PDA

View Full Version : Tο καφενείο των φιλάθλων



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16

msnes7
19-03-2012, 00:12
Αγωνιστικά ο παο έκανε την πρώτη φάση(ας πούμε γιατί η μπάλα πήγε πλάγιο) κοντά στο 65.Κέρδισε το πρώτο κόρνερ γύρω στο 70.
¨Ενα μεγάλο υπερθέαμα από την ομάδα που ήταν πρώτη και κακώς πήγε δεύτερη που δεν το άντεξαν 60 και χιλιάδες κόσμος αηδιασμένος από τα τραγικά λάθη της διαιτησίας στα προηγούμενα ματς που έσφαξαν το τριφύλλι και μπήκαν μέσα.
Βαγγέλη όταν ξυπνήσεις από τον πράσινη ώρα-κόσμο σου ίσως δεις τον παο πρωταθλητή.Μέχρι τότε δες κοράκια να σε σφάζουν(αλήθεια τι έγινε τα κοράκια εμφανίστηκαν ξαφνικά φέτος?)
Πήρες 2-3 φορές προβάδισμα 5 πόντους και πάνω και ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ τους έχασες.ΑΞΙΑ είσαι δεύτερος

F1_STK
19-03-2012, 00:13
Και γιατι δεν το κανεις? Οποια σε τραβαει περισσοτερο και για τους δικους σου λογους..

PDS
19-03-2012, 00:20
Αγωνιστικά ο παο έκανε την πρώτη φάση(ας πούμε γιατί η μπάλα πήγε πλάγιο) κοντά στο 65.Κέρδισε το πρώτο κόρνερ γύρω στο 70.
¨Ενα μεγάλο υπερθέαμα από την ομάδα που ήταν πρώτη και κακώς πήγε δεύτερη που δεν το άντεξαν 60 και χιλιάδες κόσμος αηδιασμένος από τα τραγικά λάθη της διαιτησίας στα προηγούμενα ματς που έσφαξαν το τριφύλλι και μπήκαν μέσα.
Βαγγέλη όταν ξυπνήσεις από τον πράσινη ώρα-κόσμο σου ίσως δεις τον παο πρωταθλητή.Μέχρι τότε δες κοράκια να σε σφάζουν(αλήθεια τι έγινε τα κοράκια εμφανίστηκαν ξαφνικά φέτος?)
Πήρες 2-3 φορές προβάδισμα 5 πόντους και πάνω και ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ τους έχασες.ΑΞΙΑ είσαι δεύτερος

Δεν προκειται ποτε να μπω στην λογικη αυτη πλεον.Εμπαινα παλιοτερα μεχρι που καταλαβα οτι δεν εχει νοημα.
Και επειδη επεσε ο ΠΑΟ?τι εγινε δεν καταλαβα?Ας ημουν χαλια σημερα,αλλα ας ημουν εκει που επρεπε να ειμαι μετα τα 2 προηγουμενα ντερμπι.

Οχι δεν ειμαι αξια δευτερος.Θα ειμαι αν γυρισουμε τον χρονο πισω.Τιμωρηθεις για το Καραισκακης περσι.Παρω 30εκ ευρω,κρατησω σισε,παρω 1-2 καλυτερους παιχτες,εχω καλες διαιτησιες στα ντερμπι πριν το σημερινο κτλ κτλ.
Μεχρι τοτε, ΓΙΑ ΜΕΝΑ πηρες ενα ακομα μουφα πρωταθλημα.
Εχω βαρεθει να μπαινω στην λογικη του ''οχι δεν αξιζω να παρω πρωταθλημα γιατι επεσε η αποδοση μου ή γιατι δεν εχω αποδοση''.Ε και?Μπορει να νικαγα ενα απο τα 2 ντερμπι τωρα και η ψυχολογια να ηταν στα υψη.Οσο μου στερεις αυτο το δικαιωμα,δεν προκειται ποτε να δω πρωτα τα δικα μου λαθη.

Απο κει και περα δεν εισαι υποχρεωμενος να παρεις στα σοβαρα αυτα που γραφω.Εχεις το δικαιωμα να πιστευεις οτι ειμαι χαζος.Κανενα προβλημα απο μενα.Οσο μεγαλωνω ομως τοσο πιο πολυ πιστευω στα παραπανω.Μπορει πηγαινω για τρελοκομειο κατα την αποψη σου.Δεκτο και απολυτα σεβαστο,ειλικρινα ομως.
Αλλα αυτο που πιστευω δεν αλλαζει.



Και γιατι δεν το κανεις? Οποια σε τραβαει περισσοτερο και για τους δικους σου λογους..

Για εκει ειμαι.:p
Παντως παντα ειχα συμπαθειες,πχ αρσεναλ απο αγγλια,λα κουρουνια απο ισπανια,ισως και μπαρτσα.

Dragonpaul
19-03-2012, 00:28
Τα σοβαρά επεισόδια και η διακοπή του ντέρμπι μπορούν να στοιχίσουν πολύ στον Παναθηναϊκό που κινδυνεύει σοβαρά όχι απλά με τιμωρία έδρας, αλλά και αφαίρεσης βαθμών. Συγκεκριμένα ο Πειθαρχικός Κώδικας προβλέπει πως σε περίπτωση διακοπής του αγώνα η ομάδα που ευθύνεται τιμωρείται με αφαίρεση 3 βαθμών για φέτος, 2 τη νέα χρονιά, ενώ το ματς κατακυρώνεται υπέρ του αντιπάλου με 3-0.

Όσον αφορά τις αγωνιστικές και την τιμωρία έδρας, αυτό έχει να κάνει με το τι θα γράψει ο Κάκος στο φύλλο αγώνα. Αν αναφερθεί σε εκτεταμένα επεισόδια η τιμωρία θα είναι μία με δύο αγωνιστικές, ενώ αν γράψει πως η διακοπή υπήρξε λόγω εισόδου οπαδών στον αγωνιστικό χώρο, τότε η ποινή θα είναι 2 με 3 αγωνιστικές.

http://www.skai.gr/news/sports/article/197947/kaiei-panathinaiko-o-kap/

msnes7
19-03-2012, 00:29
Tέλος πάντων να ξέρεις ότι λέμε δεν ειναι περί προσωπικού επιπέδου γιατί κάποιος θα μπορούσε να βγάλει τέτοιο συμπέρασμα.Είσαι πικραμένος όπως και εγώ ήμουν σε πολύ χειρότερη ηλικία(σχολική).Φυσικά όλα τα σχόλια είναι καφενειακά όπως και αυτά που άκουγα σήμερα στο καφενείο από υποστηρικτές και των 2 ομάδων γιατί πολύ απλά ο κόσμος δεν έχει με τι να ασχοληθεί
Εγώ φίλε θα έλεγα ο παο είναι ανύπαρκτος διοικητικά και όλα αυτά έχουν ένα αποτέλεσμα.Την πλήρη ανυποληψία(όπως και τότε με τον ολυμπιακό που είχε πολύ καλή ομάδα αλλά δεν πήρε πρωτάθλημα με ντέταρι σοβιετικούς και άλλα πολλά).
Το να λες όμως ότι ΠΡΩΤΑ φταίνε οι διαιτητές είσαι πολύ λάθος.

PDS
19-03-2012, 00:33
Tέλος πάντων να ξέρεις ότι λέμε δεν ειναι περί προσωπικού επιπέδου γιατί κάποιος θα μπορούσε να βγάλει τέτοιο συμπέρασμα.Είσαι πικραμένος όπως και εγώ ήμουν σε πολύ χειρότερη ηλικία(σχολική).Φυσικά όλα τα σχόλια είναι καφενειακά όπως και αυτά που άκουγα σήμερα στο καφενείο από υποστηρικτές και των 2 ομάδων γιατί πολύ απλά ο κόσμος δεν έχει με τι να ασχοληθεί
Εγώ φίλε θα έλεγα ο παο είναι ανύπαρκτος διοικητικά και όλα αυτά έχουν ένα αποτέλεσμα.Την πλήρη ανυποληψία(όπως και τότε με τον ολυμπιακό που είχε πολύ καλή ομάδα αλλά δεν πήρε πρωτάθλημα με ντέταρι σοβιετικούς και άλλα πολλά).
Το να λες όμως ότι ΠΡΩΤΑ φταίνε οι διαιτητές είσαι πολύ λάθος.

Εννοειται οτι δεν τα λεμε επι προσωπικου.Ειχα ξαναγραψει και το ξαναγραφω ,οτι συμπαθω ιδιαιτερα αυτους με τους οποιους κοντραρομαι στα αθλητικα.Ισχυει και θα ισχυει αυτο.
Ελικρινα νιωθω πιο κοντα σε αυτο το φορουμ με αυτα τα ατομα.Νικον(παλιοτερα γιατι σταματησε),εσενα,γιαννη κτλ κτλ.Σιγουρα ξεχναω καποιους.
Κλεινω την παρενθεση.

Για μενα φυσικα και φταιει η διοικηση,αλλα πλεον δεν μπορω να λεω οτι φταιει αυτη πρωτα οταν συστηματικα στο Ελληνικο πρωταθλημα βλεπω τα ιδια και τα ιδια πραγματα.

mihalis13
19-03-2012, 00:36
Προκλητική στάση της Αστυνομιάς 2 και 3 ώρες πριν το παιχνίδι...Δεν άφηναν να περνάς απαγόρευαν σε κόσμο να περασει για να βγάλει από τα εκδοτήρια εισιτήριο με την αιτιολογία ότι δεν είχαν εισιτήριο!!!!Δακρυγόνα παντού χωρίς λόγο(πριν το ματς), ντου σε θύρες και βαράγανε κόσμο και πετάγανε δακρυγόνα.μέχρι τις 7 παρά ήμουνα έξω από το γήπεδο και γινόντουσαν αυτά.Στις θύρες 0 έλεγχος(πρώτη φορά αυτό) και μυδραλιοβόλο να είχα θα το πέρναγα άνετα.
Εννοείται ότι δεν είμαι υπέρ τον επεισοδίων αλλά τέτοια στάση της αστυνομίας δεν έχω ξαναδεί(πέραν των πορείων στο Σύνταγμα)
Πήγαινα κύριος να συναντηθώ με τον φίλο μου φορόντας το κασκολ στη μύτη για να μην γονατίσω από τα δακρυγόνα, με κοιτάει ματατζής και μου λέει σαν πολύ μάγκας δεν την έχεις δει??Του λέω γιατί??Μου λέει βγάλε το κασκολ λέγοντας του δεν μπορώ να αναπνεύσω από αυτά που πετάτε και μου κάνει καλα προχώρα και πήγαινε στη θύρα σου.Παραδίπλα βαρέσανε μια κοπελίτσα, ενώ ο φίλος μου πιο πέρα τη γλύτωσε στο τσακ...
Μετά ότι έγινε στο γήπεδο ήταν αναμενόμενο(κακώς έγινε όμως)
Είμαι κατά των επεισοδίων και παρόλο που πέρισυ δεν κάνανε τίποτα για αυτά που έγιναν στο Καραισκάκη ας αρχίσουν από την ομάδα μου.
Πρέπει να τελειώνουν αυτά.
Δεν θα την πληρώνω εγώ επειδή η Αστυνομία ήθελε να γίνουν επεισόδια!!

Για το αγωνιστικο το μόνο που έχω να πω ΣΟΥΠΑ!!!Χάλια και οι 2!!!

msnes7
19-03-2012, 00:37
Ωραία βρες καλύτερους διαιτητές..........Τι να κάνουμε αυτούς έχουμε

Η αστυνομία ΑΠΛΑ δεν σχολιάζεται.Νομίζω ότι τα πράγματα έχουν ξεφύγει.Αν κάνατε ντου και σπάζατε μερικούς στο ξύλο θα έλεγαν για την βαρβαρότητα των οπαδών.Τώρα που πετούσαν ένα σωρό χημικά μέσα σε κόσμο(και παιδιά) αυτό είναι φυσικό.ΤΟ να φλομώνεις τον κόσμο!!!!!!!!
Δυστυχώς η αστυνομία έχει καταντήσει ένας χουντικός στρατός

PDS
19-03-2012, 00:38
Δεν ειναι θεμα διαιτητων ρε συ.Εγω πιστευω οτι εχουμε μια χαρα διαιτητες.Αλλου ειναι το προβλημα.


Εννοείται ότι δεν είμαι υπέρ τον επεισοδίων αλλά τέτοια στάση της αστυνομίας δεν έχω ξαναδεί

Θυμησου λιγο την επιθεση χωρις λογο στον Συνδεσμο,θυμησου την τιμωρια του ΠΑΟ για επεισοδια που ξεραμε οτι θα γινουν στην λιβαδεια.
Θυμησου οτι και σημερα οι περισσοτεροι ηξεραν οτι οι αστυνομια θα προκαλεσει...

Ειναι τοσα πολλα ,που για να σταθεις στο αγωνιστικο μερος των παιχνιδιων Μενιο ,θελει τελικα πολυ προσπαθεια.

msnes7
19-03-2012, 00:44
Εγώ πιστεύω ότι έχουμε ΚΑΚΟΥΣ διαιτητές.Και για να το καταλάβεις Βαγγέλη ΠΡΕΠΕΙ να δεις ματς Β,Γ εθνικής από όπου προέρχονται.
Να δεις τι έκανε το καμάρι ο καλόπουλος σε αγώνα της ομάδας μου(καρδιτσα).Να δεις τι έκανε ο μάνταλος.Να δεις τι έκανε ο παπαπέτρου.Ολοι από εκεί προέρχονται και έχουν κάνει τα ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ.Αλλά κανεις δεν μιλά γιατί κανείς δεν ενδιαφέρεται για β-γ εθνική.Και εκεί οι διαιτησίες(πήρες ένα δείγμα για την λάρισα) ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΣ ΑΛΛΑ ΟΙ ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΕΣ ΙΔΙΟΙ.Απλά δεν είχαν πάρει προαγωγή

Πέραν της επίθεσης στον σύνδεσμο(όπου το τι έγινε δεν μπορείς να έχεις εμπιστοσύνη είτε πράσινος είναι είτε αστυνομία),στο ματς στην λειβαδειά αφού τα περίμενες ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΑΣ ΣΑΝ ΟΠΑΔΟΣ.Και το λέω για αυτούς από την λειβαδειά που πήγαν.Άρα ήθελαν και οι μεν και οι δε να γίνουν επεισόδια

PDS
19-03-2012, 00:45
Καλα και εκει στημενα ειναι.Δεν ειδες τι εκαναν στην Λαρισα?
Γι αυτο δεν θεωρω οτι ειναι κακοι.Η μαλλον οτι αυτο ειναι το προβλημα.Σαφως και υπαρχουν κακοι ομως.

msnes7
19-03-2012, 00:52
Οπότε αν δεν είναι κακοί είναι στημένοι.Και αν δεν παίζει ο ολυμπιακός ΠΟΙΟΣ τους στήνει και με τι όφελος.Γιατί πέραν του ματς του ολυμπιακού (αν θεωρήσουμε ότι σε όλα τα ματς τους έχει στήσει να τον ευνοούν) υπάρχουν πάνω από 10 ματς σε όλες τις κατηγορίες ΚΑΘΕ ΕΒΔΟΜΑΔΑ που έχουμε τραγικές διαιτησίες.
Άρα καταλήγουμε ότι είναι ΚΑΚΟΙ με εξαίρεση 3-4 και πολλούς λέω

Και αν πάρεις και μου λες ένα ένα τα ονόματα αυτό θα το λες με βάση αν αδίκησε τον παο ή όχι.Δεν θα έχεις δει τι έχει κάνει σε άλλες ομάδες για να δεις αν όντως είναι βαλτός ή άσχετος

PDS
19-03-2012, 00:54
Οπότε αν δεν είναι κακοί είναι στημένοι.Και αν δεν παίζει ο ολυμπιακός ΠΟΙΟΣ τους στήνει και με τι όφελος.

Ενα παραδειγμα θα σου δωσω.Αιγαλεω ,το πως ανεβαινε κατηγοριες και η σχεση που ειχε ολο αυτο με τον Ολυμπιακο.

msnes7
19-03-2012, 00:58
Που είναι ΤΩΡΑ το αιγάλεω?Μη μου πεις την θεική δήλωση ο οσφπ και το αιγάλεω να κερδίζουν.Υπήρχαν πολλές ομάδες τρένα στις κατηγορίες και ΟΛΕΣ εξαφανίστηκαν.Και τι πρόσφερε το αιγάλεω στον ολυμπιακό.ΕΝΑ ΤΙΠΟΤΑ

PDS
19-03-2012, 01:05
Δεν εχει σχεση που ειναι τωρα το αιγαλεω.Δεν καταλαβαινω γιατι κανεις αυτη την ερωτηση.Εγω μιλαω για την εποχη που ηταν μελος της πρωτης παραγκας και το Αιγαλεω μαζι με Ολυμπιακο.Δεν προσφερε κατι το Αιγαλεω,αλλα ο προεδρος του στον Ολυμπιακο.Κοκκαλιαρης αν θυμασαι.Η αλλιως θωμας μητροπουλος.

Σου εφερα ενα παραδειγμα.

Την λαρισα ας πουμε την εριξαν περσι και φετος θελουν να παραμεινει εκει.Ειλικρινα δεν ξερω γιατι,αλλα και αυτο μου φαινεται περιεργο.
Απο κει και περα σιγουρα υπαρχουν και στημενα μεμονομενα παιχνιδια.

Chill
19-03-2012, 02:18
0-1 στο 80 ησουν και η μεταλιστ παντως.Oπως και να χει το πηρες στα χαρτια .Ελπιζω να εισαι ιδιαιτερα χαρουμενος:p

Ο Κάκος είναι uber γαύρος μυρίστικε ότι στα τελευταία λεπτά θα γίνει η ανατροπή και το διέκοψε. Πες τα Βαγγέλα!!!!!!

Ρε γαύροι αντέχετε να πάρετε ένα ακόμα πρωτάθλημα στα χαρτιά; ΑΙΣΧΟΣ!!!!!!!

http://gifninja.com/animatedgifs/274827/trol-face.gif

messi10
19-03-2012, 09:03
Κάποιοι τουλάχιστον είχαν τη χαρά να το δούνε και σε 3D. :D
λολ. Ναι ειχαν την χαρα.... να δουνε το πιο βαρετο παιχνιδι της σεζον (περα απο τις ακαταπαυστες διακοπες και τα επεισοδια).




0-1 στο 80 ησουν και η μεταλιστ παντως.Oπως και να χει το πηρες στα χαρτια .Ελπιζω να εισαι ιδιαιτερα χαρουμενος:p

Ελα ρε συ... ελεος. δλδ 1ον πιστευεις οτι ΟΝΤΩΣ θα γυρναγες το ματς, εκει που δεν ειχες κανει ΟΥΤΕ 1 αξιολογη φαση... η Μεταλιστ, σαν ομαδα, ειναι ΠΟΛΛΑ σταδια πανω απο τον ΠΑΟ...

2ον, δεν το πηραμε στα χαρτια... μας το δωσατε (ή, καλυτερα, μας το εδωσαν οι στενομυαλοι οπαδοι σας). Ας μην εκαναν τα επεισοδια και να αφηναν το παιχνιδι να συνεχιστει, να δουμε αν μπορει να κανει κατι ο ΠΑΟ.



Οσο για το ματς, ΑΙΣΧΡΟ, απο ολες τις πλευρες. Θεαμα χαλια. ΧΑΛΙΑ ομως. Τα επεισοδια αναμενομενα (τα λεγα σε κατι φιλους το μεσημερι, οτι αν ο ΠΑΟ χανει - που ηταν και το πιο λογικο - καπου στο 80' θα γινουν επεισοδια) αλλα και παλι αισχρα. Για αλλη μια φορα χαλαει ενα ντερμπι για αυτον τον λογο (ειτε προκειτε για φιλους του Ολυμπιακου, ειτε για φιλους του ΠΑΟ).


Υ.Γ. PDS γινε Λιβερπουλ ή Μπαρτσα. :D

nikon
19-03-2012, 09:27
..... Συγκεκριμένα ο Πειθαρχικός Κώδικας προβλέπει πως σε περίπτωση διακοπής του αγώνα η ομάδα που ευθύνεται τιμωρείται με αφαίρεση 3 βαθμών για φέτος, 2 τη νέα χρονιά, ενώ το ματς κατακυρώνεται υπέρ του αντιπάλου με 3-0.Καλό γι'αυτούς έχουν από τώρα άλλη μια δικαιολογία (εκτός από τη διαιτησία, τον πάγο στα Γιάννενα, το αν θα παίξει ο ΟΦΗ ξεκούραστος μαζί τους και πολλά άλλα ανάλογης σοβαρότητας) για το πρωτάθλημα που θα χάσουν του χρόνου......αν βέβαια υπάρχουν μέχρι του χρόνου.

PDS
19-03-2012, 13:16
Ελα ρε συ... ελεος. δλδ 1ον πιστευεις οτι ΟΝΤΩΣ θα γυρναγες το ματς,

Xαλια ημασταν οπως και εσεις(δεν ειδα πουθενα γκαλακτικος).Μπαλα ειναι,το παιχνιδι δεν τελειωσε και δεν νικησε κανεις μεσα στον αγωνιστικο χωρο νομιζω.Διορθωσε με αν κανω λαθος.


2ον, δεν το πηραμε στα χαρτια... μας το δωσατε (ή, καλυτερα, μας το εδωσαν οι στενομυαλοι οπαδοι σας). Ας μην εκαναν τα επεισοδια και να αφηναν το παιχνιδι να συνεχιστει, να δουμε αν μπορει να κανει κατι ο ΠΑΟ.

Η ουσια ειναι οτι θα το παρετε στα χαρτια,οπως δεν πηραμε εμεις στα χαρτια(και τελικα και το πρωταθλημα) το παιχνιδι της ριζουπολης,που δεν το διεκοψε κανεις και δεν '''μας το εδωσαν οι στενομυαλοι οπαδοι σας''.


Υ.Γ. PDS γινε Λιβερπουλ ή Μπαρτσα. :D

Δεν μου αρεσει η Λιβερπουλ:p
Μπαρτσα μπορει και να γινομουν.Αλλα εφοσον δεν υποστηριζα μεχρι σημερα ξενη ομαδα,δυσκολο θα γινει τωρα:p


Καλό γι'αυτούς έχουν από τώρα άλλη μια δικαιολογία (εκτός από τη διαιτησία, τον πάγο στα Γιάννενα, το αν θα παίξει ο ΟΦΗ ξεκούραστος μαζί τους και πολλά άλλα ανάλογης σοβαρότητας) για το πρωτάθλημα που θα χάσουν του χρόνου......αν βέβαια υπάρχουν μέχρι του χρόνου.

Αυτο που σου ειναι αδυνατο να καταλαβεις ως οπαδος του Ολυμπιακου(λογικο να μην καταλαβαινεις δλδ,οταν εχεις μαθει διαφορετικα,αν και φανταζομαι οτι δεν ειναι ολοι ετσι) ειναι οτι αυτα δεν ειναι δικαιολογιες,αλλα αλλοιωση του πρωταθληματος.
Αν δεν ηταν,ο καθε Μαρινακης δεν θα ειχε λογο να εμπαινε σε τετοιες διαδικασιες.
Δικαιολογιες στην πραγματικοτητα για τα αισχη που βλεπουμε τοσα χρονια ειναι η απαξιωση αυτων των λεπτομεριων που σου δινουν καθε χρονο την κουπα,η νομιμοποιηση της βρωμιας στην συνειδηση του μεσου γαυρου και το ''δε βαριεσαι...ας επαιζαν καλα 30 αγωνες''.


Οσο για το ''καλο για μας'' που μας κοβουν 3 βαθμους,γιατι θα εχουμε να λεμε.
Οχι δεν χρειαζεται να φτασουμε εκει.Περιμενω να βγουν βουλευτες και οι υπουργοι και να μου χαρισουν τους 3 βαθμους και τους 2 απο το επομενο.Οπως ακριβως τους χαρισαν σε εσενα με τον Πανιωνιο στο παρελθον και φυσικα εχεις ξεχασει.
Το βασικο προβλημα μας οπως καταλαβαινεις ειναι οτι ενω εσυ νομιζεις πως ψαχνουμε δικαιολογιες(ενω στην πραγματικοτητα,απαιτουμε ισονομια),εσενα δεν σε αφηνουν καν να φτασεις στο σημειο να διαμαρτυρηθεις (ασχετα που το κανεις και αυτο λεγεται θρασος) καθως σου πετανε κοκκινο χαλακι με ροδοπεταλα.

Κατα τα αλλα ο καθενας μπορει να χαιρεται και εχει το δικαιωμα να πανηγυριζει και να γραφει οτι εχει υπερομαδα,να το πιστευει και μπραβο του.Το πιστευω αυτο.
Το ποδοσφαιρο ειναι απλα ενα αθλημα που σου προσφερει συγκινησεις και ο καθενας δικαιουται να παρει απο αυτο χαρα.
Μπορεις να πας φιεστα και εγω μπορω να διαμαρτυρομαι που κατ'εμε μου κατεστρεψαν ενα απο τα βασικα χομπι μου.

Αστον τρελο στην τρελα του.

Valkyre
19-03-2012, 13:26
Mου αρεσει που μιλατε για... "ποδοσφαιρο" για "ομαδες" και το κορυφαιο ολων, "φιλαθλους". Σορρυ αλλα ειναι το ακρων αοωτον της ειρωνιας μετα απο τις χθεσινες εικονες να αναφερετε τετοιες λεξεις μεσα στα ποστ σας!

Αν αγαπουσατε πραγματικα και αυθεντικα αυτο το αθλημα θα πηγαινατε να καψετε ολοι μαζι τις φανελες των ομαδων σας και να βαλετε αυτα τα ζωα - "αντιπροσωπους" σας, σε κανονικα κλουβια να σαπισουν εκει μεσα.

Γαμω την ελληνικη "αθλητικη"¨ξεφτυλα γαμω...

Dragonpaul
19-03-2012, 13:28
Πάντως εγώ δε συμφωνω με τη μη προβολή των επεισοδίων απο τη Νοβα και ας το δικαιολογεί στην ανακοίνωσή της. Έτσι αποπροσανατολιζεται ο κόσμος που παρακολουθεί τον αγώνα απο το σπιτι και, τελικα, δεν έχει εικόνα της έκτασης των επεισοδίων. Αυτα ειναι καλο να φαίνονται. Μάλλον, πρέπει να φαίνονται...

PDS
19-03-2012, 13:31
Αν αγαπουσατε πραγματικα και αυθεντικα αυτο το αθλημα θα πηγαινατε να καψετε ολοι μαζι τις φανελες των ομαδων σας και να βαλετε αυτα τα ζωα - "αντιπροσωπους" σας, σε κανονικα κλουβια να σαπισουν εκει μεσα.

Των ομαδων τις φανελες οχι.Δεν εχουν να κανουν με αυτα τα αισχη.Ουτε φυσικα η φανελα του Ολυμπιακου,ουτε καμιας ομαδας.
Αλλα για τους προεδρους/παραγοντες που κατεστρεψαν το Ελληνικο ποδοσφαιρο.Μαζι σου.

Για τα επεισοδια χθες Δημητρη αν κανεις μια επιφανειακη αναλυση ,βρισκεις ανετα κατηγορουμενους.Τα κλασικα 100 πρεζακια.
Αλλα δυστυχως αυτο το ξεσπασμα και οι αιτιες του ειναι πολυ διαφορετικες.

Valkyre
19-03-2012, 13:46
Συγνωμη Βαγγελη αλλα οι ομαδες σας επιτρεπουν αυτην την κατασταση και οι ομαδες σας προστατευουν και επιζητουν αυτα τα 100 πρεζακια γιατι τις βολευει αυτο που γινεται.

Και εσεις με την σειρα σας υποστηριζετε αυτες τις ομαδες και ενω καταστραφηκε ενα γηπεδο κοσμημα που χρυσοπληρωσαμε καποιοι απο εμας που δεν δινουμε δεκαρα για τους Ολυμπιακους και τους Παναθηναικους, και ενω 20ποσα ατομα τραυματιστηκαν ενω φευγανε βομβες μολοτοφ μεσα στο γηπεδο, εσεις αυτο που εχετε να σχολιασετε, ειναι ποιος κερδισε, ποιος εχασε, αν αξιζε που κερδιζε αν το πηρε στα χαρτια ή ετσι ή αλλιως.

Στα ματια μου διαιωνιζετε τις συμπεριφορες αυτες. Τις διαιωνιζετε με το να υποστηριζετε αυτους τους μπασταρδους ενω κανονικα αν αγαπαγατε πραγματικα το ΑΘΛΗΜΑ και οχι την "ΟΜΑΔΑ" σας θα τους ειχατε ριξει ΑΚΥΡΟ εδω και καιρο...

οπως εκανα εγω στα τελη του '99 (ημουν ολυμπιακος και σχεδον ολα τα ματς, απο τοτε παιζει να εχω δει 1? 2? και αυτα μισα).

