664290.html

http://www.contra.gr/Columns/CaesarSalad/o-olympiakos-sta-oskar.2664218.html

nikon
02-03-2014, 21:21
http://www.youtube.com/watch?v=XSJhfWMrtjk

I_HAVE_A_NAME_
02-03-2014, 21:41
Ωραίο διάβασμα απ'τον Αναστασίου. Έκλεισε όλα τα ατού μας με διπλά μαρκαρίσματα και πολύ πίεση..
Πολύ κακός ο Ολυμπιακός με εμφανέστατη την κούραση η οποία φάνηκε και στην έλλειψη δημιουργικότητας..Εκεί που κολλάει το μυαλό και κάνεις τα ίδια και τα ίδια λάθη χωρίς να σκέφτεσαι καθαρά..
Δεν του βγήκε του Μίτσελ το "ομάδα που νικάει δεν αλλάζει".. Κρίμα γιατί μπορούσε να την φρεσκάρει την ομάδα.
Θα μπορούσαν πχ να προτιμηθούν οι Ιμπαγάσα,Παπαδόπουλος,Σάμαρης,Μασάντο,Βαλντεζ για την αρχική ενδεκάδα και να δοθούν ανάσες σε Καμπελ,Εντιγκά,Μαρκάνο,Μανιάτη,Τσόρι οι οποίοι φάνηκαν πολύ κουρασμένοι,προβλέψιμοι και εκνευρισμένοι. (Με εξαίρεση τον Τσόρι ο οποίος ήταν καλός αλλά από ένα σημείο και μετά εκνευρίστηκε και έπεσε η απόδοση του με αποκορύφωμα το χαμένο πεναλτυ).
Κατα τα άλλα, η διαιτησία (παραδόξως) ήταν άψογη και οι (πολλοί ή λίγοι δεν με απασχολεί) ηλίθιοι που πάνε στο γήπεδο για να βγάλουν τα νεύρα από την παντόφλα που τρώνε σπίτι τους δείχνουν πόσες δεκαετίες θέλουμε ακόμα για να μπορέσουμε έστω να ψελλίσουμε τις λέξεις "πολιτισμένο κράτος"...

phoenix7
02-03-2014, 21:45
Να κάνω και το αστείο μου με τα χάλια μας σήμερα; ....

-Ρομπέρτο σε θέλουν στο τηλέφωνο!
-Ποιος?
-Αυτός!! 3-0!!!!!!!!!!!!!!!!

κάναμε ήρωες τους άμπαλους

Dragonpaul
02-03-2014, 22:09
Δεν εχω ξαναδεί σε συνέντευξη τύπου τόση υπεροψία συγκεντρωμένη σε ενα άτομο. Αναστασίου όλα τα λεφτα!!!!! Ειπε οτι ειναι και καλυτερη ομάδα ο βαζελος.... Μαζεψτε τον!!!!

ntsmrtz
02-03-2014, 22:12
ξέρει κανείς τι απόδοση είχε το 2πλό απόψε?

I_HAVE_A_NAME_
02-03-2014, 22:16
Δεν εχω ξαναδεί σε συνέντευξη τύπου τόση υπεροψία συγκεντρωμένη σε ενα άτομο. Αναστασίου όλα τα λεφτα!!!!! Ειπε οτι ειναι και καλυτερη ομάδα ο βαζελος.... Μαζεψτε τον!!!!
χαχαχα Ναι? Δεν το είδα ρε γμτ!
Σύμφωνα με την "λογική" τους και το "σκεπτικό" τους σε λίγο θα μας πουν ότι αυτοί θα είχαν ρίξει 5αρα στην Manchester (αφού εμεις τους ρίξαμε 2 και αυτοί 3 σε εμας!) Λογικό!!!χαχα
Να κάνεις σωστό διάβασμα και να παίρνεις ένα ματς με το σπαθί σου είναι ένα πράγμα..
Να νομίζεις πως είσαι καλύτερη ομάδα από κάποιον που βρίσκεται 24 βαθμούς ψηλότερα από σένα είναι αυταπάτη και "επιλεκτική ηλιθιότητα" όμως..

EDIT: ¶κυρο τότε το παραπάνω post μου αφού δεν ειπώθηκε κάτι για συνολικά καλύτερη ομάδα. Για σήμερα εννοείται ότι ο Παναθηναϊκός ήταν καλύτερος.
Πολύ σωστή στάση και απ'τον Μιτσελ που παραδέχθηκε ότι ήμασταν κάκιστοι και ο αντίπαλος ήταν καλύτερος.
Ούτε φαμφάρες μετά το 2-0, ούτε καταστροφολογίες μετά το σημερινό.Αυτό δείχνει μια ωριμότητα αν μη τι άλλο.
Κάτω το κεφάλι και δουλειά όπως κάνουμε πάντα φέτος.

Desmond
02-03-2014, 22:16
7,75.Ο αδερφός μου πήγε καλό ταμείο!
Edit: @Παύλος.Νομίζω οτι είπε-εννοούσε "καλύτερη ομάδα" σήμερα.

Dragonpaul
02-03-2014, 22:27
Μπορει, αλλα ετσι οπως το ειπε ακούστηκε να το λεει γενικότερα. Δεν ειναι εκει το θέμα... Το θέμα ειναι να εισαι "ταπεινός" και να μην παίρνουν τα μυαλά σου αέρα.
Προσωπικα, δεν έχω ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ένσταση για το σημερινό παιχνιδι. Σαφώς και κερδίσατε δίκαια. Με ενοχλεί, όμως, να ρίχνει 5αρες ο Ολυμπιακος στις υπόλοιπες ομάδες και στα 2 (!!!!!) παιχνίδια που, ουσιαστικά, εχει να παιξει εντός συνόρων, να εχει τέτοια εμφάνιση.

De-lee_GR
02-03-2014, 22:29
ξέρει κανείς τι απόδοση είχε το 2πλό απόψε?

Το 0-3 έδινε 150

kostasb13
02-03-2014, 22:40
Η καλυτερη ομαδα σημερα ειπε...δεν το ειδατε καλα...

Kapa
02-03-2014, 23:21
Ηρεμια χρειαζεται παιδια.

Σιγουρα το να χανεις απο το παο με 0-3, αυτοματως γινεται απο τις πιο βαριες ηττες που εχεις δεχτει. Δεν θα καταστραφει και ο κοσμος για αυτο το γεγονος, ποσο μαλλον οταν ο παο κατεβηκε φοβερα διαβασμενος και με κινητρο να χαλασει το αηττητο του ολυμπιακου και τη νικη επι της united.

Ο ολυμπιακος απο την αλλη δεν ειχε κινητρο. Κανενα. Και ισοπαλια να ερχοταν ολοι χαρουμενοι θα ηταν.

Επαιζαν με μια ομαδα που ηταν 27 ποντους πισω, εχοντας καθαρισει το πρωταθλημα και εχοντας κανει μια τρομακτικη εμφανιση απεναντι στη united.

Στις 19 μαρτιου η ομαδα εχει την ευκαιρια να παρει μια ιστορικη προκριση στους 8. Ας της δωσουμε την ευκαιρια να το καταφερει.

ntsmrtz
02-03-2014, 23:47
Ο ολυμπιακος απο την αλλη δεν ειχε κινητρο. Κανενα. Και ισοπαλια να ερχοταν ολοι χαρουμενοι θα ηταν.


διαφωνώ αλλά βαριέμαι να το αναλύσω. το να κερδίζεις στην εδρα σου είναι κίνητρο. πόσο μάλλον όταν πρόκειται για τον βάζελο. απαράδεκτη εμφάνιση.

djpar
03-03-2014, 08:22
καλα τα λεει η ομαδα δεν ειχε κινητρο στο μυαλο τους οχι οτι εμεις σαν οπαδοι δεν θελαμε.
Καλα εκανε ο βαζελος κ εσκασε 3αρα για να γουσταρουμε και να καταλαβουν οτι πρεπει μεσα στην united να βαλουν 1 γκολ τουλαχιστον για σιγουρια

Dragonpaul
03-03-2014, 12:50
Ας ριξω λιγο νερο στο κρασι μου.... LOLOLOL o παππους!!!!!

Απίστευτο ρεσιτάλ 60χρονου για το 0-3! (http://www.gazzetta.gr/football/article/592661/apisteyto-resital-60hronoy-gia-0-3-vid)

Dragonpaul
03-03-2014, 13:31
Και για να μη χασουμε τελειως την ταυτοτητα μας, ολο το ελληνικο ιντερνετ εχει γεμισει με τα παρακατω:


https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc1/t1/1800354_10152244241140469_702573243_n.jpg

Nikoladim
03-03-2014, 13:52
Προσωπικα μου φανηκε τεραστιος τακτικος θριαυμος του ΠΑΟ, σε παιχνιδι που πραγματικα ειναι για σεμιναριο προπονητικης. Επισης να πω την αληθεια δεν θα εβαζα κουρασμενους παιχτες απο το ματς με την united αν ημουν ο Μιτσελ...

Οσο αναφορα τον Ολαιταν:

Η μυοκαρδίτιδα είναι ένα κλινικό σύνδρομο που χαρακτηρίζεται από φλεγμονή του καρδιακού μυ (δηλ. του μυοκαρδίου) με ένα μεγάλο εύρος κλινικής εικόνας, από ανεπαίσθητη έως ολέθρια. Η μυοκαρδίτιδα περιγράφεται ως «μια φλεγμονώδη διήθηση του μυοκαρδίου με νέκρωση και/ή εκφυλισμό των γειτονικών μυϊκών κυττάρων.» Συνήθως εκδηλώνεται σε ένα κατά τα άλλα υγιές άτομο και μπορεί να αποβεί σε ραγδαία εξελισσόμενη (και κάποιες φορές μοιραία) καρδιακή ανεπάρκεια και αρρυθμία.

http://4.bp.blogspot.com/-PqMHKf5Wjtc/UABxY21uH-I/AAAAAAAAAEc/LVDWfUoVBHA/s320/17282107.png (http://4.bp.blogspot.com/-PqMHKf5Wjtc/UABxY21uH-I/AAAAAAAAAEc/LVDWfUoVBHA/s1600/17282107.png)Η μυοκαρδίτιδα μπορεί να προκληθεί από μία πληθώρα από λοιμώξεις και καταστάσεις όπως είναι διάφοροι ιοί, σαρκοείδωση, αυτοάνοσα νοσήματα και άλλα. Η πιο συχνή αιτία είναι μυοκαρδίτιδα από λοίμωξη του καρδιακού μυ από κάποιο ιό. Ο ιός προσβάλει το μυοκάρδιο και προκαλεί τοπική φλεγμονή. Όταν κοπάσει η αρχική λοίμωξη, το ανοσοποιητικό σύστημα του οργανισμού συνεχίζει να προκαλεί φλεγμονώδη καταστροφή του καρδιακού μυ που καταλήγει στην μυοκαρδίτιδα.


Η μυοκαρδίτιδα είναι μια ασθένεια που δύσκολα μπορεί να ερευνηθεί, να διαγνωστεί και να θεραπευθεί λόγω της μεγάλης ποικιλίας κλινικής εικόνας του ασθενούς, που μπορεί να είναι από ασυμπωτική έως και καρδιακή ανεπάρκεια που χρήζει άμεση μεταμόσχευση καρδιάς.




Οι επιπτώσεις της μυοκαρδίτιδας ωστόσο ποικίλουν επίσης. Μπορεί να προκαλέσει μία ήπια ασθένεια χωρίς συμπτώματα που περνάει μόνη της, ή μπορεί να προκαλέσει πόνο στο στήθος, καρδιακή ανεπάρκεια, ή ξαφνικό θάνατο. Ένα οξύ σύνδρομο - σαν έμφραγμα του μυοκαρδίου με κανονικές στεφανιαίες αρτηρίες έχει καλή πρόγνωση. Καρδιακή ανεπάρκεια, ακόμα και με διεσταλμένη αριστερή κοιλία μπορεί να έχει καλή πρόγνωση. Κοιλιακές αρρυθμίες σε συνδυασμό με μεγάλου βαθμού καρδιακός αποκλεισμός έχουν δυσμενή πρόγνωση. Πλήρης απώλεια της δεξιάς κοιλιακής λειτουργίας συντελεί στην πρόγνωση θανάτου.

tonybsg
03-03-2014, 14:20
Ακριβώς... αυτό λέγαμε και χθες με τους φίλους μου τους Παναθηναϊκούς (Αμπελόκηποι εδώ χαχαχα...). Για την κούραση δεν συμφωνώ βέβαια, σωματικά θεωρώ ότι δεν υπάρχει ιδιαίτερη, πνευματικά ναι. Θεωρώ ότι αν έβαζε κανα δυο παίκτες φρέσκους, που δεν είχαν παίξει με Μάντσεστερ, αυτοί θα ήθελαν ακόμη περισσότερο να τα πάνε καλά χθες.

Ο Παναθηναϊκός δεν άλλαξε τρεις πάσες σε όλο το παιχνίδι και τα γκολ ήταν αστεία εκ πρώτης όψεως, δεδομένου ότι δεν ήρθαν από οργανωμένες προσπάθειες. Και τι σημασία έχει όμως αυτό;

Το πρώτο γκολ ήταν από λάθος του Μανωλά (αποτέλεσμα της πίεσης ψηλά), το δεύτερο γκολ από κόντρα (αποτέλεσμα μαρκαρισμάτων και αλληλοκάλυψης και αυτό, του Ζέκα αν θυμάμαι καλά, πέρα από το ήταν γελοίο το ότι βγήκε τέτοια πάσα από κόντρα), και το τρίτο, εντάξει, ήταν το κερασάκι στην τούρτα, κανείς δεν είχε καθαρό μυαλό, ένα άτομο στο τοίχος είχαμε!

Και καλά προσωπικά μαρκαρίσματα (ο Λαγός για παράδειγμα στον Τσόρι, που τα πήγε εξαιρετικά).

Κατοχή 70-30 αλλά χωρίς κανένα απολύτως νόημα από τον Ολυμπιακό που έδειχνε εγκλωβισμένος στην αμυντική διάταξη του Παναθηναϊκού. Ειδικά όταν πιέζατε και πάνω από το κέντρο, δεν μπορούσαμε να κάνουμε τίποτα. Το μόνο θετικό ήταν, ότι πέρα από τις διαγώνιες βαθιές μπαλιές που είναι κατ' εντολή του προπονητή (και το κάναμε και επί Βαλβέρδε), προσπαθούσαμε να διασπάσουμε αυτή την διάταξη με πάσες (ανεπιτυχώς).

Εκ των υστέρων, ίσως θέλαμε τουλάχιστον ένα άλλου είδους χαφ στην θέση του Ντινγκά ή του Μανιάτη, που να πάρει την μπάλα από τα δύο στόπερ και να την προωθήσει σωστά (Μασάντο θα προτιμούσα από Σάμαρη που είναι ταχύς και δυνατός, ενώ ο Ιμπαγάσα ήταν εκτός).

Θα έλεγα ότι οι δικαιολογίες των δύο αναγκαστικών αλλαγών και του σοκ με τον Ολαιτάν είναι υπαρκτές.

Παρ' όλα αυτά βλέπεις το αποτέλεσμα, και αντιλαμβάνεσαι ότι μόλις ο αιώνιος αντίπαλος σου έκανε την νίκη της χρονιάς για τον ίδιο και αυτό εν τέλει μένει!

phoenix7
03-03-2014, 16:39
-Ρομπέρτο σε ψάχνουν ρε...
-Ποιος;
-Αυτός! 3-0
-Και σένα σε ψάχνει ρε!
-Ποιος;
-Αυτός ! -24

|WISE|
03-03-2014, 16:41
Για να γελάσουμε και λίγο.:p


https://www.youtube.com/watch?v=0Xq0pNZDWSE

nikon
04-03-2014, 10:05
Δεν εχω ξαναδεί σε συνέντευξη τύπου τόση υπεροψία συγκεντρωμένη σε ενα άτομο. Αναστασίου όλα τα λεφτα!!!!! Ειπε οτι ειναι και καλυτερη ομάδα ο βαζελος.... Μαζεψτε τον!!!!O Aναστασίου εννοούσε για το συγκεκριμένο παιχνίδι αλλά αυτός (http://www.sport-fm.gr/article/i-megaluteri-omada-stin-ellada/753692);;;;......επικίνδυνα κομπλεξικός ας τον μαζέψουν επιτέλους.

|WISE|
04-03-2014, 12:57
O Aναστασίου εννοούσε για το συγκεκριμένο παιχνίδι αλλά αυτός (http://www.sport-fm.gr/article/i-megaluteri-omada-stin-ellada/753692);;;;......επικίνδυνα κομπλεξικός ας τον μαζέψουν επιτέλους.

Τι κακο ειπε? Δεν συμφωνεις?

Asus Memo Pad HD 7

Desmond
04-03-2014, 13:26
O Aναστασίου εννοούσε για το συγκεκριμένο παιχνίδι αλλά αυτός (http://www.sport-fm.gr/article/i-megaluteri-omada-stin-ellada/753692);;;;......επικίνδυνα κομπλεξικός ας τον μαζέψουν επιτέλους.

Για μένα ο Παναθηναϊκός είναι ο μεγαλύτερος σύλλογος του γαλαξία.Και λοιπόν...?

nikon
04-03-2014, 13:26
:a050:
Καλό....ακούστε τώρα ένα δικό μου που άκουσα προχθές και πέθανα στο γέλιο.....ήταν ένας Γάλλος, ένας Ιταλός και ένας Ισπανός...........

ezio_auditore
04-03-2014, 13:39
ολη η αληθεια του derby ειναι αυτο που ειπε ο ρομπερτο στο instagram.
1. Η καλύτερη ομάδα είναι οικογένεια, είναι γκρουπ και είναι αδύνατος να τη σπάσεις.
2. Η καλύτερη ομάδα δεν χαμογελά ποτέ, διότι το να νικάει είναι μία φυσιολογική κατάσταση, και υποφέρει όταν χάνει.
3. Η καλύτερη ομάδα δεν πανηγυρίζει ποτέ μία νίκη. Πανηγυρίζει μόνο με τα τρόπαια στα χέρια.
4. Η καλύτερη ομάδα χάνει, αλλά δείχνει γρήγορα γιατί είναι η καλύτερη. Και το πιο σημαντικό...
5. Η καλύτερη ομάδα δεν ονειρεύεται με τα αστέρια. Η καλύτερη ομάδα φοράει τα αστέρια στη φανέλα της

Desmond
04-03-2014, 13:44
^Δεν διαφωνώ σε τίποτα που λέει προφανώς από την στιγμή που είναι επαγγελματίας ποδοσφαιριστής και δεν τον νοιάζει το concept του derby.Από την άλλη, αν ήταν στην ομάδα μου θα ήθελα να του κάνει κάποιος σεμινάριο για την ιστορία του συλλόγου και να του μάθει οτι το ΟΣΦΠ-ΠΑΟ, δεν είναι ένας αγώνας όπως όλοι οι υπόλοιποι.

nikon
04-03-2014, 13:45
Καλά στο 2 και στο 3 μαλακίες λέει αλλά μπροστά σ'αυτά που λέει ο Τουϊτούζος αυτά είναι πταίσματα.

mihalis13
04-03-2014, 13:51
Λογικο να θεωρεί ο καθένας την ομάδα του την καλύτερη της Ελλαδος και του Κόσμου και όλου του πλανητικού συστήματος.
Εγω φέτος δεν θεωρώ τον Παναθηναϊκό καλύτερη ομάδα απο τον Ολυμπιακό(στο ντέρμπι ομως ητανε)
Γενικα εννοειται πως την θεωρώ αρκετα ανώτερη.
Ο Ρομπερτο οταν περάσει στους 8 να μην πανηγυρίσει αλλα μόνο αν κατακτήσει το CL.
Αλλα λόγια να αγαπιόμαστε ειδα αυτα που γράφει ο Ρομπερτο.Αν ήξερε λιγο απο την αντιπαλότητα των 2 ομάδων δεν θα τα έγραφε.

nikon
04-03-2014, 13:53
Όχι λογικό δεν είναι, οπαδικό είναι, η λογική λέει καλύτερος είναι ο καλύτερος όχι αυτός που αγαπάω και υποστηρίζω.

|WISE|
04-03-2014, 14:07
1)Ναι βρε...οι 50 ποδοσφαιριστες του ολυμπιακου ειναι δεμενοι...ολοι τους...μια οικογενεια...

