PDA

View Full Version : PSP ( PSN WELCOME PROGRAMME)



Dinos
10-06-2011, 10:19
Θα ηθελα να ρωτησω τους κατοχους psp αν το ''welcome programme) του psn ισχυει και για το psp.Μπορουμε να κατεβασουμε 2 δωρεαν παιχνιδια ? και αν ναι αναμεσα απο ποια ?.
Επισης θα ηθελα να ρωτησω αν εγω που εχω το ιδιο psn account και στο ps3 και στο psp δικαιουμε και τα 4 free games (2 ps3 και 2 psp).:scratch:

JerryMoore
10-06-2011, 13:03
Το Welcome Back program ισχυει κανονικα στο PSP.
Τα παιχνιδια ειναι:


LittleBigPlanet PSP
ModNation PSP
Pursuit Force
Killzone Liberation

Επισης ναι διακαιουσαι 4 games, 2 PS3 και 2 PSP. Για το PSP ακολουθεις την ιδια διαδικασια με το PS3, μπανεις δηλαδη στο store και τα κατεβαζεις απο εκει. Αν δεν σου εμφανιζει το welcome back στην πρωτη σελιδα πηγαινε εκει που λεει what's new, εγω απο εκει το βρηκα.

fistikis
10-06-2011, 14:01
Εγω κατεβασα το lpb και τωρα δεν μου εμφανιζει κανενα αλλο game στο welcome back, εχει αντιμετωπισει κανεις κατι αντιστοιχο;

JerryMoore
10-06-2011, 14:19
Ναι, ειναι γνωστο προβλημα αυτο. Πηγαινε Account Management->Transaction Managent->Servises List->Playstation Network Promotions-> PSP Free Games. Εκει λογικα θα βρεις τα υπολοιπα παιχνιδια για να κατεβασεις.

fistikis
10-06-2011, 14:25
^^
ωραιος, σε ευχαριστω!!

Avenger_Seraphim
20-06-2011, 22:07
Παιδιά, τα παιχνίδια μόνο απο το PSP μπορείς να τα κατεβάσεις; Και αν ναι, μπορώ να κάνω στο PSP Go downgrade για να μπορεί να διαβάζει παλι iso αφου ζητάει upgrade για να μπει στο store?

Nek_Food
20-06-2011, 22:24
Εγώ τα κατέβασα στο PS3 αλλά δεν μπήκα στον κόπο να τα μεταφέρω για να τα δοκιμάσω στην πράξη (λογικά μέσω USB σύνδεσης του PSP me to PS3). Επίσης, νομίζω μπορείς να τα κατεβάσεις με το media go αλλά δεν βάζω το χέρι μου στην φωτιά, δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ.