PDA

View Full Version : εντυπώσεις, προτάσεις, ενστάσεις,διορθώσεις για τους κανόνες του πρωταθλήματος!



NonBorn
21-10-2007, 15:04
Όπως είδατε έγιναν update οι κανόνες (http://www.ps3forums.gr/VB3/showthread.php?t=988) που σε μεγάλο βαθμό θα οριοθετήσουν το πρωτάθλημα... Οτιδήποτε προτάσεις, ενστάσεις,διορθώσεις,παράπονα έχετε γράψτε τα εδώ για να ληφθούν υπόψη!

Ευχαριστώ πολύ!


ΥΓ: Το θέμα θα παραμείνει sticky μέχρι οι κανόνες να πάρουν την τελική τους μορφή!

ProEvo
21-10-2007, 15:43
στις ρυθμίσεις κάθε αγώνα πως θα βάζουμε την φόρμα των ποδοσφαιριστών? αν δηλαδή είναι από 1 έως 5 θα τους έχουμε όλους στο 3 πχ που είναι το κανονικό τους ή στο 5 που πιάνουν μέγιστη απόδοση?

NonBorn
21-10-2007, 15:45
Δεν ξέρουμε αν θα μπορούμε να το ρυθμίσουμε αυτό... Νομίζω στο pes6 στο ps2 δε μπορούσες να το ρυθμίσεις! Αν γίνεται στο online με το 2008 τότε θα δούμε πως θα φτιαχτεί για να έχουμε πλεονέκτημα του γηπεδούχου!

ProEvo
21-10-2007, 15:50
γίνεται σίγουρα στο condition home and away. από εκεί νομίζω ρυθμίζεται.

NonBorn
21-10-2007, 15:51
γίνεται σίγουρα στο condition home and away. από εκεί νομίζω ρυθμίζεται.

Στο offline γίνεται ναι ... Στο online όμως πέρσυ δεν γινόταν στο pes6. Δεν είχε επιλογή τέτοια πριν το παιχνίδι αν δε κάνω λάθος! Είδωμεν...

Άντε ρε Konami ανέβασε τους SERVERS!!!

ProEvo
21-10-2007, 15:52
α, οκ κατάλαβα. περιμένουμε λοιπόν...

blizard
21-10-2007, 16:01
Nομίζω πως η 2η κατηγορία πρέπει να καταργηθεί...

Καταρχήν δεν θα είμαστε πάνω από 50 άτομα... αν τυχών είμαστε μπορούμε να έχουμε την πρώτη κατηγορία συν 3 ομίλους από κάτω των 15 , σύνολο 65 users.

Είναι πολύ πιο ευέλικτο γιατί μπορεί να έχουμε ωραίο πρωτάθλημα χωρίς να περνάνε 4-5 μήνες για να το διεκδικήσει κάποιος.
Θα είναι βάσανο για κάποιον που είναι στην δεύτερη κατηγορία να παίζει 38 αγώνες όταν έχει κάποιες άλλες ασχολίες, μόνο και μόνο για να μην πέσει.. ίσως είχε νόημα αν μιλάγαμε για 100 συμετοχές όπου οι 40 σιγουρα θα μπορούσαν να το κάνουν.

Οπότε λέω μία κατηγορία super-league, και κατευθείαν από κάτω η κατηγορία με 10-15 παίκτες σε 2 ομίλους, από όπου οι πρώτοι θα παίρνουν την άνοδο και οι δεύτεροι-τρίτοι θα δίνουν play-off.
(εκεί θα μπαίνουν και οι νέοι, για να διεκδικήσουν άνοδο στην πρώτη κατηγορία)

NonBorn
21-10-2007, 16:07
Blizzard πολύ καλή η ιδέα σίγουρα έχει παρα πολλά θετικά όμως έχει ένα αρνητικό. Θα παίζουν πιο λίγα άτομα μεταξύ τους και η δεύτερη κατηγορία με τους ομίλους θα έχει πολύ λιγότερους αγώνες από την πρώτη. Πάντως μ' αρέσει σαν ιδέα... Ας πουν και οι υπόλοιποι τη γνώμη τους και βλέπουμε...

blizard
21-10-2007, 16:15
αν έχει 15 άτομα ο όμιλος , δεν έχει μεγάλη διαφορά από τους 20 ...

