PDA

View Full Version : Tο καφενείο των φιλάθλων



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16

PDS
27-08-2012, 00:19
Kαλα ακομα ασχολειστε με το ''θρυλικο'' Ελληνικο πρωταθλημα?

hakoo
27-08-2012, 00:29
Super league και αηδιες, I say να μετονομαστει σε Μαρινακης league.
Ηδη υπαρχει ο Μωραλης προεδρος, στην ΕΠΟ ειναι θεμα χρονου να οριστει Σαρρης η Γκαγκατσης για hardcore καταστασεις, υπαρχουν β ομαδες (Πανιωνιος, Πλατανιας, Κερκυρα, Λεβαδειακος, Ατρομητος) για να μονταρει την ομαδα ο Ζαρντιμ και να την εχει φρεσκια για την Ευρωπη και φυσικα να ψηνονται οι ελπιδοφοροι ποδοσφαιριστες μας, τους διαιτητες/εποπτες/παρατηρητες/ καθαριστριες ενταξει τους οριζουμε οποτε και οπου...τι λειπει? Α εχουμε και 3-4 ομαδες για να μην λενε οι κακες γλωσσες οτι το διοργανωνουμε για την παρτι μας, ολα κομπλε. Να παρει και την κεντρικη διαχειριση των τηλεοπτικων ο Μαρινακης για να μπει επιτελους ενα νοικοκυριο στις ΠΑΕ. Και οταν γινει το δικαστηριο του Βαγγελα (αυτο που κατηγορειται για στημενο αγωνα μωρε το τυπικο) να πανε ολες οι ομαδες με πλακατ και συνθηματα για να μπει επιτελους ενα τελος σε αυτη τη σκευωρια.

Dragonpaul
27-08-2012, 00:32
Αρχισατε τη γκρινια παλι, ε;;;; Ηλπιζα οτι φετος θα ξεκινησετε λιγο αργοτερα, τουλαχιστον. :P

I_HAVE_A_NAME_
27-08-2012, 00:33
Τι το βλέπετε τότε ρε παιδιά? Και χαλιέστε τσάμπα? Στραφείτε στα ξένα πρωταθλήματα και όταν με το καλό φύγει ο Μαρινάκης από τον Ολυμπιακό ξαναβλέπετε ποδόσφαιρο.. Εάν έρθει τίμιος πρόεδρος...
Δεν υπάρχει άλλη λύση προφανώς ;)

hakoo
27-08-2012, 00:34
Αρχισατε τη γκρινια παλι, ε;;;; Ηλπιζα οτι φετος θα ξεκινησετε λιγο αργοτερα, τουλαχιστον. :P


Αρχισατε παλι να κλεβετε? Ηλπιζα οτι 15 χρονια θα ηταν αρκετα :P



Δεν υπάρχει άλλη λύση προφανώς ;)

Πως δεν υπαρχει? Να μπαγλαρωσουν τη συμμορια που θελει να λεγεται αθλητικο σωματειο και να την χωσουν μεσα.

PDS
27-08-2012, 00:38
Αρχισατε τη γκρινια παλι, ε;;;; Ηλπιζα οτι φετος θα ξεκινησετε λιγο αργοτερα, τουλαχιστον. :P

Hταν γκρινια πριν απο 10-15 χρονια,μετα ακολουθησε η οργη και σημερα η αδιαφορια και απεχθεια γι αυτη τη φαρσοκωμωδια που παρακολουθουμε τοσα χρονια.

I_HAVE_A_NAME_ ετσι λεγαμε και για τον Κοκκαλη και ηρθε χειροτερος.Δεν δινεις ελπιδα,sorry:p
Eκτος απο αυτο,ειναι τραγικα δυσκολο να αφησεις αυτο που αγαπας.Στην Ελλαδα ειμαστε,Ελληνικο ποδοσφαιρο πρωτα απ'ολα θελουμε να δουμε.

Dragonpaul
27-08-2012, 00:40
Τι ωραια να βραζετε στο ζουμι σας... Χα χα χα... :P :P

Giannis7
27-08-2012, 00:41
Χαχαχα Και έλεγα δεν θα αρχίσουν :D
Το ότι οι δύο επόπτες έκριναν τουλάχιστον 6 φάσεις λανθασμένα ως offside δεν έχει καμία σημασία.Και μάλιστα οι δύο από αυτές "ευνοούσαν" την Βέροια.Ψιλά γράμματα...
Πολύ καλός ο Μασάντο.. Ο Ιμπαγάσα μακάρι να είχε έρθει 5 χρόνια μικρότερος. Απίστευτα ποιότητα ο τύπος.
Η ομάδα γενικά δεν μ'αρέσει καθόλου. Στο 2ο έχει στρώσει κάπως αλλά και πάλι....
¶ντε να δούμε

Ας συμφωνήσουμε όλοι να τον λέμε Μασάδο. Πάντως πολύ καλός όντως.

ΥΣ. Οι αριθμοί στις εμφανίσεις είναι με άσπρη ταινία ?

I_HAVE_A_NAME_
27-08-2012, 00:44
PDS το σχόλιο μου προφανώς και ήταν ειρωνικό :)
Αδιαφορία δεν την λες όταν μπαίνεις με το που τελειώνει ένας αγώνας σε ένα forum και βάζεις την κασετούλα :)

Τώρα αν εσύ δεν είδες το καθαρό τετ α τετ του Μήτρογλου που ο επόπτης έδωσε offside τι να σου πω.
Σημασία δεν έχει ότι το έχασε... Ότι και αν γίνει μετά την υπόδειξη για offside είναι σαν να μην έγινε ποτέ.
Το λάθος offside είναι λάθος offside. Όπως και σε ευκαιρία της Βέροιας έγινε το ίδιο πράγμα.
Αυτά γιατί δεν τα βλέπετε? Και περιμένετε με δίκαννο την μία απόφαση που θα ευνοήσει τον Ολυμπιακό?

Γιάννη για τις ταινίες δεν γνωρίζω δυστυχώς :(
¶κουσα τους σχολιαστές του Nova να λένε ότι στην συνέντευξη που του πήραν τους διευκρίνισε ότι λέγετε Μασάντο και όχι Μασάδο.
Προσωπικά δεν να μπορούσε να με νοιάζει λιγότερο :D

Giannis7
27-08-2012, 00:57
Όταν ακούω "Μασάντο" που έρχεται στο μυαλό Αφρικανός αθλητής 100-200 μέτρων.....

Τέλος πάντων...

Βy the way... Πιο στημένο είναι του Κάρολ, παρά του Δασκαλάκη.....

PDS
27-08-2012, 01:01
PDS το σχόλιο μου προφανώς και ήταν ειρωνικό :)
Αδιαφορία δεν την λες όταν μπαίνεις με το που τελειώνει ένας αγώνας σε ένα forum και βάζεις την κασετούλα :)


Παντα θα κραζω αυτο το σωματειο,οταν μου δινεται η ευκαιρια(δλδ καθε ΣΚ:)).Ειναι ο λογος που σιχαθηκα το Ελληνικο ποδοσφαιρο και οι παραγοντες του δεν με αφηνουν να χαρω το χομπι μου.Οποτε παντα θα υπαρχει οργη και οχι αδιαφορια οσον αφορα την συγκεκριμενη κατασταση.Για σενα μπορει να ειναι κασετα.Δεκτο.
(Προσωπικα την μεριδα των οπαδων του ΟΣΦΠ που δεχονται ολο αυτο και ψαχνουν για δικαιολογιες την θεωρω το ιδιο υπευθυνη με τον καθε Μαρινακη)

Μεχρι να δω το παιχνιδι με την Μαδεργουελ, δεν ηξερα καν τι θεσεις παιζουν οι παιχτες που πηραμε και αυτο συμβαινει για πρωτη φορα απο τοτε που ασχοληθηκα σοβαρα με το ποδοσφαιρο.
Αυτο ναι εγω το ονομαζω αδιαφορια και απεχθεια.Δυστυχως ομως το μικροβιο,υπαρχει,ειναι δυσκολο να το πολεμησεις και επειδη εισαι ποδοσφαιροφιλος,νομιζω οτι μπορεις να καταλαβεις οτι οσο ευκολο ειναι να προτρεπεις καποιον να παψει να ασχολειται με αυτο, τοσο δυσκολο ειναι να γινει.

Χαιρομαι που αργα και σταθερα σταματαω να ασχολουμαι με το Μαρινακισταν λιγκ και επισης θεωρω προοδο το γεγονος οτι δεν εκνευριζομαι οσο παλιοτερα(ειμαι πολυ ηρεμος τωρα που κανω αυτο το ποστ).


ΥΓ.Τον αγωνα δεν το ειδα και δυσκολα θα δω παιχνιδι του Ολυμπιακου φετος.Προεχει η ψυχικη μου υγεια.

I_HAVE_A_NAME_
27-08-2012, 01:24
ΥΓ.Τον αγωνα δεν το ειδα και δυσκολα θα δω παιχνιδι του Ολυμπιακου φετος.Προεχει η ψυχικη μου υγεια.

Δηλαδή σπεύδεις να κράξεις ένα ακόμη ματς του Ολυμπιακού χωρίς καν να το έχεις δει?
Επειδή υπήρξε μία απόφαση που ευνόησε την ομάδα που τόσο μισείς? Και αν υπήρξαν άλλες 2-3 που την αδίκησαν? Ούτε αυτό φαντάζομαι ότι σε ενδιαφέρει καθόλου..
Ακριβώς είμαι ποδοσφαιρόφιλος. Και τα 39 να μου αφαιρέσει η FIFA για στημένα χέστηκα. Γι'αυτό χάρηκα την Βέροια που έπαιξε πολύ ωραία μπαλίτσα σήμερα.
Γιατί είμαι ποδοσφαιρόφιλος. Όχι "τροπαιολάγνος" ;)

spiounos
27-08-2012, 01:38
Ενταξει το offside δεν ηταν και δεν λεει κανεις το αντιθετο.Αλλα αφου ολοι ειστε αντικειμενικοι γιατι δεν λετε αν ηταν πεναλντυ υπερ μας στο 62?εσεις που λετε για ολα και πανω απο ολα θελετε καθαρση,γιατι παντα γκρινιαζετε σε ματς του ολυμπιακου για λαθη.Σε αλλα ματς δεν εχω δει κανεναν να γραφει κατεβατα για το τι φταιει.

Αν μοιαζω επιθετικος,δεν το θελα :a068:

karlat89
27-08-2012, 01:41
Ο Πάμπλο Κοντρέρας ,ο οποίος αγωνίστηκε σήμερα βασικός με την φανέλα του Ολυμπιακού απέναντι στην Βέροια ,παίζει να μην ήταν κανονική η συμμετοχή του. Ο λόγος; Στο τελευταίο του ματς με την Κόλο Κόλο είχε δει την κόκκινη κάρτα και στον πειθαρχικό κώδικα της ΕΠΟ αναφέρεται πως οι ποινές μεταφέρονται απο οποιοδήποτε πρωτάθλημα!

Πιο συγκεκριμένα ,ο Κοντρέρας στο τελευταίο του ματς με την Κόλο Κόλο είχε δεχτεί κόκκινη κάρτα στο 49' για ματς του πρωταθλήματος (δείτε εδώ την καρτέλα του συγκεκριμένου αγώνα). Επόμενο επίσημο ματς της Κόλο Κόλο ήταν προγραμματισμένο για τις 19/8 ,αλλά μια μέρα πριν ο Χιλιανός αμυντικός είχε ανακοινωθεί απο την ΠΑΕ Ολυμπιακός.

Και για να σας θυμίσω ένα αντίστοιχο περιστατικό ,ο Κώστας Κατσουράνης δεν είχε συμμετάσχει στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος με τον Εργοτέλη το 2009 ,λόγω της συμπλήρωσης 10 καρτών στο πορτογαλικό πρωτάθλημα και της υποχρέωσης του να μεταφέρει την ποινή στο ελληνικό πρωτάθλημα! (δείτε εδώ σχετικό δημοσίευμα)

Προφανώς κάτι αντίστοιχο ισχύει και για το πρωτάθλημα της Χιλης. Φαντάζομαι...

Όπως και να χει ,ή η Βέροια ή ο Παναθηναϊκός πρέπει να κοιτάξουν το θέμα και αν ισχύει αυτή η παράβαση ,τότε να κυνηγήσει την υπόθεση και να χάσει το ματς ο Ολυμπιακός στα χαρτιά. Όπως είχε κάνει δηλαδή και ο Σωκράτης Κόκκαλης με την υπόθεση Βάλνερ το 2008 και είχε πάρει στα χαρτιά το πρωτάθλημα απο την ¶εκ.
στις Δευτέρα, Αυγούστου 27, 2012[

PDS
27-08-2012, 01:43
I_HAVE_A_NAME
Αν και οταν ξαναδιαβασεις τα ποστ μου θα διαπιστωσεις οτι δεν αναφερθηκα ποτε στο σημερινο παιχνιδι,δεν νομιζω οτι χρειαζεται να το δω για να εχω αποψη.
Διαβασα πραγματα στα οποια συμφωνουν ολοι και μονος σου εγραψες και παραπανω.Αυτο μου αρκει.

Χαιρομαι για το δευτερο που εγραψες.Καλως ή κακως ομως πρεπει να εισαι Ολυμπιακος(και απο αυτους που δεν χαλιουντε με αυτα που συμβαινουν) για να χαρεις το ποδοσφαιρο στην Ελλαδα.Οι υπολοιποι,οπαδοι αλλων ομαδων που χαλιομαστε,αναγκαστικα το μονο που μπορουμε να κανουμε ειναι να παιζουμε οντως την ιδια κασετα συνεχεια,εφοσον στο ιδιο εργο θεατες ειμαστε μια ζωη.

Δεν ειναι αναγκη να σας χαλαει το παραπονο των υπολοιπων,οπως δεν ειναι αναγκη να χαλαει και εμας το γεγονος οτι ευχαριστιεστε αυτο που βλεπετε τοσα χρονια.
Ο καθενας βλεπει το ποδοσφαιρο διαφορετικα και τελικα οπως και να χει παραμενει ποδοσφαιρο.Σαπιο για μενα ,αλλα ποδοσφαιρο που αλλοι μπορουν(και εχουν το δικαιωμα) να το χαρουν και αλλοι οχι.Αδικο? ε και?
(δεν μιλαω ειρωνικα,για να μην παρεξηγηθω)

Desmond
27-08-2012, 01:44
Προσωπικά έπειτα από το offside και το "καλημέρα" στο πρωτάθλημα, έφυγα από το σπίτι του αδερφού μου όπου και το έβλεπα.Δεν υπήρχε λόγος.Αν στην εξέλιξη του ματς προηγούταν στο σκορ η Βέροια, θα γύριζε 100%.Τώρα αν αδικήθηκε ο ΟΣΦΠ ενώ προηγούταν, δεν ξέρω και δεν μ'ενδιαφέρει, καθώς ελάχιστη σημασία έχει.

spiounos
27-08-2012, 01:45
Σε αυτο με τον Κοντρερας τωρα πια ο Παο απεκτησε δυναμικη διοικηση.Ας το ψαξει και αν βρει ακρη ας το δηλωσει.

I_HAVE_A_NAME_
27-08-2012, 01:54
Εσύ ρε Βαγγέλη αυτό κατάλαβες? Ότι ως "φίλος" του Ολυμπιακού μου αρέσει να παίρνω πρωταθλήματα στα χαρτιά, ή οπουδήποτε αλλού εκτός των 4 γραμμών του γηπέδου?
Απλώς σου εξηγώ ότι χέστηκα για τα πρωταθλήματα και μπορεί όποιος έχει αποδείξεις να τις προσκομίσει στην FIFA η οπουδήποτε αλλού επιλέξει και να μας στείλουν στα τάρταρα όπως έγινε με την Juventus στο πρόσφατο παρελθόν.
Δεν με νοιάζει αυτό. Και να το χάσουμε στα χαρτιά όπως λέει ο φίλος karlat δεν με ενδιαφέρει.Εάν έγινε παρατυπία με το καλό να μας πάρουν τους 3 βαθμούς..
Να δω και να μιλήσω για μπάλα με ενδιαφέρει.
Και σε αυτή μου την προσπάθεια ευτυχώς δεν φοράω κόκκινα γυαλιά...

PDS
27-08-2012, 02:09
Εσύ ρε Βαγγέλη αυτό κατάλαβες? Ότι ως "φίλος" του Ολυμπιακού μου αρέσει να παίρνω πρωταθλήματα στα χαρτιά, ή οπουδήποτε αλλού εκτός των 4 γραμμών του γηπέδου?
Απλώς σου εξηγώ ότι χέστηκα για τα πρωταθλήματα και μπορεί όποιος έχει αποδείξεις να τις προσκομίσει στην FIFA η οπουδήποτε αλλού επιλέξει και να μας στείλουν στα τάρταρα όπως έγινε με την Juventus στο πρόσφατο παρελθόν.
Δεν με νοιάζει αυτό. Και να το χάσουμε στα χαρτιά όπως λέει ο φίλος karlat δεν με ενδιαφέρει.Εάν έγινε παρατυπία με το καλό να μας πάρουν τους 3 βαθμούς..
Να δω και να μιλήσω για μπάλα με ενδιαφέρει.
Και σε αυτή μου την προσπάθεια ευτυχώς δεν φοράω κόκκινα γυαλιά...

Μα δεν εννοουσα ακριβως αυτο ρε συ.

Ειπα οτι εσυ μπορεις να ευχαριστηθεις το Ελληνικο ποδοσφαιρο(την Βεροια οπως ειπες,τον Ολυμπιακο κτλ) ακομα και σε αυτη τη κατασταση που ειναι και αυτο για μενα ειλικρινα δεν ειναι κακο.
Εγω για παραδειγμα δεν μπορω,με χαλαει,απο την μια το γουσταρω πολυ και θελω να βλεπω Ελληνικο ποδοσφαιρο και απο την αλλη με χαλαει οσο δεν φανταζεσαι.
Πιστευω οτι και εσυ αν υποστηριζες αλλη ομαδα θα μπορουσες να καταλαβεις τι ακριβως εννοω.
Το οτι ασχολεισαι δεν ειναι κακο,γιατι ο καθενας μπορει να παρει απο το Ελληνικο πρωταθλημα και γενικα απο το ποδοσφαιρο οτι αυτος θελει (διασκεδαση,λυπη,χαρα,αγωνια) και οτι τον ευχαριστει(σε οποια κατασταση και αν ειναι αυτο).Το ποδοσφαιρο πρωτα απ'ολα ειναι συναισθηματα.
Δεν μου αρεσει που δεν μπορω να εχω και εγω αυτη τη δυνατοτητα και τελικα υπερισχυει η οργη για πραγματα εκτος ποδοσφαιρου,αλλα τι να κανουμε.Δεν ειναι κανενας υποχρεωμενος να συμπασχει(δεν υποστηριζω απαραιτητα οτι με αυτον τον τροπο δεν καταλαβαινει).Αυτο λεω,εννοειται οχι ειρωνικα και μαλλον το παρεξηγησες.

I_HAVE_A_NAME_
27-08-2012, 02:16
Οκ καταλαβαίνω πως το έθεσες δεν χρειάζεται να το κουράζουμε. Κατανοώ την θέση σου όπως και συ πιστεύω κατανοείς την δική μου. Κάτι έχεις πάθει εσύ!
¶λλες φορές "τσακωνόμασταν" μe 15-20 ποστ ο καθένας! :D
Είσαι άρρωστος? :)

PDS
27-08-2012, 02:24
Οκ καταλαβαίνω πως το έθεσες δεν χρειάζεται να το κουράζουμε. Κατανοώ την θέση σου όπως και συ πιστεύω κατανοείς την δική μου. Κάτι έχεις πάθει εσύ!
¶λλες φορές "τσακωνόμασταν" μe 15-20 ποστ ο καθένας! :D
Είσαι άρρωστος? :)

χεχε ,μαλλον ειναι αυτο που σου εγραψα παραπανω.Οτι βλεπω σημαδια αλλαγης στο ποσο λιγοτερο με επηρεαζουν ολα αυτα.Και αυτο θεωρω οτι ειναι καλο βημα.
Ελπιζω να ειναι βημα δηλαδη και να μην υπερισχυσει η οργη παλι,ωστε να ''κλεινουν'' πιο ευκολα(οπως σημερα) αυτες οι συζητησεις:P

PDS
01-09-2012, 00:27
Ελπιζω να ειναι βημα δηλαδη και να μην υπερισχυσει η οργη παλι,ωστε να ''κλεινουν'' πιο ευκολα(οπως σημερα) αυτες οι συζητησεις:P

Πολυ δυσκολο;)


Το μονο ενδιαφερον του φετινου πρωταθληματος,ειναι αν τελικα θα δουμε το πιο βρωμικο πρωταθλημα στην Ιστορια.Για να δουμε.

hakoo
01-09-2012, 00:40
Αλλη μια συναρπαστικη αγωνιστικη της Marinakis League μολις ξεκινησε!
Ο ψυχωμενος Αγιαξ της Ηπειρου απεσπασε ισοπαλια απο τον Παναθηναικο, αυτα μονο στην Marinakis και την Premiership.
Κι ολα αυτα λογω του νεου κανονισμου της λιγκας που δινει το δικαιωμα στον διαιτητη να αποβαλλει οποιον παικτη θελει χωρις κανενα λογο!
Εκατσε τωρα και την εδειξε στον Κατσουρανη, μην το κανουμε θεμα.
Καθονται τωρα και σκουζουν οι οπαδοι του Παναθηναικου οτι τους αδικησαν, ρε ζωντοβολα αντι να χαιρεστε που η ομαδα σας συμβαλλει για να γινονται ανατροπες! Η Marinakis league σπαει το κεφαλι της για το πως να κανει το πρωταθλημα πιο απροβλεπτο κι εσεις κραζετε, αχαριστοι...

Seriously,ποσο πιο ξεφτιλα μπορει να γινει το πρωταθλημα για να παιρνει ο Βαγγελας τα λεφτα του champions league?

I_HAVE_A_NAME_
01-09-2012, 00:49
Λογικά τα πήρε και ο Πετρόπουλος από τον Vagellas ε??? :D
Η κόκκινη σας πείραξε? Όχι η εμφάνιση?

hakoo
01-09-2012, 00:53
Oχι μωρε τι να μας πειραξει η κοκκινη, το αλατοπιπερο του ποδοσφαιρου αλλωστε αυτα τα απροοπτα. Αν δεν μπορεις να γυρισεις ματς αλλωστε με 10 παικτες δεν αξιζεις, οποτε τι το συζηταμε?
Ο Σιδηροπουλος πως σου φανηκε? Μου φαινεται οτι τεχνικα ειναι καλος αλλα εχει ενα θεμα με την τακτικη, ισως αν τον βαζατε να σφυριξει την Κερκυρα και τον Λεβαδειακο να ψηνοταν λιγο καλυτερα. Φαινεται να εχει καλα στοιχεια παντως, γινεται δουλεια στις ακαδημιες.

msnes7
01-09-2012, 00:55
Στις 5 ανακοινώσεις ο βάζελος θα παίρνει 3 βαθμούς.
Περαστικά και πάντα τέτοια,κάνετε μάγκα τον μαρινάκη που δουλεύει παο και ολυμπιακό μαζί

I_HAVE_A_NAME_
01-09-2012, 01:00
Ελα ρε hakoo τώρα.. Ότι και να γίνει στο ελληνικό ποδόσφαιρο ο Ολυμπιακός φταίει...
Και στο Champions League να τρώγατε 2 κόκκινες θα λέγατε ότι ήταν δάκτυλος Μαρινάκη..
Η ομάδα σου δεν έχασε 2 τετ α τετ με τον Πετρόπουλο?
Δηλαδή αντί να βγεις και να πεις αυτό πρώτο, μου δικαιολογείσαι με την κόκκινη?
Τι να σου πω οκ.. Δικαίωμα σου να πιστεύεις ότι θες. Απλώς εάν κάνω γκέλα την Κυριακή δεν θα τα ρίξω στην Παναθηναική Συμμαχία....

msnes7
01-09-2012, 01:04
Γκέλα με το παράρτημα μη λες τέτοια και γελάνε.Μαρινάκης league όπως λέει ο φίλος.Ο ολυμπιακός ,τα παραρτήματα και κάτι χρεωκοπημένοι που παριστάνουν τις ομάδες

hakoo
01-09-2012, 01:06
Μα αυτο λεω κι εγω!
Ειναι δυνατον να χανει 2 τετ α τετ ο Πετροπουλος και να καθονται καποιοι να σκουζουν οτι απεβαλλε τον Κατσουρανη χωρις λογο στο 55?
Ημαρτον δλδ, 2 τετ α τετ λεμε, εκει ειναι η ουσια.
Η κοκκινη στην λιγκα μας ειναι κατι σαν τις τυχερες καρτες στα επιτραπεζια, σου καθεται ρε παιδι μου και μετα απο σενα εξαρταται πως θα την διαχειριστεις. Ε τωρα αν εισαι ανικανος να την διαχειριστεις με τον καθε Πετροπουλο που χανει (να το τονισουμε για να μην αποπροσανατολιστουμε) 2 τετ α τετ δεν σου φταιει κανενας.

PDS
01-09-2012, 01:11
Να ταν μονο η κοκκινη...
Επαιζε 70-30 απο την αρχη,αλλα πλεον εχουμε περασει σε αλλο επιπεδο.Να ξερουμε απο πριν οτι θα σφαξει ετσι και τελικα να παιζει χειοροτερα.
Ηταν μεγαλη η ευκαιρια να πανε φυλακη καποιοι οταν βγηκαν τα στημενα,τωρα ας μεινουμε να χειροκροταμε μαζι με τους φιλους Ολυμπιακους που επικροτουν αυτην την κατασταση(θελω να πιστευω οχι ολοι) την με γεωμετρικη προοδο συρρικνωση/σαπισμα του Ελληνικου πρωταθληματος.


Λογικά τα πήρε και ο Πετρόπουλος από τον Vagellas ε??? :D
Η κόκκινη σας πείραξε? Όχι η εμφάνιση?

Πρεπει να το εχω γραψει 1εκ φορες αλλα θα το κανω αλλη μια.

Σε ολα τα πρωταθληματα του κοσμου οι γκελες μετα απο κακες εμφανισεις ειναι κατι απολυτα φυσιολογικο.Στο δικο μας οχι.Απαγορευεται να χασεις μετα απο κακη εμφανιση ή να κανεις κακη εμφανιση,γιατι ακριβως ο Ολυμπιακος μας(ο εθνικος μας συλλογος) ΔΕΝ θα χασει ποτε.Δεν επιτρεπεται να χασει.Παγκοσμιο φαινομενο και δυστυχως εχει μπει στο πετσι του Ελληνα οπαδου(ειδικα του γαυρου) σαν κατι απολυτα φυσιολογικο(το οτι απαγορευεται να χασεις βαθμους απο μικρες ομδες ή να παιξεις ασχημα).
Ο ΠΑΟ ειναι μια φυσιολογικη ομαδα με τις γκελες του τα παντα ολα.Ο ΟΣΦΠ ειναι διαστημικη.

Τωρα για τα χαλια του ΠΑΟ,φυσικα και δεν βλεπουμε φαντασματα.Ηταν κακος.


Στις 5 ανακοινώσεις ο βάζελος θα παίρνει 3 βαθμούς.
κάνετε μάγκα τον μαρινάκη που δουλεύει παο και ολυμπιακό μαζί

Χωρις ανακοινωση εχετε κλεψει 6 ηδη.
Οντως μαγκας ο Μαρινακης...θεος.Παντα τετοια.

I_HAVE_A_NAME_
01-09-2012, 01:24
Γιατί ο Ολυμπιακός επι Valverde δεν έχει κάνει ΤΙΣ ΓΚΕΛΕΣ? Καλά θα μας τρελάνετε τελείως εσείς... :D
Είπαμε ρε παιδιά ΝΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΤΑ ΠΗΡΑΜΕ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ!!! Καλώς να μας τα αφαιρέσει η αρμόδια αρχή!
Αλλά μην βλέπετε φαντάσματα παντού! Δηλαδή κοιτάξτε τα χάλια σας ως ομάδα που έχετε έναν Σισσοκό και έναν Κατσουρ με το ένα πόδι στον τάφο και αφήστε τα υπόλοιπα.
Φίλε hakoo και γω χρησιμοποιώ την ειρωνεία ως τρόπο έμφασης σε μία συζήτηση αλλά όταν πρέπει να δω τα χάλια της ομάδας μου τα βλέπω..
ΝΑΙ 2 ΤΕΤ Α ΤΕΤ...

tonybsg
01-09-2012, 01:26
Σε ολα τα πρωταθληματα του κοσμου οι γκελες μετα απο κακες εμφανισεις ειναι κατι απολυτα φυσιολογικο.Στο δικο μας οχι.Απαγορευεται να χασεις μετα απο κακη εμφανιση ή να κανεις κακη εμφανιση,γιατι ακριβως ο Ολυμπιακος μας(ο εθνικος μας συλλογος) ΔΕΝ θα χασει ποτε.Δεν επιτρεπεται να χασει.Παγκοσμιο φαινομενο και δυστυχως εχει μπει στο πετσι του Ελληνα οπαδου(ειδικα του γαυρου) σαν κατι απολυτα φυσιολογικο(το οτι απαγορευεται να χασεις βαθμους απο μικρες ομδες ή να παιξεις ασχημα).
Ο ΠΑΟ ειναι μια φυσιολογικη ομαδα με τις γκελες του τα παντα ολα.Ο ΟΣΦΠ ειναι διαστημικη.


:osfp::osfp::osfp:

2011-2012

AEK - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 1-1
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΟΦΗ 2-2
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 1-1
ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 2-0
ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 0-0
ΣΚ. ΞΑΝΘΗ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 1-0
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΚΕΡΚΥΡΑ 0-1

kostasb13
01-09-2012, 01:30
Ο Αλαφουζος πριν λιγο ειπε οτι γυριζουμε στη Λεωφορο...εκει θα δουμε το παρακρατος του γαυρου ποσο ανετο θα ειναι...

Ερωτημα για δυνατους λυτες:
Τι ειναι πιο πιθανο, να εκραγει αυριο ο ηλιος ή να δωσει ο Σιδηροπουλος και το καθε κορακι τετοια κοκκινη σε παικτη του γαυρου στο Καραισκακη...στον Τοροσιδη ας πουμε για παραδειγμα...

PDS
01-09-2012, 01:32
Aυτο ελειπε να μην χασεις και κανενα βρε tony...(αν και το τελευtαιο με την κερκυρα θεωρω οτι το εβαλες για να σκασουμε και κανα χαμογελο:P)
Εκει ειναι η ουσια σε αυτο που εγραψα(αυτο ελειπε να ισχυριζομουν οτι δεν εκανες ποτε γκελες,το μονο ευκολο θα ηταν να με διαψευσεις) ή οτι
-ο ΠΑΟ επαιξε ασχημα και εχασε βαθμους με την βοηθεια των κορακιων,αλλα πρεπει να σταθουμε στην κακη εμφανιση των παιχτων.
-Ο ΟΣΦΠ επαιξε ασχημα και κερδισε 3 βαθμους με την βοηθεια των κορακιων,αλλα ΞΕΧΝΑΜΕ οτι επαιξε ασχημα,αφου πηρε αυτο που ηθελε,βγαινει απο την κουβεντα και μενει μονο η κακη εμφανιση του ΠΑΟ,ως επιχειρημα για το οτι ο ΠΑΟ εμεινε πισω...

Αυτο γινεται παντα.
Οταν διαβαζω ποστς και αποψεις τυπου ''δεν κοιτατε που δεν παιξατε καλα'' μετα απο σφαγες,χτυπαω το κεφαλι μου στον τοιχο.Και εγραψα παραπανω τον λογο.

PDS
01-09-2012, 01:41
Ο Αλαφουζος πριν λιγο ειπε οτι γυριζουμε στη Λεωφορο...εκει θα δουμε το παρακρατος του γαυρου ποσο ανετο θα ειναι...

Ερωτημα για δυνατους λυτες:
Τι ειναι πιο πιθανο, να εκραγει αυριο ο ηλιος ή να δωσει ο Σιδηροπουλος και το καθε κορακι τετοια κοκκινη σε παικτη του γαυρου στο Καραισκακη...στον Τοροσιδη ας πουμε για παραδειγμα...

Καθε φορα που ακουω για λεωφορο μου ακουγεται ως πισωγυρισμα...
Το πολυ πολυ ρε συ να κυνηγαμε παλι κανα διαιτητη...και?
Ειδες να αλλαξει τιποτα μετα απο το ξυλο που εφαγε το κορακι?

Καλα στο δευτερο δεν χρειαζεται να απαντησει καποιος.

I_HAVE_A_NAME_
01-09-2012, 01:43
Μα επειδή δεν έπαιξαν και οι δύο ομάδες καλά πρέπει να χάσουν και οι δύο ρε συ PDS???
Δηλαδή από πότε το ποδόσφαιρο έγινε μαθηματικά με λογικές εκβάσεις κλπ,κλπ?
Το ίδιο ματς κάναμε εμείς με εσάς?
Τι να πω οκ... Δικαίωμα σου να λες ότι νομίζεις απλώς όταν η συζήτηση θα πηγαίνει κατα καιρούς σε καθαρά ποδοσφαιρικά πλαίσια καλό είναι να μείνουν στην άκρη τα διαιτητικά...
Θα καταλάβεις τι εννοώ όταν έρθει με το καλό η στιγμή...

hakoo
01-09-2012, 01:46
Φίλε hakoo και γω χρησιμοποιώ την ειρωνεία ως τρόπο έμφασης σε μία συζήτηση αλλά όταν πρέπει να δω τα χάλια της ομάδας μου τα βλέπω..
ΝΑΙ 2 ΤΕΤ Α ΤΕΤ...


