PDA

View Full Version : παιζω Pro 2008 και κολλαει...



grsaint13
31-10-2007, 01:27
Ρε παιδιά μου έχουν σπάσει τα νεύρα!Εδώ και μερικές μέρες,όταν παίζω pro2008,σε κάποια σημεία του παιχνιδιού κολλάει και πάει αργά!Είναι δυνατόν να συμβαίνει αυτό σε μια κονσόλα σαν το Play3;Ούτε PC να ήταν!:banghead:

Έχει συμβεί και σε κανέναν άλλον;Τι μπορεί να συμβαίνει;:please2:

ps4
31-10-2007, 03:09
σε ολους φιλε μου συμβαινει αυτο ακριβως. αν ψαξεις σε διαφορα θρεντακια θα το δεις. γινεται χαμος με το θεμα.

η κοναμι παντως για να μην παιδευεσαι (σε τελικη αναλυση δηλαδη) εχει πει οτι θα το φτιαξει το θεμα.

ας ελπισουμε οτι ειναι αληθεια..................

Akolov
31-10-2007, 04:30
Install έχεις κάνει ?

WolfRathmA
31-10-2007, 14:22
σε ολους φιλε μου συμβαινει αυτο ακριβως. αν ψαξεις σε διαφορα θρεντακια θα το δεις. γινεται χαμος με το θεμα.

η κοναμι παντως για να μην παιδευεσαι (σε τελικη αναλυση δηλαδη) εχει πει οτι θα το φτιαξει το θεμα.

ας ελπισουμε οτι ειναι αληθεια..................

Εγω γιατι δεν εχω ακουσει τιποτα; Μονο για το online το εχω ακουσει αυτο. Οχι για το offline μερος...

pantnick
31-10-2007, 14:53
Εγω γιατι δεν εχω ακουσει τιποτα; Μονο για το online το εχω ακουσει αυτο. Οχι για το offline μερος...

episima kai ego nomizo oti den eipan kati gia to offline alla ta arthra pantou alla lene...
http://www.pro-g.co.uk/ps3/pes7/news-6754.html

WolfRathmA
31-10-2007, 16:56
episima kai ego nomizo oti den eipan kati gia to offline alla ta arthra pantou alla lene...
http://www.pro-g.co.uk/ps3/pes7/news-6754.html

Απο το στομα τους και του θεου το αυτι!

ps4
31-10-2007, 18:09
μα το λεει ακομα και οταν συνδεεσε για δυκτιο οτι ειναι και online & offline. Το λεει στην ανακοινωση κανονικα.

Αλλωστε τοσες μερες αυτο δεν λεμε? οτι κολλαει και παει αργα?

εκτος αν καταλαβα εγω λαθος οποτε κουλ.

urquattros
31-10-2007, 18:22
emena den kanei tipota apo ayta poy lete....
ego thelo na rotiso pos pezeis online????????

ps4
31-10-2007, 18:25
ρε παιδια ειναι δυνατον σε ενα να κανει και σε αλλο οχι;;;;

δεν λεω οτι λετε ψεματα προς θεου. Απλα μου κανει εντυπωση.

αλλωστε τοσα ποστς εχουμε γραψει για το θεμα. εκτος αν τελικα ειμαι τελειως μπουφος και λεγατε για αλλο παιχνιδι και εγω νομιζα για το προ.

ο φιλος λεει οτι εκει που παιζει ξαφνικα οι παικτες πανε αργα και εχει ενα frame drop σημαντικο που (ψιλο) διορθωνεται με το install.

αυτο δεν εννοει;;;;;

grsaint13
31-10-2007, 18:35
Κι όμως απ΄οτι φαίνεται το πρόβλημα υπάρχει και είναι μεγάλο και εκνευριστικό!

Δεν είναι στη φαντασία μου,συμβαίνει πολύ συχνά πλέον όταν παίζω σε σημείο που να μην ευχαριστιέμαι το παιχνίδι!

Άλλωστε το ότι υπάρχει πρόβλημα το παραδέχτηκε και η ίδια η ΚΟΝΑΜΙ,όπως φαίνεται και από το link που έδωσε ο φίλος pantnik.Το θέμα είναι γιατί δεν παρουσιάζεται σε όλους...

