PDA

View Full Version : Sony Announces Mouse and Keyboard Controller for PS3.



modecris
15-10-2011, 12:19
Επιτέλους πληκτρολόγιο και ποντίκι από την sony! βέβαια λέγοντας πληκτρολόγιο εννοούμε μια κομμένη version με μόνο τα απαραίτητα πλήκτρα ενώ από ότι φαίνεται στην παρακάτω φωτογραφία συνδέεται με USB.

http://www.gameranx.com/img/11-Oct/ps3-keyboard.jpg

Μένει να μάθουμε 3 πράγματα: τιμή σε euro (είπαν ¥9800/US$127), αν θα μπορούμε να παίξουμε όλους τους τίτλους ή μόνο ορισμένους και τέλος αν θα έχει καλή αίσθηση στον χειρισμό.


A mouse and keyboard controller for the PlayStation 3 will be making its way to store shelves on November 2, 2011. Licensed by Sony Computer Entertainment, HORI will be manufacturing the so-called Tactical Assault Commander 3 peripheral set, which sells for ¥9800, or US$127.

The Tactical Commander 3 consists of an optical right-handed mouse and a keypad for the left hand with WASD-style keys. The pad also includes an easy-access D-Pad comes attached with a palm rest.

Tracking resolution on the optical mouse is unclear, but it's doubtful that the mouse can match the capabilities of a true gaming mouse for the PC. However, the mouse will come equipped with a DPI/sensitivity toggle for more precise aiming.

Sony has not yet announced what games it plans to support with the peripherals at this time. It's curious to see if the company plans to offer mouse and keyboard support for first person shooters like Killzone 3 and Resistance 3, which would undoubtedly benefit from the precision offered by the peripherals.
http://www.gameranx.com/updates/id/3312/article/sony-announces-mouse-and-keyboard-controller-for-ps3/

MajereMP44
15-10-2011, 12:24
Με το πoy μαθω εντυπωσεις αγορά καπάκι.Επιτελους ενα σωστό περιφερειακο απο τη Sony για εμενα.Sorry απο τους φανατικους οπαδους του ds3 αλλα τα fps ειναι αυστηρά mouse/keyboard.Aν δεν lag-αρει το mouse θα ειναι θεϊκό.

Vicarious
15-10-2011, 12:32
Αρχικά να πω ότι είναι μία καλή ιδέα.

Δεύτερον βλέπω ότι δεν είναι wireless. δεν νομίζω να βολεύει αυτό κάποιον που έχει απόσταση από το ps3.

Τρίτον σχεδιαστικά είναι πολύ πίσω. το keyboard μου φαίνεται για τέλος δεκαετίας 80, amiga φάση. Πιστεύω θα βγάλουν άλλες εταιρίες δικές τους εκδοχές που θα το τσακίζουν -σχεδιαστικά-.

Και τέλος, ok βάλανε μόνο τα απαραίτητα κουμπιά WASD για FPS παιχνίδια. Χαθηκε να βάλουν και ένα μικρό chat pad κάπου? Που να αποσπάται κιόλας? Να διευκολύνουν λίγο και το browsing? δλδ τόσο σκέψη θέλει ή τόσο φαντασία? Και δεν νομίζω ότι δεν το κάνανε για μην τους μείνουν τα chat pad στο ράφι. άλλη κατηγορία τιμής το ένα άλλη το άλλο.

κατά τη γνώμη μου, ακριβό γι αυτά που προσφέρει.

MajereMP44
15-10-2011, 12:37
Μαλλον για να μην ξεφυγει και γινει κανονικο pc η κονσόλα το εκαναν να δειχνει πιο "κονσολάδικο" περιφερειακό ρε συ και αρχισουν να παιζουν ξερω γω fifa με δαυτο κατι καμμενοι pc-αδες lol

dimitrisasp
15-10-2011, 15:36
Όπως ήδη ειπώθηκε είναι μείον τα καλώδια. Από κει και πέρα καλή ιδέα αλλά σε βγάζει από τη φάση της κονσόλας κατ'εμέ..