Δεν ειναι ειρωνεια προς εσενα ρε φιλε, ειλικρινα ουτε να σε προσβαλλω θελω ουτε τιποτα.
Τροπος να μην μας παρει η παρανοια και μας σηκωσει ειναι, να σωσουμε κανα εγκεφαλικο κυτταρο.
Για ποια χαλια της ομαδας μου να συζητησω? Εδω μιλαμε για συμμοριες με αποδειξεις και ονοματα που δεν ειναι στη φυλακη μονο και μονο επειδη βρισκομαστε στην πιο ασυδωτη χωρα του κοσμου. Με τον Πετροπουλο θα ασχολουμαι?

tonybsg
01-09-2012, 01:46
@PDS

Δεν το καταλαβαίνω το ποστ σου (κυριολεκτικά το εννοώ)!

Έγραψες "δεν θα χάσει ποτέ", "δεν επιτρέπεται να χάσει", "απαγορεύεται να χάσει" κ.λπ., και σου πόσταρα τις περσυνές μας γκέλες προς αποκατάσταση των εντυπώσεων και της αλήθειας.

Τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο.

Επίσης για την περσινή χρονιά, θυμίζω αυτό.

http://www.vathmologia.gr/2011-12/spieltag/30.html

Δεν πιστεύω βέβαια ότι θα ασχοληθείτε ιδιαίτερα ή θα παραδεχθείτε κάτι, αλλά δεν πειράζει.

Μας βγάζει τουλάχιστον από τον κόπο να συζητάμε τα αυτονόητα.

PDS
01-09-2012, 01:50
Μα επειδή δεν έπαιξαν και οι δύο ομάδες καλά πρέπει να χάσουν και οι δύο ρε συ PDS???

Χαιρομαι που με βοηθας.Ακριβως αυτο.Μια ομαδα δεν επιτρεπεται να χασει και μια δεν επιτρεπεται να νικησει οταν και οι 2 δεν παιζουν μπαλα.
Ειναι ωραιο παραδειγμα γιατι τα παιχνιδια ειναι πολυ κοντα και αντιπροσωπευτικο του τι συμβαινει τοσα χρονια.

Τα διαιτητικα ειναι για αυτο το thread .Στο thread του ποδοσφαιρου μιλαμε μονο για ποδοσφαιρο.Αν καταλαβα βεβαια τι ηθελες να πεις.:p

PDS
01-09-2012, 01:57
@PDS

Δεν το καταλαβαίνω το ποστ σου (κυριολεκτικά το εννοώ)!

Έγραψες "δεν θα χάσει ποτέ", "δεν επιτρέπεται να χάσει", "απαγορεύεται να χάσει" κ.λπ., και σου πόσταρα τις περσυνές μας γκέλες προς αποκατάσταση των εντυπώσεων και της αλήθειας.


Βρε Tony...:p

Πρωτη φορα ακους την εκφραση ''ο Ολυμπιακος δεν επιτρεπεται να χασει ''απο οπαδο του ΠΑΟ και οχι μονο.Θεωρεις οτι η απαντηση σε αυτο ειναι να ποσταρεις τα παιχνιδια οπου εχασε βαθμους??
Αληθεια πιστευεις οτι οσοι εγραψαν/γραφουν(και εγω μαζι) το παραπανω,υποστηριζουν οτι ο ΟΣΦΠ πηρε το πρωταθλημα μονο με νικες??:scratch:

Ειναι σαν να σου πω ''ο Μεσι ρε λουστη μου δεν κοβεται με τπτ'' και να μου παραθεσεις φασεις στις οποιες εχει κοπει απο διαφορους αμυντικους.
δλδ you don't say...:P

Eλπιζω να εγινα κατανοητος τωρα.

I_HAVE_A_NAME_
01-09-2012, 02:02
Το δεν έπαιξαν καλά σημαίνει δεν έπαιξαν καλά... Όχι δεν έπαιξαν μπάλα.. Όχι ήταν κατώτερες του αντιπάλου... Δεν έπαιξαν καλά...
Όταν η Barcelona με αντίπαλο την Levante δεν παίζει καλά δεν σημαίνει ότι πρέπει να χάσει..
If u know what I mean.
Με αυτό που λέω μιλάω καθαρά ποδοσφαιρικά και όχι εξωγηπεδικά.
Ξέχασα σε ποιο thread είμαστε σορρυ. Όταν μιλάω δεν βάζω φίλτρα στην σκέψη μου για το που ποστάρω :D
hakoo καμία παρεξήγηση από μέρους μου... Απλά μιλάμε για μπάλα.. τίποτα περισσότερο τίποτα λιγότερο.
Για την χώρα μας είναι μεγαααααλη ιστορία.... :)

tonybsg
01-09-2012, 02:05
Βρε Tony...:p

Πρωτη φορα ακους την εκφραση ''ο Ολυμπιακος δεν επιτρεπεται να χασει ''απο οπαδο του ΠΑΟ και οχι μονο.Θεωρεις οτι η απαντηση σε αυτο ειναι να ποσταρεις τα παιχνιδια οπου εχασε βαθμους??
Αληθεια πιστευεις οτι οσοι εγραψαν/γραφουν(και εγω μαζι) το παραπανω,υποστηριζουν οτι ο ΟΣΦΠ πηρε το πρωταθλημα μονο με νικες??:scratch:

Ειναι σαν να σου πω ''ο Μεσι ρε λουστη μου δεν κοβεται με τπτ'' και να μου παραθεσεις φασεις στις οποιες εχει κοπει απο διαφορους αμυντικους.
δλδ you don't say...:P

Eλπιζω να εγινα κατανοητος τωρα.

Το επόμενο σου ποστ δεν είχα καταλάβει :P

Την δεύτερη παύλα, σε σχέση με τις γκέλες που λέγαμε.

Από κει και πέρα, σόρρυ αλλά πραγματικά δεν ξέρω αν το πιστεύετε πραγματικά ή όχι.

Και στην τελική τότε, γιατί το έγραψες; Γιατί το πιστεύετε;

Όταν η πρωταθλήτρια ομάδα έκανε τόσες γκέλες πέρυσι;

Μην μου απαντήσεις με γενικόλογα, με παράγκες εδώ και 15 χρόνια, πες μου για πέρυσι.

Γιατί να πιστεύεις κάτι τέτοιο για την περσινή χρονιά.

Σου φαίνονται λίγες οι 7 γκέλες ας πούμε, σε ένα πρωτάθλημα 30 αγωνιστικών χαμηλού επιπέδου;

PDS
01-09-2012, 02:14
Το δεν έπαιξαν καλά σημαίνει δεν έπαιξαν καλά... Όχι δεν έπαιξαν μπάλα.. Όχι ήταν κατώτερες του αντιπάλου... Δεν έπαιξαν καλά...
Όταν η Barcelona με αντίπαλο την Levante δεν παίζει καλά δεν σημαίνει ότι πρέπει να χάσει..
If u know what I mean.


Σαφως.Ουτε ο ΠΑΟ ηταν κατωτερος του αντιπαλου αλλα εχασε βαθμους.
Απλα στην Ελλαδα κατα την γνωμη η αλλοιωση ειναι τεραστια και ειναι ενα σκαλοπατι μεγαλυτερη χρονο με τον χρονο πριν ακομα αρχισει το καθε επομενο πρωταθλημα,γιατι το βουνο χρηματων μεγαλωνει,ο ανταγωνισμος μειωνεται,το πρωταθλημα απαξιωνεται κτλ κτλ.

Λυπαμαι οπως ειχα ξαναπει που σε καποιους(λιγους θελω να πιστευω) αρεσει αυτο το πραγμα.



Μην μου απαντήσεις με γενικόλογα, με παράγκες εδώ και 15 χρόνια, πες μου για πέρυσι.

Γιατί να πιστεύεις κάτι τέτοιο για την περσινή χρονιά.

Σου φαίνονται λίγες οι 7 γκέλες ας πούμε, σε ένα πρωτάθλημα 30 αγωνιστικών χαμηλού επιπέδου;

Αναλογα...
Οταν στον αντιπαλο γινονται με το ζορι περισσοτερες τοτε ναι ισως ειναι λιγες οι 7.Ισως ειναι περισσοτερες απο οτι θα επρεπε του αντιπαλου.Μονο πριν απο το ντερμπι που εγιναν τα επεισοδια ειχαμε 2 σφαγες με ΠΑΟΚ,ΑΕΚ.Αν ειχαμε 2 ευνοιες για παραδειγμα θα ειμασταν εμεις πρωταθλητες και δεν θα ειχαμε φετος τον καθε Πετροπουλο που δεν αρεσει στον I_HAVE_A_NAME_:p.Καπως ετσι παει τοσα χρονια.
Δεν μπορω να ακουω οτι δεν εχουμε παιχτες ή οτι δεν παιζουμε καλα.Γιατι με τα εκατομμυρια του C.L θα γινοταν μαγκας ακομα και ο τζιγκερ.

Δεν γινεται να μην μιλησω για διαιτησια δυστυχως.

tonybsg
01-09-2012, 02:27
Αναλογα...
Οταν στον αντιπαλο γινονται με το ζορι περισσοτερες τοτε ναι ισως ειναι λιγες οι 7.Ισως ειναι περισσοτερες απο οτι θα επρεπε του αντιπαλου.Μονο πριν απο το ντερμπι που εγιναν τα επεισοδια ειχαμε 2 σφαγες με ΠΑΟΚ,ΑΕΚ.Αν ειχαμε 2 ευνοιες για παραδειγμα θα ειμασταν εμεις πρωταθλητες και δεν θα ειχαμε φετος τον καθε Πετροπουλο που δεν αρεσει στον I_HAVE_A_NAME_:p.Καπως ετσι παει τοσα χρονια.
Δεν μπορω να ακουω οτι δεν εχουμε παιχτες ή οτι δεν παιζουμε καλα.Γιατι με τα εκατομμυρια του C.L θα γινοταν μαγκας ακομα και ο τζιγκερ.

Δεν γινεται να μην μιλησω για διαιτησια δυστυχως.

Μα σου πόσταρα την πραγματική βαθμολογία πριν αν βάλουμε στο παιχνίδι την διαιτησία, με τις αδικίες εκατέρωθεν να έχουν συμπεριληφθεί σε αυτή.

Αλλά εντάξει, καταλαβαίνω ότι εσείς βλέπετε πως σε κάθε κουβέντα πρέπει να πάμε τουλάχιστον 15 χρόνια πίσω, και de facto υπάρχει μια γενικότερη αδικία λόγω των διάφορων παραγκών, λόγω των στημένων που ενώ υπάρχουν αδιάσειστα στοιχεία οι πραγματικοί ένοχοι ούτε καν κατηγορούνται, οπότε δεν έχει νόημα η όλη κουβέντα επί της ουσίας, γιατί ο αντίλογος (σας) είναι παγιωμένος και σταθερός. Νομίζω δεν υπερβάλλω κάπου με το παραπάνω.

Κανένα πρόβλημα, ούτε χρειάζεται να ξαναμαλώσουμε προφανώς, παρ' όλα αυτά ήθελα να υπενθυμίσω τις 7 περσινές μας γκέλες και την παραπάνω βαθμολογία.

PDS
01-09-2012, 02:54
Καλα αυτη τη βαθμολογια ποιος την εκανε?

Εννοειται οτι δεν θα λαβω υποψη μου μια τετοια βαθμολογια οταν ξερω οτι περσι εγιναν και παλι οργια.Φυσικα δεν θα εχει μεσα τις αλλαγες ημερομηνιων που εγιναν ακριβως για να βολευουν osfp ,εχει το κομματι του πρωταθληματος που ο ΠΑΟ τα παρατησε κτλ.

Σιγουρα ειναι σταθερα τα επιχειρηματα μας.Την παραγκα1 την ειδαμε σε κασετες και στην πραξη.Την παραγκα2 το ιδιο.

Το να υπερασπιζεται καποιος τα ''δικαια'' πρωταθληματα του ΟΣΦΠ για μενα ειναι σαν να υπερασπιζεται τα δικαια χρηματα που εχουν κατακλεψει οι πολιτικοι μας.Ουτε εκεινοι εχουν κατηγορηθει/φυλακιστει ολοι.Μονο ενας.

Δεν καταλαβαινω γιατι το παθος για μια ομαδα θα πρεπει να μην μας αφηνει να δουμε την πραγματικοτητα.
Εγω θα προτεινα χωρις πλακα να παρετε στο κυνηγι αυτους τους προεδρους που καταστρεφουν την ιστορια ενος μεγαλου συλλογου(του Ολυμπιακου).

Ας αφησουμε την καταστροφη του πρωταθληματος/ανταγωνισμου στην ακρη.

Εγω πιστευω οτι στους περισσοτερους οπαδους του ΟΣΦΠ δεν αρεσει αυτη η κατασταση.Ειναι ωραιο να σε αναγνωριζει ο αντιπαλος και φυσικα δεν ειναι ολοι κολλημενοι.Μπορει να γινει και αυτο.Να υπαρχει αναγνωριση.

Τεσπα,αποψη μου τα παραπανω:D


YΓ.Eννοειται οτι δεν υπαρχει λογος να μαλωνουμε.Εγω τα εχω με τον Ολυμπιακο ,οχι με τους οπαδους του.Οκ δεν μπορω να πω οτι μου αρεσει που προσπαθουν να δικαιολογησουν καποια πραγματα ,αλλα οπως ειχα ξαναγραψει ειναι δικαιωμα τους να επιλεξουν να βγουν απο ολο αυτο(μιζερια κτλ) και να χαρουν την μπαλα που βλεπουν οπως αυτοι θελουν.Ειναι αλλωστε οι τυχεροι της παρεας,ας το απολαυσουν:)

tonybsg
01-09-2012, 03:19
Μπορει να γινει και αυτο.Να υπαρχει αναγνωριση.

Δεν νομίζω ότι μπορεί να υπάρξει αναγνώριση από εσάς, συγκεκριμένα από σένα για παράδειγμα, βάσει των επιχειρημάτων σου πάντα, έτσι δεν είναι;

Υπό ποιες προϋποθέσεις θα αναγνώριζες την αξία του Ολυμπιακού με αυτά που πιστεύεις; Και σε πόσα χρόνια; Καταλαβαίνεις πως το λέω; Δεδομένης αυτής της 15ετίας όπως λες.

Προσωπικά πάντως δεν καίγομαι και πολύ να αναγνωρίσουν το οτιδήποτε οι κολλημένοι οπαδοί οποιασδήποτε ομάδας*. Μου αρκεί πχ - μιας και μιλήσαμε για πέρυσι συγκεκριμένα - που ακούω κάθε τόσο από φιλάθλους άλλων ομάδων να μιλάνε για τα ημίχρονα του Ολυμπιακού, για τα περσινά ευρωπαϊκά του ματς, ή ακόμη και Παναθηναϊκούς να κάνουν τον σταυρό τους για το Χ στο Καραϊσκάκη. Και αντίστοιχα και για άλλες χρονιές (φυσικά όχι για όλες - είπαμε!).

*Δεν γράφτηκε πολύ καλά αυτό - είναι γενικό σχόλιο! Θέλω να πω ότι θεωρώ αδύνατο να υπάρξει καθολική αναγνώριση από τους αντίπαλους οπαδούς, εδώ ούτε η Μπάρτσα δεν χαίρει αυτής της καθολικής εκτίμησης (αν και θυμάμαι κάποτε που το Bernabeu χειροκροτούσε τον Ροναλντίνιο...)

kostasb13
01-09-2012, 03:39
Καθε φορα που ακουω για λεωφορο μου ακουγεται ως πισωγυρισμα...
Το πολυ πολυ ρε συ να κυνηγαμε παλι κανα διαιτητη...και?
Ειδες να αλλαξει τιποτα μετα απο το ξυλο που εφαγε το κορακι?

Καλα στο δευτερο δεν χρειαζεται να απαντησει καποιος.

Πισωγυρισμα γιατι βρε PDS?...υπαρχει κατι καλυτερο, εχουμε αλλο γηπεδο, καποια αλλη επιλογη? Ειναι εδρα το ΟΑΚΑ, το πιο ψυχρο αντιποδοσφαιρικο σταδιο στον πλανητη?...
Τουλαχιστον στη Λεωφορο εχουμε εδρα. 15000-16000 ποσο χωραει, σημερα ετσι και αλλιως στο ΟΑΚΑ 7-8000 ηταν, τους χωραει...
Πρεπει να γινουν κινησεις απο την ομαδα, δεν παει αλλο... Η Λεωφορος και η υπαρξη μιας πραγματικης Παναθηναικης εδρας ειναι μια καλή κινηση, αν τελικα γινει

PDS
01-09-2012, 05:10
Δεν νομίζω ότι μπορεί να υπάρξει αναγνώριση από εσάς, συγκεκριμένα από σένα για παράδειγμα, βάσει των επιχειρημάτων σου πάντα, έτσι δεν είναι;
Υπό ποιες προϋποθέσεις θα αναγνώριζες την αξία του Ολυμπιακού με αυτά που πιστεύεις; Και σε πόσα χρόνια; Καταλαβαίνεις πως το λέω; Δεδομένης αυτής της 15ετίας όπως λες.

Θα γυρισω λιγο πισω και θα σου μιλησω για το 1998,που και τοτε ειχα νευρα,ξενερα,απεχθεια για αυτα που εβλεπα,αλλα τοτε ηταν σχετικα η αρχη της παραγκας και δεν ηταν δυνατο να επηρεαστω τοσο πολυ.
Παντα υπηρχε και υπαρχει το μισος για τον αιωνιο,ΑΛΛΑ ειναι πολυ διαφορετικο το μισος μου για αυτον τον συλλογο σημερα,απο το κλασικο/φυσιολογικο μισος αντιπαλοτητας.
Τοτε λοιπον,το 98 θυμαμαι τον εαυτο μου να στεναχωριεται που αποκλειστηκατε απο την Γιουβε και να θαυμαζω αριστερη πλευρα τζορτζεβιτς,Γεωργατο,την δεξια Γιαννακοπουλο,μαυρογενιδη,το γρηγορο παιχνιδι απο τα ακρα αλλα και γενικα την επιθετικη φιλοσοφια αυτης της ομαδας του Μπαγιεβιτς.
Ηταν οτι παρ'ολο που υπηρχε ευνοια,ενιωθες οτι ηταν η μοναδικη φορα που ο ΟΣΦΠ(οκ ναι με βοηθεια) ειχε φτιαξει κατι δικο του απο την αρχη.
Και την επομενη σε ενα βαθμο θαυμαζα τον Ζιο και τα μαγικα που εκανε(οπως η θεικη τριπλα που περασε την μπαλα πανω απο τον αντιπαλο και εκανε σουταρα σε φιλικο,ακομα την θυμαμαι).
Εκεινη ομως την χρονια εβλεπα αυτο που λεω σημερα.Οτι με τα χρηματα του C.L απο παιχτες του πανηλειακου πηγε σε Ζιο και ζαχοβιτς,οποτε και αρχισα να ξενερωνω ολο και περισσοτερο.
Απο τοτε περασαν πολλες χρονιες οπου υποστηριζα τον Ολυμπιακο στην Ευρωπη(κι ομως) και ηθελα να πηγαινει καλα,με το μισος να μεγαλωνει χρονο με τον χρονο για να φτασουμε στο σημερα οπου θελω να αποκλειστει ως τεταρτος με οσο το δυνατον περισσοτερα γκολ παθητικο.Το να προκριθει απο την αλλη μου ειναι παντελως αδιαφορο.




*Δεν γράφτηκε πολύ καλά αυτό - είναι γενικό σχόλιο! Θέλω να πω ότι θεωρώ αδύνατο να υπάρξει καθολική αναγνώριση από τους αντίπαλους οπαδούς, εδώ ούτε η Μπάρτσα δεν χαίρει αυτής της καθολικής εκτίμησης (αν και θυμάμαι κάποτε που το Bernabeu χειροκροτούσε τον Ροναλντίνιο...)

Eκει ειναι το μεγαλυτερο λαθος σας.

Δεν ειναι το προβλημα η αντιπαλοτητα που ειναι τελικα κατι φυσιολογικο.Αυτο που συμβαινει σημερα εχει ξεφυγει κατα πολυ απο τα επιπεδα ''μισους αιωνιων''.Προσωπικα θα σου μιλησω και με απολυτη ειλικρινια δεν εχω καν μισος αντιπαλοτητας πλεον ή ισως ειναι τοσο χαμηλα σε προτεραιοτητα που ουτε καν το βλεπω.
Το μισος και η ΜΗΔΕΝΙΚΗ αναγνωριση,εχει να κανει με τα αισχη που βλεπουμε τοσα χρονια χωρις τιμωρια και με την καθολικη αλλοιωση εικονας πρωταθληματος αλλα και ιστοριας του, καθως και υποβαθμιση του ανταγωνισμου/ποιοτητας/αξιοπιστιας του Ελληνικου ποδοσφαιρου που για μενα οφειλεται αποκλειστικα σε αυτη την ατιμωρησια.
Εχει κουρασει σε βαθμο αγανακτησης και απεχθειας.Σε βαθμο που δεν θελω να βλεπω παιχνιδι αυτης της ομαδας πλεον.Δεν μπορω.
Μου ειναι αδυνατον λοιπον να κατσω να αναγνωρισω αυτο που λες.Πχ τα ημιχρονα του Ολυμπιακου περσι.Δεν ειναι προτεραιοτητα στο μυαλο αυτο το πραγμα πλεον.Το ποδοσφαιρο εχει παψει να ειναι προτεραιοτητα μου οταν βλεπω Ελληνικο πρωταθλημα και λυπαμαι που συμβαινει αυτο.
Σημερα.Και την καλυτερη μπαλα του κοσμου να παιζει ο ΟΣΦΠ δεν προκειται να τον θαυμασω.Ισα ισα θα εκνευριστω περισσοτερο γιατι θα ειναι δημιουργημα σε βρωμικες βασεις.Οποτε εχεις δικιο.
Στα δικα μου ματια εχει αμαυρωθει η ιστορια του ΟΣΦΠ,ασχετα που αρκετοι βλεπουν οτι εχει γραψει ιστορια.Η αποψη μου ειναι πολυ διαφορετικη.

Εν τελη δεν φταιει ο Ολυμπιακος,αλλα αυτοι που δεν σταματησαν την παραγκα1 οταν επρεπε και την αφαιρεση μονο ενος ή 2 πρωταθληματων κ.ο.κ.
Ο Ολυμπιακος βρισκει και τα κανει και τελικα καλα κανει αν το δουμε απο αλλη οπτικη.


Μακαρι να τιμωρηθει αυστηρα και να ξεκινησει το πρωταθλημα απο την αρχη,με ανταγωνισμο και ας μην ξαναπαρει πρωταθλημα ο ΠΑΟ για 50 χρονια.

Ονειρευομουν παντα ενα ανταγωνιστικο πρωταθλημα και η τελευταια φορα που ενιωσα οτι υπαρχει ανταγωνισμος(εστω μεταξυ 2 ομαδων) ηταν η εποχη που η ΑΕΚ ειχε ομαδαρα(με μπαγιεβιτς πρωτη θητεια).Η ΑΕΚ εκεινη ειναι και η τελευταια ομαδα που θαυμασα ολοκληρωτικα(αν εξαιρεσω την ομαδα του ΟΣΦΠ το 98 που οπως εγραψα παραπανω σε αρκετα μεγαλο βαθμο θαυμαζα).Η ομαδα που πραγματικα σεβομουν και φοβομουν.
Εχω να νιωσω κατι αναλογο απο τοτε.

Ξενερωνω και στεναχωριεμαι γιατι μου χαλασαν το χομπι μου,την διασκεδαση μου.Καποια τομαρια το αποφασισαν οχι εγω.

minaras_tio
01-09-2012, 10:39
Α εσεις το ξενυχτησατε βλεπω με τα ποστς ε;; Χαχαχα
Τσαμπα χανετε τον υπνο σας αδερφια Παναθηναικοι...μην ασχολειστε!
Ολη η Ελλαδα εχει ηδη δει και τα φετινα.
Συγχαρητηρια για το 4ο αστερι! Αξιοι!


Sent from my iPhone using Tapatalk

msnes7
01-09-2012, 11:49
Μάλιστα έβρισε ο κύριος κατσουράνης τον διαιτητή,κακώς αποβλήθηκε έπρεπε να φάει κόκκινη ο διαιτητής........
Κάποτε ο καραπιάλης για μια μούντζα(χρυσές εποχές βαρδινογιάννη) σε ματς με τον απόλλωνα είχε φάει 6 αγωνιστικές
Σκούξτε και άλλο για την διαιτησία,ο παο έχει γίνει τόσο μικρός που τώρα βγάζει ανακοινώσεις πριν και μετά το κάθε ματς.Έχετε γελοιοποιήσει τα πάντα.¨Αντε και στην λεωφόρο τώρα να βαρέσετε κανένα διαιτητή να σας φύγει ο πόνος.¨Ετσι και αλλιώς το έχετε ξανακάνει.........

nikon
01-09-2012, 12:08
....Πρεπει να το εχω γραψει 1εκ φορες αλλα θα το κανω αλλη μια.

Σε ολα τα πρωταθληματα του κοσμου οι γκελες μετα απο κακες εμφανισεις ειναι κατι απολυτα φυσιολογικο.Στο δικο μας οχι.Απαγορευεται να χασεις μετα απο κακη εμφανιση ή να κανεις κακη εμφανιση,γιατι ακριβως ο Ολυμπιακος μας(ο εθνικος μας συλλογος) ΔΕΝ θα χασει ποτε.Δεν επιτρεπεται να χασει......


:osfp::osfp::osfp:

2011-2012

AEK - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 1-1
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΟΦΗ 2-2
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 1-1
ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 2-0
ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 0-0
ΣΚ. ΞΑΝΘΗ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 1-0
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΚΕΡΚΥΡΑ 0-1


Aυτο ελειπε να μην χασεις και κανενα βρε tony.........Τα λόγια είναι περιττά
Την ώρα που χωρίζουμε
Μοιάζουν τριαντάφυλλα σκυφτά
Που δε ξαναμυρίζουνε
Τα λόγια είναι περιττά
Την ώρα που χωρίζουμε......

msnes7
01-09-2012, 12:24
H μεγάλη χτεσινή αδικία είναι η κόκκινη από το βρίσιμο και το πέναλτι(εδώ γελάνε μέχρι την αφρική) που βρήκατε ότι γίνεται στον πετρόπουλο.

Αύριο δεν θα έχει ανακοίνωση?

nikon
01-09-2012, 12:35
Βέβαια θα είναι ποτισμένη μάλιστα με λίγα δάκρυα από τον "μεγιστάνα καναλάρχη" γιατί όταν μιλάει για την παράγκα τον πιάνει και μια συγκίνηση.

ezio_auditore
01-09-2012, 12:47
Το οτι ο κατσουρανης βγηκε και απολογηθηκε για την πραξη του δεν μετραει,ο παο σφαχτηκε χθες.

PDS
01-09-2012, 14:42
Kαι φυσικα να συμπληρωσω οτι συνενοχοι ειναι οι οπαδοι που δικαιολογουν τα αδικαιολογητα οπως ο αγαπητος Νικος και Μενιος.Ο πρωτος νομιζει οτι σηκωνει τις πιο δικαιες κουπες του πλανητη.Ο δευτερος που και που το παραδεχεται.:p

Μπορω να παραδεχτω οπαδους του ΟΣΦΠ που δεν τους νοιαζει η παραγκα,δεν αρνουνται οτι ειναι βρωμικα τα πρωταθληματα,αλλα προσπαθουν να χαρουν αυτο που εχουν(και μαγκια τους).To εννοω αυτο.
Οπως πχ φιλοι μου γαυροι που σταματησαν να βλεπουν SL ή σταματησαν να ασχολουνται τοσο φανατικα,ενω κοντα στο 2003+ πλακωνομασταν καθημερινα σε φαση που οι τσακωμοι σε αυτο το thread μοιαζουν αστειοι.Κουραστηκαν και οι ιδιοι.

ΥΓ.Ο Κατσουρανης εκανε πολυ καλα που ζητησε συγνωμη,αλλα πρωτον δεν ηταν μονο η καρτα το προβλημα αλλα η συμπεριφορα του διαιτητη σε ολο το παιχνιδι(εκει σταθηκε και ο Κατσουρ) και δευτερον ξερουμε οτι δεν θα επερνε ποτε κοκκινη παιχτης του ΟΣΦΠ για τον ιδιο λογο.
Εχουμε μαστερ πλεον με τις διαιτησιες.Να θυμισω το ποστ μου πριν γινουν τα μεγαλα αισχη στο παιχνιδι με τον καλοπουλο, οπου τα ειχα προβλεψει απο την αρχικη συμπεριφορα του διαιτητη.Δεν ειναι πυρηνικη φυσικη,μας εχουν εκπαιδευσει πλεον οι καταστασεις.

ΥΓ2.Αν τιμωρηθει ο Κατσουρ περιμενω τιμωριες Μανιατη και Τοροσιδη για τα περσινα στην ξανθη.
ΥΓ3.Εχω την εξης απορια.
Κοκκινη ο Κατσουρ,Σαλπι σε παιχνιδι πριν αρχισει το πρωταθλημα--> και οι 2 δεν επαιξαν στην πρεμιερα.Ο δευτερος εχασε και το ντερμπι.
Κοκκινη Μοδεστο και Κοντρερας σε παιχνιδια πριν αρχισει το πρωταθλημα-->και οι 2 παιζουν κανονικα και ο πρωτος κρινει και το παιχνιδι με γκολ του.
Τι ακριβως συμβαινει?

nikon
01-09-2012, 14:47
Καμία κούπα δεν μπορεί να είναι 100% δίκαιη γιατί οι διαιτητές είναι άνθρωποι και θα κάνουν λάθη (παράγκα όπως το λέτε εσείς) όπως λάθη έκαναν και το 2004 στην μοναδική (για εσάς) δίκαιη κούπα τα τελευταία 157 χρόνια.

PDS
01-09-2012, 14:52
Καμία κούπα δεν μπορεί να είναι 100% δίκαιη γιατί οι διαιτητές είναι άνθρωποι και θα κάνουν λάθη (παράγκα όπως το λέτε εσείς) όπως λάθη έκαναν και το 2004 στην μοναδική (για εσάς) δίκαιη κούπα τα τελευταία 157 χρόνια.

Α ναι ξεχασα το κλασικο επιχειρημα σου.Ειναι ανθρωπινα.

Και να σου θυμισω την κλασικη πλεον και διαχρονικη απαντηση μου.Οτι τα λαθη μοιραζονται σε ενα φυσιολογικο πρωταθλημα,οποτε οχι δεν ειναι ποτε αδικο ενα normal πρωταθλημα.Αδικο ειναι το Ελληνικο.

Το 2004 εγινε σφαγη κατα του ΠΑΟ για παραδειγμα στο ντερμπι με το Δουρο ,που ακομα και σημερα εχει περασει ως σφαγη του ΟΣΦΠ.Οποτε μαλλον οχι μονο δικαιη ηταν εκεινη η κουπα,αλλα κοντρα σε ολους και σε ολα(προπαγανδα,διαιτησια,βρωμικες βασεις ΟΣΦΠ απο το 1997 κτλ).

nikon
01-09-2012, 14:57
Κλασσική και διαχρονική όπως η παραπάνω που μετά από την απάντηση του tonybsg είχαμε μια τριπλή πιρουέτα στον αέρα με βαθμό δυσκολίας 3,5.....όσο για τη σφαγή σας από τον Δούρο μεταξύ σας αυτά Βαγγέλη για να τα πιστεύετε κιόλας.

PDS
01-09-2012, 15:11
Κλασσική και διαχρονική όπως η παραπάνω που μετά από την απάντηση του tonybsg είχαμε μια τριπλή πιρουέτα στον αέρα με βαθμό δυσκολίας 3,5.....όσο για τη σφαγή σας από τον Δούρο μεταξύ σας αυτά Βαγγέλη για να τα πιστεύετε κιόλας.

Βαριεμαι να γραφω τα ιδια αλλα απαντηση στον Tony εδωσα και σιγουρα δεν ηταν κωλοτουμπα.Aντε να κανω αλλη μια φορα τον κοπο αφου ''βαρεθηκες'' να διαβασεις το ποστ μου και κρατησες τα κομματια που ηθελες.
Πιστευεις οτι η ορθη απαντηση στο κλασικο των φιλων του ΠΑΟ και οχι μονο''απαγορευεται να χασετε'' ειναι να παραθεσεις παιχνιδια που εχει χασει η ομαδα σου.Πιστευεις οτι οταν εγραφα τα παραπανω πιστευα οτι ο ΟΣΦΠ εχει παρει το περσινο πρωταθλημα με μονο νικες? Οχι φυσικα δεν το πιστευεις,αλλα βολευει να γραψεις εδω οτι αυτο εννοουσα,για να υπαρχει και καποια απαντηση δικη σου βρε αδερφε...


