PDA

View Full Version : Metal Gear Solid HD Collection



Pages : [1] 2

DarkUSS
03-06-2011, 03:16
Η Konami μόλις ανακοίνωσε ότι θα κυκλοφορήσει μια MGS HD Collection και θα περιλαμβάνει τα παιχνίδια MGS2, MGS3 και MGS PW.

http://i.imgur.com/SuN6l.png

WolfRathmA
03-06-2011, 03:25
To Peace Walker στο Xbox;;;; WTF????

Επισης κατι ειπαν και για Zone of the Enders...


Zone of the Enders & Metal Gear Solid 2/3/Peace Walker all getting the PS3 treatment. Today is a good day. / VERY good news!

DarkUSS
03-06-2011, 03:27
Και το Peace Walker και το MGS3 στο Xbox.

AriStos13
03-06-2011, 03:27
ΤΙ ΕΙΠΕΣ ΤΩΡΑ???????? θα βγω γυμνος στο δρομο να πανυγυρισω.
πωωωωωωωωω επιτελους..!!ποσο καιρο τα περιμενα δεν λεγεται..!!
μπραβο ρε kojima..!!!!!!!
απο την χαρα μου δεν ειχα παρατηρησει οτι περιεχει το 2..
τωρα η χαρα μου ειναι 100 φορες μεγαλυτερη..!!!! :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

WolfRathmA
03-06-2011, 03:33
To 1 το remake γιατι;;;;; =[ κριμα...

Κατι ειναι και αυτα ομως...

WolfRathmA
03-06-2011, 04:40
Metal Gear Solid 2/Peace Walker vs. HD Collection screen comparison (http://www.examiner.com/video-game-in-national/metal-gear-solid-2-peace-walker-vs-hd-collection-screen-comparison-picture#slide=33897796)

ParanoidGR
03-06-2011, 05:00
YMxt5GHfFFk

nikolaszax
03-06-2011, 09:16
Will buy ,μονο και μονο το PW που δεν εχω παιξει αρκει(το οτι το 3ο μερος ειναι μεσα ειναι added plus XD.Don't give a damn about mgs2 :P.)

Valkyre
03-06-2011, 09:55
^^ Κακως γιατι ειναι ενα απο τα πιο σηματικα chapters στο σαγκα του MGS, ενω το MGS3 και το PW οχι και τοσο.

Παντως η κινηση αυτη σε συνδυασμο με το ΖΟΕ δειχνει ξεκαθαρα ποσο αναγκη εχει η Κοναμι τον Κοτζιμα. Πρακτικα επι του παροντος Κοναμι = Κοτζιμα...

aris13
03-06-2011, 11:59
Don't give a damn about mgs2 :P.)

http://i48.tinypic.com/j7vrqx.gif

Αν και το 2 ξεκίνησε να κατακρεουργεί το στόρυ της σειράς, είναι το αγαπημένο μου μετά το 1.

hakoo
03-06-2011, 14:32
Το sons of liberty παραμενει το κορυφαιο της σειρας για μενα, πολλοι δεν καταφεραν ποτε να ξεπερασουν το σοκ (" what?? Who's this blonde gay?? Where's Snake????? SNAAAAAAAAAAAAAAAAKE -otacon style-) και γι'αυτο του βρηκαν απειρα κουσουρια.
Δεν θα το τιμησω, αν ειχε το remake του πρωτου θα ηταν σιγουρη αγορα.
Επομενως απο τη στιγμη που θα παιξω μεσα στο καλοκαιρι το peace walker στο psp δεν υπαρχει λογος.

Valkyre
03-06-2011, 14:43
^^ Δεν ηταν ξανθος! Ασπρομαλλης ηταν σαν αλμπινος! :)

Κι εμενα μου ειχε κακοφανει παντως η επιλογη του Κοτζιμα να αλλαξει χαρακτηρα εκει που δεν το περιμενεις. Να περιμενω 5 χρονια να παιξω με τον Snake και να μου την φερνει ετσι?Απο τις πιο σοκ στιγμες στο gaming. Παντως αυτο που ηθελε να πετυχει το πετυχε, δηλαδη να σε κανει να αναρωτιεσαι σε ολο το παιχνιδι τι συμβαινει με τον Snake. Του εδωσε μια χροια διαφορετικη του χαρακτηρα που βοηθησε πολυ στο MGS4 μιας και στην ουσια απο το MGS ειχαμε να χειριστουμε τον Snake σαν Lead Character. :)

enstikto
03-06-2011, 14:43
Διαφωνώ κ γω! Το 2 είναι σίγουρα το χειρότερο της σειράς.
Τα αλλά 3 είναι από άλλο πλανήτη!

ΥΓ. πείτε του κοτζιμα (λολ το iPhone έκανε auto correct to κοτζιμα σε κουζίνα) να βγάλει επιτέλους κ τροπαια για το 4 και αυτά που λέει ότι το peacewalker δεν θα έχει γιατί μπορεί να χακαριστει λόγο psp να τα ξεχάσει!

nikolaszax
03-06-2011, 14:45
http://i48.tinypic.com/j7vrqx.gif

Αν και το 2 ξεκίνησε να κατακρεουργεί το στόρυ της σειράς, είναι το αγαπημένο μου μετά το 1.

XD.Το πρωτο κομματι του MGS2 μου ειχε αρεσει παρα πολυ,απο εκει και μετα ηταν που ειχε παρει την κατω βολτα για εμενα(και δεν φταιει ο raiden μονο για αυτο αλλα και το βαρετο level-plant,events σαν αυτο με την emma,boss fights,αδιαφορο story κτλ).

Το 3ο μερος συνεχιζει να ειναι το αγαπημενο μου απο ολα τα παιχνιδια.Φοβερο story και καπως πιο συγκρατημενο απο τα παλια,απιστευτα bosses(the end ειδικα,παντα περιμενα σε ενα παιχνιδι μια επικη sniper battle και απο το mgs3 μου ηρθε απο το πουθενα),φοβερη αλλαγη σκηνικου και gameplay και φοβερο twist.Ελπιζω ομως στην πληρης camera substinence(ποτε δεν το προφερα σωστα XD )γιατι η fixed του απλου ηταν ακρως εκνευριστικη για τα νεα ανοικτα levels. :P.Α και μην ξεχναμε το επικο soundtrack.
Και ναι θα τω πω ,ΒIG BOSS>Snake :P

Πλακα πλακα τωρα που το ειπα....με το mgs2 soundtrack τι θα γινει?Θα αφαιρεθουν/αντικατασταθουν τα κομματια που παραπεμπουν στο main theme του mgs(αναφερομαι στον ντορο που ειχε γινει τοτε με κλεψιμο και καλα του κομματιου χωρις το οκ κτλ)?Ελπιζω πως οχι....αλλα κατι μου λεει πως ναι...

Ps.Σημερα βλεπω ο val να με βαζει στην πυρα XD.

Valkyre
03-06-2011, 14:48
@ enstikto

λοιπον ε βρηκα τι θα σου κανω Μητσο. Θα στειλω τους Anonymous να σου χακαρουν το λογαριασμο στο PSN και να μου στειλουν ολα τα τροπαια σου. Θα σου αφησω 1 τροπαιο απο το Hanna Montana ετσι για το κασερι.

-We are Anonymous.

enstikto
03-06-2011, 14:52
Έχει ένα μεγάλο αρνητικό το σχέδιο σου όμως!
Για να μου αφήσεις τρόπαιο απο το Χάνα Μοντάνα θα πρέπει να το παίξεις εσύ καi να το κάνεις unlock καθώς εγώ δεν έχω βάλει ποτέ ούτε καν το δισκάκι στο drive :P

dreamer
03-06-2011, 14:53
tha to paro sigura gia to peace walker! isos pekso ke to mgs3 ksana an exi kapia esthiti diafora sta grafika

Oxi oti me niazi idietera alla kserete an ta pexnidia tha exun trophies? Gia to peacewalker nomizo oti tha mpori opios theli na metaferi ta saves tu apo to psp sto ps3 ke antistrofa

hakoo
03-06-2011, 14:57
^^ Δεν ηταν ξανθος! Ασπρομαλλης ηταν σαν αλμπινος! :)

Κι εμενα μου ειχε κακοφανει παντως η επιλογη του Κοτζιμα να αλλαξει χαρακτηρα εκει που δεν το περιμενεις. Να περιμενω 5 χρονια να παιξω με τον Snake και να μου την φερνει ετσι?Απο τις πιο σοκ στιγμες στο gaming.


Nαι βρε, εννοειται. Κι εγω ξενερωσα, ολοι ξενερωσαν αρχικα.
Αλλα δεν μπορει να δικαιολογησει το αρχικο ξενερωμα τετοιο bashing , το παιχνιδι ηταν απλα epic σε ολους τους τομεις. Απο το "ξενερωσα με τον Raiden" μεχρι το "ηταν κακο παιχνιδι" υπαρχει τεραστια διαφορα.

enstikto
03-06-2011, 14:59
tha to paro sigura gia to peace walker! isos pekso ke to mgs3 ksana an exi kapia esthiti diafora sta grafika

Oxi oti me niazi idietera alla kserete an ta pexnidia tha exun trophies? Gia to peacewalker nomizo oti tha mpori opios theli na metaferi ta saves tu apo to psp sto ps3 ke antistrofa

Το αναφέρω 2,3 μηνυμάτα πιο πάνω. Το 2 και το 3 θα έχουν. Το peacewalker όχι, ακριβώς γιατί το psp χακάρετε εύκολα και μπορεί κάποιος να κερδίσει τρόπαια χωρίς να τα αξίζει πραγματικά....

dreamer
03-06-2011, 15:11
den ida to post sou, ektos tu oti to psp hackarete allos enas logos isos na ine ke to compatibility metaksi ps3 ke psp. Diladi an pekso to miso pexnidi sto psp ke to ipolipo miso sto ps3 den tha mporo na paro trophies gia oti ekana oso epeza sto psp. Fantazome oti ute sto xbox tha exi achievements tote sosta?

hakoo
03-06-2011, 15:12
Fantazome oti ute sto xbox tha exi achievements tote sosta?

Για το καλο της υγειας του Enstikto φανταζομαι (προς ελπιζω) οτι δεν θα εχει.
:c055gfe:

συγκριτικο slideshow

http://www.examiner.com/video-game-in-national/metal-gear-solid-2-peace-walker-vs-hd-collection-screen-comparison-picture#slide=33897796

enstikto
03-06-2011, 15:20
Πραγματικά δεν ξέρω, αλλά δεν βρίσκω λόγο να μην έχει. Και θα είναι ηλίθια η microsoft να δεχθεί να μην έχει...

dimitrisasp
03-06-2011, 15:46
Μetal Gear στις κονσολες της Μ$ δεν μου κολλανε ρε παιδια.. Κριμα.. Καλυτερα να εβγαινε στο Νιτεντο! Ειχα σκοπο να παρω το Peace Walker αλλα τωρα θα προτιμησω την εκδοση αυτη..

Valkyre
03-06-2011, 15:54
^^ Το MGS2 ειχε βγει στο xbox. Δεν ειναι πρωτη φορα θελω να πω. Και σιγουρα ο Κοτζιμα και η Κοναμι εχουν αναγκη την multiplatform πολιτικη πλεον. Δυστυχως ετσι ειναι...

dimitrisasp
03-06-2011, 16:06
Γι αυτο ειπα στις κονσολες τις Μ$! Ο Σνεικ ειναι πολυ ρεσπεκτ χαρακτηρες για ΧΒΟΧ.. Αυτοι ειναι για Χειλο μονο κλπ

LeoTheAkuma
03-06-2011, 16:08
Οτι κυκλοφορει με το ονομα MGS αγοραζετε μετα το 2000. Ετσι και αυτο. Οσο για το multiplatform,γιατι οχι? Ας απολαυσουν ΟΛΟΙ οι gamers τον Snake. Must buy... η βασικα... ειναι ηδη αγορασμενο,ασχετα που τα εχω και τα 3 παιχνιδια.

Ο Κοτζιμα με εχει σιγουρο πελατη. :silly: Οχι αδικα παντως.

nikolaszax
03-06-2011, 16:27
Ας απολαυσουν ΟΛΟΙ οι gamers τον Snake..

Funny that you mention it γιατι περα απο το πρωτο chapter του mgs2 σε κανενα αλλο δεν θα παιξουμε σαν τον snake αλλα σαν τον big boss/raiden XD.Then again και ο big boss snake λεγοταν....

Nikoladim
03-06-2011, 16:56
Στο Psn είναι το MGS1 ή το twin snakes του Cube?

dimitrisasp
03-06-2011, 17:26
Στο Psn είναι το MGS1 ή το twin snakes του Cube?

Του PS1 ειναι. Το Twin το εχει αποκλειστικα η Nintendo!

Valkyre
03-06-2011, 17:49
^^ Kαι καλα θα κανει να το κρατησει αποκλειστικο αυτο το εκτρωμα!!

dimitrisasp
03-06-2011, 18:31
^^ Kαι καλα θα κανει να το κρατησει αποκλειστικο αυτο το εκτρωμα!!

Γιατι ρε συ? Απλα καλυτερα γραφικα εχει.. Τι δεν σ αρεσε?:swordfight:

aris13
03-06-2011, 18:48
Αυτό που σκότωσε το παιχνίδι ήταν η μεταφορά των mechanics του MGS2 στο Twin Snakes. Το first person aiming για παράδειγμα ήταν απαραίτητο στο 2 αφού το παιχνίδι ήταν "κλειστό" με στενούς διαδρόμους, αντιθέτως το 1 είχε μόνο ανοικτές περιοχές. Αυτό φαίνεται δεν το σκέφτηκε η ομάδα του Kojima με αποτέλεσμα το παιχνίδι να είναι στη καλύτερη μέτριο.

dimitrisasp
03-06-2011, 18:53
Το first person view αν θελεις μονο το χρησιμοποιεις ομως, σωστα?

messi10
03-06-2011, 23:18
Παει για αγορα,τρομερη collection αλλα λεω να αφησω το PW,το οποιο θα επερνα το καλοκαιρι,και να παω κατευθειαν με την Collection.
Παντως,χαλαστηκα πολυυυ που δεν θα εχει το, τρομερο, MGS 1. :(

DarkUSS
03-06-2011, 23:33
Αυτό που σκότωσε το παιχνίδι ήταν η μεταφορά των mechanics του MGS2 στο Twin Snakes. Το first person aiming για παράδειγμα ήταν απαραίτητο στο 2 αφού το παιχνίδι ήταν "κλειστό" με στενούς διαδρόμους, αντιθέτως το 1 είχε μόνο ανοικτές περιοχές. Αυτό φαίνεται δεν το σκέφτηκε η ομάδα του Kojima με αποτέλεσμα το παιχνίδι να είναι στη καλύτερη μέτριο.
To Twin Snakes δεν το έχει αναπτύξει εξ΄ ολοκλήρου η ομάδα του Kojima.

tnf50
05-06-2011, 21:38
Με αφορμη την hd συλλογη λεω και γω να ασχοληθω με τα mgs(δεν εχω ξαναπαιξει)...δε θα μπερδευτω ομως αν ξεκινησω κατ ευθειαν απο το 2?

dimitrisasp
05-06-2011, 21:52
Με αφορμη την hd συλλογη λεω και γω να ασχοληθω με τα mgs(δεν εχω ξαναπαιξει)...δε θα μπερδευτω ομως αν ξεκινησω κατ ευθειαν απο το 2?

