PDA

View Full Version : Δικαίωμα αποχώρησης από το forum



blizard
12-10-2011, 04:37
Για σας παιδιά... γράφω και εδώ για κάτι που θεωρώ ότι πρέπει να είναι δικαίωμα όλων μας , της αποχώρησης από κάποιο forum με μόνιμο ban ή έστω διαγραφή χρήστη.

Για διάφορους λόγους θεωρώ είναι δικαίωμα του καθένα να διαγραφεί από μια ιστοσελίδα όταν το θελήσει (για οποιοδήποτε λόγο - από διαφωνία ως αποτοξίνωση ή οτιδήποτε που μπορεί να μην θέλει να αναφέρει) , χωρίς να μένει ανοιχτός ο λογαριασμός του και να μπαίνει σε πειρασμό να επανέρχεται.

Θα ήθελα να θυμίσω ότι πριν ανοίξει αυτό το site, ήμασταν αρκετά παιδιά που γράφαμε στο insomnia και αποφασίσαμε να φύγουμε με μόνιμο ban (όχι απλή αποχώρηση δλδ) διαμαρτυρόμενοι έτσι για την ξεκάθαρα αλήτικη συμπεριφορά των τότε moderator και την άνευ αμφιβολίας υπαλληλική αντιμετώπισης που είχαν στο θέμα των κονσολών.

Αναλόγως θα ήθελα και εγώ να αποχωρίσω για ανάλογες συμπεριφορές και υπαλληλικές νοοτροπίες (ούτε καν το κρύβουν τα παιδιά) συγκεκριμένων χειριστών στα αθλητικά.

ΥΓ
Δεν θα επανέλθω ελπίζω , είναι δικαίωμα πιστεύω καθενός να κόβει μαχαίρι την συναναστροφή με άτομα και συμπεριφορές που θεωρεί συχαμένες και αηδιαστικές , να μην συνυπάρχει σαν ενεργός χρήστης με τέτοιου είδους διαχειριστές δίνοντας τους οποιαδήποτε ανοχή , ούτε να μπαίνει σε πειρασμό να τους αντιμετωπίσει και να τους τρώει στην μάπα .

Το φόρουμ είναι πολύ ελεύθερο , σου δίνει ακόμα την δυνατότητα να σβήσεις όλα τα πόστ σου , (δεν είδα διαγραφή χρήστη) αλλά δεν θα ήθελα να είναι αυτό η λύση που υπάρχει στο θέμα μου , υπάρχουν πράγματα που θα ήθελα να μείνουν. περιμένω λοιπόν και απαιτώ ΜΟΝΙΜΟ μπαν.

Ευχαριστώ και αντίο παιδιά, καλή συνέχεια σε όλους.



EDIT


ΥΓ
Να προσθέσω μην έχουμε παρεξηγήσεις ότι το φορουμ αυτό είναι με διαφορά το καλύτερο σε τομείς ελευθερίας και ανοχής , και φυσικά δεν μπορεί να συγκριθεί με επαγγελματίες (να μην πω τι) στύλ insomnia.

Αυτός είναι και ο λόγος που θέλω να φύγω ... έτυχε και μπήκαν κάτι κάφροι στα αθλητικά, με τους οποίους δεν έχω όρεξη να τσακώνομαι.
(και αν δεν φάω μόνιμο μπαν θα το κάνω όπως το έκανα πάντα ... δεν έχω μάθει να αφήνω τέτοια πράγματα και να φαίνεται ότι δεν τρέχει τίποτα , εδώ όμως δεν θέλω με τίποτα να αναγκαστώ να ασχοληθώ.)

WolfRathmA
12-10-2011, 05:26
Θα συμφωνήσω μαζι σου σε αυτο που λες, οτι θα πρέπει να υπάρχει δικαίωμα αποχώρησης απο το φορουμ εφόσον αυτο ζητηθεί απο το χρήστη. Αλλα και παλι, δε θα μπορεις να ξαναμπεις με διαφορετικό user;

Δε σε γνωριζω προσωπικα, αλλα παλιοτερα που ησουν πιο ενεργο μελος εδω περα, ησουν ενα απο τα καλυτερα μελη που υπηρχαν.Γενικα βοηθουσες παρα πολυ και η γνωμη σου πιστευω οτι μετρουσε.

blizard
12-10-2011, 07:05
Το τι θα κάνει κανείς μετά είναι άλλο θέμα... εγώ ζήτησα το μόνιμο βαν και φυσικά οι τύποι εκβιαστικά το αρνήθηκαν και κρατάνε το λογαριασμό μου ενεργό.


Τι θα έκανες εσύ αν την ιδιοκτησία αυτού του forum πχ έπαιρνε ένας υπάλληλος της microsοft με βρωμερή συμπεριφορά ... και φυσικά έσβηνε τα ποστ σου όταν δεν του άρεσαν, σου έριχνε μπαν για 1 μέρα έως μια εβδομάδα και σε κράταγε όμως ενεργό ?


-Μια επιλογή που σε άλλη περίπτωση θα έκανα ήταν να παλέψω όσο μπορώ (πράγμα δύσκολο και επικίνδυνο ακόμα ,όταν έχεις να κάνεις με σάπια άτομα σε θέση εξουσίας) , αλλά δεν θέλω να μπαίνω σε πειρασμό να το κάνω σε αυτό το forum (έτσι και αλλιώς ποτέ δεν κερδίζεις σε τέτοιες καταστάσεις) θέλω να μείνω με τις καλές εντυπώσεις.

-Μια άλλη επιλογή που επίσης δεν θέλω με τίποτα είναι να τους ανεχτώ και να συνεχίσω να ποστάρω στα αθλητικά δεχόμενος την σιχαμερή συμπεριφορά τους.


