PDA

View Full Version : Tο καφενείο των φιλάθλων



Pages : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

kostasb13
04-12-2011, 22:59
Tι σχεση εχει αν ειμαστε πρωταθλητες ή αν χασαμε απο τον Αρη?... Καμια γκρινια, απλα αυτο που συνεβη λεω. Οτι υπηρξε καθαρη αλλοιωση αποτελεσματος αποψε στο Αλεξανδρειο

Dragonpaul
04-12-2011, 23:14
Eδω υπηρξε αλλοιωση πρωταθληματος προ 2 χρονων, σε ενα παιχνιδι θα κολλησουμε τωρα; Aπλα αυτο που συνεβη λεω....

EDIT: Κι επειδη παρασύρθηκα -γενικότερα δε θέλω να μιλώ για διαιτησία, ανεξαρτήτως αν έχω ευνοηθεί ή όχι-, θεωρείστε τα παραπάνω post μου ως μη "λεχθέντα". Απλα δε θέλω να τα σβήσω και να χαλάσει η συνοχή της συζήτησης.

nikon
05-12-2011, 09:41
Εγώ πάντως αν ήμουν βάζελος (φτου φτου μακριά από εμάς) δεν θα είχα όρεξη να δω το παιχνίδι με τον Άρη για άλλους λόγους......σας είχα πει.....


Κοιτάξτε πως θα καλύψετε το κενό του Δαλούκα σήμερα.........αλλά με Σαριέγκι και λοιπές δυνάμεις δύσκολα το καλύπτεις.
Μη σας παίρνει από κάτω πάντως και συνεχίστε τα χορευτικά εκεί τα πάτε πολύ καλά σε κάθε γκολ και άλλο σκετσάκι βλέπουμε.:f045:

nikon
05-12-2011, 10:02
Tι σχεση εχει αν ειμαστε πρωταθλητες ή αν χασαμε απο τον Αρη?... Καμια γκρινια, απλα αυτο που συνεβη λεω. Οτι υπηρξε καθαρη αλλοιωση αποτελεσματος αποψε στο ΑλεξανδρειοH "καθαρή αλλοίωση" ποια είναι το καλάθι που σωστά δεν μέτρησε;;;;.....σε λίγο θα μας πείτε ότι υπάρχει και στο μπάσκετ κόκκινη παράγκα.:a050:

PDS
05-12-2011, 13:59
Εγώ πάντως αν ήμουν βάζελος (φτου φτου μακριά από εμάς) δεν θα είχα όρεξη να δω το παιχνίδι με τον Άρη για άλλους λόγους......σας είχα πει.....

.....αλλά με Σαριέγκι και λοιπές δυνάμεις δύσκολα το καλύπτεις.
Μη σας παίρνει από κάτω πάντως και συνεχίστε τα χορευτικά εκεί τα πάτε πολύ καλά σε κάθε γκολ και άλλο σκετσάκι βλέπουμε.:f045:



Το θρασος ειναι θρασος βεβαια.Ολα αγνα,καμια παραγκα.Μονο Δαλουκας.:a030:

Εγω πιστευω οτι θα γινει και βιβλιο.''Το πεναλτι του Δαλουκα και η εξαφανιση του'' .Για να θυμουνται οι παλιοι και να μαθαινουν οι νεοτεροι.Δεν γινεται να χαθουν με τον χρονο τετοια μοναδικα γεγονοτα της ιστοριας.:a045fgf:

nikon
05-12-2011, 14:03
Mπααααα θα είχε γίνει και ο Δούρος και πολλοί άλλοι βιβλίο αλλά δεν έγιναν μη περιμένεις τσάμπα.

PDS
05-12-2011, 14:13
Nαι ειναι και Δουρος ξεχασα.Τους ξερουμε απ'εξω.Aσχετα βεβαια που σου εδωσε γκολ δωρο που δεν περασε ποτε την γραμμη(και οχι μονο) και τελικα ευνοησε μαλλον εσενα.

Ασε που εκεινη την χρονια ειχες την ευκαιρια σου στο κυπελλο να αποδειξεις οτι εφταιγε ο Δουρος και εφαγες 3.

Aphelian
05-12-2011, 14:23
www.youtube.com/watch?v=LQcKrV_eeZk


:whistle:

PDS
05-12-2011, 14:34
www.youtube.com/watch?v=LQcKrV_eeZk


:whistle:

λολ μαλλον μιλαμε για σφαγη του ΠΑΟ εκεινη την ημερα.Ενα πεναλτι που δεν εδωσε ,ενα γκολ δωρο,κιτρινες που χαρησε,κοκκινη στον Καστιγιο που χαρησε,ανυπαρκτα φαουλ,μια φαση τετατετ του Ολιζαντεμπε που εκοψε...τα παντα ολα.
Κατα τα αλλα τα βιβλια γραφουν σφαγη ΟΣΦΠ απο τον Δουρο.:d040g:

Ολα δικαια μεχρι σημερα εκτος απο το Δουριο.λολ


Το θρασος ειναι θρασος βεβαια.

nikon
05-12-2011, 14:56
www.youtube.com/watch?v=LQcKrV_eeZk (http://www.youtube.com/watch?v=LQcKrV_eeZk)


:whistle:Ωραίο βιντεάκι αλλά δεν τα λέει όλα....
Η τηλεοπτική κάμερα συλλαμβάνει τον monsieur Douros στη φάση πριν την αποβολή του Τζιοβάνι να συνομιλεί με κάποιον άγνωστο κύριο με μαύρο μπουφάν, ο οποίος του υποδεικνύει τον Τζιοβάνι. Δεν ήταν ο τέταρτος διαιτητής, δεν ήταν ο παρατηρητής του αγώνα. Από το ρεπορτάζ στον αγωνιστικό χώρο ενημερωνόμαστε οτι πρόκειται για κάποιο στέλεχος του ιατρικού team του Παναθηναϊκού, κάποιος κύριος ονόματι Ασημακόπουλος. Αμέσως μετά, ο Δούρος πλησιάζει στην περιοχή του Παναθηναϊκού, πάει στους δύο παίκτες και βγάζει κόκκινη κάρτα ΜΟΝΟ στο Τζιοβάνι!!!:whistle:


λολ μαλλον μιλαμε για σφαγη του ΠΑΟ εκεινη την ημερα.Ενα πεναλτι που δεν εδωσε ,ενα γκολ δωρο,κιτρινες που χαρησε,κοκκινη στον Καστιγιο που χαρησε,ανυπαρκτα φαουλ,μια φαση τετατετ του Ολιζαντεμπε που εκοψε...τα παντα ολα.
Κατα τα αλλα τα βιβλια γραφουν σφαγη ΟΣΦΠ απο τον Δουρο.:d040g:

Ολα δικαια μεχρι σημερα εκτος απο το Δουριο.λολEδώ είδες σφαγή με τον Δαλούκα με τον Δούρο δεν θα έβλεπες;;;:a014gth:

PDS
05-12-2011, 15:09
Ωραίο βιντεάκι αλλά δεν τα δείχνει όλα....:whistle:

Eδώ είδες σφαγή με τον Δαλούκα με τον Δούρο δεν θα έβλεπες;;;:a014gth:

λολ αρα το ιατρικο τιμ του ΠΑΟ κρυβεται πισω απο την παραγκα που εχει δημιουργησει αυτη η ομαδα.:idea:

Οχι ας πουμε οτι σε καθε τετοια φαση,σε καθε αγωνα οχι μονο το ιατρικο team ,αλλα ολο το team απο παιχτες,προπονητες απαιτουν σφυριγμα που θα ευνοει την ομαδα τους.Τωρα ξεκινησες να βλεπεις μπαλα?

Ο Δουρος προφανως και δεν ηξερε τι να σφυριξει στην συγκεκριμενη φαση,τωρα το αν επηρεαστηκε και απο ποιον αυτο ειναι αλλο θεμα.Εφοσον την εχασε ο ιδιος.

Ειδες τις φασεις και το ασχημο/προβλημα ειναι οτι συμφωνεις τελικα μαζι μου,ασχετα που δεν θα το παραδεχτεις ποτε.Σου χαλασε η εικονα του Δουριου πρωταθληματος.:whistle:

nikon
05-12-2011, 15:15
.....Ο Δουρος προφανως και δεν ηξερε τι να σφυριξει στην συγκεκριμενη φαση,τωρα το αν επηρεαστηκε και απο ποιον αυτο ειναι αλλο θεμα.Εφοσον την εχασε ο ιδιος......:a050::pound::hysterical:Θεός....."συγνώμη κύριε Βαρδινογιάννη επειδή δεν την είδα την φάση ποιον πρέπει να βγάλω;;;;;;":hysterical::hysterical::hysterical:

PDS
05-12-2011, 15:19
:a050::pound::hysterical:Θεός....."συγνώμη κύριε Βαρδινογιάννη επειδή δεν την είδα την φάση ποιον πρέπει να βγάλω;;;;;;":hysterical::hysterical::hysterical:

Eξακολουθεις να κανεις οτι δεν καταλαβαινεις.Ο διαιτητης θα επηρεαστει απ'ολους εφοσον δεν εχει δει την φαση.αλλιως δεν θα υπηρχαν διαμαρτυριες παιχτων,προπονητων γυμναστων κτλ ακομα και σε καθαρες φασεις που δεν εχουν λογο να διαμαρτυρονται.Σκοπος τους ειναι να επηρεασουν τον διαιτητη.
Καλως ηρθες στην πραγματικοτητα.
Οπως και να χει συζηταμε εκεινη τη φαση ακομα,παρολο που εγιναν οργια υπερ σου σε εκεινο τον αγωνα.

nikon
05-12-2011, 15:27
Aν μπορούσα να σε καταλάβω θα έπρεπε να ανησυχώ ευτυχώς εξακολουθώ να μη σε καταλαβαίνω.
Ε ναι μωρέ βλακείες τώρα συζητάμε μια απλή φάση που απλά μας αφήνει με 10 όταν απλά το σκορ είναι 1-2......απλά.

minaras_tio
05-12-2011, 15:29
Boys μη σκοτωνεστε. Αποδεδειγμενα και οι δυο ομαδες εχουν βρωμικη ιστορια με πιο προσφατη τα στημενα, οπου στην κορυφη παραμενει το περσινο ντερμπι. Αλλαξε τιποτα; Οχι. Θα αλλαξει; Οχι. Αρα ασχοληθειτε με κατι αλλο γιατι αυτα τα βιντεακια και τα links (ναι το εχω κανει και εγω), ειναι χιλιαδες και δε θα εχουμε τελειωμο αν αρχισουμε βαζελοι-γαυροι.


Sent from my iPhone using Tapatalk

PDS
05-12-2011, 15:42
Aν μπορούσα να σε καταλάβω θα έπρεπε να ανησυχώ ευτυχώς εξακολουθώ να μη σε καταλαβαίνω.
Ε ναι μωρέ βλακείες τώρα συζητάμε μια απλή φάση που απλά μας αφήνει με 10 όταν απλά το σκορ είναι 1-2......απλά.


Ενα πεναλτι που δεν εδωσε ,ενα γκολ δωρο,κιτρινες που χαρισε,κοκκινη στον Καστιγιο που χαρισε,ανυπαρκτα φαουλ,μια φαση τετατετ του Ολιζαντεμπε που εκοψε...τα παντα ολα.
Κατα τα αλλα τα βιβλια γραφουν σφαγη ΟΣΦΠ απο τον Δουρο

Η κοκκινη που σου χαρισε btw ηταν πολυ πριν(στο 10-15 λεπτο) την κοκκινη του Ζιοβανι(ηταν στο 72ο λεπτο).
Ψιλα γραμματα.
Το αγαπημενο σου σπορ.''Πουλαω τρελιτσα'' και κανω οτι δεν καταλαβαινω.

I_HAVE_A_NAME_
05-12-2011, 16:43
Εγώ αυτό που έχω να πω για ακόμη μία φορά είναι να προσπαθήσετε να βλέπετε μπάλα και όχι σφυρίγματα.
Αυτά τα thread έχουν την πλάκα τους σε επίπεδο χαβαλέ και ήπιας καζούρας αλλά μέχρι εκεί.
Όταν το πράγμα ξεφεύγει και γίνονται χαρακτηρισμοί επί προσωπικού είναι κρίμα.
Το ξέρω ότι ο Ολυμπιακός έχει κάνει αίσχη στο παρελθόν, όπως και ο Παναθηναϊκός.
Αυτά είναι τα "μαγαζιά γωνία" στην Ελλάδα και όποιοι δίνουν τα ωραία τους λεφτά νομίζουν ότι τους ανήκει το πρωτάθλημα.
Σημασία δεν έχει ποιος έχει κάνει τα περισσότερα για να βγει από πάνω.Ο βρώμικος είναι βρώμικος. Δεν "καθαρίζει" επειδή κάποιος άλλος είχε πιο "ήπια" εύνοια της διαιτησίας ή λιγότερα στημένα παιχνίδια.
Τα ίδια συμβαίνουν και στην Ευρώπη όταν την μια χρονιά σπρώχνεται η Barcelona (βλ. 1-1 με Chelsea μέσα στο Λονδίνο) και την ακριβώς επόμενη η διαιτησία κάνει σοβαρότατα λάθη εις βάρος της στα παιχνίδια με την Inter.
Βέβαια είναι λεπτή η γραμμή ανάμεσα σε διαιτητικά λάθη και πληρωμένη διαιτησία.
Όταν ο Messi όμως τρώει την κλωτσιά ή του γίνεται καθαρό πέναλτυ δεν σταματάει την προσπάθεια του και πάει στον διαιτητή όπως κάνουν τα "καλόπαιδα" Leto - Mirallas.
Όταν ο Άγγλος φίλαθλος έχει δει την τάδε ματσάρα ανάμεσα σε ομάδες 2ης και 3ης κατηγορίας με τελικό σκορ 4-3, την μπάλα πάνω κάτω, με 15 τελικές η κάθε ομάδα δεν θα μιλήσει αύριο στην δουλειά για το πέναλτυ που δεν έδωσε στο 63'!
Είναι και θέμα νοοτροπίας με λίγα λόγια..Sorry για το μεγάλο post..

PDS
05-12-2011, 17:03
Δυστυχως καποιοι μας εχουν κανει ετσι.Οταν δεν υπαρχει τιμωρια,ο οπαδος θα αντιδρασει και θα παψει να ασχολειται με μπαλα.Δεν νομιζω οτι υπαρχει καποιος που ξεκινησε να βλεπει ποδοσφαιρο παρατηρωντας την διαιτησια.Οι περισσοτεροι γιναμε ετσι ή μαλλον μας εκαναν ετσι.
Οσο υπαρχει ατιμωρησια και η αισθηση αδικιας,δεν θα μπορεσουμε να μιλησουμε μονο για μπαλα(στην Ελλαδα) ή να υπαρχει καθαρη πολιτικη συζητηση αν θες.
Μου ελεγε ενας φιλος μου οτι στην Αυστραλια οταν λενε ''Η κυβερνηση'' ,δειχνουν/βγαζουν ενα σεβασμο για αυτη.Αυτο το καταφεραν οι πολιτικοι τους σε βαθος χρονου.Ο κοσμος μπορει να αλλαξει νοοτροποια καποια στιγμη,αλλα οχι κρυβοντας την αληθεια κατω απο το χαλακι.Ετσι δεν προκειται να γινει ποτε η αλλαγη.
Το ιδιο ισχυει και για την μπαλα.Μακαρι να αλλαξει καποια στιγμη αυτο,αλλα δεν εξαρταται απο τους οπαδους/φιλαθλους, οποτε δεν το βλεπω.

PDS
06-12-2011, 15:06
To Σαριεγκι. λολ
http://www.gazzetta.gr/article/item/247126-sariegi

PDS
06-12-2011, 19:39
Μεταφερθηκαν εδω μερικα ποστ απο το thread του μπασκετ ,το οποιο ισως κλεισει.Ετοιμαζομαι για απειρο κραξιμο απο τον εορταζοντα.
Δεν πειραζει,σημερα δεν νομιζω να μπει,λογος γιορτης και C.L :c055gfe:

Aphelian
07-12-2011, 01:07
Αποκλειστικά, ο καινούριος ύμνος της Dortmund.


www.youtube.com/watch?v=T3n0vBcW5fc

Zeichef
07-12-2011, 01:20
Εμετικό το 'περιστατικό' σήμερα... το τι χριστούδια και παναγίες έχω ρίξει δεν λέγονται. Περιμέναμε εμείς πρόκριση ΕΞΑΡΤΩΜΕΝΟΙ από αγώνα ΓΕΡΜΑΝΙΑΣ-ΓΑΛΛΙΑΣ....θεέ μου τι ειρωνεία. Γερμανικό ποδόσφαιρο....άλλη κλάση. Τρυπήσαμε τον κώλο των Άγγλων και μας γ@μησε η DORTMUND ρε μαλάκα!!! ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ αν είναι δυνατόν! 2 γκολ σε 2 λεπτά....ΑΠΑΙΣΙΟ, ΣΙΧΑΜΕΡΟ.

Δείτε τα highlights λίγο του "αγώνα" στη γερμανία....η μαρσέιγ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕ ΠΑΣΑ ρε παιδιά στο πρώτο.....

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΗΜΕΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ.-

F1_STK
07-12-2011, 01:32
Σημερα δυστυχως ο Ολυμπιακος πληρωνει την ηττα του πρωτου παιχνιδιου με τους Γαλλους.
Και λυπαμαι πολυ, γιατι ηλπιζα επισης πως θα κληρωθει με την Barcelona για να παω να τη δω.

Desmond
07-12-2011, 01:35
Ντάξει ρε παιδιά.Χαλαρώστε.Ούτε η πρώτη ούτε η τελευταία ομάδα που κάθεται να χάσει: "Γαύροι αδέλφια-ελάτε να γιορτάσουμε μαζί στην Φιλαδέλφεια".
Άλλες φορές κάθεται, άλλες όχι.Συμβαίνουν αυτά.
Ίσα-ίσα που στο europa έχει σαφώς μεγαλύτερες ελπίδες για διάκριση.

F1_STK
07-12-2011, 01:45
Μενιος και Σωτηρακοπουλος ας κοψουνε το παραμυθι γιατι απλα, καταντανε εμετικοι. Ειλικρινα ομως.

Giannis7
07-12-2011, 01:45
Ντάξει ρε παιδιά.Χαλαρώστε.Ούτε η πρώτη ούτε η τελευταία ομάδα που κάθεται να χάσει: "Γαύροι αδέλφια-ελάτε να γιορτάσουμε μαζί στην Φιλαδέλφεια".
Άλλες φορές κάθεται, άλλες όχι.Συμβαίνουν αυτά.
Ίσα-ίσα που στο europa έχει σαφώς μεγαλύτερες ελπίδες για διάκριση.

Κοίτα η αλήθεια είναι ότι αφού το ματς πάει στο 2-1, θέλουν 3 γκολ οι Γερμανοί. Τα παρατάνε ουσιαστικά. Το θέμα είναι ότι στο Europa League θα είναι ευκολότεροι οι αντίπαλοι, αλλά πρέπει να δείξει ο Ολυμπιακός τον ίδιο ζήλο.

ΥΣ. Δίνει ρέστα ο Τοροσίδης στο Μέγκα.... !

katsouras
07-12-2011, 01:47
Ελληνικη αντικειμενικη πραγματικοτητα...Οκ ο Ολυμπιακος επαιξε καλα με την Β ομαδα της Αρσεναλ και κερδισε αξια,αν και μεχρι και με αυτους κινδυνεψε να φαει 2 τουλαχιστον..

Παμε στα του Ντορτμουντ..Εχουν μεγαλη πλακα να πιστευουν πως οι καθυστερησεις ηταν κατι στημενο..2 κεφαλια ανοιξαν..Παμε στα γκολ τωρα..Το 2ο ειναι καθαρα λαλακια της κακης ουτως η αλλως αμυνας της Ντορτμουντ οπου περνει κεφαλια σχεδον αφυλαχτος..Το 3ο φτασαμε στο σημειο ενα καταπληκτικο γκολ απο προσωπικη ενεργεια να το βγαζουμε στημενο!Ελεος!Δηλαδη η νικη του Ολυμπιακου επι της κακης παλι Ντορτμουν ηταν στημενη και αυτη?Αν η Ντορτμουντ ηθελε να το στησει δεν εκανε τετοιο 1ο ημιχρονο που επρεπε να βαλει 4 γκολ..Ελεος...Καλα ειναι με τον ''λατρεμενο'' σας..Λιγη αντικειμενικοτητα..

F1_STK
07-12-2011, 01:48
Το τριτο γκολ προσωπικη ενεργεια και σουταρα.. βεβαια απο εναν παιχτη που μαρκαρουνε με τα ματια οι Γερμανοι.. κουραστηκανε μωρε.

Zeichef
07-12-2011, 01:56
ΤΟΡΟΣΙΔΗΣ: [...]"δεν έχω λόγια, είναι από τις περιπτώσεις που δεν μπορείς να πεις αυτό που θες..."
"Εμείς με καθυστερημένη έναρξη 2ου ημιχρόνου παίξαμε 100 λεπτά παιχνίδι και μπήκαμε στα αποδητήρια μετά από 3-4 λεπτά και το παιχνίδι στη Γερμανία παιζόταν ακόμα...εμένα αυτό μου φαίνεται περίεργο...και δεν το περίμενα σε μια διοργάνωση όπως το UEFA Champions League που είναι τόσο αυστηροί στους κανόνες."

Giannis7
07-12-2011, 01:56
Ελληνικη αντικειμενικη πραγματικοτητα...Οκ ο Ολυμπιακος επαιξε καλα με την Β ομαδα της Αρσεναλ και κερδισε αξια,αν και μεχρι και με αυτους κινδυνεψε να φαει 2 τουλαχιστον..

Παμε στα του Ντορτμουντ..Εχουν μεγαλη πλακα να πιστευουν πως οι καθυστερησεις ηταν κατι στημενο..2 κεφαλια ανοιξαν..Παμε στα γκολ τωρα..Το 2ο ειναι καθαρα λαλακια της κακης ουτως η αλλως αμυνας της Ντορτμουντ οπου περνει κεφαλια σχεδον αφυλαχτος..Το 3ο φτασαμε στο σημειο ενα καταπληκτικο γκολ απο προσωπικη ενεργεια να το βγαζουμε στημενο!Ελεος!Δηλαδη η νικη του Ολυμπιακου επι της κακης παλι Ντορτμουν ηταν στημενη και αυτη?Αν η Ντορτμουντ ηθελε να το στησει δεν εκανε τετοιο 1ο ημιχρονο που επρεπε να βαλει 4 γκολ..Ελεος...Καλα ειναι με τον ''λατρεμενο'' σας..Λιγη αντικειμενικοτητα..

Αυτό με τα δεύτερα γιατί το λέτε ρε παιδιά ? Λες και είναι τίποτα άμπαλοι. Λες και είναι τα δεύτερα του Ατρόμητου. Μερικοί ενοχλήστε πολύ με τις επιτυχίες ελληνικών ομάδων στην Ευρώπη. Μην το δείχνετε τόσο.... Ττι να πει και η ΑΕΚ....

Η Ντόρμουντ όταν τρώει το 3ο παίζει λες και πρέπει να κρατήσει το αποτέλεσμα.

F1_STK
07-12-2011, 01:57
Κορυφαια ατακα που δικαιλογησε το λαιμο του που ηταν κλειστος και ειπε οτι ειχε αμυγδαλες παλια.. φαντασου τι καντηλι ειχε ριξει..

katsouras
07-12-2011, 02:01
Φιλε δεν το λεω με κακια το οτι επαιζε με τα δευτερα..Ειναι η πραγματικοτητα τι να κανουμε τωρα..Εβαλε παιχτες απο το πουθενα γιατι ειχε περασει και ξεκουρασε παιχτες..Το οτι τα 18χρονα και οι λοιποι σε τετοιες ομαδες εχουν νοοτροπια πρωταθλητισμου ειναι κατι το δεδομενο..Δεν ενοχλουμαστε με τις επιτυχιες οπως λες...Αν μπορει ας παρει και το Europa,μαγκια του..Να καταλαβαινουμε ομως πως με μερικες καλες εμφανισεις σε 1 χρονια δεν γινεσαι Μπαρτσελονα..Μην τα μεγιστοποιουμε ολα πια στην Ελλαδα..Επισης επειδη και καλα μου την λες για την ΑΕΚ..Λες να μην ξερω ρε φιλε τα χαλια μου?Εσενα περιμενα δηλαδη σε αυτο το forum να μου την πεις?Ειπαμε αντικειμενικοτητα..

kostasb13
07-12-2011, 02:02
Ε οταν μιλαει ο Τορο...αυτο το μπουμπουκι του ελληνικου ποδοσφαιρου...

F1_STK
07-12-2011, 02:05
Κοιτα Κωστα κι εγω δεν τον παω, αν και Ολυμπιακος δεν εχει καμια σχεση αλλα πραγματικα αυτο που ειπε και ο τροπος που μιλησε σημερα μου αρεσε.. μην το παιρνεις οπαδικα..

Giannis7
07-12-2011, 02:08
Φιλε δεν το λεω με κακια το οτι επαιζε με τα δευτερα..Ειναι η πραγματικοτητα τι να κανουμε τωρα..Εβαλε παιχτες απο το πουθενα γιατι ειχε περασει και ξεκουρασε παιχτες..Το οτι τα 18χρονα και οι λοιποι σε τετοιες ομαδες εχουν νοοτροπια πρωταθλητισμου ειναι κατι το δεδομενο..Δεν ενοχλουμαστε με τις επιτυχιες οπως λες...Αν μπορει ας παρει και το Europa,μαγκια του..Να καταλαβαινουμε ομως πως με μερικες καλες εμφανισεις σε 1 χρονια δεν γινεσαι Μπαρτσελονα..Μην τα μεγιστοποιουμε ολα πια στην Ελλαδα..Επισης επειδη και καλα μου την λες για την ΑΕΚ..Λες να μην ξερω ρε φιλε τα χαλια μου?Εσενα περιμενα δηλαδη σε αυτο το forum να μου την πεις?Ειπαμε αντικειμενικοτητα..

Απλά αυτή η 2η ομάδα της Άρσεναλ, έχει μέσα τον Αρσάβιν, τον Μπεναγιούν, τον Ροσίτσκι, τον Βαρμάιλεν και οι "μικροί" (Τσαμπερλέιν, Φριμπονγκ) είναι πολύ καλοί παίχτες. Δεν είναι εύκολο να την κερδίσεις.

msnes7
07-12-2011, 02:09
Μιλάνε και αυτοί που χάνουν από όλα τα πρωτο-δεύτερα του europa.Αυτή η άρσεναλ(τα δεύτερα) σας είχε σίγουρα 5 γκολάκια μέσα έξω.Κοιτάτε να μάσετε κανένα πόντο στο στουρμ για να μη γίνετε ρεντίκολο με κουλούρια για πόντους.

katsouras
07-12-2011, 02:12
Ναι οκ συμφωνω.Ειναι κορυφαια ομαδα(οπαδος της αλλωστε) και την ξερω πολυ καλα..Και τους πιτσιρικαδες εχω δει..Αλλα απο την στιγμη που θελεις να κανεις το μεγαλο βημα στην Ευρωπη εδω και τοσα χρονια το να νικας αυτη την Αρσεναλ δεν ειναι αθλος.Για τα δεδομενα που εχεις δημιουργησει..Δεν ειπα οτι κερδισες την κωλοπετινιτσα αλλα δεν κερδισες σε καμια περιπτωση και καμια ομαδαρα.Αυτο εννοουμε τα δευτερα οσο καλα και να ναι..

msnes7
07-12-2011, 02:15
Τα παραπάνω που είπα είναι η πραγματικότητα χωρίς να θέλω να θιχτεί κανείς αεκτζής.Είναι ντροπή να είσαι ένα βήμα από τους 0 πόντους σε όμιλο του europa.Εμένα αυτό θα με πείραζε περισσότερο από το αν ο ολυμπιακός κέρδισε τα δεύτερα της άρσεναλ.

katsouras
07-12-2011, 02:16
Μιλάνε και αυτοί που χάνουν από όλα τα πρωτο-δεύτερα του europa.Αυτή η άρσεναλ(τα δεύτερα) σας είχε σίγουρα 5 γκολάκια μέσα έξω.Κοιτάτε να μάσετε κανένα πόντο στο στουρμ για να μη γίνετε ρεντίκολο με κουλούρια για πόντους.