Σφαγη ηταν ,τουλαχιστον 6 οργια σε εκεινο το παιχνιδι ες βαρος του ΠΑΟ και ενα λαθος κατα του ΟΣΦΠ,που λογικα του ξεφυγε,μετα απο τα τραγικα που ειχαμε δει μεχρι εκεινο το σημειο.
Αλλα μονοι σας τα λενε Νικο και μονοι σας τα πιστευετε.Το οτι εχει περασει ως σφαγη του ΟΣΦΠ εκεινο το παιχνιδι,αποδεικνυει το τι συμβαινει τοσα χρονια με την προπαγανδα και τι εχει καταφερει αυτη.
Δεν μου κανει καθολου εντυπωση που μιλας για ανθρωπινα λαθη ακομα και σημερα λοιπον.

PDS
01-09-2012, 17:53
dp αλλα αφιερωμενο στον Νικολα απο πανω.:P

(Μου λειψες βρε μπαγασακο.Μπες πιο δυναμικα οπως τις καλες εποχες:a050:)


Κράτα τον Σιδηρόπουλο για εσένα
http://www.gazzetta.gr/super-league/article/321678-krata-ton-sidiropoylo-gia-esena


Όπως αποκάλυψε ο Κυριάκος Θωμαϊδης, ο Σιδηρόπουλος αναφέρεται στις κασέτες της ΕΥΠ, όπου δύο πρόεδροι... προγραμματίζουν το που και πότε θα σφυρίξει!


Συγκεκριμένα τόνισε πως δυο πρόεδροι ΠΑΕ συνεννοούνται μεταξύ τους και συμφωνούν ο Σιδηρόπουλος να μην παίξει σε αγώνα ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκού, αλλά να χρησιμοποιηθεί σε άλλο παιχνίδι μεγάλης ομάδας με την χαρακτηριστική φράση «για να τον κρατήσει τον Σιδηρόπουλο την άλλη εβδομάδα για σένα».

Το αλλο παιχνιδι ηταν μαλλον η νικη του ΟΣΦΠ στον Αρη που ειχαμε την κοκκινη που χαριστηκε στον Ιμπαγασα...
Ειναι στις συνομιλιες της ΕΥΠ και ξερουμε ποιοι ειναι οι 2 προεδροι,καθως γνωριζουμε που επαιξε ο Σιδηροπουλος.

hakoo
01-09-2012, 18:08
hakoo καμία παρεξήγηση από μέρους μου... Απλά μιλάμε για μπάλα.. τίποτα περισσότερο τίποτα λιγότερο.
Για την χώρα μας είναι μεγαααααλη ιστορία.... :)

Φιλε και παλι χωρις καμια παρεξηγηση αλλα εσυ μιλας για μπαλα. Εγω μιλαω για μια εγκληματικη οργανωση που δρα εδω και 15 χρονια, εχουν υπαρξει στοιχεια (παλια και νεα), εχουν υπαρξει διωξεις (χωρις στοιχεια δεν γινονται διωξεις btw), εχουν υπαρξει τηλεφωνικες συνομιλιες υπερανω πασης αμφισβητησης και δεν εχει γινει τιποτα (εχει παει φυλακη ο Μπεος λολ).
Η απαντηση του γιατι δεν εχει τιμωρηθει κανενας (μιας και το χρησιμοποιουν οι Ολυμπιακοι κυριως αυτο το επιχειρημα- γιατι αραγε?) ειναι για τον ιδιο λογο που δεν εχει τιμωρηθει κανεις πολιτικος τα τελευταια πανω κατω ιδια χρονια (Τζοχατζοπουλος ο αντιστοιχος Μπεος).
Δεν μπορει να υπαρξει συζητηση για μπαλα σε κατι που ειναι βρωμικο και στημενο, θα συμφωνησω δε απολυτα με τον PDS οτι για το χαλι αυτο δεν ευθυνονται μονο τα λαμογια οι προεδροι αλλα και ο κοσμος που βολευεται σε αυτη τη κατασταση. Οπου κοσμος βαλε τα εκατομμυρια Ολυμπιακους που θελουν η ομαδα τους να κερδαει και που κανουν τα στραβα ματια σε κατι που γνωριζουν οτι βρωμαει απο πανω μεχρι κατω μονο και μονο για να κανουν καζουρα στο γραφειο στους Παναθηναικους και τους Αεκτζηδες και για να εχουν μια διεξοδο απο τα προβληματα τους.
Οπως λοιπον για την πολιτικη κατασταση ευθυνη εχουν οσοι εχουν/εχουμε συμβαλλει με τα ρουσφετακια μας και τις δουλιτσες μας και τη βολεψη μας σε μια δημοσια υπηρεσια, ετσι και στο ποδοσφαιρο δεν διαφερει πολυ η κατασταση.
Ειναι αστειο πραγματικα, οι ιδιοι ανθρωποι που σκουζουν για τα πολιτικα σκανδαλα και τους απατεωνες και τους κλεφτες οταν η συζητηση ερχεται προς τα αθλητικα κανουν τους χαζουληδες, δεν ειδα, δεν καταλαβα κτλ. Ειναι ο ιδιος που κραζει τον πολιτικο/ταδε που ακουγεται οτι εμπλεκεται σε καποιο οικονομικο σκανδαλο, για τον προεδρο του ομως που κατηγορειται για στησιμο αγωνα τσιμουδια.
Ειναι πραγματικα φοβερο και το βλεπω και απο το περιβαλλον μου (μιας και ολοι εχουμε φιλους συγγενεις Ολυμπιακους ειναι και πολλοι παναθεμα τους), δε πα να ειναι ο αλλος το πιο συζητησιμο/λογικο ατομο και το alter ego του δικαστη dredd οταν μιλαμε για τα προβληματα της κοινωνιας.
Οταν η συζητηση παει προς τα εκει αυτοματως το IQ του κανει βουτια, ο αυτοσεβασμος του εξαφανιζεται και παριστανει το 5χρονο παιδακι που δεν καταλαβαινει μωρε γιατι ειναι και μικρουλι το καημενο.
Sorry που την πλατιασα λιγο τη συζητηση αλλα διαφωνω καθετα οτι προκειται για συζητηση μπαλιτσας, αυτο δεν ειναι μπαλιτσα αλλα παθογενεια που αντανακλα την κοινωνια μας.
Οσο κι αν θελουν καποιοι οπαδοι του Ολυμπιακου να το υποβαθμιζουν για να αισθανονται οι ιδιοι πρωτα απ ολα καλυτερα και λιγοτερες τυψεις, η αληθεια ειναι αυτη και οσο κι αν ενοχλει θα λεγεται.

I_HAVE_A_NAME_
01-09-2012, 21:58
Φιλε και παλι χωρις καμια παρεξηγηση αλλα εσυ μιλας για μπαλα. Εγω μιλαω για μια εγκληματικη οργανωση που δρα εδω και 15 χρονια, εχουν υπαρξει στοιχεια (παλια και νεα), εχουν υπαρξει διωξεις (χωρις στοιχεια δεν γινονται διωξεις btw), εχουν υπαρξει τηλεφωνικες συνομιλιες υπερανω πασης αμφισβητησης και δεν εχει γινει τιποτα (εχει παει φυλακη ο Μπεος λολ).
Η απαντηση του γιατι δεν εχει τιμωρηθει κανενας (μιας και το χρησιμοποιουν οι Ολυμπιακοι κυριως αυτο το επιχειρημα- γιατι αραγε?) ειναι για τον ιδιο λογο που δεν εχει τιμωρηθει κανεις πολιτικος τα τελευταια πανω κατω ιδια χρονια (Τζοχατζοπουλος ο αντιστοιχος Μπεος).
Δεν μπορει να υπαρξει συζητηση για μπαλα σε κατι που ειναι βρωμικο και στημενο, θα συμφωνησω δε απολυτα με τον PDS οτι για το χαλι αυτο δεν ευθυνονται μονο τα λαμογια οι προεδροι αλλα και ο κοσμος που βολευεται σε αυτη τη κατασταση. Οπου κοσμος βαλε τα εκατομμυρια Ολυμπιακους που θελουν η ομαδα τους να κερδαει και που κανουν τα στραβα ματια σε κατι που γνωριζουν οτι βρωμαει απο πανω μεχρι κατω μονο και μονο για να κανουν καζουρα στο γραφειο στους Παναθηναικους και τους Αεκτζηδες και για να εχουν μια διεξοδο απο τα προβληματα τους.
Οπως λοιπον για την πολιτικη κατασταση ευθυνη εχουν οσοι εχουν/εχουμε συμβαλλει με τα ρουσφετακια μας και τις δουλιτσες μας και τη βολεψη μας σε μια δημοσια υπηρεσια, ετσι και στο ποδοσφαιρο δεν διαφερει πολυ η κατασταση.
Ειναι αστειο πραγματικα, οι ιδιοι ανθρωποι που σκουζουν για τα πολιτικα σκανδαλα και τους απατεωνες και τους κλεφτες οταν η συζητηση ερχεται προς τα αθλητικα κανουν τους χαζουληδες, δεν ειδα, δεν καταλαβα κτλ. Ειναι ο ιδιος που κραζει τον πολιτικο/ταδε που ακουγεται οτι εμπλεκεται σε καποιο οικονομικο σκανδαλο, για τον προεδρο του ομως που κατηγορειται για στησιμο αγωνα τσιμουδια.
Ειναι πραγματικα φοβερο και το βλεπω και απο το περιβαλλον μου (μιας και ολοι εχουμε φιλους συγγενεις Ολυμπιακους ειναι και πολλοι παναθεμα τους), δε πα να ειναι ο αλλος το πιο συζητησιμο/λογικο ατομο και το alter ego του δικαστη dredd οταν μιλαμε για τα προβληματα της κοινωνιας.
Οταν η συζητηση παει προς τα εκει αυτοματως το IQ του κανει βουτια, ο αυτοσεβασμος του εξαφανιζεται και παριστανει το 5χρονο παιδακι που δεν καταλαβαινει μωρε γιατι ειναι και μικρουλι το καημενο.
Sorry που την πλατιασα λιγο τη συζητηση αλλα διαφωνω καθετα οτι προκειται για συζητηση μπαλιτσας, αυτο δεν ειναι μπαλιτσα αλλα παθογενεια που αντανακλα την κοινωνια μας.
Οσο κι αν θελουν καποιοι οπαδοι του Ολυμπιακου να το υποβαθμιζουν για να αισθανονται οι ιδιοι πρωτα απ ολα καλυτερα και λιγοτερες τυψεις, η αληθεια ειναι αυτη και οσο κι αν ενοχλει θα λεγεται.

Φίλε μου,όσο γραφικοί είναι αυτοί που δεν παραδέχονται ΚΑΜΙΑ παράγκα άλλο τόσο γραφικοί είναι και αυτοί που λένε ότι τα 15 στα 15 είναι ΟΛΑ στημένα...
Συμφωνώ σε πολλά από αυτά που λες αλλά όταν μεσουρανούσε ο Βαρδινογιάννης υπήρχαν τα ίδια και χειρότερα. Με πιστόλια, κλπ
Υπήρχαν οι ίδιοι I_HAVE_A_NAME και hakoo που διαφωνούσαν όχι σε forum αλλά στις πλατείες.
Μπορεί εσύ να ζεις στο τώρα και στην τελική να χέστηκες αλλά εάν το δεις διαχρονικά όπου υπάρχει χρήμα και συμφέρον υπάρχει και στήσιμο..
Όχι φυσικά στον βαθμό που θέλετε να νομίζετε αλλά αυτά είναι ψιλά γράμματα ;)
Μπάλα είναι φίλε μου... Όταν την δεις σαν μπάλα θα σταματήσεις να χαλιέσαι και θα δεις ότι σε 4-2-3-1 με τέτοια εξτρεμ δεν κατεβαίνεις ούτε σε τοπικό :D :D

PDS
02-09-2012, 02:28
I_HAVE_A_NAME_ για εκεινη την εποχη ακους τα ιδια και τα ιδια πραγματα(λουλουδια,πιστολια,αυτα)οπως εχω ξαναπει.
2 μηνες της φετινης σουπερ λιγκ για παραδειγμα φτανουν και περισσευουν για να ξεπερασουν τον και καλα ''βαρδινογιαννισμο''(Την καλυτερη περιοδο για το Ελληνικο ποδοσφαιρο θα ελεγα εγω-οχι για τον Παναθηναικο- ,οπου ειχαν δικαιωμα στο ονειρο ολοι)

Δεν υπαρχει το ''τα ιδια και χειροτερα απο τον βαρδινογιαννη'',με 6 πρωταθληματα σε 16 χρονια απο τον ΠΑΟ εκεινη την περιοδο.Απλα μαθηματικα.

Ειναι αλλο ενα γραναζι του μηχανισμου της τεραστιας προπαγανδας που μιλαγα πριν.


Μπορεί εσύ να ζεις στο τώρα και στην τελική να χέστηκες αλλά εάν το δεις διαχρονικά όπου υπάρχει χρήμα και συμφέρον υπάρχει και στήσιμο..

Ακριβως.Για αυτο και οταν μπηκαν τα πολλα χρηματα ειχαμε και το πιο βρωμικο πρωταθλημα ever.Με λιγα λογια παραδεχεσαι οτι δεν υπηρχε ιδιαιτερος λογος για στησιμο επι βαρδινογιαννη.
Αυτο δεν σημαινει βεβαια οτι δεν εγιναν πραγματα.Καμια επαφη ομως με το σημερα.

ΥΓ.Το σκεπτικο πισω απο το ''και τα 15 ηταν στημενα'' ειναι γνωστο.Ειναι ευκολο να κρινεις επιφανειακα μια τετοια αποψη με το επιφανειακα επισης αφοπλιστικο ''τόσο γραφικοί είναι και αυτοί που λένε ότι τα 15 στα 15 είναι ΟΛΑ στημένα''.Ειναι ευκολο επισης,αλλα δεν ειναι βολικο να προσπαθησεις να κατανοησεις το σκεπτικο πισω απο αυτη την αποψη, που στην πραγματικοτητα δεν εχει σταλια γραφικοτητας.

tonybsg
02-09-2012, 05:58
ΥΓ3.Εχω την εξης απορια.
Κοκκινη ο Κατσουρ,Σαλπι σε παιχνιδι πριν αρχισει το πρωταθλημα--> και οι 2 δεν επαιξαν στην πρεμιερα.Ο δευτερος εχασε και το ντερμπι.
Κοκκινη Μοδεστο και Κοντρερας σε παιχνιδια πριν αρχισει το πρωταθλημα-->και οι 2 παιζουν κανονικα και ο πρωτος κρινει και το παιχνιδι με γκολ του.
Τι ακριβως συμβαινει?

Δεν είναι απορία αυτό που έχεις ρε PDS, δημιουργία εντυπώσεων είναι ή ποιο σωστά είναι άλλο ένα γεγονός που επιβεβαιώνει την παράγκα και την σαπίλα κ.λπ. κ.λπ. του ελληνικού πρωταθλήματος, της ερυθρόλευκης ΕΠΟ και της ριγωτής SL!

Ποιος τα κυκλοφορεί αυτά και που τα διαβάζεις, ο Βασιλαράς στέλνει και αυτά τα χαρτάκια στα sites που διαβάζετε;

Τέλος πάντων, για τον Κοντρέρας που είναι από μεταγραφή, ήρθε το χαρτί από την FIFA και δεν είχε κάποια σημείωση. Σύμφωνα με τους κανόνες της FIFA αν υπήρχε κάποια τιμωρία θα έπρεπε να το είχε σημειώσει η προηγούμενη ομοσπονδία (ήταν υποχρεωμένη! - μπορώ να στο βρω αν θες πως το λέει ακριβώς). Σας έχουν πει τίποτα διαφορετικό; Ισχύει κάτι διαφορετικό από αυτό που λέω;

Εντάξει εμείς τουλάχιστον διαβάζουμε για... Μασεράνο στα "δικά μας" site και γελάμε όλο το Σ/Κ!

Για τον Μοντέστο, ειλικρινά δεν ξέρω. Αν δεν ήταν διεθνές φιλικό, φαντάζομαι πως αυτή είναι η απάντηση. Αν ήταν από την άλλη διεθνές φιλικό, πάλι φαντάζομαι ότι με κάποιο τρόπο τα πράγματα θα ήταν επίσημα, όπως πχ ότι το φύλλο αγώνος δεν θα μπορούσε να ξεχαστεί στα αποδυτήρια σε ένα γήπεδο... στην Πορτογαλία. Ή φαντάζομαι δεν θα ερχόταν στην Ελλάδα... με το τσάπτερ του Ολυμπιακού ("θα το δώσετε στην ομοσπονδία σας;" "ναι, φυσικά, δεν είναι βάρος!").

Βέβαια εδώ τίθεται το ζήτημα τι έχει συμφωνηθεί από τις δύο ομάδες για το συγκεκριμένο θέμα (πχ να μην γραφτούν κάρτες στο φύλλο αγώνος κ.λπ.) Θυμίζω πόσο διαφορετικούς κανόνες έχουν τα φιλικά, εδώ το ίδιο ματς έληξε ισοπαλία στα πέναλτυ!

Όπως και να έχει, αν πράγματι δεν είχε δικαίωμα ο Μοντέστο, η Βέροια γιατί δεν κάνει κάποια ένσταση; Ή είναι παράρτημα, οπότε σταματάμε την κουβέντα και καταλήγουμε στα γνωστά;

Αν πραγματικά είχες απορία λοιπόν, ποια η δικιά σου γνώμη; Γνωρίζεις όλους αυτούς τους παράγοντες (είτε ισχύουν είτε όχι εννοώ); Έχει σημασία για σένα το ότι δεν γνωρίζουμε (προσωπικά εγώ δηλαδή και φαντάζομαι και συ εφ' όσον εκφράζεις την απορία) επακριβώς τι παίζει ή μπορούμε να βγάζουμε συμπεράσματα χωρίς να έχουμε όλα τα στοιχεία;

PDS
02-09-2012, 06:24
Δεν είναι απορία αυτό που έχεις ρε PDS, δημιουργία εντυπώσεων

H αλλιως απλη ερωτηση.


Για τον Μοντέστο, ειλικρινά δεν ξέρω.

Αν πραγματικά είχες απορία λοιπόν, ποια η δικιά σου γνώμη; Γνωρίζεις όλους αυτούς τους παράγοντες (είτε ισχύουν είτε όχι εννοώ); Έχει σημασία για σένα το ότι δεν γνωρίζουμε (προσωπικά εγώ δηλαδή και φαντάζομαι και συ εφ' όσον εκφράζεις την απορία) επακριβώς τι παίζει ή μπορούμε να βγάζουμε συμπεράσματα χωρίς να έχουμε όλα τα στοιχεία;

Μου κανει εντυπωση που ο σαλπι σε φιλικο στην ιταλια(με λατσιο αν θυμαμαι καλα) ιδια περιπου περιοδο με το δικο σας φιλικο ,εφαγε κοκκινη και δεν επαιξε στην πρεμιερα.Με τον μοντεστο εγινε ακριβως το ιδιο πραγμα αλλα επαιξε.
Τι μπορει να ειναι διαφορετικο?

Μου κανει εντυπωση που παντα οι συμπτωσεις/ευνοια καταστασεων/παραγοντες, τυχαινει να ειναι υπερ του ΟΣΦΠ.ΠΑΝΤΑ ομως.
Οπως σωστα λες δεν γνωριζω κατι παραπανω απο εσενα και δεν ειμαι σιγουρος για τιποτα.Οπως και εσυ φανταζομαι.
Επειδη ομως τα εχουμε δει ολα τοσα χρονια ειναι νομιζω λογικο το πρωτο πραγμα που θα σκεφτουμε το χειροτερο για μια ακομα φορα.
Εννοειται οτι αμφιβαλλω και για τον κοντρερας.



Θεωρω ατυχεστατο το σχολιο σου περι δημιουργιας εντυπωσεων,γιατι το αρχικο ποστ μου ειναι ξεκαθαρη ερωτηση χωρις κανενα παραπανω σχολιο και συμπερασμα.

ΥΓ.Οχι η Βεροια δεν ειναι παραρτημα,για αυτο και χρειαστηκε η βοηθεια κορακιων φανταζομαι.
ΥΓ.2.Καποια στιγμη πρεπει να καταλαβετε οτι επειδη σιχαινομαστε αυτον τον συλλογο ,δεν σημαινει οτι σιχαινομαστε και εσας ως οπαδους/ανθρωπους.Προσωπικα σε σεβομαι απεριοριστα και το ξερεις,αλλα δεν ειναι αναγκη να τρελαινεσαι.Το συλλογο κραζω οχι εσενα προσωπικα.
Η απλη ερωτηση μου δεν δικαιολογουσε την μινι επιθεση και ειρωνια.Αν και δεν ενοχληθηκα σε καμια περιπτωση:):)

tonybsg
02-09-2012, 06:52
ΥΓ.2.Καποια στιγμη πρεπει να καταλαβετε οτι επειδη συχαινομαστε αυτον τον συλλογο ,δεν σημαινει οτι συχαινομαστε και εσας ως οπαδους/ανθρωπους.Προσωπικα σε σεβομαι απεριοριστα και το ξερεις,αλλα δεν ειναι αναγκη να τρελαινεσαι.Το συλλογο κραζω οχι εσενα προσωπικα.
Η απλη ερωτηση μου δεν δικαιολογουσε την μινι επιθεση και ειρωνια.Αν και δεν ενοχληθηκα σε καμια περιπτωση:):)

Ο hakoo πάντως μας βλέπει σαν 5χρονα παιδάκια μειωμένης αντίληψης (και χωρίς αυτοσεβασμό!) :a036: :bang: :hippy:

Δεν σου έκανα επίθεση ρε συ, ούτε ειρωνεία, πραγματικά. Αλλά ναι, κάποιες γραμμές όπως οι πρώτες είναι παρεξηγήσιμες τώρα που τις διαβάζω, αλλά λόγω άνεσης τις έγραψα, δεν το πολυσκέφτηκα. Δεν ήθελα να φανώ επιθετικός πάντως, πόσο μάλλον ειρωνικός. :)

Όμως λες ατυχέστατο το σχόλιο μου και ότι ήταν απλή ερώτηση αλλά εν τέλει με δικαιώνεις! Γιατί δεν έχει σημασία τι θα σου πω εγώ και τι θα γράψω ως απάντηση στην ερώτησή σου, τα συμπεράσματά σου τα έχεις βγάλει. Αυτό εννοώ! ¶λλαξε τίποτα σε αυτά που σκέφτεσαι για τις παραπάνω περιπτώσεις;

"Επειδη ομως τα εχουμε δει ολα τοσα χρονια ειναι νομιζω λογικο το πρωτο πραγμα που θα σκεφτουμε το χειροτερο για μια ακομα φορα." ή πχ



Τι μπορει να ειναι διαφορετικο?

Αφού σου είπα διάφορα πράγματα που ΔΕΝ ξέρω αν ισχύουν, αλλά μπορεί να είναι διαφορετικά! Δεν τα ξέρω όπως είπα από την αρχή αλλά μου κάνεις ερώτηση που ήδη σου έχω απαντήσει.

Σου απαντάω για τον Κοντρέρας και συνεχίζεις να αμφιβάλλεις! :(

"The former association is obliged to notify the new association of any saction in writing and upon issuing the ITC." (εντωμεταξύ αυτό εννοούσα πριν και τώρα το βρήκα σε φωτό σε site του Παναθηναϊκού, ούτε να διαβάζουν δεν ξέρουν τι δημοσιεύουν!)

¶μα θες σου βρίσκω και το ITC (International Transfer Certificate), που δεν αναφέρει τίποτα.

'Ασε με εμένα και τι λέω, εσύ τι καταλαβαίνεις από αυτό, με αυτά τα δεδομένα ας πούμε;

PDS
02-09-2012, 06:55
dp

Αλλα διαβασε αν θες,σημερα/αυριο το ποστ αυτου του τυπου που εξηγει καποια πραγματα.
http://www.phorum.gr/viewtopic.php?f=14&t=246534

Μου ειναι αρεκτα δυσκολο να δεχτω τα ''αλλα''.Οσο και καλοπροαιρετος να ειμαι και για τον κοντρερας και για τον μοδεστο,αλλα και για τον μελμπερκ περσι.
Οι παιχτες του ΠΑΟ και οι 2 εχασαν την πρεμιερα.Εδω και οι 3 οχι.
Και χωρις να διαβασεις τα παραπανω...βλεπεις οτι κατι συμβαινει.

Ο μελμπερκ που σιγουρα ειχε γραφτει στο φυλλο αγωνα η καρτα(οχι οτι αμφιβαλλω για αυτες των μοδεστο,Κοντρερας) του,εχασε καποιο παιχνιδι?Φανταζομαι πως οχι..



Όμως λες ατυχέστατο το σχόλιο μου και ότι ήταν απλή ερώτηση αλλά εν τέλει με δικαιώνεις! Γιατί δεν έχει σημασία τι θα σου πω εγώ και τι θα γράψω ως απάντηση στην ερώτησή σου, τα συμπεράσματά σου τα έχεις βγάλει. Αυτό εννοώ! ¶λλαξε τίποτα σε αυτά που σκέφτεσαι για τις παραπάνω περιπτώσεις;

Επειδη ακριβως δεν ημουν σιγουρος.Κρατησα για μενα το τι υποθετω οτι ισχυει.Και το εγραψα πολυ μετα σε αλλο ποστ.
Θεωρητικα ναι σε δικαιωνω(αν ειχες φανταστει τι μπορουσα να πιστευω),αλλα στο πρωτο ποστ μου,μην γωριζοντας τι ακριβως συμβαινει εκανα απλα μια ερωτηση.Οποτε θεωρω οτι εκανα το σωστο.
Γι αυτο ειιπα οτι ειναι ατυχεστατο.






"The former association is obliged to notify the new association of any saction in writing and upon issuing the ITC."

¶μα θες σου βρίσκω και το ITC (International Transfer Certificate), που δεν αναφέρει τίποτα.

'Ασε με εμένα και τι λέω, εσύ τι καταλαβαίνεις από αυτό, με αυτά τα δεδομένα ας πούμε;


Eισαι βεβαιος οτι δεν αναφερει τιποτα?

Παντως σε εμας ισχυει
http://3.bp.blogspot.com/-FESaEmtmMHk/UDzfuxRsSQI/AAAAAAAAC2Y/DF88vWx72QA/s640/ARURO+9.jpg

tonybsg
02-09-2012, 07:21
Ρε συ, αυτός έχει ποστάρει ακριβώς αυτό που ήθελα!

Μια χαρά τα λέει, για τον Κοντρέρας λέμε ακριβώς τα ίδια (αυτή τη φωτό έψαχνα)

http://4.bp.blogspot.com/-1F5gIHMmEVw/UDzdetigV_I/AAAAAAAAC2Q/Z1g9-M9mNl0/s640/FIFA+12.jpg

σε συνδυασμό με το γεγονός ότι το ITC που έγραψα παραπάνω δεν αναφέρει τίποτα (δηλαδή οι αρμόδιες αρχές όπως αναγράφεται και στην φωτό, δεν είχαν γράψει τίποτα στο ITC που στάλθηκε στην ΕΠΟ!).



Eισαι βεβαιος οτι δεν αναφερει τιποτα?


Ε, εντάξει, δεν το παρέδωσα εγώ το χαρτί, ούτε έπιασα το πρωτότυπο στα χέρια μου! :D

Πάντως κάπου είχε διαρρεύσει τις προηγούμενες μέρες και αυτό (σε site Ολυμπιακού προφανώς).

Φυσικά και είχε γραφτεί του Κοντρέρας στο φύλλο αγώνος έτσι, δεν υποστήριξα πουθενά κάτι διαφορετικό για αυτή την περίπτωση, πρωτάθλημα ήταν. Το θέμα είναι ότι σύμφωνα με τα παραπάνω δεν μπαίνει πουθενά η ΕΠΟ ή ο Ολυμπιακός σε όλα αυτά.

Για τον Μοντέστο τα είπαμε, δεν ξέρω τι άλλο να σου πω! Για τον Μέλμπεργκ δεν θυμάμαι τι είχε παιχτεί ακριβώς, αν δεν είχε εκτίσει κ.λπ. Θυμάμαι ότι ήταν πέρυσι που πρώτο μας ματς ήταν στο Champions League και είχε παίξει κανονικά.




Θεωρητικα ναι σε δικαιωνω(αν ειχες φανταστει τι μπορουσα να πιστευω),αλλα στο πρωτο ποστ μου,μην γωριζοντας τι ακριβως συμβαινει εκανα απλα μια ερωτηση.Οποτε θεωρω οτι εκανα το σωστο.
Γι αυτο ειιπα οτι ειναι ατυχεστατο.


Δεν ήταν και πολύ δύσκολο να φανταστώ πάντως :d030:

Σοβαρά τώρα, δεκτό, θα μπορούσα να σου απαντήσω χωρίς τα σχόλια, όπως σου είπα δεν το πολυσκέφτηκα, ότι θα σου χτυπήσει άσχημα, δεν ήθελα να φανώ κάπως!

nikon
02-09-2012, 11:19
Πιστευεις οτι η ορθη απαντηση στο κλασικο των φιλων του ΠΑΟ και οχι μονο''απαγορευεται να χασετε'' ειναι να παραθεσεις παιχνιδια που εχει χασει η ομαδα σου.Πιστευεις οτι οταν εγραφα τα παραπανω πιστευα οτι ο ΟΣΦΠ εχει παρει το περσινο πρωταθλημα με μονο νικες? Οχι φυσικα δεν το πιστευεις,αλλα βολευει να γραψεις εδω οτι αυτο εννοουσα,για να υπαρχει και καποια απαντηση δικη σου βρε αδερφε...Μα γι'αυτό ακριβώς σχολίασα αυτά που γράφεις γιατί άλλα γράφεις και άλλα πιστεύεις αλλά προκειμένου να βγάλεις την χολή σου για τον Ολυμπιακό γράφεις κάτι που ο ίδιος λες ότι δεν πιστεύεις.....πες πες κάτι μένει ε;;;;)


dp αλλα αφιερωμενο στον Νικολα απο πανω.:P

(Μου λειψες βρε μπαγασακο.Μπες πιο δυναμικα οπως τις καλες εποχες:a050:)


Κράτα τον Σιδηρόπουλο για εσένα
http://www.gazzetta.gr/super-league/article/321678-krata-ton-sidiropoylo-gia-esena





Το αλλο παιχνιδι ηταν μαλλον η νικη του ΟΣΦΠ στον Αρη που ειχαμε την κοκκινη που χαριστηκε στον Ιμπαγασα...
Ειναι στις συνομιλιες της ΕΥΠ και ξερουμε ποιοι ειναι οι 2 προεδροι,καθως γνωριζουμε που επαιξε ο Σιδηροπουλος.Τυχαία το είδα το σόου στο βαζελοκάναλο (χειρότερο και από το Magic έχει καταντήσει αλλά λογικό αφού ανήκει στην προεδράρα) ήταν ο γαύρος Βόγλης και αφού μιλούσε μισή ώρα με τον γαύρο Παγκάκη για την σφαγή έβγαλαν τον γαύρο Βασιλάκη να πει την αντικειμενική γνώμη του και το γλυκό έδεσε με παρέμβαση του γαύρου Θωμαϊδη με τα ντοκουμέντα του (μια μέρα κάποιος μιλάει με κάποιον και λένε κάτι)......tragic.

kostasb13
02-09-2012, 11:50
Το σκαι θα εχει πολυ πλακα φετος, αυτο ειναι αληθεια...:silly:

I_HAVE_A_NAME_
02-09-2012, 12:54
I_HAVE_A_NAME_ για εκεινη την εποχη ακους τα ιδια και τα ιδια πραγματα(λουλουδια,πιστολια,αυτα)οπως εχω ξαναπει.
2 μηνες της φετινης σουπερ λιγκ για παραδειγμα φτανουν και περισσευουν για να ξεπερασουν τον και καλα ''βαρδινογιαννισμο''(Την καλυτερη περιοδο για το Ελληνικο ποδοσφαιρο θα ελεγα εγω-οχι για τον Παναθηναικο- ,οπου ειχαν δικαιωμα στο ονειρο ολοι)

Δεν υπαρχει το ''τα ιδια και χειροτερα απο τον βαρδινογιαννη'',με 6 πρωταθληματα σε 16 χρονια απο τον ΠΑΟ εκεινη την περιοδο.Απλα μαθηματικα.

Ειναι αλλο ενα γραναζι του μηχανισμου της τεραστιας προπαγανδας που μιλαγα πριν.



Ακριβως.Για αυτο και οταν μπηκαν τα πολλα χρηματα ειχαμε και το πιο βρωμικο πρωταθλημα ever.Με λιγα λογια παραδεχεσαι οτι δεν υπηρχε ιδιαιτερος λογος για στησιμο επι βαρδινογιαννη.
Αυτο δεν σημαινει βεβαια οτι δεν εγιναν πραγματα.Καμια επαφη ομως με το σημερα.