Αρκετα γιατι βασιζεται πολυ στο στορι του! Ψαξε το στο Gamecube αν εχεις που εχει γινει remake με καλα γραφικα (για το MGS1 λεω) αλλιως στο PSstore οπως ειχε βγει για το PS1.

bill_dep
05-06-2011, 23:02
pote den tha katalavw gt den evalan mesa to 1...... krima polu.. hthela polu na to dw se HD analush..... pragmatika krima... pantws emena to 2 mou arese polu :/ htan apo ta polu kala pisteuw...

messi10
05-06-2011, 23:07
^Συμφωνω απολυτα.Προσωπικα απο τα προηγουμενα MGS πιο πολυ το 1 ηθελα. :(
Aλλα,μαλλον, παω για αγοτα απο Store.

hakoo
05-06-2011, 23:12
Εχει συζητηθει και αλλες φορες το θεμα και το εχω ξαναπει. Αν χρειαζεται τοση δουλεια για να ρετουσαριστει ενα παιχνιδι του ps2 και να φαινεται αξιοπρεπες σε HD τοτε ενα παιχνιδι του psone θα χρειαστει ενα μικρο remake. Ουτε τον χρονο, ουτε τα χρηματα εχουν σκοπο να δωσουν οι εταιριες για κατι τετοιο. Ο μοναδικος τροπος να βλεπαμε το MGS1 στο πακετο θα ηταν το Twin Snakes του Gamecube αλλα εκει παιζουν δικαιωματα της Ninty λογικα και γι'αυτο δεν μπορουν να το βγαλουν.

dimitrisasp
05-06-2011, 23:35
^ What he said!!! Ετσι ειναι. Οποιος θελει καλα γραφικα στο MGS1 μονο απο Gamecube/Wii

bill_dep
05-06-2011, 23:46
as to evazan etsi apla mesa tote san ps1 bonus dwro kserw gw...

apos1210
06-06-2011, 00:22
παιζω playstation apo to 99 και δηλωνω οτι δεν εχω παιξει ποτε MGS .. Ειμαι απαραδεκτος αλλα τωρα με τα HD θα τα τιμησω σιγουρα

messi10
07-06-2011, 15:50
Τι σας εχω,τι σας εχω;;;;

Original MGS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Θα υπαρχει,τελικα,το Original MGS στην Collection,ομως οχι μεσω του Blu-Ray.
Οταν θα παρουμε το παιχνιδι,θα υπαρχει ενας κωδικος που θα μας αφηνει να κατεβασουμε το Original MGS απο το PS Store!!!!!

http://www.andriasang.com/e/blog/2011/06/03/mgs_hd_zoe_hd_details/

Παιδια,αρα προσθεστε και αυτο στα παιχνιδια που περιμενουμε...Και μαλιστα κυκλοφορει τον Νοεμβριο του 2011.

tnf50
07-06-2011, 15:54
Αυτο θα ισχυει ετσι και αλλιως η θα δινουν κωδικο μονο αμα τα προπαραγγειλεις η κατι τετοιο?

messi10
07-06-2011, 16:27
Θα ισχυει οποτε κι αν το παρεις.
Θα υπαρχει το manual και -κατα πασα πιθανοτητα- αλλο ενα χαρτακι που θα λεει τον κωδικο.

Avenger_Seraphim
08-06-2011, 13:23
PS vita version on the way... Επίσης, αναφέρει τι θα γίνετε με το save file Που ήδη υπάρχει στο PSp απο το Peace Walker.



In the interview, Kojima speaks a bit about the Transfarring system that's being used for Kojima Productions' HD remakes, Metal Gear Solid Peace Walker HD Edition and Metal Gear Solid HD Edition (these are split in two for Japan, but combined together in other territories). Here's a bit of what's said:

Regarding MGS HD Edition, Konami is currently looking into PS Vita compatibility for MGS2 an MGS3.
As previously detailed, when you use Transfarring to move from the PS3 to the PSP in Peace Walker, the PS3 save file will be locked. However, the player can select to unlock it. When moving back from the PSP to the PS3, the PSP save file will be deleted.
Kojima expects there to be some visual fidelity loss when playing PS3 games on Vita, but Kojima Productions' goal is to make sure this doesn't have any effect on cooperative play.It seems that Konami is being strangely shy about confirming Metal Gear Solid HD Edition for Vita even though it's pretty clear that a Vita version is on the way.



Εικόνες του Peace Walker για PS3 εδω http://www.andriasang.com/e/galleries/2011/06/08/mgs_peace_walker_hd_screens/

desperate_gamer
09-06-2011, 02:30
Εγώ το MGS2 το είχα ΕΞΑΝΤΛΗΣΕΙ στο PS2. Είχα μαζέψει και όλα τα dog tags και το είχα βγάλει και στο European Extreme. Ήταν ΜΑΓΙΚΟ παιχνίδι.

Το θέμα είναι ότι δεν είμαι αρκετά μαζόχας να ξαναβγάλω το δάχτυλό μου με τη σκηνή βασανιστηρίου στο τέλος. ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ! ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ!!!!! Και το μισώ σε όλα τα παιχνίδια του Kojima =p Κι αν έχει τέτοιο trophy, δεν θα το κάνω. Εφιάλτης μου έχει μείνει! :'(

hakoo
09-06-2011, 03:16
HD footage of peace walker
http://www.gametrailers.com/video/e3-2011-peace-walker-gameplay/715405

WolfRathmA
09-06-2011, 06:29
Σιγα τη διαφορα παντως στο Peace walker. Απλα τα τετραγωνα (pixels) ειναι πιο τετραγωνα. LOL =P

dimitrisasp
09-06-2011, 14:23
Nαι το Peace Walker φαινεται πολυ ασχημο βασικα. Καλυτερο στο PSP..

hakoo
09-06-2011, 14:25
^^Yep, θα το παιξω στο psp τελικα.

nikolaszax
09-06-2011, 14:27
Μπλιαχ το peace walker....upscale ουσιαστικα στο ps3,σαν ps1 hd μοιαζει :P.
Περιμενα να καναν καμμια αλλαγη(textures κτλ),αλλα μαλλον ζηταω πολλα.
Still ,ince i don't have a psp i have no choice....

Avenger_Seraphim
09-06-2011, 19:20
Δεν ξερω αλλα η κοναμι απλά θελει ευκολο χρήμα χωρίς ιδιαίτερο κόπο :Ρ Ποιος αλλος δεν θα το ηθελε αυτό βασικα xD Good work konami! You did it xD

Aparadektos
09-06-2011, 20:10
Εγώ το MGS2 το είχα ΕΞΑΝΤΛΗΣΕΙ στο PS2. Είχα μαζέψει και όλα τα dog tags και το είχα βγάλει και στο European Extreme. Ήταν ΜΑΓΙΚΟ παιχνίδι.

Το θέμα είναι ότι δεν είμαι αρκετά μαζόχας να ξαναβγάλω το δάχτυλό μου με τη σκηνή βασανιστηρίου στο τέλος. ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ! ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ!!!!! Και το μισώ σε όλα τα παιχνίδια του Kojima =p Κι αν έχει τέτοιο trophy, δεν θα το κάνω. Εφιάλτης μου έχει μείνει! :'(
Εγώ τέτοιο κάψιμο είχα με το snake eater...το αγαπημένο μου τις σειράς.. τα λόγια είναι περιττά για αυτό το παιχνίδι πραγματικά... θυμάμαι το κώλυμα να βρω και να πυροβολήσω όλους τους βατράχους για το stealth camo πω πω... ότι νάνε!! ειδικά οι τελευταίοι που είναι πάνω στην καταδίωξη με την μηχανή lol...

DarkUSS
09-06-2011, 20:34
Πιο καθαρό footage από το PW.

-ltzmu6RB1I

tnf50
09-06-2011, 21:34
Δε φαινεται ασχημο

desperate_gamer
10-06-2011, 03:06
Εγώ τέτοιο κάψιμο είχα με το snake eater...το αγαπημένο μου τις σειράς.. τα λόγια είναι περιττά για αυτό το παιχνίδι πραγματικά... θυμάμαι το κώλυμα να βρω και να πυροβολήσω όλους τους βατράχους για το stealth camo πω πω... ότι νάνε!! ειδικά οι τελευταίοι που είναι πάνω στην καταδίωξη με την μηχανή lol...

Εμένα το Snake Eater δεν μ' άρεσε τόσο. Το όλο setting με τη ζούγκλα δεν με ενθουσίασε τόσο όσο το MGS2. Το MGS2 είναι από τα αγαπημένα μου παιχνίδια ever. Αλλά έχει και το MGS3 τις στιγμές του.

Θα κάτσεις να τα ξανακάνεις τώρα όλα αυτά; =p

LeoTheAkuma
10-06-2011, 03:18
Τιποτα ιδιαιτερο το Peace Walker αλλα απλα ειναι η μεταφορα απο PSP σε 360.Ευκολο χρημα για την ΚΟΝΑΜΙ να το κανει multiplatform.Σπουδαια κινηση της MS να παρει ολα τα MGS για να τα απολαυσουν και αλλοι που δεν ειχαν την ευκαιρια.Μπραβο.

kostinho8
10-06-2011, 11:52
Πως κ πως περιμενω να ξαναπαιξω τον sniper boss στο mgs3.o καλυτερος boss σε παιχνιδι ever!
Το peace walker ειναι ασχετο με την υποθεση των mgs η ειναι κατι σαν 1.5 π.χ

nikolaszax
10-06-2011, 12:00
Πως κ πως περιμενω να ξαναπαιξω τον sniper boss στο mgs3.o καλυτερος boss σε παιχνιδι ever!
Το peace walker ειναι ασχετο με την υποθεση των mgs η ειναι κατι σαν 1.5 π.χ

Κατι σαν 3.5 μαλλον θες να πεις :P.Ουσιαστικα συνεχιζει την ιστορια του big boss απο το 3ο μερος και πως εγινε αυτος που εγινε στα πρωτα metal gear.

Aparadektos
10-06-2011, 14:24
Εμένα το Snake Eater δεν μ' άρεσε τόσο. Το όλο setting με τη ζούγκλα δεν με ενθουσίασε τόσο όσο το MGS2. Το MGS2 είναι από τα αγαπημένα μου παιχνίδια ever. Αλλά έχει και το MGS3 τις στιγμές του.

Θα κάτσεις να τα ξανακάνεις τώρα όλα αυτά; =p
Το ψήνω... :c030: αν έχει trophys βεβαια... :first:
Όσο για το 2 ήταν από τα πρώτα σου παιχνίδια στο ps2 να φανταστώ έτσι? εγώ πάντως αν εβαζα σειρά προτεραιότητας στα mgs (που δεν θέλω να το κάνω διότι είναι όλα μαμάτα) θα ήταν 3,1,2,4, όπως πάει και το story δηλαδή.. :P

desperate_gamer
11-06-2011, 01:42
Το ψήνω... :c030: αν έχει trophys βεβαια... :first:
Όσο για το 2 ήταν από τα πρώτα σου παιχνίδια στο ps2 να φανταστώ έτσι? εγώ πάντως αν εβαζα σειρά προτεραιότητας στα mgs (που δεν θέλω να το κάνω διότι είναι όλα μαμάτα) θα ήταν 3,1,2,4, όπως πάει και το story δηλαδή.. :P

Ναι το MGS2 ήταν ΤΟ πρώτο μου παιχνίδι στο PS2. Είχα ήδη λατρέψει το MGS1 και ήμουν σίγουρος για το τι θα πάρω. Και όταν είδα και τα γραφικά... :a038-1: και έπαιξα και το παιχνίδι... έρωτας!

Εγώ προτιμώ 2,1,4,3 (το 2 και το 1 παίζει λίγο στο all time fav. Τελείως διαφορετικά και τα δύο!).

dimitrisasp
14-06-2011, 11:39
Για εσας που ελπιζετε σε ενα remake του MGS1! Οχι απλα HD! FULL FRONTAL EPIC LEGENDARY REMAKE OF PURE AWESOMENESS!!! (κωδικη ονομασια FFELROPA)

http://www.gameover.gr/news/Πιθανό-το-remake-του-Metal-Gear-Solid-1.16304.html (http://www.gameover.gr/news/%CE%A0%CE%B9%CE%B8%CE%B1%CE%BD%CF%8C-%CF%84%CE%BF-remake-%CF%84%CE%BF%CF%85-Metal-Gear-Solid-1.16304.html)

tnf50
14-06-2011, 17:59
Λενε οτι ισως να το κανουν remake,οχι οτι ειναι σιγουρο...τελεια...ειμαι αναγκασμενος να αρχισω απο το 2

kostinho8
17-06-2011, 00:37
http://www.zavvi.com/games/platforms/ps3/metal-gear-solid-hd-collection/10480724.html
:yes: 18 νοεμβρη

messi10
17-06-2011, 00:52
Το Νοεμβριο ΚΑΙ αυτο;;;(!)

stavros88
17-06-2011, 01:20
Λενε οτι ισως να το κανουν remake,οχι οτι ειναι σιγουρο...τελεια...ειμαι αναγκασμενος να αρχισω απο το 2

μια ερωτηση να σου κανω.τα εχες ξαναπαιξει τα παιχνιδια και τωρα θες να ξαναπαιξεις απλα σε HD ή τωρα πρωτη φορα θα παιξεις?αν παιζεις 1η φορα τοτε πρεπει να ξεκινησεις απο το 1ο!!!

tnf50
17-06-2011, 08:39
μια ερωτηση να σου κανω.τα εχες ξαναπαιξει τα παιχνιδια και τωρα θες να ξαναπαιξεις απλα σε HD ή τωρα πρωτη φορα θα παιξεις?αν παιζεις 1η φορα τοτε πρεπει να ξεκινησεις απο το 1ο!!!


Οχι φιλε δεν εχω ξαναπαιξει στη ζωη μου mgs (εκτος απο τα demo)...oμως απο οτι ειδα το 1 δεν εχει ωραια γραφικα και gameplay(για την εποχη του ειναι τελειο ομως) οποτε λεω να το προσπερασω. Ποια ειναι η σειρα των παιχνιδιων? 1,sons of liberty,snake eater και τελος guns of the patriots?

jk_blue_tiger
18-06-2011, 01:39
Οχι φιλε δεν εχω ξαναπαιξει στη ζωη μου mgs (εκτος απο τα demo)...oμως απο οτι ειδα το 1 δεν εχει ωραια γραφικα και gameplay(για την εποχη του ειναι τελειο ομως) οποτε λεω να το προσπερασω. Ποια ειναι η σειρα των παιχνιδιων? 1,sons of liberty,snake eater και τελος guns of the patriots?

Εαν προσπερασεις το 1 κανεις ιεροσυλια.
Το 1ο ηταν το παιχνιδι για το οποιο αγορασα το PSX.
Καποια παιχνιδια δεν τα παιζουμε για τα 720p γραφικα τους
ή για τον DTS ηχο τους.
Τα παιζουμε για το σεναριο, το κολλημα, το gameplay.
Εσυ θα χασεις.

tnf50
18-06-2011, 09:22
Εαν προσπερασεις το 1 κανεις ιεροσυλια.
Το 1ο ηταν το παιχνιδι για το οποιο αγορασα το PSX.
Καποια παιχνιδια δεν τα παιζουμε για τα 720p γραφικα τους
ή για τον DTS ηχο τους.
Τα παιζουμε για το σεναριο, το κολλημα, το gameplay.
Εσυ θα χασεις.

Μα ουτε και γω παιζω ενα παιχνιδι για τα γραφικα του. Οταν ομως ειναι παλιο εχει διαφορα bug κτλπ...ενταξει ισως να του δωσω μια ευκαιρια(εδω που τα λεμε κατεβασα emulator μονο και μονο για να παιξω τα παλια tenchu στο pc)

Valkyre
20-06-2011, 14:27
Πραγματικα...μην αφησεις το MGS1....ή αν το αφησεις πες ψεμματα μην το μαθω εγω... γιατι μετα θα σε ψαξω να σε βρω... Chigurh style... :P

tnf50
20-06-2011, 14:43
Αντε με πεισατε...αλα ΜΟΝΟ αν το συμπεριλαβουν στο collection. Κυριως το rising με νοιαζει απο τα mgs αλλα wth? Ολοι λενε οτι η σειρα ειναι καλυτερη και απο ταινια οποτε γιατι να τη χασω?

jk_blue_tiger
20-06-2011, 14:53
Αντε με πεισατε...αλα ΜΟΝΟ αν το συμπεριλαβουν στο collection. Κυριως το rising με νοιαζει απο τα mgs αλλα wth? Ολοι λενε οτι η σειρα ειναι καλυτερη και απο ταινια οποτε γιατι να τη χασω?