εξάλλου λογικό είναι οι 20 που παίζουν στην πρώτη κατηγορία να έχουν λίγο παραπάνω αγώνες ... οι 20-30 υπόλοιποι (όπως το υπολογίζω εγώ τώρα) μπορούν να μπουν σε αυτούς τους 2 ομίλους των 10-15 και να είναι λίγο πιο χαλαρά.

ProEvo
21-10-2007, 16:18
δεν είναι καθόλου κακή η ιδέα του blizard.να δούμε πόσοι θα δηλώσουν τελικά για να χωρίσουμε αντίστοιχα και τους ομίλους. το μόνο κακό είναι ότι στις 15 ομάδες θα ανεβαίνει 1 και άλλες 12-13 θα χάνουν γρήγορα το ενδιαφέρον τους. κάτι που δε θα συνέβαινε αν πάλευαν να σωθούν.

PDS
21-10-2007, 16:22
Δεν ειναι κακη η ιδεα του Bliz.Γιατι ετσι δινουμε αξια και στην superleague.To κακο ειναι οτι ισως μαζευτουν τελικα περισσοτερα ατομα.
Επισης,με τι κριτιρια θα χωριστουν τα ατομα στους ομιλους της 2ης κατηγοριας.?

blizard
21-10-2007, 16:30
Αν κατάλαβα καλά, είναι το ίδιο με τους 2 ομίλους που υπάρχουν τώρα σαν 3η κατηγορία... υποθέτω με κλήρωση θα πάνε εκεί όσοι δεν περάσουν τους προκριματικούς των 5 που θα κάνουμε τώρα.


το μόνο κακό είναι ότι στις 15 ομάδες θα ανεβαίνει 1 και άλλες 12-13 θα χάνουν γρήγορα το ενδιαφέρον τους. κάτι που δε θα συνέβαινε αν πάλευαν να σωθούν.
Σωστά, αυτό είναι πρόβλημα… οπότε ίσως η 2η κατηγορία το λύνει.

Πάντως αν έχουμε 2 ομίλους με 15άτομα κάτω από την superleague (σύνολο δηλαδή 50 συμμετοχές στο πρωτάθλημα) θα ανεβαίνουν 2 από κάθε όμιλο, και λόγο play-off θα έχουν ελπίδες και ενδιαφέρον οι 4 πρώτες θέσεις κάθε ομίλου .
Άλλοι 3-4 μπορεί να είναι κοντά σε αυτές τις θέσεις και να το παλεύουν μέχρι το τέλος, άλλοι 2-3 να έχουν αποκλειστεί από την αρχή γιατί βαρέθηκαν , οπότε θα μείνουν λίγοι χωρίς κανένα ενδιαφέρον.

NonBorn
21-10-2007, 18:46
Γνώμη μου είναι ότι πρέπει να αποφευχθεί πάση θυσία νοκ άουτ αγώνες μετά το τέλος του πρωταθλήματος για το ποιοι θα ανέβουν ή όχι κατηγορία... είναι μια διαδικασία που θα παίρνει χρόνο και θα καθυστερεί την έναρξη του επόμενο πρωταθλήματος!

Τι θα λέγατε αν τα πράγματα μείνουν όπως έχουν με κάποιες αλλαγές στα ονόματα και στα διαδικαστικά. Δηλαδή η γ' κατηγορία όπως είναι τώρα να πάει "δίπλα" στην β' και να ονομαστούν όλα τα group αυτά όμιλοι της β' κατηγορίας.

