PDA

View Full Version : Tο καφενείο των φιλάθλων



Pages : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Vicarious
25-06-2011, 00:39
Καλά δεν μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο αφού οι παρακολουθήσεις άρχισαν Γενάρη όχι πριν 15 χρόνια.
Άφου δεν έγινε τίποτα τότε με τον Μάκη, τώρα δεν γίνεται κάτι.

gtakis
25-06-2011, 00:48
sostos o gtakis......ta leei alloste k o ''gayros'' (http://www.gavros.gr/data/storage/gallery/gavros_2011-06-24.jpg)


Έχεις δίκιο jimspy πάρε κάτι κερασμένο για να σου φύγει η λιγούρα....

EBbsFLdQnis

PDS
25-06-2011, 00:56
Το να μηδενίζεις 12 πρωταθλήματα είναι εξοργιστικό.Δεν με ενδιαφέρει τι θεωρείς εσύ άδικο.Για μένα μόνο ένα πρωτάθλημα δεν αξίζαμε και αυτό ήταν με την ένσταση.Όλα τα άλλα τα έχασες στο γήπεδο.

Αποψη μου ειναι,δεν σου ειπα να συμφωνησεις.
Για μενα δεν αξιζατε κανενα απο αυτα τα πρωταθληματα,γιατι λογο C.L υπηρχε η κλασικη αλυσιδα:

Kλεμμενο πρωταθλημα λογο διαιτησιας--->Εσοδα C.L--->κλεμμενο πρωταθλημα λογο διαιτησιας και χρηματων--->εσοδα C.L--->κτλ κτλ

Απο κει και περα χανετε καθε νοημα και δεν υπαρχει ουσιαστικος ανταγωνισμος,εφοσον συνεχιστηκε για τοσα χρονια αυτο.Δεν ειναι αναγκη να μιλαμε για την παραγκα.Η ισορροπιες και τα δεδομενα ειχαν αλλαξει για πλακα.

Το να δουμε τι εχασα στο γηπεδο που λες δεν εχει νοημα.Πιο γηπεδο και απο ποια ομαδα?Αυτη που χτιστηκε με τον παραπανω τροπο?

jimspy
25-06-2011, 00:57
xmm..... protimo to allo agaphmeno soy video..auto poy to eixes brei se 3 , 4 versions ...ayto nte me ton ''alhth'' ton adamidh sto poulman ....

msnes7
25-06-2011, 01:07
Τώρα αυτά είναι δικαιολογίες........δηλαδή η ρεάλ που τον τρώει κάθε χρόνο στην ισπανία γιατί σκάει συνέχεια λεφτά?Απλά εσείς την έχετε καταβρεί.Με ψείρες θέλεις να πάρεις κούπα.Μόλις πήρες τον σισέ πήρες πρωτάθλημα ή όχι?Που είχες βρει τα λεφτά αφού την προηγούμενη το είχε πάρει ο ολυμπιακός?Φέτος που πήγες πάλι να την βγάλεις με την ίδια μέθοδο έφαγες τα μούτρα παντού.

jimspy
25-06-2011, 01:20
yparxei k to allo omos.....molis o pao phre protathlima brhke eykairia o kokkalhs na thn kanei me elafra blepontas thn kataigida poy erxetai..... kanontas doro ston marinakh ta kleidia ths paragkas....

PDS
25-06-2011, 01:27
Φέτος που πήγες πάλι να την βγάλεις με την ίδια μέθοδο έφαγες τα μούτρα παντού.

φετος ειχα καλυτερο υλικο απο τον ΠΑΟ που πηρε κουπα,απλα δεν ειχα ΜπεοΜαρινακη...

Giannis7
25-06-2011, 01:35
Εννοείς ότι ο φετινός Παναθηναικός ηταν καλύτερος από τον περσινό ? Αν εννοείς ως καλύτερο υλικό τον Γκοβού, τον Μπουμσονγκ και τον Σειταρίδη που έχει προοπτικές στα γεράματα να γίνει το καλύτερο δεξί μπακ της Ευρώπης... πάω πασο.

msnes7
25-06-2011, 02:19
φετος ειχα καλυτερο υλικο απο τον ΠΑΟ που πηρε κουπα,απλα δεν ειχα ΜπεοΜαρινακη...

ναι το είδα σκέτη μαγεία.........έπεσαν τα τσιμέντα:hysterical:

PDS
25-06-2011, 03:04
Εννοείς ότι ο φετινός Παναθηναικός ηταν καλύτερος από τον περσινό ? Αν εννοείς ως καλύτερο υλικό τον Γκοβού, τον Μπουμσονγκ και τον Σειταρίδη που έχει προοπτικές στα γεράματα να γίνει το καλύτερο δεξί μπακ της Ευρώπης... πάω πασο.

Απιστευτο επιχειρημα.Επειδη δεν βγηκε o Γκοβου και ο Γιουρκας...ο ΠΑΟ ειχε χειροτερο υλικο παρ'ολο που δεν εφυγε κανεις βασικος απο περσι..


Για πες μου γιατι ηταν χειροτερος ο ΠΑΟ φετος σε υλικο.
Μηπως ηταν η ιδια ομαδα αλλα αντι για Σαριεγκι βασικο ειχε τον 100 φορες καλυτερο Mπουμσονγκ και δεξια τον πολυ καλυτερο απο περσι χριστοδουλοπουλο?
Δεν περιμενω απαντηση,αλλα λεμε τωρα..


ναι το είδα σκέτη μαγεία.........έπεσαν τα τσιμέντα:hysterical:

Εννοεις μηπως την Μπαρτσα-ΟΣΦΠ των φετινων εφημεριδων?

Γιατι ο ΠΑΟ επρεπε απλα να παρει το πρωταθλημα.Δεν ειπα οτι ηταν υπερομαδα.

msnes7
25-06-2011, 03:19
Με τα δικά σου κριτήρια μπορεί να έπαιρνε και το CHL.Ίσως και το διηπειρωτικό.
Βαγγέλη πρέπει να είσαι ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ παναθηναικός που είσαι ευχαριστημένος από τον ποδοσφαιρικό παο τον φετινό.Ειλικρινά μια ομάδα δίχως αρχή και τέλος που σαν θέαμα ήταν ίδια και χειρότερη με τον περσινό ολυμπιακό εσύ την βγάζεις πρωταθλητή..........

PDS
25-06-2011, 03:29
Με τα δικά σου κριτήρια μπορεί να έπαιρνε και το CHL.Ίσως και το διηπειρωτικό.
Βαγγέλη πρέπει να είσαι ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ παναθηναικός που είσαι ευχαριστημένος από τον ποδοσφαιρικό παο τον φετινό.Ειλικρινά μια ομάδα δίχως αρχή και τέλος που σαν θέαμα ήταν ίδια και χειρότερη με τον περσινό ολυμπιακό εσύ την βγάζεις πρωταθλητή..........

Ποιος τα ειπα αυτα ρε συ?Εγω?

Εγω απο την αρχη το μονο που λεω ειναι οτι ο ΠΑΟ εχει καλο υλικο(αλλα δεν παιζει καλη μπαλα) και οτι η Μπαρτσα-ΟΣΦΠ των φυλλαδων ειναι παραμυθι(κατι που πλεον το καταλαβαν και οι περισσοτεροι μετα απο τις εξελιξεις).
Ποτε ειπα οτι ειμαι ευχαριστημενος απο την μπαλα που παιζει ο ΠΑΟ?

Για μενα επρεπε να παρει τον τιτλο ο ΠΑΟ.Βγαλε στην ακρη τους διαιτητες(πχ καραισκακης),τον Μπεο και τα παραρτηματα και ηταν πολυ κοντα στην κουπα.

Giannis7
25-06-2011, 03:37
Μπορεί να έχεις τους καλύτερους παίχτες, αλλά κακή ομάδα. Και η Μάντσεστερ Σίτι τόσους παιχταράδες έχει, αλλά ακόμα την Τσέλσι και την Γιουνάιτεντ δεν τις χτυπάει. Πιο πολύ μετράει το δέσιμο της ομάδας.


φετος ειχα καλυτερο υλικο απο τον ΠΑΟ που πηρε κουπα,απλα δεν ειχα ΜπεοΜαρινακη...

Με αυτό το ποστ είναι σαν λες ότι ο ΠΑΟ έπαιζε μπαλάρα. Ο μόνος σταθερός σε απόδοση παίχτης από πέρυσι ηταν ο Σισέ. Κάνω λάθος ?

ezio_auditore
25-06-2011, 03:39
Δεν ξερω τι γραφουν στα γαυροsites,αλλα εσυ θες και κατι παραπανω απο το bold?

Προσωπικη αποψη:
Eγω δεν θα ειμαι ικανοποιημενος αν πεσετε β.
Θα πω οκ μπραβο τους,αν σας ριξουν τοπικο με αφαιρεση βαθμων και αφαιρεση 12 πρωταθληματων.
Φυσικα εφοσον μπουν και στους φακελους ''παραγκα του Μπαρμπαθωμα'' που ειδαμε πολυ χειροτερα πραγματα απο την νεα εποχη Μαρινακη.

ουτε εγω θα ικανοποιηθω αν δεν σε δω με ζουρλομανδυα γιατι βλεπεις φαντασματα,φιλικα παντα μην σβησεις το ποστ.

PDS
25-06-2011, 03:40
Με αυτό το ποστ είναι σαν λες ότι ο ΠΑΟ έπαιζε μπαλάρα. Ο μόνος σταθερός σε απόδοση παίχτης από πέρυσι ηταν ο Σισέ. Κάνω λάθος ?

E πως ειναι σαν να λεω οτι επαιζε μπαλαρα,αφου στο ποστ μου γραφω για υλικο?:p

Γιαννη θα με τρελανεις.:p

Oσον αφορα το δεσιμο που λες.Κατ'εμε στον πρωτο γυρο επαιξε μετρια μπαλα,αλλα στον δευτερο ανεβηκε παρα πολυ μεχρι το Καραισκακης.
2 προσωπα ειχε δλδ φετος ο ΠΑΟ.


ουτε εγω θα ικανοποιηθω αν δεν σε δω με ζουρλομανδυα γιατι βλεπεις φαντασματα,φιλικα παντα μην σβησεις το ποστ.

Δεν θα το εσβηνα μην φοβασαι.
Με κολακεύουν τα λογια σου παντως,γιατι τα ιδια λεγατε(για ζουρλομανδυες) και οταν μιλαγα-με για σφαγη στο Καραισκακη,τα ιδια λεγατε οταν μιλαγα-με για τα παραρτηματα σας,τα ιδια λεγατε οταν λεγαμε διαφορα για τον Μπεο.
Αλλα μυαλο δεν βλεπω να βαζεις.

ezio_auditore
25-06-2011, 03:41
Διαβασες Νικολακοπουλο ε?...

ναι την πηρα την δοση μου,δεν φαινεται?

msnes7
25-06-2011, 03:41
Και εσύ βγάλε τον σισέ και πήγαινες κατευθείαν για φουτμπολ λιγκ.Ασε βρε βαγγέλη νυχτιάτικα........Την καραμέλα της πράσινης την έχω βαρεθεί να την ακούω.Λες και είσαι συντάκτης και γράφεις τα ίδια πράγματα συνέχεια να υποστηρίξεις τι?Μια ομάδα που την έχετε σιχαθεί και ας ήταν πριν ένα χρόνο νταμπλούχος

Giannis7
25-06-2011, 03:47
E πως ειναι σαν να λεω οτι επαιζε μπαλαρα,αφου στο ποστ μου γραφω για υλικο?:p

Ήμουνα σίγουρος ότι αυτό ακριβώς θα μου πεις...χαχαχα

Έτσι, όπως το γράφεις... Ότι δηλαδή είχατε πολύ καλό υλικό, αλλά φταίει ο Μπεομαρινάκης επειδή δεν έπαιξε καλή ο Παναθηναικός. Anyway...

PDS
25-06-2011, 03:49
Και εσύ βγάλε τον σισέ και πήγαινες κατευθείαν για φουτμπολ λιγκ.Ασε βρε βαγγέλη νυχτιάτικα........Την καραμέλα της πράσινης την έχω βαρεθεί να την ακούω.Λες και είσαι συντάκτης και γράφεις τα ίδια πράγματα συνέχεια να υποστηρίξεις τι?Μια ομάδα που την έχετε σιχαθεί και ας ήταν πριν ένα χρόνο νταμπλούχος

Με βαζεις να λεω τα ιδια.
Αν βγαλουμε τον Σισε και τους 5-6 που του εβγαζαν την μπαλα να την σπρωχνει στο πλεκτο ναι πιθανον θα ημασταν αλλη ομαδα.Δλδ αν κατεβαιναμε με την ομαδα του Ροτσα(τα παιδακια) ε ναι θα ημασταν χειροτεροι...

Αν διαβαζα πρασινη,τωρα θα εκανα πολεμο στον ΠΑΟ...:a045:
Ποια πρασινη βρε Μενιο.:P(αυτοι που στοιχηματιζαν για να χασει ο ΠΑΟ?)



Έτσι, όπως το γράφεις... Ότι δηλαδή είχατε πολύ καλό υλικό, αλλά φταίει ο Μπεομαρινάκης επειδή δεν έπαιξε καλή ο Παναθηναικός. Anyway...

Δεν φταιει ο Μπεομαρινακης που δεν επαιξα μπαλα στον πρωτο γυρο, αλλα φταιει που δεν επαιξα σε ολον τον δευτερο(γιατι τελικα επαιξα μεχρι το ντερμπι).

kostasb13
25-06-2011, 03:49
ναι την πηρα την δοση μου,δεν φαινεται?

Αν φαινεται λεει...

ezio_auditore
25-06-2011, 04:09
Αν φαινεται λεει...

καλα αφου το λες εσυ http://www.gazzetta.gr/category/bloggers/nikolas-vasilara μπεεεεε

nikon
25-06-2011, 08:09
λολ
Το παιχνιδι στο Καραισκακης και οι διαλογοι,μπεου-μαρινακη-κανελοπουλου σου λενε κατι?
Ενα παιχνιδι δλδ που βλεπαμε οτι εγινε σφαγη (εσυ οχι φανταζομαι) και εκρινε το πρωταθλημα.

.........
Δλδ?
Οχι δεν το καταλαβα,χωρις πλακα.
Για πες μου τι θελει να πει.

msnes7
25-06-2011, 11:52
Δεν φταιει ο Μπεομαρινακης που δεν επαιξα μπαλα στον πρωτο γυρο, αλλα φταιει που δεν επαιξα σε ολον τον δευτερο(γιατι τελικα επαιξα μεχρι το ντερμπι).

Επειδή τα λες και τα ξαναλές
ξάνθη 0-2 (ίσως το μόνο ματς που έπαιξες καλά αλλά με ποιόν αντίπαλο..)
αρης 1-0 (άθλια εμφάνιση και ακυρωθέν γκολ του άρη)
καβάλα 4-2(γιογιο η καβάλα στο πρώτο,με έκρηξη στο δεύτερο πήρες τη νίκη,υπάρχει και εδώ αδικία για την καβάλα)
πανιώνιος 1-1(χωρίς σχόλια,ούτε τον πόντο δεν δικαιούσαι)
εργοτέλης 2-0(μέτρια εμφάνιση)
παοκ 0-1(το φάουλ του νίνη........και μια φάση στο 90,δεν υπήρχες στο ματς)
αεκ 3-1(η καλύτερη εμφάνιση αλλά με τι αντίπαλο.......αυτόν που έφαγε 6 λίγο μετά)

Αυτά ήταν πριν το ντέρμπι........στο οποίο δεν υπήρχες μέχρι το δώρο πάρντο(τι δώρο δηλαδή.........)
Αν αυτά θεωρείς καλή μπάλα,τότε καταλαβαίνω με τι κριτήρια αξιολογείς τα πάντα

jimspy
25-06-2011, 12:51
oti k na lete tipota den tha allaksei......opos k paliotera me to eyergeth ths paragkas kokkalh. (http://archive.enet.gr/online/online_text/c=115,dt=02.04.2002,id=12354868,54081556,9195604). .ola tha mpoyn sto arxeio k oi gayroi tha eksakoloythoyn na aitherobatoyn gia to megaleio toy peiraia k ton megisto proedro toys me ta matia ermeitika kleista.........sto telos tha plhrosoyn dyo treis ''mikroi'' k tha lhksei to thema.......

moy aresei oti kapoioi milate gia ypobibasmoys eno thn idia stigmh o proedros ths superklikas kanei ektakth syneleysh gia na epikyrosei thn bathmologia.....par'olo poy ekremei h eisaggelikh parembash.....

Ανακοινώνεται ότι την Τρίτη 28/06/2011 στις 15:00 θα πραγματοποιηθεί Τακτικό Διοικητικό Συμβούλιο στα γραφεία της Super League. Τα θέματα Ημερήσιας Διάταξης έχουν ως ακολούθως: 1. Πρόσφατες εξελίξεις στο χώρο του ποδοσφαίρου. 2. Επιστολή Ε.Π.Ο. με θέμα “Αγώνες Play Off Πρωταθλήματος Β΄Εθνικής Κατηγορίας και Αδειοδότηση Ομάδων” 3. Επικύρωση Βαθμολογίας Πρωταθλήματος Super League ΟΠΑΠ και Τελικής Κατάταξης Αγώνων Play Offs ΟΠΑΠ. 4. Επικύρωση Βαθμολογιών Πρωταθλημάτων Υποδομής ΟΠΑΠ. 5. Πλαίσιο συνεργασίας με την ΟΠΑΠ Α.Ε. 6. Βελτιώσεις Γηπέδων και Αγωνιστικών Χώρων. 7. Διάφορα.bothros limanisios

PDS
25-06-2011, 13:10
Αν αυτά θεωρείς καλή μπάλα,τότε καταλαβαίνω με τι κριτήρια αξιολογείς τα πάντα

Να θεωρησω τι καλη μπαλα?
Αυτη που επαιζες με τα παραρτηματα σου?
Απο τον Ηρακλη που ηθελες να ριξεις αποδεδειγμενα,εχασες με κατεβασμενα τα χερια.Αν ειχαμε 10 ηρακληδες στην S.L θα ειχες βγει 5ος.Για να μην πω οτι στα playoffs ανετα θα εβγαινες 4ος αν συμμετειχες(ηταν και ο βολος εκει,οποτε η 5η θεση ηταν καπαρωμενη.)
Τωρα αν νικησες ανετα ξανθη,ο.β κτλ δεν μου λεει κατι.

Μενιο μου φαινεται εχεις παρασυρθει και εσυ απο τις εφημεριδες και τους Γαλακτομπουρεκος...

Καλυτερος απο σενα ημουν συνολικα(λογο παιχτων).Δυστυχως παραρτηματα και μπεομαρινακης δεν με αφησαν να διεκδικησω τον τιτλο.
Ελπιζω να επιστραφει η κουπα,αλλα και ολες οι προηγουμενες.Πολλα ζηταω βεβαια.










-Ο Μπέος «έστησε» παιχνίδι Over ημίχρονο - Under Τελικό!

-Ο Μπέος έστειλε τον Εφιάλτη στις Θερμοπύλες. Μετά είδαν ότι είχε παίξει διπλό τους Πέρσες...

-Ο Μπέος είναι σε θέση να «στήσει» μπλόκο στην Τροχαία...

-Φήμες λένε ότι ο Μπέος «έστησε» και το Δαβίδ Vs Γολιάθ.

-Ο Μπέος έχει «στήσει» παιχνίδι και σε κομπολόι.

- Ο Μπέος είχε «στήσει» και τις εκλογές του 2000, ΝΔ στο ημίχρονο και ΠΑΣΟΚ τελικό.

Oι Άγγλοι ανακάλυψαν το ποδόσφαιρο όταν βρήκαν ένα σημαδεμένο κουπόνι του Μπέου.

Στο σχολείο ο Mπέος έφαγε αποβολή επειδή «έστησε» τα μήλα.

Ο Μπέος «έστησε» διπλό τον αγώνα Chuck Norris vs Bruce Lee με άσο το ημίχρονο.

Ο Μπέος «έστησε» τον αγώνα σκάκι Κασπάροφ εναντίον του Η/Υ της IBM.

Ο Μπέος «έστησε» και το Χαβάη 5-0.

-Στο τελευταίο παιχνίδι που έστησε ο Μπέος, η Χαβάη κέρδισε 6-0.

-Ο Μπέος έχει «στήσει» τα κινούμενα σχέδια, γι’ αυτό κερδίζουν πάντα οι καλοί στο τέλος.

-To αγαπημένο ποτό του Μπέου είναι βότκα με «στημένο» λεμόνι.

messi10
25-06-2011, 20:01
Εγω ενα εχω να πω.
Οποιοι ειναι μπλεγμενοι ας ΤΙΜΩΡΗΘΟΥΝ ΣΚΛΗΡΑ. Πραγματικα,ποναει η καρδυα μου που το λεω αυτο,αλλα ΑΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΝΤΩΣ ΜΠΛΕΓΜΕΝΟΙ(σε πανω απο 1 ματς,τουλαχιστον γιατι ενταξει δεν ειναι μονο ο Μαρινακης που εχει στησει 1 ματς)ΝΑ ΥΠΟΒΙΒΑΣΤΟΥΜΕ.ΠΡΕΠΕΙ να καθαρισει το Ελληνικο Πρωταθλημα πια και ΝΑΙ,ΟΠΟΙΟΙ ΜΠΛΕΚΟΝΤΑΙ ΑΣ ΥΠΟΒΙΒΑΣΤΟΥΝ.
Δεν αντεχω αυτο το οπαδιλικι,πραγματικα και μαλιστα απο οπαδους της ομαδας μου.Παω να μιλησω στο FB με εναν φιλο μου για ολα αυτα που εχουν συμβει,ποσταρω στον τοιχο του και μου το σβηνει γιατι λεει ''τα καταλαβες λαθος'' και ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΕ ΝΑ ΚΑΛΥΨΕΙ,ΤΑ ΑΚΑΛΥΠΤΑ.Πραγματικα δεν καταλαβαινω πως του αρεσει να πανυγυριζει ενα ''ψευτικο'' Πρωταθλημα,και δεν μιλαω μονο για οπαδους του Ολυμπιακου αλλα και αλλων ομαδων και ειναι ΣΙΓΟΥΡΟ οτι αν ΤΩΡΑ δεν λαβουμε τα ΚΑΤΑΛΛΗΛΑ ΜΕΤΡΑ ΚΑΙ ΤΙΜΩΡΙΕΣ ,τοτε θα συνεχισει να υπαρχει αυτο το...ψευτικο μας Πρωταθλημα.
Ο Μπουρουσης ΑΣ ΦΥΓΕΙ,Ο Μαρινακης,αν ειναι ενοχος,να κλιστει μεσα και ο Αβρααμ εχει το δικαιωμα να παιζει στοιχημα αλλα ΑΝ ΟΝΤΩΣ ΗΞΕΡΕ ΗΔΗ το αποτελεσμα ας τιμωρηθει και αυτος(κατι αναλογο εγραψα στον τοιχο του φιλου μου).
ΞΕΒΡΟΜΙΣΤΕ ΤΟ ΠΙΑ!!!!

Vicarious
25-06-2011, 21:31
Μία σημείωση: ο μπουρούσης δεν μπορεί να τιμωρηθεί απο την Ελλ. δικαιοσύνη. Δεν είναι κατηγορούμενος για κάτι. Όταν ένας αθλητής ντοπάρεται τιμωρείται από την ομοσπονδία. Και δεν έχει ευθύνη η ομάδα του. απλά έπεσε στην κέντα επειδή παρακολουθούσανε το τηλ του "αγαπούλα".

Συμφωνώ σε όλα εκτός από αυτό που λες "ΑΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΝΤΩΣ ΜΠΛΕΓΜΕΝΟΙ(σε πανω απο 1 ματς,τουλαχιστον γιατι ενταξει δεν ειναι μονο ο Μαρινακης που εχει στησει 1 ματς)ΝΑ ΥΠΟΒΙΒΑΣΤΟΥΜΕ."
Δηλαδή αν έχεις στήσει ένα ματς δεν τρέχει τίποτα? Ή επειδή έχουν στήσει και άλλοι ένα ματς (ποιοι όμως?), είναι όλα κομπλε?
Στα υπόλοιπα μαζί σου.

messi10
25-06-2011, 21:35
Οντως φιλε,σιγουρα εχεις δικιο,απλα να τιμωρηθουν ολοι,οχι μονο ο Μαρινακης. ;)
Aντε να δουμε,να ξεβρομισει ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ αυτο το Πρωταθλημα....

Υ.Γ. Ο Μπεος,με δηλωση του,αρνηθηκε καθε κατηγορια.....

Vicarious
25-06-2011, 21:56
E τι άλλο θα έκανε?

Το θέμα είναι, θα τιμωρηθούν όντως οι υπεύθυνοι, ή θα υπάρξει ΠΑΛΙ ατιμωρησία, θα αθωοθούν όλοι (ως συνήθως ή θα την πληρώσουν 2 οι οποίοι θα πάνε για λίγο καιρό στην αφάνεια και μετά επιστρέφουν δριμύτεροι), θα στήσουν την εισαγγελέα στα 3 μέτρα, κι έτσι με ένα έξυπνο τρόπο σταμάτησαν τα αθλητικά ραδιόφωνα να ασχολούνται με την πολιτική, έστρεψαν το ενδιαφέρον του κόσμου αλλού, και πέρασαν τα νομοσχέδια ήσυχα κάτω από την μύτη μας?

kostasb13
25-06-2011, 22:29
Οντως φιλε,σιγουρα εχεις δικιο,απλα να τιμωρηθουν ολοι,οχι μονο ο Μαρινακης. ;)
Aντε να δουμε,να ξεβρομισει ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ αυτο το Πρωταθλημα....

Υ.Γ. Ο Μπεος,με δηλωση του,αρνηθηκε καθε κατηγορια.....

Οσοι πρεπει να τιμωρηθουν να τιμωρηθουν, αποκλειοντας τους καθε δυνατοτητα ενασχολησης με το ποδοσφαιρο στο μελλον, να μην τους ξαναδουν τα ματια μας


p.s τρακηη...ετοιμασου, ερχεται η σειρα σου παλληκαρι μου...

ilias78
26-06-2011, 02:33
παμε κ λιγο χιουμορ

Dailymotion - Ξ¦Ξ‘Ξ‘ΞœΞ‘ΞšΞ•Ξ™ΞŸ Ο ΞœΞ‘ΞšΞ‘Ξ‘ΞŸΞ£ - a Funny video

blizard
26-06-2011, 07:50
Παιδιά, ξέρουμε ότι όσο δυνατές και να είναι οι κατηγορίες, η δικαστική απόφαση θα αργήσει χρόνια .... ξέρετε τι θα κάνει η Uefa με τις ομάδες μας που κέρδισαν την έξοδο στην Ευρώπη έχοντας ευνοηθεί από την συγκεκριμένη οργάνωση εκβίασης - επηρεασμού - δωροδοκίας των διαιτητών ? που οι πρόεδροι τους φαίνονται καθαρά ως οργανωτές ή με απλή συμμετοχή ?

Στην Ιταλία η αθλητική δικαιοσύνη πήρε άμεση απόφαση από τις ενδείξεις χωρίς να περιμένει την δικαστική, αλλά εδώ όπως ξέρουμε λόγο συμφερόντων (δικοί τους είναι) δεν θα κάνουν κάτι άμεσο.

Υπάρχει κάποιο προηγούμενο ομάδας που να δικάζετε ο πρόεδρός της με παρόμοιες ενδείξεις και να παίζει σε ευρωπαϊκό ή άλλο πρωτάθλημα κάποιας ηπείρου ?
Αν όχι, κινδυνεύουμε να τις πετάξουν έξω ? μήπως πρέπει να αλλάξουμε έγκαιρα τους εκπροσώπους μας στα Ευρωπαϊκά κύπελα με καθαρές ομάδες να μην χαθούν οι θέσεις ?

Όποιος έχει ακούσει κάτι απαντάει.. ευχαριστώ.

nikon
26-06-2011, 10:38
Αφού όλοι είναι σίγουροι ότι Μαρινάκης και ο Ολυμπιακός φταίνε μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος γιατί ο Κούγιας αυτός που ξεκίνησε το όλο θέμα λέει αυτά;;;;
http://resources.sport-fm.gr/sportfm/newspapers/11/06/26/fostonsport.jpg
και μην αρχίσετε τα γραφικά περί Φως, Πρωταθλητή κλπ γιατί εκτός ότι είναι δήλωση του τα ίδια είπε και στο Mega και τον άκουσα.

gtakis
26-06-2011, 12:30
Ελα ρε μην τους το χαλάς τώρα,άστους να χαρούνε λίγες μέρες ακόμα.....μέχρι να αποδειχθεί ότι ο Ολυμπιακός δεν έχει καμία ανάμιξη.Παρεπιπτόντως ο Ολυμπιακός δεν αναμιγνύεται σε κανένα στημένο μάτς σύμφωνα με τα λεγόμενα της Δικαιοσύνης,άσχετα αν κάποιοι θέλουν να υποστηρίζουν το αντίθετο...

PDS
26-06-2011, 12:31
Αφού όλοι είναι σίγουροι ότι Μαρινάκης και ο Ολυμπιακός φταίνε μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος γιατί ο Κούγιας αυτός που ξεκίνησε το όλο θέμα λέει αυτά;;;;

Ισως γιατι αρχισε να κλαιει οταν εμαθε οτι ηθελαν να τον καθαρισουν.
Φανταζομαι οτι θεωρει την ζωη του σημαντικοτερη απο το καλο του ποδοσφαιρου.Και ειναι λογικο.