Σορρυ αλλα αυτη ειναι η δικη μου ερμηνεια των οσων βλεπω με τα ματια μου και ακουω με τα αυτια μου. Αν ηταν 100 πρεζακια που εκαναν ολο αυτο το μπαχαλο τοτε επρεπε ολο το υπολοιπο σταδιο με τους χιλιαδες "δηθεν" φιλαθλους, να πιασει αυτους τους μπασταρδους εκεινη την στιγμη και να τους πλακωσει στις μαπες. Ετσι ναι, θα το δεχομουν. Οι ομαδες σας τους ρποστατευουν, οι ομαδες σας τους επιτρεπουν να μπουν στα γηπεδα και εσεις υποστηριζετε τετοιες συμπεριφορες με το να υποστηριζετε αυτες τις ομαδες.

Απλη λογικη στα ματια μου. Δεν λεω φυσικα οτι ειστε το ιδιο υπευθυνοι, προς Θεου, απλα λεω αυτο που ειπα εξαρχης. Οτι μου ακουγεται υπερβολικα ειρωνικο μετα απο τετοια κατασταση ολα αυτα τα χρονια να αναφερεστε σε λεξεις "αθλητισμος" "φιλαθλος" κλπ στις συζητησεις σας. Απλα δεν αγαπατε το αθλημα. Αγαπατε τις ομαδες σας. Οτι κι αν κανουν αυτες.

Chill
19-03-2012, 13:47
Οι φίλαθλοι και του Ολυμπιακού και του Παναθηναικού και της ΑΕΚ και του ΠΑΟΚ και του ΆΡΗ είναι μια χαρά. Υπάρχουν μερικές εκατοντάδες αλήτες που αμαυρώνουν τις ομάδες τους και καλύπτουν όλους τους άλλους. Πως μπορείς να τους περιορίσεις; Δεν μπορείς!!!! Ούτε εγώ ούτε ο Βαγέλλης, ούτε ο Μένιος, ούτε κανένας μπορούμε να τα βάλουμε μαζί τους. Γιατί είμαστε φιλήσυχοι άνθρωποι που το μόνο ακραίο που μπορούμε να κάνουμε είναι καζούρα και πείραγαμα στους "αντιπάλους". Πως θα αντισταθούμε ενάντια στις μολότωφ, τα βεγγαλικά, τις σφαίρες απέναντι στην ορδή των βαρβάρων; Πραγματικός ένοχος για μια ακόμα φορά είναι η αστυνομία. Εδώ και 3 βδομάδες υπάρχει πληροφόρηση για τα γεγονότα και τι κάνουν οι μπάτσοι; Αφήνουν να περάσουν τα μέσα του εγκλήματος μέσα και να γίνει ότι έγινε.

Ούτε η Ριζούπολη χαρακτηρίζει τους γαύρους, ούτε η χτεσινή μέρα χαρακτηρίζει τους βάζελους. Είμαστε λαός, φιλέσπλαχνος και φιλότιμος, αγαπάμε με πάθος αλλά γνωρίζουμε πως να σεβόμαστε τον συνάθρωπο μας ανεξαρτήτως των προτιμήσεων του που μπορεί να έρχονται σε σύγκρουση με τα δικά μας. Κακοί υπάρχουν παντού, εμείς δεν μπορούμε να τους απομονώσουμε, η πρόληψη και (αν χρειαστεί) η καταστολή είναι ευθήνη της αστυνομίας. Και η αστυνομία το μόνο που μπορεί να κάνει είναι να.....δείχνει την εξουσία στους ανυπεράσπιτους. Αυτούς να "χαιρόμαστε" πρώτα απ' όλους και την πολιτεία που για ακόμα μια φορά είναι απούσσα από σα συμβαίνουν και μετά τα ρεμάλια.

Valkyre
19-03-2012, 13:52
Μου αρεσει που αναφερεσαι στα χθεσινα περιστατικα λες και ειναι καμμια εξαιρεση στον κανονα...τιποτα πρωτακουστο, ενω η αληθεια ειναι οτι τα χθεσινα περιστατικα ειναι απλως "λιιιγο χειροτερα απο τα συνηθισμενα". Η εξαιρεση ειναι τα ματς χωρις επισοδεια...

επισης οταν ακουω συνθηματα μεσα στο γηπεδο ΓΑΜΙΕΤΑΙ Ο ΠΑΟ ή ΓΑΜΙΕΤΑΙ Ο ΠΕΙΡΑΙΑΣ ΚΑΙ Η ΜΑΝ ΤΟΥ ΤΑΔΕ, σιγουρα δεν ειναι η φωνη 100 αλητων.

Εκτος και αν πλεον εχουμε φτασει (που ετσι ειναι) να θεωρουμε αλητες αυτους που πετανε μολοτοφ ή που βγαζουν μαχαιρια, ενω οσοι βριζουν μαναδες πατεραδες μεσα στα γηπεδα, ειναι αξιολογα προτυπα φιλαθλων... τα εχετε μπερδεψει τοσο πολυ μεσα στο μυαλο σας για να υποστηριξετε τις ομαδες σας, που τους δολοφονους τους εχετε κανει αλητες και τους αλητες φιλαθλους...

επειδη λοιπον εγω ειμαι στην απεξω και αυτο που βλεπω μπορω να το παρομοιασω περισσοτερο με μπουρδελο παρα με αθλητισμο, καντε τον κοπο να σταθειτε λιγο απο την πλευρα ενος τριτου, που βλεπει το ποδοσφαιρο ως αθλημα και οχι αυτο το... "πραγμα" που εσεις υποστηριζετε τοσα χρονια και που δεν καντετε τιποτα για να αλλαξει.

ΥΓ:Πλακα στην πλακα... οι Εγγλεζοι πως τα καταφεραν και εδιωξαν αυτους τους αλητες απο τα γηπεδα??

Chill
19-03-2012, 13:59
Μακάρι τα μπινελίκια να ήταν το μόνο αρνητικό στα γήπεδα.......το μπινελίκι δεν βλάπτει Δημήτρη. Δεν σκοτώθηκε κανείς επειδή τον έβρισαν, ευτηχώς!

Περιμένω να ακούσω τι πιστεύεις ότι ο απλός φίλαθλος μπορεί να κάνει για να αλλάξει; Αγαπάω την ομάδα μου, μπορεί να πάρω και ένα διαρκείας αλλά μέχρι εκεί. Ούτε θα μπω μπροστά, ούτε θα κινδυνέψω για το όνομα της.

Στην αγγλία είχαν κυβέρνηση και αστυνομία.....εμείς εδώ έχουμε προδότες και μπάτσους.

Dragonpaul
19-03-2012, 13:59
Πολυ απλα, Δημήτρη, επειδη στην Αγγλία αν σε τσιμπήσει η κάμερα να κανεις τέτοια, την π@υτσισες (sorry, για τη φράση)!!!!!!!! Όμως, εκει γίνονται απίστευτα βίαια επεισόδια ΕΞΩ απο τα γήπεδα, όπου σε πολλες περιπτώσεις σημαίνει και απωλεια ζωών.
Συμφωνω με τη θέση σου.

PDS
19-03-2012, 14:03
Το ιδιο πραγμα λεμε Δημητρη.
Εγω ειπα απλα οτι δεν φταινε οι φανελες.

Αλλα για μενα ειπα και πριν δεν φταινε τα 100 πρεζακια.Η τεσπα μονο αυτα.

Υπαρχουν δεκαδες μαρτυριες για προκλητικη αστυνομια πριν το παιχνιδι.Υπαρχει το σαπιο/στημενο πρωταθλημα χρονια τωρα,υπαρχει η κριση,υπαρχει η οργη του κοσμου για τις διοικησεις του ΠΑΟ,υπαρχουν πολλα αιτια για το χθεσινο.
Το καταλαβαινες καταρχην απο τον τροπο που φωναζε ο κοσμος απο την αρχη.Ηταν φωνη οργης περισσοτερο και οχι συνθηματα υποστηριξης.
Ολοι ηξεραν τι θα γινει χθες και κανεις δεν το σταματησε.

Valkyre
19-03-2012, 14:04
Μακάρι τα μπινελίκια να ήταν το μόνο αρνητικό στα γήπεδα.......το μπινελίκι δεν βλάπτει Δημήτρη. Δεν σκοτώθηκε κανείς επειδή τον έβρισαν, ευτηχώς!

Περιμένω να ακούσω τι πιστεύεις ότι ο απλός φίλαθλος μπορεί να κάνει για να αλλάξει; Αγαπάω την ομάδα μου, μπορεί να πάρω και ένα διαρκείας αλλά μέχρι εκεί. Ούτε θα μπω μπροστά, ούτε θα κινδυνέψω για το όνομα της.

Στην αγγλία είχαν κυβέρνηση και αστυνομία.....εμείς εδώ έχουμε προδότες και μπάτσους.

Στα λογια μου εισαι... καλα λεω λοιπον οτι εχετε αναγαγει σε αλητεια μονο οτι μπορει να "βλαψει", ενω κανονικα αλητεια ειναι να βριζεις και να κοπανιεσαι γυμνοστηθος πανω στα καγκελα.

Αν αυτο ειναι συμπεριφορα φιλαθλου για εσενα, σου ξαναλεω οτι μαλλον εχεις καιρο να δεις πραγματικη ατμοσφαιρα γηπεδου, γιορτης κλπ.

Επισης το οτι μου λες οτι οι Αγγλοι εχουν κυβερνηση και αστυνομια, συνεπαγεται και κατι αλλο, οτι εχουν πολιτες και παιδεια...

Δεν διαφωνω σε τιποτα με το ποστ σου. Επιβεβαιωνει 100% αυτο που λεω. Το οτι συνεχιζετε παρολαυτα και υποστηριζετε τις ομαδες σας ενω υφιστανται οι πρακτικες αυτες, ειναι το προβλημα και η απορρια μου.

ΥΓ: Εγω κατα τα αλλα που παρακολουθω αμερικανικα πρωταθληαμτα και που τουςανεβοκατεβαζουμε αιμοδιψεις και λατρεις της βιας τους αμερικανους, στο γηπεδο μεσα ειναι γιορτη. Ρε δεν πα ο διαιτητης να εχει κανει ΤΑ λαθη και να σφυριζει υπερ μιας ομαδας, το μονο που θα κανουν ειναι ΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥ. Αυτο. Ρε δεν πα να μισουν ενα παιχτη, το μονο που θα κανουν ειναι ΟΥΟΥΟΥΟΥ.Ουτε μαναδες ουτε σπιτια ουτε πατεραδες.

Και αν καποιος παει να κανει κατι?? Πριν τον πιασουν οι υπευθυνοι του γηπεδου (οχι αστυνομικοι....δεν υπαρχουν αστυνομικοι... που εσεις εχετε αρχισει και τους θεωρειτε απαραιτητο στοιχειο...λες και δεν υπαρχει τιποτα πιο φυσιολογικο απο 15 διμοιριες ΜΑΤ για να διεξαχθει ενας αγωνας γαμω την τρελα μου δηλαδη...ή λες και αυτο απο μονο του δεν ειναι ενδεικτικο του ποσο αισχρες ειναι οι ομαδες σας και οι αλητες πισω απο αυτες) θα τον εχουν δωσει στεγνα και θα τον εχουν μπουζουριασει οι υπολοιποι φιλαθλοι του γηπεδου. Ανεξαρτητως ομαδας.

Βλεπετε εκει δεν εχουν θυρες και τετοιες μαλακιες.... εκει καθεται ο ενας διπλα στον αλλο! Απιστευτο ε?

PDS
19-03-2012, 14:11
Στα λογια μου εισαι... καλα λεω λοιπον οτι εχετε αναγαγει σε αλητεια μονο οτι μπορει να "βλαψει", ενω κανονικα αλητεια ειναι να βριζεις και να κοπανιεσαι γυμνοστηθος πανω στα καγκελα.

Αν αυτο ειναι συμπεριφορα φιλαθλου για εσενα, σου ξαναλεω οτι μαλλον εχεις καιρο να δεις πραγματικη ατμοσφαιρα γηπεδου, γιορτης κλπ.

Επισης το οτι μου λες οτι οι Αγγλοι εχουν κυβερνηση και αστυνομια, συνεπαγεται και κατι αλλο, οτι εχουν πολιτες και παιδεια...

Δεν διαφωνω σε τιποτα με το ποστ σου. Επιβεβαιωνει 100% αυτο που λεω. Το οτι συνεχιζετε παρολαυτα και υποστηριζετε τις ομαδες σας ενω υφιστανται οι πρακτικες αυτες, ειναι το προβλημα και η απορρια μου.

Δεν ειναι αυτο το προβλημα Δημητρη.Εγω θα βρισω οταν παω γηπεδο,αλλα δεν ειμαι αλητης.Και αν γινει φασαρια δεν θα μπω μεσα.Και οι αγγλοι βριζουν και κανουν κωλοδαχτυλα στους παιχτες που πανε να εκτελεσουν κορνερ.


Μια χαρα τα μετρα τους εκει(αγγλια) και ειμαι υπερ οσο δε παει.Αλλα εκει εχουν ενα πρωταθλημα αξιοπιστο.
Ας κανουν ενα οκ πρωταθλημα και μετα ας το προστατευσουν αποτα υπολοιπα.Προς το παρον δεν ειναι ικανοι ουτε να προστατευσουν τα βασικα,δλδ την αξιοπιστια του.

lykos7
19-03-2012, 14:16
συγνωμη που επεμβαινω απλα θελω να ξεκαθαρισω καποια πραγματα.
@pds για τους βαθμους που λες που μας χαρισαν τοτε στα επεισοδια με πανιωνιο εισαι λαθος.οι οπαδοι του ολυμπιακου που ειχαν παρει εισητηρια και βρισκονταν σε μια συγκεκριμενη θυρα περικυκλωμενοι απο μπατσους δεν εκαναν απολυτως τιποτα.αν θυμασαι μπηκαν οπαδοι μεσα στο γηπεδο με ντου(ολυμπιακοι ηταν) και πλακωθηκαν με τους πανθηρες.η παε ολυμπιακος δεν μπορει να ευθυνεται για αυτους που μπηκαν μεσα με ντου.ευθυνεται μονο για αυτους που τους ειχε δωσει εισητηριο κ καθονταν σε αυτην εκει την θυρα περικυκλωμενοι.οποτε νομικα δεν εστεκε να φαμε τιμωρια.

τωρα για τα χθεσινα επεισοδια ειχε βουηξει ολη η ελλαδα οτι το παιχνιδι δεν θα τελειωνε ποτε.λεγανε ακομα οτι οι παικτες του ολυμπιακου θα φυγουν με φορια κλπ.και ξαφνικα σημερα βλεπω ολοι κλαιγοντε και λενε οτι προκληθηκαν απο την αστυνομια και για ολα φταιει ο μαρινακης κλπ.οτι ναναι πραγματικα,ολοι ξερουμε οτι οι μπατσοι παντα θα προκαλεσουν αλλα χθες ηταν ηδη σχεδιασμενα τα επεισοδια οποτε μην πατε να ριξετε την ευθυνη στους μπατσους.

επισης δεν μπορω να ακουω οτι ολα τα πρωταθληματα των τελευταιων 15 χρονων ηταν πετσινα.2-3 πρωταθληματα κανανε μπαμ οτι τα ειχε αγορασει ο κοκαλης.δεν μπορει ομως να παιρνει η μπαλα κ ολα τα αλλα.δεν γινεται να ριχνω 4αρες στον βαζελο κ να μου λετε οτι ειχατε καλυτερη ομαδα.
οποιος ξερει εστω κ την μιση ιστορια του ελληνικου ποδοσφαιρου θα ξερει οτι κ ο βαζελος εκανε ιδια κ χειροτερα..

κατα την γνωμη μου για αυτην την αθλια κατασταση που βρισκεται ο παο δεν φταιει ουτε ο κοκαλης ουτε ο μαρινακης.φταινε οι βαρδινογιαννηδες,οι εφημεριδες που αραδιαζουν ψεματα και ο βγενοπουλος που απο τοτε που ασχοληθηκε εγιναν ακομα χειροτερα τα πραγματα..

nikon
19-03-2012, 14:16
Αστον τρελο στην τρελα του.
:a020:
Αυτό κάνω γιατί βαριέμαι τις μεταφορές.

Dragonpaul
19-03-2012, 14:17
@Βαγγ

Ναι, αλλα, Βαγγέλη, αυτο δε "νομιμοποιεί" τον οποιοδήποτε να μπαίνει στο γήπεδο και να βρίζει, να τα σπάει και να ασκεί ψυχολογική βία σε παίκτες. Αν κάποιος νομίζει ότι το πρωτάθλημα ειναι βρωμικο, μπορει κάλλιστα να απέχει απο αυτο, είτε μη πηγαίνοντας στο γήπεδο, είτε απέχοντας εντελώς απο αυτο, ακόμα και τηλεοπτικά, είτε, όπως σου είχα πει πέρυσι κάποια στιγμη, υποστηρίζοντας μια ομάδα κάποιου ξένου πρωταθλήματος, που, κατα τη γνώμη του, ειναι διαφανες, υγιές, κτλ κτλ.

PDS
19-03-2012, 14:27
η παε ολυμπιακος δεν μπορει να ευθυνεται για αυτους που μπηκαν μεσα με ντου.ευθυνεται μονο για αυτους που τους ειχε δωσει εισητηριο κ καθονταν σε αυτην εκει την θυρα περικυκλωμενοι.οποτε νομικα δεν εστεκε να φαμε τιμωρια.

Εγω θυμαμαι οτι η κυρια υπερασπιστικη γραμμη του Ολυμπιακου ηταν οτι τα παιχνιδια πρεπει να παιζονται στα γηπεδα και να κρινονται στους αγωνιστικους χωρους..



επισης δεν μπορω να ακουω οτι ολα τα πρωταθληματα των τελευταιων 15 χρονων ηταν πετσινα.2-3 πρωταθληματα κανανε μπαμ οτι τα ειχε αγορασει ο κοκαλης.δεν μπορει ομως να παιρνει η μπαλα κ ολα τα αλλα.δεν γινεται να ριχνω 4αρες στον βαζελο κ να μου λετε οτι ειχατε καλυτερη ομαδα.

Δεν ειπε κανεις οτι δεν ειχες καλυτερη ομαδα καποιες φορες(θα ηταν παραλογο να μην το παραδεχτει καποιος),αλλα αυτο δεν ειναι το επιχειρημμα για να αποδειξεις οτι δεν ηταν πετσινα.
Για μενα(προσωπικη αποψη επαναλαμβανω).ΟΛΑ ηταν πετσινα.Και καθε επομενο πιο βρωμικο και αλλοιωμενο απο το προηγουμενο,καθως ξεκιναγε με το πλεονεκτημα των εκατομυριων του προηγουμενου,της ηδη ετοιμης ομαδας.



Αυτό κάνω γιατί βαριέμαι τις μεταφορές.

Ειδες τι καλος που ειμαι?Δεν σε κουραζω:p

Valkyre
19-03-2012, 14:32
Παιδια εγω ειπα αυτα που ειχα να πω και νομιζω οτι ειναι πραγματα λογικα. Αυτην την στιγμη αυτο που βλεπω εγω απο εσας ειναι περισσοτερο να προσπαθησετε να δικαιολογησετε (για μια ακομη φορα την κατασταση) παρα να την καταδικασετε. Ή μαλλον την καταδικαζετε μεχρι το σημειο εκεινο που σας επιτρεπει μετα απο τετοια αισχη να σας απασχολει κυριως το πως κερδισε ο γαυρος το ματς ή ποσο αδικος ηταν ο διαιτητης και αλλα τετοια.

Αυτη ειναι η προτεραιοτητα σας και καλα θα κανετε να το σκεφτειτε λιγακι σοβαρα, γιατι εθελοτυφλειτε προσπαθωντας να δικαιολογησετε τα αδικαιολογητα. Και οπου δικαιολογηση ειπα= καταδικαζετε την κατασταση μεχρι το σημειο εκειο που σας επιτρεπει ολα τα υπολοιπα.

Τα κλουβια ειναι για τα ζωα και οι δεσμοφυλακες και οι μπατσοι ειναι για τους εγκληματιες. Δεν ειναι ουτε για τα γηπεδα, ουτε για τον αθλητισμο. Το οτι υπαρχουν εδω και εσεις εχετε αρχισει να τα θεωρειτε μια φυσιολογικη εικονα λεει πολλα.

Δεν θα πω κατι αλλο, νομιζω οτι ειχα να πω το εξεφρασα με απολυτη ειλικρινεια. Μπορειτε να συνεχισετε την ιδια πρακτικη. Αλλωστε δεν περιμενω πραγματικα να γινει και τιποτα, πιο πολυ τα λεω ετσι για να τα πω, παντως μπορω να πω με περηφανεια οτι το καθηκον μου ως αυθεντικος και πραγματικος φιλαθλος εγω το εκανα, εδω και πολλα χρονια.

lykos7
19-03-2012, 14:38
Εγω θυμαμαι οτι η κυρια υπερασπιστικη γραμμη του Ολυμπιακου ηταν οτι τα παιχνιδια πρεπει να παιζονται στα γηπεδα και να κρινονται στους αγωνιστικους χωρους..

εχεις επιλεκτικη μνημη τοτε.αν θυμοσουν καλα τοτε θα θυμοσουν κ οτι στηριχθικε και σε αυτο που προειπα.εσυ ομως σαν pds πες μου ηταν δικαιο να μας κοψουν βαθμους αφου νομικα δεν εστεκε η κατηγορια?









Δεν ειπε κανεις οτι δεν ειχες καλυτερη ομαδα καποιες φορες(θα ηταν παραλογο να μην το παραδεχτει καποιος),αλλα αυτο δεν ειναι το επιχειρημμα για να αποδειξεις οτι δεν ηταν πετσινα.
Για μενα(προσωπικη αποψη επαναλαμβανω).ΟΛΑ ηταν πετσινα.Και καθε επομενο πιο βρωμικο και αλλοιωμενο απο το προηγουμενο,καθως ξεκιναγε με το πλεονεκτημα των εκατομυριων του προηγουμενου,της ηδη ετοιμης ομαδας.

αν το παμε ετσι αυτος που εκανε την πρωτη βρωμια στο ελληνικο ποδοσφαιρο αυτος ειχε και πλεονεκτημα για να παρει ολα τα επομενα πρωταθληματα.η εξισωση του συλογισμου σου δεν ειναι σωστη.ο παο πχ πηρε το πρωταθλημα του 2004(αλλο το πως το πηρε)την επομενη χρονια το πηρε ο ολυμπιακος.αρα δεν ειναι πετσινο αφου δεν ειχε τα εκατομυρια του προηγουμενου πρωταθληματος...
επαναδιατυπονω τα λεγομενα μου παραπανω και συμπληρωνω οτι στην αθλια κατασταση που εχει ερθει ο παο δεν φταινε μονο οι 3 παραγοντες που ειπα αλλα κ η νοοτροπια μεριδας οπαδων τους

PDS
19-03-2012, 14:52
εχεις επιλεκτικη μνημη τοτε.αν θυμοσουν καλα τοτε θα θυμοσουν κ οτι στηριχθικε και σε αυτο που προειπα.εσυ ομως σαν pds πες μου ηταν δικαιο να μας κοψουν βαθμους αφου νομικα δεν εστεκε η κατηγορια?

Ειναι αληθεια οτι δεν θυμαμαι καλα τι ειχε ακριβως γινει με τις ποινες κτλ.
Εφοσον ομως ειχαν παρει μια αποφαση αρχικα,γιατι την πηραν αυτη την αποφαση αφου δεν εστεκε οπως λες η κατηγορια?Δεν μου φαινεται καθολου λογικο..



αν το παμε ετσι αυτος που εκανε την πρωτη βρωμια στο ελληνικο ποδοσφαιρο αυτος ειχε και πλεονεκτημα για να παρει ολα τα επομενα πρωταθληματα.η εξισωση του συλογισμου σου δεν ειναι σωστη.ο παο πχ πηρε το πρωταθλημα του 2004(αλλο το πως το πηρε)την επομενη χρονια το πηρε ο ολυμπιακος.αρα δεν ειναι πετσινο αφου δεν ειχε τα εκατομυρια του προηγουμενου πρωταθληματος...

Γιατι δεν ειναι σωστη?Επειδη εγιναν καποια διαλειμματα?
Πως μπορουν να διαγραφουν τα 100δες εκατομμυρια μεχρι το 2004?Δεν μπορουν.
Επισης το 2004 σε εκεινο το παιχνιδι που φωναζετε,ειχαμε ενα γκολ δωρο στον Ολυμπιακο,2 κοκκινες δωρο κτλ.Τα εχουμε ξαναπει αυτα,αλλα στην συνειδηση του κοσμου(του ΟΣΦΠ) εχει μεινει ως Δουριο.

Τελος φυσικα και δεν φταιει μονο η καθε παραγκα.
Ο ιδιοκτητης μας δεν ενδιαφερθηκε να προστατευσει την ομαδα του ή τεσπα εφοσον δεν μπορουσε ή δεν ηθελε,επρεπε να σηκωθει να φυγει.Μπορουσε επισης να δωσει και αυτος περισσοτερα χρηματα(εστω και αν μιλαγαμε για ανιση μαχη) και να βγαινει αυτος C.L καθε χρονο,αλλα δεν το εκανε.

Οσο κι αν θεωρω αλλοιωμενα ολα τα πρωταθληματα,θεωρω οτι εχει ΤΕΡΑΣΤΙΑ ευθυνη ο ιδιοκτητης μας.

Desmond
19-03-2012, 14:58
Τα κλουβια ειναι για τα ζωα και οι δεσμοφυλακες και οι μπατσοι ειναι για τους εγκληματιες. Δεν ειναι ουτε για τα γηπεδα, ουτε για τον αθλητισμο. Το οτι υπαρχουν εδω και εσεις εχετε αρχισει να τα θεωρειτε μια φυσιολογικη εικονα λεει πολλα.


Valkyre, θα σε παραπέμψω πρώτα σε αυτά που πόσταρα την προηγούμενη βδομάδα
http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=11437&page=7
και έπειτα σε κάποια points ενός δημοσιογράφου σχετικά με την αστυνομία
Η δράση φέρνει αντίδραση
Το θέμα όμως είναι το γιατί τα πράγματα ξέφυγαν. Τι οδήγησε αυτούς τους 300-400 σε μια τέτοια οργισμένη αντίδραση κατά της αστυνομίας (http://www.sport24.gr/football/ellada/SuperLeague/ta_ksena_mme_gia_ta_epeisodia_sto_panathhnaikos-olympiakos.1697670.html) κυρίως καθώς με αυτούς τα είχαν και αυτοί δέχτηκαν την "οργή" τους.
Η δράση φέρνει αντίδραση λέει ένας νόμος της φυσικής και αυτό δυστυχώς ίσχυσε και στην συγκεκριμένη περίπτωση. Γιατί η Ελληνική αστυνομία είχε βάλει μόνη της το χέρι της εδώ και καιρό ώστε να βγάλει τα μάτια της.
Όταν στην διάρκεια της χρονιάς συλλαμβάνεις μόνο οπαδούς του Παναθηναϊκού (http://www.sport24.gr/football/ellada/SuperLeague/timwria_kai_gia_toy_xronoy_gia_ton_pao.1697272.htm l) επειδή έβγαλαν ένα πανό κατά των πολιτικών, την ίδια ώρα που το συγκεκριμένο συμβάν γίνεται σε όλα τα γήπεδα, ΠΡΟΚΑΛΕΙΣ.
Όταν στην Λειβαδιά αναίτια αρχίζεις και βαράς αδιακρίτως κόσμο και κοσμάκι χωρίς να υπολογίζεις της συνέπειες ΠΡΟΚΑΛΕΙΣ.
Όταν μια εβδομάδα πριν το ντέρμπι χωρίς λόγο και αιτία μια διμοιρία μπαίνει μέσα στον κεντρικό σύνδεσμο του "Ενιαίου Φορέα" και αρχίζει και βαράει αδιακρίτως και κάνεις καταστροφές ΠΡΟΚΑΛΕΙΣ.
Όταν και ενώ σε συζητήσεις που έχεις κάνει με τους επικεφαλείς στου συνδέσμους λες ότι για να υπάρξει ηρεμία η αστυνομική παρουσία πριν την έναρξη του ντέρμπι θα είναι διακριτική και εσύ τελευταία στιγμή γεμίζεις το ΟΑΚΑ με κλούβες ΠΡΟΚΑΛΕΙΣ.
Όταν μιάμιση ώρα πριν την έναρξη του ντέρμπι διμοιρίες μπαίνουν για πρώτη φορά μέσα σε θύρα οπαδών, των φανατικών συγκεκριμένα, και ρίχνουν ξύλο ΠΡΟΚΑΛΕΙΣ.
Όταν γεμίζεις το ΟΑΚΑ πριν την έναρξη του αγώνα με διμοιρίες μπροστά από την φυσούνα και τον πάγκο των φιλοξενούμενων παίρνοντας μέτρα τα οποία δεν ισχύουν ποτέ στην έδρα του αντιπάλου ΠΡΟΚΑΛΕΙΣ.
Όλα αυτά κυρίως ήταν που έκαναν το ποτάμι να ξεχειλίσει. Και το θέμα είναι ότι κάποιοι γνώριζαν σίγουρα πως με τις ενέργειες τους ΠΡΟΚΑΛΟΥΣΑΝ αλλά δεν τους ένοιαζε. Τους ένοιαζε το αποτέλεσμα το οποίο και πέτυχαν.

