PDA

View Full Version : Τι μουσική ακούτε;



ProEvo
30-10-2007, 21:45
Προσωπικά πάντα πίστευα ότι η μουσική είναι αναπόσπαστο κομμάτι των video games. Και gamer χωρίς αγάπη για τη μουσική δύσκολα βρίσκεις. Για να δούμε λοιπόν, τι μουσική αγαπάτε;

Εγώ είμαι αμετανόητος μεταλλάς τα τελευταία 17 χρόνια της ζωής μου περίπου. Λατρεύω το metal και το rock γενικότερα.

Υπάρχει και ένα poll με λίγο γενικευμένες έννοιες, έτσι για να πιάσουμε λίγο τον παλμό του κόσμου.

ps4
30-10-2007, 21:54
ξεχασες να βαλεις επιλογη ''ολα''

ProEvo
30-10-2007, 21:56
ξεχασες να βαλεις επιλογη ''ολα''

Όλα το ίδιο δηλαδή;; ε, κάποιο θα προτιμάς περισσότερο! Πάντως αν μπορεί ο non ας το βάλει :)

NonBorn
30-10-2007, 22:00
Όλα το ίδιο δηλαδή;; ε, κάποιο θα προτιμάς περισσότερο! Πάντως αν μπορεί ο non ας το βάλει :)

Done!! Εγώ πάντως προτιμώ περισσότερα από ένα αλλά όχι όλα... Ελληνικά (εκτός απο νησιώτικα,τσάμικα κ τέτοια...), ξένο ροκ και λίγο pop... Αυτά ;)

Edit: Πολύ ωραίο thread :1appl::1appl: ProEvo! Μου φαίνεται κάτι πρέπει να γίνει... Ίσως ένα subforum ψυχαγωγία / αθλητισμός για να ναι πιο μαζεμένα! Δε ξέρω θα δείξει... Πάντως και πάλι μπράβο για το thread... Λείπει ένα κλασικό: Τι ακούτε αυτή τη στιγμή... ή ένα... Πάλι ξημερώνει και δεν κοιμάστε, τι κάνετε?

Slay
30-10-2007, 22:16
Edit: Πολύ ωραίο thread :1appl::1appl: ProEvo! Μου φαίνεται κάτι πρέπει να γίνει... Ίσως ένα subforum ψυχαγωγία / αθλητισμός για να ναι πιο μαζεμένα!
don't even think about it :banghead:

NonBorn
30-10-2007, 22:16
don't even think about it :banghead:

:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl: καλά καλά :hide:

ALEO
30-10-2007, 22:19
σπαστο το ξυλο να τελιωνουμε !!!

καρρα μελλα τερζη .....κτλ κτλ

ps4
30-10-2007, 22:25
παλια ακουγα ροκ μεταλ.

τωρα στα γεραματα ακουω τα παντα.

η καθε μουσικη εχει την ωρα της.

pvinis
30-10-2007, 22:50
που ειναι η JAZZ?!?!?!?!? την ξεχασαμε?:p

btw... μου ηρθε το internet!

gtakis
31-10-2007, 00:50
εγω ακουω rock κομματια καινουργια και παλια,λιγο dance,house,και pop αλλα και κανα ελληνικο λαικο που θα μου κατσει καλα στο αυτι...Ολα στην ωρα τους φυσικα.

Akolov
31-10-2007, 00:56
Ισραηλίτικη&Ρώσικη Psychedelic , Ελληνική Uplifting και αρκετά progressive hits αλλά πλέον στο αμάξι εκτός από cdάκια ακούω και ραδιόφωνο γιατί η Άντζελα ( παρόλο που την έχω κάνει να τα αντέχει και κάποια να της αρέσουν κιόλας , μέχρι και σε events την έχω τραβήξει ) δεν αντέχει το πολύ "ντού που-ντου που" . Ωστόσο και εκεί μου αρέσουν ελάχιστα τα ελληνικά....προτιμώ ξένα .

SeLanmere
31-10-2007, 03:07
Black Metal is,
The Devils fuel

mg1980
31-10-2007, 12:03
πολυ ωραιο θεμα... βασικα, ακουω rock και λιγο pop,dance....

