PDA

View Full Version : Γνώμες,προτάσεις για την οργάνωση του subforum ''αθλητισμός''



tonybsg
29-11-2011, 21:38
Δηλαδή ας πούμε εδώ θα ποστάρουμε μεταξύ άλλων και ειδήσεις για τις ομάδες μας, για τις ευρωπαϊκές ομάδες κ.λπ., για τα αντίστοιχα πρωταθλήματα, το Champions League, το Europa League, βιντεάκια youtube και αυτά ΟΛΑ μαζί; Ενώ ταυτόχρονα θα συζητάμε κιόλας για τις ομάδες μας;

Αν ο λόγος είναι να μην ξεφεύγει η κουβέντα από το καθαρά αγωνιστικό κομμάτι, αυτό δεν μπορούσε να γίνει πιο εύκολα σε κάθε thread ξεχωριστά; Εφ' όσον βλέπω και αυτό:



To καφενειο των φιλαθλων ειναι ενα thread για χαλαρη κουβεντουλα,καζούρα/πειράγματα,παρασκηνιο/διαιτησιες κτλ κτλ.Αφορα ολα τα αθληματα και οι συζητησεις ειναι ''καφενειακου επιπεδου'' οπως αλλωστε μαρτυρα και ο τιτλος του thread.
Ολα αυτα με μετρο βεβαια χωρις να ξεφευγουμε απο καποια ορια. Τι καλύτερο από το να υπήρχαν όλες οι κουβέντες περί διαιτησίας και καζούρας και λοιπά ΜΟΝΟ εκεί λοιπόν, να έμπαινε όποιος ήθελε να μιλήσει για αυτά εκεί μόνο, και όλα τα άλλα thread να μέναν καθαρά από συζητήσεις για ποδόσφαιρο (και τα υπόλοιπα αθλήματα των ομάδων φυσικά - επίσης αν κάνει κάποιος ανάλυση ενός ματς και υπάρχει διαιτητικό σφάλμα, λογικό είναι να αναφερθεί, φαντάζομαι όταν λέμε περί διαιτησίας εννοούμε τις περιπτώσεις που θέλει κάποιος να αναφέρει παράγκες κ.λπ.). Και δεν λέω φυσικά να ποστάρουν μόνο οπαδοί της εκάστοτε ομάδας (δεν νομίζω ότι μπορεί να ελεγχθεί κάτι τέτοιο), αλλά όποιος θέλει, με σαφή όμως περιορισμό στις συζητήσεις, ενώ παράλληλα και ο έλεγχος των mods θα είναι ποιο αυστηρός.

Οργανωτικά πάντως δεν μπορώ να καταλάβω την αλλαγή και πως θα κάνει την εικόνα του συγκεκριμένου υποφόρουμ καλύτερη, οπότε αν έχετε σκεφτεί κάτι παραπάνω παρακαλώ ενημερώστε.

Τέλος, αν απλά τα έχετε λάβει όλα υπόψη σας και εν τέλει καταλήξατε σε αυτή την απόφαση και αυτό θέλετε για το φόρουμ, καλώς, δεν έχει νόημα περαιτέρω κουβέντα.

PDS
29-11-2011, 22:13
Tony εκανα την συγκεκριμενη προταση στο προβληματα/αποριες/παραπονα thread γιατι περιμενα πρωτα να διαβασω αποψεις των μελων του φορουμ ,πριν ξεκινησω να αλλαξω κατι. Ο μονος που απαντησε ηταν ο Νικος( ο οποιος συμφωνησε,καθως ειχε προτεινει και αυτος κατι αναλογο στο παρελθον).

Εφοσον δεν απαντησε κανεις αλλος,εδωσα την προταση μου στους αλλους mods και δεν υπηρξε αντιρρηση.Γι αυτο και προχωρησα.

Απο κει και περα η γνωμη μου ειναι κατα πρωτον οτι αν παραμεινουν τα ξεχωριστα αθλητικα threads,θα υπαρχουν και παλι παρεξηγησεις,γιατι δεν μπορει να απαγορευτει σε καποιον να μπαινει σε thread αλλης ομαδας.
Απο καποιους υπαρχει μια ευαισθησια σε αυτο το πραγμα και δεν ειναι λιγες οι φορες που εχουν αρχισει τσακωμοι γι αυτον ακριβως τον λογο(''τι θελεις εσυ σε αυτο το thread πηγαινε στο δικο σου'' κτλ).

Καταδευτερον υπαρχει και η αλλη αποψη(με την οποια δεν συμφωνουσα ιδιαιτερα αρχικα,αλλα μαλλον πλεον συμφωνω ) οτι σε ενα φορουμ για games δεν ειναι αναγκη να υπαρχουν τοσα διαφορετικα threads που θα αφορουν τα αθλητικα(και μιλαω φυσικα για τα δημοφιλη threads,οχι τα μικρα που ανοιγουν κατα καιρους).
Πολλοι μαλιστα(και Mods)ηταν της αποψης να μην υπαρχουν καν αθλητικα threads στο φορουμ.



Δηλαδή ας πούμε εδώ θα ποστάρουμε μεταξύ άλλων και ειδήσεις για τις ομάδες μας, για τις ευρωπαϊκές ομάδες κ.λπ., για τα αντίστοιχα πρωταθλήματα, το Champions League, το Europa League, βιντεάκια youtube και αυτά ΟΛΑ μαζί; Ενώ ταυτόχρονα θα συζητάμε κιόλας για τις ομάδες μας;

Σιγουρα φαινεται οτι θα ειναι πολλα πραγματα μαζεμενα σε ενα thread καθως πραγματα που γραφαμε σε 3 με 4 threads φαινεται οτι πανε σε 2 τελικα(ποδοσφαιρο και καφενειο).Δεν ειναι ακριβως ετσι ομως(ή μαλλον ελπιζω να μην ειναι,γιατι δεν γνωριζω πως θα παει τελικα),καθως το μπασκετ εχει ξεχωριστο thread,αλλα και τα αλλα αθληματα επισης.Παραλληλα τα 2 δημοφιλη threads(καφενειο και ποδοσφαιρο)θα μενουν sticky για ενα μονο χρονο.

Δεν ειμαι βεβαιος οτι αυτες η αλλαγες ειναι οι καλυτερες δυνατες, οποτε θα ηθελα να ακουσω κι αλλες αποψεις.

Γνωμη μου ειναι να το αφησουμε αρχικα ως εχει και βλεπουμε πως παει.Χωρις βεβαια αυτο να σημαινει οτι θα το αφησουμε αν υπαρχουν πολλοι που διαφωνουν.

ilias78
29-11-2011, 22:23
προσπαθω να απεχω απο το αθλητικο κομματι του φορουμ γιατι με τοσο κοσμο, αλλος περισσοτερο και αλλος λιγοτερο φανατισμενος, θα υπαρξουν νευρα, τσακωμοι, παρεξηγησεις και βαριες κουβεντες. δεν κατηγορω κανεναν αλλα το ενα φερνει το αλλο και χανεται η επαφη με εδαφος, με τα γνωστα επακολουθα.
που θελω να καταληξω. οτι αν ειναι γινει παλι χαμος, θα γινει. ειτε το θεμα τον αθλητικων ειναι σε ανα thread οπως αυτο, ειτε ειναι σε διαφορετικα. οπως κ πριν εμπαιναν ολοι σε ολα τα τοπικ και εγραφαν, ετσι κ εδω. το θεμα ειναι καταλαβει ο καθενας απο μονος του, που πρεπει να σταματησει την κουβεντα. το να τσακωθεις για τα αθλητικα ειναι η μεγαλυτερη ισως μαλακια που υπαρχει. προσωπικη αποψη.

tonybsg
29-11-2011, 22:27
Είδα κάποια posts εκεί, αλλά όχι αναλυτικά, ίσως αν θέλατε να ακούσετε περισσότερες γνώμες να ήταν καλύτερα να κάνατε κάποιο poll ή ένα νέο θέμα συζήτησης στα Αθλητικά (εφ' όσον θα θέλατε γνώμες από τα άτομα που συμμετέχουμε στο section αυτό).


Απο κει και περα η γνωμη μου ειναι κατα πρωτον οτι αν παραμεινουν τα ξεχωριστα αθλητικα threads,θα υπαρχουν και παλι παρεξηγησεις,γιατι δεν μπορει να απαγορευτει σε καποιον να μπαινει σε thread αλλης ομαδας.
Απο καποιους υπαρχει μια ευαισθησια σε αυτο το πραγμα και δεν ειναι λιγες οι φορες που εχουν αρχισει τσακωμοι γι αυτον ακριβως τον λογο(''τι θελεις εσυ σε αυτο το thread πηγαινε στο δικο σου'' κτλ).

Πάνω σε αυτό, είπα ότι και γω ότι δεν θα απαγορευτεί σε κανέναν - είναι αδύνατο, συμφωνώ - να μπει σε κάποιο thread, αλλά εφ' όσον μπει, θα μιλήσει μόνο για μπάλα, ενώ και η επιτήρηση θα είναι αυστηρότερη από μέρους σας (αν φυσικά θα είχατε την όρεξη για κάτι τέτοιο).




