PDA

View Full Version : Tο καφενείο των φιλάθλων



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16

nikon
03-11-2014, 10:40
Πες το και έτσι.

http://www.newsbeast.gr/files/1/2011/11/09/nikos_alefantos_osfp.jpg

Viper
03-11-2014, 10:41
Εσύ θες να πεις ότι η κόκκινη παράγκα σφυρίζει σήμερα 90-10 υπέρ του Ολυμπιακού αύριο 90-10 υπέρ του ΠΑΟ μεθαύριο 90-10 υπέρ του ΠΑΟΚ κλπ;;;;

Μου βγηκε ο καφες απο το στομα. Χρωστας καθαρηστηριο ενα πουκαμισο και ενα παντελονι:D

kostasb13
03-11-2014, 10:43
Ποτέ έχει σφυρίξει ο διαιτητής 90-10 τον ΠΑΟ ή τον ΠΑΟΚ; Πες ένα ματς.
Χθες ήταν η πρώτη φορά εδώ και δεν ξέρω πόσο καιρό που με σφυριξαν 50-50. Γιατί μέχρι τώρα είχα συνηθίσει με 70-30 κατοχή να έχω τα τριπλάσια φάουλ και κάρτες. Και μαθηματικά να το πάρεις δεν βγαινει...
Χθες ομως, όλως τυχαίως τα κορακια ήταν προσεκτικά, τύποι και υπογραμμοι...

nikon
03-11-2014, 10:46
Κατάλαβα κολλήσαμε στο ποσοστό τώρα ok πάμε παρακάτω γιατί πάλι δεν θα βγάλουμε άκρη μετά από 2.564.997 ποστ.

Narayan
03-11-2014, 10:56
Εσύ θες να πεις ότι η κόκκινη παράγκα σφυρίζει σήμερα 90-10 υπέρ του Ολυμπιακού αύριο 90-10 υπέρ του ΠΑΟ μεθαύριο 90-10 υπέρ του ΠΑΟΚ κλπ;;;;


Εγώ δεν λέω τίποτα.

Προσπαθώ να καταλάβω με ποιά λογική λες αυτά που λες. Επίσης παρατήρω πως απέφυγες την ερώτηση.

nikon
03-11-2014, 11:04
Όταν μπαίνεις σε μια κουβέντα που κάνουν δύο κοίτα να διαβάζεις τι γράφουν και οι δύο όχι ο ένας μόνο έτσι θα καταλάβεις τι θέλει να πει κάποιος.

Narayan
03-11-2014, 11:10
Όταν μπαίνεις σε μια κουβέντα που κάνουν δύο κοίτα να διαβάζεις τι γράφουν και οι δύο όχι ο ένας μόνο έτσι θα καταλάβεις τι θέλει να πει κάποιος.

Μια χαρά κατάλαβα. Αν δεν θέλεις ή δεν μπορείς να απαντήσεις σε μία ερώτηση δεν θα σε αναγκάσω.

Εξάλλου ως γνωστόν δεν μπορείς να λογικέψεις κάποιον ο οποίος δεν κατέληξε στο συμπέρασμά του χρησιμοποιώντας τη λογική.

PDS
03-11-2014, 12:01
Απλα ο Nικολας γα να μην κουραζεστε ,ειναι ο μοναδικος πολιτης αυτης χωρας που πιστευει οτι δεν υπαρχει παραγκα.Toυλαχιστον καποιοι αλλοι φιλοι του ΟΣΦΠ πετανε το παραμυθι της εποχης βαρδινογιαννη(80-96) των 2 παραπανω πρωταθληματων απο την ομαδα τους(στην υποτιθεται παραγκα του λολ), ενω εχουν αποδεχτει οτι υπαρχει παραγκα γαυρου.
Αν τον ρωτησεις για το παιχνιδι του Αστερα θα σου πει οτι εγιναν ανθρωπινα λαθη.Για να μην χαλατε το σαλιο σας:P

Οταν σου δειχνει φαση του ΠΑΟ που και καλα ευνοήθηκε θελει το 90-10 υπερ της ομαδας του να γινει 100-0 ''ανθρωπινα λαθη''.
Δεν του φτανει.

Και λατρευω την λογικη καποιων φιλων του Ολυμπιακου.
Σε ολα τα τα παιχνιδια μπορει να εχεις 100-0 εναντίον σου διαιτησια και αν σε ενα παιχνιδι παρεις ενα οφσαιντ που δεν ηταν---> Γαυρος:''εδω δεν υπαρχει παραγκα,ε?''
Με λιγα λογια λογια αν ενας κλεφτης μπαινει στο σπιτι σου καθε σαββατο και στο ριμαζει, αν ενα σαββατο παρει ρεπο ,παύει να ειναι κλεφτης.
Mαθηματικα και λογικη απο αλλο πλανητη.:ice:
Πολυ μπροστα λεμε...

karlat89
03-11-2014, 12:27
Η δηλωση του πρωην αθλητικού εισαγγελέα κ.. Κορέα τα λεει ολα,τζαμπα το συζητάτε

Φυσικα κ αυτον τον στείλανε μολις αρχισε να τα ψαχουλευει

odytsak
03-11-2014, 12:32
Aραγε θα τιμωρηθεί ο Σπάθας? θα του πάρουν επιτέλους τη σφυρίχτρα οριστικά και δια παντός κι αυτουνού και των βοηθών του?

Οι συνάδελφοι διαιτητές γιατί δεν αντιδρούν? έχουν συνδικαλιστικό όργανο?
αμαυρώνει όλη την ελληνική διαιτησία αυτός ο άνθρωπος, δεν θίγονται που είναι συνάδελφός τους ο Σπάθας?

Ο Χιου Ντάλας γιατί πληρώνεται 300 χιλιάδες ευρώ? για να κάνει τι?

Αραγε ο παρατηρητής του αγώνα τι βαθμολογία να έβαλε στους διαιτητές για αυτό το ανοσιούργημα?

Viper
03-11-2014, 12:34
Διαβαζω διαφορα περι Σαββιδη και Αλαφουζου, οτι και καλα αρχισαν επαφες λεει με αλλους παραγοντες για να ριξουν την παραγκα.

Την Κυριακη εχουμε μεταξυ μας αγωνα. Αν εχετε, κυριοι προεδροι του ΠΑΟ και ΠΑΟΚ, τα απαιτουμενα "μπαλακια", μην κατεβασετε τις ομαδες στο γηπεδο ως ενδειξη διαμαρτυριας. Με οτι αυτο συνεπαγεται (τιμωρια/αφαιρεση βαθμων, δεν ξερω τι προβλεπεται σε αυτη την περιπτωση).

Ναι ναι ξερω...και μετα ξυπνησα.

odytsak
03-11-2014, 12:40
Όταν το κάνουν κάποιοι μεμονωμένα απλά τιμωρούνται και δεν αλλάζει τίποτα, πρέπει όλες οι ομάδες μαζί να το αποφασίσουν αυτό.

Viper
03-11-2014, 12:43
Θεωρω πως αν το κανουν ΠΑΟ και ΠΑΟΚ, θα περασει το καταλληλο μηνυμα. Απο καπου πρεπει να ξεκινησει. Με τα λογια και τις επαφες (ας γελασω) δεν κανουμε τιποτα.

karlat89
03-11-2014, 12:53
K τι θα κερδισεις απο μια τετοια διαμαρτυρία? θα αλλαξει το ποδόσφαιρο την αλλη μερα?

nikon
03-11-2014, 12:55
Εννοειται οτι ολοι εχουν αδικηθει αλλα και ευνοηθει απο την διαιτησια.


Πως γίνεται αυτό όταν υπάρχει (κατά πολλούς) κόκκινη παράγκα;;;




Μια χαρά κατάλαβα. Αν δεν θέλεις ή δεν μπορείς να απαντήσεις σε μία ερώτηση δεν θα σε αναγκάσω.Όταν θα πάρω και εγώ τις απαντήσεις που θέλω να δώσω τις απαντήσεις που θέλεις αλλά προφανώς όπως σου είπα δεν κατάλαβες παρόλο που νομίζεις ότι κατάλαβες.

Viper
03-11-2014, 12:57
Ειπα εγω οτι θα αλλαξει την αλλη μερα? Απο καπου πρεπει να ξεκινησουμε. Με τις επαφες δηλαδη και το μπλα μπλα τι θα γινει? Ή καλυτερα, εχεις δει να γινεται κατι δραστικο?

@nikon, βαζεις στο ιδιο τσουβαλι 1 οφσαιντ και 1 πεναλτυ που θα παρει οποιαδηποτε ομαδα με τα αισχη που εγιναν προχθες? Εχει γινει ποτε στα χρονικα, μια ομαδα να τελειωνει τον αγωνα με 1 φαουλ υπερ της?

katalanos_7
03-11-2014, 13:06
Μισο λεπτο να σου στειλω το report. Μηπως πρεπει να πληρωσω και 0.30ε για την απαντηση?
Να φανταστώ αγνός φίλαθλος του ποδοσφαίρου και βασικά εθνική Ελλάδος. Απλά ενοχλήσε γιατί ο Ολυμπιακός χαλάει τις Κυριακές σου.Τι σου φάνηκε περίεργο σε αυτό που είπα;Αλλιώς θα μιλήσω με παναθηναϊκό, αλλιώς με Αεκτζή και παει λέγοντας...Δεν πειράζει βέβαια, απλά επιβεβαιώνεται ότι υπάρχουν Ολυμπιακοί και αντί-Ολυμπιακοί!

- - - Updated - - -


Ειπα εγω οτι θα αλλαξει την αλλη μερα? Απο καπου πρεπει να ξεκινησουμε. Με τις επαφες δηλαδη και το μπλα μπλα τι θα γινει? Ή καλυτερα, εχεις δει να γινεται κατι δραστικο?

@nikon, βαζεις στο ιδιο τσουβαλι 1 οφσαιντ και 1 πεναλτυ που θα παρει οποιαδηποτε ομαδα με τα αισχη που εγιναν προχθες? Εχει γινει ποτε στα χρονικα, μια ομαδα να τελειωνει τον αγωνα με 1 φαουλ υπερ της?

Το παιχνίδι που πήρε ένα φάουλ ο παο (στον Εργοτέλη αν θυμάμαι καλά) δεν το είχα δει οπότε δεν μπορώ να έχω άποψη. Μπορώ να σου πω όμως ότι αν μια ομάδα παίζει ταμπούρι 90 λεπτά είναι πολύ πιθανό να πάρει 1-2 φάουλ σε όλο τον αγώνα.Πως να πάρεις παραπάνω αν δεν βγεις από την περιοχή;

karlat89
03-11-2014, 13:07
Αυτες οι επαφες δεν ισχυουν ,τα βγαλαν δημοσιογράφοι του ΠΑΟΚ,κ ειναι εντελως αβάσιμα

Αυτο που θα κανει επίσημα η ΠΑΕ ΠΑΟΚ,να φτιαξει κατι σαν ντοκιμαντερ για το θεμα κ να το στειλει στην ουεφα

PDS
03-11-2014, 13:12
Όταν θα πάρω και εγώ τις απαντήσεις που θέλω να δώσω τις απαντήσεις που θέλεις αλλά προφανώς όπως σου είπα δεν κατάλαβες παρόλο που νομίζεις ότι κατάλαβες.

Επειδη το παιζεις τρελιτσα ως συνηθως, θα στην δωσω για να μην κουραζεσαι.

Ολοι εχουν κλεψει.
Καποιος δεν εδωσε μια φορα απόδειξη στο περιπτερο του και καποιος εχει κατακλέψει το δημόσιο και εφτιαξε την 10η πισινα στην 30κοστη βιλα του.
Ολοι ευνοηθηκαν και αδικηθηκαν.;)


YΓ.Oταν βλεπετε νοοτροποιες σαν του Νικον (δεν ειναι ο μονος φυσικα,μακαρι να ηταν), μην περιμενετε προκοπη.
Αυτοι διατηρουν αυτη την κατασταση.Η δυναμη του καθε Μαρινακη απο καπου πηγαζει.Μονος του χωρις τους ''Νικολες'' δεν μπορει να κανει τπτ.

katalanos_7
03-11-2014, 13:12
Δεν είδαμε την παε παοκ να τρέχει στην uefa όταν η "κόκκινη" ΕΠΟ πέρυσι της έβαζε αφαίρεση βαθμών στα play off για να βγει στα προκριματικά του champions league ο παναθηναϊκός...

nikon
03-11-2014, 13:13
@nikon, βαζεις στο ιδιο τσουβαλι 1 οφσαιντ και 1 πεναλτυ που θα παρει οποιαδηποτε ομαδα με τα αισχη που εγιναν προχθες? Εχει γινει ποτε στα χρονικα, μια ομαδα να τελειωνει τον αγωνα με 1 φαουλ υπερ της?Τι εννοείς "στο ίδιο τσουβάλι";;;.....το ίδιο αποτέλεσμα είχε (αλλοίωση αποτελέσματος) το οφσάιντ που έδωσε υπέρ σας στη λεωφόρο με τα οφσάιντ που έδωσε υπέρ μας στη Τρίπολη.

Μπορεί να γίνουν 10 λάθη εις βάρος σου και να πάρεις το παιχνίδι και να γίνει 1 και να το χάσεις.

Viper
03-11-2014, 13:13
Το παιχνίδι που πήρε ένα φάουλ ο παο (στον Εργοτέλη αν θυμάμαι καλά) δεν το είχα δει οπότε δεν μπορώ να έχω άποψη. Μπορώ να σου πω όμως ότι αν μια ομάδα παίζει ταμπούρι 90 λεπτά είναι πολύ πιθανό να πάρει 1-2 φάουλ σε όλο τον αγώνα.Πως να πάρεις παραπάνω αν δεν βγεις από την περιοχή;

Το θεωρω απιθανο (εκτος και αν παιζει Real με την Ανω-κατω Ραχουλα) αλλα δεχομαι την λογικη σου. Εγω προσωπικα δεν εχω ξανακουσει για 1 φαουλ σε ολο τον αγωνα.

kostasb13
03-11-2014, 13:14
Αφου λες οτι δεν το είδες το ματς...παρολα αυτα βγάζεις συμπερασμα. Να σε πληροφορήσω λοιπον εγω που το ειδα οτι οχι δεν παίξαμε ταμπούρι. Περα βεβαια οτι αυτο που λες ετσι και αλλιως δεν βγαζει κανενα νόημα.
Και στο Μπερναμπεου με τη Ρεαλ να παιζαμε, θα παίρναμε σιγουρα παραπανω απο ενα φαουλ σε ολο το ματς.

Nikoladim
03-11-2014, 13:14
Να φανταστώ αγνός φίλαθλος του ποδοσφαίρου και βασικά εθνική Ελλάδος. Απλά ενοχλήσε γιατί ο Ολυμπιακός χαλάει τις Κυριακές σου.Τι σου φάνηκε περίεργο σε αυτό που είπα;Αλλιώς θα μιλήσω με παναθηναϊκό, αλλιώς με Αεκτζή και παει λέγοντας...Δεν πειράζει βέβαια, απλά επιβεβαιώνεται ότι υπάρχουν Ολυμπιακοί και αντί-Ολυμπιακοί!
Ναι εννοειται πως ειμαι αγνος φιλαθλος του ποδοσφαιρου. Ειμαι Παναθηναικος εδω και 30 χρονια (απο την κοιλια της μανας μου χαχα) ειχα 3 χρονια διαρκειας στο ΟΑΚΑ και εχω παει ακομη και σε αμετρητα παιχνιδια (μεχρι και εξωτερικο). Ποτε μου δεν πεταξα ουτε σαιτα στον αγωνιστικο χωρο ουτε εκανα "διαφορα" εξωαγωνιστικα. Ακομη ειχα διαρκειας στην τοπικη ομαδα Νεα Ιωνια (για τους παλιους γνωστες Ικαρος), ενω εχω παει και σε ματς της ΑΕΚ και του Απολλωνα και του Πανιωνιου. Εχω ζησει στιγμες που πλεον φαινονται μακρινο παρελθον, οπως το να ανοιγεις ραδιοφωνο και να ακους τον ημιτελικο κυπελλου ΟΣΦΠ-ΠΑΟ 2-3, που γινονται δυο πενταλτι στο τελος και ακους τον Βαντσικ να πιανει πεναλτι του Αλεξανδρη. Εγω καταφερει να παω σε εκτος εδρας παιχνιδι με τον Απολλωνα στη ριζουπολη που Παναθηναικοι και Απολλωνες μπαινανε μαζι στο γηπεδο. Κανενας Ολυμπιακος δεν μου χαλαει την Κυριακη φιλε μου... γιατι δεν του δινω παρα μηδενικη αξια. Προφανως και θα με τσουξει αν με κερδισει (ιδιως φουστικα) αλλα εως εκει. Δεν ειμαι 15 χρονων πλεον που ηξερα πως θα με περιμενει η κλασικη καζουρα στο σχολειο. Τελος δεν μου αρεσουν οπαδικες εκφρασεις τυπου " πειτε μας τι ομαδα ειστε να σας απαντησουμε" γιατι ευτυχως το συγκεκριμεο φορουμ διαθετει ατομα με τεραστια ποιοτητα κουλτουρας και προσωπικοτητας και ασφαλως για μενα δεν αξιζουν τετοια ποστς.

Narayan
03-11-2014, 13:14
Όταν θα πάρω και εγώ τις απαντήσεις που θέλω να δώσω τις απαντήσεις που θέλεις αλλά προφανώς όπως σου είπα δεν κατάλαβες παρόλο που νομίζεις ότι κατάλαβες.


Όταν κόβονται πέντε επιθέσεις του Αστέρα με ισάριθμα οφσάιντ και η ομάδα παίζει για ένα ημίχρονο με παίχτη λιγότερο χωρίς λόγο δεν υπάρχει περίπτωση να είναι απλά ανθρώπινα λάθη, είναι αλοίωση αποτελέσματος.

Όταν γίνονται 1-2 λανθασμένα σφυρίγματα σε όλο τον αγώνα μπορεί να είναι λάθος, μπορεί να είναι ασχετοσύνη του ρεφ, μπορεί να είναι ο παράγοντας "έδρα" που ευνοεί όχι μόνο τις μεγάλες ομάδες αλλά και τις μικρές που μαζεύουν κόσμο. Παράγκα δεν είναι πάντως.

Απάντησε κι εσύ τώρα, και αν θες, για μπόνους βαθμούς πες μου σε ποιό παιχνίδι (οποιοασδήποτε ομάδας πλυν Ολυμπιακού) έχουν κοπεί πέντε επιθέσεις της αντίπαλης ομάδας με λάθος υπόδειξη οφσάιντ.

PDS
03-11-2014, 13:17
Δεν είδαμε την παε παοκ να τρέχει στην uefa όταν η "κόκκινη" ΕΠΟ πέρυσι της έβαζε αφαίρεση βαθμών στα play off για να βγει στα προκριματικά του champions league ο παναθηναϊκός...

Δεν ειδες αντιδραση γιατι και ο ΠΑΟ εχει φαει αφαιρεση βαθμων.Στο ιδιο πρωταθλημα αν δεν κανω λαθος.
Οταν υπαρχει μεταξυ ομαδων ισονομια, δεν θα δεις αντιδρασεις.
Ασε που τα επεισοδια σε εκεινο το παιχνιδι του ΠΑΟ-ΟΣΦΠ εγιναν λογο σφαγης στα προηγουμενα 2 παιχνιδια και αγανακτησης.
Καλα το πατε.

edit.
Τι εννοείς "στο ίδιο τσουβάλι";;;.....το ίδιο αποτέλεσμα είχε (αλλοίωση αποτελέσματος) το οφσάιντ που έδωσε υπέρ σας στη λεωφόρο με τα οφσάιντ που έδωσε υπέρ μας στη Τρίπολη.

χαχα:a050::a050::a050:

mihalis13
03-11-2014, 13:19
Ναι εννοειται πως ειμαι αγνος φιλαθλος του ποδοσφαιρου. Ειμαι Παναθηναικος εδω και 30 χρονια (απο την κοιλια της μανας μου χαχα) ειχα 3 χρονια διαρκειας στο ΟΑΚΑ και εχω παει ακομη και σε αμετρητα παιχνιδια (μεχρι και εξωτερικο). Ποτε μου δεν πεταξα ουτε σαιτα στον αγωνιστικο χωρο ουτε εκανα "διαφορα" εξωαγωνιστικα. Ακομη ειχα διαρκειας στην τοπικη ομαδα Νεα Ιωνια (για τους παλιους γνωστες Ικαρος), ενω εχω παει και σε ματς της ΑΕΚ και του Απολλωνα και του Πανιωνιου. Εχω ζησει στιγμες που πλεον φαινονται μακρινο παρελθον, οπως το να ανοιγεις ραδιοφωνο και να ακους τον ημιτελικο κυπελλου ΟΣΦΠ-ΠΑΟ 2-3, που γινονται δυο πενταλτι στο τελος και ακους τον Βαντσικ να πιανει πεναλτι του Αλεξανδρη. Εγω καταφερει να παω σε εκτος εδρας παιχνιδι με τον Απολλωνα στη ριζουπολη που Παναθηναικοι και Απολλωνες μπαινανε μαζι στο γηπεδο. Κανενας Ολυμπιακος δεν μου χαλαει την Κυριακη φιλε μου... γιατι δεν του δινω παρα μηδενικη αξια. Προφανως και θα με τσουξει αν με κερδισει (ιδιως φουστικα) αλλα εως εκει. Δεν ειμαι 15 χρονων πλεον που ηξερα πως θα με περιμενει η κλασικη καζουρα στο σχολειο. Τελος δεν μου αρεσουν οπαδικες εκφρασεις τυπου " πειτε μας τι ομαδα ειστε να σας απαντησουμε" γιατι ευτυχως το συγκεκριμεο φορουμ διαθετει ατομα με τεραστια ποιοτητα κουλτουρας και προσωπικοτητας και ασφαλως για μενα δεν αξιζουν τετοια ποστς.