TopGunZ
31-10-2007, 16:11
Σχεδόν τα πάντα από Ελληνικά (ειδικά παλιότερα λαικά, Διονυσίου και τα ρέστα), το μεγαλύτερο μέρος της μουσικής σκηνής των '80 (εννοείται πολύ disco), rock μπαλάντες, κανά dance (αλλά dance, όχι τρεις ρυθμούς και δύο εφέ), οτιδήποτε hard δεν προυποθέτει να έχεις πουλήσει την ψυχή σου στο διάολο και λίγο πολύ οτιδήποτε έχει ωραίο άκουσμα (ακόμα και συμφωνική μουσική). Τα μόνα που πραγματικά σιχαίνομαι είναι reggae, soul, όπερα και τα προαναφερθέντα death, black, nu, mu, su ,tu metal.

ProEvo
31-10-2007, 16:17
οτιδήποτε hard δεν προυποθέτει να έχεις πουλήσει την ψυχή σου στο διάολο. Τα μόνα που πραγματικά σιχαίνομαι είναι reggae, soul, όπερα και τα προαναφερθέντα death, black, nu, mu, su ,tu metal.

Πότε πούλησα την ψυχή μου στο διάολο και δεν το κατάλαβα;;; :confused: Ρε τον μπαγάσα, μου την έφερε πάλι...
"It is better to rule in Hell :fryingpan:, than it is to serve in Heaven :prayer:" :p :bgrin2:

greekteo
31-10-2007, 20:57
Ακουω ηλεκτρονικη μουσικη, ροκ και κανα ποπ. Επισης μου αρεσει και η κλασσικη κυριως soundtrack απο ταινιες, πχ πειρατες καραϊβικης κλπ

MR3
01-11-2007, 00:53
ακουω λιγο απ ολα κι αναλογα την στιγμη....αν θελω ν ανεβω παντως τα σπαμε με...housakia

TopGunZ
01-11-2007, 04:38
Πω ρε ProEvo πολύ παρεξηγησιάρης είσαι :P

Απλά θεωρώ βλακεία το που πηγαίνει ο στίχος των περισσοτέρων heavy κομματιών. Προτιμώ την καθαρή metal και το hard rock, γουστάρω ας πούμε πολύ Iron Maiden και Metallica, αλλα από κει και πέρα κάποιοι έχουν παραξεφύγει.

ProEvo
01-11-2007, 10:51
Πω ρε ProEvo πολύ παρεξηγησιάρης είσαι :P

Απλά θεωρώ βλακεία το που πηγαίνει ο στίχος των περισσοτέρων heavy κομματιών. Προτιμώ την καθαρή metal και το hard rock, γουστάρω ας πούμε πολύ Iron Maiden και Metallica, αλλα από κει και πέρα κάποιοι έχουν παραξεφύγει.

Καθόλου δε παρεξηγήθηκα ρε συ!!! πλάκα έκανα! Αλλά μπορείς να καταλάβεις εύκολα ότι είναι απλή λογική, πως δε μπορείς να παίζεις Black Metal ή Death Metal ας πούμε και οι στοίχοι να λένε "τι ωραία που είσαι αγάπη μου απόψε" ή "πως ανθίζουν τα λουλούδια στο βουνό"! Θα γελούσε ο κάθε πικραμένος!!! Δες το σαν μια παράσταση... αυτό που θες να παραστήσεις, για αυτό μιλάς! σκέφτεσαι να βγαίνει ο Blackmetalas στη σκηνή και να τραγουδάει "ουααααααααααααααααα...θέλω να σε παντρευτώ μα δε με θέλει η μάνα σου;" :rofl::rofl:

TopGunZ
01-11-2007, 10:54
Μη μου βάζεις ιδέες...

Αλλά στο ότι μπορεί να έχει άλλο theme η metal δες τους Tenacious D. Ειδικά στο Pick of Destiny δίνουν ρέστα, they can't kill the metal, beelzeboss και πάει λέγοντας

ProEvo
01-11-2007, 10:59
Μη μου βάζεις ιδέες...

