PDA

View Full Version : Tο καφενείο των φιλάθλων



Pages : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

PDS
08-07-2011, 10:55
Τον εχει τον αγωνα για κατεβασμα σε αυτη τη σελιδα, για αυτο το εβαλα ;)
Και τα λεει αυτα αφου εχει ανεβασει ο ιδιος τον αγωνα. Ουτε εγω διαβαζω, γαυροαρθρα ουτε οποιο φανατικο.

Αν και δεν ειδα τον αγωνα(Θα προτιμουσα να εβλεπα τις συγκεκριμενες φασεις),θεωρω(γνωμη μου δλδ) οτι εκεινη την εποχη ,επειδη ακριβως δεν υπηρχε το τεραστιο κινητρο των χρηματων της πρωτης θεσης,αλλα και του στοιχηματος,πιθανον η οποια ευνοια υπηρχε θα ειχε να κανει με τις οπαδικες προτιμησεις των διαιτητων κτλ.


Ναι εκείνη η ομάδα που σε πήρε μέσα έξω εκείνη τη χρονιά και που ήταν η γρηγορότερη στην ελλάδα.

Το 97 λες η το 98?
Σιγα την ομαδα που ειχατε το 97...
Και μη μου λες γρηγοροτερη,γιατι οποτε ειχε ελεγχο ντοπινγκ πρωι,ειχατε προπονηση απογευμα..

minaras_tio
08-07-2011, 11:57
Καλημερα,τα μαθατε?? Ξεκινησε η εξυγιανση του ελληνικου αθλητισμου!!! Διαβαστε:Επετραπει η εξοδος απο τη χωρα του Βαγγελη Μαρινακη και του Αβρααμ Παπαδοπουλου!!!Σιγα μην αφηνε ο Μαρινακης να χασει την προετοιμασια του ο ποδοσφαιριστης του,τοσα λεφτα του δινει εξαλλου!!!
Ο Γιαννης Μπουρουσης ειναι `καθαρος`(δε το περιμενα με τιποτα)!! Και μαλιστα ειναι ετοιμος και για την εθνικη!!
Απο τους 80+,μονο 3-4 ειναι φυλακη(πολλους λεω?)..
Και το χειμωνα θα τους χειροκροταμε στα γηπεδα ξανα και ξανα και ξανα....
Πουτανα ελλαδα,μονο εσυ...

Valkyre
08-07-2011, 12:18
Οπως τα λες ακριβως φιλε...οπως τα λες ακριβως...ξεφτυλα εθνος γιναμε...

peolinio
08-07-2011, 15:31
Ετσι τους καναμε απλη φαγουρα και αερα στα π@π@ρι@ τους

PDS
08-07-2011, 16:04
Hθελα και Nova...
Δεν εχω καμια ορεξη ουτε για φιλικα ουτε για τπτ και δεν βλεπω να αλλαζει κατι για φετος.
Λογικα μολις τελειωσει το συμβολαιο θα κοπει(Εκτος αν κανουν αρκετη μειωση στη συνδρομη).

Red
08-07-2011, 21:52
Κατεστραμενος αεκτζης ειμαι και διαβαζωντας το forum ενα εχω να πω: ΜΑΚΑΡΙ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΝΑ ΕΙΧΑΜΕ ΚΟΚΑΛΗ ΚΑΙ ΜΑΡΙΝΑΚΗ...ΜΕ ΤΗ ΜΑΓΚΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑ ΤΟΥΣ! (και φυσικα ομαδα χωρις γηπεδο και χωρις προεδρο καλυτερα να μη μιλαει καθολου!)
Μετα απο 40 χρονια αεκτζης εχω βαλει πλεον μυαλο και δε δικαιολογω με τιποτα την ομαδα μου.

Σωστος!
Οταν βλεπεις τον αλλον να βαζει 20 εκ και ολες οι αλλες ομαδες τα βαζουν τοσα ολες μαζι τοτε τι περιμενεις?




Hθελα και Nova...
Δεν εχω καμια ορεξη ουτε για φιλικα ουτε για τπτ και δεν βλεπω να αλλαζει κατι για φετος.
Λογικα μολις τελειωσει το συμβολαιο θα κοπει(Εκτος αν κανουν αρκετη μειωση στη συνδρομη).


Ελα ρε τωρα δεν θα βλεπεις και τον Τζιμπριλ σε high definition..
To Νοβα καλο ειναι.

PDS
08-07-2011, 21:55
Σωστος!
Οταν βλεπεις τον αλλον να βαζει 20 εκ και ολες οι αλλες ομαδες τα βαζουν τοσα ολες μαζι τοτε τι περιμενεις?

20-30 εχει μονο απ τους ομιλους του C.L.Και ο Αδαμιδης να τα ειχε σιγουρα,θα εβαζε ανετα.







Ελα ρε τωρα δεν θα βλεπεις και τον Τζιμπριλ σε high definition..
To Νοβα καλο ειναι.

Ναι HD εναν αγωνα...
Τρομερο.:p

Το νοβα δεν ειναι κακο,απλα ειναι ακριβο για αυτα που προσφερει.Μπαλα δεν νομιζω οτι υπαρχει και μεγαλη ορεξη να δει ο κοσμος.Μονο για τα υπολοιπα καναλια..

Red
08-07-2011, 22:01
Εγω εχω ξενερωσει απο περυσι που πηρε το connex το Ισπανικο και ιταλικο πρωταθλημα..Απο εκει και περα τρελαινομαι για ντοκιμαντερ..

Παντως η τιμολογιακή πολιτκη τους ειναι απαραδεκτη μιας και μιλαμε για συνεχόμενες επαναλήψεις καθημερινα!

PDS
08-07-2011, 22:09
Ε βεβαια.Και εγω δεν τρελαινομαι για Αγγλικο.

Τα ντοκιμαντερ ειναι πολυ καλα οντως,καθομαι και βλεπω συχνα και το καλο ειναι οτι τα HD καναλια που προσθεσαν εχουν δικο τους υλικο.Eιναι ουσιαστικα νεα καναλια.

Red
08-07-2011, 22:17
Ε βεβαια.Και εγω δεν τρελαινομαι για Αγγλικο.

Τα ντοκιμαντερ ειναι πολυ καλα οντως,καθομαι και βλεπω συχνα και το καλο ειναι οτι τα HD καναλια που προσθεσαν εχουν δικο τους υλικο.Eιναι ουσιαστικα νεα καναλια.


Ναι αλλα το να κατσω να δω τον παοκ με τον εργοτελη σε HD ειναι για γελια..Ασε που εχω διαρκειας..

Το Νοβα το κραταω μονο και μονο γιατι τα καναλια μας[ελευθερα} ειναι για γελια συν τις αλλης εμαθα οτι η αθλητικη κυριακη δνε θα ειναι φετος στην Νετ..

ntsmrtz
09-07-2011, 13:55
κάθησα σήμερα να διαβάσω το νημάτιο και... τι να πω βρε παιδιά...?
κάποιοι από εσάς μπαγάσηδες έχετε χ(ι)ούμορ!! και δεν σας το είχα...

βέβαια, βαρέθηκα απίστευτα την κουβέντα. και αυτό γιατί έχετε -για κάποιο λόγο- παραβλέψει (γαύροι και βάζελοι) ότι την περασμένη χρονιά η πιο σωστά καταρτισμένη ομάδα (συγκριτικά με τον συναγωνισμό) με άμυνα-χαφ-επίθεση και το βασικότερο ΠΛΑΝΟ μέσα στο γήπεδο την είχε ο ολυμπιακός. και όποιος δεν το είδε αυτό, σόρυ αλλά δεν ξέρει μπάλλα.
αλλά ξέχασα...
φταίει ο μπέος (καλά είναι εκεί που είναι) που ο βάζελος -δυστυχώς για μένα και το εννοώ- εκτός σισέ σερνότανε αγωνιστικά.
φταίει ο ψωμιάδης (να πάει να κάνει παρέα στον μπέο) που το δίδυμο μιραλάς-τζεμπούρ έβαζε γκολ.
να υπάρξει εξυγίανση στο ποδόσφαιρο, ναι.
μόνο που μετά την εξυγίανση θα βγαίνουν και πάλι οι βάζελοι να κλαίγονται. και αυτό γιατί δεν θα μπορούν να ασχοληθούν με τα του οίκου τους καθώς η ομάδα τους αγωνιστικά και μόνο δεν θα βλέπεται όπως δεν βλεπόταν και φέτος.

Red
09-07-2011, 14:48
Ειπαμε..Για ολα φταει ο Ολυμπιακος..

Κατσε να δεις στη νεα σεζον η διαφορα θα ειναι ακομα ποιο μεγαλη!

PDS
09-07-2011, 16:03
Ειπαμε..Για ολα φταει ο Ολυμπιακος..


Aυτο ειναι fact.

2 παραγκες,15 χρονια,καμια τριμωρια,ξεκαθαρη αλλοιωση ιστοριας των Ελληνικου ποδοσφαιρικου πρωταθληματος.
Μονο καποιοι(θελω να πιστευω οχι ολοι) οπαδοι του ΟΣΦΠ δεν βλεπουν το προβλημα.''Ολα ειναι φυσιολογικα.Προχωραμε κανονικα''.

Οι οπαδοι του ΠΑΟ κραζουν της διοικηση τους που αφηνε τον καθε μητροπουλογκαγκατσομπεο να κανει οτι γουσταρει.

Την πρωτη χρονια που εκανε ενα διαλειμμα η παραγκα,πηρε πρωταθλημα ο Μιτου και ο Αντριτς...
Νομιζω οτι μπορουμε να εχουμε μια εικονα,για το ποσο διαφορετικα θα μπορουσαν να ειναι τα προηγουμενα χρονια..

YΓ.Φιλε ntsmrtz,δεν ειναι χιουμορ το γεγονος οτι ειχαμε 2 παραγκες και καμια τιμωρια.Θλιψη προκαλει,οχι γελιο.

Vicarious
09-07-2011, 19:23
Και όταν μάλιστα ο πρόεδρος της Φενέρ είναι φυλακή για τις ίδες κατηγορίες για τα στημένα στην Τουρκία. Άμεσα.
Και της Φενέρ ε? όχι της ανκαραγκιουτσού.

ntsmrtz
09-07-2011, 19:42
YΓ.Φιλε ntsmrtz,δεν ειναι χιουμορ το γεγονος οτι ειχαμε 2 παραγκες και καμια τιμωρια.Θλιψη προκαλει,οχι γελιο.

εκεί που εγώ επικεντρώνομαι -δε ξέρω, ίσως να είναι λάθος, ίσως όχι- είναι το καθαρά αγωνιστικό.
θα μου πεις το thread είναι για τα στημένα. οκ, έχεις δίκιο.
αυτό όμως που πιστεύω είναι ότι η αγωνιστική εικόνα μίας ομάδας -και εν προκειμένω του ολυμπιακού και του παο- δεν έχει καμία σχέση με τα στημένα!
οι γαύροι δεν κερδίσανε επειδή τους ευνόησε η διαιτησία.
οι βάζελοι δεν χάσανε επειδή τους αδίκησε η διαιτησία. (εκτός του οφσαιντ στο ντερμπυ)
εκείνο που έγινε είναι ότι κάποιες "δεύτερες" ομάδες κανονίζανε τα ματς μεταξύ τους.
ναι είναι κατακριτέο. δεν καθόρισε όμως σε καμία περίπτωση τις δύο πρώτες θέσεις του πρωταθλήματος. μπορεί να καθόρισε από την 6η έως την 15η που λέει ο λόγος.
τα στημένα είναι μία ωραία και αληθοφανής δικαιολογία να απαξιώνεις το πρωτάθλημα, ιδίως όταν δεν το έχεις πάρει. δεν μπορείς όμως να παραβλέπεις την αγωνιστική εικόνα του παο και να θεωρείς ότι το έχασες το πρωτάθλημα λόγω παράγκας, ιδίως όταν αυτή η παράγκα δεν έχει να κάνει με τις πρώτες θέσεις.
βγήκα εκτός θέματος, σόρυ, αν είναι να ξαναγράψω θα πάω στο νήμα του γαύρου.
τώρα όσον αφορά την τιμωρία, έχεις δίκιο (όπως και σε προηγούμενο ποστ σου περι συνδρομητικού). να τιμωρηθούν και να διωχθούν.

Red
09-07-2011, 19:50
Aυτο ειναι fact.

2 παραγκες,15 χρονια,καμια τριμωρια,ξεκαθαρη αλλοιωση ιστοριας των Ελληνικου ποδοσφαιρικου πρωταθληματος.
Μονο καποιοι(θελω να πιστευω οχι ολοι) οπαδοι του ΟΣΦΠ δεν βλεπουν το προβλημα.''Ολα ειναι φυσιολογικα.Προχωραμε κανονικα''.

Οι οπαδοι του ΠΑΟ κραζουν της διοικηση τους που αφηνε τον καθε μητροπουλογκαγκατσομπεο να κανει οτι γουσταρει.

Την πρωτη χρονια που εκανε ενα διαλειμμα η παραγκα,πηρε πρωταθλημα ο Μιτου και ο Αντριτς...
Νομιζω οτι μπορουμε να εχουμε μια εικονα,για το ποσο διαφορετικα θα μπορουσαν να ειναι τα προηγουμενα χρονια..

YΓ.Φιλε ntsmrtz,δεν ειναι χιουμορ το γεγονος οτι ειχαμε 2 παραγκες και καμια τιμωρια.Θλιψη προκαλει,οχι γελιο.



Και πριν απο τα 15 χρονια ποιος ειχε την παραγκα τοτε που ο Ολυμπιακος
ειχε να παρει πρωταθλημα 10 χρονια..Η τοτε δεν υπηρχε παραγκα?

Και μια που μιλαμε για νομους..Ο Φιλιππιδης ακομα δεν εχει τιμωρηθει για τον ξυλοδαρμο του ευθημιαδη..γιατι αραγε?
Οπως επισης εκρεμει και οι υποθεση με τους κοριους στο γηπεδο τις Λ.Αλεξανδρας αληθεια τι εγιναν ολα αυτα..?

Ο Ολυμπιακος φταiει για ολα..
:warning2:

PDS
10-07-2011, 02:01
τα στημένα είναι μία ωραία και αληθοφανής δικαιολογία να απαξιώνεις το πρωτάθλημα, ιδίως όταν δεν το έχεις πάρει. δεν μπορείς όμως να παραβλέπεις την αγωνιστική εικόνα του παο και να θεωρείς ότι το έχασες το πρωτάθλημα λόγω παράγκας, ιδίως όταν αυτή η παράγκα δεν έχει να κάνει με τις πρώτες θέσεις.


Eπειδη εχω ξαναγραψει την αποψη μου.


Το να εισαι πρωταθλητης το 1997 σου δινει τεραστιο προβαδισμα την νεα χρονια,οσον αφορα τα εσοδα.Οταν εισαι πρωταθλητης και την δευτερη,το προβαδισμα μεγαλωνει.Το προβαδισμα με λιγα λογια μεγαλωνει ολο και περισσοτερο καθε νεα χρονια που σηκωνεις κουπα.Οταν λοιπον εχεις αρχισει να σηκωνεις κουπες με την βοηθεια της παραγκας,αλλαζεις τις ισορροπιες και τα παντα.
Την παραγκα παντα την ειχες,αρα ειχες παντα 12 παιχτες.Στον αγωνιστικο χωρο αξιζες καποια πρωταθληματα,αλλα στην πραγματικοτητα κανενα(κατα την γνωμη μου).


Και πριν απο τα 15 χρονια ποιος ειχε την παραγκα τοτε που ο Ολυμπιακος
ειχε να παρει πρωταθλημα 10 χρονια..Η τοτε δεν υπηρχε παραγκα?

Και γι αυτο εχω γραψει την αποψη μου αλλα βαριεμαι να ψαξω.Οποτε τα ξαναγραφω:p
αν υπαρχει παραγκα μονο οταν ο ΟΣΦΠ δεν σηκωνει το πρωταθλημα παω πασο.
H περιοδο της και καλα παραγκας του ΠΑΟ ηταν η καλυτερη περιοδος του Ελληνικου πρωταθληματος,με ομαδες οπως ο ΠΑΟΚ ,αλλα ακομα και η Λαρισα να σηκωνουν κουπες.
Μακαρι να ξαναγυριζαμε σε αυτα τα χρονια με τα γεματα γηπεδα και τον ανταγωνισμο(εξω απο τα ''ο Ολυμπιακος και το Αιγαλεο να νικανε και ολοι αλλοι να πανε να...).

YΓ.Eγω πραγματικα απορω,πως μπαινουμε στην διαδικασια να μιλαμε για εμφανισεις μεσα στο γηπεδο,οταν οι ισορροπίες ειχαν αλλαξει για πλακα απο το 2008 και μετα λογο παραγκας 1 και 2.

msnes7
10-07-2011, 18:27
Και όταν μάλιστα ο πρόεδρος της Φενέρ είναι φυλακή για τις ίδες κατηγορίες για τα στημένα στην Τουρκία. Άμεσα.
Και της Φενέρ ε? όχι της ανκαραγκιουτσού.

Καμία σχέση οι κατηγορίες με αυτές εδώ.Σε αυτόν αποδόθηκαν 7 κατηγορίες για δωροδοκία με στοιχεία .Σε άλλον έταξε μεταγραφή για να φάει γκολ,σε άλλον σπίτι,σε άλλον αυτοκίνητο,σε άλλη ομάδα να κάτσει να φάει 6 γκολ.Και η Φενέρ μέχρι στιγμής δεν έχει τιμωρηθεί κάτι που φυσικά θα έπρεπε να γίνει γιατί εδώ υπάρχει δωροδοκία κατ εξακολούθηση

PDS
10-07-2011, 19:36
Καμία σχέση οι κατηγορίες με αυτές εδώ.Σε αυτόν αποδόθηκαν 7 κατηγορίες για δωροδοκία με στοιχεία .Σε άλλον έταξε μεταγραφή για να φάει γκολ,σε άλλον σπίτι,σε άλλον αυτοκίνητο,σε άλλη ομάδα να κάτσει να φάει 6 γκολ.Και η Φενέρ μέχρι στιγμής δεν έχει τιμωρηθεί κάτι που φυσικά θα έπρεπε να γίνει γιατί εδώ υπάρχει δωροδοκία κατ εξακολούθηση

Ενταξει ειναι αληθεια οτι ο Μαρινακης δεν αφησε τοσα στοιχεια.Ηταν καλος.
Μπορει για την δικαιοσυνη να μην αρκουν(και παλι αμφιβαλλω),αλλα για τον απλο λογικο φιλαθλο-οπαδο φτανουν και παραφτανουν για να βγαλει τα συμπερασματα του.

Απο κει και περα εξαρταται απο το τι θελει ο καθενας.Αν ο μεσος οπαδος του ΟΣΦΠ ειναι ικανοποιημενος απλα με το να την γλυτωσει η ομαδα του,ολα καλα.

msnes7
11-07-2011, 00:30
Εγώ δωροδοκία με τα στοιχεία που έχουν βγει δεν έχω δει.Εσύ μπορεί να έχεις δει.Το αν εμπλέκεται σε ορισμό διαιτητών ίσως, εγώ αυτό που κατάλαβα είναι ότι ΟΛΟΙ ήθελαν τον δικό τους διαιτητή.Τώρα αν κάθε διαιτητής ήταν στημένος ΠΑΝΤΑ πάει μακριά η βαλίτσα

nikon
11-07-2011, 09:09
Ενταξει ειναι αληθεια οτι ο Μαρινακης δεν αφησε τοσα στοιχεια.Ηταν καλος.
Μπορει για την δικαιοσυνη να μην αρκουν(και παλι αμφιβαλλω),αλλα για τον απλο λογικο φιλαθλο-οπαδο φτανουν και παραφτανουν για να βγαλει τα συμπερασματα του.

Απο κει και περα εξαρταται απο το τι θελει ο καθενας.Αν ο μεσος οπαδος του ΟΣΦΠ ειναι ικανοποιημενος απλα με το να την γλυτωσει η ομαδα του,ολα καλα.Tο ξέρεις ότι τα τελευταία 30-40 χρόνια ο ΠΑΟ λαδώνει διαιτητές, επόπτες, παρατηρητές και ιδιοκτήτες κυλικείων γηπέδων;;;;....μη κοιτάς που δεν βγαίνουν στη φόρα δεν έχετε αφήσει στοιχεία απλά γιατί είστε καλοί αλλά για τον απλό λογικό φίλαθλο-οπαδό φτάνουν.

PDS
11-07-2011, 12:25
Tο ξέρεις ότι τα τελευταία 30-40 χρόνια ο ΠΑΟ λαδώνει διαιτητές, επόπτες, παρατηρητές και ιδιοκτήτες κυλικείων γηπέδων;;;;....μη κοιτάς που δεν βγαίνουν στη φόρα δεν έχετε αφήσει στοιχεία απλά γιατί είστε καλοί αλλά για τον απλό λογικό φίλαθλο-οπαδό φτάνουν.


Μπορει για την δικαιοσυνη να μην αρκουν(και παλι αμφιβαλλω),αλλα για τον απλο λογικο φιλαθλο-οπαδο φτανουν και παραφτανουν για να βγαλει τα συμπερασματα του.

Απο κει και περα εξαρταται απο το τι θελει ο καθενας.Αν ο μεσος οπαδος του ΟΣΦΠ ειναι ικανοποιημενος απλα με το να την γλυτωσει η ομαδα του,ολα καλα.


Eιναι βεβαιο οτι ανηκεις σε αυτους.Δεν χρειαζοταν να κανεις το ποστ.
Πουλαμε τρελα και τον Μαιο φιεστα...

blizard
11-07-2011, 12:36
την περασμένη χρονιά η πιο σωστά καταρτισμένη ομάδα (συγκριτικά με τον συναγωνισμό) με άμυνα-χαφ-επίθεση και το βασικότερο ΠΛΑΝΟ μέσα στο γήπεδο την είχε ο ολυμπιακός. και όποιος δεν το είδε αυτό, σόρυ αλλά δεν ξέρει μπάλλα.
αλλά ξέχασα...
φταίει ο μπέος (καλά είναι εκεί που είναι)
Aν δεν είχαμε τον πιο στημένο διαιτητικά αγώνα την τελευταία δεκαετία (χαρακτηριστικά είναι όσα λένε με την κίτρινη κάρτα για την φανέλα) ο Παο πιθανότατα θα ήταν πρωταθλητής ... και με την πιο ακριβή ομάδα ενώ μετά όλοι θα έλεγαν και πόσο σωστά καταρτισμένη ήταν.


Δεν έχει σημασία αν φταίει πιο πολύ ο Μαρινάκης ή ο Μπέος για τα αίσχη , αλλά το ότι έγιναν και τους έδωσαν το πρωτάθλημα.
Οι Ολυμπιακοί κυρίως που έχουν το θράσος να διαμαρτύρονται για μπάσκετ χωρίς να υπάρχει εκεί ούτε μια φάση να αγγίζει όσα έγιναν στο ποδόσφαιρο, έχουν ηθική υποχρέωση να βοηθήσουν να υπάρξουν τιμωρίες στο ποδόσφαιρο, αλλιώς αποδεικνύουν ότι είναι άβουλα πιόνια στις υπηρεσίες των αφεντικών τους.

Αν σαν λαός δεν αποκτήσουμε την δύναμη να αντισταθούμε και συνεχίσουμε να εκδίδουμε την ψυχή και την αξιοπρέπειά μας υποτάσσώμενοι για ένα ξεροκόμματο που μας χαρίσει ο κάθε κύριος Μαριδάκης με τα ψευτο-πρωταθλήματα του , θα το πληρώνουμε για πάντα σε κάθε μέρος της ζωής μας που θα μας κάνουν τα ίδια.

Vicarious
11-07-2011, 13:08
εκείνο που έγινε είναι ότι κάποιες "δεύτερες" ομάδες κανονίζανε τα ματς μεταξύ τους.
ναι είναι κατακριτέο. δεν καθόρισε όμως σε καμία περίπτωση τις δύο πρώτες θέσεις του πρωταθλήματος. μπορεί να καθόρισε από την 6η έως την 15η που λέει ο λόγος.


Μα αυτό αποτελεί αλλοίωση πρωταθλήματος φίλε μου.
Όταν κάποιες ομάδες που άξιζαν καλύτερη θέση πέφτουν, ή όταν κάποιες ομάδες που έπρεπε να πέσουν μένουν, κάποιες ήταν αδιάφορες όταν παίζανε με ομάδες από την πρώτη 6άδα και κάποιες καίγονταν ενώ δεν θα έπρεπε, και όταν μέσα στην πρώτη 6άδα υπάρχει μία ομάδα ευνοημένη (ή δύο) από όλο αυτό τότε μιλάμε για δίκαιο πρωτάθλημα?

nikon
11-07-2011, 13:26
Πουλαμε τρελα και κάθε Μαιο φιεστα...Το "fixed" που σου αρέσει. :a068:

PDS
11-07-2011, 14:12
lol ειδες,παλι καλα το παραδεχεσαι.

ntsmrtz
11-07-2011, 14:51
να το ξαναπώ?
...θα το ξαναπω γιατί κάποιοι από εδώ δεν το καταλάβανε: αναφέρομαι στην καθαρά αγωνιστική εικόνα.
εάν κάποιοι δεν θέλουν να το αντιληφθούν ας συνεχίσουν τις δικαιολογίες του τύπου ότι τα στημένα δώσανε το πρωτάθλημα.
εάν οι φίλοι του παο πιστεύουν ότι είχαν πέρυσι ομάδα με συγκεκριμένο πλάνο, στόχο, οργάνωση και κυκλοφορία μέσα στο γήπεδο, τότε πάω πάσο. και σας αφήνω στην ησυχία σας...

Vicarious
11-07-2011, 15:17
Πως αξιολογείς την αγωνιστική εικόνα μέσα από ένα σάπιο πρωτάθλημα?
Πως αξιολογείς την αγωνιστική εικόνα μιας ομάδας μέσα από ένα στημένο αγώνα?
Μπορείς να το κάνεις αυτό?
Τότε εξήγησέ μου την αγωνιστική εικόνα στο ματς στο Καραισκάκη.
Οι ομάδες μετά τον αγώνα είχαν τόση διαφορά κλάσης που αντικατοπτρίζεται στην διαφορά του 1ου-δεύτερου? Ειδικά αν κέρδιζε όπως έπρεπε ο Παναθηναϊκός, και έπρεπε ο ΟΣΦΠ να σώσει πάση θυσία κάποιες ομάδες ως το τέλος.

ntsmrtz
11-07-2011, 15:48
^^^
εχεις δει παιχνίδια του ολυμπιακού και του παο?
η αγωνιστική εικόνα στο καραισκάκη ήταν 50-50 και αδικηθήκατε στο οφσάιντ.
και όσον αφορά το ερώτημα περί διαφοράς κλάσης, ναι. είχαν τόση διαφορά. και αυτό φάνηκε από την αγωνιστική εικόνα σε ΟΛΟ το πρωτάθλημα και όχι σε ένα παιχνίδι.
τι έκανε ο παο μετά το καραισκάκη? αυτή η υπερομάδα που "δικαιούταν" την νίκη στο καραισκάκη? που θεωρούσε εαυτόν νικητή και που κάθε παίκτης-παράγοντας είχε υψώσει σημαία πολέμου και θριάμβου... τα ξέχασες?
εάν δεν θέλουμε να μιλάμε για κάποια πράγματα καλώς.
μη μου κρύβεις όμως την αγωνιστική απραγία του βάζελου πίσω από τα στημένα...

blizard
11-07-2011, 16:19
Χάσατε 2 φορές από εμάς εκτός και εντός αν δεν γινόντουσαν τα αίσχη στον μεταξύ μας αγώνα ... αποκλειστήκατε από το CL από ομάδα της πλάκας , και στο κύπελο από τον Παοκ πεντακάθαρα.
(Και εμείς χάσαμε από την κυπελλούχο τελικά ΑΕΚ στο τελευταίο λεπτό , αλλά αν έβλεπες τους αγώνες έγιναν πράγματα που δεν γίνονται.)

Στο πρωτάθλημα θα είχατε 4 βαθμούς περισσότερους από εμάς αν χάνατε όπως έπρεπε στο ντέρπυ και δυσκολότερο όμως πρόγραμμα , οπότε ακόμα και αν θές να πιστεύεις ότι οι διαιτητές πληρώθηκαν μόνο για αυτόν τον αγώνα και πριν υπήρχε ισοτιμία , σε καμία περίπτωση δεν φαίνεται ότι είχατε καλύτερη ομάδα.

Giannis7
11-07-2011, 17:21
Χάσατε 2 φορές από εμάς εκτός και εντός αν δεν γινόντουσαν τα αίσχη στον μεταξύ μας αγώνα ... αποκλειστήκατε από το CL από ομάδα της πλάκας , και στο κύπελο από τον Παοκ πεντακάθαρα.
(Και εμείς χάσαμε από την κυπελλούχο τελικά ΑΕΚ στο τελευταίο λεπτό , αλλά αν έβλεπες τους αγώνες έγιναν πράγματα που δεν γίνονται.)

Στο πρωτάθλημα θα είχατε 4 βαθμούς περισσότερους από εμάς αν χάνατε όπως έπρεπε στο ντέρπυ και δυσκολότερο όμως πρόγραμμα , οπότε ακόμα και αν θές να πιστεύεις ότι οι διαιτητές πληρώθηκαν μόνο για αυτόν τον αγώνα και πριν υπήρχε ισοτιμία , σε καμία περίπτωση δεν φαίνεται ότι είχατε καλύτερη ομάδα.


