PDA

View Full Version : Μικρά νεα και rumors για PS3 all in one Thread



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17

kabamaru
11-10-2011, 13:33
Toυ 78 εγω και παντρεμενος επισης.

enstikto
12-10-2011, 10:43
ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΝΕΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ADVENTUREOΠΑΛΕΟΥΡΕΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ!

Επιστρέφει ο Larry σε HD remake του 1ου παιχνιδιού με τον δημιουργό Al Lowe On board και με τη σκέψη οτι μπορεί να υπάρξουν και νέοι τίτλοι!!!
Επιτέλους θα μάθουν και οι νέοι τι πραγματικά σημαίνει Larry γιατί η μοναδική επαφή που έχουν με τον χαρακτήρα είναι τα απαράδεκτα 2 τελευταία παιχνίδια (not adventures και no Al Lowe on board).
Περισσότερα εδώ (http://www.ps3trophies.org/news/news-4900-Replay-Games-Secures-Leisure-Suit-Larry-Worldwide-Rights;-HD-Remake-Coming-Next-Year--and-More-.html)

Lefteris_X
12-10-2011, 12:20
το διάβαζα εχτές και επίσημα μπορώ να δηλώσω πως έχω χεστεί επάνω μου απο την χαρά μου.

Το τι γέλιο είχα ρίξει στα 80ς με το χιούμορ του Al Lowe (ο chief-δημιουργός των Larry 1, 2, 3, 5, 6, 7) δεν περιγράφεται........

θυμάμαι την σκηνή στο πρώτο Larry (1), που είσαι μέσα στο τεράστιο ψιλικατζίδικο, σε κάποια φάση παραγγέλνεις ένα κουτί προφυλακτικά και ο υπάλληλος σε πλακώνει στην ερώτηση: με τι γεύση; τι μήκος; τι άρωμα; τι χρώμα; τι τα κέρατά μου!

υποχρεωτικά για να σε ρωτήσει την επόμενη ερώτηση πρέπει να απαντήσεις, στις επιλογές που σου δίνει σε κάθε νέα ερώτηση.

και στο τέλος, αφού επιλέξεις ανάμεσα απο τις πολλές επιλογές-ερωτήσεις, φωνάζει ο υπάλληλος μέσα στο άδειο μαγαζί (και εκείνη την στιγμή ξεπετάγονται δεκάδες κεφάλια, κρυμμένα μέχρι εκείνη την στιγμή): "ρε παιδιά αυτός ο τύπος εδώ, παράγγειλε ένα κουτί προφυλακτικά, με τάδε χρώμα, γεύση, άρωμα, σχήμα, κλπκλπ!!!"

σχόλιο φωναχτό όλων των πελατών: "WHAT A PERVERT"!!! χαχαχαχαχ είχα πεθάνει στα γέλια τότε...

βέβαια λόγω των εποχών, όλο το sex ήταν ΜΟΝΟ μεταξύ αντρών και γυναικών. Gay-λίκια, δεν υπήρχαν. Μάλιστα στο Larry 7, μόνο ο τύπος στην ρεσεψιον ήταν φιρφιρίκος και έπεφτε ΤΟ δούλεμα του αιώνα στο άτομό του, και απο τον Larry και απο τον "εκφωνητή" (narrator) του παιχνιδιού. Μιλάμε για τέτοια καζούρα (ακόμα και ο ντιντής, αυτο-σαρκάζονταν) που έλιωνες στα γέλια.

Και απ' ότι είδα, θα το κάνουν το remake του Larry, στα εξαιρετικά πρότυπα του remake του Monkey Island.

Εύγε!

kabamaru
13-10-2011, 10:40
Σιγουρη αγορα απο μενα. Ακομα παιζω το πρωτο, στην αρχικη του εκδοση.

Lefteris_X
13-10-2011, 13:00
get remote control

change tv channel

τι δείχνει που τραβάει την προσοχή του "μπράβου";;; :D:D:D:D

kabamaru
13-10-2011, 13:10
Τσοντα νομιζω. Ποιο ηταν το password στην πορτα;

enstikto
13-10-2011, 13:15
KEN SENT ME!

kabamaru
13-10-2011, 13:17
Σωστος ο κυριος!

Κατσε να δεις πως λεγανε την κοπελα στο τελος...

Οποιος το βρει να το βαλει σε spoiler χοχοχοχο

Lefteris_X
13-10-2011, 13:18
τώρα σώθηκες! πέρασαν και 23+ χρόνια.......απο τότε έχω να το παίξω (το Larry 1 :D).

απο μνήμης πέταξα το προηγούμενο ποστ.

ψέμματα. έπαιξα και το remake που είχε κάνει η Sierra On-Line το 1990-κάτι αν θυμάμαι καλά, με το "νέο" (για την εποχή) user interface, που μιμούνταν εκείνο της Lucasfilm, ενώ είχε και περισσότερα χρώματα / αναβαθμισμένα γραφικά.

οπότε 20 χρόνια :P

τελευταία είχα ξαναπαίξει το Larry 7, γιατί πέθαινα στα γέλια με τον Narrator του παιχνιδιού και την τύπισσα-μούτσο του κρουαζιερόπλοιου που έβριζε απίστευτα σαν νταλικέρης. (τελευταία = το 2009)

EDIT: σωστός ο enstikto, όντως το θυμήθηκα: Ken sent me!
EDIT2: έλα ρε, η Passionette Patti δεν ήταν πάντα το "κόλλημα" του Larry Laffer? δεν είναι νομίζω spoiler! όλοι το ξέρουν πια! 25 years legacy λέμε!

kabamaru
13-10-2011, 13:24
Ωπ! Εδω σε θελω! 25 χρονια πριν, ναι! Σκεψου ομως , στην ουσια για τους περισσοτερους ειναι αγνωστο-καινουριο παιχνιδι. Δε στη λεω. Μου φαινεται οτι φτασαμε στα πρωτα gaming χωρο-χρονικα παραδοξα.

Εμεις φτασαμε. Οι devs το πηραν πρεφα απο καιρο, γι αυτο και μας ξεφουρνιζουν το ενα remake μετα το αλλο. Μου θμιζουν τον πατερα μου:

"Καινουριο παιχνιδι; Αυτα εδω τα επαιξες;"

Lefteris_X
13-10-2011, 13:28
όχι ρε μάνα με την κωλοσκούπα! τώρα βρήκες να περάσεις μπροστά απο την τηλεόραση! (σημείωση: το Atari δεν είχε pause)........

απίστευτες ατάκες και καταστάσεις....

αργότερα με Amiga (πατέρας): "καλά ρε, το λες στις κοπέλες ότι είσαι κομπιουτεράς;" "όχι ρε πατέρα φυσικά, να με χέσουν όλες θέλεις και μετά χειροτεχνία;;;;"


αχαχαχαχαχααχαχαχααχ καλές φάσεις (το έχεσα / χέσαμε στο offtopic)

kabamaru
13-10-2011, 13:32
Εμμμ.... ναι....

Το Larry που λες... Καλη κινηση το remake. Αληθεια γιατι δε βγηκε 4;;;

(με εφαγε η ... χειροτεχνια σημερα)

Lefteris_X
13-10-2011, 13:43
γιατί αναπτυσσόταν κανονικά και έγινε χοντρή μαλακία εντός της Sierra On-Line τότε, είχε γίνει χαμός στα περιοδικά της εποχής: χάθηκαν όλες οι πηγές (resources: υλικό-σενάριο-αποθεματικό γραφικών-παρτιτούρες μουσικής-όλα!) λόγω εσωτερικής κακής διαχείρισης ή καταστροφής κάποιων γραφείων (πυρκαγιά, ίσως και να κάνω λάθος λόγω πολλών ετών, πάντως ήταν μαλακία της Sierra On-Line)................

πάντως ο Al Lowe, ο δημιουργός της σειράς, διατηρώντας το χιούμορ του (πάλι καλά που δεν έπαθε έμφραγμα ο άνθρωπος), "βάπτισε" το Larry 4 ως: Larry IV: The Missing Floppies, ως μια ένδειξη αστεϊσμού και προτροπής στους υποψήφιους παίκτες και φανατικούς της σειράς, να προσπεράσουν το κακό γεγονός και να αναμένουν το Larry V.

Άπαιχτος ο άνθρωπος λέμε. Όπως και οι περισσότεροι παλιοί.

Σήμερα....έχουμε κάτι αστέρια με 4πλό σαγόνι (απο την τρελή γυμναστική τι να σου πω, όλη μέρα η χοντροκωλάρα καθισμένη μπροστά απο οθόνες).......όπως ο Gabe Newell...................(μην χέσω!)

enstikto
13-10-2011, 13:46
H σύντομη απάντηση είναι "Για να ρωτάς" και είναι ειλικρινής.
Οι εξηγήσεις που είχε δώσει ο Al Lowe ήταν:
1. Είχε ξεκινήσει να φτιάχνετε αλλά κάποιος έκλεψε τον κώδικα (το έχει βάλει και στο larry 5 μέσα που αναφέρετε στο larry 4: the stolen floppy disks or sth), αλλά μετά είπε οτι ήταν μούφες αυτά που έλεγε.
2. Το άλλο που έλεγε είναι οτι θεωρούσε οτι η εξέλιξη απο το 3 ήταν τόσο τεράστια που θεώρησε οτι ήταν καλύτερο να πάει κατευθείαν στο 5 :P
3. Στην πραγματικότητα όμως το έκανε καθαρά για χαβαλέ αλλά και για promotion. Δηλαδή το βλέπεις εσύ και ψάχνεσαι τι έγινε το 5; Και κάνεις συζήτηση και ταυτόχορνα προωθείς και το το παιχνίδι ;)

Lefteris_X
13-10-2011, 13:51
πραγματικά παραμένει μυστήριο τι σκατά είχε γίνει τότε....

...να ομολογήσω την αλήθεια, με PC δεν ασχολούμουν ποτέ γιατί ήταν έτη φωτός πίσω σε όλα τα θέματα, συγκριτικά με τους Home υπολογιστές.

και επίσης, με adventures δεν ασχολούμουν καν (εκτός του Larry, μόνο και μόνο λόγω πικάντικου σεξ χιούμορ) γιατί τα βαριόμουν απίστευτα. Παιδάκι action παιχνιδιών (συντονισμός ματιού - χεριού) ήμουν και των coin-op. Τίποτα άλλο. Ούτε RPG, ψαξίματα, σενάρια, βάθη κλπκλπ (για αυτό βαριέμαι τους μεγάλους τίτλους και σήμερα, όπως και για αυτό σπάνια τερματίζω παιχνίδια, βαριέμαι εύκολα).

Οπότε να και κάτι που έμαθα περί Al Lowe σήμερα...θενκς enstikto, δεν έχω λόγο να αμφισβητήσω αυτά που παρέθεσες, απεναντίας τα συγκράτησα για μελλοντική αναπαραγωγή / ενημέρωση.

kabamaru
13-10-2011, 14:45
πραγματικά παραμένει μυστήριο τι σκατά είχε γίνει τότε....

...να ομολογήσω την αλήθεια, με PC δεν ασχολούμουν ποτέ γιατί ήταν έτη φωτός πίσω σε όλα τα θέματα, συγκριτικά με τους Home υπολογιστές.

και επίσης, με adventures δεν ασχολούμουν καν (εκτός του Larry, μόνο και μόνο λόγω πικάντικου σεξ χιούμορ) γιατί τα βαριόμουν απίστευτα. Παιδάκι action παιχνιδιών (συντονισμός ματιού - χεριού) ήμουν και των coin-op. Τίποτα άλλο. Ούτε RPG, ψαξίματα, σενάρια, βάθη κλπκλπ (για αυτό βαριέμαι τους μεγάλους τίτλους και σήμερα, όπως και για αυτό σπάνια τερματίζω παιχνίδια, βαριέμαι εύκολα).

Οπότε να και κάτι που έμαθα περί Al Lowe σήμερα...θενκς enstikto, δεν έχω λόγο να αμφισβητήσω αυτά που παρέθεσες, απεναντίας τα συγκράτησα για μελλοντική αναπαραγωγή / ενημέρωση.



Επ, εδω θα μαλωσουμε! ΜΙ βαρετα; Χαχαχαχαχα

Παντως κι εγω την εκδοση του Ενστικτο ξερω. Μαλιστα την ειχα διαβασει σε ενα βιβλιαρακι-λυσαρι που ειχε δημοσιευσει το Pixel αν δεν κανω λαθος.

aris13
13-10-2011, 14:47
πάντως ο Al Lowe, ο δημιουργός της σειράς, διατηρώντας το χιούμορ του (πάλι καλά που δεν έπαθε έμφραγμα ο άνθρωπος), "βάπτισε" το Larry 4 ως: Larry IV: The Missing Floppies

Press Release


The first project under the agreement will be an HD re-mastered version of the original, Leisure Suit Larry in the Land of the Lounge Lizards, on every platform Replay can figure out how to port it onto, including: Windows, Mac, iOS, Android, XBLA, PSN, On-Live, Steam. We’re pretty sure if an Atari 2600 enthusiast group got enough members to sign a petition, Lowe would personally code a version for them.
Should the re-make prove successful, the team is set to tackle the rest of the original series, games two-through-seven. Sadly, EGM has confirmed that the content for game four, Leisure Suite Larry 4: The Missing Floppies remains missing. However, Lowe won’t let that keep him from re-mastering it to Leisure Suite Larry 4: The Missing Digital Download HD.
:P

Ορίστε και το 1o screenshot απο τη HD remastered έκδοση του 1ου παιχνιδιου.
http://www.egmnow.com/wp-content/uploads/2011/10/Outside-Leftys-Bar.jpg

Ακολουθώντας το art style του Larry 7.

kabamaru
13-10-2011, 14:48
Ωραια ο τυπος δεν εχει χασει το χιουμορ του. Ωραια.

enstikto
13-10-2011, 14:50
Αχαχαχαχαχα! Κορυφαίος ακόμα κ στα press releases o φουστης!
Πραγματικά χαίρομαι που γύρισε στα χέρια του το franchise!

tonybsg
20-10-2011, 23:35
Η Sony Pictures απ' ότι φαίνεται θα πάρει τα δικαιώματα της κινηματογραφικής μεταφοράς του Assassin's Creed. Η νεοσύστατη Ubisoft Motion Pictures φυσικά θα έχει λόγο στην μεταφορά, ώστε να γίνει όπως πρέπει.



Sony Pictures has put a target on Ubisoft's "Assassin's Creed," closing in on a deal to develop a film franchise based on the popular videogame series. Studio is in final negotiations to adapt and distribute the bigscreen version of the historical actioner, landing the film rights in a bidding war after Ubisoft started shopping the property around Hollywood over the last several months. Studios, including Universal, also were vying for the project.

Deal comes after the French gamemaker launched Ubisoft Motion Pictures, at its Paris headquarters in May, as a shingle to seek out entertainment partners to turn its titles into films and TV shows. Jean-Julien Baronnet, former CEO of Luc Besson's EuropaCorp, heads the venture.
Through the division, Ubisoft wants to maintain more creative control over the development of its games for other platforms rather than broker traditional one-off licensing deals with studios, something that proved key during the bidding process with Sony.

The company views adaptations as a way to turn its games into larger brands that will get the titles in front of more consumers while creating lucrative new revenue sources for the company. One of its first projects is an animated TV series based on the "Raving Rabbids" franchise that will air on Nickelodeon.

The "Assassin's Creed" deal also comes as Sony increasingly is eyeing the videogame space as a potential source for future franchises. It also has an adaptation of Naughty Dog's "Uncharted: Drake's Fortune" and "InFamous" in development with Arad Prods. Titles are exclusive to Sony's PlayStation division.
The first "Assassin's Creed" game bowed in 2007, with a fourth installment, "Assassin's Creed: Revelations," set to hit store shelves Nov. 15.

Property, developed by Ubisoft Montreal, revolves around a bartender named Desmond Miles who is captured by a secret corporation called Abstergo Industries and forced to go back in time to various historical periods like the Renaissance and Crusades to relieve the memories of his ancestors -- all assassins -- in order to recover ancient artifacts. New game is set in 16th century Constantinople.

More than 30 million copies of the games have been sold worldwide.

Because "Assassin's Creed" has been one of Ubisoft's higher-profile titles, with its iconic hooded hero and lavish cinematic sequences that unfold in between gameplay, the company is looking to turn it into a major tentpole at megaplexes, which would mean Sony would likely co-produce and co-finance the production instead of Ubisoft footing the entire bill.

In August, Ubisoft chief Yves Guillemot, at the Gamescom confab in Cologne, Germany, said that he wants bigscreen versions of "Assassin's Creed," "Tom Clancy's Splinter Cell" and "Tom Clancy's Ghost Recon."
Ubisoft's "Prince of Persia: The Sands of Time" already was adapted by Disney and Jerry Bruckheimer, earning a disappointing $335 million worldwide, with just $91 million of that in the U.S. last year.

Although sources close to the talks confirmed the deal was moving forward between Sony and Ubisoft, the gamemaker said it had "no specific news to share at this time," according to a spokeswoman. Sony declined to comment.
"As we've stated before, Ubisoft is actively looking for film opportunities for our top brands," the Ubisoft spokeswoman said. "There is high interest from top Hollywood studios to collaborate on these brands."

dimitrisasp
20-10-2011, 23:44
Άντε να δούμε! Θα μπορούσε να κάνει πολύ καλές ταινίες με βάση τα παιχνίδια..

Lefteris_X
21-10-2011, 12:16
αυτό ΝΑΙ! ακόμα κ εγώ θα το έπαιζα σαν φούστης και δε πα να με έλεγαν (έλεγα δλδ :D) nerd του κερατά! για αυτό το αριστούργημα αξίζει!

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=nQR49JGySTM

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=nQR49JGySTM

όλα τα δοκίμασα ο κιαρατάς να δω ποιό θα λειτουργήσει!

volyros
21-10-2011, 23:14
αυτό ΝΑΙ! ακόμα κ εγώ θα το έπαιζα σαν φούστης και δε πα να με έλεγαν (έλεγα δλδ :D) nerd του κερατά! για αυτό το αριστούργημα αξίζει!

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=nQR49JGySTM

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=nQR49JGySTM

όλα τα δοκίμασα ο κιαρατάς να δω ποιό θα λειτουργήσει!
Πως γινεται να τον πυροβολουν και να ποναει;Φοραει κατι στην στολη που τον "χτυπαει";

Δεν ξερω αλλα εμενα αυτη η εξελιξη του gaming πιο πολυ με τρομαζει παρα με εξιταρει..

dimitrisasp
21-10-2011, 23:43
Θα είναι κάτι σαν ηλεκτροσόκ φατνάζομαι.. Θα ήθελα να δοκιμάσω κάτι τέτοιο πάντως. Φαίνεται πολύ ρεαλιστικό..

zisis_GR
21-10-2011, 23:47
χαχα, όχι ρε παιδιά, έχουν εγκαταστήσει πόσα paintball guns γυρω γύρω, με αυτά τον χτυπάει ο εξομοιωτής, αναφέρεται παντού νομίζω.

volyros
22-10-2011, 00:01
Θα είναι κάτι σαν ηλεκτροσόκ φατνάζομαι.. Θα ήθελα να δοκιμάσω κάτι τέτοιο πάντως. Φαίνεται πολύ ρεαλιστικό..