Καταδευτερον υπαρχει και η αλλη αποψη(με την οποια δεν συμφωνουσα ιδιαιτερα αρχικα,αλλα μαλλον πλεον συμφωνω ) οτι σε ενα φορουμ για games δεν ειναι αναγκη να υπαρχουν τοσα διαφορετικα threads που θα αφορουν τα αθλητικα(και μιλαω φυσικα για τα δημοφιλη threads,οχι τα μικρα που ανοιγουν κατα καιρους).
Πολλοι μαλιστα(και Mods)ηταν της αποψης να μην υπαρχουν καν αθλητικα threads στο φορουμ.

Αυτά είναι δύο διαφορετικά πράγματα.

Για το πρώτο, καθαρά εμπειρικά μιλώντας, εφ' όσον υπάρχει ολόκληρο υπό φόρουμ "Αθλητικών" μέσα σε αυτό, καλύτερη οργάνωση υπάρχει με όσο το δυνατόν περισσότερα θέματα (εκεί που υπάρχει ανάγκη φυσικά). Για παράδειγμα, threads για τις ομάδες θα το θεωρούσα αυτονόητο να υπάρχουν (όπως είχατε επιλέξει μέχρι τώρα δηλαδή)

Για το δεύτερο, αν επιλέγατε να μην υπάρχουν καθόλου το Αθλητικά, θα ήταν καθαρά μιας απόφαση της διαχειριστικής ομάδας, όπου ίσως να είχε και συνέπειες/αντιδράσεις από πλευράς μελών.

Προσωπικά, αν θες την γνώμη μου, θα δεχόμουν σαν χρήστης ποιο άνετα το δεύτερο, παρά την συγχώνευση που έγινε τώρα.

Όπως και να έχει, σε όποιον δεν αρέσουν οι όποιες αποφάσεις σε ένα φόρουμ, απλά δεν συμμετέχει, δεν τρέχει τίποτα, κυρίως φόρουμ για το PS3 είμαστε άλλωστε.

messi10
29-11-2011, 23:45
Eγω αν και ειμαι τις αποψης του Tony εν μερει, ομως προτεινω να το δοκιμασουμε οπως ειπε κι ο PDS...

PDS
30-11-2011, 03:14
Είδα κάποια posts εκεί, αλλά όχι αναλυτικά, ίσως αν θέλατε να ακούσετε περισσότερες γνώμες να ήταν καλύτερα να κάνατε κάποιο poll ή ένα νέο θέμα συζήτησης στα Αθλητικά (εφ' όσον θα θέλατε γνώμες από τα άτομα που συμμετέχουμε στο section αυτό).

Θα προτιμουσα το δευτερο.Περισσοτερο θα ηθελα δουμε αποψεις κι αλλων παιδιων,παρα να υπαρχει πιεση για αποφαση με βαση εναν αριθμο που θα βγαλει το poll(οποιο αποτελεσμα και αν βγαλει).

Οπως και να χει ta threads των ομαδων υπαρχουν και θα υπαρχουν,δεν θα διαγραφουν.Θα ηθελα να δουμε ομως πως θα παει ως εχει.Τεσπα βλεπουμε.

Εdit.Εγινε το νεο θεμα.

Nek_Food
30-11-2011, 10:19
Δώστε χρόνο στις όποιες προτάσεις και λύσεις πέσουν στο τραπέζι μπας και αλλάξει κάτι, αλλά προσωπικά δεν είμαι και πολύ αισιόδοξος καθώς αργά ή γρήγορα θα παρεκτραπεί πάλι κάποιος. Τουλάχιστον όμως όσο είναι δυνατόν, να εγκλωβιστεί ο όποιος διαδικτυακός χουλιγκανισμός σε ένα συγκεκριμένο σημείο του φόρουμ (γκέτο και παρακμή). Σαν συνοδευτικό απεριτίφ σε όποια εναλλακτική πρόταση επιλεγεί για να τηρηθεί κάποιο επίπεδο, θα είναι και το να πέφτει άμεσο ban σε όποιον παρεκτρέπεται, αλλά ξέρετε φυσικά ότι έτσι πάλι εσείς οι mods θα τα ακούσετε.:warning2:

Αν όμως μετά από όλα αυτά, δεν μπορούν να συζητήσουν όποιοι συμμετέχουν σε αυτό το υποφόρουμ σαν άνθρωποι και φέρονται σαν πωρωμένοι χούλιγκανς μόνη λύση τελικά θα είναι η κατάργηση του τελείως (και αφήστε τον desmond να ψάχνει μετά για νέα παράγκα).

:fans:

Desmond
30-11-2011, 13:04
"...Τα πάθη πρέπει να γίνονται σεβαστά." Έντγκαρ Άλαν Πόε

Το ημίμετρο του ανοίγματος καινούργιου thread με κλείσιμο των αντίστοιχων ειδικών, δεν νομίζω οτι προσφέρει τίποτα.Τουναντίον πιστεύω οτι θα γενικέψει το μπάχαλο και οτι αυτή την φορά θα έχουμε ένα thread τουρλουμπούκι συμπυκνωμένο.
Το να "τσακωθώ" διαδικτυακά με τον minaras_tio για παράδειγμα σε μια offtopic γωνίτσα του ps3forums.gr δε νομίζω οτι δημιουργεί πρόβλημα ούτε χαλάει την εικόνα του forum από την στιγμή που δεν μεταφέρεται στο κυρίως κομμάτι.
Συνοψίζοντας τα posts του κάθε μέλους χαρακτηρίζουν αποκλειστικά και μόνο το μέλος που τα κάνει, όχι την κοινότητα.Το αν έχουν "επίπεδο" ή όχι είναι καθαρά υποκειμενικό που επαφίεται στην κρίση του καθενός από εμάς.Από κει και πέρα οι κανόνες περί παρεκτροπής είναι σαφείς.
Μην κλείσετε τα threads γιατί συν τοις άλλοις με την ίδια λογική του χρόνου τον Σεπτέμβρη θα πρέπεινα κλείσουν τα αντίστοιχα fifa κ pro.;)

PDS και hakoo είστε η απογοήτευση η ίδια!Αφήστε κλειστό μόνο το προβληματικό εκ φύσεως γαυροthread και αφήστε τους να χτυπιούνται!!!Χαχα!

minaras_tio
30-11-2011, 13:12
Εγω ξερετε τι σκεφτομαι? Αν κλεισουν τα threads του Παο,Οσφπ,Αεκ, και γινουν ολα σε ενα,τοτε εκει θα ειναι χειροτερα πιστευω.
Γιατι? Γιατι για παραδειγμα αν δω κατι που θα με ενοχλησει να γραφει καποιος ολυμπιακος,δε θα μπορεσω να μην απαντησω σαν Παναθηναικος,και θα γινει μαχη!!
Ενω αν τα threads των ομαδων μεινουν ανοικτα,τοτε θα ποσταρει οτι θελει ο καθε ολυμπιακος η παναθηναικος στο αντιστοιχο thread της ομαδας του. Αυτο βεβαια βολευει οσους δεν διαβαζουν "αντιπαλα" threads.

PDS
30-11-2011, 13:19
@Desmond λολ:p

Ξερεις τι γινεται.Δεν διαφωνω ιδιαιτερα,δεν νομιζω οτι προσφερει και πολλα αυτη η αλλαγη,αλλα πιστευω οτι υπαρχουν λιγοτερες πιθανοτητες για τσακωμους.
Ενα ξεχωριστο thread καθαρα για μπαλα και ενα για καζουρα/παρασκηνια,''ξυλο'' χωριζει πιο διακριτα σε 2 μερη τις 2 διαφορετικες νοοτροποιες/συμπεριφορες (δν ξερω πως αλλιως να το πω).

@minaras_tio θυμασαι που ειχες διαφωνια με τον Νikon γιατι ακριβως αυτος εμπαινε να γραψει στο thread του ΠΑΟ?2 σελιδες του thread συζηταγατε αυτο ακριβως.Εσυ του ελεγες να παει στ thread του OΣΦΠ και αυτος ελεγε οτι δεν μπορεις να του απαγορευσεις που θα γραφει.
Αυτο εχει γινει απειρες φορες στα 2 thread των ομαδων.

minaras_tio
30-11-2011, 13:26
Αφηστε το ετσι να το δοκιμασουμε παιδια!
Και αν δεν πετυχει ξεκινατε τη γελοια συνταγη, ενος αλλου γελοιου μεγαλου φορουμ,με απανωτα σβησμενα μηνυματα,κλειδωμενα θεματα και τα ban να πεφτουν βροχη!!! (επειδη ειναι mods νομιζουν οτι εχουν πιασει τον παπα απ'τα αρχ@@ια!!)
Ασχετο: η λεξη "βρωμοσκυλα" (στους πολιτικους αναφερομουν), ειναι λεξη ταμπου? Παναγια μου τι λεξη ξεστομισα! Παω να κλειστω σε μοναστηρι!