Η 1st division θα μαζέψει μετά τα προκρηματικά τους καλύτερους μετά από όσους θα μπουν στην Super League! Η 2nd & 3rd θα ανεβάζουν τον πρωταθλητή στην πρώτη κατηγορία απευθείας ενώ θα έχουν πλεονέκτημα αν κάποιοι από την Super League αποκλείονται...

http://img267.imageshack.us/img267/7978/groupsgg5.png

Ένα πρόχειρο σχεδιάγραμμα... Τι λέτε είναι καλύτερο? Πως σας φαίνεται?

blizard
21-10-2007, 19:12
Καλό είναι για εμένα, αν και πιστεύω ότι δεν θα έχουμε 65 συμμετοχές τελικά, αλλά κάπου 40, οπότε πάμε για 2 division με 10 άτομα η καθεμία.
(σε αυτή την περίπτωση θα είναι λίγοι οι αγώνες και μπορεί να τελειώσουν λίγο νωρίτερα για έναν επιπλέον αγώνα play-off)


Υγ
Έχεις μετρήσει περίπου πόσοι έχουν αγοράσει μέχρι τώρα το game και θέλουν να παίξουν ?

NonBorn
21-10-2007, 19:16
Καλό είναι για εμένα, αν και πιστεύω ότι δεν θα έχουμε 65 συμμετοχές τελικά, αλλά κάπου 40, οπότε πάμε για 2 division με 10 άτομα η καθεμία.
(σε αυτή την περίπτωση θα είναι λίγοι οι αγώνες και μπορεί να τελειώσουν λίγο νωρίτερα για έναν επιπλέον αγώνα play-off)


Υγ
Έχεις μετρήσει περίπου πόσοι έχουν αγοράσει μέχρι τώρα το game και θέλουν να παίξουν ?

Είμαστε στις 68 συμμετοχές και απ' αυτές έχω σίγουρα 16 άτομα με το PES ήδη σημειωμένα! Υπάρχουν πολλοί που θα το πάρουν μέσα στη βδομάδα και άλλοι που δεν έχουν κάνει post ότι το έχουν ή δε το χω βρει εγώ κάπου για να σημειώσω... BTW δεν έχω το PSN ID σου...

tasioskis
21-10-2007, 19:33
παιδια εγω σιγουρα θα το αγορασω απο ελλαδα,αλλα θα ειμαι ετοιμος να το παιξω στης 3 του νοεμβρη που θα ερθω πισω στην κυπρο.

ProEvo
21-10-2007, 21:38
Ένα πρόχειρο σχεδιάγραμμα... Τι λέτε είναι καλύτερο? Πως σας φαίνεται?

Αν ανεβαίνουν 1 από κάθε κατηγορία και πέφτουν 4 από τη Α' πώς θα γίνει? ποιός είναι ο 4ος που θα ανέβει? κάπου το έχασα...:confused:

NonBorn
21-10-2007, 21:39
Αν ανεβαίνουν 1 από κάθε κατηγορία και πέφτουν 4 από τη Α' πώς θα γίνει? ποιός είναι ο 4ος που θα ανέβει? κάπου το έχασα...:confused:

Από την 1st division ανεβαίνουν 2! Η 1st division θα μαζέψει τους καλύτερους μετά την Super League! Μπερδεμένο? :(

ProEvo
21-10-2007, 21:51
Από την 1st division ανεβαίνουν 2! Η 1st division θα μαζέψει τους καλύτερους μετά την Super League! Μπερδεμένο? :(

Κάτι έχω χάσει μάλλον. με ποιό κριτίριο η 1st division ανεβάζει δύο και οι άλλες από έναν από τη στιγμή που δεν συγγενεύουν μεταξύ τους??? όποιοι είναι στην 1st είναι με τη μία ευνοημένοι. και άντε για την πρώτη σεζόν πες θα πάνε εκεί οι καλύτεροι των προκριματικών. τις επόμενες σεζόν όμως???

