PDA

View Full Version : Ποιο σύγχρονο multiplayer FPS προτείνεται;



maxcomgr
20-06-2011, 21:35
Πριν λίγες ημέρες κατέβασα το demo του MAG επειδή βαριόμουν που κλείστηκα στο σπίτι λόγω άρρωστου παιδιού.
Αποφάσισα να το παίξω και παρόλο που σε 6 ώρες έκανα μόνο 10 kills, κόλησα άγρια.
Την Κυριακή δοκίμασα και το BC 2 (εκεί τα πήγα καλύτερα), αλλά δεν τρελάθηκα πολύ.(FPS έπαιζα παλιά στο PC αλλά μόνο με ποντίκι).

Επειδή ψήνομαι να αγοράσω ένα παιχνίδι τέτοιου τύπου. Αλλά να μην απαξιωθεί σε λίγους μήνες λόγο νέας έκδοσης, τι θα μου προτίνατε να αγοράσω;

ilias78
20-06-2011, 22:23
θα μπορουσες να το γραψεις και εδω http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=2670&page=65

δες killzone 3.
πολυ καλα γραφικα, πολυ καλο online με κοσμο και μηδαμινο lag αλλα μικρη διαρκεια στο single player. εχω στο online, εφαγα απιστευτο σκαλωμα.

maxcomgr
21-06-2011, 03:09
Το είχα στα υπόψιν αλλά εκεί μιλάνε πιο πολύ για rally.
Θα το νοικιάσω το killzone 3 να δω πως θα τα πάω.
Ευχαριστώ για την βοήθεια.

Nek_Food
21-06-2011, 10:03
Δώσε και στο BC2 λίγο χρόνο και μία ευκαιρία ακόμη μην το παρατάς, είναι όμορφο και σχετικά τίμιο παιχνίδι, αν του αφιερώσεις λίγο χρόνο νομίζω ότι θα σε ανταμείψει στο τέλος. Επίσης, προσπάθησε να είσαι όσο το δυνατόν πιο συνεργατικός γίνεται σε αυτά, ακόμη και με αγνώστους χωρίς καν να μιλάς μαζί τους, δηλαδή να παίζεις όσο το δυνατόν περισσότερο σαν ομάδα και όχι σαν μονάδα, θεωρώ ότι έτσι σε αυτά τα δύο θα τα πας πολύ καλύτερα.

mpampos
21-06-2011, 10:55
το ΜΑG ειναι απιστευτο κολιμα το εχω απο το γεναρη και μονο αυτο παιζω.Μην πτόησε με τα kill αφου στο demo σε ανεβαζει μεχρι lvl8 και δεν κανεις και πολλα πραγματα.Ειναι ομαδικο game οπως και το bc2 και οχι τυπου cod.Πρεπει να εχεις υπομονη και επιμονη σε αυτο το game αλλα θα ανταμειφθείς.Εχει και ελληνικες clan :yes:

maxcomgr
21-06-2011, 11:56
Nek_food εχθές έπαιζα μέχρι τις 3:00 bc2.
Κατάφερα να πάρω επιτέλους ένα όπλο της προκοπής και να φτάσω μια ανάσα από lvl3 (private 3).

Θέλει ομαδική σκέψη και να τρέχεις προς τα σημεία που πρέπει να καταλάβεις A,B,C,D.
Που θα πάει, θα μάθω κάποτε να στοχεύω σωστά.

Υ.Γ. πρέπει να βρω ένα χάπι για πρωϊνό ξύπνημα!!! :d065fdd:

Nek_Food
21-06-2011, 12:14
Μία είναι η εύκολη λύση ενάντια στο πρωινό ξύπνημα: να το πάρεις σερί, δηλαδή να μην κοιμηθείς καθόλου. Βέβαια μετά θα έχεις πρόβλημα που θα κουτουλάς όλη μέρα, αλλά δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα δικά μας. :ice:

Α, και αυτό το να τρέχεις. Mην βιάζεσαι να φτάσεις πρώτος, έχε και παρέα μαζί σου και φυσικά να ελέγχεις την περιοχή που βρίσκονται οι εχθροί πριν κάνεις την κίνηση σου. Να καλύπτεσαι συνέχεια και να μην τρέχεις σαν αλλοπρόσαλλη νεανίς σε καλοκαιρινή έξαρσην εις τα παραλίας. Βασικά στο BC2 θεωρώ ότι δουλεύει πολύ καλά για μένα το: "τί θα έκανα αν ήταν πραγματικότητα αυτό; Α, ναι θα προσπαθούσα πρώτα να μείνω ζωντανός και μετά αφού βγουν με τον ένα τρόπο ή τον άλλο οι εχθροί από την μέση είτε από εμένα είτε από τους συμπολεμιστές μου, να προχωρήσω στην τελική επίτευξη του στόχου." Αυτό με ομαδικότητα και σύστημα αποδίδει μία χαρά, γιατί δεν έχει νόημα να τρέξεις πρώτος στο σημείο Χ αν δεν έχεις κάποιον να σε καλύπτει ή να συνεχίσει το έργο σου όταν αναπόφευκτα όντας μες στο στόμα του λύκου πέσεις νεκρός.