Δείτε και μια συζήτηση πάνω στο θέμα και εδώ (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=141950).

jorgedept
31-10-2007, 20:05
magkes einai allitheia auto se merikes copies den to kanei k se alles to kanei.

px se emena to kanei, ston kolito mou pou zei ollandia den to kanei, to mono provlima pou exei k autos einai to lag, kai fantastite oti egw exo 1024/256 kai kolaw ligotero apo auton pou exei 12mbit/2mbit

GedoGt
31-10-2007, 20:10
Ελπίζω να μην το ματιάσω , αλλά ούτε σε offline έχω lag μετά το install (μόνο σε ένα δύο γήπεδα και σε συγκεκριμένες φάσεις), αλλά ούτε οnline.
Χτες το βράδυ πάλι έπαιζα με φίλο μου απο Ελλάδα βέβαια, στα 3 παιχνίδια το lag παρουσιάστηκε ελάχιστες φορές και όχι τρελλά πράγματα , εγώ εξαφάνιση της μπάλα και του παίκτη ή τηλεμεταφορές δεν έχω δει.
Εγώ με σύνδεση ADSL2+ απο Forthnet (κλειδώνω στα 17000/512) και ο φίλος μου με netone.

jorgedept
31-10-2007, 20:13
are kolofarda paidia ton megaloupoleon me ta ADSL2+

emeis oi mikroastoi exoume kolisi se kolotaxitites

vasses
31-10-2007, 20:58
are kolofarda paidia ton megaloupoleon me ta ADSL2+

emeis oi mikroastoi exoume kolisi se kolotaxitites

to 50% tis xoras zei stin proteyousa kai to 80% se megales poleis opote eisai apo ta 20% pou zeis se kana xorio 5000 katoikon?

GedoGt
31-10-2007, 21:58
are kolofarda paidia ton megaloupoleon me ta ADSL2+

emeis oi mikroastoi exoume kolisi se kolotaxitites



Καλά κάνε και εσύ κάθε μέρα Αγ.Παρασκευή - Π. Φάληρο με αυτοκίνητο να δεις κωλοφαρδια...

Τεσπα, στα on-line games δεν έχει τόση μεγάλη σημασία η ταχύτητα όσο τα pings.
Για να σου δώσω ένα παράδειγμα , είναι προτιμότερο να ρυθμίζω το μόντεμ μου σε ADSL 1 παρά σε ADSL2+ όταν παίζω on-line, έχω πολύ καλύτερους χρόνους απόκρισης.

gtakis
01-11-2007, 00:11
to 50% tis xoras zei stin proteyousa kai to 80% se megales poleis opote eisai apo ta 20% pou zeis se kana xorio 5000 katoikon?

Σωστο αλλα δεν νομιζω οτι οσοι μενουμε στα χωρια των λιγων κατοικων πληρωνουμε λιγοτερα στον ο.τ.ε,πληρωνουμε τα ιδια παγια αλλα ειμαστε 10 χρονια πισω στις υπηρεσιες που δικαιουμαστε...ειναι σωστο αυτο?Δεν νομιζω...(sorry για το offtopic)
Φιλικα!

grsaint13
01-11-2007, 00:56
Ελπίζω να μην το ματιάσω , αλλά ούτε σε offline έχω lag μετά το install (μόνο σε ένα δύο γήπεδα και σε συγκεκριμένες φάσεις), αλλά ούτε οnline.


Εγώ πάλι γιατί νομίζω ότι τα προβλήματα παρουσιάστηκαν από τη στιγμή που έκανα το Install;Αλήθεια,υπάρχει τρόπο να κάνω...uninstall;

NonBorn
01-11-2007, 07:38
Εγώ πάλι γιατί νομίζω ότι τα προβλήματα παρουσιάστηκαν από τη στιγμή που έκανα το Install;Αλήθεια,υπάρχει τρόπο να κάνω...uninstall;

Πας στο game στα δεδομένα που σώζουν τα παιχνίδια(όχι τα saves) και σβήνεις το αρχείο του pes... Είναι 1.8gb σχεδόν...

ps4
01-11-2007, 11:18
Μην το κανεις uninstall. Απλα αστο και παιξε μερικα παιχνιδια.

Θα τολμησω να γραψω το εξης και ας με βρισουν μερικοι.......

Το παιχνιδι βελτιωνεται καθως παιζω. Το ξερω ειναι αδυνατον αλλα ετσι ειναι. 3 φιλοι που το ειδαν απο την αρχη (με τα κολληματα και λοιπα) μου ειπαν χτες οτι δεν κολλαει τοσο πολυ και οτι πλεον αν κολλησει ειναι μια-δυο φορες σε ολη την διαρκεια.

Μην βαρατε ρε ετσι μου ειπαν.......:fryingpan::bgrin2:

blizard
01-11-2007, 12:28
Ίσως δεν το παρατηρούν... εγώ στην αρχή επειδή μάλλον περίμενα μεγάλα προβλήματα δεν είδα τίποτα , μετά είδα αρκετά, και τώρα δεν θυμάμαι καν πόσες φορές παρουσιάζεται.

Παίζει ρόλο και το γήπεδο βέβαια, ίσως και άλλα πράγματα που δεν ξέρoυμε.

stratisd
01-11-2007, 17:04
Καλησπέρα σε όλους, διαβάζω εδώ και 3-4 ημέρες για τα προβλήματα του PES 2008 στο PS3 και δεν μπορώ να αποφασίσω αν θα το αγοράσω ή όχι. Απλώς θέλοντας να βοηθήσω λίγο τη κατάσταση μήπως πρέπει να συγκρίνεται τί κονσόλες έχεται και σε άλλους κολάει ενώ σε άλλους όχι. Δηλαδή έχετε όλοι το ίδιο μοντέλο PS3(European,USA,Japan) 60GB, 40GB, 80GB, και με ποιό firmware?
Το πιθανότερο είναι οτι δέν έχετε όλοι το ίδιο μηχάνημα και ίσως έτσι καταφέρετε να βρείτε μια άκρη, μήπως δηλαδή κολάει σε κάποιο συγκεκριμένο μοντέλο το PS3.