Dragonpaul
19-03-2012, 15:07
Εγώ πρέπει να γράφω με αόρατη γραμματοσειρά...

lykos7
19-03-2012, 15:10
Ειναι αληθεια οτι δεν θυμαμαι καλα τι ειχε ακριβως γινει με τις ποινες κτλ.
Εφοσον ομως ειχαν παρει μια αποφαση αρχικα,γιατι την πηραν αυτη την αποφαση αφου δεν εστεκε οπως λες η κατηγορια?Δεν μου φαινεται καθολου λογικο..

τι δεν σου φαινεται λογικο?στο ελληνικο νομικο συστημα παιρνοντε συνεχεια λαθος αποφασεις.το θεμα ειναι οτι νομικα δεν επρεπε να τιμωρηθουμε κ δεν τημωρηθηκαμε τελικα.τελος ιστοριας.







Γιατι δεν ειναι σωστη?Επειδη εγιναν καποια διαλειμματα?
Πως μπορουν να διαγραφουν τα 100δες εκατομμυρια μεχρι το 2004?Δεν μπορουν.
Επισης το 2004 σε εκεινο το παιχνιδι που φωναζετε,ειχαμε ενα γκολ δωρο στον Ολυμπιακο,2 κοκκινες δωρο κτλ.Τα εχουμε ξαναπει αυτα,αλλα στην συνειδηση του κοσμου(του ΟΣΦΠ) εχει μεινει ως Δουριο.

Τελος φυσικα και δεν φταιει μονο η καθε παραγκα.
Ο ιδιοκτητης μας δεν ενδιαφερθηκε να προστατευσει την ομαδα του ή τεσπα εφοσον δεν μπορουσε ή δεν ηθελε,επρεπε να σηκωθει να φυγει.Μπορουσε επισης να δωσει και αυτος περισσοτερα χρηματα(εστω και αν μιλαγαμε για ανιση μαχη) και να βγαινει αυτος C.L καθε χρονο,αλλα δεν το εκανε.

Οσο κι αν θεωρω αλλοιωμενα ολα τα πρωταθληματα,θεωρω οτι εχει ΤΕΡΑΣΤΙΑ ευθυνη ο ιδιοκτητης μας.το δωρο γκολ λες οτι δεν περασε την γραμμη?γιατι κανεις δεν ειχε ξεκαθαρη εικονα για το αν η μπαλα περασε ολοκληρη την γραμμη η οχι.οποτε ουτε οι μεν ουτε οι δεν εχουν δικιο.για τον κυριακο ομως που εριχνε μπουνιες και επρεπε να φαει κοκκινη κ πεναλτυ δεν λες τιποτα.μαθε να εισαι δικαιος και να βλεπεις τα πραγματα απο ολες τις οπτικες γωνιες.
αυτο που λες παλι με τα εκατομυρια απο τις προηγουμενες χρονιες ειναι ακυρο για 3 λογους.πρωτον τα λεφτα που παιρνεις απο την κατακτηση του πρωταθληματος ειναι ψιχουλα.το μονο σοβαρο οικονομικο οφελος που εχεις απο την κατακτηση του πρωταθληματος ειναι τα λεφτα του champions league.και ο παο παντα περναγε σαν δευτερος στο champions league οποτε μοιραζοταν τα λεφτα με τον οσφπ.επισης ο ολυμπιακος παντα ξοδευε περισσοτερα λεφτα σε μεταγραφες και ειχε παικτες με ποιο ακριβα συμβολαια.μην μου πεις οτι τα πληρωνε ολα αυτα με τα ψιχουλα του πρωταθληματος.απλα ειχε εναν πιο ισχυρο οικονομικα παραγοντα η αν θες εναν παραγοντα που εριχνε πιο πολλα χρηματα.τριτον ο μαρινακης για θυμισου σε τι κατασταση πηρε την ομαδα.δεν ειχε στην διαθεση του ολα τα εκατομυρια που λες των προηγουμενων χρονων γιατι τα ειχε τσεπωσει ο κοκκαλης.

PDS
19-03-2012, 15:29
τι δεν σου φαινεται λογικο?στο ελληνικο νομικο συστημα παιρνοντε συνεχεια λαθος αποφασεις.το θεμα ειναι οτι νομικα δεν επρεπε να τιμωρηθουμε κ δεν τημωρηθηκαμε τελικα.τελος ιστοριας.

Το κατηγορητήριο για τα επεισοδια της νεας Σμυρνης.

Οι υπόλοιποι οπαδοί της 2ης εγκαλούμενης, που δεν κατάφεραν να εισέλθουν στην ως άνω θύρα 7 του γηπέδου, άρχισαν πετροπόλεμο με τις αστυνομικές δυνάμεις καθώς και με οπαδούς της 1ης εγκαλούμενης, που ήρθαν από το members club και τους γύρω δρόμους. Στην συνέχεια και περί ώρα 17.30, οπαδοί της 1ης εγκαλούμενης από τις θύρες 2 και 3 του γηπέδου εισήλθαν στον αγωνιστικό χώρο και κατευθύνθηκαν στην θύρα 9 του γηπέδου, όπου βρίσκονταν οι κατέχοντες εισιτήρια 322 οργανωμένοι-επίσημοι φίλαθλοι της 2ης εγκαλούμενης και άρχισαν να τους πετούν πέτρες και ξύλα, χωρίς οι τελευταίοι να αντιδράσουν. Αντέδρασαν όμως οι ευρισκόμενοι οπαδοί της 2ης εγκαλούμενης στην θύρα 7, οι οποίοι πετούσαν μπουκάλια και καθίσματα προς τους οπαδούς της 1ης εγκαλουμένης. Τα επεισόδια αυτά συνεχίστηκαν περίπου για 15 λεπτά με υβριστικά συνθήματα και βωμολοχίες. Περί ώρα 18.30 κατά την έξοδο των παικτών των ομάδων για προθέρμανση και ενώ στην θύρα 7 του ανωτέρω γηπέδου βρίσκονταν άνω των 500 οπαδών της 2ης εγκαλούμενης, οι τελευταίοι, λόγω και της ελλιπούς αστυνομικής δυνάμεως σε εκείνον τον χώρο, κινήθηκαν κατευθυνόμενοι προς την θύρα των επισήμων, όπου επιτέθηκαν κατά των εκεί ευρισκομένων αστυνομικών, οι οποίοι αδυνατούσαν να τους συγκρατήσουν και ποδοπάτησαν έναν από τους αστυνομικούς. Στην συνέχεια οι προαναφερόμενοι οπαδοί αφού ξήλωσαν τις πόρτες και τα κάγκελα, εισήλθαν στον αγωνιστικό χώρο, όπου εκεί είχαν εισβάλει οπαδοί της 1ης εγκαλούμενης από τις θύρες 2 και 3 του ανωτέρω γηπέδου. Οι ποδοσφαιριστές, που είχαν βγει για προθέρμανση αναγκάστηκαν να αποχωρήσουν. Στην διάρκεια αυτής της αποχώρησης οπαδοί της 1ης εγκαλούμενης επιτέθηκαν και κτύπησαν τον ποδοσφαιριστή της φιλοξενούμενης ομάδας, Ανατολάκη, ενώ προπηλάκισαν και λοιπούς παίκτες της ιδίας ομάδας (Γεωργάτο, Γεωργιάδη και Στολτίδη). Ακολούθησαν σφοδρότατες συμπλοκές, διάρκειας 10 και πλέον λεπτών, μεταξύ των οπαδών αμφοτέρων των ομάδων με καρέκλες, ξύλα, πέτρες, αλυσίδες, ρόπαλα, φωτοβολίδες, σιδερένιους στύλους και κάθε άλλο αντικείμενο, από τις οποίες (συμπλοκές) κινδύνεψε σοβαρότατα η ζωή, υγεία και σωματική ακεραιότητα αορίστου αριθμού ανθρώπων (οπαδών, φιλάθλων, αστυνομικών, δημοσιογράφων κλπ.), ορισμένων δε εξ αυτών ιδιαιτέρως σημαντικά (Γιάννη Ζέρβα, σμηνίτη) ενώ ταυτόχρονα οπαδοί της 2ης εγκαλούμενης προκάλεσαν σημαντικές υλικές ζημίες και φθορές στο γήπεδο (κερκίδες, καθίσματα κλπ.). Επίσης υπέστησαν φθορές από τους συμπλεκομενους τα μηχανήματα τηλεοπτικής κάλυψης του σταθμού ALPHA, που είχε αναλάβει την μετάδοση του αγώνα. Ακόμη προπηλακίστηκε ο «κατάσκοπος» της ΣΟΣΟ, ο οποίος είχε έλθει για να παρακολουθήσει τον αγώνα ενόψει της επικείμενης συνάντησης της ομάδος του με την 2η εγκαλούμενη.
http://www.sport-fm.gr/article/6200

Δεν ξερω πως μπορουσε να μην τιμωρηθει ο Ολυμπιακος.Βασιζεται σε γεγονοτα,περιγραφες και συμπλοκες ολων των οπαδων,ακομα και αυτων που ηταν σε θυρα φιλοξενουμενων βλεπω.
Δεχομαι φυσικα την αντιθετη αποψη ,αν υπαρχει.Αλλα εδω διαβαζω οτι εγινε μακελειο γενικα στο γηπεδο.
Το να τιμωρηθει μονο ο Πανιωνιος νομιζω θα ηταν σκανδαλο.Τελικα δεν υπηρξε αφαιρεση βαθμων σε κανεναν.


το δωρο γκολ λες οτι δεν περασε την γραμμη?γιατι κανεις δεν ειχε ξεκαθαρη εικονα για το αν η μπαλα περασε ολοκληρη την γραμμη η οχι.οποτε ουτε οι μεν ουτε οι δεν εχουν δικιο.για τον κυριακο ομως που εριχνε μπουνιες και επρεπε να φαει κοκκινη κ πεναλτυ δεν λες τιποτα.μαθε να εισαι δικαιος και να βλεπεις τα πραγματα απο ολες τις οπτικες γωνιες.
Υπαρχει βιντεο που δειχνει οτι δεν περασε την γραμμη.
Ο Κυριακος επρεπε να αποβληθει(και ειναι το μονο λαθος υπερ του ΠΑΟ),αλλα ειχε προηγηθει επιθετικο φαουλ.
Επισης 2 κοκκινες τουλαχιστον σε παιχτες του Ολυμπιακου.Καστιγιο χτυπημα στον μπασινα(στο 15'),χωρις δικαιολογια.Και 3 κιτρινες στον Γεωργατο που δεν πηρε καμια(τις 2 επρεπε να τις παρει με το 34).
Επισης εκοψαν ενα τετατετ του Ολισαντεμπε.
Νομιζω εκεινη την μερα οπως εχω ξαναγραψει ειχαμε σφαγη του ΠΑΟ.




το μονο σοβαρο οικονομικο οφελος που εχεις απο την κατακτηση του πρωταθληματος ειναι τα λεφτα του champions league.
και ο παο παντα περναγε σαν δευτερος στο champions league οποτε μοιραζοταν τα λεφτα με τον οσφπ.επισης ο ολυμπιακος παντα ξοδευε περισσοτερα λεφτα σε μεταγραφες και ειχε παικτες με ποιο ακριβα συμβολαια.

Δεν ειχε σημασια αν πηγαινε ο ΠΑΟ C.L καποιες φορες.Πολλες φορες ηταν αυτες που δεν πηγαινε.
Δεν θελω να υποστηριξω οτι ο ΠΑΟ δεν ειχε παρει χρηματα απο το C.L ,αλλα οτι ο ΠΑΟ(εκτος απο μια χρονια νομιζω που πηγε απευθειας ως δευτερος στους ομιλους),Δεν ξεκιναγε ποτε μια μεταγραφικη περιοδο με δεδομενα τα χρηματα του C.L ακομα και αν εβγαινε 2ος στο πρωταθλημα.
Αν ηταν ετσι φετος δεν θα ειχε προβλημα ο ΠΑΟ,γιατι δευτερος ειχε βγει περσι.Θα κραταγε τον Σισε με τα ''σιγουρα ''χρηματα του C.L.Ουτε φετος θα τον ενοιαζε.Δεν ειναι ετσι ομως.
Και στο κατω κατω δεν θα ειχε και κινητρο και ο καθε κοκκαλης να κανει την παραγκα.


τριτον ο μαρινακης για θυμισου σε τι κατασταση πηρε την ομαδα.δεν ειχε στην διαθεση του ολα τα εκατομυρια που λες των προηγουμενων χρονων γιατι τα ειχε τσεπωσει ο κοκκαλης.

Σαφως και δεν τα ειχε,γι αυτο και περσι ειχαμε το δευτερο σκανδαλο με τα στημενα.Ειναι μια καινουρια αρχη,που ηδη αποδιδει καρπους.Παμε για νεα 10ετια:)


Sorry παυλο,τωρα το ειδα.:p




@Βαγγ
Ναι, αλλα, Βαγγέλη, αυτο δε "νομιμοποιεί" τον οποιοδήποτε να μπαίνει στο γήπεδο και να βρίζει, να τα σπάει και να ασκεί ψυχολογική βία σε παίκτες. Αν κάποιος νομίζει ότι το πρωτάθλημα ειναι βρωμικο, μπορει κάλλιστα να απέχει απο αυτο, είτε μη πηγαίνοντας στο γήπεδο, είτε απέχοντας εντελώς απο αυτο, ακόμα και τηλεοπτικά, είτε, όπως σου είχα πει πέρυσι κάποια στιγμη, υποστηρίζοντας μια ομάδα κάποιου ξένου πρωταθλήματος, που, κατα τη γνώμη του, ειναι διαφανες, υγιές, κτλ κτλ.

Συμφωνω απολυτα.Με το ξυλο,χανεις το δικιο σου.Μπορεις απλα να απαξιωσεις το προιον εφοσον δεν σου αρεσει.

lykos7
19-03-2012, 15:56
Το κατηγορητήριο για τα επεισοδια της νεας Σμυρνης.

http://www.sport-fm.gr/article/6200

Δεν ξερω πως μπορουσε να μην τιμωρηθει ο Ολυμπιακος.Βασιζεται σε γεγονοτα,περιγραφες και συμπλοκες ολων των οπαδων,ακομα και αυτων που ηταν σε θυρα φιλοξενουμενων βλεπω.
Δεχομαι φυσικα την αντιθετη αποψη ,αν υπαρχει.Αλλα εδω διαβαζω οτι εγινε μακελειο γενικα στο γηπεδο.
Το να τιμωρηθει μονο ο Πανιωνιος νομιζω θα ηταν σκανδαλο.Τελικα δεν υπηρξε αφαιρεση βαθμων σε κανεναν.


Υπαρχει βιντεο που δειχνει οτι δεν περασε την γραμμη.
Ο Κυριακος επρεπε να αποβληθει(και ειναι το μονο λαθος υπερ του ΠΑΟ),αλλα ειχε προηγηθει επιθετικο φαουλ.
Επισης 2 κοκκινες τουλαχιστον σε παιχτες του Ολυμπιακου.Καστιγιο χτυπημα στον μπασινα(στο 15'),χωρις να δικαιολογια.Και 3 κιτρινες στον Γεωργατο που δεν πηρε καμια.
Επισης εκοψαν ενα τετατετ του Ολισαντεμπε.
Νομιζω εκεινη την μερα οπως εχω ξαναγραψει ειχαμε σφαγη του ΠΑΟ.





Δεν ειχε σημασια αν πηγαινε ο ΠΑΟ C.L καποιες φορες.Πολλες φορες ηταν αυτες που δεν πηγαινε.
Δεν θελω να υποστηριξω οτι ο ΠΑΟ δεν ειχε παρει χρηματα απο το C.L ,αλλα οτι ο ΠΑΟ(εκτος απο μια χρονια που πηγε απευθειας ως δευτερος ομιλους),Δεν ξεκιναγε ποτε μια μεταγραφικη περιοδο με δεδομενα τα χρηματα του C.L ακομα και αν εβγαινε 2ος στο πρωταθλημα.
Αν ηταν ετσι φετος δεν θα ειχε προβλημα ο ΠΑΟ,γιατι δευτερος ειχε βγει περσι.Θα κραταγε τον Σισε με τα ''σιγουρα ''χρηματα του C.L.Ουτε φετος θα τον ενοιαζε.Δεν ειναι ετσι ομως.
Και στο κατω κατω δεν θα ειχε και κινητρο και ο καθε κοκκαλης να κανει τις παραγκα.

τριτον ο μαρινακης για θυμισου σε τι κατασταση πηρε την ομαδα.δεν ειχε στην διαθεση του ολα τα εκατομυρια που λες των προηγουμενων χρονων γιατι τα ειχε τσεπωσει ο κοκκαλης.

αποτι βλεπεις στο αρθρο λεει οτι οι οπαδοι του ολυμπιακου που ειχαν εισητηρια δεν αντεδρασαν κ δεν εκαναν επεισοδια οποτε λογικο να μην φαμε τιμωρια.αντιθετα οπαδοι του ολυμπιακου που ειχαν μπει με ντου τα εσπασαν ολα κ πλακωνονταν με τους πανθηρες.

για το δουριο ναι ο γεωργατος ειχε κανει 2 μαρκαρισματα για 2η κιτρινη.ο καστιγιο επρεπε να φαει κιτρινη κ οχι κοκκινη.στην φαση του κυριακου τραβιουντε κ οι 2 κ πεφτουν κ οι 2 κατω ο κυριακος αρχιζει τις μπουνιες ο ζιο απανταει με κλωτσια.επρεπε να φανε κοκκινη κ πεναλτυ για τον ολυμπιακο οπου θα τελειωνε το ματς.για την φαση του γκολ δεν υπαρχει ριπλει ξεκαθαρο,υπαρχει ενα ριπλει που το δειχνει διαγωνια κ φαινεται οτι η μπαλα εχει περασει τουλαχιστον η μιση k ειναι πισω απο τον χαλκια ο οποιος ειναι ξαπλωμενος πανω στην γραμμη...

τον σισε δεν τον κρατησατε επειδη δεν πηρατε τα λεφτα του champions league αλλα επειδη ο ιδιος ηθελε να φυγει..

και δεν νομιζω να χρειαστει ο μαρινακης να ξαναπληρωσει στημενο πρωταθλημα αφου δεν θα εχει ανταγωνισμο πια,εσεις εχετε καταστραφει κ του χρονου θα ειστε ακομα χειροτερα. :whistle:

lykos7
19-03-2012, 16:03
μαλλον εχουμε ξεφυγει απο το θεμα που ειναι τα χθεσινα.τεσπα,πρεπει να φυγω,τα ξαναλεμε το απογευμα.pds αν εισαι κατω απο 20 σε δικαολογω :P χαρηκα που τα ειπαμε

PDS
19-03-2012, 16:16
αποτι βλεπεις στο αρθρο λεει οτι οι οπαδοι του ολυμπιακου που ειχαν εισητηρια δεν αντεδρασαν κ δεν εκαναν επεισοδια οποτε λογικο να μην φαμε τιμωρια.αντιθετα οπαδοι του ολυμπιακου που ειχαν μπει με ντου τα εσπασαν ολα κ πλακωνονταν με τους πανθηρες.

Επειδη δεν το ''εχω'' το συγκεκριμενο θεμα δεν επιμενω.Δεν θυμαμαι και πολλα απο τοτε,αλλα αν ψαξω περισσοτερο ειμαι βεβαιος οτι δεν θα βρω και τοσο ομορφα πραγματα.


για το δουριο ναι ο γεωργατος ειχε κανει 2 μαρκαρισματα για 2η κιτρινη.ο καστιγιο επρεπε να φαει κιτρινη κ οχι κοκκινη.στην φαση του κυριακου τραβιουντε κ οι 2 κ πεφτουν κ οι 2 κατω ο κυριακος αρχιζει τις μπουνιες ο ζιο απανταει με κλωτσια.επρεπε να φανε κοκκινη κ πεναλτυ για τον ολυμπιακο οπου θα τελειωνε το ματς.για την φαση του γκολ δεν υπαρχει ριπλει ξεκαθαρο,υπαρχει ενα ριπλει που το δειχνει διαγωνια κ φαινεται οτι η μπαλα εχει περασει τουλαχιστον η μιση k ειναι πισω απο τον χαλκια ο οποιος ειναι ξαπλωμενος πανω στην γραμμη...

3 κιτρινες ο γεωργατος.
Κοκκινη ο Καστιγιο για χτυπημα ενω πηγαινε καθαρα για παιχτη.Ειναι ο ορισμος της κοκκινης στο κανονικο ποδοσφαιρο.
Υπαρχει σου ξαναλεω βιντεο για την φαση του γκολ.
Υπαρχει επισης ενα πεναλτι που δεν εδωσε στο κωνταντινου και το επιθετικο φαουλ του Ζιοβαννι πριν την κοκκινη που δεν εδωσε στον κυριακο.
Επιμενω για σφαγη ΠΑΟ.Ειναι το μεγαλυτερο παραμυθι της προηγουμενης 10ετιας κατ'εμε το ''Δουρειο''.


τον σισε δεν τον κρατησατε επειδη δεν πηρατε τα λεφτα του champions league αλλα επειδη ο ιδιος ηθελε να φυγει..

Μη κολλας στο ονομα δεν ειναι εκει το προβλημα.


και δεν νομιζω να χρειαστει ο μαρινακης να ξαναπληρωσει στημενο πρωταθλημα αφου δεν θα εχει ανταγωνισμο πια,εσεις εχετε καταστραφει κ του χρονου θα ειστε ακομα χειροτερα.

''Ειναι μια καινουρια αρχη,που ηδη αποδιδει καρπους.'' εγραψα πριν.


μαλλον εχουμε ξεφυγει απο το θεμα που ειναι το χθεσινα.τεσπα,πρεπει να φυγω,τα ξαναλεμε το απογευμα.pds αν εισαι κατω απο 20 σε δικαολογω χαρηκα που τα ειπαμε

Θα μπορουσα να πω και εγω το ιδιο,γιατι μεχρι στιγμης(μεχρι το σχολιο σου για την ηλικια) καναμε ωραια κουβεντα.

Giannis7
19-03-2012, 18:09
Mου αρεσει που μιλατε για... "ποδοσφαιρο" για "ομαδες" και το κορυφαιο ολων, "φιλαθλους". Σορρυ αλλα ειναι το ακρων αοωτον της ειρωνιας μετα απο τις χθεσινες εικονες να αναφερετε τετοιες λεξεις μεσα στα ποστ σας!

Αν αγαπουσατε πραγματικα και αυθεντικα αυτο το αθλημα θα πηγαινατε να καψετε ολοι μαζι τις φανελες των ομαδων σας και να βαλετε αυτα τα ζωα - "αντιπροσωπους" σας, σε κανονικα κλουβια να σαπισουν εκει μεσα.

Γαμω την ελληνικη "αθλητικη"¨ξεφτυλα γαμω...

Αυτοί που κάνουν τα επεισόδια είναι οι "λίγοι" που διώχνουν τους "πολλούς". Εγώ ως απλός φίλαθλος που πληρώνω εισιτήριο για να δω την ομάδα μου, δεν μπορώ να κάνω κάτι γι' αυτούς. Πολλοί πάνε (ή τουλάχιστον πήγαιναν ως χθες) με τον γιο τους στο γήπεδο να δούνε ένα ποδοσφαιρικό αγώνα. Όταν γίνονται επεισόδια εκείνη την στιγμή θα κοιτάξουν οι άνθρωποι πως να προστατευθούν, όχι πως να σταματήσουν αυτούς που κάνουν τα επεισόδια. Και φυσικά μετά από τέτοια εμπειρία, μπορεί να μην ξαναπατήσουν στο γήπεδο. Η αστυνομία από την άλλη μπορεί να μην τους αφήσει να ξαναμπούν στο γήπεδο, αλλά το θέμα είναι ότι αυτοί που έκαναν χθες τα επεισόδια θα πάρουν ένα "τηλέφωνο" και θα συνεχίσουν να κάνουν τα ίδια.


Συγνωμη Βαγγελη αλλα οι ομαδες σας επιτρεπουν αυτην την κατασταση και οι ομαδες σας προστατευουν και επιζητουν αυτα τα 100 πρεζακια γιατι τις βολευει αυτο που γινεται.

Και εσεις με την σειρα σας υποστηριζετε αυτες τις ομαδες και ενω καταστραφηκε ενα γηπεδο κοσμημα που χρυσοπληρωσαμε καποιοι απο εμας που δεν δινουμε δεκαρα για τους Ολυμπιακους και τους Παναθηναικους, και ενω 20ποσα ατομα τραυματιστηκαν ενω φευγανε βομβες μολοτοφ μεσα στο γηπεδο, εσεις αυτο που εχετε να σχολιασετε, ειναι ποιος κερδισε, ποιος εχασε, αν αξιζε που κερδιζε αν το πηρε στα χαρτια ή ετσι ή αλλιως.

Στα ματια μου διαιωνιζετε τις συμπεριφορες αυτες. Τις διαιωνιζετε με το να υποστηριζετε αυτους τους μπασταρδους ενω κανονικα αν αγαπαγατε πραγματικα το ΑΘΛΗΜΑ και οχι την "ΟΜΑΔΑ" σας θα τους ειχατε ριξει ΑΚΥΡΟ εδω και καιρο...

οπως εκανα εγω στα τελη του '99 (ημουν ολυμπιακος και σχεδον ολα τα ματς, απο τοτε παιζει να εχω δει 1? 2? και αυτα μισα).

Σορρυ αλλα αυτη ειναι η δικη μου ερμηνεια των οσων βλεπω με τα ματια μου και ακουω με τα αυτια μου. Αν ηταν 100 πρεζακια που εκαναν ολο αυτο το μπαχαλο τοτε επρεπε ολο το υπολοιπο σταδιο με τους χιλιαδες "δηθεν" φιλαθλους, να πιασει αυτους τους μπασταρδους εκεινη την στιγμη και να τους πλακωσει στις μαπες. Ετσι ναι, θα το δεχομουν. Οι ομαδες σας τους ρποστατευουν, οι ομαδες σας τους επιτρεπουν να μπουν στα γηπεδα και εσεις υποστηριζετε τετοιες συμπεριφορες με το να υποστηριζετε αυτες τις ομαδες.

Απλη λογικη στα ματια μου. Δεν λεω φυσικα οτι ειστε το ιδιο υπευθυνοι, προς Θεου, απλα λεω αυτο που ειπα εξαρχης. Οτι μου ακουγεται υπερβολικα ειρωνικο μετα απο τετοια κατασταση ολα αυτα τα χρονια να αναφερεστε σε λεξεις "αθλητισμος" "φιλαθλος" κλπ στις συζητησεις σας. Απλα δεν αγαπατε το αθλημα. Αγαπατε τις ομαδες σας. Οτι κι αν κανουν αυτες.

1ον) Όποιος υποστηρίζει μία ομάδα, την υποστηρίζει γιατί έτσι νιώθει. Κάποιοι μπορεί να υποστηρίζουν ένα πρόεδρο επειδή τους κάνει τα χατίρια, αλλά οι περισσότεροι υποστηρίζουν μία ομάδα παρότι μπορεί να διαφωνούν με τις επιλογές τις. Π.χ. οι λογικοί Ολυμπιακοί πέρσι δεν γίνεται να συμφώνησαν με τις δηλώσεις του Μαρινάκη μετά το ντέρμπι, παρότι είναι ο πρόεδρος της ομάδας που υποστηρίζουν. Είναι διαφορετικό να υποστηρίζεις μία ομάδα και διαφορετικό να υποστηρίζεις τα στελέχη της.

2ον) Προσωπικά εγώ χθες κάθισα να δω το ματς της χρονιάς, επειδή αγαπώ το ποδόσφαιρο. Δεν με νοιάζει που νίκησε ο Ολυμπιακός, δεν γίνεται να πανηγυρίσω. Ενοχλήθηκα που δεν τελείωσε το παιχνίδι. Δεν με τσούζει δηλαδή όταν νικάει ο Παναθηναικός, το έχω ξεπεράσει αυτό εδώ και κάποια χρόνια. Όσο για το υβριστικά συνθήματα (που αναφέρεις σε άλλο ποστ) συμφωνώ 100% μαζί σου, όπως και για τα πανό. Θέλω να πάω στο γήπεδο και να δω πανό για τον Ολυμπιακό, Ολυμπιακός είμαι. Τι να το κάνω το κορεό με το "7" ή ότι έδειραν Παναθηναικούς στο τάδε μέρος ?