Η Konami εχει προβλεψει και περιπτωσεις απιστων :a122:σαν και του λογου σου
και φροντισε να συμπεριλαβει μεσα στο πακετο κωδικο για να το κατεβασεις τζαμπα.
http://gamrconnect.vgchartz.com/thread.php?id=129591&page=
Αν μετα και απο αυτο το post δεν το αγορασεις οταν βγει το κεφαλιον σου
επικηρυσσεται:a098::a045:
Το wanted poster σου θα αναρτηθει σε ολα τα threads του forum :e055gf:

tnf50
20-06-2011, 14:57
Δε θα το αγορασω...οχι νταξει θα το παρω...

HarrisDo
21-06-2011, 13:50
Το 2 θα έχει και τα Bonus Missions του Substance?

dimitrisasp
21-06-2011, 18:51
Ψηνω να κατεβασω το MGS1 στο PSP αλλα 10 ευρα??? Εμπρος καλο μου ISO.. :P

tnf50
16-07-2011, 15:45
Το metal gear 3 θα ειναι το original ή η εκδοση στην οποια εχουν την καμερα πισω απο τον παιχτη(μου διαφευγει το ονομα)?

jk_blue_tiger
16-07-2011, 19:05
Το 2 θα έχει και τα Bonus Missions του Substance?


Το metal gear 3 θα ειναι το original ή η εκδοση στην οποια εχουν την καμερα πισω απο τον παιχτη(μου διαφευγει το ονομα)?

Δειτε λεπτομερειες εδω:
http://metalgear.wikia.com/wiki/Metal_Gear_Solid:_HD_Collection
και εδω
http://www.thesixthaxis.com/2011/06/03/more-metal-gear-solid-hd-collection-details-emerge/

HarrisDo γραφουν οτι μαλλον δεν θα περιλαμβανεται η substance εκδοση.
Οποτε τοτε no vr missions. Μεχρι ομως να κυκλοφορησει ή να γραφει κατι επισημο απο την Konami ας περιμενουμε.

Tnf η εκδοση που MGS 3 που θα περιλαμβανεται μαλλον θα ειναι η Subsistence.
Οποτε το πιο λογικο ειναι οτι θα υπαρχει αυτη η camera (third-person camera) που σε ενδιαφερει στην hd εκδοση.

HarrisDo
18-07-2011, 00:56
Δειτε λεπτομερειες εδω:
http://metalgear.wikia.com/wiki/Metal_Gear_Solid:_HD_Collection
και εδω
http://www.thesixthaxis.com/2011/06/03/more-metal-gear-solid-hd-collection-details-emerge/

HarrisDo γραφουν οτι μαλλον δεν θα περιλαμβανεται η substance εκδοση.
Οποτε τοτε no vr missions. Μεχρι ομως να κυκλοφορησει ή να γραφει κατι επισημο απο την Konami ας περιμενουμε.

Tnf η εκδοση που MGS 3 που θα περιλαμβανεται μαλλον θα ειναι η Subsistence.
Οποτε το πιο λογικο ειναι οτι θα υπαρχει αυτη η camera (third-person camera) που σε ενδιαφερει στην hd εκδοση.


:o .. κακό αυτό. Πολύ καλές αποστολές είχε το Substance..είναι κρίμα να μην περιλαμβάνονται..

dimitris212
18-07-2011, 15:02
Αυτή είναι παιχνιδάρα, πως και πως αναμένω...!! Αντε ρε Νοέμβρηηηη

messi10
18-07-2011, 17:33
^Για την ακριβεια, παιχνιδαρες. :D

tnf50
18-07-2011, 19:49
^Για την ακριβεια, παιχνιδαρες. :D


Αυτο και αν ειναι λογος να το παρω. 3 παιχνιδια στην τιμη του ενος...και το ico+sotc φυσικα

WolfRathmA
19-07-2011, 02:57
Να γινει μεταφορα του thread στο Sub-forum του Metal Gear please!!!



5K6x0XB62eE

ele80
20-07-2011, 08:37
Μακαρι να κανουν remake το 1ο!!!!!

carnage
31-07-2011, 13:44
Στα 60 fps θα τρεχει το Peace Walker HD

http://www.gameover.gr/news/%CE%A3%CF%84%CE%B1-60fps-%CE%B8%CE%B1-%CF%84%CF%81%CE%AD%CF%87%CE%B5%CE%B9-%CF%84%CE%BF-MGS-Peace-Walker-HD.16694.html

spaik8322
08-08-2011, 12:51
παιδια επειδη διαβασα το τοπικ που εχει ανοιχτει θα ηθελα μια διευκρινιση
θα βγει metal gear solid collection??
δηλαδη θα εχει ολα τα mgs αυτη η εκδοση??
οταν ειχα ps1 ειχα παιξει το mgs και ειχα παθει την πλακα μου,επειτα βγηκε το mgs 2 στο ps2 και ετσι αναγκαστηκα να πουλησω το ps1 για το ps2 μονο και μονο για αυτο το παιχνιδι.εχω παιξει και τα 2 και τα εχω λιωσει ..
βεβαια ομολογω οτι το 1 μου αρεσε καθως ειχε κατι bosses φοβερα,αν θυμαμαι καλα καθως εχουν περασει και πολλααααα χρονια ππου το ειχα παιξει σε μια μανα επρεπε να βγαλεις τον μοχλο απο τη θυρα 1 και να το βαλεις στη θυρα 2 για να μην καταλαβαινει τις κινησεις που θα κανεις μιλαμε τρομερο..
βεβαια και το 2 ειχε την μαγεια του..
σαν νεος κατοχος ps3 ειχα σκοπο να παρω το mgs 4 διχως να εχω παιξει το mgs 3 αλλα αν αληθευει οτι θα βγει κολεξιον με τα mgs τοτε αξιζει να περιμενω..
απλα οποιος ξερει ας με ενημερωσει αν και ποια mgs θα περιλαμβανει αυτη η εκδοση

Leon_DiZ
09-08-2011, 06:18
απλα οποιος ξερει ας με ενημερωσει αν και ποια mgs θα περιλαμβανει αυτη η εκδοση

Πρώτο ποστ


Η Konami μόλις ανακοίνωσε ότι θα κυκλοφορήσει μια MGS HD Collection και θα περιλαμβάνει τα παιχνίδια MGS2, MGS3 και MGS PW.

http://i.imgur.com/SuN6l.png

Εγώ από την σειρά έχω παίξει μόνο το 3ομ το οποίο ήταν υπέροχο.θα την πάρω σίγουρα την συλλογή μόνο και μόνο για το 3ο και απ' ο,τι ξέρω και τα αλλά ναι κορυφαία.

spaik8322
11-08-2011, 18:43
ρε παιδια,ασχετο αλλα ποσα mgs εχουν βγει?
εγω εχω παιξει τα mgs 1 και 2 στις αντιστοιχες κονσολες ps1 και 2
το 3 δεν το εχω δει και ξερω οτι στο ps3 εχει βγει το mgs guns of patriot αν δεν κανω λαθος
οποτε το mgs pw τι ειναι??

enstikto
11-08-2011, 18:53
MGS - PS1
MGS 2 & 3 = PS2
MGS4 (Guns of the Patriots) = PS3
MGS PW = PSP

spaik8322
11-08-2011, 19:07
οκ ευχαριστω,
ελεγα και εγω ποσα επεισοδια εχω χασει ???

dreamer
12-08-2011, 12:41
palia ixe anakinothi oti me to metal gear hd collection tha edinan doro meso psn ke to metal gear solid, etsi ine?

Diavasa se ena site oti isxiei mono gia asia ayto (alla den tha exi mesa sti sillogi to peace walker). Sto idio site grafi oti simperilamvanonte ke ta palia metal gear pu ixan kikloforisi sto MSX

http://www.examiner.com/video-game-news-in-national/metal-gear-solid-hd-collection-includes-metal-gear-and-metal-gear-2-solid-snake

spaik8322
12-08-2011, 12:51
καπου το ειχα διαβασει και εγω οτι θα εδιναν κωδικο και κατι τετοια αλλα δεν ξερω ,και εδω το ελεγαν κατι παιδια αν δεν κανω λαθος αλλα νομιζω οτι στο google που εψαχνα κατι ειχα βρει.
θα το ποσταρω μολις το ξαναβρω
παντος εγω θα ηθελα να ηταν πληρεις η συλλογη δλδ να τα εχει ολα απο το 1 εως το τελευταιο αλλωστε για αυτο λεγετε και collection

Leon_DiZ
12-08-2011, 15:37
Απευθείας απο την πηγή.

Ιαπωνία
https://twitter.com/hideo_kojima_en/status/101929143385604096
https://twitter.com/hideo_kojima_en/status/101929190508605440
https://twitter.com/hideo_kojima_en/status/101929229796638720

The rest
https://twitter.com/hideo_kojima_en/status/101930023501565953
https://twitter.com/hideo_kojima_en/status/101930074223280128
https://twitter.com/hideo_kojima_en/status/101930135887945728

Περίληψη: ιαπωνία παίρνουν όλα εκτός απο το Peace Walker, εμείς όλα εκτός απο το MGS1. Δεν με χαλάει καθόλου. Τρομερή συλλογή, απλά!! Να παίρνουν παράδειγμα και άλλοι (Nomura :a014:)

Και το 2 είναι και αυτό η έκδοση "subsistence" (substance)

dreamer
12-08-2011, 18:41
ooo malakia ithela poli na pekso ksana to metal gear solid..

Leon_DiZ
12-08-2011, 23:10
Και για τις trophies bitches :silly: εικόνα απο τα trophies του 2 και 3

https://twitter.com/hideo_kojima_en/status/101925049178652673



ooo malakia ithela poli na pekso ksana to metal gear solid..

Μπορείς να το πάρεις απο psn, δεν είναι και ακριβό. Ασε που καλύτερα να πρέπει να αγοράζεις αυτό παρά το PW HD (και αν τους το δώσουν)

jk_blue_tiger
13-08-2011, 10:36
Απευθείας απο την πηγή.

Ιαπωνία
https://twitter.com/hideo_kojima_en/status/101929143385604096
https://twitter.com/hideo_kojima_en/status/101929190508605440
https://twitter.com/hideo_kojima_en/status/101929229796638720

The rest
https://twitter.com/hideo_kojima_en/status/101930023501565953
https://twitter.com/hideo_kojima_en/status/101930074223280128
https://twitter.com/hideo_kojima_en/status/101930135887945728

Περίληψη: ιαπωνία παίρνουν όλα εκτός απο το Peace Walker, εμείς όλα εκτός απο το MGS1. Δεν με χαλάει καθόλου. Τρομερή συλλογή, απλά!! Να παίρνουν παράδειγμα και άλλοι (Nomura :a014:)

Και το 2 είναι και αυτό η έκδοση "subsistence" (substance)

Για οσους δεν καταλαβαν απο το post του Lnds500 η collection θα περιλαμβανει ΚΑΙ τις original MSX εκδοσεις των Metal Gear & Metal Gear 2.
http://asia.gamespot.com/news/6328667/kojima-clarifies-metal-gear-hd-collection-contents?tag=newstop%3Btitle%3B8

spaik8322
13-08-2011, 10:42
δηλαδη αλλη εκδοση θα βγει σε ασια και αλλη για ευρωπη??
για εμας ισχυει οτι θα περιλαμβανει τα mgs 2,mgs 3 και mgs pw??
σορυ αλλα εχω μπερδευτει

jk_blue_tiger
13-08-2011, 11:07
δηλαδη αλλη εκδοση θα βγει σε ασια και αλλη για ευρωπη??
NAI
για εμας ισχυει οτι θα περιλαμβανει τα mgs 2,mgs 3 και mgs pw??
NAI
σορυ αλλα εχω μπερδευτει

Ισχυει οτι ειχαμε γραψει παραπανω ΣΥΝ ακομα 2 games.

SOLID SNAKE MGS
13-08-2011, 12:10
η collection θα περιλαμβανει ΚΑΙ τις original MSX εκδοσεις των Metal Gear & Metal Gear 2.

θα ειναι και σε ευροπη και σε ασια το MG&MG2???

MalFUNct10N
13-08-2011, 12:24
Metal Gear 1 και Metal Gear 2 : Solid Snake συμπεριλαμβάνονται στο MGS3 : Subsistence, εφ' όσον θα κυκλοφορήσει παντού, θα υπάρχουν σε όλες τις εκδόσεις..

jk_blue_tiger
14-08-2011, 13:40
Συλλεκτικη εκδοση (4.000 αντιτυπα σε ολο τον κοσμο), θα κυκλοφορησει απο το zavvi την ιδια ημερα (25/11) με την απλη εκδοση.
Θα περιλαμβανει:
α) steelbook συσκευασια
β) 5 συλλεκτικες καρτες
γ) κωδικο για να κατεβασεις το Metal Gear Solid (Psx version)
δ) το τελευταιο game δλδ το MGS 4:Guns of the Patriots
Η τιμη ειναι αρκετα τσιμπημενη: 70 λιρες
http://thehut.pantherssl.com/productimg/0/600/600/17/10532517-1313163715-778142.jpg
http://www.zavvi.com/games/platforms/ps3/metal-gear-solid-ultimate-hd-collection-zavvi-world-exclusive/10532517.html

Leon_DiZ
14-08-2011, 14:50
Συλλεκτικη εκδοση (4.000 αντιτυπα σε ολο τον κοσμο), θα κυκλοφορησει απο το zavvi την ιδια ημερα (25/11) με την απλη εκδοση.
Θα περιλαμβανει:
α) steelbook συσκευασια
β) 5 συλλεκτικες καρτες
γ) κωδικο για να κατεβασεις το Metal Gear Solid (Psx version)
δ) το τελευταιο game δλδ το MGS 4:Guns of the Patriots
Η τιμη ειναι αρκετα τσιμπημενη: 70 λιρες
http://thehut.pantherssl.com/productimg/0/600/600/17/10532517-1313163715-778142.jpg
http://www.zavvi.com/games/platforms/ps3/metal-gear-solid-ultimate-hd-collection-zavvi-world-exclusive/10532517.html

οντως ειναι ακριβο. ξερει κανεις ποσο εχει το 1ο στο psn?? ειμαι στο εξωτερικο και δεν μπορω να το δω

modecris
14-08-2011, 15:01
^^ 9.90Ε.

jk_blue_tiger
14-08-2011, 15:21
Η απλη συλλογη πουλιεται 29 λιρες. Το MGS4 στις 15 λιρες. Συνολο 44 λιρες = 50ευρω
+10 ευρω το Metal Gear Solid = 60 ευρω
Με την συλλεκτικη πληρωνεις 70 λιρες = 80 ευρω δλδ 20 ευρω παραπανω για την συσκευασια steelbook και τις 5 καρτες. Not worth it for me.

Leon_DiZ
14-08-2011, 16:56
Η απλη συλλογη πουλιεται 29 λιρες. Το MGS4 στις 15 λιρες. Συνολο 44 λιρες = 50ευρω
+10 ευρω το Metal Gear Solid = 60 ευρω
Με την συλλεκτικη πληρωνεις 70 λιρες = 80 ευρω δλδ 20 ευρω παραπανω για την συσκευασια steelbook και τις 5 καρτες. Not worth it for me.

το amazon το εχει 10 το 4ο. οντως, δεν αξιζει

Stefanos
14-08-2011, 17:29
Εγω πιστευω πως ειναι καλη τιμη το ολο πακετο αν αναλογιστει κανεις οτι θα εχει (μονο) 4.000 αντιτυπα σε ολο τον κοσμο!
Υ.Γ. : εξαλου υποτιθεται πως ολοι οι Fans's της σειρας εχουν το MGS4 οποτε δεν εχει νοημα η συγκριση του σκετο σαν τιμη.

dreamer
14-08-2011, 21:27
ligo akrivi i special edition alla sigura logo posotitas tha gini anarpasti

akoma ke tora oi palies 'special edition' (px subsistence) tu metal gear ine panakrives ke diskolo na tis vris tora

dimitrisasp
17-08-2011, 12:40
Καλα δεν αξιζει σιγουρα.. Αλλ εχω μια απορια. Το MGS4 θα παει και στο XBOX?

tonybsg
17-08-2011, 12:47
^^Ήδη ξεπούλησε και υπάρχουν listings στο ebay με υπερδιπλάσια τιμή. :D :P

jk_blue_tiger
17-08-2011, 19:20
Καλα δεν αξιζει σιγουρα.. Αλλ εχω μια απορια. Το MGS4 θα παει και στο XBOX?