Πολύ σωστός, δυστυχώς δεν με αφήνει για rep. Και εγώ μια από τα ίδια Τάσο απλά χωρίς τα ταξίδια στο εξωτερικό..

karlat89
03-11-2014, 13:22
Δεν είδαμε την παε παοκ να τρέχει στην uefa όταν η "κόκκινη" ΕΠΟ πέρυσι της έβαζε αφαίρεση βαθμών στα play off για να βγει στα προκριματικά του champions league ο παναθηναϊκός...


λαθος μια χαρα προσφθγη εκανε στο CAS

katalanos_7
03-11-2014, 13:22
Αφου λες οτι δεν το είδες το ματς...παρολα αυτα βγάζεις συμπερασμα. Να σε πληροφορήσω λοιπον εγω που το ειδα οτι οχι δεν παίξαμε ταμπούρι. Περα βεβαια οτι αυτο που λες ετσι και αλλιως δεν βγαζει κανενα νόημα.
Και στο Μπερναμπεου με τη Ρεαλ να παιζαμε, θα παίρναμε σιγουρα παραπανω απο ενα φαουλ σε ολο το ματς.

Αν δεν προτρέχεις και διαβάσεις σωστά θα δεις οτι γράφω γενικά αν μια ομαδα παιζει ταμπούρι μπορεί να συμβεί.Δεν αναφέρθηκα στον συγκεκριμένο αγώνα.

kostasb13
03-11-2014, 13:24
Τι εννοείς "στο ίδιο τσουβάλι";;;.....το ίδιο αποτέλεσμα είχε (αλλοίωση αποτελέσματος) το οφσάιντ που έδωσε υπέρ σας στη λεωφόρο με τα οφσάιντ που έδωσε υπέρ μας στη Τρίπολη.

Μπορεί να γίνουν 10 λάθη εις βάρος σου και να πάρεις το παιχνίδι και να γίνει 1 και να το χάσεις.

Δόθηκε και λανθασμένο οφσάιντ εις βάρος μας στο τέλος. Το οποίο εσύ βέβαια δεν το αναφέρεις γιατί πρώτον δεν είδες το ματς και δεύτερον γιατί δεν το έδειξε σήμερα στο εξώφυλλο του ο γαυρος παρέα με τα άλλα "ντοκουμέντα".

nikon
03-11-2014, 13:24
Όταν κόβονται πέντε επιθέσεις του Αστέρα με ισάριθμα οφσάιντ και η ομάδα παίζει για ένα ημίχρονο με παίχτη λιγότερο χωρίς λόγο δεν υπάρχει περίπτωση να είναι απλά ανθρώπινα λάθη, είναι αλοίωση αποτελέσματος.Ανθρώπινο λάθος δεν ήταν στη λεωφόρο και αλλοίωση μαζί;;;....ή δεν ήταν ανθρώπινο λάθος;;;....ή δεν ήταν αλλοίωση;;;;

Όταν γίνονται 1-2 λανθασμένα σφυρίγματα σε όλο τον αγώνα μπορεί να είναι λάθος, μπορεί να είναι ασχετοσύνη του ρεφ, μπορεί να είναι ο παράγοντας "έδρα" που ευνοεί όχι μόνο τις μεγάλες ομάδες αλλά και τις μικρές που μαζεύουν κόσμο. Παράγκα δεν είναι πάντως.Nα και κάτι που συμφωνούμε.

Απάντησε κι εσύ τώρα, και αν θες, για μπόνους βαθμούς πες μου σε ποιό παιχνίδι (οποιοασδήποτε ομάδας πλυν Ολυμπιακού) έχουν κοπεί πέντε επιθέσεις της αντίπαλης ομάδας με λάθος υπόδειξη οφσάιντ.Σε κανένα παιχνίδι γι'αυτό είπα πιο πάνω αν ήμουν Μαρινάκης και τους είχα βάλει να με ευνοήσουν θα τους είχα σπάσει στο ξύλο με τις μαλακίες που σφύριζαν.

Υ.Γ.: Bαγγέλη μη το παλεύεις άλλο βρε αγόρι μου δεν μπορεί να συζητήσει κάποιος μαζί σου σοβαρά γι'αυτό το θέμα εξάλλου στα έχουν πει ακόμα και ομοϊδεάτες σου ότι δεν φταίει για όλα η παράγκα αλλά εκεί εσύ στη κοσμάρα σου......άστο να πάει στο διάολο.

kostasb13
03-11-2014, 13:26
Αν δεν προτρέχεις και διαβάσεις σωστά θα δεις οτι γράφω γενικά αν μια ομαδα παιζει ταμπούρι μπορεί να συμβεί.Δεν αναφέρθηκα στον συγκεκριμένο αγώνα.

Για τον συγκεκριμένο όμως αγώνα μιλάμε. Εκεί πήραμε ένα φάουλ. Για τι θα μιλήσουμε, για κάποιον αγώνα κάπου κάπως κάποτε;

PDS
03-11-2014, 13:27
Υ.Γ.: Bαγγέλη μη το παλεύεις άλλο βρε αγόρι μου δεν μπορεί να συζητήσει κάποιος μαζί σου σοβαρά γι'αυτό το θέμα εξάλλου στα έχουν πει ακόμα και ομοϊδεάτες σου ότι δεν φταίει για όλα η παράγκα αλλά εκεί εσύ στη κοσμάρα σου......άστο να πάει στο διάολο.

Δεν βρεχει Νικολα!!
Συνεχισε να συντηρεις την μποχα στο ελληνικο ποδοσφαιρο.
Οι ομοιδεατες μου σε ''κραζουν δεν σε θαυμαζουν'' .Καλη προσπαθεια.
Οι ομοιδεατες μου ειναι οι ποδοσφαιροφιλοι.

Οταν δεν υπαρχουν κανονες φυσικα και φταιει μονο η παραγκα.Αν εσυ εχεις μαθει αλλιως γενικοτερα, δικο σου προβλημα.

ΥΓ.Aσε που ο Κωστας σου μιλαει για ενα ακομα οφσαιντ και κανεις την παπια.Οχι οτι και να μην υπηρχε αυτο θα αλλαζε κατι στην χαζη συγκριση σου.

nikon
03-11-2014, 13:28
Δόθηκε και λανθασμένο οφσάιντ εις βάρος μας στο τέλος. Το οποίο εσύ βέβαια δεν το αναφέρεις γιατί πρώτον δεν είδες το ματς και δεύτερον γιατί δεν το έδειξε σήμερα στο εξώφυλλο του ο γαυρος παρέα με τα άλλα "ντοκουμέντα".Η αλήθεια είναι πως όχι δεν το είδα αλλά όπως και να έχει ευχαριστώ που το επισημαίνεις έτσι ενισχύεις αυτό που πιστεύω για την Ελληνική διαιτησία μια και το παράδειγμα της λεωφόρου δεν το ανέφερα για να αποδείξω κάποια πράσινη παράγκα.

PDS
03-11-2014, 13:33
Η αλήθεια είναι πως όχι δεν το είδα αλλά όπως και να έχει ευχαριστώ που το επισημαίνεις έτσι ενισχύεις αυτό που πιστεύω για την Ελληνική διαιτησία μια και το παράδειγμα της λεωφόρου δεν το ανέφερα για να αποδείξω κάποια πράσινη παράγκα.

Οτι υπαρχουν ανθρωπινα λαθη...υπερ του γαυρου και οχι παραγκα.Και ειμαι εγω ο περιεργος που δεν μπορει να κανει συζητηση καποιος...
Οκ ,δεν ξερω γιατι μπηκα παλι σε αυτη τη διαδικασια.

Δεν προκειται να αλλαξει κατι στο ελληνικο ποδοσφαιρο και στην κοινωνια μας γενικοτερα με τετοιες νοοτροποιες.Περαστικα μας.

katalanos_7
03-11-2014, 13:36
Ναι εννοειται πως ειμαι αγνος φιλαθλος του ποδοσφαιρου. Ειμαι Παναθηναικος εδω και 30 χρονια (απο την κοιλια της μανας μου χαχα) ειχα 3 χρονια διαρκειας στο ΟΑΚΑ και εχω παει ακομη και σε αμετρητα παιχνιδια (μεχρι και εξωτερικο). Ποτε μου δεν πεταξα ουτε σαιτα στον αγωνιστικο χωρο ουτε εκανα "διαφορα" εξωαγωνιστικα. Ακομη ειχα διαρκειας στην τοπικη ομαδα Νεα Ιωνια (για τους παλιους γνωστες Ικαρος), ενω εχω παει και σε ματς της ΑΕΚ και του Απολλωνα και του Πανιωνιου. Εχω ζησει στιγμες που πλεον φαινονται μακρινο παρελθον, οπως το να ανοιγεις ραδιοφωνο και να ακους τον ημιτελικο κυπελλου ΟΣΦΠ-ΠΑΟ 2-3, που γινονται δυο πενταλτι στο τελος και ακους τον Βαντσικ να πιανει πεναλτι του Αλεξανδρη. Εγω καταφερει να παω σε εκτος εδρας παιχνιδι με τον Απολλωνα στη ριζουπολη που Παναθηναικοι και Απολλωνες μπαινανε μαζι στο γηπεδο. Κανενας Ολυμπιακος δεν μου χαλαει την Κυριακη φιλε μου... γιατι δεν του δινω παρα μηδενικη αξια. Προφανως και θα με τσουξει αν με κερδισει (ιδιως φουστικα) αλλα εως εκει. Δεν ειμαι 15 χρονων πλεον που ηξερα πως θα με περιμενει η κλασικη καζουρα στο σχολειο. Τελος δεν μου αρεσουν οπαδικες εκφρασεις τυπου " πειτε μας τι ομαδα ειστε να σας απαντησουμε" γιατι ευτυχως το συγκεκριμεο φορουμ διαθετει ατομα με τεραστια ποιοτητα κουλτουρας και προσωπικοτητας και ασφαλως για μενα δεν αξιζουν τετοια ποστς.

Καταρχήν να ξεκαθαρίσουμε οτι δεν έγραψα το τι ομάδα είστε σιγά να προσβάλω οποιονδήποτε αλλά γιατί αλλιώς απαντάς στον καθένα.Και εξηγώ:Σε έναν παναθηναϊκό μπορώ να του πω οτι δεν τον είδα να στεναχωριέται για κάποιο από τα στημενα στο μπάσκετ ή σε έναν Αεκτζή ότι δεν τον είδα να στεναχωριέται και να αγχώνεται για το καλό του ποδοσφαίρου όταν έσφαζαν τον Ατρόμητο στον τελικό κυπέλλου και έπεφτε το ξύλο της αρκούδας στο ΟΑΚΑ.
Όταν εμείς πήγαμε "αγκαλιά" με τους οπαδούς του Ατρόμητου πριν 3 χρόνια στο ΟΑΚΑ μας έβγαλαν αδερφάκι σωματεία.
Όσο για τα άλλα που μου γράφεις να σε ενημερώσω πως κι εγώ είχα διαρκείας 7 χρόνια (από εποχής ΟΑΚΑ, Ριζούπολη, Καραϊσκακη), έχω πάει σε όλα τα γήπεδα της Ελλάδας, πάντα στην κερκίδα του Ολυμπιακού, ποτέ στου αντιπάλου, αλλα όπως λες κι εσύ ποτέ δεν σήκωσα ούτε χαλικάκι να πετάξω σε κάποιον απέναντι. Για εξωτερικό δεν το συζητάμε. Οποίος μπορεί αξίζει την εμπειρία.Έχω παει από μονοήμερες μέχρι πενθήμερες και το συνιστώ σε όποιον έχει την οικονομική δυνατότητα.
Πλέον που έχω γυρίσει στο νησί μου γυρνάει ακριβότερα το Κεφαλονιά-Αθήνα παρά να πάω στο εξωτερικό...
Μάγκες εγώ το κλείνω εδώ το θέμα, γιατί και ο σκοπός του forum είναι άλλος και δεν θέλω να χαλαστώ με κανέναν. Να είστε όλοι καλά και ελπίζω να τα πούμε σε κανένα online!!!

Narayan
03-11-2014, 13:39
Ανθρώπινο λάθος δεν ήταν στη λεωφόρο και αλλοίωση μαζί;;;....ή δεν ήταν ανθρώπινο λάθος;;;....ή δεν ήταν αλλοίωση;;;;
Nα και κάτι που συμφωνούμε.
Σε κανένα παιχνίδι γι'αυτό είπα πιο πάνω αν ήμουν Μαρινάκης και τους είχα βάλει να με ευνοήσουν θα τους είχα σπάσει στο ξύλο με τις μαλακίες που σφύριζαν.

Υ.Γ.: Bαγγέλη μη το παλεύεις άλλο βρε αγόρι μου δεν μπορεί να συζητήσει κάποιος μαζί σου σοβαρά γι'αυτό το θέμα εξάλλου στα έχουν πει ακόμα και ομοϊδεάτες σου ότι δεν φταίει για όλα η παράγκα αλλά εκεί εσύ στη κοσμάρα σου......άστο να πάει στο διάολο.


Βασικά δεν το έχω δει το συγκεκριμένο επειδή δεν είμαι Παναθηναϊκός, γενικά μιλώντας πάντως αν μία ομάδα κάνει μόνο μια χούφτα αξιόλογες επιθέσεις σε όλο το ματς και η μία από αυτές σφυριχτεί λάθος οφσάιντ, αν και το σφύριγμα καθόρισε το τελικό αποτέλεσμα δεν το αλοίωσε. Αλοίωση είναι να παίζει καλά η ομάδα, να βγαίνει κανονικά στην επίθεση και να την σταματάνε πάντα με λάθος σφυρίγματα. Δεν μπορείς να συγκρίνεις ένα παιχνίδι που έγιναν 10-20% λάθος σφυρίγματα με ένα άλλο που το αντίστοιχο ποσοστό είναι 90% και να λες πως είναι το ίδιο πράγμα, δεν στέκει βρε παιδί μου πως να στο πω.

Από την άλλη, νομίζεις πως ο Βαγγέλας ως πρόεδρος ΠΑΕ έχει περισσότερο μυαλό από σένα ή από οποιονδήποτε άλλο; Και στο κάτω-κάτω τι θα έλεγε στους διαιτητές για να κρατήσει τα προσχήματα; "Στις τρεις προφανείς ευακιρίες για γκολ αφήστε τη μία να εξελιχθεί για να μη μας κράξουν"; Μιά χαρά τα μπάλωσε πάντως στο τέλος, έγιναν λάθη λέει (αν και με το θράσος που έχει θα μπορούσε να πει πως αδικήθηκε ο Ολυμπιακός και οι φυλλάδες θα το στήριζαν 100%).



Καταρχήν να ξεκαθαρίσουμε οτι δεν έγραψα το τι ομάδα είστε σιγά να προσβάλω οποιονδήποτε αλλά γιατί αλλιώς απαντάς στον καθένα.Και εξηγώ:Σε έναν παναθηναϊκό μπορώ να του πω οτι δεν τον είδα να στεναχωριέται για κάποιο από τα στημενα στο μπάσκετ ή σε έναν Αεκτζή ότι δεν τον είδα να στεναχωριέται και να αγχώνεται για το καλό του ποδοσφαίρου όταν έσφαζαν τον Ατρόμητο στον τελικό κυπέλλου και έπεφτε το ξύλο της αρκούδας στο ΟΑΚΑ.
Όταν εμείς πήγαμε "αγκαλιά" με τους οπαδούς του Ατρόμητου πριν 3 χρόνια στο ΟΑΚΑ μας έβγαλαν αδερφάκι σωματεία.

Με άλλα λόγια λες πως ό,τι και να γράψουμε για τη σημερινή κατάσταση του ποδοσφαίρου, η απάντησή σου θα είναι πως επειδή κάποιοι άλλοι έκαναν τα ίδια παλιότερα αυτό είναι επιχείρημα και δικαιολογία για να κάνει ο Ολυμπιακός χειρότερα σήμερα. "Tu quoque" λέγεται το συγκεκριμένο λογικό ατόπημα, ψάξτο.

Ναι έχουν περάσει πολλοί αισχροί από το Ελληνικό ποδόσφαιρο, αλλά κάποτε πρέπει να μπει μία τελεία. Σήμερα είναι ο Ολυμπιακός, αύριο θα είναι κάποια άλλη ομάδα αν δεν γίνει κάτι για αυτό, και δεν θα σταματήσει η βία και οι προσπάθειες φίμωσης τύπου φέρετρο αν δεν συνειδητοποιήσουν πρώτα οι φίλαθλοι το τι τρέχει ακριβώς.

hakoo
03-11-2014, 13:44
Θεωρω πως αν το κανουν ΠΑΟ και ΠΑΟΚ, θα περασει το καταλληλο μηνυμα. Απο καπου πρεπει να ξεκινησει. Με τα λογια και τις επαφες (ας γελασω) δεν κανουμε τιποτα.

Οπως λεει και ο Οδυσσεας δεν εχει κανενα νοημα να το κανουν αυτο μεμονωμενα 2 ομαδες, πολυ απλα θα τιμωρηθουν απο τα οργανα που ελεγχει ο Μαρινακης και η συμμορια και δεν θα υπαρξει κανενα μα κανενα αποτελεσμα. Κατα τη γνωμη μου θελει οργανωμενη αντιδραση και πιο συγκεκριμενα να αγνοησουν ολα τα σαπια οργανα, δηλαδη την ΕΠΟ και φυσικα την ανυπαρκτη πολιτεια και να διοργανωσουν οι ομαδες που το επιθυμουν (αυτες που δεν ειναι στο παρεακι δηλαδη) ενα νεο πρωταθλημα. Αν η Ουεφα δεν το αναγνωριζει για να παιζουν οι ομαδες Ευρωπη, so be it. Σε 2-3 χρονια που θα ασχολουνται σχεδον ολοι με το νεο πρωταθλημα και θα μεινει οι Μαρινακης με το παρεακι να παιζουν τις κουμπαρες μεταξυ τους θα αναγκαστει να το ξαναδει το θεμα και να το αναγνωρισει.
Αυτο φυσικα θελει χρονο, να το προετοιμασουν δηλαδη μια ολοκληρη χρονια και να αποσυρθουν ολες μαζικα το καλοκαιρι ας πουμε με την ληξη του πρωταθληματος. Σε καποιους μπορει να φαινεται ακραιο, προσωπικα δεν μου φαινεται τοσο μιας και ειναι ενα προιον κι αυτο, μιλαμε για εταιρειες. Αν βελτιωθει το προιον και αρχισει να ειναι κερδοφορο θα προσελκυει ολο και περισσοτερο κοσμο και νομοτελειακα θα γινει αυτη η λιγκα η κυρια, θα πιεστουν ετσι αφενος το κρατος (lol) αφετερου η Ποντια Πιλατα η Ουεφα να το αναγνωρισουν.

katalanos_7
03-11-2014, 14:45
Με άλλα λόγια λες πως ό,τι και να γράψουμε για τη σημερινή κατάσταση του ποδοσφαίρου, η απάντησή σου θα είναι πως επειδή κάποιοι άλλοι έκαναν τα ίδια παλιότερα αυτό είναι επιχείρημα και δικαιολογία για να κάνει ο Ολυμπιακός χειρότερα σήμερα. "Tu quoque" λέγεται το συγκεκριμένο λογικό ατόπημα, ψάξτο.

Ναι έχουν περάσει πολλοί αισχροί από το Ελληνικό ποδόσφαιρο, αλλά κάποτε πρέπει να μπει μία τελεία. Σήμερα είναι ο Ολυμπιακός, αύριο θα είναι κάποια άλλη ομάδα αν δεν γίνει κάτι για αυτό, και δεν θα σταματήσει η βία και οι προσπάθειες φίμωσης τύπου φέρετρο αν δεν συνειδητοποιήσουν πρώτα οι φίλαθλοι το τι τρέχει ακριβώς.
Αυτό κατάλαβες εσύ, εγώ δεν έγραψα αυτό. Το ότι απαντάω σε κάτι δεν σημαίνει ότι ο άλλος εχει άδικο σε αυτό που λέει αλλά ότι ξεχνάει τα του οίκου του.Αλλά μιας και το ανέφερες αυτό είναι το πρόβλημά μας στην Ελλάδα.Την πλειοψηφία δεν την ενδιαφέρει το 50-50 αλλά το να ευννοηθούμε εμείς και όχι οι απέναντι.Και δύσκολα θα αλλάξει αυτό...

odytsak
03-11-2014, 18:30
Πηγα στην μπουτικ του Ολυμπιακου να αγορασω φανελα και με ρωτανε "παικτη ή διαιτητη?" :P

nikon
03-11-2014, 18:37
Καλά αυτό έχει βγει από τότε που ξεκίνησε η παράγκα.....το 1925 δηλαδή.

jimspy
03-11-2014, 19:34
τα εγραψε ο ΄΄Πρωτθλητης΄΄ ....
http://a.disquscdn.com/uploads/mediaembed/images/1420/1787/original.jpg?w=480&h

υγ...( Μεσα στο κρυο)....κωμικοτραγικο

Desmond
03-11-2014, 20:26
Deja-vu οι συζητησεις με φιλους του οσφπ.Σα να διαβαζω για το "κ γω καλυπτα τον Κατσουρανη" η τον τελικο με τον αστερα.Μην κουραζεστε αφου ακομα και οι "αηδιασμενοι", "λογικοι" κλπ ολυμπιακοι, μια χαρα θα πανηγυριζουν και αυτοι για το πρωταθλημα, το κυπελλο και τα λεφτα του τσουλου για τη νεα υπερομαδα του Βαγγελα τελη μαη.Τσαμπα κοπος.

efthimisv
03-11-2014, 20:31
Πρέπει κάθε ομάδα να κερδίζει τα παιχνίδια με το σπαθί της και μία μόνο με τη "Σπάθα" της...!!!

tonybsg
03-11-2014, 21:23
Deja-vu οι συζητησεις με φιλους του οσφπ.Σα να διαβαζω για το "κ γω καλυπτα τον Κατσουρανη" η τον τελικο με τον αστερα.Μην κουραζεστε αφου ακομα και οι "αηδιασμενοι", "λογικοι" κλπ ολυμπιακοι, μια χαρα θα πανηγυριζουν και αυτοι για το πρωταθλημα, το κυπελλο και τα λεφτα του τσουλου για τη νεα υπερομαδα του Βαγγελα τελη μαη.Τσαμπα κοπος.