Το θεμα δεν ειναι τι λεει ο Κουγιας αλλα τι πιστευεις εσυ.Πιστευεις για παραδειγμα οτι ηθελαν να προστατεψουν αυτους που μας εσφαξαν στο ντερμπι,απο καλοσυνη και ανθρωπια?

Για μενα πρεπει να φτασει το μαχαιρι στο κοκκαλο.
Ανοιγμα φακελου ''παραγκα μπαρμπαθωμα''(οπου ειδαμε πολυ χειροτερα πραγματα)Επιστροφη χρηματων,πρωταθληματων και συμμετοχη του OΣΦΠ στα 5χ5 της γειτονιας για την επομενη 5ετια.:a045fgf::cheer2:


Ελα ρε μην τους το χαλάς τώρα,άστους να χαρούνε λίγες μέρες ακόμα.....μέχρι να αποδειχθεί ότι ο Ολυμπιακός δεν έχει καμία ανάμιξη.Παρεπιπτόντως ο Ολυμπιακός δεν αναμιγνύεται σε κανένα στημένο μάτς σύμφωνα με τα λεγόμενα της Δικαιοσύνης,άσχετα αν κάποιοι θέλουν να υποστηρίζουν το αντίθετο...

Καλα δεν αμφιβαλλω.Ελλαδα ειμαστε.Το πιο πιθανο ειναι να ακουμε και τα επομενα χρονια για την ''καρδια πρωταθλητη''(:pound:).

Και παλι απ'οτι φαινεται ειστε(οχι ολοι ευτυχως) της λογικης ''να την γλυτωσουμε μωρε και δεν βαριεσαι ας λενε..''.

gtakis
26-06-2011, 12:40
Εγώ είπα ότι αν είμαστε αναμεμιγμένοι να πληρώσουμε,αλλά όχι χωρίς πραγματικές αποδείξεις (που απ'ότι φαίνεται δεν υπάρχουν...)
Μην λές τα δικά σου πάλι.......

nikon
26-06-2011, 12:49
Ισως γιατι αρχισε να κλαιει οταν εμαθε οτι ηθελαν να τον καθαρισουν.
Φανταζομαι οτι θεωρει την ζωη του σημαντικοτερη απο το καλο του ποδοσφαιρου.Και ειναι λογικο.Καμία σχέση.....εκτός του ότι άτομα σαν τον Κούγια (γνωστός και "μεγάλος" δικηγόρος, προκαλεί πολλούς μ'αυτά που λέει, χώνει τη μύτη του παντού) κινδυνεύουν ανά πάσα στιγμή (και η Βατίδου θα μπορούσε να βάλει να τον καθαρίσουν αν ήξερε ότι δεν θα ήταν ύποπτη) είναι σίγουρο ότι δεν πρέπει να φοβάται τον Μαρινάκη αλλά τον Τσακογιάννη που μάλιστα λέει σε διάλογο του ότι πρέπει να φάει μερικές οπότε και αυτό το σκεπτικό σου δεν στέκει.
Το θεμα δεν ειναι τι λεει ο Κουγιας αλλα τι πιστευεις εσυ.Πιστευεις για παραδειγμα οτι ηθελαν να προστατεψουν αυτους που μας εσφαξαν στο ντερμπι,απο καλοσυνη και ανθρωπια?Το θέμα σίγουρα δεν είναι τι πιστεύω εγώ και εσύ αλλά τι λέει κάποιος που τα ξέρει καλύτερα από εμάς.

Για μενα πρεπει να φτασει το μαχαιρι στο κοκκαλο.Και για μένα.

PDS
26-06-2011, 12:50
Σαν φιλαθλος δεν χρειαζεται να διαβασεις κατι παραπανω απο αυτα που διαβασαμε(συν αυτα των κασσετων της παραγκας).Μονος σου θα επρεπε να ζητας αυτα που ειπα.

Σαν τυφλος οπαδος,θα θες να μεινει ο ''θρυλος'' στην SL να σηκωνει κουπες.Αλλα πρεπει να διαλεξεις σε ποια κατηγορια ανηκεις.
edit.Νικο εσυ στην 2η κατηγορια ανηκεις μαλλον.Αρκει να σωσουν τον θρυλο μας.


ποσο μπροστα ηταν oι AMAN(εδω που τα λεμε δεν εχει αλλαξει και κατι απο τοτε):a050:
YouTube - ‪A.M.A.N. Ξ*αράγκα‬‏

Στο 2.35
'''Τωρα..και οσον αφορα τις μελλοντικες μας δραστηριοτητες........ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ,ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ΤΠΤ!!''
χαχα θεοι:a050:

MajereMP44
26-06-2011, 12:52
Αυτό με τις αποδειξεις έχει καταντησει τραγικό.Θέλω απόδειξη για να κλείσω μέσα παράγοντες (ανεξαρτητως ομάδων) που προκαλουν το κοινό αισθημα?Που με την συμπεριφορά τους και τον τρόπο που αντιμετωπίζουν το ποδόσφαιρο θα θρηνησουμε θυματα?? Πρεπει να τον πιασω στα πράσα δλδ αλλιώς είναι αθώος.Να τη χαιρόμαστε αυτη την ψευτοδημοκρατία.Και μόνο που βαζουν τους οπαδους να τσακωνονται θα έπρεπε (σε εναν άλλο κόσμο) να μαινουν φυλακή.Αλλο να κουβεντιάζεις στο καφενειο και να λες πιπες και άλλο να βγαινεις στα καναλια να κανεις δηλωσεις οτιναναι και ο κοσμος να σφαζεται.Και από τη στιγμή που ακουω απόψεις "εμας η ομάδα μας δεν φαινεται να εμπλέκεται αλλα η δική σας ναι ΑΡΑ εμεις ειμαστε καθαροι" τοτε καλα να παθουμε που βλέπουμε ΑΥΤΟΥΣ του ΑΝΑΠΗΡΟΥΣ να παίζουν μπαλα καθε Κυριακή!Τους ΑΜΠΑΛΟΥΣ!Το Βυντρα και τον Αβρααμ!Αυτοι μας αξιζουν.

nikon
26-06-2011, 12:54
Τραγικό θα ήταν να μπορούσε να βγει ο καθένας να πει ότι γουστάρει για όποιον γουστάρει χωρίς να έχει καμία απόδειξη και μάλιστα να περιμένουμε αυτός που κατηγορείται να δικαστεί κιόλας.

jimspy
26-06-2011, 12:54
Για μενα πρεπει να φτασει το μαχαιρι στοn κοκκαλh.
.


.Και για μένα.
k gia mena...epiteloys.... symfonhsame oloi....

aelaki
26-06-2011, 13:02
Originally Posted by PDS http://www.ps3forums.gr/vb/ps3/buttons/viewpost.gif (http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?p=311340#post311340)

Για μενα πρεπει να φτασει το μαχαιρι στοn κοκκαλh.
.
Quote:
Originally Posted by nikon http://www.ps3forums.gr/vb/ps3/buttons/viewpost.gif (http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?p=311349#post311349)
.Και για μένα.



k gia mena...epiteloys.... symfonhsame oloi....


xaxaxaxaxaxaxaaxaxax epic win!!!!!!!

Desmond
26-06-2011, 13:05
Τραγικό θα ήταν να μπορούσε να βγει ο καθένας να πει ότι γουστάρει για όποιον γουστάρει χωρίς να έχει καμία απόδειξη και μάλιστα να περιμένουμε αυτός που κατηγορείται να δικαστεί κιόλας.
Το πόρισμα της εισαγγελίας διαφωνεί μαζί σου.Τώρα απομένει η άποψη του ανακριτή.

nikon
26-06-2011, 13:09
Δεν μιλάω για τώρα Νίκο τώρα υπάρχουν αποδείξεις και μάλιστα τρανταχτές αλλά και πάλι δεν είναι έτσι όπως τις ερμηνεύουν μερικοί στην προσπάθεια τους να καταδικάσουν κάποιους πριν την ώρα τους.....υπομονή θέλει.

PDS
26-06-2011, 13:12
Υπομονη κανουμε απο το 1997 Νικο.
Νομιζω οτι ο κοσμος δεν εχει αλλη υπομονη για ολα τα θεματα.Δεν αγγιξανε καν την προηγουμενη παραγκα(αρα δεν υπηρξε χαχαχα) και αν την γλυτωσουν παλι,το ποδοσφαιρο θα μπει ακομα πιο βαθια στο βουρκο.
Με πολλους απο εσας συμφωνους φυσικα (''μα ποια παραγκα?τρελοι ειστε δεν αποδειχθηκε τπτ'')

Και φανταζομαι δεν γνωριζουμε ουτε το 1% απο αυτα που εγιναν.
Εδω ο αλλος ακομα δεν ηρθε στον ΟΣΦΠ πηγε να στησει το παιχνιδι με την μακαμπι αρχες καλοκαιριου.Τι να λεμε τωρα.







Edit.
Επισης ο Κουγιας ειπε αυτο.

Αν είναι αλήθεια ότι ο Μαρινάκης περιορίζεται μόνο στις δύο συνομιλίες με τον Μπέο, δεν θα έχει πρόβλημα. Αν υπάρχει συμμετοχή του στην εγκληματική οργάνωση, δεν υπάρχει πρόβλημα για τον Ολυμπιακό επειδή είναι προσωποπαγές αδίκημα. Μέχρι στιγμής δεν προκύπτει θέμα δωροδοκίας, αν προκύψει υπάρχει θέμα υποβιβασμού.

Το ματς με τον Καλόπουλο (σ.σ. το ντέρμπι μεταξύ Ολυμπιακού-Παναθηναϊκού στο Καραϊσκάκη) ήταν καραστημένο, ωστόσο, δεν έχει αποδειχθεί εμπλοκή του Μαρινάκη σε δωροδοκία

Οποτε για να ξεκαθαρισουμε τι θελει ο καθενας.Καποιους απο εσας σας ενδιαφερει να την γλυτωσει-παλι-η ομαδα και ο Μαρινακης.Παρ'ολο που σιγουρα ηταν στημενο το ντερμπι.Για να ξερουμε και τι λεμε...



και μην αρχίσετε τα γραφικά περί Φως, Πρωταθλητή κλπ γιατί εκτός ότι είναι δήλωση του τα ίδια είπε και στο Mega και τον άκουσα.

Τωρα ομως μπορω να αρχισω.Γιατι κρατησες μονο το πρωτοσελιδο μιας γαυροεφημεριδας,ως fact.

επρεπε να βαλεις αυτο,να γελασουμε και λιγο τουλαχιστον.
http://img200.imageshack.us/img200/7556/14624492416.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/200/14624492416.jpg/)

Σιγουρα δεν τον αντεχουμε.Αλλα αλλιως το εννοει αυτος.

jimspy
26-06-2011, 14:32
ποσο μπροστα ηταν oι AMAN(εδω που τα λεμε δεν εχει αλλαξει και κατι απο τοτε):a050:
YouTube - ‪A.M.A.N. Ξ*αράγκα‬‏ (http://www.youtube.com/watch?v=c9YPV5qg-2Y)

Στο 2.35
'''Τωρα..και οσον αφορα τις μελλοντικες μας δραστηριοτητες........ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ,ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ΤΠΤ!!''
χαχα θεοι:a050:

kaloi oi AMAN alla h pragmatikotita akoma pio asteia.....

YouTube - ‪MARINAKIS DILOSEIS‬‏
pesta proedre.....

YouTube - ‪΀ης φυλακΞ�Ο‚ τα σίδΡρα...‬‏
apo to 0.44 eos 1.15 ...

kostasb13
26-06-2011, 14:43
Ναι βρε παιδια μη μας το χαλατε, αφηστε μας να πιστευουμε οτι ο αμολυντος ο αγνος Ολυμπιακος και ο εξυγιαντης του ποδοσφαιρου, η προεδραρα σας, ο Βαγγελαρας σας ειναι μπλεγμενος...αφηστε μας να εχουμε μια καποια επαφη με την πραγματικοτητα...και εσεις συνεχιστε να κρυβεστε πισω απο το δαχτυλο σας οπως ξερετε και κανετε παντα...

nicon πρωτα απ'ολα ο Κουγιας δεν ξεκινησε ολα αυτα οπως λες. Υπαρχει μια ολοκληρη ερευνα της δικαιοσυνης εδω και καιρο. Εκτος αν συμφωνεις με το Μπεο που μιλαει για τους καταδοτες Κουγια και Πατερα...τον ξερουμε τον Κουγια, ξερουμε τι κουμας ειναι και αυτος που το παιζει τωρα εξυγιαντης

ezio_auditore
26-06-2011, 16:24
γιατι κανενας σας δεν ανεβασε τις νεες συνομιλιες του μητερα με τον ψωμιαδη?δειτε πρωτα τι λενε,βαγγελη ελπιζω αυτη την φορα να κτλβς ποιος ειναι ο ψηλος απο το παρισι,και μετα μιληστε για τον μαρινακη.

PDS
26-06-2011, 16:34
γιατι κανενας σας δεν ανεβασε τις νεες συνομιλιες του μητερα με τον ψωμιαδη?δειτε πρωτα τι λενε,βαγγελη ελπιζω αυτη την φορα να κτλβς ποιος ειναι ο ψηλος απο το παρισι,και μετα μιληστε για τον μαρινακη.

Το ονομα του Πατερα(ή καποιου απο τον ΠΑΟ) δεν το βλεπω μεσα στα αλλα ονοματα ομως.
Αντιθετα απο τον ΟΣΦΠ,βλεπω παιχτες,πρωην παιχτες,προεδρους,παλιους και νεους ιδρυτες παραγκας κτλ,κτλ..

Desmond
26-06-2011, 17:41
Ε, ρε γλέντια στον ανακριτή....!
Μαρκουλάκος: "Άλλοι οι επικεφαλής της οργάνωσης"


Ο συνήγορος υπεράσπισης του Γιώργου Τσακογιάννη, Γιάννης Μαρκουλάκης, τόνισε σε συνέντευξή του ότι επικεφαλής της οργάνωσης για τα στημένα παιχνίδια είναι ηχηρά ονόματα που έχουν δύναμη σε ποδοσφαιρικές ομάδες και όχι ο πελάτης του.
Ποιά η εμπλοκή του πελάτη σας σε αυτή την υπόθεση;

"Η υπόθεση αυτή με τις εξηγήσεις που θα δώσουμε θα μπει στο πολύ μικρό πλαίσιο που της αρμόζει. Ο πελάτης μου δεν είχε καμία σχέση με τους στημένους αγώνες, ούτε είχε την ικανότητα να στήνει πρωταθλήματα και ούτε και την εξουσία να το κάνει. Άλλωστε, από τα ονόματα που έχουν δοθεί στη δημοσιότητα και εμπλέκονται σε αυτή την υπόθεση προκύπτει ότι, αν έχουν γίνει αυτά ή κάποια από αυτά ή κάποια από αυτά που έχουν έρθει στη δημοσιότητα, άλλοι είναι οι επικεφαλής, οι οποίοι θα πρέπει να δώσουν εξηγήσεις".

Ποιους εννοείτε; Είναι εξ αυτών που κατηγορούνται αυτοί που αναφέρεστε;

"Είναι εντός αυτών που κατηγορούνται και δεν έχουν συλληφθεί. Είναι ηχηρά ονόματα με ηχηρές θέσεις και δύναμη σε ποδοσφαιρικές ομάδες".
http://www.sport24.gr/football/ellada/stimena-paixnidia/markoylakos_alloi_oi_epikefalhs_ths_organwshs.1126 404.html

nikon
26-06-2011, 18:36
nicon πρωτα απ'ολα ο Κουγιας δεν ξεκινησε ολα αυτα οπως λες. Υπαρχει μια ολοκληρη ερευνα της δικαιοσυνης εδω και καιρο. Εκτος αν συμφωνεις με το Μπεο που μιλαει για τους καταδοτες Κουγια και Πατερα...τον ξερουμε τον Κουγια, ξερουμε τι κουμας ειναι και αυτος που το παιζει τωρα εξυγιαντηςΞεκίνησε εννοώ την ιστορία με τις συνομιλίες στις κασέτες (την σοβαρή έρευνα την ξεκίνησε η UEFA με την ΕΥΠ) και υποτίθεται ότι στις κασέτες που είχε βγάλει ήταν και ο Μαρινάκης......τώρα γιατί στάζει μέλι για τον Μαρινάκη;;;;.....πολύ γρήγορα βγάλατε ένοχο τον Μαρινάκη που ο ίδιος ο Κούγιας λέει ότι αν είναι αυτές οι 2 οι συνομιλίες του δεν θα έχει πρόβλημα και ο Ολυμπιακός σύμφωνα με εσάς πάει καρφί για την Β' εθνική τη στιγμή που δεν είναι καν στις λίστες με τα ύποπτα παιχνίδια.......να δούμε τι άλλο θα διαβάσουμε.

PDS
26-06-2011, 18:40
^

Αν είναι αλήθεια ότι ο Μαρινάκης περιορίζεται μόνο στις δύο συνομιλίες με τον Μπέο, δεν θα έχει πρόβλημα. Αν υπάρχει συμμετοχή του στην εγκληματική οργάνωση, δεν υπάρχει πρόβλημα για τον Ολυμπιακό επειδή είναι προσωποπαγές αδίκημα. Μέχρι στιγμής δεν προκύπτει θέμα δωροδοκίας, αν προκύψει υπάρχει θέμα υποβιβασμού.

Το ματς με τον Καλόπουλο (σ.σ. το ντέρμπι μεταξύ Ολυμπιακού-Παναθηναϊκού στο Καραϊσκάκη) ήταν καραστημένο, ωστόσο, δεν έχει αποδειχθεί εμπλοκή του Μαρινάκη σε δωροδοκία

Aυτο ειναι το ''σταζει μελι''?

Το ''καραστημενος ο αγωνας στο Καραισκακη'' και οτι ''δεν θα εχει προβλημα αν''(Οτι υπαρχει περιπτωση να την γλυτωσει δλδ?).


Οποτε για να ξεκαθαρισουμε τι θελει ο καθενας.Καποιους απο εσας σας ενδιαφερει να την γλυτωσει-παλι-η ομαδα και ο Μαρινακης.Παρ'ολο που σιγουρα ηταν στημενο το ντερμπι.Για να ξερουμε και τι λεμε...

...


Στην Ιταλια τωρα θα ησασταν με το ενα ποδι στην Β.Εδω θα την γλυτωσετε γιατι θα ψαχνουν στοιχεια για δωροδοκια,καθως ο Μαρινακης απο καλοσυνη και μονο ηθελε να προστατευσει τους διαιτητες του Ντερμπι...

Ελλαντα.Και εμεις την καταντησαμε ετσι...

nikon
26-06-2011, 18:43
Το καραστημένο αλλά δεν έχει αποδειχθεί εμπλοκή του Μαρινάκη σε δωροδοκία για πες μας τι σημαίνει μπας και μπούμε λίγο στο σκεπτικό σου αν και το θεωρώ απίθανο.

PDS
26-06-2011, 18:52
Ειναι εξαιρετικα απιθανο να μπεις στην λογικη(οχι μου) το ξερω.
Ασχετα αν οτι σου λεγαμε βγηκαν ολα,ενω εσυ πιστευες σε ανθρωπινα λαθη διαιτητων(μην τα ξαναλεμε).

1.Καραστημενο παιχνιδι 2.Ο μαρινακης μιλαει για προστασιες διαιτητων του συγκεκριμενου παιχνιδιου,με Μπεους κτλ.

Δλδ εσυ τι αλλο χρειαζεσαι ως νοημων ανθρωπος για να συνειδητοποιησεις επιτελους τι εγινε?
Ακομα και τωρα πουλας τρελα ρε Νικ και περιμενεις να αποδειχθει η δωροδοκια?
Η ειναι και αυτες ψευτικες κασετες οπως του Τριανταφυλλοπουλου?
Αυτα ας τα αφησουμε για τα χοντρα λαμογια.Μεταξυ μας ας μην κοροιδευομαστε.Εκτος αν κανεις πλακα με το προηγουμενο ποστ σου(το παραξενο ειναι δειχνεις να σοβαρολογεις).

Αντι να λες ευχαριστω αν σε στειλουν Β και δεν εχεις αφαιρεση ολων των πρωταθληματων απο 1997 και μετα,περιμενεις ''να αποδειχθει''.
Περιμενε...

nikon
26-06-2011, 18:56
Όχι μόνο αφαίρεση από '43 αλλά και παράδοση-παραλαβή των τίτλων με φιέστα στη Λεωφόρο......και νόμιζα ότι θα έπαιρνα σοβαρή απάντηση.

PDS
26-06-2011, 19:10
Όχι μόνο αφαίρεση από '43 αλλά και παράδοση-παραλαβή των τίτλων με φιέστα στη Λεωφόρο......και νόμιζα ότι θα έπαιρνα σοβαρή απάντηση.

Oταν κλεβεις πληρωνεις.
Εσυ κλεβεις απο το 1997 και θες να την γλυτωσεις.

Τωρα τι απαντηση ηθελες δεν μπορω να γωριζω.
Μπορω να καταλαβω ομως περιπου τι ειναι σοβαρη απαντηση για σενα,αν κρινω απο το παρελθον.

1.Οι κασετες της παραγκας1 του μπαρμπαθωμα ηταν συρραφη(οπως και της παραγκας2,μεχρι πριν απο λιγες μερες..) και ειχαμε μονο ανθρωπινα λαθη,αλλα ο Θρυλος μας ,ειναι δικαια πρωταθλητης ολα αυτα τα χρονια.

2.Η παραγκα 2 ισως και να υπηρξε(ε τωρα τι να πεις ,δεν μπορεις να κανεις και αλλιως,αυτη τη φορα δεν εκαναν τα στραβα ματια),αλλα ο Αγιος Μαρινακης δεν εκανε τπτ.Ο μπεος τα εστηνε τα παιχνιδια για να κερδιζει ο ΟΣΦΠ και αυτος στο στοιχημα.Ο Μαρινακης δεν εχει καμια απολυτος σχεση με αυτο.Απλα μιλαγε 24/24ωρο,ακομα και στο χεσιμο με τον Μπεο και ειναι τοσο καλος ανθρωπος που ηθελε να προστατευσει τους διαιτητες του καραστημενου αγωνα(ανθρωπινα λαθη..sorry).

Νομιζω οτι αυτα,θα τα θεωρεις σοβαρη απαντηση.

blizard
26-06-2011, 19:44
Κανείς πλέον δεν μπορεί να λέει ότι ο αγώνας δεν είναι στημένος ... και περιλαμβάνω και τους γαύρους που σαν άσχετοι έλεγαν ότι δεν το είχαν καταλάβει όταν έβλεπαν το ματς.

Όλοι ξέρουν ότι στήθηκε από τον Μπέο και την συμμορία του , για όφελος του φίλου του και συνεργάτη στην προστασία των εκτελεστών τους, Μαριδάκι.



Το σημαντικό δεν είναι τι θα κάνει η δικαιοσύνη (που έτσι και αλλιώς θα αργήσει) , αλλά είναι μια ευκαιρία για την κοινωνία να πατήσουμε μερικά από τα οπαδικά σκουλήκια που εμφανίζονται έτοιμα να προστατέψουν το "αφεντικό τους" με κάθε μέσο ... αυτό θα είναι το μεγάλο κέρδος μας, όσο πιο πολλά πατήσουμε τώρα που θα αρχίσουν να βγαίνουν φανερά και να έρπουν πάνω από το υπέδαφος τόσο καλύτερα ;

karakaxas
26-06-2011, 20:04
διαβασα λιγα ποστ πιο πισω οτι ο οσφπ δεν ειναι σε κανενα στημενο αγωνα.
ναι εχετε απολυτος δικιο αλλα κανεις δεν κατηγορει τον οσφπ για αυτα τα στημενα ματς.
επισεις εως τωρα δεν κατηγορητε ο οσφπ αλλα ο προεδρος της ομαδας
δλδ. ο ΜΑΡΙΝΑΚΗΣ.
ο ΜΑΡΙΝΑΚΗΣ ειναι που μιλαει για προστασια των διαιτητων του ντερμπι.
ο ΜΑΡΙΝΑΚΗΣ ηταν που ελεγε για σκανδαλο κατα της ελλαδος στον
στημενο υπερ του αρη αγωνα με τον παο.
στην συνομιλια μπεου-μποροβηλου που ειπαν πριν λιγο στην ΕΡΑ ΣΠΟΡ
λενε οτι ο ΜΑΡΙΝΑΚΗΣ θα κανει τα παντα να κρατησει τον πανιωνιο
και θα θα ριξει τον ΗΡΑΚΛΗ.
ο προεδρος της ηλιουπολης ειπε σημερα εγκεφαλος της ολης δουλειας
ειναι ο μεγαλοπαραγοντας που ειναι στους κατηγορουμενος και εχει
λογαριασμο 500.000.000 €
το ξαναλεω δεν κατηγορητε ο οσφπ αλλα ο ΜΑΡΙΝΑΚΗΣ
και δυστηχως θα την πληρωσει ο οσφπ αφου ειναι προεδρος του.

ezio_auditore
26-06-2011, 20:28
ναι μονο που ο μαρινακης κατηγορειτε για συμμετοχη σε εγκληματικη οργανωση,ακομα και αν ειναι ετσι αφου δεν εστησε ματς για ποιο λογο να την πληρωσει ο ολυμπιακος?την ειδαμε την προστασια των διαιτητων,την αλλη μερα ειχαν φαει τις χρονιας τους απο παναθηναικους στην κερκυρα.

Ixor24
26-06-2011, 20:38
στο calciopolis κατηγορουνταν η juve σαν ομαδα ή ο προεδρος της? ή καποιοι παιχτες της και επεσε κατηγορία?

karakaxas
26-06-2011, 20:44
ποτε δεν εδειραν τον εποπτη ηθελαν να τον δειρουν
αλλα ξαφνικα και ολως τυχαιος ηταν στο αεροδρομιο
200 οπαδοι της κερκυρας ! και διωξαν τους παναθηναικους.

ο ΜΑΡΙΝΑΚΗΣ κατηγορητε για...


α) απλή συνέργεια σε εγκληματική οργάνωση, τα μέλη της οποίας επιδιώκουν οικονομικό ή άλλο όφελος και
β) απλή συνέργεια σε δωροδοκία για αλλοίωση αποτελέσματος αγώνα, τελεσθείσα κατ’ εξακολούθηση!


και η ποινη ειναι

http://i54.tinypic.com/28u1k00.jpg


στην γιουβε ηταν ο μοτζι ο προεδρος αλλα την πληρωσε η ομαδα.

Vicarious
26-06-2011, 20:46
Αν αποδειχθεί ότι είχε οποιαδήποτε μορφής εύννοια ο ΟΣΦΠ τότε θα την πληρώσει και η ομάδα, καθώς είναι πρόεδρός της και έχει άμεση σχέση με την ομάδα.

Ixor24
26-06-2011, 20:56
^^^αυτο θελω να πω και εγω η ομαδα ποτε δεν φταιει σαν ομαδα, μπορει να ειναι 2,3,7 παιχτες αλλα ποτε η ομαδα.Η ομαδα την πληρωνει για τους φιλαθλους της Η ομαδα την πληρωνει για τα λαθη της διοίκησης η Ομαδα την πληρώνει και για τα στημενα,παντα η ομαδα και μετα οι παιχτες,παραγοντες και αλλοι φορείς...
Απλα πρεπει και εμεις οι φίλαθλοι να μην τα στιριζουμε ολα αυτα και να ψαχνουμε δικαιολογίες.Εγω θα ειμαι ακομα Παναθηναικος ακομα και αμα παιζει στην Δ'εθνικη. Αμα ειναι να αλλαξει προς το καλο το ελληνικο ποδοσφαιρο ας πεσουν κατηγορια ολες αυτες οι ομαδες μπας και επιστεψουμε ολοι μας στα γυπεδα.

Red
26-06-2011, 21:11
Ειναι εξαιρετικα απιθανο να μπεις στην λογικη(οχι μου) το ξερω.
Ασχετα αν οτι σου λεγαμε βγηκαν ολα,ενω εσυ πιστευες σε ανθρωπινα λαθη διαιτητων(μην τα ξαναλεμε).

1.Καραστημενο παιχνιδι 2.Ο μαρινακης μιλαει για προστασιες διαιτητων του συγκεκριμενου παιχνιδιου,με Μπεους κτλ.

Δλδ εσυ τι αλλο χρειαζεσαι ως νοημων ανθρωπος για να συνειδητοποιησεις επιτελους τι εγινε?
Ακομα και τωρα πουλας τρελα ρε Νικ και περιμενεις να αποδειχθει η δωροδοκια?
Η ειναι και αυτες ψευτικες κασετες οπως του Τριανταφυλλοπουλου?
Αυτα ας τα αφησουμε για τα χοντρα λαμογια.Μεταξυ μας ας μην κοροιδευομαστε.Εκτος αν κανεις πλακα με το προηγουμενο ποστ σου(το παραξενο ειναι δειχνεις να σοβαρολογεις).

Αντι να λες ευχαριστω αν σε στειλουν Β και δεν εχεις αφαιρεση ολων των πρωταθληματων απο 1997 και μετα,περιμενεις ''να αποδειχθει''.
Περιμενε...


Καλα μην βιαζεσαι..Κατσε να βγουν ολα στην φορα γιατι στο ιδιο καζανι βραζεις και εσυ..

Red
26-06-2011, 21:16
Ποιος τα ειπα αυτα ρε συ?Εγω?

Εγω απο την αρχη το μονο που λεω ειναι οτι ο ΠΑΟ εχει καλο υλικο(αλλα δεν παιζει καλη μπαλα) και οτι η Μπαρτσα-ΟΣΦΠ των φυλλαδων ειναι παραμυθι(κατι που πλεον το καταλαβαν και οι περισσοτεροι μετα απο τις εξελιξεις).
Ποτε ειπα οτι ειμαι ευχαριστημενος απο την μπαλα που παιζει ο ΠΑΟ?