H Ultimate Edition θα κυκλοφορησει μονο για PS3.
Οποτε η απαντηση ειναι οχι.
http://collectorsedition.org/7435/metal-gear-solid-ultimate-hd-collection-zavvi-world-exclusive-only-4000-worldwide

Leon_DiZ
18-08-2011, 16:16
^^Ήδη ξεπούλησε και υπάρχουν listings στο ebay με υπερδιπλάσια τιμή. :D :P

μολις τα ειδα και εγω. νταξει, απο την επομενη συλλεκτικη θα αρχισω να αγοραζω και εγω και μετα θα τις πουλαω. ειναι που παιρνεις 1 για σενα και ενα για τον βλακα που θα δωσει 399 λιρες για να το παρει και βγαζεις το κοστος για τα παιχνιδια και το PS3 σου (πλεον).

Leon_DiZ
19-08-2011, 01:00
μερικες εικονες (αν δεν σας τις βγαλει σε HD, πατηστε το "HI-RES MODE" πανω δεξια)

http://www.joystiq.com/screenshots/full/metal-gear-solid-peace-walker-hd-gamescom-2011/#/0

http://www.joystiq.com/screenshots/full/metal-gear-solid-2-hd-gamescom-2011/#/0

http://www.joystiq.com/screenshots/full/metal-gear-solid-3-hd-gamescom-2011/#/0

UPDATE

δεν ηξερα οτι θελουν να φτιαξουν και το πρωτο
http://www.eurogamer.net/articles/2011-06-10-konami-wants-to-re-imagine-mgs-in-hd

asdys
19-08-2011, 11:56
δεν ηξερα οτι θελουν να φτιαξουν και το πρωτο
http://www.eurogamer.net/articles/2011-06-10-konami-wants-to-re-imagine-mgs-in-hd

δεν νομιζω οτι υπαρχει λογος να το ξανακανουν ολο απ την αρχη. Ενα απλα HD remake στο Twin Snakes ειναι αρκετο νομιζω.

Leon_DiZ
19-08-2011, 12:21
δεν νομιζω οτι υπαρχει λογος να το ξανακανουν ολο απ την αρχη. Ενα απλα HD remake στο Twin Snakes ειναι αρκετο νομιζω.

διαβαζα κατι κριτικες απο fans τις σειρας και το θαβουνε το twin snakes (den το εχω παιξει ποτε, δεν ξερω). ωραιο θα ηταν παντως, να κρατησουν το voice acting και απλα να κανουν τα γραφικα με την μηχανη του 4 ή του Uprising.

aris13
19-08-2011, 13:16
PAL BOX ART
http://i.imgur.com/dSYXS.jpg

MGS3 Pics
http://i.imgur.com/RRqyM.jpg
http://i.imgur.com/y7lrf.jpg
http://i.imgur.com/UF7RH.jpg

MGS2 Pics
http://i.imgur.com/Hl3fp.jpg
http://i.imgur.com/ZqTWi.jpg
http://i.imgur.com/BiiB8.jpg
http://i.imgur.com/fCM0I.jpg
http://i.imgur.com/uidw8.jpg

VR MISSIONS CONFIRMED!!!!!
http://i36.tinypic.com/rk1vn4.gif

dimitrisasp
19-08-2011, 13:22
To Tanker ηταν η αγαπημενη μου πιστα στο 2! Μερικες φορες εβαζα το δισκακι μονο και μονο για να το περασω και να το κλεισω! Δεν μου κανουν εντυπωση παντως τα γραφικα. Τοτε ηταν ωραια σιγουρα..

asdys
19-08-2011, 14:52
διαβαζα κατι κριτικες απο fans τις σειρας και το θαβουνε το twin snakes (den το εχω παιξει ποτε, δεν ξερω). ωραιο θα ηταν παντως, να κρατησουν το voice acting και απλα να κανουν τα γραφικα με την μηχανη του 4 ή του Uprising.

ουτε και γω το εχω παιξει και εχω ακουσει κ εγω τα ιδια αρνητικα σχολια απο πολλους. Απ οσο εχω καταλαβει το μονο του "ατοπημα" ηταν οτι τα cut scenes ηταν σκηνοθετημενα απο καποιον αλλο (οχι τον ιδιο τον Kojima δλδ απλα με την επιβλεψη του). Ειχε προσπαθησει στην αρχη να τα κανει ολοιδια (σκηνοθετικα παντα) οπως το κανονικο metal gear αλλα ο Kojima τα απεριψε λεγοντας του να τα κανει ο ιδιος απ την αρχη για ανανεωση κλπ. Κατηγορουνται οτι τελικα κατεληξαν πολυ "ποζεραδικα".

Οσο εχω δει παντως εμενα μια χαρα αψογο μου φαινεται.



To Tanker ηταν η αγαπημενη μου πιστα στο 2! Μερικες φορες εβαζα το δισκακι μονο και μονο για να το περασω και να το κλεισω! Δεν μου κανουν εντυπωση παντως τα γραφικα. Τοτε ηταν ωραια σιγουρα..

Καλα δεν νομιζω πως εντυπωσιαζεται κανεις απο τετοια γραφικα πλεον. Λογικο ειναι ειναι αρκατα παλια για να μας εντυπωσιασουν. Ουτε αυτος ειναι ο σκοπος τους. Απλα με το HD θα ειναι πιο ευκολο στο ματι. + οτι μπορει το snake eater να τρεχει πλεον σε 60 και οχι 30 καρε...αυτο μετραει!

Leon_DiZ
20-08-2011, 11:37
http://www.joystiq.com/2011/08/19/konami-dishes-out-mgs-snake-eater-hd-footage-at-gamescom/

Gameplay απο το MGS3

dreamer
20-08-2011, 12:32
^^Ήδη ξεπούλησε και υπάρχουν listings στο ebay με υπερδιπλάσια τιμή. :D :P

opios prolave prolave, osoi piran parapano apo 1 kommati i apla thelun na to pulisun sigura tha vgun kerdismenoi!

dimitrisasp
20-08-2011, 14:13
Ειναι απιστευτο το τι αποτελει συλλεκτικο αντικειμενο. Απλα και μονο επειδη ειναι σε καλυτερη θηκη και εχει κατι επιπλεον. Και μιλαμε για παιχνιδια που οι περισσοτεροι τα εχουμε..

tonybsg
20-08-2011, 14:21
Βασικά δεν είναι μόνο για αυτούς τους λόγους Δημήτρη, στην συγκεκριμένη περίπτωση είναι κυρίως ο περιορισμένος αριθμός stock, που είναι και αριθμημένος κιόλας. Δηλαδή, το "limited and numbered" είναι που εκτοξεύει την αξία του αντικειμένου στα ύψη. Και φυσικά το γεγονός ότι είναι worldwide exclusive.


opios prolave prolave, osoi piran parapano apo 1 kommati i apla thelun na to pulisun sigura tha vgun kerdismenoi!

Φίλε dreamer διάβασα σε άλλο φόρουμ ότι όποιος παρήγγειλε πολλά κομμάτια, το zavvi έστειλε mail και άλλαξε την ποσότητα σε 1τμχ/πελάτη. :)

dreamer
21-08-2011, 02:16
den to iksera ayto, pantos ego skeftome sovara na kratiso sfragismeno to diko mu ke na to puliso argotera :P

aris13
22-08-2011, 13:32
Από το twitter του Kojima.

http://i.imgur.com/cXefu.jpg
http://i.imgur.com/2uo1Q.jpg
http://i.imgur.com/SCT5q.jpg
http://i.imgur.com/pj5q2.jpg
http://i.imgur.com/suP5y.jpg
http://i.imgur.com/id7B9.jpg
http://i.imgur.com/jrpp1.jpg
http://i.imgur.com/Ox7mc.jpg
http://i.imgur.com/m6Pgt.jpg

fotaras
23-08-2011, 16:54
πωπω εσεις οι moderators εισαστε πολυ απαισιοδοξοι!!εγω τις ελπιδες μου τις εχω παντως και σε συνδυασμο με αυτο http://www.ps3forums.gr/vb/showpost.php?p=239788&postcount=2563 ελπιζω σε μια ολοκληρωμενη συλλογη της σειρας.
Τελικα με ακουσε ο μεγαλος Κοτζιμα και ικανοποιησε την επιθυμια μου LOL!
Ανυπομονω να ξαναπαιξω το snake eater που το ειχα λιωσει στο ps2.Απο οτι διαβαζω θα ειναι η δευτερη εκδοση με ολα τα εξτρα καλουδια που ειχε,βαλε και τα trophies,χαμος θα γινει,θα πεσει πολυ λιωσιμο!
Μια ερωτηση μονο,το peace walker χρονολογικα που τοποθετειται στην υπολοιπη σειρα?

Leon_DiZ
23-08-2011, 17:05
Τελικα με ακουσε ο μεγαλος Κοτζιμα και ικανοποιησε την επιθυμια μου LOL!
Ανυπομονω να ξαναπαιξω το snake eater που το ειχα λιωσει στο ps2.Απο οτι διαβαζω θα ειναι η δευτερη εκδοση με ολα τα εξτρα καλουδια που ειχε,βαλε και τα trophies,χαμος θα γινει,θα πεσει πολυ λιωσιμο!
Μια ερωτηση μονο,το peace walker χρονολογικα που τοποθετειται στην υπολοιπη σειρα?

Metal Gear series (http://en.wikipedia.org/wiki/Metal_Gear_%28series%29) fictional chronology


Metal Gear Solid 3: Snake Eater (http://en.wikipedia.org/wiki/Metal_Gear_Solid_3:_Snake_Eater)
Metal Gear Solid: Portable Ops (http://en.wikipedia.org/wiki/Metal_Gear_Solid:_Portable_Ops)
Metal Gear Solid: Peace Walker
Metal Gear (http://en.wikipedia.org/wiki/Metal_Gear_%28video_game%29)
Metal Gear 2: Solid Snake (http://en.wikipedia.org/wiki/Metal_Gear_2:_Solid_Snake)
Metal Gear Solid (http://en.wikipedia.org/wiki/Metal_Gear_Solid) (The Twin Snakes (http://en.wikipedia.org/wiki/Metal_Gear_Solid:_The_Twin_Snakes))
Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty (http://en.wikipedia.org/wiki/Metal_Gear_Solid_2:_Sons_of_Liberty)
Metal Gear Solid: Rising (http://en.wikipedia.org/wiki/Metal_Gear_Solid:_Rising)
Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots (http://en.wikipedia.org/wiki/Metal_Gear_Solid_4:_Guns_of_the_Patriots)

παιδια το Portable Ops αξιζει;; ειναι το μονο απο το canon που δεν θα βαλουν στη συλλογη.

fotaras
23-08-2011, 17:10
Ωραιος!Thanks man.

Ezio
23-08-2011, 20:42
Metal Gear series (http://en.wikipedia.org/wiki/Metal_Gear_%28series%29) fictional chronology


Metal Gear Solid 3: Snake Eater (http://en.wikipedia.org/wiki/Metal_Gear_Solid_3:_Snake_Eater)
Metal Gear Solid: Portable Ops (http://en.wikipedia.org/wiki/Metal_Gear_Solid:_Portable_Ops)
Metal Gear Solid: Peace Walker
Metal Gear (http://en.wikipedia.org/wiki/Metal_Gear_%28video_game%29)
Metal Gear 2: Solid Snake (http://en.wikipedia.org/wiki/Metal_Gear_2:_Solid_Snake)
Metal Gear Solid (http://en.wikipedia.org/wiki/Metal_Gear_Solid) (The Twin Snakes (http://en.wikipedia.org/wiki/Metal_Gear_Solid:_The_Twin_Snakes))
Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty (http://en.wikipedia.org/wiki/Metal_Gear_Solid_2:_Sons_of_Liberty)
Metal Gear Solid: Rising (http://en.wikipedia.org/wiki/Metal_Gear_Solid:_Rising)
Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots (http://en.wikipedia.org/wiki/Metal_Gear_Solid_4:_Guns_of_the_Patriots)

παιδια το Portable Ops αξιζει;; ειναι το μονο απο το canon που δεν θα βαλουν στη συλλογη.

Ειναι καλυτερα να τα παιξουμε με την σειρα που βγηκαν στην αγορα η (διαζευτικο ειναι, αλλα για καποιο λογο δεν μπορω να βαλω τονο) με την χρονολογικη σειρα του σεναριου των παιχνιδιων;

asdys
23-08-2011, 21:36
Καλυτερα με τη σειρα που βγηκαν. Ειναι καλυτερο και για την ιστορια αλλα και για να δεις την εξελιξη του παιχνιδιου με τον καιρο. Αμα παιξεις πρωτα το MGS3 εχει τοσα references για το 1 και το 2 που δεν θα καταλαβεις μια.

stavros88
26-08-2011, 15:28
Metal Gear series (http://en.wikipedia.org/wiki/Metal_Gear_%28series%29) fictional chronology


Metal Gear Solid 3: Snake Eater (http://en.wikipedia.org/wiki/Metal_Gear_Solid_3:_Snake_Eater)
Metal Gear Solid: Portable Ops (http://en.wikipedia.org/wiki/Metal_Gear_Solid:_Portable_Ops)
Metal Gear Solid: Peace Walker
Metal Gear (http://en.wikipedia.org/wiki/Metal_Gear_%28video_game%29)
Metal Gear 2: Solid Snake (http://en.wikipedia.org/wiki/Metal_Gear_2:_Solid_Snake)
Metal Gear Solid (http://en.wikipedia.org/wiki/Metal_Gear_Solid) (The Twin Snakes (http://en.wikipedia.org/wiki/Metal_Gear_Solid:_The_Twin_Snakes))
Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty (http://en.wikipedia.org/wiki/Metal_Gear_Solid_2:_Sons_of_Liberty)
Metal Gear Solid: Rising (http://en.wikipedia.org/wiki/Metal_Gear_Solid:_Rising)
Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots (http://en.wikipedia.org/wiki/Metal_Gear_Solid_4:_Guns_of_the_Patriots)

παιδια το Portable Ops αξιζει;; ειναι το μονο απο το canon που δεν θα βαλουν στη συλλογη.


ειχα προσπαθησει να το παιξω στο PSP ενος φιλου(δεν εχω εγω) και δεν την παλεψα παραπανω απο μισαωρο.λες και επαιζα αλλο παιχνιδι ηταν εντελως ασχετο με το Metal Gear...

Leon_DiZ
26-08-2011, 15:33
ειχα προσπαθησει να το παιξω στο PSP ενος φιλου(δεν εχω εγω) και δεν την παλεψα παραπανω απο μισαωρο.λες και επαιζα αλλο παιχνιδι ηταν εντελως ασχετο με το Metal Gear...

σιγουρα μιλαμε για το ιδιο? μηπως το μπερδευεις με το Metal Gear Acid (αυτο με τις καρτες)? εμενα μου φαινεται πολυ σχετικο με την σειρα. περιεργο μου φαινεται...

asdys
26-08-2011, 19:15
Εγω με τον χειρισμο του psp δεν την παλεψα καθολου και το αφησα. To ιδιο και με το peace walker, αλλα αυτο θα το ευχαριστιθω τελικα στην collection.

stavros88
27-08-2011, 00:08
σιγουρα μιλαμε για το ιδιο? μηπως το μπερδευεις με το Metal Gear Acid (αυτο με τις καρτες)? εμενα μου φαινεται πολυ σχετικο με την σειρα. περιεργο μου φαινεται...

