PDA

View Full Version : Pro Evolution Soccer On-line Aπορίες



tasoylix
31-10-2007, 19:26
...paidia ithela na rotiso telika ti ginete me toys server tis konami ???? paizei kanenas kanonika... ego mono me ton kyprio exo kataferei na apijo sxetika ipoferta...... me oloys toys alloys apla den paizei katholoy....
..eseis exete kataferei na pejete??? to oti tha toys ftiajoyn isxyei??? ti jerete??? thanks

blizard
31-10-2007, 20:28
Εγώ είχα μια μοναδική εμπειρία με αυτό το παιχνίδι... τέτοιο lag με συνεχείς μεταφορές παικτών και μπάλας δεν είχα φανταστεί.
Είχε όμως την πλάκα του... δοκιμάστε το γιατί αν το φτιάξουν δεν ξέρω αν θα υπάρξει ξανά τέτοιο πράγμα :

ΥΓ
Αν έχω εγώ lag ,έχει και ο άλλος το ίδιο ? ή μπορεί όχι λόγο upload ?

dracula7
03-11-2007, 18:18
ine les kai pezis pro 3008 kai ohi 2008 i bala kai oi pehtes diaktinizontai apo simio se simio!!!!

g-e-o
03-11-2007, 18:42
παιδια γεια χαρα!!! νεος στο club καλως σας βρηκα...ξερω οτι αυτο που θα ρωτησω δεν ταιριαζει εδω ακριβως αλλα δεν ξερω που αλλου μπορουσα να γραψω...εχω κανει λογαριασμο για on line play στο pro 2008, τωρα αυτο που θελω να μαθω ειναι ποιο ειναι το id μου στο pro , ειναι δηλαδη το ιδιο με το γενικοτερο id που εχω σε ολο το ps3, και δευτερον ειναι δυνατον να μπορω να επιλεξω εγω να παιξω με καποιον συγκεκριμενα on line pro και αν ναι πως γινεται?? ευχαριστω πολυ και ελπιζω να μην σας κουρασα..να ειστε καλα!!!

ProEvo
03-11-2007, 19:34
παιδια γεια χαρα!!! νεος στο club καλως σας βρηκα...ξερω οτι αυτο που θα ρωτησω δεν ταιριαζει εδω ακριβως αλλα δεν ξερω που αλλου μπορουσα να γραψω...εχω κανει λογαριασμο για on line play στο pro 2008, τωρα αυτο που θελω να μαθω ειναι ποιο ειναι το id μου στο pro , ειναι δηλαδη το ιδιο με το γενικοτερο id που εχω σε ολο το ps3, και δευτερον ειναι δυνατον να μπορω να επιλεξω εγω να παιξω με καποιον συγκεκριμενα on line pro και αν ναι πως γινεται?? ευχαριστω πολυ και ελπιζω να μην σας κουρασα..να ειστε καλα!!!

Καλώς ήρθες φίλε μου. Το online id σου στο pro το δηλώνεις εσύ εκεί που φτιάχνεις data, με το που έχεις μπει στο lobby και έχεις βάλει τους κωδικούς σου. Έχεις επιλογή για 3 διαφορετικά id. Για να παίξεις με κάποιον συγκεκριμένα πας και φτιάχνεις στα μη ranked games ένα room και απλά τον καλείς με το id που έχει στο pro. Απλά το βάζεις limited για να μη σου μπει στο δωμάτιο κανένας άσχετος.

g-e-o
03-11-2007, 19:42
φιλε pro evo σε ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση...αρα λοιπον το id μου ειναι αυτο που μου εμφανιζει με το που κανω login στο lobby...δηλαδη..panatha1908-200 μια απορια ομως ακομα..πως καλω καποιον στο room που εχω δημιουργησει?? και παλι ευχαριστω πολυ!!

ProEvo
04-11-2007, 00:46
Πας και πατάς το invite και γράφεις το id αυτού που θες να καλέσεις. Πατάς οκ και περιμένεις τον άλλο να κάνει accept invitation.

g-e-o
04-11-2007, 00:49
thanks!!!!!!!!!!:prayer::prayer::prayer:

takaros7
14-11-2007, 03:20
kalhspera mortes..

mhpws xerete pote anebainw division1 sto online?exw 670 rating k akoma sth div2

epishs megalh malakia to gegonos oti den exei ta tournoua pou eixe sto 6,alla mono aplous agwnes.ante na arxisei to diko mas tournoua na goustaroume!!!

geia xara..