-Το μόνο μέσο αντίδρασης και ένδειξη μη ανοχής στην αλητεία που έχουμε σε τέτοιες περιπτώσεις είναι η μόνιμη αποχώρηση ... το να σταματάς απλά να γράφεις (όπως κλασικά λέγεται) , ή να μετέχεις μόνο σε άλλες κατηγορίες είναι για εμένα ουσιαστικά ανοχή σε όλες τις βρωμερές συμπεριφορές και τίποτα παραπάνω.
(σε κάθε περίπτωση , από αυτό το forum και με βάση όσα είχαν παλιά ,απαιτώ το δικαίωμά μου για μόνιμη αποχώρηση-κλείσιμο του λογαριασμού μου και τίποτα λιγότερο)

Multy-Gamer
12-10-2011, 07:31
φιλε μου σε εναν τοπο με τοσα πολλα μελη θα συναντησεις καθε καρυδιας καρυδι.προσωπικα εχω αποπειραθει να στεριωσω σε forum(με κυριο θεμα το playstation) ειτε με λιγα ατομα που ομως 2-3 κολλημενα fanboys δεν σε αφηνουν να κανεις διαλογο καθως το θεωρουν τσιφλικι τους(υπο τις ευλογιες των mods,admins κλπ)ειτε τωρα εδω που εχει παρα πολλα μελη κ ακομα ψαχνομαι στη ουσια.δεν θεωρω οτι η αποχωρηση ειναι λυση αν και σιγουρα το δικαιωμα για μονιμη αποχωρηση σου ανηκει και εισαι σωστος σ αυτο.εγω παντως θα σου προτεινα απλα να συναναστρεφεσαι ατομα που κρινεις εσυ σωστα κ οχι να χαλιεσαι για τον καθενα.

nikon
12-10-2011, 08:15
Ψοφάνε για δημοσιότητα μερικοί οι οποίοι όλο φεύγουν και όλο εδώ είναι.:whistle:

Desmond
12-10-2011, 09:45
Αναλόγως θα ήθελα και εγώ να αποχωρίσω για ανάλογες συμπεριφορές και υπαλληλικές νοοτροπίες (ούτε καν το κρύβουν τα παιδιά) συγκεκριμένων χειριστών στα αθλητικά.

Πέρα από υβριστής, είσαι και ψεύτης ρε Γκόντζο...

Nek_Food
12-10-2011, 10:46
Μπαίνεις, αλλάζεις το password σε κάτι που έχει τυχαία πατημένα κουμπιά στο πληκτρολόγιο, κάνεις sign out και διαγράφεις το link από τα favs του browser σου και το φόρουμ με τους ανθρώπους από το μυαλό σου, άμα λάχει αλλάζεις και το e-mail σε κάτι άσχετο να μην μπορείς ούτε recover το password σου να κάνεις, σε ακραίες περιπτώσεις άμα γουστάρεις το κάνεις και block στο ρούτερ σου. Αν δεν επιθυμείς συνέχεια στο παρόν για τους δικούς σου λόγους, είναι στο χέρι σου να μην ξαναμπείς, αυτοκυριαρχία, αυτοσυγκράτηση χρειάζεται, αν δεν τα έχεις αυτά τότε δεν σου φταίνε οι υπεύθυνοι ή τα μέλη του παρόντος. Επίσης, θεωρώ αυτονόητο ότι τα δημοσιεύματα σου στο οποιοδήποτε φόρουμ από την στιγμή που θα πατήσεις το κουμπάκι να βγουν στην φόρα, δεν σου ανήκουν πια ολοκληρωτικά να ζητάς διαγραφή τους ή αλλαγή username. Ανήκουν στην όποια κοινότητα έχουν δημοσιευθεί και στο διαδίκτυο σαν σύνολο, δεν έχεις να διεκδικήσεις τίποτα παραπάνω από το να σου αποδίδουν όποιοι τυχόν χρήστες χρησιμοποιούν μέρος αυτών, την αναφορά προέλευσης της αρχικής πηγής (εσένα δηλαδή) κάτι που δεν γίνεται πάντα αλλά και εν τέλει ποιος ενδιαφέρεται.

Σόρυ φίλε δεν σε γνωρίζω όπως άλλα παιδιά εδώ μέσα, αλλά σε κανένα φόρουμ που ξέρω δεν γίνεται/συνηθίζεται αυτό που λες και μου φαίνεται εξαρχής περίεργο που το ζητάς. Είπαμε δεν γουστάρεις; Δεν συμμετέχεις, τόσο απλά.

minaras_tio
12-10-2011, 11:07
Καλημερα,θεωρω αστειο καποιος να εχει παραπονο απο το συγκεκριμενο forum.Και επειδη καποιοι θα βιαστουν να με πουν γλυφτη και τα σχετικα,σας λεω οτι δε γνωριζω προσωπικα κανεναν mod η οτιδηποτε αλλο,αρα δεν εχω και κανενα κερδος.
Το εχω ξαναγραψει:γουσταρω αυτο το φορουμ γιατι ΔΕΝ σβηνονται ποστ με τη συχνοτητα που σβηνονται στο insomnia και μαλιστα χωρις κανενα λογο!(αλλα ας μη πω αλλα γιατι θα τους βρισω).
Το γουσταρω γιατι γουσταρω τα video games,και ολα τα υπολοιπα off topic θεματα πολυ.Γιατι δεν υπαρχει δοση ειρωνειας σε οτι ερωτησεις και θεματα θετονται.
Δε λεω,εχουν γινει και εδω σκηνικα αλλα οχι τετοια ωστε να προσβληθει καποιος νομιζω.
Απλα,οποις γουσταρει συμμμετεχει...

criter
12-10-2011, 11:53
Μεινε blizard, εγω σε διαβαζω και τα ποστ σου μετρανε. Το δικαιωμα αποχωρησης το εχουν ολοι νομιζω. Οπως το εχουν κανει στο παρελθον κι αλλα καλα μελη που για διαφορους λογους ηθελαν και τελικα αποχωρησαν οικιοθελως και οχι με το να ζητανε μονιμο μπαν. Εκτος και αν καποιος προκαλει την τυχη του, οπου και δεν υπαρχουν περιθωρια ανοχης απο τους moderators. Εχουν υπαρξει και τετοια φαινομενα.