Στα προηγούμενα γενικά posts που ανέφεραν το ίδιο τσουβάλιασμα δεν απάντησα, παρ' όλο που μόνο εγώ είχα ποστάρει μέχρι τότε αλλά μιας και το έγραψες εσύ Des αυτό, θα τσιμπήσω.

Να υπενθυμίσω ότι στον τελικό με τον Αστέρα πολλοί έφυγαν από την απονομή, ενώ ακούστηκαν και γιούχες από όσους μείνανε. Επίσης να υπενθυμίσω ότι γενικά έχουμε γιουχάρει στο παρελθόν σε φιέστες για διάφορους λόγους, αν και γω έχω να πάω σε φιέστα πολλά χρόνια (στο Καραϊσκάκη δεν έχω πάει καν).

Από κει και πέρα, δεν ξέρω τι ακριβώς ζητάτε. Οι παραδοχές στα φόρουμ και στα sites συμφωνώ ότι δεν προσφέρουν και τίποτα, πέρα από το ότι μπορεί να δείχνουν μία τάση κάποιου κόσμου (μπορεί και του φιλάθλου που αράζει στον καναπέ, δεν αντιλέγω). Πως θα δείξει κάποιος ότι δεν είναι ικανοποιημένος από αυτό που βλέπει; Ας πούμε ότι επιλέγει την αποχή από το γήπεδο, δεν είναι ένας άμεσος και πρακτικός τρόπος αυτός;

Στο γήπεδο λοιπόν τα τελευταία χρόνια η προσέλευση μειώνεται, όπως χαρακτηριστικά σημειώνουν οι αντίπαλες φυλλάδες συνέχεια. Κάτι που κράζετε δηλαδή, τρέχα γύρευε. Χωρίς να λέω βέβαια ότι γίνεται συνειδητοποιημένα και αποκλειστικά για όλη την κατάσταση του ελληνικού ποδοσφαίρου, , όχι, όμως παίζει και αυτό τον ρόλο του (μαζί με άλλα εξίσου σημαντικά κατά την γνώμη μου, όπως η απάθεια στα κοινωνικοπολιτικά τεκταινόμενα, αντίθετα με ότι κάνουν οι φίλοι του Παναθηναϊκού για παράδειγμα).

Τι ακριβώς πρέπει να γίνει; Άδειο το γήπεδο δύσκολο να υπάρξει, όταν αντικειμενικά είμαστε τόσοι πολλοί. Και κακά τα ψέματα, δύσκολα κάποιος θα σταματήσει να υποστηρίζει την ομάδα του, ή να μην χαίρεται για τις επιτυχίες της στην Ευρώπη.

Όλα αυτά τα λέω για τα απαξιωτικά σχόλια και τις ειρωνείες προς τους οπαδούς του Ολυμπιακού ανεξαιρέτως, σε περίπτωση που δεν τα έχετε σκεφτεί. Εγώ όπως ίσως ξέρετε έχω άπειρες επαφές με φίλους του Παναθηναϊκού, δεν με νοιάζουν ιδιαίτερα γενικόλογα posts. Αλλά με αφορμή το ποστ του Des που όσο τον ξέρω τον εκτιμώ, είπα να γράψω δυο σκέψεις από την απέναντι πλευρά.

hakoo
03-11-2014, 21:47
Τα απαξιωτικα σχολια ειναι για την κατασταση και για οσους συνεχιζουν να πουλανε τρελιτσα Tony, οχι για αξιοπρεπεστατες τοποθετησεις οπως η δικη σου. Διαφωνω βεβαια σε πολλα σημεια του post σου αλλα δεν γινεται να μην σεβαστω μια τοσο αξιοπρεπη τοποθετηση.

jimspy
03-11-2014, 22:12
φιλε τονυ οταν η πλειοψηφία των οπαδων της ομαδας σου οχι μονο υποστηριζει την αυτη κατασταση αλλα εχει φτασει σε σημειο να λεει για το συγκεκριμενο ματς οτι ο σπαθας ηταν στημενος απο τριτους , η σε αλλες κραυγαλεες περιπτωσεις ευνοιας της ομαδας σου , να μιλα για ΄΄ανθρωπινα λαθη΄΄ κτλ κ σε ολο αυτο το συρφετο ανοησιας να μην σχολιαζεις τιποτα σαν ΄΄ λογικος΄΄ κ ΄΄αηδιασμενος΄΄(που λεει κ o des) φιλος του οσφπ, τοτε το ΄΄τσουβαλιασμα΄΄ ειναι φυσικο επακολουθο......

PDS
03-11-2014, 22:30
τα εγραψε ο ΄΄Πρωτθλητης΄΄ ....
http://a.disquscdn.com/uploads/mediaembed/images/1420/1787/original.jpg?w=480&h

υγ...( Μεσα στο κρυο)....κωμικοτραγικο

Kατσε μισο....
.....
.....

Ο πρωταθλητης βγηκε ευθεως με μηνυμα για το κορακι(οτι επρεπε να προσπαθησει περισσοτερο με την παρουσια του προεδρου) η κατι δεν πιανω???

mihalis13
03-11-2014, 22:34
Photoshop PDS. Το κανονικό εξώφυλλο έχει τον Βαγγέλα στις εξέδρες με κόκκινο μπουφανάκι.

PDS
03-11-2014, 22:36
α...οκ.....

:b030:

jimspy
03-11-2014, 22:36
Photoshop PDS. Το κανονικό εξώφυλλο έχει τον Βαγγέλα στις εξέδρες με κόκκινο μπουφανάκι.

.........΄΄μεσα στο κρυο΄΄
να τα λεμε κ αυτα

PDS
03-11-2014, 22:38
λολ τωρα ειδα οτι το ''μεσα στο κρυο'' υπαρχει στο αυθεντικο χαχαχα

|WISE|
05-11-2014, 12:00
Deja-vu οι συζητησεις με φιλους του οσφπ.Σα να διαβαζω για το "κ γω καλυπτα τον Κατσουρανη" η τον τελικο με τον αστερα.Μην κουραζεστε αφου ακομα και οι "αηδιασμενοι", "λογικοι" κλπ ολυμπιακοι, μια χαρα θα πανηγυριζουν και αυτοι για το πρωταθλημα, το κυπελλο και τα λεφτα του τσουλου για τη νεα υπερομαδα του Βαγγελα τελη μαη.Τσαμπα κοπος.
Αφου.... "Φτιαξε ομαδα να κερδιζεις και την διαιτησια"...;)

nikon
06-11-2014, 08:39
Πελεγκρίνι: «Δεν φταίνε μόνο τα λάθη του Σιδηρόπουλου» (http://www.sport-fm.gr/article/pelegkrini-den-ftaine-mono-ta-lathi-tou-sidiropoulou/795064)


Ο Μανουέλ Πελεγκρίνι δεν βρήκε δικαιολογία στην ήττα της Σίτι από την ΤΣΣΚΑ Μόσχας στο Μάντσεστερ μόνο στα λάθη του διαιτητή Τάσου Σιδηρόπουλου.



http://resources.sport-fm.gr/supersportFM/images/news/14/11/06/012004.jpg





Πολλά παράπονα από τη διαιτησία του Τάσου Σιδηρόπουλου έχουν στις τάξεις της Μαν. Σίτι, ωστόσο ο Μανουέλ Πελεγκρίνι δεν αποδίδει μόνο εκεί την ήττα της ομάδας του από την ΤΣΣΚΑ Μόσχας.

«Τη διαφορά δεν την έκαναν μόνο τα λάθη του διαιτητή. Δεν μπορούμε να παίζουμε έτσι αν θέλουμε να νικάμε. Δεν θέλω να ψάξω δικαιολογίες για τον τρόπο που αγωνιστήκαμε και δεν θέλω να σχετίσω τη διαιτησία με το αποτέλεσμα. Δεν μπορώ να καταλάβω πώς είχαμε τόσο κακή απόδοση», τόνισε και πρόσθεσε: «Πλέον η πρόκριση είναι πολύ δύσκολη, αλλά όχι απίθανη. Από τη στιγμή που υπάρχουν μαθηματικές ελπίδες, πρέπει να προσπαθήσουμε», ανέφερε ο Χιλιανός τεχνικός.
Καραμπινάτη παραγκίσια διαιτησία κάποιος να ενημερώσει τον Πελεγκρίνι γιατί δεν το έχει πάρει χαμπάρι.

Narayan
06-11-2014, 09:16
1/10

Είσαι κακό τρολλ, γύρνα στη σπηλιά σου.

nikon
06-11-2014, 09:21
Ώπα!!!!!!.....τι ad hominem είναι αυτό πρωί πρωί?????.....δεν το περίμενα από έναν σταυροφόρο του Ελληνικού ποδοσφαίρου με απογοήτευσες.

Narayan
06-11-2014, 09:29
Προσπαθείς πάλι να εξισώσεις δύο εντελώς διαφορετικά πράγματα για να αποδείξεις πως δεν ευνοείται ο Ολυμπιακός από τη διαιτησία. Είμαι πεποισμένος πλέον πως το κάνεις επίτηδες για να προκαλέσεις, άρα αν θέλει ας σου απαντήσει κάποιος άλλος. Εγώ πάντως δεν σε θεωρώ φίλαθλο του Ολυμπιακού.

nikon
06-11-2014, 09:30
Κρυφοβάζελος είμαι αλλά μη το πεις στους άλλους.

PDS
06-11-2014, 11:37
Δεν υπαρχει παραγκα λεμε χαχαχα

Ηρθε ο Νικολας με αποδειξεις.Τελος.

Narayan
06-11-2014, 12:08
:respect7::D:D έλιωσα.

odytsak
07-11-2014, 11:24
Ο Κλαούντιο Ρανιέρι ανακοίνωσε την αποστολή για τα ματς με τα Νησιά Φερόε και την Σερβία. Έκπληξη με τον Μπακάκη. Εκτός ο Μήτρογλου.
http://www.sport24.gr/football/ellada/ethniki_elladas/oi_eklektoi_toy_ranieri_me_ta_nhsia_feroe.3128141. html

nikon
07-11-2014, 12:36
’κρα του τάφου σιωπή.:zzzz:

http://www.leoforos.gr/sites/default/files/article/2014_11/offside%20psv%20vasiki.jpg

Viper
07-11-2014, 12:39
Τι να πουμε? Ομαδα με κοκκινα, εβαλε γκολ απο οφσαιντ. Το εχουμε δει 455217852 φορες το εργο.

:silly:

nikon
07-11-2014, 12:46
Ομάδα με κόκκινα έβαλε γκολ οφσάιντ αλλά έχουμε παράγκα ή δεν έχουμε στη συγκεκριμένη φάση;;;;.....καυτά θέματα που ζητάνε απαντήσεις.

hakoo
07-11-2014, 12:48
Εχω λιωσει!
Α ρε Νικολα πανε οι εποχες που για να αποδειξεις (στον εαυτο σου) οτι δεν υπαρχει παραγκα τουλαχιστον επιχειρηματολογουσες. Τωρα ειδες και αποειδες και ποσταρεις ο,τιναναι. Περιμενεις μπας και γινει κανα διαιτητικο λαθος στην Ευρωπη (lol) η να μας αδικησει κανας διαιτητης στο Europa league...για να καταλαβω, το point πιο ειναι? Οτι δεν διαμαρτυρομαστε για τα λαθη στην Ευρωπη? Μηπως επειδη οντως αυτα ειναι λαθη και οχι παραγγελιες της παραγκας? Λεω τωρα εγω.
Σε καταλαβαινω βεβαια, η ομαδα σου εχει ξεφυγει και σας εχει ρεζιλεψει τοσο πολυ που τα επιχειρηματα σου εχουν καταληξει να ειναι αυτα που βλεπουμε παραπανω. LOL

Viper
07-11-2014, 12:59
ΠΑΟ vs Αϊντχόφεν = 1 λαθος οφσαιντ
Αστερας vs Ολυμπιακος = 4 λαθος οφσαιντ και 1 λαθος κοκκινη

Ποτε δεν ημουν καλος στα μαθηματικα αλλα θεωρω οτι υπαρχει τεραστια διαφορα.

nikon
07-11-2014, 14:39
Εχω λιωσει!
Α ρε Νικολα πανε οι εποχες που για να αποδειξεις (στον εαυτο σου) οτι δεν υπαρχει παραγκα τουλαχιστον επιχειρηματολογουσες. Τωρα ειδες και αποειδες και ποσταρεις ο,τιναναι. Περιμενεις μπας και γινει κανα διαιτητικο λαθος στην Ευρωπη (lol) η να μας αδικησει κανας διαιτητης στο Europa league...για να καταλαβω, το point πιο ειναι? Οτι δεν διαμαρτυρομαστε για τα λαθη στην Ευρωπη? Μηπως επειδη οντως αυτα ειναι λαθη και οχι παραγγελιες της παραγκας? Λεω τωρα εγω.
Σε καταλαβαινω βεβαια, η ομαδα σου εχει ξεφυγει και σας εχει ρεζιλεψει τοσο πολυ που τα επιχειρηματα σου εχουν καταληξει να ειναι αυτα που βλεπουμε παραπανω. LOLΔεν προσπαθώ να αποδείξω κάτι σε κανέναν πόσο μάλλον στον εαυτό μου πιστεύω κάτι πιστεύεις κάτι που απλά δεν συμφωνούν τόσο απλά και ότι επιχειρήματα είχα κάποτε όπως λες ακριβώς τα ίδια έχω και τώρα.

Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι γιατί πρέπει κάθε φορά να λέω ποιο είναι το point γιατί δεν θέλετε ή γιατί όντως δεν θυμάστε αλλά δεν πειράζει ας το ξαναπώ......λάθος δεν κάνει ΜΟΝΟ αυτός που δεν κάνει τίποτα.

Η ομάδα μου όχι μόνο δεν με έχει ξεφτιλίσει αλλά με κάνει και υπερήφανο στην Ευρώπη εκεί που δεν υπάρχουν τα φαντάσματα της παράγκας.


ΠΑΟ vs Αϊντχόφεν = 1 λαθος οφσαιντ
Αστερας vs Ολυμπιακος = 4 λαθος οφσαιντ και 1 λαθος κοκκινη

Ποτε δεν ημουν καλος στα μαθηματικα αλλα θεωρω οτι υπαρχει τεραστια διαφορα.Εννοείτε τεράστια διαφορά μη συγκρίνεις Έλληνα διαιτητή με ξένο όσο πιο άσχετος τόσο περισσότερα τα λάθη.

Viper
07-11-2014, 14:43
Το 1 οφασαιντ μπορεις να το πεις λαθος. Τα 4 ομως φευγουν απο το οριο του λαθους και παμε σε αλλα μονοπατια.

nikon
07-11-2014, 14:48
Ναι μπορεί και αν υπάρχουν τέτοια να βρεθούν αυτοί που είναι από πίσω και να πάνε εκεί που πρέπει αλλιώς να πάει εκεί που πρέπει ο Σπάθας και ο κάθε Σπάθας που δίνει τροφή σε κάποιους να λένε διάφορα.

hakoo
07-11-2014, 14:50
Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι γιατί πρέπει κάθε φορά να λέω ποιο είναι το point γιατί δεν θέλετε ή γιατί όντως δεν θυμάστε αλλά δεν πειράζει ας το ξαναπώ......λάθος δεν κάνει ΜΟΝΟ αυτός που δεν κάνει τίποτα.
.

Πες μου τοτε μονο αυτο ετσι για να καταλαβουμε το δυσνοητο point σου ρε παιδι μου, τα λαθη στην Τριπολη ηταν ανθρωπινα (και απο ασχετοσυνη ακομα αν θες) κατα τη γνωμη σου?

nikon
07-11-2014, 14:51
Ξέρεις κάτι που δεν ξέρουμε;;;

jimspy
07-11-2014, 14:51
ρε συ νικον μεχρι προχθες λεγατε οτι στην τριπολη η διαιτησια ηταν 100-0 υπερ σας αρα υποπτη για να ειναι στημενη απο τον ολυμπιακο.....σημερα μας λεσ για ανθρωπινα λαθη ....μηπωσ διαβαεσ τις δηλωσεις Σπαθα (η μηπως Σαββα Θεοδωριδη;) που λεει οτι ο ντοροσ που γινεται για τις ΄΄λαθος΄΄ αποφασεις εχει σκοπο να ΄΄χτυπησει΄΄ τον ολυμπιακο κ τον μαρινακη κ αλλαξες γνωμη?

nikon
07-11-2014, 14:54
Λέγαμε;;;;.....για δείξε μου πότε το είπα, άστο μη ψάχνεις θα σου πω ακριβώς τι είπα ΑΝ ήμουν Μαρινάκης και τον είχα βάλει να με ευνοήσει με αυτά που σφύριξε θα τον είχα πλακώσει ο ίδιος στο ξύλο.

Αν από αυτό κατάλαβες ότι είπα αυτό που έγραψες τότε λάθος κατάλαβες.

jimspy
07-11-2014, 14:57
δηλαδη λες οτι απο την αρχη εννοουσες ΄΄ανθρωπινα λαθη΄΄ τις αποφασεις του διαιτητη....?

hakoo
07-11-2014, 14:58
Ξέρεις κάτι που δεν ξέρουμε;;;


Υπαρχει τροπος να ξεφτιλιζεται ακομα περισσοτερο αυτο το σωματειο και αυτος ειναι οι ιδιοι οι φιλαθλοι του να υποστηριξουν τις κλεψιες και τις βρωμιες.
Δυστυχως υπαρχουν και αυτοι, ενας απο αυτους εισαι κι εσυ κατα τη γνωμη μου.

nikon
07-11-2014, 15:01
δηλαδη λες οτι απο την αρχη εννοουσες ΄΄ανθρωπινα λαθη΄΄ τις αποφασεις του διαιτητη....?Mέχρι αποδείξεως του αντίθετου πάντα θα πιστεύω αυτό είτε το λάθος είναι υπέρ της ομάδας μου είτε υπέρ του κάθε αντιπάλου της ομάδας μου αν αποδειχθεί το αντίθετο να είσαι σίγουρος ότι θα είμαι ο πρώτος που θα φτύσει τον κάθε Μαρινάκη τον κάθε Κόκκαλη και τον κάθε πρόεδρο της ομάδας μου γιατί απλά είμαι Ολυμπιακός δεν είναι με κανέναν από αυτούς.

mihalis13
07-11-2014, 15:10
Συγνώμη οι κασσέτες που βγήκαν πριν κάτι χρόνια δεν σου λένε τίποτα;;
Δηλαδή τι άλλο χρειάζεσαι για να πειστείς;; Απλά χαιδεύεις τα αυτιά σου..
Εγώ προσωπικά δεν έχω πρόβλημα με αυτό μιας και ξέρω πολύ κόσμο που είναι έτσι, αλλά τουλάχιστον μην προσπαθείς να μας πεις οτι όλα είναι όμορφα και γίνονται 2-3 "λαθάκια" (τυχαία όμως ευνοούν μια συγκεκριμένη πλευρά)

jimspy
07-11-2014, 15:10
ok .....ασχετο ....αλλα παρομοιες δικαιολογιες ακουω κ απο ψηφοφορους της ΧΑ στο γιατι ψηφισαν ναζι.....΄΄δεν υπαρχουν αποδειξεισ για το αυτο κ η σβαστικα ειναι αρχαιοελληνικο συμβολο΄΄....

nikon
07-11-2014, 15:11
Κάνεις λάθος εκεί υπάρχουν πολλές αποδείξεις τις βλέπουμε και τις ακούμε κάθε μέρα μετά τη δολοφονία Φύσσα στα κανάλια.

Μιχάλη για τις κασέτες δεν τιμωρήθηκαν κάποιοι;;;....ή δεν τιμωρήθηκε αυτός που θέλατε;;;

jimspy
07-11-2014, 15:18
στην λογικη σας δενειναι αποδειξεις.....η σβαστικα ειναι αρχαιοελληνικο συμβολο κ ο σπαθασ εκανε ανθρωπινα λαθη.....

να στο πω διαφορετικα....ενα 10% του πληθυσμου θεωρει οτι η σβαστικα ειναι αρχαιοελληνικο συμβολο κ λιγοτερο απο 10% των φιλαθλων ανεξαρτητου ομαδας θεωρει οτι η διαιτησια του σπαθα υπεπεσε σε ανθρωπινα λαθη.....
προβληματισου

hakoo
07-11-2014, 16:43
Mέχρι αποδείξεως του αντίθετου πάντα θα πιστεύω αυτό είτε το λάθος είναι υπέρ της ομάδας μου είτε υπέρ του κάθε αντιπάλου της ομάδας μου αν αποδειχθεί το αντίθετο να είσαι σίγουρος ότι θα είμαι ο πρώτος που θα φτύσει τον κάθε Μαρινάκη τον κάθε Κόκκαλη και τον κάθε πρόεδρο της ομάδας μου γιατί απλά είμαι Ολυμπιακός δεν είναι με κανέναν από αυτούς.