Ignition
21-11-2011, 15:37
Μόλις το παρήγγειλα θα έρθει μάλλον μέχρι τέλος της εβδομάδας..

modecris
21-11-2011, 20:25
Μόλις το παρήγγειλα θα έρθει μάλλον μέχρι τέλος της εβδομάδας..

Από πού και πόσο φίλε μου?
Περιμένουμε εντυπώσεις!

Ignition
21-11-2011, 20:37
Το παράγγειλα από το amazon.co.uk σε military χρώμα το είχε 79 λίρες με δωρεάν μεταφορικά. Μάλλον την Παρασκεύη θα το έχω και θα σας γράψω εντυπώσεις. Βλέπεις εγώ είμαι PC Gamer και δεν μπορώ να παίξω πολύ καλά call of duty σε ps3, φαντάζομαι να κάνει δουλεία μιας και η sony το λέει official.

modecris
21-11-2011, 20:50
^^ Σε ευχαριστώ.

Ίσως θα πρέπει να αλλάξει ο τίτλος του thread. Το χειριστήριο το βγάζει η Ιαπωνική HORI (άρα δεν ξέρω αν κολλάει το "official of sony") και ονομάζεται Tactical Assault Commander 3 (TAC3).

Περισσότερα εδώ:
http://www.hori.jp/uk/

Και μερικά video:

10YgZg2U3a4

GhWWjIYgNHk

LwWnVtFO8nU

faXAaoMKqWo

Ignition
21-11-2011, 21:00
Ναι, η Hori το βγάζει απλά είναι official sony εννοώντας ότι έχει πάρει την πιστοποιήση της sony και είναι foul συμβατό. Δεν το πουλάει ή sony σαν sony.

Ignition
21-11-2011, 21:03
Εγώ πήρα αυτό το χρώμα...

http://www.blogcdn.com/www.engadget.com/media/2011/10/d01-1318922421.jpg

GedoGt
21-11-2011, 21:52
Ναι, η Hori το βγάζει απλά είναι official sony εννοώντας ότι έχει πάρει την πιστοποιήση της sony και είναι foul συμβατό. Δεν το πουλάει ή sony σαν sony.

Άλλο official , άλλο certified by...
Μπορεί να είναι συμβατό , αλλά δεν είναι προιόν sony.

WolfRathmA
22-11-2011, 02:42
Αν ειναι να παιζω στο PS3 (η οποια αλλη κονσολα και να ειναι) σα να παιζω στο PC, τοτε γυρναω και στο υπολογιστη μου καλυτερα.

Δεν αντιλεγω οτι ειναι πολυ πιο ευχρηστο να παιζεις FPS παιχνιδια με αυτο το χειριστηριο, αλλα εγω προσωπικα προτιμώ το "console gaming" και οχι το "like a pc gaming"...

modecris
22-11-2011, 02:56
^^ γιατί, στο pc δεν παίζεις με gamepad? :Ρ

Γενικά συμφωνώ μαζί σου αλλά δεν μπορούμε να παραβλέψουμε το γεγονός πως κάποια είδη παιχνιδιών "τρέχουν" καλύτερα με mouse.

Lefteris_X
22-11-2011, 11:20
αρπαχτίλα του κερατά μου φαίνεται εμένα (θα εξηγηθώ μετά), όπως και το επίσημο keyboard + mouse για το PS1 (ναι, τότε το είχε βγάλει επίσημα η Σονυ) και το certified αλλά ανεπίσημο για το PS2 (και πολλά άλλα που βγήκαν για το PS2).

Εξηγούμαι: το πόσο ακριβές θα είναι ένα mouse σε ένα παιχνίδι, ΔΕΝ εξαρτάται σε ΜΕΓΑΛΟ βαθμό απο το ίδιο το mouse, αλλά απο τον κώδικα ενός παιχνιδιού. Χωρίς να μπω σε τεχνικές λεπτομέρειες, τις μικρο-κινήσεις ενός ποντικιού μπορεί να αναγνωρίσει ένας κώδικας παιχνιδιού, ΜΟΝΟ όταν έχει προβλεφθεί εξ αρχής στον προγραμματισμό να "ρουφάει" (ο κώδικας) τις εκατοντάδες πληροφορίες ανά δευτερόλεπτο που "στέλνει" το ποντίκι.