Φτιαξε χωρο στο υπογειο και θα στο κανω δωρο μολις βγει!!:P

dimitrisasp
22-10-2011, 13:31
Φτιαξε χωρο στο υπογειο και θα στο κανω δωρο μολις βγει!!:P

Αχαχαχαχα! Υπόγειο δεν έχω, θυσιάζω το δωμάτιο μου όμως :P

Avenger_Seraphim
28-10-2011, 14:34
Το Jak and Daxter Collection επιβεβαιώθηκε!!


Rumors have been swirling that Jak and Daxter Collection is coming to PlayStation 3. We have something a little more concrete, thanks to Korea’s Game Rating Board.
They rated Jak and Daxter Collection and Sony Computer Entertainment Korea is listed as the publisher. While the Korean Rating Board does not specify systems, it’s probably going to be a PlayStation 3 package since those are in vogue now.


από siliconera.com

dimitrisasp
28-10-2011, 15:40
Καλή φάση! Το ψήνω. Στηρίζουμε Naughty Dog + δεν τα είχα παίξει και πάει καιρός που ασχολήθηκα με platform..

ilias78
28-10-2011, 16:06
Η Sony ανακοίνωσε την εξαγορά και του άλλου 50% της κοινοπραξίας Sony Ericsson, για 1,05 δις ευρώ. Στα πλαίσια της εξαγοράς ο ιαπωνικός κολοσσός αποκτά και τις πατέντες της Ericsson για κινητά. Σύμφωνα με το αφεντικό της Sony Howard Stringer, το deal θα διευκολύνει την εταιρία να προσφέρει στους καταναλωτές smartphones, laptops, tablets, και τηλεοράσεις που συνδέονται μεταξύ τους απρόσκοπτα και ανοίγουν νέες προοπτικές στην online ψυχαγωγία.

game20.gr

messi10
28-10-2011, 16:34
JAK & DAXTER collection;; ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ!

The PS3 is on top and is the most selling console this year.

http://gamingbolt.com/worldwide-sales-revealed-by-nintendo-ps3-dominating-competition

volyros
29-10-2011, 03:54
@messi ξερεις οτι σε γουσταρω αλλα εχεις την κακη συνηθεια να κανεις double posts!!Το κανεις σε πολλα thread!!
Αφου βλεπεις οτι εχεις κανει εσυ το τελευταιο post η κανε edit η περιμενε να ποσταρει καποιος αλλος πριν ξαναποσταρεις!!

Παντα φιλικα..

messi10
29-10-2011, 11:49
No prob dude, απλως νομιζω με το edit δεν φαινεται οτι εχεις κανει edit και καποιος που εχει ηδη επισκεφθει το τοπικ, δεν θα καταλαβει οτι εγινε το edit και εχει ποσταριστει κατι καινουριο(τα ειπα καπως μπερδεμενα, ετσι; :P ). Σορρυ ξανα. :/

volyros
29-10-2011, 11:55
Γραφεις με κεφαλαια EDIT και συνεχιζεις να γραφεις,μην αγχωνεσαι ολοι θα το δουν..Τουλαχιστον αυτοι που ξερουν να διαβαζουν το Φορουμ..

messi10
29-10-2011, 12:04
Και κατι τελευταιο που μου ηρθε σαν ''προβληματισμος'' τωρα. Ποσταρω ειδησεις / νεα για διαφορα παιχνιδια(π.χ. Lego HP, Dragon's Dogma κ.α.) που τελευταια φορα(μπορει η τελευταια φορα να ηταν και πριν 1 μηνα) ειχα ποσταρει εγω. Τι να κανω με την νεα ειδηση edit ή να ποσταρω κανονικα ;;

volyros
29-10-2011, 12:23
Αμα ειναι μεγαλη η χρονικη περιοδος νομιζω οτι πρεπει να ποσταρεις κανονικα..Τελος τωρα γιατι το σκισαμε το Τοπικ..Αν θελει καποιος Mod ας τα μεταφερει η ας τα σβησει..

tonybsg
29-10-2011, 12:23
Όχι ρε σεις, δεν θεωρείται ούτε spamming ούτε τίποτα, είναι double posting από την μία, αλλά από την άλλη αν έχει περάσει καιρός ή κάμποσες ώρες, δεν τρέχει τίποτα, μπορεί ο κάθε χρήστης να ξαναποστάρει κάτι χρήσιμο. Εντάξει, δεν λέω μετά από 10 λεπτά ξέρω γω προφανώς (δεν ξέρω πόση ώρα πέρασε σε αυτή την περίπτωση).

Αν για παράδειγμα ένα thread έχει να ανανεωθεί μια δυο μέρες, μπορεί να έχει "κατέβει" σε επόμενη σελίδα στο φόρουμ που βρίσκεται. Αν υπάρχει κάποιο νέο και γίνει απλά ένα edit, δεν θα επιστρέψει "πάνω". Μην ξεχνάτε ότι δεν ποστάρουν όλοι στα φόρα, μπορεί απλά να διαβάζουν τα νέα.

Γι' αυτό και για το dοuble posting υπάρχουν επιλογές στα fora να γίνονται auto merge μηνύματα του ίδιου χρήστη μετά από συγκεκριμένο χρονικό διάστημα, αλλά συνήθως αυτό το χρονικό διάστημα είναι μικρότερο από 1 ώρα.

Φυσικά όμως, mod δεν είμαι, οπότε φαντάζομαι τα παιδιά θα μας απαντήσουν αν δουν τα posts.

volyros
29-10-2011, 12:30
Δεν ειπα οτι spammarei ο Παναγιωτης ισα ισα που ποσταρει χρησιμες πληροφοριες..Για double posting μιλησα με αποσταση μεταξυ τους μισης ωρας που νομιζω οτι μπορουν να γινουν merged ειτε εξαρχης ειτε στην συνεχεια..Αυτο..

tonybsg
29-10-2011, 12:33
Ναι ναι, σε σύντομο χρονικό διάστημα σαν και αυτό, δίκιο έχεις. :)

Επίσης, δεν εννοούσα ότι είπες ότι κάνει spamming ο Παναγιώτης, προς Θεού!

kabamaru
29-10-2011, 12:51
To PS3 καβατζωσε την 1η θεση

http://gamingbolt.com/worldwide-sales-revealed-by-nintendo-ps3-dominating-competition

volyros
29-10-2011, 13:19
To PS3 καβατζωσε την 1η θεση

http://gamingbolt.com/worldwide-sales-revealed-by-nintendo-ps3-dominating-competition

Ετσι πρεπει!!

Το ειχε πισταρει ηδη ο messi παραπανω βεβαια!!

kabamaru
29-10-2011, 13:31
Οοοpsiieee! Ζητω συγγνωμη απ τον Messi για το copyright. Θα βρω κατι αλλο.

ΕDIT: Εδω βλεπουμε οτι στην ουσια το PS3 προηγειται απο το 2008 και μετα στις ετησιες πωλησεις. Επισης το 2005-2006 που το 360 "επαιζε μονο του" απεκτησε ενα κεφαλι περιπου 8 εκατομμυριων πωλησεων, το οποιο σταδιακα φθινει. Περιμενουμε να δουμε τα φετινα, που οπως φαινεται η ψαλιδα θα κλεισει κι αλλο κι ισως να υπαρξει και ολικη ανατροπη.

http://www.vgchartz.com/hw_annual_summary.php

MajereMP44
29-10-2011, 13:35
Το ποσταραν και στο sales archives ...να προσεχουμε λιγο τι και που το ποσταρουμε διοτι τωρα τελευταια εχει παραγινει το κακο με τα offtopic...

:a045:

kabamaru
29-10-2011, 13:42
Γιατι offtopic ρε αδερφε; Rumors δεν πατησες; :P

MajereMP44
29-10-2011, 13:46
Το edit που εκανες ηταν ολα τα λεφτά...κυριολεκτικα! Ολη η αληθεια για τις πωλησεις, για το πως και γιατι ζουν αναμεσα μας οι ΧΒΟΧ-ακηδες:P Σηκωθειτε απο ντιβανια, καρεκλες, καναπεδες, πορτ-μπεμπε κλπ.
Τρομερη αληθεια περα απο την πλακα, μπραβο για το ευρημα!

Avenger_Seraphim
31-10-2011, 17:40
Στης 17-18 Δεκεμβρίου στην Ιαπωνία διεξάγετε το Jump Festival! Ένα event για τα ανιμε-μανγκα κυρίως, αλλα εδώ και χρόνια τα βιντεοπαιχνίδια κανουν την εμφάνιση τους.

Η Σόνυ αναφέρει για το φετινό event : Θα αποκαλυφθεί ένα νέο παιχνίδι;

Εδώ να σημειωθεί ότι στις 17 κυκλοφορεί και το PSvita στην Ιαπωνία.

messi10
02-11-2011, 19:20
Premier Manager 2012 ερχεται σε λιγες μερες στο PS3.

http://www.gamer4eva.com/2011/11/premier-manager-2012-shoots-for.html

Fans don't expect next PS Release until 2013

http://www.psxextreme.com/ps3-news/10080.html

djpar
02-11-2011, 20:25
until 2014...plz

nickolas82
03-11-2011, 00:56
Sony Patent Reveals Biometric Controllers

http://feeds.ign.com/~r/ignfeeds/all/~3/7AA1HPCGwPA/1211402p1.html

volyros
03-11-2011, 02:23
Sony Patent Reveals Biometric Controllers

http://feeds.ign.com/~r/ignfeeds/all/~3/7AA1HPCGwPA/1211402p1.html

Ρε τι θα ακουσουμε ακομα,Παντως αν τελικα το βγαλουν θα ηθελα να ειναι κατι εξεζητημενο και οχι να λειτουργει με τελειως random τροπο..

messi10
05-11-2011, 10:38
Chrono Cross, Final Fantasy 5 and 6 all coming to PSN

http://n4g.com/news/879719/chrono-cross-final-fantasy-5-and-6-all-coming-to-psn-in-coming-weeks

PS3 Has 'Advantage In Performance' Over Xbox 360 Say Developers

http://www.industrygamers.com/news/ps3-has-advantage-in-performance-over-xbox-360-say-developers/

Is There a New Legacy of Kain in Development?

http://www.justpushstart.com/2011/11/02/is-there-a-new-legacy-of-kain-in-development/

^Mακαρι για το τελευταιο..

kabamaru
05-11-2011, 11:37
Mακαρι να γινει το τελευταιο Παναγιωτη.

ilias78
07-11-2011, 19:27
Είτε το θεωρείτε καλό, είτε μέτριο, το σίγουρο είναι ότι το Dead Ιsland αποτελεί μία από τις μεγάλες επιτυχίες της χρονιάς. Και μια τέτοια επιτυχία φυσικά δεν υπάρχει περίπτωση να μείνει ανεκμετάλλευτη. Η συζήτηση για το sequel του Dead Island έχει ανάψει τις τελευταίες μέρες, λόγω της πρόσφατης καταχώρησης του ονόματος Dead World από την Techland. Φυσικά, προς το παρόν τίποτα περισσότερο δεν έχει γίνει γνωστό.

game20.gr

Avenger_Seraphim
09-11-2011, 19:42
Διαφορετικά Θρεντ. Ολόκληρο section "Τεχνολογία" έχουμε... Μεταφέρθηκαν τα άσχετα με το θέμα ποστ εκει.

ilias78
16-11-2011, 19:39
Ο μεγάλος Kazunori Yamauchi, αφεντικό της Polyphony Digital, επιβεβαίωσε (http://goo.gl/zfo5l) το… αυτονόητο, δηλαδή ότι το Gran Turismo 6 είναι υπό ανάπτυξη και θα έχει χαρακτηριστικά που δεν μπορούν να προστεθούν πλέον στο GT5. Προς το παρόν όμως προτεραιότητα του στούντιο παραμένει το GT5, για το οποίο θα βγει περισσότερο DLC. Άραγε το Gran Turismo 6 θα προλάβει να βγει στο PS3 ή θα το πάνε για PS4;

game20.gr

ποιο ps4??? αν κρινουμε απο το παρελθον (βλεπε gt5), ουτε το ps8 δεν θα προλαβει......

dimitrisasp
17-11-2011, 12:26
Πραγματικά χαίρομαι που έχω δώσει μόνο 20ευρώ για το GT5. Δουλέυανε τόσα χρόνια το 5 και δεν το βγάλανε ολοκληρωμένο και τώρα άρχισαν και με το 6. Και δεν είναι δα και η επανάσταση στο racing gaming. Είναι μεν εντυπωσιακό μέχρι ένα σημείο αλλά δεν άξιζε το hype για μένα. Αυτή η συμπεριφορά των εταιριών που είναι του στυλ "αφού ξέρω ότι θα το αγοράσετε ότι αποτέλεσμα και να βγει" είναι αηδιαστική..

minaras_tio
17-11-2011, 13:09
Πραγματικά χαίρομαι που έχω δώσει μόνο 20ευρώ για το GT5. Δουλέυανε τόσα χρόνια το 5 και δεν το βγάλανε ολοκληρωμένο και τώρα άρχισαν και με το 6. Και δεν είναι δα και η επανάσταση στο racing gaming. Είναι μεν εντυπωσιακό μέχρι ένα σημείο αλλά δεν άξιζε το hype για μένα. Αυτή η συμπεριφορά των εταιριών που είναι του στυλ "αφού ξέρω ότι θα το αγοράσετε ότι αποτέλεσμα και να βγει" είναι αηδιαστική..

Και να γινοταν μονο με το Gt5 αυτο,καλα θα ηταν…
Πολλοι μεγαλοι τιτλοι,αυτο κανουν πλεον δυστηχως.Και φυσικα πουλανε.
Ναι και εγω μεσα σε αυτους ειμαι που τα αγοραζουν.
Πολυ τρανταχτο παραδειγμα το Tomb Raider.Θυμηθειτε παλια στο ps1,τι τελεια που ηταν! Τωρα….οτι να ναι!

messi10
17-11-2011, 13:13
^ Το πιο τρανο παραδειγμα ειναι ΜΑΚΡΑΝ, ΜΑΚΡΑΝ ομως το COD φιλε...

djpar
18-11-2011, 11:41
O Kojima μιλάει για το MGS 5 (http://www.enternity.gr/Article/O-Kojima-%CE%BC%CE%B9%CE%BB%CE%AC%CE%B5%CE%B9-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-MGS-5/5393.html)

ilias78
18-11-2011, 23:58
Μόλις λίγες μέρες μετά τη φήμη που έβγαλε το site του Εdge, σύμφωνα με την οποία ένα σημαντικό στούντιο της Sony ήδη επικεντρώνεται στο επόμενο PlayStation (http://game20.gr/news/next-gen-to-arrive-2012-2355/), η… πλοκή πυκνώνει. Αυτή τη φορά το ίδιο το περιοδικό Edge ισχυρίζεται (http://goo.gl/LxRs4) ότι η Guerrilla έχει βάλει μπρος την ανάπτυξη νέου Killzone, με επικεφαλή τον senior producer των δύο προηγούμενων τίτλων. Είναι άραγε η Guerrilla το στούντιο που ασχολείται με το PS4, αναπτύσσοντας το Killzone 4; Θεωρητικά, δεν αποκλείεται καθόλου. Το Killzone δεν είναι κάνα τεράστιο όνομα (το KZ3 μάλλον πέρασε και δεν ακούμπησε), αλλά σίγουρα είναι ιδανική σειρά για να συνοδεύει νέα κονσόλα στο λανσάρισμα.


game20.gr

djpar
19-11-2011, 12:06
game20.gr.....εντελως spam site...next plz

messi10
19-11-2011, 12:45
(το KZ3 μάλλον πέρασε και δεν ακούμπησε)

game20.gr

Eδω γελαμε......:ice:

FAIL!:d040g:

Valkyre
19-11-2011, 14:08
Το Killzone δεν είναι κάνα τεράστιο όνομα (το KZ3 μάλλον πέρασε και δεν ακούμπησε), αλλά σίγουρα είναι ιδανική σειρά για να συνοδεύει νέα κονσόλα στο λανσάρισμα.


game20.gr

wow...just... WOW!:47:

ilias78
19-11-2011, 14:11
Eδω γελαμε......:ice:

FAIL!:d040g:


wow...just... WOW!:47:

η αληθεια ειναι πως κ εγω γελασα πολυ με αυτο.

ilias78
24-11-2011, 20:06
Σχεδόν δύο χρόνια έχουν περάσει από την κυκλοφορία του Dante’s Inferno, που είναι μία από τις πιο ξεχωριστές – θεματολογικά τουλάχιστον – περιπέτειες των τελευταίων ετών. Ο συνδυασμός τέτοιου είδους τίτλων και τέτοιου είδους εταιριών όπως η ΕΑ, συνήθως οδηγεί σε sequel. Κάτι τέτοιο φαίνεται να ισχύει και σε αυτή την περίπτωση. Η ύπαρξη του Dante’s Inferno 2 έγινε γνωστή εμμέσως πλην σαφώς, από το βιογραφικό (http://www.subverse.org/joshua-rudrananda-rubin-a-brief-bio/) του συγγραφέα Joshua Rubin. Σε αυτό αναγράφεται ότι δούλεψε σε «σημαντικό μη ανακοινωμένο sequel από τη Visceral Studios», με link σε trailer του πρώτου Dante’s Inferno. Αν όντως το Dante’s Inferno 2 είναι καθοδόν, η ανακοίνωσή του από την ΕΑ λογικά δεν αργεί.


game20.gr

messi10
26-11-2011, 10:34
Nippon Ichi Opens Teaser Website for a new PS3 Exclusive RPG
http://nippon1.jp/consumer/legasista/


SONY PS3 3D TV Launch


http://www.eurogamer.net/articles/2011-11-25-sony-ps3-3d-tv-uk-launch-pushed-back-to-2012

nikolaszax
30-11-2011, 20:33
Ενα rumour που θα φανει καπως αν βγει αληθινο(sorry if repost)

Eurogamer Rumour: Fumito Ueda has Left Sony


Ico, Shadow of the Colossus and The Last Guardian creator Fumito Ueda has left Sony, Eurogamer understands.

Japanese video game development sources indicated the 41-year-old is working on finishing oft-delayed PlayStation 3 exclusive The Last Guardian in a freelance capacity.

Ueda's departure from Sony internal development studio Team Ico is one of the reasons for the game's protracted development, Eurogamer was told.

Following the completion of the game, Ueda will embark on personal projects.

In September Sony reassured gamers that Team Ico was still "hard at work" on The Last Guardian, despite the high-profile PS3 exclusive missing the Tokyo Game Show.

The previous month SCE Studios president Shuhei Yoshida gave an exasperated-sounding Last Guardian progress update:

"It's been very difficult in terms of seeing the progress: not as fast as we'd been hoping for, and the team has been under big pressure," he said.

Sony told Eurogamer it does not comment on rumour and speculation.

hakoo
30-11-2011, 20:51
Μολις το ειδα κι εγω, περιεργη φημη...
Παντως εχει καθυστερησει υπερβολικα το TLG, αδικαιολογητα θα ελεγα.
Ενα project ειναι που δουλευεται απο τελη ps2 με dedicated ομαδα, ποσο πια χρονο χρειαζεται? Μακαρι ο,τιδηποτε κι αν τρεχει με την αναπτυξη να μην ειναι κατι που θα φανει στο τελικο προιον.

