PDA

View Full Version : Manual Controls - Υπάρχει ενδιαφέρον?



giannislazy
06-10-2011, 15:38
Παρατηρώ ότι η ΕΑ θέλει και προσπαθεί να προωθήσει την προσομοίωση ποδοσφαίρου. Και σε αυτήν την κατεύθυνση φαίνεται να προβάλει και τα manual controller settings. Πλέον μπορεί κάποιος πιο εύκολα και με ενσωματωμένες επιλογές στα μενού του FIFA να παίζει head to head μόνο με manual.

Αυτό το thread σκοπό έχει να δω πόσοι από εδώ θα ήθελαν να δουν πρωτάθλημα με manual controls.

Θέλω να δω συμμετοχή και πιθανές ρυθμίσεις, προτάσεις από τους γνώστες...

katsouras
06-10-2011, 16:11
Εγω μεσα Johnny!Βαλε και De-Lee φυσικα..!

alekos21
06-10-2011, 16:19
oh yes mesa

poly wraio to manual fetos, pezw sxedon mono manual online, me cpu semi/assisted

easybizi
06-10-2011, 17:24
Μεσα με τα 1000 είμαι,ειναι πολύ καλύτερο με μανουαλ αλλά πολύ δύσκολα βάζεις γκολ αλλά βγαίνουν ευκαιρίες με έναν χθες είχα 20 τελικές και νίκησα 1-0 με πέναλτι το γκολ.Παιδια δοκιμάστε να παίξετε σε slow γιατι έχεις λιγα κλάσματα περισσότερα να κανείς καλύτερη πάσα καλύτερο σουτ ιδικά σε μανουαλ το slow είναι πολύ καλό,με φιλο που παιζω το συνηθίζεις πολύ εύκολα και μετα νομίζεις ότι το νορμαλ είναι fast

Εχει μερικά θεματακια αλλα μάλλον είναι θέμα συνήθειας μου έχει τύχη να κάνει πασες σαν να το εχω assisted και την δύναμη στο auto δεν ξέρω γιατί.Αλλα το κυριότερο για το πρωτάθλημα που θα κάνουμε είναι ότι με μανουαλ ρυθμίσεις και select να πατάει κάποιος δεν θα καταφέρει και πολλά.

Με μανουαλ νομιζω μπορούμε να ξεκινήσουμε πρωτάθλημα και χωρις να το διορθωσουν,γιατι ειδα ότι κατι τετοιο ο Γιαννης δεν θελει να γινει…αλλα αν το διορθωσουν τα Χριστουγεννα;Γιαννη με το select εχει χαθεί το On line μόνο εδώ με γνωστούς θα μπορούμε να ευχαριστηθούμε,που νομίζω ότι υπάρχει και μια εμπιστοσύνη.

De-lee_GR
06-10-2011, 21:38
Εγω μεσα Johnny!Βαλε και De-Lee φυσικα..!
χαχαχα πως με πιανεις....!!!(τσακα χοντρε παρε την παε) ασχετο αλλα να χουμε να λεμε!!!!:a055:

και να συμπληρωσω επι της ευκαιριας πως το φετινο manual τουλαχιστον στο online του ειναι πιο ευκολο απο περσυ!
συμφωνω και με easybizi πως στην αργη ταχυτητα ειναι ΤΕΛΕΙΟ

manos_tav
06-10-2011, 23:20
παιδια και εγω μεσα...!!!full manual!!!

kippy18
07-10-2011, 15:37
μεσα και εγω Γιαννη...

aloialone
07-10-2011, 16:23
Εξω εγω Γιαννη!!

iou21
07-10-2011, 17:45
mesa john

giannislazy
07-10-2011, 17:52
1) giannislazy
2) katsouras21
3) ledika21
4) easybizi81
5) de-lee_gr
6) manos_tav
7) kippy18
8) tsakos21

Σε καμιά ώρα θα μπω για πολλά γκολ... Σας περιμένω για φιλικά...

De-lee_GR
07-10-2011, 18:10
ΑΠΑΙΤΩ X-NEC στο πρωταθλημα για ομηρικες μαχες του πάτου!!! (για να μην ερμηνευσω τον Πατο αλλιως)
.....και ενα δωρακι για τον διοργανωτη!!!!!! :f045:
New Arabic Hymn Of Panathinaikos F.C. (NovaΣΠΟΑ FM 94,6) - YouTube

giannislazy
07-10-2011, 18:10
Mετά τα σημερινά μου φιλικά με τον tsakos21 το αποφάσισα...

Ξεκινάμε το 1ο πρωτάθλημα FIFA12 Manual Controlled.

Παρασκευή 14/10
Λήξη προθεσμίας εγγραφών.

Όσοι θέλουν να συμμετάσχουν μετά θα μπουν στο τέλος της λίστας και θα πάρουν μέρος στο επόμενο πρωτάθλημα.