Ε, αυτό δεν έχει προβλεφθεί σε ΚΑΝΕΝΑ παιχνίδι που αναπτύσσεται σε κονσόλα. Απλά δεν. Τελεία και παύλα.
Ο κώδικας, ρουφάει τις κινήσεις/πληροφορίες που στέλνει το sixaxis/dualshock 3. Και μέχρι εκεί.

Οπότε με πιο σκοπό βγάζουν οι εταιρείες, τέτοια mouse ή mice αν θέλετε (τα πληκτρολόγια δεν χρειάζονται ειδικό κώδικα, απλές εντολές πλήκτρων είναι, όπως τα πλήκτρα του dualshock 3);;;;;;;;

Για ΚΑΘΑΡΑ λόγους εκμετάλλευσης της γενιάς των PC gamer που αγόρασαν (και?) μια κονσόλα. Αυτοί είναι συνηθισμένοι να παίζουν με mouse+keyboard όλα τα παιχνίδια (οι gamer εννοώ έως το 2001 περίπου), συνεπώς "κάτσε να τους βγάλουμε ποντικάκια να τα σκάνε οι βλάκες, νομίζοντας ότι θα αποκτήσουν την ακρίβεια που έχουν στον PC".

Αν δεν έχει προγραμματιστεί εξ αρχής ένα μέσο χειρισμού, είτε λέγεται joypad, είτε mouse, είτε WiiMote, είτε τιμονιέρα, απλά δεν υπάρχει ΚΑΜΙΑ περίπτωση μελλοντικά να υποστηριχτεί σωστά, απλά και μόνο συνδέοντας το μέσο στη κονσόλα. Αν όμως πχ. έβγαζαν ένα update στο εκάστοτε παιχνίδι, ειδικά για το mouse, τότε ναι, ο κώδικας θα μπορεί να ρουφήξει και να αντιληφθεί τις εντολές που στέλνει το mouse.

Τρανό παράδειγμα το Gran Turismo 5, που αρχικά ΔΕΝ υποστήριζε τα τιμόνια G25/G27 της Logitech. Ναι μεν μπορούσες να τα συνδέσεις και να παίξεις (καθώς υπήρχε μέσα κώδικας εν γένει για αναγνώριση τιμονιών), αλλά πολλά χαρακτηριστικά τους δεν δούλευαν καν (έντονοι και ακριβείς κραδασμοί, ευαισθησία στο στρίψιμο, αναγνώριση του συμπλέκτη, κλπ) ..........όμως μετά απο ένα update, προστέθηκε κώδικας = αναγνωρίστηκε επίσημα το G25/G27, οπότε και συνεργάζεται με το GT5 μια χαρά.

Τα είπα μόνο προς ενημέρωση....τώρα απο εκεί και πέρα, σημαντικός παράγοντας είναι η αυθυποβολή = με το που έχω το mouse+keyboard στα χέρια μου και πάω να παίξω στο PS3, αρχίζω να πείθω τον εαυτό μου, ότι έστω και λιγάκι, παίζω καλύτερα, χάρη στο mouse που μόλις αγόρασα.

Και ξέρουν οι εταιρείες περί αυθυποβολής, ηλίθιες δεν είναι (πολλά χρόνια τώρα, βλέπε Nintendo Virtual Boy).

Απο εκεί και πέρα, ο καθένας κάνει ότι γουστάρει ότι θέλει με την τσέπη του και τα κέφια του.

Απλά, θεώρησα υποχρέωσή μου, να ενημερώσω με ότι ξέρω.