Valkyre
30-11-2011, 13:37
"...Τα πάθη πρέπει να γίνονται σεβαστά." Έντγκαρ Άλαν Πόε

Το ημίμετρο του ανοίγματος καινούργιου thread με κλείσιμο των αντίστοιχων ειδικών, δεν νομίζω οτι προσφέρει τίποτα.Τουναντίον πιστεύω οτι θα γενικέψει το μπάχαλο και οτι αυτή την φορά θα έχουμε ένα thread τουρλουμπούκι συμπυκνωμένο.
Το να "τσακωθώ" διαδικτυακά με τον minaras_tio για παράδειγμα σε μια offtopic γωνίτσα του ps3forums.gr δε νομίζω οτι δημιουργεί πρόβλημα ούτε χαλάει την εικόνα του forum από την στιγμή που δεν μεταφέρεται στο κυρίως κομμάτι.
Συνοψίζοντας τα posts του κάθε μέλους χαρακτηρίζουν αποκλειστικά και μόνο το μέλος που τα κάνει, όχι την κοινότητα.Το αν έχουν "επίπεδο" ή όχι είναι καθαρά υποκειμενικό που επαφίεται στην κρίση του καθενός από εμάς.Από κει και πέρα οι κανόνες περί παρεκτροπής είναι σαφείς.
Μην κλείσετε τα threads γιατί συν τοις άλλοις με την ίδια λογική του χρόνου τον Σεπτέμβρη θα πρέπεινα κλείσουν τα αντίστοιχα fifa κ pro.;)

PDS και hakoo είστε η απογοήτευση η ίδια!Αφήστε κλειστό μόνο το προβληματικό εκ φύσεως γαυροthread και αφήστε τους να χτυπιούνται!!!Χαχα!

ΑΑ εδω θα επεμβω!!:swordfight:

Αν φιλε μου Δημητρη, οι αψιμαχιες/διαμαχες/τσακωμοι εμεναν ετσι απλα και ομορφα στο εκαστοτε θρεντ και ειχαν τονο χαβαλε, φυσικα δεν θα υπηρχε προβλημα. Αλλα δεν ειναι ετσι. Καθολου ομως.

Η πηγη του προβληματος ειναι το γεγονος οτι οι διαμαχες λογω των κωλοπαδικων μεταφερονται και δημιουργουν μονιμες αντιπαθειες αναμεσα στα μελη. Και αυτο ειναι καργα αποδεδειγμενο.

Κουβαλατε τα οπαδικα σας -ορισμενοι ετσι, οχι ολοι- σε τετοιο βαθμο που σας κανουν να διαμορφωνετε γενικευμενες αποψεις για καποια ατομα και να εχετε αντιπαθειες. Και μετα αρπαζεστε με το παραμικρο ακομα και σε αλλα ασχετα θεματα του φορουμ. Αυτο -παντα κατα την ταπεινη μου γνωμη- ειναι και το πιο αισχρο αποτελεσμα του οπαδισμου. Να κατηγοριοποιεις τον αλλο αναλογα με το ποια ομαδα υποστηριζει...

enstikto
30-11-2011, 14:08
My suggestion:

DELETE FROM PS3FORUMS.GR
WHERE SECTION = 'αθλητικά'

problem solved :D

Desmond
30-11-2011, 14:09
@Valkyre.
Καλά αυτά που λες, αλλά τι κόλλημα έχεις φάει να με λες (και πάλι!) Δημήτρη, δεν καταλαβαίνω!Χαχαχα!

Συμφωνώ.Η μεταφορά της "κόντρας" σε οποιοδήποτε thread "συναντηθούν" δυο members, πέρα από παιδιάστικη συμπεριφορά, χαλάει και την συζήτηση στους υπόλοιπους.Εκεί όμως δεν είναι που μπαίνουν οι κανόνες και οι, όποιες, κυρώσεις?
Τώρα αν το πρόβλημα είναι (που αυτό είναι) το αν την παρατήρηση ή το ban το κάνουν οι "πράσινοι" PDS και hakoo, αυτό είναι άλλο θέμα.

@minaras tio.Αν ήμουν mod και είχα πιάσει τον παπά από τους όρχεις και ένα member με κατηγορούσε οτι τ'αρπάζω, θα έριχνα ban και μην τον είδατε τον Παναή.Στην περίπτωσή μας όμως πιστεύω οτι ευτυχώς δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο και μάλλον οι mods του forum έχουν πιάσει την παπαδιά από τα βυζιά!Δηλαδή τρίχες!

Valkyre
30-11-2011, 14:10
^^ Για εμενα θα εισαι παντα ενας Δημητρης...

λολ :D

Giannis7
30-11-2011, 19:38
"...Τα πάθη πρέπει να γίνονται σεβαστά." Έντγκαρ Άλαν Πόε

Το ημίμετρο του ανοίγματος καινούργιου thread με κλείσιμο των αντίστοιχων ειδικών, δεν νομίζω οτι προσφέρει τίποτα.Τουναντίον πιστεύω οτι θα γενικέψει το μπάχαλο και οτι αυτή την φορά θα έχουμε ένα thread τουρλουμπούκι συμπυκνωμένο.
Το να "τσακωθώ" διαδικτυακά με τον minaras_tio για παράδειγμα σε μια offtopic γωνίτσα του ps3forums.gr δε νομίζω οτι δημιουργεί πρόβλημα ούτε χαλάει την εικόνα του forum από την στιγμή που δεν μεταφέρεται στο κυρίως κομμάτι.
Συνοψίζοντας τα posts του κάθε μέλους χαρακτηρίζουν αποκλειστικά και μόνο το μέλος που τα κάνει, όχι την κοινότητα.Το αν έχουν "επίπεδο" ή όχι είναι καθαρά υποκειμενικό που επαφίεται στην κρίση του καθενός από εμάς.Από κει και πέρα οι κανόνες περί παρεκτροπής είναι σαφείς.
Μην κλείσετε τα threads γιατί συν τοις άλλοις με την ίδια λογική του χρόνου τον Σεπτέμβρη θα πρέπεινα κλείσουν τα αντίστοιχα fifa κ pro.;)

PDS και hakoo είστε η απογοήτευση η ίδια!Αφήστε κλειστό μόνο το προβληματικό εκ φύσεως γαυροthread και αφήστε τους να χτυπιούνται!!!Χαχα!

Βαζελάκια σας πονάει που είναι πιο hot το thread του Θρύλου ? Ανοίξτε το και σπαμάρετε για να μας περάσετε... ακόμα κι εκεί 2οι έρχεστε. Μήπως υπάρχει κι εκεί παράγκα ? μπεεε...

Πλάκα κάνω.... μην παρεξηγηθώ

:makefun::makefun::makefun:

Πάντως νομίζω ότι με ένα κοινό για όλα, θα αποθαρρύνονται οι ποδοσφαιρικές συζητήσεις. Θα ήταν καλύτερο να αφήνατε τα threads των ομάδων ανοιχτά και να ήσασταν λίγο πιο "σκληροί" στα προκλητικά posts.

gtakis
30-11-2011, 23:56
Εμένα παιδιά δεν μου αρέσει το πως έγινε η όλη φάση γιατί νομίζω ότι πλέον δεν θα υπάρχει τόση ανταπόκριση στο αθλητικό κομμάτι του φόρουμ αλλά τι να κάνω,δεν μπορώ χωρίς να σας πειράζω βαζελοχανουμογαυράκια.....χε χε χε άρα θα συνεχίζω να σας τα χών....εχμ να ποστάρω......χι χι χι χι....

PDS
06-12-2011, 19:05
Λιγοι ειναι αυτοι που συμφωνουν με το κλεισιμο των threads των ομαδων.Νομιζω και εγω οτι δεν υπαρχει λογος να παραμεινουν κλειστα τελικα.

Τα μεγαλα σε ογκο(posts) threads του ΠΑΟ/ΟΣΦΠ θα παραμεινουν κλειστα και θα γινουν 2 καινουρια thread για αυτες τις ομαδες.

Επισης πιθανοτατα θα διαγραψω το thread του Μπασκετ και τα ποστ του θα απορροφηθούν απο τα threads των ομαδων και καφενειο.Στις μεγαλες διοργανωσεις(εθνικη) ουτως ή αλλως κανουμε νεα θεματα παντα.
Δεν νομιζω λοιπον οτι θα υπαρχει αναγκη για ενα τετοιο ξεχωριστο Θεμα για το μπασκετ.

Δεκτές οι προτάσεις/ενστάσεις:)

YΓ.Ξεκιναω τις αλλαγες,αλλα αν συμφωνησουμε σε καποια νεα αλλαγη μετα απο καποια προταση δεν υπαρχει προβλημα.Μπορουν να ξαναγινουν αλλαγες.

PDS
07-12-2011, 14:45
μόνο και μόνο για τις χαρές που μας έχει δώσει αυτό το άθλημα και σε εθνικό και σε συλλογικό επίπεδο σε σχέση με το μίζερο ποδόσφαιρο πρέπει να υπάρχει thread.-

Ωραια,για πες μου ποιος θα γραφει εκει?Εσυ μονο?:ice:Μονο το ποστ σου που αφησα ειναι on topic πλεον.
Αφου για τον Ολυμπιακο θα γραψεις στο thread σου,για το ΝΒΑ θα γραψεις στο thread του NBA ,για την εθνικη θα γραψεις στο thread που θα ανοιγει καθε φορα για καθε νεο τουρνουα.

Δεν θα υπαρχουν ποστ ρε συ καθολου.Εγω προτεινω ειτε να το βγαλω απο sticky,ειτε να να διαγραψω εντελως ή τελος να γινει ενα thread με αυτο του NBA οπου θα βαζουμε μεσα και ειδησεις για Ευρωπαικο μπασκετ.

nikon
07-12-2011, 16:35
Ωραια,για πες μου ποιος θα γραφει εκει?Εσυ μονο?:ice:Μονο το ποστ σου που αφησα ειναι on topic πλεον.
Αφου για τον Ολυμπιακο θα γραψεις στο thread σου,για το ΝΒΑ θα γραψεις στο thread του NBA ,για την εθνικη θα γραψεις στο thread που θα ανοιγει καθε φορα για καθε νεο τουρνουα.