ΥΓ.Το σκεπτικο πισω απο το ''και τα 15 ηταν στημενα'' ειναι γνωστο.Ειναι ευκολο να κρινεις επιφανειακα μια τετοια αποψη με το επιφανειακα επισης αφοπλιστικο ''τόσο γραφικοί είναι και αυτοί που λένε ότι τα 15 στα 15 είναι ΟΛΑ στημένα''.Ειναι ευκολο επισης,αλλα δεν ειναι βολικο να προσπαθησεις να κατανοησεις το σκεπτικο πισω απο αυτη την αποψη, που στην πραγματικοτητα δεν εχει σταλια γραφικοτητας.

Δηλαδή τώρα μου λες ότι το να "κλέβεις λίγο" είναι δικαιολογημένο...Το να είσαι μοναχοφαγάς θα έπρεπε να τιμωρείται? :D
Δηλαδή η ληστεία σε παντοπωλείο να μην διώκεται.. Από τράπεζα και πάνω??? :a049:
Ναι φίλε μου είναι γραφικοί όποιοι το λένε. Γιατί αν δεις τις ομάδες μας αυτά τα χρόνια ο παναθηναικός είχε μόνο καλά χαφ. Στις περισσότερες άλλες θέσεις έπαιζαν φαντάσματα..Ο Ολυμπιακός είχε Djordjevic, Γεωργάτο,Γιαννακόπουλο,έφερε έναν Gio, έναν Gogic,έναν Karembeu.. Έστω έναν Zetterberg και έναν Zahovic..
Και μην μου αρχίζεις πάλι για τα λεφτά του C.L !!! Το σωστό scouting δεν έχει να κάνει με λεφτά ρε αγόρι μου.. Έχει να κάνει με σωστή και οργανωμένη παρατήρηση.
Ξέρω ξέφυγα στα "αγωνιστικά"...
Γυρίστε πάλι στα κοράκια και στις παράγκες αλλά προσωπικά κουράστηκα να προσπαθώ να πείσω για τα αυτονόητα.
Μείνε με αυτά που τόσα χρόνια έχεις χτίσει μες στο κεφάλι σου ;)

PDS
02-09-2012, 14:40
Για τον Μοντέστο τα είπαμε, δεν ξέρω τι άλλο να σου πω! Για τον Μέλμπεργκ δεν θυμάμαι τι είχε παιχτεί ακριβώς, αν δεν είχε εκτίσει κ.λπ. Θυμάμαι ότι ήταν πέρυσι που πρώτο μας ματς ήταν στο Champions League και είχε παίξει κανονικά.

ξερεις τι γινεται?Οπως εγραψα και παραπανω πιστευω οτι και εσυ καταλαβαινεις γιατι μπορει να εχει καποιος αμφιβολιες,ειναι παραξενο να εχουν 3 στα 3 για τον Ολυμπιακο και 0 στα 2 για ΠΑΟ οσον αφορα τις κοκκινες.Τουλαχιστον υποπτο.

Ο μοδεστο την εφαγε με newcastle αν δεν κανω λαθος.Αντε να δεχτω(που δεν το πιστευω απολυτα) οτι κατι παιχτηκε με Κοντρερας και δεν φταιει κανεις απο ΟΣΦΠ ,ΕΠΟ.
Ο αλλος επαιζε με Αγγλικη ομαδα που ειναι οι πιο τυπικοι απ'ολους σε αυτα.Εκει τι εγινε(μου εχεις απαντησει ήδη οτι δεν ξερεις),αλλα οπως καταλαβαινεις ειναι αδυνατον να ειμαι καλοπροαιρετος.

Ο μελμπερκ επαιξε με Champions League κανονικα ,οποτε φανταζομαι επρεπε να μην παιξει στον πρωτο αγωνα του πρωταθληματος.

PDS
02-09-2012, 14:49
Μα γι'αυτό ακριβώς σχολίασα αυτά που γράφεις γιατί άλλα γράφεις και άλλα πιστεύεις αλλά προκειμένου να βγάλεις την χολή σου για τον Ολυμπιακό γράφεις κάτι που ο ίδιος λες ότι δεν πιστεύεις.....πες πες κάτι μένει ε;;;;)

Ξαναρωταω με παραδειγματα γιατι κανεις οτι δεν καταλαβαινεις και κρατας την μεταφραση που εσυ θελεις απο μια προταση.
-Οταν γραψει καποιος οτι ο Ολυμπιακος δεν παιζεται(μετα απο οντως πολυ καλες εμφανισεις).Θα του παραθεσεις αγωνες,που εχει κανει κακες εμφανισεις για να αποδειξεις οτι παιζεται?
-Οταν γραψει καποιος οτι ο Μεσι ειναι ασταματητος,θα του παραθεσεις φασεις που εχει κοπει απο αμυντικους?
-Οταν καποιος γραψει οτι ο μιραλας ειναι παιχτης απο αλλον πλανητη,θα παραθεσεις εικονες απο το curiosity ,συμπληρωνοντας ''ναι αλλα απο τον Αρη δεν ειναι''

-Οταν λοιπον καποιος γραψει το κλασικο και διαχρονικο ''ο Ολυμπιακος απαγορευεται να χανει'' θα του παραθεσεις του αγωνες οπου ετυχε να χασει?

fuck logic κανονικατα.(και μιλαω για σενα που επιμενεις και οχι για τον Tony που τους παρεθεσε)
Ειναι αδιανοητο να μην μπορεις να ξεχωρισεις την κυριολεξια απο την υπερβολη που περιγραφει ομως πραγματικοτητα.



Τυχαία το είδα το σόου στο βαζελοκάναλο (χειρότερο και από το Magic έχει καταντήσει αλλά λογικό αφού ανήκει στην προεδράρα) ήταν ο γαύρος Βόγλης και αφού μιλούσε μισή ώρα με τον γαύρο Παγκάκη για την σφαγή έβγαλαν τον γαύρο Βασιλάκη να πει την αντικειμενική γνώμη του και το γλυκό έδεσε με παρέμβαση του γαύρου Θωμαϊδη με τα ντοκουμέντα του (μια μέρα κάποιος μιλάει με κάποιον και λένε κάτι)......tragic.

Ξερω ,τπτ.Φαντασματα και οι συνομιλιες απο ΕΥΠ,εφοσον τις βγαζει στην φορα Βαζενοκαναλο.Τετραγωνη λογικη.
fuck logic X2

PDS
02-09-2012, 15:06
Δηλαδή τώρα μου λες ότι το να "κλέβεις λίγο" είναι δικαιολογημένο...Το να είσαι μοναχοφαγάς θα έπρεπε να τιμωρείται? :D
Δηλαδή η ληστεία σε παντοπωλείο να μην διώκεται.. Από τράπεζα και πάνω??? :a049:

Oχι δεν λεω αυτο.Ο ΠΑΟ ειχε παρει σφυριγματα ,οπως ΚΑΙ η ΑΕΚ,αλλα τα σφυριγματα που παιρνουν ξερω εγω η Μπαρτσελονα και Ρεαλ.Η δε αλλοιωση του πρωταθληματος ηταν μικρη εως ανυπαρκη,γιατι εκτος απο το γεγονος οτι δεν γινοταν συνεχομενα χρονια αυτο υπερ μιας ομαδας,εκτος απο το γεγονος οτι δεν βλεπαμε τα αισχη του σημερα,δεν υπηρχε και το τσου λου.



Ναι φίλε μου είναι γραφικοί όποιοι το λένε. Γιατί αν δεις τις ομάδες μας αυτά τα χρόνια ο παναθηναικός είχε μόνο καλά χαφ. Στις περισσότερες άλλες θέσεις έπαιζαν φαντάσματα..Ο Ολυμπιακός είχε Djordjevic, Γεωργάτο,Γιαννακόπουλο,έφερε έναν Gio, έναν Gogic,έναν Karembeu.. Έστω έναν Zetterberg και έναν Zahovic..
Και μην μου αρχίζεις πάλι για τα λεφτά του C.L !!! Το σωστό scouting δεν έχει να κάνει με λεφτά ρε αγόρι μου.. Έχει να κάνει με σωστή και οργανωμένη παρατήρηση.

Αν διαβαζες τα προηγουμενα ποστ μου
Θα διαβαζες και αυτο.

...και να θαυμαζω αριστερη πλευρα τζορτζεβιτς,Γεωργατο,την δεξια Γιαννακοπουλο,μαυρογενιδη,το γρηγορο παιχνιδι απο τα ακρα αλλα και γενικα την επιθετικη φιλοσοφια αυτης της ομαδας του Μπαγιεβιτς.
Ηταν οτι παρ'ολο που υπηρχε ευνοια,ενιωθες οτι ηταν η μοναδικη φορα που ο ΟΣΦΠ(οκ ναι με βοηθεια) ειχε φτιαξει κατι δικο του απο την αρχη.


Και αυτο

]Και την επομενη σε ενα βαθμο θαυμαζα τον Ζιο και τα μαγικα που εκανε(οπως η θεικη τριπλα που περασε την μπαλα πανω απο τον αντιπαλο και εκανε σουταρα σε φιλικο,ακομα την θυμαμαι).
Εκεινη ομως την χρονια εβλεπα αυτο που λεω σημερα.Οτι με τα χρηματα του C.L απο παιχτες του πανηλειακου πηγε σε Ζιο και ζαχοβιτς,οποτε και αρχισα να ξενερωνω ολο και περισσοτερο.


Και μετα μου λες


Γυρίστε πάλι στα κοράκια και στις παράγκες αλλά προσωπικά κουράστηκα να προσπαθώ να πείσω για τα αυτονόητα.
Μείνε με αυτά που τόσα χρόνια έχεις χτίσει μες στο κεφάλι σου ;)

Ποια αυτονοητα βρε I_HAVE_A_NAME.
Η διαφορα των τοσων πρωταθληματων ωφειλεται στο '' σωστό scouting''(WHAT???) και οχι στα χρηματα του C.L(οι επομενοι παιχτες που μου εγραψες) και στις παραγκες?
Ας πουμε οτι εκανες σωστο σαουτιγκ μια χρονια (το 96)αλλα αν παρακολουθουσες ποδοσφαιρο τοτε,θα ηξερες οτι ειχε και οι πετρες ηξεραν αυτους του παιχτες οι οποιοι ηταν υποψηφιοι και για ΠΑΟ -ΑΕΚ ,αλλα τους πηρε ο κοκκαλης με το καθαρο τοτε παρελθον.Ο ζιοβανι,Ζαχοβιτς,Καρεμπε ηταν λογο καλου σκαουτιγκ?Αυτα ειναι τα αυτονοητα?


''αλλά προσωπικά κουράστηκα να προσπαθώ να πείσω για τα αυτονόητα''.

Και αυτο

'' σωστό scouting δεν έχει να κάνει με λεφτά ρε αγόρι μου..''

απλα δεν κολλανε.

ΥΓ.Sorry για τα συνεχομενα ποστς αλλα δεν ηθελα να κανω σεντονι με απαντησεις σε 3 ατομα.

hakoo
02-09-2012, 16:15
Ο hakoo πάντως μας βλέπει σαν 5χρονα παιδάκια μειωμένης αντίληψης (και χωρίς αυτοσεβασμό!) :a036: :bang: :hippy:



Ενταξει οκ, ελεος ρε μαν.
Αν πηρες προσωπικα αυτο που εγραψα δεν ειναι δικο μου θεμα, ημουν αρκετα ξεκαθαρος σε ποιους αναφερομαι και τι εννοω οποτε δεν μπαινω καν στη διαδικασια να (επ)εξηγησω.
Εκει ειναι το post, οποιος θελει γυριζει μια σελιδα πισω και το βλεπει.

PDS
02-09-2012, 16:27
Παντως προσωπικα(ειμαι βεβαιος και ο hakoo) δεν θεωρω τα συγκεκριμενα παιδια 5χρονα και μειωμενης αντιληψης ανθρωπους(το αντιθετο) και για να πω την αμαρτια μου,ΑΥΤΟ ειναι που με προβληματιζει.:P:a050:

Περισσοτερο κραταω(και συμφωνω απολυτα) απο εκεινο το ποστ του hakoo το σχολιο του για την απιστευτη ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ αυτων των παιδιων οταν μιλαμε για Ολυμπιακο.Σε φαση που νομιζεις οτι δεν μπορει,καποιος αλλος γραφει απο πισω.:makefun:

hakoo
02-09-2012, 16:42
Κοιτα, εγω εδωσα παραδειγμα απο το περιβαλλον μου γιατι τα παιδια εδω μεσα δεν τα ξερω προσωπικα και δεν θα μπορουσα με τιποτα να κανω μια τετοια κριση.
Εδωσα παραδειγμα φιλων μου και μελων της οικογενειας μου, μιλαμε για ατομα που και "νιωθουν" την κοινωνια και παλευουν οπως ολοι μας, και νοημονα ειναι, και γενικα τα σεβομαι (γι αυτο αλλωστε ειναι φιλοι μου). Οταν ομως μιλαμε για το συγκεκριμενο θεμα συμπεριφορνται σαν 5χρονα, και τους το εχω πει κιολας. Δεν ξερω τι σκατα υπερισχυει μεσα τους και υπαρχει αυτη η αλλαγη και αυτη η συμπεριφορα, ειλικρινα.
Denial κανονικο, κλεινουν ματια και αυτια και χρησιμοποιουν τα πιο αστεια επιχειρηματα.

nikon
02-09-2012, 19:54
Ξαναρωταω με παραδειγματα γιατι κανεις οτι δεν καταλαβαινεις και κρατας την μεταφραση που εσυ θελεις απο μια προταση.
-Οταν γραψει καποιος οτι ο Ολυμπιακος δεν παιζεται(μετα απο οντως πολυ καλες εμφανισεις).Θα του παραθεσεις αγωνες,που εχει κανει κακες εμφανισεις για να αποδειξεις οτι παιζεται?
-Οταν γραψει καποιος οτι ο Μεσι ειναι ασταματητος,θα του παραθεσεις φασεις που εχει κοπει απο αμυντικους?
-Οταν καποιος γραψει οτι ο μιραλας ειναι παιχτης απο αλλον πλανητη,θα παραθεσεις εικονες απο το curiosity ,συμπληρωνοντας ''ναι αλλα απο τον Αρη δεν ειναι''

-Οταν λοιπον καποιος γραψει το κλασικο και διαχρονικο ''ο Ολυμπιακος απαγορευεται να χανει'' θα του παραθεσεις του αγωνες οπου ετυχε να χασει?

fuck logic κανονικατα.(και μιλαω για σενα που επιμενεις και οχι για τον Tony που τους παρεθεσε)
Ειναι αδιανοητο να μην μπορεις να ξεχωρισεις την κυριολεξια απο την υπερβολη που περιγραφει ομως πραγματικοτητα.Δεν χρειάζομαι 36 παραδείγματα τα πράγματα είναι πολύ απλά.....πες μας απαγορεύεται να χάνει ο Ολυμπιακός ή χάνει τελικά όταν δεν παίζει καλά (ενώ θα μπορούσε να ζητήσει την γνωστή σε εσάς βοήθεια της παράγκας και να μην έχανε) οπότε αυτά που λες είναι βαρύγδουπες μπουρδολογίες που κάτι αφήνουν στο τέλος σε όσους είναι ευκολόπιστοι;;;;.......τόσο απλά.


Ξερω ,τπτ.Φαντασματα και οι συνομιλιες απο ΕΥΠ,εφοσον τις βγαζει στην φορα Βαζενοκαναλο.Τετραγωνη λογικη.
fuck logic X2Kάποτε κάποιοι (2 για την ακρίβεια) μιλούσαν (μεταξύ τους κιόλας) για κάποιον και έλεγαν κάτι.....γι'αυτό σου λέω η παράγκα του Μαρινάκη που πριν ήταν του Κόκκαλη στείνει τα παιχνίδια......fuck logic x1000.

PDS
02-09-2012, 20:15
Δεν χρειάζομαι 36 παραδείγματα τα πράγματα είναι πολύ απλά.....πες μας απαγορεύεται να χάνει ο Ολυμπιακός ή χάνει τελικά όταν δεν παίζει καλά (ενώ θα μπορούσε να ζητήσει την γνωστή σε εσάς βοήθεια της παράγκας και να μην έχανε) οπότε αυτά που λες είναι βαρύγδουπες μπουρδολογίες που κάτι αφήνουν στο τέλος σε όσους είναι ευκολόπιστοι;;;;.......τόσο απλά.

Δεν περιγραφω αλλο...:modecris::priest::f045::d055::a050:
Ελπιζω μονο να κανεις πλακα γενικα στο οτι ΑΚΟΜΑ δεν καταλαβαινεις.Αρχιζω να ανησυχω.Ευχομαι μονο να πουλας τρελα οπως συνηθως.

Ο Ολυμπιακος οποτε χρειαστει απαγορευεται να χανει αν θες να μιλησω πιο κυριολεκτικα και να σε καλυψω(και καλα τωρα...).Δεν θα κατσει να νικησει την Κερκυρα για παραδειγμα σε εκεινη την λιστα του Τονυ,αλλα θα κατσει να χασει(κατι που γνωριζαμε απο πριν).
Κοιτα απο τι πιαστηκε ρε για να εχει διαθεσιμο ψευτοεπιχειρημα...Και το χειροτερο ειναι οτι επιμενεις.




Kάποτε κάποιοι (2 για την ακρίβεια) μιλούσαν (μεταξύ τους κιόλας) για κάποιον και έλεγαν κάτι.....γι'αυτό σου λέω η παράγκα του Μαρινάκη που πριν ήταν του Κόκκαλη στείνει τα παιχνίδια......fuck logic x1000.

Nαι μωρε η ΕΥΠ ειχε στησει επιχειρηση σε παγκακια αστεγων που μιλαγαν για τον Σιδηροπουλο.(Ο Ενας εντωμεταξυ ειναι αποδεδειγμενα ο Μπεος και ο αλλος μιλαει για διαιτητη που επαιξε στο Αρης Ολυμπιακος)
Συμφωνω.Το παραπανω σεναριο των αστεγων εχει περισσοτερη λογικη.Ειναι πιο ρεαλιστικο.Με ταπωσες .logic x1000.Ναι.
Δεν υπηρξε,υπαρχει παραγκα.Ζησε το ονειρο σου.

I_HAVE_A_NAME_
03-09-2012, 03:07
PDS έχεις δίκιο φίλε μου :) Και τα 15 στημένα ;)
Οκ? Δεν περιγράφω άλλο :D

nikon
03-09-2012, 09:13
Ok ούτε εγώ περιγράφω να θυμίσω μόνο κάτι τελευταίο την πιο σωστή φράση που είπε προχθές ο μεγιστάνας καναλάρχης μέσα στο παραλήρημα του η οποία έχει όλο το ζουμί της υπόθεσης αλλά που δεν μπορείτε να το πιάσετε τόσα χρόνια και είναι αυτή που έχω πει εδώ και καιρό και στον Βαγγέλη και την λέω σε όλους όσους βλέπουν τα ίδια φαντάσματα.....είπε λοιπόν "θα φτιάξουμε τόσο καλή ομάδα που καμία παράγκα δεν θα μπορεί να μας σταματήσει".....όποιος κατάλαβε κατάλαβε.-

PDS
03-09-2012, 12:13
Ok ούτε εγώ περιγράφω να θυμίσω μόνο κάτι τελευταίο την πιο σωστή φράση που είπε προχθές ο μεγιστάνας καναλάρχης μέσα στο παραλήρημα του η οποία έχει όλο το ζουμί της υπόθεσης αλλά που δεν μπορείτε να το πιάσετε τόσα χρόνια και είναι αυτή που έχω πει εδώ και καιρό και στον Βαγγέλη και την λέω σε όλους όσους βλέπουν τα ίδια φαντάσματα.....είπε λοιπόν "θα φτιάξουμε τόσο καλή ομάδα που καμία παράγκα δεν θα μπορεί να μας σταματήσει".....όποιος κατάλαβε κατάλαβε.-
Oλοι καταλαβαμε.Να φτιαξουμε εμεις ομαδα σε μια 5 ετια με τα ελαχιστα χρηματα του Ευροροπα και εσυ ως τοτε να οργιαζεις.Για να φτιαξεις ομαδα που να νικα τγν διαιτησια και γενικα το παρασκηνιο στην ελλαδα χρειαζεται να γινεις μπαρτσα πλεον.Εδω το euro04 πηραν οι ""αποτυχημενοι"" και κοτες το ελληνικου π/ρωταθληματος.
εδω ο μαρινακης μωρε που εχει τσεπωσει απο το c.l τα εκατομμυρια σου αγοραζει κοντρερας...
PDS έχεις δίκιο φίλε μου :) Και τα 15 στημένα ;)
16 ειναι τωρα νομιζω.Εχω χασει και το μετρημα.
Το ενα πιο βρωμικο απο το αλλο.
Το καθε νεο εχει πιο βρωμικες βασεις απο το προηγουμενο.:) Να τα εκατοστησουν ευχομαι:D

nikon
03-09-2012, 14:04
Τα ίδια και τα ίδια.....να ξαναπώ και εγώ τότε συνεχίστε να βλέπετε φαντάσματα βολεύει και τους λεφτάδες προέδρους σας που οι ίδιοι τους διώχνετε κατηγορώντας τους ότι δεν βάζουν λεφτά.

Μόνο να σας θυμίσω ότι για να βγάλεις λεφτά πρέπει πρώτα να ρίξεις λεφτά εσείς περιμένετε να κάνετε το αντίθετο και απλά να λέτε ότι για όλα φταίει η παράγκα.....βολεύει αλλά θα περιμένετε για πολύ ακόμα.

PDS
03-09-2012, 20:00
Oλα στην φαντασια μας ναι.

Ηθελα να ξερα τι την χρειαζετε ο ΟΣΦΠ και την χρησιμοποιει,αφου η συνταγη ειναι απλη οπως λες.Ριχνεις λεφτα και τελος.
Γιατι εγινε καρβουνο το αυτι του μαρινακι στα τηλεφωνα?

Τεσπα τα ιδια και ιδια οντως και βαρεθηκα(προς το παρον τουλαχιστον).
Τα λεμε την αλλη κυριακη:osfp:

I_HAVE_A_NAME_
04-09-2012, 13:49
http://www.youtube.com/watch?v=q7_RyXgBNoY&feature=player_embedded#!

Εκεί θα φτάσουμε σε λίγο για να συζητάμε τα offside!! Με την βοήθεια ειδικών εφέ που λένε και οι δημοσιογράφοι :D
Αααα, μην ξεχνιόμαστε.. Και την Barcelona τρένο την πάνε τα κοράκια :D :D :D

PDS
04-09-2012, 17:01
Στην ελλαδα δεν χρειαζομαστε ειδικα εφε.:c055gfe:

Djebbour Goal vs Panaitolikos (NOT OFFSIDE) - YouTube
:c030:
Kανονικο γκολ, τι να λεμε τωρα,ουτε εποπτης ουτε διαιτητης βλεπουν τιποτα.

nikon
04-09-2012, 18:25
Σίγουρα δεν χρειαζόμαστε εφέ ένα βλέμμα, λίγος αέρας μια καλή βουτιά και σίγουρο το πέναλτι......δεν ξέρω όμως αν τα παρακάτω είναι προϊόν εφέ ή αληθινοί πανηγυρισμοί.

http://content-aka.sentragoal.gr/filesystem/images/20120401/engine/pegasus_LARGE_t_1041_13248535_type11291.jpg (http://content-aka.sentragoal.gr/filesystem/images/20100321/low/pegasus_LARGE_t_1041_13248535.JPG) http://www.redplanet.gr/Editorial/pantelis_diamantopoulos/article1698272.ece/ALTERNATES/w300/abdoun.jpg (http://www.redplanet.gr/Editorial/pantelis_diamantopoulos/article1698272.ece/BINARY/original/abdoun.jpg)

PDS
05-09-2012, 01:01
Για ποσα χρονια ακομα θα βαζεις την ιδια εικονα?συνταξιοδοτήθηκε.
O Ολυμπιακος μας εχει πελατες.
Εχεις πολλες να βαλεις δηλαδη,οπως τον Τζιμπουρ στο 90 που ηταν πιο γλυκο.Γιατι?
http://weknowmemes.com/wp-content/uploads/2012/02/if-you-know-what-i-mean.png

nikon
05-09-2012, 09:23
Για ποσα χρονια ακομα θα βαζεις την ιδια εικονα?συνταξιοδοτήθηκε.
Ουυυυυυυ έχω ακόμα μπόλικα χρόνια.....κάτι σαν το "έπος του Γουέμπλει" ένα πράγμα.


O Ολυμπιακος μας εχει πελατες.Mη μου θυμίζεις ότι πρέπει να πάω στον οφθαλμίατρο το ξέρω αλλά όλο το αναβάλω....για να προσπαθήσω άλλη μια να δω θα το διαβάσω σωστά γιατί στην αρχή το διάβασα λάθος και έβαλα τα γέλια λέω σιγά μην έγραψε ο Βαγγέλης κάτι τέτοιο.:a014gth:

hakoo
08-09-2012, 01:04
6 αγωνιστικες εριξε η πειθαρχικη επιτροπη στον Κατσουρανη πρωτοδικα, βεβαια ακομα δεν γνωριζουμε για ποιο λογο αποβληθηκε αλλα οκ, λεπτομερειες. Προφανως ο διαιτητης εγραψε στο φυλλο αγωνα την βρισια και μολις την ειδαν οι υπευθυνοι κοκκινησαν και ειπαν να του ριξουν μια εξαρα.
2 λιγοτερες δλδ απο αυτες που εφαγε ο Σουαρες για την ρατσιστικη επιθεση (γατακια Αγγλοι), 1 περισσοτερη απο την ποινη του Ζε Ελιας για κατι μπουνοκλωτσιδια (βεβαια η ποινη αυτη μετα ως δια μαγειας εγινε 1 αγωνιστικη) και 6 περισσοτερες απο την ...καμια αγωνιστικη που ειχε φαει ο Καρεμπε για κατι μπουνιδια μου ειχε ριξει στον Οκκα.
Ναι, ειχε αρχισει το Οκκα στις μπουνιες μεσα στον αγωνα και τελικα αθωωθηκε. Και τον Καστιγιο θυμαμαι οταν επαιζε στην ομαδα του λαου να πιανει απο τον λαιμο κατι διαιτητες και να παιρνει...παρατηρηση (οχι κιτρινη μην μαζεψει καρτες και γινει καμια στραβη).
Troll Level: Παραγκα.
Η λογικη της παραγκας απλη και δοκιμασμενη, ριχνουμε στον Κατσουρανη το μεγιστο (6 αγωνιστικες) και με καμια εφεση αντε να παει στο μισο και αμεσως μετα παιρνει μπροστα το συστημα των ΜΜΕ και παρουσιαζεται μεχρι και ευνοημενος ο Παναθηναικος που χαριστικα επεσε η ποινη του. Πρακτικες ου εφαρμοζονται χρονια τωρα στο πιο γελοιο πρωταθλημα του κοσμου που διοργανωνεται απο εναν και απονεμεται σε εναν.
Η βρισια στον διαιτητη σε σοβαρα πρωταθληματα προφανως και τιμωρειται με κοκκινη καρτα, βεβαια εκει κανεις δεν μπορει να πει κουβεντα γιατι ο διαιτητης ειναι αξιοπιστος, οπως τιμωρει εσενα ετσι τιμωρει και τον αντιπαλο σου αλλα και ολους τους συμμετεχοντες. Αλλα στην Ολυμπιακη λιγκα δεν γινεται να μην πεις τιποτα οταν το direct και το uppercut τιμωρουνται με 1 και καμια αγωνιστικη αλλα η βρισια με 6.

In other news, με μεγαλη αγωνια αναμενονται οι εκλογες της ομοσπονδιας που διοικει το Ελληνικο ποδοσφαιρο, οριζει διαιτητες και δινει πρωταθληματα στα χαρτια.
Υποψηφιοι για την εν λογω τιτανομαχια ειναι ο μεγαλος παραγοντας Βασιλης Γκαγκατσης (εχει κατηγορηθει στο παρελθον για απειρα κακουργηματα για τα οποια ειναι ακομα υποδικος) που μεχρι προτινος δουλευε στην Παε Ολυμπιακος ως νομικος συμβουλος.
Και για τους κακοπιστους οριστε τι λεει ενας απο το ψηφοδελτιο του



Για την υποψηφιότητα του Βασίλη Γκαγκατση, ενόψει των εκλογών της ΕΠΟ μίλησε ο Βαγγέλης Γραμμένης, υποστηρίζοντας ότι πλέον δεν βρίσκεται στο στρατόπεδο του Ολυμπιακού.
Ο πρόεδρος της ΕΠΣ Μακεδονίας, που μετέχει στο ψηφοδέλτιο του Βασίλη Γκαγκάτση για της εκλογές της 6ης Οκτωβρίου, ξεκαθάρισε με δηλώσεις του στο «Αθλητικό Metropolis», ότι ο πρώην πρόεδρος της ΕΠΟ δεν έχει πλέον καμία σχέση με τους Πειραιώτες.
«Ο κύριος Γκαγκάτσης, δεν είναι πλέον νομικός εκπρόσωπος επΆ αμοιβή στον Ολυμπιακό. Ίσχυε παλαιότερα, δεν ισχύει σήμερα. Το αντίθετο μάλιστα. Δεν είναι πλέον στο στρατόπεδο των «ερυθρολεύκων». Αυτή την ώρα υπάρχει μία έντονη προεκλογική αντιπαράθεση, δεν είναι ένα «σικέ» παιχνίδι»Δεν ειναι πλεον, noted.

Ο αλλος υποψηφιος που θα διεκδικησει τη νικη σε αυτη τη μαχη σωμα με σωμα ειναι ο Γιωργος Σαρρης. Για τον εν λογω κυριο οι κακες γλωσσες δεν λενε να σταματησουν


Ο κ. Χατζηαποστόλου, που ήταν πρόεδρος της επιτροπής Εθνικών ομάδων όταν η Ελλάδα κατέκτησε το Euro 2004, χαρακτήρισε τον Γιώργο Σαρρή «προκάτ», προσθέτοντας στην συνέντευξή του στον 102 FM Θεσσαλονίκης, ότι: «Ο υποψήφιος πρόεδρος της ΕΠΟ κύριος Σαρρής έχει διατελέσει επί σειρά ετών πρόεδρος της ΠΕΦ Ολυμπιακού Χίου»!

Τς τς τς, μα σα δεν ντρεπονται να συκοφαντουν τους ανθρωπους.

Η αγωνια κορυφωνεται :doh:

Καποιοι συνεχιζουν να βλεπουν φαντασματα και καποιοι αλλοι συνεχιζουν να κανουν τους χαζουληδες και να κανουν "καζουρα".
Οπου καζουρα βαλτε πλατες σε εγκληματιες.

Ολα βαινουν καλως στα βασιλειο της Μαρινακιας.

PDS
08-09-2012, 01:11
Ναι ειναι τεραστια η αγωνια.
Ποιος θα ελεγχει την ΕΠΟ?ο Μαρινακης?
ή ο Μαρινακης?:silly:

hakoo
08-09-2012, 01:15
Κατσε γιατι μπορει να γινει η εκπληξη και να την διοικει ο Μαρινακης.

messi10
08-09-2012, 12:31
6 αγωνιστικες εριξε η πειθαρχικη επιτροπη στον Κατσουρανη πρωτοδικα, βεβαια ακομα δεν γνωριζουμε για ποιο λογο αποβληθηκε αλλα οκ, λεπτομερειες. Προφανως ο διαιτητης εγραψε στο φυλλο αγωνα την βρισια και μολις την ειδαν οι υπευθυνοι κοκκινησαν και ειπαν να του ριξουν μια εξαρα.
2 λιγοτερες δλδ απο αυτες που εφαγε ο Σουαρες για την ρατσιστικη επιθεση (γατακια Αγγλοι), 1 περισσοτερη απο την ποινη του Ζε Ελιας για κατι μπουνοκλωτσιδια (βεβαια η ποινη αυτη μετα ως δια μαγειας εγινε 1 αγωνιστικη) και 6 περισσοτερες απο την ...καμια αγωνιστικη που ειχε φαει ο Καρεμπε για κατι μπουνιδια μου ειχε ριξει στον Οκκα.
Ναι, ειχε αρχισει το Οκκα στις μπουνιες μεσα στον αγωνα και τελικα αθωωθηκε. Και τον Καστιγιο θυμαμαι οταν επαιζε στην ομαδα του λαου να πιανει απο τον λαιμο κατι διαιτητες και να παιρνει...παρατηρηση (οχι κιτρινη μην μαζεψει καρτες και γινει καμια στραβη).
Troll Level: Παραγκα.
Η λογικη της παραγκας απλη και δοκιμασμενη, ριχνουμε στον Κατσουρανη το μεγιστο (6 αγωνιστικες) και με καμια εφεση αντε να παει στο μισο και αμεσως μετα παιρνει μπροστα το συστημα των ΜΜΕ και παρουσιαζεται μεχρι και ευνοημενος ο Παναθηναικος που χαριστικα επεσε η ποινη του. Πρακτικες ου εφαρμοζονται χρονια τωρα στο πιο γελοιο πρωταθλημα του κοσμου που διοργανωνεται απο εναν και απονεμεται σε εναν.
Η βρισια στον διαιτητη σε σοβαρα πρωταθληματα προφανως και τιμωρειται με κοκκινη καρτα, βεβαια εκει κανεις δεν μπορει να πει κουβεντα γιατι ο διαιτητης ειναι αξιοπιστος, οπως τιμωρει εσενα ετσι τιμωρει και τον αντιπαλο σου αλλα και ολους τους συμμετεχοντες. Αλλα στην Ολυμπιακη λιγκα δεν γινεται να μην πεις τιποτα οταν το direct και το uppercut τιμωρουνται με 1 και καμια αγωνιστικη αλλα η βρισια με 6

6 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ?? 6?? λολ απλα

Υ.Γ. Επειδη τωρα που το ξανα - διαβαζω μπορει να φαινεται και ειρωνικο, σας επιβαιβεωνω οτι κυριολεκτω 100%.

hakoo
08-09-2012, 12:45
6 πρωτοδικα, με την εφεση μπορει και να πεσει η ποινη.
Still κανει εντυπωση, ειδικα οταν για μπουνοκλωτσιδια αλλοι δεν εχουν τιμωρηθει καν.

messi10
08-09-2012, 13:01
^ εγω περιμενα απλα 1 Αγωνιστικη, λογω της κοκκινης. ΔΕΝ ηξερα οτι θα χαμε και περαιτερω....