2)Που να χαμογελασεις ετσι οπως τις παιρνεις της νικες...μια σοβαρη νικη πηρες με την Μ.Γ. και εκει εκλεγες απο την χαρα σου(δικαιολογημενα)

3)Ετσι πανυγισατε και το κυπελλο περυσι και αλλα παρομοια τροπαια...γι αυτο σας συχαινονται ολοι

4)Αυτο θα το δουμε

5)Το θεμα ειναι ΠΩΣ τα φοραει...

Asus Memo Pad HD 7

mihalis13
04-03-2014, 14:08
O καθένας κρίνει σύμφωνα με την ιστορία της ομάδας του.
Για μένα δεν είναι μόνο τίτλοι.Ναι τα τελευταία χρόνια ο Ολυμπιακός ειναι καλύτερος, γενικά όμως στα τόσα χρόνια ιστορίας και των 2 ομάδων θεωρώ τον Παναθηναϊκό καλύτερη ομάδα.Δεν θα κάτσω να αναλύσω το γιατί, γιατί δεν θα βγάλουμε άκρη.

nikon
04-03-2014, 14:12
Toυ γαλαξία και του πλανητικού συστήματος μου είπατε πιο πάνω τώρα γιατί μου το πήγες στο vs Ολυμπιακός;;;....anyway σίγουρα άκρη δεν θα βγάλουμε οπότε ας το αφήσουμε.

Nikoladim
04-03-2014, 14:15
Οτι και μλκιες να λεει ο Ρομπερτο εγω παντως ξερω οτι αυτη την εριξε !!!!
http://ysterografa.gr/wp-content/uploads/2013/12/Roberto-wife.jpg

mihalis13
04-03-2014, 14:59
Toυ γαλαξία και του πλανητικού συστήματος μου είπατε πιο πάνω τώρα γιατί μου το πήγες στο vs Ολυμπιακός;;;....anyway σίγουρα άκρη δεν θα βγάλουμε οπότε ας το αφήσουμε.

Συγνώμη αν φάνηκε οτι το πάω vs, δεν εννοούσα αυτό το πράγμα.

phoenix7
04-03-2014, 15:53
ο άλλος κάθετε αναλύει τι είπε ο Ρομπέρτο, αν δεν σε πείραζε δεν θα τα έλεγες, και ξέρεις ότι έχει δίκιο, αντί να γράφετε στο σχετικό θέμα για τον ζέλα , έρχεστε εδώ και πάλι κλαίτε

|WISE|
04-03-2014, 15:58
ο άλλος κάθετε αναλύει τι είπε ο Ρομπέρτο, αν δεν σε πείραζε δεν θα τα έλεγες, και ξέρεις ότι έχει δίκιο, αντί να γράφετε στο σχετικό θέμα για τον ζέλα , έρχεστε εδώ και πάλι κλαίτε

Τον Ρομπερτο φαινεται οτι ετσουξε φιλε μου.
Και το ανεβασε ακριβως μετα το 3μπαλο που μαζεψε σε απαντηση προς τον Παναθηναικο. Και επειδη ειναι η ομαδα μου, θελω να την υπερασπιστω και να απαντησω. Εσυ τι προβλημα εχεις με αυτο φιλε μου;

Asus Memo Pad HD 7

phoenix7
04-03-2014, 16:16
Τον Ρομπερτο φαινεται οτι ετσουξε φιλε μου.
Και το ανεβασε ακριβως μετα το 3μπαλο που μαζεψε σε απαντηση προς τον Παναθηναικο. Και επειδη ειναι η ομαδα μου, θελω να την υπερασπιστω και να απαντησω. Εσυ τι προβλημα εχεις με αυτο φιλε μου;

Asus Memo Pad HD 7

σε βλέπω κλαις και είπα να ρωτήσω γιατί. δεν πειράζει μεγάλη νίκη πήρες , άντε και σε λίγες αγωνιστικές θα σηκώσεις και το πρωτάθλημα(αυτό που πήρες άδεια παράνομα) μαθηματικά.

|WISE|
04-03-2014, 16:19
σε βλέπω κλαις και είπα να ρωτήσω γιατί. δεν πειράζει μεγάλη νίκη πήρες , άντε και σε λίγες αγωνιστικές θα σηκώσεις και το πρωτάθλημα(αυτό που πήρες άδεια παράνομα) μαθηματικά.

Καλοχονευτη.:)

Asus Memo Pad HD 7

Nikoladim
04-03-2014, 16:24
Ψυχραιμια παιδες, σε φορουμ για παιχνιδια ειμαστε. Εκτος και αν σας κοβουν τσεκ οι Αλαφουζος-Μαρινακης. Τοτε θελω και εγω :P

|WISE|
04-03-2014, 16:42
Ψυχραιμια παιδες, σε φορουμ για παιχνιδια ειμαστε. Εκτος και αν σας κοβουν τσεκ οι Αλαφουζος-Μαρινακης. Τοτε θελω και εγω :P

Που να τα βρει ο ερμος ο Αλαφου?? :p

Asus Memo Pad HD 7

Nikoladim
04-03-2014, 16:43
Ναι καλά !!! Για το απ ήλιον έδωσε μια δεκαρου. Στην ομάδα βέβαια τπτ

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

nikon
04-03-2014, 17:34
Συγνώμη αν φάνηκε οτι το πάω vs, δεν εννοούσα αυτό το πράγμα.Τι συγνώμη ρε c σιγά δεν με είπες και καμπούρη απλά αν δεις το ποστ σου συγκρίνεις τις 2 ομάδες μας γι'αυτό είπα vs.
Ναι τα τελευταία χρόνια ο Ολυμπιακός ειναι καλύτερος, γενικά όμως στα τόσα χρόνια ιστορίας και των 2 ομάδων θεωρώ τον Παναθηναϊκό καλύτερη ομάδα.

mihalis13
04-03-2014, 17:56
Τι συγνώμη ρε c σιγά δεν με είπες και καμπούρη απλά αν δεις το ποστ σου συγκρίνεις τις 2 ομάδες μας γι'αυτό είπα vs.

Ναι έχεις δίκιο, αλλά δεν ήθελα να το δείξω σαν vs.Εκφράστηκα λάθος για αυτό και το συγνώμη.

Nikoladim
04-03-2014, 17:58
Πιστεύω πως ενα διήμερο μπάνιο θα ισιωνε τον ταραξια του φόρουμ μιχαλη13 !!!!

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

mihalis13
04-03-2014, 18:24
Πιστεύω πως ενα διήμερο μπάνιο θα ισιωνε τον ταραξια του φόρουμ μιχαλη13 !!!!

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Ναι ειμαι τέτοιος!!χαχαχαχα!!!

dlevel
04-03-2014, 18:29
Που να τα βρει ο ερμος ο Αλαφου?? :p

Asus Memo Pad HD 7

Για -24 πολύ μεγάλη γλώσσα βγάλατε. Εδώ βέβαια βγάζουν γλώσσα και άλλες ομάδες σε ερασιτεχνικές κατηγορίες, τι να λέμε.

Όλες οι μεγάλες ομάδες κάνουν γκέλες με μικρότερες ομάδες μετά-πρίν απο μεγάλους αγώνες στο Ch. L. λόγω κούρασης και πνευματικής και σωματικής. Λάθος για εμένα που έβαλε ίδια 11άδα ( για να τιμήσει τους παίχτες για την νίκη με την Man Utd ).

Το μικρή ομάδα το λέω για τον ΠΑΟ, δεν ήταν απλή σπόντα, και το έδειξε με την υποδοχή ηρώων μετα απο μια νίκη με τον ολυμπιακό με -24 βαθμούς στο πρωτάθλημα, είχα 2 βάζελους σπίτι 30+ ετών και ξενέρωσαν την ίδια στιγμή που είδαν οτι πήγε κόσμος να πανηγυρίσει , ήταν πολύ μεγάλη ομάδα ο ΠΑΟ, και πανηγύριζα και εγώ με τον ajax, τώρα την μίκρυναν κάτι αλαφούζιδες και με το να τρέχετε να πανηγυρίζετε μια νίκη στο ελληνικό πρωτάθλημα λες και πήρατε το πρωτάθλημα του δίνετε αξία και γι αυτό κάθετε και λέει ότι λέει.

Desmond
04-03-2014, 18:43
http://www.youtube.com/watch?v=XDVKsuFRaqg

|WISE|
04-03-2014, 19:09
Ποσους να χε μαζεψει? Καμια 4αρα χιλιαδες? :D

Asus Memo Pad HD 7

dlevel
04-03-2014, 19:29
ήμουν -24 και δε το θυμάμαι ;

tonybsg
04-03-2014, 19:30
Ρε συ Des εμείς πήραμε το πρωτάθλημα τότε, τι σχέση έχει αυτό το βίντεο;!

Desmond
04-03-2014, 19:31
Ρε συ Des εμείς πήραμε το πρωτάθλημα τότε, τι σχέση έχει αυτό το βίντεο;!

Τον Μάρτη του 12? (0-1 Νταρμπισάιρ)
Είναι υποδοχή μετά από derby.

dlevel
04-03-2014, 19:33
ναι δεν ήμασταν -24, πηγαίναμε για πρωτάθλημα. και τέσπα δεν ήμασταν 2 ντουζίνες βαθμούς πίσω.

tonybsg
04-03-2014, 19:38
Τον Μάρτη του 12? (0-1 Νταρμπισάιρ)
Είναι υποδοχή μετά από derby.

Πρέπει να είναι μετά το 0-1 με Αμπντούναρο!

|WISE|
04-03-2014, 19:42
νταξει μιλαμε και για ενα διπλο που δεν ειχε ξαναγινει ποτε στην ιστορια!

περα απο τα οποια πειραγματα μεταξυ μας, να αναφερουμε και οτι περα απο ανθοδεσμη αλαφουζου και περαστικα στον Ολαιταν, πηγαν απο το νοσομομειο και οι Αναστασιου και Ατζαγκουν για να δουν τον ποδοσφαιριστη απο κοντα.
Τετοια θελουμε να βλεπουμε.

Asus Memo Pad HD 7

Desmond
04-03-2014, 19:43
@dlevel.Εντάξει καταλάβαμε: Θα έπρεπε να ντρεπόμαστε που είχαμε την παγκόσμια πρωτοτυπία να πανηγυρίσουμε νίκη σε derby... Που θα πάει, θα μάθουμε και ίσως κάποια στιγμή βγούμε και μεις να πανηγυρίσουμε, όχι για νικηφόρο derby, αλλά για ήττα από μεγάλο ευρωπαϊκό σύλλογο όπως η juventus με 2-1...
@τονυ.Ωπ!Ναι, έχεις δίκιο.

dlevel
04-03-2014, 19:46
ρε παιδία μαζί σας, απλά για το καλό της ομάδα σας δε γίνεται να δέχεστε την τακτική Αλαφούζου που έχει κάνει μια ομάδα σαν τον ΠΑΟ να είναι -24 και να χαίρεται για μια νίκη με τον ολυμπιακό που έχει πάρει το πρωτάθλημα από Νοέμβριο.

τέσπα ίσως παρά ήμουν καυστικός, δουλεία μετά απο 3ήμερο μου δημιουργεί νεύρα.

|WISE|
04-03-2014, 20:04
ρε παιδία μαζί σας, απλά για το καλό της ομάδα σας δε γίνεται να δέχεστε την τακτική Αλαφούζου που έχει κάνει μια ομάδα σαν τον ΠΑΟ να είναι -24 και να χαίρεται για μια νίκη με τον ολυμπιακό που έχει πάρει το πρωτάθλημα από Νοέμβριο.

τέσπα ίσως παρά ήμουν καυστικός, δουλεία μετά απο 3ήμερο μου δημιουργεί νεύρα.

Δεν φταιει ο Αλαφουζος για αυτο φιλε μου. Ο αλαφουζος βασικα ειναι ο μονος που δεν φταιει.
Αλλα αυτες οι συζητησεις δεν ειναι για αυτο το thread. Αν θες παμε στο αλλο να το συζητησουμε αν θες

Asus Memo Pad HD 7

phoenix7
05-03-2014, 16:11
https://scontent-a-mxp.xx.fbcdn.net/hphotos-frc1/t1/q71/s720x720/1966842_796620783701436_838743703_n.jpg

AriStos13
05-03-2014, 16:42
ρε φιλε phoenix7 ειλικρινα σε λυπαμαι..

dlevel
05-03-2014, 16:43
σιγά ρε Αριστο που τον λυπάσαι κ όλας.

hakoo
05-03-2014, 16:44
oh my... καμια ελπιδα.

AriStos13
05-03-2014, 16:46
φυσικα και το λυπαμια ρε ''φιλε''. δηλαδη επρεπε να πεθανει η να χασει κανενα ματι ο ανθρωπος για να μην υπαρχει θεμα ε?
και αντιστοιχα στο πρωτο ματς ομητρογλου στο γκολ επρεπε να του ανοιξει κανενα κεφαλι απο τις κοκα κολες ε?

phoenix7
05-03-2014, 16:46
ρε φιλε phoenix7 ειλικρινα σε λυπαμαι..

σιγά ρε φίλε εσύ που με λυπάσαι κιόλας. άμα δεν σ'αρέσει τι μπαίνεις στο thread του Ολυμπιακού; υπάρχει και για την ομάδα σου αντίστοιχο θέμα. εκτός αν σε πείραξε τόσο η φωτογραφία

AriStos13
05-03-2014, 16:47
οπως ειπε ο hakoo δεν υπαρχει ελπιδα!

Nikoladim
05-03-2014, 16:48
Πραγματικα πάντως αν ο μέσος έλληνας ασχολιόταν με τα δρώμενα της χώρας τόσο πολύ όσο με την σουπερ λιγδα, βλέπε photoshop αναστασιου , ίσως να μην ηταν τα πραγματα τόσο χαλια στη χώρα.
Α και ενα αστείο :
Μήνυση λέει γαύρου στον Αναστασίου. Δεν πλήρωσε τον καφέ.... Χαχαχα


Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

phoenix7
05-03-2014, 16:51
οπως ειπε ο hakoo δεν υπαρχει ελπιδα!

χαίρομαι που συμφωνείς

dlevel
05-03-2014, 16:54
φυσικα και το λυπαμια ρε ''φιλε''. δηλαδη επρεπε να πεθανει η να χασει κανενα ματι ο ανθρωπος για να μην υπαρχει θεμα ε?
και αντιστοιχα στο πρωτο ματς ομητρογλου στο γκολ επρεπε να του ανοιξει κανενα κεφαλι απο τις κοκα κολες ε?

Πόσταρε κάτι το οποίο είναι σε όλο το Ιντερνετ σήμερα, και το οποίο είναι και κάπως χιουμοριστικό, το οτι έκανε θέατρο περίμενες αυτό για να το διαπιστώσεις ? απλά για προπονητής αντέδρασε υπερβολικά και αυτες τις κολοτούμπες τισ κάνουν συνήθως ποδοσφαιριστές για να κερδίσουν κάτι μέσα στο ματς, θυμήσου οτι του Dida του χάλασε ολόκληρη η καρίερα απο εναν θεατρινισμό, ε και τέσπα απλα το διακομοδεί το internet σήμερα το σκηνικό, που είναι το κακο δηλαδή ωστε να φτάσεις να ΛΥΠΑΣΑΙ κ ολας κάποιον που ούτε τον ξέρεις?

hakoo
05-03-2014, 16:59
oh my...the sequel.

phoenix7
05-03-2014, 17:06
Αν διάβαζε έστω και τα μισά από αυτά που λέμε θα καταλάβαινε, όπως είχα γράψει και στο αντίστοιχο ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΠΑΟ, κανείς δεν επικροτεί την κίνηση αυτή, αλλά μην μας βγάλετε και τρελούς κιόλας, λες και τον χτύπησε RPG κάνει, και του κότσαραν και τον επίδεσμο λες και βγήκε από κανα πόλεμο. Φυσικά ήταν ηλιθιότητα να το πετάξουν και κανονικά αυτός που το πέταξε δεν πρέπει να ξανά πατήσει γήπεδο, (όπως να φανταστώ και δεν ξανά πάτησε αυτός που πέταξε το αναψυκτικό στον Μήτρογλου στον 1ο αγώνα, σωστά;.... )

Και εννοείται έκανε τόσο θέατρο που οι υπέυθηνοι στα όσκαρ ήθελαν να τον βάλουν σαν κύριο διεκδικητή μαζί με τους Di caprio και matthew mcConaughey

και το ξαναγράφω γιατί μερικοί δεν κατανοούν εύκολα,

ΕΝΝΟΙΤΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΥΓΙΗΣ ΦΙΛΑΘΛΟΣ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΔΕΝ ΕΠΙΚΡΟΤΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ.

Έχω πάει τόσες φορές στο γήπεδο , που ούτε τσίχλα δεν θα έριχνα κάτω, πόσο μάλλον κάτι μέσα στο γήπεδο, όταν φύγουν οι κάφροι από τα Ελληνικά γήπεδα τότε θα δούμε άσπρη μέρα.

dlevel
05-03-2014, 17:09
ήδη ο ολυμπιακός απέκλεισε απο το γήπεδο τον συγκεκριμένο. προφανώς και δε τα θέλει κανείς στο γήπεδο όλα αυτα, αλλα ήταν και αστείο το πως έκανε ο καραγκ... συγνώμη ο Αναστασίου

phoenix7
05-03-2014, 18:12
Ήρθαν τα Συλλεκτικά T-shirt των Back2Back Πρωταθλητών Ευρώπης! Θα τα βρείτε αποκλειστικά στο Official Olympiacos Bc Store (Καραολή & Δημητρίου 8 – Έναντιο Γηπ. Καραϊσκάκη), στοhttp://officialstore.olympiacosbc.gr/index.php?dispatch=pages.view&page_id=14, καθώς και στις μπουτίκ του ΣΕΦ (Θύρα 7 & VIP) κατά την διάρκεια του αγώνα με την Armani Milano.