Δεν θα υπαρχουν ποστ ρε συ καθολου.Εγω προτεινω ειτε να το βγαλω απο sticky,ειτε να να διαγραψω εντελως ή τελος να γινει ενα thread με αυτο του NBA οπου θα βαζουμε μεσα και ειδησεις για Ευρωπαικο μπασκετ.Είχα προτείνει 1 thread για κάθε άθλημα αλλά τη στιγμή που άνοιξαν πάλι των ομάδων και αφού είναι καλύτερα σε κάθε τουρνουά της Εθνικής να ανοίγει νέο thread και να υπάρχει ξεχωριστό για το ΝΒΑ ξέχασε το.....εξάλλου μόνο εγώ θα γράφω αφού ως γνωστό μόνο εγώ ασχολούμαι με το μπάσκετ.

PDS
07-12-2011, 16:37
Είχα προτείνει 1 thread για κάθε άθλημα αλλά τη στιγμή που άνοιξαν πάλι των ομάδων και αφού είναι καλύτερα σε κάθε τουρνουά της Εθνικής να ανοίγει νέο thread και να υπάρχει ξεχωριστό για το ΝΒΑ ξέχασε το.....εξάλλου μόνο εγώ θα γράφω αφού ως γνωστό μόνο εγώ ασχολούμαι με το μπάσκετ.

Δεν καταλαβα τπτ!

Κανε μια προταση βρε ανθρωπε.:frusty:

nikon
07-12-2011, 16:40
Μη με βάζεις να ψάχνω πάλι αυτό που είχα πει πριν 3 μήνες γιατί έτσι και αλλιώς δεν πρόκειται να γίνει αυτό που λέω.

PDS
07-12-2011, 16:45
Μη με βάζεις να ψάχνω πάλι αυτό που είχα πει πριν 3 μήνες γιατί έτσι και αλλιώς δεν πρόκειται να γίνει αυτό που λέω.

Δεν μιλαω για εκεινη την προταση με την οποια ειχα συμφωνησει.Το θεμα ειναι οτι μονο εγω και εσυ συμφωνησαμε σε κατι τετοιο.Οι περισσοτεροι ειχαν αλλη αποψη.Δες τα παραπανω ποστς.

Απο κει και περα τωρα που ανοιξαν και τα thread των ομαδων ,θελω να μου πεις την αποψη σου για το thread του μπασκετ.Να το αφησω?Να το κλειδωσω,να το βγαλω απλα απο υπομνημα?Να το κανω ενα με αυτο του ΝΒΑ? Τι προτεινεις?
Γιατι αν μεινει εκει ως εχει,θα μεινει μονο το ποστ σου ολη τη χρονια.

nikon
07-12-2011, 16:51
Είχα προτείνει 1 thread για κάθε άθλημα......Πόσο πιο καθαρά να το πω;;;;.....μπάσκετ είναι και το ΝΒΑ, μπάσκετ είναι και τα τουρνουά της Εθνικής αλλά τώρα δεν μπορώ να πω το ίδιο για τις ομάδες γιατί....
.....τη στιγμή που άνοιξαν πάλι των ομάδων ξέχασε το.........όλοι θα γράφουν στο thread της ομάδας τους και για το μπάσκετ.

PDS
07-12-2011, 17:50
Πόσο πιο καθαρά να το πω;;;;.....μπάσκετ είναι και το ΝΒΑ, μπάσκετ είναι και τα τουρνουά της Εθνικής αλλά τώρα δεν μπορώ να πω το ίδιο για τις ομάδες γιατί.... ....όλοι θα γράφουν στο thread της ομάδας τους και για το μπάσκετ.

H ιδεα να αλλαξω τον τιτλο σε Ευρωπαικο Μπασκετ πως σου φαινεται?Ετσι και αλλιως αυτα τα ποστ πλεον θα εχουμε εκει(σαν το δικο σου).

nikon
08-12-2011, 08:10
....όλοι θα γράφουν στο thread της ομάδας τους και για το μπάσκετ.Δεν υπάρχει λόγος διαφορετικoύ thread για το μπάσκετ.

nikon
16-12-2011, 16:46
Βαγγέλη άλλο ποστ πρέπει να σβήσεις και άλλο σβήνεις....το σύστημα αυτό δεν μπορεί να δουλέψει γιατί θα χάνεις την μπάλα κάθε φορά....είπαμε 1 thread αλλά δεν θες να ακούσεις κάνε μαγικές μεταφορές τότε.

PDS
16-12-2011, 16:59
Βαγγέλη άλλο ποστ πρέπει να σβήσεις και άλλο σβήνεις....το σύστημα αυτό δεν μπορεί να δουλέψει γιατί θα χάνεις την μπάλα κάθε φορά....είπαμε 1 thread αλλά δεν θες να ακούσεις κάνε μαγικές μεταφορές τότε.

what?
Κανενα ποστ δεν εσβησα.Τι εννοεις?

Oι περισσοτεροι ηθελαν να ανοιξουν τα thread των ομαδων και τελικα συμφωνω και εγω.Οταν η συζητηση ξεφευγει τα ποστ θα μεταφερονται στο καφενειο.Δεν αλλαζει κατι.
Με ενα ποστ η συζητηση δεν ξεφυγε.


Εγώ ήμουν έτοιμος να σου απαντήσω αλλά αυτή τη μεταφορά από εδώ και από εκεί δεν την γουστάρω οπότε ούτε παραπονιέμαι αλλά ούτε και ασχολούμαι.

Ρε Νικο ειναι απλο,αν παει να ξεφυγει η συζητηση,θα μεταφερθει οπως ειναι στο καφενειο.Δεν συνεχιστηκε και τελειωσε εκει.

nikon
16-12-2011, 19:07
Ok το ποστ το έσβησε-μετέφερε μόνος του ο Κώστας (αλλιώς θα το έκανες εσύ μεγάλη η διαφορά) για πες λοιπόν σε ποιον ακριβώς απαντά ο Κώστας έτσι όπως το βλέπεις στο "καφενείο".....αστεία πράγματα αλλά αφού το θέλουν οι περισσότεροι πάσο.

PDS
16-12-2011, 19:29
Ok το ποστ το έσβησε-μετέφερε μόνος του ο Κώστας (αλλιώς θα το έκανες εσύ μεγάλη η διαφορά) για πες λοιπόν σε ποιον ακριβώς απαντά ο Κώστας έτσι όπως το βλέπεις στο "καφενείο".....αστεία πράγματα αλλά αφού το θέλουν οι περισσότεροι πάσο.

Μα αυτος ειναι ενας λογος που δεν το μετεφερα.Αν απαντουσε καποιος με τον ιδιο τροπο,θα πηγαιναν καφενειο και τα 2,3,4 επομενα ποστς,μαζι με αυτο.

tonybsg
16-12-2011, 20:48
Από εμένα πάντως μπράβο που άρχισες να το κάνεις αυτό γενικά (δεν μιλάω συγκεκριμένα για το post του Κώστα - νομίζω και κάποια posts από το thread του Παναθηναϊκού είχες μεταφέρει). Δύσκολο βέβαια και λίγο υποκειμενικό, αλλά και μόνο που έχεις την διάθεση, μετράει.

nikon
17-12-2011, 14:36
Μα αυτος ειναι ενας λογος που δεν το μετεφερα.Αν απαντουσε καποιος με τον ιδιο τροπο,θα πηγαιναν καφενειο και τα 2,3,4 επομενα ποστς,μαζι με αυτο.Ναι ξέρω όπως αυτό (http://www.ps3forums.gr/vb/showpost.php?p=354387&postcount=724) ε;;;.....όλα πήγαν στο καφενείο.....για τέτοια "αντικειμενική" μεταφορά μιλάμε.....anyway επειδή δείχνει σαν να τα έχω με τον Κώστα (έτυχε να είναι 2 δικά ποστ) το σταματάω εδώ και απλά περιμένω να δω τις επόμενες μεταφορές ειδικά μετά από κάποιο ντέρμπυ.:b030:

PDS
17-12-2011, 15:06
Ναι ξέρω όπως αυτό (http://www.ps3forums.gr/vb/showpost.php?p=354387&postcount=724) ε;;;.....όλα πήγαν στο καφενείο.....για τέτοια "αντικειμενική" μεταφορά μιλάμε.....anyway επειδή δείχνει σαν να τα έχω με τον Κώστα (έτυχε να είναι 2 δικά ποστ) το σταματάω εδώ και απλά περιμένω να δω τις επόμενες μεταφορές ειδικά μετά από κάποιο ντέρμπυ.:b030:

Ναι η αληθεια ειναι οτι δεν καταλαβαινω που ακριβως ειναι το προβλημα.Στο καφενειο δεν ειναι το ποστ του Κωστα και του Γιαννη?Που ειναι το λαθος μου.Εξηγησε μου.

Ξαναλεω οτι ενα ποστ μπορει να το αφησω.Του κωστα εκεινο το ποστ δεν ηταν off-topic,απλα ηταν ειρωνικο.Εφοσον δεν απαντησαν οι αλλοι με τον ιδιο τροπο το αφησα.Και αυτο θα γινεται και σε αλλα threads εκτος αν ειναι πολυ επιθετικο καποιο ποστ.