δλδ τι να πω 6 αγωνιστικες και ΑΝ γινει δεκτη η εφεσε 3 - 4 μου φαινονται ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ

ΠΟΛΛΕΣ.

the master
08-09-2012, 13:01
κοιτα μολις το εμαθα πραγματικα δεν το πιστευα
σορρυ τοτε ποιος ο λογος να υπαρχει η κοκκινη για τετοιες περιπτωσεις αν ειναι να φας 6 αγωνιστικες?


ειμαι σιγουρος οτι σε παικτη του γαυρου ουτε κιτρινη δεν θα εδιναν...
ελεος ...

Giannis7
08-09-2012, 15:14
Παιδιά, απλά να σας πω ότι η ποινή διπλασιάζεται επειδή είναι αρχηγός. Δηλαδή το λιγότερο θα ήταν 2 αγωνιστικές.

tonybsg
08-09-2012, 15:24
^ εγω περιμενα απλα 1 Αγωνιστικη, λογω της κοκκινης. ΔΕΝ ηξερα οτι θα χαμε και περαιτερω....

δλδ τι να πω 6 αγωνιστικες και ΑΝ γινει δεκτη η εφεσε 3 - 4 μου φαινονται ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ

ΠΟΛΛΕΣ.


Παιδιά, απλά να σας πω ότι η ποινή διπλασιάζεται επειδή είναι αρχηγός. Δηλαδή το λιγότερο θα ήταν 2 αγωνιστικές.

Η ποινή είναι 4 αγωνιστικές λόγω εξύβρισης διαιτητή (η αποβολή ήταν με απευθείας κόκκινη) και 2 αγωνιστικές επειδή ήταν αρχηγός.

Red
09-09-2012, 14:11
PDS έχεις δίκιο φίλε μου :) Και τα 15 στημένα ;)
Οκ? Δεν περιγράφω άλλο :D


Χε... και τα επομενα 15 παλι στημενα θα ειναι τι να κανουμε.:osfp:

PDS
09-09-2012, 14:22
Το χειροτερο ειναι οτι τοτε θα βλεπουμε στην νοβα βουλγαρικο και αλβανικο πρωταθλημα γιατι το δικο μας δεν θα βλεπεται.Ηδη μας ξεπερναει σιγα σιγα το κυπριακο.Αντε και εις κατωτερα.

Red
09-09-2012, 14:40
Οταν το κρατος καταρεει περιμενεις να εχουμε ποδοσφαιρο?

PDS
09-09-2012, 15:06
Tα χρηματα του τσαμπιονς λιγκ δεν εχουν να κανουν με το κρατος.Το ενδιαφερον των οπαδων για το προιον μεσω του ανταγωνισμου σιγουρα δεν εχει να κανει με το κρατος
Το πρωταθλημα εχει απαξιωθει για αλλους λογους κατ,εμε.

Sorry με την κριση εννοω,γιατι το.κρατος εχει τεραστιες ευθυνες.Το πολιτικο κοστος που θα ριξει κυβερνηση σε πιθανη τιμωρια ,ειναι και η απαντηση στο γιατι ποτε απο δω και περα αυτο το πρωταθλημα δεν θα παει μπροστα .Μονο ο πατος υπαρχει για αυτο η να ερθουν προεδροι στον οσφπ που δεν θα ενδιαφερονται για το.παρασκηνιο,δλδ ιστορικα και ρεαλιστικα να το δεις μονο ο πατος υπαρχει στον οριζοντα.

Red
09-09-2012, 19:01
Οταν το κρατος εχει τεραστιο προβλημα λογικο ειναι να περναει και στον αθλητισμο απο εκει και περα υπαρχουν και τα ποδοσφαιρικα παρασκηνια οπως λες αλλα μεταξυ μας τωρα πες μου που δεν υπαρχει αυτο ιταλια,ισπανια,γερμανια?απλα στις αλλες χωρες ξερουν να διαφημιζουν και να πασαρουν σωστα το υλικο τους ωστε να προσελκυουν τον κοσμο.

Εμεις εδω στην χωρα τις λαμογιας τα βλεπουμε λιγο διαφορετικα μιας και τυχαινει να ειμαστε και καχυποπτος λαος.

Ριξε μια ματια
http://www.sport-fm.gr/article/577862

PDS
09-09-2012, 19:31
Σαφως και περναει και στον αθλητισμο η κριση,αλλα η κριση στο ποδοσφαιρο ειναι διαφορετικη.Η κριση που εχουμε στην χωρα ειναι το κερασακι στην τουρτα ,οχι το πραγματικο προβλημα του ποδοσφαιρου.

Μιας και αναφερεις αλλα πρωταθληματα.Εκει υπηρξαν τιμωριες και αφαιρεση τιτλων ,εδω δεν προκειται να γινει ποτε τιποτα.Εκει ειναι η διαφορα.Γινονται ναι,αλλα τιμωρουνται.
Αν το 1999 σου αφαιρουσαν 2 πρωταθληματα και υπηρχαν οι αναλογες τιμωριες,θα ειχε σταματησει εκει η καθε παραγκα και θα ειχαμε σημερα ενα σαφως πιο ανταγωνιστικο πρωταθλημα και ελκυστικο για τους ξενους.
Η ΑΕΚ με 2-3 πρωταθληματα πιθανοτατα δεν θα ηταν η ΑΕΚ του σημερα.
Για μενα υγεια ειναι να εχουν ολοι δικαιωμα στο ονειρο.

Θα πανηγυρισω πιο πολυ απο πρωταθλημα του ΠΑΟ,αν δω υγεια στο Ελληνικο ποδοσφαιρο.Αν δω να σηκωνουν κουπες ολες οι μεγαλες ομαδες και οχι μονο.Ειμαι ΟΠΑΔΟΣ αυτης της νοοτροποιας οχι του Παναθηναικου.Δεν θα με καλυπτε αν στην θεση του ΟΣΦΠ ηταν ο ΠΑΟ σημερα.

Δυστυχως ο κυκλος παραγκα-->χρηματα C.L--πρωταθλημα--παραγκα--... και ξανα μανα ,δεν προκειται να σπασει ποτε.
Γιατι ποτε δεν θα βρεθει καποιος τολμηρος να τον σπασει λογο πολιτικου κοστους.Ειναι απλο.Υπαρχει περιπτωση ο Σαμαρας να κανει κατι τετοιο.Ειδικα αυτη τη περιοδο?
Οχι,γιατι τελειωσε.Τοσο απλο.

Εχουμε αυτο το πρωταθλημα που μας αξιζει.Αν οι ιδιοι(παναθηναικοι,Ολυμπιακοι,Αεκτζηδες κτλ,ολοι μαζι) δεν βγουμε να διαμαρτυρηθουμε και να αντιδρασουμε δεν θα γινει τιποτα.

Οταν λες στον αλλον για παραγκα σου λεει ''κλαψα'',''39 μονοι μας,τοσα ολοι σας'' την ιδια ωρα που δεν μπορει να απαντησει στην απλη ερωτηση,''γιατι αφου εχει ομαδαρα και επενδυει ο καθε Μαρινακης χρησιμοποιει διαιτησια και γενικα παρασκηνιο?''
ε καλα να παθουμε...

Red
09-09-2012, 20:21
Εκτος τις Γιουβε επρεπε να τιμωρηθουν και αλλες ομαδες αλλα αυτη πληρωσε για ολους,πες μου ομως ειλικρινα αλλαξε κατι?πιστευεις οτι το ιταλικο ποδοσφαιρο ζει τις ποιος καθαρες στιγμες του μετα το Καλτσιοπολις?
Πρεπει να ειναι μακραν το ποιο βρωμικο πρωταθλημα που υπαρχει!

Τι θα αλλαζε στην Αεκ αν επερνε 2 πρωταθλημα οπως λες?και παλι τιποτα!
Μπηκε στο αρθρο 44 τις χαριστηκαν 100 ΕΚ χρεους και εκτος αυτου ερχεται σημερα ο ΟΠΑΠ{μιλαω για την καλοκαιρινη χορηγια}και δινει λεφτα σε ενα συλογγο που ειναι καταχρεωμενος και εχε μπει στο αρθρο 44 ενω τα ασφαλιστικα ταμεια δινοπαθουν και δεν μπορουν να εξυπερετησουν τον κοσμο.
Ειναι δικαιο αυτο?

Ο Παναθηναικος,μαζευτηκαν 4 παντελοναδες εκαναν ποσα εκ μεταγραφες στο τελος ηρθε η τριβη μεταξυ τους βγαινει ο Τζιγκερ πουλαω δεν πουλαω καταρεει οικονομικα η ομαδα απο τα χρεη και ερχεται τωρα ο Αλαφουζος να κανει τις συμμαχιες και να την δει επαναστατης στο κατεστημενο...Ποιο κατεστημενο?οταν ξερει ο ιδιος οτι εκτος του παρασκηνιου{που ναι υπαρχει δεν λεω το αντιθετο}εισαι πολυ μικρος απεναντι στον μεγαλο σου αντιπαλο σε οτι συνεπαγεται αυτο!
Με πορδες δεν βαφουν αυγα,ο κοκκαλης εφαγε τα μουτρα του οταν πηρε τον ολυμπιακο στο ποδσφαιρο γιατι τοτε τα ηνια τα ειχε ο πιστολερο ακι εφαγε αρκετες φορες τα μουτρα του αν το θυμασαι{δεν ξερω τι ηλικια εχεις}Αλλα πηρε παικτες εβαλε λεφτα στην ομαδα εκανε το ονομα του ισχυρο στο ποδοσφαιρο,τωρα ο ο τουιτερακιας τι να κανει γελαει ο κοσμος και οι ιδιοι παναθηναικοι.

Το πρωταθλημα χρειαζεται βοηθεια απο επιχειρηματιες και οχι λαμογια να μπουν να παρουν ομαδες και να επενδυσουν σε αυτο Οτι εκανε δηλαδηκοκκαλης και Γιαννακοπουλος στο μπασκετ πριν χρονια.

PDS
09-09-2012, 23:48
Απανταω στις παραγραφους σου ξεχωριστα.

Milan και φιορεντινα νομιζω επισης τιμωρηθηκαν.Το αν ειναι ακομα βρωμικο εκει δεν δικαιολογει την ατιμωρησια εδω.

Ναι θα αλλαζε.Τα 60+ επιπλεον για την ΑΕΚ δεν ειναι λιγα.(ασε που τα 2-3 μπορει να εφερναν αλλα 2 και παει λεγοντας).Επισης τα χρηματα αυτα δεν θα εμπαιναν αντιστοιχα στις τσεπες του ΟΣΦΠ.Αποτελεσμα=Μεγαλυτερος ανταγωνισμος.Και μιλαμε μονο για την περιπτωση της ΑΕΚ.
Η χορηγια υποτιθεται οτι δεν γινεται για να αδειασουν τα ταμεια του χορηγου αλλα για περισσοτερα κερδη.Τουλαχιστον εγω αυτο γνωριζω.

Ναι οντως ξερει ο ιδιος οτι εκτος του παρασκηνιου ειναι μικρος απεναντι στον μεγαλο αντιπαλο...λογο παρασκηνιου.Ο κυκλος που λεγαμε.
Αλλωστε αν ο Μαρινακης ενιωθε μεγαλος δεν θα χρησιμοποιουσε και το παρασκηνιο.(απο στημενα παιχνιδια μεχρι αλλαγες ημερομηνιων,τα παντα ολα,ακομα και τις λεπτομεριες).

assassin
11-09-2012, 23:32
καλησπέρα αδέρφια!
Λίγη βοήθεια θα ήθελα...
κάποιος ευλογημένος πείραξε την κεραία της πολυκατοικίας και δεν πιάνω μεγκα ούε αναλογικά ούτε ψηφιακά.
Υπάρχει κάποιο link που να κολλάει λιγοτερο απο άλλα να δούμε λιγο την Εθνική μας???
Ευχαριστώ!

the master
11-09-2012, 23:35
δες το live goal.tv

assassin
11-09-2012, 23:36
Ευχαριστω Φιλιππε!!

I_HAVE_A_NAME_
15-09-2012, 22:55
Σε ξαναρωταω.Γιατι εμεις θα ΠΡΕΠΕΙ να βαλουμε 4 γκολακια και οι αλλοι να περασουν με την διαιτησια ανετα,ατσαλακωτοι(απο την μετα γκρινια κτλ) ενα παιχνιδι.Σε αλλο πρωταθλημα παιζουμε?
Γιατι να μην μετρησει το γκολ του Τοτσε ας πουμε και ολα καλα?

Κι ομως αυτο που σου λεω σου φαινεται παραλογο(οσο λογικο και αν στην πραγματικοτητα σου ακουγεται),ακριβως γιατι εχει ποτιστει στο μυαλο μας οτι το η κλεψια ειναι σχεδον νορμαλ.Και εγω το ιδιο εκανα παλιοτερα.Δεν βγαζω τον εαυτο μου απεξω.

Δεν θα κατηγορησω ποτε απο δω και περα τους δικους μας,παρα μονο οταν το ποδοσφαιρο στην Ελλαδα γινει ποδοσφαιρο.Αφου γινει,αν μετα απο μια 5ετια δεν υπαρχει τιτλος,τοτε θα εχουν την αποκλειστικη ευθυνη οι δικοι μας.


Μάλιστα... Δηλαδή ότι και να γίνει η διαιτησία που σε "εσφαξε" στις 2 πρώτες αγωνιστικές σου στοίχισε το πρωτάθλημα!
Απο κει και πέρα τι και αν δεν έχεις ομάδα? Τι και αν δεν μπορείς να βάλεις γκολ στον Πανθρακικό? Μια ζωή η διαιτησία.. Χαίρομαι που υπάρχει και η αντίθετη γνώμη πάντως :)
Εμείς φταίμε για όλα Βαγγο έχεις δίκιο ρε συ....

PDS
15-09-2012, 23:05
Μάλιστα... Δηλαδή ότι και να γίνει η διαιτησία που σε "εσφαξε" στις 2 πρώτες αγωνιστικές σου στοίχισε το πρωτάθλημα!
Απο κει και πέρα τι και αν δεν έχεις ομάδα? Τι και αν δεν μπορείς να βάλεις γκολ στον Πανθρακικό? Μια ζωή η διαιτησία.. Χαίρομαι που υπάρχει και η αντίθετη γνώμη πάντως :)
Εμείς φταίμε για όλα Βαγγο έχεις δίκιο ρε συ....

Δεν εχω ομαδα γιατι δεν θελουν oι προεδροι της ομαδας σου να εχω ομαδα.
Και εσυ θα εχανες βαθμους στην βεροια αλλα σε βοηθησαν.Εμενα γιατι οχι?
Δεν φταιτε εσεις.Η ομαδα σου φταιει.
Η αντιθετη αποψη δεν μου λεει τιποτα εδω και καποια χρονια.Ειμαι αρκετα ωριμος για να γνωριζω ποια ειναι η πραγματικοτητα.
Αυτα.

I_HAVE_A_NAME_
15-09-2012, 23:15
Ακόμα και σε μια τόσο βρώμικη και διεφθαρμένη χώρα που ο κάθε νέος με πτυχία μένει χωρίς δουλειά γιατί ο κάθε υπουργός βολεύει τα δικά του παιδιά δεν μπορείς να μιλάς με το εάν...
Δεν μπορώ να ρεμπελιάζω όλη μέρα με την δικαιολογία ότι ΕΑΝ πάρω πτυχίο με άριστα και ΕΑΝ πάρω μεταπτυχιακό δεν θα βρω δουλειά...
Ας τα πάρω εγώ και τότε μπορώ να βγω στους δρόμους και να διεκδικήσω ότι μου αξίζει..
Μέχρι τότε απλά έχω μια καραμέλα και μια δικαιολογία για να ρεμπελιάζω...
Μετέφερε όλο αυτό στην νοοτροπία της ομάδα σου και είσαι μέσα ;)

PDS
15-09-2012, 23:38
Σωστος.
Οταν ομως παρεις πτυχιο,παρεις και 2ο πτυχιο και ξενες γλωσσες κτλ κτλ και δεν παλι δεν βρεις δουλεια λογο του σαπιου κρατους,θα τα παρατησεις ή θα φυγεις εξωτερικο.
(Την ωρα που οι υπουργοι θα βρισκουν δουλεια στους δικους τους ανθρωπους)
Ο παναθηναικος ολα αυτα τα χρονια πηρε πτυχια(δεν ηταν παντα κακος),δουλεια δεν βρηκε,στο εξωτερικο αναγνωριστηκαν,αλλα εδω οχι.
Σημερα που δεν εχει την δυναμη να παρει αλλα,βρισκει παλι το κρατος απεναντι του,στην εστω μικρη πιθανοτητα να διεκδικησει μια θεση.

Το πρωταθλημα τελειωσε πριν καν αρχισει.Δυστυχως πολλοι ειναι ικανοποιημενοι με αυτην την εξελιξη.

Εννοειται φιλτατε I_HAVE_A_NAME_ οτι πρεπει να κοιταξω τα χαλια της ομαδας μου,δεν μπορω ομως να ξεχασω οτι ευθυνη για αυτα δεν εχουν μονο οι παραγοντες μου.
Οταν λοιπον το ποδοσφαιρο μας γινει ποδοσφαιρο,τοτε θα ασχοληθω μονο με τα χαλια μου(αν υπαρχουν αυτα).Ως τοτε η καραμελα ''νικηστε και την διαιτησια,ΕΠΟ,παρασκηνια,αλλαγες ημερομηνιων,τιμωριες και αφαιρεση βαθμων'' δεν μου κανει.

Αν εφταιγε αποκλειστικα η ομαδα μου ,τοτε ο καθε Μαρινακης δεν θα χρειαζοταν τα παραπανω,κι ομως τα χρειαζεται.
Αυτο.
Του ειναι απαραιτητα.Πως λοιπον να δωσω προτεραιότητα εγω στα χαλια της ομαδας μου,οταν ο ιδιος ο Μαρινακης δεν τα βλεπει,αλλα τα φοβαται?

Και δεν μιλαω φυσικα με αφορμη αυτην την αγωνιστικη που δεν εγινε το παραμικρο.


ΥΓ.Τα πραγματα ειναι πολυ ξεκαθαρα πλεον για μενα,για αυτο και παρ'ολο που ειναι ωραιο να συμμετεχω σε συζητησεις και να διαφωνω(το καλυτερο μου,ετσι γινεσαι σοφοτερος),δεν προκειται να αλλαξει κατι στον τροπο που σκεφτομαι για συγκεκριμενο θεμα.

Οποτε αφου μου κατεστρεψαν το χομπι μου ασε με τουλαχιστον να κραζω,μονο αυτο εχει μεινει.:P

I_HAVE_A_NAME_
15-09-2012, 23:46
Μαζί σου απλώς κανείς δεν σου είπε να νικήσεις την διαιτησία... Να κάνεις το "καθήκον" σου ως ομάδα είναι το θέμα και να κοιτάς να γίνεσαι εσύ καλύτερος..
¶σε το πόσους βαθμούς θα είσαι πίσω στο τέλος του πρωταθλήματος. Όταν όμως δεν μπορείς να νικήσεις τον Πανθρακικό δεν φταίμε εμείς ρε συ.. Αυτό λέω απλά...

PDS
15-09-2012, 23:55
Για το σημερινο δεν φταιτε εσεις.Αυτο ειναι γεγονος.Γι αυτο και δεν μιλαω για το σημερα.Εχασαν τα αχαστα και καλα να παθουν.Ετσι ειναι η μπαλα.
(απλα σκεψου ποσο ευκολους 3 βαθμους θα ειχε,αν ο εποπτης ''εβλεπε'' τον Τοτσε στην γραμμη.Στο -4 και μεσα στο παιχνιδι.)
Δυστυχως και αυτα κανουν την διαφορα.Εκτος απο την παραλληλα ολοενα και αυξανομενη οικονομικα δυναμη του ΟΣΦΠ.Κυκλος.


Εχεις καλυτερο ροστερ,εισαι φαβορι.Αυτα ειναι δεδομενα.Να μιλησουμε για επιθεση?Που ο παγκιτης μητρογλου θα επαιζε βασικοτατος σε εμας?
Μακαρι καποια στιγμη να μπω στην διαδικασια να μιλαω πρωτα για αυτα,αλλα δεν το βλεπω...

nikon
16-09-2012, 10:40
Δεν σ'αφήνει η παράγκα Βαγγέλη μου αλλιώς κάθε μέρα θα μας έλεγες για το πόσο καλύτερη ομάδα έχει ο Ολυμπιακός ή μάλλον πόσο χάλια ομάδα έχετε εσείς......ή και τα δύο.

Πάντως με τέτοια επίθεση φωτιά απορώ πως έχετε βάλει 2 γκολ σε 3 αγωνιστικές από τα οποία το 1 ο Βύντρα....anyway το σίγουρο είναι ότι η παράγκα φταίει για όλα.

karlat89
16-09-2012, 10:56
Θυμάστε μου λιγο την παράγκα του2010; τοτε το πηρε καθαρα ο παο;

Η μηπως ξεχνάμε το πεναλτι μες τον πανιωνιο στον νινη και το αρης. ΠΑΟΚ.Η μηπωσ ηταν η παράγκα του μαρινάκη στο γκολ οφ σαιντ στα πλει οφ περσι του ζιλμπερτο και φετος το πέναλτυ στον φωτακη πουμας στερησατε 2 χρονιες τα προκριματικα του champions league

PDS
16-09-2012, 13:50
Νικο εσυ μιλας για ανθρωπινα λαθη ακομα.Οποτε κουβεντα με σενα μονο για χαβαλε μπορω να κανω.Δεν υπηρξε παραγκα ποτε και τα γνωστα.


Θυμάστε μου λιγο την παράγκα του2010; τοτε το πηρε καθαρα ο παο;

Η μηπως ξεχνάμε το πεναλτι μες τον πανιωνιο στον νινη και το αρης. ΠΑΟΚ.Η μηπωσ ηταν η παράγκα του μαρινάκη στο γκολ οφ σαιντ στα πλει οφ περσι του ζιλμπερτο και φετος το πέναλτυ στον φωτακη πουμας στερησατε 2 χρονιες τα προκριματικα του champions league

Ναι καθαροτατα.Το 2010 το μονο που εγινε ηταν να προστατευθει η ομαδα(πηρε σφυριγματα υπερ και κατα οπως φυσιολογικα γινεται σε ολα τα πρωταθληματα του κοσμου) και ειναι η αποδειξη του ποσο μετραει εστω αυτο στο Ελληνικο ποδοσφαιρο.Γιατι με τους ιδιους παιχτες και σφαξιμο δεν μπορεσε να το παρει.


Τα play οffs και η αλλαγη στασης της διαιτησιας επισης δειχνει ακριβως το ποσο ελεεινα λειτουργει η παραγκα.Σου στερει την απευθειας προκριση στους ομιλους ε και για να μην μιλας σε παιζει σαν μεγαλη ομαδα στα play offs.
Αποτελεσμα?Δινει το διαιωμα σε σενα φιλε karlat89 να κανεις το συγκεκριμενο ποστ σημερα,γιατι υπαρχει και καλα το ''αλλα''.
Για μενα δεν υπαρχει ομως,γιατι θα ημουν απευθειας στους ομιλους.Mε γεματες τις τσεπες.


Τωρα ως παοκτσης αν σε χαλαει ο ΠΑΟ ολα αυτα τα χρονια ,τι να πω.Καληνυχτα ποδοσφαιρο.

ΥΓ.Τα playoffs πρεπει να καταργηθουν.

msnes7
16-09-2012, 14:06
Νομίζω έχουμε το μικρότερο καφενείο από όλα τα καφενεία αυτό δεν αλλάζει με τίποτα.Χτες τουλάχιστον είδαν και οι τυφλοί ότι οι ανακοινώσεις βλάπτουν.Αντί να κοιτάξουν την αγωνιστική ανυπαρξία άρχισαν οι τύποι με ανακοινώσεις συνεχείς πριν και μετά τα ματς.Ο πλατανιας σας περνάει κ αλαφούζο πρέπει να του γράψει κάποιος στο τουίτερ.
Τώρα για μας με αυτή την άμυνα έτσι όπως την έχουν καταντήσει απλά είναι ποιός θα βάλει τα περισσότερα την τρίτη,τουλάχιστον έχουμε τους παίχτες να σκοράρουμε

PDS
16-09-2012, 14:09
Οι ανακοινωσεις πρεπει να συνεχιστουν.Δεν χαλανε σε τιποτα τον ΠΑΟ(ειδαμε προκοπη με τον Τζιγκερ που δεν μιλαγε).Το προβλημα θα ειναι αν μεινουν στις ανακοινωσεις και οχι στις τιμωριες.
Φυλακη ο χοντρος,αφαιρεση πρωταθληματων.Μπας και ξανασχοληθουμε σοβαρα με το Ελληνικο ποδοσφαιρο.

Red
16-09-2012, 14:26
Οι ανακοινωσεις πρεπει να συνεχιστουν.Δεν χαλανε σε τιποτα τον ΠΑΟ(ειδαμε προκοπη με τον Τζιγκερ που δεν μιλαγε).Το προβλημα θα ειναι αν μεινουν στις ανακοινωσεις και οχι στις τιμωριες.
Φυλακη ο χοντρος,αφαιρεση πρωταθληματων.Μπας και ξανασχοληθουμε σοβαρα με το Ελληνικο ποδοσφαιρο.


Ναι το προβλημα του ποδοσοφαιρου ειναι ΜΟΝΟ ο χοντρος,πριν απο 20 χρονια ας πουμε το ποδοσφαιρο μας ηταν αγγελικα πλασμενο.

PDS
16-09-2012, 14:32
Αν κρινω απο την κατανομη τιτλων και τον κοσμο που ενδιαφεροταν για αυτο ναι.Αγγελικα πλασμενο. Ονειρο θα ελεγα.

Red
16-09-2012, 14:39
Αν κρινω απο την κατανομη τιτλων ναι.Αγγελικα πλασμενο.


Δηλαδη οι τιτλοι κρινουν την ποιοτητα ενος πρωταθληματος?
Στο μπασκετ υπηρχε βρωμια που το επερνε ο παο τοσα χρονια?

Και ως συνηθως παλι θα φταιει ο ολυμπιακος που θα παρει το πρωταθλημα και φετος απο τους πολυ ισχυρους αντιπαλους του στο πρωταθλημα.:ice:

PDS
16-09-2012, 14:43
Δηλαδη οι τιτλοι κρινουν την ποιοτητα ενος πρωταθληματος?
O ανταγωνισμος,ο κοσμος στα γηπεδα που ηταν 10Χ του σημερινου(μαζι με το απειρα μεγαλυτερο ενδιαφερον).Το γεγονος οτι αν ειχες ομαδα το σηκωνες,ακομα και αν ησουν η Λαρισα.Ειναι πολλα.

Ωραιες εποχες.Σημερα το ποδοσφαιρο μας ειναι τραγικο.Οι τοτε δυνατες ομαδες εχουν διαλυθει.Και δυστυχως σε μια μεριδα οπαδων του ΟΣΦΠ αρεσει αυτο.

Η μονη λυση ΙΣΩΣ θα ηταν να μοιραζονται τα χρηματα του C.L στους 5 πρωτους.Κατι που μαλλον δεν ειναι εφικτο.

hakoo
16-09-2012, 15:30
Το εχουν μαθει καλα το ποιηματακι οι Ολυμπιακοι, το χρησιμοποιουν 15 χρονια αλλωστε και εχουν γινει κομματακι proficient σε αυτο.
Η λογικη αυτη λεει λοιπον οτι δεν δικαιουσαι να διαμαρτυρεσαι αφου δεν μπορει να βαλει γκολ ο Πετροπουλος η επειδη δεν μπορεις να κερδισεις τον Πανθρακικο. Δικαιολογουνται λοιπον να κλεβουν με στοιχεια και αποδειξεις απο τη στιγμη που εσυ δεν εισαι καλος. Ειναι μια δικη τους λογικη, Ολυμπιακη λογικη, και σιγουρα τους κανει να αισθανονται καλυτερα και λιγοτερες τυψεις για τις απιθανες κλεψιες και σκανδαλα που πρωταγωνιστει η ομαδα τους.
Καθονται και αναλωνονται σε "ποδοσφαιρικες" συζητησεις για να ριξουν σταχτη στα ματια, ειναι ολοκληρος ελεφαντας στο δωματιο και αυτοι παριστανουν οτι δεν τον βλεπουν. Μια πιανονται απο τον Πετροπουλο και την αλλη απο τον Τοτσε.
"Ποδοσφαιρικη" συζητηση μπορει να γινει μονο οταν υπαρχει ποδοσφαιρο, ενα ποδοσφαιρο που εχει κανονες οι οποιοι ισχυουν για ολους. Μονο τοτε μπορεις να συγκρινεις τον Τζιμπουρ με τον Τοτσε και τον Ζαρντιμ με τον Φερειρα.
Οταν το πρωταθλημα διοργανωνεται απο μια κλικα ομαδων με πυρηνα μια ομαδα που εχει διορισει ολα τα αρμοδια οργανα στις θεσεις που θελει ειναι απλα ηλιθιο να καθεσαι να κανεις ποδοσφαιρικη συζητηση.
Ειναι σαν να καθεσαι να συγκρινεις τους παικτες του WWF, ποιος ειναι πιο δυνατος ξερω γω.

I_HAVE_A_NAME_
16-09-2012, 15:45
Δικαιούσαι να διαμαρτύρεσαι αλλά μόνο αυτό κάνεις ρε hakoo... Και δεν μιλάω προσωπικά εννοείται.. Μόνο αυτό κάνει ο Παναθηναϊκός εννοώ...
Δεν κοιτάει τα του οίκου του και τα βάζει ΜΙΑ ΖΩΗ με τον "αιώνιο αντίπαλο"...
Να στο πάρω αλλιώς εγω... Αφού το πρωτάθλημα είναι τόσο βρώμικο που δεν σας αφήνει καν να σηκώσετε κεφάλι γιατί δεν γράφετε στα @@ σας τον τίτλο, να κάνετε ένα σωστό scouting και να κοιτάξετε να παίζετε ένα υποφερτό ποδόσφαιρο...?
Ασε τον Ολυμπιακό! Αφού προφανώς ( σύμφωνα με την λογική σας ;) ) δεν μπορείτε να κάνετε τίποτα για να μας "σταματήσετε" γιατί συνεχίζετε την ίδια τακτική?
Σας έβγαλε πουθενά έως τώρα?
Σύμφωνα με τα λεγόμενα σας πάντα έτσι........

PDS
16-09-2012, 16:09
Δεν ειναι θεμα scouting ρε συ.

Toσουν παιχτες εβγαλε απο την παιανια ο ΠΑΟ.Και τι καταφερε στο Ελληνικο πρωταθλημα?
Στην ευρωπη αλλα και με την εθνικη Ελλαδος αναγνωριστηκε η αξια τους.Οταν πχ εκλειναν την μπαρτσα στα καρε την και χαναν την μια ευκαιρια μετα την αλλη για να την αποκλεισουν ,αναγνωριστηκε η αξια τους.
Στο Ελληνικο πρωταθλημα ηταν οι ''losers''.Και καλα.

hakoo
16-09-2012, 16:50
Δικαιούσαι να διαμαρτύρεσαι αλλά μόνο αυτό κάνεις ρε hakoo... Και δεν μιλάω προσωπικά εννοείται.. Μόνο αυτό κάνει ο Παναθηναϊκός εννοώ...
Δεν κοιτάει τα του οίκου του και τα βάζει ΜΙΑ ΖΩΗ με τον "αιώνιο αντίπαλο"...
Να στο πάρω αλλιώς εγω... Αφού το πρωτάθλημα είναι τόσο βρώμικο που δεν σας αφήνει καν να σηκώσετε κεφάλι γιατί δεν γράφετε στα @@ σας τον τίτλο, να κάνετε ένα σωστό scouting και να κοιτάξετε να παίζετε ένα υποφερτό ποδόσφαιρο...?
Ασε τον Ολυμπιακό! Αφού προφανώς ( σύμφωνα με την λογική σας ;) ) δεν μπορείτε να κάνετε τίποτα για να μας "σταματήσετε" γιατί συνεχίζετε την ίδια τακτική?
Σας έβγαλε πουθενά έως τώρα?
Σύμφωνα με τα λεγόμενα σας πάντα έτσι........