Nek_Food
01-12-2011, 11:50
Εδώ τελείωσε το GT5, οπότε αρχίζουν πλέον να κόβουν τα πολλά - πολλά delays και όποιος δεν αντέχει... δηλαδή έλεος με το TLG, θα γίνει το νέο ανέκδοτο της gaming βιομηχανίας έτσι όπως το πάει, είναι επιβεβαιωμένα 4 χρονάκια;

hakoo
01-12-2011, 14:52
^^ Eπισημα ανακοινωθηκε στην e3 του 2009 αν θυμαμαι καλα (δεν υφισταται δλδ τοσα πολλα χρονια ως επιβεβαιωμενο project), αλλα ηταν γνωστο ακομα και στις πετρες της βιομηχανιας οτι δουλευουν σε ps3 project (project trico πριν ονομαστει) απο τοτε που τελειωσε το shadow of the colossus, that would be early 2006.
Πανε 5 χρονια σχεδον...δλδ :confuzed:
Το FFVXIII κραζουμε ως ανεκδοτο αλλα εχω την εντυπωση οτι και το TLG δεν παει πισω, μην πω πως ειναι ακομα πιο χαρακτηριστικη περιπτωση. Ο Ueda υποτιθεται οτι εχει και dedicated ομαδα ενω στην SE στελνουν το προσωπικο απο το ενα project στο αλλο.

Ezio
01-12-2011, 15:34
Ποιος ο λόγος που το καθυστερούν τόσο πολύ; Θέλουν να τελειοποιήσουν τα γραφικά ή συμβαίνει κάτι άλλο;

Valkyre
01-12-2011, 15:50
Ελπιζω να μην αληθευει...... απλα ελπιζω να μην αληθευει...

messi10
03-12-2011, 10:54
Ενδιαφερον...

http://andriasang.com/comz5i/square_enix_unreal_first_art/23l93.jpg

http://andriasang.com/comz5i/square_enix_unreal_first_art/

http://i.imgur.com/CZxrA.jpg

nikolaszax
07-12-2011, 15:24
The Last Guardian's Executive Producer Yoshifusa Hayama Leaves Sony, Joins London Social Games Company

http://www.vg247.com/2011/12/07/last-guardian-producer-hayama-quits-for-london-based-social-company/


Executive producer on The Last Guardian, Yoshifusa Hayama, has left Sony for London-based social games company Bossa Studios.

Alongside his EP role on TLG, as well as work on ICO and the Final Fantasy series, Hayama was more recently a VP at Sony Computer Entertainment for four years.

He’ll now join Bossa as its creative director.

“The future of gaming is definitely online and thanks to recent developments with Flash 11, there is no reason why a social game can no longer be as visually stunning and as compelling as the big console titles,” he said.

“Together at Bossa we have plans to bring a plethora of games to Facebook and eventually other appropriate social media channels, which include 3D elements and can be enjoyed by all age and interest groups.”

Hayama’s departure from Sony comes after it was rumoured last week that Team ICO head Fumito Ueda had left the studio, but would continue work on The Last Guardian in a freelance capacity.

Ueda tweeted earlier this week that work on Guardian was continuing, but didn’t address rumours of his departure.
Χμμμ....μαλλον δεν τα βλεπω καλα τα πραγματα ουτε για τον Ueda με τα προσφατα rumors.Απο την αλλη ελπιζω αυτος να ηταν τελικα για τον οποιο ακουγοντουσαν τα rumours και να μην ακολουθησουν και αλλοι,ειδικα ο ueda(και ειδικα αν προκειται για να παει για social games development....).

Valkyre
07-12-2011, 15:49
Aν πραγματικα η team ICO διαλυθει για χαρην του social gaming, ε τι να πω... στο καλο και να μας γραφουν...

αν ειναι δυνατον...ενα απο τα πιο αξιολατρευτα στουντιο να βλεπω να μπλεκεται με τετοια πραγματα....

DarkUSS
08-12-2011, 20:43
Aν πραγματικα η team ICO διαλυθει για χαρην του social gaming, ε τι να πω... στο καλο και να μας γραφουν...

αν ειναι δυνατον...ενα απο τα πιο αξιολατρευτα στουντιο να βλεπω να μπλεκεται με τετοια πραγματα....
RgdyKNqf4mg

Valkyre
09-12-2011, 13:31
^^ Ναι σαφως, αλλα με αυτον τον τροπο απλα επιλεγουν το χρημα και περιοριζουν ολοκληρωτικα σχεδον τις δημιουργικες τους ικανοτητες...πραγμα απαραδεκτο. Οκ δυσκολοι καιροι κλπ δεν ξερω και τα οικονομικα τους και σε μια δυσκολη στιγμη σιγουρα θα επιλεξεις το γρηγορο χρημα απο την τεχνη, αλλα...απογοητευομαι οταν ακουω εναν Ueda να ασχολειται με social gaming... wtf δηλαδη... να το ελεγε κανενας Itakagi, μια χαρα θα το καταλαβαινα.... αλλα...ο Ueda? Ueda υπαρχουν μετρημενοι στα δαχτυλα του ενος χεριου.... ειναι μεγαλο πληγμα για την βιομηχανια γενικα η κινηση του....

Desmond
09-12-2011, 14:46
Τελικά ο... "καλλιτέχνης", σαν πολύ εύκολα εγκαταλείπει την... "τέχνη" του.:p

Κρίμα μεν αλλά βιομηχανία είναι με ο,τι συνεπάγεται αυτό.

Valkyre
09-12-2011, 15:00
^^ Nαι γιατι ενας ζωγραφος ή ενας μουσικος θα πραξει διαφορετικα αμα βρεθει σε αναλογη θεση! :p

nikolaszax
10-12-2011, 11:30
Confirmed By Sony: Fumito Ueda has Left Sony, Under Contract To Finish TLG

http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=453837

Welp....that's it for team ico i guess D:.
Μου φαινεται πως στην SCEJ πλεον δεν ξερουν που τους παν τα 4...απογοητευση απο πλευρας τους αυτην την γενια :/.

kabamaru
10-12-2011, 11:38
Confirmed By Sony: Fumito Ueda has Left Sony, Under Contract To Finish TLG

http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=453837

Welp....that's it for team ico i guess D:.
Μου φαινεται πως στην SCEJ πλεον δεν ξερουν που τους παν τα 4...απογοητευση απο πλευρας τους αυτην την γενια :/.

Ασχημο νεο. Τα δημιουργηματα του ανετα βρισκονταν στο προσωπικο μου top ten ever. Αντε μεγαλε Ueda με το καλο και στο social gaming. Αντε και Colossusville στο FB και τι αλλο...

modecris
17-12-2011, 03:56
Από το Twitter του Hideo Kojima:


"New title" run by "Fox Engine"

Και το screenshot:

http://cdn2-b.examiner.com/sites/default/files/styles/image_full_width/hash/89/e4/89e4b3a7ced3b6a786b35d33fe0c5ce1.jpg

kabamaru
17-12-2011, 15:37
Aυτο νομιζω το ονομαζει Project Ogre

Valkyre
23-12-2011, 13:48
'Metal Gear' creator's next move: An open-ended game





(CNN) -- "Metal Gear" series creator Hideo Kojima is renowned for his Hollywood-style video games, but critics say they leave little room for players to roam.
Maybe he's listening, because Kojima plans to go in a new direction with his next big project.
"The kind of game I'm making is some game that has a very wide entrance, a very open entrance," Kojima said through a translator in a phone interview with CNN last week. "Rather than making something very cinematic, [I plan to] make something very free."
Among gamers worldwide, and especially in Japan where Kojima Productions and publisher Konami are based, Kojima is treated like a rock star. Often dressed in a slick leather jacket, he gets swarmed by fans at conventions, and people pick apart his every word and tweet for clues about the next secret-agent action game in the "Metal Gear" series.
One such Twitter frenzy broke out a few days ago when Kojima posted pictures (https://twitter.com/#%21/Kojima_Hideo/status/147594757726683136) from a mysterious war game to his 131,000 followers. He wrote that the images demonstrate some of the advancements made in game-development software, made by his team, that allow for translucent clothing (https://twitter.com/#%21/Kojima_Hideo/status/147589245815631872), realistic dust particles and other fancy effects.
The pictures are set in a sandy, mountainous region, perhaps somewhere in the Middle East, with soldiers and tanks. They do not look quite like a "Metal Gear" game, which have led many fans to speculate that this is the first peek at Kojima's next big thing.
Kojima has called his upcoming game Project Ogre. In the interview, he described it as being set in a very open world where players can wander around and explore freely. Players should still be able to find new sights and worthwhile adventures after having played the game for as many as 100 hours, he said.
By contrast, recent "Metal Gear" games have followed very linear paths, going back to the original on the Nintendo Entertainment System in 1987.
For example, "Metal Gear Solid 4" for the PlayStation 3 takes players from Afghanistan to Alaska in a lengthy, action-packed, professionally narrated story, but there is little room to stray from the trail. People do not quite know what to expect from "Metal Gear Rising: Revengeance," next year's game, which was developed by an outside studio with less direction from Kojima.
In a recent interview with the UK's Official PlayStation Magazine (http://www.officialplaystationmagazine.co.uk/2011/11/25/project-ogre-to-be-a-subdued-experience-says-kojima-might-be-other-projects-on/), Kojima described Project Ogre's tone as "subdued," and the experience as similar on the surface but essentially different from his past projects. Project Ogre will not be completed for some time, and Kojima will continue to produce other games, he said.


λολ για την πηγη που προερχονται τα νεα, αλλα ειναι legit! :D

messi10
25-12-2011, 11:39
The System with the Highest Average Metacritic Score is PS3

http://www.dualshockers.com/2011/12/23/the-system-with-the-highest-average-metacritic-score-is/

(http://www.dualshockers.com/2011/12/23/the-system-with-the-highest-average-metacritic-score-is/)
Half-Life 3 Website Goes Live?
http://www.black-aperture.com/
(http://www.dualshockers.com/2011/12/23/the-system-with-the-highest-average-metacritic-score-is/)

Valkyre
27-12-2011, 12:20
^^ Και το IGN εβγαλε νικητη το PS3 σαν το συστημα με τα καλυτερα exclusives για το 2011. Η διαφορα μαλιστα απο τα υπολοιπα μηχανηματα ηταν ψιλοχαωδης...

20 για το PS3
10 για το Wii
11 για το 360

Desmond
27-12-2011, 12:45
Πολύ λογικό.
Btw, τα παιχνίδια που κυκλοφορούν και για τα windows, υπολογίζονται ως xbox exclusives?

Valkyre
27-12-2011, 12:51
^^ Δεν εχω ιδεα να ειμαι ειλικρινεις δεν το διαβασα ολο το αρθρο.

Nek_Food
27-12-2011, 13:09
ΟΧΙ
exclusives ουσιαστικά θεωρούνται μόνο όσα βγαίνουν σε μία πλατφόρμα, συμπεριλαμβάνεται και το PC.

kabamaru
28-12-2011, 00:12
Eννοειται οχι. Δεν ειναι ΧΒΟΧ exclusive γιατι δε χρειαζεται ΧΒΟΧ για να το παιξεις.

messi10
28-12-2011, 12:30
God of War IV Set To Feature Online Co-Op With Kratos

http://sillegamer.com/2011/12/27/god-of-war-iv-set-to-feature-online-co-op-with-kratos-deimos-psm3-jan-2012/


^ Ακομα κι αυτο, ρε πο*στ* μου... ελεος..

Valkyre
28-12-2011, 12:44
^^ Aν δεν εχει team deathmatch και υποστηριξη με custom maps εγω δεν το αγοραζω...

το πολυ πολυ να το νοικιασω.

Για να ειμαι ακριβεις, αν το God of War IV δεν ειναι καθαρα multiplayer game θα ειναι η απογοητευση της χρονιας.

muku
28-12-2011, 14:12
^^ Aν δεν εχει team deathmatch και υποστηριξη με custom maps εγω δεν το αγοραζω...

το πολυ πολυ να το νοικιασω.

Για να ειμαι ακριβεις, αν το God of War IV δεν ειναι καθαρα multiplayer game θα ειναι η απογοητευση της χρονιας.

lol :D Εντάξει αν απλά μπορείς να παίξεις το single player παρέα με κάποιον άλλον δεν νομίζω να είναι τόσο κακό. Τώρα αν φτιάξουν ειδικά missions για να παίζεις co-op και γίνουν και πρόχειρα σίγουρα θα είναι απογοητευτικό.

Valkyre
28-12-2011, 14:23
^^ OXI

Θελω deathmatch!! :D

(τι μαματο που θα ηταν να ειχαμε ενα trollface emoticon... :( )

messi10
28-12-2011, 14:30
^ εγω θα αρκεστω σε αυτο

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTtmpvGnWdq2Yvc0qDFVtDvTRpC3IRQ7 afLgVprwOdYrNy5yNw-

kabamaru
28-12-2011, 14:40
Kι ενα Capture the Αphrodite Priestess mode.

messi10
28-12-2011, 23:02
Νικη και στο Part 2, του Console Showdown του IGN για το 2011, για το PS3, μετα απο μια μεγαλη μαχη με το 360!

http://m.uk.ign.com/articles/1215432

Valkyre
29-12-2011, 12:07
^^ Θα ηταν ηλιθιο να εχανε το PS3 μετα την χαοτικη νικη του στο πρωτο μερος... δηλαδη αφου εχεις τοσα πολλα και διαφορετικα exclusives πως γινεται να χασεις την μαχη για την μεγαλυτερη ποικιλια παιχνιδιων?

Dikakom
29-12-2011, 13:46
Αν και το xbox 360 το συμπαθώ πρώτον γιατί το είχα και δεύτερον γιατί μου κάνει για πιο καθαρά gaming κονσόλα καθως με το αγαπημενο PS3 τα κάνουμε όλα και συμφέρει,gaming,theater,on-line gaming και δεν συμαζεύεται, τα μόνα exclusive της που ζηλεύω ειναι τα alan wake και gears of war απο εκεί και πέρα το PS3 είναι έτη φωτός μπροστά! ;)

Valkyre
29-12-2011, 13:56
^^ Eγω ζηλευω και το Skyrim λολ! :D Βασικα αυτο ζηλευω πιο πολυ... ανωμαλια ε?

messi10
29-12-2011, 17:53
^χαχα, καθολου ανωμαλια , η Bethesda συμπεριφερεται σαν στουντιο αποκλειστικα της M$...

Εγω ζηλευα(ερχεται στο PC)το Alan Wake, και το μονο που ζηλευω τωρα ειναι το Fable. :P

kabamaru
29-12-2011, 18:00
Παιξε το fable 1 στο PC που ειναι και το καλυτερο ολων.

Dikakom
29-12-2011, 18:28
^^ Eγω ζηλευω και το Skyrim λολ! :D Βασικα αυτο ζηλευω πιο πολυ... ανωμαλια ε?


Δημήτρη ποιο skyrim λες, αυτο? http://www.zavvi.com/games/platforms/ps3/the-elder-scrolls-v-skyrim/10293223.html γιατι δεν ασχολούμαι με το είδος :P

Αλλα δεν νομίζω να ειναι ανωμαλία, αν σ αρεσει εσένα κερνάω εγώ, έλα γεια μας:a055:

messi10
29-12-2011, 18:39
^ αν τσεκαρες το thread του Skyrim, θα καταλαβαινες γιατι το λεει αυτο...:D

Aποστολη, δεν ηξερα οτι το 1ο Fable υπαρχει στο PC, νομιζα οτι ολη η σειρα ηταν xbox exclusive. Ευχαριστω για την διευκρινηση παντως.. :)

Valkyre
29-12-2011, 18:39
^^ χαχα ο λογος που λεω οτι το ζηλευω ειναι επειδη η εκδοση PS3 (που φυσικα και εχω) εχει τρομερα προβληματα σε πολυ κοσμο με την αποδοση του.

Με λιγα λογια ειναι ενα πολυ πολυ κακο πορτ σε βαθμο που για μερικους ειναι unplayable οπως εμενα.

Στο 360 ειναι πολυ πολυ καλυτερο και ημουν ετοιμος να αγορασω την κονσολα μονο και μονο για να παιξω αυτο το multiplatform παιχνιδι... χαχα

ναι ειμαι τραγικος... να ειναι καλα τα παιδια που με συνετησαν! :)

kabamaru
29-12-2011, 22:22
^ αν τσεκαρες το thread του Skyrim, θα καταλαβαινες γιατι το λεει αυτο...:D

Aποστολη, δεν ηξερα οτι το 1ο Fable υπαρχει στο PC, νομιζα οτι ολη η σειρα ηταν xbox exclusive. Ευχαριστω για την διευκρινηση παντως.. :)

Παναγιωτη το εχω και ειναι πολυ καλο, αλλα μεχρι ενος σημειου. Με δυσκολευε η μαχη με ποντικι και πληκτρολογιο και το αφησα.

messi10
30-12-2011, 13:10
Η Καλυτερη Κονσολα του 2011 ειναι το...

PlayStation 3

Ακομα κι αν το 360 ''πηρε'' το 3ο part, το PS3 ηταν ο μεγαλος νικητης στο Console Showdown του IGN.

Μπραβο στο PS3!

''So now we come back to the ultimate question... which console won the battle of 2011? Well, it was incredibly closely fought, but with two victories as compared to one, the PS3 just takes it over 360 this year. What was the deciding factor? As per normal, exclusives. PlayStation 3 simply had the stronger line-up of first and second party titles and that was enough to negate a few strong exclusives from 360 and a broad, impressive XBLA line-up. Congratulations PlayStation 3!''

http://media.ign.com/games/image/article/121/1215432/console-showdown-2011-20111225060906007.jpg

It only does Everything.


@Αποστολη, εννοειται με gamepad oποιοδηποτε παιχνιδια με real time combat system στο PC. Με το ποντικι, και πληκτρολογια ουτε ενα 1 mob δεν θα μπορω να σκοτοσω. :P

Dikakom
30-12-2011, 14:49
^^ χαχα ο λογος που λεω οτι το ζηλευω ειναι επειδη η εκδοση PS3 (που φυσικα και εχω) εχει τρομερα προβληματα σε πολυ κοσμο με την αποδοση του.

Με λιγα λογια ειναι ενα πολυ πολυ κακο πορτ σε βαθμο που για μερικους ειναι unplayable οπως εμενα.

Στο 360 ειναι πολυ πολυ καλυτερο και ημουν ετοιμος να αγορασω την κονσολα μονο και μονο για να παιξω αυτο το multiplatform παιχνιδι... χαχα

ναι ειμαι τραγικος... να ειναι καλα τα παιδια που με συνετησαν! :)

Σε καταλαβαίνω και γω καμια φορά που περισσεύουν λεφτα(σπάνια δηλαδή) λέω δεν παίρνω κανα xbox να παίξω τα exclusive αλλα δεν το χω κάνει το βήμα και ελπίζω να μην το κάνω να πω την αλήθεια!:f014:

ilias78
03-01-2012, 01:11
Castlevania Lords of Shadow 2 (http://game20.gr/news/castlevania-lords-of-shadow-2-hinted-9232/)



Πάνω από ένας χρόνος έχει περάσει από την κυκλοφορία της φοβερής και τρομερής πολυαγαπημένης υπερπαιχνιδάρας Castlevania: Lords of Shadow (http://game20.gr/reviews/castlevania-lords-of-shadow-review-1244/), που σημαίνει ότι είναι ώρα να ανακοινωθεί το sequel. Ένα sequel που πάνω-κάτω είναι ψιλοδεδομένο από τη στιγμή που βγήκε το αρχικό. Φαίνεται ότι η μεγάλη ώρα πλησιάζει, καθώς ο παραγωγός του παιχνιδιού Dave Cox, σε πρόσφατο tweet (http://twitter.com/#%21/CastlevaniaLOS/status/153575003521167360) του αφήνει να εννοηθεί ότι φέτος θα έχουμε εξελίξεις με το Castlevania Lords of Shadow 2.

game20.gr

asdys
03-01-2012, 01:49
Πω! αυτα ειναι! μου φτιαξες τη διαθεση!!