Εγω ενα απλο μελος ειμαι, καταλαβαινω ομως οταν ενας διαλογος μπορει να ξεφυγει αρνητικα προς τους υπολοιπους, τοτε αυτος που ειναι μοντ πρεπει να βαλει την ταξη με καποιον τροπο, ειτε με μια μερα μπαν ειτε με μονιμο μπαν.

Ετσι η ροη και το υφος του φορουμ κρατανε ενα καλο επιπεδο.

Την προηγουμενη εβδομαδα εφαγαν μπαν δυο ατομα για μια ημερα, χωρις καποια ιδιαιτερη προειδοποιηση. Παρολο που περασαν οι μερες δεν ξαναειδα αυτα τα ατομα που εγραφαν συστηματικα στο φορουμ να εκαναν καποιο νεο ποστ και πραγματικα λυπαμαι. Φαινεται παρεξηγηθηκαν απο το οτι εφαγαν το μπαν.

Ισως οι ανοχες των μοντς γενικοτερα να ειναι μεγαλες και μετα ξαφνικα μια μερα να δινουν μπαν σε καποιους επιλεκτικα, και μετα αυτοι να νομιζουν οτι - γιατι εμενα; Τοσες αλλες μλκιες γραφουν αλλοι, εμενα βρηκαν;

Anyway, δεν θελω να παρω θεση, την αποψη μου ειπα μονο.

Οι μοντς εχουν μια αρμοδιοτητα να κρατανε το φορουμ καθαρο, σε ενα καλο επιπεδο, χωρις τσακωμους, βρισιδια, αποψεις που μπορει να θιγουν καποιους αλλους, υφος υπερανω ολων κτλ. δεν νομιζω οτι τους κανει σιχαμενους ή υπαλληλους καποιων ή αλητες, αλλα αυτοι ειναι που θα πρεπει να φιλτραρουν τα παντα για το τι θα πρεπει να λεγεται και τι οχι. Η παρεξηγηση ομως ειναι αναποφευκτη τελικα. Κι εγω θα στραβωνα στη θεση καποιου που εφαγε μπαν εστω για μια μερα για κατι απλο, αλλα αυτο δεν σημαινει οτι το μελος αυτο ειναι ακυρο τελικα για οσο καιρο εγραφε, αυτο θα πρεπει να καταλαβουμε νομιζω για να μην υπαρχουν μονιμα καποιοες παρεξηγησεις.

hakoo
12-10-2011, 12:11
Αναλόγως θα ήθελα και εγώ να αποχωρίσω για ανάλογες συμπεριφορές και υπαλληλικές νοοτροπίες (ούτε καν το κρύβουν τα παιδιά) συγκεκριμένων χειριστών στα αθλητικά.



Αφου ουτε καν το κρυβουν δεν υπαρχει προβλημα υποθετω να μας πεις
ποια ατομα ειναι αυτα. Συγκεκριμενα δλδ μιας και κατι τετοιο ειναι αφενος αρκετα βαρυ να το λες πισω απο το πληκτρολογιο, αφετερου δεν μπορει να αιωρειται στο φορουμ με το προσχημα ενος τοπικ-request.
Για πες.

enstikto
12-10-2011, 12:15
@critter: Απαντάω μόνο στο θέμα που ανέφερες για τα 2 άτομα.
Πως δεν δόθηκε προειδοποίηση;
Γράφαν 2 σελίδες που βριζόντουσαν. Μπαίνω και λέω: "Συνεχίστε την κουβέντα χωρίς χαρακτηρισμούς" και στα αμέσως επόμενα posts τους ο ένας αποκάλεσε τον άλλο τρόλλι και ο άλλος τσόλι.
Σαν να λένε δηλαδή στα @@ μας το φόρουμ θα κάνουμε οτι γουστάρουμε. Αυτό δεν μπορούμε να το επιτρέψουμε σαν mods και ίσως κακός έριξα και μόνο μία μέρα...
Αλλά μου φάνηκε πολύ περίεργο που είπες ρε citer οτι έγινε χωρίς προειδοποίηση....

blizard
12-10-2011, 12:24
Hakoo το έχω πει , και το είπα ξανά στο τοπικ του ΠΑΟ.

Εσύ είσαι ένας από αυτούς και δεν είναι κάτι που κρύβεται ... δεν είναι κάτι ασύνηθες, κάθε ομάδα έχει μερικές χιλιάδες κάφρους στις υπηρεσίες της (με μισθό ή δωράκια) , οπότε σιγά μην δεν είχαμε εμείς.
(ο τζίγκερ γνωστό είναι ότι δεν πληρώνει, οπότε το έκαναν άλλοι... :)

Δεν έχω κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα ειδικά με εσένα , μέρος της κοινωνίας είμαστε όλοι, αλλά έχω δικαίωμα να αποχωρίσω όταν το αποφασίζω.
Το να μένει ο λογαριασμός σαν να μην έγινε τίποτα , και να έχω και τον πειρασμό να επιστρέψω για να ψιλοσπάσω τα νεύρα μου με τέτοια άτομα σε ένα φορουμ που θα ήθελα να έχω μόνο καλές αναμνήσεις δεν είναι τίμιο και σωστό.



ΥΓ
Να προσθέσω μην έχουμε παρεξηγήσεις ότι το φορουμ αυτό είναι με διαφορά το καλύτερο σε τομείς ελευθερίας και ανοχής , και φυσικά δεν μπορεί να συγκριθεί με επαγγελματίες (να μην πω τι) στύλ insomnia.