Μα τωρα ρε φιλε μου συγνωμη κιολας γιατι δεν θελω να ακουστω καπως αλλα ειναι σοβαρο αυτο που μου λες?
Ειναι δυνατον να μου κανεις αναλογια (εστω υποθετικη για σενα) οτι ναι μεν κλεβω αλλα εσυ γιατι δεν κοιτας τα του οικου σου?
Δεν υπαρχει τετοια αναλογια φιλε μου, αν μια ζωη κλεβεις ε τοτε μια ζωη θα σου λενε οτι κλεβεις ανεξαρτητα αν αυτος που στο λεει εχει οικογενειακα προβληματα ξερω γω.
Το scouting, το υποφερτο ποδοσφαιρο κτλ που λες εκτος απο υποκειμενικα ειναι και παντελως ασχετα με την συζητηση και το προβλημα.
Ειναι σαν μπαινεις στο σπιτι του αλλου, να τον κλεβεις και να του λες ελα τωρα φιλε για να λεμε και του στραβου το δικιο δεν εχεις και τοσο καλο αντικλεπτικο συστημα. Φτιαξε πρωτα το αντικλεπτικο σου συστημα και μετα να εχεις τα μουτρα να με καταγγειλεις στην αστυνομια.

I_HAVE_A_NAME_
16-09-2012, 17:30
Δεν σου είπα κάτι περισσότερο ή λιγότερο απ'το να μην στηρίζεις όλα σου τα επιχειρήματα και τον λόγο σου σε αυτό ρε "φίλε μου"..
Εσύ όταν έκλεβες ήταν το αγγελικό ποδόσφαιρο??
ή μήπως όταν κλέβεις λίγο δεν είναι κλεψιά??
Δεν καταλαβαίνεις ότι κανείς μας δεν θέλει βρώμικο ποδόσφαιρο?
Όταν όμως τα κοράκια ήταν στο μέρος σου έκανες και συ την πάπια.. Και όταν λέω εσύ εννοώ ο Παναθηναϊκός...
Μην κάνουμε ξαφνικά σαν καλόγριες που δεν ξέρουν πως βρεθήκαν στον μπουρδέλο και κοιτάνε γύρω τους γεμάτες απορία....
Δεν είμαι σοβαρός όχι.. Προφανώς δεν είμαι σοβαρός αφού συνεχίζω και μιλάω για άνευ σημασίας και ουσίας θέματα...
Καλό μεσημέρι φίλε μου...

nikon
16-09-2012, 18:13
Νικο εσυ μιλας για ανθρωπινα λαθη ακομα.Οποτε κουβεντα με σενα μονο για χαβαλε μπορω να κανω.Δεν υπηρξε παραγκα ποτε και τα γνωστα.Το κακό για σένα και την ομάδα σου είναι ότι και χθες δεν υπήρχαν καν ανθρώπινα λάθη.....απορώ πως δεν βγάλατε ανακοίνωση κατά της παράγκας που δεν έδρασε και χθες για να καλύψει την ανυπαρξία σας σαν ομάδα και να έχετε κάπου να ρίξετε το χάλι σας......χαβαλέ κάνω.

PDS
16-09-2012, 19:10
Εσύ όταν έκλεβες ήταν το αγγελικό ποδόσφαιρο??


Αυτη η καραμελα εχει λιωσει.16 χρονια ''κλεψιας'' Βαρδινογιαννη.
6 πρωταθληματα ο ΠΑΟ
4 ο Γαυρος
4 η ΑΕΚ
1 ο ΠΑΟΚ
1 η Λαρισα

16 χρονια κλεψιας Κοκκαλη/Μαρινακη.
14 πρωταθληματα ο Γαυρος
2 ο ΠΑΟ

Θελω να κλεβετε οπως εκεινος ο ΠΑΟ του βαρδ,μπας και δουμε ασπρη μερα στο Ελληνικο ποδοσφαιρο.


Το κακό για σένα και την ομάδα σου είναι ότι και χθες δεν υπήρχαν καν ανθρώπινα λάθη.....απορώ πως δεν βγάλατε ανακοίνωση κατά της παράγκας που δεν έδρασε και χθες για να καλύψει την ανυπαρξία σας σαν ομάδα και να έχετε κάπου να ρίξετε το χάλι σας......χαβαλέ κάνω.

Α ναι,και χθες δεν εγιναν λαθη.Οχι οτι μονο χθες δεν εγιναν και εισαι μπροστα στο +7 λογο παραγκας.

Τουλαχιστον οι αλλοι την βλεπουν.Εσυ ζεις στον αγγελικα πλασμενο κοσμο σου του καθαροτατου Ελληνικου πρωταθληματος και τον ανθρωπινων λαθων.
Αλλα δεν κανεις χαβαλε.Αυτο ειναι το λυπηρο.

hakoo
16-09-2012, 20:03
Εσύ όταν έκλεβες ήταν το αγγελικό ποδόσφαιρο??


Eκτος του οτι δεν ξερω ακριβως σε ποια περιοδο αναφερεσαι (80-96?) εγω την περιοδο του Βαρδινογιαννη(του γιωργου υποθετω λες) ημουν απο αγεννητος μεχρι 12 χρονων. Οποτε εχω μονο τους αριθμους για να κρινω, και αυτα που βλεπω στους αριθμους που εβαλε ο Βαγγελης δεν μου φαινονται παρανοικα. Παραγκα και να παιρνει σχεδον τα ιδια πρωταθληματα ο Ολυμπιακος, να παιρνει η Λαρισα και ο Παοκ δεν μου φαινεται για σωστη αναλογια με την σημερινη.




Όταν όμως τα κοράκια ήταν στο μέρος σου έκανες και συ την πάπια.. Και όταν λέω εσύ εννοώ ο Παναθηναϊκός...


Ενα 10χρονο να κανει την παπια λιγο δυσκολο, δεν ημουν παρων τοτε και δεν μπορω να κρινω. Επομενως δεν μπορεις να κατηγορησεις εσυ εμενα για την υποθετικη παπια που εκανα σαν δεκαχρονο, εγω αντιθετα κρινω με τα σημερινα δεδομενα. Μιλαω για το σημερα και τις κλεψιες που εχει κανει η ομαδα σου τα τελευταια 15 χρονια και ειναι περα πασης αμφιβολιας και το γεγονος οτι παρολο τα ξερετε δεν εχετε καποιο προβλημα.
Καταλαβαινω οτι λεγοντας "εσυ" εννοεις "ο Παναθηναικος" αλλα και παλι ξαναλεω, εσυ μιλας υποθετικα για κατι που μπορει να εγινε η μπορει να μην εγινε στο παρελθον και εγω για κατι δεδομενο του σημερα. Επομενως η οποια συγκριση χωρις τα δεδομενα θα ειναι ακυρη.
Το επιχειρημα σου αυτο (οτι αφου γινοταν τοτε καλως γινετε τωρα) επιβεβαιωνει 100% αυτα που λεω για την σταση σας.



Δεν είμαι σοβαρός όχι.. Προφανώς δεν είμαι σοβαρός αφού συνεχίζω και μιλάω για άνευ σημασίας και ουσίας θέματα...
Καλό μεσημέρι φίλε μου...


Δεν σε εβαλα σε καποια συζητηση με το ζορι, εσυ εκανες quote εμενα.
Εσυ μπορει να τα θεωρεις ανευ ουσιας και ειναι δικαιωμα σου, εγω πιστευω οτι ειναι σημαντικο να τα καταδειξουμε γιατι ειναι προεκταση της ασυδοτης κοινωνιας μας. Επομενως θα συνεχισω να θετω το ζητημα στην μη ποδοσφαιρικη του βαση, γιατι οπως ειπα οπου δρουν εγκληματικες οργανωσεις δεν μπορει να υπαρχει ποδοσφαιρο, ποσο μαλλον να το κρινουμε με αγωνιστικους ορους.

I_HAVE_A_NAME_
16-09-2012, 20:45
Δεν λέω ότι καλώς γίνεται ότι γίνεται.. Λέω ότι σε κάθε δράση υπάρχει μία αντίδραση.
Όχι ίσης δύναμης πάντα αλλά υπάρχει τι να κάνουμε..
Ναι δεν σου φαίνεται παράλογο που έσκαγε με τα πιστόλια μέσα στο γήπεδο ο άλλος... χαχαχαχα :D
Δεν είναι και τα 15 λερωμένα hakoo, εσείς τα τσουβαλιάζεται για να δικαιολογήσετε την αγωνιστική σας ανυπαρξία..
Όποιος έχει αποδείξεις να τις προσκομίσει στα αρμόδια όργανα και να γίνει ότι πρέπει..
Μέχρι τότε είναι απλώς μια καραμέλα...
Δεν λέω ότι δεν υπάρχει εύνοια αλλά όχι στον βαθμό που θέλετε να παρουσιάσετε για να καλύψετε τα χάλια σας...

nikon
16-09-2012, 20:56
Α ναι,και χθες δεν εγιναν λαθη.Οχι οτι μονο χθες δεν εγιναν και εισαι μπροστα στο +7 λογο παραγκας.

Τουλαχιστον οι αλλοι την βλεπουν.Εσυ ζεις στον αγγελικα πλασμενο κοσμο σου του καθαροτατου Ελληνικου πρωταθληματος και τον ανθρωπινων λαθων.
Αλλα δεν κανεις χαβαλε.Αυτο ειναι το λυπηρο.Μ'αυτά που λες και μάλλον τα πιστεύεις κιόλας μόνο χαβαλέ μπορεί να κάνει ο άλλος πως να μιλήσει σοβαρά.

Και για να μιλήσουμε και λίγο σοβαρά με 8175 μέλη όχι παράγκα δεν σταματάς ούτε τα έξοδα για το super market δεν βγάζεις.

PDS
16-09-2012, 21:05
Οταν ενα πρωταθλημα ξεκιναει λερωμενο ειναι λερωμενο.

Αυτο με τις αποδειξεις τι το γραφεις ρε συ.Το θεμα ειναι να κερδισεις στην συζητηση ή να δουμε την πραγματικοτητα.Ποια στοιχεια?
Ωραια εχεις δικιο.Δεν υπαρχουν στοιχεια,ειναι καραμελα τα στημενα.Το πρωταθλημα ειναι καθαρο.Κερδισες στην κουβεντα:P

Εμενα αυτο που με ενοχλει ειναι ενα πραγμα.
Το πρωτο που θα κανει μια μεριδα φιλων Ολυμπιακου ειναι να προσπαθησει μετα απο αισχη μιας αγωνιστικης να δικαιολογησει τα αδικαιολογητα,αντι να παρει στο κυνηγι τα λαμογια που αμαυρωνουν την ιστορια του(ΟΣΦΠ).

Και παραδεχομαι 2 ειδων γαυρους.
Αυτους που δεν ασχολουνται ,βριζουν τους προεδρους του,ενω παρακολουθουν ξενα πρωταθληματα.
Και αυτους που λενε ναι καρακλεβουμε,αλλα δεν μπορουμε να συμπασχουμε με εσας,εχουμε ενα χομπι και θελουμε να το απολαυσουμε( ΟΣΦΠ στην ευρωπη για παραδειγμα.)



Μ'αυτά που λες και μάλλον τα πιστεύεις κιόλας μόνο χαβαλέ μπορεί να κάνει ο άλλος πως να μιλήσει σοβαρά.


Sorry που στο χαλαω αλλα εισαι ο μοναδικος στην Ελλαδα που δεν βλεπει καθολου παραγκα.Αλλοι βλεπουν λιγο,αλλοι κανονικα.
Εισαι ο special one.

I_HAVE_A_NAME_
16-09-2012, 21:17
Ποια ιστορία ρε συ? Αφού είναι όλα κλεμμένα? :D
Δεν προσπαθώ να κερδίσω σε καμία συζήτηση... Προσπαθώ να σας δώσω να καταλάβετε ότι το να ασχολείστε με κάτι που θεωρείτε τόσο βρώμικο και να σας ενοχλεί τόσο πολύ ενώ λέτε ότι δεν του δίνεται πλέον σημασία είναι αντιφατικό ;)
Κατα τα άλλα καλά... Ούτε ο Ολυμπιακός με ταίζει ούτε έχω μετοχές :)

PDS
16-09-2012, 21:23
Δεν ονομαζεται αντιφαση αυτο.
Ισως το καταλαβαινες αν σε αναγκαζαν καποιοι να παψεις να ασχολεισαι με αυτο που αγαπας.Ειναι ευκολο να το λες απο την θεση του οπαδου του ΟΣΦΠ,δυσκολο να το κανεις οταν εισαι οπαδος αλλης ομαδας(Θες δεν θες θα σε ενοχλει αυτη η κατασταση).Οταν εχεις μεγαλωσει παρακολουθωντας ελληνικο πρωταθλημα.


Ποια ιστορία ρε συ? Αφού είναι όλα κλεμμένα?

Αυτο δεν την αμαυρωνει?:P

hakoo
16-09-2012, 21:39
Ναι δεν σου φαίνεται παράλογο που έσκαγε με τα πιστόλια μέσα στο γήπεδο ο άλλος... χαχαχαχα :D


Eνταξει για να σου δωσω να καταλαβεις αυτα τα εχω ακουσει, δεν τα εχω δει. Οπως και το οτι δεν επετρεπε την μεταδοση απο συγκεκριμενα ΜΜΕ, οτι περναγε απο face control oποιον εμπαινε στο γηπεδο κτλ.
Αυτο που προσπαθω να πω ειναι οτι για το παρελθον μπορει ο καθενας να ισχυριζεται ο,τι θελει, ομως αυτο που εμεις μπορουμε να κρινουμε στο σημερα, συγκεκριμενα εγω που δεν τα εζησα, ειναι οι αριθμοι. Οι αριθμοι λοιπον δεν δειχνουν οτι υπηρχε παραγκα και οτι ο Παναθηναικος εκλεβε πρωταθληματα. Αν το εκανε δεν θα ειχε τοσα πρωταθληματα ο Ολυμπιακος, δεν θα ειχε η Λαρισα (!), δεν θα ειχε ο Παοκ.




Δεν είναι και τα 15 λερωμένα hakoo, εσείς τα τσουβαλιάζεται για να δικαιολογήσετε την αγωνιστική σας ανυπαρξία..


Φιλε δεν ξερω αν τα 15 ειναι λερωμενα, αν τα 13 ειναι λερωμενα η αν ειναι τα μισα , η 1 ξερω γω. Αυτο που ξερω ειναι οτι δεν μπορεις να κρατας στατιστικα και να λες αυτο ηταν αυτο δεν ηταν οταν το συστημα λειτουργει βρωμικα. Απαξ και λειτουργει βρωμικα, δεν μπορει να υπαρξει αξιοπιστια η δικαιο πρωταθλημα. Το διαχωριζω φυσικα αυτο απο το ποσο καλη ομαδα ειχατε (που καποιες χρονιες σαφως και ειχατε) γιατι ουτε το ζητουμενο ειναι ουτε εχει σχεση με την συζητηση. Αν η ομαδα σου λειτουργει βρωμικα και παρασκηνιακα το οτι εχει τον Μεσι και τον Κριστιανο Ροναλντο δεν αλλαζει κατι. Δεν εχει να κανει με την αγωνιστικη ανυπαρξια αυτο, εχει να κανει με νομους και αυτονοητα πλαισιο που πρεπει να λειτουργει ενα πρωταθλημα που θελει να ελεγεται αξιοπιστο.




Όποιος έχει αποδείξεις να τις προσκομίσει στα αρμόδια όργανα και να γίνει ότι πρέπει..
Μέχρι τότε είναι απλώς μια καραμέλα...


Αποδειξεις υπαρχουν και ειναι απειρες, ως γνωστων διωξεις σε βαθμο κακουργηματος οπως μια που ειναι σε εξελιξη αυτη τη στιγμη για γνωστο σου προεδρο δεν γινονται. Το γιατι δεν εχει τιμωρηθει κανενας (πλην του Μπεου που μετα την αποφυλακιση του τον συνελαβε ο φακος σε ταβερνα για ψαρακι με τον προαναθερθεντα γνωστο σου προεδρο) ειναι ενα ερωτημα που στην Ελλαδα δεν μπορει να δωθει καποια απαντηση. Ειναι σαν να με ρωτας γιατι δεν τιμωρηθηκαν οι πολιτικοι? Γι αυτους δεν υπαρχουν στοιχεια?
Ε αμα και για τους πολιτικους λες το ιδιο τοτε οκ...


Προσπαθώ να σας δώσω να καταλάβετε ότι το να ασχολείστε με κάτι που θεωρείτε τόσο βρώμικο και να σας ενοχλεί τόσο πολύ ενώ λέτε ότι δεν του δίνεται πλέον σημασία είναι αντιφατικό ;)

Το να ασχολησε ποδοσφαιρικα με κατι που ειναι τοσο βρωμικο ειναι αντιφατικο, το να το θετεις στην ποινικη του βαση ειναι το πλεον φυσιολογικο και αυτονοητο.
Τωρα αν η απαντηση στο "κλεβεις" ειναι "ναι αλλα εσυ δεν παιζεις καλη μπαλα" τοτε οντως, η συζητηση δεν εχει καποιο νοημα.

karlat89
16-09-2012, 23:27
Ναι καθαροτατα.Το 2010 το μονο που εγινε ηταν να προστατευθει η ομαδα(πηρε σφυριγματα υπερ και κατα οπως φυσιολογικα γινεται σε ολα τα πρωταθληματα του κοσμου) και ειναι η αποδειξη του ποσο μετραει εστω αυτο στο Ελληνικο ποδοσφαιρο.Γιατι με τους ιδιους παιχτες και σφαξιμο δεν μπορεσε να το παρει.


Τα play οffs και η αλλαγη στασης της διαιτησιας επισης δειχνει ακριβως το ποσο ελεεινα λειτουργει η παραγκα.Σου στερει την απευθειας προκριση στους ομιλους ε και για να μην μιλας σε παιζει σαν μεγαλη ομαδα στα play offs.
Αποτελεσμα?Δινει το διαιωμα σε σενα φιλε karlat89 να κανεις το συγκεκριμενο ποστ σημερα,γιατι υπαρχει και καλα το ''αλλα''.
Για μενα δεν υπαρχει ομως,γιατι θα ημουν απευθειας στους ομιλους.Mε γεματες τις τσεπες.


Τωρα ως παοκτσης αν σε χαλαει ο ΠΑΟ ολα αυτα τα χρονια ,τι να πω.Καληνυχτα ποδοσφαιρο.

ΥΓ.Τα playoffs πρεπει να καταργηθουν.

Αυτο που θελω να σου πω ειναι οτι και ΕΣΥ οταν βρισκεις μικροτερη παραγοντικα ομάδα την ΠΑΤΑΣ,ειστε ακριβως τα ιδια

Γιατι φιλε με την ισοπαλια στον πανιωνιο πηγαινες δευτερος αλλα οταν τα κανεις εσυ ειναι δικαιο αλλα ο γαυρος παραγκα
N0ZIBae0gkU

Οσο για τα play off δινουν το ιδιο δικαιωμα και σε σενα,θα σου θυμήσω κατι που ξεχασες
http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%91%CE%84_%CE%95%CE%B8%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE_ %CF%80%CE%BF%CE%B4%CE%BF%CF%83%CF%86%CE%B1%CE%AF%C F%81%CE%BF%CF%85_%CE%B1%CE%BD%CE%B4%CF%81%CF%8E%CE %BD_2008-2009

Για δες ποιος ειναι δευτερος

Ειναι μια διαδικασια που υπαρχει σε πολλα πρωταθληματα αρα ετσι θα πορευτούμε

xA7J7MnsHD4
Γιατι χωρις αυτο το γκολ θα ημουνα πρώτος

Γιατι με το πεναλτυ στον Φωτακη παλι θα ημουν πρωτος

ΥΓ για τα πλεη οφ συμφωνω

PDS
17-09-2012, 02:46
Αυτο που θελω να σου πω ειναι οτι και ΕΣΥ οταν βρισκεις μικροτερη παραγοντικα ομάδα την ΠΑΤΑΣ,ειστε ακριβως τα ιδια

Η γνωστη παραγκα του Γοντικα.
Εσυ πατας καμια μικρη παραγοντικα ομαδα btw?
Φετος μαλλον ειχες μεγαλυτερη παραγοντικα ομαδα και εσυ αλλα και η ΑΕΚ που με εσφαξαν και με τους 2 σας πριν απο το ντερμπι με ΟΣΦΠ , για να με στειλουν στα playoffs.Οπου εκει με επαιξε τυχαια μια χαρα η διαιτησια.
Αστο.
Αυτα σου ειπα γινονται για να βγαινεις εσυ και να γραφεις τα παραπανω(και το πετυχαν απ'οτι φαινεται) γιατι και καλα δεν δικαιουται να φωναζει ο ΠΑΟ,λογο playoffs.ΜΠΟΥΡΔΕΣ^2.
Δεν θελουμε playoffs και δεν υπαρχει μικρη και μεγαλη δυναμη.Υπαρχει η παραγκα που ευνοει εναν.

Oταν με πανε στα play offs επειδη μου στερησαν την πρωτη θεση και παλι δικαιουμαι να μιλαω.Δεν με ενδιαφερει η δευτερη η θεση.Δεν την θελω.

Και επαναλαμβανω αν το προβλημα ειναι τα 1/100 υπερ/κατα τα τελευταια 16 χρονια σφυριγματα για παο,τοτε καληνυχτα λογικη..
Επειδη εσυ ποτε δεν ησουν ο βασικος αντιπαλος του ΟΣΦΠ,ο ΠΑΟ ειναι συντριπτικα περισσοτερα σφαγμενος απο την διαιτησια απο οτι εσυ.
Αν κανεις το λαθος και γινεις δευτερη δυναμη ,θα καταλαβεις πως παιζεται το παιχνιδι.

ΥΓ.Οταν βγηκες δευτερος επρεπε να εισαι δευτερος.Ουτε Playoffs ουτε τπτ.

Red
17-09-2012, 12:12
Το εχουν μαθει καλα το ποιηματακι οι Ολυμπιακοι, το χρησιμοποιουν 15 χρονια αλλωστε και εχουν γινει κομματακι proficient σε αυτο.
Η λογικη αυτη λεει λοιπον οτι δεν δικαιουσαι να διαμαρτυρεσαι αφου δεν μπορει να βαλει γκολ ο Πετροπουλος η επειδη δεν μπορεις να κερδισεις τον Πανθρακικο. Δικαιολογουνται λοιπον να κλεβουν με στοιχεια και αποδειξεις απο τη στιγμη που εσυ δεν εισαι καλος. Ειναι μια δικη τους λογικη, Ολυμπιακη λογικη, και σιγουρα τους κανει να αισθανονται καλυτερα και λιγοτερες τυψεις για τις απιθανες κλεψιες και σκανδαλα που πρωταγωνιστει η ομαδα τους.
Καθονται και αναλωνονται σε "ποδοσφαιρικες" συζητησεις για να ριξουν σταχτη στα ματια, ειναι ολοκληρος ελεφαντας στο δωματιο και αυτοι παριστανουν οτι δεν τον βλεπουν. Μια πιανονται απο τον Πετροπουλο και την αλλη απο τον Τοτσε.
"Ποδοσφαιρικη" συζητηση μπορει να γινει μονο οταν υπαρχει ποδοσφαιρο, ενα ποδοσφαιρο που εχει κανονες οι οποιοι ισχυουν για ολους. Μονο τοτε μπορεις να συγκρινεις τον Τζιμπουρ με τον Τοτσε και τον Ζαρντιμ με τον Φερειρα.
Οταν το πρωταθλημα διοργανωνεται απο μια κλικα ομαδων με πυρηνα μια ομαδα που εχει διορισει ολα τα αρμοδια οργανα στις θεσεις που θελει ειναι απλα ηλιθιο να καθεσαι να κανεις ποδοσφαιρικη συζητηση.
Ειναι σαν να καθεσαι να συγκρινεις τους παικτες του WWF, ποιος ειναι πιο δυνατος ξερω γω.


Υπερβαλεις!
Απλα κατσε και σκεψου οτι ο ολυμπιακος τι παικτες ειχε ολα αυτα τα χρονια ενω εσυ επαιζες με τον Θεοφυλακτο Νικολαιδη και τον Βοκολο.

Και εν τελει τι θες να πεις οτι ειστε αδικημενοι?ποτε σας στερησε ο ολυμπιακος με παραγκα πρωταθλημα?Περυσι προπερσι πριν 3 χρονια ποτε?

Βρειτε πανω απο ολα διοικηση φτιαξτε ομαδα με καλους παικτες και αφηστε τα δηθεν proficient,διοτι στην κλαψα ειστε πρωτοι.

PDS
17-09-2012, 12:36
Με τα 100δες εκατομμυρια κλεμμενα απο το Tσου λου και ο πλατανιας θα εφερνε παιχταραδες.

Ειναι εξαιρετικα απλο και το εχω ξαναγραψει.

Αν ειχες ομαδαρα/παιχταραδες και δεν ειχες αναγκη τις παραγκες,δεν θα τις χρησιμοποιουσες.
Εφοσον τις χρησιμοποιεις ειναι ο βασικος λογος που σηκωνεις κουπες.1+1 κανει 2.

ΥΓ.Θεοφιλαχτος Νικολαιδης oπως λεμε Αλεκος Τατσης και Τασος Παντος:D

djpar
17-09-2012, 12:42
τι εφταιξε παλι εχτες με τον παναθηναικο...η διαιτησια,ο ολυμπιακος ή το CL που θα παμε φετος.Παιδια 1+1 κανει 2 απο τα budget καταλαβαινεις γιατι μια ομαδα παει C.L. και γιατι η αλλη οχι

Red
17-09-2012, 12:54
Με τα 100δες εκατομμυρια κλεμμενα απο το Tσου λου και ο πλατανιας θα εφερνε παιχταραδες.

Ειναι εξαιρετικα απλο και το εχω ξαναγραψει.

Αν ειχες ομαδαρα και δεν ειχες αναγκη τις παραγκες,δεν θα τις χρησιμοποιουσες.
Εφοσον τις χρησιμοποιεις ειναι ο βασικος λογος που σηκωνεις κουπες.1+1 κανει 2.


Καραμελα που δεν θα λιωσει ποτε στο στοματακι του καθε παναθηναικου.
Για εμενα κατι παραπανω απο καραμελα μιας και εκει μονο μπορουν να βγαλουν το αχτι τους για την καταντια τις ομαδας τους.

Στο μπασκετ δεν υπηρχε παραγκα,απλα μονο ο Παυλο θεε παρε την παε.:ice:

PDS
17-09-2012, 13:01
H καραμελα που δεν λεει να λιωσει ειναι το φταιει ο αντιπαλος που εχασε σε μια παρτιδα με σημαδεμενη τραπουλα.

Ο Κοκκαλης εχει κανει απιστευτη δουλεια ολα αυτα τα χρονια,μαζι με τις φυλλαδες του(sporday κτλ).


Στο μπασκετ ο ΠΑΟ εχει παρει σφυριγματα αλλα οχι και και ετσι.Και μιλαμε για τον εξαστερο,οχι για τον ΟΣΦΠ του ποδοσφαιρου στην Ευρωπη...

Τεσπα Δευτερα σημερα.Το αλλο σαββατοκυριακο παλι:P

djpar
17-09-2012, 13:04
ενα σφηριγμα στο μπασκετ ομως 1 λεπτο πριν την ληξη κρινει τον αγωνα...ποσα τετοια εχετε παρει και εχετε παρει και πρωταθληματα?

PDS
17-09-2012, 13:07
Πες μου εσυ ποσα και ποια ηταν αυτα.

djpar
17-09-2012, 13:10
με κοροιδευεις τωρα?...θες να ψαξω να βρω...ΤΩΡΑ? ειδικα εγω που απλα ειπα κατι ουτε παρακολουθω μπασκετ μιας και σε σχεση με το nba ειναι εντελως αδελφηστικο και μιλανε ολο με τους διαιτητες και επισης δεν τα ξερω κ ολα μιας και δεν ασχολουμε απλα θυμομουνα οτι εχουν γινει τρανταχτα φαουλ στα μεταξυ μας για το πρωταθλημα και οι δικαιολογιες ηταν παιζουμε εδρα κτλ

ezio_auditore
17-09-2012, 13:18
Το non call στον σκουνι πεν το 2006,μεχρι και ο μικρος θεουλης ο πινι γκερσον θα σας επαιρνε πρωταθλημα και δεν τον αφησατε,τελικος κυπελλου περισυ στην 4η περιοδο δεν μας δοθηκε ουτε ενα φαουλ,για να μην πω για τον 3ο τελικο το 2011,ο μαρινακης εφταιγε κ εκει.

PDS
17-09-2012, 13:21
Δυστυχως δεν παρακολουθω τοσο μπασκετ(εκτος euroleague) οσο ποδοσφαιρο,αλλα οταν ο αλλος εχει 6 αστερια.Οταν καθαριζει την μπαρτσελονα και διαιτησια για να παει στα playoffs και να σηκωσει την κουπα ,οταν εκει δεν εχει τα πακετα του C.L,τι να μιλησεις για διαιτησια.

Aντε να μιλησεις και να σου πω οτι εχεις δικιο,αν εχεις.Δεν θα ειχα προβλημα να το παραδεχτω αν παρακολουθουσα τοσο συχνα Ελληνικο πρωταθλημα μπασκετ και εβλεπα κατι.

PDS
18-09-2012, 19:45
Δίωξη σε ΠΑΕ και Γιούρκα
http://www.gazzetta.gr/podosfairo/article/326519-dioksi-se-pae-kai-gioyrka

Eχει καταντησει αστειο πλεον.


Ο δεξιός μπακ του Παναθηναϊκού είχε αφήσει αιχμές για τη διαιτησία μετά το ματς με τον Πανθρακικό στην Κομοτηνή, όπου αναφέρθηκε στις διαιτησίες που είχαν οι πράσινοι στα προηγούμενα παιχνίδια τους.

Giannis7
19-09-2012, 02:15
http://www.contra.gr/Columns/Paparazzi/mnhmonio.1934488.html

Φοβερός ο Paparazzi όπως πάντα.

WolfRathmA
20-09-2012, 09:17
Τι γκολαρα ηταν αυτη που εβαλε ο Oscar!!!

kostasb13
20-09-2012, 14:19
Πραγματικα...γκολ για οσκαρ!:D

Giannis7
20-09-2012, 18:33
^

oxi allo karvouno - YouTube

Την συγκεκριμένη φράση την έχω ακούσει/διαβάσει από εχτές, τουλάχιστον 20 φορές.

:D

PDS
21-09-2012, 11:54
Απανταω εδω.

MajereMP44 ειναι εξαιρετικα απλο.
Αν σε αφηναν να διεκδικησεις το πρωταθλημα.ΕΝΑ ακομα να επαιρνες απο το 2008 και μετα σημερα δεν θα ειχες αυτους τους παιχτες.
Τοσο απλο.

Θελω να μου απαντησεις στο εξης απλο ομως.Που δεν εχει απαντησει κανεις.
Αφου λοιπον φταιμε εμεις τοσα χρονια.ΓΙΑΤΙ οι προεδροι του ΟΣΦΠ χρησιμοποιουν το παρασκηνιο στην ΚΑΘΕ λεπτομερια(και μαλιστα περισσοτερο απο ποτε).Θα μπορουσαν να το παρουν ευκολα με τα ''χαλια'' μας.ΓΙΑΤΙ?
Οταν απαντησεις σε αυτο το ερωτημα,θα δεις και την απαντηση στο ποστ σου.

MajereMP44
21-09-2012, 12:10
Οπα τα εμπλεξα μαλλον τα threads. Sorry.Απαντησα και στο αλλο παντως που αφορα νομιζω περισσοτερο την ομαδα μας η παρουσα κατασταση και καλο θα ηταν να μην μπλεκτουν οι Ολυμπιακοι σε αυτην την κουβεντα γιατι μια συζητηση με παρασκηνιο καλο δεν θα μας κανει αυτην τη στιγμη.Πολυ απλα δεν θα βρουμε ακρη.

PDS
21-09-2012, 12:12
Το μετεφερα εδω (εκανα και edit),για να ξεχωρισουμε το παρασκηνιο με τα αγωνιστικα.
Καποιοι μπορει να θελουν να ασχοληθουν μονο με αυτα και ειναι σεβαστο.

I_HAVE_A_NAME_
25-09-2012, 18:43
Και άλλη ανακοίνωση έβγαλε ο Αλαφούζος για τον αγώνα με τον Ατρόμητο??? Χαχαχα Είναι θεός!!! Απλά θεός....!

PDS
25-09-2012, 18:46
Καλα δεν εχει και αδικο.Επαιξε ενα 40-60.

Η δουλεια του(του αλαφουζου) ομως δεν ειναι ακριβως αυτη.Αλλα και με τι να ασχοληθει...
Ελληνικο ποδοσφαιρο..

I_HAVE_A_NAME_
25-09-2012, 18:52
Δηλαδή το 60-40 είναι λόγος για να κάνεις ανακοίνωση? :D
Οκ.. Στο επόμενο 60-40 υπέρ του Παναθηναικού θα ξανακάνει έτσι???
ή τα εσά εμά και τα εμά εμά?
Αντί να μείνει στα πραγματικά αίτια κυνηγάει όποια δικαιολογία μπορεί να τον "σώσει" ή τουλάχιστον να ελαφρύνει την θέση του...