Thanks @Τοny,δεκτες και οι παρατηρησεις/προτασεις οταν και αν υπαρχουν.

nikon
18-12-2011, 08:06
Ναι η αληθεια ειναι οτι δεν καταλαβαινω που ακριβως ειναι το προβλημα.Στο καφενειο δεν ειναι το ποστ του Κωστα και του Γιαννη?Που ειναι το λαθος μου.Εξηγησε μου.Κανένα πρόβλημα αλλά αφού κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις να σου εξηγήσω λοιπόν ότι το ποστ του Κώστα είναι ακόμα (και) στο thread της ομάδας σου αλλά το παρακάτω μου έδωσε να καταλάβω την αντικειμενικότητα που θα έχουν οι μεταφορές.....


Ξαναλεω οτι ενα ποστ μπορει να το αφησω.Του κωστα εκεινο το ποστ δεν ηταν off-topic,απλα ηταν ειρωνικο.Εφοσον δεν απαντησαν οι αλλοι με τον ιδιο τροπο το αφησα.Και αυτο θα γινεται και σε αλλα threads εκτος αν ειναι πολυ επιθετικο καποιο ποστ.......:bravo-009:

kostasb13
18-12-2011, 14:26
Βλεπω οτι εχω προκαλεσει μια ''αναστατωση'' στο φορουμ...
Τελοσπαντων, Βαγγελη βαλε και το αλλο ποστ μου στο καφενειο ή καλυτερα σβηστο τελειως για να τελειωνουμε με αυτο το θεμα...και να υπαρξει αντικειμενικοτητα...ή πες μου να το κανω εγω.
Εχω εκνευριστει λιγο, ειναι η αληθεια...

PDS
18-12-2011, 14:36
Βλεπω οτι εχω προκαλεσει μια ''αναστατωση'' στο φορουμ...
Τελοσπαντων, Βαγγελη βαλε και το αλλο ποστ μου στο καφενειο ή καλυτερα σβηστο τελειως για να τελειωνουμε με αυτο το θεμα...και να υπαρξει αντικειμενικοτητα...ή πες μου να το κανω εγω.
Εχω εκνευριστει λιγο, ειναι η αληθεια...

To post το εσβησες ο ιδιος νομιζω.

Δεν προκαλεσες αναστατωση Κωστα,δεν εκανες κανα εγκλημα.

nikon
18-12-2011, 14:53
Βλεπω οτι εχω προκαλεσει μια ''αναστατωση'' στο φορουμ...
Τελοσπαντων, Βαγγελη βαλε και το αλλο ποστ μου στο καφενειο ή καλυτερα σβηστο τελειως για να τελειωνουμε με αυτο το θεμα...και να υπαρξει αντικειμενικοτητα...ή πες μου να το κανω εγω.
Εχω εκνευριστει λιγο, ειναι η αληθεια...Καμία αναστάτωση μόνο εγώ ασχολούμαι με το θέμα απ'ότι βλέπεις και δεν χρειάζεται να εκνευρίζεσαι είπα έτυχε να είναι δικά σου τα ποστ όπως και να έχει το σταματάω εδώ.

kostasb13
18-12-2011, 14:59
Ετσι πιστευω και εγω Βαγγελη...δυο μερες δεν εχω γραψει κατι γιατι απλα δε θελησα να το συνεχισω. Αποδεχομενος αυτα που εγραψες θεωρησα οτι το θεμα ειναι ληξαν. Αλλωστε η δικη μου ενδειξη καλης θελησης ηταν να μεταφερω το ποστ στο καφενειο. Δεν εχω συνηθισει απ'οτι φαινεται ακομα τους νεους κανονες, εχω μεινει στα παλια
Βλεπω ομως οτι ο nikon (και μονο αυτος) το συνεχιζει...ο οποιος κατα τ'αλλα δεν ασχολειται οπως εγραψε σε ποστ του πριν δυο μερες...

edit: Οk nikon

PDS
18-12-2011, 15:04
Ετσι πιστευω και εγω Βαγγελη...δυο μερες δεν εχω γραψει κατι γιατι απλα δε θελησα να το συνεχισω. Αποδεχομενος αυτα που εγραψες θεωρησα οτι το θεμα ειναι ληξαν. Αλλωστε η δικη μου ενδειξη καλης θελησης ηταν να μεταφερω το ποστ στο καφενειο. Δεν εχω συνηθισει απ'οτι φαινεται ακομα τους νεους κανονες, εχω μεινει στα παλια
Βλεπω ομως οτι ο nikon (και μονο αυτος) το συνεχιζει...ο οποιος κατα τ'αλλα δεν ασχολειται οπως εγραψε σε ποστ του πριν δυο μερες...

edit: Οk nikon

Η ενσταση του Νικου ειχε να κανει περισσοτερο με την λειτουργια του Aθλητικου section,παρα με το δικο σου ποστ.

nikon
18-12-2011, 15:05
..ο οποιος κατα τ'αλλα δεν ασχολειται οπως εγραψε σε ποστ του πριν δυο μερες...Να πω μόνο κάτι γιατί έτσι όπως το λες είναι σαν να λέω άλλα και να κάνω άλλα.....το δεν ασχολούμαι (και δεν θα ξανασχοληθώ) ήταν για τα αθλητικά όχι για το θέμα αυτό.-


Η ενσταση του Νικου ειχε να κανει περισσοτερο με την λειτουργια του Aθλητικου section,παρα με το δικο σου ποστ.Ακριβώς.

kostasb13
18-12-2011, 15:17
Ενταξει το δεχομαι.
Δεν εχω κατι αλλο να πω για το θεμα, για μενα τελειωνει εδω

PDS
18-02-2012, 16:38
Στα thread των ομαδων μιλαμε για ποδοσφαιρο/μπασκετ κτλ χωρις ειρωνιες κτλ Τακη.Yπαρχει το καφενειο το φιλαθλων για τα υπολοιπα.Δεν μετεφερα το ποστ σου εκει,γιατι εχεις γραψει το ιδιο πραγμα ηδη στο καφενειο.

gtakis
18-02-2012, 16:44
α ωραία έχουμε και τέτοια τώρα???μια χαρά το πάτε...

PDS
18-02-2012, 16:47
Δεν εχουμε τετοια τωρα.

Εχουν αλλαξει καποια πραγματα εδω και μηνες,αλλα μαλλον δεν ειχες ενημερωθει.


Στα οfficial threads των ομάδων θα επιτρέπονται μονο on topic posts και οχι τσακωμοί ,ειρωνικά posts κτλ.



Το thread Ποδόσφαιρο || 2011-2012 θα παραμένει και αυτο καθαρό απο τσακωμούς ,κόντρες.
Συζητησεις μονο για μπαλίτσα εκει και ποστάρισμα ειδήσεων που αφορούν το ποδόσφαιρο.



Το Tο καφενείο των φιλάθλων θα μαζεύει τις λεγόμενες ''καφενειακού επιπεδου'' συζητήσεις,κόντρες,καζούρα ή τα ''κακα'' ποστς αν θέλετε και θα λειτουργεί επίσης ως ''σκουπιδοντενεκές'' των αλλων αθλητικών thread ,οταν η συζητηση σε αυτα για καποιον λόγο ξεφύγει απο τα πλαίσια που εχουν οριστεί παραπάνω.
http://www.ps3forums.gr/vb/showpost.php?p=352904&postcount=1

gtakis
18-02-2012, 16:48
μπορούσες απλά να τα μεταφέρεις στο καφενείο και όχι να τα διαγράψεις...απλά...

PDS
18-02-2012, 16:50
Αφου το ιδιο πραγμα εγραψες ρε συ και στο καφενειο.Δεν θα ειχε νοημα.

Edit.Τα εκανα merge με αλλο ποστ σου στο καφενειο.

nikon
18-02-2012, 16:52
α ωραία έχουμε και τέτοια τώρα???μια χαρά το πάτε...Τώωωωωωωωωωωωωρα.

PDS
18-02-2012, 16:53
Δεν σου αρεσει Νικο?

nikon
18-02-2012, 16:53
Η αποχή είναι πιο ωραία.;)

PDS
18-02-2012, 16:54
Οχι πιο ωραια ειναι να πεις τι δεν σου αρεσει.Γιατι εγω ειχα την εντυπωση οτι σου αρεσε.

nikon
18-02-2012, 16:59
Nα μ'αρέσει τι;;;;.....να γράφω κάτι εδώ και ανάλογα το πως θα σου φανεί να επιλέγεις αν θα μείνει εδώ ή θα πάει στο καφενείο για να μη "λερώσουμε" το thread;;;;;.....ή να κάνω διάλογο με κάποιον και ο μισός διάλογος να είναι εδώ και ο άλλος μισός στο καφενείο;;;;......ε όχι δεν μ'αρέσει και απορώ πως είχες την εντύπωση ότι μου άρεσε.

gtakis
18-02-2012, 17:07
συμφωνώ με το Νίκο 10000%

PDS
18-02-2012, 17:08
Ναι οκ και εγω δεν θα ηθελα να ειναι ετσι,αλλωστε ποτε δεν με πειραξε αυτο που γινοταν,αλλα τους περισσοτερους τους ενοχλουσε.
Ειμαστε μονο 2 αυτοι που ηθελαν να μεινει ως εχει.Πλεον νομιζω και εγω οτι ειναι καλυτερα ετσι.