Photos: (τα σπάνε)
http://officialstore.olympiacosbc.gr/images/detailed/1/white-tshirt-eshop.png
http://officialstore.olympiacosbc.gr/images/detailed/1/red-tshirt-eshop.png
http://officialstore.olympiacosbc.gr/images/detailed/1/black-tshirt-eshop.png
http://officialstore.olympiacosbc.gr/images/detailed/1/rouablue-tshirt-eshop.png
http://officialstore.olympiacosbc.gr/images/detailed/1/navyblue-tshirt-eshop.png
http://officialstore.olympiacosbc.gr/images/detailed/1/roz-tshirt-eshop.png

|WISE|
08-03-2014, 13:57
http://www.sport24.gr/football/ellada/SuperLeague/fourfourtwo_osfp-pao_to_pio_trelo_eyrwpaiko_ntermpi.2678167.html

Δυστυχως αυτα σκεφτονται οι ξενοι για τον Ολυμπιακο και καμια εξεδρα σε Ευρωπαικα ματς δεν μπορει να το αλλαξει.
κριμα.

Asus Memo Pad HD 7

I_HAVE_A_NAME_
08-03-2014, 14:37
http://www.sport24.gr/football/ellada/SuperLeague/fourfourtwo_osfp-pao_to_pio_trelo_eyrwpaiko_ntermpi.2678167.html

Δυστυχως αυτα σκεφτονται οι ξενοι για τον Ολυμπιακο και καμια εξεδρα σε Ευρωπαικα ματς δεν μπορει να το αλλαξει.
κριμα.

Asus Memo Pad HD 7

Οι ξένοι έχουν μείνει σε περασμένες δεκαετίες..
Λένε ότι οι φίλαθλοι του Ολυμπιακού έχουν εριστική στάση απέναντι στην αστυνομικές αρχές και αντιπαλότητα απέναντι στον Παναθηναϊκό επειδή προέρχονται από κατώτερα κοινωνικά στρώματα ενώ οι "αντίπαλοι" τους από ανώτερα..
Κάτι το οποίο είναι εντελώς εκτός πραγματικότητας όταν μιλάμε για το 2014...
Από την στιγμή που Ολυμπιακοί υπάρχουν από Φιλοθέη μέχρι Καμίνια και το ίδιο και Παναθηναϊκοί..
Ασε που ο Πειραιάς δεν είναι ο δήμος που ήταν κάποτε..Εχει εξελιχθεί σημαντικά σε πολιτιστικούς τομείς..
Πολύ πρόχειρα γραμμένο το ρεπορτάζ σε αυτή την πτυχή του..

|WISE|
08-03-2014, 15:39
Γιαυτο ειπα "δυστυχως".. εγω ξερω οτι δεν ισχυει αλλα φοβαμαι οτι στην Ευρωπη καπως ετσι σας αντιμετωπιζουν και τα οσα συμβαινουν καθε χρονο στο καραισκακης δεν βοηθανε ιδιαιτερα

Sony Xperia Z

Kapa
08-03-2014, 15:54
Απλα ο ρεπορτερ εχει δει το βιντεο με το πως ιδρυθηκε ο Ολυμπιακος και αυτη την πληροφορια την υιοθετει στο ετος 2014.

Λαθος του αλλα που να ξερει ο ανθρωπος?

phoenix7
08-03-2014, 16:05
http://i.imgur.com/oQEKCmJ.png

Τι λέτε το 'χω; :P , πρόχειρα το έκανα. το έστειλα και στην ΚΑΕ για πλάκα να το δουν

I_HAVE_A_NAME_
08-03-2014, 16:20
Βρε λάθος του ναι αλλά θα μπορούσαν να κάνουν ένα πιο εμπεριστατωμένο ρεπορτάζ.
Wise, δεν νομίζω ότι όλοι οι ξένοι αντιμετωπίζουν έτσι τον Ολυμπιακό.Μια μερίδα μπορεί.
Μετά το 2-0 με την United ένα παιδί έβαλε δυο πολύ ενδιαφέροντα links από άρθρα εδώ.
Το ένα από αυτά αναλύει πολύ σωστά κατ'εμέ τις επικοινωνιακές νίκες του Ολυμπιακού και την αλλαγή αρκετών αρνητικών εντυπώσεων που υπήρχαν στο εξωτερικό.
Νίκες εκτός γηπέδου όπως τις ανέφερε αν θυμάμαι καλά.
Δεν νομίζω ότι οι ξένοι περίμεναν τα επεισόδια στον μεταξύ μας αγώνα για να μάθουν ότι το ποδόσφαιρο μας είναι ένα μαύρο χάλι.
Το έχουν διαπιστώσει χρόνια τώρα..

tonybsg
08-03-2014, 16:20
Γιαυτο ειπα "δυστυχως".. εγω ξερω οτι δεν ισχυει αλλα φοβαμαι οτι στην Ευρωπη καπως ετσι σας αντιμετωπιζουν και τα οσα συμβαινουν καθε χρονο στο καραισκακης δεν βοηθανε ιδιαιτερα

Sony Xperia Z

Σιγά, ούτε που ασχολούνται σοβαρά με ό,τι γίνεται 1 φορά τα δύο χρόνια στο Καραϊσκάκη, και μόνο με τον ΠΑΟ (για το ίματζ μας μιλάω - ότι δεν στιγματιζόμαστε για αυτά).

Αντιθέτως ασχολούνται πολύ με ακραία και ρατσιστικά θέματα, όπως και θα έπρεπε να κάνουν, εξού και η τιμωρία μας φέτος στο CL από την UEFA. Αυτή η εικόνα είναι που μετράει περισσότερο έξω.

Το πως μας βλέπουν στο εξωτερικό σαν ομάδα, φαίνεται διαρκώς από την δημοσιότητα που έχουμε, τις καλές σχέσεις που έχουμε με όλους (φορείς, ομάδες κ.λπ.), και όσον αφορά τους δημοσιογράφους, μία βόλτα στο twitter κατά την διάρκεια του ματς με την Μάντσεστερ, θα σε πείσει για το πως μας βλέπουν ανά τον κόσμο.

nikon
08-03-2014, 17:42
http://i.imgur.com/oQEKCmJ.png

Τι λέτε το 'χω; :P , πρόχειρα το έκανα. το έστειλα και στην ΚΑΕ για πλάκα να το δουνΤο από κάτω δεν μ'αρέσει εκτός ότι δεν θα φαίνεται το κόψιμο που δεν είναι στη μέση δεν βοηθάει, το από πάνω θα το προτιμούσα με τα γράμματα στο μικρό γυαλιστερό κομμάτι και το σήμα στο μεγάλο αλλά παράλληλα με το κόψιμο.

tonybsg
09-03-2014, 21:37
Το σύστημα και σήμερα δεν έκανε καθόλου καλά την δουλειά του, γιατί; :(


edit: Δίκαια χάσαμε βεβαίως έτσι όπως πήγε το παιχνίδι, δεν ήμασταν καλύτεροι... με τους παίκτες του ΠΑΟΚ βέβαια, γελάει ο κόσμος.

phoenix7
09-03-2014, 21:39
Τις άλλες φορές είχαμε κύματα αντιδράσεων για το πως κερδίζει τάχα ο Ολυμπιακός, για να σας δούμε σήμερα αντικειμενικοί, όλα καλά στην Τούμπα;
http://i.imgur.com/D0K538T.jpg

tonybsg
09-03-2014, 22:08
http://i541.photobucket.com/albums/gg362/tonypapadovic/1978779_808334675848217_1129040238_n.jpg (http://s541.photobucket.com/user/tonypapadovic/media/1978779_808334675848217_1129040238_n.jpg.html)

I_HAVE_A_NAME_
09-03-2014, 22:14
Το σύστημα και σήμερα δεν έκανε καθόλου καλά την δουλειά του, γιατί; :(

χαχαχα Ε μα τώρα και συ πας να βγάλεις άκρη? Τώρα θα σου που τα κλασικά.. "Οταν τα χρειάστηκε τα έκανε,κλπ"
Οταν τα κάνει "Α δείτε την βρωμιά!".
Οταν δεν τα κάνει " Α το έστησε επίτηδες εναντίον του Ολυμπιακού για να μας ρίξει στάχτη στα μάτια"... (Κι όμως μου το έχουν πει και αυτό!!)
Win win situation!!
Πέρα από την πλάκα, πολύ κακή διαιτησία αλλά δεν θα σταθώ στο αν διαμόρφωσε αποτέλεσμα. Ποτέ δεν στέκομαι εκεί.
Και οι δυο ήταν πολύ νευρικοί και κακοί σε όλον τον αγώνα. Πολλές διακοπές και καθυστερήσεις με αποτέλεσμα να χάνεται ο (όποιος) ρυθμός κάθε λίγα λεπτά.
Ο ΠΑΟΚ όμως έκανε το αυτονόητο. Εκμεταλλεύτηκε τα τραγικά λάθη της άμυνας μας και έβαλε δυο χαλαρά γκολ.
Ο Ρομπέρτο για μια ακόμη φορά ο μοναδικός διασωθείς. Φυσικά δεν φέρει ευθύνη στα δυο γκολ. (Φέρει "ευθύνη" που έσωσε άλλο ένα σε γλίστρημα του Μανωλά).
Διαπιστώνω ξανά ότι δεν έχουμε καμία βοήθεια από τον πάγκο.
Δεν γίνεται να πιέζεις σε κάθε ματς όπως στον αγώνα με την Manchester. Και δεν χρειάστηκε βασικά.
Ο ΠΑΟΚ έκανε επίσης πολλά λάθη δίνοντας μας την μπάλα αλλά δεν ξέραμε τι να την κάνουμε.
Φάνηκε απίστευτα η απουσία του Τσόρι. Ο Ιμπαγάσα το ξέρει ακόμα το τόπι αλλά έχει τελειώσει. Με το που έκανε την πρώτη επιτάχυνση του στο ματς έπαθε θλάση.
Δεν τον είχα δει τελευταία και νόμιζα ότι μπορεί να σταθεί σε αυτό το επίπεδο έστω και για ένα ημίχρονο αλλά έκανα λάθος.
Η ομάδα ξεζουμίζει κάποιους παίκτες και όταν πια δεν μπορούν να παίξουν μπαίνουν κάποιοι που δεν έχουν σχεδόν κανένα παιχνίδι στα πόδια τους και τους ζητείται να αποδώσουν.
Αυτό δεν λέγεται rotation. Αυτό λέγεται "Μπες εσύ γιατί ο άλλος τα έφτυσε".
Πιστεύω ότι το παιχνίδι θα ήταν πιο δίκαιο για ισοπαλία (σύμφωνα με την εικόνα των δυο ομάδων).
¶μεση απέλαση (Αλέφαντος speaking) στον Μπόνγκ και δωρεά πηλοφοριού στον Βαλντέζ για να αξιοποιηθούν τα προσόντα του στην πλησιέστερη οικοδομή.. :yes:
Καλά ειδικά με τον Μπόνγκ πραγματικά απορούσα..Πρέπει να είναι χαλαρά το χειρότερο πλάγιο μπακ που έχω δει ποτέ στον Ολυμπιακό.

Πιστεύω ότι οι αγώνες στο κύπελλο θα είναι κάτι τελείως διαφορετικό. Από πολλές απόψεις.

Nikoladim
09-03-2014, 22:18
Ωραιο κροσε παντως, μπηκε και αυτος στην ψευτομαγκια-νοοτροποια του ελεηνικου ποδοσφαιρου. Φοβαμαι μηπως πληρωσετε τελικως το εγκλημα που δεν πηρατε καλο φορ (στην Ευρωπη).

phoenix7
09-03-2014, 22:22
Μαντέψτε ποιος ήταν διαιτητής και στην μπουνιά του Γκαρσία στον Ντιόγκο πριν λίγα χρόνια, εντάξει μωρέ έτυχε

Desmond
09-03-2014, 22:23
Ο Κάκος ο "εξισορροπιστής-διπλωμάτης" σφύριζε, ε?Ο τύπος είναι άθλιος εδώ και χρόνια.

Nikoladim
09-03-2014, 22:25
Ειναι πολυ χιπστερ ομως ο ατιμος και γουσταρει ο κοσμος.
Ώπα ρε φινιξ , εδώ διαβάζω για πέναλτι , το παρεβλεψες;

FotisGRC
09-03-2014, 22:30
Τα πράγματα ειναι απλά.. Να δουν το βιντεο στην ΕΠΟ,τιμωρία και 3 αγωνιστικές αποκλεισμό για τον Insaouralde. Θα γινει?? Για να τους δω..
Οπως γίνεται στα Ευρωπαικα πρωταθλήματα, που φυσικά ανήκουμε κι εμείς! (Γκουχ-γκουχ!)

I_HAVE_A_NAME_
09-03-2014, 22:31
Ωραιο κροσε παντως, μπηκε και αυτος στην ψευτομαγκια-νοοτροποια του ελεηνικου ποδοσφαιρου. Φοβαμαι μηπως πληρωσετε τελικως το εγκλημα που δεν πηρατε καλο φορ (στην Ευρωπη).
Στην Ευρώπη εάν "πληρώσουμε" κάτι πιστεύω ότι θα είναι το έγκλημα που δεν πήραμε έναν box to box μέσο. (Και δυο μην σου πω)
Αυτό δηλαδή που πληρώνουμε χρόνια τώρα.
Γιατί καλοί οι Εντιγκάδες και οι Σάμαρες αλλά εάν θέλω μόνο έναν κόφτη βάζω και τον Μανιάτη εκεί και κάνει την δουλειά και των δυο μαζί (ανασταλτικά).
Τα μεγάλα και πολυπρόσωπα χαφ παγκοσμίως έχουν πατήματα και στις δυο περιοχές.
Ο Σάμαρης είναι κάτι σαν άτεχνος Lampard και ο Εντιγκά κάνει το εύκολο λάθος και δεν το έχει πολύ το μοίρασμα του παιχνιδιού.
Μαγκιά σου αν παίζεις σύστημα που χρειάζεσαι ένα υπέρτατο κόφτη και τίποτα άλλο (βλέπε Karembeu) αλλά συνήθως σε όλα τα σχήματα που υπάρχουν δίπλα του θα χρειαστείς και έναν box to box μέσο.
Εκτός και αν παίζεις ένα 4-2-3-1 (βλέπε λίγο παλαιότερα την Real) που έβαζε Alonso και Khedira (2 κόφτες δλδ) και έναν επιτελικό μέσο(Ozil) χωρίς να έχει έναν κλασικό box to box.
Έφυγα λίγο εκτός θέματος :P

EDIT: "Εξισσοροπιστής-διπλωμάτης" σωστός! Έδωσες τον χαρακτηρισμό που του ταιριάζει γάντι..

Nikoladim
09-03-2014, 22:33
Κρίμα που έκλεισε τον Ματα η United !!!! Φώτη αστο ρε ... Γιατί άπειρες περιπτώσεις έχουν γίνει και βίντεο μηδέν


Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

FotisGRC
09-03-2014, 22:35
Στα του αγώνα τώρα, θα συμφωνήσω με τον Αλεξ.. Την μπάλα και που την παίρνατε δεν ξέρατε τι να την κάνετε. Πλέον επειδή πολλά εχουν δει τα μάτια μας, μπράβο στους επόπτες γιατί τουλάχιστον αυτοί ήταν αλάνθαστοι και τα offside σφυριχτηκαν σωστά σε φάσεις που διαμόρφωναν αποτέλεσμα.

Στο κέντρο ο Ολυμπιακός νικημένος κατα κράτος,με την κατοχή να αγγίζει το 57% για τον ΠΑΟΚ. Το περισσότερο που μπορούσε να ζητήσει απο το παιχνίδι ήταν μια ισοπαλία..

Ο Κάκος κλασικά μια του ύψους και μια του βάθους.. Οτι θυμάται σφυρίζει.

- - - Updated - - -


Κρίμα που έκλεισε τον Ματα η United !!!! Φώτη αστο ρε ... Γιατί άπειρες περιπτώσεις έχουν γίνει και βίντεο μηδέν
Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Καλα εννοείται.. Δεν μπορώ να το καταλάβω όμως.. Εγώ σου λέω σαν ΠΑΟΚτσης, να του ρίξουν και 15 αγωνιστικές. Δεν μπορεί να κερδίζει η ομάδα και όλοι να μένουν στη μπουνια του μαλάκα.

Πρέπει να υπάρξει και ανάλογη τιμωρία.

phoenix7
09-03-2014, 22:41
Σύμπτωση επαναλαμβανόμενη παύει να είναι σύμπτωση
https://scontent-b-mxp.xx.fbcdn.net/hphotos-frc3/t1/1982036_757673437590358_160998115_n.jpg

I_HAVE_A_NAME_
09-03-2014, 22:42
Κρίμα που έκλεισε τον Ματα η United !!!! Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
χαχαχα Λες ε? Έχουμε Τσορι και Καμπελ δεν θα χωρούσε... :silly: (Ντάξ μια πλάκα κάναμε :a050:)

Βασικά ο Mata απ'ότι θυμάμαι ξεκίνησε ως εξτρεμ.Μετά μετατοπίστηκε στον άξονα και έγινε επιτελικός μέσος.
Ένας Essien θα μας ήταν κουτί..Δεν ξέρω αν τον δίνει η Milan... :d030:

EDIT: Και γω δεν νομίζω να τιμωρηθεί κάποιος.
Το θέμα είναι κάποια στιγμή να γίνει το αυτονόητο και να μπουν περισσότερες και καλύτερης ευκρίνειας κάμερες με έναν instant replay που θα το βλέπει ένας διαιτητής και με συνεννόηση μέσω ακουστικού θα λύνονται τα όποια διλήμματα.Ούτε 5 διαιτητές, ούτε 1005.. Το μάτι δεν θα προλάβει ποτέ να τα δει όλα. Η κάμερα θα το κάνει.
Δεν γίνεται στο 2014 να μην έχουν γίνει αυτά τα πράγματα. Δεν ξέρω γιατί αρνείται να το κάνει ο Platini..

kostasb13
09-03-2014, 23:09
Οπως λεει και ο Desmond, ο Κακος ειναι ενας άθλιος διαιτητής. Δεν νομιζω οτι υπαρχει ομαδα που να μην εχει αδικηθεί απο τις διαιτησίες του. Ειναι πολλα τα παιχνιδια που εχουν γινει @&δελο εξαιτίας του στο παρελθόν. Το γιατι ειναι ακομα εδω και σφυρίζει, ας μας το πουν αυτοι που τον κρατάνε και μάλιστα του δίνουν και βραβεία...

tonybsg
09-03-2014, 23:20
Οπως λεει και ο Desmond, ο Κακος ειναι ενας άθλιος διαιτητής. Δεν νομιζω οτι υπαρχει ομαδα που να μην εχει αδικηθεί απο τις διαιτησίες του. Ειναι πολλα τα παιχνιδια που εχουν γινει @&δελο εξαιτίας του στο παρελθόν. Το γιατι ειναι ακομα εδω και σφυρίζει, ας μας το πουν αυτοι που τον κρατάνε και μάλιστα του δίνουν και βραβεία...