Αυτά που λες είναι δικά σου ή ότι ακούς από εδώ κι από εκεί ? Πρώτον, αποκλειστήκαμε από το EUL. Δεύτερον, αντικειμενικά ο Ολυμπιακός ήταν καλύτερη ομάδα από τον Παναθηναικό φέτος. Τρίτον, αν θες αίσχη στο μπάσκετ θυμήσου τον 3ο τελικό πέρυσι.

blizard
11-07-2011, 18:24
Αυτά που λες είναι δικά σου ή ότι ακούς από εδώ κι από εκεί ? Πρώτον, αποκλειστήκαμε από το EUL. Δεύτερον, αντικειμενικά ο Ολυμπιακός ήταν καλύτερη ομάδα από τον Παναθηναικό φέτος. Τρίτον, αν θες αίσχη στο μπάσκετ θυμήσου τον 3ο τελικό πέρυσι.1ον , δεν αλλάζει κάτι που αποκλειστήκατε από europa αντί cl στον πρώτο γύρο , το λές για δικαιολογία εσύ ?
2ον, ποιόν αντικειμενικό ρώτησες να στο πει ? τον Καλόπουλο και τον Μπέο ? ούτε αυτοί θα σου έλεγαν πως ο θρύλος είχε καλύτερη ομάδα, όλο ότι σερνόταν και δεν μπορούσαν να βοηθήσουν χωρίς εγκλήματα έλεγαν.
3ον , Οταν δεν ντρέπεσαι να μας λες ότι ο γαύρος ήταν καλύτερη ομάδα ωστε να καλύψεις τα αίσχη που έγιναν στην διαιτησία, δεν θα έπρεπε να τολμάς καν να αναφέρεις τίποτα για τον 3 φορές πρωταθλητή ευρώπης τα 5 τελευταία.

PDS
11-07-2011, 18:41
εχεις δει παιχνίδια του ολυμπιακού και του παο?
η αγωνιστική εικόνα στο καραισκάκη ήταν 50-50 και αδικηθήκατε στο οφσάιντ.

Ε?
Η σφαγη του αιωνα εγινε σε εκεινο το ματς.2 οφσαιντ,ενα πεναλτι,φαουλ που τα εδινε αναποδα..



και όσον αφορά το ερώτημα περί διαφοράς κλάσης, ναι. είχαν τόση διαφορά. και αυτό φάνηκε από την αγωνιστική εικόνα σε ΟΛΟ το πρωτάθλημα και όχι σε ένα παιχνίδι.

Με τα παραρτηματα ή χωρις?
Γιατι απο τον ηρακλη ας πουμε που θελατε να ριξετε χασατε...

Η εικονα οπως λεει ο Vicarious,εχει αλλοιωθει για πλακα.Οχι λογο μονο των φετινων γεγονοτων,αλλα απο το 1997 και μετα,δεν μπορουμε να μιλαμε για εικονα μεσα στο γηπεδο...
Ευτυχως παρ'ολο που εκλεβαν απο τον ΠΑΟ χρηματα καθε χρονο στο Ελληνικο πρωταθλημα,στο C.L ημασταν σχεδον παντα καλυτεροι απο εσας.

YΓ.Δεν μπορουμε να μιλαμε για εικονα ομαδων,οταν απο το 1997 και μετα ειχαμε 2 παραγκες,χωρις καμια τιμωρια μεχρι σημερα.
Απορω πραγματικα.Ελλαδαρα!!:p

ntsmrtz
11-07-2011, 18:42
Στο πρωτάθλημα θα είχατε 4 βαθμούς περισσότερους από εμάς αν χάνατε όπως έπρεπε στο ντέρπυ και δυσκολότερο όμως πρόγραμμα , οπότε ακόμα και αν θές να πιστεύεις ότι οι διαιτητές πληρώθηκαν μόνο για αυτόν τον αγώνα και πριν υπήρχε ισοτιμία , σε καμία περίπτωση δεν φαίνεται ότι είχατε καλύτερη ομάδα.

???
i rest my case. τα παρατάω...

ntsmrtz
11-07-2011, 18:47
Με τα παραρτηματα ή χωρις?

στο σπίτι του κρεμασμένου δεν μιλάνε για σχοινί φίλε μου...

PDS
11-07-2011, 19:01
στο σπίτι του κρεμασμένου δεν μιλάνε για σχοινί φίλε μου...

O ΟΦΗ που μας εριχνε 4ρες και μας στερησε 2 φορες εξοδο Ευρωπη-πρωταθλημα,δεν νομιζω οτι εχει καμια σχεση με τα πανω απο 5 φετινα σας παραρτηματα,αλλα και αυτα που βλεπαμε στο παρελθον..


παιδια αφηστε αυτα διαβασατε τη σας εβαλα τα στημενα ματς μπροστα σε αυτο
ειναι τιποτα την εχει ασχημα ο βαγγελας ηρθε το τελος του
διαβαστε http://www.ps3forums.gr/vb/showpost.php?p=315521&postcount=499

Αγιος ανθρωπος...
Απορω πως τον κατηγορουσαμε για τα στημενα.Καναμε τοσο λαθος...

:D

Giannis7
11-07-2011, 23:12
1ον , δεν αλλάζει κάτι που αποκλειστήκατε από europa αντί cl στον πρώτο γύρο , το λές για δικαιολογία εσύ ?
2ον, ποιόν αντικειμενικό ρώτησες να στο πει ? τον Καλόπουλο και τον Μπέο ? ούτε αυτοί θα σου έλεγαν πως ο θρύλος είχε καλύτερη ομάδα, όλο ότι σερνόταν και δεν μπορούσαν να βοηθήσουν χωρίς εγκλήματα έλεγαν.
3ον , Οταν δεν ντρέπεσαι να μας λες ότι ο γαύρος ήταν καλύτερη ομάδα ωστε να καλύψεις τα αίσχη που έγιναν στην διαιτησία, δεν θα έπρεπε να τολμάς καν να αναφέρεις τίποτα για τον 3 φορές πρωταθλητή ευρώπης τα 5 τελευταία.

Προφανώς δεν έχεις ακούσει την γνώμη μου για την διαιτησία. Όταν σου αναφέρω τον 3ο τελικό, γιατί μου μιλάς για τα 3 πρωταθλήματα Ευρώπης ? Τι με νοιάζει εμένα ? Νίκησες δίκαια τότε στον 3ο τελικό, ναι ή όχι ?

Όσον αφορά στο πρωταθλημά πιστεύεις ότι ο Παναθηναικός είχε καλύτερη ομάδα ? Αν ψάχνεις κάτι αντικειμενικό είναι τα στατιστικά. Αν δεν θες να δεις τα γκολ, γιατί τα παίρναμε από πέναλτυ όπως πιστεύεις, δες τα ποσοστά κατοχής, τις πάσες και τις τελικές ευκαιρίες.

Vicarious
11-07-2011, 23:54
^^^
εχεις δει παιχνίδια του ολυμπιακού και του παο?
η αγωνιστική εικόνα στο καραισκάκη ήταν 50-50 και αδικηθήκατε στο οφσάιντ.
και όσον αφορά το ερώτημα περί διαφοράς κλάσης, ναι. είχαν τόση διαφορά. και αυτό φάνηκε από την αγωνιστική εικόνα σε ΟΛΟ το πρωτάθλημα και όχι σε ένα παιχνίδι.
τι έκανε ο παο μετά το καραισκάκη? αυτή η υπερομάδα που "δικαιούταν" την νίκη στο καραισκάκη? που θεωρούσε εαυτόν νικητή και που κάθε παίκτης-παράγοντας είχε υψώσει σημαία πολέμου και θριάμβου... τα ξέχασες?
εάν δεν θέλουμε να μιλάμε για κάποια πράγματα καλώς.
μη μου κρύβεις όμως την αγωνιστική απραγία του βάζελου πίσω από τα στημένα...

Και αφού η διαφορά ήταν τόσο χαόδης όπως λες, γιατί χρειαστήκατε την βοήθεια της διαιτησίας για να μας κερδίσετε? Και η διαφορά αν κερδίζαμε θα πήγαινε στους 4 βαθμούς. Δεν νομίζω ότι είναι τεράστια η διαφορά (σε σχέση με την αγωνιστική εικόνα που περιγράφεις). Όσο για τους υπόλοιπους αγώνες ναι. Η διαφορά ήταν τεράστια. Εσείς κερδίζατε για πλάκα ομαδες π.χ. βόλος, που με εμάς και Άεκ σκύλιαζαν.


Προφανώς δεν έχεις ακούσει την γνώμη μου για την διαιτησία. Όταν σου αναφέρω τον 3ο τελικό, γιατί μου μιλάς για τα 3 πρωταθλήματα Ευρώπης ? Τι με νοιάζει εμένα ? Νίκησες δίκαια τότε στον 3ο τελικό, ναι ή όχι ?

Όσον αφορά στο πρωταθλημά πιστεύεις ότι ο Παναθηναικός είχε καλύτερη ομάδα ? Αν ψάχνεις κάτι αντικειμενικό είναι τα στατιστικά. Αν δεν θες να δεις τα γκολ, γιατί τα παίρναμε από πέναλτυ όπως πιστεύεις, δες τα ποσοστά κατοχής, τις πάσες και τις τελικές ευκαιρίες.Γιάννη με βάση το σκεπτικό σου λοιπόν στο μπάσκετ έχουμε πετύχει τους περισσότερους πόντους και έιχαμε και καλύτερη άμυνα σε όλο το πρωτάθλημα. Άρα δίκαια το σηκώσαμε.
Στο ποδόσφαιρο τώρα ναι. Είχατε περισσότερες ευκαιρίες, περισσότερα και καλύτερα γκολ κτλ κτλ, αλλά να ξέρεις ότι στα φιλικά μπαίνουν τα καλύτερα γκολ. Κι εσείς φέτος παίξατε αρκετά φιλικά.

MajereMP44
12-07-2011, 00:07
Πως εξηγειτε ο ολυμπιακοι οτι η καλυτερη ομαδα της Ελλαδας εφαγε τρελη ηττα στην Ευρωπη ολα τα χρονια που παιρνετε "δικαια" το πρωταθλημα?Αρχιστε από εκει.Δλδ οκ ειναι παράλογο αυτο που λέτε οτι εχετε την καλυτερη ομάδα και αποδεικνυεται ευκολα απο αυτο και μονο.Επιτελους κατι πρεπει να παραδεχτειτε διοτι πραγματικά εχετε ξεφυγει.Ειμαστε γραφικοι και εμεις οι Παναθηναικοι να κλαιμε τοσα χρονια διοτι και με κοντρα τη διατησια επρεπε να παρουμε καποια πρωταθληματα αλλα κατεβαστε τη μυτη σας και μη λετε ασυναρτησιες ρε παιδια...Το εχετε δει "ολοι σας κ μονοι μας" και δεν κοιτατε οτι σας κραζει ολη η μη-ΟΣΦΠ Ελλαδα...δεν πρεπει να ξαναγινε στην ιστορια του ελληνικου ποδοσφαιρου τοσο μισος σε ομαδα.Αναρωτηθειτε το γιατι.Σiγουρα οχι επειδη σας ζηλευουμε (τοχω ακουσει απο ολυμπιακο αυτο να μ το λεει!οτι ζηλευουμε τον ολυμπιακο ολοι γιαυτο παμε να τον βγαλουμε μαπα LOL)

msnes7
12-07-2011, 00:16
Πως εξηγειτε ο ολυμπιακοι οτι η καλυτερη ομαδα της Ελλαδας εφαγε τρελη ηττα στην Ευρωπη ολα τα χρονια που παιρνετε "δικαια" το πρωταθλημα?

Το να παίρνεις το πρωτάθλημα δεν σημαίνει ότι θα γ@@ς στην ευρώπη.Και πάντα την επόμενη χρονιά η ομάδα είναι διαφορετική από αυτή που πήρε πρωτάθλημα.Αυτό το έχουμε δει άπειρες φορές με πάρα πολλές ευρωπαικές ομάδες.Βέβαια 3-4 φορές ο ολυμπιακός τα πήγε σχετικά καλά(πέρασε όμιλο) κάτι το οποιο αυτή τη στιγμή είναι το μόνο εφικτό για κάθε ελληνική ομάδα γιατί δεν υπάρχει η δυνατότητα για το κάτι παραπάνω.Και βάλε και το γεγονός ότι οι ελληνικές ομάδες ΠΑΝΤΑ είχαν πρόβλημα με την ετοιμότητα για την ευρώπη και ειδικά αυτές που μπαίνουν κατευθείαν(δίχως προκριματικά).Οι ομάδες μας βρίσκουν ρυθμό μετά το νοέμβρη τότε που πιθανόν να έχουν αποκλειστεί από την ευρώπη.Άλλωστε και ο παο πέραν ομίλου δεν έχει κάνει κάτι παραπάνω στο chl από 96 και μετά αν υποθέσουμε ότι είχε καλύτερη ομάδα

MajereMP44
12-07-2011, 00:21
Ρε φιλε μου msn7 βρηκες απαντηση αμεσως...δεν σ ειπα να γ@μ@ς στην ευρωπη...ειπα οτι ο Πρωταθλητης μας εκανε χειροτερες πορειες απο τον Παναθηναικο(αυτο εννοησα).Απλα πραματα.Δεν παραδεχεστε τπτ...οκ...απολυτως τπτ.Κακως παντως...δεν κανει καλο σε πολλα επιπεδα. Σορρυ για την παρενθεση μου.Συνεχιστε το φαγωμα.

msnes7
12-07-2011, 00:28
Και εγώ σου είπα ότι μια ομάδα είναι πολύ διαφορετική από την προηγούμενη χρονιά.Βάλε και τα λάθη που γίνονται στην προετοιμασία.Γιατί θα πρέπει να αμφισβητείς ντε και καλά το ότι πήρε πρωτάθλημα?Αν το έπαιρνε ο παο με 1 βαθμό διαφορά θα σήμαινε τίποτα για την πορεία την επόμενη χρονιά?Έλεος ρε συ.........Εϊδα τον φετινό παο στην ευρώπη.Επειδή ΠΑΤΩΣΕ θα πρέπει να αμφισβητήσω το ότι πήρε περυσι το πρωτάθλημα?Ή μήπως αγωνιστικά ο φετινός παο του chl είχε καμία σχέση με την ομάδα που πήρε πρωτάθλημα?

Giannis7
12-07-2011, 01:26
Γιάννη με βάση το σκεπτικό σου λοιπόν στο μπάσκετ έχουμε πετύχει τους περισσότερους πόντους και έιχαμε και καλύτερη άμυνα σε όλο το πρωτάθλημα. Άρα δίκαια το σηκώσαμε.
Στο ποδόσφαιρο τώρα ναι. Είχατε περισσότερες ευκαιρίες, περισσότερα και καλύτερα γκολ κτλ κτλ, αλλά να ξέρεις ότι στα φιλικά μπαίνουν τα καλύτερα γκολ. Κι εσείς φέτος παίξατε αρκετά φιλικά.

Ναι, το θέμα είναι ότι εγώ παραδέχομαι ότι ο Παναθηναικός έχει καλύτερη ομάδα. Απλά σε αυτό το ματς νιώθω ότι αδικηθήκαμε.

Στην Ευρώπη θέλεις και λίγη τύχη.

πχ Αν είχε μετρήσει τότε το γκολ του Οκκά με την Μονακό, το ματς του Άνφιλντ θα ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα αφού ο Ολυμπιακός θα ήταν στο +4 από την Λίβερπουλ και θα ήταν στου 16 του CL.

Αν ο Ελευθερόπουλος έκανε καλύτερη έξοδο τότε με την Γιουβέντους, μπορεί να ήμασταν στους 4 του CL.

Δύο πρόχειρα παραδείγματα....

PDS
12-07-2011, 01:48
Oμαδα που σηκωνει τοσα χρονια ''για πλακα''(υποτιθεται..) το πρωταθλημα στην Ελλαδα θα επρεπε να εχει χαωδη διαφορα απο τον δευτερο στην Ευρωπη.
Τελικα συμβαινει το αντιθετο.

Ρε παιδια,εγω πιστευω και Ιταλια να ημασταν(που θα ειχατε υποβιβαστει),παλι θα ψαχνατε για δικαιολογιες.

Ο MajereMP44 εχει απολυτο δικαιο.Ο ΟΣΦΠ ειναι το πιο μισητο αθλητικο σωματιο στην ιστορια του Ελληνικου αθλητισμου...

ezio_auditore
12-07-2011, 02:10
στο ματς που λενε οτι ο μαρινακης κατηγορειται γιατι εστειλε οπαδους του ολυμπιακου δεν εγινε το παραμικρο επισοδειο,ελα προσπαθηστε λιγο ακομα κατι θα βρειτε να τον κατηγορεισετε.

Giannis7
12-07-2011, 02:44
Oμαδα που σηκωνει τοσα χρονια ''για πλακα''(υποτιθεται..) το πρωταθλημα στην Ελλαδα θα επρεπε να εχει χαωδη διαφορα απο τον δευτερο στην Ευρωπη.
Τελικα συμβαινει το αντιθετο.

Ρε παιδια,εγω πιστευω και Ιταλια να ημασταν(που θα ειχατε υποβιβαστει),παλι θα ψαχνατε για δικαιολογιες.

Ο MajereMP44 εχει απολυτο δικαιο.Ο ΟΣΦΠ ειναι το πιο μισητο αθλητικο σωματιο στην ιστορια του Ελληνικου αθλητισμου...

Προφανώς ο πρώην πρόεδρος του Ολυμπιακού δεν έκανε τις σωστές κινήσεις, αλλιώς έτσι θα ήταν. Την χαώδη διαφορά στην Ευρώπη που την είδες ?

ΥΣ. Τελευταίο ποστ σε αυτό το thread από μένα, αηδία έχει καταντήσει....

PDS
12-07-2011, 11:37
Προφανώς ο πρώην πρόεδρος του Ολυμπιακού δεν έκανε τις σωστές κινήσεις, αλλιώς έτσι θα ήταν. Την χαώδη διαφορά στην Ευρώπη που την είδες ?

Οσο η ομαδα σου σηκωνε για πλακα κουπες εβλεπες να πηγαινει παντα χειροτερα απο τον και καλα πολυ χειροτερο αντιπλαο σου(τον ΠΑΟ).


ΥΣ. Τελευταίο ποστ σε αυτό το thread από μένα, αηδία έχει καταντήσει....

Μια ειναι η λυση.Παρακαλας να πεσει η ομαδα σου στο τοπικο πρωταθλημα και σιγα σιγα αλλαζεις ομαδα.Να δεις ποσο καλυτερα θα νιωσεις...
:makefun::makefun::makefun:

ezio_auditore
12-07-2011, 12:59
μεχρι και η αντιολυμπιακη εξεδρα αρχιζει σιγα σιγα να παραδεχεται οτι ολα γινονται με στοχο τον ολυμπιακο και σεις επιμενετε ακομα.

peolinio
12-07-2011, 13:48
τζαμπα τρωγεστε

Giannis7
12-07-2011, 14:34
Μια ειναι η λυση.Παρακαλας να πεσει η ομαδα σου στο τοπικο πρωταθλημα και σιγα σιγα αλλαζεις ομαδα.Να δεις ποσο καλυτερα θα νιωσεις...
:makefun::makefun::makefun:

Μικρή παρένθεση, επειδή δεν μπορώ να μην απαντήσω.

Αν εσύ έγινες Παναθηναικός για τις κούπες και τα πρωταθλήματα και σε ξενερώσει κάποια στιγμή πολύ, τότε άλλαξε ομάδα. Εγώ δεν έγινα Ολυμπιακός για τα πρωταθλήματα. Ακόμα και Γ' τοπικό να παίζει, θα πάω να τον βλέπω να παίζει με τον Αστέρα Εξαρχείων :osfp:. (αν και νομίζω ότι φέτος πρέπει να ανέβηκε Β :D )

ntsmrtz
12-07-2011, 15:06
Και αφού η διαφορά ήταν τόσο χαόδης όπως λες, γιατί χρειαστήκατε την βοήθεια της διαιτησίας για να μας κερδίσετε? Και η διαφορά αν κερδίζαμε θα πήγαινε στους 4 βαθμούς. Δεν νομίζω ότι είναι τεράστια η διαφορά (σε σχέση με την αγωνιστική εικόνα που περιγράφεις). Όσο για τους υπόλοιπους αγώνες ναι. Η διαφορά ήταν τεράστια. Εσείς κερδίζατε για πλάκα ομαδες π.χ. βόλος, που με εμάς και Άεκ σκύλιαζαν.

αυτοαναιρείσαι με τα λεγόμενά σου φίλε μου. και δεν πιστεύω ότι έχεις ασθενή μνήμη όπως δυστυχώς οι περισσότεροι Ελληνες. απάντησα και παραπάνω. τι κάνατε μετά το ντέρμπυ ενώ θεωρούσατε εαυτούς ως ηθικούς νικητές και είχατε ψυχολογία νικητή? να σου θυμήσω? τίποτα...
μία μέτρια αγωνιστική βραδυά μίας ομάδας ΔΕΝ απεικονίζει όλη τη σεζόν.
εξάλλου, όπως σίγουρα θυμάσαι στο περσινό ματς του οακα, μπορεί να κέρδισε ο γαύρος αλλά κανένας δεν μίλησε για αγωνιστική ανωτερότητα του γαύρου σε όλη τη σεζόν... ήταν μία καθαρά παρενθετική εμφάνιση στην περσινή κακή χρονιά του ολυμπιακού και μόνο ως έτσι αντιμετωπίστηκε...

msnes7
12-07-2011, 15:14
Ο MajereMP44 εχει απολυτο δικαιο.Ο ΟΣΦΠ ειναι το πιο μισητο αθλητικο σωματιο στην ιστορια του Ελληνικου αθλητισμου...

καλή χώνεψη

Valkyre
12-07-2011, 15:29
Εγω θα πηγαινα ενα βημα παραπερα και θα ελεγα οτι ΟΣΦΠ και ΠΑΟ μαζι ειναι και οι 2 εξισου μισητες ομαδες. Και αυτο κυριως της συμπεριφορας των οπαδων τους. (οχι ολων)

MajereMP44
12-07-2011, 15:57
Ξερεις ποιο ειναι το θέμα?Αν ρωτησεις ΑΕΚτζη η ΠΑΟΚτζη ποια ομαδα ειναι σιχαμα τελειως θα σ πουν Ολυμπιακό.Δεν λεω οτι συμπαθουν τον Παναθηναικο , αλιμονο αντιπαλοι ειμαστε.Ο ποδοσφαιρικος ολυμπιακος τις τελευταιας 15 ετιας ειναι μισητος απο ολους.Και οχι τυχαια.Και δεν λεω οτι φταινε οι οπαδοι του Ολυμπιακου.Τα αισχη που εχει κανει ειναι πολλά.Περισσότερα απο οποιαδηποτε ομαδα και χωρις καμια ντροπή.Οι φιλαθλοι του Ολυμπιακου απο την αγαπη που εχουν στην ομαδα τους δεν το βλεπουν οτι ολη η μη-ΟΣΦΠ ελλαδα σιχαινεται τον Ολυμπιακό.Θα σ κανουν το ασπρο μαυρο για να μην θιχτει η ομαδα τους.Εγω ως Παναθηναικος μπορω να παραδεκτω παρα πολλα πραγματα και χωρις κανενα κολλημα ξεκινωντας απο τα αγωνιστικά.Ποτε δεν θα πω οτι ο Βυντρα ειναι παιχταρας , ο Καραγκουνης καλος παικτης, Ο ΜΠασινας μπαλαδορος.Οι γαυροι επιμενουν οτι ο Τοροσιδης ειναι καλος παικτης, ο Αβρααμ γαμω τους αμυντικους, ο Ανατολακης επισης παικταρας, μονο και μονο επειδη παιζανε στην ομαδα τους.Δεν μιλαω για τα παιδια του φορουμ που δεν τα ξερω στην τελικη αλλα με οποιον ολυμπιακο εχω μιλησει δεν παραδεχεται το παραμικρο.ΤΠΤ ρε παιδι μου.Μια σκατο-υπερηφανια που δεν πηγαζει απο πουθενα ρε γμτ!Και γιαυτο ανεφερα την Ευρωπη.Ο φιλος msnes7 λεει οτι επειδη αλλαζουν τα δεδομενα μιας ομαδας απο τη μια χρνια στην αλλη δεν μπορει να ειναι σταθερη στο CL.Λες και δεν ισχυουν τα ιδια ακριβως για τις υπολοιπες ομαδες.Λες και ολα στρεφονται γυρω απο τον Ολυμπιακό.Ειμαι 28 χρονων και πραγματικά οσο θυμαμαι μπαλα μια πουστια κανουν στο 80% των ντερμπυ.Κια με τροπο αθλιο.Ουτε τα προσχηματα δεν κρατανε.Εχουν αδικηθει κ αυτοι αλλα η συντριπτικη πλειοψηφια ειναι υπερ τους.Πως να το κανουμε δλδ?Δεν λεω οτι ο msnnes7 το εστησε.Αλλα παραδεξου το ρε φιλος.Πες το.ΟΟΟΟΟΟΧΙ εκειιιιιιιιιιι ειμαστε η γαμαουα ομαδα, με τον καλυτερο προεδρο με τους καλυτερους παικτες με τα καλυτερα σκατα , χεζουμε χρυσαφι, δεν μας φτυνουν βρεχει κλπ κλπ. Με ΑΕΚτζη αν μιλησεις θα σ παραδεκτει 5 παραματα, με ΠΑΟΚτζη επισης με Παναθηναικο (ισως πιο δυσκολα γιατι εχομε καταντησει κομπλεξικοι που δεν μπορουμε να παρουμε ενα πρωταθλημα κιας ειναι κοντρα η διαιτησια).Τουλαχιστον οι οπαδοι μεταξυ μας να μην κοροιδευομαστε.Ολες οι ομαδες κραζουν τον Ολυμπιακό . Γιατι συμβαινει θα μου πει κανεις? Επειδη ειστε το Νο1 ε?? συνελθετε ρε παιδια γμτ συνελθετε....

PDS
12-07-2011, 16:07
τι κάνατε μετά το ντέρμπυ ενώ θεωρούσατε εαυτούς ως ηθικούς νικητές και είχατε ψυχολογία νικητή? να σου θυμήσω? τίποτα...


Δλδ εσυ περιμενεις στο -7 να εχει ψυχολογια νικητη?

Θες να πεις οτι μετα την κλοπη του πρωταθληματος,θα πρεπει να εχει ανωτερη μαλιστα ψυχολογια και να παιξει για το γοητρο?
Μηπως συμβαινει ακριβως το αντιθετο?
Δλδ οτι και ψυχολογια να ειχε μεχρι το ντερμπι(που την εδειξε ετσι και αλλιως εκει) την εχασε ακριβως μετα την κλοπη?

peolinio
12-07-2011, 16:24
συμφωνω απολυτως με τον φιλο majeremp44 τα πραγματα τα λεει οπως ειναι και εκφραζω αποψη και γνωμη φιλαθλων - ομαδων απο την Β.Ελλαδα και το μισος ειναι οπως το περιγραφει .... το μισος και η εχθρα εχει φτασει σε σημειο να παιζει ο Ολυμπιακος με ξενη ομαδα και να θελουν να χασει οσο το δυνατον πιο οδυνηρα

hakoo
12-07-2011, 16:51
ελα προσπαθηστε λιγο ακομα κατι θα βρειτε να τον κατηγορεισετε.

Ετσι καθαρα ενημερωτικα, δεν τον κατηγορουμε εμεις αλλα ο εισαγγελεας με επισημο κατηγορητηριο. Sorry που σε βγαζω απο την εικονικη πραγματικοτητα που η ομαδα σου μαχεται εναντιον ολων, απλα μια μικρη λεπτομερεια. Βαλτο κατω απο το χαλακι κι αυτο μαζι με τα υπολοιπα.