Ναι μας ειχε και για παραπανω...Αλλα εγω και οι δημοσιογραφοι μου δεν ειπαμε ποτε οτι ειμαστε ομαδαρα..Αν δεν δεχεσαι την γνωμη των αλλων να μπεις στου Ολυμπιακου το thread να πεις τον πονο σου.

msnes
*Επισης επειδη πετας το μπαλακι στο να αλλαξεις θεμα απλα για να χεις κατι να λες και να ξεσπασεις..Πιο πολυ με πειραζει που σε λιγες μερες οι απληρωτοι εδω και 1 χρονο παιχτες μου θα κανουν προσφυγη παρα οι 0 ποντοι στο Europa..Τι να κανουμε δεν εχουμε ολοι Κοκκαλη και Μαρινακη..Ειπαμε αλλωστε εμενα η ομαδα μου δεν εχει αρχη και τελος..

Zeichef
07-12-2011, 02:20
Πως καταφέρατε και μπλέξατε την λεξούλα ΑΕΚ ανάμεσα στις λέξεις Arsenal, Ευρώπη, Ολυμπιακός, Champions League είναι beyond my imagination....ασύλληπτο μου είναι :P Μπράβο!

katsouras
07-12-2011, 02:25
Πως καταφέρατε και μπλέξατε την λεξούλα ΑΕΚ ανάμεσα στις λέξεις Arsenal, Ευρώπη, Ολυμπιακός, Champions League είναι beyond my imagination....ασύλληπτο μου είναι :P Μπράβο!

Ειδες καμια φορα τι γινεται?Και το γκολ του Βαλμπουενα ασυλληπτο ειναι αν το σκεφτεις..

Aphelian
07-12-2011, 02:35
Για να καταλάβω τώρα...

Οταν ο ΟΣΦΠ γυρίζει παιχνίδι στο πρωτάθλημα με 2 γκολ στο 88 και στο 90 είναι η καρδιά του πρωταθλητή, ενώ τώρα είναι η Σαρκοζομερκελική Συνομωσία?

Ξεκολλάτε, όσο ξενέρα και αν είναι για εσάς δεν είναι σοβαρά πράγματα αυτά.
Ο Βαλμπουενά έβαλε το καλύτερο γκολ της ζωής του το παλικάρι, αν αυτό είχε γίνει σε άλλον όμιλο θα ήταν η μαγεία του ποδοσφαίρου.

katsouras
07-12-2011, 02:38
Ετσι ειναι φιλε στην Ελλαδα..Ασε την σκευωρια με τις καθυστερησεις..Τα κεφαλια τους επιτηδες τα ανοιξαν και στις 2 περιπτωσεις επειδη ηθελαν να καθυστερησουν..Ελεος Ελληνες δημοσιογραφοι...Ελεος..

gtakis
07-12-2011, 02:39
κοίτα πως τον μαρκάρουν οι αμυντικοί της μέρκελ στην φάση του γκολ και το πως γελάει ο Κλόπ στο 93' λές και έχει πάει τελικό και θα καταλάβεις.......

Giannis7
07-12-2011, 02:39
Για να καταλάβω τώρα...

Οταν ο ΟΣΦΠ γυρίζει παιχνίδι στο πρωτάθλημα με 2 γκολ στο 88 και στο 90 είναι η καρδιά του πρωταθλητή, ενώ τώρα είναι η Σαρκοζομερκελική Συνομωσία?

Ξεκολλάτε, όσο ξενέρα και αν είναι για εσάς δεν είναι σοβαρά πράγματα αυτά.
Ο Βαλμπουενά έβαλε το καλύτερο γκολ της ζωής του το παλικάρι, αν αυτό είχε γίνει σε άλλον όμιλο θα ήταν η μαγεία του ποδοσφαίρου.

Καλά αυτά τα λέμε επειδή υπάρχει κι αυτή η σχέση Γερμανίας - Ελλάδας και μπαίνει στην μέση και η πολιτική. Από την πίκρα είναι περισσότερο. Όλοι οι Ολυμπιακοί θέλουν να ισοφαρίσει η Ντόρμουντ και την βλέπουν να παίζει λες και θέλει και κρατήσει το αποτέλεσμα με τον προπονητή της να γελάει στον πάγκο. Ε δεν θες και πολύ αν είσαι Έλληνας. :D

Aphelian
07-12-2011, 02:41
Ναι έχουμε μια τάση στις θεωρίες συνομωσίας έτσι κι αλλιώς, δεν έχεις άδικο.

msnes7
07-12-2011, 02:42
Ξεκολλάτε, όσο ξενέρα και αν είναι για εσάς δεν είναι σοβαρά πράγματα αυτά.
Ο Βαλμπουενά έβαλε το καλύτερο γκολ της ζωής του το παλικάρι, αν αυτό είχε γίνει σε άλλον όμιλο θα ήταν η μαγεία του ποδοσφαίρου.

Κάποτε θα βρεθείς στην ίδια θέση(γιατί μέχρι τώρα δεν το έχεις πάθει) και δεν νομίζω ότι θα έχεις τέτοια αντίδραση.

johnlit7
07-12-2011, 02:46
αυτα θα μας τρωνε μια ζωη στο Ελλαδισταν και δεν θα προοδευσουμε ποτε....
μια ζωη παντα οι αντιπαλοι θα προσπαθουν να μειωσουν την αξια της νικης ψαχνοντας ψυλλους στα αχυρα...
προχτες λεγατε για τον Παοκ οτι επαιζε με τα 2α της Τοτεναμ...σμρ ο Θρυλος με τα 2α της Αρσεναλ....
Αρσαβιν,Βερμαλεν,Αντρε Σαντος,Μπεναγιουν δεν τα λες και 2α...και επισης δεν λετε οτι και ο Ολυμπιακος ειχε βασικες απουσιες...

msnes7
07-12-2011, 02:48
Έλα μωρέ τι απουσίες,έλειπαν μόνο 6-7 παίχτες

Aphelian
07-12-2011, 02:49
Κάποτε θα βρεθείς στην ίδια θέση(γιατί μέχρι τώρα δεν το έχεις πάθει) και δεν νομίζω ότι θα έχεις τέτοια αντίδραση.

Βρίσκομαι στην ίδια θέση περίπου 6-7 φορές τον χρόνο στο πρωτάθλημα, μου φτάνει. Καταλαβαίνω την πικρία κλπ που είπε ο Γιάννης, αλλά το οτι κάπιοι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ πιστεύουν πως το έστησε η Μέρκελ με τον Σαρκοζί, για μένα είναι αδιανόητο.

Η Ντόρτμουντ δεν είχε να κυνηγήσει ΤΙΠΟΤΑ από ένα σημείο και μετά και έριξε ταχύτητα, η Μαρσέηγ τα έπαιξε όλα για όλα και της βγήκε.

johnlit7
07-12-2011, 02:52
Για να καταλάβω τώρα...

Οταν ο ΟΣΦΠ γυρίζει παιχνίδι στο πρωτάθλημα με 2 γκολ στο 88 και στο 90 είναι η καρδιά του πρωταθλητή, ενώ τώρα είναι η Σαρκοζομερκελική Συνομωσία?

Ξεκολλάτε, όσο ξενέρα και αν είναι για εσάς δεν είναι σοβαρά πράγματα αυτά.
Ο Βαλμπουενά έβαλε το καλύτερο γκολ της ζωής του το παλικάρι, αν αυτό είχε γίνει σε άλλον όμιλο θα ήταν η μαγεία του ποδοσφαίρου.


δυστυχως για σενα ο αγωνας ηταν για το Champions League και οχι για τη Σουπερλιγδα...δεν γινεται να παιζει ξαφνικα στο τελευταιο δεκαλεπτο η Ντορτμουντ σαν μικρομεσαια ομαδα του ελληνικου πρωταθληματος ενω στο 1ο ημιχρονο δεν ειχε αφησει στη Μαρσειγ να παρει ανασα....
ανατροπες τετοιες στο CL δεν ειναι ευκολες (ποσο μαλλον μεσα σε 3 λεπτα και μαλιστα απο τη στιγμη που ο θρυλος καθαριζει το ματς με τους Αγγλους)γιαυτο κ κατι μ βρωμαει...
αμυνα με τα ματια στο 3ο γκολ..αυτο εχω να πω....

msnes7
07-12-2011, 02:52
Μου συγκρίνεις ελληνικό πρωτάθλημα με chl και νοοτροπία ομάδων??????
Εγώ το μόνο που έχω να πω είναι ντροπή για την ουέφα που τα 2 ματς δεν ξεκίνησαν ταυτόχρονα στο δεύτερο ημίχρονο.Αυτό είναι αδικαιολόγητο και μην πει κανείς ότι δεν μπορούσε να γίνει.Αν και νομίζω πάλι την ίδια εξέλιξη θα είχε.
Το ματς το δικό μας τελείωσε στο πρώτο ημίχρονο με 5 λεπτά καθυστέρηση και στην γερμανία μετά από 4 λεπτά!!!!!!!!

Aphelian
07-12-2011, 02:54
δυστυχως για σενα ο αγωνας ηταν για το Champions League και οχι για τη Σουπερλιγδα...δεν γινεται να παιζει ξαφνικα στο τελευταιο δεκαλεπτο η Ντορτμουντ σαν μικρομεσαια ομαδα του ελληνικου πρωταθληματος ενω στο 1ο ημιχρονο δεν ειχε αφησει στη Μαρσειγ να παρει ανασα....
ανατροπες τετοιες στο CL δεν ειναι ευκολες (ποσο μαλλον μεσα σε 3 λεπτα και μαλιστα απο τη στιγμη που ο θρυλος καθαριζει το ματς με τους Αγγλους)γιαυτο κ κατι μ βρωμαει...
αμυνα με τα ματια στο 3ο γκολ..αυτο εχω να πω....

Από που και ως που δυστυχώς για εμένα? Εγώ μια χαρά χαρούμενος είμαι, έκανα και τον χαβαλέ στους φίλους μου τους γαύρους.

Aphelian
07-12-2011, 02:58
Μου συγκρίνεις ελληνικό πρωτάθλημα με chl και νοοτροπία ομάδων??????

Όχι, τίποτα δεν σου συγκρίνω, απλά σου εξηγώ πως ΓΕΝΙΚΑ στην Ελλάδα είμαστε πρώτοι σε συνομωσίες. Πάντα η μία μεριά φωνάζει, η άλλη είτε έχει κάποιο λογικό επιχείρημα κλπ ή το παίζει τρελλη και όλα οκ.

Πάντα αυτό γινόταν δεν θα σταματήσει τώρα.
Να σου πω κάτι που μου είπε και ένας φίλος μου Ολυμπιακός.

Αν η Μαρσέηγ έβλεπε το 2ο γκολ που έφαγε η Αρσεναλ με την κλωτσιά Σιτζούνε που έκανε ο "τερματοφύλακας" και τα 2 εκατομύρια πουλήματα της μπάλας που σας βγήκαν σε αντεπίθεση θα έπρεπε να πει πως τα κάνατε πλακάκια με την Αρσεναλ? Γιατί αν αυτόν τον φύλαγαν με τα μάτια, το 2ο σας γκολ θα παίζει για πάντα στο Hall of Fame των πιο αστείων γκολ στη διοργάνωση.

minaras_tio
07-12-2011, 03:03
Αν και βαζελος κριμα να αποκλειστει απο τη συνεχεια του cl ο γαυρος.
Αλλα,ειναι εμετικος και αηδιαστικος ο βασιλακης. Μετα το στοιχημα που εγινε βουκινο, πρεπει, αν ειχε πετσα,να παραιτηθει απο ποδοσφαιριστης,να ζητησει συγγνωμη και να δωρισει πολλα πολλα παρανομα εκατομμυρια που εχει βγαλει, σε ιδρυματα. Βουλωστο βασιλακη. Δε δικαιουσαι ουτε να διαμαρτυρεσαι. Ουστ.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Aphelian
07-12-2011, 03:05
Ο Αβρααμ ήταν το βούκινο. Επίσης θα έπρεπε να είσαι Παναθηναϊκός και όχι Βάζελος.

minaras_tio
07-12-2011, 03:09
Ο Αβρααμ ήταν το βούκινο. Επίσης θα έπρεπε να είσαι Παναθηναϊκός και όχι Βάζελος.

Εκει κολλησες εσυ; Ενταξει ειμαι Παναθηναικος,οχι βαζελος.


Sent from my iPhone using Tapatalk

kostasb13
07-12-2011, 03:11
Έλα μωρέ τι απουσίες,έλειπαν μόνο 6-7 παίχτες

Με τη διαφορα οτι εσεις καιγοσασταν για τη νικη σε ενα φλεγομενο Καραισκακη ενω η Αρσεναλ ειχε ερθει για ταξιδι αναψυχης...

Οσον αφορα τις συνωμοσιολογιες, ενταξει το σεναριο αυτο παιζεται ηδη και θα παιχτει και αυριο στα πρωτοσελιδα. Θα υπαρχει ενα ψιλοκλιμα ...επαναστασης, λαικου ξεσηκωμου, αυτο ειναι σιγουρο...Αναμενομενο, απο τη στιγμη που γυρισε το ματς η Μαρσειγ οτι θα τα λεγατε αυτα. Αλλα τι να λεμε τωρα, αφου γελασε ο Κλοπ στο 93...

johnlit7
07-12-2011, 03:14
Από που και ως που δυστυχώς για εμένα? Εγώ μια χαρά χαρούμενος είμαι, έκανα και τον χαβαλέ στους φίλους μου τους γαύρους.

δυστυχως για σενα γτ ηταν αστοχη και ατυχης η συγκριση που εκανες:a020:

Aphelian
07-12-2011, 03:19
Ναι, το σχόλιο δεν ήταν τόσο εύστοχο και ευτυχες όσο το οτι η Μέρκελ και ο Σαρκοζί έστησαν το παιχνίδι επειδή μισούν τους Έλληνες :D

PDS
07-12-2011, 03:30
Αν η Μαρσέηγ έβλεπε το 2ο γκολ που έφαγε η Αρσεναλ με την κλωτσιά Σιτζούνε που έκανε ο "τερματοφύλακας" και τα 2 εκατομύρια πουλήματα της μπάλας που σας βγήκαν σε αντεπίθεση θα έπρεπε να πει πως τα κάνατε πλακάκια με την Αρσεναλ? Γιατί αν αυτόν τον φύλαγαν με τα μάτια, το 2ο σας γκολ θα παίζει για πάντα στο Hall of Fame των πιο αστείων γκολ στη διοργάνωση.

Εδω ειναι ολο το ζουμι για μενα.
Βλεποντας καποιος τις φασεις και των 2 αγωνων θα δει πολυ πιο αστειες τις αντιδρασεις του τερματοφυλλακα της Αρσεναλ στο παιχνιδι με τον Ολυμπιακο, απο οποιαδηποτε περιεργη-υποπτη φαση στο αλλο παιχνιδι(ντορτμουντ-Μαρσειγ).

Δεν λεω οτι δεν χαλαρωσαν οι της Ντορτμουντ για ενα ημιχρονο,αλλα οι της Αρσεναλ ηταν χαλαροι για 2 ημιχρονα(oπου στο ''χαλαρωμα'' βαζουμε μεσα και την 11αδα που κατεβασαν)Δεν ειναι κατι που βλεπουμε πρωτη φορα στο C.L,οσο και να μη μας αρεσει.
Απο κει και περα εστω και με τα δευτερα της Αρσεναλ,ειναι μεγαλη νικη.

nikon
07-12-2011, 09:49
Μεταφερθηκαν εδω μερικα ποστ απο το thread του μπασκετ ,το οποιο ισως κλεισει.Ετοιμαζομαι για απειρο κραξιμο απο τον εορταζοντα.
Δεν πειραζει,σημερα δεν νομιζω να μπει,λογος γιορτης και C.L :c055gfe:Ναι αλλά μπήκα σήμερα :a015rt:......τι σας πειράζει το thread του μπάσκετ μου λες;;;;;.....πρέπει να έχουμε 45 ποδοσφαίρου (για εκεί πάει πάλι) και κανένα για μπάσκετ;;;;.....δεν ποστάρει κανείς γιατί δεν υπάρχει κάτι το σπουδαίο όπως πχ C.L. στο ποδόσφαιρο αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν πρέπει να υπάρχει.....μόνο και μόνο για τις χαρές που μας έχει δώσει αυτό το άθλημα και σε εθνικό και σε συλλογικό επίπεδο σε σχέση με το μίζερο ποδόσφαιρο πρέπει να υπάρχει thread.-


Εδω ειναι ολο το ζουμι για μενα.
Βλεποντας καποιος τις φασεις και των 2 αγωνων θα δει πολυ πιο αστειες τις αντιδρασεις του τερματοφυλλακα της Αρσεναλ στο παιχνιδι με τον Ολυμπιακο, απο οποιαδηποτε περιεργη-υποπτη φαση στο αλλο παιχνιδι(ντορτμουντ-Μαρσειγ).Mε την διαφορά ότι τις Ντόρτμουντ ήταν ο βασικός ενώ της Άρσεναλ ο 3ος.
Δεν λεω οτι δεν χαλαρωσαν οι της Ντορτμουντ για ενα ημιχρονο,αλλα οι της Αρσεναλ ηταν χαλαροι για 2 ημιχρονα(oπου στο ''χαλαρωμα'' βαζουμε μεσα και την 11αδα που κατεβασαν)Δεν ειναι κατι που βλεπουμε πρωτη φορα στο C.L,οσο και να μη μας αρεσει.
Απο κει και περα εστω και με τα δευτερα της Αρσεναλ,ειναι μεγαλη νικη.Ναι ναι πολλοί χαλαροί ήταν τις Μαρσέιγ από το 8ο λεπτό έδειξαν την χαλαρότητα τους που αν δεν ήταν ο Μέγιερι ίσως λέγαμε άλλα σήμερα.
Για πες μας όχι πότε θα δεις στην ομάδα σου γιατί δεν πρόκειται αλλά αν θα ήθελες να δεις "δεύτερα" όπως Αρσάβιν, Μπεναγιούν, Σαμάκ, Φρίμπονγκ, Τσάμπερλεϊν, Ροσίτσκι, Σκιλασί, Βερμάελεν.

msnes7
07-12-2011, 12:57
Μην λες τέτοια σε αυτούς που τους καθάρισε ο ουτάκας:whistle:

PDS
07-12-2011, 14:40
Το πρωτο κομματι(συζητηση για το thread του μπασκετ) το μεταφερω στο αλλο θεμα που συζηταμε για την οργανωση των threads.


Στα παρακατω εχω απαντησει ήδη.

Mε την διαφορά ότι τις Ντόρτμουντ ήταν ο βασικός ενώ της Άρσεναλ ο 3ος.

oπου στο ''χαλαρωμα'' βαζουμε μεσα και την 11αδα που κατεβασαν




Για πες μας όχι πότε θα δεις στην ομάδα σου γιατί δεν πρόκειται αλλά αν θα ήθελες να δεις "δεύτερα" όπως Αρσάβιν, Μπεναγιούν, Σαμάκ, Φρίμπονγκ, Τσάμπερλεϊν, Ροσίτσκι, Σκιλασί, Βερμάελεν.
Δεν νομιζω οτι διαφωνησα σε αυτο.

Απο κει και περα εστω και με τα δευτερα της Αρσεναλ,ειναι μεγαλη νικη.

Εννοειται οτι χαλαρωσαν απο ενα σημειο και μετα οι γερμανοι.Αλλά αυτο γινεται συνεχεια στο C.L και οχι για 10 λεπτα.Η ΑΕΚ εχασε την προκριση παλιοτερα οταν για 95 λεπτα η Μιλαν ηταν χαλαρη μεσα στην εδρα της.

msnes7
07-12-2011, 19:10
Εντάξει ρε βαγγέλη έχουν ξαναγίνει πολλά τέτοια και εις βάρος άλλων ομάδων.Αλλά το 2-0 2-3 είναι λίγο προκλητικό ειδικά όταν τα 2 γκολ μπαίνουν μέσα σε ένα δίλεπτο μετά το 3-1 στο καραισκάκη.Εκεί είναι η όλη πικρία.Να νικούσε 0-3 θα έλεγες έπαιξαν όπως η άρσεναλ αλλά αυτή η αλλαγή ΜΕΣΑ στον αγώνα είναι κάπως.........

Narayan
07-12-2011, 19:32
Δεν λέτε πάλι καλά φίλοι Ολυμπιακοί που θα συνεχίσετε στο Europe League; Τουλάχιστον εκεί "παίζει" να παίξετε και περισσότερα από δύο παιχνίδια ακόμα. Δεν κάνω πλάκα, το εννοώ.

Giannis7
07-12-2011, 20:19
Δεν λέτε πάλι καλά φίλοι Ολυμπιακοί που θα συνεχίσετε στο Europe League; Τουλάχιστον εκεί "παίζει" να παίξετε και περισσότερα από δύο παιχνίδια ακόμα. Δεν κάνω πλάκα, το εννοώ.

Δεν έχεις άδικο σ' αυτό. Αλλά άλλη η αίγλη του Champion's League.

Narayan
07-12-2011, 20:43
Ναι αλλά φαντάσου να σας έπεφτε καμμία Ρεάλ και να φεύγατε με 7άρα από το Μπερναμπέου, ή ακόμα χειρότερα, να σας απέκλειε ο ΑΠΟΕΛ :)

Στο Europa IMHO ο Ολυμπιακός μπορεί να φτάσει τουλάχιστον στους 16.

minaras_tio
08-12-2011, 00:13
Αυτο το πους@@@κο το κρατικο καναλι γιατι το πληρωνουμε ακομα; Χωρις speaker ο αγωνας και χωρις μεταδοση προγραμματος εδω και κανα μηνα.
Αλλα οταν παιζουν ελληνικες ομαδες εκει παιρνουν "ειδικη" αδεια ε;;



Sent from my iPhone using Tapatalk

hakoo
08-12-2011, 00:39
Ρε παιδια (γαυροι), ειναι δυνατον να ειστε τοσο butthurt για το χθεσινο?
Με ποια λογικη? Ειλικρινα ρωταω, δεν κανω πλακα. Κι εμενα αν η ομαδα μου ειχε βλεψεις για συνεχεια στην Ευρωπη εννοειται οτι θα ηθελα να συνεχισει στο Europa. Να περασετε να κανετε τι στους 16? Να παιξετε 2 παιχνιδια ακομα
που θα ειναι διαδικαστικα? Ειλικρινα δεν το καταλαβαινω αυτο το πραγμα, γιατι περα απο την καζουρα τους βλεπω ολους τους γαυρους σημερα που δεν μιλιουνται και μου κανει μεγαλη εντυπωση. Προσωπικα την αιγλη δεν τη βλεπω, καλυτερα να συμμετεχεις καπου με προοπτικες (οσο παει τελος παντων) παρα να γινεις ο σακος του μποξ. Γιατι δεν μπορει καθε φορα να πεφτεις με την αντιστοιχη Μπορντω, ριξτε μια ματια στις πρωτες των ομιλων.
Αν καποιος πρεπει να καθεται να σκαει ειναι ο Μαρινακης που εχασε καποια λεφτα, εσεις τι σκατε?
Kαλα τα περι στημενου ματς στη Γερμανια μπορω να το δικαιολογησω απο τους απλους γαυρους μεσα στην πικρια τους, δεν πιστευα στ' αυτια μου βεβαια οταν ακουγα τους δημοσιογραφους του Μεγκα αλλα και ποδοσφαιριστες να λενε τετοιες αρλουμπες. Μιλαμε για εμποριο οπαδιλικιου (λολ) και απο τις 2 πλευρες και μαλιστα καποιοι το συνεχισαν και σημερα.

Desmond
08-12-2011, 00:40
Mια χαρά ήταν ο αγώνας με φυσικό ήχο χωρίς κάποιον λακαμά να πετάει εξυπνάδες.Πόσο μάλλον όταν γίνεται σε αγγλικό γήπεδο κιόλας.

kostasb13
08-12-2011, 01:01
Xαμος εγινε αποψε...οι δυο ομαδες του Μαντσεστερ εξω,:a010bg: η Λιον κερδισε 7-1 και καλυψε τη διαφορα των γκολ και η ΤΣΣΚΑ κερδισε την Ιντερ στο Μιλανο και περασε στους 16...

msnes7
08-12-2011, 01:09
Αυτό που έγινε στο ζάγκρεμπ ειλικρινά είναι γελοίο.Η uefa μάλλον πρέπει να πάρει κάποια μέτρα γιατί ξεφτιλίζεται ο θεσμός από μερικές ομάδες.Το 1-0 έγινε 1-7.........Έλεος!!!!!!!!(Και πάλι γαλλική ομάδα ευνοημένη!!!!!!!)

gtakis
08-12-2011, 01:20
Ελα ρε που υπάρχουν στημένα στην ευρώπη.......και με γαλλικές ομάδες εμπλεκόμενες......δεν ντρέπεσαι λίγο......άκου τι λέει ο φίλος ο hakoo πιο πάνω,όλα είναι στο μυαλό των φανατικών κολλημένων γαύρων.......μπεεεεεεεε........

Giannis7
08-12-2011, 01:22
Ρε παιδια (γαυροι), ειναι δυνατον να ειστε τοσο butthurt για το χθεσινο?
Με ποια λογικη? Ειλικρινα ρωταω, δεν κανω πλακα. Κι εμενα αν η ομαδα μου ειχε βλεψεις για συνεχεια στην Ευρωπη εννοειται οτι θα ηθελα να συνεχισει στο Europa. Να περασετε να κανετε τι στους 16? Να παιξετε 2 παιχνιδια ακομα
που θα ειναι διαδικαστικα? Ειλικρινα δεν το καταλαβαινω αυτο το πραγμα, γιατι περα απο την καζουρα τους βλεπω ολους τους γαυρους σημερα που δεν μιλιουνται και μου κανει μεγαλη εντυπωση. Προσωπικα την αιγλη δεν τη βλεπω, καλυτερα να συμμετεχεις καπου με προοπτικες (οσο παει τελος παντων) παρα να γινεις ο σακος του μποξ. Γιατι δεν μπορει καθε φορα να πεφτεις με την αντιστοιχη Μπορντω, ριξτε μια ματια στις πρωτες των ομιλων.
Αν καποιος πρεπει να καθεται να σκαει ειναι ο Μαρινακης που εχασε καποια λεφτα, εσεις τι σκατε?
Kαλα τα περι στημενου ματς στη Γερμανια μπορω να το δικαιολογησω απο τους απλους γαυρους μεσα στην πικρια τους, δεν πιστευα στ' αυτια μου βεβαια οταν ακουγα τους δημοσιογραφους του Μεγκα αλλα και ποδοσφαιριστες να λενε τετοιες αρλουμπες. Μιλαμε για εμποριο οπαδιλικιου (λολ) και απο τις 2 πλευρες και μαλιστα καποιοι το συνεχισαν και σημερα.

Δηλαδή εσύ όταν περνάς στους 16 του CL, λες "όχι ρε φούστη μου μπορούσαμε το Γιουρόπα" ? Δεν νομίζω. Κανένα πρόβλημα με το Γιουρόπα, αλλά όλοι στον Ολυμπιακό ήθελαν να παίξουν στους 16 κι ας παίζανε 2 παιχνίδια.

Doctor GR
08-12-2011, 01:23
Δηλαδή θες να μου πείς ότι εσυ θεωρείς λογικό όταν στο 85 είναι 2-1 να πάει 2-3 και θεωρείς λογικό ότι η Lyon για να περάσει ήθελε 7 γκολ και τα πέτυχε? ή που η Ιντερ το έδωσε το ματς στους ρώσους...