Οι ποδοσφαιριστές;

kostasb13
10-03-2014, 00:03
Ο ΠΣΑΠ του ειχε δωσει το βραβείο περισυ?

tonybsg
10-03-2014, 00:08
Κάθε χρόνο του το δίνουνε!

phoenix7
10-03-2014, 02:40
Ο μεγαλύτερος σύλλογος της χώρας, ο Aυτοκράτορας του ελληνικού αθλητισμού, ο Ολυμπιακός σήμερα (10/03/2014) κλείνει 89 χρόνια ζωής, επιτυχιών και ένδοξης ιστορίας. Ο σύλλογος που με τις επιτυχίες του ονομάστηκε Θρύλος και έχει ξεπεράσει κάθε άλλον στα ελληνικά δεδομένα. Με κόσμο περήφανο που τον υποστηρίζει και τραγουδάει «στιγμές της δόξας σου, χαρές δικές μας».


http://www.youtube.com/watch?v=U5tdCr4b55g

hakoo
10-03-2014, 02:45
Στους πινακες διαιτησιας δεν τον βαζουν οι ποδοσφαιριστες, η ΕΠΟ τον βαζει.

nikon
10-03-2014, 08:56
Έεεεεεεελα έχουμε κακούς διαιτητές;;;;.....και εγώ νόμιζα ότι είχαμε μόνο παράγκα.

ΘΡΥΛΕ ΜΟΥ ΝΑ ΤΑ ΧΙΛΙΑΣΕΙΣ! (http://www.gavros.gr/article/70452/thryle-moy-na-ta-xiliaseis/)

nikon
12-03-2014, 12:56
http://www.youtube.com/watch?v=y1jANquz2V0

dlevel
12-03-2014, 13:04
δεν την χάνουμε αυτη την πρόκριση παιδιά, δεν ξαναβρίσκεις ομάδα στους 16 τα τελευταία χρόνια που να μπορείς να κοιτάξεις στα μάτια ( μη γελιόμαστε είναι ντεφορμέ η manutd αλλά και πολύ σοβαρός ο θρύλος ).

nikon
12-03-2014, 13:07
Ελπίζω τους 2 νεκρούς που αναστήσαμε να ήταν λόγω του ότι είχαμε το μυαλό μας εκεί αλλιώς το γήπεδο θα γέρνει πολύ.

dlevel
12-03-2014, 13:08
σίγουρα, παντού έτσι είναι, μετα και πριν απο μεγάλους αγώνες στο choulou κάνουν γκέλες πάρα πολλές ομάδες, άλλο πρόσωπο θα δούμε στο old trafford

Nikoladim
12-03-2014, 13:30
http://pressarismenos.blogspot.com/2014/03/gazzetta.html

«Δεν κατάφερα να νικήσω τα θηρία, αλλά κάθε βράδυ θα κοιμάμαι ήσυχος γιατί πάλεψα. Η συνεργασία μου με το gazzetta λύθηκε. Τα υπόλοιπα εν καιρώ», όπως γνωστοποίησε μέσω του twitter ο διευθυντής του gazzetta.gr Βασίλης Παπαθεοδώρου, ο οποίος...



... απολύθηκε το βράδυ της περασμένης Τετάρτης, παρά το γεγονός ότι το εν λόγω σαιτ είναι το πρώτο σε επισκεψημότητα αθλητικό σαιτ.

Η είδηση προκάλεσε αίσθηση όχι μόνο γιατί το gazzetta.gr (που δημιούργησε το 2008) ήταν το δημοφιλέστερο σαιτ, αλλά για την χρονική συγκυρία της απόλυσης αυτής. Ο Παπαθεοδώρου παύθηκε από τα καθήκοντα του το βράδυ της Τετάρτης στις 10, δηλαδή μία ώρα ακριβώς μετά την ανακοίνωση της ΠΑΕ Ολυμπιακός, που αναφέρει μεταξύ άλλων για το σαιτ και τον Παπαθεοδώρου:

kostasb13
12-03-2014, 13:30
Ελπίζω τους 2 νεκρούς που αναστήσαμε να ήταν λόγω του ότι είχαμε το μυαλό μας εκεί αλλιώς το γήπεδο θα γέρνει πολύ.

4 στοιχειωδως σοβαρα παχνιδια ειχες να παιξεις φετος, το ενα το καθαρισες (4-0 τον ΠΑΟΚ), στο αλλο κερδισες επειδη κοιμηθηκαν οι θεοι( Λεωφορος) και στα αλλα δυο εχασες. Βαλε και τα ματς με τον πολυ καλο Ατρομητο και μπορουν να βγουν συμπερασματα για την "υπερομαδα" σας.:a052:

nikon
12-03-2014, 13:32
Το ίδιο λέμε εκεί που είχα το μυαλό μου στο ματς κέρδισα 4-0 και 0-1 στα άλλα 2 ανέστησα τον πεθαμένο γιατί το μυαλό μου ήταν αλλού.

dlevel
12-03-2014, 13:45
4 στοιχειωδως σοβαρα παχνιδια ειχες να παιξεις φετος, το ενα το καθαρισες (4-0 τον ΠΑΟΚ), στο αλλο κερδισες επειδη κοιμηθηκαν οι θεοι( Λεωφορος) και στα αλλα δυο εχασες. Βαλε και τα ματς με τον πολυ καλο Ατρομητο και μπορουν να βγουν συμπερασματα για την "υπερομαδα" σας.:a052:

Μάλλον ο πολύς ο καναπές σε έκανε να ξεχάσεις και τα παιχνίδια του Champions league.

I_HAVE_A_NAME_
12-03-2014, 18:31
4 στοιχειωδως σοβαρα παχνιδια ειχες να παιξεις φετος, το ενα το καθαρισες (4-0 τον ΠΑΟΚ), στο αλλο κερδισες επειδη κοιμηθηκαν οι θεοι( Λεωφορος) και στα αλλα δυο εχασες. Βαλε και τα ματς με τον πολυ καλο Ατρομητο και μπορουν να βγουν συμπερασματα για την "υπερομαδα" σας.:a052:

Συμπεράσματα για μια ομάδα δεν βγαίνουν όπως μας συμφέρει.
Όπως πρωταθλητής δεν είναι αυτός που νικάει στα ντέρμπι αλλά αυτός με την μεγαλύτερη συνέπεια στην απόδοση του, έτσι το να βγάλει κάποιος συμπεράσματα για μια ομάδα επειδή έκανε δυο απανωτές ήττες σε ντέρμπι είναι βιαστικό και μακριά από την πραγματικότητα κατά την γνώμη μου.
Πολλές ομάδες παγκοσμίως κάνουν εξαιρετικά παιχνίδια στο CL και μέτρια στα πρωταθλήματα τους (ή και το ανάποδο).
Αυτό έχει να κάνει καθαρά με το που επικεντρώνουν την προσοχή τους,σε ποια οργάνωση δίνουν βάρος, και φυσικά το βάθος και την διαχείριση του ροστερ τους.
Από τις δηλώσεις και από την στάση του ο Μίτσελ φαίνεται ότι προσπαθεί να τους κάνει να αφήσουν πίσω αυτά τα δυο παιχνίδια γιατί και δεν έκαναν κάποια απτή ζημιά στον Ολυμπιακό και εάν οι παίκτες μείνουν σε αυτά θα γίνει η μοναδική ζημιά που μπορεί να επέλθει από τέτοια ματς. Η ψυχολογική η οποία θα τους επηρεάσει και στο παιχνίδι με την Manchester.
Οπότε το "στοιχειωδώς σοβαρά" παιχνίδια είναι λίγο υποκειμενικό γιατί στο ποδόσφαιρο τα παιχνίδια με βαθμολογική σημασία είναι σοβαρότερα/κρισιμότερα από τα αντίστοιχα του γοήτρου.
Φυσικά και δεν μας άρεσε η εικόνα της ομάδας μας, έτσι? Αυτό το είδαμε όλοι.
Απλώς τα αίτια πιστεύω ότι έχουν να κάνουν με το μικρό ρόστερ μας και τα κίνητρα του κάθε παίκτη, και όχι την αξία της ομάδας.

tonybsg
12-03-2014, 21:00
Γιατί τσιμπάτε ρε παιδιά, αποκλείεται να τα λέει σοβαρά αυτά!

phoenix7
12-03-2014, 21:13
Ο Πολύς ο καναπές σας έχει πειράξει τελικά

kostasb13
12-03-2014, 23:43
Με "τσιγκλισε" το σχολιο του Νικου περι νεκρων...την ομαδα μου, την φετινη ομαδα, εγω δεν την θεωρω καθολου νεκρη το αντιθετο...δεν υπαρχει λογος να κατσω να αναλυσω τωρα το γιατι. Και αναφερθηκα σε συγκεκριμενα πραγματα και παιχνιδια που προφανως αφορουν μονο τη σουπερλιγκα , χαλαρωστε καποιοι...δεν νομιζω οτι ειμαι τοσο αφελης για να θεωρω τα παιχνιδια σας με τον Ατρομητο πχ πιο σηματικα απο αυτα με την MU ή την Μπενφικα.
Εσεις μιλαγατε για το αηττητο, τις πενταρες και τα ετη φωτος που σας χωριζουν απο τους υπολοιπους. Αποδειχτηκε οτι δεν ειναι ακριβως ετσι, τιποτα παραπανω τιποτα παρακατω.

dlevel
13-03-2014, 00:25
η βαθμολογία αυτο δείχνει φίλτατε ( μεγάλη διάφορα δυναμικότητα ). κ μην αρχίσεις για διαιτησία γτ τη μία απο τις 2 ήττες φέτος την κάναμε λόγω διαιτησίας. Και επίσης και οι 2 ήττες ήταν πριν-μετά απο μεγάλα ματς στην Ευρώπη που συνηθίζονται οι γκέλες.

phoenix7
13-03-2014, 03:57
Εκανε 2 ήττες η ομάδα σε ολη την σεζον και βγηκατε με τα όργανα τωρα για να αμφισβητήσετε τον πρωταθλητή, τι άλλο θα δούμε Θεέ μου.

Στάλθηκε από το LG-P500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

nikon
13-03-2014, 08:22
Με "τσιγκλισε" το σχολιο του Νικου περι νεκρων...την ομαδα μου, την φετινη ομαδα, εγω δεν την θεωρω καθολου νεκρη το αντιθετο...δεν υπαρχει λογος να κατσω να αναλυσω τωρα το γιατι. Και αναφερθηκα σε συγκεκριμενα πραγματα και παιχνιδια που προφανως αφορουν μονο τη σουπερλιγκα , χαλαρωστε καποιοι...δεν νομιζω οτι ειμαι τοσο αφελης για να θεωρω τα παιχνιδια σας με τον Ατρομητο πχ πιο σηματικα απο αυτα με την MU ή την Μπενφικα.
Εσεις μιλαγατε για το αηττητο, τις πενταρες και τα ετη φωτος που σας χωριζουν απο τους υπολοιπους. Αποδειχτηκε οτι δεν ειναι ακριβως ετσι, τιποτα παραπανω τιποτα παρακατω.Ήσουν στο -27, παλεύεις για να μπεις στα playoff και η διαφορά των ομάδων θέλετε δεν θέλετε είναι μεγάλη, αυτό περιγράφει το νεκρός/πεθαμένος που είπα.
Τώρα τα αήττητα και οι βραβεύσεις σε ομάδες από την εποχή των σπηλαίων είναι για άλλους εμένα προσωπικά δεν με ενδιαφέρουν καθόλου καθώς τη κούπα είτε την πάρεις αήττητος είτε με 20 ήττες το ίδιο και το αυτό είναι, όσο για το αν μας χωρίζουν έτη φωτός από τους υπόλοιπους το λέει η βαθμολογία δεν περιμένουμε να μας το πει κανείς.

FotisGRC
13-03-2014, 11:33
Εκανε 2 ήττες η ομάδα σε ολη την σεζον και βγηκατε με τα όργανα τωρα για να αμφισβητήσετε τον πρωταθλητή, τι άλλο θα δούμε Θεέ μου.
Στάλθηκε από το LG-P500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Το ποδόσφαιρο στην Ελλάδα ( περαν του Ολυμπιακου που πλέον και στην Ευρώπη παρουσιάζει μια σοβαρή ομάδα) ειναι αστείο, και αξίζει μόνο για τις καφεδοσυζητησεις με τους φίλους.
Δεν το λέω γιατί ο Ολυμπιακός το "στηνει" και δεν αφήνει τους άλλους να πάρουν πρωτάθλημα. Το λέω γιατι τα οικονομικά όλων των υπόλοιπων ομάδων ειναι σε τέτοιο χάλι που δεν επιτέρπουν κάτι παραπάνω..

Οπότε όταν σε "βιάζει" ο ΠΑΟ στο Καραισκάκη και στο καπάκι δεν μπορείς μέσα στην Τούμπα να αλλάξεις 5 πάσες στο κέντρο, απορείς γιατί γίνονται οι συζητήσεις αυτές.

Γινονται γιατί λογικό ειναι οταν κερδίζεις σε ένα ντέρμπι να "πειράξεις" τον αντίπαλο. Αυτό ειναι το νόημα του ποδοσφαίρου. Το ξέρω οτι πρωτάθλημα δεν θα πάρω, αλλά τουλάχιστον κάνουμε το χαβαλέ της νικης.
Οταν ο ΠΑΟΚ έχασε 4-0 ξέρεις τι ειχα ακούσει? Δεν βγήκα να κράζω " Τι χαίρεστε, το budget το γαύρου ειναι 6πλάσιο κτλ κτλ.. Χαιρεσαι στις νίκες της ομάδας σου και δέχεσαι τις δικαιες ήττες.

Και μια και λες οτι εισαι η μεγαλύτερη ομάδα της Ελλάδας και δεν ασχολείσαι με τους άλλους, σου παρουσιάζω τα πρωτοσέλιδα του ΓΑΥΡΟΥ μετά τις νίκες επι ΠΑΟ και ΠΑΟΚ, παρόλο που ειδικά ο ΠΑΟ έπαιζε με πιτσιρικάδες και σε ποιότητα δεν σε φτάνει ούτε στο 1 χιλιοστό.

Μας κράζεις γιατί χαρήκαμε για τις νίκες της ομάδας μας.

Εσύ τότε γιατί χάρηκες που κέρδισες μια τόσο αδύναμη ομάδα? Γιατί ειναι ντέρμπι ε? Στα λόγια μου έρχεσαι...

ΠΑΟ - ΟΣΦΠ

http://www.frontpages.gr/data/2013/20130303/GavrosI.jpg

ΟΣΦΠ - ΠΑΟΚ

http://images32.inewsgr.com/newspapers/20131111/gavros-630.jpg

nikon
13-03-2014, 13:17
Το 1ο εξώφυλλο είναι από το ΟΦΗ-ΟΣΦΠ όχι ΠΑΟ-ΟΣΦΠ αλλά εντάξει το ίδιο είναι.:P

PDS
13-03-2014, 13:20
Καλα κοιτατε βαθμολογια στο Ελληνικο ποδοσφαιρο?
Παντα ειναι και θα ειναι(απο οτι φαινεται) πλασματικη οχι μονο λογο διαιτησιας(παραγκας γενικα), αλλα κυριως απο την αλλοιωση της πραγματικης δυναμικοτητας που θα ειχαν οι ομαδες, αν δεν χτιζοταν το συστημα που δινει τα χρηματα του Τσου λου 16 χρονια σε εναν(να κανει τον προγραμματισμο του κτλ ανετος καθε καλοκαιρακι).Η διαιτησια δεν χρειαζεται καν ισως, αν και για να την χρησιμοποιει χρειαζεται.(δεν ξερω φετος τι γινεται βεβαια,αλλα δεν πιστευω οτι εχει αλλαξει κατι).

I_HAVE_A_NAME_
13-03-2014, 13:30
Η αλήθεια, όπως τις περισσότερες φορές, πιστεύω ότι είναι κάπου στην μέση.
Δηλαδή, ναι ούτε εμείς είμαστε έτη φωτός μακριά από όλους τους άλλους (αγωνιστικά), ούτε όμως ο Παναθηναϊκός και ο ΠΑΟΚ γίνανε καλές ομάδες με 2 παιχνίδια.
Κατα την γνώμη μου είναι δυο μέτριες ομάδες οι οποίες βασίζονται σε δυο πράγματα.
Ο μεν ΠΑΟΚ στην (όποτε είναι ανεβασμένη) ψυχολογία του και ο δε Παναθηναϊκός στον μεγάλο παίκτη που ακούει στο όνομα Μπεργκ.
Ο Παναθηναϊκός έπαιξε και ένα άριστο τακτικά ματς οπότε έφυγε με το 0-3.
Οπότε με λίγα λόγια για να "αναστηθεί ο πεθαμένος" έβαλε το χεράκι του και ο ίδιος ο πεθαμένος.
Μπορεί δηλαδή να ήμασταν κακοί (για λόγους που ανέφερα στο προηγούμενο ποστ μου) αλλά σε αυτή την εικόνα μας ανάγκασε και ο Παναθηναϊκός με το παιχνίδι του.
Για τον ΠΑΟΚ δεν μπορώ να πω το ίδιο γιατί και οι δυο ομάδες έκαναν πάρα πολλά λάθη. Απλώς εμείς κάναμε 2 πιο χοντρά (Μανωλάς-Μπονγκ) και το παιχνίδι τελείωσε.
Είναι παρόμοια συζήτηση με το 2-0 απέναντι στην Manchester. Μόνο που σ'εκείνο το παιχνίδι είχαμε (και εμείς και η United) ισχυρότερο κίνητρο.
Στον αγώνα με τον Παναθηναϊκό οι παίκτες φαινόντουσαν να κοιτούσαν την ρεβάνς με την Manchester.
Και ξαναλέω αυτό σε καμία περίπτωση δεν αναιρεί το εξαιρετικό διάβασμα του Αναστασίου και το άριστο στήσιμο του Παναθηναϊκού.

dlevel
13-03-2014, 13:35
Καλα κοιτατε βαθμολογια στο Ελληνικο ποδοσφαιρο?
Παντα ειναι και θα ειναι(απο οτι φαινεται) πλασματικη οχι μονο λογο διαιτησιας(παραγκας γενικα), αλλα κυριως απο την αλλοιωση της πραγματικης δυναμικοτητας που θα ειχαν οι ομαδες, αν δεν χτιζοταν το συστημα που δινει τα χρηματα του Τσου λου 16 χρονια σε εναν(να κανει τον προγραμματισμο του κτλ ανετος καθε καλοκαιρακι).Η διαιτησια δεν χρειαζεται καν ισως, αν και για να την χρησιμοποιει χρειαζεται.(δεν ξερω φετος τι γινεται βεβαια,αλλα δεν πιστευω οτι εχει αλλαξει κατι).