(αν η κάθε εταιρεία που έβγαζε mouse για το PS3, ήθελε να είναι σωστός μάγκας, τότε θα έπρεπε να λέγεται "συνεργάζεται τέλεια μόνο με τον τάδε τίτλο ή τους τάδε τίτλους, στους υπόλοιπους λειτουργεί ως dualshock 3" και μαζί με το mouse να έδινε και ένα update του κώδικα, για τους εν λόγω τίτλους, ώστε να υποστηριχθεί το mouse....μόνο που δικαίωμα για update/αλλαγές επί του κώδικα, έχει ΜΟΝΟ η εταιρεία/ομάδα που έφτιαξε τον τίτλο και όχι η κάθε εταιρεία που φτιάχνει περιφερειακά..............ελπίζω τώρα να καταλαβαίνετε το μέγεθος της αρπαχτίλας ε; )

Ignition
22-11-2011, 13:08
Θα συμφωνήσω μαζί σου σχετικά με τον κώδικα και τον προγραμματισμό, έτσι ακριβώς δουλεύει όπως τα είπες. Και ναι, το θεωρώ και ΄γώ πολύ ακριβό γιατί απλά είναι ένα απλό laser mouse και πληκτρολόγιο με 10 πλήκτρα. Τώρα σχετικά με το συγκεκριμένο προϊόν το λανσάρουν ότι δουλεύει τέλεια με το Call of duty MW3 γιατί έχουν προγραμματίσει το παιχνίδι να δουλεύει με το συγκεκριμένο mouse & keyboard (τουλάχιστον έτσι λένε επίσημα). Λογικά μέχρι την Παρασκευή θα το έχω και θα ξέρω από πρώτο χέρι να σας πώ, όλα τα άλλα είναι αερολογίες, μπορεί να κάνει αυτά που υπόσχεται, μπορεί και να μην τα κάνει θα το δούμε. Εγώ είμαι gamer γενικός έχω PC, PS3, XBOX360, WII & ATARI (για τους oldschool) απλά μέχρι το 2000 που βγήκαν οι παιχνιδομηχάνες δούλευα keyboard & mouse για όλα τα games, οπότε όπως καταλαβαίνεις είναι δύσκολο να κοπεί αυτή η συνήθεια. Ακόμα και σήμερα παίζω foul στον υπολογιστή μου πολλά παιχνίδια με keyboard & mouse και τα νιώθω σαν προέκταση χεριού μου. Όπως εγώ έχω συνηθίσει να παίζω gt5, colin mcrae και τα υπόλοιπα μηχανοκίνητα με χειριστήριο έτσι έχω συνηθίσει να παίζω τα fps με keyboard & mouse. Δεν είναι θέμα ότι θα παίξω καλύτερα στα παιχνίδια απλά θα μπορώ να παίζω όπως έχω συνηθίσει τόσα χρόνια. Όπως και κάποιος που δεν έχει PC, έχει μάθει με χειριστήριο και δεν μπορεί να παίξει με mouse & keyboard. Anyway θα το δούμε.

Lefteris_X
22-11-2011, 13:18
Μια φορά πάντως Breakout (και αργότερα Arkanoid 1 -2) δεν μπορώ να παίξω αν δεν έχω τις ρακέτες - χειριστήρια της Atari για το Atari VCS (αργότερα γνωστό και ως Atari 2600)...

Oldschool? αρχαίο-school εδώ (απο το 1978-9). Πως λέμε "έπεσες στην περίπτωση"; Χάρηκα που τα είπαμε φίλε και καλώς ήρθες στο φόρουμ.

Ignition
22-11-2011, 13:37
Καλώς σας βρήκα, πάντα μου αρέσει να κουβεντιάζω με γνώστες. Σου θυμίζει τίποτα αυτό.....

http://www.google.gr/imgres?q=atari+joystick&um=1&hl=el&newwindow=1&sa=N&biw=1280&bih=656&tbm=isch&tbnid=arlK0ObYNUzy_M:&imgrefurl=http://www.axess.com/twilight/console/detail/2600.html&docid=PhySfo7hCekqaM&imgurl=http://www.axess.com/twilight/console/detail/2600.jpg&w=450&h=300&ei=GnvLTvCkHs_Aswbn7_zoDA&zoom=1

Ignition
22-11-2011, 13:39
sorry αυτό εννοώ...
http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTii7Ypj5hjL9pDrvk1Fr1G7cTsHxVTT D5K7LIO17Rhcck7mPKR

Lefteris_X
22-11-2011, 13:55
ε, όσο να 'ναι........το αριστερό game είναι αγοράς 1978, το δεξί 1981.