Επίσης, το χθεσινό δεν γίνεται να θεωρηθεί αντίδραση κατά τη γνώμη μου. Απλά μία αφορμή είναι για να κάνουν οι "χούλιγκανς" ότι γουστάρουν. Όπως δεν γίνεται να βαφτίζεται αντίδραση ο 4ος προπέρσινος τελικός του μπάσκετ στο ΣΕΦ. Αυτοί που έκαναν τα επεισόδια μπορεί να μην ήξεραν καν ποιους παίχτες είχε ο Ολυμπιακός στο μπάσκετ.

Η πλάκα είναι ότι ήμουνα στο τσακ να πάω στο ΟΑΚΑ χθες με φίλο μου Παναθηναικό, κατάλαβα όμως ότι θα ήταν ταλαιπωρία.

ΥΣ. Ένα ωραίο άρθρο (http://www.onsports.gr/Opinion/Tsarly/item/189118-Me-anyparkto-epithetiko-shedio) (κατά τη γνώμη μου) για όσο ποδόσφαιρο παίχτηκε χθες.

lykos7
19-03-2012, 18:54
Επειδη δεν το ''εχω'' το συγκεκριμενο θεμα δεν επιμενω.Δεν θυμαμαι και πολλα απο τοτε,αλλα αν ψαξω περισσοτερο ειμαι βεβαιος οτι δεν θα βρω και τοσο ομορφα πραγματα.



3 κιτρινες ο γεωργατος.
Κοκκινη ο Καστιγιο για χτυπημα ενω πηγαινε καθαρα για παιχτη.Ειναι ο ορισμος της κοκκινης στο κανονικο ποδοσφαιρο.
Υπαρχει σου ξαναλεω βιντεο για την φαση του γκολ.
Υπαρχει επισης ενα πεναλτι που δεν εδωσε στο κωνταντινου και το επιθετικο φαουλ του Ζιοβαννι πριν την κοκκινη που δεν εδωσε στον κυριακο.
Επιμενω για σφαγη ΠΑΟ.Ειναι το μεγαλυτερο παραμυθι της προηγουμενης 10ετιας κατ'εμε το ''Δουρειο''.



Μη κολλας στο ονομα δεν ειναι εκει το προβλημα.



''Ειναι μια καινουρια αρχη,που ηδη αποδιδει καρπους.'' εγραψα πριν.



Θα μπορουσα να πω και εγω το ιδιο,γιατι μεχρι στιγμης(μεχρι το σχολιο σου για την ηλικια) καναμε ωραια κουβεντα.
επεστρεψα :a085gf:

αν εχεις ενδοιασμους ψαξε το θεμα της νεας σμυρνης.αλλα σου ξαναλεω στην νεα σμυρνη εγιναν οργια,πολυ ξυλο αλλα η θυρα που ηταν οι ολυμπιακοι με εισητηρια ηταν <παναγιες> και περιφρουρουνταν.τα μπαχαλα τα εκαναν ολυμπιακοι μεν αλλα ειχαν μπει στο γηπεδο παρανομα.

για το δουρειο δεν θυμαμαι την φαση με το πεναλτυ στον μιχαλακη που λες.παντως αν βρεις ξεκαθαρο ριπλει που να δειχνει οτι η μπαλα δεν περασε την γραμμη ποσταρε το.


για την ηλικια σου μιλησα γιατι δεν γινεται να εισαι <μεγαλος> και να εχεις τοσο απολυτες πρασινες αποψεις.ετσι ημουν εγω μεχρι τα 20 μου μετα καταλαβα οτι και ο ολυμπιακος και ο παο εχουν κλεψει και το να καθομαστε να τρωγομαστε για το ποιος εχει κλεψει πιο πολυ ειναι ηλιθιο.και οι 2 κλεφτες θεωρουντε.οποτε απο τοτε κοιταω μονο ποιος παιζει καλη μπαλα,δεν με νοιαζουν οι τιτλοι,με νοιαζει να βλεπω μπαλα.παραγκα υπαρχει παντου ακομα κ στο champions league εχουμε δει μαγειρεματα.

msnes7
19-03-2012, 19:01
Στα γήπεδα υπάρχουν άτομα όλων των επιπέδων.Εγώ ή ο βαγγέλης ή ο πάνος(3 ομάδες διαφορετικές) ποτέ δεν θα πλακωνόμασταν ακόμα και μαζί να μας έβαζαν να δούμε αγώνα.Αυτός που πλακώνεται είναι μαστούρας ή αμόρφωτος ή ότι άλλο θέλετε.........Φυσικά σε 60000 κόσμο ή σε 30000 στο καραισκάκη αυτή είναι μειοψηφία και μάλιστη συντριπτική.Αρκεί όμως 1-2 να κάνουν την ζημιά και να παρασύρουν όλους τους όμοιους τους.Χτες υπήρχε πρόκληση από την αστυνομία αλλά δεν πιστεύω και ΑΥΤΟΙ που συγκρούστηκαν με τα ματ ήταν παναγίτσες και δεν προκάλεσαν.Το θέμα είναι όμως ότι τα θύματα που έφαγαν τα δακρυγόνα ήταν κατά 98% άσχετοι με τα επεισόδια και ανάμεσα τους ΠΟΛΛΑ παιδιά.
Δυστυχως κανείς δεν μπορεί να καταλάβει ότι δεν μπορεί να μπει ένα τέλος σε όλα αυτά.Δεν θέλουν να είμαστε ΑΓΓΛΙΑ και όλος ο κόσμος να τραγουδά λες και είναι σε όπερα ή σε θέατρο.Θέλουν τον κόσμο να επηρεάζει τον αντίπαλο,τον διαιτητή και να είναι ΑΥΤΟΣ πρωταγωνιστής.Θέλουν τον κόσμο τον αμόρφωτο που αν πάει ο άλλος για κόρνερ θα τον φτύσεις θα τον βρίσεις θα τον ρίξεις μπουκάλι πέτρα ή οτιδήποτε.
Η τιμωρία του γηπέδου ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΟΥΤΕ ΟΙ ΜΗΔΕΝΙΣΜΟΪ
Τα ίδια άτομα θα ξαναπάνε γήπεδο μετά από 5-10-15 αγώνες και θα κάνουν τα ίδια.Ακόμα και αν συλλάβουν κάποιους θα έχουμε αγώνες των ομοίων τους έξω από αστυνομικά τμήματα για το άδικο της σύλληψης.

Τις προάλες έβλεπα ρετρό από παο-οσφπ την δεκαετία του 70 στην λεωφόρο.Είχε βάλει γκολ ο ολυμπιακός και πανηγύριζαν στο πέταλο στα αριστερά.Βάζει ο παο και στο ίδιο πέταλο πανηγύριζαν.Όσο περνούσαν τα χρόνια η ομαδοποίηση των οπαδών γινόταν πιο αυστηρή μέχρι που φτάσαμε στο σήμερα που δεν υπάρχει αντίπαλος οπαδός.
Και τι έγινε?Τώρα πλακώνονται με την αστυνομία!!!!!!!!!

PDS
19-03-2012, 19:21
για το δουρειο δεν θυμαμαι την φαση με το πεναλτυ στον μιχαλακη που λες.παντως αν βρεις ξεκαθαρο ριπλει που να δειχνει οτι η μπαλα δεν περασε την γραμμη ποσταρε το.

Εδω ειναι ολες οι φασεις.
http://www.youtube.com/watch?v=LQcKrV_eeZk



για την ηλικια σου μιλησα γιατι δεν γινεται να εισαι <μεγαλος> και να εχεις τοσο απολυτες πρασινες αποψεις.ετσι ημουν εγω μεχρι τα 20 μου μετα

Ισα ισα στα 20 μου νευριαζα,αλλα αναγνωριζα(κακως πιστευω σημερα) καποια πραγματα στον ολυμπιακο.Οσο μεγαλωνω,οσο υπαρχει ατιμωρησια και συντηρειται αυτη η κατασταση,τοσο περισσοτερο απολυτος ειμαι στις παραπανω αποψεις μου.Χρονο με το χρονο ολο και περισσοτερο,γιατι η αγανακτηση εχει ξεπερασει καθε οριο.
Αν λειτουργουσαν ολα σωστα και μετα την παραγκα1 σου αφαιρουσαν πρωταθληματα και σε εριχναν κατηγορια,δεν νομιζω οτι θα ελεγα αυτα που λεω σημερα,δεν νομιζω οτι χρειαζοταν να πω κατι.
Στην Ιταλια δεν αφησαν περιθωρια και το τελειωσαν το παραμυθι,εδω το συνεχιζουν και ο κοσμος δεν ξερω ποσες αντοχες εχει ακομα(που δεν εχει και ειδαμε τα αποτελεσματα).

Για μενα και το επομενο πρωταθλημα μουφα ειναι(απο τωρα πριν αρχισει) για τον λογο που θεωρω μουφα και τα προηγουμενα.
Θεωρω οτι αυτοι οι προεδροι σας στην πραγματικοτητα εχουν κανει εκτος απο το Ελληνικο ποδοσφαιρο ζημια και στον Ολυμπιακο σαν συλλογο/ιδεα.
Ειμαι βεβαιος οτι πολλοι Ολυμπιακοι θα ηταν χαρουμενοι αν σηκωναν λιγοτερες κουπες και ο κοσμος πραγματικα αναγνωριζε την προσπαθεια τους,περα απο καθε πικρα.
Δεν ειναι οτι υποστηριζουμε τις αντιπαλες ομαδες,αρα εχουμε κοντρα.Αν ειχες παρει τα μισα πρωταθληματα ,αλλα χωρις την βοηθεια αυτη που βλεπουμε τοσα χρονια,θα με ποναγε πολυ περισσοτερο απ'οσο μπορεις να φανταστεις.Σημερα νιωθω λυπη για το ποδοσφαιρο και τπτ αλλο.Ειναι το μοναδικο συναισθημα.
Οπως ειπα και πριν θελω να δω φιεστα σου και να νιωσω πικρα,να ζηλευω,οχι να αηδιαζω.Ειναι κατι εντελως διαφορετικο,δεν μπορω να το εξηγησω.Ισως φιλοι παναθηναικοι καταλαβαινουν.

lykos7
19-03-2012, 19:42
Εδω ειναι ολες οι φασεις.
http://www.youtube.com/watch?v=LQcKrV_eeZk




Ισα ισα στα 20 μου νευριαζα,αλλα αναγνωριζα(κακως πιστευω σημερα) καποια πραγματα στον ολυμπιακο.Οσο μεγαλωνω,οσο υπαρχει ατιμωρησια και συντηρειται αυτη η κατασταση,τοσο περισσοτερο απολυτος ειμαι στις παραπανω αποψεις μου.Χρονο με το χρονο ολο και περισσοτερο,γιατι η αγανακτηση εχει ξεπερασει καθε οριο.
Αν λειτουργουσαν ολα σωστα και μετα την παραγκα1 σου αφαιρουσαν πρωταθληματα και σε εριχναν κατηγορια,δεν νομιζω οτι θα ελεγα αυτα που λεω σημερα,δεν νομιζω οτι χρειαζοταν να πω κατι.
Στην Ιταλια δεν αφησαν περιθωρια και το τελειωσαν το παραμυθι,εδω το συνεχιζουν και ο κοσμος δεν ξερω ποσες αντοχες εχει ακομα(που δεν εχει και ειδαμε τα αποτελεσματα).

Για μενα και το επομενο πρωταθλημα μουφα ειναι(απο τωρα πριν αρχισει) για τον λογο που θεωρω μουφα και τα προηγουμενα.
Θεωρω οτι αυτοι οι προεδροι σας στην πραγματικοτητα εχουν κανει εκτος απο το Ελληνικο ποδοσφαιρο ζημια και στον Ολυμπιακο σαν συλλογο/ιδεα.
Ειμαι βεβαιος οτι πολλοι Ολυμπιακοι θα ηταν χαρουμενοι αν σηκωναν λιγοτερες κουπες και ο κοσμος πραγματικα αναγνωριζε την προσπαθεια τους,περα απο καθε πικρα.
Δεν ειναι οτι υποστηριζουμε τις αντιπαλες ομαδες,αρα εχουμε κοντρα.Αν ειχες παρει τα μισα πρωταθληματα ,αλλα χωρις την βοηθεια αυτη που βλεπουμε τοσα χρονια,θα με ποναγε πολυ περισσοτερο απ'οσο μπορεις να φανταστεις.Σημερα νιωθω λυπη για το ποδοσφαιρο και τπτ αλλο.Ειναι το μοναδικο συναισθημα.
Οπως ειπα και πριν θελω να δω φιεστα σου και να νιωσω πικρα,να ζηλευω,οχι να αηδιαζω.Ειναι κατι εντελως διαφορετικο,δεν μπορω να το εξηγησω.Ισως φιλοι παναθηναικοι καταλαβαινουν.ευτυχως που ποσταρες το βιντεο κ ειδα κ το πρωτο πεναλτυ του παπ.δεν υπαρχει πεναλτυ στον παπ,νιωθει το χερι του βαλλα κ πεφτει.αυτα δεν δινοντε.στην φαση του μιχαλακη τραβιουντε κ οι 2,ειναι ιδια περιπτωση με κυριακο κ ζιο,αφου τραβανε κ οι 2 γιατι να επιλεξει ο διαιτητης να δωσει επιθετικο φαουλ η πεναλτυ?αφου κ οι 2 κανουν παραβαση.η φαση του καστιγιο ειναι κιτρινη αλλα μπορει να δωθει κ κοκκινη.για τις καρτες του γεωργατου συμφωνω.τωρα ειλικρινα πες μου για το γκολ του στολτιδη δεν βλεπεις οτι το κορμι του χαλκια ειναι πανω στην γραμμη κ η μπαλα ειναι πισω απο το σωμα του?και ξεκαθαρο ριπλει αυτο δεν λεγεται.ας κρινουν κ οι αλλοι που διαβαζουν,δεν γινεται να ειμαι τυφλος,κανει μπαμ


εντιτ: για υποβιβασμο που λες συμφωνω αλλα δεν γινεται στην ελλαδα να υποβιβαστει ο παο η ο οσφπ,θα γινει εμφυλιος.οπως εσεις δεν υποβιβαστηκατε 2 φορες ετσι κ εμεις δεν υποβιβαστικαμε περισυ.

msnes7
19-03-2012, 20:07
Το βίντεο που βάζεις βαγγέλη είπαμε ότι είναι φτιαγμένο από βάζελο όπως το βλέπει αυτός.Μπορεί άνετα ένας γαύρος να απομονώσει στο ίδιο ματς άλλες τόσες φάσεις και να ζητάει.Δεν διαφωνώ με όλα όσα δείχνει το βίντεο,διαφωνώ ότι δεν είναι όλες οι επίμαχες φάσεις στο βιντεο παρά μόνο όσες βλέπει ο τύπος(και όλοι οι πράσινοι) ότι αδικούνται.Αυτό είναι καθαρά μονόπλευρο......και φυσικά μη αντικειμενικό

Και κάτι τελευταίο.Θα ήταν δίκαιο να πάρει αυτός ο παο πρωτάθλημα?Θα ήταν η μεγαλύτερη ψευτιά όλων των εποχών και καλώ φιλάθλους όλων των ομάδων να διαφωνήσουν με αυτό αν έχω άδικο

PDS
19-03-2012, 20:14
ευτυχως που ποσταρες το βιντεο κ ειδα κ το πρωτο πεναλτυ του παπ.δεν υπαρχει πεναλτυ στον παπ,νιωθει το χερι του βαλλα κ πεφτει.αυτα δεν δινοντε.

στην φαση του μιχαλακη τραβιουντε κ οι 2

,ειναι ιδια περιπτωση με κυριακο κ ζιο,αφου τραβανε κ οι 2 γιατι να επιλεξει ο διαιτητης να δωσει επιθετικο φαουλ η πεναλτυ?αφου κ οι 2 κανουν παραβαση


.η φαση του καστιγιο ειναι κιτρινη αλλα μπορει να δωθει κ κοκκινη.για τις καρτες του γεωργατου συμφωνω.


Ελα ρε συ που δεν πεναλτι το πρωτο?Βλεπω που διαμαρτυρηθηκε ο Βαλλας πολυ.Δεν βαζει χερι αλλα ποδι και μαλιστα αποτομα,οποτε δικαιολογει και την πτωση.Πεντακαθαρο πεναλτι.

Στη φαση του Μηχαλακη(παλτου αν θες:p) υπαρχουν τραβηγματα συνηθισμενα μεσα στην περιοχη σε τετοιες φασεις.Ισως θα μπορουσε να δωσει επιθετικο.Ειναι ξεκαθαρα πεναλτι (και ισως οχι μονο) το τραβηγμα στην συνεχεια της φαση.

Η φαση του Ζιοβαννι ειναι ΕΝΤΕΛΩΣ διαφορετικη δεν εχουμε απλα τραβηγματα,αλλα ο Ζιο ριχνει κατω με τον αγκωνα του τον Κυριακο,πεντακαθα επιθετικο φαουλ και κιτρινη εκει.Πριν γινουν τα επομενα.

Η φαση του Καστιγιο ειναι ο ορισμος της απευθειας κοκκινης(θυμιζω στο 15' του παιχνιδιου).

Η κοκκινη του Γεωργατου συμφωνεις και εσυ οτι ειναι.Στο 34' ετσι?με 9 παιχτες.


τωρα ειλικρινα πες μου για το γκολ του στολτιδη δεν βλεπεις οτι το κορμι του χαλκια ειναι πανω στην γραμμη κ η μπαλα ειναι πισω απο το σωμα του?
Αυτο ακριβως το σημειο ειναι και η αποδειξη οτι δεν ηταν γκολ.Η μπαλα ειναι οντως πισω απο το σωμα του ,το σωμα του χαλκια ΔΕΝ ειναι στην γραμμη οριζοντια αλλα καθετο σχεδον στην γραμμη και η αλλη καμερα αποδεικνυει οτι οταν σκαει πισω απο το σωμα του η μπαλα,δεν ακουμπαει ουτε καν στην γραμμη.Ειναι εξω απο αυτη,οποτε μεχρι να την διωξει ο Μορις,αποκλειεται να την εχει φτασει ,να εχει περασει απο πανω της και τελικα να την εχει περασει ολη(γιατι μονο τοτε ειναι γκολ),γιατι το διωξιμο γινεται στο δευτερολεπτο.
Δυσκολη φαση ομως.Οπως και να χει γκολ για μενα δεν ηταν.

Επισης μη ξεχναμε το τετατετ του ολισαντεμπε.

Γενικα πολυ παραμυθι ο συγκεκριμενος αγωνας.Κριμα που πανω σε αυτον εχει χτιστει ολο το οικοδομημα της προπαγανδας του ΟΣΦΠ,χρονια τωρα.
Και ακομα πιστευουν οτι ηταν Δουρειο εκεινο το πρωταθλημα.

Βεβαια φταιμε και εμεις που δεν φωναζαμε οσο επρεπε για εκεινον τον αγωνα.Θεωρω οτι ηταν στα ιδια επιπεδα με την διαιτησια καλοπουλου περσι.Αν δεν υπηρχε η κοκκινη στον Ζιοβαννι,ισως ξεπερναγε και το περσινο παιχνιδι στο καραισκακης.


Μενιο οτι και να λες δεν εβαλαν ψηφιακα εφε.Ειδικα η φαση στο 15 του αγωνα με την κοκκινη φτανει και περισσευει για να καταλαβεις τι εγινε.

lykos7
19-03-2012, 20:29
Ελα ρε συ που δεν πεναλτι το πρωτο?Βλεπω που διαμαρτυρηθηκε ο Βαλλας πολυ.Δεν βαζει χερι αλλα ποδι και μαλιστα αποτομα,οποτε δικαιολογει και την πτωση.Πεντακαθαρο πεναλτι.

Στη φαση του Μηχαλακη(παλτου αν θες:p) υπαρχουν τραβηγματα συνηθισμενα μεσα στην περιοχη σε τετοιες φασεις.Ισως θα μπορουσε να δωσει επιθετικο.Ειναι ξεκαθαρα πεναλτι (και ισως οχι μονο) το τραβηγμα στην συνεχεια της φαση.

Η φαση του Ζιοβαννι ειναι ΕΝΤΕΛΩΣ διαφορετικη δεν εχουμε απλα τραβηγματα,αλλα ο Ζιο ριχνει κατω με τον αγκωνα του τον Κυριακο,πεντακαθα επιθετικο φαουλ και κιτρινη εκει.Πριν γινουν τα επομενα.

Η φαση του Καστιγιο ειναι ο ορισμος της απευθειας κοκκινης(θυμιζω στο 15' του παιχνιδιου).

Η κοκκινη του Γεωργατου συμφωνεις και εσυ οτι ειναι.Στο 34' ετσι?με 9 παιχτες.


Αυτο ακριβως το σημειο ειναι και η αποδειξη οτι δεν ηταν γκολ.Η μπαλα ειναι οντως πισω απο το σωμα του ,το σωμα του χαλκια ΔΕΝ ειναι στην γραμμη οριζοντια αλλα καθετο σχεδον στην γραμμη και η αλλη καμερα αποδεικνυει οτι οταν σκαει πισω απο το σωμα του η μπαλα,δεν ακουμπαει ουτε καν στην γραμμη.Ειναι εξω απο αυτη,οποτε μεχρι να την διωξει ο Μορις,αποκλειεται να την εχει περασει ολη,γιατι το διωξιμο γινεται στο δευτερολεπτο.
Δυσκολη φαση ομως.Οπως και να χει γκολ για μενα δεν ηταν.

Επισης μη ξεχναμε το τετατετ του ολισαντεμπε.

Γενικα πολυ παραμυθι ο συγκεκριμενος αγωνας.Κριμα που πανω σε αυτον εχει χτιστει ολο το οικοδομημα της προπαγανδας του ΟΣΦΠ,χρονια τωρα.
Και ακομα πιστευουν οτι ηταν Δουρειο εκεινο το πρωταθλημα.

Βεβαια φταιμε και εμεις που δεν φωναζαμε οσο επρεπε για εκεινον τον αγωνα.Θεωρω οτι ηταν στα ιδια επιπεδα με την διαιτησια καλοπουλου περσι.Αν δεν υπηρχε η κοκκινη στον Ζιοβαννι,ισως ξεπερναγε και το περσινο παιχνιδι στο καραισκακης.


Μενιο οτι και να λες δεν εβαλαν ψηφιακα εφε.Ειδικα η φαση στο 15 του αγωνα με την κοκκινη φτανει και περισσευει για να καταλαβεις τι εγινε.
αποψη σου.
παντως το γκολ του στολτιδη ειναι αμφισβητουμενο,αν δεν μου δειξεις ριπλει με καμερα στην ευθεια της γραμμης δεν μπορεις να αποδειξεις τιποτα.το σιγουρο ειναι οτι η μιση μπαλα εχει περαει την γραμμη.το θεμα ειναι αν εχει περασει ολοκληρη.σωστο ριπλει δεν υπαρχει οποτε δεν μπορει να εχει δικιο κανεις.
το περσινο παιχνιδι στο καραισκακη δεν συγκρινεται με αυτο.το περσινο ηταν ο ορισμος της σφαγης.

υ.γ.στην φαση του ζιο πρωτα τραβιεται ο ζιο κ μετα σπρωχνει,αυτα γινοντε συνεχεια στις στημενες φασεις.

βαρεθηκα δεν ασχολουμε αλλο με κατι που εχει περασει,δεν αξιζει.

κατι για χθες.ο χεσουαλδο μιλησε για διαιτησια στην συνεντευξη τυπου.παει καλα?μαλλον το ειχε ετοιμο το ποιηματακι πριν τον αγωνα.η διαφορα ηθους φαινεται στις δηλωσεις βαλβελδε κ δηλωσεις ζχεσουαλδο

PDS
19-03-2012, 20:35
αποψη σου.
παντως το γκολ του στολτιδη ειναι αμφισβητουμενο,αν δεν μου δειξεις ριπλει

Δεν θελω ντε και καλα να συμφωνησεις μαζι μου,ειπαμε...:p.Εγω τα συμπερασματα μου τα εχω βγαλει για εκεινη την φαση.
Φυσικα αλλο εσυ αλλο εγω.Ο καθενας εχει την αποψη του


υ.γ.στην φαση του ζιο πρωτα τραβιεται ο ζιο κ μετα σπρωχνει,αυτα γινοντε συνεχεια στις στημενες φασεις.
Οτι τραβηγμα και να εγινε πριν ηταν μεσα στα πλαισια που δεν υπαρχει παραβαση.Το επιθετικο ηταν πεντακαθαρο ομως.


κατι για χθες.ο χεσουαλδο μιλησε για διαιτησια στην συνεντευξη τυπου.παει καλα?μαλλον το ειχε ετοιμο το ποιηματακι πριν τον αγωνα.η διαφορα ηθους φαινεται στις δηλωσεις βαλβελδε κ δηλωσεις ζχεσουαλδο

Ο βαλβερδε συμφωνω οτι ειναι αλλο επιπεδο γενικοτερα.Οποιο προπονητη και να βαλεις διπλα.Ισως ο Ροτσα ηταν εξισου σοβαρος.
Καμια διαιτησια δεν ευνοησε χθες τον Ολυμπιακο.Βεβαια δεν ηταν δυσκολο παιχνιδι σε καμια περιπτωση.

Dragonpaul
19-03-2012, 22:28
Eπειδη το πολυσοβαρεψαμε το θεμα, ας γελασουμε και λιγο....

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XoOFEAFEUjg#!

PDS
19-03-2012, 23:31
Eπειδη το πολυσοβαρεψαμε το θεμα, ας γελασουμε και λιγο....

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XoOFEAFEUjg#!

Tι ομαδα ειναι αυτος ο κυριος???????:makefun:

Desmond
20-03-2012, 01:01
Χαχα!Μιλάει ο εκπρόσωπος των μπάτσων, Κοκκαλάκης, στον ΣΚΑΙ!Νομίζω οτι μεγαλώνει η μύτη του...:hysterical:

msnes7
26-03-2012, 14:29
Ψιλοάσχετο αλλά μήπως ασχολείται κανείς με τον διαγωνισμό ΓΙΝΕ ΠΡΟΕΔΡΟΣ στο εθνος?

muku
26-03-2012, 15:19
Ψιλοάσχετο αλλά μήπως ασχολείται κανείς με τον διαγωνισμό ΓΙΝΕ ΠΡΟΕΔΡΟΣ στο εθνος?

Υπάρχει ακόμα?? Πωωω, θυμάμαι έπαιζαν ο πατέρας μου και οι θείοι μου πριν πολλά χρόνια και έφτιαχνα κι εγώ καμιά ομάδα. Ποτέ δεν είχε κερδίσει κανείς βέβαια...

Dragonpaul
31-03-2012, 20:54
Ο μικρός που συγκλόνισε με τα δάκρυά του γράφει για τα επεισόδια στο ΟΑΚΑ

Συγκλόνισε με τα δάκρυά του όλη την Ελλάδα στα πρόσφατα επεισόδια του ΟΑΚΑ. Η φωτογραφία του που δημοσιεύτηκε σε όλα τα μέσα έκανε το γύρο του κόσμου βάζοντας σε σκέψεις αθλητές, παράγοντες και πολιτεία. Ο 14χρονος Γιάννης Μ. από το Μεσσολόγγι, με επιστολή του στην εφημερίδα «ΠΡΑΣΙΝΗ» περιγράφει τα όσα έζησε εκείνο το βράδυ στο ΟΑΚΑ καθώς και το πώς ονειρεύεται το ελληνικό ποδόσφαιρο.

«Αυτήν την εμπειρία στο ΟΑΚΑ δεν θα ήθελε κανείς να τη ζήσει όχι μόνο ένας μικρός αλλά ούτε καν ένας μεγάλος. Την ώρα που παρακολουθούσα την αγαπημένη μου ομάδα ξαφνικά έβλεπα παντού καπνό γονείς με τα παιδιά τους να τρέχουν από εδώ και από εκεί. Έμοιαζε εφιάλτης! Δεν είναι αυτό το ποδόσφαιρο για εμένα. Το ποδόσφαιρο για μένα, όπως και για τα πιο πολλά παιδιά είναι ένας τρόπος ζωής γιατί μέσα από αυτό γνωρίζεις φίλους, μαθαίνεις να έχεις πειθαρχία, να σέβεσαι τους αντιπάλους σου με τον καλύτερο τρόπο. Και οι στιγμές στο γήπεδο είναι πραγματικά τέλειες.

Τόσες χιλιάδες φίλαθλοι της αγαπημένης μας ομάδας φωνάζουν και μαζί με αυτούς και εγώ για να εμψυχώσουμε τους παίκτες ώστε να έρθει μια σημαντική νίκη. Ακόμα και να χάσουμε όλοι είναι σίγουρα λυπημένοι αλλά και πάλι πρέπει να είμαστε χαρούμενοι, γιατί είμαστε όλοι μαζί, ενωμένοι. Όταν πηγαίνω στο γήπεδο, ο κόσμος θέλω να είναι όπως στο παιχνίδι απέναντι στην Μπαρτσελόνα που το έζησα από μέσα.