Νικολα οκ, απλα αν δεν κανω λαθος σε εχω διαβασει να λες για διαιτησια και Βασιλακοπουλους κτλ για το μπασκετ, οποτε αν εχεις μια τετοια αποψη θα πρεπει να την εχεις γενικα και οχι εκει που σε συμφερει. Μπορει να κανω και λαθος βεβαια και να μην εχεις γραψει εσυ κατι τετοιο, ετσι θυμαμαι παντως.

nikon
07-11-2014, 16:55
Νικολα οκ, απλα αν δεν κανω λαθος σε εχω διαβασει να λες για διαιτησια και Βασιλακοπουλους κτλ για το μπασκετ, οποτε αν εχεις μια τετοια αποψη θα πρεπει να την εχεις γενικα και οχι εκει που σε συμφερει. Μπορει να κανω και λαθος βεβαια και να μην εχεις γραψει εσυ κατι τετοιο, ετσι θυμαμαι παντως.Την άποψη αυτή την έχω γενικά όχι μόνο για τον αθλητισμό αλλά και για τη ζωή, όχι ότι αυτό θα αλλάξει τη γνώμη σου για μένα.....
Υπαρχει τροπος να ξεφτιλιζεται ακομα περισσοτερο αυτο το σωματειο και αυτος ειναι οι ιδιοι οι φιλαθλοι του να υποστηριξουν τις κλεψιες και τις βρωμιες.
Δυστυχως υπαρχουν και αυτοι, ενας απο αυτους εισαι κι εσυ κατα τη γνωμη μου.......απλά για να σου απαντήσω κάτι που ΔΕΝ έκανες εσύ στην ερώτηση μου αν ξέρεις κάτι που δεν ξέρουμε για το ματς της Τρίπολης (και για πολλά άλλα βέβαια που "μίλησε" η παράγκα) αλλά δεν τρέχει τσάι.....καλή καρδιά.;)

odytsak
07-11-2014, 17:11
Η όλη φάση με τον Ολυμπιακό και τα πρωταθλήματα μου θυμίζει βιαστή που περηφανεύεται για τις γυναίκες που έχει ''ρίξει'' στο κρεβάτι.

Nikoladim
07-11-2014, 17:44
Δεν θελω να κανω το δικηγορο του διαβολου, αλλα επειδη εκτιμω τον Νικον, δεν ειναι σικε γαυρος οσο αναφορα τις τοποθετησεις του. Αν θυμαμαι καλα ποτε στο μπασκετ δεν μιλησε για διαιτησια, που κακα τα ψεματα στα ντερμπι, αλα και γενικοτερα στην Ελλαδα εχουμε παρει και 1-2 σφυριγματα παραπανω, χωρις να εξισωνω παντα τις καταστασεις.

Tilemaxx
07-11-2014, 18:00
Πρέπει να είναι παγκόσμιο φαινόμενο μια ομάδα με προπαγάνδα απ' τα μισά μεγάλα ΜΜΕ της χώρας (ΣΚΑΙ, Καθημερινή, Σπόρ-ΦΜ, Πράσινη κτλ.), που αποκλείστηκε πανεύκολα Νοέμβρη μήνα απο όμιλο Europa League με χωριά, να νομίζει ακόμη οτι αδικείται και οτι όλοι (μαζί με τον Αμφίδρομο Ερμή, τον Ρόζ Μονόκερο και τους ψεκασμένους) έχουν στήσει κρυφό σχέδιο για την υπονόμευση της ομάδας του Καρέλη, του Μπούρμπου και του Τριανταφυλλόπουλου, για να μην πάρουν πρωτάθλημα.

mihalis13
07-11-2014, 18:29
Μην μου βάζεις τον sport fm μεσα...
Απαίσιος σταθμός και γλύφτης όλων...
Δεν ειπε κανεις οτι αξίζει ο Παναθηναϊκός να παρει πρωτάθλημα και εννοειται οτι ο Ολυμπιακός ειναι η πιο ποιοτική ομάδα στην Ελλάδα, αλλα οχι οτι δεν έχετε κανει όργια με τις διαιτησίες..

nikon
07-11-2014, 20:03
Αν θυμαμαι καλα ποτε στο μπασκετ δεν μιλησε για διαιτησια, που κακα τα ψεματα στα ντερμπι, αλα και γενικοτερα στην Ελλαδα εχουμε παρει και 1-2 σφυριγματα παραπανω, χωρις να εξισωνω παντα τις καταστασεις.Τάσο για τη διαιτησία είτε είναι στο μπάσκετ είτε στο ποδόσφαιρο είτε στο τάβλι έχω μιλήσει και θα μιλήσω όταν βλέπω ότι με αδικεί όπως κάνουν όλοι και καλά κάνουν αλλά από το να λες τον φούστη με έσφαξε μέχρι το με έσφαξε επειδή τον έβαλε ο τάδε είναι χαοτική η απόσταση.

odytsak
07-11-2014, 22:06
Kαι το κλασικό λάθος όλων ότι ο Ολυμπιακός επειδή έχει την καλύτερη ομάδα
(το ακριβότερο μπάτζετ για την ακρίβεια και όχι την καλύτερη ομάδα) δεν χρειάζεται την διαιτησία.

Την χρειάζεται και την παραχρειάζεται,
αν το παιχνίδι με την Τρίπολη και την κάθε Τρίπολη ήταν ανοιχτό και οι ομάδες τρέχανε πάνω κάτω
θα ερχόταν η κούραση για τους παίκτες του Ολυμπιακού, οι τραυματισμοί ή ακόμη και η ήττα αφού σ'έναν ποδοσφαιρικό αγώνα δεν κερδίζει πάντα ο καλύτερος.

Η κούραση θέλει rotation που σημαίνει ότι η ομάδα δεν γίνεται να πηγαίνει τρένο από Τετάρτη Κυριακή κι από Κυριακή Τετάρτη,
οι τραυματισμοί σημαίνουν απώλειες, άλλες που γίνεται να ξεπεραστούν και άλλες όχι (π.χ. Τσόρι που είναι παικταράς),
τέλος οι ήττες φέρνουν γκρίνια και όπου γκρίνια σημαίνει και απόλυση προπονητή με ότι αυτό συνεπάγεται εν μέσω περιόδου.

Αυτό το παραμύθι ότι ο Ολυμπιακός δεν χρειάζεται την διαιτησία να σταματήσει κάποια στιγμή.
Στη ζωή όλα είναι ένα ντόμινο και το ένα φέρνει το άλλο.

PDS
07-11-2014, 22:39
Την χρησιμοποιει=την χρειαζεται.

Δεν εχει φτιαξει παραγκα απο...αποψη.

odytsak
08-11-2014, 12:28
Αλβανός βουλευτής:«Ολυμπιακός, η πιο βρώμικη ομάδα της Ευρώπης»
http://www.sport-fm.gr/article/olumpiakos-i-pio-brwmiki-omada-tis-eurwpis/795304

nikon
08-11-2014, 14:45
Για να το λέει ο Έριον Μπράτσε θα ισχύει καθώς αν δεν κάνω λάθος είναι μέσα στις 20 μεγαλύτερες προσωπικότητες του πλανήτη για το 2014 και μέσα στους 5 μεγαλύτερους πολιτικούς όλων των εποχών (και του χειμώνα και του καλοκαιριού και όλων).

kostasb13
08-11-2014, 15:22
Πρέπει να είναι παγκόσμιο φαινόμενο μια ομάδα με προπαγάνδα απ' τα μισά μεγάλα ΜΜΕ της χώρας (ΣΚΑΙ, Καθημερινή, Σπόρ-ΦΜ, Πράσινη κτλ.), που αποκλείστηκε πανεύκολα Νοέμβρη μήνα απο όμιλο Europa League με χωριά, να νομίζει ακόμη οτι αδικείται και οτι όλοι (μαζί με τον Αμφίδρομο Ερμή, τον Ρόζ Μονόκερο και τους ψεκασμένους) έχουν στήσει κρυφό σχέδιο για την υπονόμευση της ομάδας του Καρέλη, του Μπούρμπου και του Τριανταφυλλόπουλου, για να μην πάρουν πρωτάθλημα.

Λογικη του οτι να ναι...αφου αποκλειστηκα απο το Europa δεν πρεπει να διαμαρτύρομαι....προπαγάνδα λεει, ο αδικημένος και κατατρεγμένος...:frusty:
α, και μη βαζεις τους μπαμποχελακηδες μεσα, το άντρο των γαυρων, ήμαρτον δηλ...τουλαχιστον τις αλλες γαυροφυλλάδες τις ξερουμε οτι ειναι οπαδικές και πουλανε καφρίλα, αυτοι ειναι οι πιο σιχαμένοι απο ολους γιατι το παιζουν αντικειμενικοί.

tonybsg
08-11-2014, 16:00
Kαι το κλασικό λάθος όλων ότι ο Ολυμπιακός επειδή έχει την καλύτερη ομάδα
(το ακριβότερο μπάτζετ για την ακρίβεια και όχι την καλύτερη ομάδα) δεν χρειάζεται την διαιτησία.

Την χρειάζεται και την παραχρειάζεται,
αν το παιχνίδι με την Τρίπολη και την κάθε Τρίπολη ήταν ανοιχτό και οι ομάδες τρέχανε πάνω κάτω
θα ερχόταν η κούραση για τους παίκτες του Ολυμπιακού, οι τραυματισμοί ή ακόμη και η ήττα αφού σ'έναν ποδοσφαιρικό αγώνα δεν κερδίζει πάντα ο καλύτερος.

Η κούραση θέλει rotation που σημαίνει ότι η ομάδα δεν γίνεται να πηγαίνει τρένο από Τετάρτη Κυριακή κι από Κυριακή Τετάρτη,
οι τραυματισμοί σημαίνουν απώλειες, άλλες που γίνεται να ξεπεραστούν και άλλες όχι (π.χ. Τσόρι που είναι παικταράς),
τέλος οι ήττες φέρνουν γκρίνια και όπου γκρίνια σημαίνει και απόλυση προπονητή με ότι αυτό συνεπάγεται εν μέσω περιόδου.

Αυτό το παραμύθι ότι ο Ολυμπιακός δεν χρειάζεται την διαιτησία να σταματήσει κάποια στιγμή.
Στη ζωή όλα είναι ένα ντόμινο και το ένα φέρνει το άλλο.

Από τα πιο ασυνάρτητα και εκτός πραγματικότητας και λογικής ποστ σχετικά με την φετινή σεζόν που έχω διαβάσει.

1. Μακάρι να έπαιζαν όλες οι ομάδες ανοιχτά και να βλέπαμε μπαλίτσα, όπως έκανε στο μεταξύ μας ματς ο Εργοτέλης, και ας σήμαινε αυτό γκρίνια για την ομάδα μου για τις φάσεις που έφαγε. Οι ομάδες από επιλογή παίζουν κλειστά τον γαύρο, το ξέρουμε αυτό, τι να κάνουμε τώρα. Ήρθε ο Παναθηναϊκός με σκοπό να παίξει όπως ο ΟΦΗ, δεν τον ενδιέφερε να αλλάξει δεύτερη μπαλιά, λες και δεν μπορούσε να αντιμετωπίσει το ματς όπως αυτά με την Αιντχόφεν για παράδειγμα. Τα ίδια και άλλες ομάδες.

2. Το ποστ μιλάει για τραυματισμούς, προφανώς ο odytsak δεν έχει ιδέα τι έχει συμβεί στον Ολυμπιακό φέτος. Σαλίνο, Ντοσεβί, Σιόβας, Φουστέρ, Αφελάι, Ντινγκά, Μπενίτεζ μου έρχονται πολύ πρόχειρα στο μυαλό με τραυματισμούς που τους άφησαν εκτός για τουλάχιστον λίγες εβδομάδες. Δεν μιλάω για μικροτραυματισμούς μιας αγωνιστικής, όπου και κει έχουμε μπόλικους...

3. Το ποστ μιλάει για ήττες και απώλειες, λες και δεν βρίσκομαι -5 Νοέμβριο μήνα, χώρια από την ήττα από την Μάλμε. Δεν νομίζω ότι χρειάζεται περαιτέρω σχολιασμός.

4. Το ποστ μιλάει για γκρίνιες που φέρνουν οι παραπάνω απώλειες, που φυσικά υπάρχουν και αυτές. Και όχι μόνο αυτό, αλλά οι δημοσιογράφοι του Ολυμπιακού δεχόντουσαν ερωτήσεις αν τίθεται θέμα Μίτσελ πριν από τα ματς με Γιούβε και Παναθηναϊκό. Στο ματς με Παναθηναϊκό δε, με την λήξη, ούτε ιδιαίτερες χαρές, ούτε πανηγύρια μες στο γήπεδο. Και όλοι να γκρινιάζουμε για το εντός συνόρων πρόσωπο ακόμη και μετά από νικηφόρα ματς όπως με την Βέροια.

Εκτός πραγματικότητας όπως είπα, λες και το έκανες επίτηδες να γράψεις ακριβώς τα αντίθετα από αυτά που ισχύουν.

hakoo
08-11-2014, 16:39
Kατσε λιγο ρε μαν.
Kαθολου ασυναρτησιες δεν λεει, λες και ξαναλες οτι ειστε 5 βαθμους πισω λες και σημαινει κατι αυτο. ΤΙΠΟΤΑ απολυτως δεν σημαινει. Θα μπορουσε η ομαδα σου φετος να εχει χασει τους διπλασιους βαθμους αν δεν ειχε την ευνοια της διαιτησιας, το οτι εχει απωλειες ουτε αθωωνει κανεναν ουτε δικαιολογει το παραμικρο. Και για τους τραυματισμους εντελως ασχετο αυτο που λες, αν τα παιχνιδια ηταν ολα κανονικα και οχι φιλικα τα περισσοτερα θα μπορουσε να ειχε κι αλλους τραυματισμους, το να κανεις λιστα τραυματισμων δεν αναιρει το επιχειρημα του Odytsak.


Για να το λέει ο Έριον Μπράτσε θα ισχύει καθώς αν δεν κάνω λάθος είναι μέσα στις 20 μεγαλύτερες προσωπικότητες του πλανήτη για το 2014 και μέσα στους 5 μεγαλύτερους πολιτικούς όλων των εποχών (και του χειμώνα και του καλοκαιριού και όλων).

Το περιεργο θα ηταν να το ελεγε κανενας Ελληνας πολιτικος, τι να πουν ομως που κυνηγανε τα ψηλαλακια.

tonybsg
08-11-2014, 18:10
Kατσε λιγο ρε μαν.
Kαθολου ασυναρτησιες δεν λεει, λες και ξαναλες οτι ειστε 5 βαθμους πισω λες και σημαινει κατι αυτο. ΤΙΠΟΤΑ απολυτως δεν σημαινει. Θα μπορουσε η ομαδα σου φετος να εχει χασει τους διπλασιους βαθμους αν δεν ειχε την ευνοια της διαιτησιας, το οτι εχει απωλειες ουτε αθωωνει κανεναν ουτε δικαιολογει το παραμικρο. Και για τους τραυματισμους εντελως ασχετο αυτο που λες, αν τα παιχνιδια ηταν ολα κανονικα και οχι φιλικα τα περισσοτερα θα μπορουσε να ειχε κι αλλους τραυματισμους, το να κανεις λιστα τραυματισμων δεν αναιρει το επιχειρημα του Odytsak.


Γιατί θα μπορούσε να είχε χάσει διπλάσιους βαθμούς φέτος ρε συ; Από που κι ως που; Για ποια εύνοια μιλάμε; Επειδή η δικιά μου γνώμη δεν έχει ιδιαίτερη σημασία ως Ολυμπιακός, σε παραπέμπω στο άρθρο του Σερέτη μετά το ματς με την Τρίπολη, που φαντάζομαι συμφωνείς ότι δεν έχει λόγο να πει έστω και μία καλή κουβέντα σχετικά με το θέμα (πόσο μάλλον διαβάζοντας όλο το άρθρο). Παραθέτω μόνο την παράγραφο σχετικά με την εύνοια του Ολυμπιακού μέχρι τώρα:


Μέχρι και το ματς με τον Παναθηναϊκό – το είχα αναφέρει και την προηγούμενη εβδομάδα – «πολιτική» υπέρ του Ολυμπιακού από διαιτητές δεν είχα διαπιστώσει στην εφετινή σεζόν. Κάτι «ψιλά» σφυρίγματα μόνο. Ουδεμία «γραμμή». Ισοπαλία (και με πέναλτι που δεν είχε δοθεί υπέρ του) στο Αγρίνιο, ήττα από τον Ατρόμητο, λίγο έλειψε και το πατατράκ στο Ηράκλειο με τον Εργοτέλη, όπου ο Μητρογκόλ κατάφερε να πετύχει ό,τι δεν κατάφερε σήμερα προς το τέλος. Στα δύσκολα όμως; Με τους Πράσινους και απόψε;

http://www.sport24.gr/Columns/giannis-seretis/ntroph_kai_sixama.3117826.html

Πίστεψέ με αν έχει ο Σερέτης αυτή την άποψη, φαντάσου τι μπορεί να υποστηρίξει ένας Ολυμπιακός για φάσεις στα ματς μας μέχρι στιγμής.

Όσο για τους τραυματισμούς, ποια φιλικά ρε φίλε; Δεν έχουμε παίξει δα και τόσες αγωνιστικές! Μιλάμε για τον Παναιτωλικό, τον Ατρόμητο, τον Παναθηναϊκό, την Νίκη Βόλου. Φιλικά ήταν αυτά; Και ξέρω γω άλλα δύο ματς ήταν μέσα με ΟΦΗ και Βέροια. Δηλαδή αν δεν νικούσα και αυτά χωρίς προβλήματα (την Βέροια δύσκολα κιόλας), ε εντάξει.

Ποιο είναι ακριβώς το επιχείρημα δηλαδή; Παραθέτω - και πραγματικά χωρίς να σκεφτώ άλλους - 7 τραυματισμούς και ακόμη δεν έχει μπει ο Νοέμβριος καλά καλά. Υποθετικά μου απαντάς ότι μπορεί να είχε και την υπόλοιπη ομάδα τραυματίες, υπό ποιες συνθήκες; Ε δεν είναι λογικό αυτό!

Μιλάω συγκεκριμένα βλέπεις, δεν μπορώ να δω ούτε στο ελάχιστο από που προκύπτουν όλα αυτά που αναφέρει το ποστ του odytsak για φέτος.

nikon
08-11-2014, 19:18
Και ο Ολυμπιακός σήμερα – δεν ξέρω αν το έχουν αντιληφθεί τα στελέχη του – λαβώθηκε πολύ περισσότερο από… δυο χαμένους βαθμούς. Κακό του έκανε η διαιτησία του Σπάθα και των βοηθών του. Όχι καλό.
Δανείστηκα τα λόγια με τα οποία κλείνει το άρθρο του ο γαύρος και μέλος της παράγκας Σερέτης για να πω και με άλλα λόγια αυτό που έλεγα και κάποιοι προφανώς "έλιωσαν".


......ΑΝ ήμουν Μαρινάκης και τον είχα βάλει να με ευνοήσει με αυτά που σφύριξε θα τον είχα πλακώσει ο ίδιος στο ξύλο......

jimspy
08-11-2014, 19:45
πραγματικα δεν καταλαβαινω τελικα τι υποστηριζεις.....
υποστηριζεις οτι το 100-0 υπερ του ολυμπιακου οπως γραφει ο σερετης ειναι ανθρωπινο λαθος?
υποστηριζεις οτι η δαιτησια ενηργησε εσκεμμενα υπερ του ολυμπιακου σε ποσοστο 100-0 ?
υποστηριζεις την τοποθετηση των ανθρωπων του ολυμπιακου οτι ειναι δικαιολογημενεσ οι αποφασεις του σπαθα κ οτι τα μονα παραπονα τα εχουν οι κακοι που θελουν να βλαψουν τον ολυμπιακο κ τον μαρινακη?(κατι που επισημανε κ ο ιδιος ο σπαθας)?

PDS
08-11-2014, 19:57
......ΑΝ ήμουν Μαρινάκης και τον είχα βάλει να με ευνοήσει με αυτά που σφύριξε θα τον είχα πλακώσει ο ίδιος στο ξύλο......
Στην πραγματικοτητα δεν νομιζω οτι ο Μαρινακης εμεινε ευχαριστημενος απο το κορακι του.Θα μπορουσε να ηταν περισσοτερο αποτελεσματικος. Πεναλτι, κι αλλη κοκκινη κτλ.Συμφωνουμε.
Σιγουρα μια στημενη διαιτησια που δεν φερνει αποτελεσμα ειναι μεγαλυτερο προβλημα για τον Ολυμπιακο(συμφωνα με το quote απο τον δημοσιογραφο).Και εδω συμφωνουμε.

Tα quote σου μια χαρα αληθειες λενε για πρωτη φορα.

odytsak
08-11-2014, 20:05
Ποια ειναι η μοναδικη χωρα στην ευρωπη που εχει ομαδα με πανω απο 40 εγχωρια πρωταθληματα?

Ελλαδα, ποδοσφαιρικη μαφια και ποδοσφαιρικη χουντα.

phoenix7
08-11-2014, 20:17
Ποια ειναι η μοναδικη χωρα στην ευρωπη που εχει ομαδα με πανω απο 40 εγχωρια πρωταθληματα?

Ελλαδα, ποδοσφαιρικη μαφια και ποδοσφαιρικη χουντα.

Ναι έχεις δίκιο φίλε odytsak, μαφία και στην Σκωτία

Ρέιντζερς - 54 Πρωταθλήματα
Σέλτικ - 45 Πρωταθλήματα

Αν υπάρχει μαφία στο Ελληνικό Ποδόσφαιρο, πες μας και στο Ελληνικό μπάσκετ τι υπάρχει μετά, αλλά εκεί όλα καλά ε;
Το χούντα αναφέρεσαι κάπου συγκεκριμένα; γιατί για χούντες έχουν ακουστεί πολλά στην Παναθηναϊκή ιστορία

PDS
08-11-2014, 20:28
Καλά η Σκωτία εχει 2 ομάδες.
Εδω θα μπορούσαν να μοιραστούν δικαιότερα ανάμεσα σε 4-5 ομάδες.

odytsak
08-11-2014, 20:58
Ναι έχεις δίκιο φίλε odytsak, μαφία και στην Σκωτία

Ρέιντζερς - 54 Πρωταθλήματα
Σέλτικ - 45 Πρωταθλήματα

Αν υπάρχει μαφία στο Ελληνικό Ποδόσφαιρο, πες μας και στο Ελληνικό μπάσκετ τι υπάρχει μετά, αλλά εκεί όλα καλά ε;
Το χούντα αναφέρεσαι κάπου συγκεκριμένα; γιατί για χούντες έχουν ακουστεί πολλά στην Παναθηναϊκή ιστορία

Η Σκωτία δεν είναι χώρα, (βλέπε γεωγραφία Τετάρτης δημοτικού),
απλά έχει ξεχωριστή ποδοσφαιρική ομοσπονδία και λογικό να το παίρνουν οι δύο όλο κι όλο ομάδες που συμμετέχουν.
Αν συμμετείχαν στο αγγλικό πρωτάθλημα ούτε Ευρώπη δεν θα βγαίνανε.