Αλλά στο ότι μπορεί να έχει άλλο theme η metal δες τους Tenacious D. Ειδικά στο Pick of Destiny δίνουν ρέστα, they can't kill the metal, beelzeboss και πάει λέγοντας

Χωρίς να ξέρω τους Tenacious D που λες, έχεις δίκιο. πάντα υπάρχουν πολλά θέματα. αλλά γενικώς το οτιδήποτε ακραίο σαν μουσική είναι λογικό να παίρνει τη θεματολογία του από ένα ευρύ φάσμα ακραίων θεμάτων στη ζωή. Αλήθεια, τι λένε αυτοί; Ούτε ακουστά δεν τους έχω :confused:

TopGunZ
01-11-2007, 11:04
Είναι δύο χοντροί, ο ένας ο ηθοποιός Jack Black και έχουν κάνει δύο ταινίες με θέμα το συγκρότημα αυτό. Την πρώτη η παλιότερη δεν την έχω δει, αλλά η δεύτερη δείχνει και καλά πως φτιάχτηκε το συγκρότημα και πως προσπαθήσανε να βρούνε τη μαγική πένα που φτιάχτηκε από το δόντι του διαβόλου :P:P:P

Όπως καταλαβαίνεις πρόκειται για σατυρικό συγκρότημα, αλλά το Soundtrack της ταινίας τα σπάει. Κάνε ένα κόπο να το κατεβάσεις (και την ταινία και το soundtrack).
Αν σου αρέσει η hard μουσική θα σου αρέσουν.

Angelina
01-11-2007, 20:13
Ακούω τα πάντα .... Ο,τιδήποτε έχει μελωδία και με ξεσηκώνει να χορέψω το ακούω ... :fooddance7:

Προτιμώ να μην ακούω τραγούδια που με μελαγχολούν αν και καμιά φορά είναι καλοδεχούμενα .... Γενικά, όταν ακούω μουσική θέλω να με κάνει να χορεύω !!!!

konstantinos
05-11-2007, 13:25
Εβαλα pop δεν ειδα οτι ειχε πιλογη ολα.

sickness_
05-11-2007, 13:29
μπιτακια, electro και ποπ

Alex
05-11-2007, 14:19
Βυζαντινή!! :prayer::prayer::prayer:

PDS
05-11-2007, 14:36
Βυζαντινή!! :prayer::prayer::prayer:

:rofl::rofl::angry:

tasioskis
05-11-2007, 14:40
ροκ και μονο ροκ,ειδηκα ξενες κλασικες μπαλαντες,η θεα μου ειναι η janis joplin,καλλιτερο συγκροτημα guns n roses και μισω αφανταστα το μπουζουκι και τον Χατζιγαννη. Επισης ακουω πολυ ελληνικο ροκ και εντεχνο,ξερετε πανουση,αλεξιου, γαλανη, βιταλη, σιδιροπουλο, ασιμο, τρυπες, μα πανω απο ολα τασο μπουγα και εφη σαρρη.


Υ.Γ Σας αφιερωνω επισης το οπου να ναι θα 'ρθω να σε βρω του ΝΙΚΟΛΑ ΑΣΙΜΟΥ μακαρι να το ξερετε και οσοι δεν το ξερετε αξιζει να το ακουσετε.

ProEvo
05-11-2007, 14:43
ροκ και μονο ροκ.........μα πανω απο ολα τασο μπουγα και εφη σαρρη.

Πράγματι η έφη σαρρή είναι πολύ ροκ! Στο μυαλό ειδικά...

greekteo
05-11-2007, 14:58
Πράγματι η έφη σαρρή είναι πολύ ροκ! Στο μυαλό ειδικά...

:rofl::rofl::rofl: Σταυρωστε με σταυρωστε με.... :rof:

TopGunZ
05-11-2007, 15:10
βυζαντινή μουσική έκανα στο γυμνάσιο, και διακριθήκαμε κι όλας με την σχολική χορωδία....

νη πα βου γα δη κε ζω νη.....

και σε ότι αφορά το μπουζούκι, ιστορικά και τεχνικά η κιθάρα πάει για βρούβες, πιο "ροκ" μουσική από τη ρεμπέτικη δεν υπάρχει, μην ξεχνάμε ότι και ξένοι θεοί της κιθάρας έχουν παραδεχτεί έλληνες μπουζουκτσήδες για τη γρηγοράδα του παιξίματος (μη συγχέεται τα σκυλάδικα).

tasioskis
05-11-2007, 15:13
:rofl::rofl::rofl: Σταυρωστε με σταυρωστε με.... :rof:


καλα ρε δεν ντρεπεστε λιγο να κοροιδευετε την ζωντανη ιστορια της βαριας εντεχνης ελληνικης μουσικης?