Παιδια, να παρακαλεσω κατι. Το τοπικ ειναι για το σκανδαλο, για τα στημενα κτλ. Μηπως να μεινουμε λιγο στο θεμα που ειναι τεραστιας σημασιας μιας και ειναι ισως η τελευταια ευκαιρια να ξεβρωμισει λιγο ο τοπος και να αφησουμε πραγματα που τα εχουμε πει χιλιαδες φορες?

msnes7
12-07-2011, 18:11
Η λίστα με τα στημένα δεν περιέχει ΚΑΝΕΝΑ παιχνίδι του ολυμπιακού.Αν βγει και άλλη λίστα βλέπουμε......Μέχρι τότε η μισή ελλάδα μπορεί να ονειρεύεται τον ολυμπιακό στην Β ή στο τοπικό.Αλλά σύντομα θα ξυπνήσει

F1_STK
12-07-2011, 18:13
Παλι το ιδιο πραγμα κανεις Desmond.. πετας την ειρωνια σου (τουλαχιστον σε εμενα) και μετα δεν απαντας καν. Δε γνωριζω αν το κανεις κι αλλου, παντως τουλαχιστον σε εμενα φαινεται αγενες. Επισης δεν εκανα κατι για να σε προκαλεσω ουτως ή αλλως. Και δε μιλαω μονο για τωρα, που το ιδιο εκανες βεβαια αλλα τοτε που σου ελεγα για τις φασεις της Barcelona, παλι ειρωνια μου πουλουσες μα για την ταμπακιερα τιποτα. Θα στο πω ακομα μια φορα λοιπον, η Barcelona σα μεγαλη ομαδα εχει ευνοηθει σε καποιες καταστασεις αλλα και αδικηθει και σε καποιες αλλες. Τις τελευταιες βεβαια δεν τις θυμουνται οσοι δεν τους συμφερει. Συνολικα προσωπικα βλεπω πως ειναι μια η αλλη. Υπαρχουν μεγαλες ευρωπαικες ομαδες που εχουν ευνοηθει πολυ περισσοτερο και αυτο το παραδεχονται μεχρι και οι αντικειμενικοι οπαδοι τους. Αλλα μαλλον εχεις ενα θεμα με αυτην την ομαδα. Δεκτο, αλλα δε φαινεται και πολυ κομψο να πετας την ειρωνια σου και να αδιαφορεις. Και σου απανταω ετσι, επειδη το εκανες επι προσωπικου το θεμα σε στυλ "κοιτα ποιος μιλαει που υποστηριζει την Barcelona και τον Ολυμπιακο".
Αλλα τι σου λεω τωρα, παλι με ειρωνια θα απαντησεις για να κανεις εφφε. Αλλα τελικα μαλλον δε χρειαζοταν το troll mode on/off.. και την προηγουμενη φορα μια χαρα ειρωνευοσουν και χωρις τα modes. Φιλικα και τερμα απο μενα, σχετικα με αυτο.

msnes7
12-07-2011, 18:18
Προς MajereMP44 (http://www.ps3forums.gr/vb/member.php?u=2156)

¨Εχεις παρεξηγήσει τα γραφόμενα μου.Αναφέρομαι σε όλες τις ελληνικές ομάδες στην ευρώπη.Καμία ομάδα δεν έχει σχέση αγωνιστικά με αυτή της προηγούμενης σεζόν.Δεν δικαιολογώ τον ολυμπιακό.Δεν είναι μπαρτσελόνα να έχει κάθε χρονιά σίγουρη την πρωτιά στον όμιλο.Αναλογικά και σύμφωνα με το επίπεδο μας ποδοσφαιρικά καλά τα πάμε.Θα μπορούσαμε και καλύτερα σε 2-3 περιπτώσεις.Ξεφτίλες έχουν πάθει όλες οι ομάδες.Και ο παο αν συμμετείχε 15 χρόνια στο chl θα μετρούσε πολλές.Το να μηδενίζεις μια ομάδα επειδή θεωρείς ότι άδικα πήρε το πρωτάθλημα επειδή θεωρείς ότι είχε αβάντα 10 πόντους από την διαιτησία ενώ και εσύ είχες τους ίδιους πόντους αβάντα το θεωρώ παράλογο.Τώρα τι λένε όλοι οι αντιολυμπιακοί δεν με νοιάζει.Ο δεύτερος,τρίτος,τέταρτος στην ελλάδα δεν έχουν μάθει ποτέ να δέχονται την θέση τους επειδή τους ταιζουν όλο τις δικαιολογίες

freakygeo
12-07-2011, 18:22
o ολυμπιακος δν φαινεται πουθενα οπως και ο μαρινακης γτ ειχε τα παραρτηματα του(κερκυρα,τριπολη,πανιωνιος,ολ βολου)και ιδιαιτερα ειχε τον μπεο οπου κανονιζε τα πραματα προς οφελος του ολυμπιακου...και βγαινουν ολοι και λενε καθαρος ο ολυμπιακος!!!

MajereMP44
12-07-2011, 19:11
Προς MajereMP44 (http://www.ps3forums.gr/vb/member.php?u=2156)

¨Εχεις παρεξηγήσει τα γραφόμενα μου.Αναφέρομαι σε όλες τις ελληνικές ομάδες στην ευρώπη.Καμία ομάδα δεν έχει σχέση αγωνιστικά με αυτή της προηγούμενης σεζόν.Δεν δικαιολογώ τον ολυμπιακό.Δεν είναι μπαρτσελόνα να έχει κάθε χρονιά σίγουρη την πρωτιά στον όμιλο.Αναλογικά και σύμφωνα με το επίπεδο μας ποδοσφαιρικά καλά τα πάμε.Θα μπορούσαμε και καλύτερα σε 2-3 περιπτώσεις.Ξεφτίλες έχουν πάθει όλες οι ομάδες.Και ο παο αν συμμετείχε 15 χρόνια στο chl θα μετρούσε πολλές.Το να μηδενίζεις μια ομάδα επειδή θεωρείς ότι άδικα πήρε το πρωτάθλημα επειδή θεωρείς ότι είχε αβάντα 10 πόντους από την διαιτησία ενώ και εσύ είχες τους ίδιους πόντους αβάντα το θεωρώ παράλογο.Τώρα τι λένε όλοι οι αντιολυμπιακοί δεν με νοιάζει.Ο δεύτερος,τρίτος,τέταρτος στην ελλάδα δεν έχουν μάθει ποτέ να δέχονται την θέση τους επειδή τους ταιζουν όλο τις δικαιολογίες
Δεν ειπα οτι ειμαστε Μπαρτσελόνα.Αναλογικά με το επίπεδο μας μια χαρα τα παει ο Παναθηναικος.Οχι ο Ολυμπικαός οπως θα ηταν το φυσιολογικό , ως μονιμος πρωταθλητης.Εκει κολλαω εγω.Διοτι στο μπασκετ μπορει να παιρνει πολλα σφυριγματα ο Παναθηναικος αλλα ειναι οντως η καλυτερη ομαδα, κραταμε τα προσχηματα και στην ευρωπη εχουμε ισχυρη παρουσια.Πιστευω οτι αν παιζαμε καθε χρονο CL θα ημασταν ακομα καλυτεροι γιατι θα καναμε και μεταγραφές.Αρα εξακολουθει να υφισταται το παραδοξο για το οποιο μιλησα.Και βλέπω για ακομη μια φορα εναν Ολυμπιακό να λεει οτι τα βαζουν ολοι με τον Ολυμπιακο διοτι δεν μπορον να αποδεκτουν οτι ειναι 2οι, 3οι 4οι...δλδ μισουμε τον Ολυμπιακο γιατι ειναι ο Νο1.Ποσο εγωιστικο εναι αυτό ρε συ φιλε?Δεν με ταισε ποτε κανενας καμια δικαιολογια. ΠΟΤΕ.Εγω βλέπω παμπολλες αποφασεις υπερ του ΟΣΦΠ ολα αυτα τα χρονια και εντος και εκτος των γηπεδων σε εξωφρενικο βαθμό.Δεν κρατατε (οχι οι φιλαθλοι , αυτοι που διοικουν) ουτε τα προσχηματα.Ξεδιαντροπα τα κανουν.Πολλα παιχνιδια με μικρες ομαδες εχει στησει κ ο Παναθηναικος.Τι??? ειπα κατι παλι που δεν στεκει? καλα μεχρι να αποδειχθει να λεμε κ οι Παναθηναικοι οτι δεν εχουμε στησει τπτ.Στα μεταξυ μας παιχνιδια ομως και γενικα σε ολα τα ντερμπυ (μεταξυ κατεργαραιων δλδ) ας ειστε ειλικρινεις.Και η ΑΕΚ και ο ΠΑΟΚ εχουν παρει σφυριγματα με μικροτερες ομαδες.Ειναι κατι που στο ποδοσφαιρο το δεχομαστε.Στα ντερμπυ ομως εχετε ρημαξει το συμπαν και μαλιστα με θρασσος.Γιαυτο ειναι η ομαδα σας στη γωνια και ολη η ελλαδα υποστηριζει ακομα και Τουρκους οταν παιζετε μαζι τους.Δεν μενδιαφερει αν πεσει κατηγορια ο Ολυμπιακος.Μακαρι να μν πεσει, αληθεια σου λεω.Δεν δεχομαι ουτως η αλλως αυτη τη λογικη να χρεωνεται η ομαδα το λαμογιο προεδρο της.Οι φιλαθλοι του Ολυμπιακου δεν με χαλανε σε κατι παρα μόνο στο οτι ο χαρακτηρας τους εγινε παρα πολυ εγωιστκος και δεν θελουν να ακουνε τπτ κακο για την ομαδα τους ακομα και οταν ολος ο κοσμος τα βλέπει.Τυφλωθηκατε.Μπορει κ εμεις να φταναμε σε αυτο το σημειο αλλα μαλλον δεν θα το μαθουμε ποτε.
Σχετικα με τα σκανδαλα που βγαινουν κατα καιρους εμενα δεν μενδιαφερουν για παντα σε αυτο το μοτιβο θα κινειται το ποδοσφαιρο.Απλά η λαιμαργια του Ολυμπιακου δεν εχει οριο.Στην ευρωπη τα μοιραζονται ολοι οι μεγαλοι και δεν αλληλοκαρφωνονται.Εδω εχει ξεφυγει ο Ολυμπιακος.
Τεσπα δεν μπορουμε να συμφωνησουμε προφανως με κανενα Ολυμπιακό.Τουλάχιστον ζηταω να βγει εστω και ενας απο εσας και να πει "ναι δεν ειχαμε τοση διαφορα απο τις αλλες ομαδες ωστε να παιρνουμε ΚΑΘΕ χρονο το πρωταθλημα εδω και 15 χρονια, μας σπρωξανε αρκετες φορες γιατι ετσι λειτουργει το ποδοσφαιρο στη χωρα μας".Δεν παιζει ποτε κανεις να πει τετοιο πραμα οποτε..οκ.
Οσο για την Μπαρτσελόνα ειναι η λιγοτερο ευνοημενη ομαδα στην ευρωπη.Προηγουνται οι αγγλικες που εχουν κανει χειρουργεια ολοκληρα...και οι ιταλικες.Και δεν ειμαι φιλαθλος της Μπαρτσελονα.Ρεαλ ειμαι.

ntsmrtz
12-07-2011, 19:11
Δλδ εσυ περιμενεις στο -7 να εχει ψυχολογια νικητη?

Θες να πεις οτι μετα την κλοπη του πρωταθληματος,θα πρεπει να εχει ανωτερη μαλιστα ψυχολογια και να παιξει για το γοητρο?
Μηπως συμβαινει ακριβως το αντιθετο?
Δλδ οτι και ψυχολογια να ειχε μεχρι το ντερμπι(που την εδειξε ετσι και αλλιως εκει) την εχασε ακριβως μετα την κλοπη?

ναι. ΑΚΡΙΒΩΣ.
αφού ήσασταν τόσο καλή ομάδα που σας κλέψαν το ντέρμπυ θα μπορούσατε ΚΑΛΛΙΣΤΑ να το δείξετε στα επόμενα ματς. εσείς όμως δείξατε αυτό ακριβώς που είστε: μία μετριότατη αγωνιστικά ομάδα.
τώρα όσον αφορά το περί κλοπής του πρωταθλήματος, το αφήνω ασχολίαστο γιατί δεν αξίζει καν να ασχοληθώ...

ntsmrtz
12-07-2011, 19:13
Ξερεις ποιο ειναι το θέμα?Αν ρωτησεις ΑΕΚτζη η ΠΑΟΚτζη ποια ομαδα ειναι σιχαμα τελειως θα σ πουν Ολυμπιακό.Δεν λεω οτι συμπαθουν τον Παναθηναικο , αλιμονο αντιπαλοι ειμαστε.Ο ποδοσφαιρικος ολυμπιακος τις τελευταιας 15 ετιας ειναι μισητος απο ολους.Και οχι τυχαια.Και δεν λεω οτι φταινε οι οπαδοι του Ολυμπιακου.Τα αισχη που εχει κανει ειναι πολλά.Περισσότερα απο οποιαδηποτε ομαδα και χωρις καμια ντροπή.Οι φιλαθλοι του Ολυμπιακου απο την αγαπη που εχουν στην ομαδα τους δεν το βλεπουν οτι ολη η μη-ΟΣΦΠ ελλαδα σιχαινεται τον Ολυμπιακό.Θα σ κανουν το ασπρο μαυρο για να μην θιχτει η ομαδα τους.Εγω ως Παναθηναικος μπορω να παραδεκτω παρα πολλα πραγματα και χωρις κανενα κολλημα ξεκινωντας απο τα αγωνιστικά.Ποτε δεν θα πω οτι ο Βυντρα ειναι παιχταρας , ο Καραγκουνης καλος παικτης, Ο ΜΠασινας μπαλαδορος.Οι γαυροι επιμενουν οτι ο Τοροσιδης ειναι καλος παικτης, ο Αβρααμ γαμω τους αμυντικους, ο Ανατολακης επισης παικταρας, μονο και μονο επειδη παιζανε στην ομαδα τους.Δεν μιλαω για τα παιδια του φορουμ που δεν τα ξερω στην τελικη αλλα με οποιον ολυμπιακο εχω μιλησει δεν παραδεχεται το παραμικρο.ΤΠΤ ρε παιδι μου.Μια σκατο-υπερηφανια που δεν πηγαζει απο πουθενα ρε γμτ!Και γιαυτο ανεφερα την Ευρωπη.Ο φιλος msnes7 λεει οτι επειδη αλλαζουν τα δεδομενα μιας ομαδας απο τη μια χρνια στην αλλη δεν μπορει να ειναι σταθερη στο CL.Λες και δεν ισχυουν τα ιδια ακριβως για τις υπολοιπες ομαδες.Λες και ολα στρεφονται γυρω απο τον Ολυμπιακό.Ειμαι 28 χρονων και πραγματικά οσο θυμαμαι μπαλα μια πουστια κανουν στο 80% των ντερμπυ.Κια με τροπο αθλιο.Ουτε τα προσχηματα δεν κρατανε.Εχουν αδικηθει κ αυτοι αλλα η συντριπτικη πλειοψηφια ειναι υπερ τους.Πως να το κανουμε δλδ?Δεν λεω οτι ο msnnes7 το εστησε.Αλλα παραδεξου το ρε φιλος.Πες το.ΟΟΟΟΟΟΧΙ εκειιιιιιιιιιι ειμαστε η γαμαουα ομαδα, με τον καλυτερο προεδρο με τους καλυτερους παικτες με τα καλυτερα σκατα , χεζουμε χρυσαφι, δεν μας φτυνουν βρεχει κλπ κλπ. Με ΑΕΚτζη αν μιλησεις θα σ παραδεκτει 5 παραματα, με ΠΑΟΚτζη επισης με Παναθηναικο (ισως πιο δυσκολα γιατι εχομε καταντησει κομπλεξικοι που δεν μπορουμε να παρουμε ενα πρωταθλημα κιας ειναι κοντρα η διαιτησια).Τουλαχιστον οι οπαδοι μεταξυ μας να μην κοροιδευομαστε.Ολες οι ομαδες κραζουν τον Ολυμπιακό . Γιατι συμβαινει θα μου πει κανεις? Επειδη ειστε το Νο1 ε?? συνελθετε ρε παιδια γμτ συνελθετε....

sorry αλλά μιλάμε για κανονικό παραλήρημα..!!

the master
12-07-2011, 19:14
κλοπη στο ντερμπι τουλαχιστον?
ή και αυτο το κερδισατε χαρη στην αγωνιστικη σας επιδοση?

MajereMP44
12-07-2011, 19:32
sorry αλλά μιλάμε για κανονικό παραλήρημα..!!

Οπα γιατρέ.Στο βάθος δεξια ειναι η μάντρα.

ntsmrtz
12-07-2011, 19:42
Στο βάθος δεξια ειναι η μάντρα.

ναι?
προφανέστατα εσύ το ξέρεις γιατί έχεις περάσει.

Vicarious
12-07-2011, 19:58
κλείνω τα offtopic μου με αυτό:
Η πιο μισητή ομάδα στην Ελλάδα είναι ο ΟΣΦΠ αλλά δεν φταίνε οι οπαδοί του.
Οι προέδροι του φταίνε. Κοκκαλης-Μαρινάκης όχι μόνο ρήμαξαν το σύμπαν με θράσσος παρασκηνιακά, αλλά έβγαιναν και έβριζαν άλλες ομάδες και οπαδούς δημόσια (κότες-πελάτες κτλ), είχαν ασυλία σε κάθετί που έκαναν, και με αυτό τον τρόπο έκαναν αλλαζόνες τους οπαδούς του ΟΣΦΠ.

Η υπεροψία τους, πότισε τους οπαδούς τους κι εκείνοι με την σειρά τους προκαλούν με το ύφος τους τους υπόλοιπους.

Ο Θανάσης ο Γιαννακόπουλος φέτος βγήκε και είπε "Εγώ θελω η Σιένα να αποκλείσει τον ΟΣΦΠ γιατί είμαι αντιολυμπιακός." Αυτό είναι πολύ προκλητικό και δεν αρμόζει σε έναν πρόεδρο ομάδας. Αν ήταν οπαδός ok, αλλά δεν είναι.

PDS
12-07-2011, 20:51
ναι. ΑΚΡΙΒΩΣ.
αφού ήσασταν τόσο καλή ομάδα που σας κλέψαν το ντέρμπυ θα μπορούσατε ΚΑΛΛΙΣΤΑ να το δείξετε στα επόμενα ματς. εσείς όμως δείξατε αυτό ακριβώς που είστε: μία μετριότατη αγωνιστικά ομάδα.
τώρα όσον αφορά το περί κλοπής του πρωταθλήματος, το αφήνω ασχολίαστο γιατί δεν αξίζει καν να ασχοληθώ...

Ενταξει αφου βρισκεις λογικο μετα απο μια κλοπη,να απαιτεις να ανεβει η ψυχολογια της ομαδας που εχασε καθε ελπιδα για το πρωταθλημα(εξαιτιας αυτης κλοπης),για να σου αποδειξει οτι και καλα οτι ειναι ανωτερη...τι να πω.

Οντως δεν αξιζει να πουμε κατι αλλο.

gtakis
12-07-2011, 23:44
Ανακοίνωση με την οποία διαψεύδει ότι έγιναν επεισόδια στον αγώνα με την Παναχαϊκή, που αναφέρεται στη δεύτερη δικογραφία με τα «στημένα» παιχνίδια, εξέδωσε την Τρίτη η διοίκηση του ΠΑΣ Κόρινθος.

Αναλυτικά:

«Σχετικά με τα δημοσιεύματα που είδαν το φως της δημοσιότητας και αφορούν το παιχνίδι που έγινε στις 13/03/2011 ΠΑΣ ΚΟΡΙΝΘΟΣ - ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ (σχετικά με τα λεγόμενα για την μεταφορά των οργανωμένων οπαδών της ΘΥΡΑΣ 7 του ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ και την ύπαρξη δηλωμένων μπράβων στο Φ.Α. από πλευράς Κορίνθου, για προπηλακισμούς, ύβρεις και επεισόδια εις βάρος του κ. Κούγια) ΔΗΛΩΝΟΥΜΕ κατηγορηματικά και επικαλούμεθα και τη μαρτυρία του Φ.Α., ότι στο συγκεκριμένο παιχνίδι που έγινε παρουσία 3.000 θεατών και κρινόταν η άνοδος, κανένα επεισόδιο δεν έγινε.
Ήταν μια γιορτή για το ποδόσφαιρο από πλευράς Κορίνθου, ενώ η μοναδική παρουσία οργανωμένων ήταν οι φίλαθλοι της ΠΑΝΑΧΑΪΚΗΣ, οι οποίοι τοποθετήθηκαν σε ειδικά διαμορφωμένη κερκίδα από την αστυνομία. Οτιδήποτε άλλο λέγεται και γράφεται, απέχει πολύ από την πραγματικότητα».


Πω πω τι κρίμα τους το χαλάσανε και αυτό...α ρε ποπάρα μάλλον οι @γ@μίες θα φταίνε για τις πατάτες που κάνεις...................

msnes7
12-07-2011, 23:44
θα σου ξαναπαντησω
ο οσφπ δεν ειναι σε ΚΑΜΙΑ λιστα στημενων.
ο οσφπ ΔΕΝ ΚΑΤΗΓΟΡΕΙΤΑΙ για στημενα παιχνιδια.
ο προεδρος του οσφπ κατηγορειται και μαζι με αυτον
η μπαλα παιρνει και την ομαδα.
της κατηγοριες της ξερεις δεν θα της ξαναναφερουμε.

ελπιζω να το καταλαβες τωρα.

Ελπίζω και εσύ να έχεις καταλάβει πως τιμωρείται μια ομάδα.Αν δεν κατάλαβες ψάξε αναλυτικά γιατί η γιούβε έπεσε.Και όταν λέω αναλυτικά εννοώ τι βρέθηκε για τον μότζι.Αν βγουν στοιχεία ότι ο μαρινάκης έστησε αγώνα ή διαιτητή(στοιχεία όμως όχι συζητήσεις ΤΡΙΤΩΝ) τότε ας πέσει και τοπικό.
By the way με τόσο βαριές κατηγορίες και τον πρόεδρο στην φυλακή η φενέρ πήρε το πρασινο φως για ευρώπη

jimspy
12-07-2011, 23:58
ta stoixeia k oi apodeikseis aforoyn ta dikasthria k toys dikhgoroys....to thema einai ti pisteyeis esy os filathlos msnes7 gia ton marinakh, ton kokalh , ton mpeo, ton efraim, thn siemens, ton gkagkatsh , ton roysopoylo , ton tsoxatzopoulo ktl......an perimeneis ta dikasthria na prosdiorisoun thn krish soy tote nai oloi einai athooi k oi kassetes ktl yparxoyn apla gia na spilosoyn thn terastia nikh sto teleytaio derby me ton pao, to ypertato protathlima toy 2008 k thn amolynth kariera ton dyo teleytaion proedron ths omadas toy limanioy.....

PDS
13-07-2011, 01:19
Εκει ειναι το θεμα.
Το τι πιστευεις εσυ.Αν την βγαλει καθαρη ο Μαρινακης θα ειναι επειδη την γλυτωσε ,οχι επειδη δεν εστησε το ντερμπι(και οχι μονο).

blizard
13-07-2011, 03:07
Ελπίζω και εσύ να έχεις καταλάβει πως τιμωρείται μια ομάδα.Αν δεν κατάλαβες ψάξε αναλυτικά γιατί η γιούβε έπεσε.Και όταν λέω αναλυτικά εννοώ τι βρέθηκε για τον μότζι.Αν βγουν στοιχεία ότι ο μαρινάκης έστησε αγώνα ή διαιτητή(στοιχεία όμως όχι συζητήσεις ΤΡΙΤΩΝ) τότε ας πέσει και τοπικό.
By the way με τόσο βαριές κατηγορίες και τον πρόεδρο στην φυλακή η φενέρ πήρε το πρασινο φως για ευρώπη
Ξέρεις ότι οι πλειοψηφία των φυλακισμένων είναι μέσα από καταγγελίες 3ων και ανάλογα στοιχεία και όχι γιατί τους έπιασαν στα πράσα?.
Ξέρεις ότι το 99% των περιπτώσεων δωροδοκίας-χρηματισμού είναι μέσω άλλως ? Καταλαβαίνεις ότι είναι αδύνατο να πάει ο ίδιος ο πρόεδρος της siemens να δώσει λεφτά στους υπουργούς μας και να βρούμε μετά και την απόδειξη που του έδωσαν αυτοί ?

Αν αθωωθεί ο Μαρινάκης και ο Ολυμπιακός πρέπει να αδειάσουν αύριο η φυλακές και να καταργήσουμε και τα δικαστήρια με την ευκαιρία αφού θα είναι ουσιαστικά άχρηστα.


Μόνη περίπτωση να βγει αθώος είναι να του την έχουν στήσει ΟΛΟΙ ΜΑ ΟΛΟΙ... από τον Μπέο μέχρι τον Καλόπουλο που μας έσφαζε για να είναι ρεαλιστικό.
Και να δηλώσει και βαριά ψυχασθένεια ο Μαρινάκης ώστε να δικαιολογήσει που δε πήρε χαμπάρι.... ούτε ο Κούγιας δεν έχει καταφέρει τέτοιο πράγμα.

msnes7
13-07-2011, 16:47
Πες μου ΕΝΑΝ στην ελλάδα που τιμωρήθηκε

Valkyre
14-07-2011, 10:33
Το θρεντ εχει ελαχιστη εως μηδαμινη πλεον σχεση με τον τιτλο του και το ελληνικο ποδοσφαιρο στο συνολο του. Κατεληξε ενας ακομα διαγωνισμος μεταξυ ΟΣΦΠ και ΠΑΟ προσπαθωντας ο ενας να πεισει τον αλλο οτι ειναι λιγοτερο ή περισσοτερο σαπιος.

Αποκαρδιωτικο πραγματικα...

nikon
14-07-2011, 11:41
Λογικό αφού οι αντικειμενικοί όπως πάντα "φίλοι" μας το μόνο που βλέπουν και τους νοιάζει είναι η ενοχή του Ολυμπιακού και του Μαρινάκη και η μεν ομάδα να πάει στο τοπικό και ο Μαρινάκης ισόβια μπας και δίνουν κανέναν τίτλο.....δυστυχώς γι'αυτούς θα πρέπει να βρουν άλλους τρόπους (σταθερή διοίκηση, πρόεδρο με λεφτά, αγορά καλών παιχτών κλπ κλπ).

PDS
14-07-2011, 13:01
Λογικό αφού οι αντικειμενικοί όπως πάντα "φίλοι" μας το μόνο που βλέπουν και τους νοιάζει είναι η ενοχή του Ολυμπιακού και του Μαρινάκη και η μεν ομάδα να πάει στο τοπικό και ο Μαρινάκης ισόβια μπας και δίνουν κανέναν τίτλο.....δυστυχώς γι'αυτούς θα πρέπει να βρουν άλλους τρόπους (σταθερή διοίκηση, πρόεδρο με λεφτά, αγορά καλών παιχτών κλπ κλπ).

Αφου νομιμοποιεις την βρωμια εσυ ο αντικειμενικος και περιμενεις να βαλουν οι αλλοι τα διπλασια για να παρουν τιτλους που εσυ τους τους κλεβεις απο το 97,ερχεσαι και γκρινιαζεις και απο πανω που τολμαμε και κατηγορουμε τον Ολυμπιακο ''μας''(του κρατους μας, δικος μας δλδ).

nikon
14-07-2011, 13:21
Δεν μπορούμε να νομιμοποιήσουμε καμία βρωμιά σε αντίθεση με εσάς που μπορείτε να καταδικάζετε αυτούς που σας έχουν κάνει την ζημιά τόσα χρόνια για να βρείτε άλλοθι για τα χάλια σας.

PDS
14-07-2011, 13:24
Δεν μπορούμε να νομιμοποιήσουμε καμία βρωμιά σε αντίθεση με εσάς που μπορείτε να καταδικάζετε αυτούς που σας έχουν κάνει την ζημιά τόσα χρόνια για να βρείτε άλλοθι για τα χάλια σας.

Θα μπορουσε και ενας οπαδος της Γιουβε να γραψει κατι αναλογο σε καποιο φορουμ,αλλα ευτυχως για το ποδοσφαιρο της Ιταλιας δεν υπαρχει πλεον Juve...
Πληγμα για το πρωταθλημα,αλλα τουλαχιστον ειναι καθαρο.

Εδω η δικια μας Γιουβε ζει,βασιλευει και διαμαρτυρεται και απο πανω.Α ρε Ελλαδαρα...

nikon
14-07-2011, 13:27
Ως γνωστό (ειδικά αν μας βολεύει) όλες οι υποθέσεις είναι οι ίδιες.......α ρε Ελλαδάρα με τους αμέτρητους δικαστές σου.

PDS
14-07-2011, 13:37
Ως γνωστό (ειδικά αν μας βολεύει) όλες οι υποθέσεις είναι οι ίδιες.......

Δεν ειναι ιδιες,ειναι πολυ χειροτερη η δικια μας.Θα πρεπει να αφαιρεθουν 13 πρωτ εδω,ενω εκει το προλαβαν και αφαιρεσαν λιγα.
Στο μονο που θα σας εδινα δικιο ειναι οτι δεν ευθυνεστε εσεις που σας αφησαν να αλωνιζετε απο το 97.



α ρε Ελλαδάρα με τους ανυπαρκους δικαστές σου.

fixed

nikon
14-07-2011, 13:41
http://tentcitytales.files.wordpress.com/2011/01/i_surrender_baby_bunny.jpg

PDS
14-07-2011, 13:47
Aντε και στα δικα του.(του Μαρινακη).

Να παραδοθει μπας και ξεβρωμισει το ποδοσφαιρο.

ΥΓ.Μην ανεβαινεις πολυ ψιλα στα συννεφα παντως,γιατι την προηγουμενη επεσες ασχημα.Ελλαδα ειμαστε αλλα ποτε δεν ξερεις..

jimspy
14-07-2011, 14:35
Όταν πριν από λίγο καιρό ξεκινήσαμε την έρευνα για το ποδόσφαιρο είχαμε έναν ενδοιασμό. Ξέραμε λίγα πράγματα από ποδόσφαιρο και ακόμη πιο λίγα για το κύκλωμά του. Φαντάζομαι το ίδιο πρόβλημα ενδεχομένως να είχαν και οι κυρίες Ράϊκου και Παπανδρέου οι οποίες κάνουν την έρευνα για τα στημένα παιχνίδια
Γρήγορα καταλάβαμε πως τα πράγματα ήταν όπως και σε κάθε άλλη έρευνα. Δεν είχαμε να κάνουμε ούτε με ποδόσφαιρο, ούτε με θέαμα, ούτε βέβαια με αθλητισμό. Είχαμε να κάνουμε με διαφθορά, απάτες, ληστές του λευκού κολάρου, εγκληματίες της ιταλικής γκαρνταρόμπας. Εν ολίγοις παίζαμε στο γήπεδό μας.