Αυτός είναι και ο λόγος που θέλω να φύγω ... έτυχε και μπήκαν κάτι κάφροι στα αθλητικά, με τους οποίους δεν έχω όρεξη να τσακώνομαι.
(και αν δεν φάω μόνιμο μπαν θα το κάνω όπως το έκανα πάντα ... δεν έχω μάθει να αφήνω τέτοια πράγματα και να φαίνεται ότι δεν τρέχει τίποτα , εδώ όμως δεν θέλω με τίποτα να αναγκαστώ να ασχοληθώ.)

criter
12-10-2011, 12:54
@ enstikto. Ειπα πως δεν εκανες καποια ιδιαιτερη προειδοποιηση περι μπαν. Αυτο που εκανες ηταν μια συσταση, οπου και καλως εκανες. Μετα εριξες αμεσως το μπαν και αυτο ισως ηταν καπως αποτομο, οπου μαλλον εκανε τα παιδια να παρεξηγηθουν, αυτο εννοουσα. Τα παιδια μεταξυ σοβαρου και αστειου τα εγραφαν αυτα. Καλα εκανες δε λεω εφοσον εκρινες ετσι, αλλα ηταν καπως αποτομο το μπαν νομιζω, σα να τους τα ειχες μαζεμενα φανηκε, αφου παντα ετσι εγραφαν αυτοι οι δυο μεταξυ τους... Λοιπον δεν θελω να πω οτι ησουν λαθος εσυ και αυτοι σωστοι ετσι; Απλα να καταλαβαινει και ο αλλος για πιο λογο μπαναρετε, που στη συγκεκριμενη περιπτωση νομιζω ησουν λιγο αυστηρος φιλε Δημητρη.

Slay
12-10-2011, 13:14
Πρωτον λογαριασμοι δεν σβηνονται, μου το εχουν ζητησει και αλλοι στο παρελθον και πηραν την ιδια απαντηση, τωρα αυτο το ban request δεν μπορει για καποιο λογο να το χωρεσει ο εγκεφαλος μου, εαν δεν θελεις δεν μπαινεις τοσο απλο, εαν παλι θελεις ντε και καλα το μονιμο ban, τους κανονες τους ξερεις , εαν δεν τους ξερεις ριξε μια ματια, και κανε κατι ωστε να το φας.

enstikto
12-10-2011, 13:15
Εγώ τα προηγούμενα των παιδιών δεν τα ξέρω να πω την αλήθεια. Δεν μπαίνω ποτέ στα αθλητικά thread και ούτε θα μπω ποτέ γιατί δεν με απασχολεί το θέμα καθόλου οπότε για πολλά που γίνονται δεν έχω ιδέα. Όταν όμως βλέπω κάτι το οποίο είναι λάθος δεν μπορώ να κάθομαι με σταυρωμένα χέρια.
Όταν υπάρχουν κάποιοι κανόνες που κάποιος ξέρει οτι παραβιάζει αλλά συνεχίζει και το κάνει παρ'όλο που έφαγε σύσταση θεωρώ οτι 1 μέρα ban είναι ιδανική και για να καταλάβει καλύτερα το λάθος του και για να κοπεί η μ@λσμένη συζήτηση.
Τώρα θεωρώ οτι κατάλαβαν και τα 2 παιδιά για ποιο λόγο μπαναρίστηκαν (άλλωστε όταν πέφτει το ban βλέπουν και σχετικό κειμενάκι γιατί το έφαγαν).
Προσωπικά θεωρώ οτι δεν έχουν λόγο τα παιδιά να παρεξηγήθηκαν γιατί αν κάτσουν και το δουν αντικειμενικά ήταν 100% λάθος. Και δεν είναι και παιδιά που γράφτηκαν προχτές στο φόρουμ. Είναι παλιοί and they should know better ;)

hakoo
12-10-2011, 13:15
Και ποτε σου ειπα ρε ΓΕΛΟΙΟ ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΟ οτι ειμαι υπαλληλος καποιου και κατ' επεκτασιν οτι μπορεις να το χρησιμοποιεις εξ ονοματος μου για ενα τοπικ του κωλου που ειναι καθαρα για εντυπωσιασμο?
Πως ρε ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΟΤΡΟΛ παιρνεις το δικαιωμα να χαρακτηριζεις με τους χυδαιοτερους χαρακτηρισμους το οποιοδηποτε ατομο που οχι μονο δεν γνωριζεις, αλλα δεν σου εχει δωσει και το παραμικρο δικαιωμα?
Ποιος σου εδωσε ρε ΒΛΑΧΟΣΥΚΟΦΑΝΤΗ το δικαιωμα να χρησιμοποιεις την νοσηρη φαντασια σου κατα βουληση για το ατομο μου και μαλιστα να την εκθετεις?
Με τι πειστηρια το λες αυτο?

Τα πολλα λογια ειναι φτωχεια για την περιπτωση του συγκεκριμενου χρηστη. Επειδη η παραθεση νηματων και ποστ ουτε νοημα εχει ουτε ενδιαφερει και κανεναν οποιος το εχει παρακολουθησει, γνωριζει.

1. Ο παθολογικος ψευτης ισχυριζεται οτι ετρωγε μπαν επειδη ετσι μας καπνιζε, προφανως και τα μπαν που εχει φαει ηταν για χαρακτηρισμους και οχι επειδη εξεθεσε την αποψη του. Οποιος θελει εκει ειναι τα ποστ, μπορει να τσεκαρει.

2. Το παρον τοπικ προφανως και ειναι 100% για εντυπωσιασμο, στο πλαισιο της λειτουργιας ενος τετοιου χρηστη σε μια κοινοτητα. Οταν λοιπον αρχισε τα δακρυβρεχτα περι αποχωρησης του ειπα πολυ απλα


Εννοειται οτι θα επιστρεψεις για ευνοητους λογους, τα περι αποχωρησης σου ειναι τουλαχιστον αστεια.