Για μενα επρεπε να παρει τον τιτλο ο ΠΑΟ.Βγαλε στην ακρη τους διαιτητες(πχ καραισκακης),τον Μπεο και τα παραρτηματα και ηταν πολυ κοντα στην κουπα.


Οπως το παραρτημα του Αρη για παραδειγμα..

Και γιατι να παρεις πρωταθλημα φιλε μου την ωρα που παραδεχεσαι οτι η ομαδα σου δεν παιζει καλη μπαλα?
Αντε και να μπω στην δικη σου λογικη των παραρτηματων οπως λες τι θα γινοταν δηλαδη?Θα επαιρνες πρωταθλημα φετος??

Red
26-06-2011, 21:23
Γιατί ρε παιδιά που αναφέρθηκε το όνομα του ποδοσφαιρικού Ολυμπιακού ώστε να υποβιβαστεί????έχω χάσει επεισόδια???Για τον Μπουρούση δεν μιλάτε που είπε και έκανε όσα έκανε βρίζοντας τους Αγγελόπουλους???Δηλαδή τι φταίει ο Ολυμπιακός και οι Αγγελόπουλοι αν ο Μπουρούσης χαπακωνότανε ???να του κόψουνε το μπάσκετ και τελείωσε....τι υποβιβασμούς και πράσινα άλογα λέμε.....πρώτη φορά θα είναι που αθλητής θα πιαστεί ντοπέ εν αγνοία της ομάδας του και θα τιμωρηθεί???


Ο Μπουρουσης αποδειχθηκε αχαριστος..και για εμενα ειναι τελειωμενος απο την ομαδα ΑΛΛΑ για αλλη μια φορα βλεπουμε ΠΟΣΟ αποτυχημενοι ειναι οι Αγγελοπουλοι στο μπασκετ..
Μεχρι οι παικτες τους βριζουν..



... που θα παίζουμε του χρόνου. :D

Οπου και να παιζουμε μεσα θα ειμαστε!

Red
26-06-2011, 21:25
Για αυτο χαιρομαι τον ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ προεδρο που περασε απο την ομαδα..τους ειχε στην φαπα και του εκανα αερα στα παπακια του!
Ο Μαρινακης θα πρεπει να απφυγει καποιους..

karakaxas
26-06-2011, 21:28
αν ειναι αληθεια ο οσφπ την εχει πολυ μα πολυ ασχημα.

Στις 16/2/2011 ο Αχιλλέας Μπέος καλεί τον Γιώργο Μποροβήλο πρόεδρο του Αστέρα Τρίπολης.

Όπως αναφέρεταi στο πόρισμα «ο Γιώργος θέλει να σωθεί η ομάδα του στις αγωνιστικές που ακολουθούν (με Κέρκυρα, Σέρρες, Πανιώνιο) και φαίνεται να έχει ζητήσει την βοήθεια του Βαγγέλη Μαρινάκη, ο οποίος -όπως φαίνεται από τα λεγόμενα του Γιώργου- θέλει να σώσει πρώτα τον Πανιώνιο και να πέσει ο Ηρακλής, πράγμα που μπορεί, όπως φαίνεται, να το διευθετήσει.

Ο Αχιλλέας συμφωνεί ότι ο Ηρακλής είναι καλή λύση να πέσει. Ο Γιώργος λέει στον Αχιλλέα ότι ο Βαγγέλης Μαρινάκης (όπως του είπε ο ίδιος σε συνομιλία τους), έχει την λύση να κερδίσει ο Αστέρας Τρίπολης την Κέρκυρα, με το «να μιληθεί κάποιος παίκτης», ενώ αναμένουν και τον διαιτητή που θα σφυρίξει τον αγώνα.

Ακολούθως ο Αχιλλέας Μπέος, δέχεται τηλεφώνημα από τον Δημήτρη Μπάκο, μέλος του Δ.Σ. και μεγαλομέτοχο της ομάδας του Αστέρα Τρίπολης, ο οποίος ζητάει από τον Αχιλλέα να «βοηθήσει» την ομάδα του να παραμείνει στην κατηγορία, αρχής γενομένης από τον αγώνα με την Κέρκυρα το Σάββατο, 19-2-2011.

Όμως το παιχνίδι έληξε 2-0 υπέρ της Κέρκυρας!

Στη στυνέχεια του πορίσματος αναφέρεται ότι «ο Αχιλλέας του εξηγεί ότι έχει δύσκολο πρόγραμμα ο Αστέρας Τρίπολης και βασική προτεραιότητά του είναι ο Πανιώνιος, ωστόσο θα προσπαθήσει να κάνει ό,τι μπορεί για να τον βοηθήσει. Στο πλαίσιο αυτό του αναφέρει ότι και «ο Βαγγέλης (εννοεί τον Μαρινάκη) δεν μπορεί να τον βοηθήσει μέσω Λίπαντζη (ενν. τον πρόεδρο της ομάδας της Κέρκυρας) ή μέσω Μπάντοβιτς (ενν. τον Μπόζινταρ ΜΠΑΝΤΟΒΙΤΣ, τεχνικό της ομάδας της Κέρκυρας) και να το ξεχάσει. Μπορεί να τον βοηθήσει με κανά 2-3 παιδιά, μόνο έτσι».

Την 17-2-2011, ο Αχιλλέας Μπέος συνομιλεί με τον Γιώργο Μπορόβηλο πρόεδρο της ομάδας του Αστέρα Τρίπολης και του εξηγεί ότι τα πράγματα είναι δύσκολα για την ομάδα του Αστέρα. Ο Αχιλλέας αναφέρει στο Γιώργο ότι μίλησε και με τον Βαγγέλη και του εξηγεί ότι και αυτός θα προτιμούσε να πέσει άλλη ομάδα. Ο Αχιλλέας αναφέρει χαρακτηριστικά ότι πέρα από τον διαιτητή του αγώνα, οι παίκτες του Αστέρα θα πρέπει να μπούνε μέσα και να φάνε σίδερα».

Λίγες ημέρες μετά ο Δημήτρης Μπάκος ιδιοκτήτης του Αστέρα Τρ. απευθύνεται στον Αχιλλέα Μπέο για «βοήθεια».

Ο Αχιλλέας του υπόσχεται ότι θα προσπαθήσει να τον βοηθήσει στον αγώνα με τις Σέρρες λέγοντας του χαρακτηριστικά: «εγώ θα κοιτάξω να σας βοηθήσω στο θέμα με τις Σέρρες, αλλά να μείνει μεταξύ μας, αδελφέ, για να μην εκτεθώ», και ότι θα στείλει τον «Γιώργο» στον «Βαγγέλη» να δει τι μπορεί να κάνει…

«Επτά παίκτες "μιλημένοι"»
Επίσης ο Αχιλλέας Μπέος φέρεται στο δικαστικό έγγραφο, «λίγη ώρα πριν την έναρξη του αγώνα ΑΕΚ Ολυμπιακός Βόλου 0-4 μιλώντας με ένα πρόσωπο που αποτελεί επαφή με τον Γιώργο Τσακογιάννη να είναι σίγουρος για τη νίκη της ομάδας του επί της ΑΕΚ όπως και για άλλα αποτελέσματα αγώνων των ομάδων Κέρκυρας, Καβάλας, Εργοτέλη και Παναθηναϊκού στο ελληνικό πρωτάθλημα, ενώ μιλούν μεταξύ τους και για στοιχήματα σε ελληνικές ομάδες στο "Ασιατικό". Ο Αχιλλέας Μπέος σχολιάζοντας πόσο κακή είναι η ομάδα της Κέρκυρας αναφέρει χαρακτηριστικά "τον Ηρακλή δεν μπόρεσε να κερδίσει που ήταν επτά παίκτες μιλημένοι... "».

PDS
26-06-2011, 21:28
Καλα μην βιαζεσαι..Κατσε να βγουν ολα στην φορα γιατι στο ιδιο καζανι βραζεις και εσυ..

Αν βραζω,βραζω σε μπρικι Ελληνικου καφε και αν.:P
Προς το παρον πουθενα.


Οπως το παραρτημα του Αρη για παραδειγμα..

Και γιατι να παρεις πρωταθλημα φιλε μου την ωρα που παραδεχεσαι οτι η ομαδα σου δεν παιζει καλη μπαλα?
Αντε και να μπω στην δικη σου λογικη των παραρτηματων οπως λες τι θα γινοταν δηλαδη?Θα επαιρνες πρωταθλημα φετος??

Οχι ο Αρης δεν ηταν παραρτημα σου.Ουτε η ΑΕΚ.

Εχω πει την αποψη μου παρα πολλες φορες.Πρωταθλημα δεν παιρνει μονο αυτος που παιζει καλη μπαλα.Αν λειτουργουσε ετσι,θα ειχε αλλαξει η ιστορια του παγκοσμιου ποδοσφαιρου.


Το θεμα δεν ειναι να μπεις ή οχι στην λογικη.Υπαρχει η λογικη τον παραρτηματων αποδεδειγμενα πλεον.Με τον Μαρινακη να προσπαθει να τα σωσει απο την football league και να ριξει τον Ηρακλη(απο τον οποιο εχασε..).
Εφοσον λοιπον βαλουμε μεσα διαιτησιες κ παραρτηματα.Στην χειροτερη ,θα μπορουσα να διεκδικησω το πρωταθλημα μεχρι το τελος.Κατ'εμε θα το ειχα παρει,αλλα αυτη ειναι η δικη μου αποψη.

edit.Στο ιδιο λεπτο με τον karakaxas καναμε το post.thanks karakaxas:D:D

Red
26-06-2011, 21:36
Δηλαδη η βρομια του ποδοσφαιρου σε ολη την ελλαδα ειναι ο Μαρινακης?

Red
26-06-2011, 21:38
Αν βραζω,βραζω σε μπρικι Ελληνικου καφε και αν.:P
Προς το παρον πουθενα.



Οχι ο Αρης δεν ηταν παραρτημα σου.Ουτε η ΑΕΚ.

Εχω πει την αποψη μου παρα πολλες φορες.Πρωταθλημα δεν παιρνει μονο αυτος που παιζει καλη μπαλα.Αν λειτουργουσε ετσι,θα ειχε αλλαξει η ιστορια του παγκοσμιου ποδοσφαιρου.


Το θεμα δεν ειναι να μπεις ή οχι στην λογικη.Υπαρχει η λογικη τον παραρτηματων αποδεδειγμενα πλεον.Με τον Μαρινακη να προσπαθει να τα σωσει απο την football league και να ριξει τον Ηρακλη(απο τον οποιο εχασε..).
Εφοσον λοιπον βαλουμε μεσα διαιτησιες κ παραρτηματα.Στην χειροτερη ,θα μπορουσα να διεκδικησω το πρωταθλημα μεχρι το τελος.Κατ'εμε θα το ειχα παρει,αλλα αυτη ειναι η δικη μου αποψη.

edit.Στο ιδιο λεπτο με τον karakaxas καναμε το post.thanks karakaxas:D:D


Δεν ειπα τον Αρη για εμενα αλλα δυο χρονια οταν παιζει μαζι του στα 4ερα καθεται ο Αρουλης..η κανω λαθος?

PDS
26-06-2011, 21:40
Δηλαδη η βρομια του ποδοσφαιρου σε ολη την ελλαδα ειναι ο Μαρινακης?

^
Πρωτος ειναι ο Κοκκαλης και μετα ο Μαρινακης.Ο τελευταιος δεν προλαβε και πολλα:a050:

Πολλα ειναι τα λαμογια,μπορει και ''δικα μας''.Σε εισαγωγικα,γιατι να χανει ο ΠΑΟ πονταραν...

karakaxas
26-06-2011, 21:40
http://i55.tinypic.com/2ugc40o.jpg

PDS
26-06-2011, 21:44
Δεν ειπα τον Αρη για εμενα αλλα δυο χρονια οταν παιζει μαζι του στα 4ερα καθεται ο Αρουλης..η κανω λαθος?

Kαταλαβα τι ειπες ,αλλα εγω το εθεσα αλλιως.:p

Αν κρινω απο τα τελευταια παιχνιδια μας/σας με τον Αρη,οποιονδηποτε δλδ να βαλεις να τα δει και να σου βρει ντε και καλα σε ποιον καθησε ο Αρης.Θα σου πει ΟΣΦΠ...
Θυμησου το γκολ στο Καραισκακης και τις φασεις στο Κλεανθης Β.Τπτ αλλο.

Εγω δεν πιστευω οτι ειναι παραρτημα του ΟΣΦΠ ο Αρης,αλλα αν κρινω απο αυτα τα παιχνιδια με εμας και εσας,σιγουρα δεν ειναι και δικο μας.

blizard
26-06-2011, 21:47
Χωρίς χοντρό στήσιμο ο Πάο θα είχε κερδίσει 2 φορές τον Ολυμπιακό ... μετά το Καραΐσκάκη οι γάυροι θα ήταν τελειωμένοι ψυχολογικά και οι δικοί μας το αντίθετο .
Εκτός του ότι υπάρχει περίπτωση να μην τελείωνε ο αγώνας αν είχαμε και κανά 0-2 , δεν είχε πολλές πιθανότητες να πάρει το πρωτάθλημα.


Επίσης η συμμετοχή του Προέδρου εστω και με τον πιο απλό τρόπο στην οργάνωση που βοηθούσε να κερδίζει ο ολυμπιακός αγώνες μέσο των διαιτητών είναι αρκετή για να τιμωρηθεί η ομάδα.... ήταν φίλος με τους εγκεφάλους , τους βοηθούσε όταν του το ζήταγαν και αυτοί οργάνωναν την βρόμικη δουλειά.


Και ένα ακόμα ενδιαφέρον απόσπασμα.


Ο Αχιλλέας Μπέος τηλεφωνεί στον Θανάση Κανελλόπουλο στις 4/2/2011.

Θ: Έλα, τι έγινε;

Α: Ε τι να γίνει, είναι θυμωμένος ο Βαγγέλης.

Θ: Θυμωμένος είναι ο Βαγγέλης; Με ποιον είναι θυμωμένος; Με εσένα;

Α: Ναι, ρε παιδάκι μου. Με το θέμα του Μάνταλου. Φταίω εγώ να πούμε; Έκανα μια προσπάθεια, τι να κάνω; Αλλά πού τον αδίκησε; Ενα σουτ δεν έκαναν, δεν πάτησαν περιοχή. Ολες οι εφημερίδες, οι δικοί του δημοσιογράφοι, όλοι αυτοί λένε ότι είναι προβληματισμένοι με την απόδοση της ομάδας. Και ο τελευταίος το είδε, αυτός δεν μπορεί να το δει; Τι να κάνει ο διαιτητής; Να βάλει τη μπάλα στα δίχτυα; Μπορεί να το κάνει αυτό ποτέ;

Θ: Ναι.

Α: Αντί να ψάξει να βρει, να πούμε, τι γίνεται και τι δεν γίνεται, ασχολείται τώρα αν έδωσε ένα σφύριγμα, ένα φάουλ ή ένα αράουτ. Είναι κρίνεται να πούμε ένα τέτοιο;

Θ: Τι να σου πω. Δεν γίνονται αυτά τα πράγματα κάθε φορά που λέμε βάζουμε εκεί και μετά ξανακάνουμε αυτά. Εντάξει, συγκρίνει τώρα ας υποθέσουμε το τι έγινε την Κυριακή στο Βόλο με αυτό τώρα; Που τα κατάπιανε αυτός;

Α: Δεν γίνεται αυτό το πράγμα. Αλλά άντε και έτσι να ήταν θα μπορούσε ποτέ να κερδίσει ο Ολυμπιακός; Αφού δεν έπαιξε μπάλα, δεν ακούμπησε τη μπάλα. Οι άλλοι μπήκανε μέσα φανατισμένα, οι δικοί του μπήκανε χεσμένοι. Τι να πούμε τώρα. Και λέει, με πήρε και μου είπε ότι ο Νίκος, λέει, κέρναγε γλυκά όλη την ημέρα χτες, για τον αποκλεισμό του Ολυμπιακού και είπε, λέει, ότι εγώ είμαι το αφεντικό, εγώ, λέει, έφτιαξα τον Μάνταλο. Άκου να δεις, είναι δυνατόν τώρα τέτοια πράγματα; Ποιος να ακούσει το Νίκο;

Θ: Εντάξει, του τα είπανε. Δηλαδή, επειδή τα λέει ο Νίκος σημαίνει ότι έγιναν;

Α: Ναι. Ποιος να ακούσει το Νίκο τώρα; Στα αρ... τους να γράφουν το Νίκο. Αφού δεν είναι τίποτα, ούτε ομάδα έχει ούτε παράγοντας είναι ούτε επιρροές έχει. Εδώ έχει ξεφτιλιστεί. Τι να πω, δεν ξέρω. Πού είσαι;

Θ: Στο γραφείο είμαι, μόλις μπήκα.
http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/330448.html

PDS
26-06-2011, 21:50
Aπο το ποστ του blizard.

Α: Ναι, ρε παιδάκι μου. Με το θέμα του Μάνταλου. Φταίω εγώ να πούμε; Έκανα μια προσπάθεια, τι να κάνω; Αλλά πού τον αδίκησε; Ενα σουτ δεν έκαναν, δεν πάτησαν περιοχή. Ολες οι εφημερίδες, οι δικοί του δημοσιογράφοι, όλοι αυτοί λένε ότι είναι προβληματισμένοι με την απόδοση της ομάδας. Και ο τελευταίος το είδε, αυτός δεν μπορεί να το δει; Τι να κάνει ο διαιτητής; Να βάλει τη μπάλα στα δίχτυα; Μπορεί να το κάνει αυτό ποτέ;

Θ: Ναι.

χαχαχα
epic..

blizard
26-06-2011, 22:15
χαχαχααα... δεν το είχα προσέξει έτσι :)

Red
26-06-2011, 22:20
Χωρίς χοντρό στήσιμο ο Πάο θα είχε κερδίσει 2 φορές τον Ολυμπιακό ... μετά το Καραΐσκάκη οι γάυροι θα ήταν τελειωμένοι ψυχολογικά και οι δικοί μας το αντίθετο .
Εκτός του ότι υπάρχει περίπτωση να μην τελείωνε ο αγώνας αν είχαμε και κανά 0-2 , δεν είχε πολλές πιθανότητες να πάρει το πρωτάθλημα.

Μα και παλι..ηρθατε στο καραισκαη με -7 βαθμους και θα γινοταν -4 πως πιστευεις οτι θα επαιρνες το πρωταθλημα?
Εδω στην Ριζουπολη πηγαινατε για 3 αποτελεσματα Νικη-ισοπαλια-και 2-0 και δεν καταφερατε τιποτα..

kostasb13
26-06-2011, 22:27
Μα και παλι..ηρθατε στο καραισκαη με -7 βαθμους και θα γινοταν -4 πως πιστευεις οτι θα επαιρνες το πρωταθλημα?
Εδω στην Ριζουπολη πηγαινατε για 3 αποτελεσματα Νικη-ισοπαλια-και 2-0 και δεν καταφερατε τιποτα..

Τωρα κανεις πλακα ετσι?...μιλας για τη Ριζουπολη...το ματς ηταν τελειωμενο μερες πριν αρχισει

Red
26-06-2011, 22:29
Ωραια ασε την Ριζουπολη..
Πες μου φετος τι σε εκανε να πιστευεις απο την εικονα του Παο οτι μπορουσε τιτλο?

kostasb13
26-06-2011, 22:37
Ωραια ασε την Ριζουπολη..
Πες μου φετος τι σε εκανε να πιστευεις απο την εικονα του Παο οτι μπορουσε τιτλο?

Δεν ξερω αν μπορουσε τον τιτλο, για την εικονα της ομαδας μου τα εχω πει και την εχω κραξει περισσοτερο απο τους Ολυμπιακους εδω μεσα, αυτο που ξερω ομως ειναι οτι ο Ολυμπιακος ξεκινησε το πρωταθλημα με 12(τουλαχιστον) ποντους σιγουρους( Ολ.Βολου, Ξανθη) και στο μεταξυ μας ματς η διαφορα αντι για -4 πηγε στο -10. Υπαρχουν καποια δεδομενα που δε μπορει κανεις να αγνοησει και που σιγουρα αλλαξαν την εικονα του πρωταθληματος. Και εδω που τα λεμε, εσεις παιξατε καμια μπαλαρα φετος?...

blizard
26-06-2011, 22:39
Μα και παλι..ηρθατε στο καραισκαη με -7 βαθμους και θα γινοταν -4 πως πιστευεις οτι θα επαιρνες το πρωταθλημα?
Εδω στην Ριζουπολη πηγαινατε για 3 αποτελεσματα Νικη-ισοπαλια-και 2-0 και δεν καταφερατε τιποτα..
Στις επόμενες 3 αγωνιστικές χάσατε 5 βαθμούς αν θυμάσαι ... και άλλους 3 μετά σύνολο 8 , δεν ξέρεις πόσους θα χάναμε εμείς αν είχαμε σωστή ψυχολογία.
(βέβαια θα μου πεις ότι τους 5 από τους 8 επίτηδες τους δώσατε, αλλά σε κάθε περίπτωση θα ήταν πολύ διαφορετική η ψυχολογία της ομάδας σας και θα έχανε αρκετούς)

Και μην αναφέρεις ότι δεν πήραμε αποτέλεσμα στην ριζουπολη ή στο Καραισκάκη όταν έχουμε τέτοια εξόφθαλμα πράγματα ... πολλά αλλάζουν σε ένα παιχνίδι όταν δεν είναι στημένο και γενικά σε ένα πρωτάθλημα.

Red
26-06-2011, 23:01
Δεν ξερω αν μπορουσε τον τιτλο, για την εικονα της ομαδας μου τα εχω πει και την εχω κραξει περισσοτερο απο τους Ολυμπιακους εδω μεσα, αυτο που ξερω ομως ειναι οτι ο Ολυμπιακος ξεκινησε το πρωταθλημα με 12(τουλαχιστον) ποντους σιγουρους( Ολ.Βολου, Ξανθη) και στο μεταξυ μας ματς η διαφορα αντι για -4 πηγε στο -10. Υπαρχουν καποια δεδομενα που δε μπορει κανεις να αγνοησει και που σιγουρα αλλαξαν την εικονα του πρωταθληματος. Και εδω που τα λεμε, εσεις παιξατε καμια μπαλαρα φετος?...


Γιατι λες σιγουρους ποντους{12} τον Ολυμπιακος Βολου και την Ξανθη?
Υπηρχε περιπτωση αυτες οι δυο ομαδες να κερδισουν στην εδρα μου ασχετος με φιλιες και κλικες?Η Ξανθη μεχρι και τα μεσα του δευτερου γυρου ηταν με το ενα ποδι στην Β κατηγορια γιατι να μην κερδιζα και εκει?
Αν μπορουσε μια ομαδα να μου κοψει βαθμους θα ηταν ο Βολος στο εκτος εδρα αλλα οχι και η Ξανθη..

Και βεβαια ΔΕΝ παιξαμε καμια μπαλαρα αλλα ακομα και στο χαμηλοτερο επιπεδο ειμασταν ενα κλικ καλυτεροι απο ολους.





Στις επόμενες 3 αγωνιστικές χάσατε 5 βαθμούς αν θυμάσαι ... και άλλους 3 μετά σύνολο 8 , δεν ξέρεις πόσους θα χάναμε εμείς αν είχαμε σωστή ψυχολογία.
(βέβαια θα μου πεις ότι τους 5 από τους 8 επίτηδες τους δώσατε, αλλά σε κάθε περίπτωση θα ήταν πολύ διαφορετική η ψυχολογία της ομάδας σας και θα έχανε αρκετούς)

Και μην αναφέρεις ότι δεν πήραμε αποτέλεσμα στην ριζουπολη ή στο Καραισκάκη όταν έχουμε τέτοια εξόφθαλμα πράγματα ... πολλά αλλάζουν σε ένα παιχνίδι όταν δεν είναι στημένο και γενικά σε ένα πρωτάθλημα.


Δηλαδη ειστε ομαδα τις ψυχολογιας...?
Γιατι εγω ξερω οτι η μεγαλες ομαδες παιζουν με την τιμη τους και το ονομα τους και ΟΧΙ για ψυχολογικους λογους..

kostasb13
26-06-2011, 23:02
Τελικα μπορει ο γιος παραγοντα που κερδισε 13εκ στο Ξανθη-ΠΑΟ να μην ειναι ο Δημητρακης...

Red
26-06-2011, 23:03
Για πες ποιος ειναι..?
Γιατι ολοι μιλανε για αυτον?

kostasb13
26-06-2011, 23:08
Για τον γιο του Ψωμιαδη λενε

PDS
26-06-2011, 23:10
Κοιτα να δεις που για καποιον λογο μονο εκει δεν πηγε το μυαλο μας(τουλαχιστον το δικο μου πηγε καρφι σε Δημητρακη:p)

Που το διαβασες Κωστα?

kostasb13
26-06-2011, 23:20
Mου το ειπε γνωστος μου, το ακουσε να το λενε στο ραδιοφωνο. Συγκεκριμενα, γιος μεγαλοπαραγοντα απο αυτους που κατηγορουνται.
Το τι ισχυει τελικα θα το δουμε τις επομενες ημερες

PDS
26-06-2011, 23:28
ΛΟΥΚΑΣ: Έχε υπόψη σου αυτά δεν έχουν γίνει ούτε επί Κοκαλιάρη.

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΜΠΕΟΣ: Ναι, ναι, ναι. Ποιος ήταν ο επόπτης απέναντι;

ΛΟΥΚΑΣ: Για ντροπή μιλάμε τώρα σου λέω.

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΜΠΕΟΣ: Ποιος είναι απέναντι ο επόπτης;

ΛΟΥΚΑΣ: Δεν ξέρω, ένας ο Σαραϊδάρης, ο άλλος... για κάτσε και σε παίρνω πάλι.

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΜΠΕΟΣ: Ο Τρύφωνας είναι.

ΛΟΥΚΑΣ: Ο Τρύφων απ' τη Κέρκυρα ε;

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΜΠΕΟΣ: Ναι. Τρομερά σου λέω πράγματα.

ΛΟΥΚΑΣ: Καθαρό γκολ είναι αυτό ξέρεις, ε;

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΜΠΕΟΣ: Ε, βέβαια ρε συ. Τι συζητάμε τώρα;

ΛΟΥΚΑΣ: Εντάξει τι να κάνουμε. Βολεύει τον Πανιώνιο αυτό έχε υπόψιν σου.

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΜΠΕΟΣ: Δεν το συζητάω αυτό. Και να δουλεύει και το μαγαζί του Χάρη, πες του Χάρη. (γέλια)

ΛΟΥΚΑΣ: Ναι, ναι, να δεις τι μας λέει εδώ γ.... τα.

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΜΠΕΟΣ: Τι;

ΛΟΥΚΑΣ: Γ... τα σου λέω. Άντε τα λέμε.

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΜΠΕΟΣ: Και το γκολ του Τσιμπούρη είναι οφσάιντ να ξέρεις.

ΛΟΥΚΑΣ: Ε, βέβαια ρε οφσάιντ είναι και δεν υπάρχει και πέναλτι στο άλλο, είχε κάνει χέρι ο Τοροσίδης. Και χέρι χέρι ο Τοροσίδης και το γκολ του Κατσουράνη καθαρό.

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΜΠΕΟΣ: Ναι ρε Αχιλλέα, εδώ βάζει γκολ ο Μιραλάς, βγάζει την φανέλα και δεν του λέει τίποτα ρε μ....α.

ΛΟΥΚΑΣ: Είναι μ...ς ο τέτοιος.

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΜΠΕΟΣ: Τι συζητάμε τώρα δηλαδή; Μιλάμε δεν έχουν γίνει επί Κοκαλιάρη σου λέω αυτά τα πράγματα.

ΛΟΥΚΑΣ: Μ....ς, μ....ς τέλος πάντων.

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΜΠΕΟΣ: Τέλος πάντων. Εμάς μας συμφέρει όπως λες.

ΛΟΥΚΑΣ: Ε, ναι.

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΜΠΕΟΣ: Αλλά είναι να αηδιάζεις δηλαδή.

ΛΟΥΚΑΣ: Γ.... τα. Θα 'χει πρόβλημα ο άλλος να ξέρεις.

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΜΠΕΟΣ: Ποιος;

ΛΟΥΚΑΣ: Ο Σοφοκλής, όπως πάει.

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΜΠΕΟΣ: Πως να μην έχει πρόβλημα ρε συ; Είναι κατάσταση αυτή τώρα δηλαδή; Εξήγησέ το μου.

ΛΟΥΚΑΣ: Θα δούμε εντάξει, θα τα πούμε άντε.

:a045::a045:

blizard
26-06-2011, 23:31
Δηλαδη ειστε ομαδα τις ψυχολογιας...?
Γιατι εγω ξερω οτι η μεγαλες ομαδες παιζουν με την τιμη τους και το ονομα τους και ΟΧΙ για ψυχολογικους λογους..
Ασε τι λέμε, πραγματικά ξέρεις ότι πολύ μεγάλο μέρος της απόδοσης είναι ψυχολογία... πχ η ομάδα σου απλά και μόνο επειδή ξέρει ότι έχει τους διαιτητές μαζί της και θα βοηθήσουν αν χρειαστεί παλεύει περισσότερο... να μπει έστω περιοχή , και πολύ συχνά τα καταφέρνει ακόμα και χωρίς βοήθεια. Αντίθετα στην Ευρώπη όταν πιστεύουν ότι πάνε με τις δυνάμεις τους μόνο καταρρέουν συνήθως και παίζουν χειρότερα από όσο μπορούν .