Με την ίδια λογική αν η Κρήτη είχε ξεχωριστή ποδοσφαιρική ομοσπονδία ο ΟΦΗ θα είχε 80 πρωταθλήματα.

Χούντα είναι όταν στο Αστέρας - Ολυμπιακός οι σχολιαστές της ΝΟVΑ δεν λένε τίποτα για τα εξώφθαλμα διαιτητικά λάθη
και οι ίδιοι δυο μέρες μετά στο Γιουβέντους - Ολυμπιακός σχολιάζουν τις αποφάσεις του διαιτητή.

Nikoladim
08-11-2014, 21:07
Ναι έχεις δίκιο φίλε odytsak, μαφία και στην Σκωτία

Ρέιντζερς - 54 Πρωταθλήματα
Σέλτικ - 45 Πρωταθλήματα

Αν υπάρχει μαφία στο Ελληνικό Ποδόσφαιρο, πες μας και στο Ελληνικό μπάσκετ τι υπάρχει μετά, αλλά εκεί όλα καλά ε;
Το χούντα αναφέρεσαι κάπου συγκεκριμένα; γιατί για χούντες έχουν ακουστεί πολλά στην Παναθηναϊκή ιστορία

και στην ολυμπιακη ιστορια...http://greeksoccer.com/forums/index.php?/topic/315-xounta-1967-1974-who-benifited-the-most/page-4
Ουψ ?
http://www.inewsgr.com/241/otan-h-xounta-xrimatodotouse-ton-osfp.htm
«Όσον είμαι Γενικός Γραμματεύς αι δόσεις του Ολυμπιακού θα πληρώνονται από το κράτος. Όνειρό μου είναι, όταν γεράσω να υπάρχει στο μέγα στάδιον του Ολυμπιακού μία τιμητική θέσις για μένα» Κωστας Ασλανιδης.
Ρε γμτ... τι σου κανει το γκουγκλ...

PDS
08-11-2014, 21:09
Και τι να πιστεψεις? οτι στήθηκε ολη ευρωπη ή τελικα η Ελλαδα:p

phoenix7
08-11-2014, 21:13
Αφού οι σχολιαστές δεν είπαν τίποτα, έχουμε χούντα τέλος, μάλλον ξεχνάς και αυτά εδώ

https://www.youtube.com/watch?v=_H5PLeoJk-4

και μετά περιμένεις να σχολιάσουν κιόλας, την άποψή σου για το Ελληνικό Μπάσκετ δεν είπες όμως, είναι τόσο καθαρό ;

odytsak
08-11-2014, 21:17
Το μπάσκετ τι είναι? εκείνο που παίζουν κάτι κρεμανταλάδες πάνω από δύο μέτρα με μια πορτοκαλί μπάλα? :P

kostasb13
08-11-2014, 21:23
Στο ελληνικό μπάσκετ σε έχω νικήσει με κάθε πιθανό και απίθανο τρόπο Στο μπάσκετ είμαι η κορυφαία ομάδα της Ευρώπης την τελευταία εικισαετια. Και το μπάσκετ δεν είναι μπάλα, εκεί ένα αποτέλεσμα δεν καθορίζεται από ένα ανάποδο φάουλ στο 17' του πρώτου ημιχρόνου.
Ωραία και αναμενόμενη η προσπάθεια σας να εξισωσετε καταστάσεις αλλά δεν...ούτε καν...
Όσον αφορά τον Παπαδόπουλο και τις μεγάλες αλήθειες της Δέσποινας που έχετε κάνει ευαγγέλιο, Γουέμπλεϊ είναι αυτό, λογικό να προσπαθειτε να το μειώσετε. Το είπε και η Δέσποινα άλλωστε...

phoenix7
08-11-2014, 21:40
Στο ελληνικό μπάσκετ σε έχω νικήσει με κάθε πιθανό και απίθανο τρόπο Στο μπάσκετ είμαι η κορυφαία ομάδα της Ευρώπης την τελευταία εικισαετια. Και το μπάσκετ δεν είναι μπάλα, εκεί ένα αποτέλεσμα δεν καθορίζεται από ένα ανάποδο φάουλ στο 17' του πρώτου ημιχρόνου.
Ωραία και αναμενόμενη η προσπάθεια σας να εξισωσετε καταστάσεις αλλά δεν...ούτε καν...
Όσον αφορά τον Παπαδόπουλο και τις μεγάλες αλήθειες της Δέσποινας που έχετε κάνει ευαγγέλιο, Γουέμπλεϊ είναι αυτό, λογικό να προσπαθειτε να το μειώσετε. Το είπε και η Δέσποινα άλλωστε...

Α ενα ανάποδο φαουλ στο 17' έγινε τωρα ε; μην τα λες έτσι και αρχίσει να βαραει απο τώρα βολές ο Διαμαντίδης

Στάλθηκε από το LG-P500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

kostasb13
08-11-2014, 21:50
Για αυτό διαμαρτυρόταν ο πρώην προπονητής σου μετά την ήττα στον τέταρτο τελικό φέτος. Για ένα φάουλ του Περπέρογλου που δεν ήταν στο πρώτο ημιχρονο...Δεν το είπα εγώ...

hakoo
09-11-2014, 12:49
Kαλα ολα τα αλλα, ο Σερετης ως τι ακριβως επικαλειται? Εχει μια αποψη με την οποια διαφωνω εντελως αλλα την δικαιολογω για καποιον που πουλαει αντικειμενικοτητα για να ψαρευει κλικς/ακροατες απο ολες τις ομαδες (και ειδικα απο αυτη που εχει τους περισοστερους). Το οτι δηλωνει Παναθηναικος δεν μου λεει απολυτως τιποτα βασικα ουτε προσθετει καποια βαρυτητα σε αυτα που λεει.
Αν φτασω στο σημειο να διαβαζω τον (καθε) Σερετη για να σχηματισω αποψη για κατι αυταποδεικτο (και με αποδειξεις και με κοινη λογικη και μπροστα στα ματια μας και πισω απο τα ματια μας και με προεδρο ΕΠΟ φυτευτο πρωην προεδρο πεφο) κλαφτα χαραλαμπε.
Ο Ολυμπιακος ελεγχει την ΕΠΟ, αν αυτο με εξισωνει με οσους πιστευουν οτι τους ψεκαζουν οπως μας λεει ο φιλος Tilemax απο πανω so be it, το προτιμω απο το να παριστανω τη στρουθοκαμηλο στα 31 μου επειδη θιγεται το οπαδιλικι μου.

tonybsg
09-11-2014, 13:11
Ε δεν μου απαντάς όμως σε τίποτα ρε συ hakoo, και κάνω κουβέντα δεδομένων των όσων αυταπόδεικτων λες, μιας και απάντησες στο ποστ μου για αυτά τα πολύ συγκεκριμένα πράγματα. Ας μου έλεγες από την αρχή ότι δεν έχει σημασία τι έχει γίνει μέχρι τώρα, αν σε έχει σπρώξει η διαιτησία, με ποιους έχεις παίξει, και να πάμε παρακάτω, δεν τρέχει τίποτα (το εννοώ, δεν λέω κάτι ειρωνικά). :)

(α, είπα από το αρχικό ποστ γιατί παρέθεσα μία άποψη ενός Παναθηναϊκού - δεν νομίζω ότι με αυτό το άρθρο κατάφερε να κερδίσει αναγνώστες γαύρους πάντως!).

nikon
09-11-2014, 14:19
Kαλα ολα τα αλλα, ο Σερετης ως τι ακριβως επικαλειται? Ως κάποιος με μεγαλύτερη εμπειρία στον χώρο από όλους μας εδώ μέσα και ως κάποιος που είναι πιο κοντά στα πράγματα λόγω του επαγγέλματος ίσως;;;
Το ότι αυτά που λέει δεν συμβαδίζουν με τις απόψεις μας δεν σημαίνει ότι τα λέει για να κερδίσει κλικς απλά αυτό πιστεύει αυτό λέει τόσο απλά.

Φαντάζομαι ότι ο Τόνυ δεν έβαλε αυτά που είπε ο Σερέτης για να σας πείσει ότι αυτό που πιστεύεται είναι λάθος (ξέρει ότι δεν υπάρχει περίπτωση) αλλά για να σας δείξει ότι δεν είναι αυτό που πιστεύει όλος ο κόσμος όπως νομίζεται, υπάρχουν γαύροι που θα συμφωνήσουν μαζί σας ότι πίσω από όλα είναι η παράγκα αλλά υπάρχουν ακόμα και παναθηναϊκοί που έχουν αντίθετη άποψη.

hakoo
09-11-2014, 17:32
Ακριβως επειδη εχει μεγαλυτερη εμπειρια και γνωριζει προσωπα και καταστασεις ειναι αστειο να προσπαθει να κανει αγωνιστικη προσεγγιση και κριτικη σε ενα προιον που ειναι διεφθαρμενο. Το να υπαρχει ας πουμε ενα παρανομο κυκλωμα στο Ελληνικο ποδοσφαιρο (κατι που εχει αποδειχθει και εχουν πεσει και νομικες ευθυνες για σενα που τα κοιτας αυτα -βεβαια σε προσωπα που δεν κανουν τζιζ) και να καθεται σοβαρος δημοσιογραφος να ασχολειται με το φαουλ που ητανε δεν ητανε και με το ποσο καλος η κακος ειναι ο ταδε η ο δεινα παικτης ειναι (κατα τη γνωμη μου παντα) αδιαφορο και αποπροσανατολιστικο.
Δεν μου λεει απολυτως τιποτα. Δεν ειπα ποτε οτι δεν υπαρχουν αλλες αποψεις, οπως και για ολα τα θεματα, σιγουρα θα βρεις και ανθρωπους που ειναι Παναθηναικοι και πιστευουν οτι στο Ελληνικο ποδοσφαιρο τα παντα ειναι μια χαρα.
Τony ξερεις ποσο σε σεβομαι, ξερεις ποσο σε συμπαθω, αλλα ρε φιλε ειλικρινα δεν θελω να μπω στην διαδικασια να μετρησουμε που εχει ευνοηθει και που εχει αδικηθει ο Ολυμπιακος, δλδ με ολο τον σεβασμο σου ξαναλεω, ειναι καπως μειωτικο για την δικη μου τουλαχιστον αντιληψη. Θεωρεις οτι η ομαδα σου δεν εχει ευνοηθει φετος? Καλα κανεις, δεν προσπαθω να πεισω κανεναν αλλωστε, απλα καταθετω την αποψη μου. Και για την δικη μου αντιληψη τα πραγματα αυτα ειναι ο ΟΡΙΣΜΟΣ του αυταποδεικτου. Οποιος δεν εχει πειστει με ολα αυτα που συμβαινουν δεν νομιζω οτι θα πειστει απο την δικη μου αποψη σε ενα φορουμ αλλωστε.

Και κατι αλλο γιατι τωρα το ειδα


Την άποψη αυτή την έχω γενικά όχι μόνο για τον αθλητισμό αλλά και για τη ζωή, όχι ότι αυτό θα αλλάξει τη γνώμη σου για μένα...........

Περιττο να πω οτι ολο αυτο ειναι μια συζητηση για το συγκεκριμενο θεμα. Την καλυτερη αποψη εχω για σενα, το ξερεις νομιζω.
Απλα πασχεις απο μια παθηση που εγω την ονομαζω γαυριτιδα, δυστυχως ειναι πολυ κοινη γυρω μας και θελει ατομα καθολα αξιολογα οταν η συζητηση ερχεται γυρω απο το συγεκριμενο κατι να παθαινουν και η κριτικη τους ικανοτητα να επηρεαζεται, για να το πω κομψα :a036:
Με πατερα και μεγαλο αδερφο φανατικους γαυρους το εχω το προβλημα μεσα στο σπιτι μου δυστυχως.

kostasb13
09-11-2014, 21:43
Τελικα οπως φανηκε τα συνεταιρακια δουλεψαν για το καλο του γαυρου στο φιλικο της Τουμπας:pound:

http://www.frontpages.gr/data/2014/20141109/GavrosI.jpg

odytsak
09-11-2014, 22:10
Oταν η διαιτησία είναι 50-50 μόνο το ποδόσφαιρο κερδίζει,
ο Παναθηναϊκός έδειξε και στο Καραισκάκη ότι έχει καλή ομάδα και θα έπαιρνε κι εκεί τουλάχιστον το Χ αν η διαιτησία ήταν 50-50.

katalanos_7
09-11-2014, 22:43
Πες μας odytsak στο Καραϊσκάκη που στέρησε η διαιτησία το Χ από τον παναθηναϊκό.Στις 0 τελικές που είχε ή στο ότι δεν του απέβαλε τον τερματοφύλακα και όχι μόνο θα έπαιζε με 10 αλλά και χωρίς κανονικό τερματοφύλακα αφού είχε κανει και τις 3 αλλαγές;;;
Και για να το πάμε και καθαρά ποδοσφαιρικά που την είδες την καλή ομάδα;Μαγκιά τους που σήμερα με 2 ευκαιρίες έκαναν 2 γκολ, αλλά αν δεις στατιστικά του αγώνα ο Γλύκος έχει 0 αποκρούσεις!Καλή άμυνα παίζει ο παναθηναϊκός, δηλαδή ποδόσφαιρο που ικανοποιεί μόνο τους οπαδούς του, σε περίπτωση που είναι θετικό το αποτέλεσμα, ειδάλλως και οι ίδιοι θα σου πουν ότι δεν βλέπετε.

nikon
10-11-2014, 08:35
Ακριβως επειδη εχει μεγαλυτερη εμπειρια και γνωριζει προσωπα και καταστασεις ειναι αστειο να προσπαθει να κανει αγωνιστικη προσεγγιση και κριτικη σε ενα προιον που ειναι διεφθαρμενο. Μήπως λόγω αυτής της εμπειρίας και των γνωριμιών ξέρει ότι τελικά δεν είναι τόσο διεφθαρμένο όσο νομίζουν κάποιοι αυτό το προϊόν;;;....ή καλύτερα δεν είναι διεφθαρμένο για τον λόγο που νομίζετε.

Το να υπαρχει ας πουμε ενα παρανομο κυκλωμα στο Ελληνικο ποδοσφαιρο (κατι που εχει αποδειχθει και εχουν πεσει και νομικες ευθυνες για σενα που τα κοιτας αυτα...Επειδή εγώ τα κοιτάω αυτά στο παράνομο αυτό κύκλωμα στο οποίο έπεσαν νομικές ευθύνες εσείς που δεν τα κοιτάτε αυτά θυμάστε τον λόγο που κατηγορήθηκε;;;

και να καθεται σοβαρος δημοσιογραφος να ασχολειται με το φαουλ που ητανε δεν ητανε και με το ποσο καλος η κακος ειναι ο ταδε η ο δεινα παικτης ειναι (κατα τη γνωμη μου παντα) αδιαφορο και αποπροσανατολιστικο.Mόνο αυτό δεν έκανε αλλά δεν είναι εκεί το θέμα.
"Ιδιαίτερη ανάλυση φάσεων δεν χρειάζεται. Μούφα αποβολή, ανύπαρκτα φάουλ και κόρνερ, φάουλ σε κάθε άγγιγμα, κατά φαντασία οφσάιντ. Απ’ όλα είχε ο μπαξές."


Την καλυτερη αποψη εχω για σενα, το ξερεις νομιζω.
Υπαρχει τροπος να ξεφτιλιζεται ακομα περισσοτερο αυτο το σωματειο και αυτος ειναι οι ιδιοι οι φιλαθλοι του να υποστηριξουν τις κλεψιες και τις βρωμιες.
Δυστυχως υπαρχουν και αυτοι, ενας απο αυτους εισαι κι εσυ κατα τη γνωμη μου.Nαι πως δεν το ξέρω........

Απλα πασχεις απο μια παθηση που εγω την ονομαζω γαυριτιδα, δυστυχως ειναι πολυ κοινη γυρω μας και θελει ατομα καθολα αξιολογα οταν η συζητηση ερχεται γυρω απο το συγεκριμενο κατι να παθαινουν και η κριτικη τους ικανοτητα να επηρεαζεται, για να το πω κομψα :a036:Λέγεται απλά πίστη στον μισητό σου εχθρό και διαφορετική άποψη για κάποια πράγματα.;)

katalanos_7
10-11-2014, 11:47
Nikon άστους να λένε, είναι ωραία πάθηση η γαυρίτιδα!Και το ωραίο της είναι πως όσο μεγαλώνουμε γίνεται κι αυτή μεγαλύτερη...

PDS
10-11-2014, 11:53
Nikon άστους να λένε, είναι ωραία πάθηση η γαυρίτιδα!Και το ωραίο της είναι πως όσο μεγαλώνουμε γίνεται κι αυτή μεγαλύτερη...

Ισως γιατι γινονται ολο και περισσοτερα τα κλεμμενα?Μηπως γιατι μας εκοψε την μπαλα?.
Εχει παψει χρονια να υπαρχει το μισος αντιπαλοτητας.Εχει ξεφυγει απο εκει.Οταν δειτε την αληθεια καποια στιγμη, παιζει να σωθει το προιον.

katalanos_7
10-11-2014, 12:35
Θα κόψουμε κι εμείς τη μπάλα αν σας βολεύει και θα βλέπουμε μόνο μπάσκετ που είναι όλα πεντακάθαρα και δεν υπάρχει ούτε ίχνος υποψίας για κλεψιές...

PDS
10-11-2014, 12:44
Τουλαχιστον παραδεχεσαι οτι κλεβετε στο ποδοσφαιρο κατι ειναι και αυτο.
Αν και δεν παρακολουθουσα ιδιαιτερα Ελληνικο μπασκετ τα τελευταια χρονια, ξερω οτι οτι δεν υπαρχει Τσ.Λ για να σου προγραμματιζει τις μεταγραφες σου καθε Μαιο με τα κλεμμενα τεραστια ποσα που μοιραζει η ουεφα..και μετα να το παιζεις οτι εχεις παιχτες και ομαδα.
Στο μπασκετ επισης ξερω,γιατι ευρωλιγκα βλεπω(τουλαχιστον τα τελευταια παιχνδια),οτι ο ΠΑΟ ειναι η μεγαλυτερη ομαδα τις ευρωπης τις τελευταιες 10ετιες και αν ο γαυρος ηταν μεγαλυτερη θα μπορουσε να το αποδειξει(κατι που ειναι απιθανο στο ποδοσφαιρο με την διαφορα των εσοδων ,να αντεξει δλδ μια ομαδα σε βαθος χρονου να τα πηγαινει καλα ευρωπη).

Παρ'ολα αυτα αν υπαρχουν σφυριγματα(γιατι εχω αρχισει και βλεπω περισσοτερο μπασκετακι), θα βγω να το πω οτι τα πηρα και δεν θα ειμαι και διαιτερα περήφανος, ουτε θα το γυρισω σε αυτα που κανετε στο ποδοσφαιρο.:)

dlevel
10-11-2014, 13:39
Σωστός ο PDS, και ο γαύρος αποδεικνύει στην Ευρώπη οτι είναι η μεγαλύτερη Ελληνική ομάδα με νικές σε juve και atletico, και προκρίσεις κλπ κλπ.

PDS
10-11-2014, 13:50
Χαιρομαι που συμφωνουμε και για μπασκετ και για ποδοσφαιρο, για το ποια ομαδα θα πρεπει να θεωρειται η καλυτερη διαχρονικα.(αν και δεν διαβασες την 2η-3η σειρα, δεν πειραζει..ακομα και ετσι..)

dlevel
10-11-2014, 14:00
Εννοειται πως συμφωνούμε, οι αριθμοί τα λένε όλα. Α και επίσης είμαι απο αυτους που κράξαν τη διαιτησία στην τρίπολη, αλλα θεωρώ γελοίο αλαφούζο και αναστασίου που κλαίγονταν για το αρα ουτ χωρίς να έχουν κάνει φάση στο τέρμα.

PDS
10-11-2014, 14:12
Δεν μιλησα για διορισμένες συμμετοχές, αλλα για επιτυχίες btw:p

dlevel
10-11-2014, 14:18
και γω, στους 16, φέτος τουλάχιστον UEFA κλπ κλπ. :P

katalanos_7
11-11-2014, 00:05
Τουλαχιστον παραδεχεσαι οτι κλεβετε στο ποδοσφαιρο κατι ειναι και αυτο.
Αν και δεν παρακολουθουσα ιδιαιτερα Ελληνικο μπασκετ τα τελευταια χρονια, ξερω οτι οτι δεν υπαρχει Τσ.Λ για να σου προγραμματιζει τις μεταγραφες σου καθε Μαιο με τα κλεμμενα τεραστια ποσα που μοιραζει η ουεφα..και μετα να το παιζεις οτι εχεις παιχτες και ομαδα.
Στο μπασκετ επισης ξερω,γιατι ευρωλιγκα βλεπω(τουλαχιστον τα τελευταια παιχνδια),οτι ο ΠΑΟ ειναι η μεγαλυτερη ομαδα τις ευρωπης τις τελευταιες 10ετιες και αν ο γαυρος ηταν μεγαλυτερη θα μπορουσε να το αποδειξει(κατι που ειναι απιθανο στο ποδοσφαιρο με την διαφορα των εσοδων ,να αντεξει δλδ μια ομαδα σε βαθος χρονου να τα πηγαινει καλα ευρωπη).