F1_STK
08-12-2011, 01:24
Οχι ρε παιδια ολα καθαρα ειναι. Οπως ελεγε ο Μενιος χτες και ο Σωτηρακοπουλος συγκεκριμενα πως οι Γερμανοι απογοητευτηκαν και λογικο ειναι να μην παιξουν και να χασουν τα τελευταια λεπτα, ακομα κι αν ειναι μεσα στην εδρα τους. (το οτι οι Γερμανικες ομαδες παλευουν παντα και μεχρι το τελευταιο λεπτο για να κερδισουν, εστω και για την τιμη των οπλων προφανως ειναι φημες που μας λεγανε τοσα χρονια). Ετσι λοιπον και η Dinamo δεν ειχε κεφια και ειπε μετα το 1-0 να ηρεμησει λιγο με αποτελεσμα να φαει επτα γκολακια. Που το περιεργο?

hakoo
08-12-2011, 01:25
Οχι ρε Γιαννη, αλλα και τετοιες πλερεζες πια μου φαινεται υπερβολικο.
Εννοειται οτι στημενα υπηρχαν, υπαρχουν και θα υπαρχουν. Αλλα στημενα κατα το δοκουν ειναι τουλαχιστον αστειο.

Doctor GR
08-12-2011, 01:26
Το ότι ακυρώθηκε γκολ του αγιαξ λαθανσμένα? Και αυτο τυχαίο?

msnes7
08-12-2011, 01:34
Φαντάσου να παθαίναμε ότι και ο άγιαξ δηλαδή.Πριν τα ματς ο αγιαξ είχε 6-3 τέρματα και η λιον 2-6.Το να φας 3 από ρεάλ δεν είναι απίθανο.Αυτό στο ζάγκρεμ όμως και μάλιστα 6 γκολ στο δεύτερο είναι...............
Επειδή ΤΙΠΟΤΑ δεν είναι τυχαίο ο αγιαξ έχανε μέχρι το τέλος 0-2 και τα τέρματα ήταν 6-5.Η λιον ξεκινάει από το 2-7(έχανε 1-0) και έβαλε 7 να έχει και ένα παραπάνω από τον άγιαξ.Μετά ο αγιαξ έφαγε και τρίτο.Αν έβαζε γκολ άγιαξ θα βλέπαμε 1-8 και πάει ανάλογα.Τραγικά πράγματα!!!!!!!!!

kostasb13
08-12-2011, 01:35
Η Ντιναμο βεβαια παιζει με 10 απο το πρωτο ημιχρονο αλλα αυτο ειναι λεπτομερεια ανευ σημασιας φαντοζομαι για καποιους...

msnes7
08-12-2011, 01:40
Και είναι αυτό δικαιολογία κώστα να φας 7 στην ΕΔΡΑ σου?Φαντάζεσαι την ομάδα σου να το έκανε αυτό.Με την λιον έπαιζε όχι με την μπαρτσελόνα

gtakis
08-12-2011, 01:41
δηλαδή όποια ομάδα παίζει με δέκα για ένα ημίχρονο πρέπει να ρουφάει 7 μπαλάκια????που ακριβώς το έχεις δει γραμμένο να το δω κι εγώ......ρε τι πρεμούρα να δικαιολογήσετε τις καριολίτσες τι γερμανίδες και τις γαλλίδες που μας έκλεψαν.....

the master
08-12-2011, 01:45
ζουν αναμεσα μας...

hakoo
08-12-2011, 01:45
http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRw94YCukIUR3sEKigODgwO2jwTEGnKK uFY4jSLoJCieiII0KOJEDRSpi0_

Πλακα κανω ε...

Εντωμεταξυ στο Europa league ερχονται να προστεθουν και Σιτυ, united, valencia. Αποκτα μεγαλο ενδιαφερον κι εκει.

the master
08-12-2011, 01:45
με την ιδια λογικη γιατι δε λετε οτι και η αρσεναλ το εδωσε το ματς στον ολυμπιακο?

kostasb13
08-12-2011, 01:49
δηλαδή όποια ομάδα παίζει με δέκα για ένα ημίχρονο πρέπει να ρουφάει 7 μπαλάκια????που ακριβώς το έχεις δει γραμμένο να το δω κι εγώ......ρε τι πρεμούρα να δικαιολογήσετε τις καριολίτσες τι γερμανίδες και τις γαλλίδες που μας έκλεψαν.....


Οτι να ναι...καληνυχτα


Ο Πλατινι παντως σιγουρα δεν πρεπει να συμπαθει τη Λιλ. Γιατι σημερα με τα αποτελεσματα οι Γαλλοι(ναι ειναι Γαλλοι και αυτοι) εμειναν εκτος 16 και Ευρωπης. Προφανως εκει δεν ασχοληθηκε ο Πλατινι...

minaras_tio
08-12-2011, 01:53
Mια χαρά ήταν ο αγώνας με φυσικό ήχο χωρίς κάποιον λακαμά να πετάει εξυπνάδες.Πόσο μάλλον όταν γίνεται σε αγγλικό γήπεδο κιόλας.

Αν ηθελα φυσικο ηχο, πηγαινα γηπεδο.
Απο τη στιγμη που αυτο το γα@@@καναλο το χρυσοπληρωνουμε,(θυμισου 18 εκατομμυρια€ εδωσε για τα δικαιωματα του cl,για 3! χρονια), ΑΠΑΙΤΩ εστω και ενας λακαμας οπως λες,να περιγραφει τον αγωνα. Αλλιως να σταματησουν να μας τα παιρνουν.


Sent from my iPhone using Tapatalk

PDS
08-12-2011, 02:59
με την ιδια λογικη γιατι δε λετε οτι και η αρσεναλ το εδωσε το ματς στον ολυμπιακο?

Δεν θα παρεις απαντηση,ολα στημενα ηταν οταν ειχαμε αδιαφορη την μια ομαδα,εκτος απο ενα παιχνιδι(Ολυμπιακος-Αρσεναλ).

Η ηταν ολα ή κανενα,λεω γω....

|WISE|
08-12-2011, 04:48
Εγω πιστευω ολα..σε ολα τα γηπεδα τις ευρωπης και σε ολους τους ομιλους παιχτηκε στημενο παιχνιδι.εσεις;


Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

nikon
08-12-2011, 08:06
Εγώ πιστεύω ότι μόνο ο Ολυμπιακός στήνει παιχνίδια όλα τα άλλα είναι τυχαία αποτελέσματα.

Narayan
08-12-2011, 10:51
Που έχουμε καταντήσει πάντως, να μιλάνε παίκτες του Ολυμπιακού για "στημένα" παιχνίδια και η διοίκηση να διαμαρτύρεται για διαιτησίες εντός συνόρων.

O tempora! O mores!

Giannis7
08-12-2011, 12:52
Εγώ πιστεύω ότι μόνο ο Ολυμπιακός στήνει παιχνίδια όλα τα άλλα είναι τυχαία αποτελέσματα.

Τα υπόλοιπα είναι στην σφαίρα της φαντασίας.
http://s.enet.gr/resources/2011-08/gontikas-thumb-large.jpg

ΥΣ. Η Λιόν έως το 44 χάνει 1-0 και στο 52 το σκορ είναι 1-5. Αυτό είναι λίγο έως πολύ ύποπτο, άμα σκεφτείς κιόλας ότι η Λιόν σε 5 ματς είχε 2 γκολ όλα κι όλα κι αυτά με την Ντιναμό στην έδρα της. Φυσικά δεν μπορώ να πάρω ξεκάθαρη θέση.

Desmond
08-12-2011, 13:51
Η ιστορία του Ολλανδού Ντιέι φαν Σουιλέκομ έχει σκορπίσει ρίγος συγκίνησης σε όλη την Ολλανδία και όχι μόνο, λόγω της τροπής που πήρε με αποτέλεσμα να ενώσει τους οπαδούς δυο ορκισμένων "εχθρών".













Ο συγκεκριμένος άνδρας λοιπόν έμαθε πως πάσχει από καρκίνο του παχέος εντέρου, όμως επειδή άργησε να το ανακαλύψει ο χρόνος που του μένει είναι λιγότερο από τέσσερις μήνες.
Το τραγικό στην όλη υπόθεση είναι πως ο Ντιέι φαν Σουιλέκομ είναι άνεργος και η σύζυγος του, που επίσης πάσχει από σοβαρή ασθένεια, προσπάθησε να του απαλύνει τον πόνο βρίσκοντας εισιτήρια για το ντέρμπι μεταξύ της Φέγενορντ με την Αϊτχόφεν.

Όταν οι φίλοι των δυο ομάδων κατάλαβαν την παρουσία του στο γήπεδο τραγούδησαν όλοι μαζί το "You'll never walk alone", με τον 60αχρονο άνδρα να ξεσπά σε κλάματα.

Twaalfde minuut: You'll never walk alone voor ernstig zieke fan - YouTube
http://www.sport24.gr/football/Holland/sygkinhsh_gia_karkinopathh_opado.1528100.html

Giannis7
08-12-2011, 13:59
^ Το διάβασα χθες και ανατρίχιασα.

Θα το έκαναν ποτέ αυτό οι δικοί μας που σε κάθε ευκαιρία βρίζουν μάνες και νεκρούς των αντιπάλων τους ? Όχι, είναι η απάντηση. Δεν ισχύει φυσικά για όλους αυτό, αλλά δυστυχώς οι λίγοι επηρεάζουν.

I_HAVE_A_NAME_
08-12-2011, 16:00
Καλά έχει γίνει της τρελής με το Dynamo Zagreb - Lyon ( 1-7 )
Έχουν κάτσει και έχουν freezάρει στιγμιότυπο του αγώνα όπου ο αμυντικός της Zagreb κλείνει το μάτι στον Gomis (Επιθετικός Lyon) και έβγαλαν φωτογραφίες του ίδιου παίκτη να βγαίνει από πρακτορείο στοιχημάτων με κουπόνι στο χέρι.

Εντωμεταξύ οι φωτογραφίες από το στοίχημα πολλοί λένε ότι είναι πολύ παλιότερες και δεν έχουν καμία σχέση με τον συγκεκριμένο αγώνα.
Σε λίγο θα βάλουν και την CIA να το ψάξει! Ήμαρτον είπαμε!

F1_STK
08-12-2011, 16:31
Μια χαρα απαντηση υπαρχει, τουλαχιστον απο εμενα. Η Arsenal, κατεβηκε μεν με πολλες αλλαγες και ξεκουραζοντας παιχτες απο το ηδη απαιτιτικο προγραμμα. Αυτο ευνοησε τον Ολυμπιακο. Ουτε κατεβηκε να χασει ομως, ουτε να δωσει καποιο αβανταζ goal στον Ολυμπιακο. Αυτο πιστευω εγω και αυτο θα πιστευα για οποιαδηποτε αλλη Ελληνικη ομαδα βλεποντας το παιχνιδι. Ο Ολυμπιακος θα μπορουσε και να χασει ανετα σε αυτο το παιχνιδι, αφου ουτε απολυτως σοβαρα επαιξε ουτε εκανε κατι το τρομερο. Οπως και με την Dortmund. Την οποια ειχε τσουξει παρα πολυ η ηττα απο Ελληνικη ομαδα. Προσεξετε, δε λεω απο τον Ολυμπιακο, λεω απο οποιαδηποτε Ελληνικη ομαδα. Επισης η ηττα στο Καραισκακη, της εκοψε αρκετα τη φορα και τις οποιες βλεψεις για τη δευτερη θεση. Αφηστε που δεν πιστεω οτι θα καθοταν να εχανε Αγγλικη ομαδα τετοιου μεγεθους για να περασει μια Ελληνικη. Οι "Ευρωπαιοι" δε μας πανε εμας τους Ελληνες και εχει φανει. Εδω την κανανε στον Ajax. Δειτε την περιπτωση του.. Η Real δεν του εδωσε το match, οπως και στον Ολυμπιακο αλλα ξεκουρασε αρκετους παιχτες. Ο Ajax πευχε goals που του εδιναν την προκριση, τα οποια κακως ακυρωθηκαν, την ωρα που η Lyon εβαζε τα goals με τη σεσουλα. Στο λεπτο 48' της αναμετρησης πετυχε 2 (!) τερματα και στο 52' ενα ακομα. Απο το 64' μεχρι το 75' δε, το 1-4 μετατραπηκε σε 1-7.. Σχετικα με το οτι παιζοταν ακομα το παιχνιδι στη Γερμανια ενω στην Ελλαδα ειχε τελειωσει και συγκεκριμενα με το οτι αναφερθηκε πως ο λογος ηταν πως ανοιξαν κεφαλια παιχτων και ειναι παραλογο να το συζηταμε, να θυμισω πως δεν τιθεται θεμα καθυστερησεων, αλλα θεμα με το οτι καθυστερησε η εναρξη του δευτερου ημιχρονου χωρις προφανη λογο. Σε αυτο το σημειο να θυμισω πως η Dortmund και ο Ολυμπιακος, εχουν κληθει σε απολογια γιατι καθυστερησε το μεταξυ τους παιχνιδι να αρχισει ενα λεπτο. Για να τα λεμε ολα δηλαδη. Οσον αφορα τη Lille, θα μου πειτε γιατι δεν περασε αυτη δευτερη? Ελα μου ομως που εκει παιζοταν οι προκριση και για τις τρεις ομαδες (εκτος της Inter) μεχρι και το τελευταιο παιχνιδι. Μαλλον ειπε να μην το ξεφτυλισει ο Platini.
Ρε μηπως ειχε δικιο τελικα ο Maradonna λεγοντας πως στον τελικο του Mundial το 98' τα ειχε κανονισει ολα ο Platini? Μπα μωρε, φημες θα ειναι..

F1_STK
08-12-2011, 16:41
Φοβερο αυτο με τον οπαδο που πασχει απο καρκινο. Ειλικρινα συγκλονιζει. Δειτε κι εδω πολιτισμο http://www.sombrero.gr/2011/12/%CE%AD%CE%BD%CE%B1-%CE%B1%CE%BA%CF%8C%CE%BC%CE%B1-%CE%BC%CE%AC%CE%B8%CE%B7%CE%BC%CE%B1-%CF%80%CE%BF%CE%BB%CE%B9%CF%84%CE%B9%CF%83%CE%BC%C E%BF%CF%8D/

Giannis7
12-12-2011, 14:38
Βεβαιως χθες ειχαμε να αντιμετωπισουμε και εναν ψυχωμενο Πανιωνιο... Φαινεται οτι τα λεφτα απο το πριμ του Μαρινακη ηταν πολλα για τις γατουλες της νεας Σμυρνης, τουλαχιστον προσπαθησαν...

p.s Μα ουτε τα προσχηματα αυτοι οι Κερκυραιοι?...εστω για τα ματια του κοσμου ρε παιδι μου...
Δεν έχετε βαρεθεί αυτές τις συζητήσεις ? Δεν θέλω να σου αλλάξω την γνώμη, αν αυτό βλέπεις... αλλά με την ίδια λογική αδιάφορος ο ΟΦΗ στο ΟΑΚΑ, ψυχωμένος στο Καραισκάκης για να πάρει βαθμό. Αφού μας έκοψε βαθμούς ο ΟΦΗ είναι παράρτημα του Παναθηναικού. Το ίδιο και η Τρίπολη...

PDS
12-12-2011, 15:04
Μετεφερα εδω το ποστ σου Γιαννη.

Αυτο που με εκανε και γελασα παλι ηταν οι διαμαρτυριες του Μαρινακη για το πεναλτι.Ο ανθρωπος ειναι επικινδυνος.

Εκει που ελεγα να μη μιλησω χθες για διαιτησια(με τις καρτες που δεν εδινε σε παιχτες πανιωνιου, με το καθαρο γκολ που δεν μετρησε και με την τελευταια φαση που ειδε οτι η μπαλα περασε την γραμμη της περιοχης στην αγκαλια του Καπινο),πεταγετε ο Πολντο με γαυρικο Θρασος και διαμαρτυρεται για ενα καθαρο πεναλτι.Ποιος??ο Πολντο που αντι να ειναι φυλακη διαμαρτυρεται που επαιξε ο Κωσταντινεας τον ΠΑΟ 70-30 κατα του και οχι 100-0..

I_HAVE_A_NAME_
12-12-2011, 15:09
Δεν έχετε βαρεθεί αυτές τις συζητήσεις ? Δεν θέλω να σου αλλάξω την γνώμη, αν αυτό βλέπεις... αλλά με την ίδια λογική αδιάφορος ο ΟΦΗ στο ΟΑΚΑ, ψυχωμένος στο Καραισκάκης για να πάρει βαθμό. Αφού μας έκοψε βαθμούς ο ΟΦΗ είναι παράρτημα του Παναθηναικού. Το ίδιο και η Τρίπολη...

Καλά είσαι! Στις συζητήσεις για παραρτήματα έχουν γίνει η πιο ευφάνταστες κωλοτούμπες :D
Όποτε κάποιος δυσκολεύει τον Παναθηναϊκό και κάνει κακό ματς με τον Ολυμπιακό είναι παράρτημα μας, και το αντίστροφο... :b030:

|WISE|
12-12-2011, 19:34
Μετεφερα εδω το ποστ σου Γιαννη.

Αυτο που με εκανε και γελασα παλι ηταν οι διαμαρτυριες του Μαρινακη για το πεναλτι.Ο ανθρωπος ειναι επικινδυνος.

Εκει που ελεγα να μη μιλησω χθες για διαιτησια(με τις καρτες που δεν εδινε σε παιχτες πανιωνιου, με το καθαρο γκολ που δεν μετρησε και με την τελευταια φαση που ειδε οτι η μπαλα περασε την γραμμη της περιοχης στην αγκαλια του Καπινο),πεταγετε ο Πολντο με γαυρικο Θρασος και διαμαρτυρεται για ενα καθαρο πεναλτι.Ποιος??ο Πολντο που αντι να ειναι φυλακη διαμαρτυρεται που επαιξε ο Κωσταντινεας τον ΠΑΟ 70-30 κατα του και οχι 100-0..

ρε φιλε μακαρι να χα λεφτα να στειλω μπραβους να χτυπησουν τους μπραβους του και τον χοντρο.
Φαντασου για να μου δημιουργει εμενα τετοια συναισθηματα μισους και βιας,τι θα κανει στον κοινο καθυστερημενο,φανατισμενο οπαδο που διαβαζει αυτες τις δηλωσεις...

minaras_tio
12-12-2011, 20:19
Μαντεψτε σε ποιο ματς,ο Μητρογλου θα εκτισει την ποινη της μιας αγωνιστικης, λογω καρτων….
http://www.sport24.gr/football/omades/Atromitos/xwris_mhtrogloy_me_olympiako.1533973.html
Ναι καλα μαντεψατε!

Giannis7
12-12-2011, 21:13
Μαντεψτε σε ποιο ματς,ο Μητρογλου θα εκτισει την ποινη της μιας αγωνιστικης, λογω καρτων….
http://www.sport24.gr/football/omades/Atromitos/xwris_mhtrogloy_me_olympiako.1533973.html
Ναι καλα μαντεψατε!

Δηλαδή εσύ άμα είσαι ο Δώνης θα ήθελες να είχες τον Μήτρογλου στο Καραισκάκης ή σε κάποιο ματς που θα μπορούσες να χτυπήσεις στα ίσα ? Πιστεύεις ότι ο Ατρόμητος έχει τη δυνατότητα να διαλέξει ένα παιχνίδι που έχει σίγουρους τους 3 βαθμούς ? Υπάρχει τέτοιο παιχνίδι ? Και επίσης που ξέρεις πως δεν υπάρχει όρος για να μην παίζει με αντίπαλο τον Ολυμπιακό ?

Δεν είναι ανάγκη να υπάρχει συνομοσία από πίσω.

Αλλά τι σας λέω τώρα. Κάθε πρωτάθλημα εσείς το βλέπετε Παναθηναικός against all. Μέχρι και τον Άρη παράρτημα τον βγάζετε μερικοί....

PDS
12-12-2011, 21:59
Δηλαδή εσύ άμα είσαι ο Δώνης θα ήθελες να είχες τον Μήτρογλου στο Καραισκάκης ή σε κάποιο ματς που θα μπορούσες να χτυπήσεις στα ίσα ? Πιστεύεις ότι ο Ατρόμητος έχει τη δυνατότητα να διαλέξει ένα παιχνίδι που έχει σίγουρους τους 3 βαθμούς ? Υπάρχει τέτοιο παιχνίδι ? Και επίσης που ξέρεις πως δεν υπάρχει όρος για να μην παίζει με αντίπαλο τον Ολυμπιακό ?

Δεν είναι ανάγκη να υπάρχει συνομοσία από πίσω.


Τι εχει ο Ατρομητος?Μια χαρει μπορει να σου κοψει βαθμους.
Εμας μας καρφωσε και με Πανιωνιο και με Ατρομητο Ο Μητρογλου.Τωρα απο την εξεδρα ,δεν νομιζω οτι μπορει να κανει και πολλα(οχι οτι θα εκανε αν επαιζε βεβαια στο συγκεκριμενο παιχνιδι).


Αλλά τι σας λέω τώρα. Κάθε πρωτάθλημα εσείς το βλέπετε Παναθηναικός against all.

Ειναι οι πολλες συμπτωσεις...γι αυτο.

minaras_tio
12-12-2011, 22:06
Δηλαδή εσύ άμα είσαι ο Δώνης θα ήθελες να είχες τον Μήτρογλου στο Καραισκάκης ή σε κάποιο ματς που θα μπορούσες να χτυπήσεις στα ίσα ? Πιστεύεις ότι ο Ατρόμητος έχει τη δυνατότητα να διαλέξει ένα παιχνίδι που έχει σίγουρους τους 3 βαθμούς ? Υπάρχει τέτοιο παιχνίδι ? Και επίσης που ξέρεις πως δεν υπάρχει όρος για να μην παίζει με αντίπαλο τον Ολυμπιακό ?

Δεν είναι ανάγκη να υπάρχει συνομοσία από πίσω.

Αλλά τι σας λέω τώρα. Κάθε πρωτάθλημα εσείς το βλέπετε Παναθηναικός against all. Μέχρι και τον Άρη παράρτημα τον βγάζετε μερικοί....

Ελα φιλε μου τωρα. Ειναι γνωστος γαυρος ο μητρογλου. Οσο ηταν βαζελος και ο cisse. Δε θα στεναχωρηθει και πολυ που θα ειναι σπιτι του.
Ωραια λογικη ομως. Αφου φαβορι ειναι ο γαυρος,ας "ξεκουρασουμε" τους βασικους; Ισα ισα που με μια πιο δυνατη ομαδα,εκει βαζεις οτι καλυτερο εχεις.
Ορος στο συμβολαιο; Δε γραφει πουθενα κατι τετοιο το link που εδωσα. Για τιμωρια γραφει.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Giannis7
13-12-2011, 00:26
Τι εχει ο Ατρομητος?Μια χαρει μπορει να σου κοψει βαθμους.
Εμας μας καρφωσε και με Πανιωνιο και με Ατρομητο Ο Μητρογλου.Τωρα απο την εξεδρα ,δεν νομιζω οτι μπορει να κανει και πολλα(οχι οτι θα εκανε αν επαιζε βεβαια στο συγκεκριμενο παιχνιδι).



Ειναι οι πολλες συμπτωσεις...γι αυτο.

Ο ΟΦΗ από 2-0, το έκανε 2-2 με τον Ολυμπιακό, ενώ με εσάς έκανε το 2-1 και μετά το σκορ πήγε 3-1. Έφαγε κι άλλο μήπως βάλετε αυτογκόλ και σας κόψει βαθμούς. Άρα παράρτημα. Ωραία λογική ? :d040g:

msnes7
13-12-2011, 00:58
Καλά αρχίζετε μια συζήτηση για το τίποτα.Έτσι και αλλιώς ΔΕΝ θα έπαιζε λόγω του ότι είναι δανεικός και αυτό συμβαίνει με όλους τους δανεικούς(βλέπε ματς όφη σουμπίνιο,κάται) που δίνει ο ολυμπιακός

msnes7
13-12-2011, 01:01
Ορος στο συμβολαιο; Δε γραφει πουθενα κατι τετοιο το link που εδωσα. Για τιμωρια γραφει.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ποιό link να δώσει εξηγήσεις.Αυτοί κάνουν copy paste τις ειδήσεις.Δεν θα έπαιζε έτσι και αλλιώς,είναι τόσο χαζοί στο περιστέρι να τον δήλωναν σε άλλο ματς να μην πάιξει 2?

minaras_tio
13-12-2011, 01:08
Ποιό link να δώσει εξηγήσεις.Αυτοί κάνουν copy paste τις ειδήσεις.Δεν θα έπαιζε έτσι και αλλιώς,είναι τόσο χαζοί στο περιστέρι να τον δήλωναν σε άλλο ματς να μην πάιξει 2?

Γιατι δε θα επαιζε ετσι κι αλλιως; Αυτο δε καταλαβαινω!
Ξερεις εσυ αν υπαρχει ο ορος αυτος στο συμβολαιο; Οχι. Ας βγουνε απο τον ατρομητο να πουνε οτι υπαρχει αυτος ο ορος στο συμβολαιο. Να μην λενε οτι δεν παιζει λογω καρτων.


Sent from my iPhone using Tapatalk

msnes7
13-12-2011, 01:32
Ούτε με τον όφη ύπηρχε όρος αλλά ζήτησε ο ολυμπιακός να μην παίξουν.Το θέμα είναι στο περιστέρι δεν θα περίμεναν μέχρι το ματς με τον ολυμπιακό για να δουν αν παίξει ο μήτρογλου με τον κίνδυνο να χάσει και άλλο ματς αν δηλωνόταν σε άλλο.Δεν νομίζω ότι στο περιστέρι δεν γνωρίζουν το θέμα.Απλά μη περιμένεις από τέτοια sites να μάθεις περισσότερα πράγματα......
Και από ότι ξέρω ο παο δήλωσε τον λέτο να εκτίσει την ποινή του στο ματς με τον παναιτωλικό εκτός έδρας.Βρίσκεις εσύ καμία λογική σε αυτό αντί να τον έβαζαν σε ένα εντός?

minaras_tio
13-12-2011, 02:34
Διαφορετικο αυτο με το λετο. Ο παναιτωλικος ειναι αδυναμη ομαδα. Αρα λογικο να μην ειναι "τοσο απαραιτητος".
Ο ατρομητος ομως παιζει με το γαυρο,αρα θελει ολα του τα οπλα στο γηπεδο. Η μηπως οχι;;;
Με τοσα που εχουν γινει και γινονται,ειναι λογικο να ειμαστε για ολοι καχυποπτοι.
Οταν παιζεις με καλυτερη ομαδα απο εσενα,θελεις να εχεις τους καλυτερους στο γηπεδο. Εχεις δει κανενα ματς να ξεκουραζονται βασικοι παικτες, με καλυτερη ομαδα απο εσενα;


Sent from my iPhone using Tapatalk

msnes7
13-12-2011, 03:08
H νοοτροπία στην ελλάδα είναι ότι φυλάω τον παίχτη για τα ματς που μπορώ να πάρω βαθμούς.
Ο ατρόμητος έχει 3 ματς στην έδρα του με όφη,άεκ,άρη και ένα έξω με ολυμπιακό.Εσύ αν ήσουν προπονητής που θα δήλωνες τον μήτρογλου?Στο εκτός?
Παρόλα αυτά δεν βρίσκω επιμένω λογική στο να δηλωθεί ο λέτο στο ματς με παναιτωλικό που νομίζω είναι πιο δύσκολο από ότι νομίζεις......και σίγουρα θα φανεί η απουσία του.Ο παο είχε 2 ματς εντός με αστέρα και κέρκυρα.Σαφώς ευκολότερα του ματς του αγρινίου.Πιστεύω ήταν λάθος απόφαση και θα το δεις ότι θα στοιχίσει

minaras_tio
13-12-2011, 12:36
Μπα μαυρογατα που θα στοιχισει η απουσια του λετο!
Ρε συ η συγκριση ειναι ατυχης.Γιατι? Γιατι ο Μητρογλου στο ξαναλεω,ειναι γνωστος γαυρος,ο Μαριδακης ξερεις οτι λυνει και δενει οποια ομαδα γουσταρει,εχει και προιστορια,αρα ολοι οι παναθηναικοι δε προκειται να σκεφθουν κατι διαφορετικο,οτι επιχειρημα και να προβαλουν οι ολυμπιακοι.
Αστον,δε παει να μην ξαναπαιξει το γιδι….

kostasb13
16-12-2011, 16:35
Απο ποτε εχει γινει ''ευκολο'' για το γαυρο το να περασει ομαδα σαν την Ρουμπιν?...και μεγαλη αποτυχια αν δεν προκριθει?...χαλαρωστε λιγο...κατακτητες της Ευρωπης...και προσεξτε μη σας πεσει βαρυς ο Ρωσικος χειμωνας....

msnes7
16-12-2011, 20:22
Δεν είναι εύκολο,σοβαρότητα θέλει.Οι ρώσικες ομάδες πάντα είναι χειρότερες τον φεβρουάριο.Εκτός αν η ρούμπιν κάνει την εξαίρεση με μας:ice:
Πάντως η ρούμπιν που έπαιξε με τον παοκ εμένα δεν με φοβίζει

kostasb13
22-12-2011, 22:15
''Τέλος ο Καλόπουλος''

...και τα λοιπα που γραφει στην επιστολη του...δεν υπαρχει λογος να τα ποσταρω



Στο διαολο και ακομα παραπερα...

minaras_tio
23-12-2011, 01:57
Γιατι με στεναχωρας τωρα; Δε θα μπορω να κοιμηθω ρε συ!!
Μα τετοιους ανθρωπους-ζωα χρειαζεται ο αθλητισμος!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Giannis7
23-12-2011, 15:51
Τι σας έκανε ο Καλόπουλος βρε παιδιά ?

minaras_tio
23-12-2011, 16:05
Τι σας έκανε ο Καλόπουλος βρε παιδιά ?