Θα γίνει κλήρωση ώστε να βγει η σειρά επιλογής ομάδας.
Παρακαλώ όλους τους συμμετέχοντες να μου στείλουν με πμ τουλάχιστον 10 ομάδες της επιλογής τους, με σειρά προτίμησης, ώστε όταν θα γίνει η κλήρωση να έχω έτοιμες τις επιλογές όλων ώστε να ξεκινήσουμε γρήγορα.

Θα ανεβάσω thread την επόμενη παρασκευή με κανόνες και οδηγίες.

Θα περιμένω από όλους και την άποψή τους για τους κανόνες. (διάρκεια ματς, ταχύτητα ματς κτλ...)

giannislazy
07-10-2011, 18:12
ΑΠΑΙΤΩ X-NEC στο πρωταθλημα για ομηρικες μαχες του πάτου!!! (για να μην ερμηνευσω τον Πατο αλλιως)

Εγώ περιμένω και X-NEC και PDS.

Εδώ θέλω να δω τους mods. Στα δύσκολα...

X-NEC
07-10-2011, 18:35
ΑΠΑΙΤΩ X-NEC στο πρωταθλημα για ομηρικες μαχες του πάτου!!! (για να μην ερμηνευσω τον Πατο αλλιως)

Χαχαχα!!! Φιρί φιρί το πας να σε χαντακώσω!...


Εγώ περιμένω και X-NEC και PDS.

Εδώ θέλω να δω τους mods. Στα δύσκολα...

Ευχαρίστως να παίξω παιδιά αλλα πρώτον δε ξέρω ποτε θα πάρω το παιχνίδι δεύτερον με το manual έχω ασχοληθεί ελάχιστα και τρίτον δεν έχω πολύ χρόνο. Παρ' όλα αυτά όταν έρθει το FIFA θα σας ενημερώσω. :)

lostmangr
07-10-2011, 18:39
αντε βαλε και εμενα αλλα δεν το εχω καθολου το manual

maniakos
07-10-2011, 18:40
μεσα και εγω αν κ δεν εχω παιξει καθολου manual

maniakos
07-10-2011, 18:42
το πολυ πολυ αντι για κλαρινο να κανουμε τρομπετα :P

giannislazy
07-10-2011, 18:52
Το manual από την μικρή και μένα εμπειρία βλέπω ότι θέλει πιο προσοχή στις σέντρες ειδικά. Οι πρώτες 10 θα πάνε στην κάμερα πίσω από το τέρμα αλλά μετά το βρίσκεις.
Τα σουτ θέλουν πολύ προσοχή και γενικά πρέπει να κοιτάς αυτό που θες να κάνεις. Παίξαμε με τσάκο 8λεπτα σε αργό και ήταν άλλη φάση...

lostmangr
07-10-2011, 18:52
το πολυ πολυ αντι για κλαρινο να κανουμε τρομπετα
εσυ και αλλιως ολα τα κανεις..

maniakos
07-10-2011, 18:57
εσυ και αλλιως ολα τα κανεις..

με ατομα τα οποια νικαω με πανω απο 3 γκολ διαφορα δεν αξιζει να ασχολουμαι :k020::c030::k020:

lostmangr
07-10-2011, 19:00
με ατομα τα οποια νικαω με πανω απο 3 γκολ διαφορα δεν αξιζει να ασχολουμαι
μπορεις και μιλας που ενω σε ειχα δεν θελω να πω εχουμε και μικρα παιδια εκανες της παλι δεν θελω να πω και με κερδισες μια φορα και μιλας..

iou21
07-10-2011, 20:54
http://youtu.be/HoePGRDnnpY

AlexandrosQV
07-10-2011, 21:48
1) giannislazy
2) katsouras21
3) ledika21
4) easybizi81
5) de-lee_gr
6) manos_tav
7) kippy18
8) tsakos21
9) AlexandrosQV

giannislazy
07-10-2011, 21:53
1) giannislazy
2) katsouras21
3) ledika21
4) easybizi81
5) de-lee_gr
6) manos_tav
7) kippy18
8) tsakos21
9) AlexandrosQV
10) lostman-Greece
11) maniakos_gr

Οι εγγραφές συνεχίζονται. Απλά για να βγει πιο καλα το πρωτάθλημα τώρα για αρχη θα σταματήσουμε στους 16 αν και εφόσον φτάσουμε τόσους...

djteov
08-10-2011, 15:47
1) giannislazy
2) katsouras21
3) ledika21
4) easybizi81
5) de-lee_gr
6) manos_tav
7) kippy18
8) tsakos21
9) AlexandrosQV
10) lostman-Greece
11) maniakos_gr
12) djteovv
ante kai ο θεος βοηθος

giannislazy
08-10-2011, 16:37
To ξέρω ότι το manual ειδικά είναι δύσκολο και αρκετοί θα πούνε εκνευρεστικό.

Αλλά όπως το πάει η ΕΑ, 2 θα είναι οι επιλογές. Assisted or Manual. Οπότε ή μαθαίνουμε από τώρα και με το ζόρι manual ή πάμε πάλι στο any controls.