Μαντης Καλχας? Κληρονομικο χαρισμα?
Οχι βεβαια, χρονια στα fora γνωριζω πολυ καλα οτι ατομα σαν αυτον τρεφονται μεσα απο κοντρες, απο φαγωμαρα, απο συκοφαντιες και κατινιες. Ενα ομως ειναι σιγουρο, οτι οσο κι αν χτυπιεται οτι θελει να αποχωρησει, ΘΑ ειναι παντα εκει να κανει τις τρολιες του. Ακομα και αυτη τη στιγμη που εχει ανοιξει το δακρυβρεχτο τοπικ "αναθεμα-λευτερια στο τρολ", συζηταει κανονικοτατα στο τοπικ που οπως λεει τον εχει αηδιασει και με ατομα που οπως λεει (ο ιδιος παντα) σιχαινεται.
Επαναλαμβανω, τα τοπικ εκει ειναι, οποιος θελει τσεκαρει.
Η ηλεκτρονικη κατινα λοιπον ενω γνωριζει πολυ καλα που πρεπει να απευθυνθει για να γινει δεκτο το αιτημα του (τον εχω ηδη πληροφορησει οτι κανεις mod δεν μπορει να κανει κατι τετοιο παρα μονο ο admin) συνεχιζει να επιδιδεται στο αγαπημενο του σπορ (ψεματα) και να λεει οτι τον κραταω εγω ενεργο.

3. (και κλεινω) Ειλικρινα δεν θα ηθελα κανεις να αποπροσανατολιστει, το θεμα (για μενα τουλαχιστον) δεν ειναι τα αθλητικα. Χρονια ειμαι στα fora, λιγες φορες εχω συναντησει τοσο χυδαιο μελος, χαρακτηρισμοι, τσουβαλιασμα, ψεμα και συκοφαντια δευτερη φυση.

Α, σου επιστρεφω ολους τους χαρακτηρισμους (in your troll face φαση) που μου εχεις απευθυνει (δεν τους αναπαραγω γιατι θα ξεπερασω το word limit του ποστ) και επιφυλασσομαι να σε ξανακραξω για το ο,τιδηποτε σε χαρακτηρισμο απευθυνεις.

Κλεινω λοιπον και μου ριχνω και μια βδομαδουλα, δε με χαλασε.

PDS
12-10-2011, 13:20
blizard καταντησες αηδια ειλικρινα.
Μαθε να δεχεσαι τις διαφορετικες αποψεις,αλλα και το μπαν οταν προκαλεις.
Πριν σε μπαναρω σε προειδοποιησα 2 φορες,λεγοντας σου οτι αν ξαναπροσβαλεις σε προσωπικο επιπεδο καποιον θα το φας.Εσυ και στο 3ο ποστ σου χαρακτηρισες μια ομαδα ανθρωπων προκλητικα(το ιδιο κανεις και τωρα και δειχνεις το υπεροχο επιπεδο σου),για να φας το μπαν και μετα να αρχισεις να κλαιγεσαι.(τα ποστ ευτυχως υπαρχουν και οσοι παρακολουθουσαν την συζητηση ξερουν).

Ολα περι διαγραφης σου μονο γελιο προκαλουν.Αν δεν θες,δεν ξαναμπαινεις.Τοσο απλο ειναι.Αλλα απο οτι φαινεται θες..

Valkyre
12-10-2011, 13:21
ΚΑΡΑΛΟΛ κατασταση....

ημαρτον...ημαρτον πραγματικα....τι αλλο θα δουμε... ΤΙ ΑΛΛΟ!! Γελοια εντελως πραγματα... εντελως ομως! Δηλαδη λιγη αξιοπρεπεια, ενα ταδε επιπεδο.....ξερω γω τι να πω... οτι ναναι!! Ανοιγουμε τοπικ για να το παιξουμε θιγμενοι... εγω το αποκαλω attention whoring, drama queen κατασταση εντελως... Κριμα ...

oh the drama...

Nek_Food
12-10-2011, 13:26
hakoo παρεκτρέπεσαι και δεν πρέπει... επίσης λυπάμαι ειλικρινά που το λέω γιατί σε συμπαθώ και το ξέρεις, αλλά μία εβδομάδα ban σε μέλος της Δ.Ο. μετά το ως άνω μήνυμα σου ίσως είναι λίγο. Δυστυχώς θα πρέπει να έχετε τα μέλη της ομάδας μεγαλύτερες αντοχές από τους υπολοίπους από εμάς ακόμη και σε προσωπικές επιθέσεις, καθώς "With great power comes great responsibility." Χαλαρώστε λιγάκι... θα προτιμούσα να διαγραφεί το θέμα τελείως και να ξεχαστεί (μην κάνω βουντού και πέσει πάλι το φόρουμ σε καμία σκουληκότρυπα). Να μην πω καμιά κουβέντα για τα offtopic θέματα και φάω και εγώ κάνα ban (τώρα που Χειμωνιάζει), αν δεν μπορείτε να τα διαχειριστείτε και είναι αιτία μόνιμης αναστάτωσης κλείστε τα και ασχοληθείτε με το playstation και το gaming ή εν τέλει να έχετε μεγαλύτερες ανοχές.

hakoo
12-10-2011, 13:32
^^Nek διαφωνω, η προσωπικη αξιοπρεπεια ειναι πανω απο "ιδιοτητες" σε ενα φορουμ. Καθρα προσωπικη επιλογη του καθενος να θετει τα οποια ορια, τα δικα μου μεχρι εκει φτανουν απο τη στιγμη που εδω μεσα βρισκομαι εθελοντικα.
Διαφωνω επισης στα περι power και responsibility.
Ολοι μελη ειμαστε με τα ιδια δικαιωματα αλλα και υποχρεωσεις, το εχω ξαναγραψει νομιζω.
Οσο για τη διαρκεια του μπαν, ενδεικτικα το εγραψα. Προφανως και ειναι στην κριση της ομαδας.

modecris
12-10-2011, 13:38
Η έννοια των forum είναι η ανταλλαγή απόψεων και πληροφοριών, όχι τσακωμοί για ομάδες και θρησκείες.