Τα στοιχεία που βρήκαμε, δεν χωράνε σε δύο εκπομπές. Από μεταπώληση στολών ποδοσφαίρου σε διπλάσιες τιμές μέσω δύο και τριών μεταπρατών, μέχρι περίεργες αθωωτικές δικαστικές αποφάσεις στο παρελθόν, γι’ αυτούς που σήμερα κοσμούν την λίστα των διωκόμενων.
Διαβάζοντας τις συνομιλίες της ΕΥΠ από την δικογραφία, ήταν δύσκολο να φανταστούμε τους κουστουμαρισμένους κυρίους του ποδοσφαίρου, να μιλούν σε άθλια ελληνικά, με τόση αυτοπεποίθηση, για όσα προκαθόριζαν για το ελληνικό ποδόσφαιρο. Οι μπράβοι την νύχτας με τους οποίους συνεργάζονται, ωχριούν μπροστά τους. Είναι περισσότερο αδίστακτοι, χρησιμοποιούν τους νόμους ως όπλα και πυροβολούν με συκοφαντίες όποιον βρεθεί στο δρόμο τους.
Όταν βγάλαμε την πρώτη εκπομπή στην οποία ουσιαστικά προσπαθήσαμε να δείξουμε πως το ποδόσφαιρο έχει μετατραπεί σε έναν ιππόδρομο στοιχήματος με τους παίκτες σε ρόλο αλόγου κούρσας, άρχισαν να γράφονται διάφορα. «Δεν μας είπε κάτι καινούριο», «εντάξει τώρα υπερβολές», «πείτε ονόματα» κλπ.
Σε αυτή την εκπομπή τα σχόλια είναι ακριβώς τα αντίθετα: «Τι πάει να κάνει τώρα» «Θα τα γκρεμίσει όλα» «ξέρουμε ποιός τον βάζει». Από το βράδυ της Τετάρτης, κάποιοι τηλεφωνούν σε υπουργούς προσπαθώντας να πείσουν πως η εκπομπή αυτή «είναι επικίνδυνη για την ΕΡΤ». Ό,τι μπορεί ο καθένας. Και όταν λέμε ο καθένας εννοούμε, τον καθένα που είχε μια γωνίτσα στην παράγκα που έγινε ουρανοξύστης.
Παράγοντες του ποδοσφαίρου, πολιτικοί που τους χρησιμοποίησαν ως στρατηγούς της εκλογικής τους πελατείας, κάποιοι τύποι που εμφανίζονταν να κερδίζουν συνεχώς στοίχημα ενώ ουσιαστικά ξέπλεναν μαύρο χρήμα και βέβαια οι άνθρωποι του θεάματος και της τηλεόρασης.
Για την πιθανή λειτουργία ενός παραδικαστικού κυκλώματος στη Δικαιοσύνη, θα τα δείτε στην εκπομπή. Θέλω να σταθώ μόνο σε αυτό που λέμε χώρο του θεάματος και της τηλεόρασης. Μια μεγάλη ομάδα από τους πρωταγωνιστές της, έχει εμπλακεί ουσιαστικά και ηθικά σε αυτό το βρώμικο πράγμα που σήμερα βλέπουμε ως ποδόσφαιρο. Ουσιαστικά το διαμόρφωσε.
Η μία κατηγορία ήταν διευθυντές τηλεοράσεων, προγραμμάτων ακόμη και ειδήσεων. Η σχέση τους με τα ποδοσφαιρικά πράγματα δεν ήταν οπαδική όπως εμφανίζουν αλλά οικονομική. Πουλούσαν και αγόραζαν τηλεοπτικά δικαιώματα ποδοσφαίρου, πολλές φορές με αμφίβολες εταιρείες στις οποίες κρυφά συμμετείχαν. Το 2005 στην ΕΡΤ πουλήθηκαν τηλεοπτικά δικαιώματα από εταιρεία που δεν τα κατείχε και τα αγόρασε έναν μήνα μετά. Τα δικαιώματα των παιχνιδιών πωλούνται σε τιμές πολλαπλάσιες των πραγματικών και κάποιοι κερδίζουν εξασφαλίζοντας πως τα κανάλια θα τα αγοράσουν. Τα ιδιωτικά κανάλια εδώ και καιρό αντιδρούν, μια και αδυνατούν να δώσουν τέτοια ποσά. Μπροστά στην πιθανότητα να χάσουν την μπάλα του κέρδους, εμφανίζονται διάφοροι απόστολοι που προπαγανδίζουν την ιερότητα του ποδοσφαίρου και την αναγκαιότητα η κρατική τηλεόραση να προβάλει το «λαϊκό» άθλημα. Γι αυτούς η εκπομπή της Πέμπτης, θα συμφωνήσω, είναι επικίνδυνη. Και θα κάνουν το παν για να τελειώσουν με τον «ενοχλητικό τύπο»
Είναι αρκετοί οι συνάδελφοι στο αθλητικό ρεπορτάζ, που με τιμιότητα και αυταπάρνηση έγραψαν και μίλησαν για όλα αυτά, πολλές φορές με προσωπικό κόστος. Αλλά δεν φτάνουν. Στον χώρο του αθλητικού ρεπορτάζ έχει δημιουργηθεί μια επικίνδυνη κατάσταση. Οι δημοσιογράφοι παύουν να είναι σχολιαστές αθλητικών εξελίξεων και γίνονται αυτοί που προτείνουν ένα «σίγουρο» στοίχημα. Το ποδόσφαιρο του 2011 μοιάζει με το χρηματιστήριο του 2002, όπου οι πεφωτισμένοι δημοσιογράφοι είχαν να προτείνουν μια καλή μετοχή. Άλλοι έχαναν και άλλοι κέρδιζαν για να βγουν όλοι χαμένοι στο τέλος μέσα από μια ξέφρενη κούρσα τζόγου. Οι δημοσιογράφοι είχαν μετατρέψει το πεδίο της οικονομίας και του χρηματιστηρίου, σε παγίδα για μεγάλο τμήμα των απλών ανθρώπων. Το ίδιο γίνεται σήμερα με το ποδόσφαιρο.
Μεγάλα ονόματα της αθλητικής δημοσιογραφίας, διαφημίζουν στοιχήματα, προτείνουν τζόγο αλλά κυρίως κλείνουν με την παρουσία τους, σχεδόν αποδεικτικά, τον αμαρτωλό κύκλο του ποδοσφαίρου. Και δεν εννοώ του αθλήματος.
Το ΣΔΟΕ κάνει έρευνα για τα παράνομα στοιχήματα που διαφημίζουν εφημερίδες, sites και δημοσιογράφοι. Το νομικό θέμα είναι το λιγότερο, αν δηλαδή αυτά τα στοιχήματα είναι πραγματικά παράνομα ή νόμιμα, ή αν τα ανέχεται η Ευρωπαϊκή Ένωση άρα πρέπει να το κάνει και η Ελλάδα. Το θέμα είναι κυρίως ηθικό.
Δεν μπορεί ο δημοσιογράφος να χρησιμοποιεί την εγκυρότητα, την αναγνωρισιμότητα, το επάγγελμά του, για να διαφημίζει οτιδήποτε και κυρίως τζόγο. Αν θέλουμε να ισχύει κάτι άλλο πρέπει να το πούμε και να το αποφασίσουμε. Δεν μπορεί ο κύριος Βαξεβάνης για παράδειγμα, τον οποίο κάποιοι θεωρούν αξιόπιστο εκ του επαγγέλματος, να χρησιμοποιήσει αυτή τη σχέση με τον κόσμο για να διαφημίζει τζιπ που αντέχει σε δύσκολες αποστολές.
Το χειρότερο δεν είναι η τακτική των συναδέλφων, αλλά η λογική της ανοχής που έχει δημιουργηθεί. Η λογική του «δεν τρέχει και τίποτα». Το ουσιαστικό ερώτημα είναι: Υπάρχει πιθανότητα τα ΜΜΕ που πληρώνονται από τις τζογαδόρικες εταιρείες, ή οι δημοσιογράφοι, θα υπερασπιστούν ποτέ ένα τίμιο ποδόσφαιρο χωρίς διαπλοκή και τζόγο; Μάλλον όχι. Για μια ακόμη φορά η δημοσιογραφία είναι μέρος του προβλήματος.


http://www.koutipandoras.gr/?p=8216


thleoptika dikaiomata? ....ert?........ti thymizei arage...?

peolinio
14-07-2011, 15:59
αχχα ελιωσα ασε ασε φιλε τι μου θυμησες τωρα απο σχολιαστες τηλεοπτικων αγωνων του Ολυπμιακου ( βαμμενοι ερυθρολευκοι αντικειμενικοι ) , αντικειμενικοι σχολιαστες και αναλυτες σε κρατικα και ιδωτικα καναλια πχ παραπαρα χαχα ( γελοις τυπος λιγδιαρης ) μεχρη τηλεκριτικους και καθηγητες διαιτησιας καρα κοκκινοι και αυτοι , χωρια οι παρατρεχαμενοι δημοσιογραφοι με χαρτζιλικι απο τον Κοκαλη να μην πω για μισθο, οργανωμενο εγκλημα προσυλιτισμου

blizard
14-07-2011, 16:13
Τα πράγματα είναι απλά τώρα, ο μόνος τρόπος για να νιώσουν οι οπαδοί του Ολυμπιακού ότι έχουν προσφέρει στην ομάδα τους και τους ανήκει ένα κομματάκι από τα πρωταθλήματα είναι να γίνουν συνένοχοι στην βρωμιά ... οποιαδήποτε έκφραση αξιοπρέπειας -δικαιοσύνης και αθλητικού πνεύματος είναι πλέον σαφώς διαφορετική νοοτροπία από αυτή που έφερε πρωτάθλημα και θα τους έκανε να νιώθουν εκτός Ολυμπιακής οικογένειας.

Υπομονή και επιμονή θέλει παιδιά , πάντα ξέραμε πόσο βαθιά είναι η ρίζα του κακού και πόσο δύσκολο να καθαρίσει ο βόθρος της Ελληνικής κοινωνίας αλλά τουλάχιστον τώρα τα σκατά έχουν βγει στην επιφάνεια και τα βλέπουμε.


Edit:
Καλά να προσθέσω για ισονομία ότι υπάρχει και πολύ κριμένη βρώμα στις άλλες ομάδες πίσω από ηθικολογίες ενώ πραγματικά θέλουν να γίνουν Ολυμπιακοί ... αυτή έχει άλλες δυσκολίες για να καθαρίσει.

ΥΓ
"άσχετο" , αλλά μόλις είδα στην tv να πουλάνε κολοκύθες στην Γερμανία σε εθνική οδό με 2 ή 4 ευρώ την μία... ή πλάκα ήταν ότι δεν υπήρχε ο αγρότης , τα είχαν χύμα και απλά έβαζες τα λεφτά σε ένα σιδερένιο κουτί δεμένο σε μια κολόνα και έφευγες :)

Valkyre
14-07-2011, 16:13
http://static.pokato.net/2010-11-20-20-17-3289041481.jpg

Vicarious
14-07-2011, 19:37
Πως γίνεται ρε παιδιά ο Βόλος να παίζει σήμερα για ευρώπη και να είναι χωμένος μέσα σε όλα ο Πρόεδρος του?
Και μετά λέμε πως αυτή την φορά θα την πληρώσεί ο ΟΣΦΠ...
Α ρε Ελλαδάρα..

msnes7
15-07-2011, 01:18
Θα μπορουσε και ενας οπαδος της Γιουβε να γραψει κατι αναλογο σε καποιο φορουμ,αλλα ευτυχως για το ποδοσφαιρο της Ιταλιας δεν υπαρχει πλεον Juve...
Πληγμα για το πρωταθλημα,αλλα τουλαχιστον ειναι καθαρο.

.

Καλά θες και τα λες ή σου φέυγουν?Επειδή τιμωρήθηκε η γιούβε καθάρισε το ιταλικό πρωτάθλημα???????

PDS
15-07-2011, 01:19
Επειδή τιμωρήθηκε η γιούβε καθάρισε το ιταλικό πρωτάθλημα???????

Φανταζομαι πως δυκολοτερα τολμανε να κανουν διαφορα εκει.
Τι να σου πω,τους θεωρω λιγο πιο πανω απο μας.

msnes7
15-07-2011, 01:21
Πως γίνεται ρε παιδιά ο Βόλος να παίζει σήμερα για ευρώπη και να είναι χωμένος μέσα σε όλα ο Πρόεδρος του?
Και μετά λέμε πως αυτή την φορά θα την πληρώσεί ο ΟΣΦΠ...
Α ρε Ελλαδάρα..

Όπως γίνεται να έχει πάρει το πράσινο φως και η φενέρ που ο πρόεδρος της είναι μέσα για 6-7 δωροδοκίες

msnes7
15-07-2011, 01:25
Φανταζομαι πως δυκολοτερα τολμανε να κανουν διαφορα εκει.
Τι να σου πω,τους θεωρω λιγο πιο πανω απο μας.

Μάλλον δεν παρακολουθείς.....Οι ιταλοί είναι μανούλες σε αυτά.Και έχουν βγει στη φόρα και στοιχεία για στημένα ματς στο καθαρό πρωτάθλημα που λες(calciopolis 2 προσεχώς).Αλλά δεν χρειάζεται,κοίτα στον οπαπ πόσα ματς βγάζουν από ιταλία στα τελευταία παιχνίδια και θα καταλάβεις την καθαρότητα.Στημένα υπάρχουν παντού.Αν γίνει πανευρωπαική κάθαρση θα εκπλαγήτε με τους συμμετέχοντες στο στήσιμο.Και δεν είναι το πρωτάθλημα που παίρνουν.Τα λεφτά είναι το θέμα και είναι ΠΟΛΛΑ

Dragonpaul
17-07-2011, 03:34
Το μεγάλο deal της ΑΕΚ με τον Έιντουρ Γκούντγιονσεν είναι γεγονός (http://www.gazzetta.gr/article/item/209903-sto-aerodromio-te-deutera)

Συγχαρητηρια στην ΑΕΚ. Μακαρι να ερχονται συνεχεια τετοιοι παικτες σε ολες τις ομαδες.

the master
17-07-2011, 06:11
http://www.sport-fm.gr/article/488635

Giannis7
17-07-2011, 14:13
Το μεγάλο deal της ΑΕΚ με τον Έιντουρ Γκούντγιονσεν είναι γεγονός (http://www.gazzetta.gr/article/item/209903-sto-aerodromio-te-deutera)

Συγχαρητηρια στην ΑΕΚ. Μακαρι να ερχονται συνεχεια τετοιοι παικτες σε ολες τις ομαδες.
και σε μικρότερες ηλικίες. Αν παίξει θα βοηθήσει την ΑΕΚ.

msnes7
17-07-2011, 15:06
Με αυτό το ρόστερ που έχει η άεκ πολύ χλωμό.Τέτοιοι πάιχτες θέλουν και ανάλογους συμπαίχτες

blizard
17-07-2011, 16:32
Παικταράς κάποτε και έρχεται από χρονιά σε Αγγλία ...(αν έκανε τέτοια μεταγραφή ο Ολυμπιακός θα είχαμε χιλιάδες στο αεροδρόμιο) , τα λεφτά του θα τα βγάλει από τα εισιτήρια σε μεγάλο βαθμό ακόμα και να μην παίξει , πιθανότατα βέβαια θα βοηθήσει και πολύ στο γκόλ που όλες οι ομάδες πονάνε.

nikon
17-07-2011, 19:00
...(αν έκανε τέτοια μεταγραφή ο Ολυμπιακός θα είχαμε χιλιάδες στο αεροδρόμιο)....Ενώ τώρα δεν θα πάνε χιλιάδες ΑΕΚτζήδες;;;;;:d040g:.....το κόμπλεξ που έχετε με τον Ολυμπιακό να το κοιτάξετε γιατί σας κάνει να λέτε πράγματα που δεν θα τα έλεγε ούτε παιδάκι του δημοτικού.

muku
17-07-2011, 19:11
Ενώ τώρα δεν θα πάνε χιλιάδες ΑΕΚτζήδες;;;;;:d040g:.....το κόμπλεξ που έχετε με τον Ολυμπιακό να το κοιτάξετε γιατί σας κάνει να λέτε πράγματα που δεν θα τα έλεγε ούτε παιδάκι του δημοτικού.

Εντάξει ρε Νίκο, πόσοι να πάνε αεροδρόμιο? Δεν είναι δα και κανένας Τοτσέ :pound:

nikon
17-07-2011, 19:14
Καλά σίγουρα δεν είναι και Γκοβού αλλά πιστεύω θα πάνε.

blizard
17-07-2011, 19:52
Να δούμε ο Ολυμπιακός τι θα κάνει με τα 8 εκατομύρια (ή περισσότερα αν δεν κάνει 6 ήττες) που θα πάρει από την "στημένη" συμμετοχή του στο CL... αν τα δώσει για παίκτες ή σε δικηγόρους για τον Μαρινάκη. :)

Μέχρι στιγμής αστεία πράγματα , και θα μπορούσαν να φτιάξουν την ομάδα άνετα στην προετοιμασία ... αναμένουμε μπας ετοιμάζουν ανάλογη μεταγραφή σαν της ΑΕΚ που σύγουρα θα γίνει πραγματικός χαμός στον Πειραιά η θα την λουφάρουν.

Giannis7
18-07-2011, 00:29
Δεν κατάλαβα ? Από πότε είναι κακό να πηγαίνεις για ένα παίχτη στο αεροδρόμιο ? Εσείς γιατί πήγατε όταν μάθατε ότι ο Γκοβού συμφώνησε να υπογράψει συμβόλαιο ? Ούτε καν μεταγραφή δεν ήταν...

Πολύ κόμπλεξ βρε παιδί μου...

kostasb13
18-07-2011, 01:53
Απιστευτα πραγματα στο Βραζιλια-Παραγουαη αποψε. Οι Βραζιλιανοι εχασαν τα αχαστα, ο πορτιερο της Παραγουαης επιανε τα απιαστα και τελικα αποκλεισμος στα πεναλτι...αν αυτο το πραγμα λεγεται και θεωρειται ''η ομορφια του ποδοσφαιρου''...

p.s Αυτοι οι Βραζιλιανοι ξερουν να εκτελουν πεναλτι?...Μα 0 στα 4?...δε γινονται αυτα

nikon
18-07-2011, 09:55
....Εσείς γιατί πήγατε όταν μάθατε ότι ο Γκοβού συμφώνησε να υπογράψει συμβόλαιο ?..... Σου λέει από την χαρά του που βρήκε ομάδα πάλι σώβρακο θα είναι οπότε ας πάμε να τον πάρουμε με δικό μας αμάξι μη πάει και στουκάρει πουθενά και γίνουμε ρεζίλι από την αρχή.....έγιναν λίγο μετά.

kostasb13
21-07-2011, 19:46
Οχι δεν ειναι αστειο, ο Κομπε στη Μπεσικτας...

http://www.sport.gr/default.asp?pid=4&aid=100576

Για οσο παιξει μεχρι να ληξει το λοκαουτ σε μια ομαδα που δεν ειναι ουτε καν στην ευρωλιγκα...

muku
21-07-2011, 20:23
wtf έτσι. Οι ελληνικές ομάδες καταρέουν και οι τούρκοι πήραν Κόμπι...

PDS
25-07-2011, 13:38
http://www.dailymotion.com/video/xk4759_balotelli-failed-trick-shot-mancini-takes-him-out_sport#from=embediframe

Τι παιδι ειναι αυτος ο Μπαλοτελι ρε γμτ.:a045:

msnes7
25-07-2011, 15:24
Και ο μαντσίνι τον έστειλε......

Giannis7
25-07-2011, 15:47
Χαχαχαχαχαχα, φοβερός.

jk_blue_tiger
25-07-2011, 16:07
Κατι ηξερε η Ιντερ που τον ξεφορτωθηκε.
Τον αγορασε €350.000 τον πουλησε €30.000.000!!! (εβγαλε το κατιτις της).
O Mancini επειδη τον ειχε στην Inter πιστευει οτι μπορει να του βαλει μυαλο.
Η παροιμια λεει "τον σκουροχρωμο και αν τον πλενεις το σαπουνι σου χαλας".

messi10
25-07-2011, 16:32
Εσπασε ολα τα προγνωστικα και αναδειχθηκε πρωταθλητρια Λατινικης Αμερικης. Ο λογος φυσικα για την Ουρουγουαη που διελυσε στον Τελικο την Παραγουαη με 3-0. Οι Ουρουγουανοι ηταν καλυτερη καθ' ολη τη διαρκεια της αναμετρησης, και ειδικοτερα στο 1ο ημιχρονο. Μετα απο μια πολυ μεγαλη φαση μολις στο 2ο λεπτο, ο Σουαρεζ εβαλε ενα εκπληκτικο γκολ και εφτασε τα 4 στη Διοργανωση(1ος σκορερ). Η Ουρουγουαη εκανε κι αλλες μεγαλες φασεις αλλα ο εμπειρος πορτιερο της Παραγουαης ελεγε οχι. Ομως καπου εκει η Ουρουγουαη εκρειψε την μπαλα και με τελικο αποδεχτει τον Φορλαν το 2-0 στο 42' ηταν γεγονος! Στο 2ο ημιχρονο η Παραγουαη προσπαθησε να πιεσει αλλα δεν καταφερε τιποτα σπουδαιοτερο απο ενα οριζοντιο δοκαρι στις αρχες του 2ου ημιχρονου, εν αντιθεση με τους Ουρουγουανους που οχι μονο πιεσαν αλλα ειχαν και πολυ μεγαλες φασεις για να αυξησουν το σκορ...κατι που τελικα εγινε στο 91' οταν ο Σουαρεζ με εκπληκτικη κεφαλια-ασιστ βρηκε τον Φορλαν, και ο τελευταιος πλασαρε ανενοχλητος για να βαλει το κερασακι στην τουρτα.
Αξιοσημειοτο ειναι οτι ο Σουαρεζ βγηκε και ο Πολυτιμοτερος Παικτης της Διοργανωσης αλλα και οτι η Ουρουγουαη,πια, ειναι πρωτη στις κατακτησεις αφου μετα απο την χθεσινη εφτασε τις 16 και περασε την Αργεντινη!

Desmond
25-07-2011, 16:52
Για να μην αναρωτιόμαστε για το ποδόσφαιρό μας...
Εκπομπή: Ο ασύλληπτος Μάκης Ψωμιάδης (http://www.koutipandoras.gr/?p=8308)




Ο ασύλληπτος Μάκης Ψωμιάδης και τα χαμένα ντοκουμέντα
Ο Μάκης Ψωμιάδης είναι πλέον από τα πιο γνωστά πρόσωπα στην Ελλάδα. Η αναζήτησή του από τις ελληνικές αρχές, για τη συμμετοχή στα στημένα παιχνίδια του ποδοσφαίρου, γι’ αυτούς που ξέρουν, δεν είναι παρά μια απλή περιπέτεια.
Ο Μάκης Ψωμιάδης δεν είναι ένας γραφικός παράγοντας του ποδοσφαίρου όπως πιστεύουν πολλοί, ούτε ένας επιχειρηματίας που ισορροπεί ανάμεσα σε νομιμότητα και παρανομία.
Εναντίον του έχουν εκδοθεί εντάλματα της Ιντερπόλ, έχει κατηγορηθεί για λαθρεμπορία χρυσού, απαγωγές, συκοφαντία, έχει καταδικαστεί, αλλά δεν έχει κανει ούτε μια μέρα φυλακή.
Ακόμη και στην αντιδικία του με τον ισχυρό άντρα της κυβέρνησης Κώστα Λαλιώτη, τον οποίο συκοφάντησε με δημοσιεύματά του, η υπόθεση τελεσιδίκησε μετά από 6 χρόνια. Κατάφερνε να πάρει ψεύτικες ιατρικές βεβαιώσεις για να αναβάλλονται οι δίκες. Ένας άνθρωπος είναι νεκρός εξαιτίας αυτής της υπόθεσης.
Ο Μάκης Ψωμιάδης συμμετέχει στην κοινωνκή ζωή της χώρας, εμφανίζεται ως ιδιοκτήτης επιχειρήσεων που δεν είναι στο όνομά του, υποδαυλίζει έναν μύθο που τον εμφανίζει πίσω από σημαντικά πράγματα. Όταν όμως έρχεται η ώρα της κρίσης, ο ίδιος δεν υπάρχει πουθενά. Μόνο μέλη της οικογένειάς του.
Το Κουτί της Πανδώρας ανοίγει σήμερα με τον Μάκη Ψωμιάδη όχι γιατί είναι ένα πρόβλημα του ποδοσφαίρου, αλλά ένα σημαντικό πολιτικό πρόβλημα.
Το 2001 κάποιοι έβαλαν τον Ψωμιάδη να κάτσει δίπλα στον Πρόεδρο της Δημοκρατίας, εν αγνοία του, στον αγώνα του Κυπέλου.
Ο Ψωμιάδης, διασώζεται συνεχώς, υπερπηδώντας καταγγελίες και πολλές φορές εισαγγελικές έρευνες. Από την εποχή που ακόμη και ο ίδιος παραδεχόταν σχέση με τη χούντα. Έχει ανθρώπους στον κρατικό μηχανισμό; Ήταν ο ρασοφόρος βασανιστής του ΕΑΤ ΕΣΑ; Γιατί δεν αξιοποιήθηκαν ποτέ κατασχεμένα ηχητικά ντοκουμέντα στα οποία φέρεται να βασανίζει ανθρώπους;
Το «Κουτί της Πανδώρας» στη ΝΕΤ
Πέμπτη 21 Ιουλίου στις 22:00 μμ
«Επειδή τίποτα δεν είναι όπως φαίνεται»

Giannis7
25-07-2011, 19:04
Εσπασε ολα τα προγνωστικα και αναδειχθηκε πρωταθλητρια Λατινικης Αμερικης. Ο λογος φυσικα για την Ουρουγουαη που διελυσε στον Τελικο την Παραγουαη με 3-0. Οι Ουρουγουανοι ηταν καλυτερη καθ' ολη τη διαρκεια της αναμετρησης, και ειδικοτερα στο 1ο ημιχρονο. Μετα απο μια πολυ μεγαλη φαση μολις στο 2ο λεπτο, ο Σουαρεζ εβαλε ενα εκπληκτικο γκολ και εφτασε τα 4 στη Διοργανωση(1ος σκορερ). Η Ουρουγουαη εκανε κι αλλες μεγαλες φασεις αλλα ο εμπειρος πορτιερο της Παραγουαης ελεγε οχι. Ομως καπου εκει η Ουρουγουαη εκρειψε την μπαλα και με τελικο αποδεχτει τον Φορλαν το 2-0 στο 42' ηταν γεγονος! Στο 2ο ημιχρονο η Παραγουαη προσπαθησε να πιεσει αλλα δεν καταφερε τιποτα σπουδαιοτερο απο ενα οριζοντιο δοκαρι στις αρχες του 2ου ημιχρονου, εν αντιθεση με τους Ουρουγουανους που οχι μονο πιεσαν αλλα ειχαν και πολυ μεγαλες φασεις για να αυξησουν το σκορ...κατι που τελικα εγινε στο 91' οταν ο Σουαρεζ με εκπληκτικη κεφαλια-ασιστ βρηκε τον Φορλαν, και ο τελευταιος πλασαρε ανενοχλητος για να βαλει το κερασακι στην τουρτα.
Αξιοσημειοτο ειναι οτι ο Σουαρεζ βγηκε και ο Πολυτιμοτερος Παικτης της Διοργανωσης αλλα και οτι η Ουρουγουαη,πια, ειναι πρωτη στις κατακτησεις αφου μετα απο την χθεσινη εφτασε τις 16 και περασε την Αργεντινη!

Ίδιος ο Σπυρόπουλος. :f045:

ilias78
26-07-2011, 00:38
http://www.dailymotion.com/video/xk4759_balotelli-failed-trick-shot-mancini-takes-him-out_sport#from=embediframe

Τι παιδι ειναι αυτος ο Μπαλοτελι ρε γμτ.:a045:

και οτι ακομα εχει κανει οσο καιρο ειναι στους πολιτες. μονο τα αγωνιστικα....

Η συμπεριφορά του Μπαλοτέλι στο φιλικό της Μάντσεστερ Σίτι δεν αποτέλεσε έκπληξη για κανέναν που γνωρίζει, έστω και λίγο, τα καμώματα του Ιταλού! Ο νεαρός επιθετικός αρέσκεται στο να… προκαλεί και το sday.gr θυμάται ανάλογα περιστατικά.
Εμείς θα ασχοληθούμε με τα πεπραγμένα του Μπαλοτέλι με τη φανέλα των «πολιτών», γιατί αν επεκταθούμε και στα εξωαγωνιστικά, το θέμα δεν θα.. έχει τελειωμό!
Ήταν μέσα Μαρτίου, όταν η Σίτι υποδεχόταν την Ντιναμό Κιέβου για τον επαναληπτικό του Γιουρόπα Λιγκ, με την αγγλική ομάδα να έχει γνωρίσει την ήττα με 2-0 στον πρώτο αγώνα. Ο Μπαλοτέλι δεν έδειχνε, πάντως, να ενδιαφέρεται και πολύ για όλα αυτά και στο 36ο λεπτό έκανε ένα σκληρό τάκλιν, σαν να λέει στον διαιτητή «βγάλε με έξω»! Αυτός δεν του χάλασε χατίρι και η Σίτι έμεινε να κυνηγάει τουλάχιστον δύο γκολ με 10 παίκτες. Η πρόκριση χάθηκε και οι ευθύνες βαραίνουν τον Ιταλό!
Σαν να μην έφτανε αυτό, λίγες μέρες αργότερα, ανάγκασε τη διοίκηση της Μάντσεστερ Σίτι να συγκαλέσει Διοικητικό Συμβούλιο για… πάρτη του! Ο Μπαλοτέλι σε μια προπόνηση των Νέων της ομάδας, πέταγε βελάκια στους παίκτες από τον πρώτο όροφο του προπονητικού κέντρου. Η επίσημη δικαιολογία, μάλιστα, του παίκτη ήταν ότι βαριόταν και δεν είχε τίποτα καλύτερο να κάνει!
Δεν πέρασε ένας μήνας και ο Ιταλός.. ξαναχτύπησε! Μετά τη νίκη της ομάδας του επί της Μπλάκμπερν του ήρθε να πειράξει τον Τζέκο. Ο επιθετικός των «πολιτών» πανηγύριζε και ο Μπαλοτέλι πήγε από πίσω του, τον έπιασε από το πόδι και τον έριξε κάτω!
Πλέον, όλοι αναμένουν την επόμενη ενέργεια του Μπαλοτέλι, η οποία με μαθηματική ακρίβεια θα είναι πολύ σύντομα!

nikon
28-07-2011, 09:24
"Με έβαλε ο Κούγιας να δωροδοκήσω"! (http://www.sport.gr/default.asp?pid=4&aid=101079#ixzz1TNGsmmlN)

"Επιβεβαιώνω ότι είμαι αυτός που μιλάει στο ηχητικό ντοκουμέντο και πως πράγματι δωροδόκησα τον γενικό αρχηγό της Χερσονήσου Μανόλη Κουβαρά για να κερδίσει η Παναχαϊκή στην Κρήτη", δήλωσε στο FM100 ο πρώην γενικός αρχηγός της Παναχαϊκής Πέτρος Σταθάκης, βγάζοντας στην... σέντρα τον Αλέξη Κούγια, αφού υποστήριξε πως είχε πάρει όντως εντολή από τον γνωστό ποινικολόγο και πρόεδρο των Αχαιών, ώστε να... δωροδοκήσει την ομάδα της Κρήτης προς όφελος των κοκκινόμαυρων!Eεεεεεελα!!!!!!!!.....κάνει και τέτοια ο πεντακάθαρος εξυγιαντής του Ελληνικού ποδοσφαίρου;;;;;.....και εμείς που νομίζαμε ότι για όλα φταίει ο Μαρινάκης.......κρίμα.