MetalGearFan
03-01-2012, 04:02
ψιλοάσχετο αλλά η Kojima Productions τι ρόλο βάραγε στο 1 ?

Valkyre
03-01-2012, 12:37
^^ Παραγωγη και λιγο ελενγχο απο πλευρας Κοτζιμα για την ποιοτητα του τιτλου γενικα.

Kkritikos
03-01-2012, 16:18
παιδια για το dust 514 εχουμε τιποτα νεα?ποτε βγαινει?

MetalGearFan
03-01-2012, 19:24
^^ Παραγωγη και λιγο ελενγχο απο πλευρας Κοτζιμα για την ποιοτητα του τιτλου γενικα.

Χμμ, τελικά είχε ποιότητα ο τίτλος ? Σε σχέση με DMC 4 & Bayonetta πως είναι ?

zisis_GR
03-01-2012, 20:52
πολυ καλυτερος κατα τη γνωμη μου.

MetalGearFan
05-01-2012, 04:32
πολυ καλυτερος κατα τη γνωμη μου.

είναι όμως σαν DMC & Bayonetta ή σαν God of War ?

messi10
05-01-2012, 10:38
^Πιο πολυ μοιαζει σε GOW, παρα σε Bayonetta.

Παντως το θεωρω ισως το καλυτερο hack n' slash στην κονσολα μας. Πραγματικα παιχνιδαρα, με φοβερο story.

aris13
06-01-2012, 22:58
Kazuo Hirai to be named Sony President (http://www.theverge.com/2012/1/6/2687339/kazuo-hirai-sony-president)

PDS
07-01-2012, 04:44
Media Molecule focussing on "new, risky innovations
http://www.eurogamer.net/articles/2012-01-06-media-molecule-focussing-on-new-risky-innovations

ilias78
08-01-2012, 15:43
Η εξαιρετική πορεία των τμημάτων που έχει υπό την εποπτεία του ο Kaz Hirai τον φέρνουν ακόμη ψηλότερα μέσα στη Sony.

Έτσι, σύμφωνα με πληροφορίες που εμφανίστηκαν το βράδυ της Παρασκευής, το διοικητικό συμβούλιο της ιαπωνικής εταιρίας αναζητά αντικαταστάτη για τη θέση του Sir Howard Stringer, με τον Hirai να συγκεντρώνει τις περισσότερες πιθανότητες.

Υπενθυμίζεται μάλιστα ότι μέσα στους τελευταίους μήνες, ο Kaz Hirai έχει προαχθεί σε ανώτερες θέσεις δύο φορές, ενώ του πιστώνεται ότι διαχειρίστηκε την εξαιρετικά σημαντική κρίση από την επίθεση στο PlayStation Network με πολύ καλό τρόπο.

Η τελική απόφαση για την αλλαγή κεφαλής στη Sony θα ανακοινωθεί τον Απρίλιο με τον Stringer να παραμένει ως Διευθύνων Σύμβουλος και πρόεδρος του Διοικητικού Συμβουλίου.

Πηγή: Enternity.gr (http://www.enternity.gr/Article/%CE%9F-Kaz-Hirai-%CF%80%CF%81%CF%8C%CE%B5%CE%B4%CF%81%CE%BF%CF%82-%CF%84%CE%B7%CF%82-Sony/6351.html)

kabamaru
09-01-2012, 21:19
Sony sells 3.9 million PS3s between November to December
http://gamingbolt.com/sony-sells-3-9-million-ps3s-between-november-to-december-6-5-million-total-playstation-consoles-sold

MajereMP44
09-01-2012, 21:34
Ε ναι αν σκεφτεις οτι χαλανε και πρεπει να αγοραστει και δευτερη κονσόλα....ουπς....νατα τα 3.9m....

kabamaru
09-01-2012, 21:38
Πραγματικα, ποσες κονσολες πουληθηκαν γιατι οι προηγουμενες ειχαν βλαβη. Η χαριστηκαν, ή κερδιθηκαν, ή ηταν σε πακετο κλπ. Σημερα ενας φιλος ειπε οτι πηρε 360 δωρο με την τηλεοραση Samsung που αγορασε.

Αν τις αφαιρεσουμε ολες αυτες, που θα ηταν οι πραγματικες πωλησεις;

MajereMP44
09-01-2012, 21:44
Samsung με ΧΒΟΧ360? Α, πρεπει να τουδωσαν το καινουριο μοντελο που εχει θυρα hdmi out ε?

Ενταξει, περα απο το χαβαλέ , ειδικά αυτο με το fail rate δεν θα μαθουμε ποτε ακριβη νουμερα και "καθαρά". Παντως δεν ξερω ποσο πολυ θα αλλαζε η τελική αναλογία , αν σκεφτουμε το εξης: καποιος που του χαλασε το ΧΒΟΧ μετα απο 2 χρονια μπορει να αγορασε PS3 μετά (και το αντιστροφο ισως), που αρχισαν να βγαινουν τα exclusives τα τουμπανιαρικα της Sony. Δλδ τα πραγματα περιπλέκονται.

kabamaru
09-01-2012, 21:48
Aρα λες οτι οι κονσολες που παιρνεις μετα απο ylod πχ δεν αντικαθιστουν τις παλιες, γιατι μπορει να επιλεξεις διαφοερετικη μαρκα. Εχει μια λογικη.

MajereMP44
09-01-2012, 21:54
Ακριβως αυτο.Αν σου χαλασει τωρα το ps3 τι θα παρεις?Δεν θα το σκεφτεις να αλλαξεις στρατοπεδο (και χωρα ισως-γτ θα ψαξω και θα σε βρω, στο λεω!)?

Nek_Food
10-01-2012, 10:48
Βασικά όταν είσαι σε μία εταιρεία και έχεις μάθει ένα μηχάνημα αλλά κυρίως αν έχεις στοκ τίτλους και φίλους σε αυτό, νομίζω δύσκολα μεταπηδάς σε άλλη μάλλον πιο πιθανό το κόβω να σιχτιρίσεις να ξεπουλήσεις και να πάψεις να ασχολείσαι.

Τα σφάλματα που οδηγούν σε αγορά δεύτερης (τρίτης, κλπ) κονσόλας μέχρι ένα σημείο υποτίθεται είναι αποδεκτά αλλά με αυτή την γενιά μάλλον ξεπέρασαν το όποιο προηγούμενο για τις εταιρείες MS/Sony. Αν βάλεις μέσα και τον παράγοντα πειρατεία/online gaming με τυχόν ban waves κλπ για την πρώτη νομίζω ότι η εταιρεία κερδίζει σε νούμερα. Για αυτό υποστηρίζω γενικά και λαμβάνοντας υπόψη τα όποια στοιχεία έχω (είτε από προσωπικού - είτε από το διαδίκτυο) ότι παρά τα 4~5m διαφοράς μεταξύ των δύο εταιρειών MS/Sony θεωρητικά η Sony έχει μεγαλύτερη εγκατεστημένη βάση, αλλά το περίεργο για μένα παραμένει ότι το xbox 360 μάλλον έχει περισσότερους καθαρόαιμους gamers από ότι δείχνουν οι πωλήσεις τίτλων. Δηλαδή το Xbox 360 χρησιμοποιείται κυρίως ως καθαρόαιμη gaming κονσόλα (παράλληλα με τις όποιες υπηρεσίες παρέχει σε προηγμένες χώρες όπως USA) και παρότι έχει μεγάλη απώλεια σε πειρατεία παρόλα αυτά σπρώχνει περισσότερα κομμάτια σε gaming δίσκους. Από την άλλη αρκετοί μάλλον πρέπει να έχουν αγοράσει το PS3 για θέαση ταινιών και ελάχιστο παιχνίδι, πολλοί ερευνητικοί οργανισμοί επένδυσαν στην φτηνή υπολογιστική ισχύ των PS3 σε server farms (μέχρι και για τον Αμερικάνικο στρατό έχουμε ακούσει), χωρίς να γνωρίζουμε κάθε τέτοια είδηση σε τί αριθμό ανταποκρίνεται. Προφανώς μη έχοντας αναλυτικά στοιχεία δεν μπορούμε ποτέ να είμαστε σίγουροι για τίποτα αλλά τα νούμερα των πωλήσεων των τίτλων αλλά και η πορεία των κονσολών μέχρι σήμερα, εμένα σε αυτά τα συμπεράσματα με οδηγούν.

Άσχετο αλλά πρόσφατα διάβασα για επιστροφή νέου PGR, οπότε λαμβάνοντας υπόψη την ιστορία και την αγάπη της για επανάληψη, να υποθέσουμε ότι ετοιμάζεται exclusive launch τίτλος του επόμενου xbox?

criter
10-01-2012, 11:42
Υπάρχουν πολλοί που δεν είχαν καθόλου PS3 και δεν είχαν είτε γιατί δεν είχαν τον ελευθερο χρόνο, είτε γιατί ήταν ακριβό, ειτε γιατι ειχε σχετικα λιγα και ακριβα παιχνιδια. Το πήραν τώρα ομως οπου μπορει να το βρει κανείς σε καλη τιμη και με πολλά παιχνίδια να επιλέξει και σε καλές τιμές. Σίγουρα θα είναι και κάποιοι που το ξαναγόρασαν επειδή τους είχε χαλάσει αυτό που είχαν πρώτα, δεν νομίζω ομως όλοι, αλλα μόνο ένα μικρό ποσοστό. Αλίμονο αν ήταν όλες οι πωλήσεις από άτομα που του είχε χαλάσει πριν το PS3. Αν και στις πωλήσεις δεν φαίνεται αυτό, νομίζω θα ήταν εντελώς τραγικό να ήταν όλοι αγοραστές ατομα που είχαν ήδη πριν PS3 όπου τους χάλασε και το ξαναγορασαν.

Nek_Food
10-01-2012, 11:51
Δεν μπορώ να ξέρω πόσοι από τα 60GB και 40GB μοντέλα ps3 είναι παθόντες, πόσοι έσπευσαν σε αγορά νέας και τί νούμερο ανταποκρίνεται στις πωλήσεις αυτό, αλλά γεγονός είναι ότι στο 360 αμφιβάλω πολύ αν υπάρχει κάποιος που να πήρε το πρώτο 360 και να μην είχε πρόβλημα.

Βέβαια να πω την αλήθεια πολλούς από αυτούς τους τα επισκεύασε ή τα αντικατέστησε εντός 3ετής εγγύησης (εμένα μου έστειλε καινούργιο) που δεν νομίζω να τα περνάνε σαν πωλήσεις νέων κονσολών, αλλά παρόλα αυτά πολλοί αν όχι σχεδόν όλοι οι κάτοχοι αυτών των μοντέλων σταδιακά τα αντικατέστησαν με την αγορά νέου μοντέλου (ή τους κάηκε μετά το πέρας της 3ετίας και αναπόφευκτα αγόρασαν νέο μοντέλο). Κατι αντίστοιχο νομίζω παίζει και με τα πρώτα μοντέλα της Sony απλά σε μεγαλύτερο ίσως βάθος χρόνου και πιο σταδιακά.

Valkyre
10-01-2012, 12:14
ρε παιδια γιατι το αναλυετε τοσο πολυ? λολ :)

Καποιες πωλησεις ειναι επειδη χαλασε το παλιο μηχανημα, καποιες ειναι νεες γιατι ο κοσμος ηθελε να εχει ολες τις κονσολες, καποιες ειναι δωρα σε ατομα που δεν ειχαν κλπ κλπ κλπ.

χαλασμενες κονσολες και αρα πωλησεις υπηρχαν παντα και για καθε φιρμα. Τιποτα καινουργιο, ολα ειναι οπως ηταν παντα...για καλο ή για κακο ετσι!

nikon
12-01-2012, 09:34
New PS2 Classic Incoming: Killzone priced & dated (http://www.examiner.com/video-game-in-national/new-ps2-classic-incoming-killzone-priced-dated)


Sony’s offerings of PlayStation 2 ‘Classics' on PlayStation Store have been of great variety with titles like Maximo, Odin Sphere, God Hand, & even a Harvest Moon. Every genre has been covered thus far & now one of Sony’s most hyped PS2 games will be making a comeback on January 24th as the original Killzone (http://www.examiner.com/video-game-in-national/killzone-ps2-picture) gets added to the PS2 Classic library on PlayStation Store.

Sony revealed today that Killzone will see release on January 24th & sell for $9.99. You may have never experienced the original Killzone (http://www.examiner.com/video-game-in-national/killzone-ps2-picture)on PS2 or witnessed its impressive visuals for the time, so now is a great time to do so. The series has grown greatly since the first game & this is a great way to view the changes made to the franchise & how far it has come since its creation in November 2004. Like all PS2 Classics, Killzone won't have Trophy support or performance enhancements.

Nek_Food
12-01-2012, 09:40
Θα ήταν όμορφο να μην το φέρουν εντελώς χύμα, αλλά να του κάνουν ένα κάποιο refresh/remake στα πρότυπα του Halo CE για όσους έχουν επαφή. ΟΚ, στην εποχή του ήταν καλό αλλά σήμερα και ειδικά μετά από το KZ2 & KZ3 δεν ξέρω αν βλέπεται από όσους δεν το είχαν παίξει ποτέ. Ακόμη και για αυτούς που το έχουν παίξει δηλαδή, θα είναι μία απευθείας μεταφορά ολίγον παλαιολιθικού τύπου. Άντε για collection μόνο; Αλλά έτσι άμα είναι παίρνεις το πρωτότυπο σε δισκάκι και το χαίρεσαι διπλά.

nikon
12-01-2012, 09:43
H τιμή του πάντως είναι καλή και μάλλον δεν θα ήταν αυτή σε περίπτωση HD remake.

messi10
14-01-2012, 11:40
Heavy Rain developers casting Asian males for next project


http://gamingbolt.com/heavy-rain-developers-casting-asian-males-for-next-project


Stalker 2 not cancelled says dev GSC
http://www.eurogamer.net/articles/2012-01-12-stalker-2-not-cancelled-says-dev-gsc



(http://www.eurogamer.net/articles/2012-01-12-stalker-2-not-cancelled-says-dev-gsc)

Valkyre
21-01-2012, 06:50
Naughty Dog Working On Next Gen Game With “Million Poly Character Models”



A new job listing suggests that Naughty Dog is working on a next gen game that has million polygon characters. - PSLS (Naughty Dog, Next-Gen, PS3)


Επιβεβαιωση οτι η ND δουλευει απο τωρα στο επομενο μηχανημα της Σονυ; Εκατομμυρια πολυγωνα για χαρακτηρες;!; Αρκει να σκεφτει κανεις οτι το μοντελο του Drake απο το uncharted 2 εχει 20.000 πολυγωνα... Ο_Ο

Dikakom
21-01-2012, 13:37
Μωρε λες?;)
Αν αναλογιστούμε ότι η sony θα λογαριάζει το project της ND για launch τιτλο, ε μεχρι να ετοιμαστει κανα δυο χρονάκια τα θελει σίγουρα!

Lefteris_X
21-01-2012, 13:54
περί εκατομμυρίων ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τον λόγο.

Οι αναλύσεις των 720p και 1080p, δεν μπορούν να αναδείξουν την πολυπλοκότητα ΤΟΣΩΝ πολυγώνων.......εκτός και αν το PS4, υποστηρίξει τις επόμενες αναλύσεις όπως το 4K και 8K (το τελευταίο, είναι το επίσημο standard εδώ και 5 χρόνια, ονόματι Ultra-High Definition, με 22.2 κανάλια ήχου, το οποίο θα αρχίσει να εμφανίζεται στο σινεμά κατά το 2015 δειλά-δειλά και μέχρι το 2021 θα είναι δεδομένο. Επίσης, οι πρώτες TV στα 8K ανάλυση, δηλαδή 7.680x3.840, έχουν ήδη σκάσει μύτη, πανάκριβες βέβαια, και με ρυθμό στα 60fps. Αν η Sony βάλει "γαιδούρια" τεχνολογίες μέσα, άνω των 200fp/s, τότε θα έχουμε πολύ φράγκο που θα πρέπει να επενδυθεί σε νέα σούπερ-ντούπερ TV. Θα δείξει...)

DJTaurus
21-01-2012, 15:15
περί εκατομμυρίων ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τον λόγο.

Οι αναλύσεις των 720p και 1080p, δεν μπορούν να αναδείξουν την πολυπλοκότητα ΤΟΣΩΝ πολυγώνων.......εκτός και αν το PS4, υποστηρίξει τις επόμενες αναλύσεις όπως το 4K και 8K (το τελευταίο, είναι το επίσημο standard εδώ και 5 χρόνια, ονόματι Ultra-High Definition, με 22.2 κανάλια ήχου, το οποίο θα αρχίσει να εμφανίζεται στο σινεμά κατά το 2015 δειλά-δειλά και μέχρι το 2021 θα είναι δεδομένο. Επίσης, οι πρώτες TV στα 8K ανάλυση, δηλαδή 7.680x3.840, έχουν ήδη σκάσει μύτη, πανάκριβες βέβαια, και με ρυθμό στα 60fps. Αν η Sony βάλει "γαιδούρια" τεχνολογίες μέσα, άνω των 200fp/s, τότε θα έχουμε πολύ φράγκο που θα πρέπει να επενδυθεί σε νέα σούπερ-ντούπερ TV. Θα δείξει...)