Εγώ βλέπω και εδώ στο φόρουμ να γίνονται στο κοντινό μέλλον 2 ειδών πρωταθλήματα. 1 με ελεύθερα controls και 1 με manual.

alekos21
08-10-2011, 16:52
paidia den einai dyskolo to manual aplos 8elei ligo eksaskisi, kai meta vazeis osa goal 8es

kippy18
08-10-2011, 18:11
επαιξα σημερα manual και ηταν παρα πολλυ καλο... Για εμενα καλητερο απο το semi...

giannislazy
08-10-2011, 18:16
επαιξα σημερα manual και ηταν παρα πολλυ καλο... Για εμενα καλητερο απο το semi...

Επειδή με νίκησες εύκολα 3-0 νομίζεις ότι το manual είναι καλύτερο του semi?

Γατάκι....

KwstasLeon
08-10-2011, 18:51
1) giannislazy
2) katsouras21
3) ledika21
4) easybizi81
5) de-lee_gr
6) manos_tav
7) kippy18
8) tsakos21
9) AlexandrosQV
10) lostman-Greece
11) maniakos_gr
12) djteovv
13) KwstasLeon20vt

Α ρε γιαννη αναποδα μου τα κανεις,Απο assisted με πας στο semi και τωρα στο manual.αντε να το μαθουμε και αυτο!!!

kippy18
08-10-2011, 18:53
χαχαχα αμα σε νικαω καθε φορα ετσι θα γινει και το αγαπιμενο μου :e040fdd:

lostmangr
08-10-2011, 21:22
Α ρε γιαννη αναποδα μου τα κανεις,Απο assisted με πας στο semi και τωρα στο manual.αντε να το μαθουμε και αυτο!!!
κωστα δεν εχεις καταλαβει τι παει να κανει ο γιαννης αφου δεν νικαει στο assisted αφου δεν νικαει στο semi ε λεει να δει και το manual τωρα μπας και παρει κανα ματς

pankal6
09-10-2011, 01:07
ρε γίαννη δεν αφήνεις τις μλκς να διοργανωσεις κανενα assisted πρωταθλημα να προπονηθούμε???????έχει ρεζιλευτει το foroum σήμερα στο τουρνουα της saturn δεν είχαμε κανεναν στην τετραδα....(ο freakygeo σταθηκε ατυχος κ αποκλειστηκε στα πεναλτυ). αν θες ρεαλισμο ρε φίλε οπως μ είπε κ ένας φίλος απο το φόρουμ ας πάρουμε καμια μπάλα να πάμε στις αλανες...τεσπα........manual αντε να το δουμε κ αυτο!!!


1) giannislazy
2) katsouras21
3) ledika21
4) easybizi81
5) de-lee_gr
6) manos_tav
7) kippy18
8) tsakos21
9) AlexandrosQV
10) lostman-Greece
11) maniakos_gr
12) djteovv
13) KwstasLeon20vt
14) pankal6

p.s με την προυπόθεση πως θα φτίαξει η σύνδεση μου γιατι σήμερα δεν μπαίνω ούτε στο psn.

marcojohn 13
09-10-2011, 01:44
συμφωνω απολυτα με τον πανο..ο γιαννης ειναι υποχρεωμενος να διοργανωσει assisted πρωταθλημα δεν ειναι κατασταση αυτη..το μονο θετικο για τους υπολοιπους ειναι οτι δεν εχει πιο κατω απο manual(προς το παρον τουλαχιστον)..υπομονη μαγκες θα περασει κι αυτο κι ο ουρανος θα γινει ξανα πιο γαλανος!

p.s.1 πανο και γιαννη μη το σκεφτεστε καθολου μπαλιτσα με τα αστερακια του τσαμπιονς λιγκ πανω,παπουτσακι ποδοσφαιρικο,καλτσουλα μεχρι το γονατο και οποιον παρει ο χαρος!ποιο σεμι και μανουαλ τωρα..

p.s.2 πλακα κανω εννοειται...

geoponos13
09-10-2011, 02:09
1) giannislazy
2) katsouras21
3) ledika21
4) easybizi81
5) de-lee_gr
6) manos_tav
7) kippy18
8) tsakos21
9) AlexandrosQV
10) lostman-Greece
11) maniakos_gr
12) djteovv
13) KwstasLeon20vt
14) pankal6
15)geoponos13
16)scrul3r

Αντε να το δοκιμασουμε και αυτο...γιατι ποτε δεν απορριπτεις κατι αν δεν το εχεις δοκιμασει ;)

giannislazy
09-10-2011, 09:15
κωστα δεν εχεις καταλαβει τι παει να κανει ο γιαννης αφου δεν νικαει στο assisted αφου δεν νικαει στο semi ε λεει να δει και το manual τωρα μπας και παρει κανα ματς

Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former.
Albert Einstein
US (German-born) physicist (1879 - 1955)

:doh:



Α ρε γιαννη αναποδα μου τα κανεις,Απο assisted με πας στο semi και τωρα στο manual.αντε να το μαθουμε και αυτο!!!