(http://www.sport.gr/default.asp?pid=4&aid=101079#ixzz1TNGsmmlN)

PDS
28-07-2011, 13:23
Eεεεεεελα!!!!!!!!.....κάνει και τέτοια ο πεντακάθαρος εξυγιαντής του Ελληνικού ποδοσφαίρου;;;;;.....και εμείς που νομίζαμε ότι για όλα φταίει ο Μαρινάκης.......κρίμα.

Ποιος ειπε οτι φταιει μονο ο Μαρινακης?Η παραγκα δεν ειναι μονο ο Μαρινακης,απλα αυτος ειναι ο μοναδικος που θα την γλυτωσει...

Έπεσαν Ολυμπιακός Βόλου και Καβάλα!
http://www.gazzetta.gr/article/item/212708-epesan-olubiakos-volou-kai-kavala

Αντε και στα δικα σας!(λεμε και κανα αστειο να περασει η ωρα).

volyros
28-07-2011, 14:29
ν

Έπεσαν Ολυμπιακός Βόλου και Καβάλα!
http://www.gazzetta.gr/article/item/212708-epesan-olubiakos-volou-kai-kavala
Ναι εριξαν την Καβαλα και τον Βολο και πηραν την απιστευτη αποφαση να σωσουν την Λαρισα και τον Πανσερραικο(που τοσο δικαια ανεβηκε περυσι εις βαρος του ΟΦΗ).ελεος!!

τα λαμογια τραγουδανε ακομα φαινεται.

Και δεν εχω τιποτα με την Λαρισα αλλα αυτα μονο στην ελλαδα γινονται.δηλαδη απο τις τρεις ομαδες που τερματισαν τελευταιες περυσι δεν επεσε ΚΑΜΜΙΑ!!οτι να 'ναι!!

και ενω υπαρχει αρθρο του ΚΑΠ που λεει οτι "οταν μια ομαδα απο παραπανω κατηγορια υποβιβαζεται την ανοδο παιρνει ομαδα απο την παρακατω κατηγορια" αυτοι οι Μαρινακηδες,Πιλαβιοι,Καλογιαννηδες στα π@π@ρια τους!!κανουν οτι θελουν και οπως το θελουν.

Και μεις καθομαστε και παλευουμε να ανεβουμε στην Σουπερ Κλικα!!

Τραγελαφος.

Giannis7
29-07-2011, 18:14
Ελλάδα - Κίνα 9-8

Το πρώτο παγκόσμιο που παίρνει εθνική ομάδα. :a023:


http://www.contra.gr/Sports/WaterPolo/ellada-kina.1310563.html

volyros
29-07-2011, 18:23
Ελλάδα - Κίνα 9-8

Το πρώτο παγκόσμιο που παίρνει εθνική ομάδα. :a023:


http://www.contra.gr/Sports/WaterPolo/ellada-kina.1310563.html

Ετσι!!!

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ στις γοργονες μας που μας εκαναν περηφανους σε ολο τον κοσμο!!Ειδικα τωρα που η χωρα περναει δυσκολες στιγμες!!

ΜΠΡΑΒΟ ΚΑΙ ΠΑΛΙ!!:d055::bravo-009::k020::first::first::first::first::first::firs t:

gianman122
29-07-2011, 21:26
μπραβο στην γυναικια ομαδα πολο μας εκανε περιφιμους.αλλ θελω να σχολιασω και κατι σχετικα με τα στημενα παιχνιδια και αυτο ειναι γιατι ολοι αναφερουμε συνεχεια το μαρινακη .δε λεω οτι δεν εχει καμια συμμετοχη αλλ αγνοουμε παντελως τον κ.Πατερα παροτι συμμετεχει σχεδον σε ολες τις συνομιλιες

gtakis
29-07-2011, 21:51
Έλα ρε'συ Γιάννη που δεν φταίει ο Μαρινάκης,φταίει και πάρα πολύ και πρέπει να τον καταδικάσουν ισόβια όπως και τον Ολυμπιακό να τον στείλουν Δ' τοπικό Άνω Ραχούλας μπας και δούνε καμιά άσπρη μέρα οι ανύπαρκτοι..................................



Ένα τεράστιο ΜΠΡΑΒΟ στις κοπέλες μας για τον άθλο που κατάφεραν!!!!!!!

PDS
29-07-2011, 22:04
Έλα ρε'συ Γιάννη που δεν φταίει ο Μαρινάκης,φταίει και πάρα πολύ και πρέπει να τον καταδικάσουν ισόβια όπως και τον Ολυμπιακό να τον στείλουν Δ' τοπικό Άνω Ραχούλας μπας και δούνε καμιά άσπρη μέρα οι ανύπαρκτοι..................................

Ειναι αθωος,δεν εκανε τπτ.Ηθελε να προστατευσει τους διαιτητες της σφαγης απο καλοσυνη...
Ρε τι γινεται...
Εγω ειμαι ο παραλογος μετα.

volyros
29-07-2011, 23:45
καλα ε ειστε απιστευτοι.πως το γυρισατε παλι απο την μεγαλυτερη επιτυχια του ελληνικου συλλογικου αθλητισμου στην μεγαλυτερη δυσωδια του ελληνικου συλλογικου αθλητισμου,δεν μπορω να καταλαβω.

ξεκολατε.

gtakis
30-07-2011, 00:48
Ε αφού ξέρεις ότι έχουμε τα κουσούρια μας οι Έλληνες.....χε χε χε.....

katsouras
30-07-2011, 00:49
Οπως και να το κανουμε η φαγωμαρα ειναι το εθνικο μας σπορ!

Μπραβο στα κοριτσια εννοειται!Να ακουστει και λιγο θετικα το ονομα της χωρας μας μετα απο καιρο..

katsouras
30-07-2011, 10:53
Μπορει να μας χωριζουν πολλα,οπαδικα και ιδεολογικα αλλα σιγουρα ενα μας ενωνει..


Τους αντιπάλους της στα προκριματικά του Παγκόσμιου Κυπέλλου 2014, που θα διεξαχθεί στα γήπεδα της Βραζιλίας, θα μάθει σήμερα η Εθνική, στην κλήρωση που θα γίνει στη Μαρίνα ντα Γκλόρια του Ρίο Ντε Τζανέιρο (21:00 ώρα Ελλάδος).

Η «Γαλανόλευκη» θα τοποθετηθεί στο πρώτο γκρουπ δυναμικότητας και προσμένει σε μια ευνοϊκή κλήρωση αφού αποφεύγει ομάδες όπως η Ισπανία, Ολλανδία, Γερμανία, Αγγλία, Πορτογαλία, Ιταλία, Κροατία και Νορβηγία.

Το «παρών» στην κλήρωση εκπροσωπώντας το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα θα δώσουν ο πρόεδρος της Ελληνικής Ποδοσφαιρικής Ομοσπονδίας, Σοφοκλής Πιλάβιος, και ο προπονητής της ομάδας, Φερνάντο Σάντος.


Αναλυτικά τα γκρουπ δυναμικότητας:

1ο γκρουπ: Ισπανία, Ολλανδία, Γερμανία, Αγγλία, Πορτογαλία, Ιταλία, Κροατία, Νορβηγία, Ελλάδα

2ο γκρουπ: Γαλλία, Μαυροβούνιο, Ρωσία, Σουηδία, Δανία, Σλοβενία, Τουρκία, Σερβία, Σλοβακία

3ο γκρουπ: Ελβετία, Ισραήλ, ΕΙΡΕ, Βέλγιο, Τσεχία, Βοσνία-Ερζεγοβίνη, Λευκορωσία, Ουκρανία, Ουγγαρία

4ο γκρουπ: Βουλγαρία, Ρουμανία, Γεωργία, Λιθουανία, Αλβανία, Σκωτία, Β. Ιρλανδία, Αυστρία, Πολωνία

5ο γκρουπ: Αρμενία, Φινλανδία, Εσθονία, Κύπρος, Λετονία, Μολδαβία, ΠΓΔΜ, Αζερμπαϊτζάν, Νησιά Φερόε

6ο γκρουπ: Ουαλία, Λιχτενστάιν, Ισλανδία, Καζακστάν, Λουξεμβούργο, Μάλτα, Ανδόρα, Σαν Μαρίνο

blizard
30-07-2011, 16:05
Έλα ρε'συ Γιάννη που δεν φταίει ο Μαρινάκης,φταίει και πάρα πολύ και πρέπει να τον καταδικάσουν ισόβια όπως και τον Ολυμπιακό να τον στείλουν Δ' τοπικό Άνω Ραχούλας μπας και δούνε καμιά άσπρη μέρα οι ανύπαρκτοι..................................



Ένα τεράστιο ΜΠΡΑΒΟ στις κοπέλες μας για τον άθλο που κατάφεραν!!!!!!!
Και ένα μπράβο για κάποιον φανατικό μεν αλλά αξιοπρεπή Ολυμπιακό που έχει το θάρρος να λέει τα αυτονόητα. (εκεί καταντήσαμε)

Γιατί γεμίσαμε με άρρωστα άτομα που παρότι παραδέχονται πλέον ότι έχει καραστηθεί τουλάχιστον το derby , και ξέρουν ότι ο Μπέος δεν το έκανε για δικό του όφελος αλλά μετά από συνεννόηση με τον Μαριδάκι , θα ήθελαν τον Ολυμπιακό στην Α εθνική και να μας εκπροσωπεί στην Ευρώπη, με τον πρόεδρό τους να διδάσκει ήθος ελεύθερος στην κοινωνία.

ΥΓ
Μπράβο στα κορίτσια, για αυτό αξίζει ο αθλητισμός και αυτό έχει να προσφέρει στην κοινωνία ... οτιδήποτε άλλο είναι παραποίηση για εκμετάλλευση των ηλιθίων καφρο μαζών.

kostasb13
30-07-2011, 16:36
Kαι φυσικα οπως παντα οι διαφοροι πολιτικαντηδες και λοιποι ''παραγοντες'' εκαναν την εμφανιση τους. Με δηλωσεις περι εθνικης υπερηφανειας κτλ. Θα βγαλουν και τις καθιερωμενες φωτογραφιες τωρα... Αηδια και σιχαμα για τους διαφορους Παπουλιες, Γιωργακηδες και αυτη την πολιτεια που οχι απλα δεν προσφερει αλλα αδιαφορει πληρως και σαμποταρει καθε καλη προσπαθεια...
Η τεραστια αυτη επιτυχια ανηκει αποκλειστικα και μονο στα κοριτσια και τον προπονητη τους,(ο οποιος ειναι ανεργος οπως λεει και ο ιδιος...) μεγαλη μαγκια να παιρνεις το παγκοσμιο απεναντι στη διοργανωτρια, την πανισχυρη Κινα. Ειναι δικο τους επιτευγμα αυτο το μεταλλιο και μονο δικο τους απεναντι στη μιζερια αυτης της χωρας. Μπραβο!

Chill
30-07-2011, 19:02
Γυναικείος ομαδικός αθλητισμός......serious business :-p

muku
30-07-2011, 19:52
Και ένα μπράβο για κάποιον φανατικό μεν αλλά αξιοπρεπή Ολυμπιακό που έχει το θάρρος να λέει τα αυτονόητα. (εκεί καταντήσαμε)

Γιατί γεμίσαμε με άρρωστα άτομα που παρότι παραδέχονται πλέον ότι έχει καραστηθεί τουλάχιστον το derby , και ξέρουν ότι ο Μπέος δεν το έκανε για δικό του όφελος αλλά μετά από συνεννόηση με τον Μαριδάκι , θα ήθελαν τον Ολυμπιακό στην Α εθνική και να μας εκπροσωπεί στην Ευρώπη, με τον πρόεδρό τους να διδάσκει ήθος ελεύθερος στην κοινωνία.

Με τις κασέτες και το ντέρμπι για πότε ξεχάστηκαν τα πέναλτι ένιωσα-μια-επαφή που περάσατε από Άρη, Καβάλα, Πανιώνιο δεν θυμάμαι κι εγώ από που αλλού... Μνήμη χρυσόψαρου οι Παναθηναϊκοί, όλοι οι άλλοι τους φταίνε για την κατάντια τους.

PDS
30-07-2011, 19:56
Με τις κασέτες και το ντέρμπι για πότε ξεχάστηκαν τα πέναλτι ένιωσα-μια-επαφή που περάσατε από Άρη, Καβάλα, Πανιώνιο δεν θυμάμαι κι εγώ από που αλλού... Μνήμη χρυσόψαρου οι Παναθηναϊκοί, όλοι οι άλλοι τους φταίνε για την κατάντια τους.

Τα εχουμε ξαναπει αυτα.Στο παιχνιδι με την Καβαλα εδωσε ενα και δεν εδωσε ενα αλλο(ή κατι τετοιο τεσπα δεν θυμαμαι).Μονο με Αρη το πεναλτι του Βυντρα δεν ηταν και μετα επαιζε 100-0 Αρη στο δευτερο ημιχρονο λογο τηλεφωνηματος του Μπεου.Τελος με τον Πανιωνιο εδωσε ενα πεναλτι ο διαιτητης με εμας που πιθανον δεν ηταν,οταν εσεις κανατε ενα δωρακι στον ΠΑΝ,ενω αν χρειαζοσασταν βαθμο ο συνεργατης θα τον εδινε.

Πριν το ντερμπι ειχαμε δει και αλλα ωραια,αλλα εκει ειδαμε πραγματικα ποιος ειχε την παραγκα και περσι(τετοιο σφαξιμο δεν ειδαμε σε κανενα παιχνιδι φετος,μεχρι και ο μπεος απορουσε στις ''κασετες'')
Ελπιζω να σε καλυψα.:D

muku
30-07-2011, 20:18
Τα εχουμε ξαναπει αυτα.Στο παιχνιδι με την Καβαλα εδωσε ενα και δεν εδωσε ενα αλλο(ή κατι τετοιο τεσπα δεν θυμαμαι).Μονο με Αρη το πεναλτι του Βυντρα δεν ηταν και μετα επαιζε 100-0 Αρη στο δευτερο ημιχρονο λογο τηλεφωνηματος του Μπεου.Τελος με τον Πανιωνιο εδωσε ενα πεναλτι ο διαιτητης με εμας που πιθανον δεν ηταν,οταν εσεις κανατε ενα δωρακι στον ΠΑΝ,ενω αν χρειαζοσασταν βαθμο ο συνεργατης θα τον εδινε.

Πριν το ντερμπι ειχαμε δει και αλλα ωραια,αλλα εκει ειδαμε πραγματικα ποιος ειχε την παραγκα και περσι(τετοιο σφαξιμο δεν ειδαμε σε κανενα παιχνιδι φετος,μεχρι και ο μπεος απορουσε στις ''κασετες'')
Ελπιζω να σε καλυψα.:D

Για όλα υπάρχει μια δικαιολογία. Το ένα ήταν δεν ήταν, στο άλλο έδωσε και χάρισε, στο παράλλο κάτι άλλο και αν σου αναφέρω και επιπλέον παιχνίδια πάλι θα βρεις κάτι. Εγώ δεν ασχολούμαι με τα παρασκήνια για να θυμάμαι ακριβώς φέτος από που και πως περάσατε, γιατί δεν είναι μόνο αυτά που ανέφερα παραπάνω. Εσείς μια ζωή ασχολείστε για να δικαιολογήσετε με κάποιο τρόπο την ομάδα σας. Την περασμένη σεζόν που πήρατε το πρωτάθλημα φυσικά ούτε λόγος για τηλεφωνήματα του Πατέρα σε διαιτητές. Το Άρης-ΠΑΟΚ για παράδειγμα ήταν πολύ καθαρό παιχνίδι...

Κοιτάχτε λίγο τη μπάλα που παίζει η ομάδα σας και ασχοληθείτε με αυτό το πρόβλημα και μην ψάχνετε για αφορμές για να δικαιολογήσετε το μαύρο χάλι :D Πέρσι ήσασταν το λιγότερο τραγικοί. Φέτος δεν ξέρω τι θα κάνετε αλλά τα βλέπω σκούρα χωρίς Σισέ. Ακόμα φυσικά είναι νωρίς για προβλέψεις για το τι θα γίνει. Θα πρέπει να δω και τη δική μου ομάδα πρώτα.

PDS
30-07-2011, 20:39
Για όλα υπάρχει μια δικαιολογία. Το ένα ήταν δεν ήταν, στο άλλο έδωσε και χάρισε, στο παράλλο κάτι άλλο και αν σου αναφέρω και επιπλέον παιχνίδια πάλι θα βρεις κάτι.

Oταν υπαρχει κατι ,θα σου πω κατι.
Και τοτε σου ειχα πει πχ για την Καβαλα και το ξεχασες και την ξαναανεφερεις σημερα.Ενω ΔΕΝ υπηρξε ευνοια ουσιαστικα.Εσυ ομως στο μυαλο σου το εχεις ως fact οτι υπηρξε.



Κοιτάχτε λίγο τη μπάλα που παίζει η ομάδα σας και ασχοληθείτε με αυτό το πρόβλημα και μην ψάχνετε για αφορμές για να δικαιολογήσετε το μαύρο χάλι :D Πέρσι ήσασταν το λιγότερο τραγικοί.

Το μαυρο χαλι σε νικησε μεσα εξω ομως.Mηπως δεν ημασταν μαυρο χαλι?:p
Δεν ειναι αφορμη η παραγκα,ειναι αιτια για να μην παιζεις στην superleague.
Πραγματικα απορω ειδικα οταν σοβαρα ατομα εχουν το επιχειρημα οτι ψαχνουμε για δικαιολογιες.''Δικαιολογιες'' για μας,νομος για τους Ιταλους που εξαφανισαν την Γιουβε.

Οσο για τον Πατερα,αν εκανε κατι(που δεν νομιζω οτι επηρεασε εσας..)Να το πληρωσει ο ΠΑΟ,αλλα οπως εχω ξαναπει ας επιστραφουν τα 13 απο το 1997 στους δευτερους καθε πρωταθληματος.
Ελπιζω να συμφωνεις.:ice:


Οσο για το φετος,αν δεν εχετε παραγκα,δεν τα βλεπω και τοσο σκουρα για οποιαδηποτε ομαδα σε οτι κατασταση και αν βρισκεται:P
Παιζει να δουμε και φυσιολογικο πρωταθλημα.Αν και δεν το βλεπω.

Vicarious
30-07-2011, 22:08
Συγχαρητήρια στις γοργόνες μας..! Τίποτα άλλο!

blizard
30-07-2011, 22:28
Με τις κασέτες και το ντέρμπι για πότε ξεχάστηκαν τα πέναλτι ένιωσα-μια-επαφή που περάσατε από Άρη, Καβάλα, Πανιώνιο δεν θυμάμαι κι εγώ από που αλλού... Μνήμη χρυσόψαρου οι Παναθηναϊκοί, όλοι οι άλλοι τους φταίνε για την κατάντια τους.
Δεν τα ξεχνάμε , αλλά είναι άλλο μέγεθος ο ήλιος και άλλο το πορτοκάλι ... εσύ μου τα βάζεις δίπλα και τα συγκρίνεις ?.

Αν έδινε 1 τέτοιο πέναλτι στον γαύρο κανείς δεν θα έλεγε κουβέντα αφού θα το ρίχναμε στο ανθρώπινο λάθος... και 2-3 τέτοια να έδινε πάλι θα πέρναγε για τον γαύρο, έχουμε συνηθίσει και δεχτεί τα απανωτά "ανθρώπινα" όλοι μας για τον Ολυμπιακό.


Εδώ μιλάμε για τέτοια πράγματα που κανείς δεν μπορεί να πει κουβέντα.., ούτε επί κοκαλιάρη δεν είχαμε τέτοιες σφαγές φίλε :)
Ευτυχώς δηλαδή που έγινε και αυτό να καθαρίσουν τα πράγματα ώστε να μην έχουμε άλλες δικαιολογίες.

Giannis7
30-07-2011, 23:59
Oταν υπαρχει κατι ,θα σου πω κατι.
Και τοτε σου ειχα πει πχ για την Καβαλα και το ξεχασες και την ξαναανεφερεις σημερα.Ενω ΔΕΝ υπηρξε ευνοια ουσιαστικα.Εσυ ομως στο μυαλο σου το εχεις ως fact οτι υπηρξε.




Το μαυρο χαλι σε νικησε μεσα εξω ομως.Mηπως δεν ημασταν μαυρο χαλι?:p
Δεν ειναι αφορμη η παραγκα,ειναι αιτια για να μην παιζεις στην superleague.
Πραγματικα απορω ειδικα οταν σοβαρα ατομα εχουν το επιχειρημα οτι ψαχνουμε για δικαιολογιες.''Δικαιολογιες'' για μας,νομος για τους Ιταλους που εξαφανισαν την Γιουβε.

Οσο για τον Πατερα,αν εκανε κατι(που δεν νομιζω οτι επηρεασε εσας..)Να το πληρωσει ο ΠΑΟ,αλλα οπως εχω ξαναπει ας επιστραφουν τα 13 απο το 1997 στους δευτερους καθε πρωταθληματος.
Ελπιζω να συμφωνεις.:ice:


Οσο για το φετος,αν δεν εχετε παραγκα,δεν τα βλεπω και τοσο σκουρα για οποιαδηποτε ομαδα σε οτι κατασταση και αν βρισκεται:P
Παιζει να δουμε και φυσιολογικο πρωταθλημα.Αν και δεν το βλεπω.

Εσύ δεν έχεις πει ότι η ομορφιά του ποδοσφαίρου είναι να νικάει η μικρή ομάδα την μεγάλη ? Το '10 είχατε καλύτερη ομάδα από εμάς ? Μάλλον όχι, αφού σας νικήσαμε δύο φορές με την ίδια παράλογη λογική.

katsouras
31-07-2011, 00:18
7ος όμιλος
Ελλάδα
Σλοβακία
Βοσνία
Λιθουανία
Λετονία
Λιχτενστάιν

msnes7
31-07-2011, 02:28
7ος όμιλος
Ελλάδα
Σλοβακία
Βοσνία
Λιθουανία
Λετονία
Λιχτενστάιν

Μας έκατσε πάλι
Άντε να δούμε

bozo
31-07-2011, 11:14
μπραβο στα κοριτσια του πολο για το χρυσο:bravo-009:.στο ποδοσφαιρο ειχαμε πολη καλη κληρωση,:a010:

ilias78
31-07-2011, 14:27
7ος όμιλος
Ελλάδα
Σλοβακία
Βοσνία
Λιθουανία
Λετονία
Λιχτενστάιν


και οι υπολοιποι ομιλοι

1ος όμιλος
Κροατία
Σερβία
Βέλγιο
Σκωτία
FYROM
Ουαλία


2ος όμιλος
Ιταλία
Δανία
Τσεχία
Βουλγαρία
Αρμενία
Μάλτα


3ος όμιλος
Γερμανία
Σουηδία
ΕΪΡΕ
Αυστρία
Φερόε Ν.
Καζακστάν

4ος όμιλος
Ολλανδία
Τουρκία
Ουγγαρία
Ρουμανία
Εσθονία
Ανδόρα


5ος όμιλος
Νορβηγία
Σλοβενία
Ελβετία
Αλβανία
Κύπρος
Ισλανδία


6ος όμιλος
Πορτογαλία
Ρωσία
Ισραήλ
Β. Ιρλανδία
Αζερμπαϊτζάν
Λουξεμβούργο


8ος όμιλος
Αγγλία
Μαυροβούνιο
Ουκρανία
Πολωνία
Μολδαβία
Σαν Μαρίνο


9ος όμιλος
Ισπανία
Γαλλία
Λευκορωσία
Γεωργία
Φινλανδία

Vicarious
31-07-2011, 14:55
Φαινομενικά εύκολος όμιλος αλλά Λιθουανία, Σλοβακία έχουν κάνει πολλές κηδείες οπότε θέλει προσοχή και όχι τουπέ.

Θυμάμαι ότι στο μουντιάλ η σλοβακία επαιξε φοβερή μπάλα, απέκλεισε και την Ιταλία αν θυμάμαι καλά.

Η Λετονία είναι πάντα δυσκολοκατάβλητη ομάδα, ενώ η Βοσνία είναι ανάλογα την φόρμα και την μέρα της.

volyros
31-07-2011, 16:19
Συμφωνω ο ομιλος ειναι παγιδα και θελει παρα πολυ μεγαλη προσοχη.

Giannis7
31-07-2011, 16:54
Φαινομενικά εύκολος όμιλος αλλά Λιθουανία, Σλοβακία έχουν κάνει πολλές κηδείες οπότε θέλει προσοχή και όχι τουπέ.

Θυμάμαι ότι στο μουντιάλ η σλοβακία επαιξε φοβερή μπάλα, απέκλεισε και την Ιταλία αν θυμάμαι καλά.

Η Λετονία είναι πάντα δυσκολοκατάβλητη ομάδα, ενώ η Βοσνία είναι ανάλογα την φόρμα και την μέρα της.

Καλά δεν έπαιξε και καμιά φοβερή μπάλα, απλά έτρωγε δύσκολα γκολ.

bozo
31-07-2011, 18:03
γενικα ευκολος ομιλος αλλα κρυβει παγιδες.

Vicarious
31-07-2011, 21:28
Εγώ γιάννη άλλα θυμάμαι.
Βγαίνανε μπροστά με 2 πάσες,
καλή τεχνική οι παίχτες, την μισή ευκαίρια την έκαναν γκολ,
πολύ δεμένο σύνολο, καλοί στα στημένα, καλοί ψηλά,
και πολύ σκληρή άμυνα.
Το μόνο αδύνατο τους σημείο είναι το εύκολο λάθος σε πίεση.
Γνώμη μου.

nikon
02-08-2011, 10:10
Οχι δεν ειναι αστειο, ο Κομπε στη Μπεσικτας...

http://www.sport.gr/default.asp?pid=4&aid=100576

Για οσο παιξει μεχρι να ληξει το λοκαουτ σε μια ομαδα που δεν ειναι ουτε καν στην ευρωλιγκα...Τελικά μάλλον αστείο ήταν.....

http://www.woop.gr/content/35688/o-kobe-den-paei-mpesiktas

.....too good to be true.

Dragonpaul
03-08-2011, 00:59
‪΀α παιδιά του Ξ*Ριραιά - ΜΡλίνα ΜΡρκούρη‬‏ - YouTube

Και 1 και 2 και 3 και 4....

muku
03-08-2011, 01:02
Έλα τώρα ρε Παύλο αφού ξέρεις, ο Μαρινάκης φταίει και το Καραϊσκάκης, μην γίνεσαι κακός :D

msnes7
03-08-2011, 01:05
5 μύρια ευρώ θα πάνε στον ολυμπιακό από τον αποκλεισμό του παο.Τα κλεμένα που έλεγε ο βαγγέλης.Αν και δεν πιστεύω να υπάρχει οπαδός του παο που θα ήθελε να δει αυτή την ομάδα σε ομίλους CHL

Dragonpaul
03-08-2011, 01:12
Έλα τώρα ρε Παύλο αφού ξέρεις, ο Μαρινάκης φταίει και το Καραϊσκάκης, μην γίνεσαι κακός :D
:P:P:P:P

gtakis
03-08-2011, 01:17
Ρε αλήτες τι κοροιδεύεται????άμα δεν είχε κλέψει το πρωτάθλημα ο παλιάνθρωπος ο Μαρινάκης από την ΕΥΡΩΜΠΑΝΑΘΑ ναουμ τώρα δεν θα πάλευε με το θηρίο την Οντένσε αλλά θα ήταν ήδη στους ομίλους......






























θα βγει σε λίγο ο Pds να το γράψει και αυτό.....μπουχαχαχαχαχαχαχά!!!!

MajereMP44
03-08-2011, 01:19
Ρε Ολυμπιακακηδες υπνο γρηγορα ναουμ αφηστε μας ησυχους!ωωχου τι θετε τωρα?αποκλειστηκαμε , το φχαριστηθηκατε αντε αρκετα!Θα επανελθουμε του χρονου lol

blizard
03-08-2011, 01:22
Οι γαύροι να κοιτάξουν να έρθουν 3οι για να μην λένε δικαιολογίες αν σε 6 μήνες εμείς συνεχίζουμε στην Ευρώπη και αυτοί μαζεύουν τα συντρίμμια τους. :)

msnes7
03-08-2011, 01:22
Θα επανελθουμε του χρονου lol

Αυτή η αισιοδοξία από που πηγάζει?

MajereMP44
03-08-2011, 01:23
Αυτή η αισιοδοξία από που πηγάζει?
ο Παναθηναικος στην ευρωπη παιζει "μια-μια καραβισια" φίλε.