Αυτη την καινούρια καραμέλα τώρα που δεν μπορείτε να μιλήσετε για διαιτησία ( παραδέχεστε την ανωτερότητα του ολυμπιακού επιτέλους ) στο οτι ο ολυμπιακός είναι τόσο καλύτερος λόγο των χρημάτων του champions league που βγαίνει τόσα χρόνια ΑΔΙΚΑ... ΚΑΤΣΕ ρε μεγάλε, τόσα χρόνια και εσύ ( παναθηναικός λογικά είσαι ) δεν έβγαινες και πήγαινες και στους 8 και στους 4 και παινευόσουν? Γιατί ποτέ δεν έκανες την ομαδάρα τότε ?

Δεν έχετε καταλάβει κάτι, το οτι ο ολυμπιακός είναι εκεί που είναι τώρα ευθύνονται οι πρόεδροι του και δυστυχώς τέτοιο πρόεδρο δεν έχετε, στο ποδόσφαιρο.

Είναι το ίδιο ακριβώς με το basket, τόσα χρόνια λέμε λέμε για διαιτησία εμείς οι γαύροι αλλα τελικά είχες προεδράρα που αγάπαγε την ομάδα και σάρωνες.

Ας είμαστε και λίγο αντικειμενικοί και ας κοιτάμε τα σκατά μας πριν προσπαθήσουμε να πούμε για τα σκατά του άλλου.

o ολυμπιακός δείχνει μια υγεία και μακάρι να ήταν έτσι και οι άλλες ομάδες στην Ελλάδα και θα είχαμε πολύ καλύτερο πρωτάθλημα ( βλέπω λίγο φως στον ΠΑΟΚ, μακάρι )

PDS
13-03-2014, 13:54
Dlevel οταν κανεις προγραμματισμο καθε καλοκαιρι με το συστημα δικο σου μπροστα σου και τσεπωμενα τα 30, φυσικα αρχιζεις ενα πρωταθλημα ως καρα-ευνοημενος.Και καθε χρονο και περισσοτερο.Eγω δεν παραδεχομαι καμια τετοια ανωτεροτητα.

Και πολυ ηταν το ποσο κρατησε ο ΠΑΟ με εκεινες τις πορειες που λες.Ασε που για την διαχειριση καποιων χρηματων τα χωναμε στους υπευθυνους.Ομαδα ειχε ομως,για αυτο και εκανε αυτες τις εμφανισεις στην Ευρωπη,ηταν η μιση εθνικη του 04 κτλ.Ελλαδα αστο...

Εχει τεραστια διαφορα το μπασκετ γιατι δεν ειναι μονο η διαιτησια.
Καλως η κακως αυτα τα βρωμοφραγκα του Τσου λου εχουν καταστρεψει τα παντα.Γιατι στην Ελλαδιτσα κανουν οχι μονο την διαφορα,αλλα αυτα ειναι που γραφουν ιστορια τελικα ,ουτε φανελες τπτ.

Δεν ειναι καραμελες, για μενα ειναι ο λογος που σταματησα να παρακολουθω αυτο το αθλιο πραγμα ,που θελει να λεγεται ελληνικο ποδοσφαιρο.
Και οσο βλεπω οτι δικαιολογειται απο εσας αυτη η κατασταση, δεν θα αλλαξει ποτε τιποτα.Δυστυχως.
Και αρχιζω να μην καιγομαι κιολας να σου πω την αληθεια για το αν θα αλλαξει η οχι.Αυτο ειναι το λυπηρο.Χανει κοσμο και θα συνεχισει να χανει.

dlevel
13-03-2014, 14:16
φίλτατε θα διαφωνήσω κάθετα, κάνε ομάδα και βγες chou lou, χάρη στον ολυμπιακό βγαίνουν ακόμα 2 ομάδες, αν δε μπορείς ούτε 2ος να βγεις είναι δικό σου πρόβλημα.

και όσο διακαιολογείτε ΕΣΕΙΣ αλαφούζους κλπ κλπ τότε σίγουρα τίποτα δε θα αλλάξει στην ομάδα σας.

PDS
13-03-2014, 14:27
Δεν με ενδιαφερει η ομαδα μου σε πρωτη φαση(και εδω ειναι το σημειο που διαφερουν πολλοι απο μεγαλη μεριδα οπαδων του ΟΣΦΠ ''η ομαδα μας και ολοι αλλοι να..'').Το Ελληνικο ποδοσφαιρο με ενδιαφερει και η συμμετοχη της ομαδας σε μια διοργανωση/αθλητικο παχνιδι που υφισταται(με κανονες κτλ)
Καθομουν παλιοτερα και εβλεπα καθε μικρη ομαδα, ταλεντα ,πωρωση ,καμμενος.Oχι μονο ΠΑΟ.Ακομα και ο γαυρος ηθελα να νικαει στην Ευρωπη κτλ.

Τεσπα απλα διαφωνουμε.Τελικα ειναι το τι απολαμβανει να βλεπει ο καθενας.Αν σου αρεσουν αυτα που βλεπεις, δεν θα ειμαι εγω αυτος που θα σου πει να μην το διασκεδασεις.(δεν το λεω ειρωνικα).
Απλα μαλλον οσο υπαρχουν ανθρωποι που το απολαμβανουν αυτο που βλεπουν τοσα χρονια και καλα κανουν, θα υπαρχουν και αυτοι που θα απομακρυνονται.
:)

|WISE|
13-03-2014, 15:15
Δηλαδη για να καταλαβω... εχασες απο τον Παναθηναικο με μια "ευκαιρια" (το μπουρδουκλωμα του ολαιταν) επειδη το μυαλο σου ειχε μεινει στην Μαντσεστερ που κερδισες και σου εδινε μιση προκριση? Οκ δεκτο για να μην σας στενοχωρησω καθως το 0-3 ειναι λιγο βαρυ.
Εχασες απο τον ΠΑΟΚ επειδη το μυαλο σου ειναι στο παιχνιδι με την Μαντσεστερ 15 ΜΕΡΕΣ μετα και με αβατζο 2 γκολ?? Χαχαχ αυτο δεν μπορω να το δεχτω με τιποτα. Αστεια δικαιολογια.

Asus Memo Pad HD 7

phoenix7
13-03-2014, 15:21
Χάσαμε από τον παοκ λόγω Κάκου, εκτός αν ούτε αυτό μετράει, το να μην δίνεις κόκκινη πεντακάθαρη σε εκείνο το λεπτό δεν σου λέει κάτι; το αποτέλεσμα μπορεί να ήταν εντελώς διαφορετικό από το 2-1, με 10 παίκτες.

Όσο για το 0-3, κέρδισες λόγω Μίτσελ και της εμμονής που είχε να κατεβάσει ίδια 11αδα μετά το ματς με την Μάντσεστερ. Μια φορά κοιμήθηκε ο θεός, έχει και ματς κυπέλλου μην το ξεχνάτε

nikon
13-03-2014, 15:23
Δηλαδη για να καταλαβω... εχασες απο τον Παναθηναικο με μια "ευκαιρια" (το μπουρδουκλωμα του ολαιταν) επειδη το μυαλο σου ειχε μεινει στην Μαντσεστερ που κερδισες και σου εδινε μιση προκριση? Οκ δεκτο για να μην σας στενοχωρησω καθως το 0-3 ειναι λιγο βαρυ.
Εχασες απο τον ΠΑΟΚ επειδη το μυαλο σου ειναι στο παιχνιδι με την Μαντσεστερ 15 ΜΕΡΕΣ μετα και με αβατζο 2 γκολ?? Χαχαχ αυτο δεν μπορω να το δεχτω με τιποτα. Αστεια δικαιολογια.

Asus Memo Pad HD 7Πως χάσαμε και από τους 2 τη στιγμή που όλα είναι κανονισμένα από την παράγκα;;;

PDS
13-03-2014, 15:26
Πως χάσαμε και από τους 2 τη στιγμή που όλα είναι κανονισμένα από την παράγκα;;;
Στο ενα εμαθα οτι το προσπαθησε(για το γοητρο?).Αλλα με τοση διαφορα εξασφαλισμενη δεν την χρειαζοσουν κιολας.

nikon
13-03-2014, 15:27
Aααααααααααααα μάλιστα γι'αυτό ε;;;.....thanx.

phoenix7
13-03-2014, 15:28
Πως χάσαμε και από τους 2 τη στιγμή που όλα είναι κανονισμένα από την παράγκα;;;

Όταν Κερδίζει ο Ολυμπιακός είναι λόγω παράγκας και γιατί έχει παραρτήματα, όταν χάνει είναι ποδοσφαιρική δικαιοσύνη και η παράγκα εξαλείφετε σε μια μέρα, έτσι ώστε να αμφισβητηθούν τα πάντα...

haters (aka: Anti-Olympiakoi) logic :)

PDS
13-03-2014, 15:30
Aααααααααααααα μάλιστα γι'αυτό ε;;;.....thanx.

Τοσο παραλογο ε?:a050::a050:

phoenix7 oχι απλα οταν νικας τυχαινει να καταφερνεις και να νικας και την παραγκα του ή δεν την χρησιμοποιει οταν εχει σηκωσει ηδη κουπα ,δεν εξαλειφεται(τωρα γιατι διαβαζεται τοσο παραλογο το οτι δεν την χρησιμοποιει οταν ειναι 25 βαθμους μπροστα, δεν ξερω).

dlevel
13-03-2014, 15:46
που να καιγόσουν κ ολας PDS χαχαχαχα.

Ε ρε σας έχει τσούξει καλά καλά αυτό βλέπω εγώ.

|WISE|
13-03-2014, 15:48
Χάσαμε από τον παοκ λόγω Κάκου, εκτός αν ούτε αυτό μετράει, το να μην δίνεις κόκκινη πεντακάθαρη σε εκείνο το λεπτό δεν σου λέει κάτι; το αποτέλεσμα μπορεί να ήταν εντελώς διαφορετικό από το 2-1, με 10 παίκτες.

Όσο για το 0-3, κέρδισες λόγω Μίτσελ και της εμμονής που είχε να κατεβάσει ίδια 11αδα μετά το ματς με την Μάντσεστερ. Μια φορά κοιμήθηκε ο θεός, έχει και ματς κυπέλλου μην το ξεχνάτε

Βρε παιδια γιατι δεν παραδεχεστε οτι ησασταν χειροτεροι; δεν ειναι κακο να χανει ο Ολυμπιακος. Αυτα ειναι τα ωραια του αθλητισμου. Και ο μητσελ μπορει να φταιει και ο καλοπουλος και ο αναδρομος ερμης... αλλα καποια ματς δεν αφηνουν περιθωρια για δικαιολογιες. Οταν χανεις απο τα 22χρονα 0-3 μεσα στο Καραισκακη δεν χρειαζεται να βρεις δικαιολογιες για μιτσελ και λοιπα. Αυτες οι δικαιολογιες μικραινουν τον Ολυμπιακο γιατι τοτε δεν κανει για ΤΣ. Λ. Αν 5 ολοκληρες μερες μτα τον θριαμβο με την Μαντσεστερ δεν μπορεις να κανεις μιση υποψια φασης, οχι μια...μιση.. με τετοια υπερομαδα (οπως λετε) τοτε εχετε ερθει κατα τυχη εδω που ειστε.
Παραδεχτειτε οτι θα υπαρξουν ματς που θα ειστε χειροτεροι.


Πως χάσαμε και από τους 2 τη στιγμή που όλα είναι κανονισμένα από την παράγκα;;;

Για το παιχνιδι με τον ΠΑΟ τα εχω γραψει (κυριος στο θρεντ της ομαδας) τους λογους που δεν "μιληθηκε" αν και στο δευτερο ημιχρονο ηταν λες και παιζαμε με αλλο διαιτητη.


Asus Memo Pad HD 7

PDS
13-03-2014, 15:55
που να καιγόσουν κ ολας PDS χαχαχαχα.

Ε ρε σας έχει τσούξει καλά καλά αυτό βλέπω εγώ.

Μας εχει τσουξει η καταντια του Ελληνικου ποδοσφαιρου χαρη στην ''εθνικη'' μας ομαδα:D

Ποιος σου ειπε οτι δεν καιγομαι ακομα για αυτο?Απλα δεν παρακολουθω πλεον.Θα κοπουν σιγα σιγα ολα που θα παει.:)

dlevel
13-03-2014, 15:56
Δεν "μετράνε" για εμένα αυτά τα ματς λόγο κόπωσης και διότι έχουμε πάρει ήδη το πρωτάθλημα και επίσης έχουμε μεγάλο ματς που κρίνετε ιστορική πρόκριση. εννοώ ότι αν είχαμε χάσει σε άλλη φάση του πρωταθλήματς θα με έκαιγε, τώρα όχι, έχω ξαναπεί ότι οι γκέλες είναι μέσα στο πρόγραμμα όταν έχεις αλλού το μυαλό σου και όταν δεν έχεις κίνητρο. ο βάζελος με αυτή την νίκη έσωσε ολόκληρη χρονιά ( δυστηχώς εκεί έχετε φτάσει,να βγαίνεται 4οι και να σας φταίει ο ολυμπιακος )

nikon
13-03-2014, 15:57
Όταν Κερδίζει ο Ολυμπιακός είναι λόγω παράγκας και γιατί έχει παραρτήματα, όταν χάνει είναι ποδοσφαιρική δικαιοσύνη και η παράγκα εξαλείφετε σε μια μέρα, έτσι ώστε να αμφισβητηθούν τα πάντα...

haters (aka: Anti-Olympiakoi) logic :)Παρεξήγησες δεν είναι αντιολυμπιακοί είναι σταυροφόροι που το μόνο που θέλουν είναι το καλό του Ελληνικού ποδοσφαίρου.

PDS
13-03-2014, 16:02
Το ενα δεν αναιρει το αλλο
Παρεα πανε.:a050:

kostasb13
13-03-2014, 16:12
Όταν Κερδίζει ο Ολυμπιακός είναι λόγω παράγκας και γιατί έχει παραρτήματα, όταν χάνει είναι ποδοσφαιρική δικαιοσύνη και η παράγκα εξαλείφετε σε μια μέρα, έτσι ώστε να αμφισβητηθούν τα πάντα...

haters (aka: Anti-Olympiakoi) logic :)

Είπε κανεις οτι η παράγκα εξαλείφθηκε? Που το ειδες αυτο γραμμένο?
Ακομα και στο ματς που σε πηρα με 3-0 η διαιτησία οργιασε στο δευτερο.
Να σου θυμίσω τις φάσεις μήπως στο μεταξυ μας παιχνιδι? Το μούφα πεναλτι( εχει προηγηθεί επιθετικό μπροστά στα ματια του διαιτητή) και την δεύτερη κίτρινη ισον κόκκινη στον Χολεμπας που θα πρεπει πραγματικα το κοράκι να μην θελει να την δωσει γιατι αλλη λογική εξήγηση δεν υπαρχει... ηταν ορισμός κίτρινης. Και ολα τα ανάποδα σφυρίγματα να ειναι υπέρ σας?
Τα θυμάσαι ολα αυτα ή μπα?

|WISE|
13-03-2014, 16:21
Δεν τα θυμουνται γιατι εχουν επιλεκτικη μνημη.

Εσωσα ολοκληρη χρονια λεει το παληκαρι απο πανω. Γιατι τι κερδισα απο αυτο; οι οπαδοι της ομαδας ειναι διπλα στην ομαδα ειτε κερδιζει ειτε χανει. Διπλα σε μια ομαδα που παλευει για τη δευτερη θεση. Σε σχεση με σας που ουτε στις φιεστες δεν γεμιζετε πλεον το γηπεδο γιατι ακομα και οι τυφλοι φιλοι του γαυρου εχουν ξυπνησει. Εχω φιλους ολυμπιακους που βλεπουν και αυτοι οσα βλεπουν ολοι οι αλλοι οπαδοι. Και δεν μιλαω για τα μεταξυ μας ή για τους 40 δανεικους και τα φιλικα μαγαζακια (μεχρι και οι προεδροι αλλων ΠΑΕ τα αναφερουν πλεον στις ανακοινωσεις τους) αλλα τα 2-3 συνεχομενα ματς τελικου κυπελου μιλανε απο μονα τους.... γιαυτο ευχομαι να μην παιξουμε μαζι τελικο. Γιατι ο χοντρος μετα της τριαρα θα κανει τα παντα για να παρει το κυπελλο ιδικα απεναντι μας.;)

Εγω φιλε μου δεν εσωσα καμια χρονια. προσπαθω να πλασαριστω στην δευτερη θεση για να εξασφαλισω προκριματικα και ισως καποια εκατομμυρια που τα χει αναγκη η ομαδα.

Asus Memo Pad HD 7

dlevel
13-03-2014, 19:37
ναι την έσωσες, δες γλώσσα που έβγαλες ξαφνικά ( όχι προσωπικά εσύ, οι Φιλαδες οι οπαδοί και εσυ ) αν ερχόταν ξεκούραστος ο γαύρος κ σου έριχνε μια 4 άρα θα σου είχε καταστρέψει τη χρονιά, τώρα νομιζεις οτι με Αλαφούζο θα πάρεις πρωτάθλημα του χρόνου, οπότε ναι στα μάτια σου σώθηκε η χρόνια, στη πραγματικότητα κέρδισες μια ομάδα που σου ρίχνει 20 βαθμούς κ έχει πάρει πρωτάθλημα από Νοέμβριο κ απλα κοιτάει πως θα κάνει την υπέρβαση στην Ευρώπη.

|WISE|
13-03-2014, 19:52
Δν εχει σχεση η γλωσσα που βγαζουν οι οπαδοι με τους στοχους της ομαδας. Περα απο το γοητρο τιποτα αλλο δεν παιζοταν. Ειδικα με τα αποτελεσματα που φερνω σε ευκολοτερα παιχνιδια. Πιο πολυ με ενιαζε να κερδισω τον ΠΑΟΚ παρα τον γαυρο αντικειμενικα. Βοηθαει σε ψυχολογικο τομεα και σε βαθμολογικο εννοειται. Αλλα το οτι βγαζουμε γλωσσα δεν χει σχεση με καμια χρονια. αν για παραδειγμα χασω απο τα Γιαννενα την Κυριακη θα μου κοστισει περισσοτερο απο,τι θα μου κοστιζε να χασω απο σενα στο Καραισκακης. Οσο για την γλωσσα που λες, καποιοι αλλοι μας λεγανε για δευτερη εθνικη και αγωνα παραμονης τον Αυγουστο.. μην μπερδευεσαι.;)
Δεν εχω βλεψεις για πρωταθλημα -οχι τοσο συντομα- και δεν με ενδιαφερει να παρω σαπιο πρωταθλημα. Αυτο το αφηνω για αλλες ομαδες. :)


Asus Memo Pad HD 7

I_HAVE_A_NAME_
13-03-2014, 20:37
Όπως είπε και ένας φίλος στο thread του Παναθηναϊκού ο καθένας κοιτάει την καμπούρα του άλλου και αυτό δεν βγάζει πουθενά.
Οι μεν είστε χαρούμενοι γιατί λέτε ότι η ομάδα βγάζει μια υγεία (και εν μέρη έχετε δίκιο), οι δε είστε αηδιασμένοι επειδή ο Ολυμπιακός έχει κατακλέψει το σύμπαν και έχετε αποδεχθεί αναπαυτικά την μοίρα σας ρίχνοντας τα πάντα εκεί.
Γνωρίζοντας ότι ο Μαρινάκης είναι μπλεγμένος (φυσικά δεν έχει βγει καμία απόφαση της δικαιοσύνης αλλά και μένα μου φαίνεται καραμπλεγμένος) φιλτράρετε ότι πληροφορία δέχεστε μέσω αυτή σας της πεποίθησης (την οποία έχετε “ελαφρώς” δραματοποιήσει στο κεφάλι σας στο σημείο που θα δικαιολογεί τα πάντα) καταλήγοντας ουκ ολίγες φορές σε αλλοιωμένα συμπεράσματα.
-Δεν έχω ομάδα?
-Ε πώς να κάνω ομάδα αφού τόσα χρόνια τα λεφτά πάνε αλλού!