και κάτω είναι ότι απέμεινε απο το Atari joystick και τα παιδικά χεράκια μου (αυτό το γμμένο Kangaroo μου είχε καταστρέψει πολλά)...

φρέσκια - φρέσκια φωτογραφία, για πάρτη σου την τράβηξα, είδες πόσο σε καλοπιάνω; είμαι καλό παιδί :D !!!


http://img408.imageshack.us/img408/3245/img0197dt.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/408/img0197dt.jpg/)

Ignition
22-11-2011, 13:58
Ωραίος ....

Ignition
28-11-2011, 11:22
Μόλις το παρέλαβα... Είμαι στην δουλεία τώρα όποτε το βράδυ κατά πάσα πιθανότητα θα γράψω review....


http://img42.imageshack.us/img42/6835/dsc0113ui.jpg
http://img853.imageshack.us/img853/1561/dsc0114nn.jpg
http://img41.imageshack.us/img41/400/dsc0115ead.jpg
http://img412.imageshack.us/img412/2081/dsc0116ns.jpg

Ignition
29-11-2011, 11:35
Καλημέρα, ύστερα από το χθεσινό λιώσιμο είμαι έτοιμος να γράψω το review.
Κατ' αρχήν θα ξεκινήσω επισημαίνοντας ότι το συγκεκριμένο προϊόν απευθύνεται μόνο σε PS3 και δεν δουλεύει πουθενά άλλου. Θα μπω κατευθείαν στο ψητό! Δουλεύει άψογα !! Είναι ακριβώς σαν να παίζεις σε υπολογιστή καμία διάφορα δεν υπάρχει. Σημείωση ότι εγώ το δοκίμασα στο COD MW3. To mouse έχει άψογη κίνηση, μπορείς και σημαδευεις με ακρίβεια, έχει στο σύνολο 6 κουμπιά, δύο πάνω δύο στη μέση και δύο στο πλάι. Τα κουμπιά στο mouse δεν μπορούν να επαναπρογραμματιστουν αλλά μόνο αν αλλάξεις το setting μέσα από το παιχνίδι. Το mouse συνδέεται με το keyboard μέσω καλωδίου.
Ας περάσουμε στο keyboard. To keyboard συνδέεται με το ps3 μέσω καλωδίου στο USB. To καλωδιο έχει μήκος 3 μέτρα που πιστεύω είναι υπεραρκετό. Στο keyboard όλα τα κουμπιά μπορούν να προγραμματίσουν εκτός από τα βελάκια, το start, το select και το walk. Τα κουμπιά είναι φωτιζομενα με κρυφό φωτισμό (βλέπε φωτο πιο κάτω). Για να προγραμματισεις ενα κουμπί χρειάζεται να γυσισεις ένα διακόπτη που υπάρχει στο πλάι του keyboard, τότε ο κρυφός φωτεισμος αρχίζει ν' αναβοσβήνει που σημαίνει ότι έχει μπει στο mode του προγραμματισμού. Πατώντας το πλήκτρο που θέλετε να προγραμματισετε, ανάβει πάνω πάνω η μπάρα με τα σύμβολα που σου λέει ότι αυτό το πλήκτρο είναι προγραμματισμενο να δουλεύει ως π.χ. ως τετράγωνο ή τρίγωνο. Αν εμείς θέλουμε να το αλλάξουμε το κρατάμε πατημένο και με τΑ βελάκια επιλέγουμε τί σύμβολο θέλουμε να το κάνουμε, απλά και έξυπνα. Μπορείς ας πούμε όλα τα πλήκτρα να τα κανείς να λειτουργούν ως τετράγωνο. Σημειώστε ότι αυτό μπορεί να γίνει ανά πάσα στιγμή ακόμα και όταν είσαι σε game. Επίσης ο προγγραματισμος δεν χάνεται για κανένα λόγο, είτε κλείσεις το ps3, είτε αποσύνδεσης το keyboard ποτέ. Αλλάζει μόνο όταν το ζητήσεις εσύ ν' αλλάξει. Στο πλάι επίσης υπάρχουν ρυθμίσεις και για την ένταση του mouse και του keyboard, ρυθμιζεις την ευαισθησία και για τα δύο.
Κατά τ' αλλά εγώ είμαι πολύ ενθουσιασμένος πιστεύω ότι επιτέλους τα κατάφεραν, έπαιξα χτες όλο το απόγευμα και ήταν σαν να παίζω στο pc μου. Όσοι δεν μπορούν να παιζουν fps με χειριστήριο αυτή είναι η τέλεια λύση, απλά προσοχή στο ποία παιχνίδια υποστηριζει. Το cod mw3 πάντως το υποστηρίζει άψογα.
Ακούω ερωτήσεις-απορίες......