Δηλαδή ακόμα και όταν χάναμε, ο κόσμος στο γήπεδο ήταν σα να κερδίζαμε με 5 γκολ διαφορά. Δεν ένοιαζε κανέναν η ήττα, το μόνο που τους ενδιέφερε ήταν να φωνάξουν και να δημιουργήσουν μια τέλεια ατμόσφαιρα. Μου αρέσει όμως και όταν φεύγω από το γήπεδο, την επόμενη ημέρα όταν κάθομαι με φίλους οι οποίοι δεν είναι μόνο Παναθηναϊκοί αλλά και άλλες ομάδες όπως Ολυμπιακοί, Αεκτζήδες και άλλων ομάδων και συζητάμε για τις ομάδες με πολύ ωραίο τρόπο.

Χωρίς να βρίζουμε ο ένας την ομάδα του άλλου. Δεν λέω έχει πλάκα να υπάρχει μια κόντρα γιατί αλλιώς δεν θα υπήρχε και λόγος για να δει κάποιος ποδόσφαιρο αλλά μέσα στα πλαίσια πάντα του λογικού γιατί όταν το πράγμα ξεφύγει έχουμε πολλά σοβαρά επεισόδια. Αρκετοί άνθρωποι όπως όλοι βέβαια, υποστηρίζουν την ομάδα τους αλλά πολύ παραπάνω από το κανονικό σημείο. Τσακώνονται δίνοντας ξύλο οι οπαδοί της μιας ομάδας στους άλλους οπαδούς της άλλης ομάδας, δηλαδή όπως έχουμε ακούσει όλοι, υπάρχει το φαινόμενο της βίας.

Αυτό πρέπει να σταματήσει για να μπορούν μια μέρα οι οπαδοί διαφορετικών ομάδων να παρακολουθούν όλοι μαζί τις αγαπημένες τους ομάδες στο γήπεδο. Αν και το λυπηρό είναι πως μετά τα τελευταία επεισόδια στο ΟΑΚΑ στο ντέρμπυ των αιωνίων αντιπάλων Παναθηναϊκός και Ολυμπιακός πολλοί άνθρωποι δεν θα ξαναπάνε στο γήπεδο… Εγώ έχω επιλέξει να υποστηρίζω τον Παναθηναϊκό. Είναι η αγαπημένη μου ομάδα γιατί ακόμα και στα δύσκολα είναι πάντα πάντα ενωμένος και έχει μια καταπληκτική ομάδα με παίκτες που είναι φίλοι. Όλοι μαζί μοιάζουν σαν μια πραγματική οικογένεια!

Έχω φανταστεί και τον εαυτό μου ως ποδοσφαιριστή πάρα πολλές φορές. Συγκεκριμένα στη θέση του τερματοφύλακα. Είναι το πιο μεγάλο μου όνειρο και θα βάλω τα δυνατά μου για να το καταφέρω! Εύχομαι όμως πάνω από όλα το ελληνικό ποδόσφαιρο να είναι πιο ασφαλές από ό,τι είδαμε γιατί μπορεί να γίνει κάτι και να ξεπεράσουμε τα όρια του κανονικού, να το καταστρέψουμε. Επίσης θα ήθελα να μην γίνονται όλα αυτά τα άσχημα για τα οποία φημίζεται το ποδόσφαιρο, δηλαδή στημένα παιχνίδια επεισόδια και να δημιουργηθούν πιο ωραία γήπεδα».

http://www.newsbeast.gr/sports/arthro/328174/emoiaze-efialtis-den-einai-auto-to-podosfairo-gia-emena/

minaras_tio
01-04-2012, 02:25
^^Τα ελληνικα γηπεδα δεν ειναι για οικογενειες και μικρα παιδια.
Λυπαμαι πολυ που το λεω.



Sent from my iPhone using Tapatalk

messi10
01-04-2012, 21:30
Λιβερπουλ - Νιουκαστλ 0-2

Απο το κακο, στο χειροτερο...

Desmond
02-04-2012, 00:07
ΜΠΑΤΣΟΙ Μ****ΚΙΑ ΤΟΥ ΚΟΚΚΑΛΗ ΤΣΙΡΑΚΙΑ!!!:a045:
http://www.sport24.gr/football/omades/Olympiakos/article1716689.ece/ALTERNATES/w620/abdoun.jpg

minaras_tio
02-04-2012, 00:15
^^Κοιτα με τι στυλ το κραταει...
Ετοιμαζεται να το βαλει καπου πανω του....


Sent from my iPhone using Tapatalk

nikon
02-04-2012, 08:16
Το έβαλε πριν 2 Κυριακές αλλά όχι κάπου πάνω του.......

http://www.onsports.gr//media/k2/items/cache/5cba7e1cd8003757581fdbc671cd37b5_L.jpg (http://www.onsports.gr//media/k2/items/cache/5cba7e1cd8003757581fdbc671cd37b5_L.jpg)

PDS
02-04-2012, 13:35
Το έβαλε πριν 2 Κυριακές αλλά όχι κάπου πάνω του.......


Δεν τελειωσε το παιχνιδι.Στα χαρτια το πηρες!:a040:

minaras_tio
02-04-2012, 16:38
Το έβαλε πριν 2 Κυριακές αλλά όχι κάπου πάνω του.......

http://www.onsports.gr//media/k2/items/cache/5cba7e1cd8003757581fdbc671cd37b5_L.jpg (http://www.onsports.gr//media/k2/items/cache/5cba7e1cd8003757581fdbc671cd37b5_L.jpg)

Δηλαδη εσυ εισαι περηφανος Ολυμπιακος για την φωτογραφια αυτη;


Sent from my iPhone using Tapatalk

msnes7
02-04-2012, 17:25
Εσύ τόσο καιρό μου πήγαινες για πρωτάθλημα με όλα τα λειψά εμας λες αν είμαστε περήφανοι?
Και να κατά τη γνώμη μου το ρόστερ μας ήταν 2 φορές καλύτερο από του παο άσχετα αν δεν φάνηκε αγωνιστικά και αυτό λόγω σκοπιμότητας(συντήρηση δυνάμεων,πολλοί τραυματισμοί)

A μιας και το είδα χτες σε διαφήμιση
Του λάζαρου η κρέμα προσώπου τον μάρανε...........ρε ουστ

minaras_tio
02-04-2012, 17:49
ΜΠΑΤΣΟΙ Μ****ΚΙΑ ΤΟΥ ΚΟΚΚΑΛΗ ΤΣΙΡΑΚΙΑ!!!:a045:
http://www.sport24.gr/football/omades/Olympiakos/article1716689.ece/ALTERNATES/w620/abdoun.jpg

Καταρχην αναφερομουν σε αυτην την φωτο…
Σου αρεσει?
Εαν πεις ναι κουραγιο…. Θα ξυπνησεις….
:ddfg23:

Giannis7
02-04-2012, 17:53
ΜΠΑΤΣΟΙ Μ****ΚΙΑ ΤΟΥ ΚΟΚΚΑΛΗ ΤΣΙΡΑΚΙΑ!!!:a045:
http://www.sport24.gr/football/omades/Olympiakos/article1716689.ece/ALTERNATES/w620/abdoun.jpg

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ! Την είδα κι έλιωσα.

@minaras_tio

Εννοείτε. :D

Ειλικρινά, κάνετε σοβαρή συζήτηση για μία τρέλα του Αμπντούν ? Όλοι μας έχουμε μία παρόμοια φωτογραφία.

Δηλαδή αν δεις τον Ζεκά σε παρόμοια φωτογραφία θα νιώσεις ντροπή που είσαι Παναθηναικός ? ....

minaras_tio
02-04-2012, 17:55
^^Ολοι μας???
Εγω προσωπικα οχι.
Και αν δω καποιον απο την ομαδα μου, τοτε ΔΕΝ θα ειμαι υπερηφανος.

Giannis7
02-04-2012, 18:11
Εννοώ όλοι μας έχουμε μία φωτογραφία πιθανώς από απόκριες που έχουμε ντυθεί "κάπως" και κάνουμε πλάκα με φίλους, (όχι απαραίτητα φετινή) εσύ ίσως να μην έχεις.

Πολύ σοβαρά το πήρες νομίζω.... Όταν έβαλε φούστα ο Σισέ, το πρώτο πράγμα που μου ήρθε στο μυαλό είναι ότι απλά του αρέσει το εκκεντρικό ντύσιμο. Άλλο αν έκανα πλάκα με φίλους...

PDS
02-04-2012, 18:15
«Ευχαριστώ στους Βαρδινογιάννηδες»!


Υπέρ του Γιάννη Βαρδινογιάννη και συνολικά της οικογένειας τάχθηκε ο αντιπρόεδρος του Ολυμπιακού Σάββας Θεοδωρίδης, τονίζοντας μεταξύ άλλων πως «ο Βαρδινογιάννης ήταν ο μόνος που προσέφερε θετικές υπηρεσίες».

lol

Φανταζομαι οτι ολοι οι Ολυμπιακοι θα τον ευχαριστουν και ιδιαιτερα οι προεδροι του Ολυμπιακου.

Giannis7
02-04-2012, 18:21
«Ευχαριστώ στους Βαρδινογιάννηδες»!



lol

Φανταζομαι οτι ολοι οι Ολυμπιακοι θα τον ευχαριστουν και ιδιαιτερα οι προεδροι του Ολυμπιακου.

Κι ο Blizzard. :P

minaras_tio
02-04-2012, 18:24
Εννοώ όλοι μας έχουμε μία φωτογραφία πιθανώς από απόκριες που έχουμε ντυθεί "κάπως" και κάνουμε πλάκα με φίλους, (όχι απαραίτητα φετινή) εσύ ίσως να μην έχεις.

Πολύ σοβαρά το πήρες νομίζω.... Όταν έβαλε φούστα ο Σισέ, το πρώτο πράγμα που μου ήρθε στο μυαλό είναι ότι απλά του αρέσει το εκκεντρικό ντύσιμο. Άλλο αν έκανα πλάκα με φίλους...

Το πηρα σοβαρα γιατι θυμισου τι εγινε στο οακα με τα στηνενα επεισοδια.
Και μετα βγαινει ο αμπντουλ-αμπντουν με τη συγκεκριμενη ποζα.
Προκλητικος; Τυχαια φωτο; Δε θα μαθουμε ποτε, αρα ο καθενας το παιρνει οπως θελει.

Ο Σισε (γυρνα πισω ρε παιχταρα!), δεν υπηρχε καποιο υπονοουμενο στη φουστα που φορεσε.


Sent from my iPhone using Tapatalk

nikon
02-04-2012, 20:23
Δηλαδη εσυ εισαι περηφανος Ολυμπιακος για την φωτογραφια αυτη;


Sent from my iPhone using TapatalkΥπερήφανος είμαι-νιώθω για κάτι που έκανα στην δουλειά μου και βοήθησα κάποιον, για τον έλεγχο με άριστα σε Ελληνικά και Αγγλικά που μου έφερε ο γιος μου, για το ότι είμαι υγιής και μπορώ ακόμα να παίζω το άθλημα που αγαπώ και πολλά άλλα.
Υπερήφανος ή όχι για το αν ο Αμπτουν κρατάει ένα γκλοπ και έχει ή όχι σκοπό να το βάλει κάπου δεν θα νιώσω ποτέ.

F1_STK
03-04-2012, 02:57
Μεγαλο λαθος να βγαλει τετοια φωτογραφια και ειδικα τωρα..

kostasb13
08-04-2012, 20:54
Γελαει ολη η Ελλαδα αποψε με τους ''εξυγιαντες'' του ελληνικου ποδοσφαιρου...ουτε τα προσχηματα, ουτε να σεβαστουν εστω τον κοσμο τους που πηγε στο γηπεδο σημερα...

Giannis7
08-04-2012, 21:02
Γελαει ολη η Ελλαδα αποψε με τους ''εξυγιαντες'' του ελληνικου ποδοσφαιρου...ουτε τα προσχηματα, ουτε να σεβαστουν εστω τον κοσμο τους που πηγε στο γηπεδο σημερα...

Το είδες το ματς ή ενημερώθηκες απλά για το αποτέλεσμα ? Ειλικρινά πιστεύετε ότι ο Μαρινάκης θα έλεγε στον Βαλβέρδε χάσε το ματς και θα το έκανε έτσι απλά ?

Dragonpaul
08-04-2012, 21:06
Γιαννη, εδω θα διαφωνησω... Δε ξερω τι ειπε και τι δεν ειπε, εγω, παντως, δεν ειδα τον Ολυμπιακο που ξερω τον τελευταιο καιρο. Και πραγματικα γελαω με το αποτελεσμα. Πιστευεις, δηλαδη, οτι αν κρινοταν το πρωταθλημα απο αυτο το παιχνιδι, θα το χαναμε;;;;

Giannis7
08-04-2012, 21:09
Γιαννη, εδω θα διαφωνησω... Δε ξερω τι ειπε και τι δεν ειπε, εγω, παντως, δεν ειδα τον Ολυμπιακο που ξερω τον τελευταιο καιρο. Και πραγματικα γελαω με το αποτελεσμα. Πιστευεις, δηλαδη, οτι αν κρινοταν το πρωταθλημα απο αυτο το παιχνιδι, θα το χαναμε;;;;

Πιθανόν να παίζει κι αυτό ρόλο. Άμα η Άρσεναλ δεν ερχόταν αδιάφορη θα την νικάγαμε ? Και στην τελική κάναμε πολλές ευκαιρίες και είχαμε και δοκάρι.

kostasb13
08-04-2012, 21:10
Το είδες το ματς ή ενημερώθηκες απλά για το αποτέλεσμα ? Ειλικρινά πιστεύετε ότι ο Μαρινάκης θα έλεγε στον Βαλβέρδε χάσε το ματς και θα το έκανε έτσι απλά ?

Nαι το πιστευω

Giannis7
08-04-2012, 21:16
Το ίδιο ισχυει και για τον Αστέρα, αλλά εκεί μόνο για 20 λεπτά.

msnes7
08-04-2012, 23:43
Πέρυσι ο παο έχασε από τις πεσμένες σέρρες,την προηγούμενη είχαμε παοκ-γιαννινα 1-2 και σήμερα γιάννινα άεκ 2-1(δείτε το 2ο γκολ των ιωαννίνων).
Φυσικά το 15 της κέρκυρας (γιατί έξω τόσο έδινε αλλά στο 75 μπορεί να είχε φτάσει και 35) ήταν πολύ προκλητικό όπως και το 1-0 σε 1-2 με την μέταλιστ.Φυσικά όλοι που τα βλέπουν "αθώα" θα πουν ατυχία.
Εγώ απλά θα πω στη κέρκυρα το ματς ήταν 0-4 στο ημίχρονο και σήμερα ήταν 0-0 στο 75.
Εντάξει σε όλη την ευρώπη στήνονται εμείς θα είμασταν εξαίρεση.
"όποιος πει τίποτα για παραρτήματα απλά είναι εκτός τόπου και χρόνου".
Για μένα θα ήταν ΜΑΓΚΑΣ ο κόσμος να σηκωθεί να φύγει από το γήπεδο και ας έκανε φιέστα η κέρκυρα.Όμως μάλλον αποδεικνύει ότι είναι προβατάκια
ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΣΕΒΟΝΤΑΙ

gtakis
09-04-2012, 01:06
και ο Ορμπάιθ το είχε παίξει στοίχημα και πέτυχε δοκάρι αντί να βάλει γκόλ.......κάποιοι βλέπουν φαντάσματα μου φαινεται,βέβαια το ότι ο Ολυμπιακός έχασε καμιά δεκαπενταριά ευκαιρίες με δοκάρι κιόλας δεν σημαίνει τίποτα......αλλά είπαμε ο Ολυμπιακός στήθηκε στη Κέρκυρα................ελεος ρε παιδιά....έλεος................................... ....................

Giannis7
09-04-2012, 11:53
Ο Ολυμπιακός μπήκε στο ματς χαλαρά και ψιλοαδιάφορος, χωρίς στόχους. Από την άλλη η Κέρκυρα ήταν εκείνη που καιγόταν για βαθμούς. Όσοι λένε ότι έδωσε ο Ολυμπιακός το ματς, μάλλον δεν το έχει δει. Έχει κάνει τόσες ευκαιρίες και έχει και το (εσωτεριό) δοκάρι του Ορμπάιθ που αν η μπάλα ήταν 10 εκατοστά πιο μέσα θα ήταν γκολ.

@msnes7

Αν ο κόσμος είχε πληρώσει εισιτήριο θα ήταν βλακεία να φύγει. Καλύτερο ήταν που έμεινε και στο τέλος γιούχαρε λες και χάσαμε το πρωτάθλημα.

ΥΣ. Μέχρι και η πράσινη σήμερα δεν μιλάει για παράρτημα.... :D

msnes7
09-04-2012, 12:04
Γιάννη οι ευκαιρίες δεν μου λένε τίποτα.Το σκορ είναι αυτό που σχολιάζεται.Και το θέμα είναι ότι ο ολυμπιακός μέχρι να το φάει δεν έβαλε και πέρασε ένα 75λεπτο με αντίπαλο μια πεσμένη σχεδόν ομάδα(την οποία στην έδρα της την είχε σαρώσει στο ημίχρονο).Δεν ξέρω τι νοοτροπία έχουν στο λιμάνι.Εμένα δεν μου αρέσουν οι χοντράδες.Τώρα αν αυτοί που τα σκάνε και πάνε στο γήπεδο συνέχεια το ανέχονται χάρισμα τους.
ΜΕΤΑ ΟΜΩΣ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΘΕ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΣΟΥ ΛΕΝΕ
Εγώ ξέρω ότι τα τελευταία χρόνια (ειδικά από τότα που μπήκε ΚΑΙ ο ολυμπιακός στο στοίχημα) βλέπω περίεργα πράγματα και από τον ολυμπιακό πράγμα που δεν γινόταν πριν(με εξαίρεση μια φιέστα με την βέροια στο παλιό καραισκάκη)

messi10
09-04-2012, 12:41
το ειδα το ματς, και λεω ευτηχως που δεν πηγα στο γηπεδο. δεν ξερω αν το εδωσε ο Μαρινακης ή οχι, αλλα ημασταν κακιστοι, χασαμε καποιες ευκαιριες, αλλα αυτο δεν δικαιολογει την εμφανιση μας. Η μονη, μικρη, δικαιολογια ειναι οτι ειχαμε παρει το Πρωταθλημα και ισως παιζαμε ''πιο χαλαρα''.
Οπως και να 'χει, μπραβο στην Κερκυρα.

minaras_tio
09-04-2012, 12:48
^^Καποιοι εβγαλαν πολλαααααα λεφτα χθες βραδυ....


Sent from my iPhone using Tapatalk

ezio_auditore
09-04-2012, 12:48
ντροπη το χθεσινο παιχνιδι της ομαδας μας,για μενα ειναι δοσμενο το παιχνιδι,δεν πιστευω οτι δεν θα μπορουσαμε να βαλουμε γκολ στην κερκυρα λογω ατυχιας κ δοκαριων,οσο αφορα τους εξυγιαντες του ποδοσφαιρου που μας πρηζουν με την παραγκα του μαρινακη κ τα φαντασματα που βλεπουν,εχω να πω οτι η χθεσινη σφαγη στο μπασκετ ξεπερασε καθε οριο κ ηταν μυνημα για τους τελικους,διακοπηκε το παιχνιδι γιατι δεν αντεξαν την μποχα οι πανιωνιοι κ τελικα πηρατε το παιχνιδι στον ποντο,ευχομαι η τσσκα να ασελγησει στο πτωμα σας,ελπιζω για 30αρα κ βαλε.

minaras_tio
09-04-2012, 13:14
^^Οκ.


Sent from my iPhone using Tapatalk

hakoo
09-04-2012, 14:05
Μποχα πραγματικη με πρωταγωνιστη για ακομη μια φορα την ομαδα που εχει κλεψει τους παντες και εχει στησει μια συμμορια να τα κονομανε (απο το στοιχημα και την Ευρωπη) και να κοροιδευουν τον κοσμο. Αυτη τη φορα επρεπε να σωθει το αδερφακι τους που ανεβασαν 4 κατηγοριες σε 5 χρονια, κριμα δεν ηταν να πεσει? Μυρισε.... Λειβαδια οπως πριν κατι χρονακια, τοτε επρεπε να σωθει το αλλο αδερφακι, βεβαια αυτη τη φορα ηταν λιγακι πιο χοντρο γιατι αναγκαστηκε να θυσιαστει και το αηττητο.
Κονομα απο το στοιχημα, μενει και το αδερφακι, με ενα σμπαρο 2 τρυγωνια δλδ, win win situation.
Μποχα και αηδια απο την πιο βρωμικη ομαδα στην ιστορια του παγκοσμιου αθλητισμου.
Κατι κροκοδειλια δακρυα απο Ολυμπιακους "ντροπη", "δεν ονειρευομαστε ετσι την ομαδα μας" ειναι το πραγματικα αστειο της υποθεσης, εδω γελανε που λενε. Με τις ευλογιες τους οοοοολο αυτο το πανηγυρι, και οι ιδιοι οχι μονο ξερουν αλλα ΘΕΛΟΥΝ κιολας να επιβιωνει αυτο το βρωμικο καθεστως.
Αφου "κερδαει" η ομαδα τους, τι σημασια εχουν ολα τα αλλα?

minaras_tio
09-04-2012, 15:29
^^Λες να επαιξε ΚΑΙ ο Μαριδακης στοιχημα;



Sent from my iPhone using Tapatalk

gtakis
10-04-2012, 13:08
39.........37......μαντέψτε που αντιστοιχούν τα νούμερα....ο νικητής παίρνει δώρο ένα πακέτο χαρτομάντηλα για να σκουπίζει τα δάκρυα.....

FotisGRC
10-04-2012, 13:16
Υπερήφανος είμαι-νιώθω για κάτι που έκανα στην δουλειά μου και βοήθησα κάποιον, για τον έλεγχο με άριστα σε Ελληνικά και Αγγλικά που μου έφερε ο γιος μου, για το ότι είμαι υγιής και μπορώ ακόμα να παίζω το άθλημα που αγαπώ και πολλά άλλα.
Υπερήφανος ή όχι για το αν ο Αμπτουν κρατάει ένα γκλοπ και έχει ή όχι σκοπό να το βάλει κάπου δεν θα νιώσω ποτέ.


Απο τα πιο υγιή σκεπτικά που έχω διαβάσει τελευταία.. Μπράβο φίλε.. :a023:

PDS
10-04-2012, 14:48
39.........37......μαντέψτε που αντιστοιχούν τα νούμερα....ο νικητής παίρνει δώρο ένα πακέτο χαρτομάντηλα για να σκουπίζει τα δάκρυα.....

Αυτα που εχω δει εγω ειναι ολα πετσινα κατ'εμε.Για τα προηγουμενα δεν εχω αποψη.

F1_STK
10-04-2012, 14:59
Να με συγχωρειτε αλλα εγω δεν ειμαι καθολου ευχαριστημενος απο αυτον τον Ολυμπιακο και τα πραγματα που εχει κανει. Το να λεμε ομως οτι ειναι ολα πετσινα ειναι τραβηγμενο. Σχετικα με την πιο βρωμικη ομαδα του Παγκοσμιου Ποδοσφαιρου, θα διαφωνισω, οταν μαλιστα υπαρχει και μια Ρεαλ Μαδριτης. Και δεν κανω πλακα. Αυτα που εχουν κανει ο Ολυμπιακος και Παναθηναικος δε συγκρινονται με τις πραξεις αυτης της ομαδας.

Desmond
10-04-2012, 15:22
Αν μιλάς για την εποχή του :censored: Φράνκο, θα με βρεις απολύτως σύμφωνο (ίσως και για πρώτη φορά!LOL!) μαζί σου.

PDS
10-04-2012, 15:38
Να με συγχωρειτε αλλα εγω δεν ειμαι καθολου ευχαριστημενος απο αυτον τον Ολυμπιακο και τα πραγματα που εχει κανει. Το να λεμε ομως οτι ειναι ολα πετσινα ειναι τραβηγμενο. Σχετικα με την πιο βρωμικη ομαδα του Παγκοσμιου Ποδοσφαιρου, θα διαφωνισω, οταν μαλιστα υπαρχει και μια Ρεαλ Μαδριτης. Και δεν κανω πλακα. Αυτα που εχουν κανει ο Ολυμπιακος και Παναθηναικος δε συγκρινονται με τις πραξεις αυτης της ομαδας.

Καταρχην χαιρομαι που υπαρχουν και οπαδοι του Ολυμπιακου που βλεπουν τι γινεται φιλε F1_STK.

Θα σου εξηγησω γιατι θεωρω οτι ολα ειναι πετσινα(ξαναλεω οτι ειναι αποψη μου και δεν θελω να πεισω κανεναν).
Οταν αρχισε αυτο το πραγμα με τα στημενα και την παραγκα του Κοκκαλη κανεις δεν το σταματησε.Και οταν λεω κανεις δεν εννοω τον Ολυμπιακο,αλλα το κρατος,δικαιοσυνη.
Ο Ολυμπιακος εβρισκε και εκανε.Την μεγαλυτερη ευθυνη την εχουν αυτοι που αφησαν τον Ολυμπιακο να ολοκληρωσει τον κυκλο της πρωτης παραγκας και μετα να ξεκινησει και δευτερο, μετα οι παραγοντες του ΠΑΟ και των αλλων ομαδων που δεν αντιδρουσαν ουσιαστικα(παρα μονο με φωνες)παιζοντας με την ιστορια των ομαδων τους και μετα τελευταιος ο Ολυμπιακος.

Οταν δεν σταματας κατι στην αρχη του(οταν δλδ πρεπει να το σταματησεις)καθε επομενο πρωταθλημα απο κει και περα ειναι κατ'εμε πιο στημενο απο το προηγουμενο , οχι μονο γιατι ημαστε στο ιδιο εργο θεατες(παραγκα),αλλα γιατι αλλοιωνονται τα παντα(αλλες οι οικονομικες δυνατοτητες του Ολυμπιακου πλεον,ιδια η διαιτησια,μειωση ανταγωνισμου καθως οι υπολοιπες ομαδες ειναι χειροτερες ,αλλη ψυχολογια κτλ).

Ειναι ενα πραγμα που τρωει τα σωθικα του Ελληνικου ποδοσφαιρου χρονια τωρα χωρις καμια αντιδραση απο κανεναν.Κανεις δεν ειπε ΣΤΟΠ,ως εδω.
Και ας πουμε οτι οι φυλλαδες και οι δημοσιογραφοι γενικοτερα κανουν την δουλεια τους.Αυτο πουλανε και σιγουρα δεν θελουν να το υποβαθμισουν και οι ιδιοι.Απολυτα λογικο και κατανοητο και δεν ειναι αναγκη να εξυπηρετουν καποια συμφεροντα.Την δουλεια τους κοιταζουν.
Οι υπολοιποι που αγαπαμε το ποδοσφαιρο τι κανουμε?
Λεμε οκ στηθηκε το περσινο ντερμπι ,αλλα και τι εγινε αφου ο ΠΑΟ δεν νικησε τα επομενα παιχνιδια.
Εχουμε φτασει σε αυτο το σημειο.Νομιμοποιουμε την κλεψια κανονικοτατα.

Η ΑΕΚ εξαφανιστηκε και σιγα σιγα θα γινει το ιδιο και με τον Παναθηναικο.

Απειρα ατυχες το σχολιο του gtakis
ο νικητής παίρνει δώρο ένα πακέτο χαρτομάντηλα για να σκουπίζει τα δάκρυα.....

Πραγματικα δεν εχει καταλαβει τον λογο για τον οποιο χρειαζομαστε χαρτομαντηλα.
Μακαρι να κλαιγαμε επειδη ο Ολυμπιακος σηκωνει κουπες και να ποναγαμε.ΜΑΚΑΡΙ.
Σιγουρα τοτε θα υπηρχε υγεια στο Ελληνικο ποδοσφαιρο.



ΥΓ.Ειμαι βεβαιος,οσο και να μην το παραδεχονται καποιοι φιλοι του Ολυμπιακου,οτι θα γουσταραν ενα πρωταθλημα με 3-4 ομαδες που να δικεδικουν και να σηκωνουν κουπες,χωρις φωνες για διαιτησιες και παραγκες.
Σιγουρα θα υπηρχε μεγαλυτερο ενδιαφερον γενικοτερα.

messi10
10-04-2012, 15:42
ΥΓ.Ειμαι βεβαιος,οτι οσο και να μην το παραδεχονται καποιοι φιλοι του Ολυμπιακου,οτι θα γουσταραν ενα πρωταθλημα με 3-4 ομαδες που να δικεδικουν και να σηκωνουν κουπες,χωρις φωνες για διαιτησιες και παραγκες.
Σιγουρα θα υπηρχε μεγαλυτερο ενδιαφερον γενικοτερα.