WolfRathmA
14-11-2007, 04:43
kalhspera mortes..

mhpws xerete pote anebainw division1 sto online?exw 670 rating k akoma sth div2

epishs megalh malakia to gegonos oti den exei ta tournoua pou eixe sto 6,alla mono aplous agwnes.ante na arxisei to diko mas tournoua na goustaroume!!!

geia xara..

Μακαρι να το φτιαξουν για να το ξεκινησουμε επιτελους να εχει λιγο χαβαλε το πραμα!

nickolas82
27-11-2007, 01:04
re pedia molis simera katevasa to episimo update tou pro (1.10).
Kserei kaneis ti diorthonei?

NonBorn
27-11-2007, 01:08
To offline απ' ότι φαίνεται είναι σχεδόν άψογο (με τα στάνταρ του παιχνιδιού πάντα). Πλέον τα replay δε κολλάνε κλπ κλπ κλπ... Το πρόβλημα με το framerate δηλαδή! Το online κάπως διορθώθηκε αλλά δεν πρέπει να είναι από το patch αλλά από ένα maintenance στο server χτες...

nickolas82
27-11-2007, 01:30
ego pantos vlepo pali ptosi tou framerate sta replay (sigoura se para poli kaliteri katastasi apo prin)kai sto online to mono pou paratirisa einai oti otan pao na pekso me kapion pou exei 3 grames sindesi mou vgazei panta 1 sto pexnidi alla kata ta alla poli liges diafores

tomic20
03-12-2007, 11:05
paidia katafere kaneis na paixei kanonika pro online?Ena paixnidi epaixa kai mou thn espase afantasta to lag...

gergeo
25-12-2007, 14:10
exw edw kai merikes meres mia sony full hd ready 40"...xtes evala na paixw pro 2008 online sta 720p(auto upostirizei to pro)..to provlima einai oti i eikona san na "koluse" otan i mpala itan ston aera..(meta apo sentra,vole termatofulaka)...ti mporei na ftaiei?xreiazete mipws kamia ruthmisi?

MONK-21
26-12-2007, 17:07
:please2:καλησπερα χρονια πολλα σε ολους μια ερωτηση θελω να κανω.Υπαρχει τροπος να μηδενισω ενα απο τα 3 Player File που εχω και να ξεκινησω απο την αρχη?? οποιος γνωριζει ας μου πει με ενδιαφερει πολυ:please2:

stratis
29-12-2007, 18:40
????????? ? ?????? ????? ?? ?????... ????? ??? ????? ?????? ?? ??? ??? ?? ??????? ?????? patch ??? ?? pes2008 mapa poly lag re fileeee
________
HAWAII MARIJUANA DISPENSARIES (http://hawaii.dispensaries.org/)

Spyrand
18-01-2008, 17:44
οταν βαζεις το παιχνιδι, θα σου εχει ηδη κανει το πρωτο αυτόματα,

απο κει κ περα δεν εχει βγει αλλο. ΤΟ online παραμενει μια πληγη για το παιχνιδι. Απογοητευτηκα πληρως.

Να πω την αληθεια μου το ειχα παρει στο ps2 αυθεντικο και δεν μαρεσε. Ελεγα πως θα ειναι στο playstation 3, λογικα καλυτερο. Πηρα το Playstation 3 και το pro μαζι. Παλι απογοητευση (άσχετα το οτι παιζει μονο στα 720)... δεν ξερω τι εχουν στο μυαλο τους αυτοι στην ΚΟΝΑΜΙ. Εξακολουθω να θεωρω το Pro5 ως το καλύτερο pro.

jammin
22-06-2008, 18:28
HELP please. Εχω εδω και καιρο αγορασμενο το παιχνιδι αλλα μολις τωρα προσπαθησα να μπω στο online.
Το προβλημα μου ειναι οτι δεν υπαρχει γραμμενο το registration code στο πισω μερος του manual... Ακου πραγματα και δεν το ειχα προσεξει.
Ξερει κανεις τι πρεπει να κανω?

gavrosdr
22-06-2008, 18:35
αποκλειεται...στο βιβλιαρακι απο πισω εχει τον κωδικο εγγραφης...μηπως δεν ειδες καλα? :p

jammin
22-06-2008, 18:40
ναι βρε γαυρουλη...
Στο πλαισιο που γραφει κωδικος εγγραφης στο πισω μερος δεν γραφει τιποτα... Εντελως παλαβο

gavrosdr
22-06-2008, 18:45
WTF?!?!?!?!? το χεις καιρο αγορασμενο το παιχνιδι ε? αντε να τους εξηγησεις τωρα...μηπως αν εστελνες κανα mail στην κοναμι η κατι αλλο...