markos69
21-10-2007, 22:11
ontos pios o logos? kalitera oi 4 protoi na pigenoun superleague
ke na exoume 4 kanonikes katigories ke oi neofermenoi na mpenoun stin teleftea apefthias. pio logiko

blizard
21-10-2007, 23:04
Τελικά όντος υπάρχει ένα πρόβλημα ... δεν είναι και δίκαιο να είναι καλύτεροι παίκτες στην Α division γιατί θα προκριθούν μετά πιο δύσκολα.

Κατά πάσα πιθανότητα βέβαια οι συμμετοχές σε 10 μέρες θα είναι κάπου 40-50 , οπότε θα έχουμε 2 ομίλους κάτω από την superleague με 10-15 παίκτες το πολύ ο καθένας και θα ανεβαίνουν κατηγορία οι 2.

NonBorn
22-10-2007, 00:11
Μετά από συζήτηση με παιδιά που θα οργανώσουμε μαζί το πρωτάθλημα βγήκε άλλο ένα πλάνο για τη δομή των κατηγοριών το οποίο θεωρώ ότι είναι το πιο καλό απ όλα έχουν διατυπωθεί ως τώρα και το μεγάλο του ΑΤΟΥ είναι ότι παίζονται πολλές θέσεις με προκρίσεις και αυτό ελπίζουμε να κρατήσει ψηλά το ενδιαφέρον!! Επίσης συνδιάζει πολλούς αγώνες για τους "καμμένους" (Α κατηγορία) και πιο λίγους για όσους δεν έχουν τόσο χρόνο να παίξουν!

Μπράβο στον markos69 και στον ProEvo για την πολύτιμη βοήθεια τους στο να βγει αυτό το πλάνο!

http://img87.imageshack.us/img87/5837/groupsgi9.png

Ελπίζω να ικανοποιήσει τους περισσότερους!!

ΥΓ: Μπορεί να φαίνεται λίγο περίπλοκο στην αρχή αλλά δεν είναι... Έχει πάρα πολλά θετικά στοιχεία... Δείτε το:D

ΥΓ 2: Παίζονται οι θέσεις μέχρι και την τρίτη στις Γ κατηγορίες, και οι 3 πρώτες στην Β! Αριθμός αγώνων για όλα τα γούστα! Ελπίζω να σας αρέσει :)

markos69
22-10-2007, 00:16
orea etsi. an valoume ke to sistima gia na exoume megaliteri oloklirosi agonon tha ine telio. dld apo kathe katigoria meta tous apoklismous ton pedion me ligoterous apo misous agones , aftos pou exi to megalitero pososto oloklirosis agonon na provivazete ke aftos pou exi to ligotero na ipovivazete

NonBorn
22-10-2007, 00:19
orea etsi. an valoume ke to sistima gia na exoume megaliteri oloklirosi agonon tha ine telio. dld apo kathe katigoria meta tous apoklismous ton pedion me ligoterous apo misous agones , aftos pou exi to megalitero pososto oloklirosis agonon na provivazete ke aftos pou exi to ligotero na ipovivazete

Θα μπει... Ένα ένα,ένα μυαλό έχω 2 χέρια και 24 ώρες τη μέρα ... :D Τέλεια δεν είναι έτσι η δομή? :D :D :D :D

markos69
22-10-2007, 00:24
ne ne poli pio kali . apla prepi afta ta nok out ton dio proton ke triton na ginonte tin proti tou mina gia na min kathisteri to protathlima

NonBorn
22-10-2007, 00:27
ne ne poli pio kali . apla prepi afta ta nok out ton dio proton ke triton na ginonte tin proti tou mina gia na min kathisteri to protathlima

Yeap! 2 αγώνες είναι μόνο, δεν νομίζω να καθυστερεί!!