ρε γίαννη δεν αφήνεις τις μλκς να διοργανωσεις κανενα assisted πρωταθλημα να προπονηθούμε???????έχει ρεζιλευτει το foroum σήμερα στο τουρνουα της saturn δεν είχαμε κανεναν στην τετραδα....(ο freakygeo σταθηκε ατυχος κ αποκλειστηκε στα πεναλτυ). αν θες ρεαλισμο ρε φίλε οπως μ είπε κ ένας φίλος απο το φόρουμ ας πάρουμε καμια μπάλα να πάμε στις αλανες...τεσπα........manual αντε να το δουμε κ αυτο!!!



συμφωνω απολυτα με τον πανο..ο γιαννης ειναι υποχρεωμενος να διοργανωσει assisted πρωταθλημα δεν ειναι κατασταση αυτη..το μονο θετικο για τους υπολοιπους ειναι οτι δεν εχει πιο κατω απο manual(προς το παρον τουλαχιστον)..υπομονη μαγκες θα περασει κι αυτο κι ο ουρανος θα γινει ξανα πιο γαλανος!




Αντε να το δοκιμασουμε και αυτο...γιατι ποτε δεν απορριπτεις κατι αν δεν το εχεις δοκιμασει ;)

Απαντώ σε όλους. Αυτή την στιγμή στο μυαλό μου είναι όλα αχταρμάς. Αν μπορούσα να τα κάνω όλα αυτό θα έκανα. Αλλά βλέπω ότι δυστυχώς το semi η ΕΑ το έχει απλά σαν μεταβατικό στάδιο. Δεν είναι τυχαίο ότι στα head to head sessions έχει επιλογές μόνο manual και any. Και με semi controls λογικό είναι να μην μπορείς να φτάσεις κορυφή ή έστω κοντά εκεί. Οπότε ή θα παίξεις assisted με στόχο την κορυφή, ή semi αντιλαμβανόμενος όμως ότι μόλις πετύχεις καλό αντίπαλο με assisted τα άρπαξες ή manual.

Αυτό που λένε οι pankal και marcojohn έχουν ένα βαθμό δίκιο. Κατέβηκαν τουλάχιστον 10 άτομα άτομα από εδώ στην ΕΑ και τα ήπιαμε. Για το βραβείο ρε γαμώτο.

ΝΑ πω και το παράπονό μου. Δεν μπαίνει και κανείς μπροστά να με βοηθήσει στην διοργάνωση. Δεν λέω ότι δεν έχω συμβουλές από κάποιους (katsouras, pankal, geoponos...) αλλά δεν αναλαμβάνει κανείς κάποιον όμιλο. Και μην μου πείτε ότι έχουμε δουλειές. Εντάξει δεκτό δε λέω αλλά κι εγώ κάποιες υποχρεώσεις έχω. Και μάλιστα η υποχρέωσή μου σήμερα Κυριακή με ξύπνησε από τις 7. Από μένα θα έχει όλη την βοήθεια και σε πίνακες και σε ότι θέλει.

Θέλετε να κάνουμε 2 πρωταθλήματα? Ένα με manual και ένα με any? Πείτε.

Από την πρώτη στιγμή ότι κάνω σας ρωτάω πρώτα. Αλλά δεν μπορώ να τα κάνω όλα μόνος μου.
Εξάλλου χρόνο έχουμε μέχρι να δούμε το patch από την ΕΑ να διορθώνει το GK bug.

giannislazy
09-10-2011, 09:26
και για όλα αυτό το μπλέξιμο θέλω να πω κάτι.

Γ@μώ την ΕΑ που έφτιαξε τέτοια παιχνιδάρα που κάθε mode του παιχνιδιού έχει την ομορφιά του.

Junkies γίναμαι τώρα στα γεράματα...

KwstasLeon
09-10-2011, 11:14
Τελικα μαθαμε ποιος το πηρε στο Saturn ο πιτσιρικος που κερδισε τον Τσακιρη;Γιαννη στην διοργανωση του Saturn και γενικα σ'ολες θελει και να εχεις και καποια τυχη.Ο freaky απο 2-0 στο 60 του το γυρισε ο αλλος σε 3-3.Στα πεναλτυ ηταν μπροστα κατα 1 και παλι εχασε.Ο Τσακιρης επαιξε πολυ καλα αλλα και αυτος ατυχος οχι οτι ο μικρος δεν ηξερε αυτος ηταν τρελα καμμενος αλλα επεξε και ρολο αφου την προηγουμενη βδομαδα ειχαν legasy την αμυνα και χθες το γυρισαν στο Tactical οποτε οποιος ηξερε λιγο τριπλες ηταν και πιο κοντα.Εγω αποκληστικα απο εναν ο οποιος δεν ειχε περασει τον κεντρο, δεν ειχε κανει φαση μεχρι το 70 που μια του δοθηκε και το εβαλε.Στην επομενη ο αλλος του εριξε 5αρα.