True story.

Y.Γ. Τουλαχιστον για μενα.

msnes7
10-04-2012, 18:12
Το ολυμπιακός-όφη 4-5 από 4-0 ήταν στημένο η όχι?Ξέρετε πότε είχε γίνει?Το οσφπ-παο 3-4 για το κύπελλο ήταν στημένο?Γιατί φώναζαν οι οπαδοί και των 2 "ειναι στημένο οεο είναι στημένο".Και άλλα πολλά παραδείγματα της εποχής πριν τον κόκκαλη.
Το σέρρες-παο 1-0 πέρυσι τι ήταν?Κάποια πολύ περίεργα αποτελέσματα του παο τι ήταν?Εδώ ίδιος παράγοντας του παο πόνταρε σε ήττα από την ξάνθη με 3-2.Αν ανατρέξετε στα αποτελέσματα των ομάδων θα δείτε δεκάδες μπορεί και παραπάνω ΠΕΡΙΕΡΓΑ αποτελέσματα.
Το στήσιμο ΥΠΗΡΧΕ πάντα και δεν ήταν μόνο τα λεφτά το θέμα.ΤΩΡΑ όμως είναι ΚΑΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ.
Φυσικά άλλοι τα θεωρούν όλα τα παραπάνω σαν την ΒΑΣΙΚΗ δικαιολογία για την αποτυχία της ομάδας τους

Από την άλλη θα πει κάποιος ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ δεν υπήρχαν ποτέ.Σωστο αλλά τέτοια πράγματα γίνονται έτσι ώστε να μην υπάρχουν αποδείξεις

Ένα στημένο ματς δεν φαίνεται από τις ευκαιρίες αλλά από τον τρόπο που παίζουν οι ομάδες.Το να βάλει κάποιος γκολ δεν σημαίνει τίποτα,άνετα κάθεται και τρώει άλλο(βλέπε γιάννινα-άεκ που καταλάθος έγινε η ισοφάριση).Δεν ξέρω αν ο ολυμπιακός έβαζε γκολ αν καθόταν μετά να φάει.Αυτό θα ήταν πολύ προκλητικό.Πάντως η ντόρτμουντ το έκανε πολύ καλά και η διναμό ζάγκρεμπ ακόμα καλύτερα

F1_STK
10-04-2012, 19:18
Δε νομιζω οτι λεω κατι παραλογο για να μη συμφωνει καποιος μαζι μου. Και επι Φρανκο αλλα και μετα υπηρχε και υπαρχει η βρωμια της Ρεαλ. Γενικα η αλαζονικη συμπεριφορα και η κατακτηση τιτλων με καθε κοστος ειναι που τα παρασυρει ολα. Και συμπεριφορες σαν και αυτες http://m.youtube.com/index?desktop_uri=%2F&gl=US#/watch?v=Z00Ns77TtH0 . Εδω ο Πεπε προχθες χτυπησε τον συμπαικτη του που πηγε να τον σηκωσει. Καθε φορα που ερχεται ισοπαλια και χανει η Ρεαλ ο προπονητης στελνει τον βοηθο του στη συνεντευξη τυπου. Αστεια πραγματα.
Απο τη μια πλευρα εχεις δικιο PDS αλλα δεν ειναι μονο το πλεονεκτημα που αποκτας απο την προηγουμενη χρονια. Ειναι πολλα πραγματα. Δε σου δινει αυτο το πρωταθλημα μονο του.
Στο παρελθον υπηρχαν και αναλογες συμπεριφορες απο αλλους προεδρους εκτος του Ολυμπιακου. Αλλα δεν το δικαιολογω. Οι προκλησεις και οι αλαζονειες ποτε δε μου αρεσαν.

PDS
10-04-2012, 22:54
Απο τη μια πλευρα εχεις δικιο PDS αλλα δεν ειναι μονο το πλεονεκτημα που αποκτας απο την προηγουμενη χρονια. Ειναι πολλα πραγματα. Δε σου δινει αυτο το πρωταθλημα μονο του.


Μαζι σου.Αυτο ειναι δεδομενο,αλλα εκει ειναι το θεμα οταν υπαρχει μια παρανομια?

Σαφως και αν μπει κλεφτης στο σπιτι μου, ισως θα ευθυνομαι και εγω που δεν ημουν ''ισχυρος'' οσον αφορα την προστασια του σπιτιου μου(βλ. επενδυσεις,αλλα και προστασια απο το παρασκηνιο).Αν μπει ξανα και ξανα ομως ο ιδιος κλεφτης, δεν θα φταιω παλι εγω που δε τον μαζεψαν οταν επρεπε.

Δυστυχως στην Ελλαδα,ο τυπος,ο κοσμος,δικαιολογει τον κλεφτη.
Πχ Τι παει να πει ηταν 7 βαθμους μπροστα ο Ολυμπιακος πριν το ντερμπι?Εκλεψε?Αφαιρουμε πρωταθλημα και 55 βαθμους μπροστα να ηταν.
Εγω ετσι το βλεπω.Ακομα και αν ο ΠΑΟ επαιζε με ερασιτεχνες ποδοσφαιριστες το ιδιο θα επρεπε να γινει.

Τελος παντων.Προσωπικα ειμαι ξενερωμενος που κατεστρεψαν το χομπι μου.Αηδιασμενος με αυτη τη κατασταση.
Μακαρι να μπορουσα να ασχολουμαι μονο με ξενα πρωταθληματα,αλλα δυστυχως αν δεν το εχεις απο μικρος το μικροβιο,ειναι δυσκολο να το αποκτησεις τωρα.
Τιποτα Γαλλια,Γερμανια δεν θα με χαλαγε καθολου.
Αν εισαι καλος μια χρονια,σηκωνεις κουπα.Τοσο απλα.

Giannis7
11-04-2012, 15:49
Mainz Vs KΓΆln 4 : 0 Lukas Podolski wird mit MΓΌnze Beworfen 10.4.2012 - YouTube

Ορίστε μωρέ.... Αυτός είναι άντρας... Όχι, σαν την Κουρομπίλια. Μπουκάλι έφαγες κυρία μου πως κάνεις έτσι. Δεν υπάρχει χώρος για τις γυναίκες στο ποδόσφαιρο. Και καλά της κάνανε στην τελική.

Κι όμως εγώ μπορεί να "τρολάρω", αλλά τέτοια σχόλια διαβάζω από Αρειανούς καθημερινά...

Dragonpaul
17-04-2012, 07:45
Ήδη άρχισε η κ@λ@φαρδια του παο στο μπασκετ. Χτύπησε, λέει, ο Κρσιτς το δαχτυλακι του ποδιού του και θεωρείται αμφιβολος. Μέχρι το F4 θα δηλητηριαστει όλη η ομάδα της ΤΣΣΚΑ απο κάτι και θα περάσουν έτσι. Αλλα αυτα δε γίνονται... :P :P

Desmond
17-04-2012, 09:50
Μέχρι το F4 θα δηλητηριαστει όλη η ομάδα της ΤΣΣΚΑ απο κάτι και θα περάσουν έτσι.
Τι μου θυμίζει αυτό, τι μου θυμίζει...?:a025dfg:

Dragonpaul
17-04-2012, 09:59
Γνωστό σενάριο, ε;;;; Χα χα...

kostasb13
17-04-2012, 12:48
Γιατί τι λες αυτό φίλε dragonpaul?...μπορεί αυτό να είναι καλο και για σας αν παίξετε μαζί τους στον τελικό...λέμε τώρα...:a057:

Dragonpaul
17-04-2012, 12:49
Εννοείς ότι εμείς θα αποκλειστούμε σίγουρα, ή εσείς θα περάσετε σίγουρα;;;;

kostasb13
17-04-2012, 13:04
Αν περάσετε που δεν το βλέπω αλλά δεν το θεωρώ και απίθανο δε θα βρείτε την ΤΣΣΚΑ σαν αντίπαλο...

Dragonpaul
17-04-2012, 13:05
Δηλαδη θεωρείς ότι εσείς θα περάσετε ΣΊΓΟΥΡΑ!!!!!!

Giannis7
18-04-2012, 23:16
Η ομορφιά του ποδοσφαίρου αυτή την αγωνιστική. :D

Πρέπει να έγινε ρεκόρ...

minaras_tio
18-04-2012, 23:28
^^Το ελληνικο πρωταθλημα?
Ναι μια ομορφια το ατιμο….!!!

Desmond
19-04-2012, 02:33
"Έκλαψα" από τα γέλια και αυτή την αγωνιστική.
Το ΟΣΦΠ-Κέρκυρα, μπροστά στα σημερινά, είναι παράδειγμα αρχαιοελληνικού αθλητικού ήθους!Η ίδια ώρα εναρξης τους μάρανε!:hysterical:

Giannis7
19-04-2012, 02:48
Εννοείτε πως το είπα ειρωνικά.... :D

Dragonpaul
28-04-2012, 23:18
Ο PDS ειπε:

ΥΓ.Παμε γερα Ατρομηταρα!!1-1 βλεπω μια χαρα!:P (http://www.ps3forums.gr/vb/showpost.php?p=378351&postcount=362)

O Dragonpaul λεει:

http://www.memecreator.org/static/images/templates/1371.jpg

PDS
28-04-2012, 23:21
Ο PDS ειπε:

ΥΓ.Παμε γερα Ατρομηταρα!!1-1 βλεπω μια χαρα!:P (http://www.ps3forums.gr/vb/showpost.php?p=378351&postcount=362)

O Dragonpaul λεει:

http://www.memecreator.org/static/images/templates/1371.jpg

Καλα ουτε για καφενειο των φιλαθλων ειναι το ελληνικο ποδοσφαιρο.:P

Νομιζω οτι θα μολυνθει ακομα και αυτο το thread.

Ασε που δεν βλεπω πλεον Ελληνικο ποδοσφαιρο μετα το ντερμπι,οποτε δεν μπορω να συμμετεχω και στην πλακα απο δω και περα:p
Ουτε το παιχνιδι ειδα σημερα.:D

Dragonpaul
28-04-2012, 23:38
Δυστυχως δε μπορω να διαφωνησω μαζι σου για να σε πικαρω (τουλαχιστον για τις δυο πρωτες προτασεις)....
Αλλα οπως και να χει....


ΜΠΡΑΒΟ ΘΡΥΛΕ!!!!!!!!!!!!!

PDS
28-04-2012, 23:49
E μα το να παρακολουθησω Ελληνικο ποδοσφαιρο θεωρω οτι ειναι χειροτερο απο το να παω να ψηφισω NΔ/ΠΑΣΟΚ στις εκλογες.Αντε ισαξιο.
:p
Εχουμε δει τα ιδια με την πολιτικη στην Ελλαδα,ισως και χειροτερα στο ποδοσφαιρο.

Ελπιζω να αλλαξει κατι στο μελλον αλλα δεν το βλεπω.


Ασε με ,γιατι ειναι αρρωστια το ατιμο αν εχεις μαθει να ασχολεισαι με αυτο απο μικρος.
Μακρια πλεον!!!:D
Τουλαχιστον θελω να το προσπαθησω.

F1_STK
29-04-2012, 00:00
Δες Αγγλια ή Ισπανια και θα καταλαβεις πως ξεκολλας..

ilias78
29-04-2012, 00:02
sorry που σας το χαλαω, αλλα Μιχαλη Ζαμπιδη ειδε κανεις?
δυστηχως δεν ηρθε το νοκ αουτ αλλα τα δυνατα χτυπηματα του iron mike, κυριως στον 3ο γυρο, ηταν αρκετα για να του δωσουν μια σπουδαια νικη εναντια σε ενα απο τους 10 καλυτερους αθλητες στην κατηγορια του.
μπραβο στον Ελληνα Πρωταθλητη.

PDS
29-04-2012, 00:03
Δες Αγγλια ή Ισπανια και θα καταλαβεις πως ξεκολλας..


χεχε δεν ειναι ευκολο ρε γμτ.Για αρχη σκεφτομαι μηπως αλλαξω τη Nova με OTE ΤV.
Εχει 3 καλα πρωταθληματα,ενω ή Nova 1...
Aσε που προτιμω να βλεπω Real και Μπαρτσα και νομιζω οτι το Ιταλικο θα ανεβει σιγα σιγα μετα την πτωση του με τα στημενα.

Εσυ τα εχεις και τα 2?

Dragonpaul
29-04-2012, 00:06
http://www.sport24.gr/incoming/article1752667.ece/ALTERNATES/w620/APONOMI_KALI.jpg (http://www.sport24.gr/football/ellada/GreekCup/atromhtos-olympiakos_1-2.1752231.html) (http://www.sport24.gr/football/ellada/GreekCup/atromhtos-olympiakos_1-2.1752231.html)

PDS
29-04-2012, 00:12
http://www.sport24.gr/incoming/article1752667.ece/ALTERNATES/w620/APONOMI_KALI.jpg (http://www.sport24.gr/football/ellada/GreekCup/atromhtos-olympiakos_1-2.1752231.html) (http://www.sport24.gr/football/ellada/GreekCup/atromhtos-olympiakos_1-2.1752231.html)

http://2.bp.blogspot.com/-X_xmsUre7K8/T0ygg4NJ8uI/AAAAAAAAFQE/RLMAlgiVvHo/s1600/%CE%9D%CE%95%CE%91+%CE%94%CE%97%CE%9C%CE%9F%CE%9A% CE%A1%CE%91%CE%A4%CE%99%CE%913.jpg

http://x.pstatic.gr/media/n/i/4/4012/10683.jpg



Στο καφενειο των φιλαθλων δε το ποσταρες???


Καλα να παθεις!!
http://2media.nowpublic.net/images//56/7d/567d4330074c3b1bfe5065581ea096db.jpg

Dragonpaul
29-04-2012, 00:15
Βρε, βαλε ο,τι θελεις. Αλλωστε, δε χαιρομαι και τοοοοοσο πολυ. Το εχω βαρεθει το ιδιο σκηνικο συνεχεια....!!!!!!! :P

PDS
29-04-2012, 00:16
Βρε, βαλε ο,τι θελεις. Αλλωστε, δε χαιρομαι και τοοοοοσο πολυ. Το εχω βαρεθει το ιδιο σκηνικο συνεχεια....!!!!!!! :P

E μη ξαναψηφιζεις NΔ/ΠΑΣΟΚ/Ολυμπιακο!!
:a050:

Dragonpaul
29-04-2012, 00:18
Θα ψηφισω ενα μικρο κομμα σε μια βδομαδα, αλλα ο Ολυμπιακος δεν αλλαζει!!!!!!

PDS
29-04-2012, 00:28
Θα ψηφισω ενα μικρο κομμα σε μια βδομαδα, αλλα ο Ολυμπιακος δεν αλλαζει!!!!!!

Ενταξει δεν ειναι ευκολο να αλλαξεις ομαδα.Ειναι ελαφρυντικο αυτο.:D

F1_STK
29-04-2012, 03:10
χεχε δεν ειναι ευκολο ρε γμτ.Για αρχη σκεφτομαι μηπως αλλαξω τη Nova με OTE ΤV.
Εχει 3 καλα πρωταθληματα,ενω ή Nova 1...
Aσε που προτιμω να βλεπω Real και Μπαρτσα και νομιζω οτι το Ιταλικο θα ανεβει σιγα σιγα μετα την πτωση του με τα στημενα.

Εσυ τα εχεις και τα 2?

Τιποτα απο τα δυο δεν εχω αλλα τα βλεπω με αλλους τροπους ή ακομα τα κατεβαζω μετα..

I_HAVE_A_NAME_
30-04-2012, 01:13
Ολυμπιακός: Μόνο τα τυπικά για Μάντζιο

http://www.onsports.gr/Podosfairo/Super-League/item/205564-Olympiakos-Mono-ta-typika-gia-Mantzio

Ότι του φανεί του λολοστεφανή :rip:

minaras_tio
30-04-2012, 16:17
Επειδη δεν ειμαι σιγουρος, λολοστεφανης ή λουλοστεφανης ειναι το σωστο?????

I_HAVE_A_NAME_
30-04-2012, 16:19
Επειδη δεν ειμαι σιγουρος, λολοστεφανης ή λουλοστεφανης ειναι το σωστο?????
Και με τα δυο μέσα είσαι :D

minaras_tio
30-04-2012, 16:23
^^Α οκ ευχαριστω…
Κατι ακομα, ο Diogo τι δουλεια εχει στην απονομη κυπελλου? Και μαλιστα πρωτη μουρη?
Επαιξε μπαλαρα ε και το αξιζε??
Χαχαχα!!!!

I_HAVE_A_NAME_
30-04-2012, 16:27
Ενώ ο Monje που είναι δίπλα του ε??? Έδωσε την ψυχή του...
Αρκετοί παίκτες παίρνουν τσάμπα λεφτά στον τωρινό Ολυμπιακό.
1000 φορές να γυρίσουν Τάτος, Μήτρογλου κ να πάρουν και κανέναν νεαρό Έλληνα ακόμα.

redismagik
10-05-2012, 21:38
ΦΙΕΣ΀Α ΞŸΞ›Ξ₯ΜΞ*Ξ™Ξ‘ΞšΞŸΞ₯-ΞœΞ‘ΞΞ©Ξ›Ξ—Ξ£ ΞšΞŸΞΞ€Ξ‘Ξ‘ΞŸΞ£...ΑΝΕΞ*ΑΝΑΛΗΞ*΀ΟΣ... - YouTube

aresei ........den aresei!

Giannis7
11-05-2012, 17:54
Φίλαθλοι Ξ*αναθηναικού &amp; ΞŸΞ»Ο…ΞΌΟ€ΞΉΞ±ΞΊΞΏΟ τραγουδούν ΞΌΞ±ΞΆΞ― - YouTube
αυτά είναι τα ωραία... και λιγότερο χαζοχαρούμενοι να ήταν....

msnes7
11-05-2012, 20:09
Έκαναν από απόψε την απονομή........Πέρα από τα οπαδικά αναγνωρίζω ότι ο παο έπαιξε πολύ καλά απόψε(ίσως το δεύτερο δεκάλεπτο στέρησε από αγωνιστικής πλευράς τη νίκη).Προκλητική διαιτησία στα τελευταία λεπτά...

F1_STK
11-05-2012, 23:07
Τραγικα πραγματα παιδια.. Ηθελαν να πεταξουν και τις δυο ελληνικες ομαδες εκτος τελικου, ενω το αξιζαν πραγματικα! Τι να πω.. Ο Καραγεωργιου παντως (ασχετως προτιμησης) ειναι τουλαχιστον αστειος. Πραγματικα.

kostasb13
14-05-2012, 00:21
Μεγαλη ανατροπη του γαυρου που ειχε και κοτσια και μπολικη τυχη και καταφερε να γυρισει ενα τετοιο ματς. Απεναντι σε μια ομαδα που δεν επρεπε να ειναι στον τελικο

Giannis7
14-05-2012, 16:30
Η περιγραφή της τελευταίας φάσης από Ιταλούς, Τούρκους και Σέρβους. (http://www.contra.gr/Basketball/Europe/Euroleague/olympiacos/h-perigrafh-ths-teleytaias-fashs-apo-italous-tourkoys-kai-servoys.1775092.html)

Απλά βάλτε να ακούσετε τον Τούρκο. Υπάρχει ένας Έλληνας δημοσιογράφος που θα περιέγραφε τελικό euroleague με συμμετοχή τουρκικής ομάδας και θα πανηγύριζε έτσι σε νικητήριο καλάθι της ?

Valkyre
14-05-2012, 16:38
Η περιγραφή της τελευταίας φάσης από Ιταλούς, Τούρκους και Σέρβους. (http://www.contra.gr/Basketball/Europe/Euroleague/olympiacos/h-perigrafh-ths-teleytaias-fashs-apo-italous-tourkoys-kai-servoys.1775092.html)

Απλά βάλτε να ακούσετε τον Τούρκο. Υπάρχει ένας Έλληνας δημοσιογράφος που θα περιέγραφε τελικό euroleague με συμμετοχή τουρκικής ομάδας και θα πανηγύριζε έτσι σε νικητήριο καλάθι της ?

Eυγε, απλα ευγε και μακαρι πλεον οι λαοι να καταλαβουν οτι δεν εχουν να χωρισουν τιποτα μεταξυ τους και οι μονοι που επιθυμουν την εχθρα ειναι οι κυβερνησεις.... ολος αυτος ο προπαγανδισμος που τρωμε απο μικρη ηλικια στο σχολειο εχει αυτον τον σκοπο, να δημιουργει μισος, εχθροτητα μεταξυ των λαων για να εξυπηρετουν τα συμφεροντα των κυβερνησεων. Αντι να προωθουν την φιλια, προωθουν το μισος.

Κυριολεκτικα ανατριχιασα με τον Τουρκο... πιο ενθουσιασμενος ακομα και απο τους δικους μας ελληνες παρουσιαστες ακουστηκε...!! Αθλητισμος ρε γαμω τον ρατσισμο!

PDS
14-05-2012, 20:28
Υπάρχει ένας Έλληνας δημοσιογράφος που θα περιέγραφε τελικό euroleague με συμμετοχή τουρκικής ομάδας και θα πανηγύριζε έτσι σε νικητήριο καλάθι της ?

Πιστευω πως ναι(τουλαχιστον για τα ελληνικα δεδομενα περιγραφης),γιατι οι δημοσιογραφοι του μπασκετ εχω την εντυπωση οτι αγαπανε περισσοτερο το αθλημα ως αθλημα,απο αυτους του ποδοσφαιρου.
Ενθουσιαζονται με το καλο μπασκετ,ανατροπες κτλ.
Τωρα δεν ξερω αν θα ουρλιαζαν κιολας αλλα οκ:P

kostasb13
17-05-2012, 21:07
Γαυροι εσπασαν το πουλμαν του ΠΑΟ και τραυματιστηκαν Σμιθ και Περπερογλου...
Προφανως δε μπορει να γινει ματς σημερα...

minaras_tio
17-05-2012, 21:08
^^Στην Ελλαδα ζεις..θα γινει ματς ακομα και αν δε μπορει να γινει!

kostasb13
17-05-2012, 21:14
Δε μπορει να γινει αυτο το ματς, με τι ψυχολογια θα πανε να παιξουν οι παικτες του ΠΑΟ?... και με δυο παικτες στο νοσοκομειο?...δηλ με μειον 2 στο ροστερ?...

minaras_tio
17-05-2012, 21:17
^^Μαζι σου και εγω!! Ειρωνικα το ειπα πιο πανω ρε συ!
Μολις τωρα διαβασα οτι αναβληθηκε ο τελικος.

http://www.gazzetta.gr/a1-andron-agonistiki/article/289938-live-anaboli-me-entoli-gga

messi10
17-05-2012, 21:18
Only in Greece...

kostasb13
17-05-2012, 21:24
Only in Greece...

Δυστυχως...

Δεν τα βλεπω καθολου καλα τα πραγματα παντως...τα χουλιγκανια και των δυο εχουν αφησει ανοικτους λογαριασμους στην Κωνσταντινουπολη...και θα θελησουν να τους κλεισουν στους τελικους...

minaras_tio
17-05-2012, 21:26
Ελα μωρε..αφηστε τα μαλακισμενα να ανοιξουν κανα κεφαλι ακομα…κααααααααποτε μπορει να βαλουν μυαλο.

Dragonpaul
17-05-2012, 21:36
ΜΑ ΠΟΣΟ ΜΑΛΑΚΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΙΑ......

minaras_tio
17-05-2012, 21:42
^^Πολυ.

kostasb13
17-05-2012, 21:44
ΜΑ ΠΟΣΟ ΜΑΛΑΚΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΙΑ......

Η λεξη μαλακας ειναι πολυ μικρη για δαυτους...

messi10
17-05-2012, 21:46
Η λεξη μαλακας ειναι πολυ μικρη για δαυτους...

^ This.

Giannis7
17-05-2012, 21:47
Γαυροι εσπασαν το πουλμαν του ΠΑΟ και τραυματιστηκαν Σμιθ και Περπερογλου...
Προφανως δε μπορει να γινει ματς σημερα...

Πλέον το έχουμε συνηθίσει, το λες τόσο απλά, σαν να είναι κάτι λογικό. Οι τελικοί στο τέλος της σεζόν είναι τα χειρότερα ματς γι' αυτούς που αγαπάνε το μπάσκετ (δεν είμαι σ'αυτούς, αλλά δεν το μισώ κιόλας). Αυτοί οι 3-4 χιλιάδες που παίρνουν διαρκείας, πάνε με τον Ηλυσιακό, πάνε με το Μαρούσι και περιμένουν πως και πως το ντέρμπι να δούνε το άθλημα που αγαπάνε κι αφού κάθονται και περιμένουν να αρχίσει το ματς, μαθαίνουν ότι θα αναβληθεί γιατί οι χούλιγκαν χτύπησαν το πούλμαν του Παναθηναικού. Σήμερα έγινε αυτό, άλλες φορές εξ αιτίας τους σταματάει το ματς και το φοβερό είναι ότι αυτοί εμφανίζονται μόνο στα 3-4 ντέρμπι με τον Παναθηναικό και κάνουν ότι γουστάρουν.

Μπορεί κάποιοι σήμερα να έκαναν ταξίδι για το ματς, να δούνε τον πρωταθλητή Ευρώπης και να τον χειροκροτήσουν, αλλά 10-20-100 χούλιγκαν είχαν διαφορετική γνώμη.

msnes7
17-05-2012, 21:49
Μετά τα όσα εγιναν στην τουρκία πίστευε κάποιος ότι δεν θα γίνει τίποτα εδώ?Και μιας και δεν υπάρχουν οπαδοι ποιός έχει σειρά?Το πούλμαν κάθε ομάδας.Και το θέμα είναι ότι μπορούν να το κάνουν σε οποιοδήποτε σημείο της αθήνας ή του πειραιά
Ελλάς το μεγαλείο σου........

minaras_tio
17-05-2012, 21:51
Οριστικη αναβολη απο τον ΕΣΑΚΕ:

Αναβάλλεται ο σημερινός πρώτος αγώνας της σειράς των τελικών 2011-12 ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον Παναθηναϊκό μετά από απόφαση της Επιτροπής του Πρωταθλήματος του ΕΣΑΚΕ, τη σύμφωνη γνώμη του Γενικού Γραμματέα Αθλητισμού, κ.Παναγιώτη Μπιτσαξή και της Ελληνικής Αστυνομίας.

kostasb13
17-05-2012, 23:07
Ο Σαντος το σκεφτηκε πολυ και πηρε τον Χαλκια και οχι τους Καρνεζη, Χιωτη?...

Valkyre
17-05-2012, 23:21
α ρε γαμω την ξεφτυλα τους γαμω... με ολη μου την ψυχη να εκτελεστουν αυτα τα γαμιολια του κερατα να ψοφησουν στα πεζοδρομια τα καθικια...

FotisGRC
17-05-2012, 23:28
Γι'αυτό λέμε ρε παιδιά..! Ας φύγουμε απο την Ευρωζώνη αφού Ευρωπαίοι δεν γίναμε ποτέ! Μόνο ένα νόμισμα μας κρατάει..

Ανεγκέφαλοι κοπριτες!

Desmond
18-05-2012, 00:05
Το πόσο λυπήθηκα τους κολλητούς που ήταν σήμερα στο ΣΕΦ, δεν λέγεται.Πριν φύγουν για το γήπεδο κάναμε "πόλεμο" δηλώσεων και απειλές εκατέρωθεν για sweep (και καλά) και βρέθηκαν τα μαλακισμένα να μας ξενερώσουν....
Και να φανταστεί κανείς οτι μιλάμε για σειρά αγώνων μεταξύ Π.Α.Ο-Ο.Σ.Φ.Π.Το κορυφαίο μπασκετικό γεγονός αυτή την στιγμή στην Ευρώπη δηλαδή....
Γ:censored::censored::frusty:

msnes7
18-05-2012, 00:42
Και εγώ ξενέρωσα τόσο πολύ με την αναβολή απόψε(ίσως και των επόμενων παιχνιδιών).
Πάνω που θα βλέπαμε συγκλονιστικούς τελικούς 5-10 άτομα μας στέρησαν την χαρά.
Τι να πω ρε παιδιά βαρέθηκα να βλέπω όλους τους μαιντανούς πολιτικούς στις τηλεοράσεις και όλες τις βλακοσειρές.Ένα ποδόσφαιρο και κάποια ματς στο μπάσκετ μας έμειναν.
Άντε να έρθει το euro να βγούμε λίγο από τη μιζέρια

hakoo
18-05-2012, 02:57
Τι εγινε? Κατεβηκαν για ενισχυση οι "ποδοσφαιρικοι"?
Ελεος καθε φορα, ελεος πια.

msnes7
18-05-2012, 16:00
Έλεος..........