blizard
22-10-2007, 00:39
στην αρχή το είδα σαν μπέρδεμα, αλλά όταν το πρόσεξα καλά μου φάνηκε πολυ έξυπνο και αρκετά ευέλικτο.
(βέβαια αν έχουμε λιγότερες από 50-55 συμμετοχές, ίσως πρέπει να μειωθεί και ο αριθμός παικτών της β κατηγορίας κάτω από 17)

επίσης , οι κανόνες για όσους παίζουν στην β θα είναι σαν αυτούς της A (να συμπληρώσουν όλους τους αγώνες δηλαδή ?) ή σαν της γ ?.

υγ
ασχετο, αλλά τι φταίει και μου κάνει τα κεφαλαία σε μικρά δεν μπορώ να καταλάβω...

NonBorn
22-10-2007, 00:49
στην αρχή το είδα σαν μπέρδεμα, αλλά όταν το πρόσεξα καλά μου φάνηκε πολυ έξυπνο και αρκετά ευέλικτο.
(βέβαια αν έχουμε λιγότερες από 50-55 συμμετοχές, ίσως πρέπει να μειωθεί και ο αριθμός παικτών της β κατηγορίας κάτω από 17)

επίσης , οι κανόνες για όσους παίζουν στην β θα είναι σαν αυτούς της A (να συμπληρώσουν όλους τους αγώνες δηλαδή ?) ή σαν της γ ?.

υγ
ασχετο, αλλά τι φταίει και μου κάνει τα κεφαλαία σε μικρά δεν μπορώ να καταλάβω...

Δε μπορώ να καταλάβω μου το κάνει μερικές φορές στα κεφαλαία στα post... Θα το πω στον Slay blizzard να το δει κ εκείνος!

Για τους αγώνες τώρα... Θέλουμε να πετύχουμε το 100% για όλες τις κατηγορίες... Τώρα το πόσο θα γίνει αυτό θα το δείξει η πράξη... Ανάλογα με το ποσοστό ολοκλήρωσης θα μπουν κανόνες και ποινές που μάλλον θα είναι πιο ελαστικές για την Β από την Α... Οπότε αν αυτό εννοείς ναι η Β δεν θα είναι Α αλλά ούτε και Γ... Κάτι ενδιάμεσο το πιο πιθανό!

tasoylix
22-10-2007, 05:28
...κάπου διάβασα για το Φαινόμενο Barcelona vs Barcelona.. δηλαδή να τύχει στο πρωτάθλημα να έχει κάποιος τη ίδια ομάδα με τον αντίπαλο .... εγώ λέω ο γηπεδούχος παίρνει την ομάδα του και ο φιλοξενούμενος θα διαλέξει μια αλλη εφόσον έχει την ίδια ομάδα.... δέν ξέρω αν έχει αναφερθεί ξανά η πρόταση αυτη .. δεν έχω διαβασει όλα τα post......:hide:

ProEvo
22-10-2007, 12:45
Μπράβο non, πολύ ωραίο και σαφές το σχεδιάγραμμα! όποιος έχει ένσταση ας την καταθέσει...θα τη δεχτούμε ευχάριστα...:fryingpan: :rofl:

NonBorn
22-10-2007, 13:03
@ tasoulix υπάρχει τέτοιο σενάριο και έχει παρθεί το μέτρο ακριβώς όπως το αναφέρεις!

Διαβάστε όλοι τους κανόνες έγιναν update μετά τη νέα δομή του πρωταθλήματος! Μπήκαν κανόνες για τα ποσοστά ολοκλήρωσης... Μένει να δούμε πως θα κατατάσσονται οι νέες συμμετοχές και πιστεύω είμαστε έτοιμοι!!!

markos69
22-10-2007, 22:50
o kanonas oloklirosis agonon tha metra ke gia tis teleftees dio katigories. pistevo na pernoume to kalitero pososto ke apo tis dio teleftees katigories ke na pigeni stin b' katigoria eno to xirotero pososto tis b' na pigeni stin teleftea katigoria.

panta milame otan apoklionte aftoi pou exoun ligotero apo 50% oloklirosis .