Τα ποστ σου δεν σου ανήκουν πια, ανήκουν σε όλους αυτούς που διαβάζοντας τα θα βρουν λύση στο πρόβλημα τους ή θα μπορέσουν να διευρύνουν τις γνώσεις τους.Άρα δεν μπορείς να τα σβήσεις. *EDIT α ρε Nek μέχρι να τελειώσω με πρόλαβες με το ποστ #7!

Αν θες να μην μπεις στον πειρασμό να επανέρθεις στο forum μπορώ να μετακομίσω στο σπίτι σου και να στέκομαι πάνω από το PC σου με μια βέργα και με το που θα πατήσεις τα κουμπιά "b" "l" και "ι" (με αυτήν την σειρά) να σε αρχίσω στις ξυλιές.

Εν θες μόνιμο ban προσφέρομαι οικειοθελώς να με αρχίσεις στις χρ%$#$%$#γίες μέχρι να το αποκτήσεις, δεν θα κρατήσω κακία καμιά.

Υπάρχει και η άλλη λύση, να μην παίρνεις τα πράγματα τοοοσο σοβαρά με τα ποδόσφαιρα ή τα θεολογικά (εκεί ποστάρεις τελευταία) και όλα θα πάνε καλά.

ΥΓ: Συμφωνώ με τον Αποστόλη, ήσουν από τα 3-4 άτομα που έριξαν τα θεμέλια του ps3forums.gr αλλά στην πορεία κάτι άλλαξε..πάντως να ξέρεις πως σε είχα πολύ ψηλά στην προσωπική λίστα των μελών εδώ μέσα, τώρα δεν ξέρω γιατί έχεις αλλάξει κάπως το στυλ σου.

Nek_Food
12-10-2011, 13:41
Φίλε μου hakoo, δεν σε ξέρει για να έχει προσωπικά μαζί σου και δη να δίνεις σημασία σε όποιον άγνωστο ουσιαστικά σου πετάει οποιαδήποτε ανοησία. Αν δε από την άλλη γνωρίζεστε και φτάνετε σε τέτοιο σημείο, τότε θα πρέπει να λύσετε το όποιο πρόβλημα έχετε εκτός φόρουμ. Έχω περάσει από τέτοια μέρη, μου έχουν βρίσει χειρότερα πράγματα και η καλύτερη άμυνα είναι να δείξεις ανωτερότητα καθώς τα λόγια των αγνώστων αποκτούν την αξία που τους δίνεις. Εσύ ξέρεις ποιος είσαι και τί κάνεις σε αυτή την ζωή, μην χαλιέσαι για ανοησίες και κυρίως μην πέφτεις στο επίπεδο των άλλων. Επίσης, δυστυχώς οι mods έχουν επιπλέον δυνατότητες, αλλά και επιπλέον ευθύνες, καλούνται να έχουν και αυξημένη ανοσία.

blizard
12-10-2011, 13:43
Και ποτε σου ειπα ρε ****** οτι ειμαι υπαλληλος καποιου και κατ' επεκτασιν οτι μπορεις να το χρησιμοποιεις εξ ονοματος μου
Δεν θα απαντήσω επί της ουσίας πως και γιατί δικαιολογείτε αυτό που λεω όσο έχεις ban, αλλά θα υπενθυμίσω ότι αστειάκια με τους υπαλλήλους του τζίγκερ, άτομα που δεν είναι παναθηναϊκοί και ότι θα είναι κρίμα αν γράφω τζάμπα χωρίς μισθό τα είπαν πρώτα χειριστές για εμένα.
Δεν είναι κάτι τρομερό πάντως γενικά , κλασικά και συνήθη πράγματα είναι.



τωρα αυτο το ban request δεν μπορει για καποιο λογο να το χωρεσει ο εγκεφαλος μου, εαν δεν θελεις δεν μπαινεις τοσο απλο, εαν παλι θελεις ντε και καλα το μονιμο ban, τους κανονες τους ξερεις , εαν δεν τους ξερεις ριξε μια ματια, και κανε κατι ωστε να το φας.
Σου εξήγησα με τον πιο ευγενικό τρόπο με πμ ζητώντας σου ban και με έγραψες... ξέχασες ότι πριν χρόνια και μαζί είχαμε μιλήσει για να φάμε ΜΟΝΙΜΟ ban στο insomnia και όχι απλά να αποχωρίσουμε, ώς διαμαρτυρία για ανάλογη συμπεριφορά ... τώρα δεν το το χωράει το μυαλλό σου ??? !!!!


Σε κάθε περίπτωση γνωρίζεις ότι μου είναι πολύ δύσκολο να βρίζω σε σημείο να τρώω μπαν, πραγματικά με βαριά καρδιά θα κάνω ότι χρειαστεί για να φάω έστω έτσι το μόνιμο.

Πές τε μου κατι συγκεκριμένο που πρέπει να κάνω ακόμα δηλαδή για να το φάω ...

Αν δεν απαντήσετε σκέφτομαι να αρχίσω να κάνω εντιτ ποστ και να βάζω ερωτικές εικόνες (ότι ακραίες) , ίσως είναι ότι καλύτερο μπορώ να σκεφτώ ... απαιτώ να φάω μόνιμο απευθείας , εφόσον έχω δηλώσει κιόλας ότι αυτός είναι ο σκοπός μου και δεν υπάρχει θέμα συμμόρφωσης.