ναι για το Portable Ops λεω κ γω.Ο χειρισμος μου φανηκε πολυ δυσκολος(Αντιθετα στο God of War Ghost of Sparta ηταν πολυ καλος) και γενικα δεν με κερδισε το παιχνιδι.Πλεον περιμενω το peace walker στο PS3 γιατι το MGS ειναι η αγαπημενη μου σειρα και οτι εχει να κανει με την ιστορια μ αρεσει.

αν μπορει καποιος να μου απαντησει..το Portable Ops απο ιστορια και πως ειναι?δλδ εχει καποια πραγματα που πρεπει να ξερουμε γενικοτερα για τη σειρα?

messi10
06-09-2011, 11:24
Οπως ο αποκαλυψε ο Kojima, το MGS Peace Walker θα διαθετει τετραπλο online co-op!




http://www.eurogamer.net/articles/2011-09-05-online-co-op-for-mgs-peace-walker-hd
(http://www.eurogamer.net/articles/2011-09-05-online-co-op-for-mgs-peace-walker-hd)

Stefanos
17-09-2011, 22:28
Ακομα μια εκδοση (http://www.examiner.com/video-game-in-national/metal-gear-solid-hd-collection-premium-package-revealed-picture) του αγαπημενου μας Game :a068:

tsakali GR
20-09-2011, 18:44
Παιδιά αυτό το έχετε δει; Τι παίζει, γνωρίζει κανείς;

http://img204.imageshack.us/img204/2786/full1d.jpg

Nikoladim
20-09-2011, 18:52
http://www.examiner.com/video-game-in-national/metal-gear-solid-hd-collection-premium-package-revealed από ότι φαίνεται θα βγούνε για Ιαπωνία-προς το παρόν- δύο premium πακέτα τα οποία θα είναι αποκλειστικά για συλλέκτες. Η φιγούρα του Peace Walker HD είναι τέλεια!

Eddy_Gordo
23-09-2011, 03:05
Και ποτε ειπαμε οτι αναμενεται να βγει ;;;;

Stefanos
23-09-2011, 10:49
Και ποτε ειπαμε οτι αναμενεται να βγει ;;;;
23 Nov η παραπανω εκδοση και 25 η απλη :)

kostinho8
14-10-2011, 12:26
αλλαξε η μερα κυκλοφοριας? sto zavvi λεει απο τον φεβρουαριο?!
κ με να προχειρο γκουγκλαρισμα λενε οτι θα καθυστερησει να ερθει στην ευρωπη...:frusty:

dimitrisasp
14-10-2011, 12:45
Πωωωωωωωω... Είδα την εικόνα με την αδερφή του Ότακον και θυμήθηκα το πόσο πολύ μου την έδινε... Πάντως το 2 εκείνη την περίοδο το τερμάτιζα μέσα σε μία με δύο μέρες χαλαρά..

manosch
17-10-2011, 22:36
Πάλι θα χάσουμε τον ύπνο μας... Θα βγει και έκδοση στο collection???
ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!!!!!!!!!!!

pslover
20-10-2011, 16:33
Βγήκε η προπαραγγελία στο amazon.co.uk! Metal Gear Solid HD - Collection: Amazon.co.uk: PC & Video Games

messi10
23-10-2011, 15:57
Επισημα καθυστερει η MGS HD Collection!

Rumors have been circulating about a possible delay for Metal Gear Solid HD Collection in Europe recently. Today, Konami has made it official. The game will no longer makes its intended November release.
The package is now due out in February 2012.
Konami posted the following message to their Facebook page:
“In our effort to bring the best possible Metal Gear Solid experience to our loyal fans, we must unfortunately announce a slight delay for the release of Metal Gear Solid HD Collection for the European market.
“Metal Gear HD Collection, featuring remastered versions of Metal Gear Solid 2, Metal Gear Solid 3, and Metal Gear Solid: Peace Walker, will be arriving on PS3 and Xbox360 in February 2012. Thank you for your patience as we strive to bring you your favorite Metal Gear titles in 1080P and 60 frames-per-second!”

volyros
23-10-2011, 16:30
Ε ναι ειδαν οτι αν το βγαλουν τωρα με τοσα "θηρια" που βγαινουν θα παει ακλαυτο στις πωλησεις και το μετεφεραν μετα απο 4 μηνες που θα τα εχουμε τερματισει!!Επειχηρηματικα σωστη κινηση..Τωρα αυτα που λενε οτι το κανουν για να το βελτιωσουν κι αλλο απλα lol..

aris13
23-10-2011, 16:45
^Μόνο Ευρώπη θα καθυστερήσει.

messi10
23-10-2011, 17:16
Ε ναι ειδαν οτι αν το βγαλουν τωρα με τοσα "θηρια" που βγαινουν θα παει ακλαυτο στις πωλησεις και το μετεφεραν μετα απο 4 μηνες που θα τα εχουμε τερματισει!!Επειχηρηματικα σωστη κινηση..Τωρα αυτα που λενε οτι το κανουν για να το βελτιωσουν κι αλλο απλα lol..

E, τι να ελεγαν ''Το ακυρωσαμε επειδη με τοσες παιχνιδαρες που βγαινουν το Νοεμβριο, θα τα παμε σκ@τ@ στις πωλησεις'';; :P

edit: Σκ@τ@ με αξονα αυτα που μπορει να καταφερει, ετσι;

pslover
24-10-2011, 16:29
Καλά έκαναν και γι αυτούς και για εμάς. Με τέτοιους καιρούς που τα ευρώ για να πάρεις όλα τα παχνίδια που σου αρέσουν..Ειδικά τώρα που βγαίνουν τα καινούργια..!

messi10
26-10-2011, 17:38
3 Φεβρουαριου η release date

http://www.eurogamer.net/articles/2011-10-26-metal-gear-solid-hd-collection-release-date-announced

messi10
03-11-2011, 20:20
PW HD Edition trophies

http://exophase.com/game/metal-gear-solid-peace-walker-hd-edition/#PSN

MetalGearFan
09-11-2011, 18:09
Ρε παιδιά ας καθυστερήσει, αλλά Limited Edition στην Ευρώπη θα έχουμε ?!

Μόλις είδα πως μέχρι σήμερα είναι για Αμερική

http://images.wikia.com/metalgear/images/1/1e/514.jpg

messi10
12-11-2011, 13:21
MGS HD Collection US Launch Trailer

http://www.psu.com/Watch-the-Metal-Gear-Solid-HD-Collection-launch-trailer--a013556-p0.php

criter
24-11-2011, 12:31
To πηρε κανεις απο US; Δεν χρειαζεται να περιμενει καποιος μεχρι τον Φεβρουαριο που θα βγει στην Ευρωπη. Θα πεις με τοσα αλλα games αυτην την εποχη, που να το παρεις και αυτο. Το ιδιο ειναι παντως, δεν εχει και multiplayer να πεις οτι δεν θα παιζει με Ευρωπαιους. Απο το trailer καλο φαινεται, αν και δεν διεκρινα αν θα ειναι πολυ καλυτερα τα γραφικα. Αν ειναι παντως στα επιπεδα του Ιco & Sotc HD καλα θα ειναι.
Θελω να παιξω το Peace Walker με Dualshock 3 :)

Snk
24-11-2011, 14:15
Το πήρα και αξίζει και με το παραπάνω η collection. Η δουλειά που έχει γίνει στα γραφικά είναι απίστευτη, άνετα μπορεί να τα περάσει κανείς για παιχνίδια αυτής της γενιάς

Πάντως αν κάποιος δεν θέλει να το πάρει από US, το έχουν φέρει και στο console club

tonybsg
02-12-2011, 13:16
"Dear Antonios Papadopoulos,

Thank you for placing your pre order for Metal Gear Solid HD Ultimate Edition with us.

As you may have seen the release date for this title has been moved to 3rd February. The publisher ΅Konami' has also advised of a change to the contents of the Collection.

The new collection will now contain the below items:

•Metal Gear Solid HD Game
•Variant Metal Gear Solid Steel Book
•Exclusive Metal Gear Solid T-Shirt
•Exclusive 250 Page Premium Art Book showcasing the Artwork of Yoshi Shinkawa

To avoid confusion the new version of Metal Gear Solid HD will be packaged in an exclusive outer case.

In addition to the new collections edition you have already pre-ordered, you will also receive a copy of Metal Gear Solid 4: Sons of the Patriots (Platinum). This offer is only available to customers who pre-ordered the originally advertised version.

You do not need to do anything, we have updated your order which will now include the new ultimate collection which you can find here (http://e.zavvi.com/a/hBO1m33B8GdL2B8evpHNIeFouBH/gear19?pid=2088434247&pid=2088434247).

We will send you the new version at no extra cost, payment will not be taken until your order is despatched.

We hope that once this item arrives that you are really happy with the contents. If there is anything we can help you with please log onto your account and send us a message through the message centre.

Many Thanks
The Zavvi (http://e.zavvi.com/a/hBO1m33B8GdL2B8evpHNIeFouBH/gear13?pid=2088434247&pid=2088434247) Team"

http://i541.photobucket.com/albums/gg362/tonypapadovic/600x200-z-md-mgs.jpg

tonybsg
02-12-2011, 19:57
Σόρρυ για το double post αλλά όποιος θέλει να παραγγείλει την παραπάνω έκδοση θα έχει μία ακόμη ευκαιρία:



Originally due for release on PS3 only, the zavvi-exclusive Limited Edition (http://www.zavvi.com/games/elysium.search?searchFilters=R2FtZXMjZGVwYXJ0bWVud DpnYW1lcyoh&search=Metal+Gear+Solid+HD+Collection+Limited+Edit ion+%28Zavvi+Exclusive%29+) version of Metal Gear Solid HD Collection is now due for release on both the Xbox 360 and the PlayStation 3, and the contents of this (strictly) limited edition have very recently been updated. Each set will now include the following:

Copy of MGS HD Collection
Variant MGS HD Collection Steelbook
MGS T-Shirt, exclusive to this Limited Edition
250 page premium art book showcasing the artwork of Yoji Shinkawa

This Limited Edition (http://www.zavvi.com/games/elysium.search?searchFilters=R2FtZXMjZGVwYXJ0bWVud DpnYW1lcyoh&search=Metal+Gear+Solid+HD+Collection+Limited+Edit ion+%28Zavvi+Exclusive%29+) is available exclusively from zavvi.com in the UK and Europe. 6,000 copies of the PlayStation 3 version will be available for pre-order next week, in addition to 4,000 copies of the Xbox 360 version. A total of just 8,000 (PS3) and 5,000 (Xbox 360) units of this edition are being manufactured worldwide, so numbers are strictly limited.

Both of these editions will appear back on the site and available for pre-order next Wednesday, the 7th December.


If you placed a pre-order for the original PS3 Limited Edition that was announced back in August (and which was unfortunately made unavailable recently) that pre-order will be automatically carried over to secure you a copy of the updated edition.
Metal Gear Solid: HD Collection Limited Edition (http://www.zavvi.com/games/elysium.search?searchFilters=R2FtZXMjZGVwYXJ0bWVud DpnYW1lcyoh&search=Metal+Gear+Solid+HD+Collection+Limited+Edit ion+%28Zavvi+Exclusive%29+) is currently due for release on Xbox 360 and Playstation 3 on Friday, February 3rd 2012. A standard edition (http://www.zavvi.com/games/elysium.search?searchFilters=R2FtZXMjZGVwYXJ0bWVud DpnYW1lcyoh&search=Metal+Gear+Solid+HD+Collection+) is also available, and is due to launch on the same date.

messi10
02-12-2011, 20:14
^ Ψηνομαι....Τονυ, αν την pre-ordαρω θα εχει και το MGS4;

tonybsg
02-12-2011, 20:21
Όχι, όχι δεν θα την έχει.

Θα το δώσουν σε platinum έκδοση μόνο σε όσους είχαν κάνει το αρχικό preorder (και αυτό γιατί τότε το είχε στο description).

Γενικά υπήρξε μια μουρμούρα, μιας και απ' ότι φαίνεται δεν θα είναι αριθμημένη η συλλεκτική (ενώ έτσι έγραφε αρχικά), αλλά τουλάχιστον, από την άλλη, θα είναι πραγματικά limited εφ' όσον οι παραπάνω αριθμοί είναι επίσημοι, συν φυσικά το γεγονός ότι υπήρξε σημαντική "αναβάθμιση" και στο περιεχόμενο.

messi10
02-12-2011, 21:39
Ευχαριστω φιλε! Κατι ακομα, το μεγεθος της μπλουζας το επιλεγεις εσυ ή ειναι το ιδιο σε ολους;

Γενικα, εσυ που εχεις εμπειρια και απο τις Συλλεκτικες, πιστευεις αξιζει τα 85Ε(--> oχι μονο λογω μικρης διαθεσιμοτητας, αλλα πιο πολυ σε σχεση με το περιεχομενο);

tonybsg
03-12-2011, 08:39
Κοίτα, και για μένα μετράει πάρα πολύ και τι προσφέρει στον fan του κάθε παιχνιδιού, σε σχέση με το παιχνίδι δηλαδή. Για παράδειγμα θεωρώ κορυφαία συλλεκτική του Bioshock 2, καθαρά λόγω περιεχομένου, που θα την αγόραζα ξανά full price που λέει ο λόγος, και ας έπεσε μετά στα 20-40Ε (οι τύποι πρέπει να είχαν βγάλει εκατομμύρια κομμάτια!). Οπότε η έννοια limited δεν υφίσταται σε αυτή την περίπτωση, αλλά επειδή ήταν μια κυκλοφορία που είχε δουλευτεί πολύ, άξιζε και με το παραπάνω. Γενικά βέβαια, αν πραγματικά μία συλλεκτική είναι limited παγκοσμίως, η αξία της εκτοξεύεται.

Στο θέμα μας τώρα, αν σκεφτούμε εντελώς πρακτικά, πληρώνεις 40 λίρες παραπάνω για την διαφορετική εξωτερική συσκευασία, για το steelbook, για το τεράστιο artbook και το t-shirt. Ε εντάξει, χωρίς να με τρελαίνει κιόλας, δεν νομίζω ότι θα μπορούσε να ήταν φθηνότερη, σε σχέση με το περιεχόμενο δηλαδή. Πχ το artbook από μόνο του θα έχει αντικειμενική αξία, μιας και θα είναι 250 σελίδες με σκληρό εξώφυλλο, και φυσικά θα υπάρχει μόνο στις συλλεκτικές - υπάρχει και στην αμερικάνικη). Ειδικά αν είναι κάποιος fan της σειράς, δεν νομίζω ότι πρέπει να το χάσει (μιας και απ' ότι φαίνεται θα έχει μία ευκαιρία μόνο για να το αποκτήσει).

Για τις μπλούζες, φαντάζομαι είτε θα έχουν μόνο ένα νούμερο, πχ Large, ή ό,τι σου κάτσει. :)

messi10
03-12-2011, 09:09
Ευχαριστω παρα πολυ ρε Τονυ για την αναληση! :) Χροσταω rep εννοειται.