Οσο για την βοηθεια εγω φιλε θα φυγω για μια βδομαδα οταν γυρισω πολυ ευχαριστος βοηθησω!!!

lostmangr
09-10-2011, 11:18
Απαντώ σε όλους. Αυτή την στιγμή στο μυαλό μου είναι όλα αχταρμάς. Αν μπορούσα να τα κάνω όλα αυτό θα έκανα. Αλλά βλέπω ότι δυστυχώς το semi η ΕΑ το έχει απλά σαν μεταβατικό στάδιο. Δεν είναι τυχαίο ότι στα head to head sessions έχει επιλογές μόνο manual και any. Και με semi controls λογικό είναι να μην μπορείς να φτάσεις κορυφή ή έστω κοντά εκεί. Οπότε ή θα παίξεις assisted με στόχο την κορυφή, ή semi αντιλαμβανόμενος όμως ότι μόλις πετύχεις καλό αντίπαλο με assisted τα άρπαξες ή manual.

Αυτό που λένε οι pankal και marcojohn έχουν ένα βαθμό δίκιο. Κατέβηκαν τουλάχιστον 10 άτομα άτομα από εδώ στην ΕΑ και τα ήπιαμε. Για το βραβείο ρε γαμώτο.

ΝΑ πω και το παράπονό μου. Δεν μπαίνει και κανείς μπροστά να με βοηθήσει στην διοργάνωση. Δεν λέω ότι δεν έχω συμβουλές από κάποιους (katsouras, pankal, geoponos...) αλλά δεν αναλαμβάνει κανείς κάποιον όμιλο. Και μην μου πείτε ότι έχουμε δουλειές. Εντάξει δεκτό δε λέω αλλά κι εγώ κάποιες υποχρεώσεις έχω. Και μάλιστα η υποχρέωσή μου σήμερα Κυριακή με ξύπνησε από τις 7. Από μένα θα έχει όλη την βοήθεια και σε πίνακες και σε ότι θέλει.

Θέλετε να κάνουμε 2 πρωταθλήματα? Ένα με manual και ένα με any? Πείτε.

Από την πρώτη στιγμή ότι κάνω σας ρωτάω πρώτα. Αλλά δεν μπορώ να τα κάνω όλα μόνος μου.
Εξάλλου χρόνο έχουμε μέχρι να δούμε το patch από την ΕΑ να διορθώνει το GK bug.
καλημερα βρε αγορι μου αφου σου ειπα βαλε με να κανω κατι και εγω θα το κανω δεν θα σε παρω πολλα απλα την ωρα θα μου δινεις 10 euro πιστευω ειναι καλα :) παντως αμα θες βοηθεια να ανεβαζω βαθμολογιες σε καποιον ομιλο η κατι τσπ να μου πεις..

giannislazy
09-10-2011, 11:29
Τελικα μαθαμε ποιος το πηρε στο Saturn ο πιτσιρικος που κερδισε τον Τσακιρη;Γιαννη στην διοργανωση του Saturn και γενικα σ'ολες θελει και να εχεις και καποια τυχη.Ο freaky απο 2-0 στο 60 του το γυρισε ο αλλος σε 3-3.Στα πεναλτυ ηταν μπροστα κατα 1 και παλι εχασε.Ο Τσακιρης επαιξε πολυ καλα αλλα και αυτος ατυχος οχι οτι ο μικρος δεν ηξερε αυτος ηταν τρελα καμμενος αλλα επεξε και ρολο αφου την προηγουμενη βδομαδα ειχαν legasy την αμυνα και χθες το γυρισαν στο Tactical οποτε οποιος ηξερε λιγο τριπλες ηταν και πιο κοντα.Εγω αποκληστικα απο εναν ο οποιος δεν ειχε περασει τον κεντρο, δεν ειχε κανει φαση μεχρι το 70 που μια του δοθηκε και το εβαλε.Στην επομενη ο αλλος του εριξε 5αρα.


Οσο για την βοηθεια εγω φιλε θα φυγω για μια βδομαδα οταν γυρισω πολυ ευχαριστος βοηθησω!!!

Τα έμαθα τι έγινε. Και για σένα με τα 15-2 σουτ και για τον freaky ο οποίος για να τον πικάρω λύγισε ο μλκς στο τελευταίο πέναλτι!!!
Και εννοείται ότι για να πας καλά χρειάζεται και τύχη και ικανότητα.


καλημερα βρε αγορι μου αφου σου ειπα βαλε με να κανω κατι και εγω θα το κανω δεν θα σε παρω πολλα απλα την ωρα θα μου δινεις 10 euro πιστευω ειναι καλα :) παντως αμα θες βοηθεια να ανεβαζω βαθμολογιες σε καποιον ομιλο η κατι τσπ να μου πεις..

Το ξέρω ότι αρκετοί μου είπαν, κι εσύ βέβαια, για βοήθεια. Απλά κλάφτηκα για να δω πόσο ψυχοπονιάριδες είστε.