εγω σας λεω οτι την επομενη season θα υπαρχει νεο σχημα στα μαγαζια
ΑΡΛΕΤΑ-ΜΑΡΙΖΑ ΚΩΧ-και η κουλτουριαρα ΕΦΗ ΣΑΡΡΗ

:please2:σταυρωστεμε για να μην το δω ποτε αυτο.




Quote:
Originally Posted by TopGunZ http://www.ps3forums.gr/VB3/images/galaxy/buttons/viewpost.gif (http://www.ps3forums.gr/VB3/showthread.php?p=19606#post19606)
βυζαντινή μουσική έκανα στο γυμνάσιο, και διακριθήκαμε κι όλας με την σχολική χορωδία....

νη πα βου γα δη κε ζω νη.....


τελικα αυτες ειναι οι βυζντινες νοτες? γαμωτο ξερετε ποσες φορες εχω δει ερωτηση σε σταυρολεξο?:rofl:
__________________
Never Ending Nightmare
Always there instead of you
Never Ending Nightmare
No escape this time from you MSG.

PSN ID karatasos

ProEvo
05-11-2007, 15:18
μην ξεχνάμε ότι και ξένοι θεοί της κιθάρας έχουν παραδεχτεί έλληνες μπουζουκτσήδες για τη γρηγοράδα του παιξίματος .

Αν πας και το πεις στον Yngwie Malmsteen αυτό θα πάει να παίξει 1.722.230 νότες σε ένα δευτερόλεπτο και θα ξαναμπεί στο βιβλίο γκίνες! όχι άλλη ζαλάδα...δεν αντέχω! :bgrin2::eek:

tasioskis
05-11-2007, 15:24
top ganz θα συνφωνησω,μπελλου και βαμβακαρη και καμια φορα ο τσιτσανης ειναι οι καλλιτεροι.

Υ.Γ παιδια πως να διορθωσω το double posting που εκανα πιο πανω πριν το δει ο αγεννητος και με παρει και με σηκωσει.

Alex
05-11-2007, 15:57
Βυζαντινή!! :prayer::prayer::prayer:



:rofl::rofl::angry:

Μη με κοροιδεύεις PDS13 γιατί θα σου στείλω την φίλη μου και θα σου δείξει αυτή!
YouTube - AMAN-louka

tasioskis
05-11-2007, 16:02
Μη με κοροιδεύεις PDS13 γιατί θα σου στείλω την φίλη μου και θα σου δείξει αυτή!
YouTube - AMAN-louka (http://www.youtube.com/watch?v=foQKUviNITY)


:rofl::rofl::rofl::rofl::1appl::1appl::1appl::1app l::1appl:


επισης ξεχασα να σας πω και για τους roxette. αν και λιγο ποπ δεν μας χαλαει.

jorgedept
05-11-2007, 16:28
progressive trance & progressive house lovers since 1997

and proud for that :D

greekteo
05-11-2007, 16:46
:rofl::rofl::rofl::rofl::1appl::1appl::1appl::1app l::1appl:


επισης ξεχασα να σας πω και για τους roxette. αν και λιγο ποπ δεν μας χαλαει.

roxette εγω γουσταρω τρελα. Ειναι ΤΟ συγκροτημα!!!

Υ.Γ Απο "ροκ" καλλιτεχνες καλοι ειναι η Μπεζαντακου με το rock'n'roll κομματι Σαν μπλουζακι και η Βερα Λαμπρου με το Ροκ-Λαικο το νινι

tasioskis
05-11-2007, 19:53
roxette εγω γουσταρω τρελα. Ειναι ΤΟ συγκροτημα!!!