Dragonpaul
03-08-2011, 01:24
Οι γαύροι να κοιτάξουν να έρθουν 3οι για να μην λένε δικαιολογίες αν σε 6 μήνες εμείς συνεχίζουμε στην Ευρώπη και αυτοί μαζεύουν τα συντρίμμια τους. :)
Σςςς... Ολα θα πανε καλα....

gtakis
03-08-2011, 01:25
Καλά ρε παιδιά πλακίτσα κάνουμε όπως κι εσείς που μας κάνατε καζούρα πέρσι με την Μακάμπι......μην τρελαίνεστε......

msnes7
03-08-2011, 01:27
ο Παναθηναικος στην ευρωπη παιζει "μια-μια καραβισια" φίλε.

Η προηγούμενη μία μάλλον πέφτει μακριά.Και νόμιζα ότι το σχόλιο ήταν γενικά και όχι αποκλειστικά για ευρώπη

MajereMP44
03-08-2011, 01:31
Δεν ευχεσαι σαν Ελληνας να ειναι κοντα ομως??Ελα πες την αληθεια (ρε συ πλακα κανω δεν τα πιστευω αυτα που λεω...δεν στραβωθηκα!ολος ο Παναθηναικος 2 χρονια τωρα ηταν ο Σισσε, εφυγε και τωρα τον πουλο.Το εχω πει καιρο τωρα αλλα που να θυμαται κανεις τι λεω εγω χαχα)

msnes7
03-08-2011, 01:51
Το θέμα είναι ότι όλες οι ελληνικές ομάδες δεν έχουν πια καμία ελπίδα διάκρισης με το υλικό που παίζουν.Και αυτό γίνεται χρόνια.Το τι εύχομαι εγώ ή ο καθένας η εικόνα των ομάδων μας τα λέει όλα.Προσωπικά εύχομα η ομάδα μου να κάνει κινήσεις στην άμυνα μη γίνουμε ρεζίλι.Δεν παρασύρομαι από τις βλακείες των φυλλάδων.Ο παο στην κατάσταση που έφτασε το καλοκαίρι δεν νομίζω να περίμενε κάποιος κάτι θετικό.Και όμως οι φυλλάδες πάνε να περάσουν την δουλειά του φερέιρα.Λες και οι προηγούμενοι προπονητές ήταν χειρότεροι.Αυτός ο τότσε μόνο γέλια προκαλεί,με τίποτα δεν είναι καλύτερος του πετρόπουλου.Δεν κρίνω από ένα ματς σαν απόδοση αλλά σαν χαρακτηριστικά παίχτη.Είναι κρίμα να κατηγορούν τον πετρόπουλο και να προσπαθούν να ανεβάσουν τον τότσε επειδή είναι επιλογή φερέιρα

Giannis7
03-08-2011, 01:58
Οι γαύροι να κοιτάξουν να έρθουν 3οι για να μην λένε δικαιολογίες αν σε 6 μήνες εμείς συνεχίζουμε στην Ευρώπη και αυτοί μαζεύουν τα συντρίμμια τους. :)

Στο μπάσκετ λες ?

blizard
03-08-2011, 02:01
Μπάσκετ έχετε παραιτηθεί νομίζω .
Ποδόσφαιρο είναι που ελπίζετε να κάνετε κάτι , αλλά μην ξεχνάς τις φορές που πήγε να γελάσει λιγάκι ο θρύλος εκεί , πως καταλήγατε σχεδόν πάντα :)

Ο Τοτσέ βάζει γκόλ κάθε 2 παιχνίδια τα τελευταία 2-3 χρόνια, και φαίνεται από τις ευκαιρίες και τον τρόπο που έπαιξε ότι θα το συνεχίσει άνετα.
Απλά δες στο γκόλ που ήταν όταν άλλαξε την πάσα με τον Λέτο και που βρέθηκε μετά για την σουτάρει , άντε να σταματήσεις έναν παίκτη που ξέρει να κινείται στην περιοχή και να σκοράρει με κάθε τρόπο.

MajereMP44
03-08-2011, 02:02
@msnnes7 Δεν μπορω να συμφωνησω περισσοτερο.

jk_blue_tiger
03-08-2011, 02:04
Ολο το χρημα του cl παει στον Ολυμπιακο. 4,5 μυρια. Ας παρουμε τωρα και ενα αμυντικο μεσο της προκοπης γιατι με ουρταδο-σουμπινιο μας βλεπω περιγελο.
http://sport.gr.msn.com/football/article.aspx?cp-documentid=158751042

Giannis7
03-08-2011, 02:07
Μπάσκετ έχετε παραιτηθεί νομίζω .
Ποδόσφαιρο είναι που ελπίζετε να κάνετε κάτι , αλλά μην ξεχνάς τις φορές που πήγε να γελάσει λιγάκι ο θρύλος εκεί , πως καταλήγατε σχεδόν πάντα :)

Ο Τοτσέ βάζει γκόλ κάθε 2 παιχνίδια τα τελευταία 2-3 χρόνια, και φαίνεται από τις ευκαιρίες και τον τρόπο που έπαιξε ότι θα το συνεχίσει άνετα.
Απλά δες στο γκόλ που ήταν όταν άλλαξε την πάσα με τον Λέτο και που βρέθηκε μετά για την σουτάρει , άντε να σταματήσεις έναν παίκτη που ξέρει να κινείται στην περιοχή και να σκοράρει με κάθε τρόπο.

Δηλαδή πάνω κάτω τα ίδια γκολ με τον Σισέ θα βάλει. Άντε 5-6 πιο λίγα να βάλει... Σωστά ?

msnes7
03-08-2011, 02:08
Απλά δες στο γκόλ που ήταν όταν άλλαξε την πάσα με τον Λέτο και που βρέθηκε μετά για την σουτάρει , άντε να σταματήσεις έναν παίκτη που ξέρει να κινείται στην περιοχή και να σκοράρει με κάθε τρόπο.

Στο σούτ που έκανε η μπάλα κατά τύχη ήρθε πάνω του και βρήκε και σε αντίπαλο,στην πρώτη φάση που έκανε με την μπαλιά από πλάγια κατάφερε να την στείλει έξω ενώ κανείς επιθετικός δεν πλασάρει έτσι,ενώ και στο ψαλιδάκι αν δεν την ακούμπαγε η μπάλα πήγαινε μέσα........

kostasb13
03-08-2011, 02:10
Πανηγυριζει και ο Νικολακοπουλος με τα επιπλεον μυρια...

msnes7
03-08-2011, 02:20
Και πέρυσι που τα πήρε ο παο τι τα έκανε?Αν είναι να μπουν στην τσέπα χαιρετίσματα..........

PDS
03-08-2011, 02:48
Ρε αλήτες τι κοροιδεύεται????άμα δεν είχε κλέψει το πρωτάθλημα ο παλιάνθρωπος ο Μαρινάκης από την ΕΥΡΩΜΠΑΝΑΘΑ ναουμ τώρα δεν θα πάλευε με το θηρίο την Οντένσε αλλά θα ήταν ήδη στους ομίλους......

Kαποιες φορες λες και σωστα πραγματα.Με εκπλησεις.:c055gfe:

Τεσπα γιναμε και εμεις μια χρονια Ολυμπιακος.
Τι να πειτε και εσεις που ειστε παντα Ολυμπιακος...:c030::c030::c030:

msnes7
03-08-2011, 02:57
Εντάξει βαγγέλη πέρασες στους 300 (αν δεν κάνω λάθος) του europa league.Τώρα μπορείς να κοιμάσαι ευχάριστα

PDS
03-08-2011, 03:01
Α ναι εσεις δεν ειχατε περασει...Οποτε ουτε καν Ολυμπιακος δεν γιναμε φετος.:a050::a050::a050::a050:

:P

msnes7
03-08-2011, 03:03
Ναι αλλά εμείς δώσαμε ματς,εσύ δεν έδωσες

PDS
03-08-2011, 03:05
Ε αφου βγηκες 5ος τι να σου κανω...:p

msnes7
03-08-2011, 03:06
Οπότε ατυχής η σύγκριση

PDS
03-08-2011, 03:08
Ε οχι,γιατι εσυ καταφερες να παιξεις τοτε.Εγω παντα παιρνω το εισητηριο για τα προκριματικα του C.L.

msnes7
03-08-2011, 03:12
Και στο ουέφα προκριματικά ήταν και αρχές ιουλίου

blizard
03-08-2011, 03:13
Δηλαδή πάνω κάτω τα ίδια γκολ με τον Σισέ θα βάλει. Άντε 5-6 πιο λίγα να βάλει... Σωστά ?
Προσωπικά πιστεύω θα βάλει περισσότερα ... με τις κινήσεις που είχε σήμερα, είναι πραγματικά αδύνατο να μην βάζει ένα γκόλ σε κάθε 2 παιχνίδια Ελληνικού πρωταθλήματος.

Υγ
Δεν λέω ότι είναι για Πρεμιερ league , αλλά τα γκόλ θα τα βάζει... μην ξεχνάς ότι παίκτες σαν τον Γκόγκιτς πχ έκαναν καριέρα ακόμα και στα γεράματα, δεν είναι ανάγκη να έρχεσαι από Α Αγγλίας για να κάνεις εδώ αυτήν την δουλειά ... και ο άνθρωπος νομίζω θα κάνει παπάδες φέτος.

PDS
03-08-2011, 03:15
Προσωπικά πιστεύω θα βάλει περισσότερα ... με τις κινήσεις που είχε σήμερα, είναι πραγματικά αδύνατο να μην βάζει ένα γκόλ σε κάθε 2 παιχνίδια Ελληνικού πρωταθλήματος.

Mηπως εισαι υπερβολικα αισιοδοξος?:c055gfe:

Εγω αν βαλει 15 θα ειμαι ευτυχισμενος.

msnes7
03-08-2011, 03:17
Όσο για παπάδες είναι σίγουρο,μην τρέχει σε τίποτα μοναστήρια πριν φτάσει δεκέμβρης.Πάντως φίλε ειλικρινά ούτε μάνατζερ του τότσε να ήσουν.Είπαμε αισιοδοξία αλλά έλεος.Ποιές κινήσεις μου λες.........Τότε ο σισέ έπρεπε να φτάσει τα 50 γκολ

msnes7
03-08-2011, 03:20
Mηπως εισαι υπερβολικα αισιοδοξος?:c055gfe:

Εγω αν βαλει 15 θα ειμαι ευτυχισμενος.

Ούτε για 10 δεν τον κόβω,πολύ βαρύς και αργός εκεί που πρέπει.Είναι γεγονός ότι είναι ανέτοιμος αλλά κάποια πράγματα φαίνονται από την πρώτη ματιά.Αν και τόσο ξεφτιλισμένο που είναι το ελληνικό πρωτάθλημα τίποτα δεν αποκλείεται

PDS
03-08-2011, 03:23
Eιναι αρκετα αργος οντως.Τι να πω θα δειξει.Απο αυτους που εχουμε(πετρο) μαλλον καλυτερος θα ειναι.

msnes7
03-08-2011, 03:28
Απο αυτους που εχουμε(πετρο) μαλλον καλυτερος θα ειναι.

Δεν το νομίζω βαγγέλη.Μην ξεχνάς και με άλλες ομάδες ο πετρόπουλος πόσα γκολ έβαζε.

PDS
03-08-2011, 03:32
Δεν το νομίζω βαγγέλη.Μην ξεχνάς και με άλλες ομάδες ο πετρόπουλος πόσα γκολ έβαζε.

Ειμαι τοσο απογοητευμενος απο τον Πετροπουλο που πραγματικα πιστευω οτι ειναι πολυ ευκολο να ειναι καλυτερος ο Τοτσε.

Giannis7
03-08-2011, 03:39
Όσο για παπάδες είναι σίγουρο,μην τρέχει σε τίποτα μοναστήρια πριν φτάσει δεκέμβρης.Πάντως φίλε ειλικρινά ούτε μάνατζερ του τότσε να ήσουν.Είπαμε αισιοδοξία αλλά έλεος.Ποιές κινήσεις μου λες.........Τότε ο σισέ έπρεπε να φτάσει τα 50 γκολ

Δεν κατάλαβες καλά...
Προσωπικά πιστεύω θα βάλει περισσότερα ... με τις κινήσεις που είχε σήμερα, είναι πραγματικά αδύνατο να μην βάζει ένα γκόλ σε κάθε 2 παιχνίδια Ελληνικού πρωταθλήματος.

Υγ
Δεν λέω ότι είναι για Πρεμιερ league , αλλά τα γκόλ θα τα βάζει... μην ξεχνάς ότι παίκτες σαν τον Γκόγκιτς πχ έκαναν καριέρα ακόμα και στα γεράματα, δεν είναι ανάγκη να έρχεσαι από Α Αγγλίας για να κάνεις εδώ αυτήν την δουλειά ... και ο άνθρωπος νομίζω θα κάνει παπάδες φέτος.

Πως γίνεται να βάλει περισσότερα ο Τοτσέ ? Δηλαδή αυτοί που έδωσαν 8-9 εκατομμύρια για τον Σισέ ήταν κορόιδα.....

blizard
03-08-2011, 05:04
Πως γίνεται να βάλει περισσότερα ο Τοτσέ ? Δηλαδή αυτοί που έδωσαν 8-9 εκατομμύρια για τον Σισέ ήταν κορόιδα.....
Στην Ελλάδα ο Τότσε θα βάλει περισσότερα, στην Αγγλία ο Σισέ θα έβαζε περισσότερα... όπως ένας παίκτης που ήταν αστέρι στην ομάδα νέων μπορεί να πατώσει στην επαγγελματική και ένας άλλος με τα μισά γκόλ εκεί να κάνει καριέρα ... όλα έχουν σχέση με τις συνθήκες και το είδος του παίκτη.

Από τον αγώνα που είδα είναι φανερό πως έβαλε τόσα γκόλ στην Ισπανία ο Τοτσέ , και επίσης είναι φανερό ότι δεν θα έχει πρόβλημα να τα βάλει και εδώ.

Αυτό είναι που χρειάζεται ο Παναθηναϊκός για το πρωτάθλημα... πέρσι πχ είχαμε καλύτερη ομάδα στους μεταξύ μας αγώνες και χάναμε βαθμούς με τις μικρές , φέτος δεν θα συμβεί.

jk_blue_tiger
03-08-2011, 10:34
Στην Ελλάδα ο Τότσε θα βάλει περισσότερα, στην Αγγλία ο Σισέ θα έβαζε περισσότερα... όπως ένας παίκτης που ήταν αστέρι στην ομάδα νέων μπορεί να πατώσει στην επαγγελματική και ένας άλλος με τα μισά γκόλ εκεί να κάνει καριέρα ... όλα έχουν σχέση με τις συνθήκες και το είδος του παίκτη.

Από τον αγώνα που είδα είναι φανερό πως έβαλε τόσα γκόλ στην Ισπανία ο Τοτσέ , και επίσης είναι φανερό ότι δεν θα έχει πρόβλημα να τα βάλει και εδώ.

Αυτό είναι που χρειάζεται ο Παναθηναϊκός για το πρωτάθλημα... πέρσι πχ είχαμε καλύτερη ομάδα στους μεταξύ μας αγώνες και χάναμε βαθμούς με τις μικρές , φέτος δεν θα συμβεί.

Πρεπει να εισαι ο μοναδικος που βλεπει κατι καλο στον Τοτσε.
Καταρχας ο παικτης ηταν αγνωστος πριν ερθει, ενω σε σχεδον ολη του την επαγγελματικη καριερα εχει παιξει στη Β κατηγορια Ισπανιας. Σε μια χρονια μονο (περυσι) εβαλε αρκετα γκολ και ξαφνικα εγινε παικταρας και "τρεξατε" να τον παρετε. Προσωπικα πιστευω θα φυγει νυχτα και η συγκριση με τον Σισε ειναι τουλαχιστον αστεια.
Φετος θα αποδειχτει ποσο βασισμενη ηταν η ομαδα στον Σισε και στα γκολ που εβαζε.
Οσον αφορα το πρωταθλημα με αυτα χαλια οχι μονο δεν θα χανετε βαθμους με τις μικρες ομαδες αλλα θα χασετε τα αυγα & τα πασχαλια.

muku
03-08-2011, 13:18
Πέρσι χάνανε βαθμούς με τις μικρές ομάδες... Πόσα τέτοια παιχνίδια καθάρισε ο Σισέ δεν μπορώ να θυμηθώ βέβαια Οπότε ασ'τον, όταν το διαστημικό φορ, ο βράχος με τις τοποθετήσεις και τις μαγικές κινήσεις, αποδειχτεί ότι είναι ένας ποδοσφαιριστής κλάσης Ροντρίγκο Σόουζα να δούμε τι θα λέει τότε. Ειδικά στο γκολ που η μπάλα πήγε με σπόντα πάνω του, είχε υπολογίσει την τροχιά της σπόντας και έκατσε στο κατάλληλο σημείο.

blizard
03-08-2011, 17:28
2 γεμάτες χρονιές έβαλε πολλά γκόλ μετά τον τραυματισμό του ... και αν δεν τον παίρναμε θα έπαιζε 1η Ισπανίας (έστω σε πολύ μικρή ομάδα)

Δεν κάνουμε σύγκριση με τον Σισέ γιατί είναι διαφορετικοί παίκτες, ο Τοτσέ μπορεί να αποδειχτεί άνετα πιο αποτελεσματικός στο Ελληνικό πρωτάθλημα, και είναι πλεονέκτημα για αυτό το ότι αγωνιζόταν σε όλη του την Καριέρα σε ανάλογες συνθήκες.

Επίσης θετικό ότι ακόμα και 30 γκόλ να βάλει φέτος, άνετα τον κρατάς για τα επόμενα χρόνια ... δεν θα θέλει να φύγει ούτε θα μας δώσει κανείς τρελά ποσά.

jk_blue_tiger
03-08-2011, 17:46
"αγωνιζόταν σε όλη του την Καριέρα σε ανάλογες συνθήκες."
Τι εννοεις; Οτι η ομαδα του πρωταγωνιστουσε στο πρωταθλημα της Α Εθνικης ή οτι εκανε και καλη πορεια στην Ευρωπη; Δεν σε πιανω.
Το θεμα δεν ειναι αν θα επαιζε 1η Ισπανιας ή καπου αλλου.
Το θεμα ειναι τι θα κανει στον Παναθηναικο.
Το οτι εβαλε περυσι 35 γκολ με την Καρταγκενα δε μου λεει τιποτα (ουτε η Καρταγκενα μου λεει δλδ). Οσον αφορα τα 30 γκολ μαλλον ονειρευεσαι οτι μπορει να συμβει κατι τετοιο.

blizard
03-08-2011, 18:06
Τέλος πάντων ... απλά αν τον δείς να βάζει 2 γκολάκια με τον Πανσεραικό , μετά 1 με τον ατρόμητο , 1 με τον Αρη , 1 με την Λάρισα και έρθει και η σειρά σας να μαζέψετε ... δεν θέλω δικαιολογίες και μα-μου .

Σε θέλω να δηλώνεις έκπληξη με τον παικταρά που βρήκαμε και να μην τον υποτιμάς τότε , οκ ?

PDS
03-08-2011, 18:11
Δεν κάνουμε σύγκριση με τον Σισέ γιατί είναι διαφορετικοί παίκτες, ο Τοτσέ μπορεί να αποδειχτεί άνετα πιο αποτελεσματικός στο Ελληνικό πρωτάθλημα

Σαν στοιχεια/χαρακτηριστικα ετσι προχειρα απο αυτα που ειδα σε ενα παιχνιδι κατ'εμε χανει πολυ σε ολα σε συγκριση με τον Σισε...
Με θαυματα δεν μπαινουν γκολ.Πρεπει να εχεις και τις αναλογες ικανοτητες.

Οταν ο Σισε σου ειχε ταχυτητα 9.5/10 ,εκτελεση 9/10.Ο Τοτσε θα ειναι στα μισα(στο πρωτο σιγουρα ειναι) και θα λεμε και ευχαριστω.

blizard
03-08-2011, 18:45
Ο Σισέ είχε 12 αγώνες να σκοράρει πρίν έρθει σε εμάς, και ούτε θυμάμαι πόσο έκανε μετά ... Βλέπεις να υπάρχει περίπτωση να συμβεί κάτι ανάλογο με Τοτσέ? Εγώ ούτε μια στο εκατομμύριο.

Συνεργασία Σισέ - Λέτο πχ ή για να μάθει πως πρέπει να του δίνει την μπάλα ο Νίνης πόσος καιρός έπρεπε να περάσει ?
Η κίνηση στην περιοχή είναι ίδια στους 2 παίκτες ? ποιος ξέρει να βρίσκεται στην θέση που πρέπει και ποιος είναι ποιο δυνατός για να την εκμεταλλευτεί ?

Είναι απλά πολύ διαφορετικοί παίκτες και βάζουν με διαφορετικό τρόπο τα γκόλ ... ο Τοτσέ ταιριάζει καλύτερα στην Ελλάδα και σε εμάς.
Ο Σισέ ίσως μας βοηθούσε στον εκτός έδρας με την Οντένσε, αλλά στον χθεσινό αγώνα δεν βλέπω πως θα μπορούσε να κάνει κάτι καλύτερο από τον Τοτσέ.

PDS
03-08-2011, 18:48
Ο Σισε αναγεννηθηκε εδω.Δεν ηταν στην καλυτερη κατασταση οταν ηρθε,ενω στην αρχη τον κραζαμε αν θυμασαι.
Ο Τοτσε υποτιθεται οτι ειναι ηρθε απο πολυ καλη χρονια αν δεν κανω λαθος.

Θα δειξει...
Απλα Σισε δεν ειναι με την καμια.Αλλο επιπεδο απλα..

Giannis7
03-08-2011, 19:31
Είναι ιεροσυλία και μόνο η σύγκριση Τοτσέ και Σισέ, το μόνο κοινό που έχουν αυτοί οι παίχτες είναι ότι τα ονόματά τους τονίζονται στην λήγουσα και το "σε" στο τέλος. Χθες ο Σισέ θα μπορούσε να είχε βάλει 2 γκολ και να τελείωνε το παιχνίδι νωρίς χωρίς περιπέτειες. Δεν είναι μόνο η ταχύτητα που έχει ο Σισέ, αλλά και η έκρηξη.

blizard
03-08-2011, 19:59
Αν είναι έτσι να πάρετε κανά Λουα λούα γιατί οι δικοί σας πρέπει να είναι πιο αργοί από Τοστέ.

Ισως έβαζε ένα γκόλ στον εκτός έδρας στο διάστημα που κάναμε αντεπιθέσεις και υπήρχαν χώροι , αλλά χθές δεν θα έβαζε τίποτα... μετά το 0-1 θα είχαμε άλλη μια κλασική περίπτωση που δεν θα πέρναγε καμιά μπαλιά προς τον Σισέ και θα πάλευε ο Λέτο και ο Καραγκούνης με κανά σούτ να σπάσουν την άμυνα .

Giannis7
03-08-2011, 21:29
O Τοστέ μπορεί να είναι πιο γρήγορος από τους δικούς μας, ο Τοτσέ δύσκολα. Είχε ευκαιρίες ο Τοτσέ χθες, τέτοιες που αν ήταν το Σισέ στην θέση του θα τις τελείωνε. Αν πιστεύεις ότι ο Τοτσέ είναι καλύτερος κανένα πρόβλημα...

Vicarious
03-08-2011, 21:40
Καμία σχέση παιδιά ο ένας με τον άλλον.
Ο παίκτης είναι πολύ βαρύς, δεν ξέρω αν είναι γκολτζης (μακάρι), αλλά καλό είναι να τον κρίνουμε μετά από 4-5 αγώνες.
Πάντως εκ πρώτης όψεως δείχνει ότι θα καθυστερεί την ομάδα.

msnes7
04-08-2011, 01:34
Και ο μπόρχα είχε ξεσκίσει τα δίχτυα πριν έρθει εδώ και όταν ήρθε είδαμε τι ξέσκισε.Πρώτα από όλα σε έναν παίχτη κοιτάς τα χαρακτηριστικά.Ο τότσε δεν έχει καλύτερα από τον πετρόπουλο.Και ο παο δεν είναι καρτα-γένια.Και ο ατρόμητος να έπαιρνε αυτό τον παίχτη δεν θα μου έκανε έκπληξη.Ίσα ίσα τέτοιες ομάδες πρέπει να χτυπάνε τέτοιους παίχτες.Για τον παο απλά είναι ΝΤΡΟΠΗ.Αλλά ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω πως ανέχεστε να ξεκινάει ο άλλος τον κλέιτον κορυφή.ΗΜΑΡΤΟΝ!!!!!!!!!!!!!!Έναν παίχτη ξεγραμμένο που ούτε ο ίδιος ξέρει γιατί έμεινε.ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΕΙΝΕΤΕ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ.ΜΑΚΑΡΙ

blizard
04-08-2011, 02:23
Καμία σχέση παιδιά ο ένας με τον άλλον.
Ο παίκτης είναι πολύ βαρύς, δεν ξέρω αν είναι γκολτζης (μακάρι), αλλά καλό είναι να τον κρίνουμε μετά από 4-5 αγώνες.
Πάντως εκ πρώτης όψεως δείχνει ότι θα καθυστερεί την ομάδα.
Ο παίκτης είναι ψηλός, δυνατός , κρατάει την μπάλα, κάνει συνδυασμούς με τους συμπαίκτες του χωρίς προπόνηση , παίρνει σωστές θέσεις στην περιοχή και έχει καλές κινήσεις παντού , βάζει γκόλ με κάθε τρόπο , αν ήταν και σφαίρα νομίζω θα τον έπαιρνε η chelsea να ξεφορτωθεί τον drogba.

Δεν είναι ανάγκη να κάνει τις αντεπιθέσεις ο επιθετικός περιοχής που τον προσέχουν κιόλας , μπορεί να βγει κάποιος από πίσω και ο Τοτσέ να είναι στήριγμα...

Δες και τον γαύρο δηλαδή με Πάντελιτς Τζιμπούρ ... που έχουν να παίξουν και 2-3 χρόνια ποδόσφαιρο.

msnes7
04-08-2011, 02:25
Ο παίκτης είναι ψηλός, δυνατός , κρατάει την μπάλα, κάνει συνδυασμούς με τους συμπαίκτες του χωρίς προπόνηση , παίρνει σωστές θέσεις στην περιοχή και έχει καλές κινήσεις παντού , βάζει γκόλ με κάθε τρόπο , αν ήταν και σφαίρα νομίζω θα τον έπαιρνε η chelsea να ξεφορτωθεί τον drogba.



Καλά όλα αυτά ΠΟΥ ΤΑ ΕΙΔΕΣ?

Giannis7
04-08-2011, 03:05
Ο παίκτης είναι ψηλός, δυνατός , κρατάει την μπάλα, κάνει συνδυασμούς με τους συμπαίκτες του χωρίς προπόνηση , παίρνει σωστές θέσεις στην περιοχή και έχει καλές κινήσεις παντού , βάζει γκόλ με κάθε τρόπο , αν ήταν και σφαίρα νομίζω θα τον έπαιρνε η chelsea να ξεφορτωθεί τον drogba.

Δεν είναι ανάγκη να κάνει τις αντεπιθέσεις ο επιθετικός περιοχής που τον προσέχουν κιόλας , μπορεί να βγει κάποιος από πίσω και ο Τοτσέ να είναι στήριγμα...

Δες και τον γαύρο δηλαδή με Πάντελιτς Τζιμπούρ ... που έχουν να παίξουν και 2-3 χρόνια ποδόσφαιρο.

Τι ακριβώς εννοείς ?

nikon
04-08-2011, 08:10
Καλά όλα αυτά ΠΟΥ ΤΑ ΕΙΔΕΣ?


Τι ακριβώς εννοείς ?‪ΑΣ ΀ΟΝ Ξ€Ξ‘Ξ•Ξ›Ξ›ΞŸ Σ΀ΗΝ ΀ΑΕΛΛΑ ΀ΟΞ₯.wmv‬‏ - YouTube

volyros
04-08-2011, 12:37
Οταν η barcelona τρωει 4 γκολ εστω και σε φιλικο ειναι ειδηση για μενα!!Γκολαρες τα 2 πρωτα της chivas!!
www.youtube.com/watch?v=M1csmiSw2C0&feature=youtube_gdata_player

Edit:Γιατι δεν δειχνει το βιντεο;;Εκανα copy paste το link του βιντεο,πατησα το εικονιδιο του youtube και το εβαλα αναμεσα.Εκανα κατι λαθος;;

Aphelian
04-08-2011, 12:49
Δεν χρειάζεται όλη η διαδικασία, απλά copy-paste το link και το κάνει αυτόματα. Αν πάλι δεν στο δείχνει, αφαίρεσε το http:// και κράτα απλά το link ξεκινώντας με www.blahblah :)

volyros
04-08-2011, 13:29
Δεν χρειάζεται όλη η διαδικασία, απλά copy-paste το link και το κάνει αυτόματα. Αν πάλι δεν στο δείχνει, αφαίρεσε το http:// και κράτα απλά το link ξεκινώντας με www.blahblah :)
Thanks man +rep!!

peolinio
04-08-2011, 16:31
εγω ξερω πως οταν η barcelona τρωει 4 γκολ σε τουλαχιστον φιλικο ειναι καρα στημενο του κερατα το παιχνιδι χαχαχα

blizard
04-08-2011, 17:15
Καλά όλα αυτά ΠΟΥ ΤΑ ΕΙΔΕΣ?
Οταν βλέπεις ένα παίκτη να κάνει το παιχνίδι του όπως τα τελευταία χρόνια , όλα αυτά που λέω φαίνονται αμέσως χωρίς να θέλει πολύ μυαλό.