Με τις μικρότερες ομάδες κυρίως που απλά θέλει να το παλέψεις ,αλλιώς θα έπαιζε ο Παναθηναϊκός μετά την νίκη στο Καραΐσκάκη που θα κυνηγούσε και κάτι και φυσικά αλλιώς έπαιξε μετά όσα έγιναν.

F1_STK
27-06-2011, 01:36
Ειπα και στο αλλο thread οτι προσωπικα δεν θα ειμαι ικανοποιημενος με τπτ λιγοτερο απο αφαιρεση 12 πρωταθληματων σας και τοπικο πρωταθλημα για OΣΦΠ.


Αυτο, χωρις παρεξηγηση, ειναι καλυτερο απο οσα εχω ακουσει -σε στυλ Norris- για τον Μπεο, μεχρι στγμης.

blizard
27-06-2011, 03:20
Βγαίνει όλη η αλήθεια σιγά - σιγά ... διαβάστε να ανοίξουν τα μάτια σας :)


ΔΙΑΛΟΓΟΣ Νο1

Α: Έλα
Β: Έλα αδερφούλη μου τι γίνεται;
Α: Καλά εσύ;
Β: Πέθανε η κ... ο χοντρός σήμερα, πέθανε εντελώς!
Α: Γιατί;
Β: Εεε περίμενε ότι θα φάει τίποτα ψητά και του είχαν φτιάξει σαλάτα.
Α: Ναι ε;
Β: Ναι ναι πέθανε εντελώς.
Α: Τι νόμιζε ότι θα έχει;
Β: Κοντοσούβλια, κοκορέτσια, αρνιά να πούμε. Και είχαν μόνο σαλάτα!
Α: Δηλαδή τα έφαγε ε;
Β: Είναι πάντως, τον σιχαίνομαι, τον έχω σιχαθεί φίλε μου. Tρώει συνέχεια και τα πάντα!
Α: Δεν έχεις άδικο! Και νομίζει ότι μπορεί να δεσμεύει συνέχεια την κουζίνα!
Β: Τι να δεσμεύσει μωρέ; Οι μόνοι αδύνατοι και με κοιλιακούς είμαστε.
Α: Ετσι, έτσι.

ΔΙΑΛΟΓΟΣ Νο2

Α: Είναι να τρελαίνεσαι μαζί σου, πραγματικά σου μιλάω! Καλά, δε σου είπα ότι ήθελα τρία γύρο πίτα χωρίς κρεμμύδι;
B: Όχι, δε μου το είπες. Αμα μου το έλεγες...
Α: Εγώ δε στον είπα;
B: Δε μου το 'πες, αλήθεια στο λέω.
Α Δε στο είπα την ώρα που ετοιμαζόσουν να παραγγείλεις;
B: Δε μου το είπες, αλήθεια στο λέω!
Α Τι παραγγελία είναι αυτή; Θα τρελαθώ! Αφού δεν το τρώω το κρεμμύδι!
B: Εντάξει Έγινε. Θα τους πω εγώ, Εντάξει;

ΔΙΑΛΟΓΟΣ Νο3

A: Tι κάνετε;
B: Γεια σου αγόρι μου. Καλή χώνεψη αγόρι μου να πούμε...
A.: Ευχαριστώ πάρα πολύ... Ρεψ!
B: Αυτό το ίδιο έχουν και οι δικοί μου, το ίδιο πράγμα, δεν μπορούν να χωνέψουν!
A. Ναι, καλά, δεν έχω κοιμηθεί από τη βαρυστομαχιά.
B.: Το ίδιο παθαίνουν κι οι άλλοι, οι δικοί μου, δεν μπορούν να κοιμηθούνε.
A. Τόσο πολύ;
B: Κι όσο περισσότερο τρώνε, τόσο γίνεται. Κατ' αρχάς έλα να σου πω, εχθές σε βλέπαμε με τους άλλους. Ξέρεις τι είπαν όλοι; "Ο μόνος που τρώει όλο το φαϊ του και είναι έτοιμος να φάει και των άλλων είσαι εσύ!" Χωρίς να ξέρουνε τίποτε... (γέλια)
A: Α δεν ξέρουν... Ρεψ!
B: Ολοι τρώγανε μόνο τα ορεκτικά. Καμία σχέση με σένα να πούμε. Δηλαδή, εσύ έτρωγες μία σούβλα, μη σου πω και δύο. Ετσι για πλάκα. Αφού κάποια στιγμή που βάρεσες το τραπέζι και ζήτησες κι άλλες πατάτες, σηκωθήκανε οι ιδιοκτήτες της ταβέρνας και χοροπηδάγανε!
B.: Ηρθαν και οι βλάκες από κάτω, ήρθαν να μου μιλήσουνε, αλλά εγώ έκανα τον μ... και συνέχισα να τρώω. Μόνο ότι τελείωσε το τζατζίκι, να ξέρετε!
B: Εντάξει, αγορίνα μου, θα σου φέρω εγώ. Πότε θέλεις εσύ άλλο;
A: Ε, τώρα θέλω για το μπάρμπεκιου.
B: Πότε θέλεις αγόρι μου;
A.: Μέσα Ιουλίου.
B: Ε καλά ρε παιδάκι μου, έχεις τρελαθεί; Θα σου έχω ετοιμάσει να πούμε, εντάξει. Θα σου έχω φτιάξει αγόρι μου.
A.: Εγινε, θα τα πούμε.
B: Εγινε αγόρι μου, συγχαρητήρια λεβέντη μου. Καλή χώνεψη!

http://www.contra.gr/Columns/Paparazzi/330363.html

Desmond
27-06-2011, 10:23
Έπεσε η River......:'(:a122:
YouTube - ‪sos cagon‬‏

karakaxas
27-06-2011, 14:37
λοιπον για να σας δωσω μια πληροφορια-φημη που ακουσα στο ραδιο και πιστευω
οτι ειναι η αληθεια γιατι δεν ειναι κατηγορουμενος ο πατερας.
αποτι φαινετε ο μπεος ελεγε αληθεια οτι ο πληροφοριοδοτης ειναι ο πατερας και ο κουγιας
η φημη λεει οτι ειδικα ο πατερας ειχε συνεργασια με την εισαγγελεα και στης τηλεφωνικες
συνομιλιες που ειχε και εχουμε βεβαια διαβασει ολοι μας προσπαθει να παρει πληροφοριες
ωστε να της καταγραψει ο κοριος.
αρα λυνετε εν μερη το θεμα γιατι δεν ειναι κατηγορουμενος ο πατερας.

ezio_auditore
27-06-2011, 16:36
καλα θα ερθει και η σειρα του,δεν υπαρχει περιπτωση να γλυτωσει.

Valkyre
27-06-2011, 17:02
Eιναι θεαματικο χαζο/αφελες να εχει οποιοσδηποτε την εντυπωση οτι μεσα σε ενα τοσο σαπιο τοσο αηδιαστικα στημενο συστημα, υπηρχε ομαδα/ατομο/εταιρεια που ηταν καθολα φερεγγυο, καθωσπρεπει και υπερανω πασης υποψιας.....ποσο μαλλον οταν μιλαμε για ομαδα πρωταγωνιστη...

σαπιοι ειναι ολοι τους και πρεπει να παρουν το μαθημα τους. Να γκρεμιστει ολοκληρο το οικοδομημα ολοσχερως και να ξαναχτιστει απο το μηδεν.

Μπας και επιτελους αποκτησει ποδοσφαιρο η ελλαδα και αξιολογη λιγκα, οχι μια αηδια 2 ομαδων "αγωνιστικα" (τα εισαγωγικα για τους προφανεις λογους) που φαινεται οτι το κυριο μελημα της ηταν ο παρανομος στοιχηματισμος, τα στημενα παιχνιδια και το ξεπλυμα βρωμικου χρηματος.

PDS
27-06-2011, 17:12
Val οταν λες 2 ομαδες,θα εννοεις τους Ολυμπιακους(πειραιως και Βολου),γιατι κατι αλλο δεν εχει προκυψει μεχρι στιγμης.

Valkyre
27-06-2011, 17:20
Προσπαθησα να κανω κατανοητο οτι η λιγκα ειναι της πλακας στην Ελλαδα για 2 λογους.

α) Υπαρχουν μονο 2 ομαδες που στην ουσια κοντραρονται αγωνιστικα (το εβαλα σε εισαγωγικα γιατι απο την στιγμη που ειναι ολο το συστημα σαπιο δεν μπορεις να εισαι σιγουρος για τιποτα πια) και αυτες ειναι ο Ολυμπιακος και ο Παναθηναικος που μια ζωη μεταξυ τους χτυπιονται

και

β) Το κυκλωμα των παρανομων στοιχηματων, των στημενων και του βρωμικου χρηματος.

Γι αυτο χωρισα την προταση μου πριν σε 2 μερη. Ηταν δηλαδη που ηταν η λιγκα της πλακας με 2 μονο διεκδηκητες και ενα ματσο χαλια ομαδες, ηρθε και το σκανδαλο και εδεσε...

PDS
27-06-2011, 17:22
Γι αυτο χωρισα την προταση μου πριν σε 2 μερη. Ηταν δηλαδη που ηταν η λιγκα της πλακας με 2 μονο διεκδηκητες και ενα ματσο χαλια ομαδες, ηρθε και το σκανδαλο και εδεσε...

Το πρωταθλημα του Μπασκετ ειναι απειρα λιγοτερο ανταγωνιστικο παντως.
Σαν πρωταθλημα αυτο του ποδοσφαιρου(αν βγαλεις τα στησιματα και μεινεις στο επιπεδο των ομαδων),ειναι κλασεις ανωτερο απο αυτο του Μπασκετ.

Valkyre
27-06-2011, 17:40
Το πρωταθλημα του Μπασκετ ειναι απειρα λιγοτερο ανταγωνιστικο παντως.
Σαν πρωταθλημα αυτο του ποδοσφαιρου(αν βγαλεις τα στησιματα και μεινεις στο επιπεδο των ομαδων),ειναι κλασεις ανωτερο απο αυτο του Μπασκετ.

λολ ρε Βαγγελη... ειναι δυνατον να μην γελασω με αυτην την προταση? Καταλαβαινω τι λες αλλα αμα αρχισουμε τα "αν"...

Αλλωστε δεν μιλαγα για συγκριση μπασκετ ποδοσφαιρου. Και στο μπασκετ ειναι της πλακας η Λιγκα μας, ισως ακομα πιο εντονα οπως λες, δεν αμφιβαλλω καθολου.

Ας φτιαξει λοιπον πρωτα του ποδοσφαιρου και μετα κοιταμε και το μπασκετ που δεν θα παραξενευτω καθολου αν κι εκει γινονται τα ιδια αισχη με τετοια καφριλα που κυκλοφορει εδω χαμω...

karakaxas
27-06-2011, 18:46
την μεγαλητερη αληθεια ειπε παιδια ο σαλιαρελης διαβαστε



Δηλώσεις για την ποινική δίωξη του Βαγγέλη Μαρινάκη έκανε ο πρώην ιδιοκτήτης και πρόεδρος του Ολυμπιακού, Αργύρης Σαλιαρέλης, μιλώντας στο δημοτικό ραδιόφωνο Θεσσαλονίκης "FM100"

"Από ό,τι ακούγεται και από ό,τι βλέπω ο κύριος Μαρινάκης είναι μπλεγμένος. Υπάρχει το τεκμήριο της αθωώοτητας, όταν δεν υπάρχουν ενδείξεις. Σε αυτήν την περίπτωση, όμως, οι ενδείξεις, θα γίνουν αποδείξεις για τον κύριο Μαρινάκη. Από ό,τι βλέπω και διαβάζω η φωνούλα του ακούγεται. Εύχομαι ο Ολυμπιακός να μην έχει πρόβλημα."




Όταν ζητήθηκε από τον κ. Σαλιαρέλη να ζητήσει πως είναι δυνατόν να αποδειχθεί εμπλοκή του προέδρου της "ερυθρόλευκης" ΠΑΕ στα στημενα παιχνιδια και να μην τιμωρηθεί ο Ολυμπιακός, απάντησε:

"Το βλέπω συναισθηματικά και δηλώνω αυτό που επιθυμώ και όχι αυτό που μπορεί να γίνει. Νομικά, βεβαίως, μπορεί να έχει πρόβλημα και ο Ολυμπιακός. Αλλά, δεν μπορώ να καταλάβω τι ευθύνη μπορεί να έχει η ομάδα για μία πιθανή απερισκεψία του προέδρου της

jimspy
27-06-2011, 18:53
h alhtheia poia einai dhladh?......oti o proedros toy olympiakos kerdise to derby se ena paixnidi poy esthse k poy isos ekrine to protathlima alla den exei eythynh o olympiakos?

karakaxas
27-06-2011, 19:11
οτι ο μαρινακης ειναι μπλεγμενος και τη μαλ... του θα την πληρωσει ο οσφπ.

kostasb13
27-06-2011, 19:44
Βρε τον Σαλιαρελη...που τον θυμηθηκαν και δαυτον...

karakaxas
27-06-2011, 20:05
καλως τα παιδια βγηκε το πορισμα του ΣΔΟΕ και να τα παλικαρια που επαιζαν παρανομα στοιχημα. ολες αυτες οι ομαδες ειναι υποψηφιες για υποβιβασμο.

1) Φυσικά πρόσωπα των οποίων οι τραπεζικοί λογαριασμοί παρουσιάζουν σημαντικές κινήσεις μετρητών ή και επιταγών.

ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΘΩΜΑΣ, Πρόεδρος της ΠΑΕ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ
ΚΑΝΕΛΛΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ, Πρόεδρος της ΠΑΕ ΙΩΝΙΚΟΣ
ΧΡΙΣΤΟΒΑΣΙΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, Πρόεδρος της ΠΑΕ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
ΚΑΛΟΓΙΑΝΝΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ, Πρόεδρος της ΠΑΕ ΚΕΡΚΥΡΑ
ΜΠΟΡΟΒΗΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, Παράγοντας της ΠΑΕ ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
ΜΠΟΡΟΒΗΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ, Παράγοντας της ΠΑΕ ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
ΣΤΑΜΟΥΛΗΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ, Παράγοντας της ΠΑΕ ΚΑΣΤΟΡΙΑ
ΜΠΕΟΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ, Πρόεδρος της ΠΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ
ΚΟΜΠΟΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ, Πρόεδρος της ΠΑΕ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
ΠΗΡΟΥΝΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ, Πρόεδρος της ΠΑΕ ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ


2) Φυσικά πρόσωπα των οποίων η κίνηση των πιστωτικών τους καρτών εμφανίζουν παράνομο στοιχηματισμό με εταιρείες του εξωτερικού, προφανώς μέσω διαδικτύου.

ΛΥΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ: Στέλεχος σήμερα της ΠΑΕ ΚΕΡΚΥΡΑ και παλαιότερα της ΠΑΕ ΛΑΡΙΣΑ. Εμφανίζει συστηματικό στοιχηματισμό με εταιρείες του εξωτερικού.
ΚΥΡΟΥΒΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ: Στέλεχος της ΠΑΕ ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
ΣΦΗΚΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ: Διαιτητής ποδοσφαίρου και διαιτήτευσε τον αγώνα ΚΕΡΚΥΡΑ-ΚΑΣΤΟΡΙΑ, που θεωρείται από την UEFA ως ύποπτος. Το ίδιο χρονικό διάστημα διεξαγωγής του ως άνω αγώνα, εμφανίζεται να στοιχηματίζει σε εταιρεία του εξωτερικού.
ΠΑΝΤΕΛΙΔΗΣ ΣΑΒΒΑΣ: Προπονητής ποδοσφαίρου και εμφανίζεται από την κίνηση της πιστωτικής του κάρτας ότι στοιχηματίζει σε εταιρεία του εξωτερικού.

http://www.sport24.gr/football/ellada/stimena-paixnidia/h_porismatikh_anafora_toy_sdoe.1127546.html

jimspy
27-06-2011, 20:14
giannina, kerkyra, asteras tripolhs, ol. boloy lebadiakos ........ta misa pararthmata bghkan ektakto pararthma.......re kati symptoseis

karakaxas
27-06-2011, 20:21
για να μην γεμιζει το φορουμ
διαβαστε εδω http://www.sport24.gr/football/ellada/stimena-paixnidia/oi_teleytaio_apokalyptikoi_dialogoi_gia_ta_sthmena .1127658.html

ψωμιαδης-ζαγορακης
μακης.Για αυτό σου λέω. Καλό είναι. Καλό είναι αυτό να πούμε, να φύγει ο Ηρακλής από τη μέση.
ζαγορ.Ε βέβαια ρε, άντε τους π........ να πούμε!

jimspy
27-06-2011, 21:44
Μόλις δωθεί το στημένο ντέρμπι να δω τι θα λες μετά
gia aythn thn kaseta les.....exo pesei apo ta synnefa ...... h AEK perase xeiroyrgeio.....protofanes...


Διαβάστε πως ο Μάνταλος δεν μπόρεσε να κάνει το έγκλημα, και ο Ολυμπιακός δεν πήγε στον τελικό αν και ο ρέφερι ήταν μιλημένος!

"Ο Μάνταλος θα έπρεπε να κάνει έγκλημα"


2/2/2011, 22:37:22 Ο Αχιλλέας Μπέος καλεί άγνωστο (πιθανόν είναι ο Βαγγέλης Μαρινάκης)


Αχιλλέας: Έλα ρε αδερφούλη, έχω τρελαθεί με τα μουνόπ@να.
Άγνωστος: Τώρα μπήκα στο αεροπλάνο. Ναι δεν είναι, δεν γίνονται αυτά τα πράγματα. Πάντως και ο Μάνταλος ήταν...
Αχιλλέας: Τον πήρα, άστο τώρα αυτό το θέμα, γ@μησέ το. Δεν έπαιξε η ομάδα.
Άγνωστος: Εντάξει.
Αχιλλέας: Με πήρε τώρα τηλέφωνο, του μίλησα. Μου λέει έπρεπε να κάνω έγκλημα μου λέει, θα τελείωνα με την σφυρίχτρα.
Άγνωστος: Εντάξει,
Αχιλλέας: Δεν είχε, δεν τσουλούσε η ομάδα.
Άγνωστος: Εντάξει, τώρα μας έκοψε ανάποδα τέτοια, εσύ τα καταλαβαίνεις...
Αχιλλέας: Τίποτα μη σου λένε τέτοια. Το είδα το παιχνίδι, δεν έφυγα ούτε για κατούρημα.
Άγνωστος: Εντάξει.
Αχιλλέας: Στεναχωρέθηκα τώρα είναι δυνατόν; Τον πήρα τον Ζαγοράκη και μου...
Άγνωστος: Τώρα ήθελε να έρθει ο Ζαγοράκης εδώ.
Αχιλλέας: Και μου λέει εσύ ως τι παίρνεις; Του λέω πήγαινε γ@μήσου ρε μ0υνί του λέω. Δεν ντρέπεστε λιγάκι, αναμεταξύ μας τέτοια πράγματα;
Άγνωστος: Έτσι. Να σου πω, πόσο είναι η ΑΕΚ;
Αχιλλέας: 3-1 χάνει.
Άγνωστος: Πόσο θέλει ακόμα;
Αχιλλέας: Θέλει 12-13 λεπτά.
Άγνωστος: Ο διαιτητής είναι υπέρ του Παναθηναϊκού;
Αχιλλέας: Με χειρουργείο, βαμβάκι. Με τρόπο, ξέρεις...
Άγνωστος: Εντάξει. Θα σε πάρω μόλις φτάσω.

katsouras
27-06-2011, 21:58
Ετσιιιι ολα στην φορα...Ολοι τα ξεραμε φυσικα απλα λιγοι τα παραδεχομασταν γιατι οι υπολοιποι ειναι ''βολεμενοι''...Βουτιγμενοι στα σκατα ειναι ολοι!Βολος,Καβαλα,Αστερας,ΠΑΟΚ Β κατηγορια αγαπουλες!Πλησιαζει...Βεβαια τον ΠΑΟΚ δεν τον ακουμπανε γιατι θα γινει χαμος..Ο Ολυμπιακος δεν θα παθει τιποτα οποτε μιλαμε για μαχαιρι στο κοκκαλο παλι...Οι ''μικρες'' ομαδες θα την πληρωσουν για να πουμε πως καναμε κατι..

Φανατιζετε τον κοσμο ρε γουρουνακια και πανε και σκοτωνονται ολοι οι ανεγκεφαλοι για την ομαδα τους ενω στην ουσια ο καθενας παιζει τα παιχνιδακια του...Το θεμα ειναι πως ξυπνανε και αυτοι που ΔΕΝ ηθελαν να ξυπνησουν...Οι σωστα σκεπτομενοι καταλαβαν..Οι υπολοιποι ξερετε...

msnes7
27-06-2011, 23:49
O Ολυμπιακός δεν έχει ανάμειξη σε στημένα αλλά σε επηρεασμό διαιτητή (πιθανόν γιατί ακούγονται τρίτοι να μιλάνε).
Εγώ αυτό που βλέπω είναι ότι ένας ένας αφήνονται ελεύθεροι με εγγύυση(σιγά τι είναι μπροστά σε αυτά που έβγαλαν......) και μόνο ο τσακογιάννης και ένας μπουκ μπήκαν μέσα.Εκτίμηση ότι το ίδιο θα γίνει με μπέο και ψωμιάδη σίγουρα άντε και άλλα ονόματα άγνωστα.Το 90% θα πληρώσει και θα βγει.Τώρα για ομάδες 3 έχουν το μεγάλο αγγούρι,ολ βόλου,καβάλα και ηλιουπολη.Παρόλα αυτά σε στημένα εμπλέκονται και άλλες πολλές και αν αποδειχτούν θα πέσουν όλες.Από σούπερλίγκα ίσως πέσουν αστέρας τρ και κέρκυρα ακόμα λόγω στημένων ,από την β κανονικά πρέπει λεβαδειακός,διαγόρας,αγροτικός,εθν αστέρας και ίσως και άλλοι.

ezio_auditore
27-06-2011, 23:55
εγω πεθανει στα γελια κοιταξτε που φτασαμε οι παναθηναικοι να κρεμονται απο τα λογια του σαλιαρελη σε λιγο θα κανει δηλωσεις και ο κωσκοτας,ο πατερας ειπε οτι δεν ειναι μπλεγμενος ο μαρινακης,αλληλοκαλυψη ή πικρη αληθεια?

karakaxas
28-06-2011, 00:10
1ον κανεις δεν κρεμεται απο τα χειλη του σαλιαρελη
ο ανθρωπος ειπε την πικρη αληθεια τωρα αν εσας σας προσβαλε
δεν φταινε οι παναθηναικοι γιαυτο δικο σας προεδρος ηταν.

2ον ο πατερας δεν καλυψε τον μαρινακη ισα ισα που του την εχωσε.

"Είχα πάει στο Λονδίνο και γύρισα την Κυριακή. Είναι προφανές από τις συνομιλίες πως δεν έχω καμία σχέση με τα στημένα και το τζογο και επίσης κάποιες από αυτές δεν αφορούν το πρόσωπο μου αλλά κάποιων άλλων".

Δεν είμαι σίγουρος αν είναι ο πρόεδρος ή ο τεχνικός διευθυντής της ομάδας που ξέρετε"


edit
επειδη καποια σαιτ εχουν αλλους διαλογους τον συγκεκριμενο τον πηρα απο το sport24
σε καποια λενε οτι ο πατερας ειπε οτι ο μαρινακης δεν ειναι μπλεγμενος και σε αλλα
αυτο που εγραψα.
το γραφω για να μην υπαρχουν παρεξηγησεις.

φιλικα.

Vicarious
28-06-2011, 00:30
O Ολυμπιακός δεν έχει ανάμειξη σε στημένα αλλά σε επηρεασμό διαιτητή (πιθανόν γιατί ακούγονται τρίτοι να μιλάνε).
Εγώ αυτό που βλέπω είναι ότι ένας ένας αφήνονται ελεύθεροι με εγγύυση(σιγά τι είναι μπροστά σε αυτά που έβγαλαν......) και μόνο ο τσακογιάννης και ένας μπουκ μπήκαν μέσα.Εκτίμηση ότι το ίδιο θα γίνει με μπέο και ψωμιάδη σίγουρα άντε και άλλα ονόματα άγνωστα.Το 90% θα πληρώσει και θα βγει.Τώρα για ομάδες 3 έχουν το μεγάλο αγγούρι,ολ βόλου,καβάλα και ηλιουπολη.Παρόλα αυτά σε στημένα εμπλέκονται και άλλες πολλές και αν αποδειχτούν θα πέσουν όλες.Από σούπερλίγκα ίσως πέσουν αστέρας τρ και κέρκυρα ακόμα λόγω στημένων ,από την β κανονικά πρέπει λεβαδειακός,διαγόρας,αγροτικός,εθν αστέρας και ίσως και άλλοι.


μπορείς να μου εξηγήσεις την διαφορά του "επηρεάζω διαιτητή" και του "στήνω παιχνίδι"?

Chill
28-06-2011, 00:58
Μένιο ξέχασες να αναφέρεις τον Ολυμπιακό από τις ομάδες που θα πέσουν.......

Don't worry όμως με την ομάδα που έχεις στην Β' εθνική το πρωτάθλημα το έχεις σίγουρο, ακόμα και αν το παίξεις στα ίσα :))))))

ΘΡΗΝΕ ΤΩΝ ΣΤΗΜΕΝΩΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΕ

msnes7
28-06-2011, 01:01
μπορείς να μου εξηγήσεις την διαφορά του "επηρεάζω διαιτητή" και του "στήνω παιχνίδι"?

Μπορεί να στηθεί ματς δίχως να έχει σχέση ο διαιτητής.Και από την δικογραφία προκύπτουν πολλά τέτοια.Για τον επηρεασμό μάλλον το διατύπωσα λάθος,υπάρχει ορισμός συγκεκριμένων διαιτητών......
Πάνο κοίτα η άκουπη ομάδα σου μη βρεθεί αυτή στην β(πράγμα που έπρεπε να είχε γίνει)

Chill
28-06-2011, 01:14
Κούπα πήρα 2 μήνες πριν......χωρίς να με ευνοήσει ο διαιτητής. ΝΑΙ ΓΙΝΕΤΑΙ!!!!!!

Η δικιά μου ομάδα μπορεί να πέσει και στην 4η Εθνική λόγω χρεών.....no problemo. Η δικιά σου θα πέσει γιατί είναι μέσα ΣΤΑ ΣΚΑΤΑ, γιατί στήνει πρωταθλήματα, κανονίζει διαιτητές κλπ. Υπάρχει τεράστια διαφορά. Δεν περιμένω να την αντιληφθείς, δεν έχω καμία απαίτηση από ανθρώπους που υποστηρίζουν τον Ολυμπιακό.

msnes7
28-06-2011, 02:14
Ε ναι ρε μπράβο,την άλλη φορά να παίξεις με τον ακράτητο για να το σηκώσεις.Όταν αποδείξεις ότι έστησε πρωτάθλημα αγώνες και τα λοιπά να πέσει στην β και στην γ.Αλλά εδώ φαίνεται καθαρά ότι ΑΛΛΟΙ τα οικονομούσαν και κύριο μέλημα ήταν να τα έχουν καλά με τον δυνατό.Τίποτα άλλο.Η ομάδα σου κύριε στηνόταν και εσύ μου λες για αξίες?

Chill
28-06-2011, 02:49
Βλέπεις τον Βαγγέλα σε συνομιλίες με όλη την μούργα. Ξέρεις κανέναν καθαρό να έχει παρτίδες με λαμόγια? Ξέρεις πολλές παρθένες να έχουν εβδομαδιαία πάρε δώσε με παρτουζιάρες? Άσε που θα μας βγείτε και θιγμένοι και από πάνω.....15 χρόνια βλέπουμε τι ρόλο βαράτε.

msnes7
28-06-2011, 02:54
Και εσείς τι ρόλο βαράτε?Της απένταρης μάρθας βούρτση?

jimchris
28-06-2011, 02:57
Πληροφορίες ότι στη δικογραφία εμπεριέχονται και διάλογοι για τον αγώνα του Ολυμπιακού με την ΑΕΚ (που έληξε 6-0), προκύπτουν από την εκπομπή "Δίκη στο Blue Sky".

http://www.sport24.gr/football/ellada/stimena-paixnidia/stoys_dialogoys_kai_to_6-0.1127878.html

Chill
28-06-2011, 03:46
Και εσείς τι ρόλο βαράτε?Της απένταρης μάρθας βούρτση?

Όταν θα πέσεις κατηγορία και θα σου αφαιρέσουν τα στημένα θα δεις τι ρόλο βαράει η ομάδα μου.


Sent from my HTC Desire using Tapatalk

msnes7
28-06-2011, 04:11
Ναι και τότε θα ξυπνήσεις,ή μάλλον θα ξυπνήσεις όταν απονεμηθούν στην άεκ χαχαχα........

Chill
28-06-2011, 05:06
Εγώ 2-3 να δικαιούμαι......κάποια πήρες και εσύ αξίζοντας τα 4-5, τα άλλα είναι του βάζελου.

Έτσι θα πρέπει να ήταν η κατανομή. Δεν πειράζει θα μας επιστραφούν μαζεμένα και θα γλιτώσουμε και τα έξοδα για τις φιέστες. Κοίτα να τα γυαλίσετε μόνο πριν τα επιστρέψετε γιατί τα έχουν αγγίξει πολύ βρώμικα χέρια αυτά τα κύπελλα.

Ολυμπιακός - ΟΦΗ, ντέρμπι ανόδου

το βλέπω, κανένας μπουκ να το παίξω;

blizard
28-06-2011, 05:10
Και εκεί που τα είχαν όλα οι γαύροι αποχωρούν και οι Αγγελόπουλου από το μπάσκετ !!!!
Λόγο οικονομικών καθαρά ή πικραμένοι με το "βλάκας" και την υποτίμηση του Μπουρούση ως κερασάκι σε σειρά ανάλογων νοοτροπιών προς το πρόσωπό τους.