Εεεεεεεε,δε θυμαμαι…..:whistle:

Giannis7
23-12-2011, 17:04
Εεεεεεεε,δε θυμαμαι…..:whistle:

Αν λες για το ντέρμπι... τον βοηθό πρέπει να κατηγορείτε.

PDS
23-12-2011, 17:08
Αν λες για το ντέρμπι... τον βοηθό πρέπει να κατηγορείτε.

Τον βοηθο και για τις καρτες,το χερι και και και?
Δεν νομιζω.
Ολο το πακετο(διαιτητες εποπτες), ηθελε να προστατευσει ο Μαρινακης αλλωστε(στις κασετες).
Αλλα ο τελευταιος ζει και βασιλευει,οποτε τζαμπα συζηταμε για αυτο το λουλουδι(τον Καλοπουλο).

Εμετος,γιατι βγαινει και απο πανω για το θεμα Καλοπουλου.Αλλα Ελλαδα ειμαστε.ΠΑΣΟΚ,ΝΔ,Ολυμπιακος.

minaras_tio
23-12-2011, 21:24
Αν λες για το ντέρμπι... τον βοηθό πρέπει να κατηγορείτε.

Τον βοηθο? :d040g:
Ελα ρε συ τωρα.Εχει βουηξει ο τοπος,ελα. Παραδεχτειτε το να ξεμπερδευουμε. Και οι 3 στο κολπο ηταν.

Giannis7
23-12-2011, 22:13
Δεν μπορώ να πάρω θέση, απλά άμα θέλετε διαβάστε την συνέντευξη του βοηθού (δεν θυμάμαι το όνομα του).

@PDS Δεν τις θυμάμαι τις φάσεις.... Πάντως δεν νομίζω να έκανε και κανένα έγκλημα ο Καλόπουλος. Ο ίδιος ήταν που μέτρησε το γκολ του Εντόι το 2008, πάντως.

F1_STK
24-12-2011, 00:03
@PDS Δεν τις θυμάμαι τις φάσεις.... Πάντως δεν νομίζω να έκανε και κανένα έγκλημα ο Καλόπουλος. Ο ίδιος ήταν που μέτρησε το γκολ του Εντόι το 2008, πάντως.

Ψηλα γραμματα... Ξεχνας και το penalty που εδωσε στο χερι του Αντζα ενω επεφτε. Αλλα τοτε ηταν καλος. Περυσι μονο χαλασε φυσικα. Αφου εξαλλου Πασοκ, ΝΔ, Ολυμπιακος (ο Παναθηναικος παντα απ ' εξω αλλωστε).

minaras_tio
24-12-2011, 01:44
Παιδια μη το κουραζουμε το θεμα ξανα.
Και ο παο εχει ευνοηθει κατα καιρους απο σφυριγματα. ΟΜΩΣ ΠΟΤΕ μα ποτε δεν υπηρξε μια αποδειξη για τα σφυριγματα αυτα.
Σε εσας υπαρχει συνομιλια μαριδακη-μπεου,που νομιζω δε μπορειτε να αρνηθειται οτι ηταν ΣΤΗΜΕΝΟ!
Αυτη ειναι η διαφορα...


Sent from my iPhone using Tapatalk

F1_STK
24-12-2011, 08:25
Παιδια μη το κουραζουμε το θεμα ξανα.
Και ο παο εχει ευνοηθει κατα καιρους απο σφυριγματα. ΟΜΩΣ ΠΟΤΕ μα ποτε δεν υπηρξε μια αποδειξη για τα σφυριγματα αυτα.
Σε εσας υπαρχει συνομιλια μαριδακη-μπεου,που νομιζω δε μπορειτε να αρνηθειται οτι ηταν ΣΤΗΜΕΝΟ!
Αυτη ειναι η διαφορα...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Προσωπικα δεν αρνουμαι τιποτα. Και λεω προσωπικα γιατι ο καθενας εχει τον δικο του τροπο σκεψης. Το να μην πιστευεις ομως οτι δεν εχει κανει κατι τετοιο ο Παναθηναικος επειδη δεν υπαρχει μια αποδειξη με συγχωρεις αλλα ειναι καθαρα οπαδικο. Και να πιστευεις οτι ηταν τυχαιο. Αποδειξη και υποδειξη για τους υπολοιπους διαιτητες ειναι και μονο η εισοδος του Βαρδινογιαννη με οπλο στον αγωνιστικο χωρο. Για να μην αναφερω το ''τα σπορια θα τα δωσει στον Αρη''. Και δεν τα λεω καθολου οπαδικα.

minaras_tio
24-12-2011, 12:50
Προσωπικα δεν αρνουμαι τιποτα. Και λεω προσωπικα γιατι ο καθενας εχει τον δικο του τροπο σκεψης. Το να μην πιστευεις ομως οτι δεν εχει κανει κατι τετοιο ο Παναθηναικος επειδη δεν υπαρχει μια αποδειξη με συγχωρεις αλλα ειναι καθαρα οπαδικο. Και να πιστευεις οτι ηταν τυχαιο. Αποδειξη και υποδειξη για τους υπολοιπους διαιτητες ειναι και μονο η εισοδος του Βαρδινογιαννη με οπλο στον αγωνιστικο χωρο. Για να μην αναφερω το ''τα σπορια θα τα δωσει στον Αρη''. Και δεν τα λεω καθολου οπαδικα.

Διαβασε καλα το μηνυμα μου,γραφω: και ο παο εχει ευνοηθει κατα καιρους απο σφυριγματα.Δε το αρνουμαι.Θα ημουν χαζος αν το αρνιομουν. Απλα γραφω οτι δεν εχει αποδειχθει.Αλλα σφυριγματα υπηρχαν!

Και οχι δεν ειμαι οπαδος ευτυχως,ειμαι φιλαθλος που δε πολυτρελενεται κιολας….

Αυτα με τα οπλα που αναφερεις,εγω παραδεχομαι οτι ειναι απο τις πιο μαυρες σελιδες στην ιστορια της ομαδας μου,και ντρεπομαι για αυτα. Αλλα αν ξεκινησουμε τωρα να μιλαμε για αυτα,θα ερθει το πασχα!!

PDS
24-12-2011, 13:30
Ψηλα γραμματα... Ξεχνας και το penalty που εδωσε στο χερι του Αντζα ενω επεφτε. Αλλα τοτε ηταν καλος. Περυσι μονο χαλασε φυσικα. Αφου εξαλλου Πασοκ, ΝΔ, Ολυμπιακος (ο Παναθηναικος παντα απ ' εξω αλλωστε).


Δεν ειπε κανεις οτι ειναι γαυρος ο Καλοπουλος,ηταν κατι πολυ χειροτερο.Στημενος.


Τωρα το να ψαχνουμε 2-3 φασεις και να τις συγκρινουμε με τα οργια που εχουμε δει 15 χρονια τωρα,ειναι λιγο αδικο.
Εδω να μου πεις ακομα για το ''Δουριο'' μιλανε οι φιλοι Ολυμπιακοι,παρ'ολο που στο συγκεκριμενο παιχνιδι επαιξε 80-20 γαυρο.

Και δεν χρειαζεται να επαναλαμβανομαστε.Στην περιοδο υποτιθετε κρατους(λολ) παναθηναικου,ο καλυτερος σηκωνε κουπα.Δεν υπηρχαν τα χρηματα του C.L κτλ.

ΥΓ.Εδω και καποιες αγωνιστικες εχουμε ωραια σφυριγματα υπερ του ΟΣΦΠ.Να δουμε που θα φτασει αυτο.Ξερουμε την καταληξη βεβαια.Φιεστα στον Πειραια και ολοι ευτυχισμενοι.

Giannis7
24-12-2011, 14:52
Δεν ειπε κανεις οτι ειναι γαυρος ο Καλοπουλος,ηταν κατι πολυ χειροτερο.Στημενος.


Τωρα το να ψαχνουμε 2-3 φασεις και να τις συγκρινουμε με τα οργια που εχουμε δει 15 χρονια τωρα,ειναι λιγο αδικο.
Εδω να μου πεις ακομα για το ''Δουριο'' μιλανε οι φιλοι Ολυμπιακοι,παρ'ολο που στο συγκεκριμενο παιχνιδι επαιξε 80-20 γαυρο.

Και δεν χρειαζεται να επαναλαμβανομαστε.Στην περιοδο υποτιθετε κρατους(λολ) παναθηναικου,ο καλυτερος σηκωνε κουπα.Δεν υπηρχαν τα χρηματα του C.L κτλ.

ΥΓ.Εδω και καποιες αγωνιστικες εχουμε ωραια σφυριγματα υπερ του ΟΣΦΠ.Να δουμε που θα φτασει αυτο.Ξερουμε την καταληξη βεβαια.Φιεστα στον Πειραια και ολοι ευτυχισμενοι.

Ποια είναι τα σφυρίγματα αυτά ? Εκτός του Ολυμπιακός - Πανσεραικός, όλα τα άλλα ματς κυλήσανε πολύ καλά. Μην κάνεις σαν πρόεδρος ομάδας της Superleague. Όλοι κοιτάνε με τις ανακοινώσεις τους να πάρουνε ένα σφύριγμα παραπάνω. Γι' αυτό το λόγο επιστρατεύτηκε κι ο Θεοδωρίδης στον Ολυμπιακό. Κάθε φορά που δεν πάει κάτι καλά (στην ουσία όλα καλά πήγαιναν), επιστρέφει αυτός ο γραφικός να φωνάζει για την διαιτησία. Πιο πολύ προκατάληψη υπάρχει, παρά οτιδήποτε άλλο. Οι Έλληνες το έχουμε αυτό. Ποτέ δεν παραδεχόμαστε ότι ο άλλος νικάει δίκαια. Όσο τρελό μου φαίνεται να λένε ότι ο Παναθηναικός πήρε το πρωτάθλημα του 2010 με τη διαιτησία, τόσο τρελό μου ακούγεται να μου λέτε ότι το ντέρμπι έκρινε το πρωτάθλημα. Ο Παναθηναικός πέρσι δεν βλεπόταν. Είχε μόνο το Σισέ σε καλή κατάσταση και κανέναν άλλον. Και μην μου πείτε ότι στα επόμενα δεν έπαιξε καλά λόγω του ντέρμπι, γιατί και πριν το ντέρμπι την ίδια απόδοση είχε.

PDS
24-12-2011, 16:55
Όσο τρελό μου φαίνεται να λένε ότι ο Παναθηναικός πήρε το πρωτάθλημα του 2010 με τη διαιτησία, τόσο τρελό μου ακούγεται να μου λέτε ότι το ντέρμπι έκρινε το πρωτάθλημα.

Ο Παναθηναικός πέρσι δεν βλεπόταν. Είχε μόνο το Σισέ σε καλή κατάσταση και κανέναν άλλον. Και μην μου πείτε ότι στα επόμενα δεν έπαιξε καλά λόγω του ντέρμπι, γιατί και πριν το ντέρμπι την ίδια απόδοση είχε.

To πρωτο οντως ειναι θεοτρελο.Το δευτερο ειναι νορμαλ.Η απαντηση ειναι οι κασσετες.Ας με αφηνε να μειωσω,μετα ειχες τα ντερμπι σου,οπου εχασες βαθμους.
Οποτε ναι το θεωρω κλεμμενο.Δεν μου κανουν τα ''ναι αλλα κυκλοφορουσα λιγο καλυτερα το τοπι'',ε και?Εγω ειχα σισε-Ζιλμπερτο.Δεν ειπα οτι υπαρχε τεραστια διαφορα των 2 ομαδων,αλλα ας το αφησαν να δουμε.
Εφοσον ΔΕΝ το αφησαν ειναι κλεμμενο,ακομα και αν μπορουσαμε να παμε τον χρονο μπροστα για να διαπιστωσουμε τελικα οτι και παλι θα το σηκωνε ο ΟΣΦΠ.Και παλι κλεμμενο θα ηταν.

Απο κει και περα οχι μονο αλλοιωθηκε το προηγουμενο πρωταθλημα,αλλα και το φετινο ,καθως εχτισες με δεδομενα τα εκ. των ομιλων.

Αποψη μου βεβαια.Κουβεντα κανουμε.

messi10
24-12-2011, 20:45
Δυο πολυ ωραιο βιντεακια...Merry Christmas. ;)

Liverpool FC 2011/12 YNWA * With Me(Merry Christmas :) By: Carrera26 - YouTube

FC Barcelona - Merry Christmas 2011 ||HD|| - YouTube

F1_STK
25-12-2011, 03:27
Δεν ειπα οτι ο Καλοπουλος ειναι Ολυμπιακος παντως. Δε βγαινει αυτο καπου απο τα λεγομενα μου. Γενικα οπου υπαρχουν δοξα και λεφτα υπαρχουν παρεμβασεις, ειδικα στην Ελλαδα. Συμφωνω οτι θα τελειωσουμε το Πασχα :).
Χρονια Πολλα και καλα Χριστουγεννα σε ολους μας και πανω απο ολα υγεια!

kostasb13
28-12-2011, 20:56
Οι ομιλοι στην Ευρωλιγκα οπως βγηκαν σημερα

Ε’ Όμιλος: ΤΣΣΚΑ Μόσχας, Ολυμπιακός, Εφές Αναντολού, Γαλατάσαραϊ.

Στ’ Όμιλος: Ρεάλ Μαδρίτης, Σιένα, Ουνικάχα Μάλαγα, Μπιλμπάο.

Ζ’ Όμιλος: Φενέρμπαχτσε/Ούλκερ, Παναθηναϊκός, Ούνιξ Καζάν, Αρμάνι Μιλάνο.

Η’ Όμιλος: Μπαρτσελόνα, Μακάμπι Τελ Αβίβ, Καντού, Ζαλγκίρις Κάουνας.


Καλος για μας, παλουκι για το γαυρο...
Βεβαια το αρνητικο για την ομαδα μου ειναι οτι αν περασει στην επομενη φαση( που θα περασει) θα βρει μια εκ των Μπαρτσα, Μακαμπι στο δρομο για το φ4...

messi10
28-12-2011, 23:05
Πω, ρε γμτ, οπως και στο CL, ετσι κι εδω...:P Προτιμουσα Ρεαλ, απο ΤΣΣΚΑ την οποια προσωπικα φοβαμαι πολυ... αντιθετως, ως συνηθως, τυχερος ο Π.Α.Ο. ......

kostasb13
28-12-2011, 23:38
Πω, ρε γμτ, οπως και στο CL, ετσι κι εδω...:P Προτιμουσα Ρεαλ, απο ΤΣΣΚΑ την οποια προσωπικα φοβαμαι πολυ... αντιθετως, ως συνηθως, τυχερος ο Π.Α.Ο. ......

Το '' ως συνηθως'' για εξηγησε το καλυτερα...αν θυμασαι κατι που δε θυμαμαι εγω...

Giannis7
29-12-2011, 00:54
Άμα σας πω ότι είναι η μόνη χρονιά που είμαι πιο αισιόδοξος για ευρωπαική πορεία στο ποδόσφαιρο, παρά στο μπάσκετ !?

PDS
05-01-2012, 14:15
Χαλια σημερα, τυχεροι που πηραμε και τον ενα ποντο. Δεν υπαρχει παγκος σε αυτη την ομαδα μη γελιομαστε. Και πρωταθλημα μονο με τον Λετο και 2-3 ακομα δεν παιρνεις...

Δε συμφωνω με το χαλια.
Ειχαμε σημαντικες απουσιες και ηταν ενα δυσκολο παιχνιδι ετσι και αλλιως.Χασαμε και τον Μπουμ στο τελος και παρ'ολα αυτα δεν χασαμε.

Απο την αλλη αν σου εδινε το πεναλτι,το παιχνιδι θα ειχε τελειωσει εκει.Οταν εσενα δεν σου δινει πεναλτι και στους αλλους χαριζει γκολ στο παιχνιδι με Παναιτ.Οταν εσενα σε καρφωνει (οπως και οταν ηταν στον Πανιωνιο) ο Μητρογλου,ενω οι αλλοι παιζουν με τον Ατρομητο που κατεβαινει χωρις Μητρογλου,Τατο,Σκονδρα κτλ ...οντως μη γελιομαστε,πρωταθλημα δεν παιρνεις.
4 ποντακια χαθηκαν σε αυτα τα παιχνιδια.

gtakis
05-01-2012, 14:54
Όταν ο Ερμής είναι ανάδρομος με ωροσκόπο τον Ταύρο και όταν τον pds τον έχει πιάσει για μια ακόμη φορά το κλαψούρισμα και του φταίνει όλα κοκ κοκ κοκ κοκ κοκ κοκ .........μπλα μπλα μπλα....έλα ρε παιδιά έλεος με την κλάψα,χωρίς τον Λέτο απλά δεν υπάρχετε στην σουπαλίγδα.....όχι ότι όταν τον έχετε για να εκτελεί πέναλντι σωρηδόν είσαστε κορυφαίοι αλλά λέμε τώρα.....

gtakis
05-01-2012, 15:03
όσο για τις απουσίες που λες,απο τον Παναιτωλικό έλειπαν οι 2 καλύτεροι του παίχτες Θεοδωρίδης-Χαριστέας αλλά αυτά τα ξεχνάμε βέβαια.....

kostasb13
05-01-2012, 15:12
Δε συμφωνω με το χαλια.
Ειχαμε σημαντικες απουσιες και ηταν ενα δυσκολο παιχνιδι ετσι και αλλιως.Χασαμε και τον Μπουμ στο τελος και παρ'ολα αυτα δεν χασαμε.

Απο την αλλη αν σου εδινε το πεναλτι,το παιχνιδι θα ειχε τελειωσει εκει.Οταν εσενα δεν σου δινει πεναλτι και στους αλλους χαριζει γκολ στο παιχνιδι με Παναιτ.Οταν εσενα σε καρφωνει (οπως και οταν ηταν στον Πανιωνιο) ο Μητρογλου,ενω οι αλλοι παιζουν με τον Ατρομητο που κατεβαινει χωρις Μητρογλου,Τατο,Σκονδρα κτλ ...οντως μη γελιομαστε,πρωταθλημα δεν παιρνεις.
4 ποντακια χαθηκαν σε αυτα τα παιχνιδια.

Δυο ηταν οι βασικες απουσιες χθες (Κουινσι Λετο) σημαντικες σιγουρα, και ο Ρουντολφ. Οι αντικαταστατες τους ποιοι ηταν?...εκει ειναι το θεμα, οτι αυτη η ομαδα δεν εχει βαθος στον παγκο. Φευγει και ο Νινης τωρα... Και ειχε και ο Παναιτωλικος σημαντικες απουσιες ε?...
Δεν ξερω, ημουν με καμια 15αρια Παναθηναικους χθες και βλεπαμε το ματς και το μπινελικι πηγαινε συννεφο. Πολλα λαθη, πουλημα της μπαλας, ελαχιστες ευκαιριες, κακη εμφανιση που μετριαστηκε καπως απο το γκολ στο τελος.
Οσον αφορα το πεναλτι, αποψη μου ειναι οτι δεν ηταν

PDS
05-01-2012, 15:21
Όταν ο Ερμής είναι ανάδρομος με ωροσκόπο τον Ταύρο και όταν τον pds τον έχει πιάσει για μια ακόμη φορά το κλαψούρισμα και του φταίνει όλα κοκ κοκ κοκ κοκ κοκ κοκ .........μπλα μπλα μπλα....έλα ρε παιδιά έλεος με την κλάψα,χωρίς τον Λέτο απλά δεν υπάρχετε στην σουπαλίγδα.....όχι ότι όταν τον έχετε για να εκτελεί πέναλντι σωρηδόν είσαστε κορυφαίοι αλλά λέμε τώρα.....

Δεν ειναι κλαψα αλλα πραγματικοτητα.
4 ποντακια χασαμε,αν υπολογισουμε ενα 50-50.Αν ηταν δικος μας ο ατρομητος και μας επαιζε τοσο καλα οσο εσας η διαιτησια με τον Παναιτ. θα ηταν παραπανω ποντοι στο + ομως αυτη τη φορα.

Οταν ολα τα πεναλτι του Λετο ειναι πεναλτι,δεν εχει νοημα αυτη η κουβεντα.

Εντωμεταξυ περσι λεγατε οτι ολος ο παναθηναικος ειναι ο Σισε.Φετος ολος ο ΠΑΟ ειναι ο λετο,του χρονου ο χριστοδουλοπουλος ξερω γω κτλ.Και σε καποια φαση θα μιλαμε για ολη την εντεκαδα που παιζει σημερα.


όσο για τις απουσίες που λες,απο τον Παναιτωλικό έλειπαν οι 2 καλύτεροι του παίχτες Θεοδωρίδης-Χαριστέας αλλά αυτά τα ξεχνάμε βέβαια.....

Ε και εμεις ειχαμε περισσοτερες απουσιες,αρα ειμαστε παραρτημα του Παναιτωλικου.
Απουσια απο απουσια εχει διαφορα .Ο Τατος και ο Μητρογλου ανηκουν σε εσας.Υπαρχουν μονο για να κοβουν βαθμους απο τον ΠΑΟ.


Δυο ηταν οι βασικες απουσιες χθες (Κουινσι Λετο) σημαντικες σιγουρα, και ο Ρουντολφ. Οι αντικαταστατες τους ποιοι ηταν?...εκει ειναι το θεμα, οτι αυτη η ομαδα δεν εχει βαθος στον παγκο. Φευγει και ο Νινης τωρα...Το εγραψα και χθες, πρωταθλημα με 2-3 παικτες δεν παιρνεις. Και ειχε και ο Παναιτωλικος σημαντικες απουσιες ε?...
Δεν ξερω, ημουν με καμια 15αρια Παναθηναικους χθες και βλεπαμε το ματς και το μπινελικι πηγαινε συννεφο. Πολλα λαθη, πουλημα της μπαλας, ελαχιστες ευκαιριες, κακη εμφανιση που μετριαστηκε καπως απο το γκολ στο τελος.
Οσον αφορα το πεναλτι, αποψη μου ειναι οτι δεν ηταν

Ε ναι οι Αναπληρωματικοι των κουινσι λετο θα μπορουσαν να ειναι ο Νινης και ο Χριστοδουλοπουλος.
Δεν εχουμε κανα τρελο παγκο αλλα οκ,δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα σε συγκριση με περσι.

Ξαναλεω οτι με απουσιες και 10 παιχτες ισοφαρησες.Μην τα θελουμε ολα δικα μας,μπαλα ειναι.Kαι ο παναιτ δεν ειναι ομαδα της σειρας.

Για μενα ηταν πεναλτι γιατι πεφτει πανω του χωρις να ακουμπησει μπαλα.Δεν ειναι σκανδαλο του Αιωνα το οτι δεν το δωσε,αλλα θα μπορουσε να το δωσει.

Giannis7
05-01-2012, 17:18
Δυο ηταν οι βασικες απουσιες χθες (Κουινσι Λετο) σημαντικες σιγουρα, και ο Ρουντολφ. Οι αντικαταστατες τους ποιοι ηταν?...εκει ειναι το θεμα, οτι αυτη η ομαδα δεν εχει βαθος στον παγκο. Φευγει και ο Νινης τωρα... Και ειχε και ο Παναιτωλικος σημαντικες απουσιες ε?...
Δεν ξερω, ημουν με καμια 15αρια Παναθηναικους χθες και βλεπαμε το ματς και το μπινελικι πηγαινε συννεφο. Πολλα λαθη, πουλημα της μπαλας, ελαχιστες ευκαιριες, κακη εμφανιση που μετριαστηκε καπως απο το γκολ στο τελος.
Οσον αφορα το πεναλτι, αποψη μου ειναι οτι δεν ηταν

Αυτή είναι η διαφορά των δύο ομάδων. Ο Ολυμπιακός χθες είχε εκτός αποστολής τον Ιμπαγάσα και τον Ορμπάιθ και στον πάγκο τον Μακούν με τον Γέστε.

Η διαιτησία ήταν πολύ καλή και στα δύο ματς κατά τη γνώμη μου. Όσο πέναλτυ είναι του Φουστέρ, άλλο τόσο είναι και του Βύντρα. Δεν μετράει μόνο αν υπάρχει επαφή, πρέπει η επαφή να δικαιολογεί την πτώση.

Το ότι ο Ατρόμητος κάθισε κι έχασε ή ότι ο Τάτος με τον Μήτρογλου υπάρχουν για να κόβουν βαθμούς στον ΠΑΟ δεν είναι καν άξιο σχολιασμού.

gmarinps3
05-01-2012, 18:27
Τσάμπα δράμα χτες και από τους 2 μεγάλους.
Έχουμε το επίπεδο ποδοσφαίρου που μας αξίζει.
Αυτό μας ταΐζουν αυτό τρώμε. :)

PDS
05-01-2012, 19:09
Όσο πέναλτυ είναι του Φουστέρ, άλλο τόσο είναι και του Βύντρα. Δεν μετράει μόνο αν υπάρχει επαφή, πρέπει η επαφή να δικαιολογεί την πτώση.

Στη φαση του φουστερ ο αντιπαλος διωχνει και μπαλα .Στην φαση του βυντρα ισχυει το bold.Τον γκρεμιζει κανονικα.Αν ειχε γινει αυτο στον φουστερ,θα μιλαγαμε για την φαση ολο τον επομενο μηνα και θα εβγαιναν μαιμουδες στις εφημεριδες.
Η γνωμη μου ειναι οτι δεν ειναι στημενος ο διαιτητης,απλα εκανε λαθος.Δεν ειναι ευκολη φαση.


Το ότι ο Ατρόμητος κάθισε κι έχασε ή ότι ο Τάτος με τον Μήτρογλου υπάρχουν για να κόβουν βαθμούς στον ΠΑΟ δεν είναι καν άξιο σχολιασμού.