Δεν πήραμε κανά Τζιμπούρ που δεν μπορούσε να παίξει μπάλα 2 χρόνια στην ΑΕΚ ή στην εθνική της χώρας του, για να χρειάζονται μαντικές ικανότητες και υποθέσεις για τις πραγματικές ικανότητές του.

PDS
04-08-2011, 22:55
Οταν βλέπεις ένα παίκτη να κάνει το παιχνίδι του όπως τα τελευταία χρόνια , όλα αυτά που λέω φαίνονται αμέσως χωρίς να θέλει πολύ μυαλό.

Δεν πήραμε κανά Τζιμπούρ που δεν μπορούσε να παίξει μπάλα 2 χρόνια στην ΑΕΚ ή στην εθνική της χώρας του, για να χρειάζονται μαντικές ικανότητες και υποθέσεις για τις πραγματικές ικανότητές του.

Σιγα ρε συ που σε ενα παιχνιδι εβγαλες συμπερασμα.
Για μενα επειδη εχω ακομα την εικονα του Σισε(καλως ή κακως),μου φανηκε πολυ μετριος ο Τοτσε στο πρωτο παιχνιδι.

Giannis7
04-08-2011, 23:46
Οταν βλέπεις ένα παίκτη να κάνει το παιχνίδι του όπως τα τελευταία χρόνια , όλα αυτά που λέω φαίνονται αμέσως χωρίς να θέλει πολύ μυαλό.

Δεν πήραμε κανά Τζιμπούρ που δεν μπορούσε να παίξει μπάλα 2 χρόνια στην ΑΕΚ ή στην εθνική της χώρας του, για να χρειάζονται μαντικές ικανότητες και υποθέσεις για τις πραγματικές ικανότητές του.

E φυσικά άμα δεν έχει λεφτά για άλλους αγοράζεις Τοτσέ και τον βγάζεις και καλύτερο του Σισέ. :a094:

I_HAVE_A_NAME_
04-08-2011, 23:53
Καλά συνήθως δεν δημιουργώ αντιπαραθέσεις απλά για να τσακώνομαι με κάποιον άλλα αυτό το παλληκάρι ο blizard δεν πρέπει να έχει μυρωδιά από μπάλα.
Ο Djebbour μπορεί να μην έχει σταθερή απόδοση στο παιχνίδι του άλλα όταν παίξει καλά μπορεί να πάρει ένα ματς μόνος του.είναι παίκτης του στυλ Scocco με λίγα λόγια..
Αυτός ο Τοτσέ πως τον λένε δεν τον έχεις δει σε 2ο ματς και θα μας τον βγάλεις πρωτοξάδερφο του Villa σε λίγο!!!
Χαλαρώστε λίγο και περιμένετε να δείτε μερικά ματς πριν τρέξετε να πείτε τι παιχταρα πήρατε...

PDS
05-08-2011, 00:08
Ε φυσικα και ειναι δυσκολο ο Τοτσε να ειναι καλυτερος απο Τζιμπουρ.

Ο χρονος θα δειξει βεβαια.Αλλα σε πρωτη φαση..μακαρι να ειχαμε Τζιμπουρ.

blizard
05-08-2011, 00:40
Ε φυσικα και ειναι δυσκολο ο Τοτσε να ειναι καλυτερος απο Τζιμπουρ.
Ο χρονος θα δειξει βεβαια.Αλλα σε πρωτη φαση..μακαρι να ειχαμε Τζιμπουρ.
Ο Τζιμπούρ είναι ένας παίκτης που επί τόσα χρόνια έβλεπες στην ΑΕΚ ότι δεν μπορεί να βοηθήσει ... δεν μπορεί να παίξει ποδόσφαιρο με ανάλογους αντιπάλους και σχετικά ανάλογους συμπαίκτες με τους δικούς , με ποια λογική θα μπορούσε να βοηθήσει τον Πάο ? Αυτά τα κάναμε εποχές που είχαμε λεφτά και έπεφτε μίζα.

Στον θρύλο είναι λίγο διαφορετικά και βάζει κανά παραπάνω γκόλ .. μπορεί να κάνει κανά φουλ εκεί , να είναι μισό μέτρο offside , πολλά παραρτήματα και για αντίπαλο περιοχής σε παιχνίδια που ο Ολυμπιακός πιέζει έχει τον mr συνέντευξη- Πάντελιτς.

O Tοτσέ αντίθετα είναι παίκτης που τον θές να ειναι σταθερός για να βοηθήσει την ομάδα και να βάλει γκόλ σε κανονικές ποδοσφαιρικά συνθήκες ...
Οι τοποθετήσεις, οι σωστές κινήσεις , το κυνήγι των φάσεων , η συνεργασία με τους συμπαίκτες του ειναι φανερό ότι θα του δώσου πολλά γκόλ, εκτός αν από αύριο αρχίσει να τα πετάει όλα έξω.



ΥΓ
Ο Θρύλος πχ θα πάρει τον Τζιώλη για να λύσει το τεράστιο αμυντικό του πρόβλημα και είμαι σίγουρος ότι θα τα καταφέρει γιατί είναι κανονικός ποδοσφαιριστής που θα αποδώσει συγκεκριμένα πράγματα στο γήπεδο και τα ξέρουν ... αν δεν καιγόταν θα συνέχιζε να δουλεύει τον κόσμο με μεταγραφές τύπου τζιμπούρ - Πάντελιτς - Ουρτάδο - Γιέστε και άγνωστων Σέρβων(αν και ποτέ δεν ξέρεις τι θα βγεί εκεί) ή 35χρονων.

blizard
05-08-2011, 22:22
Παιδιά δείτε την δήλωση Μαριδάκι στην σελίδα της SL να σπάσετε από το γέλιο....


Στην Αρχή ο τύπος λέει ότι πρέπει να πούμε τα πράγματα καθαρά και να μην κρυβόμαστε για πρόσκαιρα οφέλη.

ώρα σήμερα ενόψει του νέου πρωταθλήματος να πούμε μερικά πράγματα με το όνομα τους. Πρέπει να είμαστε ειλικρινείς και να μην κρυβόμαστε πίσω από το δάκτυλο μας ελπίζοντας, κάποιοι από εμάς, να αποκομίσουμε κάποια πρόσκαιρα οφέλη.

Ακριβός από κάτω κρύβετε πίσω από το δάχτυλό του και μας αρχίζει σε αοριστίες άνευ προηγουμένου , για να κερδίσει πρόσκαιρα την ηρεμία και ησυχία που έχασε.
(εδώ δείτε όλο το κείμενο, full σε αοριστολογίες και μπούρδες (http://www.superleague.gr/football/superleaguegreece/3515-%CE%88%CE%BD%CF%89%CF%83%CE%B7-%CE%B8%CE%AD%CE%BB%CE%B5%CE%B9-%CE%BF-%CE%9C%CE%B1%CF%81%CE%B9%CE%BD%CE%AC%CE%BA%CE%B7%C F%82))

Όλοι ξέρουμε και αντιλαμβανόμαστε ότι το επαγγελματικό ποδόσφαιρο δέχεται μια επίθεση η οποία κατά καιρούς γίνεται πιο έντονη γιατί εξυπηρετεί κάποια συγκεκριμένα συμφέροντα και κάποιους πολύ λίγους που επιθυμούν μέσα από την καταστροφή που σπέρνουν στο ποδόσφαιρο να το χειραγωγήσουν
Δεν μπορούμε να δημιουργήσουμε τίποτα καλύτερο απλώς πετροβολώντας το ποδόσφαιρο, κτυπώντας με δηλώσεις και υπονοούμενα και λασπολογώντας.
Η επίτευξη της συνολικής κεντρικής διαχείρισης μπορεί και πρέπει να αποτελέσει τη βάση ενός καλύτερου και ανταγωνιστικότερου πρωταθλήματος και μιας ουσιαστικής συνεργασίας μεταξύ μας, με την Πολιτεία και με τους υπόλοιπους φορείς και συντελεστές του Ποδοσφαίρου. Σε μια περίοδο γενικότερης κρίσης οικονομικής και κοινωνικής αλλά και αξιών δεν μπορούμε να επιτρέψουμε την ισοπέδωση του ποδοσφαίρου, το οποίο αποτελεί μια πραγματική νησίδα ενδιαφέροντος και αγάπης


Τέλος καρφώνετε ακόμα περισσότερο :)

Δεν μπορούμε να επιτρέψουμε σε κάποιους να παριστάνουν τους τιμητές με αοριστολογίες ενώ οι ίδιοι έχουν τη φωλιά τους λερωμένη και ένα πάρα πολύ κακό και βρώμικο παρελθόν. Αντίθετα πρέπει να επιδιώξουμε την ουσιαστική σε βάθος κάθαρση

Αν είναι δυνατόν να του έγραψαν κείμενο που απευθύνετε αποκλειστικά σε ζώα και γαύρους... πλήρης αδιαφορία για τους φυσιολογικούς ανθρώπους!!!


Και εδώ από το contra, ένα κείμενο που τα χώνει καλύτερα
http://www.contra.gr/Columns/FootballManager/mhden-eis-to-phliko.1319744.html
Μηδέν εις το πηλίκο
Το συνολικό πνεύμα της "τοποθέτησης" του Βαγγέλη Μαρινάκη είναι αποκαλυπτικό για τα μυαλά που θα παραμείνουν (και στη μετά Μπέο-Ψωμιάδη-Τσακογιάννη εποχή) να κυριαρχούν στο προσκήνιο του επαγγελματικού ποδοσφαίρου. Ο Αλέξης Σπυρόπουλος γράφει για τον εκτεθειμένο πρόεδρο της λίγκας και την κάθαρση που δεν πείθει την ποδοσφαιρόφιλη γνώμη.

jimspy
05-08-2011, 22:39
h mizeria , h katantia k h pragmatikothta toy ellhnikoy podosfairoy ton teleytaion 15 xronon antikatoptrizetai sthn parapano anakoinosh toy proedroy ths superligdas.......

hakoo
10-08-2011, 20:02
http://www.gazzetta.gr/article/item/215537-agamoi-thutai
Oσμή... σκανδάλου μεγατόνων έχει η απόφαση της Επιτροπή Εφέσεων της ΕΠΟ η ανέτρεψε την απόφαση της Πειθαρχικής Επιτροπής της Σούπερ Λίγκας και έτσι οι Ολυμπιακός Βόλου και Καβάλα δεν πρόκειται να υποβιβαστούν στην Football league, αλλά θα την... γλιτώσουν με μια αφαίρεση βαθμών από το επερχόμενο πρωτάθλημα. Από τους Θεσσαλούς αφαιρούνται την νέα σεζόν 10 βαθμοί, ενώ οι «αργοναύτες» θα ξεκινήσουν το νέο πρωτάθλημα με -8 βαθμούς!
Φυσικά η αφαίρεση βαθμών για τους Βολιώτες σημαίνει αυτόματα και αποκλεισμός από τα Ευρωπαϊκά κύπελλα και συγκεκριμένα από το Europa League.
Επίσης το οξύμωρο είναι ότι αφού... σβήνονται οι κατηγορίες στις ομάδες, πως παραμένουν οι ποινές στα φυσικά πρόσωπα και συγκεκριμένα τον Αχιλλέα Μπέο και τον Μάκη Ψωμιάδη! Όλα αυτά, το... μαγείρεμα δηλαδή σε διάφορα άρθρα δυναμώνουν ακόμη περισσότερο την άποψη ότι έχουμε να κάνουμε με ένα πρωτοφανές ποδοσφαιρικό σκάνδαλο!
Για την ιστορία τα μέλη της Επιτροπής που πήραν τη συγκεκριμένη απόφαση είναι ο αναπληρωτής πρόεδρος Θανάσης Θέμελης, ο δικαστής Γιώργος Βλάσης και ο δικηγόρος Σταύρος Ανδριανόπουλος.
Αναλυτικά η απόφαση που με το... καλησπέρα προκαλεί σε όλη την φίλαθλη Ελλάδα θύελλα αντιδράσεων έχει ως εξής:
«Η Επιτροπή Εφέσεων της Ελληνικής Ποδοσφαιρικής Ομοσπονδίας κατά τη σημερινή της διάσκεψη για τις υποθέσεις της ΠΑΕ Ολυμπιακού Βόλου, της ΠΑΕ Καβάλα, του κ. Αχιλλέα Μπέου και του κ. Χρυσόστομου Ψωμιάδη, έλαβε τις ακόλουθες αποφάσεις:

ΥΠΟΘΕΣΗ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΒΟΥΛΟΥ-ΑΧΙΛΛΕΑ ΜΠΕΟΥ
Συνεκδικάζει τις από 29-7-2011 εφέσεις της ΠΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ και του ΑΧΙΛΛΕΑ ΜΠΕΟΥ και με την υπ΄αριθμ.179/10-8-2011 απόφασή της:
1) Δέχεται τυπικά και απορρίπτει στην ουσία την έφεση του ΑΧΙΛΛΕΑ ΜΠΕΟΥ κατά της υπ΄αριθμ.204/28-7-2011 απόφασης της Πειθαρχικής Επιτροπής της SUPER LEAGUE.
Διατάσσει την κατάπτωση του κατατεθέντος παραβόλου.
2) Δέχεται τυπικά και κατ΄ ουσία την έφεση της ΠΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ κατά της υπ΄αριθμ.204/28-7-2011 απόφασης της Πειθαρχικής Επιτροπής της SUPER LEAGUE.
Εξαφανίζει εκκαλουμένη κατά το μέρος που αφορά την εκκαλούσα ΠΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ.
Διακρατεί και δικάζει στην ουσία την υπόθεση.
Επιβάλλει στην ΠΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ την ποινή αφαίρεσης δέκα (-10) βαθμών από το πρωτάθλημα της SUPER LEAGUE της νέας ποδοσφαιρικής περιόδου 2011-2012.
Διατάσσει την επιστροφή του κατατεθέντος παραβόλου.

ΥΠΟΘΕΣΗ Ν.ΚΑΒΑΛΑΣ-ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΥ ΨΩΜΙΑΔΗ
Συνεκδικάζει τις από 29-7-2011 εφέσεις της ΠΑΕ Ν.ΚΑΒΑΛΑ και του ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΥ ΨΩΜΙΑΔΗ και με την υπ΄αριθμ. 180/10-8-2011 απόφασή της:
1) Δέχεται τυπικά και απορρίπτει στην ουσία την έφεση του ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΥ ΨΩΜΙΑΔΗ κατά της υπ΄αριθμ. 205/28-7-2011 απόφασης της Πειθαρχικής Επιτροπής της SUPER LEAGUE.
Διατάσσει την κατάπτωση του κατατεθέντος παραβόλου.
2) Δέχεται τυπικά και κατ΄ ουσία την έφεση της ΠΑΕ Ν.ΚΑΒΑΛΑ κατά της υπ΄αριθμ.205/28-7-2011 απόφασης της Πειθαρχικής Επιτροπής της SUPER LEAGUE.
Εξαφανίζει εκκαλουμένη κατά το μέρος που αφορά την εκκαλούσα ΠΑΕ Ν.ΚΑΒΑΛΑ.
Διακρατεί και δικάζει στην ουσία την υπόθεση.
Επιβάλλει στην ΠΑΕ Ν.ΚΑΒΑΛΑ την ποινή αφαίρεσης οκτώ (-8) βαθμών από το πρωτάθλημα της SUPER LEAGUE της νέας ποδοσφαιρικής περιόδου 2011-2012.
Διατάσσει την επιστροφή του κατατεθέντος παραβόλου».



Ανατραπηκε η πρωτοδικη αποφαση που εστελνε τον Βολο και την Καβαλα στη Β, περιττο να πουμε οτι προκειται για ξεφτιλα που βαζει ταφοπλακα σε οσους απο εμας ειχαμε εστω και μια μικρη ελπιδα οτι κατι θα μπορουσε να αλλαξει. Δυστυχως η πολιτεια και η δικαστικη εξουσια θελουν μποχα, θελουν χολερα, θελουν δυσωδια. Αλλωστε ετσι λειτουργουν τα παντα σε αυτη τη χωρα, γιατι το ποδοσφαιρο να αποτελεσει εξαιρεση?
Εμπρος λοιπον για αλλο ενα στημενο πρωταθλημα με τις ευλογιες του κρατους και των δικαστων. Σαν το WWF ενα πραγμα, ολοι ξερουμε οτι ειναι στημενο αλλα ασχολουμαστε. Εγω τουλαχιστον δεν προκειται να συμμετεχω σε ολο αυτο, αρκετα υποτιμηθηκε η νοημοσυνη μου τοσα χρονια.

Canto
10-08-2011, 20:16
Συγχαρητηρια σε αυτους που πηραν μια τετοια αποφαση..
Για μενα θα ειναι οι ηθικοι αυτουργοι στους νεκρους που θα θρηνησουμε φετος στα ποδοσφαιρικα γηπεδα...ΕΛΠΙΖΩ να μην επαληθευτω αλλα ολα εκει οδηγουν στο βωμο του χρηματος του στοιχηματος..

Οπως ειπε και ο φιλος hakoo , η κοροιδια φτανει και για μενα στο ελληνικο επαγγελματικο ποδοσφαιρο..
Καποια στιγμη θα καταλαβουν και αυτοι οι οποιοι το παιζουν τρελοι (και εδω μεσα υπαρχουν καποιοι) που υποτιθεται οτι δεν βλεπουν κατι το παρανομο..καποια στιγμη θα φτασει και σε αυτους η βρωμα και η δυσωδια που οι προεδροι τους δημιουργησαν...

Τα λεμε παλι σε κανα μπασκετ (που "δικαια" πεσαμε αλλα θα ανεβουμε με την αξια μας ) , σε κανα βολει ,χαντμπολ...κλπ!!!
Γεια σας πρωταθλητες

P.S Πενταετής αποκλεισμός από την Ευρώπη για τον Ολυμπιακο Βολου.
http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/Superleague/stimena/pentaeths-apokleismos-apo-thn-eyrwph.1324952.html

minaras_tio
10-08-2011, 20:45
edit hakoo, χαλαρωσε λιγο με τους χαρακτηρισμους please

Καλα οσοι ειδικα αγορασουν διαρκειας,σε καλη μερια!!
Ουτε για φτυσιμο δεν ειμαστε!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Giannis7
10-08-2011, 21:12
Τους τσάκισαν....

Dragonpaul
10-08-2011, 21:59
ΑΓΑΜΟΙ ΘΥΤΑΙ!

http://www.gazzetta.gr/sites/default/files/imagecache/multimedia_normal/article/2011_08/doyglao_0.jpg (http://www.gazzetta.gr/sites/default/files/imagecache/original_max/article/2011_08/doyglao_0.jpg)


Η απόφαση για παραμονή στην Σούπερ Λίγκα με αφαίρεση βαθμών είναι οριστική για Ολυμπιακό Βόλου (-10) και Καβάλα (-8) και στο μυαλό όλων ήρθε ένα συγκρότημα από τα... παλιά!

Ο ΚΟΡΙΟΣ Aθάνατο ελληνικό ποδόσφαιρο. Ο ένας ακυρώνει την απόφαση του άλλου!
Oσμή... σκανδάλου μεγατόνων έχει η απόφαση της Επιτροπή Εφέσεων της ΕΠΟ η ανέτρεψε την απόφαση της Πειθαρχικής Επιτροπής της Σούπερ Λίγκας και έτσι οι Ολυμπιακός Βόλου και Καβάλα δεν πρόκειται να υποβιβαστούν στην Football league, αλλά θα την... γλιτώσουν με μια αφαίρεση βαθμών από το επερχόμενο πρωτάθλημα. Από τους Θεσσαλούς αφαιρούνται την νέα σεζόν 10 βαθμοί, ενώ οι «αργοναύτες» θα ξεκινήσουν το νέο πρωτάθλημα με -8 βαθμούς!
Φυσικά η αφαίρεση βαθμών για τους Βολιώτες σημαίνει αυτόματα και αποκλεισμός από τα Ευρωπαϊκά κύπελλα και συγκεκριμένα από το Europa League.
Αθώωση... σκάνδαλο
Επίσης το οξύμωρο είναι ότι αφού... σβήνονται οι κατηγορίες στις ομάδες, πως παραμένουν οι ποινές στα φυσικά πρόσωπα και συγκεκριμένα τον Αχιλλέα Μπέο και τον Μάκη Ψωμιάδη! Όλα αυτά, το... μαγείρεμα δηλαδή σε διάφορα άρθρα δυναμώνουν ακόμη περισσότερο την άποψη ότι έχουμε να κάνουμε με ένα πρωτοφανές ποδοσφαιρικό σκάνδαλο!
Για την ιστορία τα μέλη της Επιτροπής που πήραν τη συγκεκριμένη απόφαση είναι ο αναπληρωτής πρόεδρος Θανάσης Θέμελης, ο δικαστής Γιώργος Βλάσης και ο δικηγόρος Σταύρος Ανδριανόπουλος.
Αναλυτικά η απόφαση που με το... καλησπέρα προκαλεί σε όλη την φίλαθλη Ελλάδα θύελλα αντιδράσεων έχει ως εξής:
«Η Επιτροπή Εφέσεων της Ελληνικής Ποδοσφαιρικής Ομοσπονδίας κατά τη σημερινή της διάσκεψη για τις υποθέσεις της ΠΑΕ Ολυμπιακού Βόλου, της ΠΑΕ Καβάλα, του κ. Αχιλλέα Μπέου και του κ. Χρυσόστομου Ψωμιάδη, έλαβε τις ακόλουθες αποφάσεις:

ΥΠΟΘΕΣΗ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΒΟΥΛΟΥ-ΑΧΙΛΛΕΑ ΜΠΕΟΥ
Συνεκδικάζει τις από 29-7-2011 εφέσεις της ΠΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ και του ΑΧΙΛΛΕΑ ΜΠΕΟΥ και με την υπ΄αριθμ.179/10-8-2011 απόφασή της:
1) Δέχεται τυπικά και απορρίπτει στην ουσία την έφεση του ΑΧΙΛΛΕΑ ΜΠΕΟΥ κατά της υπ΄αριθμ.204/28-7-2011 απόφασης της Πειθαρχικής Επιτροπής της SUPER LEAGUE.
Διατάσσει την κατάπτωση του κατατεθέντος παραβόλου.
2) Δέχεται τυπικά και κατ΄ ουσία την έφεση της ΠΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ κατά της υπ΄αριθμ.204/28-7-2011 απόφασης της Πειθαρχικής Επιτροπής της SUPER LEAGUE.
Εξαφανίζει εκκαλουμένη κατά το μέρος που αφορά την εκκαλούσα ΠΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ.
Διακρατεί και δικάζει στην ουσία την υπόθεση.
Επιβάλλει στην ΠΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ την ποινή αφαίρεσης δέκα (-10) βαθμών από το πρωτάθλημα της SUPER LEAGUE της νέας ποδοσφαιρικής περιόδου 2011-2012.
Διατάσσει την επιστροφή του κατατεθέντος παραβόλου.

ΥΠΟΘΕΣΗ Ν.ΚΑΒΑΛΑΣ-ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΥ ΨΩΜΙΑΔΗ
Συνεκδικάζει τις από 29-7-2011 εφέσεις της ΠΑΕ Ν.ΚΑΒΑΛΑ και του ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΥ ΨΩΜΙΑΔΗ και με την υπ΄αριθμ. 180/10-8-2011 απόφασή της:
1) Δέχεται τυπικά και απορρίπτει στην ουσία την έφεση του ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΥ ΨΩΜΙΑΔΗ κατά της υπ΄αριθμ. 205/28-7-2011 απόφασης της Πειθαρχικής Επιτροπής της SUPER LEAGUE.
Διατάσσει την κατάπτωση του κατατεθέντος παραβόλου.
2) Δέχεται τυπικά και κατ΄ ουσία την έφεση της ΠΑΕ Ν.ΚΑΒΑΛΑ κατά της υπ΄αριθμ.205/28-7-2011 απόφασης της Πειθαρχικής Επιτροπής της SUPER LEAGUE.
Εξαφανίζει εκκαλουμένη κατά το μέρος που αφορά την εκκαλούσα ΠΑΕ Ν.ΚΑΒΑΛΑ.
Διακρατεί και δικάζει στην ουσία την υπόθεση.
Επιβάλλει στην ΠΑΕ Ν.ΚΑΒΑΛΑ την ποινή αφαίρεσης οκτώ (-8) βαθμών από το πρωτάθλημα της SUPER LEAGUE της νέας ποδοσφαιρικής περιόδου 2011-2012.
Διατάσσει την επιστροφή του κατατεθέντος παραβόλου».


http://www.gazzetta.gr/article/item/215537-agamoi-thutai

kostasb13
10-08-2011, 22:23
Ειλικρινα περιμενε κανεις να αλλαξει κατι?.. δεν ξερουμε σε ποια και σε τι χωρα ζουμε? Για ποια πολιτεια και ποια δικαστικη εξουσια μιλαμε?...Το ποδοσφαιρο του Μαρινακη και των τσατσων του, των παραρτηματων του και της μποχας του αυτο εχουμε τελεια και παυλα. Να το χαιρονται και να το απολαμβανουν οι ακολουθοι του...

Dragonpaul
10-08-2011, 22:27
Ειλικρινα περιμενε κανεις να αλλαξει κατι?.. δεν ξερουμε σε ποια και σε τι χωρα ζουμε? Για ποια πολιτεια και ποια δικαστικη εξουσια μιλαμε?...Το ποδοσφαιρο του Μαρινακη και των τσατσων του, των παραρτηματων του και της μποχας του αυτο εχουμε τελεια και παυλα. Να το χαιρονται και να το απολαμβανουν οι ακολουθοι του...
Eνταξει ρε συ, μη δυναμιτιζεις και συ το κλιμα λεγοντας "ο Μαρινακης" λες και οι υπολοιποι Πατερουληδες και Σια ειναι στην απ' εξω.

blizard
10-08-2011, 23:57
Ισως και να τους βολεύει hacοο να έχουμε νεκρούς στο ποδόσφαιρο ... Αν ξυπνήσει κάποια στιγμή ο κόσμος και ξεσηκωθεί εναντίον της Ολυμπιακής αηδίας , μπορούν με δικαιολογία τους νεκρούς να καταστείλουν τα πάντα.

Γιατί αν ξεσηκωθεί πρώτα εναντίων των κυρίων που μας κυβερνάνε τα τελευταία χρόνια, τότε δεν τους σώζει τίποτα.

muku
11-08-2011, 00:18
Ισως και να τους βολεύει hacοο να έχουμε νεκρούς στο ποδόσφαιρο ... Αν ξυπνήσει κάποια στιγμή ο κόσμος και ξεσηκωθεί εναντίον της Ολυμπιακής αηδίας , μπορούν με δικαιολογία τους νεκρούς να καταστείλουν τα πάντα.

Ο Ολυμπιακός φταίει για όλα να υποθέσω όπως και για την απόφαση που βγήκε σήμερα. Ο Παναθηναικός είναι στην απ'έξω, το περσινό πρωτάθλημα δεν είχε ούτε για δείγμα κάτι αμφισβητίσιμο... Να υποθέσω ότι ο Μαρινάκης θα φταίει και για τα 4 από τους ψαράδες-ξυλοκόπους? Πρέπει να ήταν και αυτό στημένο. Καλό είναι από το να ρίχνουμε τις ευθύνες στους άλλους, να κοιτάμε και τα χάλια μας καμιά φορά. Αν το τσίρκο που κατεβάσατε πέρσι για ομάδα ήταν ικανό για κάτι καλύτερο από το -13 (πλασματικό, πόσους βαθμούς πήρατε από τις επαφές) θα αποτυπωνόταν στην βαθμολογία.

blizard
11-08-2011, 00:42
Αφού υπάρχουν άτομα - ζόμπι στην υπηρεσία του Ολυμπιακού , μπορούν να συνεχίζουν τις βρωμιές τους για πάντα ... θα δούμε και τον Μαρινάκη με τον Μπέο στην βουλή με το ανεξάρτητο κόμα "πνεύματος και ηθικής".

Ο κόσμος δεν πρέπει μα ξεσηκωθεί βίαια εναντίων τους, μερικοί μπράβοι τους με όπλα είναι αρκετοί για να σταματήσουν τα πάντα.
Οχι ακρότητες λοιπόν παιδιά με τέτοιες εγκληματικές συμμορίες σαν του ολυμπιακού πάντα ζημιωμένοι θα είμαστε... απλά όπου βρείτε γαύρο να τον φτύνετε μέχρι να σας τελειώσει το σάλιο.

Giannis7
11-08-2011, 01:06
Αφού υπάρχουν άτομα - ζόμπι στην υπηρεσία του Ολυμπιακού , μπορούν να συνεχίζουν τις βρωμιές τους για πάντα ... θα δούμε και τον Μαρινάκη με τον Μπέο στην βουλή με το ανεξάρτητο κόμα "πνεύματος και ηθικής".

Ο κόσμος δεν πρέπει μα ξεσηκωθεί βίαια εναντίων τους, μερικοί μπράβοι τους με όπλα είναι αρκετοί για να σταματήσουν τα πάντα.
Οχι ακρότητες λοιπόν παιδιά με τέτοιες εγκληματικές συμμορίες σαν του ολυμπιακού πάντα ζημιωμένοι θα είμαστε... απλά όπου βρείτε γαύρο να τον φτύνετε μέχρι να σας τελειώσει το σάλιο.