Πραγματικά θα ξενερώσω αν τουλάχιστον δεν δούμε support για 2K στις next gen consoles... αν δεν γίνει κάτι τετοιο θα είναι επειδή οι 3D ακόμα δεν πουλάνε και θα θέλουν να τις στηρίξουν. Το τοπίο στον χώρο της TV ακόμα δεν είναι ξεκάθαρο... στην CES οι νέες TV δεν είχαν κάτι διαφορετικό πέρα απο αναβαθμισμένο Smart Menu και πιο λεπτό design... η Toshiba παρουσίασε tv χωρις 3D glasses αλλά η ποιότητα του 3D ήταν άθλια... του χρόνου λογικά θα δούμε μαζικά 2K/4K tv με 3D...

messi10
21-01-2012, 15:31
Kojima reveals new shots of Zone of the Enders HD Collection’s opening
http://www.examiner.com/video-game-news-in-national/kojima-reveals-new-shots-of-zone-of-the-enders-hd-collection-s-opening



(http://www.examiner.com/video-game-news-in-national/kojima-reveals-new-shots-of-zone-of-the-enders-hd-collection-s-opening)

New Doctor Who: The Eternity Clock Screenshots
http://www.capsulecomputers.com.au/2012/01/new-doctor-who-the-eternity-clock-screenshots/

A Game of Dwarves - Announcement Trailer Released
A Game of Dwarves - Trailer PIC 2012 - HD - YouTube

criter
21-01-2012, 17:18
Τα παιχνιδια του 2012 με ημερομηνιες κυκλοφοριας

Big List of Game Release Dates
http://uk.games.ign.com/articles/119/1192614p1.html


Το λινκ ανανεωνεται οταν γινονται ανακοινωσεις

ilias78
24-01-2012, 19:33
Η αποθέωση του εκπληκτικού Batman: Arkham City (http://game20.gr/tag/batman-arkham-city/) συνεχίζεται από παίκτες και τύπο, αλλά η Rocksteady σίγουρα έχει βάλει μπρος το επόμενο παιχνίδι της. Τι μπορεί να είναι αυτό; Αν ισχύει μια νέα φήμη (http://goo.gl/q3duz) που έχει βγει τις τελευταίες ώρες, πρόκειται για action game με τα… Χελωνονιντζάκια! Λέγεται ότι το παιχνίδι διαθέτει μηχανισμούς παρόμοιους με του Arkham City και είναι πιο σκοτεινό από τις συνηθισμένες περιπέτειες των Teenage Mutant Ninja Turtles. Φήμη και τίποτα περισσότερο προς το παρόν, αλλά είναι ενδιαφέρον θέμα για συζήτηση.


game20.gr

djpar
25-01-2012, 19:01
enternity.gr/Article/6-φορές-ισχυρότερο-από-το-360-το-νέο-Xbox/6690.html

good luck

djpar
26-01-2012, 15:54
www.enternity.gr/Article/Wii-U-στα-τέλη-του-2012/6705.html

είμαι κακός που θέλω να αποτύχει...ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ

Nek_Food
26-01-2012, 16:09
Είσαι κακός... όσο και να απεχθάνομαι την Nintendo δεν επιθυμώ κάτι τέτοιο, απλά τουλάχιστον να μην πετύχει βρε αδελφέ, ας βγει τρίτη αυτή την φορά. :P

Dragonpaul
26-01-2012, 16:10
Δε θα έπρεπε να θέλεις να αποτύχει. Αντιλαμβάνεσαι πως όσο καλύτερο τεχνολογικά είναι και όσες περισσότερες πωλήσεις κάνει, τόσο πιο πολυ θα πιέσουν οι άλλοι να βγάλουν καλύτερα μηχανήματα.

Valkyre
26-01-2012, 16:38
Κονσολα της Nintendo δεν θα παρω ποτε νομιζω....

ναι πειτε με ρατσιστη επι του θεματος, δυστυχως ειμαι το ξερω....

Dragonpaul
26-01-2012, 16:50
Δεν είναι θέμα "ρατσισμου". Είναι καθαρά θέμα του τι σου κάνει και τι δεν. Έτσι απλα. Εγώ, πχ, αν και δεν ψηνομαι καθόλου για το Wii U, αν, ενδεχομένως, βγουν γι' αυτο κανά δυο τρία παιχνίδια σα το Zelda, then... Who knows... (μάλλον όχι, αλλα να χουμε να λέμε)

ilias78
27-01-2012, 00:39
Σύμφωνα με τον διευθύνων σύμβουλο της Insomniac Games, Ted Price, στο μέλλον η Insomniac δεν πρόκειται να δημιουργήσει άλλα games για τη σειρά Resistance.

Η Insomniac Games δουλεύει αυτή την περίοδο για το Overstrike (για λογαριασμό της EA), όπως επίσης και για μικρότερα projects. Για το Resistance, ο Price δήλωσε χαρακτηριστικά: "Δημιουργήσαμε το Resistance 3 και είμαστε περήφανοι για αυτό αλλά δεν είμαστε υποψήφιοι για να φτιάξουμε ένα ενδεχόμενο Resistance 4. Επομένως δεν θα πρέπει να στηρίζεστε σε εμάς καθ' ότι ακολουθούμε ήδη διαφορετικές κατευθύνσεις".

Επεσήμανε ωστόσο ότι η Sony ενδέχεται να αναθέσει την σειρά σε άλλο developer (http://www.gameworld.gr/component/glossary/Lexicon-1/D/Developer-64/), καθ' ότι τα δικαιώματα της ανήκουν. Απλά στην προκειμένη περίπτωση, ο Ted Price είναι πεπεισμένος ότι η Sony θα πρέπει να βρει έναν developer (http://www.gameworld.gr/component/glossary/Lexicon-1/D/Developer-64/) "υψηλών προδιαγραφών" όπως χαρακτηριστικά ανέφερε, κάτι που προφανώς φωτογραφίζει την άποψή του ότι είτε η εταιρεία του δεν ανήκει στην ελίτ, είτε η Sony περίμενε πολύ περισσότερα. Τέλος, για τους οπαδούς της σειράς Resistance είπε: "Αναγνωρίζουμε ότι έχουμε μια πιστή βάση οπαδών από πλευράς Sony τους οποίους και αγαπάμε. Παρ' όλα αυτά, θέλαμε πάντοτε να απευθυνθούμε σε ένα μεγαλύτερο κοινό. Για παράδειγμα, οι οπαδοί του Xbox 360 (http://www.gameworld.gr/format/xbox360) είναι ενεργοί για επίσης μεγάλο χρονικό διάστημα. Οπότε τώρα είναι ευκαιρία να κοιτάξουμε και αλλού".

Αξίζει να αναφερθεί ότι η Insomniac αναπτύσσει games αποκλειστικά για το PlayStation για 15 χρόνια. Το Overstrike είναι ένα παιχνίδι δράσης το οποίο θα κυκλοφορήσει φέτος το καλοκαίρι για PS3 (http://www.gameworld.gr/format/ps3) και Xbox 360 (http://www.gameworld.gr/format/xbox360). Όσο για το ποιος θα αναλάβει να συνεχίσει την σειρά Resistance στις οικιακές κονσόλες της Sony, θυμίζουμε ότι η Nihilistic αναπτύσσει το Resistance για το PS Vita και η Sony έφτιαξε το Resistance Retribution για το PSP (http://www.gameworld.gr/format/psp). Αν η Sony θέλει μια εύκολη εναλλακτική λύση, τότε έχει ήδη δύο άσσους στο μανίκι, διαφορετικά θα πρέπει να κυνηγήσει κάποιους από τους μεγάλους developers

gameworld.gr

djpar
27-01-2012, 00:54
το παραπάνω το ήξερα όταν βγήκε το resi3 και ξενερωσα γιατί εγώ δυστυχώς βλέπω το τέλος του resi

Nek_Food
27-01-2012, 09:56
E, κάποια στιγμή πρέπει να μπαίνει ένα τέλος σε κάποιες σειρές και ιστορίες. Νικήσαμε - τελείωσε, καλύτερα να μεταφέρουν την τεχνογνωσία τους, τις εμπειρίες τους, το ταλέντο τους και την δημιουργικότητα σε ένα νέο IP παρά να ξεχειλώσουν κάτι που τελείωσε όμορφα. Τώρα αν είναι να φτάσουμε να παίζουμε το Resi 15 μόνο και μόνο επειδή είναι resi και μας αρέσει, δεν ξέρω προσωπικά κάπου με χαλάει η σκέψη αυτή.

RVL
27-01-2012, 11:08
Η αποθέωση του εκπληκτικού Batman: Arkham City (http://game20.gr/tag/batman-arkham-city/) συνεχίζεται από παίκτες και τύπο, αλλά η Rocksteady σίγουρα έχει βάλει μπρος το επόμενο παιχνίδι της. Τι μπορεί να είναι αυτό; Αν ισχύει μια νέα φήμη (http://goo.gl/q3duz) που έχει βγει τις τελευταίες ώρες, πρόκειται για action game με τα… Χελωνονιντζάκια! Λέγεται ότι το παιχνίδι διαθέτει μηχανισμούς παρόμοιους με του Arkham City και είναι πιο σκοτεινό από τις συνηθισμένες περιπέτειες των Teenage Mutant Ninja Turtles. Φήμη και τίποτα περισσότερο προς το παρόν, αλλά είναι ενδιαφέρον θέμα για συζήτηση.


game20.gr

:a014::a014:
Μακαρι να βγαλουν οχι 1 αλλα 100 παιχνιδια με την μηχανη του AC, ενα για καθε ηρωα comic, το παιχνιδι ηταν επος.

messi10
27-01-2012, 21:12
Doctor Who: The Eternity Clock Trailer

www.youtube.com/watch?v=7_Y8P5gyJG4


Inversion: Namco confirmes delay

http://gamesforpublic.de/en/inversion-release-wirklich-verschoben/


Namco unveils PS3-exclusive RPG
http://www.psu.com/Namco-unveils-PS3-exclusive-RPG--a014185-p0.php

modecris
28-01-2012, 03:23
Doom 4 on PS3 could have more data than PC and 360 versions- John Carmack.


Carmack says id could probably put more content on the PS3 version of Doom 4 than the PC and Xbox 360 versions, basically because of the Blu-Ray’s space capacity.
http://gamingbolt.com/doom-4-on-ps3-could-have-more-data-than-pc-and-360-versions

Για πάρτε όλοι τα (μικρά) κουβαδάκια σας..

aris13
02-02-2012, 22:35
Sony Reports Q3 Financial Results - $2 Billion Loss, 6.5 Million PS3's Shipped (http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=461642)

DarkUSS
04-02-2012, 04:38
To PSN μας τελείωσε... SEN από εδώ και πέρα.


On February 8, 2012, your “PlayStation®Network account” will be renamed a “Sony Entertainment Network account” or a “SEN account” in conjunction with Sony Computer Entertainment’s PlayStation®3 system software and PlayStation®Vita system software updates. (Note, this change will not be applied to the PSP® (PlayStation®Portable) system at this time.)

For general purposes, this account change is a change in name only. Your username or password will not change, nor are we asking you to change them. In accordance with this transition, some necessary naming changes will be made to the TOS and Privacy Policy.

This transition is based on Sony’s goal to enhance its unique digital entertainment offering. As a series of these activities Sony started last September, PlayStation®Network will be aligned with “Sony Entertainment Network.” This helps us get closer to our goal of establishing a global comprehensive network platform of services across games, movies, music and more, all accessible from one convenient account.

Thank you for your continued loyalty and support during this transition.

Sincerely,
The Sony Entertainment Network Team

http://i.imgur.com/xX7mE.png

messi10
04-02-2012, 09:33
^ Οχι ρε συ... Τι SEN; μλκια.

kabamaru
04-02-2012, 13:10
Ας το δουμε στην πραξη και τι εχει να προσφερει. Μου φαινεται καλο.

minaras_tio
05-02-2012, 13:21
Πρόταση για 1% φόρο στα βίαια games!!

Σύμφωνα με νέο νομοσχέδιο στην Αμερική.

Αυτή δεν είναι η πρώτη φορά που η βιομηχανία του gaming δέχεται επίθεση, αλλά ούτε και η τελευταία. Η περίπτωση για την οποία θα μιλήσουμε σήμερα, είναι τουλάχιστον για γέλια και σηκώνει πολλή συζήτηση. Ένας νομοθέτης από την Οκλαχόμα της Αμερικής, πρότεινε ένα νομοσχέδιο, σύμφωνα με το οποίο όλα τα games που περιέχουν έστω υποτυπώδη βία, θα πρέπει να υποστούν 1% φόρο! Το νομοσχέδιο αφορά όλα τα παιχνίδια που έχουν πάρει αξιολόγηση από το ESRB ως "Teen", "Mature" ή "Adult Only", κάτι το οποίο σημαίνει ότι συμπεριλαμβάνονται games όπως το Final Fantasy XIII-2 και το... Karaoke Revolution Glee.

Θα αναρωτιέστε που θα πάνε τα...κέρδη από αυτόν τον φόρο. Σύμφωνα με το κείμενο του νομοσχεδίου, το 50% των χρημάτων θα γίνουν δωρεά στο Childhood Outdoor Education Revolving Fund, που είναι κατά της παιδικής παχυσαρκίας και προωθεί την υπαίθρια ενασχόληση των παιδιών μικρής ηλικίας. Το υπόλοιπο 50% θα μπει στα ταμεία του Bullying Prevention Revolving Fund, το οποίο βοηθάει τα παιδιά να μείνουν μακριά από τη βία.

Εάν τελικά το νομοσχέδιο περάσει, θα γίνει νόμος στην Αμερική την πρώτη ημέρα του Ιουλίου φέτος. Να θυμίσουμε ότι κάτι παρόμοιο είχε προταθεί και το 2008 στο Νέο Μεξικό, αλλά δεν έγινε δεκτό από την πολιτεία.

Ο Manveer Heir, senior designer του Mass Effect 3, σχολίασε το γεγονός στο twitter του, λέγοντας το εξής: "Η Οκλαχόμα προτείνει 1% φόρο στα βίαια games. Μπορώ να προτείνω κι εγώ με τη σειρά μου 1% φόρο στις ηλίθιες και γαμημένες ιδέες που είναι κιόλας αντισυνταγματικές;"

Όπως καταλαβαίνετε, στο παραπάνω νομοσχέδιο δεν έγινε καν λόγος για τις βίαιες ταινίες και την μουσική με "ενήλικους" στίχους που ακούμε καθημερινά παντού. Στην τελική πάντως, δε φταίει καμία ομάδα ανάπτυξης παιχνιδιών που τα παιδιά γίνονται βίαια και πάσχουν από παχυσαρκία. Πρώτα από όλα φταίνε οι γονείς που "παρκάρουν" τα παιδιά τους μπροστά από μια τηλεόραση, χωρίς να τους δίνουν σημασία, για να ηρεμήσουν οι ίδιοι λίγο μετά την δουλειά τους. Φταίνε οι γονείς που αγοράζουν στα παιδιά τους games που περιέχουν βία ακατάλληλη για την ηλικία τους, όπως και οι retailers που αδιαφορούν για τις ενδείξεις που αναγράφονται στο κουτί κάθε προϊόντος.

Όσο για την παχυσαρκία, ας είναι καλά τα McΦαγάδικα της Αμερικής που είναι γεμάτα από παιδιά. Τώρα θα μας πείτε βέβαια ότι αυτός δεν θα είναι ο πρώτος περίεργος νόμος που έχει περάσει στο σύνταγμα των ΗΠΑ.

Πηγη:www.gameworld.gr


Μου θυμιζει τα δικα μας ζωα-πολιτικους,που δεν εχουν τι να κανουν, και οτι μαλακια τους κατεβει στο κεφαλι,το κανουν και νομο! :d040g:

Nek_Food
05-02-2012, 13:26
Τώρα αν είναι καλα η κακά νέα κανείς δεν μπορεί να ξέρει:
Η Sony κατοχύρωσε πατέντα για χειριστήριο παρόμοιο με αυτο του Wii-U
http://www.insidegamingdaily.com/2012/02/04/sony-patented-a-wiiu-style-controller/

messi10
05-02-2012, 13:44
^ εμενα παντως μ' αρεσει η ιδεα.

ilias78
08-02-2012, 20:39
Σε αναζήτηση νέων συνεργατών βρίσκεται η Rockstar San Diego, μιας και όπως φαίνεται έχει ήδη ξεκινήσει η ανάπτυξη μιας νέας "open world" δημιουργίας. Σύμφωνα με αγγελία που αναρτήθηκε αυτή την εβδομάδα, η εταιρία ψάχνει προγραμματιστές σχετικά με δίκτυα, τον τομέα του gameplay (http://www.gameover.gr/lexicon/Gameplay.21.html) καθώς και για λοιπά εργαλεία. Περαιτέρω λεπτομέρειες ακόμα δεν υπάρχουν, αν και το γεγονός πως η Rockstar San Diego έχει προσφέρει στο παρελθόν το Red Dead Redemption, κάνει την είδηση ιδιαιτέρως σημαντική.


gameover.gr

Nek_Food
09-02-2012, 12:26
Στον πάγο η μεταφορά του πρώτου killzone στο PS3. Δυστυχώς, indefinitely.

http://i44.tinypic.com/35a1zsz.jpg

messi10
11-02-2012, 10:35
SONY talks about LG, Demon's Souls, PS Vita.

http://www.gameinformer.com/b/news/archive/2012/02/10/shuhei-yoshida-interview.aspx?PostPageIndex=2

nikolaszax
11-02-2012, 11:08
GameInformers QA with Sony...

http://www.gameinformer.com/b/news/archive/2012/02/10/shuhei-yoshida-interview.aspx?PostPageIndex=2



Despite being one of the best publishers in the industry, and managing to bring out critical hit after critical hit, Sony has failed to produce huge chart-topping games like Gears of War and Halo. Outside of Gran Turismo, Sony’s IPs have yet to hit the big time, partially due to poor marketing – something that Sony’s Worldwide Studios President has taken notice of.

When questioned by GameInformer why Microsoft were able to sell just one game in 2011, Gears of War 3 (although, to be fair, they did have other games), and it still managed to sell more than all of Sony’s products combined, Shuhei Yoshida admitted that their increased lineup stretched marketing funds and focus (emphasis added):

It’s a combination of many things. First, we have to be very honest about our games’ quality as well. We love our games, but we can point out many issues when you look at the titles individually.

Another thing is focus. When you have ten games coming out in a year compared to two or three, how much focus you get from our business and marketing side is very hard. From a portfolio side, we were very excited about the games we had last year, but we probably diluted support for each title.

He was then asked whether Sony could end up producing less games. After talking about Sony’s love for new IPs he closed with an admission that the company should develop fewer games and support them more (emphasis added):

It’s easy to say, “Yeah, let’s make three games a year.” But game development is dynamic. You cannot plan to do that. You already have to have a certain number of games in the pipeline hoping they hit in a certain year. We love working on new IPs. It’s really hard to predict when these games get finished.

It’s a challenge, but I think we could and probably should be focused on a smaller number of titles so each one gets the best support.

With titles like The Last Guardian - which sadly is unlikely to sell well – being stuck in development for years, and games like Resistance 3 failing to pass a million sales, Sony’s plan to release a huge number of quality games doesn’t seem to be working for them. And, when you factor in the fact that Microsoft has managed to top the NPD six months running with the help of a fewer number or far higher marketed products, it’s understandable why the cash-strapped company might want to release fewer games. Unfortunately, while a drop in Sony-produced content might be good for their bank balance, it certainly isn’t good for gamers – titles like Heavy Rain and Flower would never have been funded by a different publisher.

With the PlayStation 4′s release drawing ever closer, it’ll be interesting to see which route Sony decides to adopt – tons of games, little marketing or a few games with tons of marketing. I know which one I’d prefer.

Χμμμ....business wise ισως εχει ενα νοημα,gaming wise δεν μπορω να πω πως λιγοτερα παιχνιδια ειναι καλο σε καμια περιπτωση(ειδικα οταν αμφιβαλλω οτι θα δωθει περισσοτερη προσοχη σε αυτα τα παιχνιδια απο οτι δεινουν τωρα).

ilias78
14-02-2012, 20:42
Το L.A. Noire είναι ένα από τα πιο ξεχωριστά, αλλά και αμφιλεγόμενα παιχνίδια των τελευταίων χρόνων. Κάποιοι το αγάπησαν, άλλοι όχι. Το σίγουρο είναι ότι πέτυχε, έχοντας φτάσει πέντε εκατομμύρια πωλήσεις. Και ως γνωστόν, όταν το original πετυχαίνει, το sequel αργά ή γρήγορα γίνεται πραγματικότητα. Παρόλο που το στούντιο που μας έδωσε το L.A. Noire φούνταρε, η κάτοχος των δικαιωμάτων Rockstar δεν αποκλείει (http://www.rockstargames.com/newswire/article/20351/asked-answered-max-payne-3-and-more.html) κάποια συνέχεια του παιχνιδιού στο μέλλον. Απλά δεν έχει παρθεί σχετική απόφαση ακόμα. Η Rockstar αυτή την περίοδο είναι απασχολημένη με τα μεγαθήρια Max Payne 3 και GTA V, ενώ το sequel του Red Dead πρέπει να θεωρείται δεδομένο, είτε για την τωρινή, είτε για την επόμενη γενιά.


game20.gr

messi10
14-02-2012, 22:44
GOD OF WAR 4 CONFIRMED! (?)


http://www.vgarabia.com/2012/02/14/god-of-war-4-and-a-new-medal-of-honor-confirmed-by-a-mo-cap-animator/

nikolaszax
17-02-2012, 12:08
Next Awesome PS2 Classics PSN Release (http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=463387)

Via Ghostlight's blog (http://blog.ghostlight.uk.com/post/on-the-nature-of-fate-war-and-ps2-another-ghostlight-blog)

In the comments section of the last blog post, dgnfly picked up one of the hints I made a few weeks ago and asked if we were planning on putting any of our PS2 games on the PSN. At the time I couldn’t reveal anything, as we were awaiting Sony’s announcement, but since the cat is now out of the bag and several PS2 games are already on the PSN Store, I can now tell you all that we will be bringing Shin Megami Tensei: Digital Devil Saga and Shin Megami Tensei: Digital Devil Saga II to the PSN Storein the near future.