NonBorn
01-11-2007, 17:26
Καλησπέρα σε όλους, διαβάζω εδώ και 3-4 ημέρες για τα προβλήματα του PES 2008 στο PS3 και δεν μπορώ να αποφασίσω αν θα το αγοράσω ή όχι. Απλώς θέλοντας να βοηθήσω λίγο τη κατάσταση μήπως πρέπει να συγκρίνεται τί κονσόλες έχεται και σε άλλους κολάει ενώ σε άλλους όχι. Δηλαδή έχετε όλοι το ίδιο μοντέλο PS3(European,USA,Japan) 60GB, 40GB, 80GB, και με ποιό firmware?
Το πιθανότερο είναι οτι δέν έχετε όλοι το ίδιο μηχάνημα και ίσως έτσι καταφέρετε να βρείτε μια άκρη, μήπως δηλαδή κολάει σε κάποιο συγκεκριμένο μοντέλο το PS3.

Εγώ παίζω σε normal-long κάμερα με όλα τα εφέ, σε οποιδήποτε γήπεδο έχω βάλει κάνει κολλήματα 1,2 σε 5-7 παιχνίδια που παίζω... Είτε μόνος μου είτε διπλό... Τα "κολλήματα" αυτά ίσα ίσα που τα νιώθεις και με τίποτα δεν σου χαλάνε το παιχνίδι ούτε την αίσθηση που έχεις παίζοντας! Το ps3 δεν έχει τίποτα γύρω γύρω και αερίζεται από παντού!

Σε wide camera που δοκίμασα μόνο και μόνο επειδή λένε οι περισσότεροι ότι εκεί κολλάει έχει τα ίδια κολλήματα ίσως λίγο περισσότερα...

Αυτά από εμένα... Αν θες να είσαι σίγουρος για τα λεφτά που θα δώσεις αν μπορείς περίπενε λίγο για να βγει το patch που λέγεται από την Konami και να σου πούμε εντυπώσεις!

stratisd
01-11-2007, 17:30
Αυτό σκέφτομαι και εγώ φίλε Nonborn, για την ώρα βολεύομαι με PES 2008 στο PS2 που παίζει τέλεια.

NonBorn
01-11-2007, 17:36
Αυτό σκέφτομαι και εγώ φίλε Nonborn, για την ώρα βολεύομαι με PES 2008 στο PS2 που παίζει τέλεια.

Καλά το ένα παιχνίδι με το άλλο καμία σχέση έτσι? Στο ps2 είναι ίδιο με το pes6!

jorgedept
01-11-2007, 18:19
thelw na paizo se wide camera xwris kolimata GINETE?:P

Konami katsi kat k ftiaks tou pats :P

grsaint13
01-11-2007, 19:52
Ίσως δεν το παρατηρούν... εγώ στην αρχή επειδή μάλλον περίμενα μεγάλα προβλήματα δεν είδα τίποτα , μετά είδα αρκετά, και τώρα δεν θυμάμαι καν πόσες φορές παρουσιάζεται.

Παίζει ρόλο και το γήπεδο βέβαια, ίσως και άλλα πράγματα που δεν ξέρoυμε.

Ναι,αλλά αυτό για μένα δεν έχει σημασία!Δηλαδή τι πρέπει να κάνω κάθε φορά που πάιζω;Να επιλέγω συγκεκριμένα γήπεδα,κάμερες και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο;ΟΧΙ βέβαια!

Καλα θα κάνουν λοιπόν εκεί στην ΚΟΝΑΜΙ να διορθώσουν το πρόβλημα,φυσικά με την πίεση της SONY, γιατί γνώμη μου είναι ότι κακό στο όνομα της κονσόλας κάνει και όχι στου παιχνιδιού.Γιατί αν κάποιος ακούσει ότι το τάδε παιχνίδι σέρνεται στο play3,μάλλον πρόβλημα της κονσόλας θα φανταστεί και όχι του παιχνιδιού.

ps4
01-11-2007, 20:05
παντου σερνεται. αν εννοεις το 360 και εκει τα ιδια.

αλλα ναι πρεπει να το φτιαξουν.

gtakis
02-11-2007, 01:09
Παντως παιδια αν παιξετε στο konami stadium χωρις γραμμες στο γρασιδι δεν τρωει σχεδον κανενα κολλημα,ο μονος που τρωει κολλημα εισαι εσυ με τους φιλους που παιζετε!!!lol lol lol