Δεν ειπε κανεις οτι ο Ατρομητος δεν επαιξε.
Το προβλημα ειναι οτι εμας ο Μητρογλου μας καρφωσε(μας εκοψε 2 βαθμους),ενω με εσας εβλεπε το παιχνιδι απο την nova.
Oταν αυτο γινεται με 3,4,5 ομαδες στο πρωταθλημα ,φυσικα και υπαρχει αλλοιωση (ακομα και αν αυτες οι ομαδες δεν κατσουν να χασουν),απλα μαθηματικα ειναι.
Ο Γοντικας ειχε κανει μια προταση για αυτο το προβλημα.Να υπαρχει καποιο οριο σε δανεικους παιχτες στην superleague.Φυσικα ο Μαρινακης ειχε διαφορετικη αποψη.

gmarinps3
05-01-2012, 19:26
Σαφώς αφού έχει δανείσει επί του παρόντος αν δεν κάνω λάθος κοντά στους 17 παίκτες ;)

Giannis7
05-01-2012, 22:32
Έλα τώρα που τον γκρεμίζει κι όλας... Σαν να τον χτύπησε ρεύμα πετάγεται.

msnes7
05-01-2012, 23:46
Εγώ τα είχα πει πριν 2 εβδομάδες.Ήταν εγκληματικό που ο παο δήλωσε λέτο για το ματς με παναιτωλικό λες και ήταν σίγουρο διπλό.Τα είδατε τα αποτελέσματα.Και τον τοτσέ που έβαλε στο τέλος για 10 λεπτά έχασε ένα γκολ και ένα έβαλε ένω σε 80 λεπτά ο παο είχε μια φάση(στην αρχή του ματς).Εγκληματική αδράνεια και από φερέιρα που φαίνεται τον πείραξε το νοσοκομείο.Πάντως ο παο από τη στιγμή που πήρε διαφορά 5 πόντων έχασε τον αέρα της καλής μπάλας.Άρχισαν τα ίδια με διαμαρτυρίες για διαιτησία,άρχισαν τα λάθη.Αποτέλεσμα ΠΑΛΙ από κάτω και μετά γκρινιάζετε.Εγώ έβλεπα το ματς με γύρω στους 10-15 παναθηναικούς(όχι άγριους).Το τι μπινελίκι έπεφτε δεν λέγεται.Κάπου πρέπει να βλέπουμε ήσυχα και λίγο.Ειλικρινά εγώ δεν έχω βρίσει ποτέ πάιχτες της ομάδας.Ποδόσφαιρο είναι δεν πάμε να βγάλουμε το άχτι μας.
Όσο για τον βύντρα,βαγγέλη αν έδινε τέτοιο πέναλτι μετά θα βλέπαμε τα όργια εκατέρωθεν στο πρωτάθλημα.Μέχρι τώρα το πάνω σχετικά καλά με απλά λάθη(το μεγαλύτερο για φέτος για ολυμπιακό ήταν εκείνο το οφσάιντ)

PDS
06-01-2012, 14:09
Δεν ειπα οτι ντε και καλα πρεπει για εσας να ειναι πεναλτι,αλλα οτι για μενα ειναι.
Ο βυντρα ειχε την μπαλα στην μερια του και ο αλλος πεφτει πανω το χωρις να ακουμπησει μπαλα.Δεν ξερω τι αλλο επρεπε να κανει για να ειναι πεναλτι.Γροθια?

Το πεναλτι που εδωσε ο δαλουκας δεν ηταν,αλλα αυτο ηταν.Απο κει και περα ο καθενας εχει την αποψη του.

ezio_auditore
08-01-2012, 18:35
εδω και 3 αγωνιστικες οποια ομαδα παιζει με τον παο μετα χανει απο καρτες τον καλυτερο της παικτη,τελευταιο θυμα τα γιαννενα κοκκινη στο 86 ο σκουφαλης,εδω ο ριερα του πανιωνιου ειχε φαει κοκκινη ενω ειχε ληξει το ματς,τυχαιο?

PDS
08-01-2012, 18:41
εδω και 3 αγωνιστικες οποια ομαδα παιζει με τον παο μετα χανει απο καρτες τον καλυτερο της παικτη,τελευταιο θυμα τα γιαννενα κοκκινη στο 86 ο σκουφαλης,εδω ο ριερα του πανιωνιου ειχε φαει κοκκινη ενω ειχε ληξει το ματς,τυχαιο?

Οχι ειναι η παραγκα του Γοντικα που κραταει πισω το καθαρο σωματειο του πειραια.

λολ.

Για να δουμε σημερα με το παραρτημα μας την κερκυρα.

msnes7
09-01-2012, 01:27
Καλά ρε τι πέναλτι δεν έδωσε στην μπάρτσα στο 92?Η μπάλα πάει μέσα και ο άλλος με τα χέρια την σταματάει>μεγάλη φάση όπου στην πρώτη πάει δοκάρι μετά γίνεται το σουτ που χτυπάει στο χέρι και μετά γίνεται σουτ που πάει σύριζα άουτ.Για την ιστορία εσπανιόλ-μπάρτσα 1-1 με τρελά πανηγύρια για τους γηπεδούχους στο τέλος του ματς(είναι από την ίδια πόλη......)

F1_STK
09-01-2012, 04:42
Καθε χρονο γινονται αυτα.. και τα τρια τελευταια χρονια που παιρνει το πρωταθλημα γινονται, απλα η Barcelona παιζει αυτο που παιζει και δεν φαινονται. Φετος που ειναι πιο ασταθης στα εκτος εδρας και αρκετες φορες ειναι κακη (οπως και σημερα), κρινονται τα αποτελεσματα απο κατι τετοιες αποφασεις. Πιο πριν εχει λανθασμενα κοψει δυο φορες το Messi που βγαινει απεναντι απο τον τερματοφυλακα, για off side.

ezio_auditore
15-01-2012, 23:10
οπου τελειωνει η τυχη,αρχιζει ο κωτσιος,για γελια ειστε,ποσο πιο φανερα,δικο σας ειναι το φετινο απο τωρα,κλαψτε κ για τον σπαθα που αρχισε το ματς κ την παραγκα μας,ειδαμε σημερα ποιος εχει τα παραρτηματα.

PDS
15-01-2012, 23:15
οπου τελειωνει η τυχη,αρχιζει ο κωτσιος,για γελια ειστε,ποσο πιο φανερα,δικο σας ειναι το φετινο απο τωρα,κλαψτε κ για τον σπαθα που αρχισε το ματς κ την παραγκα μας,ειδαμε σημερα ποιος εχει τα παραρτηματα.

Kαταρχην υπαρχει το καφενειο των φιλαθλων για τετοια ποστ και κατα δευτερον...διαβαζεις τι γραφεις?
Πονεσε το γκολακι το καταλαβαινω,αλλα βαλε τον Κυρ Σαββα να κλαψει κυριε αδικημενε οπαδε του ΟΣΦΠ.:d040g::a045::a045::bang:

Που να εβαζαν και αυτογκολ ομορφη κεφαλια οι του ΠΑΣ χαχαχα

msnes7
15-01-2012, 23:17
Πως γίνεται μια ομάδα που με τα καραγκιοζιλίκια που κάνει να προκαλει όλη την ελλάδα,να πρέπει να χάνει ένα ματς με 2 γκολ από το ημίχρονο και στο τέλος να νικάει είναι απίστευτο
ΠΑΟ ΜΟΝΟ ΕΣΥ!!!!!!!!!!

Οι Γιαννιώτες φορούσαν παγοπέδιλα και δεν γλιστρούσαν.Τι να πούμε εμείς κάποτε στο ζάγκρεμπ που σε παγωμένο γήπεδο CHL παίζαμε ματς πρόκρισης.Αλλά εκεί μπαρμπά φερέιρα δεν πιάνουν αυτά.Και φυσικά άυριο τα μεγάλα πρωτοσέλιδα ο βασιλιάς νίκησε και τον πάγο ΡΕ ΟΥΣΤ!!!!!!!!!!!!

PDS
15-01-2012, 23:20
Ολοι γλιστρουσαν.Το παιχνιδι δεν επρεπε να αρχισει καν.Βολευε τον ΠΑΣ αλλα δεν πειραζει αφου νικησαμε.Αν δεν νικαγαμε θα επεφτε τρελο κραξιμο.


Πως γίνεται μια ομάδα που με τα καραγκιοζιλίκια που κάνει να προκαλει όλη την ελλάδα

Προκαλει με το να ζηταει το αυτονοητο???
Στο κατω κατω εφαγαν καρτες οι Λετο,Σπυροπουλος.
Αν κρινω απο τις αντιδρασεις πονεσε αρκετα η νικη.:D
Ετσι ειναι η μπαλα.

Giannis7
15-01-2012, 23:28
Πως γίνεται μια ομάδα που με τα καραγκιοζιλίκια που κάνει να προκαλει όλη την ελλάδα,να πρέπει να χάνει ένα ματς με 2 γκολ από το ημίχρονο και στο τέλος να νικάει είναι απίστευτο
ΠΑΟ ΜΟΝΟ ΕΣΥ!!!!!!!!!!

Οι Γιαννιώτες φορούσαν παγοπέδιλα και δεν γλιστρούσαν.Τι να πούμε εμείς κάποτε στο ζάγκρεμπ που σε παγωμένο γήπεδο CHL παίζαμε ματς πρόκρισης.Αλλά εκεί μπαρμπά φερέιρα δεν πιάνουν αυτά.Και φυσικά άυριο τα μεγάλα πρωτοσέλιδα ο βασιλιάς νίκησε και τον πάγο ΡΕ ΟΥΣΤ!!!!!!!!!!!!

Croatia Zagreb - Olympiakos 1-1 - YouTube

Η Ζωσιμάδες είναι σαλόνι μπροστά σ' αυτό.

ΥΣ. Δείτε το Γιαννακόπουλο στον πανηγυρισμό. Πατινάζ κάνει...

PDS
15-01-2012, 23:32
Η Ζωσιμάδες είναι σαλόνι μπροστά σ' αυτό.


Ελα ρε που το θυμασαι αυτο το παιχνιδι...ποσο ησουν τοτε??:p

Δεν ηταν ετσι τοτε.Μιλαμε για το κομματι που ειχε το προβλημα στα Γιαννενα.
Δεν μπορουσες να περπατησεις σημερα ,μη λεμε οτι θελουμε..

msnes7
15-01-2012, 23:35
Προκαλει με το να ζηταει το αυτονοητο???
Στο κατω κατω εφαγαν καρτες οι Λετο,Σπυροπουλος.
Αν κρινω απο τις αντιδρασεις πονεσε αρκετα η νικη.:D
Ετσι ειναι η μπαλα.

Όσο παίζετε έτσι δεν ανησυχώ.Η τύχη κάποτε δεν θα είναι μαζί σας.Εγώ όλη αυτή την λύσσα να μην γίνει το ματς την είδα προκλητική.Δεν έχω ξαναδεί ματς να διακόπτεται επειδή ο πάγκος ΑΠΑΙΤΕΙ να διακοπεί το ματς.Τώρα που νίκησες μπορείς να λες ότι θες.Αν έχανες ποιός σας άκουγε πάλι για κανά μήνα.Απλά ο πας έπρεπε να νικήσει.Πέταξε όλες τις ευκαιρίες και στο τέλος τιμωρήθηκε και καλά έπαθε γιατί δεν έχεις την πολυτέλεια να κάνεις τόσες φάσεις στον παο και να τις χάνεις όλες με αποκορύφωμα αυτή του σκούφαλη που ο αναστασιάδης πρέπει να τον στείλει στο άγιο όρος

Βαγγέλη δεν διακόπτεται ματς επειδή ένα μέρος του γηπέδου(όλη η δεξιά άκρη) είναι ακατάλληλη.Με την ίδια λογική και όταν βρέχει σε μερικά σημεία η μπάλα δεν κάνει γκελ και σε άλλα κάνει.Τότε δεν θα έπρεπε να ξεκινάει κανένα ματς.Σαφώς ήταν επικίνδυνο αλλά οι παίχτες θα πρέπει να έπαιζαν προσεκτικά σε εκείνο το σημείο (πράγμα που το έκαναν οι γιαννιώτες)

PDS
15-01-2012, 23:39
Όσο παίζετε έτσι δεν ανησυχώ.Η τύχη κάποτε δεν θα είναι μαζί σας.Εγώ όλη αυτή την λύσσα να μην γίνει το ματς την είδα προκλητική.

Απλα δεν επρεπε να γινει ο αγωνας.Τι δεν καταλαβαινεις ρε Μενιο.Το ενα κομματι του γηπεδου ηταν αχρηστο.
Εμενα δεν μου αρεσε αυτο που εκανε ο Λετο,αλλα πηρε καρτα τι να κανουμε.Προκλητικος ηταν ο Σπαθας που ξεκινησε το παιχνιδι πρωτα απ'ολα.Ολα τα αλλα ερχονται μετα.Και μη μου πεις και εσυ οτι επιτρεποταν να το ξεκινησει γιατι δεν θα εχει νοημα να συζητησουμε αλλο..

btw και εγω οσο παιζεται ετσι δεν ανησυχω,εδω δεν νικησατε την Δοξα...Απο αλλα πραγματα παντα ανησυχω οταν μιλαμε για τον ΟΣΦΠ.

kostasb13
15-01-2012, 23:42
Σας πονεσε σημερα ε? Λογικο...

Giannis, δεν αλλαζω τιποτα απο αυτο που εγραψα, το ματς δεν επρεπε να εχει καν ξεκινησει σημερα. Ενταξει, χαριτωμενο το ποστ σου, δε μπορω να πω...
Δυστυχως ομως το παρακρατος σας δεν τα καταφερε σημερα, δε ρεφαρατε τη Δοξα. Προσπαθησε ο Σπαθας, προσπαθησε το παραρτημα, σκυλιασε, αλλα τελικα δεν...
Η πιο αρχιδατη νικη του ΠΑΟ φετος, το ευχαριστηθηκα οσο καμια αλλη φορα

msnes7
15-01-2012, 23:44
btw και εγω οσο παιζεται ετσι δεν ανησυχω,εδω δεν νικησατε την Δοξα...

Γι αυτό ανησυχώ εγώ.Πάντως έτσι όπως πάνε θα γίνουν και άλλες γκέλες.Οι 2 ομάδες αγωνιστικά είναι στο ίδιο επίπεδο αυτή τη στιγμή.

minaras_tio
15-01-2012, 23:51
Πως γίνεται μια ομάδα που με τα καραγκιοζιλίκια που κάνει να προκαλει όλη την ελλάδα,να πρέπει να χάνει ένα ματς με 2 γκολ από το ημίχρονο και στο τέλος να νικάει είναι απίστευτο
ΠΑΟ ΜΟΝΟ ΕΣΥ!!!!!!!!!!

Οι Γιαννιώτες φορούσαν παγοπέδιλα και δεν γλιστρούσαν.Τι να πούμε εμείς κάποτε στο ζάγκρεμπ που σε παγωμένο γήπεδο CHL παίζαμε ματς πρόκρισης.Αλλά εκεί μπαρμπά φερέιρα δεν πιάνουν αυτά.Και φυσικά άυριο τα μεγάλα πρωτοσέλιδα ο βασιλιάς νίκησε και τον πάγο ΡΕ ΟΥΣΤ!!!!!!!!!!!!

Πως γινετε μια ομαδα που με τα καραγκιοζιλικια που κανει και τους πιο βρωμικους παραγοντες-προεδρους στην ιστορια,που προκαλει ΟΛΗ την ελλαδα,να εχει παρει σχεδον 40 πρωταθληματα;
ΟΣΦΠ ΜΟΝΟ ΕΣΥ!!!

Γιατι τοσο πουτσοκαουρα ο καραγκιοζακος-διαιτητης να γινει το παιχνιδι,ενω στην αρχη πηγαινε για ματαιωση;
Μηπως δεχθηκε κανα τηλεφωνηματακι;

Μπραβο στην ομαδα. Μεγαλη νικη κοντρα στη παραγκα που ηθελε ντε και καλα να ξεκινησει το παιχνιδι.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Giannis7
16-01-2012, 00:06
Ελα ρε που το θυμασαι αυτο το παιχνιδι...ποσο ησουν τοτε??:p

Σε κασέτα το έχω δει, δεν καταλάβαινα πολλά τότε από ποδόσφαιρο. 6-7 ήμουνα...


Σας πονεσε σημερα ε? Λογικο...

Giannis, δεν αλλαζω τιποτα απο αυτο που εγραψα, το ματς δεν επρεπε να εχει καν ξεκινησει σημερα. Ενταξει, χαριτωμενο το ποστ σου, δε μπορω να πω...
Δυστυχως ομως το παρακρατος σας δεν τα καταφερε σημερα, δε ρεφαρατε τη Δοξα. Προσπαθησε ο Σπαθας, προσπαθησε το παραρτημα, σκυλιασε, αλλα τελικα δεν...
Η πιο αρχιδατη νικη του ΠΑΟ φετος, το ευχαριστηθηκα οσο καμια αλλη φορα

Κι εγώ συμφωνώ μαζί σου, ότι δεν έπρεπε να γίνει. Αλλά και οι δύο ομάδες είχαν το ίδιο πρόβλημα. Ειλικρίνα γιατί δεν απολαμβάνετε το πρωτάθλημα και πάτε να βρείτε παράγκες κλπ. Μια χαρά είναι το πρωτάθλημα προς το παρόν.

Δεν με πονάει καμία νίκη του Παναθηναικού, εκτός κι αν είναι στο μεταξύ μας παιχνίδι. Δεν είμαι από αυτούς δηλαδή που ενώ βάζει γκολ ο Ολυμπιακός λένε "Γκοοολ, άντε μαμώ τον Παναθηναικό σας" (ναι, το άκουσα κι αυτό στο γκολ του Κλέιτον στο προποπατζίδικο απέναντι από το σπίτι μου).


Πως γινετε μια ομαδα που με τα καραγκιοζιλικια που κανει και τους πιο βρωμικους παραγοντες-προεδρους στην ιστορια,που προκαλει ΟΛΗ την ελλαδα,να εχει παρει σχεδον 40 πρωταθληματα;
ΟΣΦΠ ΜΟΝΟ ΕΣΥ!!!

Γιατι τοσο πουτσοκαουρα ο καραγκιοζακος-διαιτητης να γινει το παιχνιδι,ενω στην αρχη πηγαινε για ματαιωση;
Μηπως δεχθηκε κανα τηλεφωνηματακι;

Μπραβο στην ομαδα. Μεγαλη νικη κοντρα στη παραγκα που ηθελε ντε και καλα να ξεκινησει το παιχνιδι.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Και τι θα έχανε η παράγκα αν γινόταν αύριο το ματς ? Κι αύριο άμα γινόταν το παιχνίδι θα βγαίναν μερικοί και θα λέγαν για την παράγκα που δεν άφησε τον Παναθηναικό να παίξει σήμερα.

ΥΣ. Και για να μπω στο κλίμα της συζήτησης. Ο Κότσιος τι κάνει ? Κοιτάει την μπάλα ? εεεεε ? φααααααπ.... βαζελάκια....:a094:

msnes7
16-01-2012, 00:08
Καλά άντε γειά........
Το μέλημα σας ήταν να μην γίνει το ματς λόγω των 120 λεπτών του κυπέλλου.Σε άλλη ημερομηνία θα ξεκινούσε και ο λέτο και πιθανόν θα γύριζαν και τραυματίες.ΤΟΣΟ ΑΠΛΑ.Και φυσικά τώρα που νικήσατε μπορείτε να λέτε ότι νικήσατε τους παγετώνες το ελ νινο και τον σπάθα.
40 πρωταθλήματα σε έχει γλεντήσει ο θρύλος μέσα και έξω από το γήπεδο.Ας είχες και εσύ πρόεδρο να τα κάνεις

msnes7
16-01-2012, 00:10
Ο Κότσιος τι κάνει ? Κοιτάει την μπάλα ? εεεεε ? φααααααπ.... βαζελάκια....:a094:

Καλύπτει και αυτός τον κατσουράνη από πέρυσι.Αν το δεις είναι σε παρόμοια θέση

minaras_tio
16-01-2012, 00:12
^^Δε ξερω τι θα εχανε. Αυτο η παραγκα το ξερει.
Η οχι συγγνωμη ξερω. Οτι θα εχανε, αν ο τζιγγερ ειχε τα μπαμπαλα να παρει την ομαδα και να φυγει,τοτε στη 3αρα. Θυμασαι;

Κοτσιος;;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

PDS
16-01-2012, 00:15
παντως Μενιο οσα εχω δει εγω πρωταθληματα ειναι ολα παραγκισια με λεφτα κλεμμενα.Δεν ειδα να με γλενταει κανεις.:p
Δεν αμφιβαλλω για τα παλιοτερα,αλλα αυτα για αυτα που εχω δει...

Kατα δευτερον Γιαννη ο Κωτσιος προλαβαινει τον Τοτσε με αυτοθυσια ενω μετα αφηνει το γκολ.
It Seems Legit:whistle:

Aν παιξουν ετσι τα Γιαννενα με εσας,θα ειμαι απολυτα ικανοποιημενος.

Πως μιλατε για Κωτσιο οταν ο αλλος εχει βαλει υπεροχη κεφαλια στο χθεσινο παιχνιδι,πως????

Γαυροι...με το meme του τυπου απο το history channel(βλεπε 9gag:p)

minaras_tio
16-01-2012, 00:17
Δε θα συνεχισω στην κουβεντα αλλο γιατι αν και παρασυρθηκα και εγω εχω το μυαλο να δω και να θυμηθω τα περσινα. Και οχι μονο.
Και αφου δεν εχει αλλαξει ΤΙΠΟΤΑ, το οπαδιλικι ειναι καραγκιοζιλικι για μενα.
Καλη συνεχεια.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Giannis7
16-01-2012, 00:29
παντως Μενιο οσα εχω δει εγω πρωταθληματα ειναι ολα παραγκισια με λεφτα κλεμμενα.Δεν ειδα να με γλενταει κανεις.:p
Δεν αμφιβαλλω για τα παλιοτερα,αλλα αυτα για αυτα που εχω δει...

Kατα δευτερον Γιαννη ο Κωτσιος προλαβαινει τον Τοτσε με αυτοθυσια ενω μετα αφηνει το γκολ.
It Seems Legit:whistle:

Aν παιξουν ετσι τα Γιαννενα με εσας,θα ειμαι απολυτα ικανοποιημενος.

Πως μιλατε για Κωτσιο οταν ο αλλος εχει βαλει υπεροχη κεφαλια στο χθεσινο παιχνιδι,πως????

Γαυροι...με το meme του τυπου απο το history channel(βλεπε 9gag:p)

1ον) Εννοείτε πως το έγραψα για πλάκα.

2ον) Στο χθεσινό ματς είχε 8 τελικές ο Ολυμπιακός και 8 ο Λεβαδειακός.

3ον)
http://memegenerator.net/cache/instances/400x/12/12947/13258096.jpg

kostasb13
16-01-2012, 00:29
Κι εγώ συμφωνώ μαζί σου, ότι δεν έπρεπε να γίνει. Αλλά και οι δύο ομάδες είχαν το ίδιο πρόβλημα. Ειλικρίνα γιατί δεν απολαμβάνετε το πρωτάθλημα και πάτε να βρείτε παράγκες κλπ. Μια χαρά είναι το πρωτάθλημα προς το παρόν.



Ερωτηση...πως γινεται οι Γιαννιωτες, η ΠΑΕ, οι υπευθυνοι του γηπεδου, να μην εχουν φροντισει το γηπεδο ωρες πριν ξεκινησει το ματς? Δεν ειχαν δει σε τι κατασταση ειναι το ετσι και αλλιως χωραφι τους? Επρεπε να φτασουμε στις 7:30 για να δουνε αν μπορει να ξεκινησει το ματς ή οχι?...
Και οκ ξεκιναει, ποσο σουρεαλιστικο ηταν το θεαμα 2-3 τυποι να προσπαθουν να βγαλουν τον παγο με...σκουπα? Παρ'ολα αυτα ο Σπαθας το ξεκινησε και το συνεχισε...με τη συγκαταθεση των Γιαννιωτων
Δεν εχω ακουσει εναν, να λεει οτι το ματς ορθως ξεκινησε. Αντιθετα ολοι λενε οτι δεν επρεπε να γινει. Ο Σπαθας ειχε αλλη αποψη...

Giannis7
16-01-2012, 00:33
Ερωτηση...πως γινεται οι Γιαννιωτες, η ΠΑΕ, οι υπευθυνοι του γηπεδου, να μην εχουν φροντισει το γηπεδο ωρες πριν ξεκινησει το ματς? Δεν ειχαν δει σε τι κατασταση ειναι το ετσι και αλλιως χωραφι τους? Επρεπε να φτασουμε στις 7:30 για να δουνε αν μπορει να ξεκινησει το ματς ή οχι?...
Και οκ ξεκιναει, ποσο σουρεαλιστικο ηταν το θεαμα 2-3 τυποι να προσπαθουν να βγαλουν τον παγο με...σκουπα? Παρ'ολα αυτα ο Σπαθας το ξεκινησε και το συνεχισε...με τη συγκαταθεση των Γιαννιωτων
Δεν εχω ακουσει εναν, να λεει οτι το ματς ορθως ξεκινησε. Αντιθετα ολοι λενε οτι δεν επρεπε να γινει. Ο Σπαθας ειχε αλλη αποψη...

Το ίδιο έγινε και πέρυσι με τον Εργοτέλη στην Κρήτη. Εκεί ο Ολυμπιακός έπαιξε ένα ημίχρονο την μία μέρα και ένα ημίχρονο την άλλη....

tonybsg
16-01-2012, 00:42
Πόσο γραφικοί Φερέιρα - Γόντικας που μιλάνε διαδοχικά για φιλικά του Ολυμπιακού την ώρα που μας έχουν κόψει βαθμούς τρία παραρτήματα "πρώτης γραμμής";

Ευτυχώς που οι φίλαθλοι του Παναθηναϊκού δεν είναι τόσο ηλίθιοι και δεν τσιμπάνε με τέτοιες γραφικότητες

Giannis7
16-01-2012, 00:52
Πόσο γραφικοί Φερέιρα - Γόντικας που μιλάνε διαδοχικά για φιλικά του Ολυμπιακού την ώρα που μας έχουν κόψει βαθμούς τρία παραρτήματα "πρώτης γραμμής";

Ευτυχώς που οι φίλαθλοι του Παναθηναϊκού δεν είναι τόσο ηλίθιοι και δεν τσιμπάνε με τέτοιες γραφικότητες

Η αλήθεια είναι ότι δικαιολογούνται γιατί ο Παναθηναικός δεν έχει Σάββα και κάποιος πρέπει να κάνει αυτή τη δουλειά. Κρίμα που μπαίνει ο Φερέιρα στο τρυπάκι.

PDS
16-01-2012, 01:51
http://memegenerator.net/cache/instances/400x/12/12947/13258096.jpg

Χαχαχα ακριβως αυτο.Βαριομουν να το κανω thanks!
Και μπραβο που εισαι ακομπλεξαριστος:D

ΥΓ.O Ποντικας πιστευω και εγω οτι απλα απαντα στα του Σαββα.Τπτ περισσοτερο.Πρεπει κατι να πει για να μη φαει κραξιμο απο οπαδους του ΠΑΟ που θεωρουν ανυπαρκτη την διοικηση.

gmarinps3
16-01-2012, 11:53
Να προσθέσω την άποψη μου άσχετα με το αν είμαι πράσινος κόκκινος πορτοκαλί.
Πρέπει κάποτε να συνειδητοποιήσουμε πως πρέπει να σεβόμαστε το άθλημα και τους αθλητές.
Αν χτες σε μια από τις γλίστρες των παιχτών κάποιος πάθαινε μια κλασσική ρήξη χιαστού τι θα λέγαμε ?
Προφανώς όλοι θα συμφωνούσαν υποθέτω πως κακώς έγινε το παιχνίδι αλλά λίγο θα περνούσε από το μυαλό μας πως είναι να παλεύεις 6 μήνες αν όλα πάνε καλά να επανέλθεις στα γήπεδα.
Ως πρόσφατα παθών μέσα στο καλοκαίρι πραγματικά σας λέω είναι από τις χειρότερες εμπειρίες μου πάντως. (άσχετο)

Επίσης μην είμαστε μικρόμυαλοι εφόσον επιτρέπουν τύπους σαν το Θεοδωρίδη να μιλάνε σε αυτό το άθλημα και από αυτήν την ενέργεια αντικειμενικά να κερδίζεις κάτι παραπάνω πως περιμένετε να αντιδράσει ο μεγάλος σου αντίπαλος ;
Ειδικά όταν είναι τόσο κοντά με πεποίθηση πως κυνηγάει το πρωτάθλημα.
Δεν το επικροτώ αλλά δυστυχώς αυτό μας αξίζει αυτό έχουμε.
Γιατί καμία αρχή του ποδοσφαίρου δεν διαφυλάττει το ίδιο το ποδόσφαιρο αλλά τα συμφέροντα της μέσω αυτού.

gtakis
16-01-2012, 13:46
κάποιες ερωτήσεις από εμένα καίριες θα έλεγα και ελπίζω να πάρω απαντήσεις....
1:σε άλλες χώρες όπου γίνονται μάτς αυτό τον καιρό με χειρότερα σε πάγο γήπεδα ακόμα και σε αναμετρήσεις C.L γιατί δεν αντιδράει κανένας? 2:για το οφσάιντ το καθοριστικότατο του Πας Γιάννενα που δεν υπήρχε αλλά δώθηκε γιατί δεν μας μιλάει κανείς σήμερα? 3:Πως είναι δυνατόν να κάνει ''ντου''με το έτσι θέλω σχεδόν ολόκληρος ο πάγκος μιας ομάδας για να διακοπεί ο αγώνας,έτσι νταβατζιλίστικα?και να μην αποβάλει κανέναν? και 4: (και σημαντικότερο) τι ακριβώς έκανε στη φάση του γκολ ο Κώτσιος έτσι για να καταλάβω δηλαδή...........???αλλά για να μην ξεχνιόμαστε για όλα φταίει ο Ολυμπιακός και ο Μαρινάκης (α και ο Σάββας......)