Θεωρω οτι επιλεγω δικαια ποια ποστς δεν κανουν για καποια threads(το αμφισβητεις αυτο?).Αν δεν τα μεταφερω θα λενε οτι τα αφησα...εσυ μου λες αν καταλαβα σωστα οτι θες να τα αφηνω.

Εγω προτεινω να αφηνω ποστ σαν του Gtakis και αν συνεχιστει και απο αλλους σε επομενα ποστ ως κοντρα, να τα μεταφερω μετα στο καφενειο,αλλα ειναι βεβαιο οτι και τοτε θα φαω κραξιμο.

Τελος ,εμενα δεν με ενοχλει καθολου αν μπεις στο thread του ΠΑΟ και αρχιζεις να κραζεις με ειρωνικα σχολια την ομαδα(ή να γινεται το αναποδο).Ειλικρινα καθολου.αλλα ενοχλει τους περισσοτερους,οποτε μαλλον πρεπει να το σεβαστουμε.

nikon
18-02-2012, 17:15
Άστο μη λέμε πάλι τα ίδια εξάλλου το θέλουν οι περισσότεροι όπως λες και μάλλον εγώ δεν είμαι τόσο politically correct όσο οι περισσότεροι.

PDS
18-02-2012, 17:21
Νικο οι διαφορετικες αποψεις ειναι δεκτες.
Δεν μου αρεσει να απεχεις απο αυτα τα thread(δεν εχω και με ποιον να πλακωνομαι:P).Aν εχεις να προτεινεις καποια αλλαγη καν'το.
Εκτος αν δεν σε ενδιαφερει πλεον αυτο το κομματι του φορουμ ή βαρεθηκες.Δεκτο και αυτο.

Για μενα ως εχει λειτουργει καλα.Οποιος θελει να μιλησει απλα για ποδοσφαιρο εχει τον χωρο του.Οποιος θελει να μιλησει για την ομαδα του,χωρις πεταγεται καποιος και να γραφει για μαρινακισταν ή Γοντικισταν,εχει τον χωρο του.
Οποιος θελει να μιλησει για παρασκηνιο,εχει παλι τον χωρο του.

Αν σε ενοχλει καποιος χωρος,απλα δεν μπαινεις,αν δεν σε ενοχλει κανενας(οπως πχ εμενα),απλα συμμετεχεις αν εχεις ορεξη.Δεν νομιζω οτι ειναι δυσκολο οταν ξεκιναει μια συζητηση για παρασκηνιο,να πηγαινουμε αμεσως στο αλλο thread απο μονοι μας.Ενα κλικ παραπανω ειναι.
Και αν δεν το κανει καποιος απο μονος του γιατι βαριεται,το κανω εγω,οταν ειμαι μεσα.

nikon
18-02-2012, 17:31
Η αλήθεια είναι ότι το παρατήρησα....από τότε που σταμάτησα δεν γράφεις ούτε εσύ και πολύ.

Δεν έχω να προτείνω κάτι και αυτό επειδή έχω μάθει να ανάβουν και λίγο τα αίματα (χωρίς να φτάνουμε στα άκρα) όταν μιλάμε για μπάλα, μπάσκετ, Ολυμπιακό, Παναθηναϊκό κλπ κλπ και ας λέμε και καμιά κουβέντα παραπάνω αλλά οι περισσότεροι όχι......σεβαστό.-

gtakis
04-03-2012, 23:38
άλλη μια καθαρά ποδοσφαιρική μέσα σε πολιτισμένα πλαίσια ανάλυση στο thread του Πάο......

kostasb13
05-03-2012, 00:02
gtakis, ζητα ban ρε...

PDS
05-03-2012, 00:03
Μολις την προηγουμενη φορα,ειχαμε πει οτι θα αφηνω τετοια ποστ,αν δεν ξεφευγει το θεμα και αν ξεφευγει θα τα μεταφερω ολα.Αν δεν κανω λαθος(Gtakis) συμφωνησες με Νικο που δεν του αρεσε η συνεχης μεταφορα συζητησεων σε αλλα threads...

Σημερα λοιπον αφησα αυτα τα ποστς,ενω την προηγουμενη φορα τα εσβησα και απο τα 2 threads.
Αποφασιστε τι θελετε επιτελους.Βαρεθηκα...

gtakis
05-03-2012, 00:08
αν είναι να τα αφήνεις να τα αφήνεις όλα όπως παλιά αλλιώς δεν υπάρχει λόγος να το συζητάμε...

@kostas13: δεν έχω τίποτα μαζί σου Κώστα,απλά μου την έδωσε γιατί την άλλη φορά τα δικά μου παρόμοια πόστ έκαναν φτερά....σίγουρα προτιμώ να γίνεται ελεύθερη συζήτηση στα αθλητικά thread...

PDS
05-03-2012, 00:14
αν είναι να τα αφήνεις να τα αφήνεις όλα όπως παλιά αλλιώς δεν υπάρχει λόγος να το συζητάμε...

@kostas13: δεν έχω τίποτα μαζί σου Κώστα,απλά μου την έδωσε γιατί την άλλη φορά τα δικά μου παρόμοια πόστ έκαναν φτερά....σίγουρα προτιμώ να γίνεται ελεύθερη συζήτηση στα αθλητικά thread...

Δεν μπορω να τα αφησω ολα.Αλλα θα τα μεταφερω οταν η κουβεντα ξεφευγει.

Εσυ μπορει να μην εχεις προβλημα(ουτε και εγω),αλλα πολλοι εχουν,οποτε πρεπει να το σεβαστουμε.

kostasb13
05-03-2012, 00:30
@kostas13: σίγουρα προτιμώ να γίνεται ελεύθερη συζήτηση στα αθλητικά thread...
Μαζι σου σε αυτο...

Δεν γυρναμε στο παλιο συστημα λεω εγω?...μια χαρα ηταν

gtakis
05-03-2012, 00:43
έλα ντε,είχαμε την καζούρα μας τα πειράγματά μας,ξεχνιόμασταν από την μιζέρια της εποχής.......ωραίες εποχές χε χε χε...πλάκα πλάκα πολύ καλύτερα ήταν κατά την γνώμη μου....

σόρυ και πάλι για το ποστ μου Κώστα δεν είχα σκοπό ούτε να σου την πω ούτε να σε θίξω....

nikon
05-03-2012, 09:20
....σίγουρα προτιμώ να γίνεται ελεύθερη συζήτηση στα αθλητικά thread...


Μαζι σου σε αυτο...

Δεν γυρναμε στο παλιο συστημα λεω εγω?...μια χαρα ητανΔεν γίνεται παιδιά το θέλουν οι περισσότεροι (ποιοι είναι μη με ρωτάτε δεν ξέρω) είπαμε........όπως είχα πει περιμένω το ΠΑΟ-ΟΣΦΠ εκεί θα είναι το μεγάλο γέλιο.....sorry για το offtopic και αν πρέπει ας μεταφερθεί κάπου.

kostasb13
05-03-2012, 14:50
Το παραπανω ποστ μου γιατι μεταφερθηκε σε αυτο το thread? τι σχεση εχει?...ας μου εξηγησει καποιος...

PDS
05-03-2012, 14:56
Ωπ sorry .Το πηρε και αυτο η μπαλα κατα λαθος,ενω ειχα σκοπο να το αφησω εκει!

Το μεταφερω τωρα.

nikon
07-07-2012, 11:50
Εδω θα γινονται συζητήσεις για τα υπόλοιπα αθληματα εκτος του Ποδοσφαίρου και Μπάσκετ(αλλα και των αθλημάτων που εχουν sticky threads).Το sticky του μπάσκετ που ακριβώς είναι να γράψουμε τίποτα που δεν θα είναι "καφενειακού" στυλ και θα αφορά την εθνική;;;;;.....ρητορικό το ερώτημα.....πιο πιθανό είναι να κάνουμε sticky "Τα φιλικά των ομάδων ποδοσφαίρου" τώρα που θα πλησιάζουν.

PDS
07-07-2012, 21:19
Το sticky του μπάσκετ που ακριβώς είναι να γράψουμε τίποτα που δεν θα είναι "καφενειακού" στυλ και θα αφορά την εθνική;;;;;.....ρητορικό το ερώτημα.....πιο πιθανό είναι να κάνουμε sticky "Τα φιλικά των ομάδων ποδοσφαίρου" τώρα που θα πλησιάζουν.

Ουτε για την εθνικη ποδοσφαιρου υπηρχε thread,αλλα δημιουργηθηκε για το Euro12.
Μπορεις να κανεις ενα γενικο thread για την εθνικη του μπασκετ.Κανενα προβλημα.Μονο αυτο λειπει μαλλον.

nikon
08-07-2012, 09:25
Mόνο που υπήρχε thread "Ποδόσφαιρο" πριν δημιουργηθεί για το Euro αλλά για "Μπάσκετ" δεν φτιάχτηκε ποτέ άσχετα αν κάποιος το πρότεινε όταν είχε ζητηθεί η γνώμη μας.

Το να φτιάχνει ο καθένας το thread που θέλει είναι το πιο απλό αλλά δεν είναι το καλύτερο όταν μάλιστα θες να υπάρχει μια τάξη και γι'αυτό κάνεις κάποιες προτάσεις αλλά όταν αυτές δεν ακούγονται πας πάσο και αφήνεις άλλους να ανοίγουν και να κλείνουν σύμφωνα με την κρίση τους.

PDS
08-07-2012, 20:17
Παλι τα ιδια θα λεμε?