AlexandrosQV
18-05-2012, 17:30
Ένα ποδόσφαιρο και κάποια ματς στο μπάσκετ μας έμειναν.

χαχαχαχα!!! :a023:

hakoo
18-05-2012, 19:46
Έλεος..........

https://encrypted-tbn1.google.com/images?q=tbn:ANd9GcSisNvUVPqpchWxskXbToSwFuEbecDEo cxTuoV_HUDulDLOKMil (http://www.google.gr/imgres?um=1&hl=el&client=firefox-a&sa=N&rls=org.mozilla:el:official&channel=np&biw=1600&bih=756&tbm=isch&tbnid=3tDxGp40gLIwTM:&imgrefurl=http://knowyourmeme.com/memes/futurama-fry-not-sure-if-x&docid=wa4pSvd3XHdC5M&imgurl=http://i3.kym-cdn.com/entries/icons/original/000/006/026/futuramafry.jpg&w=300&h=300&ei=TXy2T4i1Osjh8APn5fSRCg&zoom=1&iact=hc&vpx=963&vpy=16&dur=520&hovh=225&hovw=225&tx=129&ty=128&sig=107524953987081130099&page=1&tbnh=127&tbnw=127&start=0&ndsp=36&ved=1t:429,r:5,s:0,i:78)



Tην Δευτερα κανονικα και με κοσμο το παιχνιδι.

minaras_tio
18-05-2012, 20:11
^^Ωραια…αντε να ανοιξει κανα κεφαλι ακομα.

Dragonpaul
18-05-2012, 20:18
Ξέρουμε την ώρα;

hakoo
18-05-2012, 20:23
Nομιζω 19.00 για ολους τους τελικους, κατσε να βρω το λινκ.

there you go

http://www.gazzetta.gr/a1-andron/article/290203-tin-deytera-proto-tzampol

kostasb13
18-05-2012, 20:24
Στις 7 νομιζω

msnes7
18-05-2012, 20:28
https://encrypted-tbn1.google.com/images?q=tbn:ANd9GcSisNvUVPqpchWxskXbToSwFuEbecDEo cxTuoV_HUDulDLOKMil (http://www.google.gr/imgres?um=1&hl=el&client=firefox-a&sa=N&rls=org.mozilla:el:official&channel=np&biw=1600&bih=756&tbm=isch&tbnid=3tDxGp40gLIwTM:&imgrefurl=http://knowyourmeme.com/memes/futurama-fry-not-sure-if-x&docid=wa4pSvd3XHdC5M&imgurl=http://i3.kym-cdn.com/entries/icons/original/000/006/026/futuramafry.jpg&w=300&h=300&ei=TXy2T4i1Osjh8APn5fSRCg&zoom=1&iact=hc&vpx=963&vpy=16&dur=520&hovh=225&hovw=225&tx=129&ty=128&sig=107524953987081130099&page=1&tbnh=127&tbnw=127&start=0&ndsp=36&ved=1t:429,r:5,s:0,i:78)





Προς τι η απορία?

minaras_tio
18-05-2012, 20:31
Ξέρουμε την ώρα;

Εννοεις τι ωρα θα ανοιξει το πρωτο κεφαλι?

Dragonpaul
18-05-2012, 20:45
Περιπου, αλλα το βρηκα. Ολοι οι τελικοι στις 19.00!

EDIT: Καλα, τωρα ειδα οτι το απαντησαν πιο πανω...

msnes7
18-05-2012, 20:49
Κανένα κεφάλι δεν θα ανοίξει αν η αστυνομία κάνει σωστά (όχι ότι δεν την κάνει απλά να τηρηθούν πιο αυστηρά μέρα κατά την μεταφορά των πούλμαν) τη δουλειά της.

FotisGRC
18-05-2012, 21:03
Κανένα κεφάλι δεν θα ανοίξει αν η αστυνομία κάνει σωστά (όχι ότι δεν την κάνει απλά να τηρηθούν πιο αυστηρά μέρα κατά την μεταφορά των πούλμαν) τη δουλειά της.

Ειδικά στα ντέρμπι αυτά τα μέτρα είναι πολλά..Δεν υπάρχουν πολλά ακόμα που μπορούν να γίνουν..

μηχανές μπροστά πίσω, περιπολικά και μια διμοιρία ακολουθεί.. Κι αυτά όμως δεν μπορούν να εμποδίσουν μια ενέδρα όπως η χθεσινή.. Γιατί οι κάφροι είναι πανέτοιμοι και περιμένουν..

Και αστυνομικό σε κάθε διασταύρωση να βάλεις(που είναι αδύνατο), το χθεσινό δεν αποφεύγεται..

kostasb13
18-05-2012, 21:05
Τουλαχιστον για την Πεμπτη θα μπορουσαν να αλλαξουν την ωρα...ο κοσμος δουλευει, δεν θα εχει την ευχερεια να παει γηπεδο

Desmond
18-05-2012, 21:06
https://encrypted-tbn1.google.com/images?q=tbn:ANd9GcSisNvUVPqpchWxskXbToSwFuEbecDEo cxTuoV_HUDulDLOKMil (http://www.google.gr/imgres?um=1&hl=el&client=firefox-a&sa=N&rls=org.mozilla:el:official&channel=np&biw=1600&bih=756&tbm=isch&tbnid=3tDxGp40gLIwTM:&imgrefurl=http://knowyourmeme.com/memes/futurama-fry-not-sure-if-x&docid=wa4pSvd3XHdC5M&imgurl=http://i3.kym-cdn.com/entries/icons/original/000/006/026/futuramafry.jpg&w=300&h=300&ei=TXy2T4i1Osjh8APn5fSRCg&zoom=1&iact=hc&vpx=963&vpy=16&dur=520&hovh=225&hovw=225&tx=129&ty=128&sig=107524953987081130099&page=1&tbnh=127&tbnw=127&start=0&ndsp=36&ved=1t:429,r:5,s:0,i:78)



Tην Δευτερα κανονικα και με κοσμο το παιχνιδι.
Να υποθέσω οτι την επίθεση στο πούλμαν την έκαναν... αναρχικοί ή εξωγήινοι, έτσι?

hakoo
18-05-2012, 21:32
Προς τι η απορία?

Δεν καταλαβα προς τι πηγαινε ακριβως το "ελεος" μιας και εγω ειχα ποσταρει απο πανω σου, εξου και η απορια. Αν θελεις μου την λυνεις.



Να υποθέσω οτι την επίθεση στο πούλμαν την έκαναν... αναρχικοί ή εξωγήινοι, έτσι?

Θα επεσαν σε πορεια για το μνημονιο μαλλον.

msnes7
18-05-2012, 21:48
Δεν καταλαβα προς τι πηγαινε ακριβως το "ελεος" μιας και εγω ειχα ποσταρει απο πανω σου, εξου και η απορια. Αν θελεις μου την λυνεις.


Το post σου ήταν ακριβώς μετά από δικό μου και δεν καταλαβαίνω την έννοια "ποδοσφαιρικοί" που κολλούσε

hakoo
18-05-2012, 21:54
Κι επειδη το post μου ειναι κατω απο το δικο σου πρεπει να αναφερομαι σε σενα? Στο θεμα αναφερομαι...
Το εννοεις που κολλαει η εννοια ποδοσφαιρικοι? Αυτο που γινεται με το πουλμαν του Παναθηναικου χροοοοοονια τωρα εννοω στο ποδοσφαιρο. Απο εμενα το ακους πρωτη φορα? Μεχρι και οι οπαδικες φυλλαδες προσκειμενες στον Ολυμπιακο το εχουν κανει joke πριν απο τα παιχνιδια, βαζουν χαρτες στα εξωφυλλα για να μην χασει το δρομο του το πουλμαν του Παναθηναικου και αλλα ωραια.

msnes7
18-05-2012, 21:58
Γιατί οι χούλιγκαν χωρίζονται σε ποδοσφαιρικοί και μπασκετικοί?Δεν το ήξερα

Τέλος πάντων το παρεξήγησα,συγνώμη:focus:

Desmond
18-05-2012, 23:01
Γιατί οι χούλιγκαν χωρίζονται σε ποδοσφαιρικοί και μπασκετικοί?Δεν το ήξερα

Τέλος πάντων το παρεξήγησα,συγνώμη:focus:
Απλά οι ποδοσφαιρικοί ξεχωρίζουν όταν στα καλάθια φωνάζουν γκολ!:silly:

Giannis7
19-05-2012, 00:16
Γιατί οι χούλιγκαν χωρίζονται σε ποδοσφαιρικοί και μπασκετικοί?Δεν το ήξερα

Τέλος πάντων το παρεξήγησα,συγνώμη:focus:

Απλά στα παιχνίδια με τον Παναθηναικό στο μπάσκετ πάνε οι "ποδοσφαιρικοί οργανωμένοι", παρόλο που μπορεί να μην ξέρουν τους κανόνες καν.

nikon
19-05-2012, 07:15
Να υποθέσω οτι την επίθεση στο πούλμαν την έκαναν... αναρχικοί ή εξωγήινοι, έτσι?Όχι αντιεξουσιαστές ήταν......τα καλοκαίρια κατεβαίνουν παραλιακή.:a068:

msnes7
19-05-2012, 11:37
Χτες έκαψαν το πούλμαν του ολυμπιακού που ήταν για το πόλο στο αργοστόλι..............
Συνεχίστε πρεζόνια το έργο σας

hakoo
19-05-2012, 12:41
Πρεπει να φαμε οοοοοοολη τη μαλακια με τα αντιποινα τωρα, και δωσε ξανα μετα, και ξαναματαδωσε μετα παλι...
Για πιθανη ματαιωση των τελικων (ψιθυριζεται προς το παρον, αν γινει κατι την Δευτερα λογικα θα συζητηθει ανοιχτα) ποια ειναι η αποψη σας?

minaras_tio
19-05-2012, 13:01
Ειναι πολλααααα τα λεφτα των εισητηριων και των τηλεοπτικων δικαιωματων και οι ομαδες δε θα επιτρεψουν κατι τετοιο δυστηχως...

Desmond
19-05-2012, 13:28
Πρεπει να φαμε οοοοοοολη τη μαλακια με τα αντιποινα τωρα, και δωσε ξανα μετα, και ξαναματαδωσε μετα παλι...
Για πιθανη ματαιωση των τελικων (ψιθυριζεται προς το παρον, αν γινει κατι την Δευτερα λογικα θα συζητηθει ανοιχτα) ποια ειναι η αποψη σας?
Fenerbahce.Mόνο γυναίκες και παιδιά σε κάθε γήπεδο για όλη την σειρά.

nikon
19-05-2012, 13:32
Πρεπει να φαμε οοοοοοολη τη μαλακια με τα αντιποινα τωρα, και δωσε ξανα μετα, και ξαναματαδωσε μετα παλι...
Για πιθανη ματαιωση των τελικων (ψιθυριζεται προς το παρον, αν γινει κατι την Δευτερα λογικα θα συζητηθει ανοιχτα) ποια ειναι η αποψη σας?Τίποτα δεν θα γίνει θα είμαι και εγώ στο γήπεδο οπότε δεν θα τολμήσουν να μου χαλάσουν το απόγευμα :P......η (σοβαρή) άποψη μου πάντως είναι πως για 5-10 μαλακισμένα δεν πρέπει να σταματήσουν να γίνονται αγώνες, εκδηλώσεις, πορείες και ότι τέλος πάντων τους δίνει την ευκαιρία να κάνουν τις μαλακίες τους......ούτε βέβαια να τιμωρούνται ομάδες και γήπεδα....να τους πιάσουν και να τους χώσουν μέσα κανείς άλλος δεν πρέπει να την πληρώνει.-

msnes7
19-05-2012, 15:42
Μέσα στο γήπεδο η κατάσταση μπορεί να ελεγχτεί από τις ομάδες.Έξω από το γήπεδο όχι και δεν είναι το θέμα αν τώρα παίζουν οσφπ-παο ή θα παίξουν σε ένα μήνα.Αυτή η κατάσταση μπορεί να συνεχιστεί επ άπειρον.
Είμαι υπέρ της διεξαγωγής των τελικών εφόσον μπορούν να εγγυηθούν ότι ΕΝΤΟΣ γηπέδου δεν θα γίνει τίποτα.Εκτός το είπα και πάνω αν είναι να γίνει θα γίνει είτε γίνουν τα ματς είτε όχι

Valkyre
19-05-2012, 19:58
αρκετη παραπανω παιδεια και ολα τα μπασταρδια που συμπεριφερονται ετσι να τα κλεισουν μεσα σε ενα κλουβι μαζι με πεινασμενους λυκους για να μην παει τελειως στραφι το πετσι που ξοδευτηκε γι αυτους. Απλα πραγματα.

PDS
20-05-2012, 23:46
Οι... κόκκινοι κύκλοι ξαναχτυπούν! Στον Ολυμπιακό σχολίασαν το φινάλε των πλέι οφ, τονίζοντας πως οι διαιτησίες στα ματς του Παναθηναϊκού με τον ΠΑΟΚ και την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ προκάλεσαν την αλλοίωση της βαθμολογίας.

Παράλληλα τόνιζαν ότι «από την στιγμή που μια συμμετοχή στην κορυφαία ευρωπαϊκή διοργάνωση συνιστά και σημαντική οικονομική ενίσχυση, είναι σαφές ότι αυτή η αλλοίωση επηρεάζει και τους όρους διεξαγωγής του επόμενου πρωταθλήματος».
:a045:

Εγω πιστευω οτι σπανε πλακα(δεν το λεω ειρωνικα το πιστευω).Κλεβουν υποβαθμιζοντας το Ελληνικο ποδοσφαιρο και μας κανουν και πλακα και απο πανω...
Μας μαμησαν το χομπι μας και εχουν το θρασος και να κατηγορουν τον ΠΑΟ γι αυτο που κανουν απο το 97 μεχρι σημερα.

Πας να ηρεμισεις και δεν μπορεις με δαυτους.


τονίζοντας πως οι διαιτησίες στα ματς του Παναθηναϊκού με τον ΠΑΟΚ και την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ

Τις διαιτησιες με τις ιδιες τις ομαδες πριν το ντερμπι με γαυρο που μας στερησαν τον τιτλο και μας εστειλαν στα play offs τις ξεχασε.

Σπανε πλακα σιγουρα.

Τι το θελα να ξαναασχοληθω και να δω το παιχνιδι?ΒΟΥΡΚΟΣ.

lykos7
21-05-2012, 01:16
:a045:

Εγω πιστευω οτι σπανε πλακα(δεν το λεω ειρωνικα το πιστευω).Κλεβουν υποβαθμιζοντας το Ελληνικο ποδοσφαιρο και μας κανουν και πλακα και απο πανω...
Μας μαμησαν το χομπι μας και εχουν το θρασος και να κατηγορουν τον ΠΑΟ γι αυτο που κανουν απο το 97 μεχρι σημερα.

Πας να ηρεμισεις και δεν μπορεις με δαυτους.



Τις διαιτησιες με τις ιδιες τις ομαδες πριν το ντερμπι με γαυρο που μας στερησαν τον τιτλο και μας εστειλαν στα play offs τις ξεχασε.

Σπανε πλακα σιγουρα.

Τι το θελα να ξαναασχοληθω και να δω το παιχνιδι?ΒΟΥΡΚΟΣ.
ενω εσεις ειστε αγιοι δεν εχετε κανει ποτε τετοια πραγματα ουτε σημερα αδικηθηκε η αεκ..

kostasb13
21-05-2012, 01:19
Οι "εξυγιαντες" δεν μπορουν να βλεπουν αυτα τα αισχη... Εκτος των αλλων ενδιαφερονται και για τα εσοδα της ΑΕΚ και του ΠΑΟΚ....

Desmond
21-05-2012, 01:22
Μέσα στο γήπεδο η κατάσταση μπορεί να ελεγχτεί από τις ομάδες.Έξω από το γήπεδο όχι και δεν είναι το θέμα αν τώρα παίζουν οσφπ-παο ή θα παίξουν σε ένα μήνα.Αυτή η κατάσταση μπορεί να συνεχιστεί επ άπειρον.
Είμαι υπέρ της διεξαγωγής των τελικών εφόσον μπορούν να εγγυηθούν ότι ΕΝΤΟΣ γηπέδου δεν θα γίνει τίποτα.Εκτός το είπα και πάνω αν είναι να γίνει θα γίνει είτε γίνουν τα ματς είτε όχι
Χθες (και προχθές για τους συνδέσμους) ήταν η ανταλλαγή των εισητηρίων για τον τελικό που αναβλήθηκε.Αντί εισητηρίων, πήρανε φωτοτυπία που μπορεί να ανατυπωθεί άπειρες φορές.Όποιος θέλει μπορεί να πάει γήπεδο αύριο.Ή λοιπόν είναι παντελώς άχρηστοι ή δεν τους ενδιαφέρει το τι θα γίνει.

PDS
21-05-2012, 02:50
ενω εσεις ειστε αγιοι δεν εχετε κανει ποτε τετοια πραγματα ουτε σημερα αδικηθηκε η αεκ..

Μπροστα στον ΟΣΦΠ,σιγουρα αγιοι.
Οσο για το σημερινο παιχνιδι ,το οφσαιντ δεν ηταν.Αντιστοιχα ηταν οφσαιντ το γκολ της ΑΕΚ σε εμας πριν το παιχνιδι μας με εσας στο κανονικο πρωταθλημα.

lykos7
21-05-2012, 14:25
Μπροστα στον ΟΣΦΠ,σιγουρα αγιοι.
Οσο για το σημερινο παιχνιδι ,το οφσαιντ δεν ηταν.Αντιστοιχα ηταν οφσαιντ το γκολ της ΑΕΚ σε εμας πριν το παιχνιδι μας με εσας στο κανονικο πρωταθλημα.
μαθε την ιστορια σου πριν το 97 και ελα να μου το ξαναπεις αυτο..να σου δωσω λιγη τροφη για σκεψη 1.μπουμπλης,2.λιτσας,3.πιστολια,4.γουνες,5.σσ

PDS
21-05-2012, 15:09
μαθε την ιστορια σου πριν το 97 και ελα να μου το ξαναπεις αυτο..να σου δωσω λιγη τροφη για σκεψη 1.μπουμπλης,2.λιτσας,3.πιστολια,4.γουνες,5.σσ

Λες να μην τα ξερω?
Αυτο ειναι και θα ειναι το επιχειρημα.Γουνες,πιστολια, κτλ. για τα επομενα 1500 χρονια.
Ενα 6μηνο δηλαδη απο την 15ετια του ΟΣΦΠ.Και πολυ βαζω.

Μεχρι τοτε το ποδοσφαιρο μας θα ειναι και επισημα Πακισταν λιγκ.


Ειναι θρασος να μιλαει για κλεμμενα λεφτα απο το C.L ο αρχικλεφτης(μαζι με τον θειο) αυτων των εσοδων.Εκει σταθηκα εγω.Τωρα αν σου αρεσαν αυτα που ειπε,κανενα προβλημα.
Κουβεντα κανουμε και ο καθενας εχει τις αποψεις του.

lykos7
21-05-2012, 15:50
Λες να μην τα ξερω?
Αυτο ειναι και θα ειναι το επιχειρημα.Γουνες,πιστολια, κτλ. για τα επομενα 1500 χρονια.
Ενα 6μηνο δηλαδη απο την 15ετια του ΟΣΦΠ.Και πολυ βαζω.

Μεχρι τοτε το ποδοσφαιρο μας θα ειναι και επισημα Πακισταν λιγκ.


Ειναι θρασος να μιλαει για κλεμμενα λεφτα απο το C.L ο αρχικλεφτης(μαζι με τον θειο) αυτων των εσοδων.Εκει σταθηκα εγω.Τωρα αν σου αρεσαν αυτα που ειπε,κανενα προβλημα.
Κουβεντα κανουμε και ο καθενας εχει τις αποψεις του.
ενα 6μηνο απο την 15ετια του οσφπ?με δουλευεις ετσι?εχει κανει τετοια πραγματα ο οσφπ?εχει κανει πλαστογραφειες ονοματων?εχει βγαλει πιστολια ο προεδρος του?εχει τιμωρηθει απο την ουεφα για δωροδοκια σε ευρωπαικο αγωνα?εχει παιξει ο οσφπ αγωνα με οποιαδηποτε ομαδα και εχει κανει παικτης του σουτ που πηγε αουτ και ο διαιτητης να το κατοχωρωσει ως γκολ?εχει παιξει ο οσφπ φιλικο με τα ςς προδιδωντας την χωρα του?ειχε ποτε ο οσφπ στρατιωτικο της χουντας ως προεδρο του?
τα εχει κανει ολα αυτα ο οσφπ σε ενα 6μηνο που λες?ΕΙΣΑΙ ΣΟΒΑΡΟΣ?ΣΤΗΝ ΒΡΩΜΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΣΑΣ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΟΥΤΕ ΣΕ 20 ΧΡΟΝΙΑ

msnes7
21-05-2012, 15:51
Βαγγέλη και εσύ έχεις πάρει αρκετά λεφτά από το chl με τις πορείες και είδες τι τα έκανες?Και πριν βαρέσεις διάλυση στα οικονομικά ήσουν επίσης στο chl.
Πάντως σε όλα τα πρωταθλήματα που πήρα (και σε αυτό με την ένσταση) είχα αγωνιστικά καλύτερη ομάδα ακόμα και αν είχα και την διαιτησία.

Σχετικά με την ανακοίνωση ήταν εκτός τόπου και χρόνου.
Ο μαρινάκης κόκκαλης δεν πρόκειται να γίνει παρά αν φάει αρκετές σφαλιάρες(όπως και ο κόκκαλης τα 3 πρώτα χρόνια στον ολυμπιακό)

PDS
21-05-2012, 17:42
ΣΤΗΝ ΒΡΩΜΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΣΑΣ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΟΥΤΕ ΣΕ 20 ΧΡΟΝΙΑ
http://img.photobucket.com/albums/v629/JohnnyDA/KennyKola-CMPunkLaughGIF.gif

Ελπιζω να κανεις πλακα.
Μεχρι τωρα το ''και εσεις κανατε τα ιδια,δεν εχει σημασια που καναμε χειροτερα'' των γαυρων ηταν προσβλητικο...




τα εχει κανει ολα αυτα ο οσφπ σε ενα 6μηνο που λες?ΕΙΣΑΙ ΣΟΒΑΡΟΣ?

Αυτα ειναι πταισματα.Ο μαρινακης ξεπερασε μεσα σε 2 χρονια ολα αυτα που περιγραφεις.
Στημενο πρωταθλημα,αποπειρα δωροδοκιας για ευρωπαικο σας παιχνιδι.Μαγαζακι η ΕΠΟ για να σας βαζει να παιζετε οτι ημερομηνιες γουσταρετε(οπως και των αντιπαλων του Παναθηναικου),αλλαγη προερδου της ΕΠΟ εξαφανιση διαιτητων που δεν γουσταρε και και και.
Μακαρι να εβγαζε οπλα...
Αν κανεις συγκριση εποχων που υποτιθεται ελεγχαμε το παρασκηνιο με αυτη τη δεκαπενταετια θα βγαλεις τα συμπερασματα σου(απο τα αποτελεσματα).
Η αναλογια πιστευω οτι ειναι 1 προς 1000 περιπου.

Και εν παση περιπτωση εγω εγραψα για τις αστειες τοποθετησεις του Μαρινακη και εσυ μου το πηγες στο 1821.

Valkyre
21-05-2012, 17:51
Eγω να πω απλα πως ευτυχως που το 1821 δεν ειχαμε ολυμπιακους και παναθηναικους γιατι αλλιως ακομα τουρκοκρατια θα ειχαμε...!

PDS
21-05-2012, 17:59
Eγω να πω απλα πως ευτυχως που το 1821 δεν ειχαμε ολυμπιακους και παναθηναικους γιατι αλλιως ακομα τουρκοκρατια θα ειχαμε...!

Βρε προεδρους Ολυμπιακου να μην ειχαμε και θα ηταν ολα καλα :D


Κρυφογαβρε:e040fdd:

Valkyre
21-05-2012, 18:03
Κρυφογαβρε:e040fdd:

Περιττο να πω οτι με προσβαλλεις ετσι! Κανονικοτατα! :thumbsdown::thumbsdown::nono::tired01: :P

PDS
21-05-2012, 18:04
Περιττο να πω οτι με προσβαλλεις ετσι! Κανονικοτατα! :thumbsdown::thumbsdown::nono::tired01: :P

Αφου το εχεις πει νομιζω:a050:

H κανω λαθος?:P

Valkyre
21-05-2012, 18:13
Αφου το εχεις πει νομιζω:a050:

H κανω λαθος?:P

Τρελος εισαι παιδι μου?? :P Αυτο που ειχα πει ειναι οτι οταν πηγαινα γυμνασιο ημουν Ολυμπιακος λογω κυριως οικογενειας και επειδη το κοκκινο μου αρεσε σαν χρωμα.... Αλλα μολις ειδα τα αισχη που συμβαινουν μεταξυ ολυμπιακων παναθηναικων υποσχεθηκα στον εαυτο μου να μην υποστηριξω ποτε καμμια τετοια ομαδα στα πατρια εδαφη. Τωρα οταν βγαινουν εξωτερικο φυσικα και θα τις υποστηριξω μιας και ειμαι Ελληνας. Και θα υποστηριξω ολες τις ελληνικες ομαδες, ειτε λεγονται Ολυμπιακος και Παναθηναικος, ειτε λεγεται Δοξα Δραμας.

Απο το γυμνασιο λοιπον δεν εχω υποστηριξει ουτε για 1 δευτερολεπτο τις εν λογω ομαδες και δεν παρακολουθω τα παιχνιδια τους εντος Ελλαδας και ουτε και προκειται. Εχουν κανει τεραστια ζημια οι οπαδοι σας τοσο στην εννοια και το νοημα του αθλητισμου, οσο και σε απλες ανθρωπινες αξιες, παντα κατα την ταπεινη μου αποψη!

PDS
21-05-2012, 18:21
Kαλα θυμομουν κατι για Ολυμπιακο τοτε:a045fgf:


Εχουν κανει τεραστια ζημια οι οπαδοι σας τοσο στην εννοια και το νοημα του αθλητισμου, οσο και σε απλες ανθρωπινες αξιες, παντα κατα την ταπεινη μου αποψη!

Aυτο δεν το πιστευω,γιατι παντου υπαρχει αντιπαλοτητα,σε ολες τις χωρες μεταξυ 2 τουλαχιστον ομαδων.
Απλα εξω οταν ξεφευγουν τιμωρουνται.Εδω δεν υπαρχει αυτο.

Οποτε γουσταρεις κανονιζουμε παμε σε ενα γηπεδο και δημιουργουμε φασαρια.Εμεις θα παμε σπιτια μας και οι ομαδες δεν θα ξαναπαιξουν με οπαδους για καποια παιχνιδια.

Ψησου.http://i3.kym-cdn.com/profiles/icons/big/000/062/823/trollface.jpg

lykos7
21-05-2012, 18:51
http://img.photobucket.com/albums/v629/JohnnyDA/KennyKola-CMPunkLaughGIF.gif

Ελπιζω να κανεις πλακα.
Μεχρι τωρα το ''και εσεις κανατε τα ιδια,δεν εχει σημασια που καναμε χειροτερα'' των γαυρων ηταν προσβλητικο...




Αυτα ειναι πταισματα.Ο μαρινακης ξεπερασε μεσα σε 2 χρονια ολα αυτα που περιγραφεις.
Στημενο πρωταθλημα,αποπειρα δωροδοκιας για ευρωπαικο σας παιχνιδι.Μαγαζακι η ΕΠΟ για να σας βαζει να παιζετε οτι ημερομηνιες γουσταρετε(οπως και των αντιπαλων του Παναθηναικου),αλλαγη προερδου της ΕΠΟ εξαφανιση διαιτητων που δεν γουσταρε και και και.
Μακαρι να εβγαζε οπλα...
Αν κανεις συγκριση εποχων που υποτιθεται ελεγχαμε το παρασκηνιο με αυτη τη δεκαπενταετια θα βγαλεις τα συμπερασματα σου(απο τα αποτελεσματα).
Η αναλογια πιστευω οτι ειναι 1 προς 1000 περιπου.