Απο τα top JRPG του ps2(προσφατα τα τελειωσα και τα 2) θα εχει psn release.Οποτε οσοι πιστοι digital downloaders(και εχοντες GB στην σκληρο τους ελευθερα :P ) προσελθετε.

ilias78
17-02-2012, 23:03
Η αποθέωση του εκπληκτικού Batman: Arkham City (http://game20.gr/tag/batman-arkham-city/) συνεχίζεται από παίκτες και τύπο, αλλά η Rocksteady σίγουρα έχει βάλει μπρος το επόμενο παιχνίδι της. Τι μπορεί να είναι αυτό; Αν ισχύει μια νέα φήμη (http://goo.gl/q3duz) που έχει βγει τις τελευταίες ώρες, πρόκειται για action game με τα… Χελωνονιντζάκια! Λέγεται ότι το παιχνίδι διαθέτει μηχανισμούς παρόμοιους με του Arkham City και είναι πιο σκοτεινό από τις συνηθισμένες περιπέτειες των Teenage Mutant Ninja Turtles. Φήμη και τίποτα περισσότερο προς το παρόν, αλλά είναι ενδιαφέρον θέμα για συζήτηση.


game20.gr


Η Rocksteady αρνήθηκε να βεβαιώσει το γεγονός πως αναπτύσσει ένα νέο τίτλο στη σειρά Teenage Mutant Ninja Turtles (χελωνονιντζάκια), αλλά φαίνεται πως κάτι τέτοιο θα συμβεί από την Activision.

Σύμφωνα με την ιστοσελίδα της εταιρίας ToyArk, η οποία και έδωσε το «παρών» σε μία ειδική έκθεση με παιχνίδια, ένα νέο video game θα έρθει από την γνωστή εταιρία και θα βασίζεται στην κλασική περιπέτεια των τεσσάρων χαρακτήρων.

Στη διαδικασία παραγωγής έχει εμπλακεί και το δίκτυο Nickelodeon, το οποίο και ετοιμάζει μία ειδική animated σειρά για το franchise.


enternity.gr

zisis_GR
04-03-2012, 20:57
Τα δέκα πιο πλατιναρισμένα παιχνίδια στο ps3 (http://thegameside.gr/?p=710)

Eddy_Gordo
05-03-2012, 02:09
Τα δέκα πιο πλατιναρισμένα παιχνίδια στο ps3 (http://thegameside.gr/?p=710)

τα εχω ολα εκτος απο το 10ο και σε κανενα δεν εχω παρει πλατινα :(

fotaras
05-03-2012, 20:30
Τα δέκα πιο πλατιναρισμένα παιχνίδια στο ps3 (http://thegameside.gr/?p=710)
Τα εχω ολα εκτος απο τα 2 τελευταια της λιστας,ωστοσο πλατινα εχω παρει στα 3 god of war και στο infamous.

ilias78
06-03-2012, 18:51
To Mafia 2 είναι χαλαρά ένα από τα πιο αμφιλεγόμενα παιχνίδια των τελευταίων χρόνων. Κάποιοι το λάτρεψαν (όπως ο γράφων), ενώ άλλοι το μίσησαν. Όπως και να ‘χει, φαίνεται πως η 2Κ έχει μεγάλα σχέδια για το Mafia franchises. Όπως ακούγεται (http://goo.gl/j0BkJ), το Mafia 3 είναι υπό φουλ ανάπτυξη από την 2K Czech (η οποία μάλιστα υποτίθεται βοηθάει και στην ανάπτυξη του GTA V), μετά από έναν ολόκληρο χρόνο ολοκληρωτικού επανασχεδιασμού των concepts και της τεχνολογίας του παιχνιδιού. Μάλιστα, δεν αποκλείεται το Mafia 3 να είναι next-gen game, με την 2Κ, πάντα σύμφωνα με φήμες, να είναι μία από τις εταιρίες που έδωσαν το παρόν στην πρόσφατη κλειστή παρουσίαση του νέου Xbox (Durango) στους developers (http://game20.gr/news/durango-name-spotted-in-tweet-9235/) . Για την ακρίβεια, εφόσον το Mafia 3 είναι πραγματικότητα και αναμένεται 2013/2014, το πιθανότερο είναι ότι θα βγει (και) σε next-gen συστήματα


game20.gr

isildur83
08-03-2012, 21:53
Yesterday, Quantic Dream and David Cage revealed their new tech KARA (http://www.gamersyde.com/game_2461_en.html). It is not the studio's next game and you also might want to know that it was created a year ago.Project Kara : The Demo !!! - YouTube

PDS
08-03-2012, 22:08
^^
http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=11979

:p

isildur83
08-03-2012, 22:40
^^Sorry...θεωρητικα δεν ειναι (ακομα) καποιο καινουγιο game του David Cage κι ετσι το ποσταρα εδω.Ουτε καν ειδα οτι εχεις ανοιξει thread...

PDS
08-03-2012, 22:45
Δε πειραζει:D
Ειχε μπει και εδω ως νεο απο την GDC.
http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=11927&page=2
:)

takoglou
09-03-2012, 10:18
H Telltale γνωστοποίησε ότι το εξαιρετικό Back to the Future: The Game θα φτάσει στα ράφια των ευρωπαϊκών καταστημάτων στις αρχές του 2012, για Microsoft Windows, PlayStation 3 και Nintendo Wii. Οι εκδόσεις των PS3 και Wii θα γίνουν διαθέσιμες στην Ευρώπη, ενώ η έκδοση για του ηλεκτρονικούς υπολογιστές θα γίνει διαθέσιμη μόνο σε μερικές περιοχές, χωρίς να δοθούν περισσότερες πληροφορίες επ' αυτού. Το παιχνίδι έχει ήδη κυκλοφορήσει μέσω των PlayStation Network, Steam και στο iPad από πέρυσι.

πηγή: gameover (http://www.gameover.gr/news/%CE%A4%CE%BF-Back-to-the-Future-The-Game-%CF%83%CE%B5-retail.18535.html)

Για την ακρίβεια κυκλοφορεί στις 27 Απριλίου και προπαραγγελίες (http://www.zavvi.com/games/platforms/ps3/back-to-the-future-the-game/10590723.html) ήδη γίνονται. Στα 17,95 ευρώ νομίζω πως είναι μια καλή τιμή.

Ezio
09-03-2012, 20:51
Quantic Dream 'open' to being acquired by Sony
(http://www.computerandvideogames.com/339405/quantic-dream-open-to-being-acquired-by-sony/)
But only if it fits in with the studio's long-term vision

Speaking to IGN, Cage said the decision wouldn't be driven by money as the studio places greater importance on fulfilling its long-term vision.

"We're open to all options, but again, we're not a studio driven by money. It's an important element, of course, but it's not like 'tell me how much money you give me and I'm going to do whatever you want.'

"What matters to us is 'what is the project, what is the long-term vision, do we share common vision for the studio?'... What could be the vision for the studio. And if all this makes sense, then yeah, why not join Sony or another partner. We're open to all options."
Although the Heavy Rain studio isn't owned by Sony, it currently develops its games exclusively for Sony systems, and doesn't plan on changing that any time soon.

"We are exclusive to Sony right now, so no, we work only on PlayStation 3."

At GDC this week, Quantic Dream showed of a stunning new PS3 tech demo called Kara.

Omega
09-03-2012, 21:18
Quantic Dream 'open' to being acquired by Sony
(http://www.computerandvideogames.com/339405/quantic-dream-open-to-being-acquired-by-sony/)
But only if it fits in with the studio's long-term vision



Dou4Gy0p97Y

modecris
10-03-2012, 03:44
Άλλο ένα video με μαζεμένες όλες τις δυνατότητες της unreal engine 3.
Sorry αν έχει ξαναγίνει αναφορά.

ERYYpUgzZjk

messi10
11-03-2012, 11:00
Yakuza: Dead Souls - God Bless America DLC trailer

http://www.computerandvideogames.com/339542/yakuza-dead-souls-god-bless-america-dlc-trailer/


Kojima Productions Seeking Staff for Next Metal Gear Solid
http://andriasang.com/con01v/big_boss_wants_you/


Bellator: MMA Onslaught announced for PSN
http://www.vg247.com/2012/03/09/bellator-mma-onslaught-announced-for-xbla-psn/


Avalanche to announce new game at E3, isn’t Just Cause 3 or Renegade Ops 2
http://www.vg247.com/2012/03/09/avalanche-to-announce-new-game-at-e3-isnt-just-cause-3-or-renegade-ops-2/



Retailer lists Sonic & SEGA All-Stars Racing 2 for PS3
http://gamingeverything.com/16587/retailer-lists-sonic-sega-all-stars-racing-2-for-wii-ps3-360/


Wheels of Destruction Assassin Trailer
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=L08t5hh_U58

(http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=L08t5hh_U58)
Sony says Move 'could do better'
http://www.computerandvideogames.com/339272/news-round-up-epic-talks-next-gen-sony-says-move-could-do-better/


Armored Core V Walkthrough
Armored Core V Walkthrough - YouTube

Valkyre
12-03-2012, 13:28
Άλλο ένα video με μαζεμένες όλες τις δυνατότητες της unreal engine 3.
Sorry αν έχει ξαναγίνει αναφορά.

ERYYpUgzZjk

Ακομα με την Unreal 3 κανουμε παρουσιασεις? Καλα δεν λεει να ψοφησει επιτελους αυτη η μηχανη??

Ezio
12-03-2012, 16:08
Crytek to announce 'spectacular' console/PC project in April
(http://www.computerandvideogames.com/339584/crytek-to-announce-spectacular-consolepc-project-in-april/)

Crysis dev Crytek is set to announce a "spectacular" console/PC game next month, the studio's told CVG.

Speaking in a GDC interview last week, Crytek's GM of games, Nick Button-Brown teased that the soon-to-be-announced game will be unveiled in April and is "the best of that kind of project we've ever done."
The confession came after the developer decided to focus on free-to-play and its first mobile game at the San Francisco event.

"There are so many things I can't talk about," Button-Brown told CVG, stressing that the studio's still dedicated to triple-A development.

"A big part of our business is big budget console and PC games. We are doing all these other things, but they're on top of that and we're doing them because they're interesting.

"We still want to deliver the highest quality that we can, wherever we go," he added. "You know about Homefront, you know about Ryse. We are working on another project... [laughs] all three of which are looking really good."

Pressed for more detail, the games GM continued: "The other project looks absolutely fantastic - I mean, genuinely the best of that kind of project we've ever done.

"It looks spectacular, the team are doing really, really well and it's just really nice to see the team really enthusiastic about what they're doing. They're really happy.

"We're going to carry on doing those games. We like doing mobile games, we like doing free-to-play, but we also like blowing things up in a visually stunning style."

Last month an EA job ad confirmed it's working on a new title with Crytek, following its role as publisher of the first two Crysis games.

ilias78
12-03-2012, 19:09
Ως γνωστόν, το Gran Turismo 6 έρχεται (πιθανότατα στο PS4), αλλά σίγουρα θα περάσει πολύς καιρός μέχρι να μάθουμε τα πρώτα επίσημα στοιχεία γι αυτό. Στο μεταξύ όμως, ανεπίσημα φαίνεται πως έχουμε την πρώτη γνωστή πίστα του παιχνιδιού. Ομάδα φωτογράφων εντοπίστηκε (http://www.gtplanet.net/bathurst-scanned-for-gt6/) στο Mount Panorama (Bathurst) της Αυστραλίας, να παίρνει φωτογραφίες για λογαριασμό της Polyphony Digital. Επιπλέον, υπάρχουν αναφορές ότι η Polyphony έχει τσιμπήσει την άδεια χρήσης της πίστας στο παιχνίδι. Οι πιθανότητες να βγει το Mount Panorama ως DLC για το GT5 είναι μάλλον λίγες, οπότε όλα δείχνουν ότι η δουλειά είναι για το GT6. Το Mount Panorama είναι μια θρυλική πίστα, που προσφέρει πραγματική αγωνιστική απόλαυση και συγκαταλέγεται στις αγαπημένες των racing fans. Δυστυχώς στα Gran Turismo (και στα Forza) λάμπει δια της απουσίας της (πάλι καλά που έχουμε το Shift 2!), αλλά φαίνεται ότι αυτό το ατόπημα θα διορθωθεί στo GT6.


Mount Panorama Circuit - Track Introduction - YouTube


game20.gr

muku
12-03-2012, 20:37
Δεν βρίσκω το λόγο να μην την βάλουν σε κάποιο dlc και να πρέπει οπωσδήποτε να την σχεδιάζουν για το 6. Άλλωστε μέχρι να βγει το 6 μπορεί να έχει κλείσει η πίστα...

enstikto
13-03-2012, 10:45
Ως γνωστόν, το Gran Turismo 6 έρχεται (πιθανότατα στο PS4), αλλά σίγουρα θα περάσει πολύς καιρός μέχρι να μάθουμε τα πρώτα επίσημα στοιχεία γι αυτό. Στο μεταξύ όμως, ανεπίσημα φαίνεται πως έχουμε την πρώτη γνωστή πίστα του παιχνιδιού. Ομάδα φωτογράφων εντοπίστηκε (http://www.gtplanet.net/bathurst-scanned-for-gt6/) στο Mount Panorama (Bathurst) της Αυστραλίας, να παίρνει φωτογραφίες για λογαριασμό της Polyphony Digital. Επιπλέον, υπάρχουν αναφορές ότι η Polyphony έχει τσιμπήσει την άδεια χρήσης της πίστας στο παιχνίδι. Οι πιθανότητες να βγει το Mount Panorama ως DLC για το GT5 είναι μάλλον λίγες, οπότε όλα δείχνουν ότι η δουλειά είναι για το GT6. Το Mount Panorama είναι μια θρυλική πίστα, που προσφέρει πραγματική αγωνιστική απόλαυση και συγκαταλέγεται στις αγαπημένες των racing fans. Δυστυχώς στα Gran Turismo (και στα Forza) λάμπει δια της απουσίας της (πάλι καλά που έχουμε το Shift 2!), αλλά φαίνεται ότι αυτό το ατόπημα θα διορθωθεί στo GT6.


Mount Panorama Circuit - Track Introduction - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=QO3HPPPNLGs)


game20.gr

Αααααααχ ποιός περιμένει τώρα μέχρι το 2022 να απολαύσει την Mount Panorama πίστα;

Εγώ πάντος όχι :P

Valkyre
13-03-2012, 12:57
Δεν βρίσκω το λόγο να μην την βάλουν σε κάποιο dlc και να πρέπει οπωσδήποτε να την σχεδιάζουν για το 6. Άλλωστε μέχρι να βγει το 6 μπορεί να έχει κλείσει η πίστα...


ελα ντε... απο που κι ως που δηλαδη δεν μπορει να μπει σε DLC? Απο που προκυπτει η βεβαιαοτητα για κατι τετοιο?

MajereMP44
13-03-2012, 14:19
Ελα μωρη αρρωστια βαλε και την Panorama λεμεεεεεεεεεεεεε
@enstikto 2022 LOL εισαι και αισιοδοξος XD

personGR
13-03-2012, 14:23
ελα ντε... απο που κι ως που δηλαδη δεν μπορει να μπει σε DLC? Απο που προκυπτει η βεβαιαοτητα για κατι τετοιο?

PD Games at Bathurst for GT6-shortend with subtitles - YouTube

http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=466106&highlight=mt+panorama

nikon
13-03-2012, 14:29
To έχει και σε link (στο "εντοπίστηκε") στο ποστ του Ηλία και το ίδιο link είχα βάλει και εγώ στο thread του GT5 αλλά πέρα βρέχει.

Valkyre
13-03-2012, 14:31
Mα το ειδα αλλα ειλικρινα δεν βλεπω κατι το οποιο θα πρεπει να το θεωρησω αδιασειστη αποδειξη. Θελω να πω οτι το βιντεο αυτο μπορω καλλιστα να το ανεβασω κι εγω ο ιδιος... ουτε προσωπα βλεπουμε, ουτε τι γινεται ουτε τιποτα. For all we know it could be 2 guys trolling... Ασε που μπορει να ειναι σε οποιαδηποτε πιστα και οχι στο Panorama.

Δεν το θεωρω απιθανο να κανουν preproduction work για το GT6, ισα ισα που τωρα ειναι η περιοδος του, αλλα ταυτοχρονα δεν θεωρω και απιθανο να ειναι κατι που μπορει να ερθει ως DLC στο GT5. Αν αμφισβητω δηλαδη κατι ειναι η σιγουρια οτι μιλαμε για GT6, πραγμα που ναι μεν μπορει να ειναι αληθεια, αλλα τα αποδεικτικα στοιχεια ειναι φτωχα για να εισαι βεβαιος.

nikon
13-03-2012, 14:34
Mε την ίδια λογική δεν υπάρχει καν θέμα πίστας σε GT5 ή GT6 και αυτοί είναι υπάλληλοι του δήμου που κάνουν συντήρηση στην πίστα.....λέμε τώρα.

Valkyre
13-03-2012, 14:36
^^ Και αυτο παιζει. Γιατι οχι? Τι θα εμποδιζε εμενα και εσενα να εχουμε κανει αυτο το βιντεο? Βεβαια εμεις θα προδιδομασταν γιατι το βιντεο θα τελειωνε με εμενα να σε κατουραω ως συνηθως! :D

nikon
13-03-2012, 14:38
Βρε άπιστε Θωμά τι ήθελες να δεις τον Καζομούρη να οδηγεί το GT-R 2012 για να πεισθείς;;;;.....άι σιχτίρ και εσύ και η συχνοουρία σου.

Valkyre
13-03-2012, 14:43
Χαχα αρχιζω και τα καταφερνω ηδη!?!?!?? :D :P

Oχι ουτε και τοτε θα ημουν 100% βεβαιος!! Επειδη δηλαδη ο Καζουνορης μπηκε σε μια πιστα, παει να πει ντε και καλα οτι δουλευει για το GT6 και οχι για το GT5 ή και για τα δυο?? Μπορει απλα να ξεχαρμανιαζει και το παθος του! Χλαπατσα!

Αν δεν το πει το στοματακι του, τοτε τιποτα δεν ειναι 100% σιγουρο!. Απιστος Θωμας δεν ειμαι, λογικος και ρεαλιστικος ειμαι!