ρε τι τραβάμε ρε γαμώτο......

kostasb13
16-01-2012, 15:26
Ο Καρνεζης εχει γινει ηρωας χθες και σημερα απο τα ΜΜΕ...
Oκ, εκανε ενα καλο ματς χθες. Αυτο δεν αλλαζει οτι ειναι λιγος σαν τερματοφυλακας και λιγος για τον ΠΑΟ...μην τρελαθουμε και τελειως δηλ...

Desmond
16-01-2012, 15:42
κάποιες ερωτήσεις από εμένα καίριες θα έλεγα και ελπίζω να πάρω απαντήσεις....
1:σε άλλες χώρες όπου γίνονται μάτς αυτό τον καιρό με χειρότερα σε πάγο γήπεδα ακόμα και σε αναμετρήσεις C.L γιατί δεν αντιδράει κανένας? 2:για το οφσάιντ το καθοριστικότατο του Πας Γιάννενα που δεν υπήρχε αλλά δώθηκε γιατί δεν μας μιλάει κανείς σήμερα? 3:Πως είναι δυνατόν να κάνει ''ντου''με το έτσι θέλω σχεδόν ολόκληρος ο πάγκος μιας ομάδας για να διακοπεί ο αγώνας,έτσι νταβατζιλίστικα?και να μην αποβάλει κανέναν? και 4: (και σημαντικότερο) τι ακριβώς έκανε στη φάση του γκολ ο Κώτσιος έτσι για να καταλάβω δηλαδή...........???αλλά για να μην ξεχνιόμαστε για όλα φταίει ο Ολυμπιακός και ο Μαρινάκης (α και ο Σάββας......)


ρε τι τραβάμε ρε γαμώτο......
1.Mας δουλεύεις Τάκη, δεν μπορεί!Έχεις δει γήπεδο στην κατάσταση του... Zossimades stadium στο CL???
2.Eξήγησε το "καθοριστικότατο".Καθοριστικό όπως το "Κιεγώ κάλυπτα τον Κατσουράνη"?
3.Επαγγελματίες είναι και ορθώς αντέδρασαν καθώς υπήρχε κίνδυνος για την σωματική τους ακεραιότητα.Αλλά στην σούπερ λίγδα βλέπεις, διεκόπτονται ματς για πανιά και όχι για την ασφάλεια των ποδοσφαιριστών.
4.Κακός αμυντικός σε κακή άμυνα που δεν συνεννοείται.Μεγαλύτερη ευθύνη κατ'εμέ έχει ο τερματοφύλακας.Σε τέτοιες περιπτώσεις φωνάζει στον αμυντικό είτε "δικιά μου", είτε του λέει να την καθαρίσει.

hakoo
16-01-2012, 15:47
1.Mας δουλεύεις Τάκη, δεν μπορεί!

Eδω και καιρο, τωρα το καταλάβες εσυ?
Sorry Τακη αλλα ετσι ειναι. Πουλας τρελιτσα φιλε μου και οι ερωτησεις που θετεις ειναι ως μη γενομενες για μενα, μιας και σκοπος σου δεν ειναι να συζητησεις.
Το τραγικο ειναι οτι τις απαντησεις για ολες τις ερωτησεις τις ξερεις ηδη.

PDS
16-01-2012, 15:50
κάποιες ερωτήσεις από εμένα καίριες θα έλεγα και ελπίζω να πάρω απαντήσεις....
1:σε άλλες χώρες όπου γίνονται μάτς αυτό τον καιρό με χειρότερα σε πάγο γήπεδα ακόμα και σε αναμετρήσεις C.L γιατί δεν αντιδράει κανένας? 2:για το οφσάιντ το καθοριστικότατο του Πας Γιάννενα που δεν υπήρχε αλλά δώθηκε γιατί δεν μας μιλάει κανείς σήμερα? 3:Πως είναι δυνατόν να κάνει ''ντου''με το έτσι θέλω σχεδόν ολόκληρος ο πάγκος μιας ομάδας για να διακοπεί ο αγώνας,έτσι νταβατζιλίστικα?και να μην αποβάλει κανέναν? και 4: (και σημαντικότερο) τι ακριβώς έκανε στη φάση του γκολ ο Κώτσιος έτσι για να καταλάβω δηλαδή...........???αλλά για να μην ξεχνιόμαστε για όλα φταίει ο Ολυμπιακός και ο Μαρινάκης (α και ο Σάββας......)


ρε τι τραβάμε ρε γαμώτο......

Ευκολες οι απαντησεις.

1.Δεν γινονται παιχνιδια υπο τετοιες συνθηκες ποτε.Σε αλλες χωρες γινονται παιχνιδια σε τετοιο καιρο,γιατι εχουν την δυνατοτητα τα γηπεδα τους να παιχτει ποδοσφαιρο.
ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ να γινονται σε τετοια γηπεδα παιχνιδια.Εγκλημα το οτι αρχισε το παιχνιδι.

2.Γιατι ειναι ενα αναθεματισμενο οφσαιντ μονο και ο εποπτης ειναι σε λαθος θεση,ενω μιλαμε για εκατοστα.Ηταν λαθος.Ενω αυτο που δεν εδωσε με τον Παναιτωλικο στον Τσιμπουρ ηταν εγκλημα.
Απο την αλλη γελιο προκαλουν οι κιτρινες για και καλα θεατρο σε παιχτες του ΠΑΟ.Βλεποντας τα 2 παιχνιδια Ολυμπιακου/ΠΑΟ καταλαβαινει κανεις την διαφορα αντιμετωπισης πλεον σε αυτο το κομματι.Εκανε καλα μαθηματα ο βασσαρας..

3.Εδωσε καρτες,νομιζω οτι ειναι αρκετο.Στο κατω κατω υπηρχε αγανακτηση για ενα παχνιδι που δεν επρεπε να αρχισει.Και κεραταδες και δαρμενοι.Νομιζω παει πολυ.Συνηθισμενοι ειμαστε σε αυτα βεβαια και εσεις στο αναποδο,αλλα οκ μη το παρατραβαμε.

4.Ο Κωτσιος μια χαρα επαιξε σε ολο το παιχνιδι και μπορω να πω οτι σκυλιαζε περισσοτερο απ'ολους,ακομα και απο τους δικους σας(Παντους κτλ).Αντι να λες μπραβο στο ΠΑΣ που εκανε τα παντα για να κοψει βαθμους με πρωτο τον κωτσιο,κρατας μια φαση οπου η μπαλα οταν σκαει περναει απο το υψος του στηθους,κοιλιας του.Εκει μονο χερι μπορει να κανει εκτος αν ειναι ο σουπερμαν.

Σε ενα παιχνιδι που ο ΠΑΟ πρεπει να διαμαρτυρεται,διαμαρτυρονται οι γαυροι.

Αλλα ειπαμε..
http://memegenerator.net/cache/instances/400x/12/12947/13258096.jpg


Στο μονο που συμφωνω ειναι αυτο.


αλλά για να μην ξεχνιόμαστε για όλα φταίει ο Ολυμπιακός και ο Μαρινάκης(και ο Κοκκαλης)
fixed.
Ο Σαββας ειναι ενα γεροπαραξενος υπάλληλος νοοτροποιας γενιας αλεφαντου.Δεν φταιει σε τπτ.Δεν μπηκε μονος του στον Ολυμπιακο.Απλα στον ΟΣΦΠ μπορουν να υπαρχουν τετοιοι,επιβιωνουν μια χαρα.Ειναι θεμα νοοτροποιας παλι συλλογου.Εχεις τον Τσουκαλα σου,εχεις τον Νικολακοπουλο και τον Προεδρο ,εχεις και τον Κυρ Σαββα και φυσικα τον αρχηγο Μαρινακη..
Φυσικα οπαδοι του ΟΣΦΠ οπως πχ ο Γιαννης,δεν φταινε σε τπτ να ακουνε τον καθε κυρ Σαββα,αλλα τι να κανεις.:p

gmarinps3
16-01-2012, 15:57
Ο διαιτητής μπορεί να ματαιώσει τον αγώνα λόγο ακαταλληλότητας του αγωνιστικού χώρου και να το κάνει την επόμενη ημέρα.
Δεν μιλάμε για χιόνι που πατιέται αλλά για πάγο.
Κανονικά έπρεπε να είχε φροντίσει η φιλοξενούμενη ομάδα να είχε βάλει το "ειδικό μηχάνημα" πριν ξεκινήσει το παιχνίδι.
Δεν ξέρω αν το είδε κανείς αυτό ήταν αστείο ένα κομμάτι από κάποιο τρακτέρ

1546

2) Κόπηκε το σίγουρο goal της Γιαννιώτικης ομάδας!!Σίγουρα αυτό θες να ακούσεις :)

3) Πήραν 2 κάρτες από ότι ξέρω Λέτο και Σπυρόπουλος.

4) Τι θες να ακούσεις για τον Κώτσιο, εσύ τι πιστεύεις ειλικρινά...;

Παραληρείς αν τον Σάββα τον δέχεσαι και ο Μαρινάκης δεν έκανε τίποτα να σου θυμίσω έχει διδάξει ήθος πολλάκις και δεν πετάχτηκες προχτές να μας πεις για τους μπράβους που χτύπησαν τον ποδοσφαιριστή του Θρασύβουλου που χτύπησε τον Πάντελιτς.

http://www.sport24.gr/football/omades/Thrasyvoulos/vasileioy_me_xtuphsan_sto_karaiskakhs.1574346.html

msnes7
16-01-2012, 17:23
Εγώ αυτό που είδα είναι ότι τα γιάννινα έπαιξαν πολύ καλά(πολύ καλύτερα από τον παο) στο ίδιο γήπεδο.Ο παο χτες έμοιαζε με ομάδα της γειτονιάς και αυτό ήταν ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ της νοοτροπίας.Δεν πήγε για να γίνει το ματς ή έτσι ξεκίνησε με σκοπό να μην το τελειώσει.Δεν μπορώ να πιστέψω ότι έκανε χτες μακράν το χειρότερο ματς φέτος(ΑΛΛΟ τι βλέπετε εσείς).Φυσικά ήταν ΜΕΓΑΛΗ νίκη με τέτοια τραγική εμφάνιση.Και εγώ θα πανηγύριζα μόνο σαν ουσία.
Δεν θα μιλήσως για τον κώτσιο,το ίδιο μπορεί να πείτε για τον πάντο και τον πατσατσόγλου ότι έδωσαν το 150% χτες.Αυτά είναι αγωνιστικά και ο καθένας τα βλέπει όπως τον συμφέρει.
Απλά η απορία μου είναι γιατί ο πρώτος σκόρερ μπακαγιόκο να μπαίνει στο 88........Νόμιζα ότι τον έδωσαν ή απουσιάζε μέχρι που τον βλέπω να μπαίνει.Δεν υπάρχει λογική για αυτό(αναλογικά είναι σαν να βάζεις τον λέτο στο 89 σε ματς που χάνεις)
Πάντως ειλικρινά το δηλητήριο που σας έχουν ποτίσει είναι απίστευτο.Τόση πλύση εγκεφάλου με όποιον παναθηναικό και να μιλάω και να λένε ΟΛΟΙ τα ίδια πράγματα για παραρτήματα,διαιτητές παρασκήνιο ούτε σεμινάριο να σας έκαναν βάζοντας την ίδια κασέτα................Ακόμα και ο παππούς φερέιρα έχει αρχίσει να λέει την ίδια κασέτα ΔΗΜΟΣΙΑ και δεν βγαίνει αντίπαλος προπονητής να τον βάλει στην θέση του.Φαντάζομαι πόσες φορές την μέρα του λένε ο ολυμπιακός παίζει φιλικά εμείς όχι.Ο ολυμπιακός παίζει με 70-30 εμείς με 30-70.Ακόμα και δίκιο να έχετε το έχετε χέσει το πράγμα σαν διοίκηση και περίγυρος.Είναι ΠΛΕΟΝ τραγικά το μόνο που απομένει είναι να μην σας δίνει ΚΑΝΕΙΣ σημασία και να καταντήσετε ΤΖΑΝΕΤΑΚΟΣ

PDS
16-01-2012, 17:28
Εγώ αυτό που είδα είναι ότι τα γιάννινα έπαιξαν πολύ καλά(πολύ καλύτερα από τον παο) στο ίδιο γήπεδο.Ο παο χτες έμοιαζε με ομάδα της γειτονιάς και αυτό ήταν ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ της νοοτροπίας.Δεν πήγε για να γίνει το ματς ή έτσι ξεκίνησε με σκοπό να μην το τελειώσει.Δεν μπορώ να πιστέψω ότι έκανε χτες μακράν το χειρότερο ματς φέτος(ΑΛΛΟ τι βλέπετε εσείς).Φυσικά ήταν ΜΕΓΑΛΗ νίκη με τέτοια τραγική εμφάνιση.Και εγώ θα πανηγύριζα μόνο σαν ουσία.
Δεν θα μιλήσως για τον κώτσιο,το ίδιο μπορεί να πείτε για τον πάντο και τον πατσατσόγλου ότι έδωσαν το 150% χτες.Αυτά είναι αγωνιστικά και ο καθένας τα βλέπει όπως τον συμφέρει.
Απλά η απορία μου είναι γιατί ο πρώτος σκόρερ μπακαγιόκο να μπαίνει στο 88........Νόμιζα ότι τον έδωσαν ή απουσιάζε μέχρι που τον βλέπω να μπαίνει.Δεν υπάρχει λογική για αυτό(αναλογικά είναι σαν να βάζεις τον λέτο στο 89 σε ματς που χάνεις)

Ο ΠΑΟ αν δεν κανω λαθος εχει περισσοτερες τελικες (και περισσοτερες τελικες στην εστια),οποτε δυσκολα επαιξε πολυ καλυτερα απο τον ΠΑΟ ο ΠΑΣ.Η αληθεια ειναι οτι επαιξε πολυ καλα,αλλα και εμεις δεν παιζαμε με βασικους.

Για τον Μπακαγιοκο δεν ξερω(και ο λετο δεν μπηκε απο την αρχη),παντως ο σκουφαλης επαιξε(επελεξαν να παιξει?) με εμας ενω νομιζω οτι εφαγε κοκκινη στο προηγουμενο παιχνιδι.
Η ουσια ειναι οτι ο ΠΑΣ συνολικα επαιξε με τεραστιο παθος στο χθεσινο παιχνιδι.

Desmond
16-01-2012, 18:14
Πάντως ειλικρινά το δηλητήριο που σας έχουν ποτίσει είναι απίστευτο.Τόση πλύση εγκεφάλου με όποιον παναθηναικό και να μιλάω και να λένε ΟΛΟΙ τα ίδια πράγματα για παραρτήματα,διαιτητές παρασκήνιο ούτε σεμινάριο να σας έκαναν βάζοντας την ίδια κασέτα................Ακόμα και ο παππούς φερέιρα έχει αρχίσει να λέει την ίδια κασέτα ΔΗΜΟΣΙΑ και δεν βγαίνει αντίπαλος προπονητής να τον βάλει στην θέση του.Φαντάζομαι πόσες φορές την μέρα του λένε ο ολυμπιακός παίζει φιλικά εμείς όχι.Ο ολυμπιακός παίζει με 70-30 εμείς με 30-70.Ακόμα και δίκιο να έχετε το έχετε χέσει το πράγμα σαν διοίκηση και περίγυρος.Είναι ΠΛΕΟΝ τραγικά το μόνο που απομένει είναι να μην σας δίνει ΚΑΝΕΙΣ σημασία και να καταντήσετε ΤΖΑΝΕΤΑΚΟΣ
Η αλήθεια ορισμένες φορές δεν είναι ούτε μαύρη ούτε άσπρη.Αναρωτήσου μόνο τι εξυπηρετούσε (και εξυπηρετεί) η πρόσληψη Σάββα και οι συνεχείς δηλώσεις έπειτα από κάθε αγώνα του ΟΣΦΠ, από διοίκηση και περίγυρο, και θα δεις οτι κάλλιστα το quote από το post σου θα μπορούσε να απευθύνεται στον Ολυμπιακό.Με την μόνη διαφορά οτι ο Βαλβέρδε δεν μπαίνει (όχι ακόμα τουλάχιστον) σ'αυτό το "παιχνίδι".

Giannis7
16-01-2012, 18:22
4.Ο Κωτσιος μια χαρα επαιξε σε ολο το παιχνιδι και μπορω να πω οτι σκυλιαζε περισσοτερο απ'ολους,ακομα και απο τους δικους σας(Παντους κτλ).Αντι να λες μπραβο στο ΠΑΣ που εκανε τα παντα για να κοψει βαθμους με πρωτο τον κωτσιο,κρατας μια φαση οπου η μπαλα οταν σκαει περναει απο το υψος του στηθους,κοιλιας του.Εκει μονο χερι μπορει να κανει εκτος αν ειναι ο σουπερμαν.

Σε ενα παιχνιδι που ο ΠΑΟ πρεπει να διαμαρτυρεται,διαμαρτυρονται οι γαυροι.


fixed.
Ο Σαββας ειναι ενα γεροπαραξενος υπάλληλος νοοτροποιας γενιας αλεφαντου.Δεν φταιει σε τπτ.Δεν μπηκε μονος του στον Ολυμπιακο.Απλα στον ΟΣΦΠ μπορουν να υπαρχουν τετοιοι,επιβιωνουν μια χαρα.Ειναι θεμα νοοτροποιας παλι συλλογου.Εχεις τον Τσουκαλα σου,εχεις τον Νικολακοπουλο και τον Προεδρο ,εχεις και τον Κυρ Σαββα και φυσικα τον αρχηγο Μαρινακη..
Φυσικα οπαδοι του ΟΣΦΠ οπως πχ ο Γιαννης,δεν φταινε σε τπτ να ακουνε τον καθε κυρ Σαββα,αλλα τι να κανεις.:p

Συμφωνώ μαζί σου (κι όμως :D). Το να λέμε για τον Κώτσιο και τον κάθε Κώτσιο μου φαίνεται γελοίο. Γιατί δεν λέει κανείς για τον Πάντο ? Αυτός έκανε την πατάτα και πέρασε ο Τοτσέ. Απλή η απάντηση. Ο Πάντος έπαιζε στον Ολυμπιακό.

Η δουλειά του Σάββα στον Ολυμπιακό είναι απλή. Θέλει ένα 50-50, που στην ουσία δεν είναι 50-50, αλλά κοιτάει να πάρει σφυρίγματα ο Ολυμπιακός. Αυτή την δουλειά κάνει ο Σάββας. Ο Βαλβέρδε δεν μπαίνει σε τέτοιες συζητήσεις γιατί απλά δεν θέλει κι ο Μαρινάκης μετά τα περσινά (που είχε γίνει ρόμπα) έχει μαζευτεί και δεν μιλάει πολύ. Όλες οι ομάδες του πρωταθλήματος έχουν έναν "γκρινιάρη", όχι φυσικά στο επίπεδο του γραφικού Σάββα. Προς το παρόν οι διαιτησίες (αν εξαιρέσεις την διαιτησία του Ολυμπιακός - Παναιτωλικός) είναι καλές και δεν είναι σφαγιαστικές. Απλά καλό θα ήταν να σταματούσαν και οι ομάδες να μιλάνε για την διαιτησία σε κάθε αγωνιστική.

PDS
16-01-2012, 18:25
Πάντως ειλικρινά το δηλητήριο που σας έχουν ποτίσει είναι απίστευτο.

H μηπως ο σανος που σας εχουν ποτισει ειναι απιστευτης ποιοτητας?

Η αληθεια βρισκεται καπου στην μεση.Προφανως και πολλα απο αυτα που λεγονται ειναι υπερβολικα ,διοτι ο οπαδος του ΠΑΟ εχει γινει τρελα καχυποπτος με τα χρονια.
Δεν ειναι ολα τα παιχνιδια φιλικα,αυτα ειναι για το leoforos.gr που btw πεφτει κραξιμο και εκει απο φιλους του ΠΑΟ.
Το προβλημα ειναι οτι εχετε δωσει παντού δανεικούς και αυτο αλλοιώνει την εικονα του πρωταθληματος.
Δεν θα κατσουν να χάσουν ολοι μολις δουν τα κοκκινα,αλλα ξερουμε οτι σε καποια(λιγα ισως) παιχνιδια μπορει να γινει και αυτο.

Στην θεση σας θα εδινα μεγαλυτερη βαρυτητα στα λογια των ξενων που ερχονται εδω,βλεπουν και μετα μιλανε για τον ΟΣΦΠ στο εξωτερικο(πχ cisse κτλ).

gtakis
16-01-2012, 20:36
Καλά από τους φίλους Παναθηναικούς δεν περίμενα τίποτα διαφορετικό να ακούσω....να φανυαστώ διαβάσατε Βασιλάρα και σας πνίγει το δίκιο.....σας πληροφορώ λοιπόν ότι σε πάρα πολλά γήπεδα που είναι σε χειρότερη κατάσταση λόγω του πάγου γίνονται αγώνες για πρωταθλήματα και Ευρωπαικοί αγώνες μάλιστα,βλέπε Χάρκοβο με την Μέταλιστ πριν 2-3 χρόνια ο Ολυμπιακός και ενώ είχε -5 με -8,ο Πάοκ πέρσι με την Τσσκά στο -15 και πολλά άλλα παραδείγματα αλλά ΚΑΝΕΝΑΣ δεν έκανε ντου για να διακοπεί ο αγώνας όπως τα παλικάρια τα ευαίσθητα του Πάο.....τέλοςάντως εγώ τα συμπεράσματα μου τα έχω βγάλει απλά ρώτησα για να γίνει συζήτηση.....και κάτι ακόμα τελευταίο,ας μου πει κάποιος πως ενώ έχουν απαγορευτεί οι μετακινήσεις οπαδών και την προηγούμενη εβδομάδα απαγόρευσαν στους φίλαθλους του Ολυμπιακού να ανέβουν στο Καυταντζόγλειο παρότι είχε δοθεί άδεια,χτες ανέβηκαν 500 οπαδοί του Πάο και τα έκαναν γυαλιά καρφιά στα Γιάννενα??????????θα τιμωρηθεί άραγε κανείς για αυτό???

την Καλησπέρα μου!!!!!!

PDS
16-01-2012, 21:43
Eπιμενεις ακομα ετσι?Επιμενεις οτι επρεπε να γινει ο αγωνας.

Ειδες το παιχνιδι συνολικα ή παρακολουθούσες 90 λεπτα τον Κωτσιο?Γιατι αν το ειδες και επιμενεις ακομα οτι επρεπε να ξεκινησει,τι να πω...

Ξεχνας οτι σε παιχνιδι σας με τον εργοτελη επεσε μια σταγονα και διακοπηκε το παιχνιδι στο ημιχρονο,γιατι πηγαινε για Χ.
Τεσπα...εχεις βγαλει τα συμπερασματα σου οπως λες.

Giannis7
16-01-2012, 22:13
Να και η φωτογραφία της ντροπής.

Την βλέπετε με δική σας ευθύνη.

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/404641_2919454542137_1133988162_3035855_124692534_ n.jpg

Πρέπει να ακολουθούν αυστηρή διατροφή πάντως...

gmarinps3
17-01-2012, 10:59
Έλυσες το μυστήριο.
Ο Κλέιτον πλήρωσε τον Κώτσιο υποθέτω. :f045:

gtakis
17-01-2012, 19:47
Α χα χα χα κυκλοφορεί και τέτοιο φωτογραφικό υλικό????ρε μπράβο.....

gmarinps3
19-01-2012, 13:11
Totem feat. KOOZ - Εξυγιανσις NEW - YouTube

|WISE|
20-01-2012, 18:48
Καλά από τους φίλους Παναθηναικούς δεν περίμενα τίποτα διαφορετικό να ακούσω....να φανυαστώ διαβάσατε Βασιλάρα και σας πνίγει το δίκιο.....σας πληροφορώ λοιπόν ότι σε πάρα πολλά γήπεδα που είναι σε χειρότερη κατάσταση λόγω του πάγου γίνονται αγώνες για πρωταθλήματα και Ευρωπαικοί αγώνες μάλιστα,βλέπε Χάρκοβο με την Μέταλιστ πριν 2-3 χρόνια ο Ολυμπιακός και ενώ είχε -5 με -8,ο Πάοκ πέρσι με την Τσσκά στο -15 και πολλά άλλα παραδείγματα αλλά ΚΑΝΕΝΑΣ δεν έκανε ντου για να διακοπεί ο αγώνας όπως τα παλικάρια τα ευαίσθητα του Πάο.....τέλοςάντως εγώ τα συμπεράσματα μου τα έχω βγάλει απλά ρώτησα για να γίνει συζήτηση.....

βρε φιλε μου,χωρις καμια δοση ειρωνιας...και επειδη θες να γινει συζητηση, οπως λες,εχεις δει ποτε ποδοσφαιρο;;
γιατι αν εχεις δει πραγματικα απορω με αυτα που γραφεις.και -40 να εχει ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΕΝΑΝ ΑΓΩΝΑ!αλλο αυτο που λες και αλλο το να εχει πιασει παγο το γηπεδο!ΠΑΓΟ!!εχεις παει σε παγοδρομιο;εχεις δοκιμασει να κανεις πατιναζ;σκεψου το αλλα αντι για παγοπεδιλα,βαλε ποδοσφαιρικα με ταπες!δεν μιλησε κανεις για το αν εκανε κρυο πολυ και κρυωνε ο κωλος το λετο.μιλαμε για το οτι δεν μπορουσε να παιχτει μπαλα γιατι ειχε ΠΑΓΟ.οχι χιονι!Π Α Γ Ο!!τα ματς που αναφερεις δεν ειναι το ιδιο πραγμα λοιπον.
τι αλλο θα ακουσουμε απο μερικους ολυμπιακους ρε παιδια.

gtakis
21-01-2012, 10:59
Και σε ξαναρωτάω λοιπόν γιατί δεν λες να καταλάβεις και να μου απαντησεις,γιατί σε τόσα άλλα γήπεδα και σε αγώνες επιπέδου Champions League και Europa League και με χειρότερες συνθήκες γίνονται ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ οι αγώνες και εδώ στο Ελλαδιστάν έπρεπε να διακοπεί???απάντησε μου σε αυτό και δεν θέλω τίποτα άλλο....όσο για το αν έχω δει ποδόσφαιρο άσε να το ξέρω εγώ...

gtakis
21-01-2012, 11:04
Δηλαδη στα Γιάννενα με -1,-2 είχε πάγο,στη Ρωσία που έπαιξε ο Πάοκ πέρσι και κόντραρε μια χαρά την Τσσκά και είχε -15 δεν είχε έτσι? ε μην τρελαθούμε ρε παιδιά τώρα.......έχουν γίνει παιχνίδια σε πολύ χειρότερους αγωνιστικούς χώρους αυτό λέω,το ίδιο θα έλεγα αν το έκανε η ομάδα μου στην τελική...δηλαδή οι Γιαννιώτες ήταν μαλάκες να παίξουν σε έναν τέτοιο αγωνιστικό χώρο?και αφού έπαιξαν πως γίνεται να σας έπαιζαν μονότερμα?είχαν αντιολισθητικές αλυσίδες στα παπούτσια???τι το διαφορετικό έχουν απο τους παίχτες σας????

|WISE|
21-01-2012, 12:29
Δηλαδη στα Γιάννενα με -1,-2 είχε πάγο,στη Ρωσία που έπαιξε ο Πάοκ πέρσι και κόντραρε μια χαρά την Τσσκά και είχε -15 δεν είχε έτσι? ε μην τρελαθούμε ρε παιδιά τώρα.......έχουν γίνει παιχνίδια σε πολύ χειρότερους αγωνιστικούς χώρους αυτό λέω,το ίδιο θα έλεγα αν το έκανε η ομάδα μου στην τελική...δηλαδή οι Γιαννιώτες ήταν μαλάκες να παίξουν σε έναν τέτοιο αγωνιστικό χώρο?και αφού έπαιξαν πως γίνεται να σας έπαιζαν μονότερμα?είχαν αντιολισθητικές αλυσίδες στα παπούτσια???τι το διαφορετικό έχουν απο τους παίχτες σας????