Και εν παση περιπτωση εγω εγραψα για τις αστειες τοποθετησεις του Μαρινακη και εσυ μου το πηγες στο 1821.θεωρεις πταισματα τα πιστολια,τις δωροδοκιες σε εγχωριους και ξενους διαιτητες και ποδοσφαιριστες και ολα τα αλλα?πες μου κατι χειροτερο απο ολα αυτα που εχει κανει ο ολυμπιακος.και εσυ υπηρχαν χρονιες που ελεγχες την επο ακομα και στην δικα μου 15ετια.για την αποπειρα δωροδοκιας που λες για ευρωπαικο παιχνιδι με τιμωρησε καμια ουεφα?εσενα σε τιμωρησε αν θυμασαι....μηπως να στις θυμησω τις βρωμιες?εγω μιλαω με στοιχεια εσυ μιλας με δικες σου αερολογιες.
εγω δεν σχολιασα για τις δηλωσεις μαρινακη,εκατσα κ ποσταρα επειδη για αλλη μια φορα ειδα να πετας λασπη και υπαρχουν κ μικρα παιδια εδω και τα διαβαζουν.
το δικαστηριο για τον ευθυμιαδη ποτε θα γινει?για τον νομο που αλλαξε εντελως τυχαια φετος που εχεις οικονομικα προβληματα τι εχεις να πεις?για την ομαδα μου νομοι δεν εχουν αλλαξει ποτε.και ξαναλεω ΜΠΟΧΑ ΒΡΩΜΑ ΤΟΥ ΠΑΟ Η ΙΣΤΟΡΙΑ!
και ακομα δεν εχω μιλισει για το τι γινοταν επι εποχης χουντας...

α και σε παρακαλω κανε μου μια συγκριση τι ειναι χειροτερο απο τα 2.να ακυρωνει γκολ ο διαιτητης ως οφσαιντ λανθασμενα η να βγαινει αουτ η μπαλα απο σουτ και ο διαιτητης να το κατοχυρωνει ως γκολ?

την βρωμια στο ελληνικο ποδοσφαιρο εσεις την φερατε.τα γεγονοτα της ιστοριας το μαρτυρανε αυτο.

Valkyre
21-05-2012, 18:51
σαφως και ο χουλιγκανισμος δεν ειναι ελληνικη αποκλειστικοτητα το θεμα ειναι ακριβως αυτο που ειπες... οτι στο εξωτερικο τιμωρουνται και δεν ξαναπατανε γηπεδο. Εδω απλα δεν γινεται τιποτα. Οποτε εχουμε αποκλειστικοτγτα στην αδιαφορια την αδρανεια και την ξεφτυλα. Ποιοι εμεις που υποτιθεται οτι δημιουργησανε την εννοια του αθλητισμου. Το θεωρω μεγαλη ντροπη μας σαν χωρα... αποστευτα μεγαλη ντροπη. Θα επρεπε πανω απο ολα να σεβαστουμε ενα απο τα λιγα πραγματα που πλεον μπορουμε να καυχιομαστε. Θα επρεπε να ειμαστε ΥΠΟΔΕΙΓΜΑ φιλαθλων οχι η καταντια.

Προσωπικα θεωρω οτι παναθηναικοι ολυμπιακοι και λοιποι, ΟΛΟΙ μα ολοι πρεπει να καταλαβουν οτι οι ομαδες τους ειναι ενα τιποτα μπροστα στην υπερασπιση και υποστηριξη του αθλητικου ιδεωδους.

Desmond
21-05-2012, 19:02
και ακομα δεν εχω μιλισει για το τι γινοταν επι εποχης χουντας...

Σ'εκλιπαρώ, πες!

PDS
21-05-2012, 19:18
lykos7 πραγματικα ειναι σαν να προσπαθω να σε πεισω οτι ξερω γω οτι η πορτοκαλαδα δεν ειναι στερεο αντικειμενο.

Βαριεμαι ειλικρινα.Μου φτανει που ειπες οτι ειμαστε πιο βρωμικοι απο σας.Δεν περιγραφω αλλο που λενε..
Η ουσια ειναι οτι με αυτα με αυτα το Ελληνικο ποδοσφαιρο θα πηγαινει απο το κακο στο χειροτερο και με την δικη σας ευθυνη πλεον.Αντι να τους κυνηγατε που αμαβρωνουν την ιστορια ενος μεγαλου συλλογου(του Ολυμπιακου) και καταστρεφουν το Ελληνικο ποδοσφαιρο,τους αποθεωνετε ως ευεργετες.

Αυτοι ειμαστε,αυτο το πρωταθλημα θα εχουμε και αυτη τη χωρα θα εχουμε τελικα.
Δικαιωμα του καθενος βεβαια να ευχαριστιεται ενα αθλημα οπως αυτος γουσταρει.Δικαιωμα δικο μου επισης να ξερναω με ολα αυτα.

Εμετος το Ελληνικο ποδοσφαιρο.Και το ασχημο ειναι οτι πρεπει να παψεις να ασχολεισαι με κατι που αγαπας εξαιτιας των ''θειων'' του OΣΦΠ.




Προσωπικα θεωρω οτι παναθηναικοι ολυμπιακοι και λοιποι, ΟΛΟΙ μα ολοι πρεπει να καταλαβουν οτι οι ομαδες τους ειναι ενα τιποτα μπροστα στην υπερασπιση και υποστηριξη του αθλητικου ιδεωδους.

το θεμα ειναι οτι οι περισσοτεροι δεν τα σπανε,αλλα αυτοι που τα σπανε παντα πανε σπιτακι τους...

lykos7
21-05-2012, 19:29
lykos7 πραγματικα ειναι σαν να προσπαθω να σε πεισω οτι ξερω γω οτι η πορτοκαλαδα δεν ειναι στερεο αντικειμενο.

Βαριεμαι ειλικρινα.Μου φτανει που ειπες οτι ειμαστε πιο βρωμικοι απο σας.Δεν περιγραφω αλλο που λενε..
Η ουσια ειναι οτι με αυτα με αυτα το Ελληνικο ποδοσφαιρο θα πηγαινει απο το κακο στο χειροτερο και με την δικη σας ευθυνη πλεον.Αντι να τους κυνηγατε που αμαβρωνουν την ιστορια ενος μεγαλου συλλογου(του Ολυμπιακου) και καταστρεφουν το Ελληνικο ποδοσφαιρο,τους αποθεωνετε ως ευεργετες.

Αυτοι ειμαστε,αυτο το πρωταθλημα θα εχουμε και αυτη τη χωρα θα εχουμε τελικα.
Δικαιωμα του καθενος βεβαια να ευχαριστιεται ενα αθλημα οπως αυτος γουσταρει.Δικαιωμα δικο μου επισης να ξερναω με ολα αυτα.

Εμετος το Ελληνικο ποδοσφαιρο.Και το ασχημο ειναι οτι πρεπει να παψεις να ασχολεισαι με κατι που αγαπας εξαιτιας των ''θειων'' του OΣΦΠ.



το θεμα ειναι οτι οι περισσοτεροι δεν τα σπανε,αλλα αυτοι που τα σπανε παντα πανε σπιτακι τους...
ρε φιλε δωσε μου στοιχεια για αυτα που λες και θα παραδεχτω οτι δεν εισαι βρωμικος.εγω σου λεω ιστορικα γεγονοτα δεν τα βγαζω απο το κεφαλι μου και εσυ απλα συνεχιζεις το ποιηματακι που εχεις μαθει να λες.
και κατι πιο γενικο παραγκα υπαρχει παντου σε ολα τα πρωταθληματα και στο τσου-λου.την μπαρτσα ηδη την καθιερωσανε ως ουεφαλονα.οποτε αφου υπαρχει παραγκα κ στα καλυτερα σαλονια δεν θα υπαρχει εδω στην ελλαδα της λαμογιας?

PDS
21-05-2012, 19:38
Δεν μπορω να σου δωσω στοιχεια,γιατι συμφωνα με τα ''στοιχεια'' δεν υπηρξε ποτε παραγκα(κατι το οποιο φαινεται οτι δεν σε βρισκει συμφωνο).Για μενα ειναι κοινη λογικη.Moνο τα αποτελεσματα να δεις ειναι αρκετο,χωρις να ψαχτεις παραπανω.
Δεν μπορω να σου αραδιασω 1000 γεγονοτα.Αυτα μπορουν να τα κανουν αυτοι που λιωνουν στο λεοφορος.gr.Βιβλιο γραφουν.

Τεσπα εγω ειπα την αποψη,διαβασα την δικη σου.

Ας δουμε μπασκετ!:D

lykos7
21-05-2012, 19:44
Δεν μπορω να σου δωσω στοιχεια,γιατι συμφωνα με τα ''στοιχεια'' δεν υπηρξε ποτε παραγκα(κατι το οποιο φαινεται οτι δεν σε βρισκει συμφωνο).Για μενα ειναι κοινη λογικη.Moνο τα αποτελεσματα να δεις ειναι αρκετο,χωρις να ψαχτεις παραπανω.
Δεν μπορω να σου αραδιασω 1000 γεγονοτα.Αυτα μπορουν να τα κανουν αυτοι που λιωνουν στο λεοφορος.gr.Βιβλιο γραφουν.

Τεσπα εγω ειπα την αποψη,διαβασα την δικη σου.

Ας δουμε μπασκετ!:D
μα εγω δεν ειπα οτι δεν υπαρχει παραγκα.απλα η διαφωνια μου μαζι σου ηταν στο οτι ολο λες για τα δικα μας τα χαλια και τα δικα σου δεν τα κοιτας.τεσπα
δεν βλεπω μπασκετ δεν μου αρεσει,με κουραζουν τα συνεχη φαουλ.ποδοσφαιρο ρεεεε :P :osfp:

F1_STK
23-05-2012, 19:06
Mourinho : '' Παιξαμε την καλυτερη μπαλα στον κοσμο''
Κeep dreaming troll

lykos7
31-05-2012, 18:05
http://www.sport24.gr/football/ellada/epo/mono_o_panathhnaikos_phre_adeia.1798175.html


Τι προβλέπουν οι κανονισμοί;


Πρώτον: Ότι μέχρι 31/3 πρέπει να πληρωθούν όλες οι οφειλές που υπήρχαν μέχρι τον 12ο μήνα του περασμένου έτους. Πληρώθηκαν; Υπήρχαν τέτοιες αποδείξεις στο φάκελο του ΠΑΟ; ΟΧΙ! Όπως δεν υπήρχαν και σε φακέλους άλλων ομάδων που όμως ΔΕΝ θα πάρουν αδειοδότηση.


Δεύτερον: Οι κανονισμοί προβλέπουν επίσης ότι πρέπει όλα τα χαρτιά του φακέλου να είχαν κατατεθεί εώς τις 7 Απριλίου. Έγινε κάτι τέτοιο; Όχι φυσικά. Δεύτερη λοιπόν παραβίαση των κανονισμών. Στην περίπτωση του ΠΑΟ μάλιστα τα χαρτιά πετάχτηκαν στην ΕΠΟ ατάκτως χθές και προχθές.



Τρίτον: Έχουν παρουσιαστεί χαρτιά για τακτοποίηση όλων των οφειλών προς ποδοσφαιριστές;


Τέταρτον: Που έχει στηριχτεί το σχέδιο βιωσιμότητας που είναι ΑΝΑΓΚΑΙΟ για την αδειοδότηση; Πως δέχεται η επιτροπή αδειοδότησης «σχέδιο βιωσιμότητας» με μεταθέσεις πληρωμών στο επόμενο τετράμηνο και με «λαικές βάσεις» που ουδέποτε πέτυχαν στο ποδόσφαιρο στην Ελλάδα; Είναι σοβαρό μπίζνες πλαν κάτι που «θα» γίνει; Ή είναι σοβαρό να στηρίζεται μια επιτροπή σε αποκόμματα εφημερίδων που ανήκουν στους εμπλεκόμενους με το εγχείρημα επιχειρηματίες;
Αυτά λοιπόν τα αναπάντητα ερωτήματα μπροστά στον σκανδαλώδη τρόπο με τον οποίο πήρε το επίμαχο πιστοποιητικό ο ΠαναθηναΪκός! Eξοργίζουν για άλλη μια φορά τον κόσμο του Ελληνικού ποδοσφαίρου!




http://www.real.gr/DefaultArthro.aspx?page=arthro&id=150045&catID=6



κ τα σκανδαλα συνεχιζοντε....

PDS
31-05-2012, 18:13
Από κει και πέρα όταν σαν Ολυμπιακός το 1992 σου έχουν χαρίσει 3 δισεκατομμύρια δραχμές(με απόφαση-σκάνδαλο του Μάνου-να τον χαιρόμαστε τον σημερινό πρόεδρο της Δράσης-), για χρέη προς την Τράπεζα Κρήτης τα οποία τα πλήρωσε το δημόσιο και άλλα 5,5 δισεκατομμύρια δραχμές έχουν παγώσει, το βουλώνεις και δεν λες τίποτα για μία ομάδα, που ναι μεν ήταν εκπρόθεσμη για έξι μήνες, αλλά τελικά κατέβαλε τα χρήματα στους παίκτες και στις ομάδες-συνολικά 4,2 εκ. ευρώ- χωρίς κανένα δημόσιο να αναλάβει να πληρώσει. Αυτό για τον σημερινό Ολυμπιακό λέγεται θράσος.

Απο τον Νικολογιαννη.Εκτος αν λεει ψεμματα.

Απο κει και περα εγω δεν χαιρομαι με τετοιες εξελιξεις.
Θα ηταν μαγκες αν επερναν την ομαδα και εφευγαν απο την Μαρινακης λιγκ(Την παλια Κοκκαλης Λιγκ).

lykos7
31-05-2012, 18:20
Απο τον Νικολογιαννη.Εκτος αν λεει ψεμματα.

Απο κει και περα εγω δεν χαιρομαι με τετοιες εξελιξεις.
Θα ηταν μαγκες αν επερναν την ομαδα και εφευγαν απο την Μαρινακης λιγκ(Την παλια Κοκκαλης Λιγκ).
ναι ειναι αληθινο κ γνωστο γεγονος κ αυτο οπως κ αλλα τοσα για χαρισμο χρεων σε οσφπ κ παο.απλα στην ελλαδα οι λαμογιες δεν θα σταματησουν ποτε..

PDS
31-05-2012, 19:46
ναι ειναι αληθινο κ γνωστο γεγονος κ αυτο οπως κ αλλα τοσα για χαρισμο χρεων σε οσφπ κ παο.απλα στην ελλαδα οι λαμογιες δεν θα σταματησουν ποτε..

Δεν σταθηκα στο κομματι που μιλαει για Ολυμπιακο,αλλα στο bold.


αλλά τελικά κατέβαλε τα χρήματα στους παίκτες και στις ομάδες-συνολικά 4,2 εκ. ευρώ- χωρίς κανένα δημόσιο να αναλάβει να πληρώσει.

lykos7
31-05-2012, 19:54
Δεν σταθηκα στο κομματι που μιλαει για Ολυμπιακο,αλλα στο bold.
κοιτα τους κανονισμους που εχω ποσταρει,εχουμε παραβαση κανονισμων οποτε δεν επρεπε να παρει αδειοδοτηση ο παο η επρεπε να παρουν κ οι αλλες ομαδες αδειοδοτηση.επισης στην επο υποστηριξαν οτι εχουν δανειο απο την πειραιως η οποια το διαψευδει..

PDS
31-05-2012, 19:57
Το προβλημα ειναι οτι αργησε να πληρωσει α'οτι καταλαβαινω,αλλα τελικα πληρωσε.
Ενταξει δεν το θεωρω μεγα σκανδαλο αυτο σε καμια περιπτωση.
Φανταζομαι οτι αν και οι αλλοι ειχαν κανει το ιδιο θα ειχαν παρει την αδεια.

Μακαρι να μιλαγαμε για τετοια ''σκανδαλα'' μεχρι τωρα στο ποδοσφαιρο:p

lykos7
31-05-2012, 20:04
απο την στιγμη που η διορια περασε κ δεν ειχαν πληρωθει τοτε δεν επρεπε να παρει αδεια.γιατι κ οι αλλες ομαδες που δεν πηραν αδεια μπορουν να εξοφλησουν ολα τα χρεη τους μια μερα πριν την εναρξη του πρωταθληματος κ να μπορουν να παρουν αδεια.
τωρα αν πληρωσε ο παο δεν ξερω.εδω λενε ψεματα οτι πηραν δανειο απο την πειραιως.

minaras_tio
15-06-2012, 00:13
Μολις διαβασα στο gazzetta (δε μπορω να δωσω link) οτι ο Μαριδακης πηγε στο εκλογικο κεντρο του Σαμαρα στον Πειραια και τα "ειπανε".
Ακομα ενας λογος να σιχαινομαι ΚΑΙ τους δυο.

Α, ελευθερος και ο Μπεος σημερα...και πολυ εκατσε το παιδι!
Αντε να παιρνει σειρα ο Ακης και ο Λακης...


Sent from my iPhone using Tapatalk

nikon
15-06-2012, 07:50
Τι;;;;;....τα είπανε;;;;;......απίστευτο......ο δηλωμένος γαύρος Σαμαράς να τα λέει με τον πρόεδρο του Ολυμπιακού που μόνο αριστερός δεν είναι......με κάτι τέτοια αρχίζω και πιστεύω την Ελεύθερη ώρα.....και μας ψεκάζουν και έρχεται η συντέλεια.

minaras_tio
15-06-2012, 09:39
^^Πολιτικη και ποδοσφαιρο ε? Απο ποτε πανε μαζι αυτα, γιατι πεφτω απο τα συννεφα...?
Ε ρε φολα που παει χαμενη στα σκυλακια και στις γατες...φολα ρε και στα 2 γουρουνια!

nikon
15-06-2012, 10:56
Γιατί ρε c θες να μας πεις ότι o Mαρινάκης πήγε εκεί για να μιλήσουν για τον Ολυμπιακό;;;;.....είναι και επιχειρηματίας ξέρεις και η όλη κατάσταση μόνο καλό δεν κάνει στην επιχείριση του.

Είναι κακό να συζητάει με έναν από τους υποψήφιους πρωθυπουργούς για το μέλλον της χώρας;;;;.....μην τα βλέπετε όλα πράσινα και κόκκινα υπάρχει και το μπλε.

hakoo
15-06-2012, 11:26
Μολις διαβασα στο gazzetta (δε μπορω να δωσω link) οτι ο Μαριδακης πηγε στο εκλογικο κεντρο του Σαμαρα στον Πειραια και τα "ειπανε".
Ακομα ενας λογος να σιχαινομαι ΚΑΙ τους δυο.



Μια εικονα, 1000 εμετοι.

minaras_tio
15-06-2012, 11:27
Γιατί ρε c θες να μας πεις ότι o Mαρινάκης πήγε εκεί για να μιλήσουν για τον Ολυμπιακό;;;;.....είναι και επιχειρηματίας ξέρεις και η όλη κατάσταση μόνο καλό δεν κάνει στην επιχείριση του.

Είναι κακό να συζητάει με έναν από τους υποψήφιους πρωθυπουργούς για το μέλλον της χώρας;;;;.....μην τα βλέπετε όλα πράσινα και κόκκινα υπάρχει και το μπλε.

Οχι ρε συ για τον γαυρο τα εχουν πει ηδη.
Δηλαδη υπαρχει φοβος να πτωχευσει η γουρουνοκεφαλη; Ε οχι και δε θα φαω το μεσημερι!
Σοβαρα τωρα, ειναι η στιγμη που παει και αλληλογλειφονται...δειχνει οτι τον υποστηριζει το Σαμαρα ο μαριδακης με κατι τετοια, και δεν ειναι η καταλληλη στιγμη για αλληλογλειψηματα..
Επισης, για ποιο μελλον συζητησαν και για ποια χωρα;;



Sent from my iPhone using Tapatalk

nikon
15-06-2012, 11:55
Υπερβολικό σε βρίσκω αλλά θα μου πεις οι υπερβολές δεν μας έφεραν εδώ που είμαστε;;;;.....που είναι το περίεργο;;;;......ρητορικά ερωτήματα που δεν χρειάζονται απάντηση.

minaras_tio
15-06-2012, 12:10
Υπερβολικό σε βρίσκω αλλά θα μου πεις οι υπερβολές δεν μας έφεραν εδώ που είμαστε;;;;.....που είναι το περίεργο;;;;......ρητορικά ερωτήματα που δεν χρειάζονται απάντηση.

Δε περιμενα να καταληξουμε σε συμφωνια εμεις οι δυο.
Ηρθαμε ενα βημα πιο κοντα.
Αθηνα μενεις; Θα ερθω τελος του μηνα. Να πιουμε καφε να τα πουμε ρε συ τωρα που ενωθηκαμε.



Sent from my iPhone using Tapatalk

nikon
15-06-2012, 12:15
Όποτε θες.....θα σε πάω και στο red cafe να δεις και τον ναό.....εδώ έχω πιει καφέ με τον Βαγγέλη (PDS) με εσένα δεν θα μπορώ;;;;;:P

PDS
15-06-2012, 12:18
Όποτε θες.....θα σε πάω και στο red cafe να δεις και τον ναό.....εδώ έχω πιει καφέ με τον Βαγγέλη (PDS) με εσένα δεν θα μπορώ;;;;;:P

Eιχε κοσμο τοτε και δεν καταφεραμε να πλακωθουμε.:a030:

minaras_tio
15-06-2012, 12:36
Όποτε θες.....θα σε πάω και στο red cafe να δεις και τον ναό.....εδώ έχω πιει καφέ με τον Βαγγέλη (PDS) με εσένα δεν θα μπορώ;;;;;:P

Τωρα αμα σου πω οτι εχω παει στο ναο;
Θυμασαι το 2006 (νομιζω) που εδιναν ενα φιλανθρωπικο αγωνα οι οδηγοι της F1? Τοτε ειχα παει να δω τον Schumacher (α ρε θεε...).
Ασχετο, αλλα πολυ γαματο το γηπεδο σας...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Giannis7
15-06-2012, 15:25
Βρε παιδιά μη μου πείτε ότι περιμένατε να είναι αριστερός ο Μαρινάκης.... χαχαχαχα ! Καράβια έχει.

hakoo
16-06-2012, 02:57
Ελα τωρα ρε Γιαννη, τους αφελεις παριστανουμε?
Συμβολικη κινηση σε timing που βγαζει ματι και με αποδεκτες τα ατομα τα οποια επηρεαζει, που δεν ειναι αλλα απο τους οπαδους του γαυρου. Κοινως κανα ψηφαλακι για τον Σαμαρα θελει να ψαρεψει, μιας και μεσω του Σαμαρα εξυπηρετουνται και τα δικα του συμφεροντα, οπως και του καθε εκπροσωπου της πλουτοκρατιας στην Ελλαδα. Ουτε τυχαια κινηση ηταν, ουτε πιστευει κανεις οτι ενας εφοπλιστης ειναι...αριστερος.
Μην υποτιμουμε την νοημοσυνη μας, ελεος δηλαδη.
Τωρα για τον αλλο τον σαλτιμπαγκο τι να πει κανεις, ενα χαμογελο μεχρι τα αυτια επειδη του εκανε δημοσια εμφανιση στηριξης ο Μαρινακης που κατηγορειται για σοβαροτατα ποδοσφαιρικα αδικηματα. Θελει δηλαδη να γινει πρωθυπουργος (που σημαινει οτι κοπτεται για την εικονα του τουλαχιστον) και χαριεντιζεται με εναν υποδικο.
Παρε τον εναν και χτυπα τον αλλον.

Dragonpaul
23-06-2012, 01:07
Τα 20 πιο απίστευτα καλάθια της Ευρωλίγκας! (http://www.sport24.gr/Basket/Euroleague/ta_20_pio_entypwsiaka_kalathia_ths_eyrwligkas.1827 245.html)

F1_STK
29-06-2012, 15:19
Αφιερωμενο στον Messi με respect στη Liverpool κατα τ' αλλα..

Μεταλλεργάτερ - Το Φιλαράκι (της Θλίβερπουλ) - YouTube

Giannis7
20-07-2012, 15:53
Φέργκιουσον: "Το θέμα Σουάρες... έφαγε τον Νταλγκλίς" (http://www.contra.gr/Soccer/England/Premiership/liverpool/fergkioyson-apoluthhke-logw-soyares-o-ntalgklis.1862186.html)

Όσο περνάν τα χρόνια τόσο πιο μισητός μου γίνεται ο Φέργκιουσον και η Γιουνάιτεντ.

Ο Terry αθωώθηκε και ο Σουάρες για τη λέξη "νίγκρο" έφαγε 8 αγωνιστικές. Και έχουμε τον τσίχλα να κάνει την πάπια...

Α στα διάλα.

minaras_tio
20-07-2012, 15:55
Ας ρωτησω εδω: σχετικα με τους ολυμπιακους αγωνες που ερχονται, θα τους δουμε κανονικα απο την ΕΡΤ; Ξερετε;
Επισης, λετε να ανοιχτει ενα thread (οπως ειχαμε το EURO) ξεχωριστα;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Dragonpaul
20-07-2012, 15:57
Ναι, καλη ιδεα. Να το ανοιξεις!

Desmond
20-07-2012, 16:01
@Giannis7.Η λέξη "νίγκρο" για τους μαύρους είναι δικαιολογημένα ρατσιστική, ο Σουάρες τον αποκάλεσε έτσι για να τον μειώσει και καλώς τιμωρήθηκε.Κανονικά θα έπρεπε να φάει και μπουκέτο στα λαγουδίσια δόντια του.
@minaras_tio.Ναι, ΕΡΤ κανονικά.

minaras_tio
20-07-2012, 16:01
^^Φιλε ανοιξε το αν μπορεις εσυ γιατι δεν ειμαι στον υπολογιστη.
Για να γινει πιο ωραιο γι αυτο!!
Ανοιξε το!


Sent from my iPhone using Tapatalk

minaras_tio
20-07-2012, 16:02
@Giannis7.Η λέξη "νίγκρο" για τους μαύρους είναι δικαιολογημένα ρατσιστική, ο Σουάρες τον αποκάλεσε έτσι για να τον μειώσει και καλώς τιμωρήθηκε.Κανονικά θα έπρεπε να φάει και μπουκέτο στα λαγουδίσια δόντια του.
@minaras_tio.Ναι, ΕΡΤ κανονικά.


Ευχαριστω φιλε.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Giannis7
21-08-2012, 22:37
The one an only Kostas Mitroglou (με τον τόνο στην παραλήγουσα).

http://www.contra.gr/Columns/Paparazzi/article1900191.ece

hakoo
22-08-2012, 16:19
Ποσο στην κοσμαρα του μπορει να ειναι?
Θεος

Desmond
26-08-2012, 21:55
Kαλή (λέμε τώρα) χρονιά να έχουμε και συγχαρητήρια στον ΟΣΦΠ για το 40ο πρωτάθλημα.

hakoo
26-08-2012, 22:04
Ελα κι εσυ, δεν εχει δεσει ακομα και θελει ενα χερακι βοηθειας.
Απ οτι βλεπω πρεπει να κανει πολυ δουλεια ο Ζαρντιμ ακομα , ευτυχως υπαρχουν και τα φιλικα να μονταριστει η ομαδα.

messi10
26-08-2012, 22:10
Liverpool - City 2 - 2

Κριμα ρε παιδια, η Λιβερπουλ ηταν πολυ ανωτερη, ειχε την κατοχη μετα το πρωτο μισαωρο εκανε σχεδον ο,τι ηθελε στον Αγωνιστικο Χωρο. Αλλα τα λαθη, δυστηχως, πληρωνονται, 2 λαθοι καναμε κ εμεις και φαγαμε 2 γκολ. Τι να πεις...

Γκολαρα ο Σουαρεζ, τρομερος ο Αλεν (ψηφιστικε δικαια MVP).

tonybsg
26-08-2012, 22:19
Ελα κι εσυ, δεν εχει δεσει ακομα και θελει ενα χερακι βοηθειας.
Απ οτι βλεπω πρεπει να κανει πολυ δουλεια ο Ζαρντιμ ακομα , ευτυχως υπαρχουν και τα φιλικα να μονταριστει η ομαδα.


Ναι πάλι καλά, ευτυχώς δεν λες τίποτα!

Μόνο ας μην χάσουμε φέτος όσους βαθμούς χάσαμε πέρυσι στα φιλικά. :(

kostasb13
26-08-2012, 22:22
Πρωτα ο εποπτης μετα ο δανεικος του γαυρου ο Δασκαλακης...και ειναι μονο η αρχη...
Καλη χρονια να χουμε βρε....και γερα στομαχια

tonybsg
26-08-2012, 22:25
Πρωτα ο εποπτης μετα ο δανεικος του γαυρου ο Δασκαλακης...και ειναι μονο η αρχη...
Καλη χρονια να χουμε βρε....και γερα στομαχια

Ελεύθερος πήγε ο Δασκαλάκης στην Βέροια. Δεν βαριέσαι!

I_HAVE_A_NAME_
26-08-2012, 22:57
Χαχαχα Και έλεγα δεν θα αρχίσουν :D
Το ότι οι δύο επόπτες έκριναν τουλάχιστον 6 φάσεις λανθασμένα ως offside δεν έχει καμία σημασία.Και μάλιστα οι δύο από αυτές "ευνοούσαν" την Βέροια.Ψιλά γράμματα...
Πολύ καλός ο Μασάντο.. Ο Ιμπαγάσα μακάρι να είχε έρθει 5 χρόνια μικρότερος. Απίστευτα ποιότητα ο τύπος.
Η ομάδα γενικά δεν μ'αρέσει καθόλου. Στο 2ο έχει στρώσει κάπως αλλά και πάλι....
Άντε να δούμε