-Βλέπω ότι νικάω σε ένα ματς τον «διεφθαρμένο πρωτοπόρο» αλλά παρόλα αυτά είμαι 25 βαθμούς πίσω?
Μια εξήγηση υπάρχει! Όχι ότι δεν έδειξα σοβαρό πρόσωπο με τις μικρότερες ομάδες και έχασα τσάμπα βαθμούς (αυτό ακριβώς που έκανε ο Ολυμπιακός δλδ!) Όχι! Παραρτήματα και παράγκα φυσικά..!


-Τα πάει καλά ο Ολυμπιακός στην Ευρώπη και δείχνει ότι έχει χτίσει μια σοβαρή ομάδα?

-Ήταν κωλόφαρδος και είχε Μήτρογλου-Ρομπερτο για να τον ξελασπώνουν. Αστους έξω αυτούς και θα δεις πόσα μπαλάκια θα αρπάξει ο «διορισμένος»…
(Κάτσε γιατί μπερδεύτηκα. Ο τερματοφύλακας και ο επιθετικός μέλη της ομάδας δεν είναι? ¶ρα μια ομάδα για να είναι καλή δεν πρέπει να βασίζεται στους καλούς της παίκτες?? !!Fuck logic!!)
Και η λίστα μακραίνει…

Από την άλλη τώρα. Φυσικά και ο Μαρινάκης έχει χρησιμοποιήσει την διαιτησία, και γενικά ότι του έχει επιτρέψει η ατιμωρησία του κράτους, αρκετές φορές.
Αυτό είναι κατακριτέο από όλους τους υγιείς οπαδούς του Ολυμπιακού και φιλάθλους του ποδοσφαίρου.
Το να το κατακρίνω θέλοντας να το σταματήσω είναι το μοναδικό πράγμα που μπορώ να κάνω. Παράλληλα μπορώ να ελπίζω είτε στην εξυγίανση του ποδοσφαίρου (που έχει μπει εδώ και χρόνια στην λίστα με τα σύντομα ανέκδοτα) ή στον ερχομό και άλλων επιχειρηματιών με την οικονομική επιφάνεια του Μαρινάκη που με δική τους παρέμβαση θα υπάρξει ένα “νοικοκύρεμα” σε ΕΠΟ,διαιτησίες,κλπ
Γιατί όταν μαζευτούν πολλά πορτοφόλια που θέλουν το μαγαζί τους (εκάστοτε ομάδα) που βρίσκεται στο τεράστιο shopping mall (superleague) να τραβήξει τα βλέμματα θα αναγκαστούν να σουλουπώσουν και αυτό το ρημαδιασμένο το shopping mall..

Τα τσουβαλιάσματα σίγουρα δεν προσφέρουν κάτι. Παρουσιάζουν μία μόνο πλευρά της πραγματικότητας (συνήθως όποια μας παρηγορεί) σκεπάζοντας την συνολική εικόνα.

phoenix7
13-03-2014, 21:17
Ο Ολυμπιακός όλα τα κακά σε αυτή την χώρα και ο ΠΑΟ ο πεντακάθαρος θες να μας πεις τώρα;

Με την ίδια λογική η ομάδα σου και οι Πρόεδροί της, έχουν καταστρέψει το Ελληνικό Μπάσκετ, και λες για διεφθαρμένο πρωτοπόρο στην μπάλα, άραγε εσύ είσαι μη διεφθαρμένος πρωτοπόρος στο μπάσκετ;

Υ.Γ. μην ξεχνάς ότι η ομάδα που σε έσωσε από το να πέσεις Β' Κατηγορία το 1975 ήταν ο Ολυμπιακός και ο Ανδριανόπουλος, και μάντεψε για ποιον λόγο, αν δεν θυμάσαι θα σου θυμίσω εγώ

I_HAVE_A_NAME_
13-03-2014, 21:32
Ο Ολυμπιακός όλα τα κακά σε αυτή την χώρα και ο ΠΑΟ ο πεντακάθαρος θες να μας πεις τώρα;

Με την ίδια λογική η ομάδα σου και οι Πρόεδροί της, έχουν καταστρέψει το Ελληνικό Μπάσκετ, και λες για διεφθαρμένο πρωτοπόρο στην μπάλα, άραγε εσύ είσαι μη διεφθαρμένος πρωτοπόρος στο μπάσκετ;

Υ.Γ. μην ξεχνάς ότι η ομάδα που σε έσωσε από το να πέσεις Β' Κατηγορία το 1975 ήταν ο Ολυμπιακός και ο Ανδριανόπουλος, και μάντεψε για ποιον λόγο, αν δεν θυμάσαι θα σου θυμίσω εγώ
Εγώ είμαι Ολυμπιακός φίλε μου και το <<διεφθαρμένος πρωτοπόρος>> ήταν ειρωνικό και απευθύνεται σε αυτούς παρουσιάζουν τα πράγματα όπως τους συμφέρει.
Δεν καταλαβαινόμαστε μου φαίνεται...

phoenix7
13-03-2014, 21:39
Δεν αναφέρομαι σε σένα, απλά σε έβαλα στην λογική του καθενός που τα λέει έτσι. Δεν έχω ψάξει όλα τα ποστ για να δω τι ομάδα είναι πραγματικά ο καθένας, απλά μου έδωσες αφορμή και απάντησα έτσι ^^

nikon
14-03-2014, 08:52
Εγώ είμαι Ολυμπιακός φίλε μου και το <<διεφθαρμένος πρωτοπόρος>> ήταν ειρωνικό και απευθύνεται σε αυτούς παρουσιάζουν τα πράγματα όπως τους συμφέρει.
Δεν καταλαβαινόμαστε μου φαίνεται...Λίγο μπερδεμένα μας τα λες για άλλη μια φορά, όταν λες αυτά....
Γνωρίζοντας ότι ο Μαρινάκης είναι μπλεγμένος (φυσικά δεν έχει βγει καμία απόφαση της δικαιοσύνης αλλά και μένα μου φαίνεται καραμπλεγμένος) …

Από την άλλη τώρα. Φυσικά και ο Μαρινάκης έχει χρησιμοποιήσει την διαιτησία, και γενικά ότι του έχει επιτρέψει η ατιμωρησία του κράτους, αρκετές φορές.
...πως λες ειρωνικά το "διεφθαρμένος πρωτοπόρος";;;.....κάπου δεν κολλάνε και τα 2 μαζί εκτός αν τα λες απλά για να τα λες επειδή αρέσουν στους άλλους.

I_HAVE_A_NAME_
14-03-2014, 12:42
Λίγο μπερδεμένα μας τα λες για άλλη μια φορά, όταν λες αυτά.... ...πως λες ειρωνικά το "διεφθαρμένος πρωτοπόρος";;;.....κάπου δεν κολλάνε και τα 2 μαζί εκτός αν τα λες απλά για να τα λες επειδή αρέσουν στους άλλους.
Ρε παιδιά θα με τρελάνετε?? Δηλαδή δεν καταλαβαίνετε την ειρωνεία ??
Δηλαδή επειδή ο Μαρινάκης έχει χρησιμοποιήσει την διαιτησία ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ σημαίνει ότι ο Ολυμπιακός είναι άδικα πρωτοπόρος??
Εσύ τα είδες όλα καλά στον τελικό του κυπέλλου? Την προκλητικότατη χερούκλα του Μανιάτη την είδες? Ε κάποια πράγματα ξεπερνάνε το ανθρώπινο λάθος τι να κάνουμε!
Ακόμα και ο πιο αφελής/αγνός το βλέπει!
Ή θα είναι Παναγία ο Μαρινάκης δηλαδή ή λέρα..Ενδιάμεσο δεν υπάρχει..??Μόνο μαύρο και άσπρο.? Γκρι δεν παίζει?
Δεν βλέπεις την γλώσσα που συνεχίζω να χρησιμοποιώ πιο κάτω στο ίδιο ποστ?? Για μπαλάκια και διορισμένους?
Προσωπικά δεν χρησιμοποιώ τέτοια γλώσσα στις εκφράσεις μου.Αυτή την γλώσσα την χρησιμοποιώ ειρωνικά λοιπόν..Αυτό το καταλαβαίνουμε?
Προτιμώ να τα λέω "μπερδεμένα" για σένα απ'το να βάζω κόκκινα ή πράσινα γυαλιά ρε nikon..
Μπάλα είναι ρε αγόρι μου δεν είναι vs thread όλα στην ζωή..ΠΑΣΟΚ VS ΝΔ, XBOX VS PS4.
Δηλαδή ή εσύ θα έχεις δίκιο ή ο PDS? Το να έχετε και οι δυο εν μέρη δίκιο δεν υπάρχει ως συνθήκη μες στο μυαλό σου??
Αυτό είναι το τσουβάλιασμα που έλεγα πιο πάνω..Ο καθένας την καμπούρα του και να απαντήσουμε σε ότι "θίγει" την ομάδα μας..
Τέλος πάντων, πραγματικά δεν πιστεύω ότι διάβασες ότι σου είπα σκεπτόμενος τα λόγια μου αλλά μόνο το τι θα μου απαντήσεις σε αυτά..Αυτό γίνεται πάντα εξάλλου.

nikon
14-03-2014, 13:11
Δηλαδή επειδή ο Μαρινάκης έχει χρησιμοποιήσει την διαιτησία ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ σημαίνει ότι ο Ολυμπιακός είναι άδικα πρωτοπόρος??Γι'αυτό γίνεται αυτό πάντα......πραγματικά δεν μπορώ να σε ακολουθήσω sorry.

I_HAVE_A_NAME_
14-03-2014, 14:04
Γι'αυτό γίνεται αυτό πάντα......πραγματικά δεν μπορώ να σε ακολουθήσω sorry.
Το ότι έχει χρησιμοποιήσει ο Μαρινάκης την διαιτησία σε τελικό κυπέλλου ή σε ορισμένους αγώνες παλαιότερων πρωταθλημάτων σημαίνει ότι ΦΕΤΟΣ είναι άδικα πρωτοπόρος ο Ολυμπιακός?
Ή ότι ένα πρωτάθλημα μπορεί να χαρακτηριστεί πέτσινο από 2-3 αγώνες που η ομάδα σου έχει την εύνοια?? (για λόγους άσχετους από μιλημένα ματς,κλπ)
Όταν το πήρε ο Πατέρας δεν είχε πάρει τα σφυρίγματα που "έπρεπε" όταν τα χρειαζόταν?? Μίλησε κανείς για πέτσινο τότε? Είχε καλύτερη ομάδα σε βάθος χρόνου και αυτό φάνηκε.
Οι 2-3 αγώνες που ευνοήθηκε δεν πάει να πει πως ήταν στημένοι..Δηλαδή πιστεύουμε ότι η εύνοια είναι μόνο το μιλημένο/στημένο??
Δεν μπορείς να δημιουργήσεις ευνοϊκότερο κλίμα υπέρ της ομάδας σου εάν έχεις ένα υψηλό κοινωνικό status και μια μεγάλη οικονομική επιφάνεια?
Τους καλούς πελάτες στα ακριβά εστιατόρια έχεις δει πως τους προσέχουν? Αυτό δεν σημαίνει ντε και καλά ότι άφησαν pourboire.
Εμένα αυτά δεν μ'αρέσουν γι'αυτό λέω ότι πρέπει να αλλάξει όλη η λειτουργία του Ελληνικού "ποδοσφαίρου"..ΕΠΟ,διαιτητές,κλπ
Γιατί το κλίμα καλώς ή κακώς έχει δημιουργηθεί και χωρίς κάποια πράγματα να είναι μιλημένα δίνουν την εντύπωση ότι είναι.
Έρχεται και η ανικανότητα ορισμένων διαιτητών που κάνουν λάθη σε ΟΛΑ τα ματς κάθε αγωνιστικής και το πράγμα παίρνει τεράστιες διαστάσεις.
Εχεις και αυτούς που ρίχνουν στον Ολυμπιακό τις παντός τύπου ανυπαρξίες των ομάδων τους και κυνηγάνε ανεμόμυλους και να πως φτάσαμε στο σημερινό χάλι.
Το καταλαβαίνω ότι δεν συμφωνείς με αυτά που λεω, και δεν έχω και κανένα πρόβλημα εξάλλου γιατί η γόνιμη διαφωνία προάγει τον διάλογο, αλλά τουλάχιστον να καταλαβαινόμαστε.
Εάν αυτό είναι δύσκολο για σένα, είτε από δική σου στενομυαλιά είτε από δική μου αποτυχία να εκφράσω τις σκέψεις μου μέσω του γραπτού λόγου, το καταλαβαίνω.
Δεν θα εξετάσω ποιος λόγος από τους δυο είναι. Ας το αφήσουμε εδώ αφού δεν γίνομαι κατανοητός..

phoenix7
14-03-2014, 15:34
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/t1/1012079_759347097422992_110540534_n.jpg

I_HAVE_A_NAME_
14-03-2014, 17:57
nikon,
Εσύ μπορείς να μου πεις την γνώμη σου για όσα ακούγονται για την ομάδα μας? Για παρασκήνια και στημένα παιχνίδια (και στο μακρινό αλλά και στο πιο πρόσφατο παρελθόν)..?
Για τις κασέτες που έχουν δοθεί στον εισαγγελέα,τις κατά καιρούς συμπεριφορές του Μαρινάκη,κλπ??
Πέρα από τα τετριμμένα και αυτονόητα <<Θα αποφανθεί η δικαιοσύνη>> και <<εγώ δεν είμαι εισαγγελέας>> που εννοείται ότι ισχύουν!
Την δική σου αίσθηση ρε παιδί μου για όλα αυτά που ακούγονται για την ομάδα μας. Μην μου πεις για την ανυπαρξία των άλλων, αυτή την ξέρω και συμφωνούμε ότι έχουν την ίδια καραμέλα χρόνια τώρα.
Για την ομάδα μας και μόνο. Είμαι πολύ περίεργος να ακούσω την άποψη σου..

nikon
14-03-2014, 20:12
Εάν αυτό είναι δύσκολο για σένα, είτε από δική σου στενομυαλιά είτε από δική μου αποτυχία να εκφράσω τις σκέψεις μου μέσω του γραπτού λόγου, το καταλαβαίνω.
Δεν θα εξετάσω ποιος λόγος από τους δυο είναι. Ας το αφήσουμε εδώ αφού δεν γίνομαι κατανοητός..Γιατί ζητάς από έναν στενόμυαλο που του λες να το αφήσουμε γιατί δεν σε καταλαβαίνει να σου πει τη γνώμη του;;;;.....εξάλλου την έχω πει 100 φορές γιατί η συζήτηση αυτή έχει γίνει 1000000 φορές και το σίγουρο είναι ότι δεν ταιριάζει με την δική σου ο στενόμυαλος βλέπεις δεν είναι του λίγο παράγκα.

Έχε πάντως υπόψη σου ότι το λίγο παράγκα δεν διαφέρει και πολύ από το σκέτο παράγκα που λένε οι υπόλοιποι.

I_HAVE_A_NAME_
14-03-2014, 21:05
Γιατί ζητάς από έναν στενόμυαλο που του λες να το αφήσουμε γιατί δεν σε καταλαβαίνει να σου πει τη γνώμη του;;;;.....εξάλλου την έχω πει 100 φορές γιατί η συζήτηση αυτή έχει γίνει 1000000 φορές και το σίγουρο είναι ότι δεν ταιριάζει με την δική σου ο στενόμυαλος βλέπεις δεν είναι του λίγο παράγκα.

Έχε πάντως υπόψη σου ότι το λίγο παράγκα δεν διαφέρει και πολύ από το σκέτο παράγκα που λένε οι υπόλοιποι.

Σου είπα ότι δυο πράγματα μπορεί να συμβαίνουν και πραγματικά δεν γνώριζα ποιο από τα δυο ισχύει.
Με το παραπάνω ποστ σου όμως δείχνεις ότι τελικά με κατάλαβες.
Εάν ήμουν βέβαιος ότι είσαι στενόμυαλος θα στο έλεγα στεγνά, δεν έχω τέτοια κολλήματα ούτε ανάγκη για διπλωματίες.
Ζητώ συγγνώμη αλλά δεν θυμάμαι κάποια τοποθέτηση σου "εφ' όλης της ύλης".
Μόνο μεμονωμένες ειρωνικές (επί των πλείστων) απαντήσεις προς τους Παναθηναϊκούς.
Εάν δεν θες να επαναλαμβάνεσαι το καταλαβαίνω απλώς την "λίγη παράγκα" (όπως λίγο μπακαλίστικα ονομάζεις) την βλέπουν όσοι μετράνε λίγο λογικά τα πράγματα.
Εάν εσύ δεν θες να την δεις είναι δικό σου πρόβλημα.
Αφού όμως λες ότι δεν είσαι του "λίγο παράγκα", είσαι του καθόλου..
Εάν θες να μου εξηγήσεις με λογικά επιχειρήματα γιατί ο κύριος Μαρινάκης πήγε στο ημίχρονο ενός αγώνα (μιλάω φυσικά για τον τελικό κυπέλλου με τον Αστέρα) στα αποδυτήρια των διαιτητών θα είμαι πολύ πρόθυμος να σε ακούσω...
Χωρίς counter-post με παραβάσεις παραγόντων του Παναθηναϊκού..Είπαμε ότι βρώμικο το καταδικάζουμε..
Για τον Μαρινάκη και για την επίσκεψη μόνο έχεις να κάνεις κάποιο σχόλιο?