Γενικά, έχουμε πιστεύω κανά 2 βδομάδες μέχρι το ξεκίνημα των πρωταθλημάτων. (λόγω bug).

Οπότε στο παρόν thread ή στο άλλο με τις δηλώσεις πρωταθλημάτων πείτε την απόψή σας για τα πάντα (μορφή πρωταθλημάτων, controls κα...) και όταν έρθει η στιγμή θα σας πω τι θα κάνουμε.

Το μόνο 100% σίγουρο είναι ότι θα γίνει πρωτάθλημα με manual controls γιατί είναι κάτι που με ενδιαφέρει εμένα.
Θα γίνει 100% και άλλο ένα πρωτάθλημα που αυτή την στιγμή δεν ξέρω αν πρέπει να αφήσω τα controls ελεύθερα ή semi. Εσύ αποφασίζεις...

lostmangr
09-10-2011, 12:15
γιαννη κατι που σκεφτηκα αμα θες μπορουν να γινουν 3 πρωταθληματα το ενα να ειναι assisted με ομαδες μεχρι 4 αστερια γιατι αφου ειναι assisted ειναι και ευκολο οποτε βαζουμε ομαδες με 4 στερια για να εχει χαβαλε..μπορει μετα να γινει ενα πρωταθλημα με semi που θα υπαρχουν ομαδες με 5-4.5 αστερια εκτος και αν τα παιδια θελουν μονο μεχρι 4.5 αστερια και φυσικα ενα πρωταθλημα με manual που θα περνει ο καθενας οτι θελει τελος σε ολα τα πρωταθληματα θα κανεις παντα κληρωση...και κατι αλλο μπορουμε να κανουμε πρωταθληματα π.χ ισπανιας ιταλιας αγγλιας σκωτιας βραζιλιας και αλλα....τα ματς ολα να ειναι 7 λεπτα και αμα γινουν πρωταθληματα ισπανιας ιταλιας και αλλα να γινουν και τα κυπελλα τους...ξερω οτι ολα αυτα που ειπα θελουν χρονο για να γινουν εγω απλα δινω μια ιδεα..

katsouras
09-10-2011, 14:35
Η απλα μπορουμε να κρατησουμε το semi - manual εμεις και ας κανει οποιος θελει ενα assisted να παιζουν οσοι θελουν.Ετσι δεν θα υπαρχει μουρμουρα και δικαιολογια για τον χειρισμο και θα ειμαστε πιο ηρεμοι..

AlexandrosQV
09-10-2011, 15:25
Εγω ψηφιζω ολα manual και θελω Παναθηναϊκο. Οβερ.

easybizi
10-10-2011, 16:35
Όλα manual και εγώ έτσι λέω και να ξεκινήσει πρωτάθλημα πριν διορθώσει η ea αυτό με το select γιατί μπορεί και να μη το κάνει… και ποντάρω στην καλή διάθεση όλων εδώ μέσα να μην το χρησιμοποιούν.
Βλέπω στο semi είναι 42 άτομα βέβαια καμία 10αρια είμαστε εμείς εδώ,οποτε προτείνω να γίνουν 2 πρωταθλήματα ένα semi και ένα manual και οσοι είναι manual να μην είναι και στο semi.πχ 2 group manual από 8 μεσα εξω αγώνες και 4 group semi παλι από 8 και μετα οι 2 πρώτοι από κάθε group να παίζουν κατι σαν champions league και ο 3 και 4 europa(σε στυλ ομίλων μουντιάλ και μετά διπλοί αγώνες) και ας είναι manual vs semi(Όσοι είναι manual θα έχουν 5*- 4,5* ομάδες όσοι είναι semi εχουν 4* ή κοινές ομάδες γιατί είμαστε παρά πολύ).
Επιλογή ομάδας με κλήρωση από τον Γιαννη κατευθείαν και να μη περιμένουμε 50 άτομα να στείλουν τις επιλογές τους γιατί θα μας παίρνει 2 βδομάδες.
Έχω διάθεση να σε βοηθήσω και εγώ σαυτο που κανείς αλλά θέλω να μου εξηγήσεις τι πρέπει να κάνω για να δω αν θα μπορώ να ανταποκριθώ γιατι ειδικά στις αρχές κάθε μήνα εχω θέμα με την δουλεία ουτε να παίζω θα μπορώ όχι να βοηθώ ,εχω πρόβλημα δηλαδή στο κομμάτι της διαρκής ενημέρωσης των αποτελεσμάτων.

pankal6
10-10-2011, 17:13
Τελικα μαθαμε ποιος το πηρε στο Saturn ο πιτσιρικος που κερδισε τον Τσακιρη;


mantis eisai????kai to eleges oti o mikros fysaei...telika to pire....
elpizw na eixe xwro spiti tou gia tin tv.......:surfing:

AlexandrosQV
10-10-2011, 18:29
με τι χειρισμο επαιξαν στο τουρνουα?

giannislazy
10-10-2011, 18:44
με τι χειρισμο επαιξαν στο τουρνουα?