Ignition
29-11-2011, 11:37
http://img542.imageshack.us/img542/614/dsc0117i.jpg

modecris
29-11-2011, 13:02
Πολύ χαίρομαι για τις θετικές εντυπώσεις! το μόνο που μένει να δούμε είναι το πως συμπεριφέρεται σε άλλα fps, δοκίμασε και σε άλλα και πες μας. :bravo-009:

Ignition
30-11-2011, 15:46
Να συμπληρώσω ότι είναι plug & play, με το που ανοίγεις το ps3 το βλέπει σας χειριστήριο και λειτουργείς το μενού με αυτό, δεν χρειάζεσαι το joustick.

Lefteris_X
30-11-2011, 16:47
μά 'στα....ενδιαφέρουσα πληροφόρηση.

μπράβο για την προσπάθεια.

Ignition
16-02-2012, 21:00
Δοκιμάστηκε και στο Battlefield 3, ίδια άψογη συμπεριφορά. Σαν να παίζεις σε pc.

MajereMP44
16-02-2012, 21:39
Φιλε μηπως το δοκιμασες και σε αλλα παιχνιδια π.χ skyrim, bioshock και τετοιου ειδους fps?Που ειναι πιο "αργα" στο χειρισμό?

Ignition
16-02-2012, 21:43
Δυστυχώς δεν τα έχω τα παραπάνω παιχνίδια, αλλά μου φαίνεται ότι και εκεί θα παίζει άψογα.

MajereMP44
16-02-2012, 21:48
Οκ thnx (και για τις εντυπωσεις γενικοτερα αδερφέ).

ps4
16-02-2012, 22:32
LOL. Θεικο. Φιλε μου ignition επεσες στην περιπτωση εδω οντως. Επειδη τυχαινει να τον ξερω καλα τον Λεφ και το σπιτι του (μουρλου) ειναι ο ναος του ancient gaming.

Τοτε που ο Νωε επαιζε pacman με τις δισκετες του Λευτερη. ΚαρακαταLOL

shadow
16-04-2012, 13:07
παιδια να κανω και εγω μια ερωτηση .... επειδη μου φαινεται λιγακι ακριβο αυτο το tac3 για τα δικα μου δεδομενα αυτη τη στιγμη αυτο εδω θα κανει δουλεια ? ρωταω γιατι η σονυ μετα απο ενα update νομιζω απαγορευεσαι το 3rd party accessories http://www.gameexplorers.gr/item.php?hl=el&id=6018116

modecris
16-04-2012, 14:27
Το παραπάνω το έχω (όπως και το Frankenstein) και δεν με βόλεψαν καθόλου. Το βασικότερο πρόβλημα που έχουν είναι πως δεν "καταλαβαίνουν" τις μικρές κινήσεις σαν τα ποντίκια των pc, μπορείς δλδ να το κουνάς πολύ σιγά και να μην συμβαίνει τίποτα στην οθόνη.

Το παραπάνω δε είναι και χάλια σε ποιότητα κατασκευής, αντίθετα από το Frankenstein που τουλάχιστον σε αυτόν τον τομέα είναι άριστο (και ασύρματο).