PDS
25-09-2012, 19:04
Ας δουμε πρωτα το 60-40 υπερ του παο και μετα μιλαμε:p

Καποιες φορες το 60-40 ειναι πιο εξοργιστικο,οταν βλεπεις ενα διαιτητη να προκαλει συνεχως και να σου δειχνει οτι ειναι στημενος.
Δεν θυμαμαι παιχνιδι φετος που να μην ειχε στημενη διαιτησια ο ΠΑΟ(ειτε ηταν 60-40 ,ειτε 100-0).Σημασια εχει η προθεση.Οχι τοσο το αποτελεσμα.

Μπορει και να σε σφαξει ο αλλος και να μην πεις τιποτα αν δεις οτι δεν υπηρχε προθεση.

Τα πραγματικα αιτια ειναι η σαπιλα του Ελληνικου ποδοσφαιρου και χαιρομαι που τουλαχιστον μιλαει.Ας περασουν και στην πραξη ομως.Κατανταει κουραστικο.Δεν διαφωνω.

I_HAVE_A_NAME_
25-09-2012, 19:10
Ελα ρε συ Βαγγέλη.. Μια μου λες ότι σε σφάζει μετά μου λες ότι η πρόθεση μετράει! Δηλαδή ότι και να γίνει πάλι ριγμένος θα είσαι...
Τι 90-10 τι 60-40? Δεν είναι έτσι...
Στο 60-40 δεν μπορείς να δεις πρόθεση..Δηλαδή σου έδωσε 2 ανάποδα πλάγια και ένα κόρνερ??? Τέλος πάντων... Μόνο μιλάει όμως ;)
Αντε να δούμε και τις πράξεις...

PDS
25-09-2012, 19:23
Ας μεινουμε στην ουσια.:)
Ειναι στημενο το πρωταθλημα?Ναι .
Φαινεται λιγο σε αυτην την αγωνιστικη?πολυ στην αλλη? δεν εχει σημασια.
Ειναι στημενο.
Καλα κανει και φωναζει και ελπιζω καποια στιγμη να μπουν φυλακη αυτοι που ρημαζουν το ελληνικο ποδοσφαιρο τοσα χρονια.

Oταν γινει κανονικο το πρωταθλημα μας ας ασχοληθουμε με μπαλα τοτε.Τουλαχιστον οσοι ενδιαφερονται για την αξιοπιστια του.

I_HAVE_A_NAME_
26-09-2012, 02:05
Μπήκε ο Βαρδινογιάννης φυλακή? Μπήκε ο Κόκκαλης? Πιστεύεις ότι θα μπει ο Μαρινάκης ή αν έρθει ένας άραβας στην ΑΕΚ και δώσει τα ωραία πετροδόλλαρα του πιστεύεις ότι θα μπει αυτός φυλακή???
Τα δικά σου δεν τα κοιτάς Βαγγέλη.... Αυτό βλέπω...
Ούτε εγώ θέλω να βλέπω γελοιότητες σαν αυτές που γίνανε στον μεταξύ μας αγώνα με το καθαρότατο γκολ του Κατσουράνη και το "Διδάξαμε ήθος!!!" αλλά μην τα εξισώνουμε όλα!
Εκεί ήμουν ο πρώτος που στο είπα γιατί το πράγμα έβγαζε μάτι... Μάθε και συ να βλέπεις την πραγματικότητα και να μην κυνηγάς φαντάσματα ντε και καλά...
Ο Σπάθας σου έφταιξε που και καλά έπαιξε 60-40?? Δηλαδή πως είναι το 60-40 ξαναρωτώ... 2 ανάποδα πλάγια και ένα κόρνερ??
Αυτά δεν μπορώ να ακούω... xD

PDS
26-09-2012, 04:29
Να αφαιρεθουν ολα τα πρωταθληματα απο τον καθε πρωτο απο το 80 και μετα.Ειμαι μεσα:D Εσυ?
Δεν εγραψα πουθενα οτι φταιει ο Σπαθας για το συγκεκριμενο Χ του ΠΑΟ.Ειναι εξαιρετικα απλο ομως να δεις οτι επειδη το ποδοσφαιρο ειναι πιθανοτητες/λεπτομεριες,ακομα και 45-55 να σε παιζει ο διαιτητης ολη την χρονια,την μια θα την γλυτωσεις,την αλλη οχι.Ε οταν κανεις ταμειο θα εχεις χασει τον τιτλο(και τα εκατομμυρια θα πανε σε αλλη τσεπη).

Οχι δεν θα σε παραδεχτω οταν δεις και παραδεχτεις την σφαγη του..καλοπουλου.Περιμενω περισσοτερα.


Τα δικά σου δεν τα κοιτάς Βαγγέλη.... Αυτό βλέπω..
Οταν ο αλλος Βαγγελης ,δεν συμφωνει μαζι σου και δεν τον εφησυχαζουν(στηνει κανονικοτατα) τα δικα μου,γιατι να τα κοιταξω εγω?.:c030:
Οταν υπαρξουν κανονες θα τα κοιταξω.

nikon
26-09-2012, 09:24
Ειναι στημενο το πρωταθλημα?Ναι .Τέλος.

PDS
26-09-2012, 11:49
Για εσενα ουτε του καλοπουλου ηταν στημενο.:a030:
Εισαι 10 χρονια πισω απο τον μεσο γαυρο.

nikon
26-09-2012, 12:24
Μόνο 10;;;;....και τότε παράγκα δεν υπήρχε;;;;....πήγαινε πιο πίσω.....τότε που έπαιρνες και καμιά κούπα αλλά χωρίς να μετράς το 2004 και ξέρεις γιατί.;)

PDS
26-09-2012, 12:27
Sorry 20 χρονια πισω.

Ο Δουρος το προσπαθησε οσο μπορουσε ειναι η αληθεια το 2004(παραλιγο να ηταν χειροτερος και απο τον καλοπουλο),αλλα το εχασες.Γινονται και θαυματα.
Βεβαια ο σανος εχει πιασει τοπο.

nikon
26-09-2012, 12:28
Ο Δουρος το προσπαθησε οσο μπορουσε ειναι η αληθεια το 2004, γι'αυτό το εχασες.Fixed που λες και εσύ.:d055:

PDS
26-09-2012, 12:30
Δεν ειδες το edit μου που εγραψα οτι ο σανος εχει πιασει τοπο.

Αλλωστε σε εκεινο το παιχνιδι μονο 2 κοκκινες σου χαρισε,1 πεναλτι,κατι οφσαιντ,κατι κομμενα τετατετ του ΠΑΟ κτλ.
Ε δεν εγινε και τιποτα τραγικο.Ο Αλεφαντος και ο τσουκαλας συμφωνουν μαζι σου.

nikon
26-09-2012, 12:33
Τώρα που είπες Αλέφαντος......δεν θα σε χάλαγε ε;;;.....αλλά ξέχασα "στηρίζουμε Φερέιρα"....βλέπεις είναι μεγάλη η αποζημίωση.:a050:

PDS
26-09-2012, 12:36
sorry ξεχασα και το γκολ που σου χαρισε σε εκεινο το παιχνιδι.Και πολλα ακομα φανταζομαι που ξεχναω αυτη τη στιγμη.

Eτσι οπως καταντησες το ελληνικο ποδοσφαιρο,θα χαιρομουν αν ερχοταν ο αλεφας στον ΠΑΟ.

nikon
26-09-2012, 12:51
Eτσι οπως καταντησαν την ομάδα μου,θα χαιρομουν αν ερχοταν ο αλεφας στον ΠΑΟ.Fixed again.:P

PDS
26-09-2012, 12:56
E το ιδιο ειναι ,εκτος αν δεν αλλαξες ομαδα.http://rubygame.org/forums/download/file.php?avatar=1663_1296949732.png

I_HAVE_A_NAME_
26-09-2012, 21:17
Να αφαιρεθουν ολα τα πρωταθληματα απο τον καθε πρωτο απο το 80 και μετα.Ειμαι μεσα:D Εσυ?
Εγώ βρε? Μέσα είμαι σε αυτό... Νομίζεις ότι με νοιάζουν τα πρωταθλήματα?
Εσύ όμως πιστεύεις ότι και να γίνει αυτό.. Και να σε παίξει 70-30 υπέρ η σφυρίχτρα.. Θα καταφέρεις να με νικήσεις με την ομάδα που έχεις?
Θα καταφέρεις να αποφύγεις τις μελλοντικές 3άρες από ομάδες τύπου Μαριμπορ?
ή θα καταφέρεις να πάρεις πρωτάθλημα?
Έχεις συνειδητοποιήσει πόσο χαμηλά έχει πέσει η ομάδα σου? Πόσο μικρή έχει γίνει με αυτά που κάνει?
Με αυτές τις δικαιολογίες για μικρά παιδιά...

PDS
27-09-2012, 00:32
Ε ναι ετσι οπως την καταντησαν(παραγκα στο 80% και διοικηση στο 20%) πως να νικησει και να διεκδικησει.?Ας γινει επιτελους το 50-50 και ξαναμιλαμε.Αν γινει 70-30 υπερ μου θα σηκωνω κουπες για οσο κρατησει.



Έχεις συνειδητοποιήσει πόσο χαμηλά έχει πέσει η ομάδα σου? Πόσο μικρή έχει γίνει με αυτά που κάνει?
Με αυτές τις δικαιολογίες για μικρά παιδιά...
Αυτο ακριβως.

Έχεις συνειδητοποιήσει πόσο χαμηλά έχει πέσει η ομάδα σου? Πόσο μικρή έχει γίνει με αυτά που κάνει?
Με αυτές τις δικαιολογίες για μικρά παιδιά...(οφειλεις να νικας και την παραγκα,αλλιως μη μιλας,και αν δεν τα καταφερεις και σε καταστρεψω,κοιτα τα χαλια σου).
Εχει ποτισει αυτη η νοοτροποια.

I_HAVE_A_NAME_
27-09-2012, 02:43
Μικρή ομάδα φίλε μου είναι αυτή που κάνει την μία γκέλα μετά την άλλη και θυμάται ξανά την καραμέλα της διαιτησίας. Και μου μιλάς για 60-40! Και ότι είναι χειρότερο από σφαγή!
Δηλαδή να σκάνε και τα τσιμέντα στα γέλια...
Έκανα εγώ τις τρελές γκέλες επί Ζίκο και επειδή έδωσαν εναντίον μου ανύπαρκτα πέναλτυ και είχα κακές διαιτησίες θα βγώ να μιλήσω για δάκτυλο του Βγενόπουλου ή του Πατέρα...
Αυτά είναι αστεία πράγματα...
Σου ξαναλέω δεν σε βγάζω τρελό.. Όπου υπάρχει καπνός υπάρχει και φωτιά αλλά εσείς βρήκατε παπά και θάψατε 5-6! Δηλαδή οκ.. Ηρεμία και καθαρό μυαλό..
Δεν θα σηκώνεις κούπες φίλε μου με 70-30 υπερ σου. Θα σηκώνεις κούπες όταν βρεις διοίκηση,δικό σου γήπεδο και νοοτροπία ομάδας και όχι καφενείου.

PDS
27-09-2012, 04:25
Aργα ή γρηγορα με παρασκηνιο(που περιλαμβανει τα παντα,οχι μονο διαιτησιες),βρισκεις και διοικηση(ή γινονται μαγκες οι της διοικησης σου) και δικο σου γηπεδο(δεν θα εχουμε κορμορανους πλεον ;)) και τα παντα.Τελος τα εμποδια.

Δεν σου ειπα οτι μπορει να το παρει καποιος απο την πρωτη χρονια.Αλλα το πολυ σε 2-3 χρονια δυναστεια.
Το σταθερο 60-40 αλλοιωνει το πρωταθλημα.Οσο και αν σου φαινεται αστειο.
Ειναι καραμελα και το μεγαλυτερο παραμυθι ever το ''ναι αλλα εχεις τα χαλια σου'' ,οταν εχουμε 15 χρονια παραγκας,που εχει αλλοιωσει τα παντα απο την βαση τους μεχρι το τελευταιο πετραδακι.

Περιμενω ισονομια(αφου ερθουν πρωτα οι τιμωριες).Ως τοτε καθε νεο πρωταθλημα θα ειναι χειροτερο απο το προηγουμενο.

ΥΓ.Xαιρομαι που μιλαμε λιγο πιο ηρεμα(οχι οτι παλιοτερα τσακωνομασταν,αλλα ηταν λιιιιγο πιο επιθετικα τα ποστς μας:p) ,γιατι στην ουσια εγω δεν σε βλεπω ως εχθρο,αλλα θυμα(οπως ολοι μας) αυτης της καταστασης:D.

I_HAVE_A_NAME_
27-09-2012, 15:58
Δεν πρόκειται ρε συ να μιλήσω ποτέ επιθετικά σε έναν άνθρωπο που ξέρω μέσα από ένα forum, πίσω από έναν υπολογιστή και δεν τον έχω δει από κοντά, δεν έχουμε σφίξει τα χέρια, κλπ
Σέβομαι τον καθένα εδώ μέσα όχι γιατί είμαι υποχρεωμένος αλλά γιατί έτσι έχω μάθει.
Και φυσικά δεν θα γίνω έξαλλος με διαφωνίες για την μπάλα ή για κάποιο videogame.
Κάθε μου τοποθέτηση γίνεται με απόλυτο σεβασμό σε κάθε μέλος του οποιουδήποτε forum έχω συμμετάσχει.
Το ίδιο έχω δει και από σένα φυσικά όταν λαμβάνεις την ίδια "μεταχείριση"
Για την παράγκα σου λέω απλώς ότι δεν έχουμε 15 χρόνια παράγκας. Έχουμε μια σαφέστατη εύνοια της διαιτησίας σε συγκεκριμένες χρονικές περιόδους.
Αυτό ναι. Να τιμωρηθεί η οποιαδήποτε ομάδα έχει διαπράξει οποιαδήποτε παρανομία
Αυτό όμως αφορά και τους δύο. Τον καθένα μας σε άλλο βαθμό αλλά και τους δύο....
Αυτό λέω μόνο...

PDS
27-09-2012, 16:06
Eιναι καλο που το βλεπεις ετσι.:)

Διαφωνω βεβαια για τα 15 χρονια.Αλλα τι να κανουμε.Θεωρω οτι αυτα τα χρονια εχει γινει η μεγαλυτερη αλλοιωση στην ιστορια του Ελληνικου ποδοσφαιρου(και τα 15).Με ασυλληπτη διαφορα απο την δευτερη.
Αυτο βεβαια συμβαινει λογο της διαρκειας της,αλλα και των χρηματων της ΟΥΕΦΑ.

Μακαρι να μας αφηνε η ουεφα να τα μοιραζαμε στους 5 πρωτους.Αλλα και να μας αφηνε αμφιβαλλω αν θα το καναμε.
Μονο ισως τοτε αποβρασματα τυπου μαρινακη(που κανουν κακο και στον Ολυμπιακο και στο πρωταθλημα) θα εμεναν μακρια απο το ποδοσφαιρο.

INDIGO
28-09-2012, 13:09
Πήρε τον... Πίου ο Πανακρωτηριακός! (http://www.palo.gr/cluster/opinions/podosfairika-nea/736/?clid=5724087)
http://i.stpl.gr/image.ashx?m=Fit&f=L2ZpbGVzLzEvbmV3X2ltYWdlcy8yMDEyLTA5LTI4LzM3NDIv MTExMTY2ODIuanBn&t=634843789561362790&w=581&h=432

Πανακρωτηριακή Συμμαχία ΤΩΡΑ! Να δούμε τον Πίου στην superleague.

Dragonpaul
29-09-2012, 11:25
http://www.zougla.gr/file.ashx?fp=%7E/Uploads/000Chris/efimerides2804/290912_stimeno_inside.jpg

Στο στόχαστρο των εισαγγελικών αρχών μπαίνουν ο δικηγόρος και Πρόεδρος της Παναχαϊκής, Αλέξανδρος Κούγιας και ο μεγαλομέτοχος της ΚΑΕ Παναθηναϊκός, Δημήτρης Γιαννακόπουλος, γιος του Παύλου, οι οποίοι φέρονται να εμπλέκονται σε υπόθεση ενδεχόμενου παράνομου στοιχήματος στη Μαλαισία ή σε άλλη χώρα.

Με κατεπείγον έγγραφο, η Εισαγγελία Πρωτοδικών Αθηνών ζητεί να πραγματοποιηθεί έρευνα στους τραπεζικούς λογαριασμούς του γνωστού δικηγόρου και του αθλητικού παράγοντα.

Η υπόθεση αφορά τον ποδοσφαιρικό αγώνα Ξάνθη-Παναθηναϊκός τον Μάρτιο του 2008, ο οποίος έληξε με σκορ 3-2.

Το σχετικό έγγραφο των εισαγγελικών αρχών, που δημοσιεύει η ηλεκτρονική έκδοση του «Βήματος», το οποίο συντάχθηκε προ δέκα ημερών, στις 19 Σεπτεμβρίου 2012, και το οποίο υπογράφει ο αντιεισαγγελέας Πρωτοδικών κ. Αριστοτέλης Κορέας, αναφέρει:

«Στο πλαίσιο προκαταρκτικής εξέτασης που διενεργείται από την υπηρεσίας προς διακρίβωση μεταξύ άλλων της τέλεσης του εγκλήματος της νομιμοποίησης εσόδων από εγκληματική δραστηριότητα παρακαλούμε να μας γνωρίσετε εάν τα κάτωθι αναφερόμενα πρόσωπα και συγκεκριμένα 1) ο Αλέξιος Κούγιας του Χρήστου μεγαλομέτοχος της ΠΑΕ Παναχαϊκής και 2) ο Δημήτριος Γιαννακόπουλος του Παύλου, μεγαλομέτοχος της ΚΑΕ Παναθηναϊκός α) πραγματοποίησαν εμβάσματα προς την Μαλαισία ή έτερη χώρα του εξωτερικού κατά το χρονικό διάστημα από 15-2-2008 έως και 31-3-2008 και β) ποιό το ύψος αυτών. Λόγω του κατεπείγοντος χαρακτήρα της έρευνας μας, παρακαλούμε όπως ικανοποιήσετε το σχετικό αίτημα μας, το αργότερο εντός 20 ημερών από της λήψεως της παρούσης».

Πριν από μερικούς μήνες, πρώην διαιτητής διατεινόταν ότι «γιός μεγαλαπαράγοντα ομάδας του μπάσκετ στοιχημάτισε σε ήττα του Παναθηναϊκού στο συγκεκριμένο ματς, αποκομίζοντας σημαντικά κέρδη με παράνομο στοίχημα στη Μαλαισία».

Να σημειωθεί ότι μέχρι στιγμής δεν έχει προκύψει αποδεικτικό στοιχείο που να επιβεβαιώνει τους ισχυρισμούς του πρώην διαιτητή.

Ο κ. Κούγιας αρνήθηκε κάθε ανάμιξή του στην υπόθεση λέγοντας: «ουδέποτε έχω παίξει στοίχημα και πιθανόν η κακοβουλη ανάμιξη του ονόματος μου έγινε γιατί είμαι νομικός σύμβουλος του κ. Γιαννακόπουλου».

http://www.zougla.gr/greece/article/katepigousa-erevna-gia-stimeno-pexnidi

PDS
29-09-2012, 11:43
Και οι δικοι μας στηνουν.
Αλλα κατα του ΠΑΟ.:a014:

Dragonpaul
29-09-2012, 11:45
Για να βγαλεις χρημα, στοιχηματιζεις και εναντιον του εαυτου σου. Αλλωστε, δε νομιζω οτι η ειδηση τα λεει ολα. Θα δειξει.

PDS
29-09-2012, 11:50
Παυλο για τον Δημητρη Γιαννακοπουλο εμεις τα λεγαμε και για το συγκεκριμενο παιχνιδι.Δεν ειναι εκπληξη δηλαδη για τους φιλους του ΠΑΟ.Δεν περιμενουμε τιμωριες κι αλλα στοιχεια για να σιγουρευτουμε...

Dragonpaul
29-09-2012, 11:56
Πάντως, περα απο το οπαδικο του θέματος, αυτόν τον άνθρωπο δε τον "πάω" μια!!!!!!

PDS
29-09-2012, 11:57
Kανεις:P

Nikoladim
29-09-2012, 18:10
Για το παιχνίδι στην Ξάνθη δεν λένε?

hakoo
11-11-2012, 21:40
Βλεπω το Αεκ-Ολυμπιακος και εχω λιωσει στα γελια.
Σε ενα "πρωταθλημα" που εχει ληξει στην ουσια απο τον Σεπτεμβριο η πιο βρωμικη ομαδα του πλανητη Γη συνεχιζει να οργιαζει, εχει βαλει στοιχημα μαλλον ο μεγαλος επενδυτης του Ελληνικου ποδοσφαιρου να παρει το πρωταθλημα αητητος. Λες και θα παθαινε τιποτα αν εχανε απο τον Αρη που εσφαξε την προ-προηγουμενη αγωνιστικη η λες και θα αλλαξει κατι βαθμολογικα αν στραβωσει το παιχνιδι με την Αεκ. Βγηκε να μιλησει για σκουπιδια μετα το παιχνιδι με τους Γαλλους τρομαρα του. Τσαντιστηκε που εχασε μια απο τις ομαδες του πριν λιγο απο τον Παοκ μαλλον και λεει οχι και δευτερο πληγμα σε μια μερα, δεν θα το αντεξω.
Μποχα, απλα.

PDS
11-11-2012, 23:03
Συμβουλη.
Koψε τα παιχνιδια του γαυρου αρχικα και σιγα σιγα οσο αυτο ειναι δυνατο(καθως με αυτο μεγαλωσαμε) το Ελληνικο πρωταθλημα.Μην τα βλεπεις καθολου τα παιχνιδια.
Ημουν βολτα και γυρισα πριν με καλη διαθεση ,χωρις να δω ουτε ενα παιχνιδι σημερα.Κανεις δεν θα μου ξαναχαλασει την ψυχικη μου ηρεμια.
Πιστεψε με δουλευει.:P

hakoo
11-11-2012, 23:12
Λες να ειμαι μαζοχα και να καθομαι να κοιταζω την Marinakis league? :a045:
Eτυχε σημερα να ειμαι σπιτι τετοια ωρα και το ειχα στο background, τις φασεις μπορει και να τις πετυχω σε καμια εκπομπη, δεν καθομαι να δω παιχνιδια πια. Και το Παοκ - Ομαδα Βαγγελα στην ζωνη νοτιου Ελλαδος (νομος και παραρτημα ενα πραμα) το ειχα κι αυτο στο background μιας και ημουν για καφε πιο πριν.
Για γελια και για κλαμματα η κατασταση.

Nikoladim
11-11-2012, 23:19
Εκτός από το πέναλτι του Χολέμπας έγινε τπτ άλλο τραγικό?

PDS
11-11-2012, 23:19
Nα μην εισαι ουτε σπιτι!!:a045:
Και εγω το εχω παθει αυτο.Αλλιως κλειστη tv ή παιξε κανα παιχνιδι.
Χασαμε φιλτατε.
Δεν μπορουμε να απολαυσουμε αυτο που αγαπαμε πλεον και μονο κακο μας κανει:)
Οσο πιο γρηγορα το χωνεψουμε τοσο το καλυτερο.

Dragonpaul
11-11-2012, 23:32
Βλεπω το Αεκ-Ολυμπιακος και εχω λιωσει στα γελια.
Σε ενα "πρωταθλημα" που εχει ληξει στην ουσια απο τον Σεπτεμβριο η πιο βρωμικη ομαδα του πλανητη Γη συνεχιζει να οργιαζει, εχει βαλει στοιχημα μαλλον ο μεγαλος επενδυτης του Ελληνικου ποδοσφαιρου να παρει το πρωταθλημα αητητος. Λες και θα παθαινε τιποτα αν εχανε απο τον Αρη που εσφαξε την προ-προηγουμενη αγωνιστικη η λες και θα αλλαξει κατι βαθμολογικα αν στραβωσει το παιχνιδι με την Αεκ. Βγηκε να μιλησει για σκουπιδια μετα το παιχνιδι με τους Γαλλους τρομαρα του. Τσαντιστηκε που εχασε μια απο τις ομαδες του πριν λιγο απο τον Παοκ μαλλον και λεει οχι και δευτερο πληγμα σε μια μερα, δεν θα το αντεξω.
Μποχα, απλα.


Συμβουλη.
Koψε τα παιχνιδια του γαυρου αρχικα και σιγα σιγα οσο αυτο ειναι δυνατο(καθως με αυτο μεγαλωσαμε) το Ελληνικο πρωταθλημα.Μην τα βλεπεις καθολου τα παιχνιδια.
Ημουν βολτα και γυρισα πριν με καλη διαθεση ,χωρις να δω ουτε ενα παιχνιδι σημερα.Κανεις δεν θα μου ξαναχαλασει την ψυχικη μου ηρεμια.
Πιστεψε με δουλευει.:P


Λες να ειμαι μαζοχα και να καθομαι να κοιταζω την Marinakis league? :a045:
Eτυχε σημερα να ειμαι σπιτι τετοια ωρα και το ειχα στο background, τις φασεις μπορει και να τις πετυχω σε καμια εκπομπη, δεν καθομαι να δω παιχνιδια πια. Και το Παοκ - Ομαδα Βαγγελα στην ζωνη νοτιου Ελλαδος (νομος και παραρτημα ενα πραμα) το ειχα κι αυτο στο background μιας και ημουν για καφε πιο πριν.
Για γελια και για κλαμματα η κατασταση.


Εκτός από το πέναλτι του Χολέμπας έγινε τπτ άλλο τραγικό?


Nα μην εισαι ουτε σπιτι!!:a045:
Και εγω το εχω παθει αυτο.Αλλιως κλειστη tv ή παιξε κανα παιχνιδι.
Χασαμε φιλτατε.
Δεν μπορουμε να απολαυσουμε αυτο που αγαπαμε πλεον και μονο κακο μας κανει:)
Οσο πιο γρηγορα το χωνεψουμε τοσο το καλυτερο.

:makefun::makefun::makefun::makefun:

messi10
11-11-2012, 23:55
τραγικη διαιτησια... πραγματικα τραγικη.

Giannis7
12-11-2012, 00:38
http://www.contra.gr/Columns/Paparazzi/h-eyxh.2006418.html

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ Δείτε το έλιωσα.

Δείτε τον Λίνεν και μετά διαβάστε την ατάκα.

F1_STK
12-11-2012, 02:39
Συμβουλη.
Koψε τα παιχνιδια του γαυρου αρχικα και σιγα σιγα οσο αυτο ειναι δυνατο(καθως με αυτο μεγαλωσαμε) το Ελληνικο πρωταθλημα.Μην τα βλεπεις καθολου τα παιχνιδια.
Ημουν βολτα και γυρισα πριν με καλη διαθεση ,χωρις να δω ουτε ενα παιχνιδι σημερα.Κανεις δεν θα μου ξαναχαλασει την ψυχικη μου ηρεμια.
Πιστεψε με δουλευει.:P

Σου 'χω πει, αν θες να δεις μπαλα δες την Μπαρσα (και οχι μονο ενταξει)
Και καλα να μην παιξει ή να μην κερδισει(δε μετραει αυτο περισσοτερο απο τα αλλα), ξερεις οτι θα εχεις δει μπαλα!

PDS
12-11-2012, 02:43
Δεν διαφωνω.Ας πουμε στο C.L μου αρεσε παρόλο που εχασε απο την σελτικ.Κλασικα εκαναν απιστευτα πραγματα ωρες ωρες.
Αλλα δυστυχως δεν εχω οτε tv...

nikon
12-11-2012, 08:04
Έχει καταντήσει γραφικό τα "δεν ξαναβλέπω το πρωτάθλημα μπόχας, το πρωτάθλημα της παράγκας, το.........το......... το........" και μετά από κάθε περίπατο του Ολυμπιακού που υπήρχαν και λάθη της αστείας διαιτησίας που έχουμε στην Ελλάδα να βλέπουμε τα γνωστά σχόλια των γνωστών ατόμων.:pao:

Επιτέλους ας κάνουν κάτι με αυτή τη διαιτησία για να πάψουν οι πουθενάδες να βρίσκουν πατήματα για σχόλια-χολή.

kostasb13
12-11-2012, 11:12
Πως γινεται ομως αυτη η "αστεια διαιτησια" να ειναι παντα υπερ της ομαδας σου και κατα των πουθεναδων...ενα περιεργο πραγμα

Nikoladim
12-11-2012, 12:01
Από το θεικό "I screwed you" του Μαρινακή στον Τζιμπρίλ, σταμάτησα να ασχολούμαι με τα διαιτητικά.

PDS
12-11-2012, 14:01
Έχει καταντήσει γραφικό τα "δεν ξαναβλέπω το πρωτάθλημα μπόχας, το πρωτάθλημα της παράγκας, το.........το......... το........" και μετά από κάθε περίπατο του Ολυμπιακού που υπήρχαν και λάθη της αστείας διαιτησίας που έχουμε στην Ελλάδα να βλέπουμε τα γνωστά σχόλια των γνωστών ατόμων.:pao:

Επιτέλους ας κάνουν κάτι με αυτή τη διαιτησία για να πάψουν οι πουθενάδες να βρίσκουν πατήματα για σχόλια-χολή.


Αν εχει καταντησει κουραστικο(γιατι γραφικη εχει καταντησει η νομιμοποιηση της μποχας απο καποιους οπαδους αυτης της ομαδας) τραβα κραξε τον προεδρο σου,οχι αυτους που φωναζουν.

Δεν θα κανουν κατι με την διαιτησια ποτε,γιατι την χρειαζεται ο προεδρος σου για να κανει ''περιπατους''.Αν δεν την χρειαζοταν δεν θα την χρησιμοποιουσε.
Ολοι γελαγαν οταν μπηκε ο σιδηροπουλος για το ''ντερμπι''.Εσυ πεφτεις απο τα συννεφα παλι.

hakoo
12-11-2012, 15:11
Πρεπει να σταματησουμε αμεσα να διαμαρτυρομαστε για την καταντια του ποδοσφαιρου (ενοχλουνται οι Ολυμπιακοι) και να αρχισουμε asap να κανουμε πλατες σε εγκληματικες οργανωσεις επειδη βρισκονται στο τιμονι της αγαπημενης μας ομαδας.

voltar
12-11-2012, 15:51
ειμαι αεκ αλλα θα μιλησω αντικειμενικα οσο μπορω...ο ολυμπιακος ηταν ανωτερος και θα κερδιζε ευκολα η δυσκολα οπως το βλεπω εγω...αλλα απο την στιγμη που χρειαζεσαι βοηθεια για να κερδισεις αυτη την αεκ που εχει τοσα προβληματα τοτε υπαρχει καταντια και ντροπη...βλεπω ποδοσφαιρο απο το 1994 και ειλικρινα δεν ξερω αν μπορεσει να ξαναερθει το ποδοσφαιρο σε τετοιες εποχες που ενα ντερμπυ το σκεφτοσουν μια εβδομαδα πριν και το θυμοσουν μια εβδομαδα μετα...αυτα δυστηχως τα χαλασε ο κυριος κοκκαλης αλλα τα συνεχιζει ο αξιος διαδοχος του κυριος μαρινακης..πραγματικα δεν εχω διαθεση πλεον να καθησω να δω ουτε τα ντερμπυ γιατι ξερω οτι και να γινει καποια αδικια θα υπαρξει...χθες δεν λεμε οτι θα κερδιζε η αεκ..αλλα με ενα πεναλτι και ισως την ψυχολογια του 1-1 τα πραγματα αλλαζουν...υπαρχουν και ευκολοι τροποι να σε σφαξει ενας διαιτητης και ας μην φαινεται στον κοσμο...αλλα εδω στην ελλαδα τα τελευταια χρονια γελαει ο κοσμος με αυτα που γινονται...ευχομαι και ελπιζω να αλλαξει καποτε η κατασταση και να ερθει η δικαιοσυνη...πραγμα απιθανο...

nikon
12-11-2012, 16:00
Πως γινεται ομως αυτη η "αστεια διαιτησια" να ειναι παντα υπερ της ομαδας σου και κατα των πουθεναδων...ενα περιεργο πραγμαΝαι ναι πάντα ειδικά στα ντέρμπι με την ΑΕΚ και τον ΠΑΟ.:a050:


Δεν θα κανουν κατι με την διαιτησια ποτε,γιατι την χρειαζεται ο προεδρος σου για να κανει ''περιπατους''.Αν δεν την χρειαζοταν δεν θα την χρησιμοποιουσε.Γιατί όπως ήταν γνωστό και πριν το παιχνίδι χρειαζόμασταν τον μη καταλογισμό ενός πέναλτι (δεν ξέρω αν ήταν ανάποδα αν θα φωνάζατε και πάλι ή θα λέγατε τα περί μισού μέτρου όπως άλλες φορές αλλά λέμε τώρα) για να κάνει περίπατο αυτός ο Ολυμπιακός μ'αυτή την ΑΕΚ.