Υ.Γ Απο "ροκ" καλλιτεχνες καλοι ειναι η Μπεζαντακου με το rock'n'roll κομματι Σαν μπλουζακι και η Βερα Λαμπρου με το Ροκ-Λαικο το νινι


:tiphat::giggle:

ProEvo
07-02-2008, 11:16
Όσοι πιστοί προσέλθετε...

ps3forums...rocks

http://www.mmdfestival.gr/

nikon
07-02-2008, 11:52
Επειδή είμαι της γνώμης ότι η μουσική είναι μια ακούω ότι ακούγετε καλά στα αυτιά μου (εκτός λαϊκών και λοιπών σκουπιδιών).Από Public Enemy και Μetallica μέχρι Στέρεο Νόβα και Placebo.

SQP_GR
07-02-2008, 11:54
ta panta arki nane kala,alla pio poli global kai etsi

Tek_Killa
07-02-2008, 13:01
Deep house, tech house, AMBIENT, trance, drum & bass, fusion, electronic jazz, tribal. Και γενικότερα οι στίχοι με αφήνουν παντελώς αδιάφορο. Ακούω μουσική κυρίως... εγκεφαλική - ατμοσφαιρική - συναισθηματική.

denni77
07-02-2008, 14:07
i trela mou ine i house se ola tis ta parakladia.diladi:tech house,deep house,progressive house,latin house kai pai legontas.apo eki kai pera akouo poli funky&soul kai me jazz parakladia afton.kai ta teleftea hronia akouo kai poli mousiki vgalmeni apo college bands tou still fall out boy ktl.ime latris ton sinavlion.girizo ton kosmo gia na do sinavlies.mono ellinika den boro me tipota.vgazo spiria.me mia megali exeresi ston hatzigianni.

Tek_Killa
07-02-2008, 14:39
i trela mou ine i house se ola tis ta parakladia.diladi:tech house,deep house,progressive house,latin house kai pai legontas.apo eki kai pera akouo poli funky&soul kai me jazz parakladia afton.kai ta teleftea hronia akouo kai poli mousiki vgalmeni apo college bands tou still fall out boy ktl.ime latris ton sinavlion.girizo ton kosmo gia na do sinavlies.mono ellinika den boro me tipota.vgazo spiria.me mia megali exeresi ston hatzigianni.

...και μου δημιουργείται η εύλογη απορία φίλε μου: Γιατί αυτή η εξαιρεση με το Χατζ? :P

urquattros
07-02-2008, 14:57
Ελληνικα Λαικα

Akolov
07-02-2008, 15:03
Psychedelic . Ισραηλινή και Ρώσικη .

touristas
07-02-2008, 15:23
oti m aresei.otidipote ki an einai auto

denni77
07-02-2008, 15:25
...και μου δημιουργείται η εύλογη απορία φίλε μου: Γιατί αυτή η εξαιρεση με το Χατζ? :Pgiati den ine bouzikovios,giati ehi fonara,grafi tin diki tou mousiki kai tous dikous tou stihous kai ine o pragmatika olokliromenos mousikos.kai anyway mou aresi to styl tou.peri orexeos......

Chill
07-02-2008, 17:35
τα πάντα - κυρίως ροκ βεβαίως, μαλλιάς γαρ - εκτός από τα νεοελληνικά σκουπίδια.

litanies
07-02-2008, 17:43
rock, αθρογράφος σε περιοδικό και μουσικός παραγωγός.
ότι μπορούμε για να ακούγετε η μουσική αυτή και από commercial ραδιόφωνα.

ProEvo
07-02-2008, 17:44
rock, αθρογράφος σε περιοδικό και μουσικός παραγωγός.
ότι μπορούμε για να ακούγετε η μουσική αυτή και από commercial ραδιόφωνα.

Κανέναν σταθμό για rock και metal γιατί έχουμε πήξει στις αηδίες?

tasioskis
07-02-2008, 18:22
giati den ine bouzikovios,giati ehi fonara,grafi tin diki tou mousiki kai tous dikous tou stihous kai ine o pragmatika olokliromenos mousikos.kai anyway mou aresi to styl tou.peri orexeos......

καλα τωρα με εστειλες,ολα κι ολα 2 τραγουδια εχει γραψει το χερια ψηλα και το και το μονο στα ονειρα,ολα τα αλλα ειναι ολοιδια με τα προηγουμενα 2...α!!!! και κατι αλλο αυτος ο καλιτεχνης αυτοαποκαλειται ΕΝΤΕΧΝΩΣ.

litanies
08-02-2008, 21:31
Κανέναν σταθμό για rock και metal γιατί έχουμε πήξει στις αηδίες?