toninio
14-03-2014, 21:19
Βρίσκω δικαιολογημένα τα οποιαδήποτε σχόλια, ειρωνείες, "γλώσσα" κλπ σε κάθε αφορμή εναντίον της ομάδας μας, διότι μετά τον Κόκκαλη ακολούθησε ο Μαρινάκης κι έχει τραβήξει για πολλά χρόνια αυτό το βιολί, με διαιτησίες, κουμάντα κλπ. Είναι και αποδυναμωμένοι όλοι οι άλλοι και δένει το γλυκό. Για να κάνουμε μία κριτική στην ομάδα μας, νομίζω όλοι οι λογικοί φίλαθλοι του Ολυμπιακού, με το που βλέπουμε ευνοϊκές διαιτησίες και ειδικά περιπτώσεις σαν το χέρι του Μανιάτη στον τελικό, αηδιάζουμε και θέλουμε να κλείσουμε την τηλεόραση. Επίσης, αυτό με τους τόσους δανεικούς παίκτες και τα φιλικά σωματεία, είναι κάτι που έπρεπε να έχει προσέξει ο Μαρινάκης. Δεν έχει καμία ανάγκη ο Ολυμπιακός να αγοράζει τόσους παίκτες, να τους σκορπάει δεκιά αριστερά και μετά να δίνει δικαιώματα να λένε για υπο-ομάδες κλπ. (που σε κάποιο βαθμό μπορεί και να ισχύει, δεν το ξέρω). Όταν έχεις τη δυνατότητα να έχεις καλή ομάδα, να παίρνεις πρωτάθλημα χωρίς καμία μουρμούρα από τους άλλους, και αντ'αυτού να έχεις προκαλέσει την αντιπάθεια όλης της υπόλοιπης φίλαθλης Ελλάδας, κάπου έχεις αποτύχει, κι αναφέρομαι και στον Κόκκαλη και στον Μαρινάκη........
Από εκεί και πέρα, πάντα θα ακούγονται και υπερβολές ή πράγματα που δεν ισχύουν. Ο Παναθηναϊκός σήμερα δεν έχει ομάδα διότι δεν έχει λεφτά, χρωστάει και έχει υποστεί μία ανεπανάληπτη για αυτόν ταλάιπωρία τα τελευταία χρόνια, οικονομική και διοικητική. Αυτός είναι και ο μόνος λόγος. Όσες χρονιές ο Παναθηναϊκός είχε ομάδα, έπαιρνε και τίτλο. Οκ, να δεχθώ ότι μία ή δύο χρονιές η διαιτησία έπαιξε σημαντικό ρόλο στο να κριθεί το πρωτάθλημα, αυτό δεν μπορούμε να το αρνηθούμε. Τα λεφτά του Ch.L. τα παίρνεις όταν πάρεις τίτλο, κι αυτο γίνεται μόνο όταν έχεις ομάδα. Όταν ο άλλος έχει ομάδα και διαιτησία κι εσύ δεν έχεις καν ομάδα, δεν λες ότι σου φταίει η διαιτησία και ότι ο άλλος παίρνει τα πακέτα του Ch.L...
Από εκεί και πέρα, εγώ δεν ξέρω τον μέσο όρο ηλικίας αυτού του φόρουμ, αλλά σίγουρα πολλοί δεν θα γνωρίζουν ότι οι παράγκες και οι δικτατορίες ξεκίνησαν τη δεκαετία του 80 από τον Παναθηναϊκό, με τους Βαρδινογιάννηδες. Είναι το ίδιο ένοχος με εμάς για όλα αυτά που γίνονται, διότι όλα είναι μία αλυσίδα. Όποιος είναι κοντά στα 40 μπορεί να το επιβεβαιώσει. Ακόμα και η Αεκ, την εποχή της κυριαρχίας της, με Μελισσανίδη-Μπάγεβιτς, έκανε αρκετά, αλλά φυσικά δεν μπορεί να συγκριθεί με Ολυμπιακό\Παο.
Όπως και να έχει, είναι μία σκατοκατάσταση, που πρέπει να σταματήσει. Ο I_HAVE_A_NAME είπε σε κάποιο ποστ μία αληθεια: όταν υπάρχουν αρκετά δυνατά πορτοφόλια στην πιάτσα, από μόνα τους θα συνεννοηθούν να καθαρίσει το μαγαζί, για να προστατεύσουν και το προϊόν τους. Όταν υπάρχει μόνο ένα δυνατό πορτοφόλι, δυστυχώς τα φαινόμενα είναι κάθε φορά τα ίδια.....

Στα της Ευρώπης, για ακόμα μία φορά οι ξένοι, από τα "προηγμένα" πρωταθλήματα, μας έδειξαν πόσο ουσιαστικά απολίτιστοι είναι. Ο Γκαρυ Νέβιλ έδωσε ρεσιτάλ σνομπισμού. Ο Μουρίνιο έλεγε τις δικές του μ@λακίες (καλά, αυτόν τον ξέρουμε). ¶λλο τί σκέφτεσαι για ένα ματς και για τον αντίπαλο που έχεις (δικαιολογημένα μπορεί να σκέφτονται ότι μας έχουν και ότι θα μας ρίξουν 4) και άλλο τί βγαίνεις και δηλώνεις. Ο μόνος πραγματικός κύριος τελικά ήταν και είναι ο Βενγκέρ.
Αξίζει λοιπόν να πάμε να πάρουμε την πρόκριση εκεί μέσα και μετά να βγάλουμε μαζεμένη όση ειρωνεία έχουν βγάλει αυτοί εδώ και χρόνια......

I_HAVE_A_NAME_
14-03-2014, 21:38
Βρίσκω δικαιολογημένα τα οποιαδήποτε σχόλια, ειρωνείες, "γλώσσα" κλπ σε κάθε αφορμή εναντίον της ομάδας μας, διότι μετά τον Κόκκαλη ακολούθησε ο Μαρινάκης κι έχει τραβήξει για πολλά χρόνια αυτό το βιολί, με διαιτησίες, κουμάντα κλπ. Είναι και αποδυναμωμένοι όλοι οι άλλοι και δένει το γλυκό. Για να κάνουμε μία κριτική στην ομάδα μας, νομίζω όλοι οι λογικοί φίλαθλοι του Ολυμπιακού, με το που βλέπουμε ευνοϊκές διαιτησίες και ειδικά περιπτώσεις σαν το χέρι του Μανιάτη στον τελικό, αηδιάζουμε και θέλουμε να κλείσουμε την τηλεόραση. Επίσης, αυτό με τους τόσους δανεικούς παίκτες και τα φιλικά σωματεία, είναι κάτι που έπρεπε να έχει προσέξει ο Μαρινάκης. Δεν έχει καμία ανάγκη ο Ολυμπιακός να αγοράζει τόσους παίκτες, να τους σκορπάει δεκιά αριστερά και μετά να δίνει δικαιώματα να λένε για υπο-ομάδες κλπ. (που σε κάποιο βαθμό μπορεί και να ισχύει, δεν το ξέρω). Όταν έχεις τη δυνατότητα να έχεις καλή ομάδα, να παίρνεις πρωτάθλημα χωρίς καμία μουρμούρα από τους άλλους, και αντ'αυτού να έχεις προκαλέσει την αντιπάθεια όλης της υπόλοιπης φίλαθλης Ελλάδας, κάπου έχεις αποτύχει, κι αναφέρομαι και στον Κόκκαλη και στον Μαρινάκη........
Από εκεί και πέρα, πάντα θα ακούγονται και υπερβολές ή πράγματα που δεν ισχύουν. Ο Παναθηναϊκός σήμερα δεν έχει ομάδα διότι δεν έχει λεφτά, χρωστάει και έχει υποστεί μία ανεπανάληπτη για αυτόν ταλάιπωρία τα τελευταία χρόνια, οικονομική και διοικητική. Αυτός είναι και ο μόνος λόγος. Όσες χρονιές ο Παναθηναϊκός είχε ομάδα, έπαιρνε και τίτλο. Οκ, να δεχθώ ότι μία ή δύο χρονιές η διαιτησία έπαιξε σημαντικό ρόλο στο να κριθεί το πρωτάθλημα, αυτό δεν μπορούμε να το αρνηθούμε. Τα λεφτά του Ch.L. τα παίρνεις όταν πάρεις τίτλο, κι αυτο γίνεται μόνο όταν έχεις ομάδα. Όταν ο άλλος έχει ομάδα και διαιτησία κι εσύ δεν έχεις καν ομάδα, δεν λες ότι σου φταίει η διαιτησία και ότι ο άλλος παίρνει τα πακέτα του Ch.L...
Από εκεί και πέρα, εγώ δεν ξέρω τον μέσο όρο ηλικίας αυτού του φόρουμ, αλλά σίγουρα πολλοί δεν θα γνωρίζουν ότι οι παράγκες και οι δικτατορίες ξεκίνησαν τη δεκαετία του 80 από τον Παναθηναϊκό, με τους Βαρδινογιάννηδες. Είναι το ίδιο ένοχος με εμάς για όλα αυτά που γίνονται, διότι όλα είναι μία αλυσίδα. Όποιος είναι κοντά στα 40 μπορεί να το επιβεβαιώσει. Ακόμα και η Αεκ, την εποχή της κυριαρχίας της, με Μελισσανίδη-Μπάγεβιτς, έκανε αρκετά, αλλά φυσικά δεν μπορεί να συγκριθεί με Ολυμπιακό\Παο.
Όπως και να έχει, είναι μία σκατοκατάσταση, που πρέπει να σταματήσει. Ο I_HAVE_A_NAME είπε σε κάποιο ποστ μία αληθεια: όταν υπάρχουν αρκετά δυνατά πορτοφόλια στην πιάτσα, από μόνα τους θα συνεννοηθούν να καθαρίσει το μαγαζί, για να προστατεύσουν και το προϊόν τους. Όταν υπάρχει μόνο ένα δυνατό πορτοφόλι, δυστυχώς τα φαινόμενα είναι κάθε φορά τα ίδια.....
Αυτά ακριβώς λέω σε τόσα μα τόσα post μου..!!
Αυτά έχει μαλλιάσει η γλώσσα μου να λέω και δεν τα λέω επειδή θέλω το κακό της ομάδας μου αλλά επειδή θέλω το καλό του Ελληνικού ποδοσφαίρου και κατ'επέκταση και της ομάδας μου.!
Με δυνατότερο/ανταγωνιστικότερο πρωτάθλημα θα είμαι δυνατότερος και στην Ευρώπη.
Εγώ είμαι 25, δεν είμαι 40 οπότε δεν έχω δει όλη την βρωμιά με τα ίδια μου τα μάτια.
Είχα όμως στο στενό μου περιβάλλον ανθρώπους που μιλούσαν λογικά και χωρίς να περνάνε πρώτα την σκέψη τους από την αγάπη για την ομάδα.
Τέλος πάντων.Χαίρομαι γιατί βλέπω ότι όλο και περισσότεροι άνθρωποι ξυπνάνε και διαπιστώνουν κάποια πράγματα.Καλό θα μας κάνει.

PDS
14-03-2014, 21:38
Προσωπικα δεν θα κοιταξω ποτε την ομαδα μου οταν ενα πρωταθλημα ειναι στημενο.Ας γινει καθαρο, ας αρχιζει με τους ιδιους κανονες ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ και μετα μπορουμε να συζητησουμε για τις αλλες ομαδες ,τα ασχημα και τα καλα τους και γενικα για ποδοσφαιρο.
Γιατι για οσο τα χρησιμοποιει τα συγκεκριμενα μεσα ο Μαρινακης , τα χρειαζεται.

Για την ''παραγκα'' του βαρδινογιαννη κοιτας να νουμερα-τιτλους και τελειωνει αυτο.Φυσικα υπηρχε ευνοια, αλλα εδω μιλαμε για αλλα επιπεδα.Οσο υπαρχει ενα συστημα που δινει 20-30 εκ. καθε χρονο σε μια ομαδα,μια φορα να στησεις ενα πρωταθλημα εχεις στησει ουσιαστικα και τα επομενα.Αλλα τα δεδομενα μετα το C.L.

Δεν βλεπω καποιο νοημα ομως σε αυτη τη κουβεντα, αν μας ενδιαφερει το καλο του ποδοσφαιρου απο αυριο.Να συζητησουμε υποθετικα το αν θα εκαναν το ιδιο στην ιδια θεση παραγοντες αλλων ομαδων?Ευχαριστως να το κανουμε(και πιθανον να το εκαναν).Αλλα εχει και αυτο καποιο νοημα?
Ας μεινουμε στο παρον και το τι βλεπουμε σημερα, μπας και δουμε ασπρη μερα καποια στιγμη.

Οπως και να χει θα συμφωνησω στα μισα απο τα ποστς των φιλων I_HAVE_A_NAME_ και toninio που ειναι τουλαχιστον προς την σωστη κατευθυνση.Μακαρι να σκεφτονται ετσι οι περισσοτεροι φιλοι του ΟΣΦΠ.

ΥΓ.Ο Νικολας νομιζει ακομα οτι ολα ειναι ανθρωπινα λαθη βεβαια.Απο το 2007 παιζει να κανουμε την ιδια κουβεντα.

nikon
15-03-2014, 08:33
Σου είπα ότι δυο πράγματα μπορεί να συμβαίνουν και πραγματικά δεν γνώριζα ποιο από τα δυο ισχύει.
Με το παραπάνω ποστ σου όμως δείχνεις ότι τελικά με κατάλαβες.
Εάν ήμουν βέβαιος ότι είσαι στενόμυαλος θα στο έλεγα στεγνά, δεν έχω τέτοια κολλήματα ούτε ανάγκη για διπλωματίες.
Ζητώ συγγνώμη αλλά δεν θυμάμαι κάποια τοποθέτηση σου "εφ' όλης της ύλης".
Μόνο μεμονωμένες ειρωνικές (επί των πλείστων) απαντήσεις προς τους Παναθηναϊκούς.
Εάν δεν θες να επαναλαμβάνεσαι το καταλαβαίνω απλώς την "λίγη παράγκα" (όπως λίγο μπακαλίστικα ονομάζεις) την βλέπουν όσοι μετράνε λίγο λογικά τα πράγματα.
Εάν εσύ δεν θες να την δεις είναι δικό σου πρόβλημα.
Αφού όμως λες ότι δεν είσαι του "λίγο παράγκα", είσαι του καθόλου..
Εάν θες να μου εξηγήσεις με λογικά επιχειρήματα γιατί ο κύριος Μαρινάκης πήγε στο ημίχρονο ενός αγώνα (μιλάω φυσικά για τον τελικό κυπέλλου με τον Αστέρα) στα αποδυτήρια των διαιτητών θα είμαι πολύ πρόθυμος να σε ακούσω...
Χωρίς counter-post με παραβάσεις παραγόντων του Παναθηναϊκού..Είπαμε ότι βρώμικο το καταδικάζουμε..
Για τον Μαρινάκη και για την επίσκεψη μόνο έχεις να κάνεις κάποιο σχόλιο?Μου ζητάς να πάρω θέση για 1 περιστατικό την στιγμή που πετάς ένα "αρκετές φορές ο Μαρινάκης έχει χρησιμοποιήσει την διαιτησία" αλλά από την άλλη δεν είσαι ούτε του λίγο παράγκα ούτε του σκέτο/πολύ παράγκα, εξήγησε μας λοιπόν με λόγια όχι πιασάρικα για να είσαι αρεστός σε όλους αλλά σταράτα και ξεκάθαρα τι εννοείς με αυτό που είπες και θα σου απαντήσω και εγώ σε ότι με ρωτήσεις.

Μπράβο στα παιδιά για την προσπάθεια χθες οι απουσίες ήταν κάτι παραπάνω από εμφανείς, πάμε για το 4/4 τώρα κάτι που δεν είναι ακατόρθωτο χωρίς απουσίες όμως.

dlevel
15-03-2014, 11:19
Προσωπικα δεν θα κοιταξω ποτε την ομαδα μου οταν ενα πρωταθλημα ειναι στημενο.Ας γινει καθαρο, ας αρχιζει με τους ιδιους κανονες ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ και μετα μπορουμε να συζητησουμε για τις αλλες ομαδες ,τα ασχημα και τα καλα τους και γενικα για ποδοσφαιρο.
Γιατι για οσο τα χρησιμοποιει τα συγκεκριμενα μεσα ο Μαρινακης , τα χρειαζεται.

Για την ''παραγκα'' του βαρδινογιαννη κοιτας να νουμερα-τιτλους και τελειωνει αυτο.Φυσικα υπηρχε ευνοια, αλλα εδω μιλαμε για αλλα επιπεδα.Οσο υπαρχει ενα συστημα που δινει 20-30 εκ. καθε χρονο σε μια ομαδα,μια φορα να στησεις ενα πρωταθλημα εχεις στησει ουσιαστικα και τα επομενα.Αλλα τα δεδομενα μετα το C.L.

Δεν βλεπω καποιο νοημα ομως σε αυτη τη κουβεντα, αν μας ενδιαφερει το καλο του ποδοσφαιρου απο αυριο.Να συζητησουμε υποθετικα το αν θα εκαναν το ιδιο στην ιδια θεση παραγοντες αλλων ομαδων?Ευχαριστως να το κανουμε(και πιθανον να το εκαναν).Αλλα εχει και αυτο καποιο νοημα?
Ας μεινουμε στο παρον και το τι βλεπουμε σημερα, μπας και δουμε ασπρη μερα καποια στιγμη.

Οπως και να χει θα συμφωνησω στα μισα απο τα ποστς των φιλων I_HAVE_A_NAME_ και toninio που ειναι τουλαχιστον προς την σωστη κατευθυνση.Μακαρι να σκεφτονται ετσι οι περισσοτεροι φιλοι του ΟΣΦΠ.

ΥΓ.Ο Νικολας νομιζει ακομα οτι ολα ειναι ανθρωπινα λαθη βεβαια.Απο το 2007 παιζει να κανουμε την ιδια κουβεντα.

με το που μπήκε ο μαρινάκης έσκασε 50 μίρια, βρες κάποιον να κάνει το ίδιο γιατί αυτό που λες είναι οτι είναι όλα στημένα επιδη πριν 10 χρόνια μας δώσανε 5 σφυρίγματα κ πήραμε το πρωτάθλημα και μαζί 30 εκ. οπότε απο εδώ και πέρα όλα είναι στημένα.

βλέπεις οτι η λογική σου είναι παριγορια στον άρρωστο.

I_HAVE_A_NAME_
15-03-2014, 11:23
Μου ζητάς να πάρω θέση για 1 περιστατικό την στιγμή που πετάς ένα "αρκετές φορές ο Μαρινάκης έχει χρησιμοποιήσει την διαιτησία" αλλά από την άλλη δεν είσαι ούτε του λίγο παράγκα ούτε του σκέτο/πολύ παράγκα, εξήγησε μας λοιπόν με λόγια όχι πιασάρικα για να είσαι αρεστός σε όλους αλλά σταράτα και ξεκάθαρα τι εννοείς με αυτό που είπες και θα σου απαντήσω και εγώ σε ότι με ρωτήσεις.

Μπράβο στα παιδιά για την προσπάθεια χθες οι απουσίες ήταν κάτι παραπάνω από εμφανείς, πάμε για το 4/4 τώρα κάτι που δεν είναι ακατόρθωτο χωρίς απουσίες όμως.