Πρεπει να σταματησουμε αμεσα να διαμαρτυρομαστε για την καταντια του ποδοσφαιρου (ενοχλουνται οι Ολυμπιακοι) και να αρχισουμε asap να κανουμε πλατες σε εγκληματικες οργανωσεις επειδη βρισκονται στο τιμονι της αγαπημενης μας ομαδας.http://cdn.news247.gr/newspapers/Sport/ora_gia_spor/article2006585.ece/BINARY/w620/20024.jpg
Καλά το πας.....ένα με τα άλλα αδικημένα αδέλφια.:d055:

hakoo
12-11-2012, 17:35
Το οτι ουσιαστικα δεν εχεις κατι να απαντησεις και εκτιθεσαι ποσταροντας πρωτοσελιδα μη σκεπτομενος το ρητο "η σιωπη ειναι χρυσος" μου αρκει.
Ο απολυτος στρουθοκαμηλισμος και στραβα ματια με μια μεριδα αγωνιστικων θεματων (λες και τιθεται θεμα του ποιος ειναι καλυτερος αγωνιστικα η ειναι το σημαντικο στην ολη ιστορια) ετσι για την σταχτη στα ματακια μας.
Με την χωρα κοινωνικα, πολιτικα και οικονομικα να βρισκεται σε αποσυνθεση δυστυχως το πατημα που εχει η εγκληματικη οργανωση να οργιαζει ειναι τεραστιο.



...ευχομαι και ελπιζω να αλλαξει καποτε η κατασταση και να ερθει η δικαιοσυνη...πραγμα απιθανο...

Φιλε μου δυστυχως ειναι προεκταση της κοινωνιας μας και ο αθλητισμος, οσο σε αυτη τη χωρα βασιλευει η απατεωνια και η ασυδοσια σε πολιτικο και κοινωνικο επιπεδο μην περιμενεις κατι διαφορετικο στον αθλητισμο. Οταν βλεπεις δε ατομα που τραβανε οσα τραβαμε ολοι μας αυτη τη περιοδο και τους πνιγει η κοινωνικη αδικια στα αθλητικα ξαφνικα να παριστανουν τις στρουθοκαμηλους και να κανουν οτι δεν καταλαβαινουν μην περιμενεις προκοπη.

voltar
12-11-2012, 18:18
Ναι ναι πάντα ειδικά στα ντέρμπι με την ΑΕΚ και τον ΠΑΟ.:a050:

Γιατί όπως ήταν γνωστό και πριν το παιχνίδι χρειαζόμασταν τον μη καταλογισμό ενός πέναλτι (δεν ξέρω αν ήταν ανάποδα αν θα φωνάζατε και πάλι ή θα λέγατε τα περί μισού μέτρου όπως άλλες φορές αλλά λέμε τώρα) για να κάνει περίπατο αυτός ο Ολυμπιακός μ'αυτή την ΑΕΚ.

http://cdn.news247.gr/newspapers/Sport/ora_gia_spor/article2006585.ece/BINARY/w620/20024.jpg
Καλά το πας.....ένα με τα άλλα αδικημένα αδέλφια.:d055:



ας εδινε το ενα πεναλτι και μετα ας κερδιζες...αλλα ειτε σου αρεσει φιλε ειτε οχι τα πραγματα μια ζωη τα κανατε γαργαρα..ο διαιτητακος ομως τρεχωντας εδωσε το πεναλτι το δικο σου και την κοκκινη ετσι δεν ειναι;ενω την χερουκλα ουτε που την ειδε να υποθεσω...απλωμενο χερι ειχε φιλε και τετοια λαθη δεν τα κανεις ουτε σε τοπικο που παιζουμε εμεις μπαλα...καλη μαγκια να μιλας εκ του ασφαλους:d055:

lykos7
12-11-2012, 18:55
παιδια το πεναλτυ του χολεβας ηταν καθαροτατο(ασχετο αν επρεπε να ειχε σφυριχθει οφσαιντ ο κοντοες οποτε η φαση ηταν ως μη γενομενη) αλλα οχι και να λεμε και για την μεγαλυτερη σφαγη ολων των εποχων οπως λενε τα πρωτοσελιδα των κιτρινων εφημεριδων.
εγιναν λαθη και υπερ της αεκ

1) Στο 38′ η ΑΕΚ ζηταει πεναλτι σε χερι του Χολεμπας... η φαση έχει ξεκινησει απο οφσαιντ του Κοντοε
2) Στο 54′ ο βοηθος εκοψε τον Μητρογλου με οφσαιντ.
3) Στο 70′ ο Αραμπατζης πιανει τη μπαλα με τα χερια εκτος περιοχης
4)Στο 90+2′ ο διαιτητης κλεινει τα ματια σε χερι-πεναλτι του Κουτρουμπη…

οποτε η διαιτησια ηταν γενικα τραγικη..

F1_STK
12-11-2012, 19:13
Δεν διαφωνω.Ας πουμε στο C.L μου αρεσε παρόλο που εχασε απο την σελτικ.Κλασικα εκαναν απιστευτα πραγματα ωρες ωρες.
Αλλα δυστυχως δεν εχω οτε tv...

http://i48.tinypic.com/fbvs7t.jpg

Φιλε μου μεσω Internet μπορεις να δεις αξιοπρεπεστατα τους αγωνες.
Εχεις p.m. ;)

Nikoladim
12-11-2012, 19:20
για Online Παιχνίδια εδώ -> http://www.frombar.tv/
Πρώην sport lemon. Δοκιμάστε τα διάφορα λινκς, κάποια θα παίξουν καλά.

PDS
12-11-2012, 20:09
http://i48.tinypic.com/fbvs7t.jpg


Nαι λολ.Κοιμηθηκε ο θεος.
Για αυτο ειναι το καλυτερο αθλημα.:D

nikon
12-11-2012, 20:30
Το οτι ουσιαστικα δεν εχεις κατι να απαντησεις και εκτιθεσαι ποσταροντας πρωτοσελιδα μη σκεπτομενος το ρητο "η σιωπη ειναι χρυσος" μου αρκει.Να απαντήσω σε τι στο "εγκληματικές οργανώσεις";;;;......και να ήθελα μετά μου λες "η σιωπή είναι χρυσός" τι να κάνω τελικά;;;;;:confuzed:


ας εδινε το ενα πεναλτι και μετα ας κερδιζες...αλλα ειτε σου αρεσει φιλε ειτε οχι τα πραγματα μια ζωη τα κανατε γαργαρα..ο διαιτητακος ομως τρεχωντας εδωσε το πεναλτι το δικο σου και την κοκκινη ετσι δεν ειναι;ενω την χερουκλα ουτε που την ειδε να υποθεσω...απλωμενο χερι ειχε φιλε και τετοια λαθη δεν τα κανεις ουτε σε τοπικο που παιζουμε εμεις μπαλα...καλη μαγκια να μιλας εκ του ασφαλους:d055:Αντί να δεις την καλή εμφάνιση που έκανες, σε σχέση με αυτές που είχες κάνει μέχρι χθες, στέκεσαι (ω τι πρωτοτυπία!!!!!!) στην διαιτησία την οποία και πάλι την είχαμε στήσει (σύμφωνα και με τους άλλους αδικημένους) για να κερδίσουμε την ομάδα που έβγαζε μάτια μέχρι χθες αλλιώς θα είχαμε πρόβλημα.:a023:

kostasb13
12-11-2012, 20:30
Δεν μου ειχε φανει τοση η διαφορα οταν ειδα το ματς...11-89 κατοχη...:a038-1:

Sportlemon και απο μενα, εκει βλεπω ολα τα ματς

voltar
12-11-2012, 21:19
Να απαντήσω σε τι στο "εγκληματικές οργανώσεις";;;;......και να ήθελα μετά μου λες "η σιωπή είναι χρυσός" τι να κάνω τελικά;;;;;:confuzed:

Αντί να δεις την καλή εμφάνιση που έκανες, σε σχέση με αυτές που είχες κάνει μέχρι χθες, στέκεσαι (ω τι πρωτοτυπία!!!!!!) στην διαιτησία την οποία και πάλι την είχαμε στήσει (σύμφωνα και με τους άλλους αδικημένους) για να κερδίσουμε την ομάδα που έβγαζε μάτια μέχρι χθες αλλιώς θα είχαμε πρόβλημα.:a023:

αστο φιλαρακι...μην το συζητησουμε αλλο...αν ηξερα οτι υπαρχει θεμα και δεν βλεπεις τα αυτονοητα ουτε που θα εκανα συζητηση...απλα υπαρχουν και ολυμπιακοι και βλεπουν τα πραγματα οπως ειναι αλλα υπαρχουν και οι γαυροι που δεν βλεπουν την τυφλα τους...εξαρταται σε ποια κατηγορια θελεις να εισαι εσυ...αλλα στο ξαναλεω μηπως και καταλαβεις τι γινεται...δεν σου ειπε κανενας οτι θα ειχες προβλημα με την αεκ χθες...δωσε μου το πεναλτι και μετα βλεπουμε τι γινεται...με την δικη σου λογικη ποτε δεν ειχαμε κακες διαιτησιες και ολα ειναι ροδινα..και μη χειροτερα δλδ!!

Tilemaxx
12-11-2012, 21:44
Για όσους έχουν 24άρα σύνδεση, το καλύτερο μακράν live streaming site με 720p links είναι το http://livefootball.ws

F1_STK
13-11-2012, 01:05
Δεν μου ειχε φανει τοση η διαφορα οταν ειδα το ματς...11-89 κατοχη...:a038-1:

Sportlemon και απο μενα, εκει βλεπω ολα τα ματς

Φιλε νομιζω μιλαει για το δευτερο ημιχρονο.. ;)

the master
13-11-2012, 01:25
Μολις διαβασα μια ερευνα που ελεγε οτι αθλητες/ομαδες που φορουν κοκκινα εχουν περισσοτερες πιθανοτητες να νικησουν γιατι λεει το χρωμα αυτο προκαλει αυξηση της αυτοπεποιθησης και φοβο στους αντιπαλους,,,επισης ελεγε οτι οι διατητες οταν το παιχνιδι ειναι κοντα ευνοουν τους κοκκινους!

ετσι λοιπον εξηγειται...

Eddy_Gordo
13-11-2012, 01:39
Μολις διαβασα μια ερευνα που ελεγε οτι αθλητες/ομαδες που φορουν κοκκινα εχουν περισσοτερες πιθανοτητες να νικησουν γιατι λεει το χρωμα αυτο προκαλει αυξηση της αυτοπεποιθησης και φοβο στους αντιπαλους,,,επισης ελεγε οτι οι διατητες οταν το παιχνιδι ειναι κοντα ευνοουν τους κοκκινους!

ετσι λοιπον εξηγειται...


etsi eksigountai OLA auta pou ginonte stin Ellada kai oxi mono

Eddy_Gordo
13-11-2012, 01:57
Nαι λολ.Κοιμηθηκε ο θεος.
Για αυτο ειναι το καλυτερο αθλημα.:D

ΔΕΝ κοιμηθηκε ο Θεος.. απλα ο Θεος Βοηθησε λαθος Σαμαρα

kostasb13
13-11-2012, 02:02
Μολις διαβασα μια ερευνα που ελεγε οτι αθλητες/ομαδες που φορουν κοκκινα εχουν περισσοτερες πιθανοτητες να νικησουν γιατι λεει το χρωμα αυτο προκαλει αυξηση της αυτοπεποιθησης και φοβο στους αντιπαλους,,,επισης ελεγε οτι οι διατητες οταν το παιχνιδι ειναι κοντα ευνοουν τους κοκκινους!

ετσι λοιπον εξηγειται...

Για την Λιβερπουλ παντως αυτο δεν ισχυει...:a052:

the master
13-11-2012, 02:06
μαντσεστερ?


αλλα οκ δεν γινεται να ισχυει παντα...

F1_STK
13-11-2012, 05:22
ΔΕΝ κοιμηθηκε ο Θεος.. απλα ο Θεος Βοηθησε λαθος Σαμαρα

Εγραψες :d055:

nikon
13-11-2012, 08:39
αστο φιλαρακι...μην το συζητησουμε αλλο...αν ηξερα οτι υπαρχει θεμα και δεν βλεπεις τα αυτονοητα ουτε που θα εκανα συζητηση...απλα υπαρχουν και ολυμπιακοι και βλεπουν τα πραγματα οπως ειναι αλλα υπαρχουν και οι γαυροι που δεν βλεπουν την τυφλα τους...εξαρταται σε ποια κατηγορια θελεις να εισαι εσυ...αλλα στο ξαναλεω μηπως και καταλαβεις τι γινεται...δεν σου ειπε κανενας οτι θα ειχες προβλημα με την αεκ χθες...δωσε μου το πεναλτι και μετα βλεπουμε τι γινεται...με την δικη σου λογικη ποτε δεν ειχαμε κακες διαιτησιες και ολα ειναι ροδινα..και μη χειροτερα δλδ!!Αν από αυτά που σου είπα κατάλαβες αυτό όντως ας μη το συζητήσουμε άλλο......πάντως αυτοί που δεν βλέπουν την τύφλα τους (η ομάδα πάει για Β' εθνική και αυτοί μιλάνε για μια αμφισβητούμενη φάση) είναι άλλοι.

Να σου θυμίσω ότι με καλή διαιτησία έχεις φάει και 6.....φιλαράκι.

jimspy
13-11-2012, 08:51
Να σου θυμίσω ότι με καλή διαιτησία έχεις φάει και 6.....φιλαράκι.


Ο γΑβραάμ τραβάει τη φανέλα του Ντιόπ μέχρι τέλους, αλλά παίζεται από τον Παμπορίδη...Γαργάρα το πέναλτυ!

http://i51.tinypic.com/ng51f7.gif (http://i51.tinypic.com/ng51f7.gif)
Ο γΑβραάμ βουτάει μπροστά από το Ντιόπ και ο Παμπορίδης, ευαίσθητος, δίνει επιθετικό φάουλ. Η μπάλα μπήκε γκολ με κεφαλιά του Καφέ, αλλά ακυρώθηκε...

http://i51.tinypic.com/2ryqa82.gif (http://i51.tinypic.com/2ryqa82.gif)
Ο Ιμπαγάσα κάνει τάκλιν στο γόνατο, αλλά παίρνει μόνο κίτρινη!

http://i55.tinypic.com/2lk9yy0.gif (http://i55.tinypic.com/2lk9yy0.gif)
Φάουλ ο Ιμπαγάσα, γαργάρα η δεύτερη κίτρινη!

http://i55.tinypic.com/ddf79f.gif (http://i55.tinypic.com/ddf79f.gif)
Ο Ιμπαγάσα βουτάει πιάνοντας τη μπάλα, δίνεται επιθετικό φάουλ, αλλά όχι κίτρινη!

http://i54.tinypic.com/ifzzn4.gif (http://i54.tinypic.com/ifzzn4.gif)
Ο Μιραλάς χτυπάει προκλητικά αγκωνιά τον Σκόκο, δίνεται φάουλ, αλλά όχι κίτρινη!

http://i53.tinypic.com/2lc7ayd.gif (http://i53.tinypic.com/2lc7ayd.gif)
Ο Μιραλάς φτύνει τον Μανωλά στην πλάτη, αλλά δεν το βλέπει κανείς! Τίποτα! Γαργάρα η κόκκινη!

http://i55.tinypic.com/23vdmz4.gif (http://i55.tinypic.com/23vdmz4.gif)

nikon
13-11-2012, 09:21
Σφαγή και τότε γι'αυτό και τα 6.....θα μείνεις ή θα φύγεις πάλι;;;:P

jimspy
13-11-2012, 09:25
δεν ειπα για σφαγη ......εσυ ειπες για καλη διαιτησια οπως φυσικα αποδεικνυεται περιτρανα κ στο πιο πανω ποστ.......

nikon
13-11-2012, 09:33
Λάθη πάντα γίνονται και θα γίνονται (φυσικά όλα υπέρ του Ολυμπιακού :P) οπότε καλή διαιτησία δεν είναι η αλάνθαστη και ειδικά στην Ελλάδα δεν υπάρχει τέτοια.....καλή είναι αυτή δεν διαμορφώνει το αποτέλεσμα αν το θες πιο σωστά.

Πες μου ποια από τις 2 (0-4, 6-0) διαμόρφωσε το αποτέλεσμα;;;;

jimspy
13-11-2012, 09:40
........καμμια..... το 2-1 ημιχρονο με 11 παικτες δεν εχει καμμια διαφορα με το 0-1 ημιχρονο με 10 παικτες .....ξεκιναμε με βαση αυτο κ καταληγουμε οτι δεν υπηρξε καμμια διαμορφωση αποτελεσματος.....

nikon
13-11-2012, 09:48
2-1;;;;;;;;;;;;.......εντάξει το 1 γκολ είναι το πέναλτι (καθώς ως γνωστό κάθε πέναλτι πάει μέσα ειδικά με τους σπεσιαλίστες που έχετε) αλλά το άλλο ποιο είναι;;;;;

To 10 παίχτες γιατί το ανέφερες μήπως και η κόκκινη ήταν παραγκίσια;;;;;

voltar
13-11-2012, 12:31
ποια παραγκα ρε φιλε;;;εδω ο σιδηροπουλος ουτε καν παραπεμφθηκε απο αυτα που εκανε προχθες και καθομαστε και μιλαμε ακομα;ποσο ντροπη πια..μπορει να μην εχουμε σπεσιαλιστες οπως λες αλλα ενα πεναλτι ειναι ενα πεναλτι...τεσπα και το τραβηγμα ηταν μεσα στην περιοχη που εγινε αλλα τπτ δεν θα εδινε και παλι....πιστευω παντως για τις καλες διαιτησιες που λες να μην σοβαρολογεις...το παληκαρι αποτι ειδα σε κατατοπησε πληρως και καρε καρε τι θα επρεπε να ειχε γινει και τοτε...αν δεν θες να παραδεχτεις και να δεις τα αυτονοητα ειναι αλλο θεμα..τα σκορ φιλε διαμορφωνονται απο πολλες παραμετρους και οχι μονο απο τα 6 που ειδες εσυ και τα 4 προχθες...

nikon
13-11-2012, 14:59
Ναι βέβαια ένα ματς που ήταν 3-0 στο 20' διαμορφώθηκε σε 6-0 από εξωαγωνιστικές παραμέτρους......anyway συνεχίστε πράσινοι και κίτρινοι να βλέπετε φαντάσματα αντί να βρείτε κανέναν σοβαρό επενδυτή να σας βγάλει από την μιζέρια.

voltar
13-11-2012, 15:27
τελικα οντως εχεις σοβαρο προβλημα επικοινωνιας οσο αφορα τα αθλητικα...αν ποτε καταλαβεις τι γινεται τοτε ισως να σε παρει καποιος στα σοβαρα...μεχρι τοτε για σενα ειναι ολα ροδινα...περαστικα φιλος.

PDS
13-11-2012, 15:48
Καλα ο Νικ ειναι ο μοναδικος στον πλανητη που δεν ακουσε,δεν ειδε,δεν ξερει.:ice:


Το 6-0 btw ακουγεται οτι ηταν καραστημενο και απο παιχτες της ΑΕΚ.

I_HAVE_A_NAME_
13-11-2012, 16:11
Είναι φυσικό τέτοιες διαιτησίες να σας δίνουν το πάτημα να μιλήσετε και φυσικά να έχετε δίκιο. Για ορισμένες καταστάσεις.
Όλοι θέλουμε να σταματήσουν αυτά τα αίσχη αλλά μην βγείτε πάλι σε μελλοντικό παιχνίδι και μιλήσετε για 55-45 υπέρ μας και άλλες μπούρδες. Το ανάποδο πλάγιο ή το λάθος κόρνερ δεν διαμορφώνει παιχνίδι ούτε καν ροή παιχνιδιού..
Το να μην δώσεις καθαρό πέναλτυ στο 0-1, ναι αυτό διαμορφώνει ροή παιχνιδιού, όχι τελικό αποτέλεσμα αλλά αυτό προφανώς δεν θα το μάθουμε ποτέ.
Γιατί ακόμα και με το 1-1 είσαι με 10 παίκτες και δεν έχεις το μέταλλο και την ποιότητα της ομάδας που είχες κάποτε.
Χέστηκα για το ποιος θα συνεχίσει την βρώμα μετά τον Βαγγέλα. Ελπίζω να σταματήσει και όχι να είναι ένας δικός σας πρόεδρος στυλ Πατέρα γιατί τότε θα υποπέσουν σε πολλές κωλοτούμπες πάρα πολύ φίλοι του Παναθηναικού.
Αυτά τα ολίγα.

PDS
13-11-2012, 16:26
Το συνεχομενο 55-45 διαμορφωνει αποτελεσμα και ειδικα οσο περνανε τα χρονια ολο και πιο πολυ.
Αλλιως δεν θα το ειχε αναγκη ο Πολντο.Το εχει ομως και για οσο το εχει αναγκη θα διαμορφωνει αποτελεσμα.

Δεν ειμαι συμφωνος ουτε με την τακτικη πατερα(αν και θεωρω οτι δεν μπορει να μπει διπλα σε Μαρινακη-κοκκαλη).Γιατι πρεπει να εισαι στο παρασκηνιο για να κατακτησεις πρωταθλημα στην Ελλαδα?

I_HAVE_A_NAME_
13-11-2012, 16:34
Γιατί αν δεν είσαι εσύ θα είναι κάποιος άλλος ;)
Και αυτοί βάζοντας τα εκατομμύρια τους νομίζουν ότι δεν αγοράζουν ομάδα αλλά τον τίτλο του πρωταθλητή.
Δεν τους περνάει απ'το μυαλό ότι με το να ανεβάσουν την ανταγωνιστικότητα και κατ'επέκταση την ποιότητα του Ελληνικού πρωταθλήματος θα δημιουργήσουν άλλη μια θέση για Ελληνική ομάδα στο Champions League.Και άλλη μία, και άλλη μία.. Και μετά στο Europa.. κλπ, κλπ
Με λίγα λόγια δεν θα γίνεται αυτό το ρημαδιό που γίνεται κάθε χρόνο...

PDS
13-11-2012, 16:53
Γιατί αν δεν είσαι εσύ θα είναι κάποιος άλλος ;)

E ναι με το ''εισαι'' δεν εννοουσα απαραιτητα καποια ομαδα.:)



Και αυτοί βάζοντας τα εκατομμύρια τους νομίζουν ότι δεν αγοράζουν ομάδα αλλά τον τίτλο του πρωταθλητή.
Δεν τους περνάει απ'το μυαλό ότι με το να ανεβάσουν την ανταγωνιστικότητα και κατ'επέκταση την ποιότητα του Ελληνικού πρωταθλήματος θα δημιουργήσουν άλλη μια θέση για Ελληνική ομάδα στο Champions League.Και άλλη μία, και άλλη μία.. Και μετά στο Europa.. κλπ, κλπ
Με λίγα λόγια δεν θα γίνεται αυτό το ρημαδιό που γίνεται κάθε χρόνο...

Συμφωνω αλλα ολα αυτα ενδιαφερουν εμας μαλλον και οχι αυτους.Μακαρι να τους ενοιαζε το Ελληνικο ποδοσφαιρο.Τους νοιαζει η τσεπη τους.
Οσο πιο πολυ υποβαθμιστει το Ελληνικο ποδοσφαιρο,τοσο περισσοτερα χρηματα θα μπουν στην τσεπη του περαστικου απο το ποδοσφαιρο Μαρινακη(ή του καθε Μαρινακη) καθως με μεταγραφες της πλακας θα κανει περιπατο,αλλα τα λεφτα απο το C.L θα ειναι τα ιδια.
Ο στοχος της 3ης θεσης στο ομιλο θα ειναι επιτυχια του Ελληνικου ποδοσφαιρου.

Ευχομαι να ζησω το ποδοσφαιρο μας ανταγωνιστικο(οπως το περιγραφεις) και χωρις παρασκηνιο.Ποδοσφαιρο που θα παιζω με την ΑΕΚ και δεν θα την λυπαμαι,αλλα θα την φοβαμαι οπως παλια.Ποδοσφαιρο που θα παιζω με τον ΟΣΦΠ και δεν θα εκνευριζομαι,αλλα θα με ποναει οταν χανω.
Εγω αυτο θελω.Θα γινει ποτε?

ΥΓ.Οταν ο Ηρακλης ειχε εξαιρετικη ομαδα(με τον λαγο της ΑΕΚ) και οποιος απο τους μεγαλους πηγαινε Καυτατζογλειο μαζευε το διμπαλο ή την 4αρα,εγω το ευχαριστιομουν.Ας εσκιζε και τον ΠΑΟ.
Τετοιες ομαδες θελω που μαζι με τις 4-5 δυνατες που εχουν κοσμο,θα βοηθουσαν στον ανταγωνισμο του πρωταθληματος.

nikon
13-11-2012, 16:55
Το 6-0 btw ακουγεται οτι ηταν καραστημενο και απο παιχτες της ΑΕΚ.Έτσι εξηγείται......3 λόγω διαιτησίας και 3 λόγω καραστημένων παιχτών.:pound::pound::pound:

Θέλω να δω τι θα λέτε και που θα τα ρίχνετε στην Β' όταν πάτε με το καλό ειδικά οι κίτρινοι αδικημένοι γιατί οι πράσινοι αδικημένοι έχετε ακόμα ελπίδες.

PDS
13-11-2012, 16:59
Έτσι εξηγείται......3 λόγω διαιτησίας και 3 λόγω καραστημένων παιχτών.:pound::pound::pound:

Θέλω να δω τι θα λέτε και που θα τα ρίχνετε στην Β' όταν πάτε με το καλό ειδικά οι κίτρινοι αδικημένοι γιατί οι πράσινοι αδικημένοι έχετε ακόμα ελπίδες.

Οπαδοι σαν και σενα ειναι για μενα συνυπευθυνοι για την καταντια του Ελληνικου ποδοσφαιρου.
Οπως αντιστοιχα ψηφοφοροι που τους ξεσκιζουν και αυτοι συνεχιζουν να ψηφιζουν απατεωνες και κλεφτες.
Αλλα εκει μπορεις να δεις,η οραση και το μυαλο δουλευουν στο κοκκινο(με την καλη εννοια).:a050:
Στο ποδοσφαιρο ειναι ολα καθαρα επειδη δεν μπορουμε να αλλαξουμε ομαδα.:pound:

nikon
13-11-2012, 17:02
Συγγνώμη που κατάντησα έτσι την ομάδα σου και την ομάδα της ΑΕΚ.....είμαι απαράδεκτος.:banplease:

PDS
13-11-2012, 17:04
Εχεις βαλει το λιθαρακι σου.Σε βουνο απο πετραδακια βεβαια.

Ειναι και αυτο προσπαθεια.Στο αναγνωριζω για να μη λες.:ice:

nikon
13-11-2012, 17:08
Μόνο λιθαράκι;;;;;;......τον Μουρίνιο θα είχες στον πάγκο τώρα εσύ και τον Σερ ¶λεξ οι άλλοι......δεν το λες και λιθαράκι μη με μειώνεις έτσι.:'(

I_HAVE_A_NAME_
13-11-2012, 17:09
Ρε συ PDS είναι κάπου στην μέση τα πράγματα όμως. Εννοώ ότι και το ειρωνικό σχόλιο του nikon έχει μία βάση. Δεν φταίει ο Ολυμπιακός για την κατάντια της ΑΕΚ και της κάθε ΑΕΚ.
Δηλαδή όταν της σβηνόταν το χρέος ήταν όλα μέλι γάλα?
Όπου υπάρχει χρήμα σίγουρα υπάρχει και διαφθορά αλλά αυτό γίνεται και όπως είναι τα πράγματα "αγγελικά πλασμένα" θα γίνεται πάντα.Η Juve έπεσε 4η κατηγορία, για την Barca λένε ότι να'ναι όταν ο διαιτητής δεν βλέπει ένα καθαρότατο offside ή ένα πέναλτυ.
Σίγουρα όπου υπάρχει καπνός υπάρχει και φωτιά αλλά φωτιά από φωτιά διαφέρει όπως έλεγες και συ επί Βαρδινογιάννη ;)
Εγω φυσικά δεν συμφωνώ με καμία κλοπή αλλά αυτό είναι δικό μου "πρόβλημα" :D

PDS
13-11-2012, 17:11
Μόνο λιθαράκι;;;;;;......τον Μουρίνιο θα είχες στον πάγκο τώρα εσύ και τον Σερ ¶λεξ οι άλλοι......δεν το λες και λιθαράκι μη με μειώνεις έτσι.:'(

Το μουρινιο δεν ξερω,αλλα απο αυτον που εχεις σιγουρα καλυτερο αν ειχα παραγκα.


I_HAVE_A_NAME_ φυσικα και δεν φταιει μονο ο Ολυμπιακος για την καθε ΑΕΚ.Και εδω που τα λεμε δεν φταιει ο Ολυμπιακος.Ο καθε Μαρινακης φταιει.
Στο Ελληνικο πρωταθλημα οταν ξεκινας με δεδομενα χρηματα απο το C.L κανεις την διαφορα.Δεν εχουμε τα τηλεοπτικα του Αγγλικου πρωταθληματος ή του Ισπανικου ή αλλα εσοδα.Οταν δε εχεις αυτο το πλεονεκτημα απο την 15ετια και παλι χρησιμοποιησεις(ο καθε μαρινακης) την διαιτησια ειναι αισχρο.

nikon
13-11-2012, 17:20
Το μουρινιο δεν ξερω,αλλα απο αυτον που εχεις σιγουρα καλυτερο αν ειχα παραγκα.Δεν χρειάζομαι καλύτερο έχω την παράγκα.;)
Στο Ελληνικο πρωταθλημα οταν ξεκινας με δεδομενα χρηματα απο το C.L κανεις την διαφορα.Και να συμπληρώσω, όπως εξάλλου είναι παγκοσμίως γνωστό, όλες οι ομάδες στον κόσμο από τα λεφτά του C.L. φτιάχνουν ομάδες.:d040g:

PDS
13-11-2012, 17:23
Σωστος στο πρωτο.

λολ το δευτερο τι ακυρο επιχειρημα.
Ναι να φτιαξεις ομαδα μπορεις,να παρεις πρωταθλημα δεν μπορεις.Σε πρωταθληματα σαν το δικο μας αυτα τα χρηματα ειναι σημαντικα και κανουν την διαφορα ναι.

I_HAVE_A_NAME_
13-11-2012, 17:38
Μην φτάσουμε πάλι στο "Είναι θέμα σωστού scouting"
Και αυτό φυσικά δεν είναι θέμα χρημάτων γιατί δεν το κάνουμε ούτε εμείς. Ένας Toure μας βγήκε και λένε όλα τα εξυπνοπούλια ότι αυτά είναι και θέματα τύχης!!!
Εάν ήταν θέμα χρημάτων θα είχε και η Ρεαλ έσοδα από πωλήσεις παικτών όπως η Porto και δεν θα κοιτούσε να παίρνει όποιον έχει υψηλό κασέ για να λέει ότι έχει το καλύτερο ρόστερ στον κόσμο..
Δηλαδή η Porto με το που πούλησε τον Hulk ήταν πολύ κωλόφαρδη (που είχε έναν Martinez και έναν Rodriguez να της καλύψουν το κενό) και όχι σωστή ομάδα με σωστό scouting!
Ε ρε τύχη κάποιες ομάδες!! xD

PDS
13-11-2012, 17:47
Και παλι θεμα χρηματων ειναι.
Γιατι τον Hulk δεν τον πηρε οσο πηρα εγω τον Ζεκα.
Πηρε με 5.5 εκατομυρια τον ..μισο hulk.
Martinez 10εκ δολαρια
Rodriguez 5εκ.
Η πορτο ψωνιζει με πολυ περισσοτερα χρηματα απο οποιαδηποτε Ελληνικη ομαδα.Ψωνιζει παιχτες που ειναι καλοι σε βραζιλια και αργεντινη.Πανε στην πορτο ως γνωστοι παιχτες με σκοπο να δειξουν οτι μπορουν στην Ευρωπη και μετα πανε σε μεγαλυτερες ομαδες.
Δεν ειναι θεμα ικανοτητας στο σκαουτινγκ λοιπον.Πας βραζιλια,βλεπεις ποιοι παιχτες μετρανε και αν εχεις 5 με 15εκ ευρω τα σκας ως επενδυση για να παρεις μετα 40.
Αυτο ο ΟΣΦΠ θα μπορουσε να το κανει με τοσα χρηματα που εχει παρει απο το C.L.
Ουτε καν αυτο δεν κανει.Αποθεωνουν οι φιλοι του ΟΣΦΠ το γεμισμα της τσεπης του Μαρινακη.:ice:

Δεν ειναι θεμα scouting,γιατι ο ΠΑΟ θα ηταν υπερπρωταθλητης που τα προηγουμενα χρονια ειχες καλες ακαδημιες(με σκαουτινγκ σε μικρες ηλικες).
Μετραει αλλα οχι οσο τα χρηματα.


Στο παρελθον ο ΟΣΦΠ εχει κανει καποιες προσπαθειες για παιχτες που ηταν γνωστοι(Ντιογκο,Μπελουτσι) και απετυχε(τιτλους σηκωνε βεβαια).Και αυτο δεν ειναι και σκαουτινγκ τελικα.
Στο πραγματικο και δυσκολο σκαουτινγκ ο ΠΑΟ ηταν ανωτερος στο παρελθον,πετυχε εκει,αλλα απετυχε σε τιτλους.