Παρ'ολα αυτα αν υπαρχουν σφυριγματα(γιατι εχω αρχισει και βλεπω περισσοτερο μπασκετακι), θα βγω να το πω οτι τα πηρα και δεν θα ειμαι και διαιτερα περήφανος, ουτε θα το γυρισω σε αυτα που κανετε στο ποδοσφαιρο.:)

Πως από αυτά που γράφω συμπέρανες ότι εγώ παραδέχτηκα για κλεμένα, μόνο εσυ ξέρεις...
Τόσα χρόνια μας λέγατε στην μπάλα πως σας κλέβουμε και αυτό φαίνεται στις πορείες σας στην Ευρώπη. Τώρα που στην Ευρώπη δεν υπάρχετε πουθενά και εμείς τα τα πάμε μια χαρά σας έχει γυρίσει η καραμέλα μπούμερανγκ και δεν έχετε τι να πείτε.
Τέλος όσον αφορά το ότι και καλά σας κόψαμε τη μπάλα (όχι το ότι δεν παίζετε τίποτα, γι' αυτό και δεν ασχολείστε) γιατί δεν πάτε στα αθλήματα του ερασιτέχνη σας που κοντεύει να διαλυθεί;Και δεν το λέω κοροϊδευτικά αλλά εκεί γιατί δεν πάτε, σας τα κόψαμε κι αυτά;

PDS
11-11-2014, 00:55
Πως από αυτά που γράφω συμπέρανες ότι εγώ παραδέχτηκα για κλεμένα, μόνο εσυ ξέρεις...
Τόσα χρόνια μας λέγατε στην μπάλα πως σας κλέβουμε και αυτό φαίνεται στις πορείες σας στην Ευρώπη. Τώρα που στην Ευρώπη δεν υπάρχετε πουθενά και εμείς τα τα πάμε μια χαρά σας έχει γυρίσει η καραμέλα μπούμερανγκ και δεν έχετε τι να πείτε.
Τέλος όσον αφορά το ότι και καλά σας κόψαμε τη μπάλα (όχι το ότι δεν παίζετε τίποτα, γι' αυτό και δεν ασχολείστε) γιατί δεν πάτε στα αθλήματα του ερασιτέχνη σας που κοντεύει να διαλυθεί;Και δεν το λέω κοροϊδευτικά αλλά εκεί γιατί δεν πάτε, σας τα κόψαμε κι αυτά;

Οταν μου λες για μπασκετ, φανταστηκα οτι μπορεις να δεις και τα χειροτερα που γινονται στο ποδοσφαιρο.Λαθος.
Φαινοταν καποτε η διαφορα στην Ευρωπη.Με παραγκα=εσοδα 1 προς 30 και πολυ κρατησε.Αλλωστε για αυτα τα ρημάδια τα 25-30 του C.L δεν στήθηκε η παραγκα?Για να κανουν προγραμματισμο με αυτα απο τον Μαιο οι ''δημαρχοι''?Δεν υπαρχει κανενα μπουμερανγκ με αυτες τις συνθηκες.


Δεν μου εχεις κοψει Παναθηναικο, μου εχεις κοψει το Ελληνικο ποδοσφαιρο(δεν εβλεπα μονο την ομαδα μου).Τωρα για τα αλλα τμηματα του Παναθηναικου δεν με ενδιαφέρει(εκτος μπασκετ) εφοσον δεν μου αρεσουν.Η σημαντικη διαφορα μας ειναι οτι εμενα με καιει το αθλημα(που μου αρεσει), οχι το τριφύλλι ή ο δαφνοστεφανωμενος.

katalanos_7
11-11-2014, 01:15
Στο τελευταίο συμφωνούμε.Εμένα με ενδιαφέρει ο Ολυμπιακός σε ότι άθλημα και να ειναι.Σίγουρα το ποδόσφαιρο έχει τον πρώτο λόγο αλλά παρακολουθώ είτε στο γήπεδο είτε από την TV και όλα τα άλλα.
Τώρα φταίνε τα έσοδα και δεν πάτε καλά στην Ευρώπη, άρα πάλι ο Ολυμπιακός.Γι' αυτό έχετε φτάσει σε αυτή τη κατάσταση γιατί σε όλα σας φταίει ο Ολυμπιακός και σε τίποτα οι διοικήσεις σας.
Τόσοι παναθηναϊκάρες υπάρχουν κανείς δεν βάζει το χέρι στην τσέπη;;;Το ίδιο ισχύει και για κάτι Ολυμπιακάρες δικούς μας που μου βγαίνουν για φωτογραφίες στο Καραϊσκάκη αλλά όταν είχε ανάγκη ο ερασιτέχνης έκαναν την παλαβή.

PDS
11-11-2014, 01:28
Ο Ολυμπιακος ως ιδεα ειναι ο τελευταιος που φταιει ή αν θες ειναι το θυμα για μενα.Οι προεδροι του και οι οπαδοι που συντηρουν την κατασταση ειναι οι υπευθυνοι κατ'εμε.

nikon
14-11-2014, 19:37
Που να ανέβουν και στην super league οι ¨σταυροφόροι".....άτιμη παράγκα.

PDS
14-11-2014, 23:54
^^Οτι πει ο τσοπ ε?

Την ιδια ωρα βεβαια οι ''Σαρριδες'' καταστρεφουν σιγα σιγα και την εθνικη.

ΥΓ.:f045:

kostasb13
15-11-2014, 00:02
Μπραβο στα παιδια για την μεγαλη προσπάθεια, τα έδωσαν ολα απέναντι στους ψαράδες. Δυστυχως μια άτυχη στιγμη μας στέρησε το αποτέλεσμα, συνεχιζουμε γερα ομως, ο δρόμος για την τελευταια θεση του ομίλου ειναι ακομα μακρύς....

odytsak
15-11-2014, 00:21
Οι παίκτες της εθνικής Φερόε ούτε που πρόλαβαν να πανυγηρίσουν,
πρέπει να γυρίσουν γρήγορα στην πατρίδα τους, δουλεύουν το πρωί. :P

jimspy
15-11-2014, 15:38
δυο οι εκδοχες κ ενα συμπερασμα για τα χθεσινα εξωγηπεδικα γεγονοτα

α εκδοχη . ο μαρινακης λεει μπαρουφες

β εκδοχη . μαρινακης αποδεικνύει ξεκαθαρα οτι δεν υπαρχει παραγκα ... κ οτι απλα εχει βαλει κοριους στα τηλεφωνα της ΕΠΟ κ ξερει ποιος ποτε γιατι κ απο που δεχονται τηλεφωνα οι διαιτητες , ο προεδρος , η ΚΕΔ κτλ.....η ακομα πιο απλα του δινουν οι ΄΄συνεργατες΄΄ του πληρη αναφορα κ διαλογους για το τι λεει ο προεδρος , οι διαιτητες κτλ με οποιον τους περνει τηλεφωνο, ποσες φορες τους πηρε τηλ. απο που τους πηρε κτλ.........κ μαλιστα ειναι τετοιου βαρους οι καταγγελιες ωστε τα θυματα αντι να πανε στον εισαγγελεα να τα πουνε .....τα λενε στον μαρινακη.....

το κοινο συμπερασμα ειναι ΠΑΝΙΚΟΣ.....

nikon
15-11-2014, 17:57
Μη σας πιάνει πανικός 4 ονόματα είναι μόνο Καρυοφίλλης, Τσίλος, Τίκας και Σοσώνης,

jimspy
15-11-2014, 18:08
κ τελικα ποιοσ οριστικε διαιτητης σε ενα ματς που ειχε παρει αναβολη..(με εντολη μελισσανιδη κ οχι απο απαιτηση της αστυνομιας κ εντολη υπουργου....χαχα....αμασητα τα καταπινετε).......μονο ο μαρινακης ξερει συμφωνα με τα ισχυριζεται οτι ο ορισμος ηταν διαφορετικος πριν καν να γινει ορισμος..........ξεβρακωνεται μονος του ...

υγ. με ποια αρμοδιοτητα κ γιατι ο μαρινακης ασχολειτε κ δειχνει τοσο ενδιαφερον κ ξερει το ποιος θα διαιτητευσει παιχνιδια φουτμπολ λιγκ κ γ κατηγοριας ?

nikon
16-11-2014, 07:38
Υπομονή έχει πάρει το δρόμο του το θέμα.

PDS
16-11-2014, 12:03
Μη σας πιάνει πανικός 4 ονόματα είναι μόνο Καρυοφίλλης, Τσίλος, Τίκας και Σοσώνης,

Επανήλθε η όραση.


Υπομονή έχει πάρει το δρόμο του το θέμα.

Ανθρωπινα λαθη.

kostasb13
16-11-2014, 13:52
Ετσι ειναι, εδω οι "αποδείξεις" ειναι δεδομενες...αφου το ειπε ο χοντρός και δεν αφορούν τον γαυρο, εδω δεν μιλαμε για φαντάσματα και αηδίες...

jimspy
16-11-2014, 14:03
Μετά, τηλεφώνησε στον κύριο Ζωγράφο, κανονικά, από το τηλέφωνο του γραφείου του, τον απείλησε ότι θα τον κάνει και θα τον δείξει. Τον πήρε και άλλες 15 φορές τηλέφωνο από συγκεκριμένο νούμερο το οποίο ανήκει στην εταιρεία του.


Στην Ασφάλεια κατέθεσε ο Αναπληρωτής Πρόεδρος της ΚΕΔ, Χριστόφορος Ζωγράφος, για την δολοφονική επίθεση σε βάρος του, τονίζοντας ότι είχε δεχτεί απειλητικό τηλεφώνημα με απόκρυψη στο οποίο του είπαν: "Απατεώνες θα σας πετάξουμε στην θάλασσα" ξεκαθαρίζοντας όμως πως δεν έδωσε σημασία και δεν έκανε κάποια καταγγελία, γιατί δεν είχε διαφορές με κάποιον.

Διάβασε περισσότερα στο: Οπαδούς βλέπει πίσω από την επίθεση ο Ζωγράφος | gazzetta.gr (http://www.gazzetta.gr/football/article/670852/opadoys-vlepei-piso-apo-tin-epithesi-o-zografos#ixzz3JETSenJj)



κοιτα να δεις που ο μελισσανιδης βρηκε καινουργιο ΄΄χορηγο΄΄ ....λες τελικα να πεσω εξω κ να το φτιαξει το γηπεδο

odytsak
16-11-2014, 14:46
Δεν πρόκειται να αλλάξει τίποτα, δυο βδομάδες μετά και τους έκανε ''ντα'' ο Ντάλας
αντί να τους ξηλώσει από τους πίνακες διαιτησίας και τον Σπάθα και τους τραγικούς επόπτες.

Ευτυχώς έρχεται ο Μελισσανίδης γιατί αυτή η αθλιότητα με το παιδοβούβαλο έχει παραγίνει,
όπως δείχνουν τα πράγματα Αλαφούζος και Σαββίδης είναι πολύ λίγοι μπροστά του.

http://www.sport24.gr/football/ellada/SuperLeague/ta_epsale_o_ntalas_se_spatha_kai_kontiza.3144652.h tml

Η απόδοση διαιτητών και βοηθών της Super League ήταν το θέμα συζήτησης του Χιου Ντάλας
στη συγκέντρωση που είχε μαζί τους σε κεντρικό ξενοδοχείο των Αθηνών.
Εκεί προχώρησε και σε προβολή βίντεο, ώστε τα λάθη να γίνουν κατανοητά από όλους και να μην επαναληφθούν.

Ο Χιου Ντάλας στάθηκε αρκετά στην αναμέτρηση Αστέρας-Ολυμπιακός λέγοντας στον Ηλία Σπάθα πως
ήταν η χειρότερη διαιτησία που έχει δει ποτέ.
Μάλιστα χαρακτήρισε την αποβολή του Μάσα ως
την πιο γελοία δεύτερη κίτρινη κάρτα που έχει δοθεί στην ιστορία του ποδοσφαίρου.

Ο Σκοτσέζος αρχιδιαιτητής ζήτησε το λόγο και από τον βοηθό διατητή Κοντιζά για τα οφσάιντ που υπέδειξε στο πρώτο ημίχρονο.
Αυτός του απάντησε ότι ο κόσμος πετούσε αντικείμενα και δεν μπορούσε να συγκεντρωθεί.
"Και τότε γιατί δεν το διακόψατε;", επανήλθε ο Ντάλας, για να ακολουθήσει η σιωπή του βοηθού.

nikon
16-11-2014, 14:47
Περιμένετε βρε να δούμε τι θα βγάλει η έρευνα, τι πανικός για "θάψιμο" της υπόθεσης είναι αυτός;;;

kostasb13
16-11-2014, 15:21
Περιμένετε βρε να δούμε τι θα βγάλει η έρευνα, τι πανικός για "θάψιμο" της υπόθεσης είναι αυτός;;;

Tρια πουλακια καθονταν....

nikon
16-11-2014, 15:29
Ετσι ειναι, εδω οι "αποδείξεις" ειναι δεδομενες...αφου το ειπε ο χοντρός και δεν αφορούν τον γαυρο, εδω δεν μιλαμε για φαντάσματα και αηδίες........και ένα τέσσερα.

jimspy
16-11-2014, 19:17
μαλλον εννοεις τι θα αποδειχθει στο δικαστηριο ,γιατι η εισαγγελικη ερευνα (http://www.koutipandoras.gr/article/117863/o-marinakis-hastoykize-dimosiografoys-kai-estine-paihnidia-yper-toy-olympiakoy-video) ειναι σχεδον ετοιμη κ την εχεις αμφισβητισει πολλακις(σε αντιθεση με την δηλωση μαρινακη την οποα εξελαβες σαν εξ ορισμου αληθινη) κ λιγες μερες εμειναν για να ολοκληρωθει......εκει μαλλον οφειλεται κ ο πανικος που διακρινεται στις δηλωσεις μαρινακη.....

nikon
16-11-2014, 19:32
Έτσι ότι λέει η γραμμή τίγρη, τα είπε γιατί έρχεται το τέλος του, τώρα γιατί είπε συγκεκριμένα ονόματα και πράγματα μόνο ένας τίγρης ξέρει.

Το έχω πει 239478596 φορές άντε άλλη μια, αν αποδειχθεί η ενοχή (αλλά όχι από τους φορουμοδικαστές) οποιουδήποτε προέδρου της ομάδας μου να πάει στη ψειρού και ακόμα πιο μέσα γιατί τέτοιον πρόεδρο δεν τον θέλουμε.

Τώρα που είδες να λέω ότι είναι και αληθινά αυτά που είπε ο Μαρινάκης μάλλον λόγω του πανικό σου ήταν και αυτό.

jimspy
16-11-2014, 19:47
μεχρι πριν ενα ποστ σε απασχολουσε η δικαστικη ερυνα ....τωρα η δικαστικη αποδειξη....το παραβλεπουμε κ παμε πιο κατω.....

η γραμμη τιγρη οπως την ονομαζεις τυγχανει να ειναι η ιδια με την γραμμη που ειναι πιο κοντα στη λογικη κ σε αυτην που ειναι τουλαχιστον το 90% του φιλαθλου κοσμου..........
.γιατι ακομα κ αν ειναι αληθινα αυτα που λεει ο μαρινακης τοτε αυτοκαρφωνεται για την παραγκα που εχει στησει κ δικαιωνει την σχεση του ως αφεντικο που του αναφερονται ολοι στην ΕΠΟ κ την ΚΕΔ κατι που εδω κ χρονια κοροιδευεις ως μύθευμα κ μαλιστα, επιστημονικής φαντασιας....αν αυτο σου ειναι τοσο δυσκολο να το καταλαβεις τοτε υπαρχει προβλημα.....

το που ειδα οτι κατεβαζεις αμασητο οτι πει ο προεδρος φανηκε απο το ποστ σου 2756 κ ολοκληρωσες με το 2761.....εκτος κ αν στα ποστ αυτα εννοούσες κατι αλλο απο αυτα που ειπε ο μαρινακησ.....

υγ...πανικος εγω ....?γιατι?
μην κρινεις εξ ιδιων ,τα αλλοτρια....
προσωπικα οπως κ η πλειονοτητα των οπαδων δεν αμφισβητει οτι ο μελισσανιδης ειναι μεγα λαμογιο....αλλα τουλαχιστον δεν εχει καταστρεψει το ελληνικο ποδοσφαιρο στο βαθμο που το εχει καταστρεψει ο καοκκαλης κ ο μαρινακησ........κ τελος ειμαι απο τους πολλους που δεν τον θελουν στην ΑΕΚ (αλλα τον θεωρουν αναγκαιο κακο)για ενα κ μονο λογο ....γιατι φοβαμαι οτι πολλοι οπαδοι της ομαδας μου θα καταντησουν....οι nikon του τιγρη.....
μαλλον μεσα στα ολα γεγονοτα κ την ταυτιση σου με τον προεδρο δεν εισαι σε θεση να καταλαβεις οτι δεν μιλαω για σενα οταν λεω για πανικο αλλα για τον μαρινακη .....

PDS
16-11-2014, 20:19
Mεταφραση:
''το παιζω τρελιτσα για οσο με παιρνει'' ή '' οπου βρω τρυπα θα βολευτω, μεχρι να αποδειχτει οτι... υπαρχει τρυπα'' και μετα τρεχω στο Ελληνικη επικαιροτητα, για να κραξω τα λαμογια τους πολιτικους.

kostasb13
16-11-2014, 22:06
Τώρα που είδες να λέω ότι είναι και αληθινά αυτά που είπε ο Μαρινάκης

Κα αυτο εδω τι ηταν;


Που να ανέβουν και στην super league οι ¨σταυροφόροι".....άτιμη παράγκα.

Μιλας για πανικους και λες να περιμενουμε αλλα απο οτι φαινεται εσυ ήσουν αυτος που δεν περίμενε και έβγαλε πόρισμα λιγες ωρες μολις απο τη στιγμη που ειπε αυτα που ειπε ο πρόεδρος σου.
Δυο μέτρα και δυο σταθμά, φαντάσματα απο τη μια, πορίσματα απο την αλλη όπου και οπως σε συμφέρει.

BillyFlo81
16-11-2014, 22:43
Ο ξυλοδαρμος του κυριου Ζωγραφου παντως δεν ειναι ο μαναδικος... Οποιος ειναι 30αρης και πανω θα θυμαται το παρκατω γεγονος..


Ο Παναθηναϊκός νίκησε με 1-0 με πεναλτυ στο 118 την ΑΕΚ και έκανε το νταμπλ, αλλά το πέναλτι με το οποίο έφτασε στη νίκη, λίγο πριν την εκπνοή της παράτασης (θεαματική πτώση, για να το πούμε κομψά, του Βαζέχα σε μαρκάρισμα του Μιχάλη Βλάχου), συζητιέται ακόμα. Και ο Φίλιππος Μπάκας,ο διατητης της αναμετρησης, δύο εβδομάδες μετά τον τελικό, δέχθηκε δολοφονική επίθεση από αγνώστους με σιδερολοστούς και κόντεψε να πάθει μεγάλη ζημιά. Δεν αποδείχθηκε ποτέ ότι οι δράστες της επίθεσης είχαν σχέση με την “Ένωση”, αλλά ο άτυχος διαιτητής άφησε αιχμές για τον τότε πρόεδρό της, τον Δημήτρη Μελισσανίδη. Η κίνησή του, όμως, να δείξει τα τραύματά του ακόμα και σε... επίμαχα σημεία του σώματός του, έγινε βούτυρο στο ψωμί του “τίγρη”. Η ατάκα του “βγαίνετε στα κανάλια με το κόκκινο βρακί και το δείχνετε σαν την Μπριζίτ Μπαρντό σε όλη την Ελλάδα" έχει τη δική της ξεχωριστή θέση στο βιβλίο της ιστορίας του ποδοσφαίρου μας. Βέβαια, ο τελικός ήταν επεισοδιακός πριν φτάσουμε στην επίμαχη φάση του πέναλτι στο 118’. Και μάλιστα όχι μόνο στις κερκίδες. Ποιος ξεχνάει, φερ’ ειπείν, το επεισόδιο που είχε λίγο πριν αρχίσει το δεύτερο ημίχρονο ο πρόεδρος του Παναθηναϊκού, Γιώργος Βαρδινογιάννης, με έναν αστυνομικό, τον Φώτη Ζουμπούλη. Επειδή ο τελευταίος (ο οποίος έχει προαχθεί στον βαθμό του ταξίαρχου Βορειοανατολικής Αττικής σήμερα!) είχε... τολμήσει να μην του επιτρέψει την είσοδο στα αποδυτήρια.



Αρθρο που βρηκα στο sportdog (που να δειτε και το βιντεο του αγωνα, για να δειτε τι κανανε ολα τα ζωα που ητανε στις κερκιδες). Μπορω να βρω και αλλα πολλα αντιστοιχα. Παντα ολα τα λαμογια θα διοικουν τις ομαδες μας με αποτελεσμα να πορωνουν τους πορωμενους οπαδους που φωρανε παροπιδες. Ολοι τους βραζουν στο ιδιο καζανι. Μου τη δινουν ολοι οι προεδροι σε αυτη τη χωρα με το τουπε τους, ακομα και ο Μαρινακης ως φιλαθλος του Ολυμπιακου που ειμαι. Εγω προσωπικα λυπαμαι για ολα αυτα και με κανουν να αηδιαζω και αν τυχει και βρεθω στο γηπεδο,θα χειροκροτισω μονο τους παικτες και τον προπονητη, δε θα πιω νερο στην υγεια του προεδρου που κανουν μερικοι μερικοι..

nikon
17-11-2014, 08:21
μεχρι πριν ενα ποστ σε απασχολουσε η δικαστικη ερυνα ....τωρα η δικαστικη αποδειξη....το παραβλεπουμε κ παμε πιο κατω.....Ότι το ένα (απόδειξη) είναι αποτέλεσμα του άλλου (έρευνας) είναι δύσκολο να το καταλάβεις οπότε ναι πάμε πιο κάτω.


η γραμμη τιγρη οπως την ονομαζεις τυγχανει να ειναι η ιδια με την γραμμη που ειναι πιο κοντα στη λογικη κ σε αυτην που ειναι τουλαχιστον το 90% του φιλαθλου κοσμου..........
.γιατι ακομα κ αν ειναι αληθινα αυτα που λεει ο μαρινακης τοτε αυτοκαρφωνεται για την παραγκα που εχει στησει κ δικαιωνει την σχεση του ως αφεντικο που του αναφερονται ολοι στην ΕΠΟ κ την ΚΕΔ κατι που εδω κ χρονια κοροιδευεις ως μύθευμα κ μαλιστα, επιστημονικής φαντασιας....αν αυτο σου ειναι τοσο δυσκολο να το καταλαβεις τοτε υπαρχει προβλημα.....Ακριβώς ότι ακούω στην tv (δηλώσεις Βελλή) βάλε κάτι δικό σου τουλάχιστον να μη φαίνεται.