PDS
13-03-2012, 21:52
Uncharted Franchise Tops 14 Million Sold Worldwide
http://thesilentchief.com/2012/03/13/uncharted-franchise-tops-14-million-sold-worldwide/

Valkyre
14-03-2012, 11:54
Totally deserving milestone! :)

Και εις ανωτερα!

hakoo
20-03-2012, 15:23
Rumour: Crystal Dynamics on “Soul Reaver” reboot

VG247 has it on good authority that Crystal Dynamics is currently working on a full reboot of vampire series Legacy of Kain.
http://images.vg247.com/current//2012/03/soulreaver.jpg
Crystal Dynamics is working on a reboot of “Soul Reaver,” VG247 has been told.
Details are anorexic, but our source has claimed the game is a full reworking of the vampire action classic, and includes a new art direction.
We have been previously told the project was aiming for a reveal this year – possibly at E3 – but new information has warned this may not be accurate.
It’s unclear where the new game will lie in the IP, and whether or not Raziel or Kain will lead. The series itself is Legacy of Kain (http://en.wikipedia.org/wiki/Legacy_of_Kain); Kain is a noble murdered and revived as a vampire who embarks on a crusade to kill his assassins and be restored to human form.
The protagonist of Soul Reaver – the sequel to the series’s first title, Blood Omen: Legacy of Kain, which released in 1996 for PlayStation – is vampire-turned-wraith Raziel.
Soul Reaver – released in 1999 for PlayStation and PC, with a Dreamcast version following in 2000 – was a much-loved action adventure, and spawned a direct sequel in Legacy of Kain: Soul Reaver 2 for PS2 and PC in 2001.
Two more games followed: Blood Omen 2: Legacy of Kain in 2002 and Legacy of Kain: Defiance for PS2, Xbox and PC in 2003.
Aside from some PSN releases (http://www.vg247.com/2011/11/09/euro-ps-store-and-plus-update-nov-9-elite-legacy-of-kain-srthe-third-online-pass/), the series has been dormant ever since.
Crystal Dynamics is currently working on Square’s Tomb Raider reboot for release later this year. The studio has also confirmed it’s readying to announced a new IP in 2012 (http://www.vg247.com/2012/01/03/crystal-dynamics-to-unveil-new-ip-this-year/). We’ve been told today this is an XBLA game.
We’ve reached out to Square Enix for comment, but no reply had been received at the time of writing.
http://www.vg247.com/2012/03/20/rumour-crystal-dynamics-working-on-soul-reaver-reboot/

Ωραιο νεο, αν ισχυει.


Epic: Next-gen launch games will probably stick with Unreal Engine 3

Unreal Engine 4 "very futuristic," says Mark Rein



Despite showing off Unreal Engine 4 (http://www.computerandvideogames.com/337476/epic-to-show-next-gen-unreal-engine-4-at-gdc/) behind closed doors at GDC this month, Epic Games says its predecessor Unreal Engine 3 is "probably the way to go" for launch games on next-generation consoles.
http://cdn.medialib.computerandvideogames.com/screens/screenshot_277385_thumb_wide300.jpg (http://www.computerandvideogames.com/viewer.php?mode=article&id=277385) Speaking to CVG in a frank and insightful interview at GDC, Epic's always well-spoken VP Mark Rein pointed to UE3's ability to power visuals such as those seen in the stunning Samaritan demo (http://www.computerandvideogames.com/292627/must-see-epics-stunning-next-gen-unreal-video/), which he said the engine is capable of doing "right now." Rein said: "Samaritan is something you can do right now. In fact, Unreal Development Kit has all the features that powered Samaritan - every single graphics feature you can do. We could have shown another 30 videos.
"We have guys doing stuff on high end PCs that are just outside of the gaming space that are really pushing the envelope there. So that to us is pretty exciting - and you can do that now."
He added: "UE3 is already available for that sort of stuff. I think if you were going to do a launch title for a future console, UE3 would probably be the way to go. And likewise if you were going to do something cross-generational, like Mortal Kombat on PS Vita, Xbox, PS3 and potentially it could be on iPad... that's Unreal. Unreal spans the gamut, it goes from the smallest smartphone platforms up to the highest spec PC you can build and beyond."
On Unreal Engine 4 - which Epic hopes to publicly showcase later this year (http://www.computerandvideogames.com/article.php?id=339083) - Rein commented: "The UE4 stuff is very futuristic. UE3 is really the horse for this year."
Rein also said he can only see demand for middleware like Unreal Engine increasing in the future, but he also thinks we'll see a "broadening" of approaches taken by developers.
"Not everybody, but lots of people would like to take their games to more and more places," he explained. "It's not enough to just have a PC game anymore. Look at Dungeon Defenders; iOS, Android, Steam, Xbox Live, PSN, web, Mac... they sold a million units, and this is a small developer. So I think it's not just up or down, but it's also horizontal."
In the same interview, the Epic VP told us the developer's constantly pushing platform holders to make their future hardware 'bleeding edge' (http://www.computerandvideogames.com/339078/epic-if-next-gen-consoles-arent-bleeding-edge-apple-will-beat-them/).




http://www.computerandvideogames.com/340540/epic-next-gen-launch-games-will-probably-stick-with-unreal-engine-3/

Αναμενομενο για την UE3, τουλαχιστον για τα launch games, εγω θα ελεγα μεχρι το 2014-15 που θα εχει μπει για να καλα η νεα γενια και θα εχουν πεσει λιγο και τα κοστη παραγωγης. Οσο για την UE4, εχουν φτασει τα υψη του hype στον....θεο οι της epic, μονο μην σκασει στα μουτρα τουςτοσο hype.

PDS
21-03-2012, 16:36
Ενα teaser site (http://uutforsket.no/) απο την sony Νορβηγιας μαζι με την παρακατω εικονα.

http://www.enternity.gr/files/Image/News/Games/Uncharted_Fridtjof_Nansen_Teaser_News_Image_01_No_ Intro.jpg

messi10
24-03-2012, 17:30
Tελικά κάλα ''κάνετε'' και δεν δημιούργησε κανείς τοπικ για το Prey 2...

http://thegameside.gr/%CE%B1%CE%BA%CF%85%CF%81%CF%8E%CE%BD%CE%B5%CF%84%C E%B1%CE%B9-%CF%84%CE%BF-prey-2/

Μακαρι να ΜΗΝ ισχυει...

ilias78
26-03-2012, 01:44
Τα δέκα πιο πλατιναρισμένα παιχνίδια στο ps3 (http://thegameside.gr/?p=710)


μετα τα 10 πιο πλατιναρισμενα games, οριστε κ οι 7 πιο ευκολες πλατινες (http://animegenius.com/top-7-easiest-games-to-platinum-in-less-than-7-hours-each/)

BraiNKilleR
26-03-2012, 11:56
Uncharted 4?

http://animegenius.com/uncharted-4-announced-on-214-edition-of-pulse-presented-by-psn/

Valkyre
26-03-2012, 13:16
Ελπιζω να μην ειναι για το PS3. Χρειαζεται καινουργιο μηχανημα το Uncharted 4 αλλιως θα αρχισει να κουραζει. Εκτος και αν μιλαμε για τεραστιες αλλαγες στο gameplay, πραγμα που προσωπικα το απευχομαι. Δεν λεω να μην υπαρχει καμμια καινουργια προσθηκη προς θεου, απλα λεω οτι πρεπει να διατηρησει το linear υφος του, την ξεφρενη δραση και την συνταγη που αγαπησαμε.

enstikto
26-03-2012, 13:24
Αν δείτε το link θα δείτε ότι έχει ένα section που λέει Update: και οτι η ND δήλωσε ότι προφανώς έκανε λάθος η γλαστρούλα μας...

stavros88
27-03-2012, 02:29
μετα τα 10 πιο πλατιναρισμενα games, οριστε κ οι 7 πιο ευκολες πλατινες (http://animegenius.com/top-7-easiest-games-to-platinum-in-less-than-7-hours-each/)

παντως για μενα αν και δεν ασχολουμε και πολυ με τροπαια και πλατινες πιο ευκολο θα ηταν να πλατιναρω το uncharted ή το AC πχ παρα κατι games τυπου hannah montana και saw

rookie
29-03-2012, 22:44
http://www.enternity.gr/Article/Orbis-%CE%B7-%CE%BA%CF%89%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CE%BF%CE%BD%CE%BF%CE%BC%CE%B1%CF%83%CE%AF%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CF%85-PlayStation-4/8049.html.

ο Kotaku αναφέρει με σημερινό του δημοσίευμα πως η κωδική ονομασία του νέου PlayStation είναι Orbis και πως η Sony θα το δώσει στην κυκλοφορία τα Χριστούγεννα του 2013. Το Orbis σημαίνει στα λατινικά κύκλος ή δαχτυλίδι και όσοι το συνδύασαν με την λατινική απόδοση του Vita (από το νέο φορητό), φαίνεται πως έχουν φέρει τα δύο συστήματα κοντά το ένα στο άλλο. Από τις πληροφορίες που δημοσιεύονται φαίνεται πως το PS4 δεν θα είναι συμβατό με τους τίτλους του PS3 και βάσει των specs που έχουν κυκλοφορήσει θα πρέπει να περιμένουμε μία AMD x64 CPU, μία AMD Southern Islands GPU και δυνατότητα απόδοσης εικόνας σε ανάλυση 4096x2160.

H σημαντικότερη βελτίωση από την τρέχουσα γενιά θα είναι η δυνατότητα απόδοσης τρισδιάστατου περιεχομένου στα 1080p. Το άρθρο σημειώνει ακόμη πως τα πρώτα development kits έχουν σταλεί στους developers στις αρχές Μαρτίου, ενώ μέχρι τα τέλη του τρέχοντος έτους θα διανεμηθεί και η τελική τους έκδοση. Ακόμη, το ρεπορτάζ σημειώνει πως το Orbis δε θα μπορεί να αναπαράγει μεταχειρισμένα games, καθώς θα «κλειδώνει» τόσο τα digital, όσο και τα games σε Blu-ray στο λογαριασμό και το σύστημα του χρήστη. Όσοι αγοράσουν τίτλους από δεύτερο χέρι θα μπορούν να απολαμβάνουν μεν τα games, αλλά με την μορφή trial ή limited εκδόσεων, έτσι ώστε να χρειάζεται να πληρώσουν για να τις «ξεκλειδώσουν».

FunkyCobra
31-03-2012, 18:34
http://www.enternity.gr/Article/Orbis-%CE%B7-%CE%BA%CF%89%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CE%BF%CE%BD%CE%BF%CE%BC%CE%B1%CF%83%CE%AF%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CF%85-PlayStation-4/8049.html.

ο Kotaku αναφέρει με σημερινό του δημοσίευμα πως η κωδική ονομασία του νέου PlayStation είναι Orbis και πως η Sony θα το δώσει στην κυκλοφορία τα Χριστούγεννα του 2013. Το Orbis σημαίνει στα λατινικά κύκλος ή δαχτυλίδι και όσοι το συνδύασαν με την λατινική απόδοση του Vita (από το νέο φορητό), φαίνεται πως έχουν φέρει τα δύο συστήματα κοντά το ένα στο άλλο. Από τις πληροφορίες που δημοσιεύονται φαίνεται πως το PS4 δεν θα είναι συμβατό με τους τίτλους του PS3 και βάσει των specs που έχουν κυκλοφορήσει θα πρέπει να περιμένουμε μία AMD x64 CPU, μία AMD Southern Islands GPU και δυνατότητα απόδοσης εικόνας σε ανάλυση 4096x2160.

H σημαντικότερη βελτίωση από την τρέχουσα γενιά θα είναι η δυνατότητα απόδοσης τρισδιάστατου περιεχομένου στα 1080p. Το άρθρο σημειώνει ακόμη πως τα πρώτα development kits έχουν σταλεί στους developers στις αρχές Μαρτίου, ενώ μέχρι τα τέλη του τρέχοντος έτους θα διανεμηθεί και η τελική τους έκδοση. Ακόμη, το ρεπορτάζ σημειώνει πως το Orbis δε θα μπορεί να αναπαράγει μεταχειρισμένα games, καθώς θα «κλειδώνει» τόσο τα digital, όσο και τα games σε Blu-ray στο λογαριασμό και το σύστημα του χρήστη. Όσοι αγοράσουν τίτλους από δεύτερο χέρι θα μπορούν να απολαμβάνουν μεν τα games, αλλά με την μορφή trial ή limited εκδόσεων, έτσι ώστε να χρειάζεται να πληρώσουν για να τις «ξεκλειδώσουν».


elpizw na mhn isxuoun gt alliws...

Nek_Food
06-04-2012, 15:24
ΦΗΜΗ ή ΑΛΗΘΕΙΑ; Ας πάει κάποιος στα seven να ρωτήσει... τί το κάναμε; Τι θα πει κοπέλα μου ό,τι γράφει το κουτί; Καλορίζικο, νέα που ξεκίνησαν από την Ελλάδα και έχουν βάλει φωτιά σε όλο τον gaming κόσμο...

Για να μαντεύουμε...


http://img39.imageshack.us/img39/9350/dsc0028zy.jpg

http://img33.imageshack.us/img33/5312/dsc0029ft.jpg


Πηγή: psfan.gr (http://www.psfan.gr/?q=node/611#comment-143810)
Xρήστης: Astargatis (http://www.psfan.gr/?q=user/1376)

Dragonpaul
06-04-2012, 15:56
Σοβαρά τώρα;;;;

Valkyre
06-04-2012, 16:25
^^μην ελπιζεις Παυλο...

Σιγα μην το εμαθαν οι φωστηρες του Seven πριν απο μεγαλα διεθνη μαγαζια και μεσα ενημερωσης οπως το iGN...

εγω τουλαχιστον αμφιβαλλω οτι αυτοι πρωτοι σε ολον τον κοσμο το εμαθαν...

Dragonpaul
06-04-2012, 16:40
O λόγος που ρώτησα, ειναι επειδη έχω να ενημερωθώ για το συγκεκριμένο παιχνίδι αρκετό καιρο και είπα μήπως υπήρχαν εξελίξεις που δεν έμαθα.

PDS
06-04-2012, 16:48
^^μην ελπιζεις Παυλο...

Σιγα μην το εμαθαν οι φωστηρες του Seven πριν απο μεγαλα διεθνη μαγαζια και μεσα ενημερωσης οπως το iGN...

εγω τουλαχιστον αμφιβαλλω οτι αυτοι πρωτοι σε ολον τον κοσμο το εμαθαν...

Aκριβως επειδη δεν ειναι φωστηρες παιζει και να εκαναν απο αγνοια την αποκαλυψη αυτη.Σιγα μην γνωριζουν οτι δεν εχει ανακοινωθει ακομα για κονσολες:P

Υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να εκαναν οτι κανουν και με τα περισσοτερα παιχνιδια που προκειται να βγουν για ps3.Ενημερωθηκαν απο sony hellas(φανταζομαι) oτι θα εχουν το παιχνιδι καποια στιγμη και τελικα εβαλαν στα ραφια το κουτι.

Εκτος βεβαια αν εκαναν καποιοι πλακα και τοποθετησαν εκει καποια κουτια.
Αν τα εχουν βαλει σε ολα τα seven ,δεν το εκαναν για πλακα ομως:p

Valkyre
06-04-2012, 16:49
^^ μπα οτι ξερεις ξερουμε χαχα :)

Μακαρι να εβγαινε αλλα ακομα δεν εχουμε ακουσει τιποτα. Εκτος απο το Seven χαχα :)

Nek_Food
09-04-2012, 12:39
Πάντως φήμες για τις κονσόλες για το Diablo III παίζουν πολύ καιρό τώρα αν το ψάξετε το θέμα και έχουν ξεφύγει και υπόνοιες και από την ίδια την παραγωγό εταιρεία. Κάποιοι που παίζουν και στην beta, επιβεβαιώνουν ότι γενικά υπάρχει αυτή η σχεδίαση ακόμη και στην έκδοση για το PC. Όλα αυτά με επιφύλαξη καθώς μέχρι νεοτέρας επίσημη ανακοίνωση ουσιαστικά δεν υπάρχει.

ilias78
11-04-2012, 13:35
Αν και το Bulletstorm δεν ήταν κάτι το φοβερό, δεν υπάρχει αμφιβολία πως ήταν ένα ξεχωριστό shooter, το οποίο έδινε έμφαση στην διασκέδαση πάνω απ’ όλα. Δυστυχώς για τους fans του παιχνιδιού, δεν θα υπάρξει συνέχεια. Όπως έγινε γνωστό (http://goo.gl/J4K7o), η People Can Fly σε κάποια φάση είχε βάλει μπρος την ανάπτυξη ενός sequel του Bulletstorm, αλλά τελικά αποφάσισε από κοινού με την Epic να ασχοληθεί με ένα άλλο project, το οποίο θα ανακοινωθεί σύντομα. Το Bulletstorm δεν σημείωσε ιδιαίτερη εμπορική επιτυχία, ενώ στο PC χτυπήθηκε άσχημα από την πειρατεία, σύμφωνα με την Epic.


game20.gr

ilias78
12-04-2012, 18:34
H Sony Computer Entertainment of Europe ανακοίνωσε την ημερομηνία διάθεσης και την τιμή για το νέο χρώμα που θα φιγουράρει το PlayStation 3 και θα είναι διαθέσιμο στα ευρωπαικά καταστήματα. Η Scarlet Red έκδοση της κονσόλας της Sony, έρχεται πακέτο με το αντίστοιχο χρώματος χειριστήριο και σκληρό δίσκο 320GB. Η τιμή του νέου bundle ανέρχεται στα 249 ευρώ και θα είναι διαθέσιμο στις 27 Απριλίου του 2012.


http://assets.gameover.gr/assets/0012/9140/ps3_scarlet_red.jpg

http://assets.gameover.gr/assets/0012/9156/ps3_scarlet_red_bundle_box.jpg

gameover.gr

Valkyre
12-04-2012, 18:49
απαισιο!!!!

MajereMP44
12-04-2012, 18:54
Παει με τα μαλλια της κοπελας μου.Ειναι πλαστικα.:P

muku
12-04-2012, 19:22
Για κάποιο λόγο μου αρέσει :D

geogoku
12-04-2012, 21:26
με δυο καθετες λευκες ριγες στην αριστερη πλευρα στο πανω καπακι κ ενα σημα του θρυλου θα ειναι τουμπανο....

Lefteris_X
12-04-2012, 21:32
με τις 2 λευκές παράλληλες ρίγες και χωρίς όμως το σήμα του θρύλου, θα είναι ακόμα πιο τούμπανο, γιατί θα μοιάζει περισσότερο στην σπέσιαλ έκδοση της Dodge Viper... (fuck yeah και ACDC στη διαπασών)

modecris
24-04-2012, 03:21
http://img210.imageshack.us/img210/4932/1335216124resistance.jpg

Ευκαιρία για όσους (όπως αυτός που βλέπω στον καθρέπτη μου) δεν έχουν ασχοληθεί με την σειρά.

Η παραπάνω είναι η European box art και θα βγει στις 16 Μαΐου.

Lefteris_X
24-04-2012, 10:42
αν κάποιος μου δώσει 100 ευρώ (και καλά συλλεκτικό) ευχαρίστως του δίνω το Resistance 1 που πήρα, την πρώτη μέρα κυκλοφορίας του PS3.