Θα το σκεφτω...αν ειχε και το MGS4 ηταν must buy, τωρα θα βαλω κατω τα οικονομικα και θα το τσεκαρουμε , αν φτανουν....

edit: Μια last question, αυτη ειναι η αντιστοιχη Ευρωπαικη limited; --> Unboxing: Metal Gear Solid HD Collection Limited Edition - YouTube )

edit 2: μαλλον οχι, καθως αυτη ουτε μπλουζα εχει, ουτε steelbook, μονο -οπως ειπες- το artbook...

criter
03-12-2011, 11:05
Και χωρις το MGS4 νομιζω οτι η collectors αξιζει. Ειδικα αν θα ειναι περιορισμενης διαθεσιμοτητας και μονο αποκλειστικοτητα του zavi. Aξιζει και ειναι πολυ καλα τα περιεχομενα της και ισως να εχει και μεγαλυτερη συλλεκτικη αξια μετα λογικα. Εγω σκεφτομαι να κανω το preorder. Ποσο βγαινει συνολικα σε ευρω;

Thanks tonybsg +rep

messi10
03-12-2011, 11:14
Εγω σκεφτομαι να κανω το preorder. Ποσο βγαινει συνολικα σε ευρω;



86E , λεει στο zavvi.

criter
03-12-2011, 11:20
^^ Thanks :)

Η πιστωτικη καρτα μου μενει τωρα να δω τι θα πει ... :/

dreamer
03-12-2011, 11:45
ma den tha plirosis tora an kanis preorder, tha se xreosun otan vgi to pexnidi opotan kane esi tin paragkelia an to anevasun ksana sto zavvi ke otan me to kalo plisiasi i mera pu tha vgi to pexnidi apofasizis an tha kratisis tin tin paragkelia su i oxi

messi10
03-12-2011, 11:55
Σωστος, αλλα δεν πρεπει να βαλεις πρωτα λεφτα στην καρτα; Δλδ γινεται να κανω το pre-order ΧΩΡΙΣ λεφτα στην καρτα(γιατι τωρα δεν εχω);; Κι αν ναι, μεχρι ποτε ειναι η διορια για να βαλω τα λεφτα;

balabanis
03-12-2011, 12:45
Τα λεφτα πρεπει να ειναι μεσα την ωρα που θα γινει το Dispatch συνηθως την ημερα κυκλοφοριας δηλαδη!Pre order μπορεις να κανεις κ τωρα!

tonybsg
03-12-2011, 13:15
Ευχαριστω παρα πολυ ρε Τονυ για την αναληση! :) Χροσταω rep εννοειται.

Θα το σκεφτω...αν ειχε και το MGS4 ηταν must buy, τωρα θα βαλω κατω τα οικονομικα και θα το τσεκαρουμε , αν φτανουν....

edit: Μια last question, αυτη ειναι η αντιστοιχη Ευρωπαικη limited; -->

edit 2: μαλλον οχι, καθως αυτη ουτε μπλουζα εχει, ουτε steelbook, μονο -οπως ειπες- το artbook...

Τίποτα, σιγά!

Αυτή είναι η αμερικάνικη limited που κυκλοφόρησε (και εξαντλήθηκε κιόλας, παρ' όλο δεν είχαν μιλήσει για πολύ περιορισμένα αντίτυπα). Λογικά το artbook θα είναι το ίδιο βέβαια.

Η ευρωπαϊκή είναι αυτή του zavvi! Και περίπου η ίδια έχει ανακοινωθεί και για την Αυστραλία.


Και χωρις το MGS4 νομιζω οτι η collectors αξιζει. Ειδικα αν θα ειναι περιορισμενης διαθεσιμοτητας και μονο αποκλειστικοτητα του zavi. Aξιζει και ειναι πολυ καλα τα περιεχομενα της και ισως να εχει και μεγαλυτερη συλλεκτικη αξια μετα λογικα. Εγω σκεφτομαι να κανω το preorder. Ποσο βγαινει συνολικα σε ευρω;

Thanks tonybsg +rep

Θενξ φίλε, λογικά ναι, θα εξαντληθεί αμέσως και αυτή, όπως όταν ανέβασε για πρώτη φορά το listing. Mάλιστα όπως είχαμε ποστάρει και τότε, που εξαντλήθηκε σε μια μέρα, αμέσως στο ebay η τιμή της έφτασε στα ύψη!

messi10
03-12-2011, 14:02
Eυχαριστω Τονυ, Dreamer και Balabani για ολες τις πληορφοριες! :)

Pre-order σιγουρα, αρκει να προλαβω. Και παλι ευχαριστω παιδια!

MetalGearFan
04-12-2011, 13:41
Για μένα, αν δεν υπάρχει σε ελληνικό κατάστημα, δεν υπάρχει.

criter
07-12-2011, 11:07
Sold Out ηδη η Ευρωπαικη Limited edition του zavvi. Δεν προλαβα για preorder, εξαντληθηκε αμεσως. :(

Nikoladim
07-12-2011, 11:55
Oχι Critter μόλις την ανέβασαν τρέξε να προλάβεις, από ότι βλέπω και για Xbox είναι διαθέσιμη
http://www.zavvi.com/elysium.search?searchFilters=&search=metal+gear+solid

tsakali GR
07-12-2011, 12:01
Μόλις έχουν ξανα ανέβει για pre-order ΤΡΕΧΑΤΕ!

criter
07-12-2011, 12:25
Μολις εκανα το preorder! Δεν πληρωσα τιποτα τωρα, οταν θα ερθει ωρα να το στειλουν, την ημερα κυκλοφοριας του, θα κανουν και την χρεωση, δηλαδη 3 Φεβρουαριου. 84 ευρω βγαινει, λιγο τσιμπιμενη, αλλα αξιζει νομιζω, ασε που αν εξαντληθει θα παρει πολυ τα πανω της σε τιμη.
Ευχαριστω παιδια για την εγκαιρη ενημερωση. +ρεπ

Nikoladim
07-12-2011, 12:31
τπτ criter , επίσης μπορείς να ενημερώνεσαι για collector's εκδόσεις από αυτό το site, πραγματικά είναι πολύ ενημερωμένο.
http://collectorsedition.org/forums/

messi10
07-12-2011, 15:32
Το προλαβα κι εγω, το pre-ordαρα μολις τωρα! :)

MetalGearFan
10-12-2011, 21:47
must resist... buying... the limited zavvi edition... nanomachines are... controlling my hand....

Dinos
12-12-2011, 11:39
Τελικα θα υπαρξει καποια εκδοση που να περιλαμβανει και το mgs4 ??? Δεν εχω παιξει ποτε τη σειρα και νομιζω οτι ηρθε η ωρα. (ξερω ξερω απαραδεκτος αλλα και τυχερος που θα ζησω την εμπειρια...Ελπιζω)

Dinos
12-12-2011, 14:34
Θελω μια συμβουλη απο τους fun του παιχνιδιου. Αξιζει να παρω το 4 να το τελειωσω και μετα να ασχοληθω με την τριλογια hd ή καλυτερα θα ηταν να περιμενω τα τρια πρωτα και μετα να παιξω το 4 με την σωστη σειρα. Θα με μπερδεψη η πλοκη η δεν παιζει και τοσο μεγαλο ρολο στο σεναριο ???

enstikto
12-12-2011, 14:43
100% Πρώτα την τριλογία! Στο 4 έχει τόσα πολλά που βασίζονται στο βαck story poυ θα χάσεις ΕΝΤΕΛΩΣ τη μπάλα..

Leon_DiZ
12-12-2011, 14:47
Θελω μια συμβουλη απο τους fun του παιχνιδιου. Αξιζει να παρω το 4 να το τελειωσω και μετα να ασχοληθω με την τριλογια hd ή καλυτερα θα ηταν να περιμενω τα τρια πρωτα και μετα να παιξω το 4 με την σωστη σειρα. Θα με μπερδεψη η πλοκη η δεν παιζει και τοσο μεγαλο ρολο στο σεναριο ???

θα σου λεγα να παρεις και το 1 απο το psn και να τα παιξεις με χρονολογικη σειρα που βγηκαν.

litanies
12-12-2011, 15:03
ακόμα υπάρχει για pre-order...θεωρητικά δεν είναι πλέον Limited?

MetalGearFan
29-12-2011, 16:35
100% Πρώτα την τριλογία! Στο 4 έχει τόσα πολλά που βασίζονται στο βαck story poυ θα χάσεις ΕΝΤΕΛΩΣ τη μπάλα..

για το Twin Snakes, τι λες ? Δεν το έχω παίξει (και δεν περιμένω να είναι στο επίπεδο του original) αλλά δεν φαίνεται άσχημο από το τρέιλερ

enstikto
29-12-2011, 18:28
Δεν το έχω παίξει. Στην ουσία remake του mgs1 είναι απ 'όσο ξέρω αλλά πολλοί είναι πολύ αρνητικοί απέναντί του αλλά δεν θυμάμαι τους λόγους. Εγώ δεν είχα την κονσόλα για την οποία βγήκε (gamecube νμζ;) και για αυτό δεν το παιξα....

Heatspreader
29-12-2011, 18:58
http://www.zavvi.com/games/platforms/ps3/metal-gear-solid-hd-collection/10480724.html?switchcurrency=EUR
Ημέρα κυκλοφορίας τα γενέθλια μου. Ότι πρέπει. :)

Με βλέπω να τερματίζω το πρώτο, το οποίο το έχω κατεβάσει από το Playstation Store και να συνεχίζω με τα υπόλοιπα.

Πολύ καλή φάση, αλλά όπως έχουν πει και άλλοι, θα έπρεπε να βγει και το πρώτο. Τα δικαιώματα και η δυσκολία της μεταφοράς από ps one σε Ps3, είναι σοβαρά εμπόδια είναι η αλήθεια.

asdys
29-12-2011, 19:35
Δεν το έχω παίξει. Στην ουσία remake του mgs1 είναι απ 'όσο ξέρω αλλά πολλοί είναι πολύ αρνητικοί απέναντί του αλλά δεν θυμάμαι τους λόγους. Εγώ δεν είχα την κονσόλα για την οποία βγήκε (gamecube νμζ;) και για αυτό δεν το παιξα....


Τα αρνητικά σχόλια ήταν γιατί βγήκε μετά το Sons of Liberty (είχαν την ίδια μηχανή γραφικών) και κάποια στοιχεία απο το SοL τα μετέφεραν στο Twin Snakes χωρίς να υπάρχουν στην αρχική έκδοση και λένε οτι αλλοιώθηκε το gameplay σε σχέση με τον πρωτο τίτλο.

Επίσης έπεσε "κράξιμο" γιατι τα cutscenes ηταν πολύ "matrix" φάση. Ο Kojima το είχε δώσει σε κάποιον άλλο να το σκηνοθετήσει (γνωστός είναι αλλα τώρα δεν θυμάμαι ποιός είναι...). Αυτός προσπάθησε να τα κάνει όσο πιο κοντά στα αυθεντικά του πρώτου παιχνιδιού μπορούσε, αλλά μόλις τα έδειξε στον Kojima, του πε (ο Kojiμας) να τα κάνει όπως θέλει αυτός, να μην επηρεάζεται απο το αρχικό παιχνίδι κλπ.

Προσωπικά μου χει κάνει πολύ καλό κλίκ. Το έχω αλλα δεν το έχω παίξει ακόμα. Περιμένω την HD collection να τα ξαναπαίξω όλα μαζί.

Leon_DiZ
29-12-2011, 21:38
Πολύ καλή φάση, αλλά όπως έχουν πει και άλλοι, θα έπρεπε να βγει και το πρώτο. Τα δικαιώματα και η δυσκολία της μεταφοράς από ps one σε Ps3, είναι σοβαρά εμπόδια είναι η αλήθεια.

Είχα ξεχάσει να το ποσταρω.

Ο Kojima για remake του Metal Gear Solid 1.


Konami's recent Metal Gear Solid HD Collection is an odd product for shipping without anything called "Metal Gear Solid HD" in the box. One part of series creator Hideo Kojima views the omission as a call to be answered, while another is eager to spend less time in the past.

"There are a lot of people wanting remakes of the original, and as producer I want to answer those calls," Kojima tells Official PlayStation Magazine. "But as a creator I'm not very interested in going back. If we were to do it, it would have to be a total remake – the only thing that would be the same would be the story. If it happened at some point I would stay as a producer, but would have to hand off most of the actual creating."

We've heard of Metal Gear Solid's seemingly inevitable continuation before, and of Kojima's wearying dance between director and producer. The first Metal Gear Solid is satisfactory in being "the game I wanted to make," says Kojima, who sounds like he'd rather not meddle and make it once more -- never mind that it's already been redone in MGS: Twin Snakes with the help of Silicon Knights and Nintendo. "If you bring the gameplay up to modern standards, then you lose a bit of the original game. It was a game made for a certain era – not just the story, but the controls and everything about it reflect that era in which the game was made."

That's right. Back in the day, there wasn't enough visual fidelity to tell whose footprints those were -- and we liked it.

messi10
24-01-2012, 19:27
Ναι και η Ευρωπαικη Limited...

Metal Gear Solid: HD Collection Limited Edition unboxing video (Zavvi exclusive) - YouTube

ParanoidGR
01-02-2012, 14:10
The Japanese package does not include Metal Gear Solid: Peace Walker. Instead, the package includes a product code to download the original Metal Gear Solid. The MSX versions of Metal Gear and Metal Gear 2 are also included in the Japanese package.

και γιατί να μην το έχουμε και εμείς δηλαδή και χάρηκα τσαπα .to πήρα χτες το παιχνίδι το ανοίγω και δεν βλέπω πουθενά κωδικό για το mgs ,wtf αφού είχανε πει πως θα το κατεβάσουμε από psn!\

Leon_DiZ
01-02-2012, 15:43
και γιατί να μην το έχουμε και εμείς δηλαδή και χάρηκα τσαπα .to πήρα χτες το παιχνίδι το ανοίγω και δεν βλέπω πουθενά κωδικό για το mgs ,wtf αφού είχανε πει πως θα το κατεβάσουμε από psn!

δεν νομιζω οτι ειχαν πει κατι τετοιο.

θα προτιμουσες να μην εχεις το Peace Walker?

ParanoidGR
01-02-2012, 16:07
anyway κάπου είχα διαβάσει ότι το mgs θα είναι downloadable!άντε να δω τι στο καλο θα είναι αυτό το peace walker!!!!!!!!!!!!!!

PDS
01-02-2012, 16:31
9/10 απο eurogamer.
http://www.eurogamer.net/articles/2011-11-16-metal-gear-solid-hd-collection-review

ParanoidGR
02-02-2012, 00:03
καλο το 9\10 αλλα έχω την εντύπωση πως αξίζει για παραπάνω μιλάμε ότι παρόλο που το 2 το έχω παίξει άπειρες φορες για να μαζέψω όλα τα dog tags το παίζω με μεγάλη ευχαρίστηση και το 3 θέλω παρα πολύ να ξανανιώσω την εμπειρία του snake στην ζούγκλα, εγώ θα έδινα 10/10 είναι όλα προσεγμένα.

minaras_tio
02-02-2012, 00:09
^^Και λιγα λες για την κορυφαια σειρα games ολων τον εποχων!
Ανυπομωνουμε φυσικα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

MetalGearFan
02-02-2012, 00:15
ξέρει κανένας αν υπάρχει σε διαθεσιμότητα η έκδοση του zavvi ?

έχω αρχίσει να σπάω...

το μεγάλο κουτί από μόνο του είναι υπέροχο. επίσης, το steelbox τι ακριβώς είναι ? νόμιζα πως μέσα στο steelbox ήταν το παιχνίδι, αλλά φαίνεται πως είναι σε κανονικό κουτί.

spyke333
02-02-2012, 08:52
Τελικά ξέρουμε αν η ευρωπαϊκή έκδοση θα περιλαμβάνει τα original Metal Gear & Metal Gear 2 του MSX ?

asdys
02-02-2012, 13:22
Τα περιλαμβανει, αυτο που δεν ξερουμε ειναι αν ειναι μεσα στο δισκακι η αν ειναι downloadable με κωδικο.

spyke333
02-02-2012, 16:30
Τα περιλαμβανει, αυτο που δεν ξερουμε ειναι αν ειναι μεσα στο δισκακι η αν ειναι downloadable με κωδικο.

Λοιπόν, μόλις το πήρα.
Στην αρχή κοίταγα στο manual για κανένα redeem code για τυχόν download ων 2 παλιών metal gear, γιατί δεν αναφέρει πουθενά την ύπαρξη τους, αλλά τελικά οκ. Υπάρχουν.
Αφού επιλέξεις στο game select το snake eater, στο υπομενού του παιχνιδιού, υπάρχουν τα Metal Gear & Metal Gear 2.

Πάντως έτσι λίγο που το κοίταξα, μπορώ να πω ότι έχει γίνει καλή δουλειά στο HD Conversion.
Αλλά θα το δω αργότερα καλύτερα και θα σας πω.