ProEvo
22-10-2007, 22:52
το χαμηλότερο ποσοστό από κάποιο και κάτω όμως. μην έχει ο άλλος 80% και επειδή (λέμε τώρα) δεν υπάρχει χαμηλότερος στην β', να πέφτει!

bellinelli
30-10-2007, 10:21
ta arrows den 8ane random e??

muku
28-11-2007, 15:15
Είπα να διαβάσω προσεχτικά τους κανόνες του πρωταθλήματος και μάζεψα μερικές αποριούλες για να τις συζητήσουμε. Λοιπόν :

1) Μέσα στις συνθήκες αγώνα που καθορίζει και ο γηπεδούχος, συμπεριλαμβάνονται και ο καθορισμός των βελακίων? LOL. Δηλαδή όλοι πάνω ή όλοι μέση ή random? Αυτό δεν διευκρινίστηκε. (Ϊσως και να μην υπάρχει αυτή η ρύθμιση, δεν το θυμάμαι καλά)

2) Σε περίπτωση που διακοπεί ο αγώνας περισσότερες από μια φορές λόγω τεχνικών προβλημάτων τι γίνεται?

3) Γενικά το πρόγραμμα πως θα καθορίζεται? Θα βγει κάτι στάνταρντ? Δηλαδή 1η αγωνιστική έχουμε αυτά τα ζευγάρια, 2η αυτά κοκ. Πόσο καιρό διωρία θα έχουμε για να παίξουμε το κάθε ματς και να ολοκληρωθεί η κάθε αγωνιστική? 1-2 μέρες? Η συννενόηση πως θα γίνεται, με πμς μέσω του φόρουμ? Αυτό πρέπει να έχει ειπωθεί σε κάποιο τόπικ, αλλά δεν θυμάμαι που. Καλό θα ήταν να μπει στους κανόνες για να το βλέπουμε όλοι.

4)Εντάξει αυτή απορία είναι βλακεία αλλά καλό είναι να το συζητήσουμε. Σε περίπτωση που ο γηπεδούχος ανακοινώσει εσκεμμένα λάθος αποτέλεσμα τι κάνουμε? Πιστεύω βέβαια ότι κανένα από τα παιδιά μέσα στο φόρουμ που μιλάμε τόσο καιρό δεν πρόκειται να κάνουν κάτι τέτοιο απλά για να καλύψουμε και αυτή την περίπτωση.

tasioskis
28-11-2007, 15:16
ποτε θα ξεκινησουμε να διαλεγουμε ομαδες????

NonBorn
28-11-2007, 17:57
Είπα να διαβάσω προσεχτικά τους κανόνες του πρωταθλήματος και μάζεψα μερικές αποριούλες για να τις συζητήσουμε. Λοιπόν :

1) Μέσα στις συνθήκες αγώνα που καθορίζει και ο γηπεδούχος, συμπεριλαμβάνονται και ο καθορισμός των βελακίων? LOL. Δηλαδή όλοι πάνω ή όλοι μέση ή random? Αυτό δεν διευκρινίστηκε. (Ϊσως και να μην υπάρχει αυτή η ρύθμιση, δεν το θυμάμαι καλά)

2) Σε περίπτωση που διακοπεί ο αγώνας περισσότερες από μια φορές λόγω τεχνικών προβλημάτων τι γίνεται?