Στο thread του basket τι ακριβως θα γραφεις?
Για ΠΑΟ-ΟΣΦΠ γραφουμε στα αντιστοιχα threads,ωστε να μην ξεφευγει αλλου η κουβεντα/τσακωμοι.Για NBA γραφουμε επισης σε αντιστοιχο thread.

Στου μπασκετ τι θα γραφεις???Για το λιθουανικο πρωταθλημα?

Αν παιζει σε καποια διοργανωση η εθνικη κανε thread.Δεν βρισκω το λογο να υπαρχει το thread του μπασκετ για να κανεις εσυ ενα ποστ μια φορα στην τετραετια.''Α αποκλειστηκαμε,κριμα....''.

Ναι συμφωνα με την κριση μου δημιουργησα ολα τα threads ΟΧΙ οπως εμενα μου αρεσει,αλλα οπως κατ'εμε θα ηταν καλυτερα για ολους(ακουγοντας/εφαρμοζοντας αποψεις,ιδεες και με βαση την εμπειρια που εχω μεχρι σημερα απο αυτα τα threads).

Σου ειπα ομως αν θες κανε thread για την εθνικη ομαδα,κανενα προβλημα.


Mόνο που υπήρχε thread "Ποδόσφαιρο" πριν δημιουργηθεί για το Euro αλλά για "Μπάσκετ" δεν φτιάχτηκε ποτέ
Ειχα προτεινει να γινει γενικο thread για το μπασκετ που θα περιλαμβανει και το NBA αλλα διαφωνησατε.
Εγω το δημιουργησα εκεινο το thread και λεγοταν ''Μπάσκετ || 2011-2012'' και ο μοναδικος που ποσταρε ησουν εσυ.
Ελεος ρε συ,μη σκεφτεσαι παντα το χειροτερο.Βγαλε απο το μυαλο σου οτι το εκανα γιατι δεν μου αρεσει το μπασκετ.Γιατι αυτο σκεφτεσαι.

nikon
09-07-2012, 09:36
Στο thread του basket τι ακριβως θα γραφεις?

Στου μπασκετ τι θα γραφεις???Για το λιθουανικο πρωταθλημα?

Δεν βρισκω το λογο να υπαρχει το thread του μπασκετ για να κανεις εσυ ενα ποστ μια φορα στην τετραετια.''Α αποκλειστηκαμε,κριμα....''.

Εγω το δημιουργησα εκεινο το thread και λεγοταν ''Μπάσκετ || 2011-2012'' και ο μοναδικος που ποσταρε ησουν εσυ.
Ελεος ρε συ,μη σκεφτεσαι παντα το χειροτερο.Βγαλε απο το μυαλο σου οτι το εκανα γιατι δεν μου αρεσει το μπασκετ.Γιατι αυτο σκεφτεσαι.Ε ναι μωρέ αν είναι να γράφω μόνο εγώ και αυτό κάθε τετραετία ''Α αποκλειστηκαμε,κριμα....'' δεν υπάρχει λόγος.....μη χαλάμε και το φόρουμ με τέτοια threads......χίλιες φορές ποιοτικά threads που να γράφουν όλοι.....και για να δεις ότι δεν σκέφτομαι πάντα το χειρότερο σ'αυτά είμαι σίγουρος ότι βρίσκεις κάποιο λόγο για να υπάρχουν.

http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=10563

http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=11814

http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=10531

http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=10562

http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=10264

http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=9781

http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=12407

http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=12317

κλπ, κλπ, κλπ..................

PDS
09-07-2012, 13:34
To κομματι του ποστ σου απο το οποια αρχισε η κουβεντα ηταν αυτο.

Το sticky του μπάσκετ που ακριβώς είναι

Αυτα τα thread που εβαλες ως αποδειξη ειναι sticky?
Εγω δεν σου ειπα να ανοιξεις αν θες αναλογο thread για την εθνικη?
Μαλλον θες να με τρελανεις.:e080:

nikon
09-07-2012, 17:19
:nono:....η συζήτηση ξεκίνησε με αφορμή αυτό....

Εδω θα γινονται συζητήσεις για τα υπόλοιπα αθληματα εκτος του Ποδοσφαίρου και Μπάσκετ(αλλα και των αθλημάτων που εχουν sticky threads)......ψάχνοντας να βρω που μπορώ να ποστάρω μετά από μια τετραετία το ''Α αποκλειστηκαμε,κριμα....''.

Ψάχνοντας βέβαια βρήκα αυτό (http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=3613) το οποίο προφανώς ούτε εσύ ήξερες καν ότι υπάρχει αλλά μάλλον δεν σε ενδιαφέρει και πολύ αφού αυτό που θες είναι sticky.....για να καταλάβεις κιόλας την διαφορά του υπάρχει ένα sticky που γράφω όποτε θέλω και του υπάρχει κάπου κάποιο thread (που μπορεί να το άνοιξα και εγώ) που μπορώ να γράψω.:a068:

PDS
09-07-2012, 18:42
:nono:....η συζήτηση ξεκίνησε με αφορμή αυτό....
.....ψάχνοντας να βρω που μπορώ να ποστάρω μετά από μια τετραετία το ''Α αποκλειστηκαμε,κριμα....''.

Ψάχνοντας βέβαια βρήκα αυτό (http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=3613) το οποίο προφανώς ούτε εσύ ήξερες καν ότι υπάρχει αλλά μάλλον δεν σε ενδιαφέρει και πολύ αφού αυτό που θες είναι sticky.....για να καταλάβεις κιόλας την διαφορά του υπάρχει ένα sticky που γράφω όποτε θέλω και του υπάρχει κάπου κάποιο thread (που μπορεί να το άνοιξα και εγώ) που μπορώ να γράψω.:a068:

Εξηγησα το γιατι και δεν θα καθομαι να απολογουμε κιολας καθε φορα...
Eιδικα το αηδιαστικο ''μάλλον δεν σε ενδιαφέρει και πολύ αφού αυτό που θες είναι sticky'' που εγραψες δεν το σχολιαζω καν.

Αφου λοιπον υπαρχει τετοιο thread,γιατι δεν εγραφες εκει για να τελειωνουμε?Δεν τη παλευεις καθολου ε?Δημιουργεις θεμα απο το πουθενα απλα για να περναει η ωρα?
Η θα επρεπε να κατσω εγω να ψαξω το thread να σου το δωσω για να μην κουραζεσαι?:d040g:

ΥΓ.Υπαρχουν και καλυτεροι τροποι να προτεινεις κατι.Εσυ απο την αρχη εισαι επιθετικος.Δεν κερδιζεις ετσι τιποτα.
ΥΓ2.Στην δευτερη σελιδα αυτου του thread εγραψα καποια πραγματα τα οποια τα ξεχασες οταν περασε ο καιρος.
Τα τελευταια πραγματα που ειπαμε για το μπασκετ εκει:

H ιδεα να αλλαξω τον τιτλο σε Ευρωπαικο Μπασκετ πως σου φαινεται?Ετσι και αλλιως αυτα τα ποστ πλεον θα εχουμε εκει(σαν το δικο σου).

Δεν υπάρχει λόγος διαφορετικoύ thread για το μπάσκετ.

Ξεχνας ευκολα.;)

nikon
09-07-2012, 20:23
Πιο αηδιαστικό από το απομονώνεις μια φράση που μόνη της έχει άλλο νόημα δεν υπάρχει.....αν θυμάσαι καλά (εσύ που δεν ξεχνάς εύκολα) είχα πει 1 thread για ποδόσφαιρο, 1 για μπάσκετ, 1 για τάβλι, 1 για μπιρίμπα κλπ κλπ......για τα υπόλοιπα το αφήνουμε γιατί πάλι ή κάνεις ή όντως δεν καταλαβαίνεις αλλά και τα 2 το ίδιο αποτέλεσμα έχουν.-

minaras_tio
09-07-2012, 20:42
^^Αφου δε τα βρισκεται εσεις οι 2…αφηστε το να παει…..

PDS
09-07-2012, 23:59
Πιο αηδιαστικό από το απομονώνεις μια φράση που μόνη της έχει άλλο νόημα δεν υπάρχει.....αν θυμάσαι καλά (εσύ που δεν ξεχνάς εύκολα) είχα πει 1 thread για ποδόσφαιρο, 1 για μπάσκετ, 1 για τάβλι, 1 για μπιρίμπα κλπ κλπ......για τα υπόλοιπα το αφήνουμε γιατί πάλι ή κάνεις ή όντως δεν καταλαβαίνεις αλλά και τα 2 το ίδιο αποτέλεσμα έχουν.-

Οταν γραφεις εσυ ''Δεν υπάρχει λόγος διαφορετικoύ thread για το μπάσκετ'' ως απαντηση για το ''H ιδεα να αλλαξω τον τιτλο σε Ευρωπαικο Μπασκετ πως σου φαινεται?Ετσι και αλλιως αυτα τα ποστ πλεον θα εχουμε εκει(σαν το δικο σου)'' ειναι απομονωση φρασης????
ΟΛΟΚΛΗΡΗ η απαντηση σου στην ΟΛΟΚΛΗΡΗ ερωτηση μου ειναι απομονωση φρασης?
Αν εσυ εννοεις αλλα και γραφεις αλλα δεν ευθυνομαι εγω.
Εγω οταν εγινε εκεινο το ποστ το πηρα ως κανονικη απαντηση...