Είπαν κάτι @@ριες για διαιτησία , αστείες δικαιολογίες όταν παίζουν απέναντι σε ομάδα που πήρε 3 ευρωπαϊκά τα τελευταία 5 χρόνια ενώ αυτοί κανένα, λες και είχαμε την όρεξη να κάνουμε παράγκα για 5 αγώνες play-off χωρίς κάν οικονομικό ενδιαφέρον αλλά μόνο ηθικό να δείξεις ποιος είναι καλύτερος ...άσε που για μια βολή η μια φάση θα μπορούσαν να είχαν κερδίσει.
(ίσως ευνοεί για παράγκα στην Ευρώπη που την βάλαμε να ευνοήσει την Σιενα και έχασε την ευκαιρία ο Ολυμπιακός να δείξει ότι ήταν καλύτερη ομάδα από εμάς... )


Η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι!

"Γίνεται "χαμός" το τριήμερο και ξαφνικά βλέπουν μπλεγμένο παίκτη της ομάδας τους. Ήταν κάτι που τους ενόχλησε πολύ. Αν τελικά η απόφαση είναι οριστική, έχουν χρέος να δώσουν τις μετοχές εκεί που πρέπει", γράφει ο Π. Διαμαντόπουλος.
http://www.redplanet.gr/Editorial/pantelis_diamantopoulos/h-stagona-poy-ksexeilise-to-pothri.1127576.html

Παρατήρησα προσεκτικά όλα όσα γράφονται στο σάιτ, από την στιγμή που οι Αγγελόπουλοι εξέδωσαν την ανακοίνωση. Και τις δικές σας επισημάνσεις (θεωρώ ότι ο κόσμος έχει αλάνθαστο κριτήριο) και την πίκρα του Γκαραγκάνη και την προσταγή του Ψιλόπουλου να αλλάξουν απόφαση (φοβερό ε;) και το θρήνο του Περπερίδη που χάνει την κορυφαία για τον ίδιο διοίκηση στην ιστορία της ΚΑΕ (σίγουρα όχι σε τίτλους Γιώργο μου)…

Εγώ από τη μεριά μου, δεν θα κάνω –εδώ τουλάχιστον- το παραμικρό σχόλιο. Και αντίθετα με τις άλλες φορές, θα αναφερθώ επιγραμματικά και συγκεκριμένα! Την επομένη του πρωταθλήματος, τρεις εφημερίδες, είχαμε την είδηση ότι τα δυο αδέρφια σκέφτονται να φύγουν. Το "ΦΩΣ", το Γκολ και η Σπορτ Ντέι.



Η αλήθεια είναι, ότι ναι, είχε αρχίσει να… ζυμώνεται στο μυαλό τους, η συγκεκριμένη ιδέα. Και η αιτία ήταν όλα αυτά που έγραψαν στην ανακοίνωσή τους τώρα. Πολύ εύστοχα λοιπόν, θα πείτε "μα τότε, γιατί δεν έφυγαν όταν αηδίασαν και το έπραξαν τώρα;".



Η απάντηση είναι απλή: Τότε, ήταν μια πάρα πολύ σοβαρή σκέψη. Λίγοι την πήραν στα σοβαρά. Θυμάμαι, ότι όταν γράψαμε την πληροφορία, έσπευσαν κάποια σάιτ, να την διαψεύσουν δίχως να ‘χουν επιχείρημα. Απλά, έτσι, για να το κάνουν…



Οι αδελφοί Αγγελόπουλοι, είχαν στραβώσει άσχημα, αυτό δεν αλλάζει. Όμως πάλευαν μέσα τους. Και είχαν ως πρώτο όπλο για να μείνουν το πείσμα, ότι δε γίνεται να εγκαταλείψεις ως αποτυχημένος, κάτι στο οποίο έχει βάλει του κόσμου τα λεφτά.



Τα πράγματα λοιπόν, είναι πολύ απλά. Και όποιος πάει να… ψαχτεί περισσότερο, τρώει τα μούτρα του. Γιατί αν κάθεσαι και εξετάζεις τα δέντρα φιλαράκια μου, στο τέλος δεν καταλαβαίνεις ότι είσαι μέσα σε ένα δάσος.



Το "σύστημα" ναι, δεν γουστάρει τους Αγγελόπουλους, αλλά και μια βολή αν είχε μπει, τώρα θα ‘ταν πρωταθλητές. Άλλη συζήτηση αυτή…



Υπάρχουν ωστόσο και άλλοι λόγοι. Και πολύ σημαντικοί. Τα οικονομικά στον τόπο μας δεν είναι και τα καλύτερα. Κάθε μεταγραφή εκτινάσσεται λόγω της εφορίας και ο Ολυμπιακός πλησιάζοντας παίκτες, τους έβλεπε να ζητάνε, περισσότερα κι απ’ ότι η Βαλενσιέν από τον Μαρινάκη (που λέει ο λόγος).



Επίσης, η προσπάθεια να πέσουν κάποια χρήματα από τους έχοντας συμβόλαιο παίκτες, δεν είχε καρπούς.



Και φτάνουμε και στην περιβόητη ιστορία με τα "στημένα". Ενώ λοιπόν γίνεται "χαμός" το τελευταίο τριήμερο, ξαφνικά βλέπουν μπλεγμένο (απλά μπλεγμένο) παίκτη της ομάδας τους. Ήταν κάτι που τους ενόχλησε πάρα πολύ.



Οι Αγγελόπουλοι, μπορεί να ‘χουν βρεθεί απ’ όλους μας στο… εδώλιο του κατηγορουμένου για την "γυρισμένη πλάτη τους" προς το παρασκήνιο, όμως έχουν μια φιλοσοφία που κανείς δεν δικαιούται να αμφισβητεί. Λατρεύουν το άθλημα και μόνο αυτό, σιχαίνονται παντός είδους μπόχα. Κι επειδή τώρα τελευταία, βρωμάει πολύ, είπαν να φύγουν!



Βέβαια, αν τελικά η απόφαση είναι οριστική, έχουν και χρέος να δώσουν τις μετοχές εκεί που θα πιάσουν τόπο. Διαφορετικά, θα ‘χουν ρίξει ασπίδα, προδίδοντας αυτό που αγαπάνε…

peolinio
28-06-2011, 08:57
πρεπει να επεσε αυπνια ,,, ακου εκει να ξενυχτυσω μαλωνοντας για τις ομαδες .
Ολοι εινια μπλεγμενοι αλλοι πολλοι αλλοι λιγο προτενω παυση και διακοπη του πρωταθληματος για 1 χρονο να δουμε μετα αν θα τους περισευουν λεφτα

nikon
28-06-2011, 09:04
.....ο πατερας ειπε οτι δεν ειναι μπλεγμενος ο μαρινακης...........Μετά τον Κούγια και δεν θυμάμαι ποιους άλλους μέσα από τους διαλόγους που ακούστηκαν αλλά μη το χαλάς στους φορουμοδικαστές που πάλι έπεσαν 10000000000% μέσα.

Valkyre
28-06-2011, 10:39
Το θεμα μαγκες ειναι ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ VS ΠΑΟ!!! Ποιος το γαμαει το ποδοσφαιρο αν ειναι ολοκληρο σαπιο! ΠΑΟ VS ΟΣΦΠ αυτη ειναι η ουσια!

/s

PDS
28-06-2011, 11:07
Μετά τον Κούγια και δεν θυμάμαι ποιους άλλους μέσα από τους διαλόγους που ακούστηκαν αλλά μη το χαλάς στους φορουμοδικαστές που πάλι έπεσαν 10000000000% μέσα.

χαχαχαχα

Αθωος ειναι... απλα ηθελε να σωσει τα παραρτηματα,να αποκτησει καινουρια απο την β' και να προστατευσει αυτους που μας σφαξανε στο ντερμπι...
Συνεχιστε να πουλατε τρελα!:a050:


Εκτιμώ τη φιλία με τον κ. Μαρινάκη. Μάλιστα, σε μια συνομιλία καφενειακού επιπέδου όταν με ρωτάει ο Μάκης λέω ότι κατά τη γνώμη μου δεν έχει καμία σχέση με όσα γίνονται».
Σε μια συζητηση καποτε...
Οχι τωρα μετα απο αυτα που εχουν βγει στην φορα.
Στην αλλη συζητηση βεβαια με τον Μακη λεει οτι μια αλλη κασετα καιει Μαρινακη(τον ηδη καμμενο δλδ,οποτε φαντασου τι θα περιεχει...)-πιλαβιο




Πεντακαθαρος ο Μαρινακης και συρραφη η κασετες.:a050:

Επαναλαμβανω:Τουλαχιστον μεταξυ μας να μην κοροιδευομαστε...

χθες στον Τριανταφυλοπουλο ξαναεβαλε τις κασετες με τα χειροτερη αισχη της παραγκας του Κοκκαλη.Να παρακαλας να πεσετε β' τωρα,να μας δωσετε τουλαχιστον αυτη την κουπα και να μην ανοιξουν ποτε εκεινοι οι φακελοι...

nikon
28-06-2011, 12:28
Το θεμα μαγκες ειναι ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ VS ΠΑΟ!!! Ποιος το γαμαει το ποδοσφαιρο αν ειναι ολοκληρο σαπιο! ΠΑΟ VS ΟΣΦΠ αυτη ειναι η ουσια!

/sAκριβώς ευτυχώς όχι για όλους αλλά για κάποιους και αυτό γιατί έχουν απωθημένα τόσα χρόνια.

PDS
28-06-2011, 12:33
Aκριβώς ευτυχώς όχι για όλους αλλά για κάποιους και αυτό γιατί έχουν απωθημένα τόσα χρόνια.

Δεν θα μπορουσα να συμφωνησω περισσοτερο.

Για καποιους που τους κλεβουν τοσα χρονια ειναι διαφορετικα τα πραγματα.Δεν ξεμπερδευουμε με ενα απλο ''μαζι τα φαγαμε''.Οταν εχεις φαει το 99% ή το 100%.

Red
28-06-2011, 13:07
Όταν θα πέσεις κατηγορία και θα σου αφαιρέσουν τα στημένα θα δεις τι ρόλο βαράει η ομάδα μου.


Sent from my HTC Desire using Tapatalk



Ο Ρολος πλεον τις ομαδα ς σου ειναι να ακολουθει τα βηματα του Παναθηανικου ειτε σου αρεσει ειτε οχι.
Τουλαχιστον σαν Αρθο 44 δεν πρεπει να μιλας για υποβιβασμους..




Εγώ 2-3 να δικαιούμαι......κάποια πήρες και εσύ αξίζοντας τα 4-5, τα άλλα είναι του βάζελου.

Έτσι θα πρέπει να ήταν η κατανομή. Δεν πειράζει θα μας επιστραφούν μαζεμένα και θα γλιτώσουμε και τα έξοδα για τις φιέστες. Κοίτα να τα γυαλίσετε μόνο πριν τα επιστρέψετε γιατί τα έχουν αγγίξει πολύ βρώμικα χέρια αυτά τα κύπελλα.

Ολυμπιακός - ΟΦΗ, ντέρμπι ανόδου

το βλέπω, κανένας μπουκ να το παίξω;


Δωσε πρωτα πισω το πρωταθλημα το 1991 με το καπνογόνο τις σκεπαστης και κοψτε τις λαμογιες με τα σβησμενα φωτα στην Φιλαδελφια το 1993 και μετα να ιλησουμε για κατανομη..

jimspy
28-06-2011, 13:10
na ta zhthseis apo ton prohn attikarxh poy einai k ypallhlos ths omadas soy

Chill
28-06-2011, 13:14
Εκτός από γαύροι είστε και ανιστόρητοι. Που έχετε το θράσος να μιλάτε για 44 όταν η πρώτη ΠΑΕ που σωθηκε από χρέη ήταν η ομάδα σας. Και μην ακούσω τις χαζομαρες οτι ο κοκός τα πλήρωσε.....τα μίσα σβηστικαν και τα αλλα μίσα σε άπειρες δόσεις. Όλα χρέη προς Δημόσιο.....

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Red
28-06-2011, 13:16
Εκτός από γαύροι είστε και ανιστόρητοι. Που έχετε το θράσος να μιλάτε για 44 όταν η πρώτη ΠΑΕ που σωθηκε από χρέη ήταν η ομάδα σας. Και μην ακούσω τις χαζομαρες οτι ο κόκος τα πλήρωσε.....τα μίσα σβηστικαν και τα αλλα μίσα σε άπειρες δόσεις. Όλα χρέη προς Δημόσιο.....

Sent from my HTC Desire using Tapatalk


Γιατι εσεις καταδικαστηκατε..???

Και βεβαια πληρωθηκαν ολα απο τον Σωκρατη.

Red
28-06-2011, 13:19
την μεγαλητερη αληθεια ειπε παιδια ο σαλιαρελης διαβαστε



Δηλώσεις για την ποινική δίωξη του Βαγγέλη Μαρινάκη έκανε ο πρώην ιδιοκτήτης και πρόεδρος του Ολυμπιακού, Αργύρης Σαλιαρέλης, μιλώντας στο δημοτικό ραδιόφωνο Θεσσαλονίκης "FM100"

"Από ό,τι ακούγεται και από ό,τι βλέπω ο κύριος Μαρινάκης είναι μπλεγμένος. Υπάρχει το τεκμήριο της αθωώοτητας, όταν δεν υπάρχουν ενδείξεις. Σε αυτήν την περίπτωση, όμως, οι ενδείξεις, θα γίνουν αποδείξεις για τον κύριο Μαρινάκη. Από ό,τι βλέπω και διαβάζω η φωνούλα του ακούγεται. Εύχομαι ο Ολυμπιακός να μην έχει πρόβλημα."




Όταν ζητήθηκε από τον κ. Σαλιαρέλη να ζητήσει πως είναι δυνατόν να αποδειχθεί εμπλοκή του προέδρου της "ερυθρόλευκης" ΠΑΕ στα στημενα παιχνιδια και να μην τιμωρηθεί ο Ολυμπιακός, απάντησε:

"Το βλέπω συναισθηματικά και δηλώνω αυτό που επιθυμώ και όχι αυτό που μπορεί να γίνει. Νομικά, βεβαίως, μπορεί να έχει πρόβλημα και ο Ολυμπιακός. Αλλά, δεν μπορώ να καταλάβω τι ευθύνη μπορεί να έχει η ομάδα για μία πιθανή απερισκεψία του προέδρου της



Χαχαχαχα...
Ρε ουστ απο εδω θα μιλησεις και εσυ λαμογιο..
Και που εισαι αργυρη το πορτοφολι μην ξεχασεις να επιστρεψεις.

jimspy
28-06-2011, 13:29
Και βεβαια πληρωθηκαν ολα απο τον Σωκρατη.
to eipe o nikolakopoylos to egrapse k o protathlihs alloste.....etsi tha einai

Red
28-06-2011, 13:35
to eipe o nikolakopoylos to egrapse k o protathlihs alloste.....etsi tha einai


Δεν ασχολουμαι με τα λεγομενα και γραφωμενα δημοσιογραφων και φυλλαδων..
Εχω δικη μου αποψη.

Μαλλον εσυ για να το λες ακους ποιο πολυ Νικολακοπουλο..

Giannis7
28-06-2011, 13:57
Και εκεί που τα είχαν όλα οι γαύροι αποχωρούν και οι Αγγελόπουλου από το μπάσκετ !!!!
Λόγο οικονομικών καθαρά ή πικραμένοι με το "βλάκας" και την υποτίμηση του Μπουρούση ως κερασάκι σε σειρά ανάλογων νοοτροπιών προς το πρόσωπό τους.

Είπαν κάτι @@ριες για διαιτησία , αστείες δικαιολογίες όταν παίζουν απέναντι σε ομάδα που πήρε 3 ευρωπαϊκά τα τελευταία 5 χρόνια ενώ αυτοί κανένα, λες και είχαμε την όρεξη να κάνουμε παράγκα για 5 αγώνες play-off χωρίς κάν οικονομικό ενδιαφέρον αλλά μόνο ηθικό να δείξεις ποιος είναι καλύτερος ...άσε που για μια βολή η μια φάση θα μπορούσαν να είχαν κερδίσει.
(ίσως ευνοεί για παράγκα στην Ευρώπη που την βάλαμε να ευνοήσει την Σιενα και έχασε την ευκαιρία ο Ολυμπιακός να δείξει ότι ήταν καλύτερη ομάδα από εμάς... )

Πάλι μέσα έπεσες βρε. Όπως και για το γεγονός ότι έστησαν οι Αγγελόπουλοι τα γεγονότα στο ΟΑΚΑ. :pound:

Μην σου πω ότι έδεναν και έλυναν στο παρασκήνιο...

PDS
28-06-2011, 15:07
Ανοιξα νεο thread,οποτε συνεχιζουμε εδω.

Ο τιτλος κλεμμενος απο το Gazzeta.:p

djpar
28-06-2011, 15:28
ρε παιδια μονο που ο κουγιας παρουσιαζεται ως ο "καλος" της υποθεσης...ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ!

kostasb13
28-06-2011, 15:30
Μετά τον Κούγια και δεν θυμάμαι ποιους άλλους μέσα από τους διαλόγους που ακούστηκαν αλλά μη το χαλάς στους φορουμοδικαστές που πάλι έπεσαν 10000000000% μέσα.

Τι εγινε τωρα, ''αγαπησατε'' τον Πατερα?...λοοολ, κυριολεκτικα δεν παιζεστε.
Οσο για τους φορουμδικαστες, απλη λογικη ειναι ολα. Απλη κοινη ανθρωπινη λογικη

Chill
28-06-2011, 18:05
Γιατι εσεις καταδικαστηκατε..???

Και βεβαια πληρωθηκαν ολα απο τον Σωκρατη.

Τώρα τη κολοκυθιά θα παίξουμε; Εγώ είμαι της άποψης ότι χρέη δεν πρέπει να σβήνονται και ότι νομοθετήματα του στιλ άρθρα 44 για εξυγίανση ΑΕ είναι κομμένα και ραμμένα για απατεώνες.

Το 2004 ήμουν υπέρ της πτώσης της ομάδας μου στην Δ' Εθνική, για πολλούς και διάφορους λόγους. Από εκεί και πέρα τα χρέη που χαρίστηκαν στην ΑΕΚ αφορούν ιδιωτικό χρέος όχι οφειλές προς το Δημόσιο. Ζημιωμένες βγήκαν η Netmed, η Enic και κάποιοι άλλοι ιδιώτες. Όχι το δημόσιο, ΌΧΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΕΣΥ.

Αντίθετα στον καρκίνο του Ελληνικού αθλητισμού, χαρίστηκε το 50% των χρεών του ΠΡΟΣ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ, τα άλλα μισά ναι εξοφλήθηκαν από τον απατεώνα σε άπειρες ΑΤΟΚΕΣ δόσεις, σε χρονικές περιόδους που ο πληθωρισμός κάλπαζε (πληρώσατε δηλαδή πολύ λιγότερο από το 50%). Ξεχνάς δηλώσεις Μητσοτάκη "αποφασίσαμε από κοινού με τον κύριο Κοκοκο να σώσουμε τον Ολυμπιακό", ξεχνάς ότι απέκτησες γήπεδο με ΜΑΥΡΕΣ διαδικασίες εις βάρος της ΑΕΚ, ξεχνάς τα "ο ολυμπιακός και το αιγάλεω", ξεχνάς την "παιδεία" της ριζούπολης, ξεχνάς ότι επί σειρά ετών δεν σε άφηναν να χάσεις βαθμό και ομαδάρες με πολλά κιλά @@ όπως ο βάζελος στις αρχές της δεκαετίας έμειναν άτιτλοι επειδή έπαιρνες κάθε τίτλο με προεδρικά διατάγματα, ξεχνάς ενστάσεις και πρωταθλήματα στα χαρτιά, ξεχνάς πως χτίστηκε η "καρδιά του πρωταθλητή" με λεφτά των παναθηναικών, με λεφτά των αεκτζήδων, με λεφτά των μπαοκτζήδων. Αυτοί είστε!!! Μια ομάδα που δεν ξέρει τι σημαίνει τσίπα, που δεν ξέρει τι σημαίνει τιμή. Όλος ο κόσμος γελάει μαζί σας τα 15 τελευταία χρόνια και εσείς στρουθοκαμηλίζετε......Έλεος πια!!!!

djpar
28-06-2011, 18:15
εγω ενα ξερω ολοι βγαλανε εκτος απο εμας

blizard
28-06-2011, 18:18
Πάλι μέσα έπεσες βρε. Όπως και για το γεγονός ότι έστησαν οι Αγγελόπουλοι τα γεγονότα στο ΟΑΚΑ. :pound:

Μην σου πω ότι έδεναν και έλυναν στο παρασκήνιο...
Κανείς δεν έδενε ... ο Πάο έδωσε λεφτά και πάλευε να φτιάξει την ομάδα που πήρε 3 ευρωπαϊκά σε 5 χρόνια , δεν είχε ανάγκη τους 5 αγώνες των play-off για να κάτσει να στήσει διαιτητές . Δεν είχαμε κανένα όφελος.

Οι γαύροι είχαν ανάγκη να δείξουν ότι έχουν καλύτερη ομάδα από εμάς και αφού κατάλαβαν ότι δεν τα καταφέρνουν αποχαιρέτησαν με μια ψευτοδικαιολογία να γλυτώσουν έστω τα λεφτά τους.

msnes7
28-06-2011, 18:44
Θεική δήλωση του προέδρου της ηλιούπολης.....
"Δεν έχω δει στημένο!!!!!!"

msnes7
28-06-2011, 18:45
Οι γαύροι είχαν ανάγκη να δείξουν ότι έχουν καλύτερη ομάδα από εμάς και αφού κατάλαβαν ότι δεν τα καταφέρνουν αποχαιρέτησαν με μια ψευτοδικαιολογία να γλυτώσουν έστω τα λεφτά τους.

Πότε βρε φίλε?Τώρα που αποχωρούν και οι γιαννακοπουλαίοι?

nikon
28-06-2011, 19:30
Τι εγινε τωρα, ''αγαπησατε'' τον Πατερα?...λοοολ, κυριολεκτικα δεν παιζεστε.
Οσο για τους φορουμδικαστες, απλη λογικη ειναι ολα. Απλη κοινη ανθρωπινη λογικηΌσο "αγαπάμε" τον Πατέρα "αγαπάμε" και όλους τους πράσινους φορουμοδικαστές απλά τυχαίνει να ξέρει 5 πράγματα παραπάνω από την δική σας "απλή κοινή ανθρώπινη λογική" οπότε καλό θα ήταν να τον "αγαπούσατε" και εσείς λίγο.

Giannis7
28-06-2011, 19:35
Κανείς δεν έδενε ... ο Πάο έδωσε λεφτά και πάλευε να φτιάξει την ομάδα που πήρε 3 ευρωπαϊκά σε 5 χρόνια , δεν είχε ανάγκη τους 5 αγώνες των play-off για να κάτσει να στήσει διαιτητές . Δεν είχαμε κανένα όφελος.

Οι γαύροι είχαν ανάγκη να δείξουν ότι έχουν καλύτερη ομάδα από εμάς και αφού κατάλαβαν ότι δεν τα καταφέρνουν αποχαιρέτησαν με μια ψευτοδικαιολογία να γλυτώσουν έστω τα λεφτά τους.

E ναι μωρέ κλάιν μάιν για το πρωτάθλημα... εννοείτε. :f045:

PDS
28-06-2011, 19:47
Όσο "αγαπάμε" τον Πατέρα "αγαπάμε" και όλους τους πράσινους φορουμοδικαστές απλά τυχαίνει να ξέρει 5 πράγματα παραπάνω από την δική σας "απλή κοινή ανθρώπινη λογική" οπότε καλό θα ήταν να τον "αγαπούσατε" και εσείς λίγο.

Αληθεια διαβασες τι ειπε ή ειδες τα πρωτοσελιδα?
Η μαλλον διαβασες το ποστ μου που εγραψα τι ειπε?
Αλλα ακομα και να μη διαβαζες τπτ ,ειναι ανοητο να επιμενεις μετα απο αυτα που εχουν βγει.Αλλαξε ομαδα αν δεν το αντεχεις...


Oσο για τους φορουμοδικαστες.

φορουμοδικαστες:Ο Γκαγκατσης θα παει στον ΟΣΦΠ.
Φιλοι Ολυμπιακου:Nαι καλα δεν εχει σχεση ο Γκαγκατσης.
Πραγματικοτητα:O Γκαγκατσης πηγε OΣΦΠ.

φορουμοδικαστες:Εχετε γεμισει την Super league παραρτηματα
Φιλοι Ολυμπιακου:Ναι καλα,πολυ φαντασια εχετε.
Πραγματικοτητα:Εχετε γεμισει την σουπερ λιγκ παραρτηματα

φορουμοδικαστες:Ο Πιλαβιος ειναι κοκκινος ή ανεξαρτητος.
Φιλοι Ολυμπιακου:Ο Πιλαβιος ειναι πρασινος
Πραγματικοτητα:Ο πιλαβιος ειναι κοκκινος

φορουμοδικαστες:Εχετε την διαιτησια και διαμαρτυρεστε και απο πανω
Φιλοι Ολυμπιακου:Πρασινη η παραγκα.
Πραγματικοτητα:Κοκκινη η παραγκα

φορουμοδικαστες:Ο Μπεος ειναι συνεργατης του Μαριδακη στην βρωμια
Φιλοι Ολυμπιακου:Ναι καλα τι σχεση εχει ο μπεος και ο Μαρινακης.
Πραγματικοτητα:Ο Μπεος ειναι συνεργατης του Μαριδακη στην βρωμια

φορουμοδικαστες:Το ντερμπι ηταν η σφαγη του αιωνα
Φιλοι Ολυμπιακου:Φαντασματα βλεπετε,μας αδικησαν κιολας.(αυτο δεν το ελεγαν ολοι ευτυχως).
Πραγματικοτητα:Το ντερμπι ηταν η σφαγη του αιωνα

φορουμοδικαστες:Οι διαιτητες ειναι σαπιοι
Φιλοι Ολυμπιακου:Δεν υπαρχουν μιλημενοι διαιτητες,μονο ανθρωπινα λαθη.
Πραγματικοτητα:Μεγα σκανδαλο,για διαιτητες και στημενους αγωνες.

φορουμοδικαστες:Ο Μαρινακης θα προσπαθησει να σωσει μερικα απο τα παραρτηματα που πεφτουν και να ριξει τον Ηρακλη
Φιλοι Ολυμπιακου:Πολυ φαντασια εχετε.
Πραγματικοτητα:Ο Μαρινακης προσπαθησε(και καταφερε σε μεγαλο βαθμο) να σωσει μερικα απο τα παραρτηματα που πεφτουν και να ριξει τον Ηρακλη


Θα μπορουσα να συνεχισω,ειδικα αν ψαξω παλιοτερα ποστ αλλα οκ βαριεμαι.

Οπως αποδεικνυεται πεσατε μεσα σε ολα...:a045:

ezio_auditore
28-06-2011, 20:06
o Πιλαβιος κοκκινος?πανε δες το βιντεο της ευρωλιγκα που σηκωνεται και πανυγηριζει ουρλιαζοντας και μετα ελα να μου πεις οτι ειναι κοκκινος.

PDS
28-06-2011, 20:14
o Πιλαβιος κοκκινος?πανε δες το βιντεο της ευρωλιγκα που σηκωνεται και πανυγηριζει ουρλιαζοντας και μετα ελα να μου πεις οτι ειναι κοκκινος.

Και τι να λεει?
Πρασινη καρδια,αλλα κοκκινα συμφεροντα.Του Μπεου ηταν και αυτος συμφωνα με τις συνομιλιες.
Δεν υπαρχει συναισθημα σε αυτες τις θεσεις,μονο επαγγελματισμος ή βρωμια.Ο Πιλαβιος επελεξε το 2ο.

kostasb13
28-06-2011, 20:21
Όσο "αγαπάμε" τον Πατέρα "αγαπάμε" και όλους τους πράσινους φορουμοδικαστές απλά τυχαίνει να ξέρει 5 πράγματα παραπάνω από την δική σας "απλή κοινή ανθρώπινη λογική" οπότε καλό θα ήταν να τον "αγαπούσατε" και εσείς λίγο.

Εχεις διαβασει τιποτα απο αυτα που εχουν βγει τις τελευταιες μερες? οτιδηποτε...γιατι πολυ αμφιβαλλω

Giannis7
28-06-2011, 20:21
Οι φορουμοδικαστές ξεπέρασαν και τον Chuck Norris.

Κονγκρατσουλέισονς !

Red
28-06-2011, 22:48
Τώρα τη κολοκυθιά θα παίξουμε; Εγώ είμαι της άποψης ότι χρέη δεν πρέπει να σβήνονται και ότι νομοθετήματα του στιλ άρθρα 44 για εξυγίανση ΑΕ είναι κομμένα και ραμμένα για απατεώνες.

Το 2004 ήμουν υπέρ της πτώσης της ομάδας μου στην Δ' Εθνική, για πολλούς και διάφορους λόγους. Από εκεί και πέρα τα χρέη που χαρίστηκαν στην ΑΕΚ αφορούν ιδιωτικό χρέος όχι οφειλές προς το Δημόσιο. Ζημιωμένες βγήκαν η Netmed, η Enic και κάποιοι άλλοι ιδιώτες. Όχι το δημόσιο, ΌΧΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΕΣΥ.