3) Γενικά το πρόγραμμα πως θα καθορίζεται? Θα βγει κάτι στάνταρντ? Δηλαδή 1η αγωνιστική έχουμε αυτά τα ζευγάρια, 2η αυτά κοκ. Πόσο καιρό διωρία θα έχουμε για να παίξουμε το κάθε ματς και να ολοκληρωθεί η κάθε αγωνιστική? 1-2 μέρες? Η συννενόηση πως θα γίνεται, με πμς μέσω του φόρουμ? Αυτό πρέπει να έχει ειπωθεί σε κάποιο τόπικ, αλλά δεν θυμάμαι που. Καλό θα ήταν να μπει στους κανόνες για να το βλέπουμε όλοι.

4)Εντάξει αυτή απορία είναι βλακεία αλλά καλό είναι να το συζητήσουμε. Σε περίπτωση που ο γηπεδούχος ανακοινώσει εσκεμμένα λάθος αποτέλεσμα τι κάνουμε? Πιστεύω βέβαια ότι κανένα από τα παιδιά μέσα στο φόρουμ που μιλάμε τόσο καιρό δεν πρόκειται να κάνουν κάτι τέτοιο απλά για να καλύψουμε και αυτή την περίπτωση.

1. Οι συνθήκες που καθορίζεις είναι ή "ερωτιματικά" ή όλοι normal. Αυτή η επιλογή είναι στη δικαιοδοσία του γηπεδούχου τι θα επιλέξει. Δεν νομίζω να αδικεί κανέναν - αφορά και τις δύο ομάδες. Δηλ. δε μπορεί να σε βάλει εσένα με ερωτιματικά και αυτός να τα βάλει όλα στο full.

2. Αν δε μπορείτε να πιάσετε σοβαρό χρόνο παιξίματος τότε κανονίζετε το match για άλλη στιγμή αρκεί να το συμφωνίσετε και οι δύο.

3. Θα μπει και στους κανόνες... Οι αγώνες είναι ανά μήνα και εσείς ξέρετε τους αντιπάλους σας και μέσω pm από το φορουμ η το psn κανονίζετε τα match... Κάθε φορά που παίζεται ένας αγώνας ποστάρετε το αποτελεσμα και εμείς ενημερώνουμε τις βαθμολογίες. Δεν θα υπάρχουν αγωνιστικές γιατί είναι πολύ δύσκολο να κανονιστούν εκ των προτέρων οι αγώνες.

4. Ελπίζω να μη συμβεί γιατί θα ναι τουλάχιστον ηλίθιο... :p Δε το σκέφτηκα τι μπορεί να γίνει. Ίσως να πέσει κλήρος για το ποιος λέει την αλήθεια ? :p

SeLanmere
28-11-2007, 19:39
4)Υπάρχει λύση αλλα πρεπει να κανουμε τους αγωνες με ranking γιατι στο ranking εχει την επιλογη previews 20 matches με ωρα και ημερομηνια οποτε σε περιπτωση διαφωνιας οι δυο παικτες θα ανεβαζουν μια φωτογραφια αυτης της εικονας απο την τηλεοραση τους.

NonBorn
28-11-2007, 21:29
4)Υπάρχει λύση αλλα πρεπει να κανουμε τους αγωνες με ranking γιατι στο ranking εχει την επιλογη previews 20 matches με ωρα και ημερομηνια οποτε σε περιπτωση διαφωνιας οι δυο παικτες θα ανεβαζουν μια φωτογραφια αυτης της εικονας απο την τηλεοραση τους.

Μπορούμε να σηκώσουμε ranking party? Γιατί εγώ από ότι έχω δει νομίζω στα ranking μόνο με search γίνονται! :(

SeLanmere
28-11-2007, 22:04
ναι ρε κανεις create a match room αλλα το βαζεις private και στελνεις invite σ αυτον που θες να παιξεις

αλλα επειδη ισως καποιοι να μην θελουν να παιξουν ranking matches προτείνω να γινει ενα poll (θα το κανα αλλα δεν ξερω πως)επι του θεματος

greekzero
29-11-2007, 12:40
Καταρχάς αυτό δεν είναι πρόβλημα πιστεύω διότι τo pro έχει επιλογή να κανεις 3 online ids.κάντε ότι έκανα και εγώ έκανα ένα id μοναχα για το πρωτάθλημα μας.Καθαρά πραγματάκια.ranking matces για διαφάνεια σε ένα καθαρό id που θα έχει μοναχα τους αγώνες του πρωταθλήματος μας.