Ελεύθερα ήταν το controls...

pankal6
10-10-2011, 18:47
με τι χειρισμο επαιξαν στο τουρνουα?

τα controls ήταν ελεύθερα....ο μόνος περιορισμός ήταν στα formation, να είναι custom.....οπότε κατάλαβες full assisted...

pankal6
10-10-2011, 18:48
Ελεύθερα ήταν το controls...

ασε ρε γιάννη να απαντήσει και κανας άλλος.........έτσι φτάνω και εγω τα 2.000 posts.......!!!!!!:c030::c030::c030::c030::c030:

giannislazy
10-10-2011, 18:55
ασε ρε γιάννη να απαντήσει και κανας άλλος.........έτσι φτάνω και εγω τα 2.000 posts.......!!!!!!:c030::c030::c030::c030::c030:

Άσε τα πολλά λόγια και μπες online... :a030:

larisa
10-10-2011, 20:41
ade vale k emena, an kai to manual den to exo paiksi akoma , afou akouo kala pragmata, den variese!

1) giannislazy
2) katsouras21
3) ledika21
4) easybizi81
5) de-lee_gr
6) manos_tav
7) kippy18
8) tsakos21
9) AlexandrosQV
10) lostman-Greece
11) maniakos_gr
12) djteovv
13) KwstasLeon20vt
14) pankal6
15)geoponos13
16)scrul3r
17)spacie21

geoponos13
11-10-2011, 01:54
Γιαννη εγω δυστυχως φιλε δεν εχω και πολυ χρονο..ιδιως τωρα με την ετοιμασια του σπιτιου..οταν τακτοποιηθω ευχαριστως...ξερεις αλλωστε...αυτην την εβδομαδα μπαινω στο new home οποτε θα ειμαι και διαθεσιμος τα βραδια και για τα πρωτα φιλικα on-line..... ;)

giannislazy
11-10-2011, 20:55
Για να μπορώ να είμαι όπως με ξέρεται σωστός σε όλα στο μεγάλο πρωτάθλημα όποιος θέλει να αναλάβει αυτό εδώ να μου στείλει πμ να μιλήσουμε να τα κανονίσουμε...

AlexandrosQV
12-10-2011, 01:39
οπότε κατάλαβες full assisted...

Καλα που δεν πηγα!! :a042:

giannislazy
12-10-2011, 09:46
Καλα που δεν πηγα!! :a042:

Αν δεν παίζεις assisted έχεις 1% να σου κάτσει και να το πάρεις.

Αλλά μπορείς να κατέβεις για τον χαβαλέ όπως κάνουνε πολλοί...

AlexandrosQV
12-10-2011, 15:19
Αν δεν εμενα μακρια απο το καταστημα θα πηγαινα και για το 1% και για το χαβαλε! Πηγες εσυ?

giannislazy
12-10-2011, 15:34
Δεν πήγα λόγω χρόνου και λόγω μη καλής διάθεσης...

Αλλά γενικά πάω για πλάκα. Έτσι κιόλας γνώρισα πολλά καλά παιδιά από εδώ και όχι μόνο...

kippy18
12-10-2011, 16:21
που εγινε αυτο που λετε ρε παιδια?

giannislazy
12-10-2011, 16:33
Στα SATURN... Πριν 2 βδομάδες σε όλα τα καταστήματα έγιναν προκριματικά και το ΣΚ που μας πέρασε στο κατάστημα στην Συγγρού οι τελικοί...

katsouras
12-10-2011, 16:38
Εγω ο Kippy νομιζα πως ειναι ο μικρος που το πηρε!:P

s33k3rgr
12-10-2011, 17:04
Αν υπαρχει μανιουαλ πρωταθληματακι ενδιαφερομαι και γω. Καντε με add και γραψτε και το λογο που με κανετε add.

Μια καλη ιδεα επισης θα ηταν να φτιαξουμε καποιο πρωταθλημα μανιουαλ 2 εναντιον 2. Εκει το παιχνιδι απογειωνεται πιστευω

KwstasLeon
12-10-2011, 17:04
Εγω ο Kippy νομιζα πως ειναι ο μικρος που το πηρε!:P

Και εγω στην αρχη οταν τον ειδα να παιζει αλεξ ελεγα τον Kippy μου θυμιζει,τον ειδα και μικρο λεω αυτος θα ειναι.Τον ρωτησα και εφαγα τα μουτρα μου το παιδι ουτε που ηξερε το forum.Παντως φαινοταν απο την αρχη οτι θα εφτανε τελικο.Οταν ειδα τον Τσακιρη να παιζουν λεω αντε μπας και τον παρει αλλα τελικα το σηκωσε ο μικρος!!!

giannislazy
12-10-2011, 17:10
Αν υπαρχει μανιουαλ πρωταθληματακι ενδιαφερομαι και γω. Καντε με add και γραψτε και το λογο που με κανετε add.