Αντίθετα στον καρκίνο του Ελληνικού αθλητισμού, χαρίστηκε το 50% των χρεών του ΠΡΟΣ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ, τα άλλα μισά ναι εξοφλήθηκαν από τον απατεώνα σε άπειρες ΑΤΟΚΕΣ δόσεις, σε χρονικές περιόδους που ο πληθωρισμός κάλπαζε (πληρώσατε δηλαδή πολύ λιγότερο από το 50%). Ξεχνάς δηλώσεις Μητσοτάκη "αποφασίσαμε από κοινού με τον κύριο Κοκοκο να σώσουμε τον Ολυμπιακό", ξεχνάς ότι απέκτησες γήπεδο με ΜΑΥΡΕΣ διαδικασίες εις βάρος της ΑΕΚ, ξεχνάς τα "ο ολυμπιακός και το αιγάλεω", ξεχνάς την "παιδεία" της ριζούπολης, ξεχνάς ότι επί σειρά ετών δεν σε άφηναν να χάσεις βαθμό και ομαδάρες με πολλά κιλά @@ όπως ο βάζελος στις αρχές της δεκαετίας έμειναν άτιτλοι επειδή έπαιρνες κάθε τίτλο με προεδρικά διατάγματα, ξεχνάς ενστάσεις και πρωταθλήματα στα χαρτιά, ξεχνάς πως χτίστηκε η "καρδιά του πρωταθλητή" με λεφτά των παναθηναικών, με λεφτά των αεκτζήδων, με λεφτά των μπαοκτζήδων. Αυτοί είστε!!! Μια ομάδα που δεν ξέρει τι σημαίνει τσίπα, που δεν ξέρει τι σημαίνει τιμή. Όλος ο κόσμος γελάει μαζί σας τα 15 τελευταία χρόνια και εσείς στρουθοκαμηλίζετε......Έλεος πια!!!!


Αυτα πληρωθηκαν δηλαδη απο την Αεκ η δεν υπαρχουν?
http://www.enet.gr/?i=news.el.article&id=140744

Αυτο λεει κατι..?
http://sports.in.gr/football/superleague/article/?aid=1231103372

Αυτα τα χρεη ποιος τα πληρωνει??
http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid=10523&subid=2&pubid=7508750

Απεκτησε Ολυμπιακος γηπεδο εις βαρος τις Αεκ..?:a050:

Μιλατε εσεις?
Που πεταγατε τα καπνογονα για να μην χασει η ομαδα σας?
Που και καλα σβηνατε τα φωτα στην Φιλαδελφια λογω τεχνικου προβληματος..?
Εσεις που πεφτατε κατω γιατι δεν μπορεσατε να δεχτειτε την ανωτεροτητα του αντιπαλου σας..?
Εσεις που μας γλειφατε να κερδισουμε τον Βαζελο για να παρετε πρωταθλημα..
Μιλατε εσεις..?
Εσεις που καταληγεται καθε χρονο με 20 βαθμους διαφορα απο τον δευτερο..?
Μιλας για παιδεια τις Ριζουπολης οταν εσεις βαρατε εναν ανθρωπο 60 χρονων{Μπαγεβιτς}η μιλας για την Παιδεια του ΟΑΚΑ στον τελικο με τον Ατρομητο??


:a023::a023::a023:

jimspy
28-06-2011, 23:12
Μιλατε εσεις?



:a023::a023::a023:

to geloio einai oti akoma milate eseis meta ta osa ginontai tis teleytaies hmeres.....

Chill
29-06-2011, 00:02
Δεν είπα πουθενά ότι δεν χρωστάει η ΑΕΚ, σου εξήγησα με τι προϋποθέσεις μπήκε στο άρθρο 44 και τι έγινε με την περίπτωση της ομάδας σου. Δεν αλλάζω κάτι στην άποψη μου, ότι χρωστάει πρέπει να αποπληρωθεί δίχως να χαριστεί cent.

Πολλά πράγματα που έγιναν στην ομάδα μου την τελευταία δεκαπενταετία σίγουρα δεν είναι τιμητικά για την ιστορία της. Ωστόσο έχουν μια δικαιολογία από πίσω. Ξέρεις όταν σε χτυπάνε συνέχεια κάτω από την μέση, όταν σου διαλύουν οποιαδήποτε προσπάθεια με άνομα μέσα δεν σκέφτεσαι καθαρά. Το ότι έπεσαν οι παίχτες στο γήπεδο δεν μας τιμάει αλλά χειρότερη ντροπή είναι το στήσιμο που κάνατε εσείς στον συγκεκριμένο αγώνα. Από τις μεγαλύτερες κλοπές. Πέναλτι στον Ντέμη που δεν δόθηκε, 2 κόκκινες σε ένα λεπτό κλπ.

Τα φώτα έσβησαν γιατί υπήρχε πρόβλημα από μέρους της ΔΕΗ. Θυμάμαι καλά και την ανακοίνωση που είχαν εκδώσει τότε. Κέρδισα κάτι από τον επαναληπτικό στην Ρόδο? Μήπως θυμάσαι? Μήπως έχασα? Λέω εγώ τώρα?

Το ότι σε παρακάλαγα να χάσεις για να πάρω το πρωτάθλημα είναι άλλο ένα τεράστιο ψέμα. Και θα σου έλεγα να μην το λες παραέξω, για να μην βρεθείς προ εκπλήξεων. Άτομα που ήταν μέσα στον συγκεκριμένο αγώνα, βγαίνουν εκτός εαυτού μπροστά σε αυτήν την ψευδή αναφορά.

Είμαι 20+ παραπάνω βαθμούς πίσω από μια ομάδα που απαγορεύεται να χάσει. Δεν σου είπα ποτέ ότι έχω ομαδάρα, δεν πιστεύω καν ότι είμαι καλύτερος από τον Ολυμπιακό ωστόσο δεν με αφήνουν να διεκδικήσω ούτε καν τις όποιες ελπίδες έχω για το οτιδήποτε.

gtakis
29-06-2011, 00:05
Βούλωσε στόματα ο Μαρινάκης.....ειδικά με το να ζητάει να αρθεί το πλήρες τηλεφωνικό του απόρρητο μόνο ένα μπορεί να σημαίνει κατ'εμέ...''καθαρός ουρανός αστραπές δεν φοβάται''

http://www.sport-fm.gr/article/484827

jimspy
29-06-2011, 00:13
.......nai nai boulose stomata......

'' Αλλά αυτό που ανέλαβα να φέρω σε πέρας,να εξασφαλίσω την ομαλή συνέχεια, θα το τελειώσω.''

omalotath h synexeia ....perimenoyme agoniodos na doyme to teleioma

kostasb13
29-06-2011, 00:19
Ελεος...

gtakis
29-06-2011, 00:23
Ε βέβαια βλέπετε ότι τελειώνει το παραμυθάκι που σας πουλήσανε και θα επιστρέψετε στην μιζέρια της ομάδας σας που την στιγμή που ο Ολυμπιακός κάνει την μια μεταγραφή πίσω από την άλλη εσείς πουλάτε (Σισέ) και αυτούς που ζητάτε να επιστρέψουν (Μάτος) σας γράφουν στα..........παλιά τους τα παπούτσια.....λογικό είναι λοιπόν να χαλιέστε απίστευτα.....

jimspy
29-06-2011, 00:25
den to sozeis me tipota....asto....

kostasb13
29-06-2011, 00:27
Ο,τι να ναι...λολ

gtakis
29-06-2011, 00:31
Δεν προσπαθώ να σώσω τίποτα,δεν είμαι ούτε υπάλληλος του Μαρινάκη ούτε πάιρνω τίποτα φράγκα από αυτόν,απλά αγαπώ την ομάδα μου και βλέπω ότι ο μόνος που επενδύει στο ελληνικό ποδόσφαιρο είναι ο πρόεδρος του Ολυμπιακού και παρόλαυτά δέχεται μια επίθεση που δεν ξέρουμε αν βασίζεται σε πραγματικές αποδείξεις ή σε ψεύτικες,άρα καλό είναι να μην προτρέχουμε...

Vicarious
29-06-2011, 00:40
Σε λίγο θα βγεί και ο Κόκκαλης και θα πει να γίνει άρση και του δικού του τηλ. απορρήτου. Αυτό τι σημαίνει?
Ότι καθαρός ουρανός αστραπές δεν φοβάται?
Ή ότι για ό,τι ήθελε έστελνε τον Μητρόπουλο με τον οποίο είχε συννενόηση πρόσωπο με πρόσωπο κι έτσι έβγαζε την ουρά του απ'έξω?
Πριν να φύγει ο Θείος φαίνεται πως έδωσε μερικές καλές συμβουλές στον Βαγγελάκη.

Απορώ πως την πάτησε ο Ψωμιάδης (καλά ο Μπέος, αλλά ο ψωμιάδης?) και έκανε τέτοιες συζητήσεις μέσω τηλεφώνου, ειδικά μετά τις κασσέτες και μετά τα όσα είχαν γίνει στην Ιταλία..

Μήπως πίστευε ότι στην Ελλάδα δεν υπήρχε περίπτωση να γίνει κάτι αντίστοιχο?

jimspy
29-06-2011, 00:49
mono poy ependyei k ston klado ths diaithsias, ton sthmenon k ton pararthmaton toy ellhnikoy podosfairoy,........k nai dexetai epithesh tora.....tora poy kapoioi exoun megalytera themata na asxolhthoun k kaine ena ena ta xartia toys gia na apoprosanatolisoyn ton kosmo apo ayta....................an ola htan kala tora tha mas eleges oti k prin 1 mhna.....oti sto derby adikhthikate, oti den yparxoyn pararthmata , anthropina lathh k alla grafika.......

blizard
29-06-2011, 04:17
Ε βέβαια βλέπετε ότι τελειώνει το παραμυθάκι που σας πουλήσανε και θα επιστρέψετε στην μιζέρια της ομάδας σας που την στιγμή που ο Ολυμπιακός κάνει την μια μεταγραφή πίσω από την άλλη εσείς πουλάτε (Σισέ) και αυτούς που ζητάτε να επιστρέψουν (Μάτος) σας γράφουν στα..........παλιά τους τα παπούτσια.....λογικό είναι λοιπόν να χαλιέστε απίστευτα.....
Πέρσι την ομαδάρα σας την νικήσαμε εμείς 2 φορές (πραγματικά) , αποκλειστήκατε από την Ευρώπη ξέχασα από ποιόν :) και στο κύπελλο χάσατε άνετα από τον Πάοκ.
Η επιτυχία του θρύλου ήταν το στήσιμο στο πρωτάθλημα και με τα λεφτά που εξασφαλίσατε έτσι κάνετε μεταγραφές . (τρίχες δηλαδή , απλά τροφή για να βελάζουν τα πρόβατα)

Στο Μπάσκετ χάσατε από την Σιένα ευρώπη , οι αντίπαλοί σας πήραν ξανά ευρωπαϊκό , σας νίκησαν εκτός έδρας καθαρά παρά την ντόπα του Μπουρούση , και τα πρόβατα μετράνε βολές στον εκτός έδρας αγώνα .... που όποιος τον δει καταλαβαίνει ότι δεν έγινε τίποτα.

Έχουμε ξεκάθαρα μια ομάδα και μια μερίδα οπαδών που χτίζονται και βασίζονται αποκλειστικά και μόνο στην κλεψιά (να την κάνουν οι μέν να στηρίξουν τους κλέφτες οι δε ) , και τόσα χρόνια δεν έχουν να μάθει να κάνουν τίποτα άλλο σωστά , ούτε πρόκειται ...

ΥΓ
Οσο πιο πολύ τους πατήσουμε τώρα που βγήκαν από τα λαγούμια τους παιδιά, τόσο θα βγάλουμε το άχτι μας απέναντι σε αυτές τις νοοτροπίες που μας βασανίζουν παντού μια ζωή.

Giannis7
29-06-2011, 04:37
Πες κι ότι έφαγαν ξύλο οι παίχτες επειδή το είχαν στήσει οι Αγγελόπουλοι, μην το κόβεις στο καλύτερο......

F1_STK
29-06-2011, 07:12
Ετσι ετσι.. και μην αναφερεις καν τι εγινε σε volley και polo, στημενα ηταν σωστα?

nikon
29-06-2011, 08:22
Εχεις διαβασει τιποτα απο αυτα που εχουν βγει τις τελευταιες μερες? οτιδηποτε...γιατι πολυ αμφιβαλλωΝαι διάβασα σε ποιανού την προσωπική ασφάλεια ήταν αυτός που έδειρε τον Βασσάρα.....εσείς έχετε διαβάσει κάτι άλλο εκτός από αυτά που θέλετε;;;;.....πολύ αμφιβάλλω.

Aphelian
29-06-2011, 11:39
Ναι διάβασα σε ποιανού την προσωπική ασφάλεια ήταν αυτός που έδειρε τον Βασσάρα.....εσείς έχετε διαβάσει κάτι άλλο εκτός από αυτά που θέλετε;;;;.....πολύ αμφιβάλλω.


O Aχιλλέας τον ενηµέρωσε ότι ο Πατέρας έδιωξε το παιδί από την ασφάλειά του και είπε ότι είναι ρουφιάνος. O Bαγγέλης του λέει να το τσεκάρει και θα τον πάρει πάλι.:osfp:

nikon
29-06-2011, 11:57
Ο Bαγγέλης του λέει ότι αυτό είναι άλλη ιστορία. Tο παιδί που έδειρε τον Bασάρα, το παιδί αυτό λέγεται Σπύρος Kάβουρας.:pao:

ele80
29-06-2011, 12:55
Γιατι τρωγομαστε μεταξυ μας και κανουμε τους δικηγορους τους........Για μενα να τους εξαφανησουν ολους απο τον χωρο του ποδοσφαιρου και των αλλων αθληματων για να μπορουμε εμεις ολοι να απολαυσουμε στο μελλον αυτο που χρονια τωρα δεν απολαμβανουμε!!! Να πανε να γ.......ν ολοι τους ........

Valkyre
29-06-2011, 13:08
^^ +rep! Πεστα γιατι ειναι απιστευτο αυτο που συμβαινει...!

msnes7
29-06-2011, 13:23
Τρώγονται γιατί οι μισοί επειδή δεν έχουν σηκώσει κούπα νομίζουν ότι είναι αθώοι και δεν έστησαν ποτέ ματς ή διαιτητή.Τα κλασσικά........

PDS
29-06-2011, 13:39
Kαλα μην λεμε οτι εχουν κανει τα ιδια οι υπολοιποι...

Η αναλογια ειναι -1 βαθμος για τους υπολοιπους για το επομενο πρωτθλημα.... με 15 χρονια απαγορευσης εισοδου στην σουπερ λιγκ για το Ολυμπιακο.

msnes7
29-06-2011, 13:54
Η αναλογία είναι απαγόρευση για αεκ-παο και για τα προηγούμενα 15 χρόνια.Τότε θα είμαι ευχαριστημένος.

PDS
29-06-2011, 13:56
Η αναλογία είναι απαγόρευση για αεκ-παο και για τα προηγούμενα 15 χρόνια.Τότε θα είμαι ευχαριστημένος.

Μα υπηρχε ηδη απαγορευση για ΑΕΚ-ΠΑΟ τα προηγουμενα 15 χρονια.:a050:

msnes7
29-06-2011, 13:59
¨Αστα αυτά......με την ίδια λογική υπήρχε απαγόρευση και για μας τα προηγούμενα 15 οπότε είμαστε ok

PDS
29-06-2011, 14:03
Mπα τοτε ηταν η καλυτερη περιοδος στην ιστορια του Ελληνικου ποδοσφαιρου.Ολοι σηκωναν κουπες,δεν υπηρχε στοιχημα ουτε τα λεφτα του C.L.
Γεματα γηπεδα κτλ.

Τα καλυτερα χρονια μακραν...μεχρι που εμφανιστηκε ο :a098: Κοκκαλης και εφτιαξε την δικη του 15ετια..

ele80
29-06-2011, 14:08
Ειμαι Παναθηναικος απο μικρος, δυστηχως εχω αηδιασει και δεν παταω γηπεδο τα τελευταια 5 χρονια. Οσοι φταινε να τιμωρηθουν οπως προβλεπει ο νομος και χωρις ελαφρυντικα εστω 15 χρονια.
Αυτο που θελω και καρτερω ειναι αυριο μεθαυριο που η αγαπημενη ομαδα παρει πρωταθλημα να βγω και να πω οτι ειμασταν καλυτεροι απο τους υπολοιπους και δικαιως το πηραμε χωρις οι αντιπαλοι οπαδοι να μουν πουν οτι ηταν στημενο αλλα να το παραδεχτουν.Το ιδιο θα κανω και εγω αν γινει το αντιθετο.
Οταν γινει αυτο δεν θα παραξενευτω αν δω και τον Ατρομητο πρωταθλητη κάποια χρονιά ,ισα ισα που θα κανει το πρωταθλημα μας πιο εμπορικο και ανταγωνιστικο.

Red
29-06-2011, 15:29
Δεν είπα πουθενά ότι δεν χρωστάει η ΑΕΚ, σου εξήγησα με τι προϋποθέσεις μπήκε στο άρθρο 44 και τι έγινε με την περίπτωση της ομάδας σου. Δεν αλλάζω κάτι στην άποψη μου, ότι χρωστάει πρέπει να αποπληρωθεί δίχως να χαριστεί cent.

Πολλά πράγματα που έγιναν στην ομάδα μου την τελευταία δεκαπενταετία σίγουρα δεν είναι τιμητικά για την ιστορία της. Ωστόσο έχουν μια δικαιολογία από πίσω. Ξέρεις όταν σε χτυπάνε συνέχεια κάτω από την μέση, όταν σου διαλύουν οποιαδήποτε προσπάθεια με άνομα μέσα δεν σκέφτεσαι καθαρά. Το ότι έπεσαν οι παίχτες στο γήπεδο δεν μας τιμάει αλλά χειρότερη ντροπή είναι το στήσιμο που κάνατε εσείς στον συγκεκριμένο αγώνα. Από τις μεγαλύτερες κλοπές. Πέναλτι στον Ντέμη που δεν δόθηκε, 2 κόκκινες σε ένα λεπτό κλπ.

Τα φώτα έσβησαν γιατί υπήρχε πρόβλημα από μέρους της ΔΕΗ. Θυμάμαι καλά και την ανακοίνωση που είχαν εκδώσει τότε. Κέρδισα κάτι από τον επαναληπτικό στην Ρόδο? Μήπως θυμάσαι? Μήπως έχασα? Λέω εγώ τώρα?

Το ότι σε παρακάλαγα να χάσεις για να πάρω το πρωτάθλημα είναι άλλο ένα τεράστιο ψέμα. Και θα σου έλεγα να μην το λες παραέξω, για να μην βρεθείς προ εκπλήξεων. Άτομα που ήταν μέσα στον συγκεκριμένο αγώνα, βγαίνουν εκτός εαυτού μπροστά σε αυτήν την ψευδή αναφορά.

Είμαι 20+ παραπάνω βαθμούς πίσω από μια ομάδα που απαγορεύεται να χάσει. Δεν σου είπα ποτέ ότι έχω ομαδάρα, δεν πιστεύω καν ότι είμαι καλύτερος από τον Ολυμπιακό ωστόσο δεν με αφήνουν να διεκδικήσω ούτε καν τις όποιες ελπίδες έχω για το οτιδήποτε.


Τωρα μιλησες σωστα!


Να βρεθω προ εκπληξεων..???
Δεν κολαω ΠΟΥΘΕΝΑ να λεω τα πραγματα οπως τα γνωριζω πηγαινα χρονια στο γηπεδο και στα 36 μου πλεον συνεχιζω να πηγαινω..Δεν εχεις ιδεα τι αμεση σχεση ειχαν καποτε οι Αεκτζηδες με τους Γαυρους..

Για τον αγωνα επειδη γνωριζω παρα πολυ καλα θα σου πω οτι στο σφυριγμα τις λήξεις του αγωνα οι οπαδοι τις Αεκ μπηκαν στον αγωνιστικο χωρο και αγκαλιαζαν τους παικτες του Ολυμπιακου λεγοντας τους "Ευχαριστουμε"..Ρωτα παλιους Αεκτζηδες να σου πουν!
Τον συγκεκριμενο αγωνα τον εζησα και παραλιγο να ημουν μεσα..

Δες εδω..

http://www.sport24.gr/football/article368691.ece

YouTube - ‪1992 - 1993 Match 34: AEK - osfp‬‏







Δεν προσπαθώ να σώσω τίποτα,δεν είμαι ούτε υπάλληλος του Μαρινάκη ούτε πάιρνω τίποτα φράγκα από αυτόν,απλά αγαπώ την ομάδα μου και βλέπω ότι ο μόνος που επενδύει στο ελληνικό ποδόσφαιρο είναι ο πρόεδρος του Ολυμπιακού και παρόλαυτά δέχεται μια επίθεση που δεν ξέρουμε αν βασίζεται σε πραγματικές αποδείξεις ή σε ψεύτικες,άρα καλό είναι να μην προτρέχουμε...

Σωστος!


Τρώγονται γιατί οι μισοί επειδή δεν έχουν σηκώσει κούπα νομίζουν ότι είναι αθώοι και δεν έστησαν ποτέ ματς ή διαιτητή.Τα κλασσικά........

Για ολα φταει ο Ολυμπιακος....

georgios
29-06-2011, 18:52
ego den pisteva oti tha bi pote to maxeri vathia ston athlitismo. idika meta apo auto pu egine fetos pisteva oti to eliniko podosfero ixe teliosi

fenete oti prospathun na to sosun ligo. pio ine to timima? to ksepulima tis elados paralila. min asxoliste...

ligo ta athlitika ligo o anasximatismos perase i katastrofi tis eladas sto duku

karakaxas
29-06-2011, 19:10
η λυση ειναι απλη
πρωταθλημα superleague με τον οσφπ και τα 7 αδερφικα σωματεια του και ενα
πρωταθλημα της επο με ολες της αλλες ομαδες.
στην ευρωπη δεν θα βγαινει κανενας αλλωστε δεν κανουμε τιποτα.

Giannis7
29-06-2011, 20:08
Πλάκα πάντως έχει ότι μερικούς πιο πολύ τους κόφτει αν θα πέσει ο Ολυμπιακός και ο κάθε Ολυμπιακός, την ώρα που ψηφίσθηκε το μεσοπρόθεσμο και γίνεται και χαμός στο Σύνταγμα.

Aphelian
29-06-2011, 20:41
Μα γι αυτό έγινε και όλο το παραμύθι.

Να έβλεπες τι πάει να πει πορεία και "αγανακτησμένοι" έτσι και έκαναν καμμιά πλάκα και έριχναν τον (κάθε) Ολυμπιακό κατηγορία!

Vicarious
29-06-2011, 23:19
Τον τελευταίο μήνα, ίσως και παραπάνω, όλα τα αθλητικά ραδιόφωνα ασχολιόντουσαν πάρα πολύ με την πολιτική. Με το θέμα που προέκυψε με τα στημένα πλέον δεν ασχολιούνται καθόλου με πολιτική, παρα μόνο με τα στημένα.

msnes7
29-06-2011, 23:29
Ο μόνος τρόπος να γίνει χαμός στην ελλάδα είναι να ρίξουν κατηγορία οσφπ,παο,αεκ και παοκ.Δεν τους σώζει μετά ούτε ο ίδιος ο θεός.
Πάντως εμένα η ερώτηση μου είναι.Γιατί αφήνονται ελεύθεροι με εγγύηση άτομα που εμπλέκονται σε στημένα?Τι είναι η εγγύηση μπρος σε αυτά που έχουν βγάλει?Ποιά η τιμωρία τους και ποιός μου λέει ότι δεν θα ξανακάνουν τα ίδια.Αντί να ασχολείστε όλοι με τον ολυμπιακό δεν βλέπετε που θα την πληρώσουν 3 κεφάλια και όλοι οι άλλοι που κανόνιζαν τα πάντα βγαίνουν έξω?

Red
30-06-2011, 12:39
Ο μόνος τρόπος να γίνει χαμός στην ελλάδα είναι να ρίξουν κατηγορία οσφπ,παο,αεκ και παοκ.Δεν τους σώζει μετά ούτε ο ίδιος ο θεός.
Πάντως εμένα η ερώτηση μου είναι.Γιατί αφήνονται ελεύθεροι με εγγύηση άτομα που εμπλέκονται σε στημένα?Τι είναι η εγγύηση μπρος σε αυτά που έχουν βγάλει?Ποιά η τιμωρία τους και ποιός μου λέει ότι δεν θα ξανακάνουν τα ίδια.Αντί να ασχολείστε όλοι με τον ολυμπιακό δεν βλέπετε που θα την πληρώσουν 3 κεφάλια και όλοι οι άλλοι που κανόνιζαν τα πάντα βγαίνουν έξω?


H εγγυηση σε ενοχλησε?
Εδω καποιοι προεδροι ο ενας απο αυτους πολλα βαρυς..επρεπε να ειναι μεσα για 15 χρονια που εφαγε και αλωνιζει για πλακα οπου γουσταρει και δινει μαθηματα για το πως παιζεται το ποδοσφαιρο στην ελλαδα..

peolinio
30-06-2011, 14:07
Και ποιος θα τους βαλει μεσα αν ειναι στο κολπο αθλητικοι δικαστες και πανω ...
Τιποτα δεν θα γινει στην τελικη για αυτο θα ημαστε μια ζωη στην λασπη .
Αν η εφορεια εκανε καλα την δουλεια της θα ειχαμε μια βαση

Vicarious
30-06-2011, 23:26
^^σωστός!

Ποιος έχει τα @@ να βάλει μέσα διάφορα άτομα τα οποία έχουν τρομερές διασυνδέσεις?

π.χ. ο Μαρινάκης έχει άψογες σχέσεις με πολλούς πολιτικούς (και κουμπαριές), και διαχειρίζεται και τον στόλο αρκετών. Ποιος θα του κουνηθεί?

Δεν λέω ότι πρέπει να μπει φυλακή, αλλά ακόμα και να έπρεπε ποιος θα το έκανε? Και όχι μόνο ο Μαρινάκης αλλά και οι αντίστοιχοί του. πέρα απο ομάδες, και βασικά πέρα από τον αθλητισμό.

Εδώ την έβγαλε καθαρή ο Εφραίμ....φαίνεται πως ήξερε πολλά που δεν έπρεπε να βγούν στη φόρα...είχε ράμματα για ολονών τη γούνα...

minaras_tio
01-07-2011, 01:27
^^σωστός!

Ποιος έχει τα @@ να βάλει μέσα διάφορα άτομα τα οποία έχουν τρομερές διασυνδέσεις?

π.χ. ο Μαρινάκης έχει άψογες σχέσεις με πολλούς πολιτικούς (και κουμπαριές), και διαχειρίζεται και τον στόλο αρκετών. Ποιος θα του κουνηθεί?

Δεν λέω ότι πρέπει να μπει φυλακή, αλλά ακόμα και να έπρεπε ποιος θα το έκανε? Και όχι μόνο ο Μαρινάκης αλλά και οι αντίστοιχοί του. πέρα απο ομάδες, και βασικά πέρα από τον αθλητισμό.

Εδώ την έβγαλε καθαρή ο Εφραίμ....φαίνεται πως ήξερε πολλά που δεν έπρεπε να βγούν στη φόρα...είχε ράμματα για ολονών τη γούνα...




Sent from my iphone...

blizard
01-07-2011, 06:06
Τρώγονται γιατί οι μισοί επειδή δεν έχουν σηκώσει κούπα νομίζουν ότι είναι αθώοι και δεν έστησαν ποτέ ματς ή διαιτητή.Τα κλασσικά........
Αυτούς μπορεί να τους δικαιολογήσεις όμως ... γιατί και ομάδα είχαν κατά περιόδους με ευρωπαικές πορείες όταν ο αντίπαλός του έκανε αρνητικά σερί , και έχουν δει αίσχη όπως το φετινό και της Ριζούπολης.
Αγαπάνε την ομάδα τους και θέλουν να κάνουν τον εαυτό τους να πιστέψουν ότι δεν έχει κάνει τίποτα σοβαρό ο Πάο , ανθρώπινο είναι και κάπου κατανοητό .

Αντίθετα υπάρχουν γαύροι που πλέον ξέρουν και βαθιά μέσα τους την πουστιά της ομάδας του, δεν μπορούν να κοροϊδέψουν πλέον τους εαυτούς τους ότι ήταν offside ο Κατσουράνης κλπ και πλέον άπλα προστατεύουν εν πλήρη γνώση τους τους βρομιάρηδες.
Αυτοί έχουν μετατραπεί από άνθρωποι σε "σκουλήκια" κατά την γνώμη μου ... πιο συχαμένοι και ταυτόχρονα πιο χρήσιμοι για τα αφεντικά τους από τους μπράβους που δέρνουν διαιτητές ... μόνο πάτημα θέλουν να ξεβρομίσει όσο γίνεται ο τόπος.

Ενας Θεοχάρης χρειάζεται... (http://www.contra.gr/Columns/Paparazzi/331426.html) :)



ΥΓ
Πάντως για να λέμε τα πράγματα με το όνομά τους , από όσα έχουμε δει μέχρι τώρα από τις κασέτες πολύ λίγες αποδείξεις έχουμε πως έχει δεχτεί σοβαρή βοήθεια ο Ολυμπιακός για να κερδίσει αγώνες... και στο γήπεδο λίγα πράγματα έχουμε παρατηρήσει, ίσως αξίζει αφαίρεση βαθμών απλά και μη συμμετοχή στο uefa.
Αντίθετα για τον Ολυμπιακό Πειραιώς με ξεκάθαρα στημένο αγώνα σε derby, ξύλο σε βασσάρα και τόσες συνομιλίες για να ευνοηθεί, πρέπει οπωσδήποτε να πέσει β εθνική αν λέμε ότι έχουμε νόμους.

nikon
01-07-2011, 08:57
Τίγκα στους φορουμοδικαστές είμαστε......καλή φάση.:pop2:

Valkyre
01-07-2011, 10:31
Συγνωμη... οοοοολο αυτο το πανηγυρι και ο σαματας εγιναν για να τιμωρηθει ο υποκινητης ολων και ο νουμερο ενα σαπιος της υποθεσης, ο Κος Αχιλλεας Μπεος με το ευτελες και αστειο εντελως, ποσο των 50.000 ευρω και απαγορευση οποιασδηποτε ενεργειας εχει σχεση με τα ποδοσφαιρικα για 4 χρονια???