NonBorn
29-11-2007, 15:58
Καταρχάς αυτό δεν είναι πρόβλημα πιστεύω διότι τo pro έχει επιλογή να κανεις 3 online ids.κάντε ότι έκανα και εγώ έκανα ένα id μοναχα για το πρωτάθλημα μας.Καθαρά πραγματάκια.ranking matces για διαφάνεια σε ένα καθαρό id που θα έχει μοναχα τους αγώνες του πρωταθλήματος μας.

Respect! Πολύ καλό μάλλον πάμε για id + ranking matches!

muku
19-12-2007, 14:25
Έχει παρατηρήσει κανείς το πρόβλημα με τα ranked matches? Εγώ χθες που έπαιξα με τον cocous δεν παίξαμε ranked. Βασικά αν δεν παίξεις ranked, πως γίνεται να βρεθείς με τον άλλο? Γιατί όταν φτιάχνεις room για ranked μετά δεν σου δίνει καμία επιλογή, λέει searching for opponent... Δηλαδή επιλέγει μόνο του με ποιον θα παίξεις. Μήπως είμαι στραβός??

cocous
19-12-2007, 16:01
Δεν υπαρχει επιλογη για invitation στο ranking αλλα μονο στο friendly. παντως muku χθες το lag δεν μας αφησε και πολλα περιθωρια. παρολου αυτα εισαι αρκετα καλως. μπραβο σου. α και κατι αλλο, τον geodion, markus69 και kvasil που θα τους βρουμε. παιδια προσπαθηστε να βρεθουμε για να παιξουμε.

blizard
19-12-2007, 16:32
Παιδιά , από ότι βλέπω τώρα ότι είναι χοντρό λάθος που κανονίζουμε για όλες τις συναντήσεις σε ένα topic...
Κάθε όμιλος θα έπρεπε να κανόνιζε στο δικό του topic, και ας έμπαιναν όλα τα αποτελέσματα σε ένα , με την ένδειξη στην αρχή για τον όμιλο.
Δεν ξέρω βέβαια αν μπορούν να το αλλάξουν τώρα...

NonBorn
19-12-2007, 16:40
Παιδιά , από ότι βλέπω τώρα ότι είναι χοντρό λάθος που κανονίζουμε για όλες τις συναντήσεις σε ένα topic...
Κάθε όμιλος θα έπρεπε να κανόνιζε στο δικό του topic, και ας έμπαιναν όλα τα αποτελέσματα σε ένα , με την ένδειξη στην αρχή για τον όμιλο.
Δεν ξέρω βέβαια αν μπορούν να το αλλάξουν τώρα...

Blizzard η αρχική ιδέα μου ήταν αυτή.Για συναντήσεις ανά όμιλο! Με ένα subforum με τίτλο "τρέχουσες διοργανώσεις" για το πρωτάθλημα του τρέχοντος μήνα. Θα ταν πολύ καλό οργανωτικά αλλά ο slay μου είπε πως το τραβάμε πολύ και ίσως να χει και δίκιο εδώ που τα λέμε :p Θα γινόταν όμως μεγάλος χαμός με τα threads νομίζω... Και αφού οι προκριματικοί θα είναι μόνο την πρώτη φορά είπα να κάνουμε ένα post τελικά. Μετά σίγουρα κάθε κατηγορία θα χει το δικό της thread!

Δε ξέρω αν νομίζετε ότι πρέπει να χωριστούν τα threads θα το κάνω αν και θα μου φάει αρκετό χρόνο!

jorgedept
19-12-2007, 16:41
άστα έτσι