Leon_DiZ
02-02-2012, 17:13
Τελικά ξέρουμε αν η ευρωπαϊκή έκδοση θα περιλαμβάνει τα original Metal Gear & Metal Gear 2 του MSX ?


Τα περιλαμβανει, αυτο που δεν ξερουμε ειναι αν ειναι μεσα στο δισκακι η αν ειναι downloadable με κωδικο.


Λοιπόν, μόλις το πήρα.
Στην αρχή κοίταγα στο manual για κανένα redeem code για τυχόν download ων 2 παλιών metal gear, γιατί δεν αναφέρει πουθενά την ύπαρξη τους, αλλά τελικά οκ. Υπάρχουν.
Αφού επιλέξεις στο game select το snake eater, στο υπομενού του παιχνιδιού, υπάρχουν τα Metal Gear & Metal Gear 2.

Πάντως έτσι λίγο που το κοίταξα, μπορώ να πω ότι έχει γίνει καλή δουλειά στο HD Conversion.
Αλλά θα το δω αργότερα καλύτερα και θα σας πω.

Τα 2 Metal Gear ειχαν πει οτι θα ειναι μεσα στην συλλογη, καθως το Metal Gear Solid 3 ειναι η εκδοση Subsistence, η οποια τα περιλαμβανε και οταν πρωτοκυκλοφορησε

ParanoidGR
02-02-2012, 20:20
και το MGS2:sons of liberty είναι substance!

MetalGearFan
02-02-2012, 20:42
μου φαίνεται πολύ περίεργο που σου δίνουν το παιχνίδι σε κανονική θήκη και μία άδεια "Variant MGS HD Collection Steelbook" θήκη

και αυτό είναι που με κρατάει να το παραγγείλω

2nd Video of MGS HD LTD ED Arriving damaged from Zavvi! - YouTube damaged package from zavvi

tonybsg
02-02-2012, 22:16
^^Έχει μέσα και την κανονική θήκη, και ένα steelbook (αποκλειστικό στις PAL περιοχές, στην Ευρώπη αποκλειστικά στο zavvi).

Δες αναλυτικά unboxings στο youtube.

Leon_DiZ
02-02-2012, 23:13
μου φαίνεται πολύ περίεργο που σου δίνουν το παιχνίδι σε κανονική θήκη και μία άδεια "Variant MGS HD Collection Steelbook" θήκη

και αυτό είναι που με κρατάει να το παραγγείλω


παει καλα το παιδακι; του σκιστηκε λιγο το χαρτονι και κανει και ολοκληρο βιντεο; αν το steelbook ειναι οκ τοτε κανενα προβλημα. νομιζα οτι θα του ειχε ερθει γρατζουνισμενο κτλ. ελεος δηλαδη!

εσενα γιατι σε κραταει απο το να το παραγγειλεις; γι αυτο ακριβως το λογο; αν ναι (το βρισκω εντελως παραλογο) μην το παρεις απο αγγλια. τα μεγαλα πακετα συνηθως εδω ερχονται πολυ χτυπημενα

tonybsg
02-02-2012, 23:32
^^Φυσικά και πάει καλά.

Ρε συ, το προϊόν είναι όλο το πακέτο, όχι μόνο τα περιεχόμενα. Πληρώνεις για τα πάντα, τίποτα λιγότερο, τίποτα περισσότερο, και μάλιστα πρόκειται για συλλεκτικό πακέτο, όπου το εξωτερικό κουτί είναι σημαντικό μέρος της συλλεκτικότητας.

Πόσο μάλλον για έναν συλλέκτη, οποιοδήποτε χτύπημα είναι πολύ σημαντικό. Κανείς συλλέκτης δεν θα δεχόταν αυτό το πράγμα που βλέπω στο screenshot.

Για το γεγονός ότι έρχεται χτυπημένο (και πήγαν πολλά χτυπημένα κιόλας στους παραλήπτες, όπως λέγονται σε fora) ευθύνεται αποκλειστικά το ελλεινό packaging του zavvi.

Leon_DiZ
02-02-2012, 23:41
^^Φυσικά και πάει καλά.

Ρε συ, το προϊόν είναι όλο το πακέτο, όχι μόνο τα περιεχόμενα. Πληρώνεις για τα πάντα, τίποτα λιγότερο, τίποτα περισσότερο, και μάλιστα πρόκειται για συλλεκτικό πακέτο, όπου το εξωτερικό κουτί είναι σημαντικό μέρος της συλλεκτικότητας.

Πόσο μάλλον για έναν συλλέκτη, οποιοδήποτε χτύπημα είναι πολύ σημαντικό. Κανείς συλλέκτης δεν θα δεχόταν αυτό το πράγμα που βλέπω στο screenshot.

Για το γεγονός ότι έρχεται χτυπημένο (και πήγαν πολλά χτυπημένα κιόλας στους παραλήπτες, όπως λέγονται σε fora) ευθύνεται αποκλειστικά το ελλεινό packaging του zavvi.

τεσπα, απλα το εξωτερικο δεν μου φαινεται κατι το οποιο θα κραταγες, συλλεκτης και μη. να πω οτι ηταν κατι πιο special ενταξει. συμφωνω ομως για το απαραδεκτο packaging του zavvi. μου χουν χαλασει slip-covers αυτοι :a015rt:

MetalGearFan
03-02-2012, 03:21
τα μεγαλα πακετα συνηθως εδω ερχονται πολυ χτυπημενα

αμάν, τώρα με σκότωσες ! αλήθεια είναι αυτό παιδιά ?

δεν έχει καμιά επιλογή το zavvi για καλύτερο packaging ίσως τίποτα gift wrapped ?


^^Έχει μέσα και την κανονική θήκη, και ένα steelbook (αποκλειστικό στις PAL περιοχές, στην Ευρώπη αποκλειστικά στο zavvi)..

Ναι αυτό λέω, δεν βλέπω λόγο που το παιχνίδι να μην είναι εξαρχής στην steelbook θήκη.


τεσπα, απλα το εξωτερικο δεν μου φαινεται κατι το οποιο θα κραταγες, συλλεκτης και μη.

Δεν θα κράταγες το κουτί, τέτοιο κουτί ?! το να καμαρώνεις το κουτί στην βιβλιοθήκη σου είναι το 80% του value που έχει το limited

Leon_DiZ
03-02-2012, 03:50
αμάν, τώρα με σκότωσες ! αλήθεια είναι αυτό παιδιά ?

κοιτα μου εχουν ερθει 3 μεγαλα πακετα, τα 2 τελευταια πολυ προσφατα (και οταν λεμε μεγαλα εννοω πιο μικρα απο αυτο του zavvi στο βιντεο). και τα 3 ηταν ταλαιπωρημενα.



Δεν θα κράταγες το κουτί, τέτοιο κουτί ?! το να καμαρώνεις το κουτί στην βιβλιοθήκη σου είναι το 80% του value που έχει το limited

o.O παιδια ειναι ενα απλο κουτι! δεν εχει τπτ που να το κανει ξεχωριστο! το steelbook ειναι ολα τα λεφτα, οχι το κουτι.

να το παμε λογικα. αν ηταν απο τις "συλλεκτικες" συσκευασιες δεν θα ηταν πιο premium, πιο ανθεκτικη, δεν θα διαφημιζοταν; εγω μονο το μεταλλικο κουτι ειδα να διαφημιζουν. το γυρω γυρω ειναι απλα για να παει το μεταλλικο και τα παιχνιδια στον καταναλωτη. αν τωρα εσυ θες να κρατησεις και το εξω αυτο ειναι αλλο θεμα.

δες εδω εκδοσεις που τα κουτια ειναι και συλλεκτικα (φωτογραφιες)

Harry Potter: The Complete 1-8 Film Collection - Limited Numbered Edition Blu-ray + DVD 2011 Region Free: Amazon.co.uk: Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint, Ralph Fiennes, Helena Bonham Carter, David Yates: Film & TV

Amazon.com: The Lion King Trilogy (Eight-Disc Combo: Blu-ray 3D / Blu-ray / DVD / Digital Copy): Matthew Broderick, Jeremy Irons, James Earl Jones, Whoopi Goldberg, Jonathan Taylor Thomas, Moira Kelly, Nathan Lane, Niketa Calame, Ernie Sabella, Robert Guillaume, Rowan Atkinson, Madge Sinclair, Rob Minkoff, Roger Allers, Andy Gaskill, Barry Johnson, Bob Tzudiker, Brenda Chapman, Burny Mattinson, Chris Sanders: Movies & TV

tonybsg
03-02-2012, 10:56
Βασικά το αντίθετο συμβαίνει, αν εσύ θες να πετάξεις το εξωτερικό κουτί και δεν σε νοιάζει είναι άλλο θέμα, γιατί κάποιος που θέλει να κάνει συλλογή δεν πρόκειται να το πετάξει για κανέναν λόγο.

Φίλε Λεωνίδα η συγκεκριμένη έκδοση περιλαμβάνει και άλλα πράγματα όπως θα ξέρεις. Όλα αυτά πακετάρονται μαζί. Το εξωτερικό κουτί είναι πάρα πολύ σημαντικό ασχέτως αν είναι premium ή όχι (σίγουρα έχω δει πολύ πιο εντυπωσιακά, δεν αντιλέγω). Μία βόλτα σε φόρα θα σε πείσει ότι δεν έχεις δίκιο σχετικά με την κατάσταση που πρέπει να τα παραλαμβάνουμε και με το τι θα το κάνουμε μετά. Αγγελία διάβαζα τις προάλλες όπου (για την ίδια έκδοση) ο πωλητής την είχε κατεβάσει κατά 10 λίρες, εξαιτίας ενός χτυπήματος διαμέτρου λίγων mm.

Όσο για το τι διαφήμισαν, το steelbook το διαφήμισαν στην αρχή ιδιαίτερα ως worldwide exclusive και είχε γίνει ο χαμός, sold out σε δύο μέρες κ.λπ.. Πάλι δεν ξέρω αν έχεις υπόψη σου την ιστορία της συγκεκριμένης συλλεκτικής, αλλά δεν μιλάμε πια μόνο για το steelbook, πρακτικά ακυρώθηκε εκείνη, άλλαξε εντελώς και έγινε ίδια με της Αυστραλίας (ίδια σε όλες τις PAL περιοχές δηλαδή).

Μάλιστα η έκδοση για X360 έχει stickerbook και όχι steelbook, που φαντάζομαι θα ξέρεις πόσο μισητά είναι στους συλλέκτες!

Από κει και πέρα, όχι, δεν τις κάνουν πιο ανθεκτικές τις συσκευασίες πάντα οι εταιρείες.

Όσο για τα παραδείγματα που μου δείχνεις, δεν μου λένε κάτι (χωρίς να έχεις άδικο - απλά δεν είναι ίδιες περιπτώσεις), τυχαίνει να είμαι συλλέκτης και ταινιών (συλλεκτικών εκδόσεων και μη) και ξέρω αρκετά καλά τι παίζει και κει. Στο παράδειγμα με το εξωτερικό κουτί, είναι σαν να μου έλεγες ότι δεν θα έτρεχε και τίποτα να μου ερχόταν χτυπημένο το κουτί του γαλλικού Black Swan LE (θα ξέρεις την αξία του), μόνο και μόνο επειδή η ταινία αυτή καθεαυτή θα βρισκόταν σε άριστη κατάσταση στη θήκη της εντός του πακέτου! Ούτε να το σκέφτομαι!!! :D

Όπως και να έχει, σόρρυ για το off topic!

Leon_DiZ
03-02-2012, 13:04
Βασικά το αντίθετο συμβαίνει, αν εσύ θες να πετάξεις το εξωτερικό κουτί και δεν σε νοιάζει είναι άλλο θέμα, γιατί κάποιος που θέλει να κάνει συλλογή δεν πρόκειται να το πετάξει για κανέναν λόγο.

Φίλε Λεωνίδα η συγκεκριμένη έκδοση περιλαμβάνει και άλλα πράγματα όπως θα ξέρεις. Όλα αυτά πακετάρονται μαζί. Το εξωτερικό κουτί είναι πάρα πολύ σημαντικό ασχέτως αν είναι premium ή όχι (σίγουρα έχω δει πολύ πιο εντυπωσιακά, δεν αντιλέγω). Μία βόλτα σε φόρα θα σε πείσει ότι δεν έχεις δίκιο σχετικά με την κατάσταση που πρέπει να τα παραλαμβάνουμε και με το τι θα το κάνουμε μετά. Αγγελία διάβαζα τις προάλλες όπου (για την ίδια έκδοση) ο πωλητής την είχε κατεβάσει κατά 10 λίρες, εξαιτίας ενός χτυπήματος διαμέτρου λίγων mm.


πρωτον, απο την στιγμη που δεν το παιρνεις για να το πουλησεις αλλα για να παιξεις τα παιχνιδια (οπως ο τυπος στο βιντεο και φανταζομαι και ο MetalGearFan) ξερουμε και οι δυο οτι η αξια του πακετου πεφτει κατακορυφα (ειναι δεν ειναι χτυπημενο). εγω αναφερομαι στις 2 συγκεκριμενες περιπτωσεις, τωρα αν τα παιρνεις για να τα πουλησεις στο ebay, οκ, εχεις προβλημα στην πωληση τους.


Όσο για τα παραδείγματα που μου δείχνεις, δεν μου λένε κάτι (χωρίς να έχεις άδικο - απλά δεν είναι ίδιες περιπτώσεις), τυχαίνει να είμαι συλλέκτης και ταινιών (συλλεκτικών εκδόσεων και μη) και ξέρω αρκετά καλά τι παίζει και κει. Στο παράδειγμα με το εξωτερικό κουτί, είναι σαν να μου έλεγες ότι δεν θα έτρεχε και τίποτα να μου ερχόταν χτυπημένο το κουτί του γαλλικού Black Swan LE (θα ξέρεις την αξία του), μόνο και μόνο επειδή η ταινία αυτή καθεαυτή θα βρισκόταν σε άριστη κατάσταση στη θήκη της εντός του πακέτου! Ούτε να το σκέφτομαι!!! :D

το black swan ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ η ιδια φαση με αυτα τα συλλεκτικα που εβαλα στο λινκ πιο πανω :P. και εγω θα ειχα προβλημα αν τετοια εκδοση ερχοταν χτυπημενη. απλα ρε συ, σε σχεση με το Metal gear, το κουτι του black swan οντως σου κανει μερος του συλλεκτικου, της συσκευασιας. ειναι πιο σκληρο χαρτονι, καλυτερης ποιοτητας κτλ. το metal gear μου κανει οτι εχει το κουτι μονο και μονο για να μην στα δωσουν χυμα τα πραγματα που εχουν μεσα αλλα και για να μην χτυπησουν τα ιδια.

τεσπα, ο καθενας συλλεγει ο,τι θελει και απο κει και περα ειναι θεμα δικο του και του πορτοφολιου του . απλα μου φανηκε περιεργος ο ολος σαματας για το συγκεκριμενο πακετο

ΥΓ. το ξερω οτι εισαι συλλεκτης, την ειχα χαζεψει την συλλογη σου σε αλλο thread :P

ParanoidGR
04-02-2012, 12:07
πάντως σιγά την collector's 89.00 euro δεν αξίζει για ένα artbook και μονο το steelbook είναι αποκλειστικά ζαννή οποτε θα μπορούσε να το πουλήσει και σκέτο

MetalGearFan
04-02-2012, 17:48
84 euro και έχει και t shirt, το artbook είναι αρκετά πολυτελές, και το κουτί είναι σχεδιασμένο από την ομάδα του kojima (με andy warhol αισθητική, όπως αναφέρεται στο βίντεο)

http://thehut.pantherssl.com/design-assets/products/10574262/ll.jpg

Αν το έχει παραγγείλει κανείς να μας πει σε τι κατάσταση το παρέλαβε !

Leon_DiZ
04-02-2012, 17:56
84 euro και έχει και t shirt, το artbook είναι αρκετά πολυτελές, και το κουτί είναι σχεδιασμένο από την ομάδα του kojima (με andy warhol αισθητική, όπως αναφέρεται στο βίντεο)

Αν το έχει παραγγείλει κανείς να μας πει σε τι κατάσταση το παρέλαβε !