Πειτε μου οτι καταλαβα κατι λαθος... εριξαν προστιμο 50.000 ευρω σε εναν ανθρωπο που εχει βγαλει εκατομμυρια με παρανομο στοιχηματισμο?? Αυτη ηταν η τιμωρια του?? Αντι να τον κλεισουν στην στενη?? Αυτο ηταν ολο? 50.000? Αυτα τα εχω να τα δωσω κι εγω για πλακα προκειμενου να μην μπω φυλακη....αν ειναι δυνατον....

Δηλαδη οι αλλοι τι τιμωρια θα φανε? 100 ευρω για παρανομη σταθμευση??

Vicarious
01-07-2011, 10:36
Αυτά ήταν για τα όσα έκανε στον αγώνα με τον Παναθηναϊκό Val..
Δεν έχει σχέση με τις κασσέτες.

Valkyre
01-07-2011, 10:52
^^ Nασαι καλα φιλε μου, το ακουσα στα πεταχτα στο ραδιοφωνο και λεω ...μλκ δεν μπορει... δεν ειναι δυνατον....

Νασαι καλα ηρεμησα λιγο τωρα ειναι η αληθεια...αρα ειναι μονο για τα συγκεκριμενο αγωνα. Ομορφα...ετσι οπως το ακουσα νομιζα οτι ολο κι ολο που επαθε ειναι αυτο...ουφ!

Vicarious
01-07-2011, 11:01
Για τα στημένα-εκτός των άλλων- κινδυνεύει με 10ετή φυλάκιση.

msnes7
01-07-2011, 16:15
85 άτομα και μπήκαν 3-4 φυλακή......Τίποτα άλλο......Α και μετά το μεσοπρόθεσμο ΞΑΦΝΙΚΑ σιωπή για τα στημένα

Valkyre
01-07-2011, 16:27
καλα να λεμε και του στραβου το δικιο αν ειναι ενα απο τα 2 θεματα να σιωπησει αυτο πρεπει να ειναι το κωλοποδοσφαιρο... προσοχη δεν λεω να ξεχαστει, αλλα να σιωπησει.

Το βασικο προβλημα της Ελλαδας δεν ειναι το ποδοσφαιρο αυτην την στιγμη. Το ποδοσφαιρο με τον Α ή Β τροπο σωνεται...το θεμα ειναι η Ελλαδα πως σωνεται...

Γιατι η κυρια Παπανδερου ειχε @@ και γι αυτο τα εβγαλε ολα στη φορα. Ο κυριος Παπανδρεου παλι δεν εχει ουτε καρυδι να επιδειξει...

Μακαρι να βρεθει μια κυρια Παπανδερου να ειναι διατεθιμενη να σωσει την Ελλαδα και να καταφερει το αδυνατον σε αυτον τον τοπο: να κανει τον λαο να ψηφισει διαφορετικα...με κυριο γνωμονα το καλο του κρατους και οχι του σπιτιου του. Πραγμα φαινομενικα αδυνατον κυριολεκτικα...

minaras_tio
01-07-2011, 16:28
85 άτομα και μπήκαν 3-4 φυλακή......Τίποτα άλλο......Α και μετά το μεσοπρόθεσμο ΞΑΦΝΙΚΑ σιωπή για τα στημένα


Και πολλοι μπηκανε ρε!! Αν δε πεσουν ολες οι ομαδες που εμπλεκονται στο σκανδαλο,αν δε φανε ισοβιο αποκλεισμο οι αθλητες που εμπλεκονται,τοτε παλι τα ιδια θα εχουμε... Αλλα και ετσι ακομα θα βρεθουν καινουρια λαμογια,ελλαδα ειμαστε.

Sent from my iphone...

Vicarious
01-07-2011, 17:22
καλα να λεμε και του στραβου το δικιο αν ειναι ενα απο τα 2 θεματα να σιωπησει αυτο πρεπει να ειναι το κωλοποδοσφαιρο... προσοχη δεν λεω να ξεχαστει, αλλα να σιωπησει.

Το βασικο προβλημα της Ελλαδας δεν ειναι το ποδοσφαιρο αυτην την στιγμη. Το ποδοσφαιρο με τον Α ή Β τροπο σωνεται...το θεμα ειναι η Ελλαδα πως σωνεται...

Γιατι η κυρια Παπανδερου ειχε @@ και γι αυτο τα εβγαλε ολα στη φορα. Ο κυριος Παπανδρεου παλι δεν εχει ουτε καρυδι να επιδειξει...

Μακαρι να βρεθει μια κυρια Παπανδερου να ειναι διατεθιμενη να σωσει την Ελλαδα και να καταφερει το αδυνατον σε αυτον τον τοπο: να κανει τον λαο να ψηφισει διαφορετικα...με κυριο γνωμονα το καλο του κρατους και οχι του σπιτιου του. Πραγμα φαινομενικα αδυνατον κυριολεκτικα...

Σωστός!
Να βρεθεί μία κυρία Παπανδρέου και για τους πολιτικούς!

blizard
02-07-2011, 05:13
Δεν είναι λίγο όμως ότι έβαλαν κοριούς σε όλους και τους ξεφτίλισαν ... ότι συνέλαβαν έστω και για 1 μέρα άτομο μέσα και κυνηγάνε άλλους.

Το σύστημα είναι πολύ σάπιο και όχι μόνο αυτό, σάπιος είναι και πολύς κόσμος ,το βλέπεις καθαρά σε μεγάλες μάζες γαύρων-κομματόσκυλων που δεν τους νοιάζει τίποτα άλλο από την ομάδα και το ψευτοβόλεμά τους.

Αυτό είναι και το μεγάλο στοίχημα ... αν καταφέρουν τα γαυράκια να κρατήσουν την ομάδα τους 1η εθνική (τώρα που έπεσαν οι μάσκες των καθαρών αγώνων μέχρι αποδείξεως) , ουσιαστικά θα έχει διασπαστεί και αποδυναμωθεί και το κίνημα πολιτών εναντίων τις διαφθοράς και του συστήματος.
Δεν υπάρχει λαός που δέχεται μια ομάδα που στήνει αποδεδειγμένα αγώνες ώς πρωταθλητή και δεν δέχεται μια ανάλογη κυβέρνηση ... αν σπάσουν την ηθική και αξιοπρέπεια του κόσμου στο ποδόσφαιρο , τον έχουν στο χέρι στα άλλα ζητήματα που τα συμφέροντα είναι πιο μεγάλα και πιο χειροπιαστά.

msnes7
02-07-2011, 12:14
Το ότι στήνει αγώνες αποδεδειγμένα από που το διαπίστωσες?

PDS
02-07-2011, 12:29
Το ότι στήνει αγώνες αποδεδειγμένα από που το διαπίστωσες?

Δεν ξερω αν θα αποδειχθει στα δικαστηρια.
Αλλα εσυ ως φιλαθλος Μενιο,οταν εχεις διαβασει συνομιλια Μαρινακη-μπεου που μιλαει για προστασια των διαιτητων του Ντερμπι και εχεις δει και το ντερμπι,τι παραπανω χρειαζεσαι για να πεισθεις?
Πρεπει να περιμενεις καποια αποφαση?

peolinio
02-07-2011, 12:38
ο κόσμος το έχει τούμπανο . αυτός ο άνθρωπος ο κ. βαγγέλης είναι απλά αστείος δεν μπορεί να αρθρώσει 5 λέξεις και να της βάλει σε σειρά για να κάνει πρόταση κ είναι κ πρόεδρος της λίγκα ότι να ναι εδώ θα μου πεις έχουμε έναν χειρότερο για πρωθυπουργό οπότε ήμαστε άξιοι της μοίρας μας

nikon
02-07-2011, 15:01
Το ότι στήνει αγώνες αποδεδειγμένα από που το διαπίστωσες?Στο ps3forums έχει βγει εδώ και καιρό το πόρισμα δεν το έμαθες;;;;;.....σιγά μη περιμένουμε 40 χρόνια την πραγματική δικαιοσύνη:stop:......τι θα λέμε στο ενδιάμεσο;;;;;

PDS
02-07-2011, 15:05
Στο ps3forums έχει βγει εδώ και καιρό το πόρισμα δεν το έμαθες;;;;;.....σιγά μη περιμένουμε 40 χρόνια την πραγματική δικαιοσύνη:stop:......τι θα λέμε στο ενδιάμεσο;;;;;

Απαντησα παραπανω αλλα μαλλον δεν ηθελες να διαβασεις το ποστ.

Αν περιμενουμε απο δικαιοσυνη,μαματα...

Ετσι και αλλιως κοκκαλιαρης,θωμας και θειος δεν υπηρξαν ποτε για σενα και οι κασετες ητα συρραφη,γιατι δεν τιμωρηθηκε κανεις.

Το μονο που αλλαζει σημερα οτι δεν μπορεις πλεον να λες οτι οι κασετες ειναι συρραφη(το ελεγες μεχρι τοτε που μπορουσες).
Τα επιχειρηματα φτανουν μεχρι εκει που σε παιρνει καθε φορα και σενα και τους περισσοτερους οπαδους του ΟΣΦΠ.

Αν δεν πεσεις β εθνικη θα εχεις να λες οτι δεν εγινε τπτ και ολα αυτα ηταν της φαντασιας μας.

Περιμενε την δικαιοσυνη.Μεχρι τοτε το καραστημενο ντερμπι του φετινου πρωταθληματος,εκρινε εναν ακομα τιτλο...

Red
02-07-2011, 20:15
ο κόσμος το έχει τούμπανο . αυτός ο άνθρωπος ο κ. βαγγέλης είναι απλά αστείος δεν μπορεί να αρθρώσει 5 λέξεις και να της βάλει σε σειρά για να κάνει πρόταση κ είναι κ πρόεδρος της λίγκα ότι να ναι εδώ θα μου πεις έχουμε έναν χειρότερο για πρωθυπουργό οπότε ήμαστε άξιοι της μοίρας μας


Ο Μαρινακης φταιει για ολα οπως παλαιοτερα και ο Κοκκαλης..Ολοι αλλοι παρθενες!!!

PDS
02-07-2011, 21:27
Ο Μαρινακης φταιει για ολα οπως παλαιοτερα και ο Κοκκαλης..Ολοι αλλοι παρθενες!!!

Η παραγκα του Μπαρμπαθωμα ηταν του Κοκκαλη.
Η παραγκα του ΜπαρμπαΜπεου ηταν του Μαρινακη.
Το 99% των πρωταθληματων τα πηρε ο Ολυμπιακος.

Οποτε...ξερω γω?Μαλλον..:p

msnes7
02-07-2011, 22:00
Στα τελευταία 15 τα 13 πήρε ο ολυμπιακός και 2 ο παο.
Στα προηγούμενα 13 ο ολυμπιακός πήρε 1,ο παο 6,η αεκ 4,1 ο παοκ 1 και η λάρισα 1.
Φυσικά ο βαγγέλης θεωρεί το δίκαιο πρωτάθλημα να παίρνει ο ολυμπιακός 1/13.
Φυσικά έχουν γίνει τραγικά λάθη στην διαιτησία.Τώρα όμως υπάρχουν τα μέσα να αναδειχτούν τα λάθη,τότε δεν υπήρχαν.
Για μένα στα τελευταία 15 ο παο πέρα από τα 2 που πήρε άντε να δικαιούταν ακόμα ένα λόγω κυράστα και κυρίως εμφανίσεων και η άεκ 1 εκείνο με την ένσταση(αν και στο μισό του πρωταθλήματος δεν βλεπόταν).
Για τις συνομιλίες βαγγέλη αυτά που λέγατε εδώ στο φόρουμ είναι πολύ χειρότερα από αυτά στις συνομιλίες,όπου δεν υπάρχει ΚΑΜΙΑ αποδειξη για στήσιμο διαιτητή παρά για ορισμό από κάποια άτομα συγκεκριμένων διαιτητών σε συγκεκριμένα ματς.Φυσικά για στήσιμο ματς ούτε λόγος.Άλλωστε στη λίστα των παιχνιδιών δεν υπάρχει ούτε ένα ματς.Αν θεωρεί τη συνομιλία σαν στοιχείο τι να πούμε για τις μαγικές εποχές που ο ΚΑΠΕΤΑΝΙΟΣ όποτε δεν νικούσε ο παο έμπαινε στα αποδυτήρια και μέσα στον αγωνιστικό χώρο και με τις κάμερες να τον δείχνουν.Ο κόσμος θυμάτια,κάποιοι θυμούνται επιλεκτικά

PDS
02-07-2011, 22:19
Φυσικά ο βαγγέλης θεωρεί το δίκαιο πρωτάθλημα να παίρνει ο ολυμπιακός 1/13.

Nαι γιατι ησουν ανυπαρκτος τοτε και τα σηκωναν αλλοι.Οχι απαραιτητα ο ΠΑΟ.Δλδ πρεπει να τα σηκωνει ο ΟΣΦΠ για να εχουμε δικαια πρωταθληματα?

Επισης τοτε ουτε C.L υπηρχε(χρηματα) ουτε στοιχημα...οποτε καμια μα καμια σχεση.


Τωρα για το στησιμο.Αν θελουμε να κοροιδευομαστε μεταξυ οκ.
Το ντερμπι ηταν καραστημενο.Το λεγαμε και εμεις με τα οργια που ειδαμε,αλλα και ο Μαρινακης που ηθελε να προστατευσει τους διαιτητες.Ακομα και ο παραγκαρχης επαθε πλακα.Ουτε με κοκκαλιαρη(ποιος ειναι αυτος?????:whistle:) ελεγε οτι δεν ειδε τετοια πραγματα αλλα οκ ισως να ειχαμε δει και χειροτερα.

Τα λεφτα του C.L + οι 2 παραγκες φτανουν νομιζω.Θα ειναι σκανδαλο αν δεν υπαρξουν τεραστιες τιμωριες.

msnes7
02-07-2011, 22:53
Και τώρα οι άλλοι ανύπαρκτοι είναι αλλά δεν το παραδέχονται.Δεν πειράζει από δικαιολογίες άλλο τίποτα.Και τη δικαιολογία με τα χρήματα εντάξει η κλασσική καραμέλα.Μόνο που ο παο με βάση τις καλές εμφανίσεις έπαιρνε περισσότερα χρήματα αλλά τα τσέπωναν.Εκεί είναι η διαφορά,φυσικά εσύ την βλέπεις αλλού.

PDS
03-07-2011, 01:58
1.
Και τώρα οι άλλοι ανύπαρκτοι είναι αλλά δεν το παραδέχονται.

2.
Μόνο που ο παο με βάση τις καλές εμφανίσεις έπαιρνε περισσότερα χρήματα αλλά τα τσέπωναν.Εκεί είναι η διαφορά,φυσικά εσύ την βλέπεις αλλού.

Και τα 2 μαζι δεν κολανε.

Μαλλον το δευτερο ισχυει μονο.
Οτι ηταν καλη ομαδα ,οποτε αξιζε πολυ περισσοτερα πρωταθληματα.

Giannis7
03-07-2011, 02:01
Πόσα πρωταθλήματα από τα 13 πιστεύεις ότι δεν άξιζε ο Ολυμπιακός ? Και πόσα από αυτά πιστεύεις ότι έπρεπε να πάρει ο Παναθηναικος ?

PDS
03-07-2011, 02:11
Πόσα πρωταθλήματα από τα 13 πιστεύεις ότι δεν άξιζε ο Ολυμπιακός ? Και πόσα από αυτά πιστεύεις ότι έπρεπε να πάρει ο Παναθηναικος ?

Με βαση την πραγματικη βαθμολογια συμφωνα με το πως παρουσιαστηκαν οι ομαδες,αν δεν υπηρχαν αυτες οι διαιτησιες δλδ.
3-4 πρωταθληματα ο ΠΑΟ,2-3 η ΑΕΚ.Ο ΟΣΦΠ δεν αξιζε δλδ 5-7 συνολο(βαζω και την ενσταση μεσα).

Με βαση την πραγματικη βαθμολογια συμφωνα με το πως παρουσιαστηκαν οι ομαδες,αν δεν υπηρχαν αυτες οι διαιτησιες και τα χρηματα του C.L.
Aκομα περισσοτερα απο τα παραπανω,γιατι αλλαξαν εντελως οι ισορροπιες.

Με βαση την πραγματικη βαθμολογια συμφωνα με το πως παρουσιαστηκαν οι ομαδες,αν δεν υπηρχαν αυτες οι διαιτησιες και τα χρηματα του C.L και υπηρχε δικαιοσυνη.
Κανενα απο τα 13 και φυσικα οι ποινες θα τον αφηναν εξω απο τον χωρο για αρκετα απο τα επομενα χρονια.

Giannis7
03-07-2011, 03:20
Mάλιστα... :D

Για μένα κάθε χρόνο ο πρωταθλητής είχε καλύτερη ομάδα, αλλά και την διαιτησία. Αυτό πιστεύω εγώ. Αυτό που δεν έπρεπε να πάρουμε είναι του 2008. Τουλάχιστον από τότε που καταλαβαίνω το ποδόσφαιρο.

ezio_auditore
03-07-2011, 17:24
χαχαχαχαχαχαχα Pds εισαι πολυ γαματος,εχω πεθανει στα γελια,τα λες τοσο σοβαρα,κανενα απο τα 13,χαχαχαχα,το πρωταθλημα του δουρου σε ποιον το εδωσες?το 2003 με την ριζουπολη μηπως ηταν και κεινο δικος σας?καθε βδομαδα χειρουργια και επρεπε να πεσει το ξυλο της αρκουδας για να συνελθετε με διαφορα η πιο βρωμικη χρονια τα τελευταια 15 χρονια και μιλατε για διαιτησια.

PDS
03-07-2011, 19:53
χαχαχαχαχαχαχα Pds εισαι πολυ γαματος,εχω πεθανει στα γελια,τα λες τοσο σοβαρα,κανενα απο τα 13

Nαι.
Αν υπηρχε δικαιοσυνη.
Βεβαια θα ειχες ενα δικιο να διαμαρτυρεσαι,γιατι οταν σε αφηνουν(αυτοι) να κλεβεις 15 χρονια,εχουν ευθυνη και αυτοι.Δεν μπορουν να σου αφαιρεσουν τα παντα ετσι ξαφνικα,ενω σου λενε τοσα χρονια κλεψε αφοβα...
Θα μπορουσαν να σε ριξουν Β εθνικη το 98 και τα επομενα χρονια ειναι πολυ πιθανο να σηκωνες δικαια καποιες κουπες οταν με το καλο ανέβαινες.


πρωταθλημα του δουρου σε ποιον το εδωσες?το 2003 με την ριζουπολη μηπως ηταν και κεινο δικος σας?

Το πρωταθλημα του Δουρου?
Θελεις να πεις οτι ο....Τζιγκερ εφτιαξε παραγκα?
:a050: :a050: :a050: :a050: :a050: :a050: :a050: :a050: :a050: :a050: :a050: :a050: :a050: :a050: :a050: :a050: :a050: :a050: :a050: :a050: :a050: :a050: :a050: :a050: :a050: :a050: :a050:

Σε εκεινο το παιχνιδι αν θυμαμαι σωστα σου χαρισαν ενα ολοκληρο γκολ και εσυ μιλας για την καρτα?
Αυτα λενε οι φυλλαδες σας?

Αν θες την γνωμη μου,ο ΠΑΟ ειχε πολυ τυχη σε εκεινο το πρωταθλημα και αυτο ηταν ολο.Πηρε το 100% απο καποια παλτα και του βγηκαν εντελως τυχαια καποιοι παιχτες.Δεν θεωρω οτι ειχαμε διαφορα απο εσας.Ας ειναι καλα ο Μανωλακης...

Το πρωταθλημα της Ριζουπολης ειναι και επισημα σαπιο.Ο Μωραλης παραδεχτηκε αυτο που βλεπαμε ολοι.Οτι θελατε να κανετε ζουγκλα το γηπεδο.

ezio_auditore
03-07-2011, 20:36
απαντησες επιλεκτικα εκτος του αγωνα της ριζουπολης γιατι δεν μιλας για ολη την σεζον που ειχε προηγηθει?μπορω να θυμηθω απειρες φασεις που σιγουρα δεν ειναι ....υπερ της παραγκας μας.

PDS
04-07-2011, 00:25
μπορω να θυμηθω απειρες φασεις που σιγουρα δεν ειναι ....υπερ της παραγκας μας.

Kαι εγω απειρες που ηταν υπερ σας.

Μην μου λες τωρα, οτι οι Τζιγκερ καθησε και ασχοληθηκε με παρασκηνια...
Το πρωτο βημα θα ηταν να του πουν οτι ειχε καποια ομαδα που λεγοταν ΠΑΟ.

Απο κει και περα οπως σου ειπα το πρωταθλημα ηταν δικαιοτατο.Ειχατε καλυτερους παιχτες σαν ονοματα,μετρια ομαδα και εμεις ειχαμε τυχη και αρκετα καλη ομαδουλα ως συνολο που της βγηκαν στο 100% καποιοι παιχτες.
Ο Παπαδοπουλος ηταν Σεβτσενκο και ο Κωσταντινου Τονι.Ο Μινχ ρομπερτο καρλος κτλ..

F1_STK
05-07-2011, 02:36
Ειπαμε, υπηρχαν διαιτησιες που εσπρωχναν τον Ολυμπιακο (αλλα και αλλες ομαδες) αλλα μην τα ισοπεδωνουμε και ολα. To 2004 και το 2009 ηταν καθαρα βεβαια αφου ηταν του Παναθηναικου (αλανθαστο κριτηριο σωστα?) Χρεωνουμε ομως ολα τα υπολοιπα 13, μιας που ειναι του γαυρου και ενοχλει αυτο και ξεμπερδευουμε. Ε ρε τι διαβαζουμε..

peolinio
05-07-2011, 09:19
τρωγεστε μεταξυ σας ενω δεν επρεπε να μιλαει κανεις απο σας , τι να πουμε και εμεις απο τις ομαδες τις Β.Ελλαδα καθε χρονια θεατες στο ιδιο εργο χειρουργιο απο τις ομαδες του λεκανοπεδιου .... Καντε 1 δικο σας πρωταθλημα να ησυχασετε

PDS
05-07-2011, 12:56
Ειπαμε, υπηρχαν διαιτησιες που εσπρωχναν τον Ολυμπιακο (αλλα και αλλες ομαδες) αλλα μην τα ισοπεδωνουμε και ολα. To 2004 και το 2009 ηταν καθαρα βεβαια αφου ηταν του Παναθηναικου (αλανθαστο κριτηριο σωστα?) Χρεωνουμε ομως ολα τα υπολοιπα 13, μιας που ειναι του γαυρου και ενοχλει αυτο και ξεμπερδευουμε. Ε ρε τι διαβαζουμε..


Oταν σηκωνω 2 πρωταθληματα μεσα σε 15 χρονια,μεσα σε ενα συστημα(παραγκα) που ευνοουσε παντα γαυρο,μπορεις με τοση ευκολια να τα απαξιωνεις και να θεωρεις οτι υπηρχε ευνοια και για τα 2?
ε ρε τι διαβαζουμε..?

Αυτα ειναι.Ναι μεν ο Γαυρος ειχε στησει 2 παραγκες...αλλα οι αλλοι οταν τολμησαν και πηραν 2 πρωταθληματακια,προλαβαν και εστησαν παραγκα,την οποια ξεστησαν μετα το τελος του πρωταθληματος...

Ακομα και να αποδεχτουμε αυτο το παραλογο σεναριο ως πραγματικοτητα.Οι 2 παραγκες σας εδωσαν 13/15 και η παραγκα ''φλας αστραπη'' του ΠΑΟ εδωσε 2/15.

karakaxas
05-07-2011, 13:33
Επιστολή UEFA στην ΕΠΟ

«Αγαπητέ κύριε Πρόεδρε,
Αγαπητέ κύριε Εκτελεστικέ Γραμματέα,

Όπως έχετε αναμφίβολα ενημερωθεί, μία πληθώρα αναφορών και δημοσιευμάτων στα ΜΜΕ εμφανίζει συγκεκριμένους συλλόγους, παράγοντες και ποδοσφαιριστές στην Ελλάδα να βρίσκονται υπό δικαστική διερεύνηση για κατηγορίες που σχετίζονται με προσυνεννόηση αποτελέσματος ποδοσφαιρικών αγώνων, όπως επίσης ότι η διερεύνηση έχει ήδη οδηγήσει σε συλλήψεις από την Αστυνομία...
Μεταξύ των συλληφθέντων, εμφανίζονται παράγοντες και ποδοσφαιριστές συλλόγων που έχουν δικαίωμα συμμετοχής στις διασυλλογικές διοργανώσεις της UEFA για τη χρονιά 2011-2012. Σύμφωνα πάντα με τα δημοσιεύματα, ο Πρόεδρος ενός εκ των συλλόγων που θα συμμετέχουν στις ευρωπαϊκές διασυλλογικές διοργανώσεις (ΠΑΕ Ολυμπιακός Βόλου) έχει ήδη συλληφθεί.
Σε συνέχεια των ανωτέρω, παρακαλώ σημειώστε πως ένας σύλλογος, προκειμένου να έχει δικαίωμα συμμετοχής στις διασυλλογικές διοργανώσεις της UEFA, δεν θα πρέπει να έχει οποιαδήποτε άμεση ή/και έμμεση εμπλοκή, από το 2007, σε καμία δραστηριότητα που αποσκοπεί στην προσυνεννόηση ή επηρεασμό του αποτελέσματος ενός αγώνα, τόσο σε εθνικό όσο και σε διεθνές επίπεδο. Επιπλέον, οι σύλλογοι οφείλουν να επιβεβαιώσουν το ανωτέρω προς τις διοικητικές υπηρεσίες της UEFA εγγράφως (παράγραφος 2.05 Κανονισμός UEFA Champions League, παράγραφος 2.07 Κανονισμός UEFA Europa League).
Συνεπώς, είναι ύψιστης σπουδαιότητας η ενημέρωση προς την UEFA, το συντομότερο δυνατό, σχετικά με τις έρευνες που αφορούν την προσυνεννόηση αποτελέσματος ποδοσφαιρικών αγώνων, που ενδέχεται να έχουν αντίκτυπο στο δικαίωμα συμμετοχής συλλόγων στις διασυλλογικές διοργανώσεις της UEFA.
Θα ήμασταν ευγνώμονες αν θα μπορούσατε να μας ενημερώσετε σχετικά με την παρούσα πορεία των ερευνών, καθώς και με προκαταρκτικά ευρήματα και/ή πιθανά κωλύματα που προκύπτουν για τη συμμετοχή συλλόγων στις διασυλλογικές διοργανώσεις της UEFA. Ομοίως, θα ήμασταν ευγνώμονες αν μας κρατήσετε ενήμερους για οποιαδήποτε νέα εξέλιξη στην υπόθεση.
Θα προτείναμε να συνεργαστείτε στενά με τις τοπικές δικαστικές αρχές που έχουν αναλάβει την υπόθεση, προκειμένου να λαμβάνετε όλες τις απαραίτητες πληροφορίες που ενδεχομένως είναι σχετικές με αθλητικού περιεχομένου πειθαρχικές έρευνες.
Είμαστε απόλυτα βέβαιοι πως η ΕΠΟ θα δράσει ταχύτατα προκειμένου να λάβει κάθε αναγκαίο πειθαρχικό μέτρο κατά συλλόγων ή προσώπων που έχουν εμπλακεί σε υπόθεση προσυνεννόησης αποτελέσματος ποδοσφαιρικών αγώνων.

Τζιάνι Ινφαντίνο
Γενικός Γραμματέας».

http://www.gazzetta.gr/article/item/206804-e-epistole-tes-ouepha

F1_STK
05-07-2011, 20:10
Και βεβαια τι διαβαζουμε. Αφου κρατιεσαι απο αυτα που σε συμφερουν.
Ολα δηλαδη τα πρωταθληματα του Ολυμπιακου ηταν λογω παραγκας? Προσεξε τι λεω, αλλο παραγκα και αλλο ευνοια και οχι συστηματικη. Το ιδιο ειπα και για τον Παναθηναικο, αλλα αυτο δεν αναιρει οτι ειχε καλυτερη ομαδα οταν τα πηρε. Απλα ειχε και βοηθεια. Το να απαξιωνεις ολα τα πρωταθληματα του Ολυμπιακου, χωρις να βλεπεις τι ομαδα ειχε σε σχεση με τους αλλους ουτε το τι εχει κανει στα derby και στα μεταξυ τους παιχνιδια, που πολλες φορες εκριναν το πρωταθλημα δεν ειναι και το πιο ακτικειμενικο ξερεις. Οποτε ναι, ε ρε τι διαβαζουμε.. Και ο Ολυμπιακος μεχρι και το '96, ειχε 9 χρονια να παρει πρωταθλημα και συνεβαιναν αλλα ωραια τοτε, αλλα δεν ειδα κανεναν "αντικειμενικο" να μιλησει γι αυτο. Προφανως ομως δεν ειχε και την καταλληλη ομαδα για να βγει πρωταθλητης και αυτο ειναι το κυριο χωρις δικαιολογιες. Σε αλλους αρεσει να κρυβονται πισω απο αυτες και μαλιστα σε μια εποχη που ειναι μεγαλη ευκαιρια να δειξουμε σα φιλαθλοι (και οχι οπαδοι) τι θελουμε πραγματικα.