υγ...πανικος εγω ....?γιατι?
μην κρινεις εξ ιδιων ,τα αλλοτρια....
μαλλον μεσα στα ολα γεγονοτα κ την ταυτιση σου με τον προεδρο δεν εισαι σε θεση να καταλαβεις οτι δεν μιλαω για σενα οταν λεω για πανικο αλλα για τον μαρινακη .....Ναι με έχει πιάσει ένας πανικός άλλο πράγμα δεν έκλεισα μάτι όλο το βράδυ σκεπτόμενος το ενδεχόμενο να πάει φυλακή ο Μαρινάκης και ο κάθε Μαρινάκης που μου δίνει και τρώω κάθε μέρα.
Ενώ εγώ μιλάω για σένα και τους υπόλοιπους εδώ μέσα λες και είναι στο χέρι σας να αλλάξετε κάτι από όλο αυτό.:doh:


Κα αυτο εδω τι ηταν;

Μιλας για πανικους και λες να περιμενουμε αλλα απο οτι φαινεται εσυ ήσουν αυτος που δεν περίμενε και έβγαλε πόρισμα λιγες ωρες μολις απο τη στιγμη που ειπε αυτα που ειπε ο πρόεδρος σου.
Δυο μέτρα και δυο σταθμά, φαντάσματα απο τη μια, πορίσματα απο την αλλη όπου και οπως σε συμφέρει.Εσύ όταν ακούσεις κάτι σημαντικό περιμένεις να δεις αν είναι αλήθεια ή ψέματα για να κάνεις ένα σχόλιο;;;
Ήταν απλά το σχόλιο που έγραψα όταν άκουσα τι είπε ο Μαρινάκης δεν νομίζω να είπα πουθενά ότι έτσι είναι πάει και τελείωσε ούτε έβγαλα κανένα πόρισμα άλλοι βγάζουν πορίσματα για το τι πιστεύει, υποστηρίζει, θέλει κλπ ο καθένας.


Ο ξυλοδαρμος του κυριου Ζωγραφου παντως δεν ειναι ο μαναδικος... Οποιος ειναι 30αρης και πανω θα θυμαται το παρκατω γεγονος..Μπαααα εδώ όλοι έχουν γεννηθεί την εποχή της παράγκας.

jimspy
17-11-2014, 08:49
δικαστικη ερευνα ειναι κ αυτη που τοσο καιρο αμφισβητεις κ περιμενεις δικαστικη αποδειξη...

αυτα που λεω τα εχω πει πριν τον βελλη στο ποστ 2760....αλλες δυο εκδοχες ....η εχεις αδυναμια κατανοησης η πουλας τρελλιτσα για να δικαιολογησεισ την αδυναμια κατανοησησ...

το ιδιο κ πιο κατω για το απλο σχολιο σου για τις δηλωσεις μαρινακη....
κ για ρο σχολιο σου με τα ονοματα διαιτητων

μονο που απο τα γεγονοτα μπακα μεχρι τωρα εχουν περασει 20 χρονια....κ σε αυτα τα 20 χρονια εχουν γινει πολυ χειροτερα .... κ αν νομιζεις οτι θα αρχισω να ζηταω δικαστικες αποδειξεις κ ερευνες για τον μπακα μιμουμενοσ εσενα δεν θα γινει.......ο μπακασ χτυπηθηκε προφανως με εντολη τιγρη οπως ο φουρνος του κωνσταντινεα κ μερικες ακομα περιπτωσεις εγιναν προφανως με εντολη μαρινακη......

nikon
17-11-2014, 09:01
Πες μας και ποιος χτύπησε και τον Ζωγράφο να μη μας τρώει η αγωνία.

jimspy
17-11-2014, 09:26
δεν ξερω....τα μεχρι στιγμης δεδομενα ειναι οι δηλωσεις μαρινακη που ερχονται σε συγκρουση με τις δηλωσεις κ την καταθεση του ιδιου του παθοντα.....
μην κανεις τετοιυς εξυπνακισμους γιατι δεν καταφερνεις τιποτα αλλο απο να επιβεβαιωνεις την αδυναμια σου πουλωντας τρελιτσα

nikon
17-11-2014, 09:30
Που ακριβώς έρχεται σε σύγκρουση το "με πήραν από απόκρυψη" με το "τον πήραν 15 φορές από ένα συγκεκριμένο νούμερο που ανήκει σε εταιρεία συγκεκριμένου ατόμου";;;....το ένα αποκλείει το άλλο;;;.....έτσι για να καταλάβουμε ποιοι βγάζουν πορίσματα ή πουλάνε τρελίτσα.

odytsak
17-11-2014, 09:43
Tι εννοείς? ότι γνώριζε το παιδοβούβαλο τον αριθμό της απόκρυψης?

Η άρση απορρήτου γίνεται μόνο με παρέμβαση εισαγγελέα ή δικαστική απόφαση.

nikon
17-11-2014, 09:47
Έλα ρε c κάνετε πως δεν καταλαβαίνετε;;;....δεν μπορεί να τον πήραν και από απόκρυψη και από κανονικό νούμερο;;;....εγώ αυτό καταλαβαίνω μπορεί να κάνω και λάθος αλλά αυτό καταλαβαίνω.

jimspy
17-11-2014, 09:52
ξαναδιαβασε τι ειπε το αφεντικο γιατι παραποιεις τα λεγομενα του κ θα σε μαλωσει.....

nikon
17-11-2014, 09:54
ξαναδιαβασε τι ειπε το αφεντικο γιατι παραποιεις τα λεγομενα του κ θα σε μαλωσει.....

........


μην κανεις τετοιυς εξυπνακισμους γιατι δεν καταφερνεις τιποτα αλλο απο να επιβεβαιωνεις την αδυναμια σου πουλωντας τρελιτσα

jimspy
17-11-2014, 10:06
πλεον παυω να πιστευω οτι πουλασ τρελιτσα κ λυπαμαι....
λοιπον το αφεντικο ηταν ξεκαθαρο....ο ιδιος ο μελισανιδης πηρε 15 φορες τηλεφωνο απο κινητο κ απο σταθερο κ του ειπε θα σε κανω κ δειξω
αλλα ο ζωγραφος δεν εδωσε σημασια σε ενα ανωνυμο τηλεφωνημα

δυστυχως τα παραπανω στο μυαλο σου ειναι αλληλενδετα κ δεν ερχονται σε λογικη συγκρουση

Nikoladim
17-11-2014, 10:53
Συγγνωμη με κινεζικο/πακιστανικο δεν μιλανε? Για πες αποκρυψεις λεμε?

Ασχετο και αυτο απευθυνεται σε εσας καλαμαραδες. Ειχα ερθει για ενα πσκ Θεσνικη και δεν μπορουσα να βρω μπουτικ του Παοκ να παρω μια φανελα! Ολοι μου λεγανε να παω στην τουμπα! Μα ειναι δυνατον !!!??

AriStos13
17-11-2014, 11:28
http://www.gazzetta.gr/plus/article/671296/i-hoynta-gia-ton-panathinaiko-kai-3-0-epi-toy-erythroy-astera
Πάει και το παραμύθι της Χούντας!!

kostasb13
17-11-2014, 11:44
Έλα ρε Αριστο τώρα, μην τους το χαλάς...

AriStos13
17-11-2014, 11:49
Κώστα κάτι θα βρουν να γκρινιαξουν οπότε μην αγχώνεσαι!!!

PDS
17-11-2014, 12:42
http://www.gazzetta.gr/plus/article/671296/i-hoynta-gia-ton-panathinaiko-kai-3-0-epi-toy-erythroy-astera
Πάει και το παραμύθι της Χούντας!!

Εδω τοσα χρονια βρε Αριστο τους φαινεται απολυτα φυσιολογικο να εχει στησει την Ευρωπη ο ΠΑΟ και εξωπραγματικα αδυνατο να στηνεται το ΕΛΛΗΝΙΚΟ πρωταθλημα.
Τι να λεμε...
Τα λεγαμε εδω περα πριν χρονια και μας εβγαζαν τρελους και αυτο γιατι υπηρχαν ''αποδειξεις''....Το ειπε η...Τζουλια Αλεξανδρατου της εποχης σε μια δηλωση της, οποτε το κανουμε τιτλο της ιστοριας του ΠΑΟ.
Εντωμεταξυ επι χουντας παλι αλλος ειχε ευνοηθει...
Τεσπα δεν υπαρχει σωτηρια. Αθωος ο Δον μεχρι να παει φυλακη(:a050:).Δεν υπαρχει παραγκα λεμε.

nikon
20-11-2014, 10:20
http://www.youtube.com/watch?v=C8vBKAwWG1k

To Kαμερούν είχε περάσει και η Ακτή ήθελε 1 βαθμό τον οποίο πήρε με τον ιδρώτα της.....εμετός.

mihalis13
20-11-2014, 12:35
Live η συνέντευξη τύπου του Μελισσανίδη

http://www.sport24.gr/LiveMatches/live_synenteyksh_tupoy_d_melissanidh.3151970.html

AriStos13
20-11-2014, 12:39
πολυ βαριες κατηγοριες απο τον Τιγρη προς Μαρινακη Ζωγραφο Σαρρη και δημοσιογραφους!!

kostasb13
20-11-2014, 12:46
Ας τους αφήσουμε να σκοτωθούν μεταξύ τους μπας και γλυτώσουμε έστω και έτσι.

AriStos13
20-11-2014, 12:50
Πρεπει να πανε μαζι με τον Τιγρη και ο Ρωσσος και ο Twitter μπας και βγει τιποτα!! Παντως αφου τον προκαλεσαν καλα τους κανει..!

Nikoladim
20-11-2014, 13:11
Μελισσανιδης Μαρινακης τα ιδια ακριβως ειναι... κολλητοι του Σαμαρα και κανουν οτι θελουν. Μια χαρα κανονισμενα τα εχουν, ουτε το δεξι τους φρυδι δεν σηκωνουν σε οτι γινεται, εχουν τα διαφορα κοπροσκυλα τους να τρεχουν και να γαυγιζουν για αυτους. Και ο Αλαφουζος μια απο τα ιδια, λαμογιο μου φαινεται απλως δεν θελει να ασχοληθει με το παρασκηνιο. Ας τους αφησουμε να αλληλοφαγωθουν "ΛΟΛ". Ελληνικο ποδοσφαιρο... Το μονο ευχαριστο νεο τις τελευταιες μερες ειναι πως επιτελους καθαρισε το ονομα του ΠΑΟ απο το επος του Γουμπλει... Οαση στην μποχα.

jimspy
20-11-2014, 13:52
τα ιδια ακριβως ειναι .....η τουλαχιστον ετσι δειχνει.....με την διαφορα ομως οτι κ οι δυο τη πιτα την θελουν ολοκληρη κ εκει ειναι κ η συγκρουση......

odytsak
20-11-2014, 13:58
M'αυτά και μ'αυτά πάει η αγωνιστική, δεν έχει μπάλα το ΣΚ.

nikon
20-11-2014, 14:43
πλεον παυω να πιστευω οτι πουλασ τρελιτσα κ λυπαμαι....
λοιπον το αφεντικο ηταν ξεκαθαρο....ο ιδιος ο μελισανιδης πηρε 15 φορες τηλεφωνο απο κινητο κ απο σταθερο κ του ειπε θα σε κανω κ δειξω
αλλα ο ζωγραφος δεν εδωσε σημασια σε ενα ανωνυμο τηλεφωνημα

δυστυχως τα παραπανω στο μυαλο σου ειναι αλληλενδετα κ δεν ερχονται σε λογικη συγκρουση"Ό,τι και να είπα, ό,τι και να έκανα πώς μπορεί να τα ξέρει αυτά ο Βαγγέλης Μαρινάκης. Ναι εγώ τηλεφώνησα στα θεσμικά όργανα."

Δεν ξέρω τι να κάνω, να πιστέψω ότι πουλάς τρελίτσα ή να λυπηθώ.:confuzed:

mihalis13
20-11-2014, 15:29
Πεθανα εκει που έλεγε οτι οι αλλοι ειναι μπούληδες!
Χαχαχα!

jimspy
20-11-2014, 15:45
"Ό,τι και να είπα, ό,τι και να έκανα πώς μπορεί να τα ξέρει αυτά ο Βαγγέλης Μαρινάκης. Ναι εγώ τηλεφώνησα στα θεσμικά όργανα."

Δεν ξέρω τι να κάνω, να πιστέψω ότι πουλάς τρελίτσα ή να λυπηθώ.:confuzed:

κανε οτι θες .......εγω παντως λυπαμαι αν απο ολα οσα ειπε καταλαβες οτι τηλεφωνησε στο ζωγραφο πριν απο τον ξυλοδαρμο του.............


yg....α κ που σαι εξυπνοπουλι......αυτο που προβαλεις ως στοιχειο ακλονητο(ουτε δημοτικο να πηγαινεσ δεν θα τα ελεγεσ αυτα) ειναι το τριτο ΄΄δεδομενο΄΄ που παρουσιαστηκε σημερα........κ αν θυμασαι καλα οταν μιλαγαμε μιλαγαμε βαση οσων ξεραμε κ οσων ειχαν βγει στην δημοσιοτητα ...δηλαδη δυο δεδομενα... αυτα που ειπε ο μαρινακησ κ αυτα που ειχε πει ο ζωγραφος.... ....νομιζω ημουνα ξεκαθαρος κ τοτε

nikon
20-11-2014, 18:20
........κ αν θυμασαι καλα οταν μιλαγαμε μιλαγαμε βαση οσων ξεραμε κ οσων ειχαν βγει στην δημοσιοτητα ...δηλαδη δυο δεδομενα... αυτα που ειπε ο μαρινακησ κ αυτα που ειχε πει ο ζωγραφος.... ....νομιζω ημουνα ξεκαθαρος κ τοτεΓια τα οποία έλεγες ότι ο Μαρινάκης λέει μαλακίες ότι τον πήρε 15 φορές γιατί ο Ζωγράφος είπε ότι τον πήραν 1 φορά από απόκρυψη και έλεγε ο "πουλάω τρελίτσα"......
Που ακριβώς έρχεται σε σύγκρουση το "με πήραν από απόκρυψη" με το "τον πήραν 15 φορές από ένα συγκεκριμένο νούμερο που ανήκει σε εταιρεία συγκεκριμένου ατόμου";;;....το ένα αποκλείει το άλλο;;;..........και απαντούσε ο φωτεινός παντογνώστης που λυπάται για τους άλλους και όχι για τον εαυτό του.....


πλεον παυω να πιστευω οτι πουλασ τρελιτσα κ λυπαμαι....
λοιπον το αφεντικο ηταν ξεκαθαρο....ο ιδιος ο μελισανιδης πηρε 15 φορες τηλεφωνο απο κινητο κ απο σταθερο κ του ειπε θα σε κανω κ δειξω
αλλα ο ζωγραφος δεν εδωσε σημασια σε ενα ανωνυμο τηλεφωνημα

δυστυχως τα παραπανω στο μυαλο σου ειναι αλληλενδετα κ δεν ερχονται σε λογικη συγκρουση....τα γραπτά μένουν δυστυχώς για σένα.

Ευχαριστώ
nikon
Απόφοιτος δημοτικού.

I_HAVE_A_NAME_
20-11-2014, 19:39
Τα γερά πορτοφόλια ήρθαν.Να δούμε αν θα καθαρίσει η πιάτσα ή αν θα αποτελειωθεί... Δεν είχαμε άλλη λύση από ότι φαίνεται..
Καλό φάγωμα...

jimspy
20-11-2014, 19:58
......δηλαδη ειναι το ιδιο το ΄΄με πηρε ο μελισσανιδησ 15 φορεσ κ απο την εταιρεια του κ με απειλησε ΄΄ με το ΄΄με πηρε μια φορα τηλεφωνο καποιοσ αγνωστος ,απο αποκρυψη κ με απειλησε ΄΄?
αλλοι δινουν cd ,αλλοι dvd.....εσας πραγματικα τι σας δινουν δωρεαν με το ¨¨Γαυρ﨨?

nikon
21-11-2014, 08:20
Σταμάτα να επιβεβαιώνεις ποιος το παίζει τρελίτσα εντάξει το καταλάβαμε.

jimspy
21-11-2014, 08:42
οντως ... το βλεπω κ στα πμ που μου ερχονται.....δεν εχει νοημα να ασχοληθω παραπανω

nikon
21-11-2014, 08:49
Έτσι ότι πει ο ρουφιάνος στο pm μην ασχολείσαι.

Nikoladim
21-11-2014, 10:30
To καφενειο των φιλαθλων ειναι ενα thread για χαλαρη κουβεντουλα,καζούρα/πειράγματα,παρασκηνιο/διαιτησιες κτλ κτλ.Αφορα ολα τα αθληματα και οι συζητησεις ειναι ''καφενειακου επιπεδου'' οπως αλλωστε μαρτυρα και ο τιτλος του thread.
Ολα αυτα με μετρο βεβαια χωρις να ξεφευγουμε απο καποια ορια.

Η λογικη του θρεντ. ^^

nikon
21-11-2014, 11:28
^^
Την οποία λογική ούτε ο ίδιος δεν έχει υιοθετήσει.:P

Nikoladim
21-11-2014, 11:44
:first: χαχαχαχα ζωστος!

PDS
21-11-2014, 12:10
Αναλογα που βρισκονται για τον καθενα αυτα τα ορια.:p

Δεν νομιζω οτι εχουν ξεπεραστει απο εμενα.Πχ ρουφιανο δεν εχω πει κανεναν απο οσο θυμαμαι(οχι δεν εστειλα εγω pm, αλλωστε τα ακους συνεχεια απο εμενα εδω, δεν υπαρχει λογος:p)

Ξεπερασμενο οριο βεβαια για καποιους αποτελει πχ το κραξιμο του παρασκηνιου ή του αγαπημενου τους προεδρου.Νιωθουν οτι προσβάλλεις τους ιδιους.Οποτε ας διαχωρισουμε τα πραγματικα ορια με τα αλλα (αγαπαω φαταουλ και θίγομαι κτλ).

nikon
21-11-2014, 13:47
Βαριέμαι να ψάξω πόσες φορές με ειρωνεύτηκες χωρίς καν να σου έχω πει κάτι αλλά δεν τρέχει τσάι όσο για το ρουφιάνος έτσι λέω εγώ αυτούς που στέλνουν pm σε κάποιον τρίτο για να μην ασχοληθεί μαζί μου γιατί είμαι μαλάκας, κομπλεξικός, ηλίθιος, στόκος, δεν ξέρω τι λέω κλπ κλπ εσύ πως τους λες;;;

Είχε γίνει και με άλλον (να λάβει pm από τρίτο) και αν δεν είναι ο ίδιος που στέλνει pm έχουν μαζευτεί πολλοί.

Nikoladim
21-11-2014, 15:07
Ελα παιδια κουλαρετε λιγο, χιουμοριστικα το πεταξα το ποστ του PDS, οχι για να γινει flame.

hakoo
21-11-2014, 15:08
Κατω τα χερια απο τον αγαπημενο μου χρηστη! :k020:
Και τι σε νοιαζει ρε συ τι λενε στα pms? Δικαιωμα τους ειναι.
Απο κει και περα εγω το θεωρω λιγο fail να λες οτι ελαβα το ταδε pm που μου λεει για σενα, ουτε επιχειρημα ειναι ουτε προσθετει κατι στην συζητηση. Αν καποιος θελει να μπει στην κουβεντα μπορει να το κανει, αλλιως δεν υπαρχει λογος να αναφερεται.

odytsak
21-11-2014, 15:13
Το πρωτάθλημα τελείωσε για φέτος αν δεν το καταλάβατε, πρωταθλητής ο ΠΑΟΚ και του χρόνου παίζει ομίλους τσουλού. :P

Χαλασμένο μαξιλάρι έχω, ξέρω. :P

nikon
21-11-2014, 15:17
Κατω τα χερια απο τον αγαπημενο μου χρηστη! http://www.ps4forums.gr/vb/images/new_smilies/k020.gif
Και τι σε νοιαζει ρε συ τι λενε στα pms? Δικαιωμα τους ειναι.
Απο κει και περα εγω το θεωρω λιγο fail να λες οτι ελαβα το ταδε pm που μου λεει για σενα, ουτε επιχειρημα ειναι ουτε προσθετει κατι στην συζητηση. Αν καποιος θελει να μπει στην κουβεντα μπορει να το κανει, αλλιως δεν υπαρχει λογος να αναφερεται.

Να με νοιάξει τι λέει για μένα ένας ρουφιάνος μέσω pm σε ένα φόρουμ τη στιγμή που ούτε καν με ξέρει καθώς έχω ξαναπεί ότι ο μόνος που με ξέρει και αυτός λίγο είναι ο Valkyre;;;;....έλα ρε c πλάκα μου κάνεις;;;

Fail για σένα για κάποιους τρόπος ζωής.;)

hakoo
21-11-2014, 15:23
Tι να σου πω, επειδη ακριβως δεν με ξερει ο αλλος προσωπικα χεστηκα τι θα πει σε ενα φορουμ σε ενα pm, δεν με ενδιαφερει καθολου βασικα.
Το θεμα ειναι να σε ξερει ο αλλος και να λεει για σενα, εκει ναι θα με νοιαξει.

nikon
21-11-2014, 15:24
Το ίδιο λέμε.

AriStos13
03-12-2014, 20:27
Πωωωω τι παστελι εβαλε ο Fuster....

kostasb13
03-12-2014, 21:45
^Του Περειρα ηταν καλυτερο...:P

Οκ, προσπαθησαν τα κορακια παλι, κανονικο γκολ του ΠΑΟΚ και λοιπα αλλα και σημερα ο γαυρος ηταν ανικανος να παρει τα δωρακια.
Επισης θα εχει ενδιαφερον να δουμε την τιμωρια που θα φαει για τις ''ομορφιες'' σημερα. Για να δουμε, θα εχει πλακα...