Και για τελευταια φορα θα δωσω εξηγησεις για την δομη αυτου του φορουμ(αθλητισμος).

Tα threads των ομαδων εξακολουθουν να υπαρχουν γιατι
1.Πολλοι θελουν να μπαινουν μονο τα thread των ομαδων τους και να μην διαβαζουν οι οπαδοι του Ολυμπιακου για παραδειγμα για το αν κατουρησε ο Κατσουρανης ή οχι στην σημερινη προπονηση.
2.Ο περισσοτερος κοσμος ασχολειται με το ποδοσφαιρο,οποτε επιβαλλεται να υπαρχουν περισσοτερα threads γι αυτο.


Τωρα το καθε thread(για ποδοσφαιρο/μπασκετ) καλυπτει.
Α) Ποδόσφαιρο || 2011-2012
1.C.L γενικα(εκτος Ελληνικων ομαδων)
2.Ξενα πρωταθληματα

Β) Tο καφενείο των φιλάθλων || 2011-2012
Ολα τα αθληματα σε συζητηση καφενειακου επιπεδου.

Γ)Threads ομαδων
Ποδοσφαιρο/μπασκετ κ.α αθληματα που εχουν να κανουν με αυτες τις ομαδες.

Δ) ΝΒΑ
ΝΒΑ...

Ε)Thread εθνικης μπασκετ*
Εθνικη μπασκετ.

*Το οποιο thread το ειχα δει οταν επρεπε να το δω(οταν θα εκανα τις αλλαγες),οποτε και γνωριζα την υπαρξη του ,γι αυτο και δεν δεν κρατησα το thread του basket.(αυτο γιατι ειπες οτι δεν το ηξερα οτι υπηρχε).




To Basket γενικα ειναι(με βαση το ενδιαφερον στην Ελλαδα παντα)
-ΝΒΑ(thread Δ)
-Ευρωπαικο μπασκετ Ελληνικων ομαδων(Threads Γ).
-Εθνικη ομαδα (thread E)
-Συζητηση καφενειακου επιπεδου για basket (thread B)


Εχει μεινει τιποτα αλλο που θα εμπαινε σε ενα επιπλεον thread για το basket?
OXI

To μονο που ισως μενει απ'εξω ειναι η συζητηση για Ευρωπαικο μπασκετ με το οποιο δεν ασχολειται κανεις.Παρ'ολα αυτα επειδη μονο αυτο εμενε απ'εξω και δεν ειχε thread,ειχα γραψει τοτε και σε ειχα ρωτησει
''H ιδεα να αλλαξω τον τιτλο σε Ευρωπαικο Μπασκετ πως σου φαινεται?Ετσι και αλλιως αυτα τα ποστ πλεον θα εχουμε εκει(σαν το δικο σου).''
(δλδ το καινουριο thread να ονομαζοταν Ευρωπαικο Μπασκετ)


Σωστο/Λαθος αυτο ηταν το σκεπτικο μου οταν εκανα τις αλλαγες.Ουτε κρυφες συνωμοσιες ,ουτε ελοχιμ, νεφελιμ ουτε τιποτα τετοιο.

Αν θες το δεχεσαι,αν οχι παμε παρακατω,δεν θα σκασω.

Καθησα και προσπαθησα σαν τον βλακα να βρω μια ορθη λυση για το φορουμ αθλητισμος και εσυ το απαξιωνεις με ενα ευκολο '' εκανες το φορουμ οπως σου αρεσει ''(γιατι αυτο ουσιαστικα ειπες).
Πιστεψε με αν το εκανα οπως μου αρεσει θα ηταν πολυ διαφορετικο.
Δεν με απασχολει στο κατω κατω τι πιστευεις,εγω ξερω οτι τοτε εκανα το καλυτερο δυνατο.Αυτο μου αρκει.

hakoo
10-07-2012, 00:29
Με την λογικη οτι τα threads χτιζονται με βαση τις αναγκες του φορουμ ο Βαγγελης εχει κανει μια εξαιρετικη δουλεια, φαινεται αυτο απο το ποσο πιο νοικοκυρεμενο ειναι το subforum και απο το ποσο καιρο εχει να δημιουργηθει καποιο θεμα.
Ο,τιδηποτε θελει καποιος να ποσταρει και σε οποιοδηποτε υφος υπαρχει το καταλληλο thread γι' αυτο.
Εν προκειμενω, για την εθνικη μπασκετ θα μπορουσε να ανοιχθει ενα thread οπως ανοιχτηκε εμβολιμο για το Euro. Δεν καταλαβαινω γιατι επρεπε να το κανει ο Βαγγελης αυτο, οποιος ηθελε μπορουσε.

nikon
10-07-2012, 09:28
Bαγγέλη στην πρώτη σελίδα και από το post #19 ξεκινάει η συζήτηση μας για το θέμα ξαναδιάβασε τη (αν θέλεις) δες πότε και γιατί σου λέω ότι δεν υπάρχει λόγος ξεχωριστού thread για το μπάσκετ και θα δεις ότι αυτό που έκανες (απομόνωση ενός post) εκτός ότι δίνει άλλο νόημα στη φράση με βγάζει και τρελό και ξέρεις ότι δεν είμαι....πολύ.

Στο post #19 έχεις κάνει quote μια φράση μου που δεν συγκινεί κανέναν μάλλον οπότε δεν υπάρχει λόγος να το συζητάμε.


@hakoo
Ποτέ δεν θα κατηγορήσω κάποιον mod (άσχετα αν ο Βαγγέλης βάζει στο χέρι μου κουβέντες που ποτέ δεν έγραψα) για την δουλειά που προσφέρει, είναι σίγουρο ότι ότι κάνετε το κάνετε για καλό, αυτό που λέω είναι η πρόταση/γνώμη μου γιατί και εγώ είμαι πολύ του νοικοκυρέματος.

Το να υπάρχει 1 sticky για κάθε άθλημα και τίποτα άλλο που εγώ πρότεινα προφανώς παραείναι νοικοκύρεμα και σίγουρα παράλογο αφού θα καταργούσε τα οπαδικά threads που χωρίς αυτά δεν μπορούν οι περισσότεροι εδώ μέσα.....σεβαστό.

PDS
10-07-2012, 13:18
Bαγγέλη στην πρώτη σελίδα και από το post #19 ξεκινάει η συζήτηση μας για το θέμα ξαναδιάβασε τη (αν θέλεις) δες πότε και γιατί σου λέω ότι δεν υπάρχει λόγος ξεχωριστού thread για το μπάσκετ και θα δεις ότι αυτό που έκανες (απομόνωση ενός post) εκτός ότι δίνει άλλο νόημα στη φράση με βγάζει και τρελό και ξέρεις ότι δεν είμαι....πολύ.

Ξερω τι εχεις γραψει,αλλα το τελευταιο που εγραψες ηταν ''δεν χρειαζεται thread για μπασκετ''Εγω αυτο κρατησα.Και εγω αλλαξα αρκετες φορες αποψη(γιατι σκεφτομουν τι ειναι το καλυτερο),οποτε υπεθεσα οτι το ιδιο εκανες και εσυ.


Στο post #19 έχεις κάνει quote μια φράση μου που δεν συγκινεί κανέναν μάλλον οπότε δεν υπάρχει λόγος να το συζητάμε.

Εξηγησα παραπανω γιατι το μπασκετ εχει καλυφθει σχεδον 100%(αλλα ουσιαστικα 100%) απο τα υπαρχοντα threads.
Καλως ή κακως αντιστοιχα για το ποδοσφαιρο δεν μπορουσε να μην υπαρχει thread γιατι οπως για το basket υπαρχει το NBA για το ποδοσφαιρο υπαρχουν 5+ NBA(ευρωπαικα πρωταθληματα) με τα οποια ασχολειται πολυς κοσμος + το C.L κτλ.




Το να υπάρχει 1 sticky για κάθε άθλημα και τίποτα άλλο που εγώ πρότεινα προφανώς παραείναι νοικοκύρεμα και σίγουρα παράλογο αφού θα καταργούσε τα οπαδικά threads που χωρίς αυτά δεν μπορούν οι περισσότεροι εδώ μέσα.....σεβαστό.

Αυτο ειχε γινει στην αρχη(δεν ποστ του tony,το πρωτο) και θα δεις οτι το υπερασπιστηκα.Αλλα τελικα οσο και να μου αρεσε η ιδεα σε καποια φαση,τελικα ειδα οτι δεν λειτουργει,αλλα και οτι πολλοι διαφωνουσαν.
Δεν μπορουσα να ειμαι απολυτος,οτι ντε και καλα πρεπει να γινει αυτο που σκεφτηκα/ες ή συμφωνησα/ες.

Και παλι μπορουν να αλλαξουν πραγματα αν χρειαστει.


Εγω ας πουμε θα προτεινα να υπαρχει ενα γενικο thread για μπασκετ ,οπου θα μιλαμε και για εθνικη(εκτος απο τις μεγαλες διοργανωσεις) και για NBA και για Ευρωπαικο πρωταθλημα.
Οπως ειναι αυτο του ποδοσφαιρου δηλαδη,οπου μιλαμε για εθνικη(εκτος απο μεγαλες διοργανωσεις) για ξενα πρωταθληματα και για Ευρωπαικο πρωταθλημα(C.L)κτλ

Αυτο ηθελα να γινει απο την αρχη,αλλα ειδα οτι θελετε να υπαρχει ξεχωριστο thread για ΝΒΑ.