Περιττό να σας πω, ότι έπαιξα γύρω στα 3-4 λεπτά και το παράτησα. Εντελώς. Ούτε που το ξαναφόρτωσα ποτέ. ΠΟΤΕ.

Συνεπώς, αν θέλει κάποιος να μου δώσει 100 ευρώ (λόγω κειμηλίου) ή άντε το λιγότερο 70 ευρώ, πολύ ευχαρίστως να το διώξω απο τον χώρο μου.......όχι τίποτα άλλο, αλλά μου μαγαρίζει και σοβαρά παιχνίδια, άξια και πανέμορφα, όπως Rayman, Uncharted, Ratchet 'n' Clank.

personGR
24-04-2012, 11:23
http://img210.imageshack.us/img210/4932/1335216124resistance.jpg

Ευκαιρία για όσους (όπως αυτός που βλέπω στον καθρέπτη μου) δεν έχουν ασχοληθεί με την σειρά.

Η παραπάνω είναι η European box art και θα βγει στις 16 Μαΐου.

Πέρα από το artwork δεν αξίζει να ασχοληθείς, ειδικά αυτήν την περίοδο με max payne 3, diablo 3,dragon's dogma κλπ...

Valkyre
24-04-2012, 11:37
^^ Mην το ισοπεδωνεις, αν εξαιρεσω το Resistance 2 που οντως εκανε μια αποτομη αλλαγη στο υφος, σαν σειρα ειναι πολυ καλη με ενα καλο στορυ (δεδομενου οτι μιλαμε για shooter) και με ακρως διασκεδαστικο gameplay λογω οπλων και επιλογων.

personGR
24-04-2012, 12:02
^^ Mην το ισοπεδωνεις, αν εξαιρεσω το Resistance 2 που οντως εκανε μια αποτομη αλλαγη στο υφος, σαν σειρα ειναι πολυ καλη με ενα καλο στορυ (δεδομενου οτι μιλαμε για shooter) και με ακρως διασκεδαστικο gameplay λογω οπλων και επιλογων.

Δεν το ισοπεδώνω, απλά μου φάνηκε μια "απλά καλή" τριλογία παιχνιδιών. Αν δεν ήταν exclusive και άπατο θα πήγαινε (όχι πως δεν πήγε, ιδίως το 3), και λιγότερο ντόρο θα έκανε. Διασκεδαστικό επίσης δεν το βρίσκω, το 2 μου φάνηκε αφόρητα βαρετό στο 70% της διάρκειας του, ενώ το 3 που το ξεκίνησα τώρα και το τελειώνω μου φάνηκε επίσης βαρετό. Το πρώτο έκανε σαφως καλύτερη εντύπωση ως launch game.

Μπορεί να είμαι "του πιο γρήγορου" στα fps, αλλά υπάρχουν νομίζω πιο καλά παιχνίδια να ασχοληθεί κανείς, ιδίως αυτήν την περίοδο!

Valkyre
24-04-2012, 12:19
Καλα κανεις δεν ειπε οτι ειναι το καλυτερο shooter ever σιγουρα, αλλα το θεωρω πολυ καλη δουλεια. Το 2 ναι κι εμενα με χαλασε, αλλα εξακολουθω να πιστευω οτι το gameplay και το story ειναι σε πολυ καλα επιπεδα. Αξιζει να ασχοληθει κανεις εαν θελει shooter και τα μεγαλα ονοματα τα εχει παιξει. Ειναι και θεμα γουστου. Ας πουμε εγω δεν μπορω να παιξω με τιποτα halo. Το εχω δοκιμασει, αυτα τα πολυχρωμα τερατα και το artwork με απωθουν. Δεν λεω οτι ειναι κακο παιχνιδι, απλα δεν μου ταιριαζει εμενα, ομως αντικειμενικα δεν θα πω σε καποιον οτι δεν αξιζει να το δοκιμασει. :)

Ενταξει αν ο Χρησταρας δεν εχει παιξει αλλα πρωτοκλασσατα shooter κι εγω θα τον κατευθυνω καπου εκει εννοειται. Αν και δεν νομιζω να του εχει μεινει και κανενα! :)

modecris
24-04-2012, 13:44
Εγώ έλεγα να τα παίξω έτσι για την εμπειρία αλλά ok, μπορώ να ζήσω και χωρίς αυτήν.. :Ρ

djpar
24-04-2012, 13:46
δεν ξερω παιδια για εσας παντος εμενα μου αρεσε αρκετα η σειρα resistance και με ξενερωσε οτι το σταματησαν(γιατι θα το σταματησουν σιγουρα),ευτυχως που εβλεπα στην TV το Falling Skies και περιμενω 2η σεζον(ασχετο) και ξεχναω το Resi.Εμενα κακο στο 3 ειναι οτι δεν ειχε coop αποστολες με πολλα ατομα και για να παρεις το dlc πρεπει να βρεις φιλο να παιζεται αλλιως δεν μπορεις να παιξεις με αγνωστους,υπερτατη βλακεια

PDS
24-04-2012, 13:50
ενώ το 3 που το ξεκίνησα τώρα και το τελειώνω μου φάνηκε επίσης βαρετό.
what???

Το καλυτερο single player fps της προηγουμενης χρονιας για μενα.(δεν ειναι τυχαιο που σε φορουμς εξωτερικου πολλοι επισης το θεωρουσαν ως το καλυτερο fps της χρονιας)
Το 1 μου αρεσε αρκετα γιατι ηταν ενα καλο fps για launch game(Σημερα σχεδον δεν βλεπεται βεβαια).
Το 2 ηταν παιχνιδι του 6/10
Το 3 στην χειροτερη του 8.5/10.

Και για μενα δεν αξιζει το πακετο ,γιατι εχει και το 2 μεσα.Το 1 ισως αρεσει και σημερα,αλλα το 3 ηταν παρα πολυ καλο.


YΓ.To R3 το ευχαριστηθηκα περισσοτερο απο το killzone 3.Στο thread του εγραψαν παιδια εντυπωσεις οι οποιες ηταν πολυ θετικες.
http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=5809&page=33&highlight=resistance

personGR
24-04-2012, 13:53
what???

Το καλυτερο single player fps της προηγουμενης χρονιας για μενα.(δεν ειναι τυχαιο που σε φορουμς εξωτερικου πολλοι επισης το θεωρουσαν ως το καλυτερο fps της χρονιας)
Το 1 μου αρεσε αρκετα γιατι ηταν ενα καλο fps για launch game(Σημερα σχεδον δεν βλεπεται βεβαια).
Το 2 ηταν παιχνιδι του 6/10
Το 3 στην χειροτερη του 8.5/10.

Και για μενα δεν αξιζει το πακετο ,γιατι εχει και το 2 μεσα.Το 1 ισως αρεσει και σημερα,αλλα το 3 ηταν παρα πολυ καλο.

Εντάξει Ok, το είδαμε και αυτό.

PDS
24-04-2012, 14:00
Εντάξει Ok, το είδαμε και αυτό.

Θα ελεγα το ιδιο και για την αποψη σου,αλλα ημουν περισσοτερο ευγενικος.

Θα σε παραπεμψω στο thread του παιχνιδιου εδω στο φορουμ,αλλα και στο OT του neogaf,οπου θα διαβαζεις αρκετες φορες αυτο που εγραψα.

enstikto
24-04-2012, 14:07
Για μενα ΗΤΑΝ το καλύτερο fps της προηγούμενης χρονιάς και αν δείτε κ τα awards του forum για πολυ ακόμα κόσμο! ;)

PDS
24-04-2012, 14:15
Για μενα ΗΤΑΝ το καλύτερο fps της προηγούμενης χρονιάς και αν δείτε κ τα awards του forum για πολυ ακόμα κόσμο! ;)

Στο Most Surprisingly Good Game,βγηκε 2ο μετα το rayman.
http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=11516

Στο Best PS3 Exclusive,βγηκε 2ο μετα το uncharted.
http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=11523

Στο Best First Person Shooter 2011 ,βγηκε 2ο μετα το B3.
http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=11506

Αν υπηρχε κατηγορια για sp fps,φανταζομαι οτι θα εβγαινε πρωτο,γιατι το B3 εχει δυνατο mp:P

tonybsg
24-04-2012, 18:25
Να μην κουράσω, πιστεύω ότι κάποιος που του αρέσει αυτό το είδος, δεν πρέπει να χάσει για κανέναν λόγο το R3 (για τα άλλα δεν έχω γνώμη).

ilias78
24-04-2012, 21:31
εγω, αν και δεν εχω παιξει τα δυο πρωτα, για το 3ο μερος της σειρας, εχω πολυ καλες εντυπωσεις. απο τα καλυτερα fps που εχω παιξει. κ η αληθεια ειναι πως καποια στιγμη, θα ηθελα να παιξω κ τα 2 πρωτα. ειδικα το 2ο που πολυς κοσμος μονο ασχημα εχει να πει.

enstikto
25-04-2012, 11:11
Ανακοίνωση νέου PS3 exclusive την πέμπτη το βράδυ στο GTTV (http://kotaku.com/5904710/well-know-about-a-heart+stopping-playstation-3-game-on-thursday-night)

Για να δούμε... (δεν είναι το gow ascension)

hakoo
25-04-2012, 13:22
O Geoff Keighly (ο γνωστος host του gametrailers) hypαρει το συγκεκριμενο project εδω και μερες, μεχρι και σε thread του neogaf ειχε μπει (ειναι registered) και τρολαρε με διαφορα gifs για την ανακοινωση, btw ειχε πλακα το σκηνικο γιατι το ειχα πετυχει να γινεται real time.
Aπο κει και περα στο teaser του GT
http://www.gametrailers.com/video/ep...6-gt-tv/729499 (http://www.gametrailers.com/video/episode-516-gt-tv/729499)
αποκαλυπτει ο Keighly οτι developer ειναι ενα καινουριο studio που λεγεται superbot entertainment.
Ε απο αυτο και μονο το neogaf αποφασισε (lol) οτι το παιχνιδι για το οποιο γινεται λογος ειναι το περιβοητο fighting game με τους ηρωες του Playstation, ξερετε το αντιστοιχο παιχνιδι με το Smash Brawl (ετσι δεν λεγεται?) της Nintendo.
Εχουν γινει leaks στο παρελθον οτι η εταιρια αυτη δουλευει στο συγκεκριμενο project οποτε ειναι σχεδον σιγουρο οτι προκειται για το Sony Brawl, συγκεκριμενα το παιχνιδι φημολογειται οτι θα λεγεται Sony battle Royale.
Oκ, ξενερωσαμε ολοι? :a045:
Παντως αν ειναι καθολου παρηγορητικο, τα leaks λενε οτι προκειται για κατι πολυ δυνατο στο οποιο εχει πεσει αρκετη δουλεια.

enstikto
25-04-2012, 13:27
Εμένα αν έχει γίνει καλή δουλειά πραγματικά δεν με χαλάει (το έχω πει και παλιότερα). ;)

hakoo
25-04-2012, 13:34
Υπαρχει και αυτο εδω το δημοσιευμα του IGN, σημερινο.
Come to IGN Friday For A Huge PS3 Announcement (http://uk.ps3.ign.com/articles/122/1223682p1.html?utm_campaign=ign+main+twitter&utm_source=twitter&utm_medium=social)

Are you excited? You should be. (http://uk.ps3.ign.com/articles/122/1223682p1.html?utm_campaign=ign+main+twitter&utm_source=twitter&utm_medium=social)


Λογικα μιλανε κι αυτοι για το ιδιο παιχνιδι, να ανακοινωσει η Sony 2 major exclusives με διαφορα καποιων ωρων το βλεπω λιγακι χλωμο.

enstikto
25-04-2012, 13:43
Ποσο γελοίο ειναι εντωμεταξυ το "are you excited? You should be".

Ειναι σαν να προχωρας στο δρόμο αμεριμνος κ να σκάει μύτη ένας άσχετος και να σου λέει "γουστάρεις τρέλα ε;;; Καλα κανεις!!!" και εσύ τον κειτας με ένα απορημενο ύφος και του λες "για πιο πράγμα;" και αυτός σου λέει "αααααα φιλαρακι δεν μπορώ να σου πω, θα σου πω σε 2 μέρες" F@CK YOU ΡΕ!

hakoo
25-04-2012, 13:47
Ναι ειναι το κλασικο που ειναι της μοδας στα ΜΜΕ που ασχολουνται με την βιομηχανια τα τελευταια χρονια, το λεγομενο "announcement of an announcement".
Εισαι hyped up για κατι που δεν εχεις ιδεα? Οχι? Κακως, θα επρεπε.
wtf

in other news

(http://andriasang.com/con0sm/mikami_zwei/) Zwei: Shinji Mikami's New Survival Horror Game (http://andriasang.com/con0sm/mikami_zwei/)


Shinji Mikami formed Tango Gameworks over a year ago, but we've heard little since. The veil has at long last come off the studio's mysterious project... a little, at least.
Famitsu reveals this week that the game is codenamed "Zwei." In an interview with the magazine, Mikami reveals the game to be packed with Mikami-like survival horror elements.
Development is currently at an early state, Mikami also reveals.
This report comes from Sinobi (http://ameblo.jp/sinobi/) which gets Famitsu in advance and posts short summaries of the articles. We'll hopefully get a more detailed summary of the interview later in the day, so be sure and check back!
Correction: A previous version of this story said that Mikami is the game's director. He's actually executive director. See this story (http://andriasang.com/con0st/shinji_mikami_zwei_interview/) for details.



Survival horror λεει ο Mikami, βεβαια μετα εγινε γνωστο οτι τελικα δεν ειναι director ο ιδιος. Σε καθε περιπτωση colour me interested.

Valkyre
25-04-2012, 13:56
Sony Smash brawl ?

I am not excited.

Sorry IGN.

lol

troll

trolololol

PDS
25-04-2012, 14:09
Εδω ταιριαζει το gifaκι που παιζει τελευταια.

http://static2.fjcdn.com/thumbnails/comments/I+actually+almost+gave+a+fuck+_88932f33528032835a8 0bf00e8b4adb8.gif

Avenger_Seraphim
25-04-2012, 15:22
Αν γίνει καλό το fighting, θα το τιμήσω! Ίσως με αυτον τον τρόπο να αναβιώσουν και παλαιά IP που έχουν ξεχαστεί...

Nek_Food
30-04-2012, 10:32
4χρονος σκότωσε τον πατέρα του επειδή δεν του αγόραζε PlayStation | E-Radio.gr Blog (http://www.e-radio.gr/blog/post.asp?uid=7048#ixzz1tVEBNOZB)


To παιδί φώναζε «Αν δεν μου το αγοράσεις σήμερα, θα σε σκοτώσω» 4χρονος σκότωσε τον πατέρα του επειδή δεν του αγόραζε PlayStation

Νεκρός από το χέρι του 4χρονου γιου του έπεσε ένας άντρας στη Σαουδική Αραβία, τον οποίο το παιδί πυροβόλησε στο κεφάλι, όταν εκείνος αρνήθηκε να του αγοράσει ένα PlayStation.
Σύμφωνα με τα μέσα της Σαουδικής Αραβίας, το παιδί ζητούσε επίμονα για μέρες ένα PlayStation κι όταν, τη μέρα του μοιραίου, ο πατέρας του του είπε ότι είναι πολύ μικρός για να παίζει τέτοια παιχνίδια, ο 4χρονος του φώναξε «Αν δεν μου το αγοράσεις σήμερα, θα σε σκοτώσω».
Όταν ο άνδρας επέστρεψε από τη δουλειά του χωρίς την πολυπόθητη κονσόλα, ο μικρός ούτε που του μίλησε και λίγα λεπτά αργότερα, ενώ ξεντυνόταν και είχε αφήσει το όπλο που κουβαλούσε πάνω στο κρεβάτι, ο 4χρονος το πήρε και τον πυροβόλησε στο κεφάλι από κοντινή απόσταση, με αποτέλεσμα να πεθάνει ακαριαία.



---------------------------------

Τώρα λένε ότι έγινε κατά λάθος...
http://www.emirates247.com/news/region/4-year-old-killer-awaits-return-of-dead-dad-2012-04-29-1.456184

Valkyre
30-04-2012, 11:40
Aπο την στιγμη που ο 4χρονος γιος σου ξερει που εχεις το περιστροφο μεσα στο σπιτι σου, εισαι αξιος της μοιρας σου....

ilias78
30-04-2012, 22:12
Ο σχεδιαστής της σειράς Uncharted, που είναι μέχρι σήμερα ένα απ' τα κορυφαία Action games στη βιομηχανία των games, αποχώρησε απ' την προγραμματιστική ομάδα της Naughty Dog ύστερα από οκτώ χρόνια παρουσίας.

Θα εργάζεται πλέον στη σχολή κινηματογραφικών τεχνών στο Πανεπιστήμιο της Νότιας Καλιφόρνια, εκπαιδεύοντας τους φοιτητές στο τμήμα των Interactive Media. Παράλληλα, δεν θα αφήσει την παλιά του ασχολία, καθώς όσο του επιτρέπει ο χρόνος θα εργάζεται πάνω σε πειραματικά games. "Είναι ένα λογικό μεταβατικό σημείο για μένα" δήλωσε ο Lemarchand και πρόσθεσε: "Ήμουν στη σειρά Uncharted σχεδόν απ' την αρχή. Αυτά τα 10 χρόνια ήθελα να φτιάξω κι ένα εναλλακτικό παιχνίδι πέρα απ' την επαγγελματική μου δουλειά, καθώς πάντα μου άρεσε να πειραματίζομαι".


http://www.gameworld.gr/images/stories/others/lemanchard.jpg (http://www.gameworld.gr/images/stories/others/lemanchard.jpg)


Ο Lemarchand εργάστηκε για πρώτη φορά με την Naughty Dog τον Ιούνιο του 2004, ως lead designer. Πρώτη του δουλειά ήταν το Jak X: Combat Racing που κυκλοφόρησε το 2005 για το PlayStation 2. Αργότερα δούλεψε και για τα τρία Uncharted. Πριν την Naughty Dog ήταν designer στην Crystal Dynamics (δημιουργό του Tomb Raider) για τις σειράς Legacy of Kain και Gex.


gameworld.gr

messi10
07-05-2012, 12:13
Διέρρευσε πριν λίγη ωρα HD footage από το ακυκλοφόρητο Beyond Good & Evil 2, ένα gameplay trailer που έδειξε η Ubisoft στο Tύπο αρκετά πίσω το 2009.

Το Beyond Good & Evil 2 αναφέρθηκε ξανά πρόσφατα όταν το studio ανάπτυξης επισήμανε με δηλώσεις ότι χρειάζεται “παραπάνω hardware δύναμη” για να τρέξει το παιχνίδι σε σχέση με ότι μπορούν να προσφέρουν οι κονσόλες της τωρινής γενιάς, δίνοντας μας να καταλάβουμε ότι μάλλον το Beyond Good & Evil 2 προορίζεται για την επομένη γενιά κονσολών.

Το γιατί, μπορείτε να το παρακολούθησε στο φοβερό Gameplay Video που ακολουθεί. Εσεις τι λετε, εντυπωσιακό δεν είναι;

http://www.youtube.com/watch?v=5CwrAIALfp8&feature=player_embedded

Πηγή: thegameside.gr

hakoo
07-05-2012, 15:15
Παναγιωτη εχει διαρευσει εδω και πολυυυυυ καιρο το συγκεκριμενο, το εχουμε ποσταρει κιολας. Αποκλειεται να ειναι real time IMO.