ευχαριστώ



τώρα δεν ξέρω γιατί έχεις αλλάξει κάπως το στυλ σου.
Ποτέ δεν άλλαξα στύλ ... πάντα όταν έβλεπα τέτοιες συμπεριφορές σαν αυτές που περιγράφω τα ίδια έκανα.
Ποτέ δεν ήταν στο στύλ μου να σταματάω απλά να γράφω όπως προτείνεται από όλους σαν να μην τρέχει τίποτα... ούτε να επανέρχομαι και όταν βλέπω μια αλητεία να κάνω μόκο για να μην με βαναρουν.
Κάθε φορά που μπαίνω στο πειρασμό να ρίχνω μια ματιά στο κάθε φορουμ και παίρνει το μάτι μου μια βρωμιά , θα τα ακούνε όπως πρέπει , είναι στον χαρακτήρα μου και δεν αλλάζει ... είναι όμως κάτι που δεν θέλω να κάνω εδώ και είναι ανήθικο να με αναγκάσετε.

Valkyre
12-10-2011, 13:50
http://images.memegenerator.net/instances/400x/10331676.jpg

SUMS UP EVERYTHING PRETTY MUCH...

Narayan
13-10-2011, 18:39
Ψοφάνε για δημοσιότητα μερικοί οι οποίοι όλο φεύγουν και όλο εδώ είναι.:whistle:

+rep

Άραγε τι είναι πιθανότερο, οι χρήστες δύο εκ των μεγαλύτερων ελληνικών fora να τα έχουν βάλει με έναν συγκεκριμένο χρήστη, ή ο συγκεκριμένος χρήστης να έχει "πρόβλημα" και να δίνει αφορμές συνέχεια; :scratch:

Melnibonian
14-10-2011, 03:53
HOOLIGANS GREEK CULT MOVIE - APAIXTO - YouTube

blizard
14-10-2011, 05:29
Άραγε τι είναι πιθανότερο, οι χρήστες δύο εκ των μεγαλύτερων ελληνικών fora να τα έχουν βάλει με έναν συγκεκριμένο χρήστη, ή ο συγκεκριμένος χρήστης να έχει "πρόβλημα" και να δίνει αφορμές συνέχεια; :scratch:
Ο κύριος είναι απλά ένας ακόμα ψεύτης ... πχ δεν γράφω καν σε μεγάλα φόρουμ.


Kαι σε καμία περίπτωση δεν τα έχουν βάλει μαζί μου ποτέ απλοί χρήστες , έχει τύχει να τσακωθώ φυσικά με διαχειριστές για πολύ συγκεκριμένο λόγο , που είναι το χονδροειδές σπρώξιμο από αυτούς συγκεκριμένων (συνήθως διαφημιζόμενων) προϊόντων στα forum τους και θάψιμο ανταγωνιστικών ... έτσι έγινε στο ινσόμνια πριν 6-7 χρόνια και δεν ήμουν ο μόνος που αντέδρασα.


Ο τρόπος αντίδρασης μου δεν είναι απλά η ήσυχη αποχώρηση όπως προτείνει και εδώ ο slay, ή όπως με γελοίες απειλές λένε κάποιοι κάφροι σε εμαιλ ότι θα μου το βουλώσουν και δεν θα ξαναγράψω , αλλά συνεχίζω να εκθέτω όσο μπορώ, αυτούς που είναι ξεκάθαρα βρώμικοι.

Πάντα αυτό έκανα και είμαι άκρος αντίθετος στο να φεύγουμε όταν βλέπουμε μια αλητεία από τους ιδιοκτήτες-χειριστές κάποιου φόρουμ... φυσικά όμως είναι δικαίωμα του καθενός η μη συμμετοχή μέσο αποκλεισμού του λογαριασμού του , ενώ επιπλέον θεωρώ συμμετοχή στην όποια αλητεία συμβεί εναντίων μου (πχ τα ψέματα του κυρίου) όσο δεν γίνεται αυτό που απαίτησα.

the master
14-10-2011, 05:49
εγω σαν master που ειμαι ενα πραγμα δεν καταλαβαινω.

γιατι δεν εχεις φαει επιτελους το μονιμο μπαν?!

θελω να πω δεν ειναι δα και τοσο δυσκολο να σηκωσει ο mod το χερι και να μπαναρει!


αν εσυ εισαι τρολ και δε ξερω και γω τι ,αλλο τοσο ειναι κ οι mods που στο επιτρεπουν και δεν σε banαρουν.

φιλικα

blizard
14-10-2011, 06:22
Είναι απλά απαράδεκτο και δεν ξέρω τι άλλο να πω ... τους έχω στείλει και πμ, με ευγενικό τρόπο και τους έχω εξηγήσει το λόγο πριν κανά μήνα , δεν είναι ότι ήθελα απλά να το κάνω τόσο θέμα και να τρολλαρω.

Σε κάθε περίπτωση είναι το ελάχιστο δικαίωμά μας σαν χρήστες.

Στα Ελληνικά φορουμ δεν έχουμε κανένα άλλο δικαίωμα μην γελιέστε... όποιο θέλουν μπανάρουν , ότι θέλουν σβήνουν και ότι προϊόν γουστάρουν διαφημίζουν άμεσα και έμμεσα με τα πόστ τους.
(όχι ότι συμβαίνει εδώ κάτι τέτοιο, από τις ελάχιστες εξαιρέσεις είναι)

Το δικαίωμα του αποκλεισμού (για όποιο λόγο) και του μόνιμου μπαν είναι το ελάχιστο που πρέπει να έχουμε και να απαιτούμε , μας το αρνούνται και αυτό οι περισσότεροι απαιτώντας απλά να αποχωρούμε στα μουλωχτά.
(βέβαια εδώ τουλάχιστον δεν σβήνουν αβέρτα και το τοπικ έμεινε ... σημαντικό πράγμα)