FotisGRC
03-12-2014, 22:07
Ποια τιμωρια??? Μην λες ανεκδοτα!

Ρε παιδια προσπαθουν να με βγαλουν τρελο. Δε λεω οτι εγιναν οργια, αλλα το λαμογιο ο Αρετοπουλος εδωσε πολλα δωρακια!

gtakis
03-12-2014, 22:38
Μπράβο στον Πάοκ για την πεντακάθαρη και δίκαια νίκη του με 1-3 γιατί κακώς ακυρώθηκε το γκόλ...φέτος δείχνει ικανός να το σηκώσει και μακάρι μπας και καταλάβει και ο χοντρός ότι δεν μπορείς μόνο να κονομάς και να πάς να την βγάλεις καθαρή με ανύπαρκτους παίχτες...χάρηκα που έγινε ένα ωραίο ντέρμπι αλλά στεναχωρήθηκα για την ομάδα μου και κυρίως γιατί είδα παίχτες που δεν έβγαλαν ούτε μια στιγμή πάθος με εξαίρεση τον Φουστέραρο την στιγμή που οι του Πάοκ έπαιζαν σκυλίσια.....

Υ.Γ: μια παρατήρηση μόνο φίλε kostas13 του Φουστέρ νομίζω ήταν πολύ πιο δύσκολο το γκόλ από του Περέιρα χωρίς αυτό να αναιρεί ότι του Πάοκ δεν θα είναι στα καλύτερα της χρονιάς.......

anbis
03-12-2014, 22:39
Δωράκια έδινε γιατί έρχονται χριστούγεννα.... Μην τον φάτε τον άνθρωπο... Τιμωρία;;;;δειδαξαν ήθος και σήμερα...

FotisGRC
03-12-2014, 22:54
Μπράβο στον Πάοκ για την πεντακάθαρη και δίκαια νίκη του με 1-3 γιατί κακώς ακυρώθηκε το γκόλ...φέτος δείχνει ικανός να το σηκώσει και μακάρι μπας και καταλάβει και ο χοντρός ότι δεν μπορείς μόνο να κονομάς και να πάς να την βγάλεις καθαρή με ανύπαρκτους παίχτες...χάρηκα που έγινε ένα ωραίο ντέρμπι αλλά στεναχωρήθηκα για την ομάδα μου και κυρίως γιατί είδα παίχτες που δεν έβγαλαν ούτε μια στιγμή πάθος με εξαίρεση τον Φουστέραρο την στιγμή που οι του Πάοκ έπαιζαν σκυλίσια.....

Υ.Γ: μια παρατήρηση μόνο φίλε kostas13 του Φουστέρ νομίζω ήταν πολύ πιο δύσκολο το γκόλ από του Περέιρα χωρίς αυτό να αναιρεί ότι του Πάοκ δεν θα είναι στα καλύτερα της χρονιάς.......

Ολα μου τα φιλαράκια φώναζαν που δεν μάρκαρε κανείς τον Φουστέρ κι εγώ απλά χειροκρότησα.. Ηταν ΓΚΟΛΑΡΑ του Φουστέρ. Στις 100 φορές μονο 1 το βάζεις. Του Περέιρα είχε την δυσκολία οτι ήταν στην κίνηση.

Χαίρομαι να βλέπω ματσάκια με πάθος και ωραία γκολ.

Nikoladim
03-12-2014, 22:55
Παιδια το πρωταθλημα εχει παρα πολυ δρομο...

anbis
03-12-2014, 23:13
Καλυτερο γκολ και πιο δύσκολο του φουστερ.δεν πιάνεις εύκολα στην κίνηση τέτοιο σουτ και παει εκεί που δεν μπορεί να κανει τπτ ο τερματοφύλακας.Του ΠΑΟΚ και αυτό καλό αλλά αν δεν ηταν εξω ο Ρομπέρτο μπορεί και να το έβγαζε. (Αν το έχω δει καλά)

|WISE|
04-12-2014, 15:13
^Του Περειρα ηταν καλυτερο...:P

Οκ, προσπαθησαν τα κορακια παλι, κανονικο γκολ του ΠΑΟΚ και λοιπα αλλα και σημερα ο γαυρος ηταν ανικανος να παρει τα δωρακια.
Επισης θα εχει ενδιαφερον να δουμε την τιμωρια που θα φαει για τις ''ομορφιες'' σημερα. Για να δουμε, θα εχει πλακα...
Για τι τιμωριες μιλας; Εγω προσωπικα νοιωθω πιο καλος ανθρωπος μετα το ηθος που διδαξε ο Θρυλος παλι. Στο τελος μαλιστα μπηκαν να πανηγυρισουν με τους παικτες του ΠΑΟΚ. Μιλαμε για τετοιο επιπεδο ηθους..

Μπραβο στον ΠΑΟΚ για την αντρικια νικη του παρα τις προσπαθειες του Αρετοπουλου.
Οσο για το πρωταθλημα που ονειρευεστε φιλοι του ΠΑΟΚ, καλυτερα να το ξεχασετς. Αφενος δεν θα αφησει ο χοντρος να το παρετε, αφετερου με τοσα παραρτηματα που θα ανοιξουν τα ποδια ειναι απιθανο.

odytsak
05-12-2014, 10:05
https://www.youtube.com/watch?v=SU9hVVBG6hs

litanies
05-12-2014, 10:20
^ rapto.gr εκ του liako.gr? xexe

PDS
05-12-2014, 15:42
Ντέκλαν Χιλ στο gazzetta.gr: «Ολα είναι στημένα στην Ελλάδα»!
«Βάλτε λουκέτο στο πρωτάθλημα σας για ένα χρόνο» δηλώνει στο gazzetta.gr, ο Καναδός expert σε στημένα παιχνίδια παγκοσμίως, με αφορμή τις νέες διώξεις σε 16 άτομα. «Σχεδόν τίποτα δεν έχει γίνει στην Ελλάδα, το ποδόσφαιρο είναι εθνικό σκάνδαλο».
http://www.gazzetta.gr/football/article/677460/nteklan-hil-sto-gazzettagr-ola-einai-stimena-stin-ellada

Ανθρωπινα λαθη.

Narayan
10-12-2014, 10:38
Τουλάχιστον στο Europa League ο Ολυμπιακός μπορεί και να πάρει κάποιον βαθμό εκτός έδρας :c055gfe:

nikon
10-12-2014, 10:39
http://www.humorlaugh.com/pictures/26_funny_faces_pictures/475x563_1203-5l12sa77kdb_623016023_l.jpg

phoenix7
10-12-2014, 14:13
Ελπιζω οχι όσους πήρε και ο ΠΑΟ εκτος φέτος

Στάλθηκε από το LG-P500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

nikon
10-12-2014, 14:27
’στο ’λεξ ακόμα χειρότερα αεκ είναι με Επισκοπή κλπ.

Viper
11-12-2014, 12:26
:pound::pound:

https://mtc.cdn.vine.co/r/videos_h264high/C4836E211E1153738286347481088_SW_WEBM_141804686216 4ee0dc43a66.mp4?versionId=lWKBZ6rzNnoZQ4qNVEz4jDg7 dBV_IQL5

mazos
02-01-2015, 19:12
Kανας Πανιωνιος στο φορουμ??

Nikoladim
07-01-2015, 18:15
Exoυμε δει στημενα και στημενα... αλλα αυτο ρε παιδια. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ.
http://www.contra.gr/rss/article3234070.ece/BINARY/w460/veroia1.jpg

O παιχτης της Βεροιας σταματει μονος του την μπαλα...σε δικια του φαση. :first::first::first:
http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/GreekCup/paraxena/stamathse-diko-toy-gkol-me-to-xeri-video.3234035.html

Απο το 20' και μετα


https://www.youtube.com/watch?v=sZ4DejQnqTc

nikon
08-01-2015, 08:01
Το είδα τώρα το πρωί και δεν το πίστευα, προφανώς την ώρα που πήγαινε η μπάλα στα δίχτυα θυμήθηκε τι το έχει παίξει στο στοίχημα.

corsaopc3071r
08-01-2015, 10:39
Απαπαααααα!!! Αυτος θελει τριπλο αφορισμο απο την εκκλησια ρε!

Kane
08-01-2015, 12:17
Έχουν γραφτεί κάποια πρόσφατα σχόλια στην είδηση και λένε ότι την μπάλα έβγαλε ο αμυντικός και ότι η ΝΕΡΙΤ έδειξε καθαρή φωτογραφία από την πίσω μεριά του τέρματος που αθωώνει τον αμυντικό


Μια χαρά το βλέπεις φίλε.
Το έδειξαν και στην Αθλητική Εκπομπή της ΝΕΡΙΤ, οπου βγήκε ο παίκτης, σχεδον κλαμένος, να ευχαριστήσει τον φωτογράφο που το επιασε καθαρά (υπάρχει ευκρινής φωτογραφία, απο την πισω μεριά του τερματος).
Το θεμα είναι οτι σχεδον κανενα αθλητικο site δεν προέβη σε επανορθωτικό δημοσιεύμα. Η δημοσιογραφική δεοντολογια πάει περίπατο.

mihalis13
11-01-2015, 20:30
Πήγα σήμερα να δω τον Παναθηναϊκό (αν και πλέον δεν βλέπω μπάλα) ευχαριστήθηκα το ματς είδα πολλά γκολ όλα μια χαρά.
Μετά μου λέγανε οι φίλοι έλα κάτσε να δούμε και τον γαύρο λίγο. Πραγματικά στο φαουλ (οκ δεν ήταν αλλα μπορεί να μπερδεύτηκε ο διαιτητής) αλλά η ιστορία με το τείχος μου φάνηκε τόσο αστεία που δεν άντεξα..
Σηκώθηκα και έφυγα.
Πριν αρχίσουν οι φίλοι του Ολυμπιακου να μου την πέφτουνε λεω οτι γενικά φέτος δεν έχω ιδέα τι παίζει με διαιτησία και δεν ασχολουμαι καθόλου. Απλά είδα αυτό το γεγονός και μου φάνηκε πολύ αστείο άσχετα σε ποια ομάδα συνέβαινε..

nikon
01-02-2015, 13:50
http://www.gazzetta.gr/football/article/696837/epithesi-opadon-toy-paok-se-mora-toy-olympiakoy

Μαγκιά κλανιά και κώλος φιλιστρίνι.

Nikoladim
01-02-2015, 14:16
http://www.gazzetta.gr/football/article/696861/kanena-epeisodio-stin-mihaniona ^^ ακυρο!

nikon
01-02-2015, 17:23
’κυρο το φιλικό σίγουρα για όλα τα άλλα δεν ξέρω.

phoenix7
01-02-2015, 21:33
Δεν υπάρχει άκυρο... έγινε κανονικά το συμβάν, που προσπαθούν να το μειώσουν ότι δεν έγινε τίποτα

http://www.redplanet.gr/podosfairo/ayth-einai-h-alhtheia-gia-to-epeisodio-sth-mhxaniwna.3279979.html

Nikoladim
01-02-2015, 21:46
αφου το επιβεβαιωσε ο Τσουκαλας, πρεπει να ειναι. Αν οντως εγινε το συμβαν παντως τι να πω.. καμια ελπιδα.

nikon
02-02-2015, 06:46
Μη σου φαίνεται απίστευτο Τάσο έχει ξαναγίνει και μάλλον θα ξαναγίνει, οι κουραδόμαγκες είναι πολλοί.

http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=369939&catid=1

hakoo
02-02-2015, 14:51
Πολλοι και κυριως απο ολες τις ομαδες. Μερικοι δε εχουν ξυλοκοπησει δημοσιογραφους, εχουν καψει περιουσιες και εχουν σκοτωσει ανθρωπο.

Nikoladim
04-02-2015, 14:57
http://www.contra.gr/Columns/CaesarSalad/article3284795.ece/BINARY/w460/chorimaniatis.jpg

Nτροπη!

hakoo
04-02-2015, 15:06
Τα μοντελα Μανιατης και Τσορι Ντομινγκεζ ποζαρουν με σιδερολοστους και ροπαλα τελευταια λεξη της μοδας.
Μα τι αντρες, ανατριχιαξα!

phoenix7
04-02-2015, 15:18
Ντροπή ναι μωρέ, άλλωστε είναι γνωστό τι "κακά" παιδιά είναι ο Τσόρι και ο Μανιάτης. Που να βάζαμε μετά τις δηλώσεις του Στοχ στα social media και τις φωτογραφίες του Κάτσε. Άλλωστε αυτά είναι περασμένα ξεχασμένα. Όχι ότι επικροτώ την παραπάνω φωτογραφία, αλλά είναι αστείο να κρίνει κάποιος κάτι τέτοιο ειδικά αν είναι οπαδός του ΠΑΟΚ, εκτός αν ξεχάσατε τι κάνατε πέρυσι μέσα στην τούμπα για τον ημιτελικό του κυπέλλου (http://www.ienimerosi.gr/diethnis-katakravgi-gia-ta-eschi-tis-toumpas/) ή και τι θα κάνετε στο ματς του Σαββατοκύριακου.

Ελπίζω φίλε hakoo Να ανατρίχιασες και με τις μαγκιές των οπαδών του ΠΑΟΚ όταν την έπεσαν στα 7χρονα παιδάκια πριν λίγες μέρες, αλλά αυτό δεν έγινε ε;

άλλωστε η φώτο εξηγεί, πάνε να αντιμετωπίσουν τον πόλεμο που ετοιμάζετε

hakoo
04-02-2015, 15:29
Πως μπορω να ανατριχιασω η μη με ενα θεμα που δεν εχω την παραμικρη πληροφορηση?
Γενικα τροποι να αποπροσανατολιστεις και να στρουθοκαμηλισεις παντα υπαρχουν, να μην ασχολεισαι δλδ με απτα πραγματα που απεικονιζουν ποδοσφαιριστες της ομαδας σου και να ασχολεισαι με τι υποτιθεται οτι εκαναν ανεγκεφαλοι οπαδοι αλλης ομαδας. Τροποι υπαρχουν, αρκει να εισαι σε denial.
Για το σκηνικο με τα 7χρονα εχεις καταλαβει εσυ να μας πεις? Εγω παντως απο αυτα που διαβασα ουτε καταλαβα τι εγινε ουτε αν εγινε Αλλα λεει ο ενας αλλα λεει ο αλλος, δεν θα μου εκανε και εντυπωση βεβαια να εχει συμβει μιας και η ηλιθιοτητα ορισμενων παντα με ξεπερναει.

Nikoladim
04-02-2015, 15:29
Ολοι υπολογοι ειναι, απλως ειναι ντροπη οι ιδιοι οι αθλητες να βγαινουν φωτογραφιες με καφρους. Δεν τους τιμα αυτο σε καμια περιπτωση και σιγουρα δεν πιστευω πως οι συγκεκριμενοι ειναι ετοιμοι για πολεμο.

nikon
04-02-2015, 17:13
Μη τρελαίνεστε παιδιά σε κοπή πίτας συνδέσμου πήγαν σαν καλεσμένοι και κάποια στιγμή όλοι αυτοί τους έβαλαν στη μέση για μια αναμνηστική φωτό τι θα έλεγαν όχι μη με βγάλετε δεν κάνει να μας δουν;;;.....μόστραραν και τα "εργαλεία της δουλειάς" για εφέ και έτοιμο το πάτημα για χαμό στα media.

Σε λίγο θα διαβάσουμε και ότι τους περίμενε απ'έξω ο Μήτρογλου με το παπί για να πάνε τρικάβαλο να κάνουν ντου σε κανένα σύνδεσμο.

dlevel
05-02-2015, 10:58
ήθελα να το γράψω μετά την Κυριακή.... αλλα.... ΠΡΩΤΑΘΛΗΜA Ε???? ΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!! :PPPPPPPPPPPPPP

Nikoladim
09-02-2015, 16:47
http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/Superleague/panathinaikos/to-aparadekto-pano-poy-aposurthhke-sth-lewforo.3294496.html

Εμετικο πανο. Ντρεπομαι για τα ατομα που το ανεβασαν. ΑΙΣΧΟΣ

d151
09-02-2015, 17:01
Μεγαλη ντροπή πραγματικά. Το γεγονός τουλάχιστον οτι η συντριπτική πλειοψηφία των φιλάθλων της θύρας 13 το κατακρίνει δείχνει οτι υπάρχει κάποια ελπίδα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

nikon
09-02-2015, 17:04
Toυς έκατσε βαρύ το περσινό και είπαν να ρεφάρουν, Τάσο αυτοί πρέπει να ντρέπονται που υπάρχουν όχι εσύ.

Kapa
09-02-2015, 17:11
Παντως αφησαν πανο απο τη 13 στο μνημειο της θυρας 7.

Παντου υπαρχουν ζωα και ανθρωποι.

nikon
09-02-2015, 17:15
Γι'αυτό το περσινό είπα και εγώ, τους κακοφάνηκε.

http://www.iapopsi.gr/wp-content/uploads/2014/02/pano-pao-thyra-7-2-547x411.jpg

Narayan
11-02-2015, 22:08
Συγχαρητήρια στην ΑΕΚάρα για την φοβερή εμφάνιση σήμερα και το θετικό αποτέλεσμα, κόντρα σε μια ομάδα που δεν έπεισε σε καμμιά στιγμή πως έχει παίκτες που αξίζουν μόνοι τους όσο όλη η δική μας ομάδα!

:aek::aek::aek:

Για τα σφυρίγματα δεν λέω τίποτα, τα είδαμε όλοι...

corsaopc3071r
18-02-2015, 19:46
Τιποτα δεν ειναι τυχαιο τελικα!!!

https://www.youtube.com/watch?v=bZNdRacBZg4#t=152

AriStos13
19-02-2015, 21:23
Η ποιοτητα εικονας του Αντ1:
6583
Απλα ελεος!!!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nikoladim
19-02-2015, 21:46
Τα γκολ που εχει φάει ο γαύρος , ούτε σε μπιλιάρδο ...


Sent from my iPhone using Tapatalk

stratisd
19-02-2015, 21:50
Η ποιοτητα εικονας του Αντ1:
6583
Απλα ελεος!!!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Χαχαχαχα ακριβως το ιδιο σκεφτομουν...

dlevel
19-02-2015, 21:57
Κρίμα με 2-1 θα είχαμε ακόμα τον πρώτο λόγο, δε νομίζω οτι χρειαζόταν να σπρώξει ο μητρο... τεσπα μέτρια πολύ η ομάδα, τυχεροί οι ουκρανοί

thanasis7
19-02-2015, 22:46
δεν εσπρωξε φιλε..ο αλλος βουτηξε.. μη ξεχναμε οτι ειναι μπαλα κ οχι μπασκετ.. το θεμα ειναι οτι η ομαδα δεν εκανε τιποτα και φαγαμε δυο εντελως τραγικα γκολ

Nikoladim
19-02-2015, 23:39
Εμενα προσωπικα μου φανηκε επιθετικο φαουλ.

thanasis7
20-02-2015, 00:05
θα βγουνε και οι δημοσιογραφοι αυριο και θα πουνε μας αδικησε η διαιτησια...ενω δε καναμε ουτε φαση

dlevel
20-02-2015, 00:08
έλα μάγκες κ εγω γαύρος είμαι, εύκολα το δίνεις φάουλ. Μακάρι να μη το έδεινε αλλα... anyway μπορούμε την ανατροπή

phoenix7
23-02-2015, 14:20
Μια Ριζούπολη είχατε να λέτε και χθες έγιναν τα ίδια και χειρότερα

Το γύρο του κόσμου κάνουν τα επεισόδια στη Λεωφόρο (pics)
(http://www.gazzetta.gr/football/article/706427/gyro-toy-kosmoy-kanoyn-ta-epeisodia-sti-leoforo-pics)

https://www.youtube.com/watch?v=wxq476YU0QI

Edit:

Στο μπάσκετ και το ματς ΠΑΟΚ - ΠΑΟ, κατάλαβαν επιτέλους οι Παοκτζήδες τι γίνεται σε αυτό το άθλημα. Και έχεις τον Γιαννακόπουλο να λέει κέρδισε και την διαιτησία

Giannis1979
23-02-2015, 14:46
Μπορεις να μας πεις ποιος τα προκάλεσε αυτά τα επεισόδια;

phoenix7
23-02-2015, 14:58
Μπορεις να μας πεις ποιος τα προκάλεσε αυτά τα επεισόδια;

Επειδή φαίνεται που το πας.

Ο Περέιρα φταίει γιατί οι οπαδοί του ΠΑΟ δεν ήταν έτοιμοι να τα σπάσουν όλα, τα καδρόνια και οι λοστοί και οι εκατοντάδες κροτίδες εμφανίστηκαν δια μαγείας

Σωστά;

http://i.imgur.com/DCTrEDQ.png

kostasb13
23-02-2015, 15:06
Μια Ριζούπολη είχατε να λέτε και χθες έγιναν τα ίδια και χειρότερα

Το γύρο του κόσμου κάνουν τα επεισόδια στη Λεωφόρο (pics)
(http://www.gazzetta.gr/football/article/706427/gyro-toy-kosmoy-kanoyn-ta-epeisodia-sti-leoforo-pics)

https://www.youtube.com/watch?v=wxq476YU0QI


















Edit:

Στο μπάσκετ και το ματς ΠΑΟΚ - ΠΑΟ, κατάλαβαν επιτέλους οι Παοκτζήδες τι γίνεται σε αυτό το άθλημα. Και έχεις τον Γιαννακόπουλο να λέει κέρδισε και την διαιτησία

Το ματς το ειδες καθολου, εστω μισο λεπτο, ή μπα και απλα εγραψες αυτο που ηθελες; Να σου θυμισω επισης οτι οι δηλωσεις των " αδικημενων" μπαοκτσηδων ελεγαν για τις " δυο ομαδες και δυο οικογενειες" που εχουν καταστρεψει το αθλημα...