Ε μα ρε παιδι μου δεν μπορω να συνεχισω την συζητηση οταν μου συγκρινεις τους ζωσιμαδες με το γηπεδο τις τσσκα...


Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

kostasb13
21-01-2012, 12:42
Μεχρι και στη Σουηδια γιναμε ρεζιλι και αθλητικο αρθρο ελεγε οτι η μοναδικη χωρα που θα γινοταν αυτο το ματς ειναι η Ελλαδα...
εσυ ομως gtakis συνεχιζεις να λες τα δικα σου...μαλλον αγνοεις τη διαφορα μεταξυ χιονιου και παγου...μονο εσυ και καποιοι δικοι σου ακομα λενε οτι εγινε τοσος ντορος χωρις λογο. Λογικη γαυρου...

Giannis7
21-01-2012, 13:34
Βασικά το γήπεδο της ΤΣΣΚΑ έχει πλαστικό χορτάρι για αυτό το λόγο.

|WISE|
21-01-2012, 17:27
Βρε παιδια μην επεμβαινετε..ο ιδιος ειπε οτι εχει βγαλει τα πορισματα του..τα εξηγω στον φιλο αναλυτικα και με παραδειγματα και συνεχιζει να μου λεει για θερμοκρασια ατμοσφαιρας λες και τσαντιστηκαν οι παιχτες για το αν θα τους πιασουν τα λαιμα τους..


Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

gtakis
22-01-2012, 01:18
ε τι να ξέρω εγώ από τέτοια πράγματα που το σπίτι μου είναι στα 900 μέτρα υψόμετρο και ζω μες τους πάγους...............

msnes7
22-01-2012, 20:14
Τώρα όλη η ελλάδα μπορεί να κοιμάται ήσυχη,το παράρτημα νίκησε,ο διαιτητής δεν έδωσε πέναλτι στον ολυμπιακό,ο παο πήρε το πρωτάθλημα και το ελληνικό πρωτάθλημα ξανααποκτά την αξιοπιστία του

-Ο κωνσταντινέας δεν είναι που είχε πει τον τοροσίδη πάμε παιχταρά μου?Το είδαμε στο 92.Αυτά παθαίνουμε αν ακούμε όλους τους αντικειμενικούς από την άλλη πλευρά.
Τα λέμε του χρόνου
Μαρινάκη ας πρόσεχες.Δεν φέρνεις τον θεοδωρίδη αλλά παίχτες.Παίξε τώρα προκριματικά για να μάθεις

gtakis
22-01-2012, 20:25
+12345645475373564 msnes7 !!!!

PDS
22-01-2012, 20:26
Δεν θυμαμαι να ειπε κανεις οτι δεν θα παιξει σημερα η Ξανθη.Η Ξανθη ειναι απο τις ομαδες που συνηθως τα χτυπαει τα παιχνιδια.Οταν δεν εχει αναγκη βεβαια(προς το τελος του πρωταθληματος τα δινει πιο ευκολα).
Εχει παρεξηγηθει η διαμαρτυρια για τα οποια παραρτηματα του OΣΦΠ.
Προσωπικη αποψη αλλα δεν πιστευω οτι οι ομαδες που εχουν καλες σχεσεις με εσας,θα κατσουν απαραιτητα να χασουν(εκτος ισως απο λεβαδειακο),απλα θα παιξουν χωρις τους καλυτερους ισως παιχτες τους(δανεικους σας) που τελικα μπορει να ειναι το ιδιο.Αν δεν μπορεις να νικησεις(τον νικησες αλλα φερνω αυτο ως παραδειγμα) ας πουμε τον ατρομητο,οταν δεν παιζουν τοσοι παιχτες του βασικοι,εισαι αξιος της μοιρας σου.


Τωρα για το πεναλτι,δεν ξερω αν ειναι θα το ξαναδω,αλλα ετσι οπως ηλεκτριστηκε ο ''fair play'' ποδοσφαιριστης του Ελληνικου ποδοσφαιρου,ουτε ο μαρινακης δεν θα το εδινε.Το βλεπω απο την πλευρα του διαιτητη.

Απο την αλλη,με τι να επικοινωνησουν φετος?Με ταχυδρομικα περιστερια οπως ελεγαν και οι Α.Μ.Α.Ν?Πιο δυσκολο το εργο φετος:D
Eχασες ακομα και απο τον Αστερα τριπολης που στις κασσετες γινεται ξεκαθαρη αναφορα για τις σχεσεις με τον ΟΣΦΠ.
Θα δειξει βεβαια.Εχει δρομο ακομα.
Μακαρι να μην εχουμε δευτερο Καραισκακης μονο στο ΟΑΚΑ.

Desmond
22-01-2012, 21:55
Μάλλον οι φίλοι του ΟΣΦΠ δεν βλέπουν το ρεσιτάλ διαιτησίας του Παππά στο ΟΑΚΑ...

msnes7
22-01-2012, 22:33
Ναι σας κατέσφαξε.....:priest:

PDS
22-01-2012, 22:37
Ισως μπορουσε να δωσει ενα πεναλτι,αλλα δεν θεωρω οτι μας αδικησε.Ο εποπτης ανυπαρκτος..

Aphelian
22-01-2012, 22:41
Το πέναλτυ του γαύρου είναι πέναλτυ αν και δύσκολη φάση για διαιτητή και ειδικά στο 92 και τον "εκβιασμό" πτώσης του Τοροσίδη. Αλλά ναι, ήταν καθώς το έβαλε ο άλλος το χέρι του.
Γενικά έπαιξε και τρελλή ατυχία δεν ήταν κακός ο Ολυμπιακός, ίσα ίσα.
Θα συμφωνήσω όμως με τον msnes, οι προσλήψεις τύπων σαν τον κυρ-Σάββα το μόνο που κάνουν είναι να δίνουν άλλοθι στην κλάψα κάποιων, η ομάδα ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ.
Τα ίδια πλέον και ο ΠΑΟ, πολύ πολύ μέτριος, ευτυχώς όμως παίρνουμε τα αποτελέσματα.

gmarinps3
23-01-2012, 12:25
Με τις ηλιθιότητες του κάθε Μαρινάκη, Θεοδωρίδη και Γόντικα και όπως θες να το πούμε θα έχουμε αυτά.

http://www.soccerplus.gr/article/227-prosagoges-treis-syllipseis-opadon-toy-osfp

gtakis
23-01-2012, 13:37
Ενα πέναλντι καθαρό στο 91' -1 βαθμός από τον ΟΣΦΠ ένα οφσάιντ μούφα σε τετ-α-τετ του Μήτρογλου στο 80 φεύγα +3 βαθμοί στον ΠΑΟ,κάντε τις προσθέσεις και βγάλτε τα αποτελέσματα....να χαίρεστε την ΚΕΔ σας.........

peolinio
23-01-2012, 13:40
ουτε ο Κοκαλης θα έδινε το συγκεκριμένο πέναλτυ στον Ελ Τορο αν βρισκοταν στην μερια του διαιτητη και ειδε οτι ειδε ολη η Ελλαδα απο την πρωτη καμερα ... Κανονικη η κιτρινη καρτα για θεατρο αν κ μπορουσε να γινει μαγκας για αλλη 1 για διαμαρτυρια στο καπακι .
Τωρα ομως αν παμε στις αλλες καμερες βλεπουμε μαρς πεναλτυ κλασικη περιπτωση με τραβηγμα αντιπαλου , τα πραγματα οπως βλεπετε αλλαζουν και ειναι να μην σ κατσει τετοια φαση ....
Λαθος θεση του διαιτητη σε καθε περιπτωση

gtakis
23-01-2012, 13:42
Στο «ψυγείο» ο Κωνσταντινέας και οι βοηθοί στο ΟΑΚΑ
23/01/2012, 00:28 | Διαβάστηκε 14184 φορές Αποστολή
(Photo: Action Images)
Όσοι εισηγήθηκαν το καλοκαίρι τη διεθνοποίηση του Πέτρου Κωνσταντινέα θα αισθάνονται σίγουρα… δικαιωμένοι για την επιλογή τους, καθώς ο Μεσσηνίος ρέφερι θα τιμωρηθεί για πολλοστή φορά φέτος, λόγω του μη καταλογισμού πέναλτι υπέρ του Τοροσίδη στα Πηγάδια. Πρόβλημα και για τους βοηθούς στο παιχνίδι του ΟΑΚΑ.

Σύμφωνα με πληροφορίες, ο παρατηρητής διαιτησίας της αναμέτρησης Ξάνθη-Ολυμπιακός, Μιχάλης Καλαθενός, έχει βάλει χαμηλό βαθμό στον Πέτρο Κωνσταντινέα, χρεώνοντάς του κυρίως τον μη καταλογισμό πέναλτι σε ανατροπή του Τοροσίδη από τον Εντιμάρ στο 90’.

Ο Μεσσήνιος ρέφερι θα μείνει για αρκετές αγωνιστικές εκτός ορισμών, καθώς θεωρείται πολλάκις υπότροπος, μιας και σχεδόν σε κάθε παιχνίδι που έχει σφυρίξει φέτος, τα έχει κάνει θάλασσα και έχει τεθεί σε διαθεσιμότητα! Γεγονός που εκθέτει ανεπανόρθωτα την ΕΠΟ και την ΚΕΔ που το περασμένο καλοκαίρι του χάρισαν το σήμα της ΦΙΦΑ και τον έκαναν διεθνή.

Προβλήματα με τη διαιτησία υπήρξαν και στο ΟΑΚΑ, όχι όμως από τον Ανδρέα Παππά που σύμφωνα με τον παρατηρητή, Γιώργο Αμυγδαλή, ορθώς δεν έδωσε πέναλτι σε πτώσεις του Λέτο και του Ζέκα.

Ωστόσο, οι δύο βοηθοί Σωτηρόπουλος και Γεωργιάδης έχουν πάρει χαμηλό βαθμό και πιθανόν να μπουν στο «ψυγείο». Οι δυο τους έκοψαν από μία φορά τον Μήτρογλου με ανύπαρκτα οφσάιντ, ενώ ο πρώτος άφησε σε μια φάση τον Λέτο ο οποίος ερχόταν από αντικανονική θέση.

http://www.sport-fm.gr/article/529067



Σώπα καλέ που δεν ήταν οφσάιντ ο Μήτρογλου......και άμα ισοφάριζε το κωλοπαίδι ποιος άκουγε τα αφεντικά....................

gtakis
23-01-2012, 13:44
Καλά φίλε peolinio βγάλε το πράσινο γυαλάκι και έλα να τα πούμε,με τα πέναλντι που έχετε εκτελέσει φέτος δεν δικαιούστε να μιλάτε.....

Aphelian
23-01-2012, 13:49
Τακη, δείξε μου εσύ πιο απο τα πέναλτυ που εκτελέσαμε ΔΕΝ ΗΤΑΝ και μετά ξαναμιλάμε. Φταίει η παράγκα και η ΚΕΔ αν ο Αμπντούν δεν μπορεί να σπρώξει τη μπάλα μέσα ή αν του Ντιόγκο του φεύγουν τα κοντρόλ ε? Φταίει η παράγκα αν ΒΡΩΜΑΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝΑΡΧΗ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ πως αν δεν το βάλει ο Τζιμπούρ ή ο Μιραλάς, γκολ στον Ολυμπιακό δεν μπαίνει ούτε με αιτηση?


Α ρε Γοντικα με την παράγκα σου!

gtakis
23-01-2012, 13:57
Ρε αγόρι μου χθες υπήρχε αλλοίωση και στα 2 μάτς?φύγατε 2 πόντους μπροστά από εμάς ενώ θα ήσασταν 1 πίσω κανονικά?αν δεν είναι αλλοίωση του πρωταθλήματος αυτό τότε ποιο είναι,όσο για τα πέναλντι έχετε πάρει πολύ πιο μούφα με τις βουτιές του δύτη Λέτο από το χθεσινό που δεν δώθηκε σε εμάς αυτό εννοώ...αν του Λέτο είναι μια φορά πέναλντι με λίγα λόγια του Τοροσίδη είναι 50 μην τα λέμε όπως τα θέλουμε λοιπόν.....από την στιγμή που του τραβάει την φανέλα (όσο και να την τραβάει,δεν γράφει πουθενά ο κανονισμός ότι πρέπει να την σκίσει για να δώσει την παράβαση) και τον ρίχνει κάτω είναι πέναλντι,πεντακάθαρο....

PDS
23-01-2012, 14:21
Gtakis προκαλει γελιο οταν διαμαρτυρεται ο ΟΣΦΠ για διαιτησια.
Μπορει οντως να ηταν πεναλτι,αλλα αν πιασουμε τα παιχνιδια σας με παναιτωλικους κτλ οπου εγιναν φανερα οργια(και οχι λαθη διαιτητων οπως χθες σε οριακες φασεις) θα δουμε την πραγματικοτητα.

Στην πραγματικη ροη αγωνα,προσωπικα γελασα με το πεσιμο τοροσιδη(ασχετα αν ηταν πεναλτι ή οχι).Το ιδιο εκαναν οσοι εβλεπαν τον αγωνα,το ιδιο εκανε και ο διαιτητης.

Ο εποπτης στο παιχνιδι με τον Ατρομητο και εμας μας εκοψε,οπως επισης στο προηγουμενο παιχνιδι μας εκοψαν 2 τετατετ(αλλο που νικησαμε τελικα) καλυτερα απο του Μητρογλου.
Στο κατω κατω,εσυ επαιξες με εναν ατρομητο που κατεβηκε με τα δευτερα.Δεν μπορεις να μιλας για τον Μητρογλου.Τουλαχιστον με εμας παιζει και βαζει και γκολ.

Aphelian
23-01-2012, 14:23
Δεν διαφώνισα για το πέναλτυ, το έχω πει και σε προηγούμενο ποστ, ήταν πέναλτυ, το λάθος για εμένα ήταν του Τοροσίδη που έπεσε λίγο πιο θεαματικά απ'όσο έπρεπε για να το τονίσει.

Χάνεις όμως το δάσος και βλέπεις το δέντρο. Ο ΠΑΟ ξεκίνησε το πρωτάθλημα πάιζοντας αισθητά καλύτερα απο τον Ολυμπιακο και πέρασε ένα δύσκολο πρόγραμμα με επιτυχία,λίγο μετά οι ρόλοι αντιστράφηκαν και ο Ολυμπιακός φορμαρίστηκε και εμείς πέσαμε απότομα.

Τώρα και οι δύο ομάδες είναι σε μαύρα χάλια με τη διαφορά πως ο ολυμπιακός γκελάρει ακόμα και σε παιχνίδια που πάιζει αισθητά καλύτερα (βλέπε εχθές με την αναπηρία των παιχτών σας και την αδυναμία να τελειώσουν μια φάση σωστα) ενώ ο Παναθηναϊκός (πουπλέον έχει ΜΟΝΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ να κυνηγήσει)κερδίζει με το κλασσικό 1-0 και την ψυχή στο στόμα.


Οπως είπε και ο Msnes εχθές, αντί να κοιτάτε τι λείπει από την ομάδα και γιατί ξαφνικά παίζετε σαν την Δοξα Δραμας, προσλάβατε τον κυρ-Σαββα να ξεκινήσει το παραμύθι του.
Αν όντως είσασταν ΤΟΣΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ όσο νομίζατε στην αρχή της σεζον τώρα έπρεπε να ειστε 5-6 βαθμούς μπροστά.

Πες το ατυχία, πες το ανικανότητα, πες το λίγο απ'όλα, έτσι είναι.

gmarinps3
23-01-2012, 14:23
Ο fair play την καρτούλα την πήρε για διαμαρτυρία αν δεν κάνω λάθος.
Πάντως δεν είχε συμμετοχή στην φάση πρακτικά, θέλω να πω δεν πήγαινε για γκολ αν και δεν έχει σημασία.
Επίσης να ρωτήσω υπάρχει κάνεις διαιτητής από πέρυσι που έχει τιμωρηθεί πέρα από Δαλούκα , Κωνσταντινέα και Καλόπουλο ?
Ξέρει κανείς ?

gtakis
23-01-2012, 14:32
Ρε παιδιά δεν είπα ούτε ότι παίζουμε καλή μπάλα στα τελευταία παιχνίδια ούτε ότι επικροτώ τον Σάββα..(μη χέσω με τον ελεεινό...) αλλά όπως να το κάνουμε χθες δικαιούμασταν τουλάχιστον 1 βαθμό και εσείς αν ήταν τα πράγματα όπως έπρεπε θα είχατε φέρει χ......αυτό λέω....τώρα αυτά που λέει ο Pds έχουμε βαρεθεί να ακούμε γραφικότητες ρε Βαγγέλη.....άλλαξε και λίγο κασέτα....όλο τα ίδια και τα ίδια για να δικαιολογείσαι όταν δεν υπάρχει κάτι άλλο να πείς......δηλαδή όταν σου έκανε δώρο το γκολ στα Γιάννενα ο πρώην παίχτης σου Κώτσιος εμείς τι έπρεπε να κάνουμε???και μιλάς ότι έπαιξα με τα δεύτερα του Ατρομήτου......αν έπαιζαν όμως οι Τάτος και Μήτρογλου στο ματς μεταξύ μας και ήταν νωθροί ή έχανε κανένα γκόλ άχαστο ο Κάγκουρας θα μας ζάλιζες λέγοντας ότι δεν έπρεπε να παίξουν καθόλου και άλλα τέτοια,τώρα λες άλλα....με λένε ρίζο και όπως θέλω τα γυρίζω δηλαδή......όσο για τον Παναιτωλικό που είπες όλοι παραδεχθήκαμε ότι ΚΑΚΩΣ έγινε το 2-0 και ότι έπρεπε να ακυρωθεί το γκόλ του Τζιμπούρ που ΔΕΝ αλλοίωσε το παιχνίδι.........

kostasb13
23-01-2012, 14:42
Βρε gtakis, ναι εχεις δικαιωμα να λες οτι αδικηθηκες χθες. Ναι ηταν πεναλτι.
Τα αλλα βεβαια περι σφαγης που λενε οι ομοοιδεατες σου σημερα και το κλιμα που εντεχνως προσπαθειτε να δημιουργησετε με μπροσταρη τη λερα τον Σαββα τον αντιπροεδρο σου ειναι για γελια...
Εκτιθεσαι ομως οσον αφορα αυτα που λες για το ΟΑΚΑ και την ''αλλοιωση αποτελεσματος'' ...

PDS
23-01-2012, 14:44
τώρα αυτά που λέει ο Pds έχουμε βαρεθεί να ακούμε γραφικότητες ρε Βαγγέλη.....άλλαξε και λίγο κασέτα....όλο τα ίδια και τα ίδια για να δικαιολογείσαι όταν δεν υπάρχει κάτι άλλο να πείς......δηλαδή όταν σου έκανε δώρο το γκολ στα Γιάννενα ο πρώην παίχτης σου Κώτσιος εμείς τι έπρεπε να κάνουμε???και μιλάς ότι έπαιξα με τα δεύτερα του Ατρομήτου......αν έπαιζαν όμως οι Τάτος και Μήτρογλου στο ματς μεταξύ μας και ήταν νωθροί ή έχανε κανένα γκόλ άχαστο ο Κάγκουρας θα μας ζάλιζες λέγοντας ότι δεν έπρεπε να παίξουν καθόλου και άλλα τέτοια,τώρα λες άλλα....με λένε ρίζο και όπως θέλω τα γυρίζω δηλαδή......όσο για τον Παναιτωλικό που είπες όλοι παραδεχθήκαμε ότι ΚΑΚΩΣ έγινε το 2-0 και ότι έπρεπε να ακυρωθεί το γκόλ του Τζιμπούρ που ΔΕΝ αλλοίωσε το παιχνίδι.........

xχαχαχαχαα ρε Tακη,λες εμενα γραφικο και μιλας για δωρο του Κωτσιου?:d040g:

Ti να πω και τι να σχολιασω.Κανεις το ασπρο μαυρο και καθε ποστ σου και δεν το εχεις παρει ακομα χαμπαρι.

Με τον παναιτωλικο δεν ηταν μονο το ενα οφσαιντ,αν παρατηρουσες θα εβλεπες οτι ο διαιτητης επαιζε 100% σε ολο το παιχνιδι γαυρο.Αυτη ειναι η διαφορα.χθες εγιναν λαθη,καμια αλλοιωση.

Μη μιλας για διαιτησια και γελαει ο πλανητης.Παραγκα γοντικα δεν υπαρχει,παραγκα μαρινακη υπηρχε αποδεδειγμενα και βρισκεσαι ακομα supeleague και διεκδικεις πρωταθλημα.Σεβασου οτι βρισκεσαι ακομα εκει,ενω δεν επρεπε εισαι τοπικο και μην προκαλεις με κωτσιους(γελανε και οι πετρες οταν σκιστηκε σε ολο το παιχνιδι) και με αλλοιωση πρωταθληματος.(βριζεις τον Σαββα αλλα εισαι ιδιος,μπορει και χειροτερος,γιατι αυτος πληρωνεται για να παιξει την ''κασσετα'').

ΥΓ.Δεν με ενδιαφερει αν θα επαιζαν η οχι ο μητρογλου,τατος σκονδρας κτλ με σενα και πως θα επαζαν .Εμενα μου εκοψαν βαθμους αυτοι οι παιχτες.

gmarinps3
23-01-2012, 14:46
Ας σοβαρευτούμε λίγο ρε παιδιά εσείς έχετε την αδικία μέσα σας.
Το offside ΔΕΝ είναι σίγουρο γκολ.
Κόπηκε η φάση είναι μη γενόμενη δεν ξέρουμε πως θα εξελισόταν και προφανώς οι πιθανότητες είναι με τον επιθετικό.
Αλλά μην παίρνεται και το πρωτάθλημα στα λόγια.
Μοιράσατε παίχτες σε όλες τις ομάδες και στην ουσία του αφήνεται να παίζουν με λιγότερο αποτελεσματικούς παίκτες. Τι δεν καταλαβαίνεις ?
Όποιος μιλάει για τον Κώτσιο δεν μπορώ να πω τίποτα άλλο παρά το ότι είναι αστείος.

gtakis
23-01-2012, 15:05
το συγκεκριμένο οφσάιντ του Μήτρογλου που βγάινει μόνος του 2 μέτρα από το τέρμα έ μάλλον γκόλ θα ήταν αλλά τέλοσπάντων ξέρω ότι δεν πρόκειται να παραδεχθείτε τίποτα οπότε το σταματάω εδώ.....

PDS
23-01-2012, 15:26
Ναι αυτο δεν το ξερεις,υποθετικα μιλας,γιατι ο καρνεζης θα εβγαινε και αυτος πιο γρηγορα.
Οπως και να χει η φαση ειναι οριακη και ο εποπτης ειναι ενα βημα λαθος προς την μερια που οντως εβλεπε τον Μητρογλου Οφσαιντ.

Τα οφσαιντ που μας εκοψε με την δοξα ηταν σαφως πιο καθαρες φασεις νομιζω.

gtakis
23-01-2012, 15:42
Αφού την Δόξα την νικήσατε βρε....μην με τρελαίνεις.....εδώ μιλάμε για αλλοίωση αποτελέσματος............

PDS
23-01-2012, 15:51
λολ
Αν ηταν ετσι(απλα λαθη) οι αλλοιωσεις αποτελεσματος,κανεις δεν θα μιλαγε για παραγκες κτλ τοσα χρονια και θα αποθεωναμε το μεγαλειο του ΟΣΦΠ.

Αν αυτο το βλεπουμε σε καθε αγωνιστικη απο δω και περα τοτε οκ κατι γινεται.Αλλα ξερω και ξερεις οτι μετα απο τετοια λαθη εις βαρος του ΟΣΦΠ ή υπερ του ΠΑΟ οι διαιτητες μεταφερονται εκτος γης,σε αλλο πλανητη.

Αν θες πες το τυχη,γιατι οντως ημασταν τυχεροι στα τελευταια παιχνιδια.Αλλα η τυχη δεν θα κρατησει για πολυ.Αν δεν βελτιωθει αμεσα ο ΠΑΟ θα χασει βαθμους.Θα ειναι τυχερος αν ξεπερασει το ντρεφορμαρισμα με λιγες απωλειες.Μεχρι στιγμης το καταφερνει.

gtakis
23-01-2012, 16:06
Ναι γιατί εμείς είμαστε σε φόρμα.............και οι δύο χάλια είναι.....πχ πιο πολύ μου άρεσε ο Άρης που πέταξε 3 μπαλάκια στην Δόξα χθες η οποία Δόξα έφερε χ με ΑΕΚ,ΟΣΦΠ και κοντράρισε μέχρι το 88 εσάς......πολύ καλός ο Καστίγιο και χθές που έβαλε και 2 γκολάκια...

peolinio
23-01-2012, 16:14
Καλά φίλε peolinio βγάλε το πράσινο γυαλάκι και έλα να τα πούμε,με τα πέναλντι που έχετε εκτελέσει φέτος δεν δικαιούστε να μιλάτε.....

μην προτρεχεις δεν ανοικω σε καμια ποδοσφαιρικη παραταξη γιατι πολυ απλα δεν πιστευω σε ομαδες οποτε αδίκως με τοποθετείς σε στρατόπεδα μιλησα ανικειμενικα για την συγκεκριμενη φαση τιποτε αλλο .

minaras_tio
23-01-2012, 16:20
Εαν ο Τοροσιδης δεν επεφτε λες και τον χτυπησαν 50000 volt και τιναχτηκε,μπορει και να το επαιρνε το πεναλτυ.
Αλλα ας επεφτε φυσιολογικα. Ισως ο διαιτητης θεωρησε οτι εκανε θεατρο ετσι οπως τιναχτηκε.

gmarinps3
23-01-2012, 16:38
Επηρεασμένος ίσως από το βραβείο 1ου ανδρικού ρόλου :)
Δεν μπορώ να βλέπω τέτοιες αντιδράσεις από ποδοσφαιριστές!!
Είναι εντελώς οξύμωρο με το "το ποδόσφαιρο είναι αντρικό άθλημα"

Giannis7
23-01-2012, 18:34
Βρε παιδιά προς θεού η διαιτησία προς το παρόν είναι πάρα πολύ καλή (αν εξαιρέσουμε το ματς Ολυμπιακός - Παναιτωλικός). Ίσα ίσα που οι διαιτητές κοιτάνε να μην ευνοήσουν τους "μεγάλους" κι αυτό είναι θετικό.