Edit
Να προσθέσω ότι ενέργειες σαν τον ban του hakoo δεν βοηθάνε ουσιαστικά και ίσως κάνουν τα πράγματα και χειρότερα.... μόνη σωστή ενέργεια να γίνει ότι ζήτησα, είναι γελοίο όντος που ακόμα το συζητάμε.

nikon
14-10-2011, 08:12
Κάθε μέρα μου γκρινιάζεις
ότι σε παραμελώ
αφού σ' το 'χω αποδείξει
μόνο εσένα αγαπώ

ʼμα θες να φύγεις φύγε
άμα θες να κλάψεις κλάψε
να γκρινιάζεις μόνο πάψε
δεν μπορώ να τ' ανεχτώ

ʼμα θες να φύγεις φύγε
σ' το πα και σ' το ξαναλέω
μη μου πεις μετά πως φταίω
όταν μ' άλλη θα μπλεχτώ

Έρχομαι στην αγκαλιά σου
λίγο να ξεκουραστώ
και τις πιο όμορφες στιγμές μου
κάνεις και βαρυγκωμώ

ʼμα θες να φύγεις φύγε
άμα θες να κλάψεις κλάψε
να γκρινιάζεις μόνο πάψε
δεν μπορώ να τ' ανεχτώ

ʼμα θες να φύγεις φύγε
σ' το πα και σ' το ξαναλέω
μη μου πεις μετά πως φταίω
όταν μ' άλλη θα μπλεχτώ

Χαίρομαι που με λατρεύεις
χαίρομαι που μ' αγαπάς
όμως με κουράζει η γκρίνια
όταν την παρατραβάς

ʼμα θες να φύγεις φύγε
άμα θες να κλάψεις κλάψε
να γκρινιάζεις μόνο πάψε
δεν μπορώ να τ' ανεχτώ

ʼμα θες να φύγεις φύγε
σ' το πα και σ' το ξαναλέω
μη μου πεις μετά πως φταίω
όταν μ' άλλη θα μπλεχτώ



Φιλικά πάντα
Πάνος Γαβαλάς

tnf50
14-10-2011, 08:45
Λιγο ακυρος ^ ΛΟΛ

Narayan
14-10-2011, 09:38
Ο κύριος είναι απλά ένας ακόμα ψεύτης ... πχ δεν γράφω καν σε μεγάλα φόρουμ.


Kαι σε καμία περίπτωση δεν τα έχουν βάλει μαζί μου ποτέ απλοί χρήστες , έχει τύχει να τσακωθώ φυσικά με διαχειριστές για πολύ συγκεκριμένο λόγο , που είναι το χονδροειδές σπρώξιμο από αυτούς συγκεκριμένων (συνήθως διαφημιζόμενων) προϊόντων στα forum τους και θάψιμο ανταγωνιστικών ... έτσι έγινε στο ινσόμνια πριν 6-7 χρόνια και δεν ήμουν ο μόνος που αντέδρασα.


Το μάθαμε κι αυτό, το insomnia.gr με κοντά 190k μέλη και το ps3forums.gr με άλλους 5k, είναι "μικρά" fora κατά τον blitzy εδώ.

Πάντως έχει πλάκα ρε γαμώτο που σε όποιο φόρουμ και να πας κρύβονται από πίσω τα σκοτεινά συμφέροντα για να σε αποσιωπήσουν. Όσο ήσουν στο insomnia οι mods που τα "έπαιρναν" από την M$ προσπαθούσαν να σε αποτρέψουν από το να μας ανοίξεις τα μάτια ώστε να μην αγοράζουμε τις κονσόλες της, ήρθες εδώ μετά και πάλι οι mods τα "παίρνουν" από τον Βγενόπουλο ή κάποιον άλλο στον βάζελο για να μην σε αφήνουν να μας πεις την αλήθεια για τα διοικητικά της ομάδας.

Εγώ πάντως σε πιστεύω, μάλιστα προτείνω να πουλήσεις τα δικαιώματα της ιστορίας σου στον Michael Moore, ώστε να γυρίσει ντοκυμαντέρ με θέμα "Πως ο υπερβάλλοντας φανμποϊσμός μπορεί να προκαλέσει μαλάκυνση του εγκεφάλου". Το μόνο σίγουρο είναι πως και να σου διαγραφεί το account εδώ όπως σου διαγράφηκε στο insomnia -επειδή φυσικά και σου διέγραψαν το account παρά τα ψέματα που γράφεις παίζοντας το "θύμα"- θα βρεις κάποιο άλλο forum για να βγάλεις τα αποθημένα σου, μέχρι να βγουν και εκεί τα "συμφέροντα" πάλι να σε εκτοπίσουν. Δεν θα σε χαλάσει καθόλου πάντως, αφού ζεις από την προσοχή που σου δίνουν οι άλλοι χρήστες με τις κόντρες που προκαλείς - για αυτό εξάλλου έφτιαξες και αυτό το τόπικ.

Και μιας και σου έδωσα την προσοχή που τόσο επιζητά το οκτάχρονο παιδί που κρύβεις μέσα σου, σε ενημερώνω εκ των προτέρων πως δεν υπάρχει λόγος να με ευχαριστείς :welcome:

Nek_Food
14-10-2011, 10:20
Ευτυχώς που δεν κλειδώσατε το παρόν ακόμη, γιατί χθες γύρισα αργά στο σπίτι και δεν πρόλαβα να δω τα Τούρκικα σήριαλ...

κάτσε μισό... ουάου και σε 3D:

http://i52.tinypic.com/2n72wav.gif

nikon
14-10-2011, 10:24
Λιγο ακυρος ^ ΛΟΛΠροφανώς δεν έχεις παρακολουθήσει το blizard's show.:pop2:

Valkyre
14-10-2011, 11:12
νομιζω πως εφτασε η θεικη εκεινη στιγμη που ενα απιστευτα ΘΕΙΚΟ θρεντ κλειδωνεται....

Ααααααμηηηηηηννν!

Και του χρονου!