για την Πάτρα μπορώ να σου πω :)

desperate_gamer
08-02-2008, 23:28
Εγώ ως γνωστός υποκούλτουρος (αν και έχει άλλη σημασία από αυτή που χρησιμοποιούμε συνήθως) καταναλώνω μετα βουλημίας όλα τα χιτάκια ελληνικά και μη νέας κοπής και μάλιστα μ' αρέσουν. Όσο πιο καλτ είναι, τόσο πιο πολύ μ' αρέσει. Και βέβαια έχουμε και κάποιες σταθερές αξίες. Timbaland, Britney Spears (ό,τι και να κάνει), Madonna, Κελλεκίδου και Καλομοίρα.

Akolov
09-02-2008, 04:31
Εγώ ως γνωστός υποκούλτουρος (αν και έχει άλλη σημασία από αυτή που χρησιμοποιούμε συνήθως) καταναλώνω μετα βουλημίας όλα τα χιτάκια ελληνικά και μη νέας κοπής και μάλιστα μ' αρέσουν. Όσο πιο καλτ είναι, τόσο πιο πολύ μ' αρέσει. Και βέβαια έχουμε και κάποιες σταθερές αξίες. Timbaland, Britney Spears (ό,τι και να κάνει), Madonna, Κελλεκίδου και Καλομοίρα.


Σαν να ακούω τον Σταύρο...χεχεχεχε<--το Resi δώστο πίσω :frog::tongue::frog:

MaRkUs_
09-02-2008, 05:48
rap & RnB

ProEvo
09-02-2008, 11:27
για την Πάτρα μπορώ να σου πω :)

:( Κάποτε από πάτρα που είχα έρθει ένα ταξιδάκι είχα αγοράσει έαν από τα αγαπημένα μου Prog metal cd. Leviathan - Riddles,questions, poetry & outrage...:1appl:

BillyFlo81
09-02-2008, 12:01
rap & RnB


Μαζι σου μαν...!(αν και τα τελευταια χρονια ειμαι απογοητευμενος απ τη
σκηνη αυτη)
Εγω προσωπικα απο τοτε που σπουδασα και ασχοληθηκα με την παραγωγη,
κατελειξα πως καθε μουσικη εχει την δικη της μαγια και η ελληνικη σκηνη
πολλους γιωταδες(παντα με εξαιρεσεις...)!Οτι ακουγεται εντονα, ακουγεται
μονο για κανα εξαμηνο!Τωρα παρτε και το κοινωνικο μηνυμα::angry:
Η πειρατια σκοτωνει την μουσικη!

desperate_gamer
09-02-2008, 16:56
Σαν να ακούω τον Σταύρο...χεχεχεχε<--το Resi δώστο πίσω :frog::tongue::frog:

Νo way! Τώρα άρχισε να μου αρέσει... :frog::frog: Αλλά έτσι όπως το παίζω (στο easy και με την πανάρχαια και δοκιμασμένη τακτική "Ωρμάτε ωρέ!") θα το τελειώσω σύντομα. Περιμένουμε και ένα Devil May Cry 4!!

skyrios
13-02-2008, 10:39
prosopika akouo sxedon ta "panta" guro apo metal/rock.
alla ama m aresei kati oti ki an eimai 8a t akouso, dn eimai kolimenos!hehe