Ignition
26-01-2013, 10:46
Στα δοκιμασμένα παιχνίδια, να προστεθεί και το Cod Black Ops2. Να κάνω μια ανακεφαλαίωση και ν΄αναφέρω οτί εχεί δοκιμαστεί προσωπικά απο ΄μενα στα εξής παιχνίδια
Cod MW3, Cod Black Ops 2 & Battlefield. Έχει περάσει πάνω από 1 χρόνος λιωσίματος με το συγκεκριμένο πληκτρολόγιο και mouse και συνεχίζουννα δουλεύουν άψογα και χωρίς κανένα πρόβλημα..

billiejean
26-01-2013, 15:49
παιδια ξερετε αν αυτο παιζει τα και ουργια παιχνιδια τυπου far cry 3, unchared 3 και γενικως των 2012? τελικα αυτο παιζει κανονικα οπος pc η ειναι απατη? απο που μπορο να το αγορασο με αντικαταβολη? το εχει καποιο ελληνικο online καταστημα? θα το παραγγειλο σημερακιολας..

Ignition
26-01-2013, 15:52
Παίζει κανονικότατα σαν pc κανένα lag κανένα προβλημα θα μείνεις υπέρ ευχαριστημένος. Μπες στο amazon.it το έχει 64 ευρώ με δωρεάν παράδοση την επόμενη μέρα..

billiejean
26-01-2013, 16:16
με καλυψες πιστευω και δεν βρισκο λογο να μην σε εμπιστευτο.. ευχαριστω!!

Innersense
26-01-2013, 19:53
btw, λιγο ασχετο αλλα πετυχα το original bluetooth keyboard της sony στα 20€ & το τσιμπησα για internet χαζολογιμα & messages. Στα περισσοτερα καταστηματα το εβλεπα 60€ δε ξερω πως εκατσε...

Ignition
26-01-2013, 21:15
Το θέμα είναι αν μπορείς να παίξεις games?

billiejean
27-01-2013, 14:49
φιλε απο την βιασυνη μου σε ευχαριστησα χωρις να ψαξω τπ amazon.it.. και ειναι γερμανικο? πως αλλαζεις γλωσσα? εκανα και copy paste το συλεκριμενω accesorie και δεν πρεπει να το εχουνε.. μου βγαζει μονο το πληκτρολογιο που αναφερει και τομπαιδι πιο πανο

Ignition
27-01-2013, 17:20
Είναι το Ιταλικό amazon. Πατά εδώ ... http://www.amazon.it/gp/aw/d/B005K4TWVY/ref=mp_s_a_1?qid=1359189454&sr=8-32&pi=SL75

Αν έχεις λογαριασμό σε οποιοδήποτε amazon δεν χρειάζεται να ξανανοιξεις. Αν όχι έμπα στο Αγγλικό amazon,co,uk κάνε λογαριασμό στα Αγγλικά και μετά πήγαινε στο Ιταλικό και αγόρασε το..

billiejean
27-01-2013, 18:44
ευχαριστο για το ετοιμο λινκ! οκ!

mixanobious
05-02-2013, 17:25
σαν πολλα δεν κοστιζει γιαυτο που προσφερει;;

nikon
05-02-2013, 17:36
σαν πολλά δεν είναι τα 50 ποστ;;

Ignition
05-02-2013, 18:16
Εξαρτάται πως το βλέπεις... Όταν έχεις αγοράσει μια κονσολα που κάνει 300 ευρώ, δίνεις 60 ευρώ κάθε φορα που θες ν' αγοράσεις παιχνίδι, τότε νομίζω ότι 65 ευρώ για ποντίκι και mouse είναι normal.

mixanobious
05-02-2013, 18:49
προσωπικα δεν βρισκω λογο να ακολουθησω την μοδα και να παρω το παιχνιδι με το που βγει, μπορω να περιμενω 5-6 μηνες να το παρω στην μιση τιμη και ουτε

mixanobious
05-02-2013, 18:50
το ιδιο κανω και με τις ταινιες, εχω home cinema καλω ποσα παιδια σπιτι και δεν πληρωνουμε ενα σκασμο λεφτα για να το δουμε με το που βγει στο σινεμα
φθηνα και υπευθυνα