δεν λεγανε οτι θα ητανε και numbered? ή την αλλαξανε και σε αυτο;

ParanoidGR
04-02-2012, 18:17
δεν ξέρω εμενα μου φαίνονται πολλά

MetalGearFan
04-02-2012, 22:25
δεν λεγανε οτι θα ητανε και numbered? ή την αλλαξανε και σε αυτο;

νομίζω πως δεν είναι πια numbered τα steelbook

Nikoladim
07-02-2012, 13:46
Σήμερα που παρέλαβα την έκδοση του Zavvi η συσκευασία ήταν εξαιρετική και τα παιχνίδια σε άριστη κατάσταση!

Stefanos
07-02-2012, 14:54
Ειναι κανεις που περιμενει/παράγγειλε (ακομα) την συγκεκριμενη εκδοση? εμενα εφυγε στης 27 και ακομα τιποτα :S σημερα εστησα καρτερι εξω απο την πορτα μπας και περασει ο ταχυδρομος! αλλα που (?) αφαντος, σε μια δοση σκεφτηκα να παρω το αεροβολο και να κανω μια επισκεψη στο προσεγμενο μας ταχυδρομειο, αλλα τελικα το μετανιωσα γιατι αν με βλεπε η γιαγια μου παλι με κανα ματσουκι στο χερι θα εμενα στον τοπο οποτε λεω αστο δε το γ@μ@ς, με αυτα και με αυτα θα περιμενω ακομα λιγες μερες και αν δω τα σκουρα θα τους τα χωσω, ελπιζω μονο να μου ερθει οκ το κουτι η εστω με ελαφριες ζημιες.

tsakali GR
07-02-2012, 16:08
^^εγώ το περιμένω εντός των ημερών καθώς έχει γίνει dispatched εδώ και ημέρες (από τις 27/2). Μόλις παραλάβω θα επανέλθω με feedback επί της συσκευασίας.

litanies
07-02-2012, 16:44
την σημερινή μέρα δεν την μετράμε, είχαν απεργίες...

Nikoladim
07-02-2012, 18:54
απεργία πάντως τα ΕΛΤΑ Νέας Ιωνίας δεν είχανε. Tα steelbook δεν είναι αριθμημένα! Παραθέτω εικόνες από την συσκευασία
[/URL]http://imageshack.us/f/51/img0485ey.jpg/ (http://imageshack.us/photo/my-images/51/img0485ey.jpg/)
[url]http://imageshack.us/f/834/img0486r.jpg/
http://imageshack.us/f/811/img0487yg.jpg/
http://imageshack.us/f/813/img0484tz.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/51/img0485ey.jpg/

Stefanos
07-02-2012, 20:04
^^εγώ το περιμένω εντός των ημερών καθώς έχει γίνει dispatched εδώ και ημέρες (από τις 27/2). Μόλις παραλάβω θα επανέλθω με feedback επί της συσκευασίας.

Μαζι φυγανε :d030: και εμενα απο εκει θα κριθει η επομενη παραγγελια μου!

balabanis
14-02-2012, 05:49
Ηρθε χθες... Καθως ξυπνησα ουτε το περιμενα... μου λενε οι δικοι μου εχεις κατι απο το ταχυδρομο... ουτε που το περιμενα!Απο Zavvi το πηρα, εκανε 1 βδομαδα ακριβως να ερθει!Μπραβο τους!Ξεκινησα χρονολογικα, με το Snake Eater.. και ειμαι στο Ponizovje!!Πραγματικα τα παιχνιδια MGS ειναι οτι καλυτερο εχω παιξει...!
(http://metalgear.wikia.com/wiki/Ponizovje_West)

Stefanos
14-02-2012, 09:50
Καλημερουδια!! πριν λιγο ηρθε το πολυποθητο Game (αφου δε κλεισαμε μηνα, παλι καλα) λοιπον η συσκεασια δεν ηταν στην κλασικη μεγαλη κουτα οπως π.χ. απο αυτες απο τα Unboxing στο You Tube, αλλα σε μια πιο μακροστενη χωρις βεβαια να ειναι απαραιτητα κακο αυτο, ειχε μεσα και κατι 'φουσκες' για τυχον συγκρουσεις ομως δεν ηταν αρκετα.. με αποτελεσμα ολη η δεξια μερια πηγε στον θεο (με ολη τη σημασια της λεξεως) ετσι BB κουτι. Στα μεσα τωρα ευτυχως ολα ηταν οκ (παλι καλα) και ετσι αρκεστηκα στο να μεινω με αυτα και με ενα γλυκοξινο χαμογελο μετα την αναμονη μου για το MGS.

Edit 1 : ειπα να βγαλω και φωτογραφιες με τα χαλια αλλα με προλαβε ο σκουπιδοντενεκες.
Εdit 2 : θα προσπαθησω να κανω καμια μοντα με το Case της Αμερικανικης.
Εdit 3 : ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ΑΠΟ ΤΟ Γ@ΜΩZAVVI!

kjtzemis
28-02-2012, 02:42
Την συσκευασια οπου ειναι στο παρακατω βιντεο μπορουμε να την βρουμε και εδω στην Ελλαδα σε καποιο καταστημα πχ public,multirama ή μονο απο εξωτερικο?
Σε τι τιμη παιζει πανω κατω?
Επεισης μεσα εχει και το MGS4?
2nd Video of MGS HD LTD ED Arriving damaged from Zavvi! - YouTube

kjtzemis
28-02-2012, 02:43
[quote=kjtzemis;368620]Την συσκευασια οπου ειναι στο παρακατω βιντεο μπορουμε να την βρουμε και εδω στην Ελλαδα σε καποιο καταστημα πχ public,multirama ή μονο απο εξωτερικο?
Σε τι τιμη παιζει πανω κατω?
Επεισης μεσα εχει και το MGS4?

kjtzemis
28-02-2012, 03:02
Παιδες συγγνωμη για το διπλο ποστ παραπανω και για το διπλο βιντεο αλλα μπερδευτηκα καπως και πηγα να κανω επεξεργασια κειμενου αλλα δεν ειχε!!!!
Αν μπορει καποιος administrator ας σβησει την απαντηση μου στο δικο μου μνμ!
Και παλι συγγνωμη!

Nikoladim
28-02-2012, 10:45
kjtzemis είναι exclusive του zavvi.com και το msg4 το πήρανε σε platinum έκδοση μόνο όσοι το είχανε προπαραγγείλει

kjtzemis
28-02-2012, 13:04
Ειδα την τιμη του, ειναι στα 80Ε-85Ε στο zavvi, εδω στην ελλαδα το πουλανε στα 210Ε (κλεφτες) οτι θελουνε ζητανε και στο ebay που εριξα μια ματια δεν ητανε και φθηνο τα παταγε και εκει τα 150Ε!
Προσωπικα εχω το MGS4 και γιαυτο ρωτησα αν θα το εχει και αυτο μεσα!
Ηθελα πολυ αυτο το πακετο για να ξεκινησω απο την αρχη το MGS (ακομη δεν εχω παιξει το MGS4 και ας το εχω κανα 2 εβδομαδες) αλλα ειναι πολλα τα λεφτα :/

minaras_tio
28-02-2012, 13:12
210¤; Οτι να ναι....


Sent from my iPhone using Tapatalk

kjtzemis
28-02-2012, 13:18
http://www.skroutz.gr/s/431766/Metal-Gear-Solid-HD-Collection-Limited-Edition.html?keyphrase=metal+gear+solid+hd+collect ion+limited+edition

james9
02-03-2012, 23:20
το πηρα κ γω και ξεκινησα να παιζω με τη σειρα που τα ειχα παιξει, πρωτα το 2 , μετα το 3 και τελέυταιο το peace walker που στο psp δεν το δοκιμασα γιατι δεν μου πηγαινε καλα να παιξω metal gear με ενα αναλογικο και σε μικρη οθονη. ολο χαρα λοιπον ξεκιναω και 1 ωρα μετα μετα ειμαι ....."what the fuck is this shit"? σοβαρα τωρα τι ειναι αυτο? strategy metal gear με αποστολες αναμεσα των 2' σε περιοχες υποπεριοχες 50m² , γραμμικες και με βαθμο δυσκολιας locoroco? τι παπαρια ηταν αυτη? εσφιξα τα δοντια και επαιξα κ αλλο . mother base my ass που πρεπει να ασχοληθεις κανενα 3ωρο να καταλαβεις τι παιζει , υποαποστολες που πρεπει να παιξεις ονλαιν και αλλες ηλιθιοτητες.

το πουλησα ηδη φυσικα , δεν περιμενα τετοια απογοητευση ....

criter
03-03-2012, 10:49
Δεν ειναι και τοσο χαλια το peace walker. Ειναι μεταφορα απο το PSP, ειναι λιγο ευκολο στην αρχη αλλα μετα γινεται καλυτερο οσο περνας τις αποστολες. Διαλεγεις καλυτερα οπλα εχει και πιο μεγαλες περιοχες με διαφορα επιπεδα και τους εχθρους οταν δεν τους σκοτωνεις τους κανεις reqruit σε δικια σου ομαδα. Ετσι μπορεις να τους χρησιμοποιησεις σε μαχες, κατι σαν το assasination contracts στο ACB. Εδω θελει στρατηγικη, δεν παιζεις σε αυτη την φαση, απλα στηνεις την ομαδα στην αρχη και μετα αφου εχεις παιξει καποια αποστολη, παρακολουθεις το αποτελεσμα της μαχης και κερδιζεις εμπειρια. Οχι τιποτα σπουδαιο αλλα δινει κατι παραπανω στο παιχνιδι. Και στορυ εχει και το καρτουνιστικο μου αρεσει και ολα αυτα στο PSP, με μονο μειονεκτημα ισως τον χειρισμο. Στο PS3 σιγουρα θα παιζεται καλυτερα, αλλα μπορει να σου φανηκε λιγο επειδη ειναι τιτλος για PSP. Νομιζω ομως οτι ειναι πολυ καλο και γενικα αξιζει η συλλογη.

AriStos13
27-04-2012, 23:07
εγω προχθες το πηρα και ξεκινησα το 2 και εχω να πω οτι τετοιο κολλημα εχω καρο να νιωσω με παιχνιδι...
απλα μιλαμε για απο τα πιο επικα παιχνιδια που εχουν βγει..και να φανταστεις οτι το ειχα παιξει στο ps2 οταν ειχε βγει..

enstikto
29-06-2012, 11:36
Εχτές τελείωσα ξανά το MGS3 (επικίλάς) και ενώ είχα σκοπό να ξεκινήσω Max Payne 3 μου έχει μπει η ιδέα να παίξω το peacewalker το οποίο δεν έχω παίξει σχεδόν καθόλου.
Απο την άλλη όμως το σκέφτομαι πολύ γιατί έχει όλα αυτά τα strategy staff κτλ και ψιλοξενερώνω...
Γκιβ μι ε πις οφ γιορ θοτς ριγκάρτνινγκ δις...

stavros88
29-06-2012, 16:26
εγω προσωπικα επαιξα μια φορα το peace walker και δεν προκειτε ποτε μα ποτε να το ξαναγγιξω.μονο για την ιστορια του το επαιξα τα αλλα ανυπαρκτα για μενα

hakoo
29-06-2012, 21:38
To ειχα ξεκινησει κι εγω στο psp αλλα δεν μπορουσα με τιποτα να παλεψω τον χειρισμο, απλα δεν γινοταν χωρις δευτερο αναλογικο.

LeoTheAkuma
30-06-2012, 13:16
Θελω να το αγορασω αλλα οι τιμη του ειναι πολυ τσιμπημενη για τα τωρινα δεδομενα γμτ...

assassin
01-07-2012, 08:53
Το πηρα μεταχειρισμένο και λεω να ξεκινήσω.Απλά η σειρά δεν υπάρχει...
RESPECT στον τεράστιο Kojima!

stavros88
01-07-2012, 23:44
assassin το πρωτο το επαιξες?αν οχι μην κανεις το λαθος και ξεκινησεις απο το 2ο

tnf50
05-07-2012, 13:59
Τι πρεπει να κανω για να ξεκλειδωσω το τελευταιο boss στο chapter 5? (στο peace walker εννοω)

easybizi
10-08-2012, 11:18
Παιδια καποιος που τα τελειωσε και τα 3 μπορει να μου πει ποσες ωρες χρειαστηκε για το καθενα.

AriStos13
10-08-2012, 11:20
αδερφε εξαρτατε αν τα εχεις ξαναπαιξει στο ps2..το mgs 2 που το εχω τερματισει δεν ειναι και πολυ μεγαλο..αν θυμαμαι καλα 10-12 ωρες στο νορμαλ επιπεδο δυσκολιας..
αλλα αν δεν το εχεις ξαναπαιξει θα χρειαστεις παραπανω ωρες.!

OldSnake
11-08-2012, 03:44
Παιδια καποιος που τα τελειωσε και τα 3 μπορει να μου πει ποσες ωρες χρειαστηκε για το καθενα.

εαν δεν τα εχεις τερματισει ξανα ειναι(και για τα 3 μαζι) περιπου 32 ωρες παιχνιδιου.

easybizi
11-08-2012, 11:51
Ευχαρηστω πολυ!!!Σκεφτομαι να την παρω την Collection ,ελπιζω να ειναι καλη η μεταφoρα σε HD

ps4
11-08-2012, 19:48
Μόλις τελείωσα το 2 και μου πήρε 23 ώρες όπως γράφει. ¶ψογο, το καταευχαριστηθηκα. Δεν κατάλαβα όμως σχεδον τίποτα από την ιστορία του mgs γενικότερα. Τώρα έβαλα το 3 μπας και...

Sent from my SK17i using Tapatalk 2

tsakali GR
18-04-2013, 16:03
Ενδεχομένως να υπάρχει πιθανότητα εμφάνισης μίας νέας συλλογής Metal Gear με το διακριτικό "Legacy Collection".

http://www.gamespot.com/news/kojima-teasing-new-metal-gear-solid-collection-6407198

Nikoladim
18-04-2013, 16:21
Μήπως προσθέσουν και κανένα HD remake του Twin Snakes στη συλλογή?

hakoo
18-04-2013, 16:28
Nope, απο οτι λεγεται η Νintendo συμμετειχε στην παραγωγη του τιτλου (χρηματοδοτησε βασικα) οποτε της ανηκει το συγκεκριμενο παιχνιδι, υπαρχει deal δλδ. Κατι αναλογο με τα REmake και το RE 0, δυστυχως δεν προκειται να τα δουμε ποτε σε αλλο συστημα αυτα τα παιχνιδια λογω Nintendo.

Nikoladim
18-04-2013, 16:52
Πω κρίμα, και κυρίως κρίμα για τα RE γιατί είναι παιχνιδάρες.

Leon_DiZ
19-04-2013, 00:05
Γουσταρω! Δεν εχω αγορασει κανενα απο τα Metal Gear και τωρα που αρχισε να πεφτει η τριλογια το γυροφερνα. Μακαρι να κανουν κατι και για το MGS1 (κατα προτιμηση νεο remake αν δεν μπορουν να χρησιμοποιησουν το παλιο)

chronohill
19-04-2013, 12:22
Γουσταρω! Δεν εχω αγορασει κανενα απο τα Metal Gear και τωρα που αρχισε να πεφτει η τριλογια το γυροφερνα. Μακαρι να κανουν κατι και για το MGS1 (κατα προτιμηση νεο remake αν δεν μπορουν να χρησιμοποιησουν το παλιο)

Nαι ρε γμτ και μενα αυτο με κραταει λιγο πισω...ειχα παιξει το 1 στο λυκειο καιδεν θυμαμαι πολλα εννοειται...αν κανουν καμια μαγκια και βαλουν τουλαχιστον τον κωδικο για το 1 να το κατεβασουμε στο store ειναι σιγουρη αγορα απο μενα γιατι αν μη τι αλλο ειναι κλασσικη σειρα και θελω πολυ να τα παιξω ολα...