Προφανώς δεν είμαι ούτε του πολύ ούτε του λίγο παράγκα και δεν πιστεύω φυσικά ότι ο Μαρινάκης είναι Παναγία (χωρίς να πηγαίνω στην άλλη άκρη και να τα βγάζω όλα μιλημένα).
Με την ατιμωρησία που υπάρχει ο Μαρινάκης κάνεις ότι θέλει, όποτε το θέλει. Σε ποιο βαθμό επιλέγει να το κάνει είναι στην "διακριτική του ευχέρεια".
Αυτό δεν θα πρέπει να δίνει άλλοθι ανυπαρξίας σε άλλες ομάδες γιατί απλά αυτή η κατάσταση θα διαιωνίζεται μέχρι να αποφανθεί η δικαιοσύνη ή/και να βρεθούν γερά πορτοφόλια για να υπάρξει νοικοκύρεμα από τα ίδια τα πορτοφόλια.
Αυτά τα έχω γράψει σε τόσα ποστ μου εδώ μέσα (πρόσφατα και παλαιότερα).
Οπότε μην μου πεις πάλι πως δεν καταλαβαίνεις και μετά ως δια μαγείας να καταλάβεις..
Μια γνώμη ζήτησα να μου πεις όχι για να σε κρεμάσω, ούτε για να μπω σε ανούσιες αντιδικίες.
Απλώς για να δω πως σκέφτεσαι.Γιατί το "πολλοί αγοράζουν γνώμες, λίγοι πουλάνε" κάνει όλο και περισσότερο την εμφάνιση του στις μέρες μας.
Εάν νομίζεις ότι ότι λέω το λέω τεχνηέντως για να γίνομαι αρεστός τι να σου πω..
Να μπω στην διαδικασία να διαψεύσω ότι δεν έχω ανάγκη να γίνομαι αρεστός σε ένα forum του PS4 που μιλάμε για μπάλα??
Τα αυτονόητα δηλαδή..?

nikon
15-03-2014, 11:59
Προφανώς δεν είμαι ούτε του πολύ ούτε του λίγο παράγκα και δεν πιστεύω φυσικά ότι ο Μαρινάκης είναι Παναγία (χωρίς να πηγαίνω στην άλλη άκρη και να τα βγάζω όλα μιλημένα).
Με την ατιμωρησία που υπάρχει ο Μαρινάκης κάνεις ότι θέλει, όποτε το θέλει. Σε ποιο βαθμό επιλέγει να το κάνει είναι στην "διακριτική του ευχέρεια".Και σου είπα όχι πιασάρικα αλλά καθαρά και σταράτα.....έπρεπε να το είχαμε αφήσει όταν το είπες αλλά ποτέ δεν είναι αργά.

PDS
15-03-2014, 13:23
με το που μπήκε ο μαρινάκης έσκασε 50 μίρια, βρες κάποιον να κάνει το ίδιο

Εγω θα εμπαινα με 100 αν ειχα παραγκα->C.L->παραγκα->C.L εξασφαλισμενα.
Ολα τα αλλα οντως ειναι παρηγορια στην αρρωστημενη κατασταση που επικροτει ακομα απο οτι βλεπω αρκετος κοσμος.

I_HAVE_A_NAME_
15-03-2014, 13:33
Και σου είπα όχι πιασάρικα αλλά καθαρά και σταράτα.....έπρεπε να το είχαμε αφήσει όταν το είπες αλλά ποτέ δεν είναι αργά.
Που το είδες το πιασάρικα και όχι το καθαρά και σταράτα ρε συ θα με τρελάνεις?
Καθαρά και σταράτα σου λέω ότι ο Μαρινάκης κάνει ότι γουστάρει όποτε το γουστάρει.
Φυσικά και δεν εχω αποδείξεις. Οτι έχει δοθεί στον εισαγγελέα θα εξεταστεί από την δικαιοσύνη.(Αυτό ελπίζουμε τουλάχιστον).
Απο κει και πέρα σου ζήτησα την αίσθηση σου για αυτό το συμβάν και το επέλεξα όχι για να στην πω αλλά γιατί είναι κάτι οφθαλμοφανές.
Δεν υπάρχουν κάποιες λογικές εξηγήσεις πέρα απ'το ότι μπήκε στα αποδυτήρια για να τους επηρεάσει.
Εάν έχεις σκεφτεί κάποια σου ζητάω να την μοιραστείς μαζί μου.Αυτό είναι όλο.
Τώρα αν εσύ νομίζεις ότι δεν μιλάω σταράτα, οκ..Το μπαλάκι στην εξέδρα κλασικά..
Ας το αφήσουμε ρε συ αφού δεν θέλεις να μου απαντήσεις..Σου έχω κάνει μια ερώτηση εδώ και 3 ποστ και ακόμα δεν μου λες τίποτα..

PDS, ο Πατέρα ήταν σε "καλό" δρόμο αλλά κάπου το έχασε..
Οπότε εάν είχε μείνει μπορεί και να γινόταν αυτό με τα γερά πορτοφόλια που έλεγα.
Είναι μια λύση τουλάχιστον μέχρι να αποφανθεί η δικαιοσύνη (εάν το κάνει ποτέ)..
Μια άλλη χειροπιαστή λύση δεν βλέπω ότι υπάρχει.
Μόνο τα παράπονα και ο αφορισμός. Εγώ μιλάω για λύση.
Με το σκεπτικό σου δεν πρέπει να παρακολουθήσεις ΠΟΤΕ ξανά Ελληνικό ποδόσφαιρο(ούτε εάν αυτό εξυγιανθεί) γιατί όποιες ομάδες μπορούσαν έκλεψαν οπότε έχει επέλθει ανεπανόρθωτη αλλοίωση αποτελεσμάτων και κατ'επέκταση ομάδων.
Σε αυτό φταίμε όλοι όμως. Μην κάνουμε πάλι τις ίδιες συζητήσεις.
Εσένα το θέμα σου είναι ποιος φταίει περισσότερο.. Οκ..
Εμένα το θέμα μου είναι να γίνει κάτι για να βελτιωθεί όλο αυτό.
Στο σπίτι του κρεμασμένου με λίγα λόγια δεν μιλάνε για σχοινί.
Ολίγον κρεμασμένος δεν γίνεται.Ο καθένας χρησιμοποίησε ότι μπορούσε (ή καλύτερα ότι του επέτρεψε η ατιμωρησία) για το καλό της ομάδας ή της τσέπης του.
Όπως το βλέπει ο καθένας..
Τώρα το μόνο που μένει είναι να αλλάξει κάτι,όχι οι κατηγορίες.. Αυτό βλέπω εγώ τουλάχιστον..

PDS
15-03-2014, 16:03
Με το σκεπτικό σου δεν πρέπει να παρακολουθήσεις ΠΟΤΕ ξανά Ελληνικό ποδόσφαιρο(ούτε εάν αυτό εξυγιανθεί) γιατί όποιες ομάδες μπορούσαν έκλεψαν οπότε έχει επέλθει ανεπανόρθωτη αλλοίωση αποτελεσμάτων και κατ'επέκταση ομάδων.
Θα προτιμουσα να παρακολουθησω ποδοσφαιρο οπου μπορουσαν να παρουν τιτλους και αλλοι.Αν με ρωτας.
Οπου θα εχεις παρει 6 τιτλους σε 15 χρονια ''παραγκας'' ενω εισαι ομαδα των ''αιωνιων''.
Δεν ειμαι εγω αυτος ομως που δεν κοιταει μπροστα αλλα...
εδω...

Εσένα το θέμα σου είναι ποιος φταίει περισσότερο.. Οκ..
Εμένα το θέμα μου είναι να γίνει κάτι για να βελτιωθεί όλο αυτό.
Στο σπίτι του κρεμασμένου με λίγα λόγια δεν μιλάνε για σχοινί.
μονος σου με την 3η σειρα αναιρεις την 2η.Εγω σου μιλαω για το τωρα και το αυριο και εσυ μου το γυρνας πισω συχνα.
Γινεται να ασχοληθουμε με αυτο και οχι με το ποιος αρπαξε την ευκαιρια?Ολοι κατα καιρους το εκαναν.Προφανως ομως και θα με πειραζει περισσοτερο αν ειμαι/ημουν θυμα πιο πολυ απο οτι θυτης.Εμενα μου κοπηκε η μπαλα ,εσυ περιμενεις να δεις C.L τεταρτη.Δεν ξερω γιατι σου φαινεται τοσο παραξενο αυτο.Επισης Δεν εζησα το 1930,σημερα υπαρχω,αυτα εχω ζησει περισσοτερο.
Και εσυ αυτα εχεις ζησει και ακομα περισσοτερο απο εμενα εχεις ζησει στα χρονικα πλαισια της ''παραγκας'' απο οτι εγω ως μεγαλυτερος.Ποιος ο λογος να ανατρεχεις σε ιστοριες του παρελθοντος που δεν εβλεπες καν μπαλα?
Μπορουμε να δουμε το σημερα-αυριο?

I_HAVE_A_NAME_
15-03-2014, 16:31
Εγω σου μιλαω για το τωρα και το αυριο και εσυ μου το γυρνας πισω συχνα.
Γινεται να ασχοληθουμε με αυτο και οχι με το ποιος αρπαξε την ευκαιρια?Ολοι κατα καιρους το εκαναν.Προφανως ομως και θα με πειραζει περισσοτερο αν ειμαι/ημουν θυμα πιο πολυ απο οτι θυτης.Εμενα μου κοπηκε η μπαλα ,εσυ περιμενεις να δεις C.L τεταρτη.Δεν ξερω γιατι σου φαινεται τοσο παραξενο αυτο.Επισης Δεν εζησα το 1930,σημερα υπαρχω,αυτα εχω ζησει περισσοτερο.
Και εσυ αυτα εχεις ζησει και ακομα περισσοτερο απο εμενα εχεις ζησει στα χρονικα πλαισια της ''παραγκας'' απο οτι εγω ως μεγαλυτερος.Ποιος ο λογος να ανατρεχεις σε ιστοριες του παρελθοντος που δεν εβλεπες καν μπαλα?
Μπορουμε να δουμε το σημερα-αυριο?

Σου μιλάω και για το παρελθόν για αρκετούς λόγους.
1ον) Για να τονίσω ότι όλα συνδέονται και ότι δεν ξύπνησε ένα ωραίο πρωί ο Κόκκαλης και είπε "Ααα,τι θα κάνω για να καταστρέψω το Ελληνικό πρωτάθλημα? Παράγκα!"
Εξετάζω τους λόγους με λίγα λόγια. Γιατί πίσω από κάθε ενέργεια τις περισσότερες φορές υπάρχει και μια αιτία..
2ον) Το παρελθόν δείχνει αυτό ακριβώς που είπε και ο toninio.Ότι όποτε είναι ένα πορτοφόλι στην πιάτσα έχουμε τέτοιου είδους φαινόμενα. Μπορεί διαφορετικής κλίμακας αλλά όπως έχουμε ξαναπεί η λίγη παράγκα καλό θα ήταν να μην έχει την ανοχή κανενός μας. Γιατί το παρελθόν σε αυτή την περίπτωση είναι οδηγός για το μέλλον.
Και 3ον επειδή βλέπω ότι χρησιμοποιείς πολλές φορές την βρωμιά και την διαφθορά του Κόκκαλη και του Μαρινάκη για τις ανυπαρξίες του Παναθηναϊκού.Αυτό το μοιρολατρικό του πράγματος είναι που με "χαλάει".
Και γω θα μπορούσα να τα ρίξω στον Παναθηναϊκό για τα δικά μου πέτρινα χρόνια (ή τέλος πάντων για ένα μέρος τους) αλλά δεν το κάνω.Βγήκα με τον τρόπο που μπορούσα(προέδρους,γήπεδο,υποδομές,κλπ).
Μπορεί να είχα δίκιο αλλά ο καθένας πέρα από την επίρριψη ευθυνών πρέπει να κάνει και την αυτοκριτική του για να βγει από την λούμπα που έχει πέσει (χωρίς να αθωώνονται αυτοί που τον ρίξανε φυσικά).
"Αμαρτίες" του παρελθόντος σου(Παναθηναϊκός) μας έφεραν εδώ και δικές μου(Ολυμπιακός) μας κρατάνε και μας βυθίζουν ακόμα πιο βαθιά. Δεν είναι τα τελευταία χρόνια το πρόβλημα μας. Είναι οι λειτουργία του Ελληνικού "ποδοσφαίρου" δεκαετίες τώρα.
Όταν είχες τον Πατέρα σου ξαναλέω πως ήσουν σε σωστότερο δρόμο. Οπότε το να βρεθεί ένας αντίστοιχος επενδυτής θα μπορούσε να συμμαζέψει τα πράγματα από την στιγμή που μέχρι στιγμής η Ελληνική δικαιοσύνη δεν το έκανε και δεν φαίνεται να το κάνει.

PDS
15-03-2014, 16:40
-Και 3ον επειδή βλέπω ότι χρησιμοποιείς πολλές φορές την βρωμιά και την διαφθορά του Κόκκαλη και του Μαρινάκη για τις ανυπαρξίες του Παναθηναϊκού.Αυτό το μοιρολατρικό του πράγματος είναι που με "χαλάει".

-Και γω θα μπορούσα να τα ρίξω στον Παναθηναϊκό για τα δικά μου πέτρινα χρόνια (ή τέλος πάντων για ένα μέρος τους) αλλά δεν το κάνω.Βγήκα με τον τρόπο που μπορούσα(προέδρους,γήπεδο,υποδομές,κλπ).

-Δεν με νοιαζει η ανυπαρξια του Παναθηναικου, ουτε καν τους παιχτες που εχει δεν ξερω.Αν με ενοιαζε σημερα(επειδη μου βαζεις πραγματα που εβαζα παλιοτερα στην κουβεντα), θα σου απανταγα οτι με μοιρασμενα δικαια τα χρηματα δεν θα ειχε ανυπαρξια και με κλεμμενα χρηματα απο την αλλη θα ηταν πρωταγωνιστης.

-Τι να ριξεις στον ΠΑΟ?αφου δεν υπηρχε η διαφορα στα εσοδα τοτε για να αλλοιωσει τα παντα, αλλα πηρες και 3 πρωτ. αν δεν κανω λαθος ,ενω ο ΠΑΟ 6.Σιγα..:p

Eγω ξαναλεω ας αφησουμε αυτα και ας μεινουμε στο τωρα και το μετα.Εσυ επιμενεις να γυρνας εκει στις συγκρισεις:P

I_HAVE_A_NAME_
15-03-2014, 16:52
Μα δεν σου συγκρίνω για να βγω λάδι ή να πω ότι κάναμε τα ίδια.
Αφού παραδέχομαι ότι έκανα χειρότερα. Με το να θυμόμαστε όμως το παρελθόν έχουμε μια πιο ολοκληρωμένη εικόνα για το παρόν και έναν γνώμονα για το μέλλον.
Για το τι μπορεί να λειτουργήσει στο μέλλον δηλαδή (περισσότερα "γερά" πορτοφόλια κατά την γνώμη μου).
Είναι μια λύση που μπορεί να βγάλει ΟΛΟ το Ελληνικό ποδόσφαιρο από την λούμπα που πέφτει εδώ και δεκαετίες.
Η προφανέστατη λύση φυσικά είναι η δικαιοσύνη αλλά δεν μου φαίνεται ότι έχει τα @@ να επέμβει και να πειράξει συμφέροντα. Δεν το έκανε τα χρόνια που ήταν όλο το κράτος πιο δυνατό..Τώρα εν μέσω κρίσης φαίνεται ακόμα δυσκολότερο.
Οπότε πιο πιθανό μου φαίνεται να βγούμε μόνοι μας από την λούμπα,κρίνοντας την κατάσταση μακριά από αγάπες για την ομάδα, παρά να περιμένουμε από αυτούς που δεν έκαναν την δουλειά τους καλά να την κάνουν τώρα.

PDS
15-03-2014, 16:58
Μα δεν σου συγκρίνω για να βγω λάδι ή να πω ότι κάναμε τα ίδια.
Αφού παραδέχομαι ότι έκανα χειρότερα. Με το να θυμόμαστε όμως το παρελθόν έχουμε μια πιο ολοκληρωμένη εικόνα για το παρόν και έναν γνώμονα για το μέλλον.
Για το τι μπορεί να λειτουργήσει στο μέλλον δηλαδή (περισσότερα "γερά" πορτοφόλια κατά την γνώμη μου).
Είναι μια λύση που μπορεί να βγάλει ΟΛΟ το Ελληνικό ποδόσφαιρο από την λούμπα που πέφτει εδώ και δεκαετίες.
Η προφανέστατη λύση φυσικά είναι η δικαιοσύνη αλλά δεν μου φαίνεται ότι έχει τα @@ να επέμβει και να πειράξει συμφέροντα. Δεν το έκανε τα χρόνια που ήταν όλο το κράτος πιο δυνατό..Τώρα εν μέσω κρίσης φαίνεται ακόμα δυσκολότερο.
Οπότε πιο πιθανό μου φαίνεται να βγούμε μόνοι μας από την λούμπα,κρίνοντας την κατάσταση μακριά από αγάπες για την ομάδα, παρά να περιμένουμε από αυτούς που δεν έκαναν την δουλειά τους καλά να την κάνουν τώρα.

Πιθανον η αποχη, αλλα στο 100% της θα βοηθουσε ,πραγμα δυσκολο.

Απο κει και περα εγω ονειρευομαι πρωταθλημα που θα πηγαινω σε εδρες και θα τρεμω.Ανταγωνισμο και αρκετες ομαδες να μπορουν να το δικεκδικησουν.Ενταξει δεν γινεται ολες ,αλλα 4 να ειναι οι σταθερες ας πουμε και να εχουμε και εκπληξεις που να γινονται απο προπονητες,λαχεια κτλ κτλ.(για να μην πω στην διαιτησια η αμφιβολια να ειναι υπερ του μικρου:p)
Πολλα ζηταω:P

dlevel
15-03-2014, 19:06
Εγω θα εμπαινα με 100 αν ειχα παραγκα->C.L->παραγκα->C.L εξασφαλισμενα.
Ολα τα αλλα οντως ειναι παρηγορια στην αρρωστημενη κατασταση που επικροτει ακομα απο οτι βλεπω αρκετος κοσμος.

Αν εγγραφές Greeklish θα έλεγα οτι είσαι ο georgios.

Δεν δέχεσαι τίποτα και έχεις φτιάξει μια φανταστική εικόνα στο μυαλό σου και that's it.

Η αλήθεια είναι κάπου στη μέση, ο ΠΑΟ είναι 4ος και δε του φταίει κανείς Ολυμπιακός, αυτο πρέπει να καταλάβεις. Θα δεις την ΑΕΚ σε λίγα χρόνια αν όντως τα χώσει ο Μελισσανίδης, κ έρχεται απο Γ εθνική.

Αλλά δε σας αδικώ, παπαγαλίζετε ακριβώς οτι λέει ο Αλαφούζος και δε κοιτάτε την καμπούρα σας.

PDS
15-03-2014, 19:22
Εγω δεν εγραψα καπου οτι εισαι καποιος ή κατι.Γραφω τις αποψεις μου και διαβαζω τις δικες σου/του κτλ.

Φανταστικη εικονα?Αν εσυ θεωρεις εξωγηινο το να μην θελω καν να μπω σε τραπεζι που θα παιχτουν χαρτιά με σημαδεμενη τραπουλα ,εγω θεωρω παραλογισμο το οτι συμβαλεις στην συντηρηση αυτης της καταστασης και οτι την δικαιολογεις.
Να δεχτω τι?

Δεν με ενδιαφερει καθολου το αγωνιστικο μερος σε τετοιο πρωταθλημα.Οταν ξεκινησει ΕΝΑ με τα ιδιους ορους για ολους,να μιλησουμε για οτι θες πανω σε αυτα,για καμπουρες κτλ.Τωρα δεν υπαρχουν στον χαρτη για μενα.

Δεν με απασχολει ο Αλαφουζος.