Στην άμυνα είναι πιο εύκολα τα πράγματα θα έλεγα, βρίσκεις ένα μέρος που προσφέρει την μέγιστη κάλυψη και συνήθως δεν είναι στην προδιαγεγραμμένη πορεία των περισσότερων επιτιθέμενων και κάνεις από εκεί την μέγιστη ζημιά. Δεν είμαι ειδικός, αλλά όντας μέτριος θα έλεγα παίκτης στα online multi FPS αυτά δείχνουν να δουλεύουν για μένα στο BC2 στις περισσότερες των περιπτώσεων. Σε κάθε περίπτωση βοηθάει να μάθεις καλά τους χάρτες και να βρεις την class, τα όπλα και τις βελτιώσεις που σε βολεύουν. Βέβαια οι πιο έμπειροι ίσως να έχουν περισσότερες τεχνικές και μυστικά να μοιραστούν μαζί μας, χώρια το έμφυτο ταλέντο που έχουν μερικοί (και στερούμαι εγώ).

maxcomgr
21-06-2011, 14:02
Μόλις αγοράσω το BC2 θα φτιάξω μια squad ή clan (πως τα λένε δεν ξέρω) που θα λέγεται DeadMeat. Όσοι πιστοί προσέλθετε. :)
(Πλάκα κάνω εεεεεε)

minaras_tio
21-06-2011, 18:35
Παιδια το mag που λενε εδω οι φιλοι,τι διαφορες εχει απο τα call of duty? εχω κολλησει με το online του black ops αλλα με το mag τι παιζει; Αξιζει;;

Sent from my iphone...

gianman122
21-06-2011, 20:04
ετσι και ετσι γιατι εχει παρα πολλους παικτες και γινεται της τρελης

Venigre
21-06-2011, 21:57
προτείνω σίγουρα το killzone3 έχει πολύ καλό online και αρκετό κόσμο.
Μεγάλο κόλλημα έφαγα με το BC2 για μένα έχει το καλύτερο και πιο ισσοροπημένο και πιο κόντα στην πραγματηκοτητα online αλλά δεν στο προτείνω να το αγοράσεις καθώς σε λίγους μήνες έρχεται το battlefield 3 και σχεδόν όλο το κοινό του θα παεί προς τον νέο τίτλο

minaras_tio
22-06-2011, 00:12
ετσι και ετσι γιατι εχει παρα πολλους παικτες και γινεται της τρελης

Οταν λες πολλους παικτες; Ποσοι ταυτοχρονα στην ιδια πιστα; Οι πιστες φανταζομαι θα ειναι μεγαλες ομως ε; Απο single player τι λεει;


Sent from my iphone...

maxcomgr
22-06-2011, 02:02
Το killzone 3 θα το αγόραζα κάποια στιγμή ούτος ή άλλος γιατί θέλω να παίξω και το single.
Τελικά μπορεί να πάρω και τα δύο (kz3 και bc2) και βλέπουμε.

Asmodeus
30-06-2011, 14:29
+1 Και απο εμενα στο Killzone 3 , τελεια γραφικα (για PS3) , ωραιος ηχος , ωραια ατμοσφαιρα μαχης και πολυ καλο multiplayer. Μοναδικο κακο το πολυ μικρο single player.

maxcomgr
30-06-2011, 19:57
Τελικά τα πήρα και τα δύο (kz3 & BBC2).
Το kz3 προσωπικά σαν multiplayer δεν μου άρεσε καθόλου, το έδω βάλει ήδη προς ανταλλαγή στις αγγελίες.

Όσο για το BBC2 πορώθηκα άγρια.

mpampos
30-06-2011, 23:09
:a098:
Οταν λες πολλους παικτες; Ποσοι ταυτοχρονα στην ιδια πιστα; Οι πιστες φανταζομαι θα ειναι μεγαλες ομως ε; Απο single player τι λεει;

δεν εχει single player mode ειναι ΜΟΝΟ online και οσο για παιχτες απο 32 σε καθε στρατοπεδο εως 128 (256 συνολο):a098:

κατεβασε το trial

spyk28
03-09-2011, 01:16
Killzone 2

Knomax
10-12-2020, 01:29
Cold war