jammin
22-06-2008, 18:47
πραγματικα WTF!!! Παντως αυτο σκεφτομουνα να κανω απλα ελεγα μηπως εχει κανεις καποια αλλη λυση.
Το παιχνιδι ειναι αγορασμενο απο Φεβρουαριο

gavrosdr
22-06-2008, 18:49
εντελως κουλο παντως...αμα ξερει κανεις τπτ το λεει εδω εννοειται...εισαι και γκαντεμης...ενταξει το Online του προ ειναι τραγικο αλλα απο τη στιγμη που πληρωσες το παιχνιδι εστω και ετσι το δικαιουσαι...επικοινωνησε με κοναμι καπως...ισως βρεις λυση...γιατι απο εδω δεν....:frog:

jammin
22-06-2008, 18:56
μολις εστειλα e-mail. Αντε να δουμε τι πουλια θα πιασουμε. Παντως γαυρουλη ευχαριστω για το ενδιαφερον

gavrosdr
22-06-2008, 19:03
δεν εκανα τπτ...απλως καταλαβαινω οτι αν βρισκομουν στην θεση σου θα ειχα φορτωσει...:p...

και κατι που ειδα μολις τωρα...εφτασα τα 666 Posts...φτου φτου φτου...:D:D:D

jammin
22-06-2008, 19:04
ασχετο... αλλα γραψε γρηγορα ενα ποστ ακομα γιατι εχεις ενα νουμερο και μη χειροτερα

ετσι ακριβως φτου φτου φτου :cheers:

DIOMIDIS
23-06-2008, 16:26
Φιλαρακι ειμαι ο ανθρωπος σου.Αντιμετωπισα το ιδιο προβλημα με σενα και σου γραφω την λυση.Θα βαλεις στο google κοnami greece και θα βρεις τα τηλεφωνα τους στην Ελλαδα.Εγω οταν πηρα και τους ειπα οτι δεν υπαρχουν οι κωδικοι για το online μου ειπαν να παω απο εκει να μου το αντικαταστησουν εστω και αν δεν ειχα αποδειξη γιατι μου το ειχαν φερει δωρο.Βεβαια εγω ημουνα απο τους τυχερους και δεν πηγα απο εκει γιατι την ιδια μερα το νοικιασα απο ενα video club και πηρα τους κωδικους γιατι δεν τους ειχε χρησιμοποιησει κανεις.Ελπιζω να σε βοηθησα.

adok13
24-06-2008, 14:20
αν αγορασω μεταχειρησμενο pro και οι κωδικοι εχουν χρισιμοποιηθει και δεν τους εχω,τι γινεται δεν θα μπορεσω να πaιξω online;

msnes7
25-06-2008, 21:17
Αν ενδιαφέρεσαι έχω έναν κωδικό παραπάνω μιας και το πρώτο δισκάκι μου είχε σπάσει.Στείλε μου pm
To παράδοξο είναι ότι σε μια παρτίδα στα Manual λείπουν συγκεκριμένες σελίδες!!!!!!!!!!Και στα 2 που πήρα είχε το ίδιο πρόβλημα-καλά αν δεν είχε και κωδικό θα τους έπαιρνε ο διάολος αλλά λέμε...........

msnes7
26-06-2008, 16:33
Ο κωδικός που έχω είναι για τον jammin αν τον χρειαστεί.Παρακαλώ να μην στείλει pm κανείς άλλος

djpar
23-07-2008, 02:42
ρε παιδια οι αριθμοι διπλα στην μπαρα στο online τι εινε?

msnes7
25-07-2008, 22:10
Πιθανότατα το ping αλλά έχω διαπιστώσει ότι όταν αρχίζουν και διαφέρουν κατά πολύ το lag αυξάνεται

djpar
28-07-2008, 15:33
ping 4000 ms δεν νομιζω εγω νομιζω εινε ταχυτητα αλλα επειδη εγω εχω 24αρα δεν μπορω να καταλαβω γιαυτο θελω να μου πει καποιος με 1 Η 2 mbps

zatsas
03-08-2008, 20:37
kalispera paides..
eimai kainourgios edw.. kai thelw na rwthsw kati sxetika me to PES gia to online..
otan ksekinas kanei to update meta se bgazei 3 epiloges
1) pou einai na mpeis na paikseis
2) pou einai gia register
3) den thn thimame :P

mpainw sthn prwth bazw ton kodiko eggrafhs kai thelei meta ena password...(den to kserw)
paw sthn 2 pou leei gia register kai bazw..
kodiko eggrafhs
password kai confirn password..
pataw confirn kai me bgazei error... diabazw sto book gia to pos tha paikseis online
kai mou grafei oti molis baleis to kodiko eggrafhs tha sou steiloun password..
exei kaneis idea gia to ti prepei na kanw oste na dokimasw to online??