PDA

View Full Version : [Online] 1ο Κύπελλο AWD Turbo Eως 540PP



gonzalez
22-10-2011, 16:05
Έφτασε η ώρα λοιπόν να καταθέσω την ιδέα για το 1ο κύπελλο στο gt5. Εύχομαι να σας φανεί ενδιαφέρον και να πραγματοποιηθεί συμπληρωματικά με τις όποιες άλλες διοργανώσεις μπορεί να τρέχουν παράλληλα. Θα φροντίσουμε να γίνει σε ημερομηνίες και ώρες που να βολευτούμε όλοι.

Η συμμετοχή στη διοργάνωση θα γίνεται με ομάδες των 2 ατόμων.
Τα άτομα λοιπόν που θα είναι στην ίδια ομάδα θα πρέπει να έχουν ακριβώς το ίδιο αυτοκίνητο!
Ο περιορισμός είναι τετρακίνητα αυτοκίνητα turbo(υποχρεωτικά από τη μαμά τους, όχι βάζω turbo μετά άρα είναι) εως 540PP.

Η διοργάνωση θα έχει 2 φάσεις:
1)Ημιτελικός
2)Τελικός

Ο ημιτελικός θα πραγματοποιηθεί στην Nurbugring Nordscheife και ο τελικός στην πίστα της Spa και οι αγώνες θα έχουν 40 λεπτά διάρκεια.

Οι συμμετοχές θα πρέπει να είναι το ελάχιστο 12 ή 16 ή ... για να έχει νόημα μια τέτοια διοργάνωση με τη λογική που την παρουσιάζω.
Στον ημιτελικό θα υπάρχουν δύο γκρουπ.

Στο κάθε γκρουπ θα αγωνιστούν οι μισές ομάδες του κυπέλλου.
Αν οι συμμετοχές είναι πχ 12, θα περάσει μια ομάδα από το κάθε γκρουπ στον τελικό.
Αν είναι 16 οι συμμετοχές 2 ομάδες από τα κάθε γκρουπ στον τελικό.

Τρόπος Βαθμολόγησης

Στο τέλος του αγώνα η κάθε ομάδα θα έχει έναν συνολικό χρόνο, ο οποίος θα είναι το άθροισμα των συνολικός χρόνων των οδηγών της ομάδας.

Κανονισμοί

ΟΜΑΔΕΣ ΤΩΝ 2 ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ(ίδιου χρώματος)!
ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ: AWD TURBO ΕΩΣ 540PP όχι RM.
ΕΛΑΣΤΙΚΑ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ ΜΑΛΑΚΑ
ΩΘΗΣΗ: ΟΧΙ
ΠΟΙΝΗ: ΙΣΧΥΡΗ
ΠΡΟΣΦΥΣΗ: ΡΕΑΛΙΣΤΙΚΗ
ΜΗΧΑΝΙΚΗ ΒΛΑΒΗ: ΕΛΑΦΡΙΑ
BΟΗΘΕΙΕΣ:OFF, εκτός της γραμμής οδήγησης.

Συμμετοχή

Για να δηλώσετε συμμετοχή αρκεί ο ένας από τους 2 της ομάδας να ποστάρει τα ονόματά σας.
Οι προτεινόμενες ημέρες διεξαγωγής είναι Δευτέρα ή Παρασκευή. Αν δεν μπορείτε καμία από τις 2 θα βρούμε κάποια λύση στην πορεία.
Οπότε μαζί με τη δήλωση πείτε και ποια από τις 2 ημέρες θα μπορείτε.

Εαν υπάρχει κάποια πρόταση-ένσταση που όμως δεν αλλάζει τη δομή της ιδέας θα χαρώ να τη συζητήσουμε!
Πρόκειται για μια γρήγορη διοργάνωση, αφού ουσιαστικά μπορεί να ολοκληρωθεί σε 2 μέρες!
Εαν δε μαζευτεί ο απαιτούμενος αριθμός συμμετοχών προφανώς η διοργάνωση δε θα μπορέσει να πραγματοποιηθεί!

ReDWeeD-1-
22-10-2011, 19:49
gonzalezzz egw alios to skeutomoun, dld pos einai stin f1, Lemans, oxi "alla podosfero"..
tha exei trelo antagonismo an bathmologoumaste san omades kai san odigi ksexorista opos einai stin F1. emena auti einai h gnomi mou :)

gonzalez
22-10-2011, 20:05
gonzalezzz egw alios to skeutomoun, dld pos einai stin f1, Lemans, oxi "alla podosfero"..
tha exei trelo antagonismo an bathmologoumaste san omades kai san odigi ksexorista opos einai stin F1. emena auti einai h gnomi mou :)
Αυτό που λες θα μπορούσε να γίνει αν ήταν πρωτάθλημα, αλλά να κάνουμε κι άλλο πρωτάθλημα παράλληλα λίγο δύσκολο :a057:.
Γι αυτό το βάλαμε στη λογική του κυπέλλου για να είναι σύντομο αλλά και να έχει και τη λογική της ομάδας...

MajereMP44
23-10-2011, 03:34
Μακραν η καλυτερη πρόταση για event φίλε Κωστα !Μακαρι να εχει συμμετοχες η προσπαθεια σου! Εγω ειμαι μεσα.
Οταν με αφησει το συστημα +rep.

AWD_POWER
29-10-2011, 11:31
Δεν θα ήταν καλύτερα με σπορ μαλακά ελαστικά;
Δίνουν πολύ περισσότερο ρεαλισμό στον χειρισμό του αυτοκινήτου από τα αγωνιστικά.

gonzalez
29-10-2011, 13:35
Δεν είναι άσχημα και τα σπορ μαλακά, θα το δούμε αν είναι στην πορεία. Το έχω αφήσει λίγο κι εγώ εδώ το θέμα γιατί τρέχουν τα άλλα δύο πρωταθλήματα παράλληλα και είναι δύσκολο να γίνει τώρα γιατί είναι λογικό να μην πολυ προλαβαίνουμε, αν και πρακτικά δε θα κρατήσει πολύ. Μπορούμε όμως τουλάχιστον με το που τελειώσει το πρωτάθλημα με το integra να το ξεκινήσουμε αν υπάρχουν συμμετοχές.
Οπότε παιδιά όσοι ενδιαφέρεστε, δηλώστε τον teammate σας και βλέπουμε το πότε θα ξεκινήσει.
Εγώ θα είμαι λογικά με το MajereMP44 με ένα Mitsubishi Evo V κόκκινο!

MajereMP44
29-10-2011, 13:42
Με ενα αποκλειεται να ειμαστε.Οταν ειμαι συνοδηγος φοβαμαι.