Μια καλη ιδεα επισης θα ηταν να φτιαξουμε καποιο πρωταθλημα μανιουαλ 2 εναντιον 2. Εκει το παιχνιδι απογειωνεται πιστευω

Βασικά ψάχνω κάποιον να του δώσω τα κλειδιά του πρωταθλήματος. κλειδιά=αρχεία excel και οδηγίες.

Κάνε copy paste την λίστα με τις συμμετοχές και βάλε και το psn id σου...

kippy18
12-10-2011, 18:51
Και εγω στην αρχη οταν τον ειδα να παιζει αλεξ ελεγα τον Kippy μου θυμιζει,τον ειδα και μικρο λεω αυτος θα ειναι.Τον ρωτησα και εφαγα τα μουτρα μου το παιδι ουτε που ηξερε το forum.Παντως φαινοταν απο την αρχη οτι θα εφτανε τελικο.Οταν ειδα τον Τσακιρη να παιζουν λεω αντε μπας και τον παρει αλλα τελικα το σηκωσε ο μικρος!!!

χαχα εγω ουτε που ηξερα πως γινοταν κατι τετοιο :P Γι αυτο μου εστειλες αλεξη αν πηρα το saturn?

katsouras
12-10-2011, 19:51
Ναι ρε θηριο!Λεω εσυ θα το σηκωσες!

giannislazy
12-10-2011, 20:31
1) giannislazy
2) katsouras21
3) ledika21
4) easybizi81
5) de-lee_gr
6) manos_tav
7) kippy18
8) tsakos21
9) AlexandrosQV
10) lostman-Greece
11) maniakos_gr
12) djteovv
13) KwstasLeon20vt
14) pankal6
15) s33k3rgr
16) scrul3r
17) spacie21

Εσένα s33k3rgr σε έβαλα στη θέση του geoponos13.

Οι εγγραφές τελειώνουν μεθαύριο Παρασκευή 14/10. Θα κάνω κλήρωση για να βγει η σειρά με την οποία θα διαλέξουμε ομάδα. Λόγω αρκετά καλού αριθμού συμμετοχών θα γίνουν 2 γκρουπ των 9 με πρόκριση των 4 πρώτων σε χιαστί playoff. Αλλά αυτά θα τα πούμε και πιο μετά...

Προσοχή σε όσους είναι και στο άλλο πρωτάθλημα μην τα κάνετε κουβάρι και ψάχνετε δικαιολογίες μετά.

Το 1ο πρωτάθλημα manual controls θα το διοργανώσει ο easybizi81. Χειροκρότημα παρακαλώ όπως και στον Ledika21 ο οποίος ενδιαφέρθηκε και θα κάνει το επόμενο...

giannislazy
14-10-2011, 15:24
1) giannislazy
2) katsouras21
3) ledika21
4) easybizi81
5) de-lee_gr
6) manos_tav
7) kippy18
8) tsakos21
9) AlexandrosQV
10) lostman-Greece
11) maniakos_gr
12) djteovv
13) KwstasLeon20vt
14) pankal6
15) s33k3rgr
16) scrul3r
17) spacie21
18) geoponos13

Λόγω παρανόησης ο geoponos είναι πάλι εντός.

Σε λίγο και εδώ οι ανακοινώσεις.

xanoumis21r
14-10-2011, 17:03
γινεται να μπώ και εγώ;
giannislazy, thanks για το redbull στο gt5(valianjim)

giannislazy
14-10-2011, 21:42
Εδώ κλείνουμε τις συμμετοχές στις 19 συνολικά.

Easybizi αύριο θα σου στείλω τα excel να αναλάβεις. Θα κάνω εγώ το thread και εσύ όλα τα άλλα...

pankal6
15-10-2011, 00:09
tzony epeidi ta xw kanei mantara....tha apoxwrisw apo to manual pros to paron...
an k eimai sigouros pws tha einai souper.....ta leme sto manual 2..........

xanoumis
15-10-2011, 13:10
Γιάννη στο εδώ στο μάνιουαλ (xanoumis21r).
έχω πρόβλημα με τα account.κάνω εγγραφή στο σπίτι και πάω στο γραφελιο και μου γράφει λάθος password.ζητάω νέο, μου το στέλνει, το κάνω past και μου λέει λάθος

giannislazy
15-10-2011, 13:17
Πρόβλημα με το φόρουμ εννοείς?

Αν ναι ή στείλε σε κάποιο moderator το πρόβλημά σου ή πόσταρέ το εδώ

http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=3048&page=102

xanoumis
15-10-2011, 13:20
Πρόβλημα με το φόρουμ εννοείς?

Αν ναι ή στείλε σε κάποιο moderator το πρόβλημά σου ή πόσταρέ το εδώ

http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=3048&page=102
ναί στο φόρουμ

giannislazy
15-10-2011, 13:25
ναί στο φόρουμ

κάνε ότι είπα παραπάνω...