Red
05-07-2011, 20:39
Η παραγκα του Μπαρμπαθωμα ηταν του Κοκκαλη.
Η παραγκα του ΜπαρμπαΜπεου ηταν του Μαρινακη.
Το 99% των πρωταθληματων τα πηρε ο Ολυμπιακος.

Οποτε...ξερω γω?Μαλλον..:p


Περυσι τα κλειδια τις παραγκας ποιος τα ειχε..?

Red
05-07-2011, 20:42
Πόσα πρωταθλήματα από τα 13 πιστεύεις ότι δεν άξιζε ο Ολυμπιακός ? Και πόσα από αυτά πιστεύεις ότι έπρεπε να πάρει ο Παναθηναικος ?


Καλα..Ρωτας παναθηναικο να σου πεις ποσα πρωταθληματα αξιζε ο Ολυμπιακος ειναι σαν να λες στον Σαμαρα αν θελει εκλογες...:ice:

PDS
05-07-2011, 23:53
Το να απαξιωνεις ολα τα πρωταθληματα του Ολυμπιακου, χωρις να βλεπεις τι ομαδα ειχε σε σχεση με τους αλλους ουτε το τι εχει κανει στα derby και στα μεταξυ τους παιχνιδια, που πολλες φορες εκριναν το πρωταθλημα δεν ειναι και το πιο ακτικειμενικο ξερεις.

Εχω απαντησει πολλες φορες σε ιδιο quote,οποτε ας ξαναδωσω την ιδια απαντηση.
Το να εισαι πρωταθλητης το 1997 σου δινει τεραστιο προβαδισμα την νεα χρονια,οσον αφορα τα εσοδα.Οταν εισαι πρωταθλητης και την δευτερη,το προβαδισμα μεγαλωνει.Το προβαδισμα με λιγα λογια μεγαλωνει ολο και περισσοτερο καθε νεα χρονια που σηκωνεις κουπα.Οταν λοιπον εχεις αρχισει να σηκωνεις κουπες με την βοηθεια της παραγκας,αλλαζεις τις ισορροπιες και τα παντα.
Την παραγκα παντα την ειχες,αρα ειχες παντα 12 παιχτες.Στον αγωνιστικο χωρο αξιζες καποια πρωταθληματα,αλλα στην πραγματικοτητα κανενα(κατα την γνωμη μου).


Περυσι τα κλειδια τις παραγκας ποιος τα ειχε..?
Tην προηγουμενη χρονια ο Μαρινακης.

I_HAVE_A_NAME_
06-07-2011, 00:06
Την παραγκα παντα την ειχες,αρα ειχες παντα 12 παιχτες.Στον αγωνιστικο χωρο αξιζες καποια πρωταθληματα,αλλα στην πραγματικοτητα κανενα(κατα την γνωμη μου).
ΟΚ
Ακόμα: η γη είναι επίπεδη,ο Παπανδρέου είναι διάνοια και ο Σβαρτζενέγκερ δεν πήρε ποτέ αναβολικά,όλα τα έκανε το παρθένο ελαιόλαδο....

PDS
06-07-2011, 00:09
διορθωνω το πρωτο και προσθετω τα bold και ειμαστε οκ.


ΟΚ
Ακόμα: η γη είναι στρογγυλη,Την παραγκα παντα την ειχες,αρα ειχες παντα 12 παιχτες.Στον αγωνιστικο χωρο αξιζες καποια πρωταθληματα,αλλα στην πραγματικοτητα κανενα(κατα την γνωμη μου).

peolinio
06-07-2011, 09:00
ας τα αφησουμε αυτα ρε παιδια και ας κοιταξουμε το μελλον , που παμε , πρεπει να μπουν καποτε βασεις , κομμενες ολες οι επιχορηγησεις σε ομαδες Α και Β εθνικη και στηρηξη του ερασιτεχνικου πωταθληματος , ατιμε ΟΠΑΠ

ezio_auditore
06-07-2011, 19:42
ακομα για τα στημενα μιλατε?γυρω γυρω το πηγαινατε και τελικα να μην πω τι του κανατε του μαρινακη,τελιωσε αυτη η ιστορια αντε ασχολειθητε με τον σισσε που σας χαιρετα και τους παιχταραδες που θα παρετε και αφηστε την παραγκα.

Vicarious
06-07-2011, 19:45
Πέφτω από τα σύννεφα!!!

http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid=10770&subid=2&pubid=128707673

YouTube - ‪Ο ΝτΞ*ΞΌΞ·Ο‚ ΞΞΉΞΊΞΏΞ»Ξ±ΟŠΞ΄Ξ·Ο‚ στο ΞšΞΏΟ…Ο„Ξ― της Ξ*Ξ±Ξ½Ξ΄ΟŽΟΞ±Ο‚‬‏

hakoo
06-07-2011, 21:56
ακομα για τα στημενα μιλατε?γυρω γυρω το πηγαινατε και τελικα να μην πω τι του κανατε του μαρινακη,τελιωσε αυτη η ιστορια αντε ασχολειθητε με τον σισσε που σας χαιρετα και τους παιχταραδες που θα παρετε και αφηστε την παραγκα.

Οχι, εγω λεω να μιλησουμε για την προετοιμασια στο Ζεεφελντ της Αυστριας.
Ασχολησου εσυ με την ομαδα σου και ασε τις προτροπες, πολλοι περιμενουν μπας και γινει τιποτα με το ρημαδι το ποδοσφαιρο σε αυτη τη χωρα.

F1_STK
07-07-2011, 22:16
Στον αγωνιστικο χωρο αξιζες καποια πρωταθληματα,αλλα στην πραγματικοτητα κανενα(κατα την γνωμη μου).


Και μετα απο αυτο σου φταιει το ε ρε τι διαβαζουμε..
Ok!

Desmond
07-07-2011, 22:30
troll mode on
Την "αδικημένη"...Βarca υποστηρίζεις, είπαμε?Ooook!:bravo-009:
troll mode off
Ρε, ο "Ολυμπιακός και το Αιγάλεω..." και σας πιάνει η ευθιξία?

F1_STK
07-07-2011, 22:41
Σε ευχαριστω, η Barca ειναι ιδιαιτερο club.
Desmond στο ειπα και στο ξαναλεω, πηγαινε δες ολα τα παιχνιδια και τις φασεις αμα θες της Barca τα τελευταια χρονια και πες μου μετα αν εχει αδικηθει ή ευνοηθει.. Εγω πιστευω πως ουτε εχει ευνοηθει ιδιαιτερα ουτε εχει αδικηθει. Αν εχεις θεμα εσυ με την Barca (πως και δεν την ειπες puta?) ειναι δικο σου κτημα. Με τον Ολυμπιακο δεν τραβαω κανενα ζορι, ουτε με τους τιτλους, ας τους αφαιρουσαν και ολους απο το γαυρο αν αυτο θα εκανε καλο στο πρωταθλημα και θα ελυνε το προβλημα, συμπαθω καποια ομαδα επειδη κατι μου βγαζει και αυτο δεν ειναι οι τιτλοι της. Εξ αλλου οταν αρχισα εγω να συμπαθω τον Ολυμπιακο ειχε αρκετα χρονια να παρει πρωταθλημα. Το να τα μηδενιζουμε ολα ομως (οχι τους τιτλους) δεν ειναι λυση.

PDS
07-07-2011, 23:00
Και μετα απο αυτο σου φταιει το ε ρε τι διαβαζουμε..
Ok!

Πραγματικα αδυνατω να καταλαβω που βρισκεις το παραλογο...

Στον αγωνιστικο χωρο με βαση την εικονα την ομαδας σου(συμφωνα με αυτο που βλεπαμε και μονο),σιγουρα αξιζες καποια απο τα πρωταθληματα.Στην πραγματικοτητα ομως κανενα ,γιατι απο το 2008 επρεπε να παιζεις σε αλλη κατηγορια με (-) βαθμους και οταν επιστρεψεις να μην εχεις ξανα παραγκα1,2,1002.Οποτε ναι δεν αξιζες κανενα απο αυτα που ακολουθησαν στην πραγματικοτητα.

Τοσο εξωπραγματικα παραλογο ειναι αυτο που λεω?

F1_STK
07-07-2011, 23:14
Πραγματικα αδυνατω να καταλαβω που βρισκεις το παραλογο...

Στον αγωνιστικο χωρο με βαση την εικονα την ομαδας σου(συμφωνα με αυτο που βλεπαμε και μονο),σιγουρα αξιζες καποια απο τα πρωταθληματα.Στην πραγματικοτητα ομως κανενα ,γιατι απο το 2008 επρεπε να παιζεις σε αλλη κατηγορια με (-) βαθμους και οταν επιστρεψεις να μην εχεις ξανα παραγκα1,2,1002.Οποτε ναι δεν αξιζες κανενα απο αυτα που ακολουθησαν στην πραγματικοτητα.

Τοσο εξωπραγματικα παραλογο ειναι αυτο που λεω?

Καταρχην δε μου αρεσε να βαζω πρωτο ενικο για τις ομαδες. Δεν ειναι μπηχτη ουτε ειρωνια, απλα ετσι το νιωθω. Εχεις δικιο μεν υπο καποιες προυποθεσεις για καποια πρωταθληματα αλλα αυτο ειναι πολυ υποθετικο. Γιατι εχει πολλες παραμετρους. Αλλα απεχει πιστευω απο το να λεμε οτι δεν αξιζε κανενα. Οπως επισης και πιο παλια υπηρχαν κι αλλες ραδιουργιες και τοτε ο Ολυμπιακος δεν επαιρνε πρωταθληματα.

msnes7
07-07-2011, 23:24
Πραγματικα αδυνατω να καταλαβω που βρισκεις το παραλογο...

Στον αγωνιστικο χωρο με βαση την εικονα την ομαδας σου(συμφωνα με αυτο που βλεπαμε και μονο),σιγουρα αξιζες καποια απο τα πρωταθληματα.Στην πραγματικοτητα ομως κανενα ,γιατι απο το 2008 επρεπε να παιζεις σε αλλη κατηγορια με (-) βαθμους και οταν επιστρεψεις να μην εχεις ξανα παραγκα1,2,1002.Οποτε ναι δεν αξιζες κανενα απο αυτα που ακολουθησαν στην πραγματικοτητα.

Τοσο εξωπραγματικα παραλογο ειναι αυτο που λεω?

Και εσύ κάποτε έπρεπε να έπαιζες άλλη κατηγορία αλλά ξέρεις ΠΟΙΟΣ σε έσωσε........
Τώρα τα υπόλοιπα βαγγέλη είπαμε ο γιατρός είπε να σας λέμε ότι αξίζατε τα 15/15.

thanos
07-07-2011, 23:26
Κατεστραμενος αεκτζης ειμαι και διαβαζωντας το forum ενα εχω να πω: ΜΑΚΑΡΙ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΝΑ ΕΙΧΑΜΕ ΚΟΚΑΛΗ ΚΑΙ ΜΑΡΙΝΑΚΗ...ΜΕ ΤΗ ΜΑΓΚΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑ ΤΟΥΣ! (και φυσικα ομαδα χωρις γηπεδο και χωρις προεδρο καλυτερα να μη μιλαει καθολου!)
Μετα απο 40 χρονια αεκτζης εχω βαλει πλεον μυαλο και δε δικαιολογω με τιποτα την ομαδα μου.

PDS
07-07-2011, 23:43
Συμφωνω οτι εχει πολλες παραμετρους,οπως πχ τα δεδομενα χρηματα του C.L απο την πρωτη θεση.

Αλλα απεχει πιστευω απο το να λεμε οτι δεν αξιζε κανενα.

Οπως επισης και πιο παλια υπηρχαν κι αλλες ραδιουργιες και τοτε ο Ολυμπιακος δεν επαιρνε πρωταθληματα.

Αποψη μου ειναι,δεν ειπα οτι πρεπει να συμφωνησεις.

Ενταξει επαναλαμβανομαι,αλλα οι τοτε και καλα ''ραδιουργιες'' εδιναν ενα πρωταθλημα οπου μπορουσε να το παρει ακομα και οι Λαρισα.Εδιναν τα καλυτερα χρονια της ιστοριας του Ελληνικου πρωταθληματος και ο πρωταθλητης δεν ειχε στη τσεπη 20-30εκ για την επομενη χρονια.
Δεν εχει καμια επαφη το τοτε με το τωρα.Μακαρι να ηταν οπως τοτε το πρωταθλημα μας σημερα.Με τις ομαδες να εχουν μ.ο διαρκειας τα 2/3 του καθε γηπεδου...

Giannis7
08-07-2011, 00:21
Τότε, όσο έχω ακούσει γιατί δεν τα έχω ζήσει, γινόντουσαν κανονικά σφαξίματα. Πέναλτυ έξω από την περιοχή και τέτοια. Αλλά τότε δεν υπήρχαν τα "ΜΜΕ"....

PDS
08-07-2011, 00:22
Τότε, όσο έχω ακούσει γιατί δεν τα έχω ζήσει, γινόντουσαν κανονικά σφαξίματα. Πέναλτυ έξω από την περιοχή και τέτοια. Αλλά τότε δεν υπήρχαν τα "ΜΜΕ"....

Για τον Παπουτσελη θα μιλας...
Υπηρχαν κανονικα ΜΜΕ και τοτε,απλα οποιος ειχε ομαδα σηκωνε κουπα.

Ειναι πραγματικα προκλητικο να συγκρινεις το τοτε με το τωρα.Αλλα δικαιολογεισαι γιατι αυτα τα ειχες ακουσει απο τον Πρωταθλητη:p

F1_STK
08-07-2011, 00:55
Για τον Παπουτσελη θα μιλας...
Υπηρχαν κανονικα ΜΜΕ και τοτε,απλα οποιος ειχε ομαδα σηκωνε κουπα.

Ειναι πραγματικα προκλητικο να συγκρινεις το τοτε με το τωρα.Αλλα δικαιολογεισαι γιατι αυτα τα ειχες ακουσει απο τον Πρωταθλητη:p

Κι αυτο απο τον πρωταθλητη ειναι? γιατι μου φαινεται λιγο υπερβολικο.
(δεν εχω δει τους αγωνες live τοτε, ok μπορει να ηταν μεμονομενο, αλλα μου φαινεται λιγο δυσκολο να ηταν το μονο)

1982 ΠΑΟ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-3-2 Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΜΕΤΑ ΧΡΙΣΤΟΝ ΣΦΑΓΗ


....ίσως και προ Χριστού μαζί. Απλώς οι πηγές για την προ Χριστού εποχή είναι ελάχιστες, και γιαυτό το λόγο, δεν είμαστε σε θέση να γνωρίζουμε εάν είναι η μεγαλύτερη
όλων των εποχών. Πάντως της μετά Χριστόν εποχής είναι σίγουρα η μεγαλύτερη (δηλ η μεγαλύτερη των τελευταίων 2010 ετών).
Πιο εξειδικευμένα εάν το δούμε, είναι και η μεγαλύτερη όλης της ιστορίας του παγκοσμίου ποδοσφαίρου, καθώς επίσης και της ιστορίας της κυρα-ζέλας, η οποία
έχτιζε πάντα την ροζ ιστορία της μέσα από τέτοιες ντροπές, μαζί με λουλούδια, δωροδοκίες, επιταγές μέσα σε ανθοδέσμες, Χουντέμπλεϋ (το πληρώσαμε και θα το πάρουμε), ροζ φανέλες, αλλαγή ονόματος από ποα σε παο, κλοπή παιχτών Ολυμπιακού χωρίς χρήματα (αποστολακης, σαργκανης, βαμβακούλας, κυραστας, γαλακος),προσπάθεια μετατροπής του Ολυμπιακού σε παράρτημα του καπετάνιου μέσω σαλιαρέλη, μηδενικά συμβόλαια στους ίδιους τους παίχτες τους για να κλέψουν και την εφορία (εκτός όλου του υπόλοιπου πλανήτη),
μεταθέσεις αστυνομικών στο έβρο και απειλές με πιστόλια, σουλάτσα των φαρμακοτριφτών προέδρων τους μέσα στους αγωνιστικούς χώρους και εξυβρίσεις διαιτητών μπροστά στην κάμερα και φωναχτά και πολλές φορές και με σπρωξίματα, εξαφάνιση από το διαπλανητικό σύστημα διαιτητών που τόλμησαν να δώσουν πέναλτυ υπέρ του ΘΡΥΛΟΥ ή δεν έδιναν πέναλτυ στο ΟΑΚΑ σε βουτιές του σαραβακου στην κηφισίας,
εφαρμογή επίσημης διαδικασίας παραρτηματοποίησης ομάδων (οφη,κορινθος,δοξα δραμας,αθηναϊκος,παοκ,αεκ),δανεισμος παιχτών σε παραρτηματα και μειωμενη αποδοση αυτων σε παιχνιδια με τον Ολυμπιακό (βοκολος), προσπάθεια δωροδοκίας παιχτών ακόμη και του Ολυμπιακού (τελικος κυπελλου 1986 οακα), σύναψη φιλικών σχέσεων με χούντα (χουντέμπλεϋ) και με γερμανούς στην κατοχή (έπαιζαν και φιλικά παιχνίδια μαζί..ήταν φιλαράκια με τους γερμανούς), ακόμη και με την αστυνομία, και όπου φυσάει ο άνεμος...και αμέτρητες άλλες τέτοιες ομορφιές, οι οποίες, συγχωρέστε με, είναι ανθρωπίνως αδύνατον να καταγραφούν σε ένα μονο post. Πιθανότατα στο μέλλον, θα βγάλουμε κάποια εγκυκλοπαίδεια σε τόμους για να τα χωρέσουμε (γύρω στους 100 θα είναι οι τόμοι, όσα και τα χρόνια βρωμιάς και αμαρτίας τους, για τα οποία τους κάναμε και ένα δωράκι το 2008, τα 4 γκολ που φάγανε στο ναό).
Σορυ που ξεφεύγω λιγο από το θέμα, αλλά είναι μεγάλη διασκέδαση να θυμάσαι τις βρωμιές της ζέλας. Μοιάζει με έναν διαβόητο εγκληματία, για τον οποίο και η κουτσή μαρία γνωρίζει τί έχει κάνει, αλλά εκείνος ισχυρίζεται στο δικαστήριο σαν να μην τρέχει τίποτα: 'ΠΟΙΟΣ? ΕΓΩ?'.................γεια σου ρε βαζέλα ατελείωτη..εαν δεν είχαμε και σένα..τί χρώμα θαχε η ζωή μας?...πάντως όχι ροζ....
Παρόλαυτά, ο μπεσαλής και τίμιος δαφνοστεφανωμένος έφηβος την έχει σώσει κι απτη Β'Εθνική τη ζέλα...είμαστε κι εμείς ωρες-ώρες...κάνουμε κάτι βλακείες...είναι σαν να αφήνεις κάποιον να σε κλέβει και μετά να πηγαίνεις στο δικαστήριο σαν μάρτυρας και να λες 'ΑΘΩΟΣ Ο ΚΛΕΦΤΗΣ'..Α ρε Ανδριανόπουλε...βλέπεις..το εκτιμήσανε ε?

Λοιπόν πάμε τώρα στη μεγαλύτερη μετά Χριστόν σφαγή. Διαιτητικό τρίο ήταν ο Δέδες, με επόπτες Ζλατάνο και Βουράκη ! που ακόμα και σήμερα είναι σύνθημα των οπαδών του Ολυμπιακού:

'Δούρος Δέδες Ζλατάνος και Βουράκης,
Βασσάρας, Ορφανός, μπάτσοι Βουλγαράκης'

Τί κάνανε οι θεοί? τρια ανύπαρκτα πέναλτυ στη ζέλα..τα χοντρά είναι αυτά, δεν μιλαμε τώρα για ακυρώσεις γκολ που γίνανε και ανύπαρκτα οφσαιντ σε τετ α τετ, αυτά είναι πταίσματα μπροστά στα 3 πεν.
Παρακάτω αναλύω σύντομα το φιλμ του αγώνα. Δεν χρειάζεται να πω περισσότερα..δείτε το και θα καταλάβετε. Ειδικά ο Δέδες σε κάθε φάση έτρεχε σαν τον Καρλ Λιούις προς την άσπρη βούλα...

> ΣΤΗΝ ΕΝΔΕΚΑΔΑ ΤΟΥ ΠΑΟ ΑΝΑΦΕΡΟΤΑΝ ΕΠΙΣΗΜΑ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΠΟΥΜΠΛΗΣ !!!!!!!

> 1ο ΛΕΠΤΟ: ΓΚΟΛ Ο ΠΕΡΣΙΑΣ 0-1
> 3ο ΛΕΠΤΟ: Ο ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ ΔΕΔΕΣ ΕΔΩΣΕ ΠΕΝΑΛΤΥ ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΟΣΦΠ ΣΕ ΧΤΥΠΗΜΑ ΤΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗ ΤΟΥ ΠΑΟ ΣΤΟ ΜΙΧΟ ΤΟΥ ΟΣΦΠ !!!!!!!!!!!!!
Ο ΣΑΡΓΚΑΝΗΣ ΑΠΕΚΡΟΥΣΕ ΤΟ ΠΕΝΑΛΤΥ
> 6ο ΛΕΠΤΟ: ΓΚΟΛ Ο ΑΝΑΣΤΟ 0-2
> 13ο ΛΕΠΤΟ: ΔΥΟ ΔΟΛΟΦΟΝΙΚΑ ΧΤΥΠΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΠΙΣΩ ΤΟΥ ΛΙΒΑΘΗΝΟΥ ΣΤΟ ΛΕΜΟΝΗ, Ο ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ ΔΕΔΕΣ ΔΕΝ ΕΔΕΙΞΕ ΟΥΤΕ ΚΑΡΤΑ !!!!!
> ΣΤΑ ΜΕΣΑ ΤΟΥ Α'ΗΜΙΧ, ΚΙ ΕΝΩ ΤΟ ΣΚΟΡ ΗΤΑΝ 2-0 ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΟΣΦΠ, Ο ΕΠΟΠΤΗΣ ΒΟΥΡΑΚΗΣ ΑΚΥΡΩΣΕ ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΥ ΩΣ ΟΦΣΑΙΝΤ !!!!!!!
Ο ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΗΤΑΝ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 3 ΜΕΤΡΑ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΑΜΥΝΤΙΚΟ ΠΑΙΧΤΗ ΤΟΥ ΠΑΟ !!!!!!!!!!
> 64ο ΛΕΠΤΟ: Ο ΠΕΡΣΙΑΣ ΔΙΩΧΝΕΙ ΚΑΘΑΡΑ ΤΗΝ ΜΠΑΛΑ ΚΙ Ο ΔΕΔΕΣ ΔΙΝΕΙ ΠΕΝΑΛΤΥ !!!!!!!!!!!
> 95ο ΛΕΠΤΟ: Ο ΣΑΡΓΚΑΝΗΣ ΜΠΛΟΚΑΡΕΙ ΠΡΩΤΟΣ ΚΑΘΑΡΑ ΤΗΝ ΜΠΑΛΑ, Ο ΕΠΕΡΧΟΜΕΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΕ ΤΟΥ ΠΑΟ ΠΕΦΤΕΙ ΑΠΑΝΩ ΤΟΥ ΚΑΙ Ο ΔΕΔΕΣ ΔΙΝΕΙ ΠΕΝΑΛΤΥ !!!!!!!!!!
Ο ΣΑΡΓΚΑΝΗΣ ΗΤΑΝ ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΑΡΑΚΡΟΥΣΗΣ, ΕΞΑΛΛΟΣ ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΝΑ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΕΤΑΙ ΟΥΤΕ ΜΕΤΑ ΤΗ ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ. ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΧΩ
ΞΑΝΑΔΕΙ ΕΤΣΙ ΠΟΤΕ ΣΕ ΑΓΩΝΑ ΤΟΥ ΟΣΦΠ.
> ΣΕ ΟΛΗ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ, Ο ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ ΔΕΔΕΣ ΕΔΕΙΧΝΕ 'ΠΑΙΖΕΤΕ' ΣΕ ΕΞΩΦΘΑΛΜΑ ΣΚΛΗΡΑ ΦΑΟΥΛ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΟΣΦΠ, ΕΝΩ ΟΙ ΕΠΟΠΤΕΣ ΖΛΑΤΑΝΟΣ ΚΑΙ ΒΟΥΡΑΚΗΣ ΣΤΑΜΑΤΟΥΣΑΝ ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΑ ΤΙΣ ΕΠΙΘΕΣΕΙΣ ΤΩΝ ΠΑΙΧΤΩΝ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΜΕ ΑΝΥΠΑΡΚΤΑ ΟΦΣΑΪΝΤ
> Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΠΕΔΩΣΕ ΠΕΡΙΦΗΜΑ ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΟ 1ο ΗΜΙΧ, ΚΑΙ ΕΥΚΟΛΑ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΕ 1-4 (ΠΑΛΙ) ή 1-5 ή 1-6. ΕΙΔΙΚΑ Ο ΠΕΡΣΙΑΣ, Ο ΛΕΜΟΝΗΣ, Ο ΚΟΥΣΟΥΛΑΚΗΣ, Ο ΣΑΡΓΚΑΝΗΣ, Ο ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΚΑΙ Ο ΒΑΜΒΑΚΟΥΛΑΣ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΕΒΓΑΛΑΝ ΜΑΤΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΔΟΣΗ ΤΟΥΣ ΣΤΗΝ ΚΛΕΜΜΕΝΗ ΑΥΤΗ ΜΕΓΑΛΗ ΣΕ ΕΚΤΑΣΗ ΣΚΟΡ ΝΙΚΗ. ΣΤΟ 1ο ΜΙΣΑΩΡΟ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΠΡΟΗΓΕΙΤΑΙ ΕΥΚΟΛΑ ΜΕ 0-3, ΕΑΝ Ο ΕΠΟΠΤΗΣ ΒΟΥΡΑΚΗΣ ΔΕΝ ΑΚΥΡΩΝΕ ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΥ ΩΣ ΟΦΣΑΪΝΤ ΚΙ ΕΝΩ ΤΟ ΣΚΟΡ ΗΤΑΝ ΗΔΗ 0-2.

απο εδω και για κατεβασμα :

http://www.simplegr.com/forum/showthread.php?508861-1982-%D0%C1%CF-%CF%CB%D5%CC%D0%C9%C1%CA%CF%D3-3-2-%C7-%CC%C5%C3%C1%CB%D5%D4%C5%D1%C7-%CC%C5%D4%C1-%D7%D1%C9%D3%D4%CF%CD-%D3%D6%C1%C3%C7

PDS
08-07-2011, 01:14
Κι αυτο απο τον πρωταθλητη ειναι? γιατι μου φαινεται λιγο υπερβολικο.
(δεν εχω δει τους αγωνες live τοτε, ok μπορει να ηταν μεμονομενο, αλλα μου φαινεται λιγο δυσκολο να ηταν το μονο)





Aν μου δωσεις τον αγωνα σε βιντεο θα σου πω.Με γαυροαρθρα δεν προκειται να ασχοληθω.
Ετσι και αλλιως ειμαι 100% βεβαιος οτι υπηρξαν αρθρα που θεωρουσαν πως ο ΟΣΦΠ αδικηθηκε στο Καραισκακη φετος.

ΥΓ.Απο τον πρωταθλητη σιγουρα δεν ειναι.Απο κανα Γαβαθιωτη πολυ πιθανο..

F1_STK
08-07-2011, 01:34
Aν μου δωσεις τον αγωνα σε βιντεο θα σου πω.Με γαυροαρθρα δεν προκειται να ασχοληθω.
Ετσι και αλλιως ειμαι 100% βεβαιος οτι υπηρξαν αρθρα που θεωρουσαν πως ο ΟΣΦΠ αδικηθηκε στο Καραισκακη φετος.

ΥΓ.Απο τον πρωταθλητη σιγουρα δεν ειναι.Απο κανα Γαβαθιωτη πολυ πιθανο..

Τον εχει τον αγωνα για κατεβασμα σε αυτη τη σελιδα, για αυτο το εβαλα ;)
Και τα λεει αυτα αφου εχει ανεβασει ο ιδιος τον αγωνα. Ουτε εγω διαβαζω, γαυροαρθρα ουτε οποιο φανατικο.

Giannis7
08-07-2011, 02:38
Για τον Παπουτσελη θα μιλας...
Υπηρχαν κανονικα ΜΜΕ και τοτε,απλα οποιος ειχε ομαδα σηκωνε κουπα.

Ειναι πραγματικα προκλητικο να συγκρινεις το τοτε με το τωρα.Αλλα δικαιολογεισαι γιατι αυτα τα ειχες ακουσει απο τον Πρωταθλητη:p

Το ΜΜΕ το έβαλα σε εισαγωγικά γιατί προφανώς δεν γινόταν τέτοια συζήτηση για την διαιτησία. Στην ζωή μου έχω πάρει ίσα με 4 ή 5 φορές εφημερίδα, κι αυτές σε διακοπές. Sportday ή Goal ήταν πάντως. Αυτά που σου είπα δεν τα έχω διαβάσει, τα έχω ακούσει όπως σου είπα.

msnes7
08-07-2011, 03:13
Για τον Παπουτσελη θα μιλας...


Ναι εκείνη η ομάδα που σε πήρε μέσα έξω εκείνη τη χρονιά και που ήταν η γρηγορότερη στην ελλάδα.Και που τερμάτισες 20 βαθμούς πίσω.Αλλά εσύ στον παπουτσέλη.........και στον κασναφέρη.Γιατί στο γήπεδο από ότι θυμάμαι επειδή δεν μπορούσατε να παίξετε το ρίχνατε στις κόκκινες

Vicarious
08-07-2011, 10:41
Επιστροφή στο τόπικ.

Είδε κανείς το κουτί της πανδώρας χθες?