Ελπίζω να έκανες αυτό το post μεθυσμένος....

blizard
11-08-2011, 01:42
ΧΑΧΑ , γιατί λες να θέλω κάνα ποτηράκι να πάρω θάρρος ?
(Ντίνος Ηλιόπουλος - Φωνάζει ο Κλέφτης - αν κάποιος δεν την έχει δει υπάρχει στο youtube ολόκληρη)


ΥΓ
Με την ευκαιρία μήπως είσαι και εσύ γαύρος ? νομίζω βλέπω το σήμα της παράγκας στην υπογραφή σου ;)

Giannis7
11-08-2011, 02:55
Όχι, εγώ Ολυμπιακός είμαι.

ntsmrtz
11-08-2011, 11:13
μάλιστα, τώρα ξέρουμε ήδη την δικαιολογία των βάζελων για τα χάλια τους στην επόμενη σεζόν.
δεν χρειάζεται να φτιάξουν ομάδα. απλά δεν υποβιβάστηκαν βόλος και καβάλα και έτσι δεν μπορούν και δεν καταδέχονται να παίξουν μπάλλα.
χίλιες φορές να τις υποβιβάζανε, να γλιτώναμε από την γκρίνια τους.

jimspy
11-08-2011, 11:24
makari na eixe thn idia apopsh me sena k h epitroph efeseon ths epo (nai, h idia poy soy xarise to protathlima to 2008) giati ontos tora exoyn kathe dikaioma na ''gkriniazoyn'' oi bazeloi, oi AEKtzhdes, oi arianoi, oi paoktzhdes, oi larisaioi,oi krhtikoi k genikotera oloi ektos fysika apo esas poy blepete ena erxetai ena akoma katharo protathlima san to persino.......

Giannis7
11-08-2011, 13:31
Το περσινό πρωτάθλημα σε ένα ματς στράβωσε, του Καραισκάκης. Πιο πολύ οι Ολυμπιακοί πρέπει να είναι ξενερωμένοι γι αυτό το ματς, παρά όλοι οι υπόλοιποι. Ήταν ανώτερος των υπολοίπων πέρυσι ο Ολυμπιακός κι άξιζε το πρωτάθλημα.

msnes7
11-08-2011, 13:41
makari na eixe thn idia apopsh me sena k h epitroph efeseon ths epo (nai, h idia poy soy xarise to protathlima to 2008) giati ontos tora exoyn kathe dikaioma na ''gkriniazoyn'' oi bazeloi, oi AEKtzhdes, oi arianoi, oi paoktzhdes, oi larisaioi,oi krhtikoi k genikotera oloi ektos fysika apo esas poy blepete ena erxetai ena akoma katharo protathlima san to persino.......

Όταν συμμετέχεις σε κάτι βρώμικο είσαι και εσύ βρώμικος.Μην κατεβαίνετε στο πρωτάθλημα.Και να σας ρίξουν κατηγορία το ίδιο θα είναι αφού όπως λέτε το πρωτάθλημα είναι βρώμικο και δεν πρόκειται να σας αφήσουν να το πάρετε και φέτος και τα επόμενα χρόνια.Αν μαζευτούν οι μισές ομάδες και πουν δεν κατεβαίνουν ΙΣΩΣ αλλάξει κάτι.Αλλιώς καφενειακές συζητήσεις

jimspy
11-08-2011, 13:56
Το περσινό πρωτάθλημα σε ένα ματς στράβωσε, του Καραισκάκης. Πιο πολύ οι Ολυμπιακοί πρέπει να είναι ξενερωμένοι γι αυτό το ματς, παρά όλοι οι υπόλοιποι. Ήταν ανώτερος των υπολοίπων πέρυσι ο Ολυμπιακός κι άξιζε το πρωτάθλημα.
se ena mats strabose as poume exeis dikio....mono poy ayto to mats sas katoxyrose to protathlima.......oh omorfia toy podosfairoy einai oti den kerdisei panta o kalyteros.....ayth thn omorfia exei katastrepsei h omada soy afoy eite einai kalyterh eite xeiroterh to apotelesma einai panta to idio....


Όταν συμμετέχεις σε κάτι βρώμικο είσαι και εσύ βρώμικος.Μην κατεβαίνετε στο πρωτάθλημα.Και να σας ρίξουν κατηγορία το ίδιο θα είναι αφού όπως λέτε το πρωτάθλημα είναι βρώμικο και δεν πρόκειται να σας αφήσουν να το πάρετε και φέτος και τα επόμενα χρόνια.Αν μαζευτούν οι μισές ομάδες και πουν δεν κατεβαίνουν ΙΣΩΣ αλλάξει κάτι.Αλλιώς καφενειακές συζητήσεις

otan symmetexeis k prospatheis na mhn symetexeis alla kataggeleis thn bromia tote den eisai bromikos....ISOS loipon opos sosta les na allaze kati an den katebainan oi mises omades sto protathlima.....k SIGOYRA tha allaze kati an erixnan esas kathgorigia gia oles aytes tis asxhmies toson xronon apo to na riksoyn thn AEK

msnes7
11-08-2011, 14:04
Δεν είπα να ρίξουν την άεκ,είπα να αποσυρθείτε εσείς και άλλοι μισοί.Πρωτάθλημα τότε δεν γίνεται.Αλλά μάλλον βολεύει να μπαμπαλίζουμε συνέχεια από το να κάνουμε κάτι.Έτσι και αλλιώς το λέγειν δίχως το κάνεις είναι το εθνικό μας σπορ

hakoo
11-08-2011, 14:13
Όταν συμμετέχεις σε κάτι βρώμικο είσαι και εσύ βρώμικος.Μην κατεβαίνετε στο πρωτάθλημα.Και να σας ρίξουν κατηγορία το ίδιο θα είναι αφού όπως λέτε το πρωτάθλημα είναι βρώμικο και δεν πρόκειται να σας αφήσουν να το πάρετε και φέτος και τα επόμενα χρόνια.Αν μαζευτούν οι μισές ομάδες και πουν δεν κατεβαίνουν ΙΣΩΣ αλλάξει κάτι.Αλλιώς καφενειακές συζητήσεις


Το να συγχεεις ενεργειες ομαδων με τα θελω των οπαδων ειναι παντελως ατοπο. Το επιχειρημα "η ομαδα σου συμμετεχει οποτε δεν δικαιουσαι να διαμαρτυρεσαι" ειναι παντελως ισοπεδωτικο και χρησιμοποιειται ελλειψει αλλων επιχειρηματων. Προφανως και οι ομαδες δεν αποχωρουν ουτε προκειται να αποχωρησουν απο την συντεχνια που γεννα χρημα απο το παρανομο στοιχημα και τα στημενα παιχνιδια. Και δεν μιλαω για ολες τις ομαδες, αλλα σιγουρα για την πλειοψηφια.
Αναποφευκτο ειναι οταν η συζητηση περιστρεφεται γυρω απο παραγκα, στημενα κτλ να υπαρχουν αναφορες στον Ολυμπιακο, αλλα η αληθεια ειναι ενας μονος του δεν μπορει να συνεχισει κατι για τοσα πολλα χρονια. Ολο το ποδοσφαιρικο συστημα ειναι βρωμικο. Το να αναλωνομαστε στις ιδιες συζητησεις δεν βγαζει καπου, κοινως ανεξαρτητα απο συγκεκριμενες ομαδες ειναι σαφες οτι το ποδοσφαιρο στην Ελλαδα ειναι μια στημενη παρασταση με τα περισσοτερα μελη της σπειρας κερδισμενα (αλλοι περισσοτερο, αλλοι λιγοτερο). Απο κει και περα και με την κατασταση αυτη διαμορφωμενη και επιβεβαιωμενη απο 100 πλευρες, οποιος συνεχιζει να ασχολειται το κανει με καθαρα δικη του ευθυνη αλλα και συναισθηση του τι παρακολουθει και για ποιους λογους το κανει, καποιοι θεωρουν το ποδοσφαιρο ψυχοθεραπεια και απο την καθημερινοτητα και θα συνεχισουν να το κανουν no matter what ala WWF, καποιου αλλοι ειναι απλα αρρωστοι οπαδικα, καποιοι τριτοι εχουν οικονομικα συμφεροντα οντες στο κυκλωμα ως ιδιωτικοι στρατοι ομαδων.
Και φυσικα μην ξεχασω τα ΜΜΕ που σημερα διαρυγνυουν τα ιματια τους αλλα ως δια μαγειας σε λιγες μερες θα συνεχισουν σαν να μην συμβαινει τιποτα, οπως εκαναν δλδ και στην περιπτωση της παραγκας Α και οπως κανουν καθε φορα που υπαρχει καποιο ποδοσφαιρικο σκανδαλο. Καθ εικονα και ομοιωση της πολιτικης δημοσιογραφιας δλδ, υπηρετουν την τσεπη τους πρωτα και ποιος το χεζει το λειτουργημα του δημοσιογραφου.
Τα στραβα ματια να πουλησουν κανα φυλλο με το νεο μεταγραφικο αποκτημα του ταδε η του δεινα, με το καζο του Παναθηναικου, με τα ενθετα για το στοιχημα και τις εγκυρες προβλεψεις.
Συγνωμη αλλα δεν θα παρω, φτανει πια.

blizard
11-08-2011, 14:33
otan symmetexeis k prospatheis na mhn symetexeis alla kataggeleis thn bromia tote den eisai bromikos....ISOS loipon opos sosta les na allaze kati an den katebainan oi mises omades sto protathlima....
Αν δεν συμμετέχεις είναι καλύτερα για τα λαμόγια ... ούτε καν θα χρειάζεται να στήνουν τους αγώνες και να ξεφτιλίζονται.
(μην έχεις την ψευδαίσθηση ότι δίνουν δεκάρα για την ποιότητα και την άνοδο του Ελληνικού ποδοσφαίρου, όσο πιο πάτο τόσο καλύτερα για αυτούς)

Το περσινό πρωτάθλημα σε ένα ματς στράβωσε, του Καραισκάκης.
Το στράβωσε είναι ουδέτερη και πολύ φλού λέξη ... να το λες πιο περιγραφικά , γιατί εκεί έγινε το στήσιμο της δεκαπενταετίας.

Διαιτητές τα κάνουν αυτά μόνο αν απειλείτε η ζωή τους από πολύ δυνατές εγκληματικές συμμορίες υπεράνω του κράτους, ή αν έχουν πάρει 2-3 εκατομύρια ευρώ.
Και οι ομάδες που τα στήνουν τόσο χοντρά πρέπει να έχουν πολύ θράσος για να μην φοβούνται τα επακόλουθα , οπαδούς επί δεκαετίες στην βοηδοποίηση , και φυσικά αφού ξέρουν ότι θα χάσουν το πρωτάθλημα με τον χειρότερο τρόπο αν δεν το κάνουν.
(γιατί θα το χάνατε αν δεν τον στήνατε έτσι , και θα σας πόναγε για 20 χρόνια)

MajereMP44
11-08-2011, 15:19
Προτεινω να αλλαξει ο τιτλος του thread σε "Στημενες-το ροζ σκανδαλο του αιωνα".Να μπορουμε να ποσταρουμε και πιο ανετα και να θεσουμε τις βασεις για πραγματικα ατελειωτες συζητησεις.

Giannis7
11-08-2011, 15:56
Αν δεν συμμετέχεις είναι καλύτερα για τα λαμόγια ... ούτε καν θα χρειάζεται να στήνουν τους αγώνες και να ξεφτιλίζονται.
(μην έχεις την ψευδαίσθηση ότι δίνουν δεκάρα για την ποιότητα και την άνοδο του Ελληνικού ποδοσφαίρου, όσο πιο πάτο τόσο καλύτερα για αυτούς)

Το στράβωσε είναι ουδέτερη και πολύ φλού λέξη ... να το λες πιο περιγραφικά , γιατί εκεί έγινε το στήσιμο της δεκαπενταετίας.

Διαιτητές τα κάνουν αυτά μόνο αν απειλείτε η ζωή τους από πολύ δυνατές εγκληματικές συμμορίες υπεράνω του κράτους, ή αν έχουν πάρει 2-3 εκατομύρια ευρώ.
Και οι ομάδες που τα στήνουν τόσο χοντρά πρέπει να έχουν πολύ θράσος για να μην φοβούνται τα επακόλουθα , οπαδούς επί δεκαετίες στην βοηδοποίηση , και φυσικά αφού ξέρουν ότι θα χάσουν το πρωτάθλημα με τον χειρότερο τρόπο αν δεν το κάνουν.
(γιατί θα το χάνατε αν δεν τον στήνατε έτσι , και θα σας πόναγε για 20 χρόνια)

Ναι. :)

Σοβαρά πιστεύεις ότι θα με πόναγε 20 χρόνια αν χάναμε το πρωτάθλημα ? Σαν πολύ σοβαρά δεν το έχεις πάρει ? Εδώ πριν έγραψες ότι πρέπει να φτύνεις κάθε "γαύρο", σε αυτό θα κολλήσεις. Ελπίζω μόνο να το έκανες σε φίλους σου "γαύρους". Αν έχεις φίλους "γαύρους"... η ομάδα πάνω απ' όλα άλλωστε.

muku
11-08-2011, 16:16
Ναι. :)

Σοβαρά πιστεύεις ότι θα με πόναγε 20 χρόνια αν χάναμε το πρωτάθλημα ? Σαν πολύ σοβαρά δεν το έχεις πάρει ? Εδώ πριν έγραψες ότι πρέπει να φτύνεις κάθε "γαύρο", σε αυτό θα κολλήσεις. Ελπίζω μόνο να το έκανες σε φίλους σου "γαύρους". Αν έχεις φίλους "γαύρους"... η ομάδα πάνω απ' όλα άλλωστε.

Κάποιον άλλο μάλλον πονάει που κάθε 20 χρόνια παίρνει 1-2 πρωταθλήματα. Και αυτά στιγματισμένα είτε από Δούρους είτε από Σπάθες :D

Desmond
11-08-2011, 22:01
Ρε, τον Μάκαρο τον βρήκανε ή όχι ακόμα?
:hysterical::hysterical::hysterical:

gianman122
12-08-2011, 11:56
συγνωμη ρε blizard τον Πατερα τον εχεις ξεχασει απο τις κασετες ?οταν πηρατε πρωταθλημα ο Πατερας δεν ηταν προεδρος? τυχαιο δε νομιζω.΄Λοιπον ειναι φανερο οτι ολο το ελληνικο ποδοσφαιρο ειναι στημενο και ολοι οι προεδροι ξερουν ακριβως τι συμβαινει και εχουν και συμμετοχη πανω σε αυτο .αλλα τωρα που το σκεφτομαι μονο ο παναθηναικος και οι προεδροι του δεν εχουν καμια απολυτως συμμετοχη πανω στα στημενα

Dragonpaul
12-08-2011, 15:47
Και όχι μόνο αυτο!!!!! Το βράδυ ντύνονται σα μασκοφοροι υπερασπιστές και μάχονται ενάντια στους υπονομευτες του ελληνικού ποδοσφαίρου!!!!!!! Αμ τι....

spaik8322
12-08-2011, 16:07
ρε παιδια δεν αξιζει να ασχοληστε με το ελληνικο ποδοσφαιρο,ακομα δεν το καταλαβατε??
γιατι νομιζετε οτι ξαφνικα βγηκαν τα στημενα στη φορα??
γιατι μετα απο τοσο καιρο αθθωωθηκαν ομαδες,παραγοντες και τα σχετικα??
νομιζετε οτι μπεος και οι υπολοιποι θα μεινουν μεσα για μια ζωη??
μολις περασουν 1-2 μηνες θα βγουν εξω με εγγυησεις και θα τους ξαναδειτε στους αγωνιστικους χωρους μεσω αλλων προσωπων να ξανακανουν τα στησιματα τους..
απο τοτε που μπηκε το στοιχημα καταστραφηκαν ολα..οι παντες χρηματιζοντε,νομιζετε οτι ασχολουντε με τις ομαδες τους??
μαγαζακια ειναι που βγαζουν ανετα χρηματα ειτε με στησιματα ειτε με <<αλλους τροπους>>..
το θεμα ειναι να ξυπνησετε εσεις και να δειτε τι γινετε στην σουπερλιγδα..
σε αλλη χωρα τωρα θα ειχαν υποβιβαστει οι φερομενες ομαδες των σκανδαλων,αλλες θα ειχαν αφαιρεση βαθμων και καποιοι θα γυριζαν πρωταθληματα πισω,οσο για παραγοντες θα ηταν στην ψειρου..
αλλα εδω ελλαντα,και ο κυριος που εβγαλε το θεμα με τα στημενα,ναι αυτος με το τακουνιστο κεφαλι,νομιζετε οτι το εκανε για το καλο του ποδοσφαιρου??
ή μηπως τον εριξαν στη μοιρασια??
γιατι πως να βρεθηκαν κασετες στην τσεπη του αραγε??
η παραγκα υπηρχε προ κοκκαλη αλλα επι της δικιας του εποχης μεγαλουργησε και τωρα δεν εχει σταματημο δυστυχως..
μακαροι,μπεηδες,πατερες,μαρινακηδες,τσακογιαννηδες και σια ειναι απλα η συνεχεια του κοκκαλη...
οσο πληρωνετε νοβα,conn-x ,στοιχημα τοσο τους δινετε αξια,μην πω για τις εφημεριδες τους και σας πικρανω..
θελετε να βλεπετε την ομαδα σας,παρτε το εισητηριακι σας πηγαινετε να χειροκροτησετε ειτε κερδισετε ειτε χαετε και μεχρι εκει,τα υπολοιπα ειναι για να τους δινετε αξια και να σας δουλευουν

blizard
12-08-2011, 21:47
Εδώ πριν έγραψες ότι πρέπει να φτύνεις κάθε "γαύρο", σε αυτό θα κολλήσεις. Ελπίζω μόνο να το έκανες σε φίλους σου "γαύρους". Αν έχεις φίλους "γαύρους"... η ομάδα πάνω απ' όλα άλλωστε.
Εσύ έχεις φίλους πρεζόνια που ξεπουλάνε τα πάντα για την δόση τους ? γιατί να διατηρείς φίλους γαύρους να πουλάνε την όποια αξιοπρέπεια τους για πρωτάθλημα ?

-Το πρεζόνι θα σου πει μην πειράζεις τον νταβατζή μου , ο γαύρος θα σου πει άσε κάτω τον Κόκαλη , τον Μπέο και τον Μαριδάκι.
-Το πρεζόνι θα σου πει ότι δεν έγινε και τίποτα που ήταν στην συγκρού αφού τα φράγκα τα έβγαλε , ο γαύρος θα σου πει δεν τρέχει τίποτα που έκανε το στήσιμο της δεκαετίας στο Καραΐσκάκης αφού το πρωτάθλημα το πήραν.

Τους μιλάς για πραγματικό ποδόσφαιρο , για Ευρώπη , για αξιοπρέπεια , για δουλειά για αναγνώριση από το σύνολο ... θα σου πουν ότι είναι πρωταθλητές και αδιαφορούν για όλα τα άλλα.
Μόνο φτύσιμο τους αξίζει κυρίως τώρα που έπεσαν οι μάσκες ... μπορεί να βοηθήσει όσους δεν έχουν χωθεί βαθιά και ίσως καταλάβουν ότι δεν βρέχει ... μπας αλλάξουν όσο μπορούν ακόμα πορεία.

Dragonpaul
12-08-2011, 22:08
^^ Όπως τα λες είναι....

Προς τους υπόλοιπους συμφορουμιτες.
Θυμηθείτε. Θα του λέμε παντα "Ναι" και με χαμόγελο.

blizard
12-08-2011, 22:31
Εδώ και οπτικοακουστικά , να μην ξεχνάμε γιατί αξίζει φτύσιμο σε όσους μας κάνουν ότι δεν τρέχει τίποτα ώστε να πάρουν την δόση τους από ψευτο-πρωτάθλημα ... ο Μπέος μπορεί να τιμωρήθηκε για αυτό (θα βρει να κάνει αλλιώς την δουλειά του) , οι πραγματικοί ένοχοι προστατεύονται από τα γαυράκια και συνεχίζουν για ακόμα χειρότερα.

Η μεγαλύτερη κλοπή του αιώνα!
Ξ— μΡγαλύτΡρη κλοπΞ� του αιώνα! - YouTube

ΥΓ
Αφού θες να μου λες ναι, πες το και τώρα για πλάκα ... έστω και αν από μέσα σου δεν βλέπεις τίποτα ασυνήθιστο.

Giannis7
12-08-2011, 22:47
^^ Όπως τα λες είναι....

Προς τους υπόλοιπους συμφορουμιτες.
Θυμηθείτε. Θα του λέμε παντα "Ναι" και με χαμόγελο.

Φυσικά, αφού καταργείτε η έννοια της συζήτησης. Δεν γίνεται να συζητάς και να ακούει μόνο η μία πλευρά. Δεν χρειάζεται καν να ασχολείσαι.

kostasb13
12-08-2011, 23:00
blizard, χαλαρωσε λιγο...

Canto
12-08-2011, 23:10
E ναι,ειναι απολυτο να μην εχεις φιλους γαυρους για τον λογο αυτο..και ολιγον τι ρατσιστικο..λογικα δεν το εννοεις φιλε!

Οπως σε ολες τις κατηγοριες υπαρχουν και καλοι και κακοι ολυμπιακοι..
Προσωπικα αυτο που σιχαινομαι εγω ειναι η επαρση που δυστυχως εχουν αρκετοι γαυροι..και παρατηρω και απο το φορουμ οτι δυστυχως αρκετοι απο τους μικροτερους σε ηλικια Ολυμπιακους εχουν επαρση σε μεγαλο βαθμο,οχι ιδιαιτερα ενθαρρυντικο οταν ερθει η στιγμη να ενηλικιωθουν..

"Ο μονος λογος για να κοιταξεις αφ'υψηλου εναν ανθρωπο ειναι μονο για να τον βοηθησεις να σηκωθει.." G.G Marquez

jimspy
13-08-2011, 01:17
<H1>http://en.rian.ru/images/15944/89/159448954.jpg (http://en.rian.ru/images/15944/89/159448954.jpg)"Ναι, εντάξει, το ξέρω ότι το ποδόσφαιρο είναι το άθλημα του λαού, το ξέρω ότι κάποτε οι ποδοσφαιριστές ήταν και αυτοί "παιδιά του λαού", αλλά τώρα εγώ παίρνω εκατομμύρια, έχω πλούτη γυναίκες, αυτοκίνητα, πισίνες, κτλ, κτλ, κτλ. Γιατί να ενδιαφερθώ για εσάς; Άντε γεια"

Ο «αγανακτισμένος» επαναστάτης Χάβι Πόβες παράτησε το ποδόσφαιρο! (http://alterthess.gr/content/%CE%BF-%C2%AB%CE%B1%CE%B3%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%BA%CF%84%C E%B9%CF%83%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%BF%CF%82%C2%BB-%CE%B5%CF%80%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%AC%C F%84%CE%B7%CF%82-%CF%87%CE%AC%CE%B2%CE%B9-%CF%80%CF%8C%CE%B2%CE%B5%CF%82-%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%AC%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B5-%CF%84%CE%BF-%CF%80%CE%BF%CE%B4%CF%8C%CF%83%CF%86%CE%B1%CE%B9%C F%81%CE%BF)

Αίσθηση έχει προκαλέσει στην Ισπανία, με τον 24χρονο Χάβι Πόβες που αποφάσισε να παρατήσει το... σάπιο όπως χαρακτήρισε ποδόσφαιρο. Τι δηλώνει για τους αγανακτισμένους, τι ζητάει από τους μεγάλους αστέρες και οι κινήσεις που άφησαν άφωνους τους πάντες στην Σπόρτινγκ Χιχόν.

Σε μια εποχή που η οικονομική κρίση έχει πλήξει εκατομμύρια ανθρώπους, όχι μόνο στην Ελλάδα, αλλά και στον υπόλοιπο κόσμο, το ποδόσφαιρο εξακολουθεί να μαγεύει τα πλήθη και δισεκατομμύρια ευρώ δίνονται για μεταγραφές. (σ.σ. προφανώς "τα αξίζουν", διότι όσο πιο εκμεταλλευτικό είναι ένα σύστημα, τόσο περισσότερο χρειάζεται "αντιπερισπασμούς", όπως το ποδόσφαιρο. Εξ ου και το "τόση μπάλα είχαμε να δούμε από τη χούντα" που κυκλοφορεί ως σύνθημα. Από τη στιγμή που το ποδόσφαριο "μαγεύει τα πλήθη", ο καπιταλισμός προσπαθεί να το αμείβει γενναιόδωρα, ως ένα "ευχαριστώ" για τις -πράγματι πολύτιμες- υπηρεσίες που του παρέχει)

Οι πρωτοκλασάτοι ποδοσφαιριστές είναι πλέον πιο πλούσιοι από επιχειρηματίες, ο κόσμος διαβάζει για ποσά που ούτε στα όνειρά του δεν θα τα αποκτήσει, όμως η φτώχεια και η πείνα δεν σταματά να μαστίζει δεκάδες χώρες στον πλανήτη μας.

Δεν είναι λίγοι πάντως οι ποδοσφαιριστές που προσπαθούν από την πλευρά τους να βοηθήσουν τους συνανθρώπους τους που το έχουν ανάγκη, είτε με φιλικά είτε με δωρεές, όμως φυσικά τα προβλήματα δεν λύνονται έτσι.

Είναι γεγονός πάντως πως όλοι οι ποδοσφαιριστές εκφράζουν την συμπαράστασή τους, όμως δεν παύουν να ζουν με όλα τα καλά που τους έχει δώσει ο Θεός και οι ομάδες τους, όπως θα έκανε κάθε άνθρωπος. Όλοι; Μάλλον όχι! Στην Ισπανία ένας ποδοσφαιριστής της Σπόρτινγκ Χιχόν αποφάσισε να παρατήσει το ποδόσφαιρο, καθώς το χαρακτηρίζει σάπιο και δεν θέλει να παίρνει τόσα χρήματα την στιγμή που οι συνάνθρωποί του τα έχουν ανάγκη.

Ο λόγος για τον 24χρονο Χάβι Πόβες, που σταμάτησε το ποδόσφαιρο, γιατί πλέον δεν τον εκφράζει και επειδή δεν θεωρεί σωστό να ζει στα πλούτη. Ένας αγανακτισμένος, ιδεολόγος και επαναστάτης, που το αποδεικνύει και με πράξεις. Για άλλους, απλά χαζός και ονειροπόλος...

Είπε "όχι" σε αυτοκίνητο και τράπεζες!

Ο Πόβες λοιπόν, ζήτησε από την Σπόρτινγκ Χιχόν να διακόψουν την συνεργασία τους, όμως νωρίτερα είχε εντυπωσιάσει (είτε αρνητικά, είτε θετικά) τους ανθρώπους της ομάδας με τις πράξεις του. Συγκεκριμένα, όταν μια χορηγός εταιρία έδωσε στους ποδοσφαιριστές από ένα αυτοκίνητο, εκείνος επέστρεψε τα κλειδιά στην διοίκηση.

Επίσης, είχε ζητήσει από τους ιθύνοντες της Σπόρτινγκ Χιχόν να μην τον πληρώνουν μέσω τραπέζης, αφού δεν ήθελε τα χρήματά του να βρίσκονται στα χέρια των μεγάλων τραπεζών! Επαναστάτης ή τρελός, διαλέγετε και τον χαρακτηρίζετε όπως θέλετε.

"Το ποδόσφαιρο είναι σάπιο"

"Όσο περισσότερο γνωρίζει το ποδόσφαιρο, τόσο περισσότερο συνειδητοποιείς πως όλα γίνονται για το χρήμα. Είναι κάτι σάπιο και αυτό αφαιρεί τον ενθουσιασμό", εξηγεί ο 24χρονος στην ιστοσελίδα abc.es και συνέχισε: "Ποιος ο λόγος να παίρνεις 800 ή 1000 ευρώ, όταν ξέρεις ότι τα κερδίζεις μέσα από τον κόπο των πολλών ανθρώπων";.

Το παράδειγμα του Χάβι Πόβες έρχεται μια στιγμή, που το κίνημα των "Αγανακτισμένων" ναι μεν δεν έχει την ίδια απήχηση, αλλά εξακολουθεί να υφίσταται στην Ισπανία. Άλλωστε από εκεί ξεκίνησε και η νεολαία δεν έχει σταματήσει να διεκδικεί ισότητα. Μαζί της και ο 24χρονος, ο οποίος δεν θέλει να θεωρηθεί πρότυπο.

"Παλεύω ενάντια στην ανισότητα"

"Δεν θέλω ο Χάβι Πόβες να γίνει είδωλο. Είμαι ακόμα ένας που παλεύει ενάντια στην ανισότητα. Θέλω να είναι όλοι ίσιοι και αυτό να μας ενώσει. Πρέπει να σταματήσουμε να ασχολούμαστε μα ασήμαντα πράγματα και να προσπαθήσουμε να πάμε μπροστά. Όπως πάνε τα πράγματα, ο κόσμο είναι έτοιμος να καταστραφεί", δηλώνει ο προβληματισμένος Ισπανός.

Όσο για τους αστέρες του ποδοσφαίρου, ο Πόβες είναι κάπως... καυστικός: "Υπάρχουν ορισμένες προσωπικότητες σε παγκόσμιο επίπεδο, όπως ο Πελέ, ο Ροναλντίνιο και ο Μέσι, που είναι πρεσβευτές της Unicef, κάτι που μοιάζει καλό εκ πρώτης όψεως, όμως θα μπορούσαν να κάνουν πολλά πράγματα παραπάνω. Αυτοί οι άνθρωποι έχουν τέτοια επιρροή που θα πρέπει να συμμετέχουν ενεργά μ' έναν πιο άμεσο τρόπο".alterthess (http://alterthess.gr/content/%CE%BF-%C2%AB%CE%B1%CE%B3%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%BA%CF%84%C E%B9%CF%83%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%BF%CF%82%C2%BB-%CE%B5%CF%80%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%AC%C F%84%CE%B7%CF%82-%CF%87%CE%AC%CE%B2%CE%B9-%CF%80%CF%8C%CE%B2%CE%B5%CF%82-%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%AC%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B5-%CF%84%CE%BF-%CF%80%CE%BF%CE%B4%CF%8C%CF%83%CF%86%CE%B1%CE%B9%C F%81%CE%BF)

</H1>