PDA

View Full Version : ρυθμισεις ps3 για 3d ταινιες



SCORPIOS_X
14-11-2011, 11:40
γνωριζει κανεις τι ρυθμισεις χρειαζεται απο το Ps3 για να παιξει 3d ταινιες?
απο ποιο firmware εχουμε δυνατοτητα για αναπαραγωγη 3d ταινιων?

Leon_DiZ
23-11-2011, 15:32
στο 3.5 βαλανε υποστηριξη 3D και απο το 3.7 υποστηριζουν ασυμπιεστο ηχο + 3D menus στα 3D BD.

τωρα για να παιξεις 3D, εγω δεν θυμαμαι να κανει τπτ ιδιαιτερο. απλα το βαζεις και παιζει :P

προσεχε μονο αν του αλλαξεις tv να αναγνωρισει την καινουργια.
πχ. εγω το εχω στο δωματιο μου το ps3, η 3D tv ειναι στο σαλονι. το ειχα μεταφερει μια φορα και αυτο "νομιζε" οτι εδειχνε εικονα σε 2D tv. απλα πας στα display settings αν σου κανει κατι τετοιο και το ξαναρυθμιζεις (μεγεθος οθονης και αναλυση). τα υπολοιπα τα κανει μονο του.

ποιες ταινιες εχεις;; :P

gioko
05-01-2012, 12:10
Εγω χθες πηγα στο display settings εβαλα HDMI τις ιντσες της τηλεορασης αλλα αρχισε να κανει προβολη με χιονια και σαν να εχανε το σημα και να το ξαναεβρισκε.Τι μπορει να συμβαινει;Υπαρχει καποιο σχετικο βιντεο που να μας διχνει την διαδικασια μετατροπης;Στην τηλεοραση πρεπει να το αλλαξω σε 3D?

Leon_DiZ
05-01-2012, 12:24
Εγω χθες πηγα στο display settings εβαλα HDMI τις ιντσες της τηλεορασης αλλα αρχισε να κανει προβολη με χιονια και σαν να εχανε το σημα και να το ξαναεβρισκε.Τι μπορει να συμβαινει;Υπαρχει καποιο σχετικο βιντεο που να μας διχνει την διαδικασια μετατροπης;Στην τηλεοραση πρεπει να το αλλαξω σε 3D?

τι εκδοση ειναι το HDMI?
η κανονικη διαδικασια ειναι
1) αναγνωριζει το ps3 οτι εχεις 3D TV και σου λεει να του βαλεις τις ιντσες
2) βαζεις την ταινια
3) σου βγαζει μηνυμα η TV οτι το υλικο που παιζει ειναι 3D, οποτε πατηστε το κουμπακι 3D και βαλτε τα γυαλια (ετσι ειναι η διαδικασια στη Samsung που εχω)

gioko
05-01-2012, 13:22
φιλε μου εγινε σ'ευχαριστω.Η τηλεοραση μου ειναι η sony ΝΧ720.Το playstation το ειχασυνδεμενο απευθειας στην ηχομπαρα που μου εδωσαν δωρο.Μολις εβγαλα απο εκει το HDMI και το εβαλα απευθειας στην τηλεοραση καθαρισε.Ολα οκ ευχαριστω.

kwna
13-06-2013, 16:57
re paidia kserei kaneis na mou pei gt dn mou anagnwrizei ti tainia ti vazw mesa sto play kai enw kanei ixo tin diavazei diladi san na mn exei valei cd enw ta paixnidia ta paizei kanonika ti na kanw???