ProEvo
13-03-2008, 21:06
Δωρεάν Download προσφέρουν οι Iron Maiden

Την ευκαιρία να κατεβάσουν δωρεάν την νέα best of συλλογή τους, δίνουν οι Iron Maiden στο κοινό τους. Πρόκειται για το Somewhere Back In Time που περιλαμβάνει όλα τα θρυλικά τους κομμάτια από τα 80s. Πιο συγκεκριμένα, η συλλογή θα κυκλοφορήσει στις 12 Μαΐου και ο κάθε fan που θα κατεβάσει τα υψηλής ποιότητας ήχου τραγούδια, θα έχει την ευκαιρία να τ΄ ακούσει μέχρι τρεις φορές. Παράλληλα, αν το επιθυμεί θα μπορεί και ν΄ αγοράσει το album μέσω φυσικά της επίσημης ιστοσελίδας των Maiden. Μιλώντας σχετικά με αυτή την πρωτοποριακή τους κίνηση, η βρετανική μπάντα τόνισε πως ελπίζει έτσι να γνωρίσουν την μουσική τους και κόσμος που ποτέ δεν είχε την ευκαιρία στο παρελθόν. Περισσότερα στο ironmaiden.com.
Θυμίζουμε πως οι θρύλοι του heavy metal, στις 2 Αυγούστου θα βρεθούν στο Terra Vibe για μία συναυλία-αφιέρωμα στα δικά τους 80s. Άλλωστε το live θα είναι μέρος της παγκόσμιας περιοδείας με τίτλο, SOMEWHERE BACK IN TIME WORLD TOUR 2008.

πηγή : www.contra.gr

antons
16-03-2008, 18:15
Ακουω rock καινουργια και παλια ! Και μερικα dance .

personGR
16-03-2008, 22:04
Darkwave, Future/Synth-pop(λιγουλάκι), άντε και κάνα gothic Rock για να ανεβαίνουν τα charts στο last.fm....

kapellakis
17-03-2008, 20:48
ξενα..οπως Usher,Dr Dre και οταν οδηγαω το cabrio μου στο GTA S.A. Radio Los Santos!:rofl:

gavrosdr
18-03-2008, 02:02
rap, rnb κυριως...

redismagik
20-03-2008, 01:30
mono kai mono tsimi.....

Donald
20-03-2008, 01:58
Bang your heads for heavy metaaaaaaaaaaaaal!!!!

και ένα στιχάκι αφιερωμένο :

166 the number of the bitch
144 the number of the whore

Chill
20-03-2008, 17:51
26 χρόνια συμπληρώθηκαν χτες από τον θάνατο του μεγάλου Randy Rhoads. 26 χρόνια χωρίς έναν κιθαρίστα ο οποίος κάθε φορά που τον ακούς σου δίνει την αίσθηση ότι θα πήγαινε το rock κίνημα ένα βήμα πιο μπροστά.

Were you polemically sent? I wanna know what you meant......

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/64/Randy_rhoads1_crop.jpg/220px-Randy_rhoads1_crop.jpg

RIP Randy

ProEvo
20-03-2008, 17:53
26 χρόνια συμπληρώθηκαν χτες από τον θάνατο του μεγάλου Randy Rhoads. 26 χρόνια χωρίς έναν κιθαρίστα ο οποίος κάθε φορά που τον ακούς σου δίνει την αίσθηση ότι θα πήγαινε το rock κίνημα ένα βήμα πιο μπροστά.

Were you polemically sent? I wanna know what you meant......

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/64/Randy_rhoads1_crop.jpg/220px-Randy_rhoads1_crop.jpg

RIP Randy

Respect για τον Randy, +Rep για σένα :)

SIRIOS7
20-03-2008, 23:36
mono trance ............

likudeez
23-03-2008, 00:10
post rock
hardcore
electronika


ευχαριστω

ProEvo
24-03-2008, 20:44
Μόλις παρακολούθησα το πρώτο μου μουσικό Blu Ray! AC/DC Live In Donington! Πολύ καλή εικόνα και ας είναι γυρισμένο το '91, φοβερές λήψεις και στα extras, μεταξύ άλλων, να παρακολουθείς όποιο μέλος του συγκροτήματος θες! Ο ήχος πολύ καλός αν και δυστυχώς το άκουσα δικάναλο.:( Όσο για τους AC/DC τι να πούμε? Θεοί και ο ένας ύμνος να σκάει μετά τον άλλο!