Κατά την γνώμη μου αν και ο Παναθηναικός είναι (ουσιαστικά) στο +5, έχει δρόμο το πρωτάθλημα ακόμα γιατί αν δεν φορμαριστεί θα κάνει γκέλες. Δεν γίνεται να συνεχιστεί αυτή η ρέντα. Το θέμα είναι σε τι κατάσταση θα είναι ο Ολυμπιακός τότε. Πάντως είναι κρίμα που ο ΠΑΟΚ (και η ΑΕΚ) είναι σε κακή οικονομική κατάσταση και δεν είναι τόσο ψηλά στη βαθμολογία.

ΥΣ. Ο Κωσταντινέας δεν ήταν αυτός που είπε στον Τοροσίδη "πάμε παιχταρά μου" ? Τι έγινε τώρα, άλλαξε ομάδα ? Ή μήπως αυτή είναι η σωστή αντιμετώπιση από έναν διαιτητή προς ένα παίχτη ?

hakoo
23-01-2012, 19:09
ΥΣ. Ο Κωσταντινέας δεν ήταν αυτός που είπε στον Τοροσίδη "πάμε παιχταρά μου" ? Τι έγινε τώρα, άλλαξε ομάδα ? Ή μήπως αυτή είναι η σωστή αντιμετώπιση από έναν διαιτητή προς ένα παίχτη ?


Nαι αυτος ειναι.
Σωστη αντιμετωπιση το παμε παιχταρα μου? :a036:
Καταλαβαινω πως το εννοεις, αλλα νομιζω πως οχι. Ουτε να το παιζουν μπαμπουλες και να κανουν επιδειξη ανδρισμου με το διαιτητηλικι (βλ Σπαθας, Κακος που μονο τις χριστοπαναγιες δεν αρχιζουν) αλλα ουτε και "παμε παιχταρα μου".
Σοβαρους ανθρωπους θελει η διαιτησια με το βαρος να πεφτει ισοποσα σε συμπεριφορα/πειθαρχικο ελεγχο και γνωση των κανονισμων. Οι περισσοτεροι (οταν δεν τα παιρνουν) νομιζουν οτι το να εισαι διαιτητης ειναι να παριστανεις τον ψευτομαγκα.
Το χθεσινο πεναλτι του Τοροσιδη μοιαζει πολυ με ενα προσφατο που δεν πηρε ο Βυντρα, σε πραγματικο χρονο ειπαν ολοι "σηκω". Στο replay φανηκε οτι υπηρχε πεναλτι αλλα επεσε τοσο επιδεικτικα που εκανε στανταρ για θεατρο.

msnes7
23-01-2012, 19:37
Άποψη μου είναι ότι ο παο αυτή τη στιγμή παίζει πολύ χειρότερα από τον ολυμπιακό.Παρόλα αυτά παίρνει νίκες με τύχη με ότι θέλετε.Η διαιτησία παίζει και τους 2 περίπου το ίδιο.Και το κακό για τον παο είναι ότι με 3 παίχτες δεν βγαίνει πρωτάθλημα(ειδικά αν ο λέτο είναι σε κακή μέρα) περιμένεις από κουίνσι ,΄ζεκα και αυτοί δεν είναι στα καλύτερα τους και άντε βάλε και τον κατσουράνη που μπορεί να βγάλει και γκολ.Μέχρι εκεί άλλοι δεν υπάρχουν.
Από την άλλη χτες έλειπαν τα 2/3 των γκολ μας.Μεγάλο πράγμα που φάνηκε.Εδώ σε ένα ματς δεν έπαιξε ο λέτο και ο παο πήρε βαθμό στο 92.Πιστεύω οι τραυματισμοί θα κρίνουν το πρωτάθλημα(αν δεν το έχουν κρίνει) και φυσικά ο λέτο.Και το κακό για τον παο είναι ότι ΟΛΕΣ οι ομάδες πια παίζουν συνέχεια πάνω στον λέτο

hakoo
24-01-2012, 14:04
http://www.gazzetta.gr/sites/default/files/imagecache/multimedia_normal/article/2012_01/marinakisga.jpg (http://www.gazzetta.gr/sites/default/files/imagecache/original_max/article/2012_01/marinakisga.jpg)

Δίπλα-δίπλα κάθισαν Μαρινάκης και Γκαγκάτσης στην ετήσια γιορτή βραβεύσεων της ΕΠΣ Πειραιά, γεγονός που φούντωσε ακόμα περισσότερο τις φήμες για επιστροφή του πρώην προέδρου της ΕΠΟ στο προσκήνιο!
Στη συγκεκριμένη εκδήλωση ο κ. Μαρινάκης ήταν ένα από τα τιμώμενα πρόσωπα καθώς βραβεύτηκε για την προσφορά του στο ερασιτεχνικό ποδόσφαιρο!
http://www.gazzetta.gr/super-league/article/item/260183-mazi-marinakes-kai-gkagatses

Tι να πρωτοσχολιασει κανεις απο την παραπανω σουρεαλιστικη ειδηση?
Το πως ενας ανθρωπος που μεγαλουργησε στα χρονια της Παραγκας και μεχρι προσφατα δουλευε και επισημα για την Παε Ολυμπιακος μπορει να γινει προεδρος της ΕΠΟ?
Το οτι στη συγκεκριμενη εκδηλωση τιμηθηκε ο Μαρινακης? Το διαβασα 3-4 φορες μπας και κανουν πουλακια τα ματια μου. Τιμησαν δλδ τον ανθρωπο που περσι μεσα στο γηπεδο του επεσε ξυλο με ηθικο αυτουργο τον ιδιο και μετα το τελος τους αγωνα περιφεροταν σαν τραμπουκος στα αποδυτηρια και περηφανευοταν μπροστα στις καμερες οτι διδαξε ποδοσφαιρικο πολιτισμο. Τιμησαν τον ανθρωπο που απειλει διαιτητες, τιμησαν αυτον που εκρεμμει σε βαρος του σοβαροτατη κατηγορια για συνεργεια σε εγκληματικη πραξη και δωροδοκια.
Απιστευτα πραγματα, αλλα απο αυτη την ομαδα ΟΛΑ πρεπει να τα περιμενει κανεις. Το βαρελι της ξεφτιλας δεν εχει πατο γι'αυτους που χρονια βιαζουν και καταστρεφουν το Ελληνικο ποδοσφαιρο.

PDS
24-01-2012, 14:18
Ε χθες δεν ελεγε οτι ξερει τι πρεπει να κανει?

Kαλα εδω ρε συ δεν εδωσαν στον θρυλο πεναλτι και ...αλλαζει(διωχουν,βαζουν καινουριους) το Ελληνικο ποδοσφαιρο.Για να ξερουμε και ποιος κανει κουμαντο.

Ο Γοντικας φυσικα.:d055:

msnes7
24-01-2012, 14:57
Ναι το είδαμε,έβαλαν τον δούρο.Βαμμένο ολυμπιακό!!!!!!!!!

Και βαγγέλη σταματήστε το παραμύθι με τον γόντικα.Ο παο είναι μεγάλη ομάδα για να πιστεύουμε ότι δεν υπάρχουν άλλοι από πίσω να ασκούν πιέσεις.Δεν χρειάζεται να είναι στην διοίκηση.Όπως και στον ολυμπιακό δεν είναι ούτε ο μαρινάκης ούτε ο θεοδωρίδης.Υπάρχουν παντού οι σκόρπιοι που κάνουν τις βρωμοδουλειές και για τις 2 ομάδες

PDS
24-01-2012, 15:20
Ναι το είδαμε,έβαλαν τον δούρο.Βαμμένο ολυμπιακό!!!!!!!!!

Δεν εχει σημασια τι ομαδα ειναι αλλα απο που θα δεχεται τις πιεσεις,αλλα αν αν κρινουμε απο το ΠΑΟ-ΟΣΦΠ του 2004-2005 που επαιζε 100-0 γαυρο και σας το περασαν(και το λετε μεχρι σημερα) οτι ηταν Δουρειο πρωταθλημα του ΠΑΟ,ναι ειναι βαμμενος.


Και βαγγέλη σταματήστε το παραμύθι με τον γόντικα.Ο παο είναι μεγάλη ομάδα για να πιστεύουμε ότι δεν υπάρχουν άλλοι από πίσω να ασκούν πιέσεις.Δεν χρειάζεται να είναι στην διοίκηση.Όπως και στον ολυμπιακό δεν είναι ούτε ο μαρινάκης ούτε ο θεοδωρίδης.Υπάρχουν παντού οι σκόρπιοι που κάνουν τις βρωμοδουλειές και για τις 2 ομάδες

Παραμυθι ειναι?
Ποιος ειναι πισω απο τον Γοντικα?Ο Τζιγκερ?:a023:

Ελα ρε Μενιο που πιστευεις οτι εχει λογο στο παρασκηνιο ο ΠΑΟ.Ειναι ανοητο να πιστευεις κατι τετοιο ακομα και αν δεν βλεπεις τους αγωνες.Αν βλεπεις και τους αγωνες ειναι ακομα πιο αστειο να ισχυριζεσαι κατι τετοιο.


Εδω μια φορα αδικησαν τον ΟΣΦΠ και εγινε πανικος.Εγκλημα κατα της ανθρωποτητας αυτη τη φορα..

gmarinps3
24-01-2012, 15:26
Και ξαναρωτάω από πέρυσι μέχρι τώρα καρατομήθηκαν Δαλούκας, Κωνσταντινέας, Βασάρας και ο Ολυμπιακός δεν είχε κανένα πρόβλημα να επανέλθει τιμής ένεκεν να σφυρίξει ο Καλόπουλος. (Και σφύριξε !!!)

Συζητάμε ακόμα ποιος έχει το παρασκήνιο ?

msnes7
24-01-2012, 15:35
Δεν εχει σημασια τι ομαδα ειναι αλλα απο που θα δεχεται τις πιεσεις,αλλα αν αν κρινουμε απο το ΠΑΟ-ΟΣΦΠ του 2004-2005 που επαιζε 100-0 γαυρο και σας το περασαν(και το λετε μεχρι σημερα) οτι ηταν Δουρειο πρωταθλημα του ΠΑΟ,ναι ειναι βαμμενος.


Αυτό σίγουρα είναι το μεγαλύτερο ανέκδοτο.Σε εκείνο το ματς υπήρχε αλλοίωση αποτελέσματος όσα βιντεάκια και να βγάλετε με ΠΡΑΣΙΝΕΣ επιλεγμένες φάσεις σαν αυτό που έβαλες πρόσφατα.Τέτοια βιντεάκια σου βγάζω άνετα σε κάθε ματς.
Τέλος πάντων αν πιστεύεις αυτό που λες με τίποτα δεν στο βγάζει κανείς από το μυαλό οπότε δεν έχει νόημα.
Έπειδή έχω δει όλα τα ματς φέτος του παο η διαιτησία σου παίζει μια χαρά.Εκτός αν θέλεις την διαιτησία ενός οπαδού δηλαδή το 90-10 ή το 100-0.Ειδικά στο ματς με ατρόμητο ο ρέφερι ήταν άψογος αλλά οι πλαινοί αδίκησαν τον ατρόμητο.Για τους πλαινούς βαγγέλη όπως έχει καταλάβει δεν χρειάζεται να παίρνουν εντολές.Είναι άσχετοι από μόνοι τους.Όταν χρειάζεται να σηκώσεις τη σημαία 5 φορές και τις 3-4 είναι λάθος πήγανε σπίτι σου.Για μένα ΕΚΕΙ είναι το μεγαλύτερο πρόβλημα της διαιτησίας.ΟΙ πλαινοί,αυτοί κόβουν επιθέσεις.Και το να κοπεί μια επίθεση είναι ΠΟΛΥ πιο πιθανό σε έναν αγώνα από το να γίνει φάση πέναλτι.
Εγώ στο ματς με την ξάνθη είδα μια καλή διαιτησία.Δεν ξέρω αν θα δινόταν από άλλο διαιτητή πέναλτι η φάση του 92.Απλά δεν δίνεις κάρτα.Τώρα θα μου πεις είναι η μόνη φάση γενικά που έγινε αυτό?Έχουμε δει πολλές παρόμοιες και σε άλλα ματς.Στο ματς με ατρόμητο 2 βούτες έκαναν ο λέτο και ο ζέκα στο τέλος του πρώτου και είδες πέναλτι.Μάγκας ο ρέφερι που δεν έδωσε τίποτα γιατί δεν ήταν τίποτα

|WISE|
24-01-2012, 15:47
συμφωνω..ελεος πια με τις καρτες στα πεσιματα!δεν ειναι ολες καρτες!!αν υπαρχει μια μικρη επαφη μεταξυ αμυντικου και επιθετικου(πως αλλιως θα μαρκαρει χωρις επαφη???) λογικο να πεσει ο επιθετικος.αλλα τι να πουμε;εδω ο σπαθας εδωσε κιτρινη στον κλειτον για πεσιμο στο κεντρο του γηπεδου 1)χωρις να διαμαρτυρηθει ο κλειτον 2)σε ενα γηπεδο που γλειστραγε τρομακτικα.
υπαρχει τεραστια ημιμαθεια στους διαιτητες.

http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid=10770&subid=2&pubid=128931212

τροφη για σκεψη.

Desmond
24-01-2012, 15:51
Ποια η διαφορά μεταξύ της φάσης του Τοροσίδη στην Ξάνθη, με αυτή του Βύντρα στο Αγρίνιο?

PDS
24-01-2012, 15:51
Αυτό σίγουρα είναι το μεγαλύτερο ανέκδοτο.Σε εκείνο το ματς υπήρχε αλλοίωση αποτελέσματος όσα βιντεάκια και να βγάλετε με ΠΡΑΣΙΝΕΣ επιλεγμένες φάσεις σαν αυτό που έβαλες πρόσφατα.Τέτοια βιντεάκια σου βγάζω άνετα σε κάθε ματς.

To καταλαβαινω οτι ειναι δυσκολο να αλλαξει η εικονα σου,οταν σου εχουν περασει ρε Μενιο οτι το πρωταθλημα εκεινο ηταν Δουρειο.
Αλλα εδω μιλαμε για γεγονοτα και οχι ψευτικα βιντεακια.Αυτα δεν χρειαζονται.Εγω και τοτε ελεγα οτι επαιξε γαυρο ο Δουρος.Μετα το παιχνιδι αυτο πιστευα.

Η κοκκινη που δεν εδωσε στον Κυριακο στο δευτερο ημιχρονο ηταν λαθος,αλλα ο Καστιγιο επρεπε να βγει απο το 15 του παιχνιδιου με κοκκινη.
Ανεκδοτο ειναι και αυτο?Η πρασινες επιλεγμενες φασεις?
Οχι,απλα δεν θυμασαι την φαση γιατι ακους απο τοτε για Δουρειο πρωταθλημα ως κατι δεδομενο,οποτε φανταζεσαι οτι ετσι θα ειναι.
Δεν μιλαω φυσικα για το γκολ δωρο αλλα και για την κοκκινη Γεωργατου.(νομιζω και αυτη ηταν πριν την κοκκινη που επρεπε να παρει ο Κυριακος)
Αλλοιωση?



Έπειδή έχω δει όλα τα ματς φέτος του παο η διαιτησία σου παίζει μια χαρά.Εκτός αν θέλεις την διαιτησία ενός οπαδού δηλαδή το 90-10 ή το 100-0.Ειδικά στο ματς με ατρόμητο ο ρέφερι ήταν άψογος αλλά οι πλαινοί αδίκησαν τον ατρόμητο.Για τους πλαινούς βαγγέλη όπως έχει καταλάβει δεν χρειάζεται να παίρνουν εντολές.Είναι άσχετοι από μόνοι τους.Όταν χρειάζεται να σηκώσεις τη σημαία 5 φορές και τις 3-4 είναι λάθος πήγανε σπίτι σου.Για μένα ΕΚΕΙ είναι το μεγαλύτερο πρόβλημα της διαιτησίας.ΟΙ πλαινοί,αυτοί κόβουν επιθέσεις.Και το να κοπεί μια επίθεση είναι ΠΟΛΥ πιο πιθανό σε έναν αγώνα από το να γίνει φάση πέναλτι.


Μα δεν ειπα οτι εχει γινει τπτ τρελο φετος,αν εξαιρεσεις την ταση να σφυρανε γαυρο σε 2-3 παιχνιδια,μετα τον Σαββα και την επιστροφη καλοπουλου,ηρεμισε η κατασταση τελικα.Απλα ειχαμε λαθη.

Τωρα ,απο δω και περα θα δουμε καθως δεν εδωσαν πεναλτι στον γαυρο και τυχαια(συμφωνεις φανταζομαι) αλλαζουν τα παντα.

msnes7
24-01-2012, 16:14
To καταλαβαινω οτι ειναι δυσκολο να αλλαξει η εικονα σου,οταν σου εχουν περασει ρε Μενιο οτι το πρωταθλημα εκεινο ηταν Δουρειο.
Αλλα εδω μιλαμε για γεγονοτα και οχι ψευτικα βιντεακια.Αυτα δεν χρειαζονται.Εγω και τοτε ελεγα οτι επαιξε γαυρο ο Δουρος.Μετα το παιχνιδι αυτο πιστευα.

Η κοκκινη που δεν εδωσε στον Κυριακο στο δευτερο ημιχρονο ηταν λαθος,αλλα ο Καστιγιο επρεπε να βγει απο το 15 του παιχνιδιου με κοκκινη.
Ανεκδοτο ειναι και αυτο?Η πρασινες επιλεγμενες φασεις?
Οχι,απλα δεν θυμασαι την φαση γιατι ακους απο τοτε για Δουρειο πρωταθλημα ως κατι δεδομενο,οποτε φανταζεσαι οτι ετσι θα ειναι.
Δεν μιλαω φυσικα για το γκολ δωρο αλλα και για την κοκκινη Γεωργατου.(νομιζω και αυτη ηταν πριν την κοκκινη που επρεπε να παρει ο Κυριακος)
Αλλοιωση?

Κοίτα δεν έχει νόημα να μιλάμε για ματς του 2002.Το είχα δει όπως όλος ο κόσμος.Οι φάσεις που λες είναι πράσινες επιλεγμένες και εγώ αν ήθελα σου έβγαζα από το ίδιο ματς άλλες τόσες κόκκινες επιλεγμένες με δικές σας κόκκινες.Δεν το χωνεύω αυτό το πράγμα να μου βγάζεις βίντεο ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΤΟ ΘΕΣ και ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΤΟ ΕΙΔΕΣ.


Τώρα για τα πεσίματα βύντρα(!!!!!!) και ζεκά τι να πω.Ο βύντρα είναι τόσο ατσούμπαλος που μπορεί να πέσει και μόνος του.Ο ζεκά πέφτει μόνος του.Για τον λέτο έπεσε σαν .........Εντάξει αν πάμε με αυτη τη λογικά να μας δίνουν 6-7 πέναλτι σε κάθε ματς να νικάμε 5-0

gmarinps3
24-01-2012, 16:15
100 φορές να τα πούμε ?
Ο Τοροσίδης πήρε κάρτα για διαμαρτυρία.

PDS
24-01-2012, 16:26
Κοίτα δεν έχει νόημα να μιλάμε για ματς του 2002.Το είχα δει όπως όλος ο κόσμος.Οι φάσεις που λες είναι πράσινες επιλεγμένες και εγώ αν ήθελα σου έβγαζα από το ίδιο ματς άλλες τόσες κόκκινες επιλεγμένες με δικές σας κόκκινες.Δεν το χωνεύω αυτό το πράγμα να μου βγάζεις βίντεο ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΤΟ ΘΕΣ και ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΤΟ ΕΙΔΕΣ.

Mενιο(ηταν το 2004 καταρχην) και ηταν το παιχνιδι για το οποιο φωναζετε τοσα χρονια.
ΔΕΝ γινεται να μην ειναι σφαγη του ΠΑΟ αυτο το πραγμα,οσο και αν δεν σου αρεσει,γιατι αλλα ελεγαν τοτε.

plz δες και πες μου και θα αλλαξεις αποψη
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=D8VZzujgLMw

Επειδη φανταζομαι οτι δεν θες να το δεις,θα σου γραψω εγω τι θα εβλεπες στο βιντεο.

1)3 κιτρινες στον Γεωργατο,που δεν θοθηκε καμια.
2)Μια κιτρινη στον Μπασινα αστεια.
3)Κοκκινη ορισμος στον Καστιγιο στο 16-17(πολυ πριν απο την φαση με τον Ζιοβανι,οποτε αυτο απο μονο του ειναι αλλοιωση)
4)Πεναλτι στον Κωνσταντινου πιο καθαρο απο αυτο του Τοροσιδη στην Ξανθη.
5)Γκολ δωρο στον Ολυμπιακο.
6)Εκοψε τον Ολιζαντεμπε σε τετατετ,γιατι εδωσε φαουλ στον Κωνσταντινου(που μαλλον δεν υπηρχε).Το πλεονεκτημα πηγε περιπατο σε μια γρηγορη φαση.

Αλλα τι μας μενει απ'ολα αυτα?Η φαση που δεν εδωσε κοκκινη στον Κυριακο.Αυτο ειναι το Δουρειο.
Οσο και επιλεγμενες να ειναι οι φασεις,αυτο λεγεται σφαγη ΠΑΟ.Ισως ειδαμε χειροτερα πραγματα τοτε απο το Καραισκακης και τον Καλοπουλο.Και μιλαμε για ενα παιχνιδι που εχει μεινει στην συνειδηση του Γαυρου ως κλεμμενο απο τον ΠΑΟ λογο αυτου του παιχνιδιου.

Giannis7
24-01-2012, 16:46
Απορώ πως γίνεται να μιλάτε για παρασκήνιο στο φετινό πρωτάθλημα.

@PDS

Ο Ολυμπιακός δεν αδικήθηκε μόνο στο ματς με την Ξάνθη. Με την Δόξα στο τέλος ο επόπτης έδωσε 2 offside και μάλιστα το 2ο ήταν σίγουρο γκολ, γιατί ο Τοροσίδης ήταν με στρωμένη μπάλα και άδειο τέρμα. Δεν ξέρω αν προσπαθείς να πείσεις τον εαυτό σου ή κάποιον άλλον. Με την λογική του Θεωρίδη, ο Ολυμπιακός έχει αδικηθεί σε όλα τα παιχνίδια γιατί να μην τον διώξουν τότε το Βασάρα ? Και στην τελική όποτε σας συμφέρει ο Βασάρας είναι Ολυμπιακός, όποτε δεν σας συμφέρει είναι τίμιος.

PDS
24-01-2012, 16:53
@PDS

Ο Ολυμπιακός δεν αδικήθηκε μόνο στο ματς με την Ξάνθη. Με την Δόξα στο τέλος ο επόπτης έδωσε 2 offside και μάλιστα το 2ο ήταν σίγουρο γκολ, γιατί ο Τοροσίδης ήταν με στρωμένη μπάλα και άδειο τέρμα. Δεν ξέρω αν προσπαθήσεις να πείσεις τον εαυτό σου ή κάποιον άλλον. Με την λογική του Θεωρίδη, ο Ολυμπιακός έχει αδικηθεί σε όλα τα παιχνίδια γιατί να μην τον διώξουν τότε το Βασάρα ? Και στην τελική όποτε σας συμφέρει ο Βασάρας είναι Ολυμπιακός, όποτε δεν σας συμφέρει είναι τίμιος.

Kαι σε εμας το ιδιο με την Δοξα και μαλιστα οχι ενα σιγουρο γκολ αλλα 2?Φωναξαμε τοτε για αδικια?Εσεις φωναζετε?Εμεις νικησαμε παρ'ολα αυτα,εσεις?
Δεν προσπαθω να πεισω κανεναν.Αν θες βλεπεις την πραγματικοτητα.Δεν νομιζω οτι ειμαι καπου παραλογος.

Εσυ δεν βλεπεις οτι κανετε οτι θελετε στο πρωταθλημα?μονο εγω το βλεπω?Αν δεν μας εδιναν εμας πεναλτι θα ερχοταν ο Δουρος?

Αν απαντησεις ειλικρινα σε αυτα τα ερωτηματα(και ειδικα στο τελευταιο),θα καταλαβεις και ποιος προσπαθει να πεισει ποιον.

Giannis7
24-01-2012, 17:17
Kαι σε εμας το ιδιο με την Δοξα και μαλιστα οχι ενα σιγουρο γκολ αλλα 2?Φωναξαμε τοτε για αδικια?Εσεις φωναζετε?Εμεις νικησαμε παρ'ολα αυτα,εσεις?
Δεν προσπαθω να πεισω κανεναν.Αν θες βλεπεις την πραγματικοτητα.Δεν νομιζω οτι ειμαι καπου παραλογος.

Εσυ δεν βλεπεις οτι κανετε οτι θελετε στο πρωταθλημα?μονο εγω το βλεπω?Αν δεν μας εδιναν εμας πεναλτι θα ερχοταν ο Δουρος?

Αν απαντησεις ειλικρινα σε αυτα τα ερωτηματα(και ειδικα στο τελευταιο),θα καταλαβεις και ποιος προσπαθει να πεισει ποιον.

Είπε κανείς στο ματς με την Δόξα ότι μας αδίκησε η διαιτησία και δεν πήραμε τους 3 βαθμούς ? Όλοι για την απόδοση της ομάδας έλεγαν. Εκτός από τον Θεωδωρίδη που λέει σε κάθε αγωνιστική για την διαιτησία.

Και επειδή προφανώς δεν κατάλαβες το νόημα του προηγούμενου ποστ μου, θα προσπαθήσω να σου εξηγήσω. Αυτό που θέλω να σου πω είναι ότι δεν είναι η πρώτη φορά που ο Ολυμπιακός δεν παίρνει πέναλτυ στο φετινό πρωτάθλημα, γιατί δεν έφυγε ο Βασάρας στα προηγούμενα που δεν πήρε ? Αν πιστεύεις βέβαια ότι έφυγε γι' αυτό το πέναλτυ δεν μπορώ να σου αλλάξω την γνώμη.

Για πες μου πως κάνει κουμάντο ο φετινός Ολυμπιακός στο φετινό πρωτάθλημα. Εγώ είμαι χαζός, δεν καταλαβαίνω. Αν ο Ολυμπιακός έκανε κουμάντο στο φετινό πρωτάθλημα, στην Ξάνθη ο Κωσταντινέας θα έδινε πέναλτυ και κόκκινη κάρτα στον Εντιμάρ.

Αντί να ευχαριστηθείτε το ποδόσφαιρο που βλέπετε, γκρινιάζετε. Πολύ καλή είναι η διαιτησία ο Παναθηναικός κι ο Ολυμπιακός σε κάθε ματς σφυρίζονται 60-40 κατά τους κι αυτό είναι θετικό. Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τι φταίει και μπαίνετε σε αυτό το τρυπάκι... Φταίνε οι παράγοντες ? Φταίει η προκατάληψη ? Δεν ξέρω.

ΥΣ. Κρίμα που ο Φερέιρα έχει αρχίσει να θυμίζει Θεωδωρίδη.

gmarinps3
24-01-2012, 17:20
Απορώ πως γίνεται να μιλάτε για παρασκήνιο στο φετινό πρωτάθλημα.

@PDS

Ο Ολυμπιακός δεν αδικήθηκε μόνο στο ματς με την Ξάνθη. Με την Δόξα στο τέλος ο επόπτης έδωσε 2 offside και μάλιστα το 2ο ήταν σίγουρο γκολ, γιατί ο Τοροσίδης ήταν με στρωμένη μπάλα και άδειο τέρμα. Δεν ξέρω αν προσπαθείς να πείσεις τον εαυτό σου ή κάποιον άλλον. Με την λογική του Θεωρίδη, ο Ολυμπιακός έχει αδικηθεί σε όλα τα παιχνίδια γιατί να μην τον διώξουν τότε το Βασάρα ? Και στην τελική όποτε σας συμφέρει ο Βασάρας είναι Ολυμπιακός, όποτε δεν σας συμφέρει είναι τίμιος.

wtf?
Πόσοι γράφετε πια ?