Full Setlist

1. Thunderstruck
2. Shoot to Thrill
3. Back in Black
4. Hell Ain't a Bad Place to Be
5. Heatseeker
6. Fire Your Guns
7. Jailbreak
8. The Jack
9. Dirty Deeds Done Dirt Cheap
10. Moneytalks
11. Hells Bells
12. High Voltage
13. Whole Lotta Rosie
14. You Shook Me All Night Long
15. T.N.T.
16. Let There Be Rock
17. Highway to Hell
18. For Those About to Rock (We Salute You)

Άντε και στον Alice Cooper από βδομάδα! Blu-Ray Rocks! :1appl:

skyrios
25-03-2008, 21:53
don't even think about it :banghead:

:bgrin2:

mania
19-01-2009, 11:35
?? ????? ????? ???????????? ??? ?????????(????????? ??? ???????????????).????? ?? ???????? ??? ??? ???????? ?? ??????.? ???? ??? ????? ?? ???? ???? ??? ? ????? ??? ????? ?? ????????? ??????,?? ??????? ??????????.
?????? ???????? ???,50's-60's-70's,???????? ?? ????? ??? ?? ????????? ????????.????? ?? ??????? ???? ??? ????? ? ???????????.??????? ??? ?????? ????????? ?????? ??????? ? ????? ??? ?????????.
?????? ????????????????? ??? ???????? ???????,???? ???????? ???????.????? ?? ???? ??????????? ???? ??? ???????,????? ????????? ?????? ??? ????? ???? ?????????,????? ?????? ?? ?????? ?????????????? ?? ????? ??? ?????,? ??????? ??????? ???? ???? ?? ???? ????? ??????.
________
EPILEPSY ADVICE (http://www.health-forums.org/epilepsy/)

pvinis
21-01-2009, 02:31
εχω ξεκινησει ενα podcast εδω και κανα μηνα, με χαλαρη μουσικη lounge, jazz, chillout και τετοια. αν θελετε μπορειτε να μπειτε να ακουτε.. και αν θελετε, πειτε και κανα σχολιο :p
για itunes εδω... http://itunes.apple.com/WebObjects/MZStore.woa/wa/viewPodcast?id=301001540
αλλιως το xml/rss ειναι εδω... http://dl.getdropbox.com/u/349788/Podcast/Chilled-Enough.xml

0pr0phet
27-01-2009, 00:49
Punk, post alternative, post hardcore, kai EMO!!!

dimitrismx5
09-02-2009, 13:07
house ka ellinika!

Kane
08-02-2010, 23:44
Metal και Progressive rock

MajereMP44
09-02-2010, 01:00
ειμαι πολυ ανοιχτος στα ακουσματα μου. ακουω ολα τα ειδη METAL lol αν και τωρα τελευταια δεν ξερω κατι μεχει πιασει κ ακουω μονο spiritual beggars. περα απο την πλακα ομως εχω ακουσει πολλα ελληνικα απο σκυλαδικα μεχρι δεν ξερω κ γω τι διοτι εμενα 4 χρονια με τον αδερφο μου και δεν του χαλουσα χατηρι γιατι ειναι μεγαλυτερος!! αυτο το live με 666 (!) τραγουδια του Κιαμου που ητανε 2 cd τακουγαμε απτην ωρα που ξυπνουσαμε μεχρι οταν λιωναμε στο Pro!τραγικες στιγμες...βεβαια με το που εμενα μονος σπιτι ελιωνα με καφριλεςτο μενου του Pro ειναι ταγαπημενο μου κομματι πλεον στο παιχνιδι με ηχους απο τα ιερα τερατα του metal.

enstikto
10-02-2010, 11:22
Γενικά είμαι περισσότερο του Rock και του Metal και παλαιότερα είχα τρελό κόλημα με power metal (blind guardian, savatage, gamma ray κτλ κτλ). Επίσης είμαι μεγάλος φαν των soundtracks ήτε αυτά είναι απο ταινίες ήτε απο games ήτε απο σειρές.
Γενικά δεν έχω πρόβλημα να ακούσω κανένα είδος μουσικής με εξαίρεση hip-hop και rap που βγάζω μπιμπίκια όταν ακούω, και τα πολύ βαριά σκυλάδικα...

fioumann
10-02-2010, 16:23
Tα ακουω ολα αλλα πιο πολυ Progressive Trance,Reggea.Ξενερωνω με τα σκυλαδικα αλλα μ'αρεσουν παρα πολυ κ τα ρεμπετικα.

redismagik
10-02-2010, 16:26
de thimame an exo pei alla se genikes grammes olla.ektos apo psaxientelik ki thrast

devildemon
17-02-2010, 16:22
η μουσική που ακούω είναι ανάλογη της ψυχολογικής μου διάθεσης... αλλά κύριως ακούω death dark k heavy metal >:-)